Neden Kadınlar Kedileri ve Erkekler Köpekleri Daha Çok Sever?

Kedi manyağı kadınları görmüşsünüzdür. Hatta cat lady diye bir tabir var; 40’ına gelince koca bulamadığı için erkeklere düşman olan ve evde 7-8 kediyle yaşayan feminik ablaları tanımlamak için kullanılıyor. Peki kadınların, özellikle de güzelliğinden ötürü kendini beğenmiş olanların, kedilere niye bu kadar düşkün olduğunu, sosyal medya hesaplarını neden kedi fotoları ile donattığını hiç düşündünüz mü?

Çünkü kedi:

 • Dış görünüş açısından sevimlidir.
 • Umursamazdır.
 • Başkasına ihtiyaç duymaz.
 • Kendini sevdirmek için uğraşmaz.
 • Sadece siz önemli bir şey ile meşgul olduğunuzda kendini sevdirmek için gelir (Sahibi bilgisayarda bir şeyler izlerken zırt pırt ekranın önüne geçen ama dayanamayıp sevmek istediğinizde kaçan kedileri gördünüz mü?)
 • “Ben sana hizmet etmem, sen bana edeceksin” tavrındadır.
 • Dışarı gidip istediğini kovalar; ama sonunda güvende hissettikleri yere döner.
 • Canının istediği gibi hareket eder.
 • Sizden sadece beslenmek istediği zaman onu beslemenizi ister.
 • Ödül olarak arada bir fare yakalar (değerini hatırlatmak için)
 • Sadece o isteyince sarılmanızı ister, bu sarılma seansı da pek uzun sürmez.
 • İlgiyi kaybetmemek için arada sahibine ilgi gösterir; ama bunu bile umursamaz bir tavırla yaparlar.
 • Sadece oyun oynarken sizinle ilgilenir.

Erkekler köpekleri daha çok sever çünkü köpek:

 • Kardeş gibidir.
 • Size nasıl bir gözle baktığını net olarak anlarsınız.
 • Karşılıksız olarak sever.
 • Sizin için dövüşmeye ve öldürmeye hazırdır.
 • Sizi patron olarak görür.
 • Duygularını açıkça belli eder.
 • Duygularınızı açınca sizden soğumaz.
 • Her zaman her yere birlikte gidebilirsiniz.
 • Ölene kadar size sadıktır.

Hala kadınlar ve erkeklerin karşı cinste neler aradığını merak eden var mı? 😁

Çeviri: Have the personality of cats

Why women love cats and men like dogs

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Çeviri Manyağı

Sitenin anti-feminist ve gözlemci abisi, kardeşi. Kendisine thalesengeditor@gmail.com adresinden karı-kız meseleleri için ulaşabilirsiniz.

64 thoughts on “Neden Kadınlar Kedileri ve Erkekler Köpekleri Daha Çok Sever?”

  1. Evet Çeviri Manyağı, cevap bekliyoruz 😀 Ben köpek denilen yalaka, sürekli ilgi bekleyen, kendi başına kalamayan, tüy döken, görece pis hayvanatı (şehir ortamında böyle tabii) değil de seninle aidat ödemeyen ev arkadaşı gibi takılan, bağımsız ve temiz kediyi severim mesela …

   1. Ahaha hocam başlıkta genelde ve daha çok dedim görmüyor musun 😁 valla ben de köpek seviyorum, dışarı çıktığımda zaman da genelde erkeklerin yanında köpek oluyor. Cat Lady diye bir tabir var herşeyden önce 😁

   2. Valla hocam ödüm patladı feminen sandım kendimi 😀 Ayrıca bilmeyenler için söylüyorum köpekler kendi bokunu, kedilerde yavrularını yiyebiliyormuş.

    1. Ya arkadaş kadınlar seviyor dedik diye erkek hiç sevmez anlamına mı geliyor 😁 demek istediğim kedide bu özelliklerin olması ve kadınların bu tipteki adamlara ilgi duyması tesadüf değil.

 1. İşyerinin arka tarafında bi köpeğimiz var, adı Cesur. Beni gördüğü anda istemsiz kuyruğunu sallıyor. Bunu istemsiz yapıyor. Saf ve karşılıksız sevgi bence budur. Köpeklerin doğdukları andan itibaren insanları sevmeye programlı olduklarını okumuştum bi yerde. Yemeğini verirken bile rahat durmuyor eşşoğlusu. Minnacıktı, şimdi hayvan gibi oldu, daha da büyüyecek herhalde. Kimseyi de yaklaştırmıyor. Burdaki çocuklardan biri yüzünü kapatıp üzerime saldırınca hayvan da delirmiş gibi çocuğa saldırdı. Sabahları da simit almaya benimle gelir, tekini de kendisi yer. Köpek iyidir. Kedideki abartı karakter ve mızmızlık köpeklerde yok.

  1. Hocam binlerce yıllık yapay seçilimin sonucu bu. İnsanlara en itaatkar ve bağlı köpekleri yaşat, diğerlerini öldür ya da üremelerine izin verme. Binlerce nesil sonra insana 100% bağlı bir yeni türü elde et.

   Kedi ise görüldüğü kadarıyla kendi kendini evcilleştirmiş. Lan bu insan hayvanının olduğu yerde fare bol oluyor diyerekten yanaşıp kaynaşmışlar (kedilerin iskelet yapısının vahşi kedilerden çok farklı olmama sebebi bu sanırım).

   1. İmkanım olsaydı Rottweiler , Kangal , Doberman yada Alman Çoban köpeklerinden birini beslemek isterdim
    Ayrıca bu köpek sevgisinin altında zamanında çok kullanışlı olması da var .Savaşlarda , tarımda , avda vs.

    İnsani açıdan da öyle
    Mesela ben çevremde sadakati olan, dürüst insana hep saygı duyarım ama kadınlar öyle değil tam tersi
    Sadakattan dürüstlükten tiksiniyorlar
    .Son efendi erkeği bile sike sike piçe çevirecekler az kaldı…

   2. Buldog ve Chihuahua dahil olmak üzere dünya üzerindeki tüm köpeklerin atası, bildiğimiz doğadaki bozkurttur. Bozkurtların yaşama şekilleri de burada tabir olarak kullandığımız alfa-beta-omega düzleminde işler. Ve alfa bir bozkurdu sikseniz zaptedemezsiniz, zaptetseniz bile bir müddet sonra yine alıp başını gitmek isteyecek, müdahale ederseniz size dahi saldıracaktır. Hatunların elinde aksesuar olmuş köpeklerin çoğu da böyledir.

    Tüysüz Sfenks kedilerini bilirsiniz. Yaratığa benzeyen bu kedilerin tanesi 4.000 $ civarlarında. Diğer tüm tüylü kedilerin hepsinden daha oyuncu ve cana yakındır. İnsana da sokulgan davranırlar. Ama gelin görün ki, bu hayvanlar, bir genetik bozukluk sebebiyle tüysüz doğmuş kedilerin çiftleştirilmesiyle elde edilmiş bir türdür. Genetiğiyle oynanmış hayvanlar yani.

  1. Olaya erkek veya alfa açısından değil yazıda saydığım davranışlar ve bunlara kadının/erkeğin verdiği değer açısından bakmak lazım.

 2. Hocam çok yakın tanıdığım bir acayip köpek seviyor..hatta evinde..bazıları eve almaz bu alıyor..bu hatun daha erkeksi oldugundanmı köpek sevgisi?

  1. Tekrar yazıyorum hocam, başlıkta “daha çok” seviyor dedim. Daha doğrusu hayvandan çok hayvanın sergilediği özellikler bakımında olaya bakmak lazım.

 3. Meriç kadına asla zarar vermez ama bizim kedilerimiz hak ettiklerinde çatır çutur tırmalıyor. (Acı Korkusu)

  Meriç kadının bütün maddi ihtiyaçlarını karşılamak ister ama kedi kadını sömürüyor. (Değeri Artıyor)

  Meriç kadın kendine dokunduğu an hiç bırakmasın ister ama kedi fiziksel temasın ve fiziksel ilginin süresini kendi belirliyor, bu konuda kadını yönetiyor ve çoğu zaman kadını AÇ BIRAKIYOR ! (Yönetmek)

  Meriç kadına ömür boyu sadık kalır (Yokluk zihniyeti) ama kedide %100 SADIK olma diye bi olay yok, kapı açık kalırsa gidip dönmeyebilir, kısıtlanmayı sevmiyor. (Korku Oyunu (Rollo Tomassi) )

  Falan filan, yazıdaki kedi özelliklerini okursanız gayet güzel Meriç-Kedi karşılaştırmaları ortaya çıkabilir.

  Şüphesiz ki; MERİÇLERİN, KEDİLERİN KARAKTERLERİNDEN ALACAĞI DERSLER VARDIR.. 😀

  Fikrinizi merak ettiğim bir kaç soru :

  1-) Aldatan kadın yahut terk eden eski sevgili güzel ise, ama cidden güzel yani. Sadece seks amaçlı (fakbadi) ilişkisi kurulmalı mıdır yoksa ilişki tamamen kesilmeli midir? Yoksa bu düşünce zihinde yatan “ondan daha güzelini bulamam” korkusunun BAHANEYE dönüşmüş hâli midir? Veya “Yeni birini kim bulacak, aha seks şansın var hem de güzel, sik gitsin işte” ÜŞENGEÇLİĞİ MİDİR? Ne düşünüyorsunuz? Terk edildiğimiz veya aldatıldığımız için travmatik bir şekilde biten ilişkiyi seks amaçlı devam ettirmek kafadaki ONEİTİS’i beslemek midir? Geçmişteki duygusal yatırımdan dolayı kurduğumuz bağ açığa çıkabilir mi vesaire.. Anladınız sanırım demek istediğimi, seks yapmalı mıyız? bunun riskleri nelerdir, yoksa güzelliğini siktir mi etmeliyiz? Bu durumda da fırsatı tepmiş olmaz mıyız..

  2-) https://www.youtube.com/watch?v=T5sEjmKwwng

  Şu videoyu bir izlemenizi rica ediyorum. Baştan sona doğru bence. İslam ile RED PİLL Kadın-Erkek ilişkileri konusunda resmen AYNI FİKİRDE, ben bunu görüyorum şahsen yaptığım gözlemler sonucu.

  Fakat İslam şunu diyor: “Dünyevi zevkler sizi asla tatmin etmez, en büyük zevkleri cennette tadacaksınız.”

  Yani şu yorumu çıkarıyorum. Bu dünyada istediğimiz kadar kız tavlayalım, istediğimiz kadar Daygame yapalım, aynı anda 3 flörte ulaşalım falan… Asla mutlu olmayacağız, yanımızdakini elde ettiğimiz an önümüzden daha güzel biri geçerse hemen onu arzulayacağız. İnsan elde ettiğine nankördür ve nefsi(şeytanı) hep daha fazlasını istettirir ve bunun sonucunda “aldatmalar, cinayetler,kötü duygular,zina” ortaya çıkar. Para-Makam-Kadın hırsı ve arzusu bir erkekte asla bitmez ve bu da AŞIRI LÜKS bir yaşama kapı açar, bir erkeğin aşırı lüks bir yaşam yaşaması; zekât kanununa aykırıdır ve milyonlarca insanın aç kalması demektir. Herkes orta bir yaşam yaşamalı ve zenginler fakirlere yardım etmelidir.

  TRP İse bulduğunuzu sikin , 35 yaşına kadar sikebildiğinizi sikin, daha sonra bakire bi 20’lik bulup evlenin diyor. Para kazanabildiğiniz kadar kazanın, statü yükseltin kendinizi sürekli geliştirin diyor. Yani TRP kendimizden daha alt insanların yaşamlarını siklememizi istemiyor veya din ile ilgili hiç konuşmuyor.

  İslam ise TRP odaklı yaşamın insanı mutsuz edeceğini iddaa ediyor çünkü ne elde edersek edelim hep bir anlık mutlu olacağız sonra daha iyisini arzulayacağız, dünyevi hırslar-zevkler insanı Allah’dan uzaklaştırır, ahiret hayatından uzaklaştırır, insanın gözünü boyar- ölümü unutturur. Aşırıya kaçmak kötüdür. Bunu öğütlüyor..

  Şu aralar bu karmaşa içindeyim işte..

  Doğru olan binlerce insan fakirlik çektiği hâlde bizim kız sikme-kendimizi geliştirme amaçlı vucüt yapma hedefimiz doğrultusunda KİLO KİLO etler yememiz mi? (Daha az para ile doyacağımız hâlde) Yoksa kız sikme amaçlı altımıza daha fena araba çekmek istememiz mi?

  Yani doğru olan keyfi ihtiyaçlarımızın peşinden paralar harcarken, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan insanları görmezden gelmek mi? (TRP Felsefesi)

  Yoksa kız sikmedir şudur budur alayından vazgeçip, kara çarşaflı bir hatun bulup evlenip islama göre günah olmayan biçimde cinselliği yaşayıp, hiçbir dünyevi zevkte aşırıya kaçmadan yaşayarak imanlı bir biçimde bizden alttaki insanlara da yardımcı olarak , cennete gideceğimizi ve bu kendimizi kısıtlamalarımızın, vicdanlı olmamızın karşılığını orada alacağımızı umarak mı ölmeliyiz? (İslam Felsefesi)

  Var mı bu şekilde arada kalanlar? Bence bunları da konuşmalıyız. Sonuçta hangi tarz bir hayat yaşayacağımızı kendimiz seçeceğiz.

  Sitede emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler bu arada, her erkek için bir nimet bu site. Sevgiler saygılar.

  1. trp’nin yanıldığı bir çok nokta var. bunlardan biri de evlilik ve aile kurma. kimse kusura bakmasın 35-40’lı yaşlarımdan sonra ben tek başına kart zampara gibi dolaşmak istemem. hatta 30’dan sonra en fazla 2-3 sene dolaşmak isterim öyle. herkes aile kurmak ister. ben mesela bir kız çocuğum olsun çok isterim. dolayısı ile en iyisi 32-33 yaşlarında 24-25 yaşında biri ile evlenip trp felsefesine tabak teorisi olmadan devam etmek.

   1. Red pill evlenmeyin demez, kadınları tanımadan ve evliliğin risklerini bilmeden gözü kapalı aşık olarak evlenmeyin der.

    1. temel olarak trp uzun ilişkilere çok iyi bakmıyor. çünkü karşıdaki kadının ne olursa olsun heyecanını aynı tutmak imkansız gibi bir şey. istediğin kadar kırmızı haplı ol,eğer hipergamisini dizginleyemeyen bir hatunla evliysen sonu kötü bitebiliyor. trp felsefesi ile ancak bir nebze bu dindirilebiliyor. kör kütük aşık olmak evlilikte değil,normal ilişkide de zarar getirir zaten,o konuda sorun yok.

     1. Ben de zaten kırmızı hapın o yönüne katılmıyorum, ama senin dediğinin aksine bence kırmızı hap esas uzun ilişkiler ve evlilik için ideal bir yol haritası.

     2. TRP ile 3 yoldan hangisine gireceğinizi TRP dikte etmez. Tabak çevirmek, mgtow ya da uzun süreli ilişki yollarından hangisi olacağı size kalmış. Fakat günümüzde erkekler 30lara kadar oğlan çocuğu olarak kaldıklarından evlilik için 35 yaşı önerir. Uzun süreli ilişki öncesi ise pişmek için tabak çevirmeyi.

     3. “de bruyne”

      Önce TRP’nin yanıldığı bir çok nokta var diyorsun – BU Bir tez

      Daha sonra bu tezi ispatlamak için ise ortaya KİŞİSEL-Öznel bir fikir atıyorsun, kendi yorumuna, düşüncelerine, istek-arzularına BAĞLI OLAN Bir karar ile komple TRP’yi suçluyorsun.

      Kendi YORUMUN öyle olduğu için, TRP’yi suçlayamazsın.

      Örneğin bende seninkinin %1’i kadar çocuk yapma-aile kurma hevesi yok. Bu durumda bana göre TRP haklı mı olmuş oluyor?

      TRP; “şunu yap,bunu yap” demez. Kadın-Erkek doğasını gözlemler ve EN İDEAL şeyi söyler. Erkeğe der ki; 35 yaşında CPD zirve yapacak. Bu 35 YAŞINDA EVLEN demek değil. Sen canın ne istiyorsa onu yap.

      Sen önce bi TRP nedir ne değildir onu anla. Karakterinden sebep hoşuna gitmeyen bir bilginin oluşu , BİLGİNİN YANLIŞ OLDUĞUNU Göstermez. Ben de o zaman TRP hipergami konusunda yanılıyor diyeyim, hiç kimse kusura bakmasın kadının hipergamisini tatmin etmekle falan uğraşamam falan diyeyim?

      “kimse kusura bakmasın” bu ne oğlum? Karı mısın sen? Kendi kendine kaprise tribe girmişsin git istediğin yaşta evlen sanki adamın boğaza bıçak dayamışlar şu yaşta evleneceksin diye.

      Bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum, hatta yöneticiler İP adresimi takibe alırlarsa günde sitede en çok bulunma rekoru bendedir sanırım(böyle bişi yapabiliyolarsa,pc den anlamıyorum :D) ve burada ağlayan adam görünce kafam bozuluyor seni de resmen feminaziler gibi çok kere TRP ye parazit yaparken gördüm. Skeptico’nun siteye git orta kırmızı hap çok iyi anlatılıyor bir kere daha oku derim. Şahsi görüşlerin yüzünden de karalama kampanyası yapma. ÇeviriManyağı’nında dediği gibi TRP sana evlenme demez. Erkeğin doğası TEK EŞLİLİKTEN Çok, Bulduğuna çakmaktır der. Böyle evrimleşmiştir der. Doğan bu, evlenmek ise senin kararın. 2×2=4 , neden 4 diye ağlamak ise mantıksız.

   2. Senin bahsettiğin şey (30a doğru tabak çevirmeyi bırakmak ve uzun süreli ilişkilere başlamak) ve 35 gibi evlenmek (yaklaşık 10 yaş genç bir kızla) TRP tavsiyesi zaten. Sen TRPyi bir alt kümesi olan MGTOW ile karıştırıyorsun. Uzun süreli ilişki ve evliliğe karşı olan MGTOW kolu. TRP değil. Linklediğim yazıda TRP bakışını özetledim.

    1. neym birader eleştiri de mi yapılamayacak bu sitede? trp’nin haklı bulduğum yönleri var haksız bulduğum yönleri var. ha sen diyorsan ki bende feminaziler gibi bir düşünceyi körü körüne savunurum,savunduğum düşünceye de eleştiri gelmesini istemeyen bir dallamayım,orası ayrı dava. doğru düzgün yorum atacaksan buyur at. yoksa tartışmaya girmeyeceğim senle.

     1. “de bruyne”

      O zaman eleştirilerinin başında “bana göre” , “bence” , “benim fikrim” şeklinde bir ifade kullan

      Senin yaptığın “ben erken evlenmek istiyorum, TRP 35 civarı diyo, TRP YANLIŞTIR BEYLER DAĞILIN”

      Kendi arzunu göz önünde bulundurarak genel bir kanıya varıyorsun

      Cümlen eğer şu şekilde olsaydı, sana tepki göstermeyecektim;

      “TRP’nin ortaya koyduğu tezler gerçek, 35 Yaşımda CPD değerimin tavan yapacağını biliyorum, dolayısıyla bulabileceğim en iyi kadını Cinsel pazar değerim en yüksek seviyesinde iken bulabilirim, 27 yaşında bulduğum hatun ile 35 yaşında bulduğum hatun arasında fark olacaktır çünkü birinde daha güçlüyüm, diğerinde daha az güçlüyüm. FAKAT BUNA RAĞMEN Benim iyi hatun bulma arzumdan çok, çocuk sahibi olma arzum daha fazla OLDUĞU İÇİN, BEN ERKEN EVLENECEĞİM. Trp ile bir alakası yok, bu benim şâhsi fikrim.”

      OLMASI GEREKEN YORUM BU. Senin attığın ise “ben erken evlencem,trp yanlış” bundan ibaret.

      Eleştiriye kapalı değilim, FAKAT BU YORUM BİR ELEŞTİRİ DEĞİL, Bencilce bir düşünce yapısından çıkmış; SALDIRI ve KARALAMA Niteliğinde, GERÇEK OLAN ALGI ve FİKRİ çarpıtıyorsun. O yorumunu TRP bilmeyen biri okusa TRP GEç evliliği emrediyor sanar hâlbuki öyle bir şey yok. Düzeltme yapmak ise ŞART. Bende düzeltme yaptım

      Anladın umarım.

  2. Neym, üstad ben de inanç konusunda çok git gel yaşamış fakat sonunda fikirleri oturmuş biriyim. Red pill hayata ve ilişkilere mükemmel bir bakış açısı ile yaklaştı. Birçok sorunu çözdü. Ama dediğin gibi insan doyumsuz. Ve Red Pill sadece işin dünyevi perspektifini ele alıyor. Kendini geliştirmek, her zaman daha iyiyi hedeflemek çok güzel. Her konuda elinden gelen çabayı sarf etmek her alanda başarının ilk kuralı. Red pill de İslam da bunu savunuyor. Ama İslam’ın farkı bu noktada ortaya çıkıyor: dünyevi hedeflerin sonunun hiçbir zaman gelmeyeceğini söylüyor ve hadisteki ifade ile “İnsanoğlunun bir vadi dolusu malı olsa, bir o kadarını daha ister. İnsanoğlunun karnını topraktan başka bir şey doyurmaz.” diyor. Bu hayattaki hiçbir başarının nihai hedef olmayacağını ve herkesin Allah’a döneceğini bize anlatıyor. Ne yapmalıyız? Gerçekten ikilemdeyim.
   Dindar çevrelerdeki arkadaşların durumu ise aşırı vahim. Tahmin edemezsiniz. Hollywood masallarıyla yoğurulmuş hayalleri var. Bir gün tertemiz kalmış bir kızın kendilerine geleceğine inanıyorlar. Sonra da karşılarına çıkan ilk kızı Oneitis yapıp ona adeta tapıyorlar. Zaten ilişki tecrübeleri yok. Niyetleri ise baştan evlilik. Bu tip arkadaşlarımda aylarca gezidirip para harcadıktan, her iyiliği (betalığı) yaptıktan sonra terk edilmek gelenek oldu. Ama toplum çok bozuk, hipergami affetmiyor. Daha liseden her haltı yemeye başlamış, abartmıyorum, kapanıyorlar ve namuslu kız pozları kesmeye başlıyorlar. Sonra olacakları tahmin edin kurtarıcı planı devreye giriyor ve karşısına hep “kötü erkekler” gelmiş olan bu “helal süt emmiş kız”lar bizim saf Anadolu gençlerinden birine tasmayı takıyor. Sadaka seksi ve uzak akraba ziyaretleri ile dolu, sürekli dırdırla ölümden beter bir hayat da kaçınılmaz oluyor. Eğer Red pill ile tanışmasam ben de bunlardan birisi olacaktım. Eğer İslam toplumun tüm dinamiklerinde hakim olsa çok güzel fakat şu şartlarda Red pill elimizdeki tek silah. İyi niyetli olsan maddi manevi tüm varlığını siker atarlar.

   1. “Law Lord”

    Selam kardeşim, İslam dini resmen kadınların hipergamisini yıllar öncesinden görmüş ve “hipergamiyi engellemek” üzerine bir toplum yapısı kurmuş.

    Kadına, kocasından başka bütün erkekler HARAM. Yabancı erkekle aynı odada kapı kapalı bulunması bile buna dâhil.

    Doğal olarak kadının hipergami okları, kocasından başkasını göstermiyor , ÇÜNKÜ BAŞKASINI GÖRMÜYOR BİLE 😀 İslam düzenine göre toplum bu şekilde İNŞAA edilmiş.

    Kadının başka birini arzulaması kanunların dışına çıkmadıkça İMKANSIZ. İslama göre kurulan bir dünya düzeninde ALDATMALAR %1 Falan olurdu, onunda cezası kesileceği için %0,5’e falan düşerdi.

    TRP Der ki = Hipergamiyi kabul edin ve sürekli kendinizi geliştirerek onla MÜCADELE EDİN. Kadının hipergamisini tatmin edin.

    İslam der ki= Ne kadar uğraşırsan uğraş, her zaman senden daha iyisi olacak. Hep daha fazlasını arzu edeceksin, bir kadının hipergamisini dengede tutarak kendine sadık etsen bile; ondan sıkılıp başkasını arzulayacaksın ve mücadele yine devam edecek. Hipergamiyi tatmin etme amaçlı sürekli oyunu geliştirme çalışması yapacaksın (kızlara yürüyeceksin), sürekli daha fazla para kazanmaya çalışacaksın (para hırsı) , sürekli daha iyi görünmeye çalışacaksın (giyime-spora-beslenmeye harcanan aşırı paralar). İslam der ki = PARA HIRSI- KADIN HIRSI-MAKAM,MEVKİ HIRSI asla bitmek, tükenmek bilmeyen hırslardır. Bu hırslara kendinizi kaptırırsanız (TRP’ye uyarsanız) mutluluktan çok, mutsuzluk sizi bulur. Nefsinizin kölesi olursunuz. Bu dünyadaki nimetler (kadın-yiyecek her türlü şey) insanı tatmin etmek için yeterli değil. Hep bi anlık zevk verir ve o zevkin tadı damağında kalır. Gerçek zevke ,keyife CENNETTE ulaşırsın yada İslam kanunlarına göre yaşayarak ulaşırsın, Allah’a kulluk ederek ulaşırsın. Bundan büyük huzur yoktur. Evliyalar der ki; Keşke Padişahlar hissettiğim mutluluğun nasıl olduğunu bilse(Burda mutlu olmasının sebebi, %100 iman ile dolu olması, Dinin varlığından ve doğruyu yaptığından %100 emin olma hissinin verdiği rahat-mutluluk hissi) üzerime ordular yollarlar, sırf bu mutluluğun tarifini ÖĞRENMEK İÇİN. Onlar, bu huzura erişmek ve mutlu olmanın yolunun dünyevi zevklerden geçtiğini düşünüyorlar, halbuki bu ikisinin yolu da ALLAH’A KUL OLMAKTAN, ALLAH DOSTU olmaktan geçiyor. Huzur İSLAMDA. Kadında-parada-statü’de değil. Bunlara ihtiyaç olunduğu kadarıyla sahip olunmalı ve lükse kaçmadan dengeli yaşanmalı, asıl görevimiz bu zevkleri dibine kadar yaşamak değil, ALLAH’A Hizmet etmektir. Çünkü şuan bir sınavdayız ve görevimiz KULLUK, Am üstünde göt sikmek değil. Cihat etmek,namaz kılmak,günahlardan korunmak… vesaire.

    İşte islam böyle der ve bu şekilde kendini savunur.

    İslama göre kadın-erkek ilişkileri yaşansa emin ol, TRP Türkiye’de bir anlam ifade etmezdi. Çünkü zaten islama göre kadın-erkek ilişkileri, TRP’Nin ta kendisi.

    İnsanların bugün sorgulayarak bulduğu bilgileri-analizleri, İslam 1400 yıl öncesinden yapmış (tabii değiştirilmemiş ise)

    Fakat Kadın doğası hakkında iyi gözlem-analiz , insanların nankör yapısı ve nefsi hakkında yaptığı iyi gözlem ve analizler OLAĞANÜSTÜ BİR VARLIK OLAN ALLAH’ın varlığına kanıt mıdır?

    Kuranda yazanlara kanıt mıdır? (Denizin ortadan ikiye ayrılması vesaire.)

    İşte ikilemde kaldığımız noktalar bunlar sanıyorum ki..

    Ben bir yandan TRP, diğer yandan İSLAMI araştırmaya devam edeceğim. TABİKİ DE OBJEKTİF BİRER BİÇİMDE.

    Ancak şu bir gerçek ki; İslamın öğütlediği evlilik kuralları= MUTLULUĞUN ANAHTARI. nokta. Çünkü kadına olması gerektiği gibi İTAATKAR olmasını, erkeğe ise YÖNETİCİ olmasını emrediyor. Bu da zaten kadın-erkeğin doğası gereği olması gereken şekil-biçim. Buna göre islam bir düzen yaratmış ve toplumun sağlıklı yaşaması için bence kusursuz adeta. Şeriat’a göre kadın-erkek ilişkileri yaşansa emin ol mutsuz çift kalmaz, %1’e düşer, boşanmalar azalır.

    Bu gerçekleri inkâr etmemek lazım, araştırmaya devam edeceğim. Bu konu ciddi bir konu ve bence “daygame’de ne diyeceğim” diyen kitle biraz da bunlara dikkat etmeli. Çünkü eğer din var ise BÜYÜK SIKINTI 😀

    İSLAM-TRP Tartışması yapılması şart.

    1. Neym,
     Kardeşim görüyorum ki birçok noktada seninle hemfikiriz. İdeal olan konusunda sıkıntı yok. Eğer İslamın getirdiği toplum düzeni olsa bir problem zaten kalmaz. Fakat günümüzde gerek eğitim hayatı, gerek iş hayatı kadınlar geri dönülemez bir şekilde topluma karıştı. Biz bu şartlarda ne yapmalıyız? Hipergami affetmiyor, insanın doğası böyle. Eşini de hiçbir şekilde toplumdan soyutlayamazsın. Eğer ileride uzun ilişki düşünürsek nasıl hareket etmek mantıklı? Hem inancının gerektirdiği gibi yaşayıp hem Red Pill’i tüm yönleriyle almak imkansız. Bir tarafta evlilik dışı ilişkiye yaklaşmanın dahi yasak olduğu bir düşünce sistemi, diğer tarafta sekse giden yolda nasıl daha hızlı yol alırız, nasıl tabak çeviririz 🙂
     Red Pill bana çok şey kattı. Spora başladım. Fiziksel olarak bir sene önceki halimle aramda inanılmaz farklar var. Kendi alanımda da çok mesafe katettim. İlk kız arkadaşım Red Pill ile tanışmamdan sonra oldu. Sonra devamı da geldi :)Başta hb5’lik kızlarla takılırken hb8’ler karşısında çerçevemi rahatça koruyorum şimdi. Her konuda çok ilerledim ama maalesef bir tatmin hissi yakalayamadım. Her şey hırsımı artırdı. İslamın insanın doyumsuzluğu konusundaki görüşü de doğru gibi. Ama İslami hayat tarzı da kaderci bir anlayışla insanı rehavete sürükleyebilir.
     İslamın kadın erkek ilişkilerinde haklı olması, İslamın doğruluğuna bir kanıt oluşturur mu? Benim fikrim, tek başına oluşturmaz. Çünkü bazı farklı inançlara sahip insanlar da ilişkiler konusundaki bu sonuçlara sağlıklı bir akıl yürütme ile ulaşabiliyorlar, bu tek başına onların tüm fikirlerinin doğruluğunu kanıtlamaz… Ama İslama baktığında her konuda yorumu var ve hayatı her yönü ile düzenlemiş. Bu yorumların bütününe baktığımda ise birbirini muntazam tamamlayan bir sistem görüyorum. Bu ise İslamın doğru yol olduğuna bir kanıt oluşturur.

     1. “Law Lord”

      İnan bana, sadece kadın-erkek ilişkileri hakkında değil; TOPLUMDA GERÇEKLEŞEN KÖTÜ OLAYLARIN Hepsinin TEMELİ SİSTEME DAYALI

      Bu konuda inanılmaz birer TRP-İslam araştırması yaptım ve ortaya inanılmaz birer yazı çıktı

      Senle bu konuyu daha detaylı,ayrıntılı tartışmak konuşmak istiyorum; zira buradan bildirim bile gelmiyor. Önce sana sistemi sorguladığım yazıyı atmak istiyorum, kafandaki bütün sorulara cevap bulacaksın. Birer zincirleme metodu ile olaylara yaklaştım ve KAPILAR ÇOK FARKLI YERLERE AÇILDI.

      Senden ricam, instagram adresini vermen. Fake olabilir, kimliğini önemsemiyorum tek önemsediğim TRP-İSLAM ilişkisini beraber tartışabileceğim birer insanın olması ve doğru olan ne bunu beraber ARAŞTIRMAK.

      İnan bana bu sohbet ikimize de, çok şey katacak. Sonuçlara vardıktan sonra burayada düşüncelerimizi yorum olarak yazarız, tartışırsak buradan çok uzun sürecek çünkü..

      Saygılar, bekliyorum.

  3. Sen niye herkesi Müslüman zannediyorsun ki? Önce bunun cevabını ver. Bir ikincisi hayatını dinine göre yaşamak istiyorsan öyle yaşarsın ama gelip de burada TRP din hakkında ne diyor dersen, sana vereceğim cevap hiçbir şey olur. Zira TRP dinle falan ilgilenmez. TRP öğretisinde dinin konuşulması gerektiğini ve yeri olması gerektiğini düşünmüyorum. Saçma bir soru sormuşsun.

 4. Kedi candır. Bildiğim kadarıyla kedigillerin en vahşi türüdür, evcil olduğuna bakmayın tersi çok pistir. Evcil kediyi ormana bırakın 1 haftada uyum sağlarmış. Kendi kendine yetebilen bir yaratık.

  1. ”kimse kusura bakmasın 35-40’lı yaşlarımdan sonra ben tek başına kart zampara gibi dolaşmak istemem. hatta 30’dan sonra en fazla 2-3 sene dolaşmak isterim öyle”

   burada kendi fikrimi dile getirdim.

   ”herkes aile kurmak ister. ben mesela bir kız çocuğum olsun çok isterim. dolayısı ile en iyisi 32-33 yaşlarında 24-25 yaşında biri ile evlenip trp felsefesine tabak teorisi olmadan devam etmek”

   burada da genel olarak kendi fikrimi dile getirdim. bir çok kişi aile kurmak isteyecek illaki. istemeyen de olur,o da onun fikri. sen okuduğunu anlamamışsın,feminazi gibi hakaret ederek karşıt yorumda bulunuyorsun. tekrar söylüyorum,eğer okuduğunu anlıyorsan,doğru düzgün yorum yazacaksan tartışalım. yoksa uzatmanın anlamı gerek yok.

   1. Kardeşim, ben senin kendi fikrini dile getirmene laf söylemiyorum ki? Kendi fikrini dile getirmeden önce şunu diyorsun BAK, Bunu neden kopyalamadın =

    – “trp’nin yanıldığı bir çok nokta var. bunlardan biri de evlilik ve aile kurma.”

    Bunu diyosun, BUNUN BÖYLE OLMASININ SEBEBİNİ DE şahsının ERKEN EVLENME İSTEĞİ olarak gösteriyorsun, ANLADIN MI?

    Bende diyorum ki güzel kardeşim;

    – Trp, CPD’nin zirvede olduğu yaşta evliliği öğütler çünkü en iyi kadın o yaşta bulunur, bu da araştırmalara, gözlemlere göre 35 yaş civarına denk geliyor.

    BU TRP’nin öğütlediği şey. Bunun “YANLIŞ” olduğunu İDDAA ettikten sonra bunu kanıtlamalısın, sen ise yanlış olduğunu iddaa ediyorsun ve YANLIŞ OLMA SEBEBİNE DE ŞUNU GÖSTERİYORSUN=

    – “ben erken evlenmek, çocuk sahibi olmak istiyorum, kimse kusura bakmasın!”

    Bu senin öznel-şahsi arzun. sen böyle istiyorsun diye TRP YANILMIŞ OLMUYOR. veya ben EVLİLİK İSTEMİYORUM Diye de TRP yanılmış olmuyor.

    Trp açık ve net diyor ki EĞER EVLİLİK GİBİ BİR FİKRİN VAR İSE Bu olayı şu zaman aralığında gerçekleştirmen daha mantıklı.

    Yani şahsi fikirlerimiz yüzünden TRP’yi yanılmış gösteremeyiz, sen erken evlilik istiyorsun diye CPD’nin yüksek olduğu yaşta yapılan evliliğin çıkarlarını YALAN gibi yansıtamazsın.

    Bu yorumun buna sebep olduğu için bende şahsi isteklerimiz yüzünden GENEL kanunlara bok atmayalım kardeşim dedim.

    – EVLİLİK, CPD Yüksek iken yapılmalıdır. MANTIKLI OLAN BUDUR

    FİNİSH, Bunlar 2×2=4’dür, Senin yaptığın ise 2×2=4 değil, ben 5 olmasını istiyorum 2×2=5 yapcam ben demek gibi bir şey.

    Bu kadar basit bir konuyu tartışmaya gerek yok zaten objektif okursan ne demek istediğimi anlarsın. genel olan doğruları; şahsi isteklerimiz değiştirmez, onları yanlış kılmaz. demek istediğim bu işte. Sağlıcakla.

  1. Hepsini okudum, erkek arkadaşı tam bir alfa, bunu umursamıyor, kafasına göre takılıyor. Bunlar da kıza çekici geliyor. İşyerinde de başka biriyle ilişkiye başlamak istiyor ama alfa mı beta mı kestiremiyor. Alfa sinyalleri alamamış. Eski dalı bırakacak ama yeni dala da güvenemiyor. Acaba açıkta kalır mıyım diye düşünüyor. Eski erkek arkadaşı da takdir ettim, çerçevesini kesinlikle bozmuyor.

   Kadınlar da zerre kadar aşk, gurur olmadığını kabul ederseniz ilişkilerde daha rahat olursunuz. Aksini onlar ispat etmek zorunda.

   Herkese okumasını öneririm.

   Selamlar.

 5. Kedi-köpek tartışmasına girmeyeceğim. Benzetmeler de genelleme olmuş. Bu önemli değil.

  Ancak köpek gibi full gerzek bir hayvanın dostluğundansa kedi gibi temiz, sakin, yılışıklığı olmayan bir hayvanı tercih ederim. Üstelik benim tanıdığım pek çok kadın köpekleri daha çok seviyordu, kedilerden de korkuyordu. Bilinmez, ne yapacağı belli olmayan bir hayvandansa itaat eden bir hayvanı tercih ediyorlar.(tanıdık geldi değil mi) Bu da genelleme ve ciddiye alınmamalı.

  Köpeklerin evrimini inceleyin derim. Bildiğiniz gibi kurt türünden aparılmış, kurt familyasında gerizekalı olan türleri atalarımız kurtlar gibi plan yapamıyor ve itaat ediyor diye besleyip bugünlere getirmiş.

  Bakın kaynak gösteremiyorum ancak bu konuda yazılmış makaleleri okursanız görürsünüz, köpekler erken doğum yapıyor ve canis lupus yani kurtların beyninin en çok geliştiği gebeliğin son ayı köpeklerde yok. Bu ne demek?

  Baya bildiğin köpekler geri zekalı doğuyor demek. O itaatkar havaları, o dostluk havaları filan full “alfa bildiğim insana daha iyi nasıl taparım kendimi gösteririm”den başka bir şey değil. Ve bunun farkında bile değil. Kuyruğunu düşman belleyen, plan yapamayan, ağzından salya akan ve zeka eksikliği ile doğan bir türü çiftleştirerek üremelerine devam etmemiz onlar için bir zulüm. Doğan her köpek zeka eksikliği ile doğuyor. Lütfen bana sirklerde, yetenek yarışmalarında nasıl oluyor da becerikli oluyorlar demeyin, pavlov deneyi lütfen. Klasik koşullanma lütfen.

  Şimdi bu türün dünyaya bir faydası da yok. Yani köpek popülasyonunu yarın bir yöntemle dünyadan silsen belki hiçbir şey olmaz. Belki diyorum bak. Çünkü besin zincirinde neyi temizliyor neyi dengeliyor bu hayvan? Kediler ise öyle değil. Kedilerin eksikliği sorun çıkartmıştır ve kedilerin yokluğu sorun çıkartacaktır. Köpeklere bu zulmü yapmak iyi değil.

  Köpekler sahibini niye sevdiğini zannettiğini bile bilmiyor. Alfa bildiğine tapıyor hepsi bu. “Köpek insanın en iyi arkadaşıdır” Hayır, en iyi arkadaşımı tanımak isterim. Tanışmak da karşılıklı olur. Siz köpeği tanıyor olsanız da, köpek sizi niye sevdiğini bile bilmiyor. Onu itaat ettirdiniz çünkü alfası oldunuz ve sizi tanımıyor. Bu insanın kendisini tanrı hissetmesinden egosunu şişirmesinden başka bir şey değil.

  Sallamasyon şeyler yazmadım. Tartışmaya kapalı olan konu bu işin bilimsel yönü. Kadın erkek benzetmesi ise genelleme sadece ve hatta dar bir genelleme.

  Kafası karışanlar ise kedi köpek sevmenin alfa erkeklikle bence bir alakası bile yok. Kedi seviyorsanız şüphe duymayın kendinizden.

  1. Kediyi sevmek feminenlik değil, kedinin davranışları kadınların erkekte aradığı şeylerle örtüşüyor. Gözünüzü seveyim üstteki yorumları ve yazıyı okumadan sadece başlığa bakarak yorum yazmayın.

   1. 1. Yorumumda kedi sevmenin feminenlik olduğuna dair bir iddiada, çıkarımda, ithamda bulunmadım.

    2. Yazıyı ve yorumları okudum.

    3. Başlığa bakıp yorum yazmadım.

    Konu kadın erkek değil zaten biraderim, köpeklerin durumu.

    1. Köpeklerin salak ya da zeki olmasının erkeklerin onları sevmesiyle alakası nedir? Ki konu bu hayvanlara bakış açısının karşı cinse de yansıması. Kedi iyidir köpek kötüdür karşılaştırması yapmıyoruz, bunlarla karşı cins tercihi arasında bağ kurulan bir yazı gördüm ve çevirdim olay bundan ibaret. Yoksa kim ne beslerse beslesin zaten kişiliğine zarar gelmez.

 6. Hocam, 2 yıla yakın bir ilişkim vardı. Eski sevgilimle ayrıldıktan sonra 6 ay arkadaş kaldık. Ancak 1 ay önce aradı bir kaç kez ve ben açmadım telefonu. Son olarak “arkadaş olmak istemiyorum” diyerek mesaj attım. Sonrasında beni facebook ve whatsapp’tan engellemiş 1 ay oldu engelleyeli. Ben “next” diyemiyorum en azından belli bir süre bekleyeceğim, maalesef ciddi düşündüğüm için yedek bir kız tutmamıştım. Betalık yapıp 1 ay boyunca ne aradım ne sordum kızı. Sizce engeli kaldırır mı? Ne kadar daha bekleyeyim?

  1. Oneitis olmuş hocam, geçmiş olsun. Bekleme, bu saatten sonra gelse de hayır gelmez o kızdan. Yenisini aramak lazım.

   1. Peki hocam teşekkürler. Bu arada ben ilişki bittikten sonra kendimi zor toparlıyorum, baya zaman alıyor. Tekrar bu acıyı çekmemek için başka kızlarla bi daha uğraşmasam, evlenmesem ve bıraksam bu işleri sizce mantıklı karar mı olur? Şu an 35 yaşındayım, artık yeni ilişki falan gücüm de kalmadı. Çocuk da istemiyorum hayatımda. Uğraşamam yani.
    Yaşlanınca yanımda bir kadın olsun, hayat arkadaşı olsun diye de evlenmek istemiyorum; yalnız kalmak da istemiyorum. Kaldım ortada.

    1. Kadınlarla ilişki yaşamadan birine kapağı atayım mantığıyla evlenmek tehlikeli. Zorlanmamak için elinde hep yedek olmalı. Evlilik kurtuluş olamaz, ancak gereken tecrübeyi edindikten sonra tercih olabilir. O tecrübe de ilişkilerle, kadınların iç dünyasına girerek kazanılır. Teorik kırmızı hap okumaları tek başına yeterli olmaz.

   2. Evet. Bu seviye oneitis geri gelirse seni yine terk eder. Aslında 6 ay betalıktan sonra alfalık edip friendzonedan çıkmışsın ve yine alfalık edip kızı aramamışsın. Buna betalık diyorsun.

    Daha önce bir kadına böyle rest çekebildin mi hiç? Hiç terk ettin mi?

    Bu kızı nextlemekten başka şansın kalmamış. Başkasını bul. Anlattığın kadarıyla kız bulamayan biri değilsin.

  2. “Alfa Beta Omega”

   Kardeşim şu yazdığın senaryonun filmi çekilse, İMDB’de oylamaya açılsa ve sadece TRP’ciler oylasa; DRAM DALINDA 10,00 Puan ile OSCAR ÖDÜLÜ ALIR 😀

   Hiç mi okumadın kardeş sen bu siteyi?

   Arkadaş kalmanın sebebi = Yörüngesinden çıkmayayım, belki verir diyorsun. Kıza bir erkeğin değeri olan “zamanını” harcıyorsun, sen yatırım yapıyorsun fakat kızın sana vermesi gereken “seks” i alamıyorsun.

   Kızı becermek istiyorsun fakat 6 ay gibi dev bir süre içinde becermediğin hâlde yakınında kalıyorsun. Arkadaş olup SEKS bekliyorsun.. (hatalar,hatalar)

   Şu dediğinde sen ciddi misin la?

   – “betalık yapıp 1 ay boyunca ne aradım,ne sordum kızı”

   Sence bu betalık mı kanka? ahahahah..

   Siteyi tekrar oku ve AĞIRLIK KALDIRMAYA BAŞLA Kardeşim. Ama önce yapman gereken sitedeki yazıları tekrar okuman. İnan bana okumadan yorum attığın o kadar belli ki; okusan böyle bi senaryo yazmazdın.

   – Bir ilişkide en güçlü olan taraf, diğerine daha az ihtiyaç duyan taraftır.
   – Kadınlara olan arzunuz, ihtiyaca dönüştüğü AN’da sizden soğurlar.
   – “Ciddi düşünüyorum” Algısı yanlış sosyalleşmenin beynine yerleştirdiği bi türk filmi repliğidir. O kızı, diğerlerinden ayıran ve özel kılan ve bundan dolayı ona farklı bir şekilde yaklaşman gereken HERHANGİ BİR DURUM YOK. Kadınların beyni evrensel çalışır, sana duyduğu SAYGI bittiği anda; SEVGİDE BİTER. Sen istediğin kadar ciddi düşünmeye devam et; ÇEKİCİLİK, o kıza “senle evlenicem bak,ciddi düşünüyorum seninle” demenin ardından gelmez. Çekicilik, tam şuAN’Da rahip moduna girip 3-4 Ay kendini kasıp, oyunu öğrenip,ağırlık kaldırmanın,kızlara yürümeye başlamanın ardından gelir.
   – 2 Yılın ardından bir kız ile ciddi düşünemezsin. Evlensen bile emin ol SAĞLIKSIZ Bir evlilik olur ve %99 oranında garanti ediyorum ki; boşanma ile sonuçlanır. Evleneceğin kız ile maksimum 3-6 ay içinde evlenmelisin, 2 YIL FLÖRT-Sevgililik olmaz-olamaz. Öncesinde 1-2 Yıllık sevgilisi olan bir kızdan da uzak durmanı tavsiye ederim AYRICA..

   Çevirimanyağı gerekeni söylemiş ancak senin durumundaki bir ONEİTİS’e detaylı detaylı gerçeklerin yüzüne vurulması lazım. Kız ile olan bütün anılarını sil, BİTTİ O. Eski sevgiliden yeni İLİŞKİ doğmamalı. Çivi çiviyi sökecektir unutma. Hayatının merkezine kendini koy ve kendini sevmeye başla,geliştirmeye başla,siteyi oku. Kolay gelsin, hepimiz senin gibiydik bir zamanlar unutma.

   1. Şu önemli GÖRDÜĞÜN şeyleri büyük yazmak çok yapmacık duruyor söyleyeyim. Bu arada söylediğin her şeye %99-%1 oran vermen de komik kaçıyor. Bence yorumlarını biraz daha BENCE seviyesine düşürmelisin, burada küçük çocukları kandırmak istermiş gibi duruyor.

 7. Çeviri manyağı, eline sağlık ama yazı cidden çok saçma. Acaba siteye yazı atarken biraz seçici mi olsak?

  1. İçerik bakımından söylediği davranış özellikleri bence saçma değil. Tabii senin düşüncen bir şey diyemiyorum.

   1. Yok eleştiri sorun değil de yazının amacını defalarca açıklamama rağmen “hayır kedi iyidir” demek nasıl bir yaklaşım çözemedim. 😁

    1. Yazının amacı gayet basit hocam, anlamayan kişinin TEMELİ yoktur, bu yazı biraz TRP temeli olan birine hitap ediyor.

     ÖNCE, Erkeğin kadına nasıl davranması gerektiğini bilmeli ki, yapılan benzetmeyi anlasın.

     2×2=4’ü (genel kanun) anlamayan adam, 3+1=4’ü de (yapılan benzetme) anlamıyor kısaca 😀

     Adam olayı kediden ibaret sanıyor fakat ibretlik bir yazı bu, anlayanaaa…

     Olayın mantığı : Yönetmek beyler.

     – Kadın yönetebildiği varlıktan çok, kendisini yöneten varlığı seviyor. Erkek ise daha çok yönetebildiği varlığı seviyor.

     Bu yazı da; Yönetenler nasıl yönetiyor? Davranışları nasıl? Madde madde inceliyor. İtaat edenler nasıl ediyor? Madde madde inceliyor.

     Asıl olayı fark ettikten sonra bir gözlem sonucu ortaya çıkan bir yazı işte..

     Millet olayı kedi-köpücük sanmış.

     Özet: MİYAAAAAVVVVVVVVVVVV

 8. Konuyla alakası yok ama… görünce asla bana bakmaz dediğimiz. Çok güzel çok havalı kadınların… yakışıklı erkeklerin instagram sayfalarındaki yorumlarını görünce şok oluyorum. Bu kadar basit olduklarına şaşırıyorum. Yani bu kızların alttakine ulaşılmaz üsttekine ise böyle mal gibi değersiz olmalarını nasıl değerlendirmek lazım?

  1. Kırmızı hapı ilk aldığım dönemlerde canımı en çok acıtan şeylerden biri de buydu
   Güçsüze ödül gibi
   Güçlüye eşya gibi sunar (iyi gen)
   Kimin sözüydü hatırlamıyorum ama özet

  2. “Kerem”

   Ne sandın?

   Ortada değerlendirecek bir şey yok ki 😀

   Gördüğün gibi işte, kadınların %80’i erkeklerin %20’sini arzuluyor.

   Sana karşı “egolu,onurlu,gururlu,kolay elde edilmeyen,zoru oynayan” kız, hipergamisini tatmin eden bir erkeğe karşı bütün “onuru,gururu,namusu v..b.” elden bırakıp, “evlenelim” şeklinde yorum atıyorlar.

   Neymiş? Kadınlarda onur-gurur-ahlak kavramı yoktur, sadece betalardan sıyrılma amaçlı varmış gibi davranırlar ve uzak durmalarını sağlarlar.

   FAKAT KARŞISINDA BİRER ALFA VARSA, KADININ ZİHNİNDE GERİYE KALAN HER ŞEY YALAN, NOKTA!

   Bir kadın eğer seni arzular ise hiçbir bahane-engel yoktur, eğer seni arzulamıyorsa bunu bir takım kavramları barındırıyormuş gibi davranır ve seni kendinden uzak tutma amaçlı öne sürer.

   Şöyle örnek vereyim türbanlı kızlar dışarıya “namusluyum” sinyali verirler ancak bu sinyal sadece BETALARA geçerlidir, meali: betalar boşa yavşamayın namusluyum vermem.’dir.

   Kadının dışarı koyduğu engeller, betaları uzak tutmak içindir, alfaya engel yoktur. Sana “müslümanım ve bunu yapmam dinime aykırı” yazarak cevap vermeyi kesen,seni reddeden bir kızın gerçek bahanesi o değil, senin beta olmandır.

   Aynı türbanlıya birer alfa yazsa, o bahsettiklerinden; BÜTÜN KAVRAMLAR YALAN OLUR. Din,namus vesaire.

   Olay bu işte, tatlı su meriçleri ister inansın ister inanmasın ; Kadınlar, betalara sadece rol keser, ona sadece neler sunabileceğini göstermelisin; roller bir anda bitecektir.. Bir kız ferrari’den indiğini görürse ona ne dersen de bir betaya verdiği “ahlaksızlık yapma ya!” tepkisini sana vermeyecektir. Sosyal deney bile yapabilirler bu konuyla alakalı buna emin ol. Ancak şahinden inen bir adam gidip kıza aynısını desin “ahlaklıyım ve bana böyle konuşamazsın” rolü başlayacaktır.

   Özetle bir kız sizi ya kabul eder, ya da reddeder. Kabul ederse gülümsemesinden anlayabilirsin, etmezse ağzından çıkan hiçbir kelimeyi dikkate almana gerek yok.

   %80-20 Oranı sosyal medyada, tinder’da kusursuz işliyor. Kadınlar %20’lik erkeklerin kendilerini görmesi için like atıyorlar, yorum atıyorlar. “belki bedenimi beğenir de benle çıkar” şeklinde düşünerek. Bütün o profili süslemeler betalar için değil, statüsü olanlar için. Bu sebeple sosyal medya ilişki konusunda daha acımasızdır, reelden oyunla düşürme şansınız bana göre daha fazla, oraya yönelin.

   En “düzgün” sayılabilecek kız bile ortalama 5 popüler türk erkeğini takip eder. Sosyal medya da doğa kanunu işler. İyi bir profiliniz ve eğlenceli mesajlaşmanız olması gerek.. Neyse

   1. Teşekkür ederim. Gerçekten hayret ettiğim bir durum. Ama bu bir gerçek. Açıklamaların güxel olmuş. YA ÖLÜM YA ALFALIK o zaman :)). Ekşide okumuştum ya piç olacaksın (Alfa da diyebiliriz) ya da sevişmedim diye üzülmeyeceksin. Beta kalıp kendini üzmek işkence etmek zaman kaybetmek en büyük saçmalık

  3. Hipergami olarak değerlendirmek lazım. İki üç ay önce bir eleman tinderda çok yakışıklı erkek hesabı açıp kızlara hep “donsuz yüzüme otur” falan tadında yazmıştı ve çok olumlu cevaplar almıştı. Videosu var youtubeda.

   Fakat biz de az değiliz. Camiada bir laf vardır. “Her erkek çirkin bulduğu kız önünde alfalaşır” diye. Mavi haplı erkeklerin çirkin buldukları kızın yanındaki davranışları ve güzel bir kızın önünde o heyecanlanmalarını, omuz düşürüşlerini, suratlarına yapışan o şapşal gülüşü karşılaştırın.

 9. Haftasonunun getirdiği boşluktan mı bilmiyorum, site üzerinde en gereksiz yorumların ve tartışmaların yazıldığı HARİKA BİR YAZI olmuş.
  Ellerine sağlık Çeviri Manyağı.
  Dostlar sanırım ya yazıyı anlamadınız ya da yorum yazmak için yazıyorsunuz.
  Birisi çıkmış; kedi seviyorum feminen miyim, öbürü demiş köpekler tatlı beni koruyor, biri çıkmış yok genelleme yapma saçma olur, öbürü çıkmış sen bunu dedin ben bunu dedim.

  Arkadaşlar yorumlardan illa ki fikirlerimiz önemli ama eleştirileriniz yapıcı, yorumlarınız da anlamlı olsun, ayrıca yazıyı anlamadan sırf yazmış olmak için de yazmamak gerek, TRP’yi anlayın artık kaç aydır buradayız okuyoruz, hayatımızı fikrimizi inançlarımızı değiştirdik.

  Hepinize sevgi ve saygı.

 10. Adama bak len nasıl yorum yapacağımıza karar veriyor. Oldu olacak siteyi açıp ekranın etrafında hu allah diye dönelim gahdjsjdd
  Hepiniz iyi kötü bir şeyleri idrak eden adamlarsınız. Kedi bakımı kolaydır. Küçüktür. Apartmanda bakılır. Köpeğin bakımı zordur. Havlarsa apartmanı inletir. Hareketlidir. Bir kadının kediye sahip çıkması daha kolaydır. Köpeği zaptetmek zordur. Finolara apartmanda da bakılır. Onlara da zaten genelde kadınlar bakıyor. Golden gibi güzel köpeklere apartmanda bakamazsınız. Kadınlar erkekler kadar kolay yalnız kalamadıları için daha çok kedi alırlar. Erkekler için yalnızlık çok sorun değildir. İmkanı olan erkek köpek alır. Apartmanda yaşayan da gene köpek alır. Bunu anlamak bu kadar mı zor? Hdjsjf
  Her şeyin altında bir anlam aramak red pillin evrimsel temeline gölge düşürür.

 11. Kedilerin doğası budur,köpeklerin doğası budur kısmına kesinlikle katılıyorum,ancak karşı cinsten ne beklendiğini hala soruyormusunuz kısmını tartışılabilir buluyorum.

  Hayatına 5 defa kedi, 2 defa köpek sığdırmış birisi olarak,bende yazıdaki gibi diyorum ki kediler bağımsızlığına düşkündür.Köpekler ise itaat etme doğasıyla yaşayan varlıklardır.

  iki şeye değinmek istiyorum.
  Birincisi,hiçbir kimse kedi,köpek, yada başka bir hayvan besledi veya besliyor diye,alfa,beta,omega filan olmaz. Evde olur-olmaz tartışmasına girmek istemiyorum.
  Maalesef insanları kategorize etmeyi,toptancı yaklaşımı fazlasıyla yapıyoruz.
  Hayvan beslemek,bir yönüyle insanın içindeki sevgisini bir başka canlıyla paylaşma açısından çok değerli bir şeydir,bir yönüyle de insandaki stres oranını azaltıp sakinleşmesine vesile olan bir gerçektir.Örneğin,kediyi severken,kedinin hırıldaması,mırlaması,insan vücudundaki statik elektiriği alır.Tıpkı enerjik çocukların,gerginliğini azaltmak için toprakta yürütülmesi gibi..

  ikinci değineceğim başlık ise,karşı cinsten beklentilerin yerine koyulduğu bir varlık olmaktan ziyade,kendimizdeki eksikliklerin telafi edilmesi..Bu biraz karışık olacak ama umarım anlatabilirim.

  Kedi sevenler,kedi doğasındaki bağımsızlık umursamazlık gibi özelliklerin kendi hayatıda da olmasını istediklerini,ve bunun eksikliğini de,mutlaka kedi değil ama kediyle de telafisi mümkün olduğu için kedi beslediklerini düşünmek için yeteri kadar bilimsel veri var.Gelişmeler kanıtlanmış değil ama o yöne doğru evriliyor.

  Köpek sevenler ise,köpeğin dış görünüşündeki,güçlü olmak,sert görünmek,insanların çekinerek yaklaşması vs gibi şeylerin kendi hayatındaki eksikliğini köpek üzerinden telafi etmeleri söz konusu..

  Dediğim gibi henüz kanıtlanmış değil ama,bana çok ta mantıksız gelmedi..Yanlış anlaşılmasın sadece bu yüzden hayvan besliyoruz denmiyor.Bunlarında etkisi var deniyor.Mesela benim kedilerden birisi kucağıma hiç gelmezdi,başka zamanda beslediğim diğer kedi kucağımdan inmezdi.Zaten öyle olsa kuş,balık,güvercin gibi diğer hayvanların beslenmesi açıklanamaz olurdu..

  Fakat şu da bir gerçek ki, genel olarak kedi sevenler içe dönük, köpek sevenler dışa dönüktür.işte tamda bu yüzden kediyi kadınla köpeği erkekle özdeş tutarlar.Ama geldiğimiz noktanın hiçte öyle kategorize edilemeyeceğini gösteriyor…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *