Kızların zengin erkek tercihi

Şöyle bir soru geldi :

Fakir bir erkek ya da orta gelirli olsun eğer bahsettiğin alfalık özelliklerine sahipse (dominatlık maskulinlik) kadın tarafından çok sevilir mi ? Yani kadınlar tarafından çok sevilmek için çok zengin ya da doktor, ünlü biri falan mi olmak gerekir illa sence …

Buradaki yorumlarda bile çok tekrar edilen bir şeydir bu. “Zengin olacan hacı, yoksa kızlar yüzüne bakmaz”. Ya da daha insaflısı “zengin değilsen ancak bir tane hatun bulup evlenirsen cinsel hayatın olur, yoksa işin zor”.

Şimdi bu sitede yazdıklarımla çelişir görünen bir şey söyleyeceğim : Bunu söyleyen adamlar için bu önermeler doğru. Daha zengin olmazlarsa kızlar yüzlerine bakmaz. Yanlış değil. Ama burada anahtar kelimeler, “bunu söyleyen adamlar için”. Açıklayayım.

Rollo Tomassi daha yeni Transactional vs. Validational Sex başlıklı bir yazı yayınladı. Çevirmemiz lazım, güzel yazı. Türkçesi, “Alışverişsel – Onaysal Seks” gibi bir şey.

Çoğu erkeğin bulup bulabileceği kadın ilgisi ve seks çeşidi, alışveriş şeklinde olan sekstir.  Maalesef çoğu erkek hayatları boyunca, kadının maskülinite teslim ettiği azgın ve vahşi seksi tek bir kere bile deneyimlemezler. Burada erkek, maskülin ve dominant olmadığı için, ilgi ve seks istiyorsa, karşılığında zaman ve kaynak harcamalıdır. Akşam tanıştığı çulsuz ve parasızlıktan arkadaşının salonunda yatan barmenin koltuğunda gece yarısı seks yapan kadından, bilgisayar programcısı gencin en az 5 kere buluşmadan öpücük alamamasının sebebi budur. Zira bu genç maskülinite ve dominantlık sağlayamadığı için, eğer yakınlık istiyorsa kaynak ve zaman sağlamalıdır. Alışverişsel seks budur. Barmenin yaptığı ise onay seksidir. Yani kadının maskülin ve dominant bir erkeğin ilgisini ve cinselliğini kazanabilecek, feminen güzelliğe sahip olduğunu onaylayan bir sekstir. Barmenin karşılığında hiçbir maddi kaynak ve manevi bağlılık vermesi gerekmez.

Arzu dinamiği yazısında çoğu erkeğin neden alışverişsel sekse meyilli olduğundan bahsetmiştik :

Erkek gözünden, özellikle de beta erkek gözünden, arzuyu pazarlık etmek gayet akılcı bir çözüm gibi görülebilir. Erkeklerin doğası tümdengelimli muhakemeye meyillidir; “eğer … sonra” şeklinde. Program genelde şu şekildedir :
Sekse ihtiyacım var + kadında ihtiyacım olan seks var + kadının seks için koşullarını araştır + seks için gerekli bu önkoşulları gerçekleştir = Seks yap!
Mantıklı değil mi?

İşte bu nedenle de “zenginlik şart” diyen adam için zenginlik şarttır. Alışverişsel seks hayatının gerçekliği olan erkek için masaya kaynak ve zaman koymak zorunluluktur. İlişki öncesi kızla defalarca buluşmalı, kızla ilişkiye başlamadan ya da hemen başladığında ona sürekli ilgi, iltifat ve hatta hediyeler vermelidir. Ve hep vermelidir. Kaynak ve zaman çok olmalıdır. Ne kadar kaynak, o kadar iyi.

Bu erkeklerin çıkıp da kendi maskülinite eksikliklerini kabul etmesini bekleyemezsiniz. Her ilişkiye bu kadar yatırım yapmak zorunda olan erkeğe çıkıp da maskülin ve dominant olan, alfa erkek davranışlarını geliştirmiş ya da şansına hiç bastırmamış erkeklerin duygusal, zamansal ve parasal yatırım yapmadan kadın ilgisini ve seksi bulabildiğini anlatabilmeniz zor.

Pazarlıksız Arzu

Arzunun pazarlıkla elde edilemeyeceğini ve ham arzuyu yaratan şeyin para ve “yatırımla” alakasız duygusal güç , disiplin ve maskülinite gibi dinamikler olduğunu anlayan fişten çekilmiş erkek, kırmızı hapı ile beraber kafasını alışverişsel seksten onaysal sekse çevirdiğinde büyük bir süprizle karşılaşır. Seks ham ve ilkel bir doyuruculuğa terfi eder.  “Bir kadının cinsel ilgisi için neler yapmalıyım (mesajlar, iltifatlar, çiçekler, oyuncak ayıcıklar (ağğğğhhh azaldı ama hala var böyle şeyler), seni seviyorumlar, vs.), nasıl ödemeliyim?” zihniyetinden (mavi hap) “kadın benim onaysal cinsellik için bir fırsat olduğumun farkına varacak” zihniyetine (kırmızı hap) geçen erkek, çoğu insanın tam olarak anlamadığı, “ben ödülüm” ya da “ben yeterim” mentalitesidir.

Mavi haplı erkeğin cinsellik algısı alışveriş üzerinedir. Yokluk, şans ve kaynak sağlamak (zenginlik) ile kadının cinsel ilgisini “kazanma” şansını yakalar.

Fakir bir erkek ya da orta gelirli olsun eğer bahsettiğin alfalık özelliklerine sahipse (dominatlık maskulinlik) kadın tarafından çok sevilir mi ?

Evet. Ortaya koyduğu şey çoğu kadın için yeterlidir. Ama bu demek değil ki, fakir oğlan çıkıp zengin kızı sırf masküliniteyle tavlar. “Kadın” derken tüm kadınlardan bahsetmiyoruz. Adamın kadın bulabileceğinden bahsediyoruz.

Yani kadınlar tarafından çok sevilmek için çok zengin ya da doktor, ünlü biri falan mi olmak gerekir illa sence.

Mavi haplı ve alışveriş seksi kafalı biri için bu sorunun cevabı evet muhtemelen.  Kırmızı haplı ve onaysal seks kafalı biri için ise hayır.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

39 thoughts on “Kızların zengin erkek tercihi”

 1. kızlar özel olarak zengin erkek tercih etmezler. ortamda maskülen erkek yoktur, kaynaklara ulaşmanın en kolay yolu zengin erkekten geçiyordu, tercih ederler. eğer kadın gold digger falan değilse ortamdaki en zengin erkeği değil en maskülen erkeği seçecektir. nitekim kafayı yiyip altı kişiyi öldüren Black pilli bir velet vardı. adam zengindi. bunu göstermek için sürekli lüks arabada geziyordu. kızlar bunun gözünün önünde fakirlerle takıldığı için kafayı yedi.

  1. Üstad o durumun ben birazda çoçuğun psikolojisiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Asperes sendromu teşhisi varmış zaten. Filmlerde ezilen, dayak yiyen, kimse tarafından saygı görmeyen loserlar vardır ya bu çoçukta aynı o seviyedeydi. Adam çok değişik ütopyaları var ve hollywood gibi bir yerde zengin çoçuğu olmasıyla son derece yüksek seviyedeki egosunun bileşimi kızlara patladı. Kız dediğimiz cins yabancılarda sürü psikolojisi zaten biliyorsunuz. Bu elemanda 22 yaşına kadar seks yapmamış bir zenin çoçuğu olduğu için çevresi tarafından mükemmel egosu zedelendi ve bence buna içerleyip insanları tak tak tak indirdi. Aksi takdirde rastgele değilde bilhassa kendi çevresindeki güzel kızları hedef alması gerekirdi.

 2. Zengin gülüşü, zengin bakışı gibi kavramlar vardır. Para size farklı bir öz güven, farklı bir duruş sağlar. Bence insanların tam olarak kafalarında oturtamadıkları nokta da bu. Elbette altında bmw si ile gezen, kimseye eyvallahı olmayan eleman, dolmuşa binecek parası olmayan ezik elamandan daha fazla kız götürecektir.

  Bunun nedeni her kadının para için onun peşinde koşması değil. Çoğu zaman daha çok parası olan adamın daha rahat ve maskulen davranmasıdır. Ha kimisi o maskuleniteyi parasız da sağlayabilir orası ayrı. Ama hem parası olmayıp hem ezik takılan tipler, genelde bir şekilde piyangodan milyonlar kazansa da çok başarılı olamayacaklardır.

  Bir de para var para var. Kimisi için aylık 3 bin lira bir maaştır, kimisi için bir yemek parasıdır. Girdiğiniz ortama göre de adamın para miktarı değişecektir. Bu yüzden aslında zengin olmayınca hatun bulamıyoruz demek de mantıklı değil.

  1. Lyku seninle aynı fikirdeyim.

   Zengin olan kişiler default olarak kendine güvenen, vücut dili iyi, maskülen dominant ve alpha’dırlar. Fakir olanlar ise bunun tam tersi. Yazar bence bunları atlamış.

   İkinci konu ise kaynaklara erişim. Zengin özel okullarda özel üniversitede hatta yurt dışında okur. Ona göre çevresi geniştir. Çevresindeki kız potansiyeli de daha iyidir. Bu hayat tarzından dolayı maruz kalacağı deneyimlerin sayısı fazla olup hatalarını düzeltme imkanı daha çok olacaktır. Fakirin gideceği yer meslek lisesi. Çalışacağı yer Ostim organize sanayii. Tanışacağı kızın adı ahmet. Deneyimi genelev veya eli. Bu tür şeyleri atlamayalım lütfen.

   Üçüncü konu ise zengin kişi hipergamiden yararlanıp kızları daha rahat elde eder. Bu kişinin bu kıza ömür boyunca provider olacağı anlamına gelmez ki bu. Ümit verip veya o kaynaklara ulaşabileceği imajını kızın kafasında çizip seks yaptıktan sonra bad boy olup terkedebilir. Hipergamiyi hafife almayalım lütfen.

   Yazarın yazdıklarına ben de katılıyorum ancak bence bu yazılanlar zengin kişi değil de provider beta olan bir kişi.

   1. Yazıda zenginin daha fazla kıza ulaşabileceğine karşı çıkan taraf yok. Kızlarla ilişki için zenginlik şart değil diyoruz. Zengin olmamak demek dolmuşa binecek parası olmamak demek değil. Kaldı ki red pill camiasında “zenginlim şart” diyenlerin çoğu fakir değiller. Sadece zengin değiller.

    Üstelik tam tersi bir fenomen var. İyi kazanan mühendisleri al örneğin. Bu adamlar ortalamada kendilerinden daha fakir adamlardan daha az kadına ulaşabiliyorlar.

   2. Zenginlerle ilgili şunu da atlamayın : çoğu zengin adama para gökten inmiyor. Kendisi ya da babası ya da dedesi bunu disiplin, risk alma ve çalışma ile elde ediyor. O adamın sadece parası değil aynı zamanda sünepe olmayan bir kişiliği ya da babası var.

 3. Mahmut abi yetiş ! saha raporumun devamı geliyor..
  üni kantininde gördüğüm efsane kız vardı. cam şişe soda muhabbeti ile iyi bir giriş yapmıştım ama hangi fakültede okuyorsun sorusunu geçiştirdiğim için sohbet tıkanmıştı. (SALI GÜNÜ)
  çarşamba günü bir daha gördüğümü söylemiştim. hafif bir kafa selamı ile merhabalaşmıştık. sende şöyle demiştin bana ; ” ikinci konuşmana ve bir yere oturup içelim demene evet deyip demeyeceğini bakar. arayı uzatma. böyle bir hatunla şansın en fazla %30 boşuna üstüne düşünmeye gerek yok. düşebileceğin en yaygın hata sniper avı şekline girmektir. başka hedeflere odaklan. BİR DE İKİNCİ KONUŞMA ARASI BU KIZI NE KADAR DÜŞÜNÜRSEN ŞANSIN O KADAR AZALIR. HAYAL EDERSEN, ŞANSIN ÇAKILIR.” bu mesajından dersimi aldım ve perşembe günü kantine hiç gitmedim. masaya kafayı koyup uyudum öğle arasında ..
  ve bugün ; kantine yemek almak için girdim. sol tarafımda ki masalarda arkadaşlarıyla oturduğunu farkettim. bir saniye sürdü sadece orada olduğunu farketmem. önüme bakıp devam ettim. kantinciye şunu bunu istiyorum derken, bir baktım geliyor. direkt o tarafa döndüm ve

  i: ben
  ek: efsane kız

  i: efsane kız naber?
  ek: iyiyim senden. buralar da görüyorum hep seni
  i: napalım biliyomusun? aç karnımı doyurayım. şu fakülte meselesini bir daha konuşalım gülücük
  ek: olur tamam gülücük
  i: tamam ben gelirim yanına
  ek: oldu görüşürüz

  sonra oturdum, yemeğimi yedim. kapının önünde bir sigara içtim. ve yanına gittim; “konuşalım mı biraz” , ” tabi” dedi oturduk. üstü kapalı burada çalıştığımı aynı zaman da farklı bir kampüste öğrenci olduğumu, işim için burada vakit geçirdiğimi falan kısaca anlattım. onun hakkında konuştuk, 3. sınıf olduğunu söyledi. ben de; “liseyi yeni bitirmiş gibi bir havan var” dedim. memleketini tahmin etme oyunu oynadık. bölge bölge eliyordum falan. sonra pis pis sırıtışından bir terslik olduğunu anladım. doğru anlamışım; azeriymiş kız.
  o anlattı, ben anlattım. sorular sordum; nerede, kimle yaşıyorsun, takıldığın mekan var mı? dersler nasıl? akşam kaçta çıkıyorsun? kız hala ilk görüşmemizde ki tavrımdan bahsediyordu, çok şaşırmış olduğunu söyledi. ( fazla etkileyiciydi bence de). o anda şu geldi aklıma , tanışmam çok alfa oldu şuan beni test ediyor gerçekten o kadar alfamıyım yoksa içine mi düşecem kızın. hemen oturuşumu, ses tonumu, tavırlarımı kontrol ettim. bir sorun yoktu..
  sonuç olarak ağabey, benim adıma eğlenceliydi. kız da baya güldü falan .( bilemiyorum) daha sonra da önüne not kağıtları çıkarttı. anında şöyle bir tepki verdim; “uzaklaş ders çalışcam demek mi bu?”, o da, “yani biraz dedi” peki o zaman görüşürüz yine dedim uzaklaştım .

  1. acaba kendini kontrol ettiğini mi anladı. tereddüte düştüğünü falan. kadınlar iyi anlıyor bu tarz şeyleri.

   1. anladığını sanmıyorum kankacım. tamamen hazırlıklı gittim. güzelliği beni etkilemeyecekti. beynime kazım kapının önünde sigara içerken.

    şöyle bir şey var dostlar.başlığımız da FUKARALIK madem. kızın yanına gidip bir sandalye çekip oturduğunda; kapının önünde duran bir BMW sana özgüven verebilir. hesabını bilmediğin bir para. hesap kartına sürekli yatıp duran bir para sana özgüven katabilir evet.. doğru. kabul. anahtarı eline falan alırsın bide. bu sana hava/özgüven/kuulluk katar. parasız olmaz evet.. bana sorarsanız AĞIRLIK KALDIRMIŞ bir vücut ile kızın sarılmak isteyeceği türden kollara sahip olmuş bir vücut ile kendine yakışanı giymiş dik yürüyen karşıya bakan bir vücut ile kızın yanına gidip bir sandalye çekerseniz eğer kız bundan daha çok etkilenecektir.

    “sandalyeyi çektik, sonra?” dediğinizi duyar gibiyim bunun için de RAHİP MODU-DİSİPLİN

  2. Mahmut Abi gelmeden ben yetişeyim sana bi.

   Kardeşim, her şey iyi güzel de nedeeen ama neden gitmek için kızdan ONAY alıyorsun amk?

   “Ders çalışmasinı” kendinden, kendi zamanindan önemli göstermişsin bide.

   Şunu anla kanka, o kızın yarın hayatinin en büyük sınavı olsa bile senin onun yanında olman, onun için daha önemli. Ders daha değil.

   Zihniyet bu olacak.

   Ve neden kalkarken numarasını almıyorsun? Neyi bekliyorsun neyi. Tam bir beta zihniyeti.

   – O kızı sikmem için 5. Görüşte numarasini almam ve 50 kez bulusmam falan gerek.

   Yani bu şekilde düşünmüyorsan bile bu şekilde davraniyorsun. 3 buluşma da yatak diyoruz. Süreci uzatmanın bir manası yok. Tam tersine ONA OLAN ARZUNU AYIP Gibi düşünür, belli edemez ve gizlersen kız friendzone atar seni. Yeni bir arkadaş kazanırsın.

   Ayrıca zihniyetinde şu var yine sanırım. “Ulan iyi ilerlettik, işleri bok etmeden hemen kaçalım. Bozulmadan hemen bu masadan kalkmam lazim, bana bir bahane lazım kalkmam için.”

   Bu düşünce sonucu (öyle dusunmesen bile öyle hissediyosun bence) kızın tiksineceği birer hareket yapmışsın.

   Acaba “yok yok otur” dese ne yapacaktın? Buda bir shit test, öyle demeside bir shit test.

   “Şeeeyyy, ruh ikizim. Dersin varsa kaçabilirim kalkar giderim toz olurum hemen hiç sıkıntı yok, sen yeter ki iste. Numaranı da istemem korkuyorum çünkü. Seni arzulamaktan utaniyorum. Testosteron hormonumdan utanıyorum. Keşke azalsa da seni rahatsız etmesem, ama rahat ol baskılarım onu korkarak..”

   – O MASADAN KALKMAK Senin isteğin olmalıydı. Erkeğin değeri ne demiştik? ZAMANI. Kız, erkekle olduğu süre boyunca cennette gibi hisseder kendini. Güler,eğlenir, kavanozlar açılır, kaynaklar çoğalır,problemler halledilir vesaire. Bu ilişkidir. Yani yatak dışında beraber geçirilen süre. Kız, seks karşılığında veya ilgi karşılığında = ERKEĞİN ilişkisini hak eder, yani erkek zamanını onla geçirir ve onu mutlu eder. Kadınlar ilişki arzular,erkek seks. Ve bu ikisini hangi taraf daha kolay elde ederse, o taraf ilişkide GÜÇLÜ OLAN TARAF OLUR. KIZ, senin zamanını öyle kolay elde etmemeli. Zamanını parça parça vermelisin. Zamanini tek bir kiza adamaya ONEİTIS diyoruz zaten. Zamani 10 kiza birden bölup, hak edene daha çok vermeye ise BOLLUK Zihniyeti diyoruz (olmasi gereken). Kadınlar zamanını değerli gösteren erkek ister, başka kadinlarla rekabet etmek ister.

   Peki bu bilgiler ışığında senin yaptığına bakalım? SENIN DEGERIN Ve kozun “zamanındı” ona zaman harcamak yani. Sen bu kaynağı onun arzulaması sonucu vermen gerekirken, tam tersine ZAMANININ yönetimini kıza birakmissin. O eger oturmani istese daha çok zamanına erişecek.(seks sağlamadan) Yani beleşten. Yani bu durumda ne oluyor? Zamanin değersiz oluyor.

   Senin bu yaptığın davranışı kız yapsa muhabbet şu olurdu bak: Kizin kaynağı neydi? SEKS,Bedeni. Bedeni de onun değeriydi, onu erkek kolay elde ederse değersiz oluyordu, zor ve parça parça veriyor o yüzden kız. Erkeğin de zamanini böyle vermesi gerekir. Kız, erkeğin zamanina muhtaç. Erkek, kızın bedenine diyelim. Ayni muhabbeti kiz yapsaydi şu olurdu:

   – Kız: (seks yaptınız ve sen sonra kitaplarını çıkardın) Uzaklaş, seni sikmeyeceğim demek mi bu?

   – sen: yaaani öyle.

   – kiz: peki. Ben gidiyorum görüşürüz. Tekrar sikebilirsin beni görüşünce..

   Gördün mü? Kiz burada ders calismani, kendi bedeninden daha kıymetli görüyor. Eğer istersen onu sikebileceğini fakat ders calismanin onu sikmenden daha önemli olabileceği zihniyetine sahip (bedenini değerli görmüyor.) Ve bundan dolayı hiç trip atmadan, direk kalkıp gidiyor. Bide görüşürüz diyor samimice.

   Sence böyle yapan bir kızın, gözünde değeri olur muydu? Olmazdi. Tam tersine kolay elde edildiği için kızdan soğurdun, ve eminim ki, ona daha sert fanteziler denerdin. Çünkü bedeni değersiz zaten, neden kullanmayasin ki? Sadistçe davranirdin!…

   Yanıyor mu kafandaki ışıklar şimdi? Aynı şeyin erkekle karsilasmasini yapabilirsin şimdi sanıyorum.

   Günümüz de ki erkeklerde zamanini kıza çok kolay verdiği ve harcadigi icin, kizin gözlerinde değersiz görülüyorlar. Kızlarda bu değersiz erkeklere kimi zaman sadistçe davranıyor, atm yapıyor, çöpunu attırıyor, bilgisayarini tamir ettiriyor.. Bunlarda kizin sadistce davranışları 😀 Seks vermeyecegini biliyor fakat zaman satın aliyor. Veya seks vereceği konusunda manipülasyon uyguluyor ama vermiyor, erkek verecek sanıyor.. Ya da ayda bir tutkusuz seks vererek erkeğin parasindan faydalaniyor (atm koca). Bunlar sadistler..

   Gunumuzde Erkekler, Kaynaklarinı hiçbir karşılık almadan sunuyorlar. Örneğin senin burada alacağın karşılık NUMARA idi. Bunu yapmadığın için değersiz gözüktün. Numara istemeden kalkmanin kiz versiyonu şu: Kızın sana kendini siktirmesi ama İLİSKİ devam ettirmek istememesi. Fakbadi olması yani. “Bedenini verdi diye HICBIR KARSILIK HAK ETTIGINI DÜŞÜNMEMESİ !!” Bunları okuyunca sana inandırıcı gelmiyor dimi? Neden? Çünkü kadinlarin bedeni değerlidir düşüncesi içselleşmiş sende. Bir kadinin böyle yapmasini hayal gibi görüyorsun. Evet, günümüzde ki kadinlar bedeninin değerinin farkinda ve yapmıyorlar genelde böyle. Erkeklerde aynı şekilde zamaninin degerinin farkında olmalı. Olmalı ki: zaman-seks alışverişini yapabilsin. Kız kime seks vermeden zamanini harcar ve erkegin zamanını kullanir? Meriçlerin,betalarin, white knightlarin,friendzonelerinin! Gerçek bir erkeğe böyle yapamaz. Yaparsa da erkek NEXT der geçer ve YAPMAYAN KIZI BULUR, onu siker. Karşılık alamadığı halde “bu benim ruh ikizim” diyerek oneitis yapmaz.

   -Kızlar karşısında ZAMANI değerli bir erkek görmek ister. Bu erkek güçlü erkektir. Ve kızlar güçlü olmayandan tiksinirler.

   Sen, zamaninin yönetimini ona bıraktığın için ve karsiligini almadan verdiğin için, KIZ MASADAN KALKARKEN Senden TİKSİNDİ Emin ol. Içgudusel olarak soğuyup veya ısınıyorlar. Çekim mekanizmasi bilinçli işlemiyor.

   Yapman gereken kitap-defteri siklemeden 1- 2 dakka daha konuşmak ve mümkünse bi sonraki buluşmayı yanyanayken ayarlamaktı. Şu gün şuraya gel takiliriz gibi. Buda bir kuraldir, ikinci buluşmayı birinci bulusmadan planlayacaksin. O sizin first date olmuş resmen ve elinde ne bir fiziksel temas var, ne numara, ne de gelecek bulusma bileti.. Zaman vermissin fakat karşılık almamissin. Bu sennin zamanini degersiz gösterir ve kiz karsiliginda bir şey almadigin için seni ezik olarak görür. ERKEKLERIN BUNU ANLAMASI LAZIM. DOĞAL ARZUSUNU BASTIRMAMALILAR. O ARZU Kizdan karşılık al , seks al, dokun, seks bileti kes diye erkeğe yalvarsa da malesef feminen zihinli İĞDİŞ edilmiş ERKEKLERİMİZ Bunu yapmasinin ayip olacağını hatta sapik olacagini falan saniyor. Bu tamamen altı boş bir feminizm yargısı. Siktigimin çirkin şişkololari bu algiyi beyninize koydu ve ZAMANINIZI Değersiz kıldı. Zaman veriyorsaniz, karşılık alin. Karşılık vermeyeni ise NEXTLEYİN.

   Zaman verme muhabbetinde ise şunu yapmanız lazim: DEĞER KATMANIZ. Kız sizinleyken ERKEK OLDUĞUNUZU Görmeli! Nasıl görecek? Sarsilmayan cercevenizden, duygusal gücunuzden görecek. Ve Sizi arzulamaya başlayacak, ardından sizde onun bedenini arzuladiginiz icin adim atacak, erkek oldugunuz icin uygun ortami yaratacaksiniz. İlişkiler böyle gelisir.

   Zamanıninızi kıza şunu demek için harcamalisiniz:

   – hey! Kız.. BAK, BURADA Duygusal olarak güçlü, maskülen ve İÇGUDUSEL OLARAK ARZULAYIP Kendini döllettirmek isteyeceğin , YÜKSEK Değerli bir erkek var. Vermek ister misin?

   İlk adımı atmanin mantığı budur. Kiza MASKULEN Ozelliklerimizi gösteriyor ve çekim oluşturuyoruz, ardından işi ilerletmek için numara aliyor veya fiziksel temas ile kapanış yapıyoruz.

   ZAMANINIZ: Maskülen OLDUĞUNUZ müddetçe değerlidir. Iste bu sebeple oyun ögrenmelisiniz. Maskulen ve dominant olmayı.. BU erkeğin zamani degerlidir çünkü kiz onla birlikte olduğu süre içinde yaninda birer erkek olduğunu hisseder. Onu koruyan, onu mutlu eden bir erkek, onu yöneten bir erkek. Ancak beta olduğunuz sürece kız sizin zamaninizi ya çıkar odakli kullanir, yada hiç kullanmak istemez..

   Geçmiş muhabbetler de iyi ilerlemişsin, tahmin oyunu oynamak fena değildir. Yoksa adeta bir röportaj yapiyormus gibi hissedersin, sanki kizin biyografisini yazicaksin. Oda evet-hayir odakli sorular verip MANTIKSAL çerçeve de kendini tanitiyor falan.

   Sen, ona kendin hakkında mümkün olduğu kadar az bilgi vermişsindir umarim. Gizemli olmak her zaman iyidir.

   Neyse amına çakim ya, yoruldum. ÖZETLE Bu sitedeki yazıları 500 DEFA TEKRAR OKUYUN
   MÜMKÜNSE beyler. Anlamıyorsunuz çünkü ve yanlış davranıyosunuz! ERKEK-ZAMAN ilişkisini umarım bu yorumdan anladiniz. Bazen açmak gerekiyor.

   O kızdan ikinci buluşmada bir yanak al, bir öpücük al, numara al, üçüncü date al. ANLADIN MI? KARŞILIK AL VE İşleri ilerlet. EGER KARŞILIK Vermiyorsa sorun kimde? SENDE. YETERINCE Değer katmadin, maskulen olamadın. Eğlenen ustaligi kullanamadin, çerçeven sarsildi demek. Yoksa kız asla çekim duyduğu birer erkeği reddetmez! GÜNÜMÜZDE COK AZ ALFA Var çünkü, seni kaybedemez.

   Kadinlar ancak hayatin BETA ÖDER evresine gecince CEKİMDEN çok KAYNAKLARI önemser. Buda 30 yaş civarı oluyor. Konuştuğun tarz genc kizlar şuan ALFA SİKER modunda. Bundan dolayı EN ÖNEMLI SEYINIZ PARANIZ ve tipiniz değil, alfa olmaniz. Yani maskülen karakter ile kizi yönetmeniz ve çekim oluşturabilmeniz. En önemli değer bu, bunu yaparsan sikersin. Kizlar gençken çekimi önemser. Ben kaçtım.

  3. Telefon numarasını niye istemedin şaşkın 😀 Muhabbetten sonra tam sırasıydı. Neyse nasıl olsa kızı görüyorsun uzatmadan üçüncüye bir yere davet et. Son sorun hafif karizma dağıtmış ama çok mühim değil. Kız sana olumlu tepki veriyorken üçüncüde dışarı çıkar.

   Senin şu an ana problemin yumurtalarının tek sepette olması. Bu kız aniden ekerse (ki kızlar hep ekebilirler) tüm yumurtalar yerde. Kızı aceleye getiremeyeceğine başka sepet de bulacaksın.

   Diğer kızla hikayeni bekliyorum.

   1. Hocam konuşmayı bitirdikten sonra aynısı kendime sordum ” numarasını neden almadın? “. “aynı ortamda olduğunuz için , acele etmene gerek yok” gibi bir şey söylemiştin numara isteme konusuyla alakalı. o geldi aklıma. ben de öyle teselli ettim kendimi.

    son mesele de şöyle düşündüm hocam , konuşmanın ortasında pat diye notları çıkarınca, “hadi dersine çalış” gibi bir şey yapmak istedim. ama bir daha ki sefere o ortamda rahat olmadığımı söyleyip dışarıda bir randevu teklif edicem kesinlikle.

    yumurta ve sepet konusunu anlayamadım. o konuyu kaçırmak istemiyorum. sen boş yazmazsın hocam. o konuyu açmanı isteyeceğim.
    diğer kızla hikayemi de, bir kaç tane iyi/kötü yazı yazdıktan sonra daha rahat yazıcam sana hocam.

    1. Tek kıza yürüyorsun. Ya da buraya yazmaya değer bulduğun tek hatun var. Bu da tüm yumurtalarını tek sepete koymuşsun demek. Yaptığın yanlış bu. Başka bir kıza ya da kızlara da aynı şekilde yürümen lazım. Hızlı davranan kız ipi göğüsler.

     1. Hocam, kesinlikle öyle bir hataya düşmem. derslerime iyi çalıştım. radarımda olan başka kızlar da var. görüştüğüm kızlar da var. bu kızı yazmak istedim çünkü ; güzel kızlar bu tarz yaklaşımlara olumlu cevap verebilir. çünkü; güzel kızlar böyle bir yürüyüşe alışık değil..
      “hızlı davranın kız ipi göğüsler” nokta atışı yine hocam. BEN DEĞERLİYİM.

     2. Unutma, erkeğin kendine güveni opsiyonlarından gelir. Opsiyonların kadar kendine güvenirsin. Opsiyonların varsa, tek tek kızlarla daha kendine güvenli davranırsın. Dediğim gibi, en iyi ihtimalle bu kızla birlikte olman ihtimalin 30% falan. En iyi oyunla ihtimal hep bu kadardır. Bir kızla beraber olma ihtimalini 100% yapmak için 4 kıza paralel yazman lazım. Bu mümkün olmasa bile 3 kıza paralel yazsan ilişki ihtimalin 90%.

      Tek kıza yazan adamın tüm heyecanı da bu ihtimalin pencçesinde olması zaten. Tüm paranı, iflas etmeden büyüme ihtimali 30% olan bir şirkete yatıran adamın tabii uykuları kaçar.

 4. hocam benim size iki sorum olcak
  1. kizlarla (cevremlede)konusacak konu bulamiyorum cevremde yapilan sohbetleri uzaktan dinledigimde sıkıcı geliyor az ve net konusurum ama bu benim kiz tavlamama engel bu nedenle benim konusmayi ogrenmem gerek bu nasil olur ?
  2. yaz tatilinde otelde esnaflik yaptim ve rusun birini gozume kestirdim hb7-8 civarinda rus bir kiz… neyse konustugumuz gun onun son gunuymus ve isten dolayida sadece o bana geldiginde gorebiliyordum neyse aksam vakti tekrar geldi alisveris yaptigindan sonra konusalim dedi ama direk kendi odasina yol aldi neyse ona eslik ettim az bir konusmamiz oldu sonlara dogru benim kayislar koptu ve kiza opme teklif ettim (sıçtım yani) neyse kiz olmaz fln etti yasi kucukmus bu yaz gelirse eger onunla anlasabilirmiyim?
  kiz cok iyi anaç sempatik ve hayvan severdi (kedi gorup ayy cok tatliiii diyebilcek birisi opusmeyi redd etmesine ragmen sicakkanlilikla baybaylastik )

  1. Hata yaptın veya sıçtın diye korkma öncelikle. Bunlar olmadan hic bir şey öğrenme ihtimalin yok. Kız konusunda değil sadece, YANLIŞ yapmadan doğru olanı yapabilmek her konuda imkansızdır.

   Hazırsan biraz hakaret gelecek şimdi.

   Sen nesin biliyo musun birader?

   “Yokluk zihniyetini” o kadar İÇSELLEŞTİRMİŞSİN Ki, bir kız sana KUYRUK SALLADIĞINDA, Yüzüne gülümsediğinde, en ufak bi YD attığında DUYGUSAL GÜÇSÜZLUGUN KITABINI YAZAN Bi adamsın sen.

   Lan yaz tatilinden kaç ay geçti amk?

   Kızlarla o son rustan beri hic bir sik yaşamadigin o kadar belli oluyor ki… Utanmasan 11 yaşındayken yaşadığın olayı anlatacaksın?

   Şaka mısın abi sen? Bu siteyi okudun mu hiç. Oneitis nedir bilmiyor musun. Halen SEKS AMAÇLI Geçmişte hafiften, belkide nezaketten yüzüne gülmüş kızı düşünüyorsun. SEKS UMUTLARINI TEK BIR KIZA BAĞLAYIP ONU Düşünüyorsun.

   “Yazin gelse siker miyim acaba ” diyosun.

   Lan olum yaza daha kaç ay var? En az 3 ay var.

   Senin yani bunu demen O KIZ GELENE KADAR 3 AY DAHAA Sekssiz kalmayı göze alabilmen ve başka hiçbir şey düşünmemen demek. Örneğin seks istesen, abi yürumek istiyorum veya dün şöyle oldu dersin.

   Ancak sen yerinde oturup, hayatında yaşadığın belki de İLK EKŞINI düşünüp düşünüp duruyorsun. Yazık lan sana. Aşağılayıcı bi dil kullanıyorum evet.

   Çünkü yorumun beyin kokmuyor amk.

   Mahmut Abi ye sordum sen niye atlıyorsun diyebilirsin. Atlıyorum amk var mi? Senin gibi bi mala yardım etmek için atlıyorum aslında. Sinir olduysan sinir olmayı birakta lafimi dinle.

   Bilmem kaç kilometre ötedeki kıza umut bağlamak ne amk? Farz et gelirken uçağı düştü, senin seks planları yalan mı olacak?

   Çok ama çok az şey yaşadığın çok belli. Sana yapılacakları söylesek destan olur.

   En eski yazıya in ve şimdiki en yeni olan bu yazıya kadar siteyi tekrar oku sen kardeş, muhtemelen yaşında küçük.

   Sana yazdıkça sinirlendim vallahi. Sen oku kendin öğren, bu yazdiklarinin ne kadar saçma olduğunu.

   özet: HEMEN RAHIP MODU ve KIZLARA YÜRÜMEYE BAŞLAMAN LAZIM.

   Ayrıca az konuşan bi yapının olması emin ol senin avantajına bir şey.

   Yeter ki şu rusu düşünmeyi bırak, iline dön, radarına bak. Yoldan gecenlere avm de gorduklerine bak, seni kesenlere bak. VE Bir KIZI Siksen bile üstünde bu kadar düşünme, BIRAK ÖPÜŞME TEKLIfi etmeyi yani, siksen bile bu kadar düşünüp anlatma kimseye ayrıntılı. Ağır oneitisliktir bu.

   Ayrıca sen 3 ay boyu o kızı beklersen o kiz geldiginde DUYGUSAL YATIRIMIN tam anlamiyla “ANASINI siktiğin” için o kiza maskülen değil, ACİZ VE MUHTAÇ DAVRANIRSIN. Kızlara olan arzun ihtiyaca dönüştüğü anda sizden soğurlar. Duygusal yatirim ise bu muhtacligi oluşturan en büyük faktör. Sen yazdan beri o kizi düşündüğün ise O KIZI Etkilemen imkansız.

   Eger O KIZI Sikmek istiyorsan bile yaza kadar o kızı unutmak adına başka kizlarla takilmalisin (en az 2 3) bu seni Tedavi edecek ve o kiza da nasill davranman gerektiğini ögreneceksin. ANLADIN umarım.

   1. hocam uslupunuz gercekten harika size sinirlenmenin bir mantigi yok (biraz az soveydin iyiydi) aslinda cok azginimdir cok masturbasyon cekerim (fazlasi zarar ve benim fazla ) kizlarla fazla birsey yasamadim evet cunku girebilecegim bir cephe yok konu yok ve (lise 4teyim bana oturlan ders calis deme yapiyorum zaten) benim derdim bu konu yok ve kiza fazla yakinlasamiyorum aklimda birden fazla kiz var ancak size bu anlattigim kiz sadece acilabildigim tek kiz bu yaz resit degil ve eger gelmesse baskasina gidicem o konuda yaliyorsunuz ama tavsiyeleriniz gercekten cok hos kesinlikle yapicam (evet tum siteyi okuycam)
    karakterim sigma ile omega erkek arasinda yogunlasiyor (sogukkanli kalabilirsem sigma olabildigime inaniyorum)

     1. “Potansiyel friendzone” detected.

      – yatağa atmıcam diyelim, nasıl yakınlaşabilirim? sonuçta kız arkadaşım olmalı.

      Kendinle çelişiyorsun. Geçmişte bu kızı öpmüş olmak istediğine göre “yatağa atmıcam diyelim” hikayesini geç önce bi.

      Bu kızın vücudunda ki her deliği sikmek istediğin konusunda hem fikir olduğumuza göre….

      Yani, sen bu kızı becermek istiyorsun FAKAT Mahmut Abi sana becerme tavsiyesi vermeyeceğim dediğinde ise “Tm abi becermem, yinede taktik ver arkadaş oliyim.” Diyosun.

      Şaka mısın PAMPA sen? Çocuk mu kandırıyon olum sen? Oradan bakınca beyinsiz mi duruyoz?

      TRP DER Ki:

      – Bir kızı becermek istiyorsan, niyetini-arzunu belli ettirecek biçimde yakınlaşacaksın. Eğer seks arzunu veya onun bedenine olan ilgini “fiziksel temas” ile belli etmezsen, seni ARKADAŞ olarak görür.

      Sen onu becermek istersen, ama seks alamadığın halde zamanini ona harcarsan. MALLIK YAPMIŞ OLURSUN. Kendi kendine acı çektirirsin.

      YANİ Anlaman gereken şu:

      – bir kızı sikmek istiyorsan ve bunu yapamiyorsan, onunla arkadaş olarak kalma.

      Eğer arkadaş istiyorsan siktir git cinsel olarak arzulamadığın kızlarla arkadaşlık et.

      Yoksa, o dolgun göğüslere dokunmak istersin fakat ANCAK 31 Malzemesi olurlar senin için. Friendzone giren erkek sinsidir, yılandır. 31 malzemesi toplama amaçlı kızın yanında durur. Ve asla onu sikemez, ancak hayal kurar. Buda ezikliktir.

      1-) O kızı UNUT. Taktik istiyorsan git MÜMKUNSE KITALAR ARASI UZAKLIKTA OLMAYAN Bir kız bul, istediginde ulaşabileceğin bir kız bul ve ONLA YAŞADIKLARINI GEL SOR

      2-) Fazla mastürbasyon yaptığını tahmin etmiştim. Bu belkide kızlarla konuşamamanın en büyük belirtisi, semptomu. Onu 1-2 ay bırak ve gel buraya tekrar yorum at. Sebeplerini yazarsam destan olur. Sadece mastürbasyonu bırak, neden birakman gerektigini anlatan yazilar var. Bulabilirsin.

      3-) Sitenin tamamını okumadan soru sorma. Hepsinin cevabı var zaten. Enerji harcıyorsun.

      Sert olmam hoşuna gittiği için daha da bi emir kipiyle cümle kurdum sana.

      Ha bide ayrıca fazla ayrıntı soru sorma. “Nasil yakinlasabilirim?” Ulan bune amk?

      Adam aranizda geçmişte olan muhabbetleri nerden bilsin, kizla hangi ortamda- nasil karsilasacagini nerden bilsin? Kafadan senaryo mu yazsin buraya seni tatmin etmek için, HE BEYİNSİZ? YORUM ATARKEN Karsidakinin verebileceği tahmin etmiyor musun sen?

      Önceden tanıştığın bir kıza yaklaşmanin formülü de ilk muhabette onun hakkinda öğrendiğin bilgiyi kullanarak esprili birer açılış yapmaktır.

      Örnek: kız: ingilizce bilmiyorum

      Erkek (daha sonra ilk mesaj): hello! Aa pardon ing bilmiyodun. Eheh

      Bu kıza seni yakın hissettirir ve sanki hiç muhabbet kesilmemiş gibi devam edersiniz.

      Cevabını da basit bi örnekle BEN Verdim, onuda öğrendin. Git yapman gerekenleri yap şimdi fena kayıcam yoksa sana..

    1. Araştırmacı ruhunu geliştirmeye bak. Buda okuyarak olur. Tecrübelerlede bilgi edinebilirsin ama baya bir travmayla karışık nokta atışı olaylar yaşaman gerek ! Bunun yerine kırmızı hapı, bu siteyi ve yorumları analiz ederek hangi konular hakkında bilgi sahibi olacağını saptayabilirsin. Muhabbet, konu eksikliğinide bunları yaptıktan sonra rutin halinde geliştirmeye başlarsın. Ondan sonrası zaten oturmaya başlayacaktır. Sessiz olman zaten bir avantaj. Ama pısırık, ezik gibi takılıyorsan kız bunu anlayacaktır. Bende sessiz bir insanım ama ben gizem faktöründen beslenerek yapıyorum bunu. Yapacakların :
     1-Siteyi bitir.(eksiksiz)
     2-Senin ilgi alanına giren mutlaka çekici postlar olacaktır. O postların derin araştırmasını yap.
     3-Bazı sosyal platformlarda düşünce tarzlarını bak ve kaliteli insanların perspektifini yakala.
     4-Kitap oku, okumayı sevmiyorsun herhangi bir şey oku. Ama sana bilgi kazandırması şart.
     5-Rahip modu(hocalarımda belirtmiş zaten bunu)
     6-Sabırlı ol.
     (Bonus:Sitedeki yorumlardada güzel şeyler saklı.)

     Ben bile 22 yaşımda olmama rağmen hala uzun bir dönemim olduğunu görebiliyorum. Senin ilk önce bir travma geçirmen lazım. Anladığım kadarıyla duygusal güç zayıf olduğu için bu kartı kullanamıyorsun. Onun yerine kırmızı hapı iyice öğrenmeye bak.(bu ufak ufak mikrotravma yapar) Blackpill, mgtow gibi tarzlarında perspektifini iyice öğren.

 5. Çok iyi bir iş çıkartıyorsun veya çıkartıyorsunuz siteyi yeni buldum o yüzden bir ekip mi yoksa tek kişi mi hazırlıyor bilmiyorum teşekkürler.

  Sormak istediğim şey şu,çocukluğumdan beri sürekli dış görünüşümle ilgili aileden,arkadaşlardan,öğretmenlerden,dişilerden çok negatif telkinler aldım.Ne yaparsam yapayım kendi görünüşümle barışamıyorum ve merak ediyorum bu iş,yani çekicilik düzenli bir seks hayatı opsiyon genişliği ortamı domine etme vs. Tipsiz insanların da başarabileceği türden şeyler mi?

  Gerçekten boktan bir duruma battım ve özgüvenimi dış görünüşüm yüzünden kuramıyorum ve kendimi bir türlü güzel şeyler yaşayacağıma inandıramıyorum işi bilen birine sormak istedim.

  1. Sorduğun soruların cevabı, sitede ki yazılar-yorumlar içinde mevcut.

   Erkek hayatında ki her türlü sorunun tartışıldığı bu sitede “tipsiz” insanlar için yazı olmadığını veya şöyle diyeyim; “değiştiremeyeceğin özellikler” yüzünden kendinden terettüd etmen gibi konuların konuşulmadığınımı sanıyorsun?

   Muhtemelen bu sorunun, hatta bundan sonra soracağım ELLİNCİ sorunun bile cevapları site içindeki yorum ve yazılarda mevcut. Okuyup öğren kardeşim.

   Okuduktan sonra şunu öğreneceksin= Erkek ortamında saygınlığı, kadınların içindeki çekimi OLUŞTURAN ŞEY DUYGUSAL GÜÇ dür. Tip değil,para hiç değil.

   Kolay gelsin

 6. tavsiye edeceğiniz yatırım araçları var mı acaba , hali hazirda 1500e calisiyorumda yetmiyor amk hafif bi yol göstersenizde yeter ben ilerlerim o yolda. önceden mitinglerde 1 liraya su satiyordum ama artik o para kurtarmiyor sanal para düşünüyorumda onlarda ayda çok büyük yatirimlara anca bir kaç dolar kazaniliyor.

  1. son yorumlar kisminda sitede kimin nerde sordugu anlasiliyor muhtemelen bakarlar ama yeni bloglara yazmamanin anlami nedir

 7. Hocam kızın sosyal medya hesaplarına karışmak hakkında ne düşünüyorsunuz ?
  Başkalarını takip etmesini kısıtlama açısından sordum
  Yoksa siklememek daha mı iyi?
  Siklemeyip ufak bir yanlışında nextlemek daha mantıklı gibi geliyor artık

  1. Bu sorunun bir türevi önceden bir postta ben sormuştum. Kesin olarak duygusal yatırım ve zamandan çalma eylemi yapıyorsun gibi bir cevap gelmişti. Kızın engellediği erkeklere bakmak veya takip etmek veya boş zamanlarda düşünmek bile duygusal yatırım demektir ki buda ilişkinin kalitesini erkek aleyhine yapar. Aklıma geçmişte yaptığım bir hastalık geldi. Takıldığım kızın wpsinden sürekli bakardım hatta çevrimiçimi değilmi gözlemlerdim. Ağır betalık durumlarından biridir ve sonucuda belli zaten anladınız 😀

   1. Kıza yatırım yapmaktansa,tabakların sayısını artırmak daha iyi
    bir tercih olabilir.
    gerekli olanın seks gibi değil de daha fazla tecrübe olduğunu anladım
    Bu yüzden yatırımı uzun vadede tabaklara dağıtmak daha mantıklı 👍🏻

 8. hepsi iyi güzel de peki diyelim ki ciddi bir ilişki içinde olduğumuz kadını hiç takip etmeyeceksek boynuzu yiyip yemediğimizi nasıl anlayacağız?

  tamam kızı takip etmenin duygusal yatırım olduğuna ve bizi daha çok bağladığına katılıyorum ama hiçbir kadın yüzde yüz aldatmaz diyemeyiz ki.

  1. Bir yerde yanlışlıkla “kız arkadaşını” takip etme mi yazdık? Düzeltelim. Biz çoğunlukla uzun süreli ilişkide olmadığın hatundan bahsediyoruz. 4 -5 ay çıkmadığın bir kadına böyle duygusal yatırım yapmamaktan. Birçok erkek bırak birlikte olmayı, casus uydusu oldukları hatunları deli gibi takip ediyorlar.

   Gerçi uzun süreli ilişkide de abartmayın. Takipten daha etkili silah “en küçük hatamda bu adam beni terk eder başka kızın kucağına atlar” izlenimi vermektir.

   1. evet abi o takip etme olayını kesmek inanılmaz bir güç verdi. 4-5 ay olmadan da duygusal yatırım yapmamalı, haklısın.

    eski sevgilim ilişkimizin başlarında beni çok kıskanırdı. gezerken benim ekslerimden biriyle karşılaştığımızda veya birinin beni kestiğini fark ettiğinde deliye dönerdi. ne zamanki ben bunu “gözümün ondan başkasını görmediğine” ikna ettim en sonunda beni terk ettiği bir ağzıma sıçma ritüelinin başlangıcını yapmış oldum. belki bazıları taktik yapmayı çok yanlış buluyor ama ben bir daha kimseye bu güveni vermem.

 9. Sİte muazzam ötesi bir yer. Şuan insanların önemsediği değer verdiği birçok şeyden çok aşırı daha çok önemli bir yer. Siteye yöneticilerine çok teşekkür ederim. Ayrıca ben Mahmut abi veya Neym ile tanışmak isterdim. İzmirde Üniversite okuyorum. 23 yaşındayım. Kendimi birçok alanda geliştiren bilinçli farkındalık sahibi biriyim. Bu adamlardan biri İzmirde olup beni çırak olarak alsalar hiç pişman olmazlar. Aslında çırak olma aşamasını geçtiğimi düşünüyorum. Birbirimize yardımcı olabiliriz. Daha çok siz bana tabi 🙂 abilik yapıp bir dost daha edinmek isterseniz bana ulaşmanıza çok sevinirim. Neym… usta sen bu sitede yazı paylaşsana ya. Sayende sitedekileri daha ayrıntılı anlamlandırabiliyorum. Muazzam bir açıklama yeteneğin var. Her yazıdan sonra Neym yorum atmış mı diye bakıyorum 🙂 Umarım Mahmut abi veya Neym ikinizden biri izmirde yaşıyordur 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *