Erkekler iyi oldukça talep artıyor

Çeviri Manyağı‘nın Ev işi yapan erkeklerin hazin sonu adlı yazısındaki acı gerçekle ilgili şöyle bir yazı gördüm dün. Twitter’da paylaştım ama burada da yazayım. Bir avukat tarafından yazılmış.

15 yıl oldu, boşanma davalarından öğrendiğim gerçekleri şu şekilde formül haline getirebilirim … Ne dersiniz dostlar.

1/ Erkek her gece dışarıda, içki, kumar ne arasan var.. Bu adamın karısı ‘eve gelsin yeter’ diyor..
2/ Erkek haftada bir/iki gün çıkıyor ve aslında eve bağlı.. Bu adamın karısı ‘erken gelsin, bir gece neyine yetmiyor’ diyor..
3/ Erkek her akşam evde.. Bu adamın karısı ‘neden çocuğa bakıp, temizlik ve en azından salatayı ben yapayım karıcım demiyor’ diyor..
4/ Erkek her akşam evde, yemek, ütü ne varsa yapıyor.. Bu adamın karısı ‘annemler ev alırken yardım etmedi’ diyor..

Bu formülden çıkan sonuç; kötü erkeklerin karısı daha azla yetiniyor

İyi olan erkeklerin karıları da asla yetinmiyorlar.

Not: Çelik yeleğimi giydim, atış şerbest.

Haldun Aydıngün, burada çalışan mekanizmayı 20 sene önce yazmış : magandalar kadınları daha çok mutlu ediyor.

DOMİNANT OLMAK demek bir kadının istediği şeyi hiçbir zaman yapmamanız ve sizin bu testten kalmanızı engelleyecek kadar ÖZGÜVEN dolu olmanız demektir.

Bir kadının istediği şeyi hiçbir zaman tam olarak vermemelisiniz ve onun taleplerine boyun eğmemelisiniz. Bunu genellikle, kavgaya neden olmamak için, şaka ile karışık yapmanız gerekir ama yine de dediğimiz gibi kadının taleplerini hiçbir zaman tam olarak karşılamamalısınız.

Bu önemli ve o yüzden tekrar edeceğim: HİÇBİR zaman ama hiçbir zaman kadının istediği şeyi yapmayın. Bunun tabii kadın büyük bir orgazmın eşiğinde iken “lütfen, lütfen daha sert” diye bağırdığı zamanlar gibi istisnaları var.

Buradaki ironi şudur ki bir kadının istediği yapmamanız ve onun taleplerine boyun eğmemeniz, o kadının size olan ARZUSUNU şiddetle arttıracaktır. Buna karşın eğer kadının taleplerini hemen yerine getirmeniz ise kadının sizden TİKSİNMESİNE, sizin bir hanım evladı olduğunuzu düşünmesine ve kadının sizden hızlıca soğumasına neden olacaktır.

Kadınlar GÜCÜ severler. Kendine güven ve dominantlık ise gücün kanıtlarıdır ya da en azından bir kadın bunları gücün kanıtları olarak algılar.

Bir kadının istediği şeyi yapmamak, taleplerine hemen boyun eğmemek ise hem özgüven hem de dominant bir karakter gerektirir. ANCAK bu duygusal / psikolojik seviyeye eriştiğinizde bir kadın içgüdüsel olarak sezebildiği ERKEK ADAM olacaksınız.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

26 thoughts on “Erkekler iyi oldukça talep artıyor”

 1. Bu yazı kesinlike nokta vuruşu olmuş hocam .
  Tecrübelerime dayanarak demek istiyorum ki sadece bu yazıdaki maddeler bile istenilen o HAM CİNSEL ARZUYU doğuracaktır
  Denemesi bedava !!!
  Ben şahidim 🙌🏻

 2. abi yalnız ben bunun bir istisnasına tanık oluyorum sanırım.

  benim karşı komşum. adam çok zengin bir ailenin, özel üniversiteleri zorla bitirmiş, baba parasıyla pahalı bir araba ve güzel bir semtte ev sahibi olmuş ve gene babasının nüfusuyla iş yapan birisi.tipsiz değil. ama karısının ağzının içine bakıyor. her akşam eve vaktinde geliyor. evden vaktinde çıkıyor. sürekli karısıyla vakit geçiriyor.
  karısı 10 üzerinden rahat 9 vardır. doktor. karakterini çok bilmiyorum çünkü çok bir muhabbetimiz yok ama beraber ev işi-temizlik yaptıklarını da biliyorum. iki yıllık evliler ve şimdiye kadar gördüğüm en mutlu yeni evli çift.
  hani adam bizim beta-meriç diyeceğimiz her şeyi yapıyor neredeyse ve bir kere bile yüksek sesle tartıştıklarına tanık olmadım. duvarlar dip dibe osursak duyuluyor. swh
  kadın cidden taş gibi bu arada. swh

  1. Alfa adam kadına bağırıp çağırmaz zaten. Kadın güçlü olanı sever, o gücü nasıl elde ettiğinle ise genelde ilgilenmezler.

   Verdiğiniz örnekte; %90 kadının ekonomik durumu erkeğe göre daha aşağıdadır. Ki anlattığınıza göre adam doktormuş da zaten. Yani öyle çevresinde hiç hatun olmayan, kariyeri olmayan ezik bir tip olmayabilir.

   Ev içinde ise iç tartışma çıkmıyor oluşu genelde adamın yav he he dediği anlamına gelir. Aksine meriç tipli adamlar daha çok bağırtılı kavga eder. Genel alfa özellikleri gösteren adam ile olan tartışma ise bir süre sonra hadi lan seni mi çekecem noktasına gelir ve biter.

   1. hocam dediğinizde haklısınız sanırım. kadınlar kaynağı nasıl elde ettiğinle ilgilenmiyorlar. adam zaten çok varlıklı bir ailede büyüdüğü için onun verdiği bir rahatlığa da sahip. sadece doktor olan kadın. onu düzeltmek istedim.

 3. hocam konudan bagimsiz olarak bu yorumumda size sadece tesekkur etmek istiyorum. uzun zamandir burayi takip ediyorum artik bir yorum atim dedim. valla yanimda olsaniz sizlere (diger yazarlar, konuk yazarlar ve az cok yorum atanlari bile taniyorum(ilteris,tristan, benlark …)) sımsıkı sarilirim. iyi ki varsiniz !!!

 4. Eline sağlık güzel yere değinilmiş . Şöyle de bir şey var , 60lı 70 li yıllarda yaşamıyoruz . Kadın da artık aktif olarak iş hayatında . En küçük kurumdan en devasa plazaya kadar erkeğin uzun zamandır içinde olduğu kariyer hayatına dahil olmaya başladılar . Ben bir kadının bu kadar hırslı olmasını tasvip etmem . Fakat kadın çalışmak ister , ilgisi vardır , o işe merakı vardır buna saygı duyarım . Böyle bir durumda evli olduğum kadın çalışıyorsa hele bir de çocuk varsa çalışan kadına bu kadar sorumluluk yüklemek doğru olmaz diye düşünüyorum . Bi salatadan bir şey olmaz ya da çocukla biraz ilgilenmek erkekliğimizden götürmez . Örnek veriyorum , ben iyi yemek yaparım . Yaparken de keyif alırım . Canım ister ayda yılda bir sofrada benim de tuzum olur .

  Bakın burda önemli bir fark var ! Kastedilen kadının istediğini yapmamak . Kimse gidin geç gelin , kadını düşünmeyin ortalıkta maganda gibi dolaşın demiyor . Konunun içeriği yanlış anlaşılmaya müsait , başta ben de yanlış anladım . Sonra ” vay efendim biz barzo mu olcaz kadını mı dövcez , içki kumar mı yapalım , oo kadınlar eziliyor erkekler maganda gibi dolaşıyor ortalıkta ” tarzı yazılar görüyorum ekşide twitterda tepem atıyor .

  “1/ Erkek her gece dışarıda, içki, kumar ne arasan var.. Bu adamın karısı ‘eve gelsin yeter’ diyor..
  2/ Erkek haftada bir/iki gün çıkıyor ve aslında eve bağlı.. Bu adamın karısı ‘erken gelsin, bir gece neyine yetmiyor’ diyor..
  3/ Erkek her akşam evde.. Bu adamın karısı ‘neden çocuğa bakıp, temizlik ve en azından salatayı ben yapayım karıcım demiyor’ diyor..
  4/ Erkek her akşam evde, yemek, ütü ne varsa yapıyor.. Bu adamın karısı ‘annemler ev alırken yardım etmedi’ diyor..”

  Bu 4 cümle kirmizihap.org ‘daki dırdır serisine de güzel örnek olmuş . Hep bir şeyler diyor kadın 😀 Her şeye söyleyecek bir lafı var . Sizin duvar gibi çerçevenize çarpınca söyledikleri azalacak , yorumları azalacak değişken duyguları tutarsız düşünceleri bi’ nebze kontrol altına girecek . Dominant olmak ilişkide büyük avantaj . Bu avantajı kullanmak da biz ERKEKLERİN elinde .

 5. 17 yaşında bi kardeşiniz olarak yazıyorum umarım doğru cevapları alabilirim şimdiden teşekkürler.

  Tabaklarıma karşı dominant oldukça bana olan ilgileri azalıyor sanki. Yüzüme bakmıyorlar bi yere davet ettim mi gelmiyorlar, başka şeylerle ilgileniyorlar vs. Artık öyle bi hal aldı ki benden kaçmaya çalışıyorlar sanki. Beden dilim düzgün, özgüvenliyim, dış görünüşüm, oyunum ortalama ama nedense sanki hepsi ters tepiyor. Artık çok stresli bi şey olmaya başladı. Bu kadar teorik-pratik bilgime rağmen hiçbir şey elde edememem beni çok zorluyor açıkçası. Cevaplarınız için teşekkürler

  1. Tabak olarak ilgi işareti aldığım ve %100 friendzone olmadığımı bildiğim kızlarla ilişkilerim. Dominantlıkta üstte yazıldığı gibi neredeyse hiçbir kızın istediğini yapmamak. Dominantlık konusunda kasmıyorum bile kızdan emir kipinde bir şeyler duyduğumda otomatik olarak reddediyorum ve konuşmaya siklemeden devam ediyorum. Aslında ilişkiler açısından üniversite hazırlık gibi görüyorum. hani fazla bi şey beklemiyorum ama bildiğim şeylerin işe yaramaması çok negatif etki bırakıyor. Cevabınızı bekliyorum

 6. bu sitede millet sikmediği kıza tabağım diyor. bence bu çok yanlış. sikmediğiniz kız sizin önünüze açılan servistir. tabak daha gelmemiştir. batıda da böyle mi bilmiyorum bizimkiler bir kerecik öpse kıza tabağım diyor.

  17 yaşındasın. muhtemelen liseye gidiyorsun. hani herkesin zil çalınca yerine oturduğu, öğretmene itaat etmek zorunda kaldığı ve üç aşağı beş yukarı bütün herkesin eşit sosyo-kültürel seviyeden geldiği bir ortamda kızlarla tanışıyorsun. sen bu kadar otoritenin altındayken kızlar senin dominantlığını ciddiye almazki.

  bence sen gene kendini ezdirme. dik dur. kızlara yaltaklanma. ama çok tabak çevireyim kızlara dominant olayım derdinde olma. lisede ne kadar popülersen o kadar kız zaten sana yazıyor. mesela benim mezun olduğum lisede basketbol takımı çok popülerdi. kızların hepsi bunlara yazardı.

  1. Türkiye şartlarında yürüdüğün ve daha da yürümek için pozitif tepki aldığın kıza tabak diyebilirsin. Ama uzaktan kestiğin veya konuşup hoşlandığın fakat niyetini bilmeyen kız tabak değildir. Sana ilgisi var sandığın ama niyetin belli bir şekilde yürümediğin kız tabak değildir. Tabak olması için kızın sana evet veya hayır diyebileceği sürecin başlamış olması lazım.

   TRP’deki sikmiyorsan tabağın değil geyiğini biliyorum. Rollo üstadın tanımı belli. Tabaklarınla yatıyor olmak zorunda değilsin.

 7. Asagi yukari tum makalelerinizi okudum.Bir konuya aciklik getirmenizi isterim.Hep bir iliskide erkek terk edildiyse bunu surekli erkegin yetersizligine ve alfa erkek olmamasina bagliyosunuz? ancak bazen kadinlarinda icinde bulundugu psikolojik durum da erkegi terk etmesine neden olabilir.Asiri ve sert bir genellemeye kacmiyor musunuz?

  1. Hiçbir zaman böyle bir genelleme yapmadık. Sadece erkeğin kendi hatası yüzünden terk edildiği durumlara (biz değiştirebileceğimiz şeylere odaklanıyoruz) odaklandık. Bir erkegin maskulen ve dominant olmamasi, iliski yatirimi masalina inanmasi ve performans yukunu ihmal etmesi gibi nedenlere dayaniyorsa bunlari duzeltin diyoruz. Senin bahsettigin durumda hatunun nextlenmesi gerektigini defalarca belirttik. Bazi kadinlardan ayrilmak – o kadin terk ettiyse bile – cok iyi birseydir ama biz o hatunlari nextliyoruz. Ozel olarak birsey yapmiyoruz.

   Tam tersine, iliskisinde maskulen davranis gosteren ve kendini odaga alan erkek, beta bile olsa kolay kolay alfa bir erkege yenilmez. Cogu alfa erkek, kadin hipergamisinin kaynak – guvenlik kismina hitap etmez.

   Alfa siker beta oder kalibinin tehlikesi su. Odeme (guvenlik – kaynak) kismini cok asagiliyor. Oysa kadin icin o da en az tohumun ustunlugu kadar onemli ve evrimsel. Kadin istedigi kadar iyi tohum alsin eger erkek cocugu yetistirmeye katilmiyorsa o cocugun hayatta kalma sansi (eskiden) cok azdi. Bugun problem kadinlarin kaynak – guvenlik kismini 10 yil kadar erteleyebilmeleri. Bunun bir nedeni dogum kontrol hapi ve cinsel devrim. Diger nedeni de erkeklerin cogunun bu 10 yil kuzu kuzu beklemesi. Bu erkekler kaynak – guvenlik arzini bollastirip ucuzlatiyorlar.

   Fakat bu yeni duzen kadinlar icin de uzun vadede aci verici. Zira sonradan nasil olsa bekleyen bir erkege halka takarim diye eslesmeyi erteleyen cogu kadin, 20lerinde gormezden geldikleri erkek tipleri tarafindan bile reddediliyorlar. Bugun hipergaminin arzu kismini tatmin eden 24 yasindaki hatunla 10 yil sonra 34 yasinda iken guvenlik kisminin pesine dusecek ve “adam gibi adam (siz bunu bizi alacak fedakar salak) kalmadi” diyen yalniz ve mutsuz kedi kadini ayni hatun.

 8. Sanırım biri sizi okumuş kafasının dikine gitti şuan kendi götüne afedersiniz kendi y.. yemiş durumda, bence erkekleri böle eve gitmezsen iyisin, her dediğni yapmazsan daha çok sevilirsinle gazlamayın çünkü kimse kötüyü sevmez… her zaman geçerli kural budur, kadınlar kendilerine bakan, koruyan ve önemseyen erkekleri severler…

  1. Şu yazılanlardan erkeğin kötü olması gerektiği tavsiyesi çıkarmak için kadın ya da soya oğlan olmak lazım. Adamın verdiği ikinci örnek gayet makul bir adam mesela.

   1. “DOMİNANT OLMAK demek bir kadının istediği şeyi hiçbir zaman yapmamanız ve sizin bu testten kalmanızı engelleyecek kadar ÖZGÜVEN dolu olmanız demektir.” burada hiçbir zaman yapmamanız ifadesi doğru mu? daha geçen kh size kadının hiçbir dediğini yapmayın demez diye birşey söyledin? dominantlığın riskli bi tanımı olmuş bu. Bunu okuyan acemiler de zorbalığa kayıyor.

  2. Sokakta kadınlara soruyorlar efendi erkek mi piç erkek mi diye, alayı kikirdeyerek(!) efendi erkek diye cevaplıyor. İkisinden de biraz olsun diyen var ama direk piç diyen hiç yok. Altın kural, kadınların yap dediğini yapma, yapma dediğini yap, bu değişmez.
   Yapma dediği sizin dangalakça bir hareketiniz ise yapmayın tabii ki. Ona dokunmanı istemiyorsa dokunma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *