Karım bana düşman gibi davranıyor

Dün Donovan Sharpe’ın “Red Pill Marriage with Rollo Tomassi” podcastını dinledim. Rollo doğru bir şekilde “çoğu insan kırmızı hapı sadece kız tavlama ya da tabak çevirme için gerekli bir şey sanıyor. Oysa kırmızı hap uzun süreli ilişkide ve evlilikte çok gerekli bir kafa yapısı.”

Evet, kırmızı hap bence uzun süreli ilişki ve evlilikte daha da gerekli. Zira bu ikisinde, özellikle de ikincisinde, mavi haplının kaybedeceği çok şey var. Örnek olarak internete baktım ve hızlıca şu aşağıdakini buldum. Yazı çok eski olsa da oldukça sık görülen bir durum bu. Eskiden hatırlarsanız “kılıbık” diye bir kavram vardı. Babamların bazı arkadaşlarıyla kılıbık oldukları için hunharca dalga geçtiklerini, medyada bu kavramın çok kullanıldığını hatırlarım. Hiç farkettiniz mi, artık neredeyse hiç kullanılmıyor? Nedeni karmaşık ama eskiden istisnai olan bu erkek tipinin artık neredeyse norm olma yolunda ilerlemesinden olmasın. Bugünün standartlarında babam ve arkadaşları (80 – 20 kuralına göre bu adamların 80%si beta olmalı) götün teki koca olarak anılırdı muhtemelen.

Örneğimiz Güzin Abla’ya yazılan şu yazı :

Karım bana düşman gibi davranıyor …

Güzin Hanım; çok kötü durumdayım. Ben 35 yaşında karısını çok seven, bulaşık, çamaşır, çocuk bakımı ve her türlü ev işini yapan bir erkeğim.

Ama farkına vardım ki bunlar eşimi mutlu etmek için yeterli değilmiş. 3 gün önce eve gittim ve eşim ağlayarak “Artık seni sevmiyorum, sana dokunmak istemiyorum, seni yabancı olarak görüyorum ve boşanmak istiyorum” dedi. Ve psikoloğa gitmek istediğini söyledi. Bütün dünyam yıkıldı o an. 3,5 yaşında bir kızımız var. O an ağlamaya başladım ve aklını başına toplaması için bir arkadaşıma gittim. 2 gün orada içip durdum. Bir psikolog ayarladım ve geçen cumartesi eşimle birlikte ona gittik. Ama eşim benim durumumum daha kötü olduğunu söyleyerek asıl benim tedavi görmem gerektiğini söyledi. Razı ettim birlikte gidecektik. 2 gündür durmadan içiyor ve ağlıyor. Bana bir düşmanmışım gibi davranıyor. Bana söylediği artık her şeyin biriktiği, patladığı ve bütün sorumluluğun da benim olduğu. Ama ben onu çok seviyorum, onsuz yaşayamam. Ona söyledim, “Ne olur bırakma beni, düzeleceğim. Daha farklı olacağım” dedim. Ama bana hiç umut vermiyor. Eşimle evliliğimizin altıncı yılını bitirdik. Geçen zamanda ekonomik olarak hep borç ödedik. Evlendiğimde kredi kartı borçlarım vardı, onları ödedik. Halen ödüyoruz ama bitmesine 1 ay kala, bankanın yaptığı bir yanlışlık sonucu eşime gelen “7.500 YTL borcunuz var” telefonu her şeyi bitiren son damla oldu. Aslında 280 YTL borcumuz kalmıştı, yanlışlık yapılmış. Ama olan oldu.

Diğer bir konu da; benim ailem maalesef sorunlarıyla devamlı eşimi meşgul ettiler, yalanları yüzünden 2 senedir onlarla görüşmüyoruz. Fakat ben arada sırada, ne olursa olsun, eşimin onları aramasını istiyordum. Bir sorun da; annesi kanser oldu ve hastalığının başından sonuna kadar, yaklaşık 1 sene bütün tedavisinde yanında bulundu. Şu an annesi iyi ama üzülmemesi lazım.

Ayrı bir sorun ise; kız kardeşi maalesef biraz asi ve ailesini çok üzüyor. Kilolu, devamlı içki içen, sorumsuz bir kız.

Son bir sorun, eşim, okulunu derece ile bitiren matematik öğretmeni. Yaşı 35 oldu ama halen beklediği gibi bir işe giremedi. İş konusunda çok şanssız. 3 ay önce bir dershaneye girdi, ama maaşlar ödenmeyince, ayrıldı. İşte bütün bu sorunlar birikmiş ve sonunda bana patlamış.

Ne yapmalıyım, yardım edin ne olur?

Kırmızı hapı, en azından bizi takip ediyorsanız, daha ilk paragrafta sorunu yakalamış olmalısınız :D. Karşımızda evli ve damardan mavi haplı bir erkek var.

Ben 35 yaşında karısını çok seven, bulaşık, çamaşır, çocuk bakımı ve her türlü ev işini yapan bir erkeğim.

Çeviri Manyağı’nın Ev işi yapan erkeklerin hazin sonu ve benim Erkekler iyi oldukça talep artıyor yazılarımızda bu konuya değindik.

Ama farkına vardım ki bunlar eşimi mutlu etmek için yeterli değilmiş.

Haldun Aydıngün, burada çalışan mekanizmayı 20 sene önce yazmış : magandalar kadınları daha çok mutlu ediyor.

Keşke dibe batmadan bilebilseydin ama o devirde (2008) ve şimdi bu bilgiyi vermek yerine her yer bir sürü feminen ilişki danışmanlığı  zırvası ile dolu. Keşke daha çok kişi hipergaminin umrunda olmadığını anlasa. Bu tip ilişki yatırımı beklentili erkeklere “bütün o duygusal, finansal, zamansal, ailesel, fiziksel, vs. yatırımlarının takdir edilerek, hipergamiye karşı bir koruma sağlamayacağı” anlatılsa. Ya da 29 yaşın, bir erkeğin kendi potansiyelini gerçekleştirmesi ve evlenmek için çok erken olduğunu.

Fakat olaya bir başka boyut katan kısım şurası :

Son bir sorun, eşim, okulunu derece ile bitiren matematik öğretmeni. Yaşı 35 oldu ama halen beklediği gibi bir işe giremedi. İş konusunda çok şanssız.

Öncelikle, adam terminal oneitis hastası. Bu kadın şanssız falan değil. Bildiğin tembel, sorumsuz ve üstüne narsisist. Adam çalışmasına ve kendi çalışmamasına rağmen adam hala fazlaca ev işi yapıyor ve çocuğa bakıyor.

Bir kadın, kendi bokluğunu sineye çeken erkeği çok nadir “ya bak canım benim o kadar işi arası hem bana katlanıyor, hem de benim gibi götün tekini çekiyor” diye anar. Aklından geçen “sünepe ezik, benim gibi bir kaybeden götü bile kaybetmekten korkan aciz …” gibi bir şeydir. Kadınların bu eğilimini şuçlamadan önce biraz düşünün. Birincisi mi doğru, ikincisi mi? Maalesef ikincisi doğru.

Bütün dünyam yıkıldı o an. 3,5 yaşında bir kızımız var. O an ağlamaya başladım ve aklını başına toplaması için bir arkadaşıma gittim. 2 gün orada içip durdum. Bir psikolog ayarladım ve geçen cumartesi eşimle birlikte ona gittik.

Attığı her adımın yanlış olduğunu söylememize gerek yok.

Bütün dünyam yıkıldı o an. 3,5 yaşında bir kızımız var. O an ağlamaya başladım

Bir kadın (ve kadınsanız adam) boşanalım lafını ağzından çıkardığı an, aranızdaki tüm sevgi, aşk-meşk sümüklü duyguları son planda olmalı. O an soğuk ve her adımını yatırımcı acımasızlığı ile atan bir adam  olmalısınız. Olmak zorundasınız. İstemeseniz de boşanma tecavüzü sonunda (iş işten geçtikten sonra) olacaksınız.

Soru : Abi 6 sene evlilik ve çocuktan sonra aniden böyle bir şey duyunca nasıl duygusal davranmasın?

Cevap : Bir kere, bunun böyle olacağı başından belliymiş. Yani bu olay buraya gelene kadar kadın aylarca sinyal verir / vermiş. İkincisi, evlendiğiniz zaman imza attığınız anda potansiyel olarak boşanmak için de imza atıyorsunuz. Evliliği düşünürken boşanma düşünmek romantik değil mi dediniz? Kadının “aşka” güvenmeyip de devlet şahitliğinde sizi imza ile boyunduruk altına alması da romantik değil ama kimse onun hakkında konuşmuyor.  Siktir edin romantikliği, evlilik planladığınız an, boşanmayı da planlayacaksınız. Boşanmış erkeklerle konuşacaksınız, yasalara bakacaksınız ve bu adamın başına gelen anın her an geleceğini varsayarak önceden duygusal olarak hazırlıklı olacaksınız.

Kaldı ki istediğiniz kadar hazır olun, “boşanalım” lafını duyduğunuzda bu adam gibi salya sümük ağlayıp bir iki gün alkolün dibine vurabilirsiniz. Sorun değil. Eğer hazırlıklı değilseniz, bu ruh halinde kadın size boşanma tecavüzü edene kadar kurtulamazsınız. O zaman da çok geç olur.

Ama eşim benim durumumum daha kötü olduğunu söyleyerek asıl benim tedavi görmem gerektiğini söyledi. Razı ettim birlikte gidecektik. 2 gündür durmadan içiyor ve ağlıyor.

Öncelikle : ARZUYU PAZARLIKLA ELDE EDEMEZSİNİZ:

İşte tam bu aşamada bir erkek “pazarlık yapma” yöntemine başvuracaktır. Bazen bu karşılık olarak kadının daha önceki gibi seks yapmaya döneceğini umarak, erkeğin artan bir şekilde kadın için birşeyler yapması şeklinde olur. Ya da evli bir çiftin “seks problemleri” ni çözmesi için “evlilik danışman”ına gitmesi şeklinde.

Psikolog ve evlilik danışmanlarının önereceği şeylerin çoğu arzu pazarlığı olacağından işe yaramayacaktır. İkincisi, kadın haksız sayılmaz. Şuradan yakın :

Ama ben onu çok seviyorum, onsuz yaşayamam. Ona söyledim, “Ne olur bırakma beni, düzeleceğim. Daha farklı olacağım” dedim.

ONEitis hastalığının korkunç yüzü. Neyi düzelteceksin abi?  Ya da daha farklı nasıl olacaksın?  Yazdıklarından anladığımız kadarıyla 6 yıl çalışabilecek iken tembel tembel evde oturan kadına bakmış, borç altında gıkını çıkarmamış, üstüne ev işi yapmış ve hala evli olduğu sorumsuz insanda tek bir suç olabileceği aklına gelmiyor.  Anlatmıyor ama bu kadar borcu bu adamın yapmadığına 1,000 Dolar para yatırırdım.

Ne yapmalıyım, yardım edin ne olur?

Güzin Abla demiş ki :

Bu süre içinde, eşin sana çok dolduğunu ve sana patladığını söyledikten sonra, hálá boşanmakta ısrarlı mı? Her insanın zaman zaman gücünün tükendiği, olaylar karşısında kendini yıkılmış ve artık dayanamayacak gibi hissettiği olur. Bu doğal bir şey. Eşinin de bütün bu anlattığın sorunları üst üste gelmiş. Dayanma gücünü gerçekten kaybettiği kabul edilebilir. Ancak “Seni sevmiyorum, sana dokunmak bile istemiyorum” sözleri gerçekten çok kırıcı. Hatasını anlar ve boşanmaktan vazgeçerse elbette ona dört elle sarıl, ailenle görüşmesi için ısrarlı olma, ona maddi durumunuzun giderek düzelmeye başladığını artık borç yapmayacağınızı söyle, kendine inandır. Ona sevgini, şefkatini göster, onu yatıştır ve rahatlat. Gerçekten birlikte gideceğiniz psikoloğun yardımı olacağına inanıyorum. Ayrıca eşinin ve kız kardeşinin bu içki tutkusu da yine bir uzmanın yardımıyla çözümlenecek bir sorun olsa gerek.

Bu tavsiyenin nasıl bir felaket olduğu bariz değil mi? Kadından ilişki tavsiyesi isteyerek başına gelecekleri haketmiş ama  Güzin Ablanın adama bir kere bile “sen bu kadına nasıl dayandın” iması bile göstermemesindeki feminen dayanışma göz yaşartıcı.

Bu doğal bir şey. Eşinin de bütün bu anlattığın sorunları üst üste gelmiş. Dayanma gücünü gerçekten kaybettiği kabul edilebilir.

Olur. Adamın dayanma gücünü kaybetmesi lazım iken.

Ne yapmalıyım, yardım edin ne olur?

Bu durumda yapılması gereken öncelikle bu hikayedeki oneitis’in tembel ve sorumsuz götün teki olabileceği ihtimalini değerlendirmesi lazım.  Bu kültürel olarak bile düşünmesi zor bir şey zira göt küfürünü hemen her zaman erkekler için kullanıyoruz. Devir eşitlik devri. Götün teki erkek kadar kadın da var. Kadın erkek eşit değil mi?

Bunun üstüne ilk yapılması gereken tamamen soğuk bir yatırımcı moduna girmek lazım. Çocuk varken zor ama bu tip narsist bir kadın çocuğu zerre düşünmez hatta erkeğe karşı rehine olarak kullanır. O nedenle çocuk ile ilgili duygusallık ile erkeği mahveder. Erkek tabii ki çocuğu düşünmeli zira kadın zerre düşünmeyecektir ama asla duygusal davranmamalı.

İlk yapılması gereken “boşanma isteğini anlıyorum ve karşı çıkmayacağım ama bana düşünmem için bir ay ver” diye evden ayrılmaktır. Bu aşamada yıkılmış ve üzgün görünerek hiç renk vermemek esastır. Bu bir ayı, kadına çaktırmadan iyi bir boşanma avukatıyla konuşup plan yapmakla harcamak lazım. Hesapları nasıl ayırırım, boşanmada neler olacak, neler yapabilirim. Sonrasında ise kadına (avukatın onayladığı) bir mektup atılır.

Bence bu adamın bu kadını boşaması lazım. Kadın ayaklarına kapansa bile. Bu aşamadan sonra adam kırmızı hap ilahı gibi davransa bile bu kadın düzelmez. Kız çocuk için babaya böyle davranılan bir evde yaşamak bence daha zararlı. Eğer boşanılacaksa, 35 yaşında duvara toslamış bir kadının boşanma cesaretini zaten aldatmış olmasından aldığı ihtimali göz önüne alınarak, para varsa dedektif tutulabilir. Bu abide o para yokmuş ama kendi dedektiflik yaparak kadının aldattığını ispatlarsa kendisi için çok hayırlı.

Eğer bir şekilde evliliğe devam edilecekse de içine “asıl ben senin gibi sorumsuz, takdir bilmez, tembel bir kadından bıktım diyerek kadının tüm kusurları sayılır ve boşanmak istiyorsa işlemleri başlatması, istemiyorsa ise kendine çeki düzen vermesi gerektiği anlatılır ve kendine çeki düzen verdiğini düşününce ara”  denilmeli.

Bu aşamaya gelmeden ne yapılabileceğini ise yakında yayınlayacağımız korku oyununun 12 seviyesi yazısında anlatacağız.

Maalesef bir iki ay çocuğu göremeyebilir. Ama ortada çocuk varken sizin olduğu kadar, narsisist götler hariç, kadınların da manevra alanı kısıtlıdır.

Sonuç : Gördüğünüz gibi bu adamın evlilik hayatında kullanabileceği ve bu aşamaya gelmeden evlilik yürütebileceği bir sürü kırmızı hap silahı var. Bu aşamadan sonra bile kırmızı haplansa, en azından boşanmayı yöneterek olabilecek en az zararla çıkabilir.

Kırmızı hap asıl evli erkeğe lazım. Daha evlenme yaşından uzak gençler : bu öğretinin sizi ilerde nasıl felaketlerden koruyabileceğini görün ve kırmızı hapla sadece kız tavlamadan ibaret olmayan bir yetenek seti kazandığınızı anlayıp takdir edin.

Kırmızı hap ile uyanılabilecek en kötü pozisyon, mavi haplı kafayla evli ve çocuklu olduğunuz bir evliliktir.

Not : Evlenecek bir erkek tanıyorsanız, Skeptico’nun Dırdır yazı serisini bastırıp adama kitapçık olarak verin.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

65 thoughts on “Karım bana düşman gibi davranıyor”

 1. Çeyreğinde okumayı kestim içim el verme nerden baksan yorumsuz yapılabilecek her hatayı yapmış resmen 😑

 2. Bir kızla dalga geçtiğinizde ona sataştığınızda kızı korumaya geçen betalar oluyor. Bu koruyucu elemanlardan heryerde bulmak mümkün.Bu elemanlar gerekirse kız için kavga edicek durumdalar bu da bazen yoluma taş koyuyor.Hatta bir eleman bu yüzden okuldan atılmıştı şimdi ne bok yiyor bilmiyorum.Bu konu ile ilgili kh de açıklamalar var mı?

  1. Beyaz şövalye onlar. Nightgame’de çok karşınıza çıkar ama dar alanda kısa paslaşma yaparsan da karşı karşıya gelirsin. Yani khda açıklama beyaz şövalye. Nasıl baş edilir ayrı mesele. Ondan yazı çıkar.

   Karşına çıkanlar özellikle kavga etmeye meyilliler AMOG olabilir : alfa male other guy.

   1. Lise zamanlarımda da bana oluyordu.Sınıftan bir kızın şunu şuraya koyar mısın b’cim diye test ettiğini anlayıp tersliyordum ya da 2nci söyleyişimde bugün centilmenliğim üstümde deyip testi savuruyotdum.Diğer tenefüs yalaka betalar direk ‘kardeşim çok abartıyorsun-hepimiz kardeşimiz kızlarımızla böyle konuşamazsın’ diyorlardı.Ha ben o zamanlar uysal oldugum için terslemiyordum yav he diyip siklemiyordum ama terslemek ve gerekirse dişlerini göstermek lazım bu alfa çakması tiplere.

    1. Belki de onlar doğru söylüyordu. Belki de alt tarafı senden yardım isteyen kızın seni shit testlediğini sanıp gereksiz kasıntılık yapıyordun. Shit test yapan kız terslenmez, dalga geçilir.

 3. – Bu adam NE : Beta.
  – Bu evlilik NE: BETA ÖDER evliliği.
  – Bu kadın NE: Çirkin.

  Bu adam NEDEN BETA : Arzuyu karakterin oluşturduğunu bilmiyor.

  Bu evlilik NEDEN BETA-ÖDER: Adam sadaka seksi karşılığında TEMİZLİKÇİLİK-BAKICILIK-AŞÇILIK-STRESS TOPU görevlerini başarıyla yapıyor.

  Bu kadın ÇİRKİN OLDUĞUNU NERDEN ANLIYORSUN : Matematik bölümünü derece ile bitirmiş birer inek

  Bu evlilik neden BİTTİ: Adam, halen kadından kendisiyle seks yapmasını istiyordu.

  Kırmızı hapı tam sindirdiyseniz bu kısa cevapların altında yatan nedenleri adınız gibi bilirsiniz.

  “Şunun neden şöyle olduğunu bilemedim,tahmin edemedim” derseniz detaylandırırım.

  Özet: İbretlik birer dram hikayesi, puanım: 10/10.

   1. “Tüm başarılı kadınlar çirkindir” yazmadım kardeşim.

    “BU KADIN: Çirkin” yazdım.

    Yanlış algılanmaması için detay:

    Eğer bu kadın GÜZEL olsaydı, kendisine yürüyen ERKEK YELPAZESİ geniş olurdu, içinde sadece bu herif gibi betalar olmazdı. Başarılı ve daha da
    önemlisi maskülen birer erkekte olurdu.

    Güzel olanı sadece betalar arzulamaz bildiğiniz gibi.

    Ve kadınların eş seçiminde ne kadar ÖZENLİ davrandığını hatirlarsak , kendisini döllemesi için bu sünepeyi seçmeyeceğini çok rahat söyleyebiliriz.

    Bu evlilik kadının :

    – evde kalma korkusu
    – çocuk sahibi olma arzusu
    – baba evinde RAHAT OLMAMASI (Ev işi, dedikodu malzemesi olması)

    Gibi sebeplerinin olmasının birleşiminden doğmuş bir evlilik tahminimce.

    Maddelerin hiç birinde “kocasını arzulaması” yazmiyor dikkat ederseniz.

    Neden? Çünkü ADAM BETA Zihniyetinde, MAVİ HAPIN KAFASINI YAŞIYOR.

    Evlilikte; “bakıcılık-temizlik-aşçılık yaparsam seksler şiddetlenir, daha mutlu oluruz, daha iyi olurum, iyi oldukça sevilirim” ŞEKLİNDE Düşünen, bunları YAPTIĞI İÇİN ÖVÜNEN, övündüğü için ise SORUNUN EN BAŞINA “Baak, ben iyiyim yani bende sorun yok.” DERCESİNE Bu yaptığı ASLINDA REZİLLİK Olan şeyleri yazan BİR ERKEK…

    Bu erkeğin bence ilişkiye “alfa olarak başlayıp,beta olarak bitirmesi” DURUMU BİLE SÖZ KONUSU OLAMAZ. Yazdığı her harften hastalık akıyor. (mavi hap zehirlenmesi)

    Bu sebeple, BENCE bu adam en baştan beri BETAYDI.

    Evlilikte yukarıda ki rezillikleri yapan adam, sevgililikte ise “çiçek alma,aşk/iltifat cümleleri ile kızı boğma, pahalı yemeklere çıkarma” GİBİ BİR ÇOK REZİLLİĞİ DE Dibine kadar YAPMIŞTIR.

    En başından beri ARZU yoktu ve kadın sadece bu adam ile KAYNAK SAĞLAMASI-ÇOCUK sahibi olmak (belki bunu da çok istememiştir.)-KAPAK ATMA amaçlı evlendiğini düşünüyorum.

    Eğer arzu olsaydı; Kadın, kendi yapması gereken görevleri ADAMA YÜKLEMEZDİ. KADINLAR arzu duyduklari-sevdiği maskulen erkeğe hizmet etmekten HOŞLANIRLAR. Ona yemek yapıp karnını doyurmak,evi temiz tutmak hoşlarına gider. BİR KERE BİLE ARZULANARAK Ilişki-Evlilik yaşamış adam bu yazdığımı anlar. Anlamayan için hayaldir bu.

    Arzu VARSA HER ŞEY VAR(Seks,yemek,temizlik) Yoksa Hiçbir şey yok. (sadaka seksi,no yemek, no temizlik)

    Özetlersek bu KADIN çirkin bir kadın olduğu için ALFALARA ne kadar Yürüme davetiyesi çaksa da karşılık alamadı, ARZULADIĞI ERKEKLERE SUNACAĞI Güzel bir bedeni OLMADIĞI için, bu tarz bi MUHTEMELEN çirkin-beta -kaynak sağlayıcı erkeğe kaldı. (Sana dokunmak bile istemiyorum dediğini unutmayın, hamam böceğinden bile daha çok tiksiniyor. Bu kılıbıkta biraz kas olsa bile EN AZINDAN – hafiften dokunulurdu be..)

    Bu kadın işte bence bu yüzden çirkindir.

    Ayrıca BAŞARILI OLUPTA Güzel OLAN KADINLARIN SAYISI, GÜZEL OLUPTA BAŞARILI OLMAYAN KADINLARIN SAYISINDAN KAT KAT DAHA FAZLA. BU BENIM GÖZLEMİM.

    NEDEN?

    Düşünün: GÜZEL Birer kadınsınız, ama cidden güzel yani. Size iki seçenek sunuyorlar:

    – 6 YILLIK TIP Bölümünü okuyacaksın.

    – 6 YILLIK TIP Bölümünü okumuş bir erkekle evleneceksin ve SADECE GÜZEL OLDUĞUN için, 6 YIL Okumana gerek kalmadan, 6 yıl okumuş gibi İMKANLARIN HEPSİNE SAHİP OLACAKSIN. PARAYA,ARABAYA,EVE,ERKEĞE. Tek kozun doğurgan olman ve dış görünüşünün büyuleyici olması.
    (Burda kastım gerçek erkek, çakma olan meriçler değil)

    Hangisini seçersiniz? Eğer biraz sağlık alanında bilginiz varsa o anatominin sizi 3 zenciden bile daha acıtarak sikeceğini bilirsiniz, 6 yıl da hayatınızı derse adamanız gerektiğini de bilirsiniz.

    MANTIKSAL AÇIDAN düşünürsek yapılacak olan tercihin, ikinci olan olması gerektiğini gösteriyor.

    Ancak kızları bu tercihe iten sadece MANTIKSAL Düşünce değildir, doğaları gereği de böyle olmasını arzularlar.

    Eğer güzel bir kadın iseniz, sadece güzel olduğunuz için cinsiyetinizin doğuştan getirdiği bazı avantajlar vardır.

    Cazibedir, çevrenizdeki herkesin size iyi davranmak istemesidir. Örneğin bi ağlarsanız mutlaka size “aa canım ne oldu” sana muamelesi gelecektir. Sizle SONUNA KADAR ilgileneceklerdir.

    Bundan I.Man’de bahsediyordu “yumuşak güç” şeklinde. Kadınlar, cinsiyetinin onlara doğuştan verdiği bu yumuşak gücü kullanmaya meyillilerdir.

    Bu sebeple daha kolay ağlarlar, daha çok yardım isterler. Çünkü toplum bunları tatlı karşılar ve daha hızlı yardım gelir.

    Ayni şekilde cazibeleri de bir yumuşak güçtür ve bunu kullanarak (hürrem sultan) hiçbir VASFI olmadan yüksek mevki-makamlara çıkmaya ve GÜÇLÜ ERKEKLERİN YANINDA OLMAYI ARZULARLAR.

    Bu yumuşak gücü keşfeden kadın, çalışmak falan istemez.

    “Evlenecem vermezlerse kaçacam” üni-liseli kızlarin ağzına sakız olmuş bu muhabbetin temeli de buraya dayaniyor aslında. Formüllerden sıkılan kadın kalkıp aynaya bakıyor ve cazibe gücünü görüyor, benim bedenim değerli bir beden, bunu kullanarak 10 yıl çalışsam da erişemeyeceğim bir konuma çıkabilirim, bu daha güçlü ve daha az zahmetli bir silah diyor.

    Bu yumuşak gücü AZ KADIN kullanmaz ve güzel olduğu halde mevki-makam kasar. Attığın videoda doğa da nadir bulunan bu türün birer örneği.

    Çoğu kişi bu kadınlara kaliteli kadin derler. Ancak bence bu KADINLARIN KADINLIĞINDA Birer problem olma ihtimali olabilir hormonlar falan 😀 İyi tanımak lazım. Bu kaliteli
    (!) kadınlarla evlilikde sanıldigi kadar iyi olmayabilir, YUMUŞAK GÜCU REDDEDEN KADIN, KADIN OLMANIN (çocuk bakımı,temizlik) EVDEKİ KENDINE Yüklediği sorumluluklarıda SİZE ARZU DUYSA DA REDDEDEBİLIR. YUMUŞAK GÜCÜ DE KULLANMAYI ELBET ARZULUYORDU FAKAT REDDETTIYSE BU KIZDA ARZULARINA Hakim olabilmesini sağlayan bir şeyler var, bir sorun mu desem ne desem bilemedim şimdi. 😀

    Her neyse konumuz bu türden kadınlar değil, ben henüz tam çözemedim güzel olduğu halde yükselmek isteyenleri. Maddi durumu kötü olabilir fakat AŞIRI ABARTIP DERECE KASAN TAKINTILI KADINLARDAN BAHSEDIYORUM.

    Ayrıca kadınların bilime az katkısının olmasının nedenide şu güzellik yumuşak gücüdur illa ki.

    Özet: BU KADIN KESİNLIKLE Çirkin. Başarılı olan kadınların hepsi mi çirkin? BÜYÜK ORANI Çirkin.(kendi analiz ve gözlemim)

    1. Bir kadının böyle bir adamla evlenmesi için çirkin olması gerekmez. Kadın istediği kadar güzel olsun evlenmek isteyen alfa sayısı çok azdır tüm kadınlara yetmez. Güzel bir kadın alfaları çekebilse bile onlardan evlilik sözü alamaz. Kadının dual ilişki stratejisidir bu. Buradan kadın çirkin çıkarımı yapamazsın. Tüm güzel kadınlar sadece alfa ile evleneceğim dese idi 80%si evlenemezdi.

     Bu kadının şişmanlaşarak çirkinleşmiş olma ihtimali var. Ama dikkatini çekerim, böyle kadınlar arkada daha alfa bir dal bulmadan boşanma kelimesini telafuz etmezler. Yani hala gideri olma ihtimali de yüksek.

     Bu duruma günümüzde genelde genç ve güzelken evlenmeyip duvar yaklaşınca ayıkan kadınlar düşüyor.

     1. DAHA Bir geniş düşününce, haklısınız. Benim “kadının çirkin olduğuna” yargısına vardığım düşünce yapısı:

      – Kadın güzel olsa alfa alırdı, olmamış ki betaya kalmış.

      Gibi biraz detaysız düşünce yapısından ortaya çıktığı için, gerçeklerin daha da farklı olduğu yazdığınız üzere görülüyor.

      Fakat,

      “Yalvarırım Beni TERK ET” Adlı bir yazı vardı. Kadın için bazen o adamla yanyana yatmak,seks yapmak o kadar zor gelir ki; bi dal bulmasa bile YANIZ KALMAYI, O herifle yaşamaya tercih ederler düşüncesini içeriyordu.

      Bu kadın çirkinse ve adamdan çok fazla TİKSİNDİYSE Dal bulmamış olabilir. Dal bulmayı reddedip; YETER Kİ SİKTİR GİT, SANA DOKUNMAK BİLE İSTEMİYORUM. Demiş olabilir. Ki öyle demiş zaten.

      Bana bu adam AŞIRI BETA-BETANIN Dibi geldiği için kadının biraz daha gideri olsa, en azından TİKSİNMEYECEĞİ ve DOKUNMAK İSTEYEBİLECEĞİ, belki yine bazı konularda beta zihniyetiyle hareket eden fakat BU KADAR DA Beta olmayan bir adam bulurdu belki diye düşündüm. Bu adam betalığın kitabını yazmış bence. Sen gün boyu çalış, kadın gün boyu yatsın.. Üstüne bide gel bulaşıkları cart curt işleri sen yap. Oldu canım, NİÇİN? O senin bir tanecik RUH İKİZİN DEĞİL Mİ, Kendine olan sevgi-saygının bile önünde O SENİN? Yani bu derecede bi herif hem çirkin-hem feminendir-hem oneitis’dir, Yokluk zihniyetini dibine kadar içselleştiirmiş ve tek seks kapısının-ilişki kapısının o kadın ile olacağını düşünüp, kaybetmemek için elinden gelen her şeyi yapan bi heriftir. KISACA KADINI DAHA DA FAZLA TİKSİNDİREN Bi herif. Benim tezim ise kadında biraz güzellik olsa bu HAMAM BÖCEĞİNİ eve almazdı, YARARLI OLSA BİLE!! 😀 En azından daha iğrenç olmayan bitane bulurdu, “dokunmak istemeyeceği” konuma gelmezlerdi. Kadında da sorun olduğunu düşündüm o yüzden.

      Kısaca, benim düşüncem yorumunuzdan sonra güzel olsa “alfa bulurdu” yerine, güzel olsa “daha az beta bulurdu” en azından. Şeklinde değişti. Kadının çirkin olma ihtimaline 1.15 oran veriyorum, güzel olma ihtimaline ise 19.00. Barcelona ile mahalle takımı maçı oranları gibi yani. Ancak bu benim düşüncem işte hatalı düşündüğüm noktalar olabilir tabii ki. Kesin demiyorum ancak yüksek ihtimal diyorum kendi fikirlerim sonucu.

      Ayrıca bu yazı da bir “yalvarırım terk et beni!” benzeri bir vaka.

     2. O yazıdaki 26 yaşında bekar bir kadın ki o da dal bulmuş atlıyordu. Burdaki ise 35 yaşında çocuklu bir kadın. Gerçi nafakaya güveniyor olabilir ama bu tür şeylerin ardında aldatma olma ihtimali kuvvetli.

     3. Ben sana söyleyeyim. Aklı başında ve aç olmayan bir adam (betaların tepedeki kısmı da dahil) bu kadının tembel ve narsist olduğunun 2 aya farkına varır. Güzel olup da bundan daha iyi bir alternatif çekemeyebilir.

      Yalvarırım terk et beni yazısındaki adamla bu aynı evcillikten ve kadın doğasına yabancılıktan çekiyor.

     4. “JonSnow”

      Tam da şu destanlar yazma olayını çok yaptığım için. Bu yazıda ilk yorumda kendimce tespitlerimi yazdım. Detay vermedim ve neden öyle-nasıl öyle olduğu konusuna girmedim ancak gördüğün gibi yaptığım anda ortaya yine uzun bir yazı çıktı.

      Daha kısa düşüncelerimi belirtmeye çalışacağım artık. Teşekkürler.

 4. Bu tip örnek içerikli yazılar anlamayı kolaylaştırıyor. Sadece şu yazı bile eminim birçok sorunu çözer. Ayrıca kadın boşanalım dediğinde senin önerdiğin ilk davranışı uygulasaydı eminim kadın köpek gibi pişman olup boşanmamak için elinden geleni yapardı, buna kalıbımı bile basarım. Tabii o davranışı yapan adam bir daha kadının yüzüne bakmaz ayrı mesele. Son olarak Güzin Abla denen kadında biraz anlama özürlü sanıyorum. Hayatımda böyle saçma bir tavsiye görmedim, adam yapabileceği tüm güzellikleri yapmışken hala destek ol diyor. Bence götün teki.

 5. Bu yazıları okudukça evlilikten ve kadınların iğrenç hipergamilerinden tiksinmeye başladım.
  Gerçekten böyle adamlara üzülüyorum bunlardan daha kötüleri de var .Kendinden olmayan çocuklara babalık yapanlar…
  Cinsel sağlık köşesinde okumuştum yıllar önce
  Kadının biri eski sevgilisine denk gelir bir ara .Sonra kadın eski sevgilisiyle görüşüp hamile kalır Çocuk da dünyaya gelir
  Kadın hatta aynen şöyle yazmıştı;
  Çocuğa her baktığımda onu hatırlayacağım onu çok seviyorum.
  Çocuk, kadının kocasına da benzediği için daha rahatmış falan.Bizim de hipergamimiz var ama bu kadar aile içinde kadınlara zulüm çektiren erkek var mı bilmiyorum.
  Hem aşırı hipergamik hem dırdırla hayatı zehir eden kadınlarla evlenilmez.Awalt maalesef hepsi böyle

 6. Güzin ablanın cevabı evlere şenlik yalnız, kadınceğiz sinir yapmış öylesine patlamış, olurmuş öyle şeyler. Yavrum sen kendini maymun etmişin, kadın seni tabii ki istemez diyecek hali yok orası ayrı. 2 gr am dilenecem diye kendini bu hale koyan dingil sürüne sürüne öğrensin, üzülmüyorum bu tiplere. Bunlar yeri gelir dostunu satar, anasını satar, zaten karı uğruna ailesiyle de arası bozukmuş.

 7. Yüzin Abi denen şu beyinsizi o gazzziteye ilişki danışmanı (aslında ilişki sikertmeni) diye koyan KİŞİNİNDE BURADAN TAAAAAAAAA AA….,;,;;,;..NA KOYAYIM.!!!!!!!!!!

  Bu kekonun ilişki danışmanı olduğu yerde BOŞANMA DAVALARI ARTAR AMK.

  İlişkiyi devam ettirmekk isteyenler değilde tam tersi “boşanmak isteyenler” danışmalı bu amk evladina 😀 ahah.

  Perdeli sövdük nolur nolmaz 😛

  1. Kadın o. Güzin Abla bu kadının annesi idi. O elden ayaktan düşünce annesinden devraldı.

   Fakat şunu da belirtmek şart. Bu çift evlilik danışmanına gitse idi hemen hemen aynı şeyleri duyacaktı.

   PS : bir kadın evlilik danışmanına gidelim diyorsa boşanma kararı vermiş olma ihtimali yüksek. Bahane olarak “bak danışmana gittik yine de olmadı” demek için istiyordur. Evlilik danışmanları hiçbir işe yaramayan ve hep kadının yanında yer alan insanlar.

   1. Biliyorum hocam sövdüüm içn bilerek değiştirdim adını ihtimali %0,1’de olsa göte girmesin diye 😀

    Valla, Ben artık şunu düşünüyorum hatta yazıp sildim şu düşüncelerimi:

    SİSTEMİN işlemesi için mi artık bu tarz tavsiyeler veriliyor bilinçli biçimde çiftlere anlamış değilim. Psikologlar boş durmasın , ilişki-evlilik danışmanları çalışsın, avukatların ilgileneceği davalar olsun, mahkemeler çalışsın diye mi; ÇİFTLERE “Kavga etmelerini ve boşanmalarını sağlayacak” TAVSİYELER VERİLİYOR, YOKSA Cidden MAL OLDUKLARI İÇİN Mİ BÖYLE DİYOLAR?

    “Bir aptal ancak aynı şeyi yapıp, farklı sonuçlar bekler” şeklinde bir özlü söz vardı. Bu sözü anlayan bir insan bile nasıl davranması gerektiğini az çok çözer ya. Sen “YAPMAKTA OLDUĞUN ŞEYİN” Sana KÖTÜ SONUÇLAR DOĞURDUĞUNU FARK ETTİĞİN AN DA, Bir zahmet bide tersini yapmayı dene. BELKİ O İŞE YARAR.

    Şu sosyal toplum ise “ne mallık yapıyorsan yapmaya devam et, kıymetini anlayacaktır. Onun suçu” gibi saçma sapan algılar SOKUYOR İNSANLARIN KAFASINA. Ben “iyi çocuk” maskesi adı altında “acıların çocuğu” olayım, kadında bana acıdığı için kadını suçlayayım. Sen, kendin davranışların ile kendini ACINACAK DURUMA DÜŞÜRDÜN. Kadına muhtaç olduğun tek nokta belki de seksti. Bu da dünyada milyarlarca kadın ile elde edebileceğin bir şey, ancak sen sadece “onu sikecem lan ben” diye takıntı yaparak bitmiş olan birer ilişkiyi devam ettirmeye çalışıyorsun. Üstelik “ısrar ve dilencilik” ile. Bir erkeğe yakışmayan ne varsa onu yap, sonra ADAMLIK BUDUR diye artistlik tasla sağda solda. MANTIK YANLIŞ HOCAM,FİKİRLER YANLIŞ,KAFADAKİ ALGILAR YANLIŞ.

    Sosyal toplumda bu yanlış algıları TEKRAR TEKRAR tavsiye ederek besliyor.

    Verdiği tavsiyeye bakar mısın lütfen gerizekalının; “HATASINI ANLAR VE BOŞANMAKTAN VAZGEÇERSE, DÖN VE ONA DÖRT ELLE SARIL. TEKRAR ONU HAYATININ MERKEZİNE KOY.”

    Ulan zaten öyle yaptığı için KADIN BOŞANMAK İSTİYOR. Aynı şeyi neden yaptırıyorsun? AYNI ŞEYLERİ YAPARAK FARKLI SONUÇLAR BEKLEYEN APTAL’DIR Sözünden de mi haberin yok? VEYA VARDA BİLİNÇLİ Mİ TAVSİYE EDİYOSUN BUNU SİSTEM İŞLESİN DİYE? AMK.. ANLAMADIM GİTTİ.

  2. Neym dostum, yazılarını kısaltma, kısaltınca anlamı olmuyor. Biz uzun analizlerini seviyoruz. Selamlar.

 8. 26 Mart’ta eski sevgilimle aynı ortamda bulunacaz. Bahsetmiştim bundan. Bulunmak “zorundayım”. İşim gereği. Gene NEXTleyemedin falan demeyin lütfen, %0,01 bile yok içimde gerçekten 🙂 Bunları hâlâ yazma amacım onunla tekrar aynı ortamda bulunacak olmam. O kadar.
  Neyse işte. Son derece siklemez bir tavırda olacam orda, nasıl hissediyorsam öyle yani. Siklemiyorum çünkü.

  Bilmeyenler için:
  Eski sevgilim 22, yeni sevgilisi 42, ben ise 26 yaşındayım.

  Bu arada bir detayı anlatmamıştım size:
  biz Ekim 2017’de ayrıldık, o an numaramı falan silmişti işte. Ben buhar oldum, hiç yalvarma, arabesk vs. olmadı. 3-4 ay sonra, tam olarak 6 Ocak 2018’de numaramı yeniden WhatsApp’a eklediğini fark ettim ve o günden beridir hâlâ ekliyim. Ocak ayında henüz şu +20 yaş büyük sevgilisini bilmiyordum tabii, Stalk yapıyordum.

  İşte dün akşam, ortak bir kız arkadaşla konuştuk. Bu kızla kanka modundayız (red pille göre olmaması gerek belki ama bu kızla %1 dahi olsa ilişki düşüncem yok, ki zaten ilk zamanlar eski sevgilimden bilgi getirsin diye bu kanki ayaklarına yatmıştım ve öyle de kaldı). Kız bana dedi ki (konuşmalar Almanca, Türkçe yazıyorum);

  – Kanki ya, Cansu (benim eski sevgilim) seni aradı mı
  * Yok neden arasın
  – Dün akşam bana anlattı da, telefon ekranı açıkken üstüne uzanmış ve seni yanlışlıkla aramış olabilir. Çok korkmuş aradım mı acaba diye
  * Hayır arama gelmedi bana. Hem benim numaramın hâlâ onda ne işi varmış, silmemiş mi daha, söyle silsin silmemişse (silmediğini biliyorum tabii ki)
  – Hayır silmemiş. X etkinliğinde sen söylersin sil diye (26 mart’taki etkinliği biliyor)
  * Yok ne demesi ya, umrumda bile değil yüzüne bile bakmam
  – Bu arada Thomas’la (yeni sevgilisi) kilisede evlenmek istiyorlar ama daha belli değil. Bu sene de evlenmezler. Çok fazla istiyor ya onunla evlenmeyi
  * Kanki isterlerse tuvalette evlensinler ya umrumda değil 😀 Bana ondan hiç bahsetme ya. Bırak naparsa yapsın. %0,00001 bile ilgilendirmiyor beni. Hamile bile kalsa anlatma. Ondan bahsetme. Konuşacak binlerce konu var. Okay kanki?
  – Olsun ya…. (konuya kısaca daha devam etti ama sonradan ben başka konudan yazınca değiştirmek zorunda kaldı)

  Yorumunuz nedir? Tamamen NEXTledim ama “Hipergamiye kafayı yaktırmak” konusunda da yazmıştınız ya “….. olsa da intikam güzeldir…..” O duygu var sadece.

  1. Bu ortak kız arkadaşla kankilik büyük hata. Hemen çıkar hayatından. Senin duygusal yatırım kanalın o. Tamamen nextleyebilseydin bu uzun yorumu yazmazdın. Ayıp değil bu önce bunu kabul et. Sonra tamamen nextle. Bu şekilde gidersen (şu kankayla irtibat mesela) intikam alamazsın üstüne gururunu kıracak birşey yaparsın. O toplantıdan uzak durabilirsen çok iyi olur.

   Burda bu kadar konuşmaya rağmen bu yorumu görünce acaba trollüyor musun demedim değil. Yine de ciddiye alıp sana abi tavsiyesi yazdım. Senin seviyende bir adamın böyle bir kıza şu yazıyı yazacak zamanı harcaması bile çok absürt.
   Benim daha ekleyebileceğim bir şey yok.

   1. Hayır kesinlikle bir trollük yok. Mail adresim açık, isterseniz mail ile ulaşın bana. Instagram kullanıyorsanız oradan takipleşiriz.
    Bu kızla arkadaşlığım zaten vardı (eski sevgilimden önce vardı). Eski sevgilimle bu kızı tanıştıran da benim. Yani asıl benim arkadaşım. Bu sebeple bu kızı hayatımdan çıkarmak pek etik olmaz diye düşünüyorum. Onun yerine “bir daha bana ondan hiç bahsetme, hatta hamile bile kalsa” dedim.

    1. Şu an çıkarman şart. Artık senden çok onun arkadaşı olduğu belli. Kızdan arkadaş olmaz diye boşuna söylemiyoruz. Şu an bu kızla konuşmak ciddi aleyhine.

     1. “Senin duygusal yatırım kanalın o”
      Bu sözde bir bakıma haklısın aslında. Bilişsel işliyor sanırım. İntikam dürtüsü pratikte yatırıma dönüyor belki. Ama %100 emin olduğum bir şey var ki, “bir daha onunla olmak da istemiyorum, geri dönse bile benimle olma ihtimali tam olarak SIFIR”. Bundan adım ve soyadım kadar eminim. Hiçbir istisna yok! Tek isteğim intikam ve pişman olması. Belki de bu sebeple “tam olarak NEXTleyemedin” diyorsun. Anlıyorum.

      Yukarıdaki yazdıklarıma dair yorumun var mı? Ayrıldıktan 3-4 ay sonra whatsappa eklemesi ve hala silmemiş olmaması. Bir de ortak arkadaşa dün anlattığı şu “acaba istemeden aradım mı” olayı.
      (Güncel bir olay olduğu için (dün oldu) yazıyorum sizlere. Red Pill açısından kız davranışlarını tam okuyabilmek istiyorum. Hala da davranışlara tam anlam veremiyorum ama zamanla olacak. Yazılarınızı okuya okuya)

     2. Yorumum yok. Senin derdin olmadığı haricinde. İntikam nextleyememeye bahanedir. Bu kızla ilgili düşünme ve yazmamaya bak.

     3. Dostum yazdıklarını okudum.

      ne yazık ki sen bu kızı köpekler gibi umursuyorsun. bir an bile aklından çıkaramıyorsun. ağzına umrunda olmadığını söylese de kalbin sürekli whatsapp’ı kontrol edip acaba beni eklemiş mi diye kontrol ediyor.

      bu senin kanka dediğin kadın ikinizin ortak arkadaşı. şunu sakın aklından çıkarma, o kankanın sende gözü yoksa yüzde doksan arkadaşının tarafını tutacaktır. bir kadının arkadaşlığına asla güvenme. bin tane sikin olsa birini bile ona sokmazsın ama sen gene de arkadaş olma o kızla. yanlışlıkla üstüne oturmuş falan ne demek mk kimi yiyor?

      sana tavsiyem bu kızı gerçekten sil. kendine yatırım yap. whatsapp’tan eklemiş mi diye de bakma. başlarda çok zor geliyor. çünkü senin şu an özgüvenin acayip yara almış durumda. ben de yaşadım ama kendine yatırım yaptıktan ve hayata tamamen trp gözüyle baktıktan sonra hiçbir şey kalmıyor.

      bak bu kız seni whatsapp’tan ekler, siler, takip eder, içip içip arar, içmese de arar, karşına çıkar, ortak kanka aracılığıyla böyle sürekli seni yoklar falan… sakın dostum dönüp bakma. yanlış hatırlamıyorsam sen avukatsın. 5 yıl içinde ekonomik seviyen iyice yerine gelecek. spor yapıp kendine yatırım yapsan cpd’n hayli yükselecek. bu kız 5 sene sonra ne 42’lik adamla evlenmiş olacak ne de hayatında doğru düzgün bir ilişkisi olacak. sen sadece siktir et, hayatına odaklan.

      başarı en iyi intikamdır. intikam almak gibi ucuz şeylere de başvurma.

      ha çok intikam almak istersen benim bir abim vardı. bu düğün hazırlığı yaparken nişanlısı altınlarını alıp Almanya’ya kaçmıştı başka adamla. orada evlendi üç çocuk yaptı. adam kafayı yedi. bayağı bildiğiniz kafayı yedi. gece gündüz sağda solda çalışıyordu kadına yuva kurmak için. neyse aradan çok uzun zaman geçti dediğim gibi kadının üç çocuğu oldu. benim abiye facebook’tan mesaj yazdı. muhabbeti bayağı ilerlettiler tekrar. kadın dedi ki çok mutsuzum yazın çocukları alıp sana kaçmak istiyorum. abi gel gel ben bakarım dedim. bir kaç gün kadını kiraladığı bir evde evire çevire sikti, kadın bakireyim diye eskiden buna vermemişti, en son başına bir miktar para atıp kadını terk etti. bu benim şimdiye kadar duyduğum en hardcore intikamdı. swh

      ama kadının doğası eğer buysa değişmiyor. bak zamanında benim abiyi terk eden kadın aynı şekilde kocasını terk etmeye kalktı. tüm kadınlar böyledir demiyorum ama böyleleri de var. öyle göte böyle yarak

     4. Şizofrenik derecede ONEitis yapmıştım kızı. Sevgilimken mesajlarımızı atsam betalık derecesini ilk mesajımdan anlarsınız. Kararları ona bırakmalar, her bokta onun fikrini sormalar ve onay almalar, onu mutlu etmeye çalışmalar, gün içinde işyerinde bir sürü işim olmasına rağmen bana yazdığında mesajına hemen cevap vermeler, aslında DUYGUSAL OLMADIGIM HALDE duygusal-erkek romantik erkek izlenimi vermeler, hayatımı detayına kadar gözlerinin önüne sermeler ve “senden başka kimseye asla bakmam” hissiyatını ona iliklerine kadar hissettirmeler. Yani aklınıza ONEitis’ine karşı en beta adamı bi getirin. Geldi mi? Hahh. İşte o şekildeydim. Tek tek yazmama gerek yok. Biliyorsunuz.

      “Avukatsın, güzel bir işin ve gelirin var, gençsin, dış görünüşünün iyi olduğunu söylüyorsun, o halde neden pek de bir şeyi olmayan bu kızı bu kadar sevmiştin” diye düşünmeniz normal. [Bu vakada pek çok mavi haplı vardır. Kızda pek numara yok, hatta erkeğin CPD’si daha üstün. Ama mavi haplıyken bunu görmek çok zor, belki imkansız. Bilhassa ONEitis hastalığına kapılmışsanız.] Avrupa toplumunda (artık Almanya’da doğan Türklerin büyük bir kısmında da, hatta Türkiye’de de) ilişkisi olmamış bir kız bulmak imkansıza yakın. Hepsinin seks geçmişi de var. Ha bu önemli mi? Belki de değil. Ortadoğu zihniyetiyle olaya bakmıyorum kesinlikle. Bir sonraki sevgilimin geçmişinde cinsellik olabilir, ki zaten olmuş olacaktır da. Ama bu ONEitis’in yoktu işte. Onun ilk erkeği bendim. İlki olduğu bildiğim için de onunla aile kurma fikri bana çok sıcak geliyordu ve kızın 153’lük boyunu falan da artık sineye çekmiştim. Bu “seks geçmişi” konusuna özel olarak önem verdiğimden değil ama zaten bu şekilde olan bir kızın, hayatıma sevgili olarak girmesinden müteakipti. Hiç kimse çocuklarına anne olacak kadının (baba olmak isteyenleri kasttediyorum) geçmişte cum bucket olmasını istemez dimi. Kız yüz olarak gerçekten çok güzeldi fakat boy olarak çok kısaydı mesela 153 cm. Boydan dolayı yakıştırmazlardı bizi ve bana “sen aptalsın” diyen onlarca insan olmuştur, “sevgide boy vs önemsiz” diyenler de keza.
      Neyse işte onun bendeki tek değeri gitti zaten. Benle yeniden olmasının imkanı yok artık.

      Kızı tam NEXTlediğimi düşünüyordum, hatta eminim bile diyebilirim, ama madem öyle diyorsunuz, tamamdır 🙂 İntikam amacı da yok o halde. Direkt NEXT 🙂
      Zaten bu siteye ilişkiler konusunda gelişmek için giriyorum. Tavsiyeleri dikkate alıyorum ve hemen uyguluyorum. Geçen başka bir şehirdeki seminerde ayak üstü bir kızla randevu koparmıştım akşam için. Onu anlatacaktım burada ama akşamki görüşmede ne yazık ki gene sıçtım. Yatağa gitmedi olay. Zaten başka şehirde yaşıyor kız, ben de hemen sabahında tekrar kendi şehrime döndüm. Ama gene de vakit bulursam yazarım ve randevu koparmama rağmen akşamki görüşmede neden sıçtığımı falan birlikte analiz ederiz.

     5. Üzerine oturup yanlışlıkla aramış büyük yalan, gelip bunu size anlatan dost olamaz, maksat aklınızı çelmek, ayrıca bu gibi durumlarda o kişi hakkında hiç konuşmamak ve o ortak arkadaşı da ignore etmek en doğru hareket. Burada herkes öyle ya da böyle kadınlardan kazık yedi. Unutun gitsin intikamı, en hayırlısı.

     6. Hayır kaldı ki bu hikayelerin çoğunda atılan kazık da yoktur. Yukarıdaki “şizofreni derecesinde oneitis …” ile başlayan paragrafta anlatılan 100% erkeğin suçu. Zaten bu “kazık” ile olgunlaşmak “intikam” ile olmuyor. Herşeyin kendi hatan olduğunu kabul edip intikam alınacak birşey olmadığını anlamakla oluyor. İntikam isteği aslında erkek adam olup hatayı 100% kabul edip olgunlaşmaya ayak diremekten başka bir şey değil. İntikam isteği canlı olan adam bir sonraki ile de aynı hatayı yapar. Olgunlaşıp da hatasını 100% kabul eden adam ise bir daha kolay kolay yapmaz.

     7. Katılıyorum hocam hatayı daima öncelikle kendinde aramalı insan, sadece kadın konusunda da değil buna net inanıyorum. Arkadaşa benzer deneyimleri çoğumuzun yaşadığını ima etmek istedim ama kazık yanlış ifade. Götümüze tekmeyi yedik çünkü biz de yılın alfası değildik, düzelttim.

  2. Çok fazla duygusal yatırım yaptığın belli oluyor yok numaramı silsin yok ne konuşcam onla falan diye. Hala oturtamamışsın başkasıyla birlikte olmasını. Mavi hap %100 şu anda kusura bakma ama. Öyle tamamen NEXTledim demeyle olmuyor bu işler kusura bakma.

   1. Duygusal yatırım değil. Bunun bir dolaylı shit test olduğunu varsayarsak, bu durumda nasıl tepki vereceğimi pek bilmediğimden diyelim. Çünkü “sen etkinlikte söylersin” dediğinde ne diyeceğimi bilemedim. “Onayla ve abart” yapsam, konu ciddi olduğundan o sırada dediğimi ciddiye alabilirdi. Bu sebeple onu tamamen unuttuğumu söylüyorum hep ve konusunu da hep arkadaşım açmaya çalışıyor. Açtığında da “artık ondan bahsetme, ilgilenmiyorum” diyorum. Ne diyebilirim ki başka?
    (Hepimiz öğrenmek için bu sitedeyiz.)
    WhatsApp soruna da cevap veriyim. O da ben de ayrıldığımız hafta birbirimizi silmiştik. Biz Ekim’de ayrıldık, 6 Ocak’ta beni yeniden rehbere eklediğini onunla olan WhatsApp mesaj geçmişinden öğrendim (profil resmi görünmeye başladı, başka whatsapplarda görünmüyordu, yani rehberinde şu ana kadar hala kayıtlıyım). O sıralar henüz şu yeni sevgilisinden habersizdim. “Belki yeniden başlarız” diye umut vardı içten içe ve deli gibi stalk yapıyordum. Ayrıldıktan sonra asla arabeske bağlamadım, ona yalvarma vs asla olmadı ama kendi içimde çok kötü çökmüştüm. Ve en iyi 2 dostum bayağı görüyordu bozuk psikolojimi. Belki tek iyi noktam “bunların hiçbirini ona yansıtmamış” olmamdı. Tamamen güçlü bir profil çizdim ayrıldıktan sonra (şu an gerçekten de güçlüyüm). Yeni sevgilisini öğrendikten sonra ise sadece ilk gün çok kötü oldum. 2.gün yeniden doğmuş gibiydim. Zaten öğrendiğim saatte buraya girip uzun bir yazı yazmıştım. O andan sonra stalk yaptığım her şeyi tamamen sildim ve %100 karar aldım “dönmek istese de İMKANSIZ” diye. Değişmez bu bende artık. Anayasanın ilk 3 maddesi gibi. İstisna kesinlikle yok. Burada kim ne derse desin. Mavi haplı falan demiş biri yukarıda 😀 Yok geçti o devir gerçekten. Eskisi hakkında öyle uzun yazmamın sebebi de kadın hareketlerini anlamlandırmak. O kadar.
    Ha bir de uzun yazı yazma alışkanlığım var, huyum kurusun. Meslekten dolayı sanırım 🙂

  3. Dostum, o kankam dediğin kız sinsinin önde gideni. O kızı hayatından çıkar. Burada bile ex sevgilinin tarafını tutuyor. Hatta ex’e sen dur ben aranızı yaparım falan da demiştir.

   Senin yükselen potansiyelini gördüler, inceden değil hatta kafa göz yara yara yolunu yapmaya çalışıyorlar. Bunlar seni kafaya takmış, mesafeyi bir an önce koy, kafana da takma.

   1. Haklı olabilirsin. Ona güvenme, Cansu’nun tarafını tutuyor diyen 2 arkadaşım daha oldu. Ve konu açıldığında onun hakkında ettiğim olumsuz 1-2 sözüme “öyle deme ya çok seviyorum onu” demişti. Hatta aralıklarla telefonda uzun uzun sesli sohbet ettiklerini söylemişti bi ara. Yani büyük ihtimalle haklısın.

 9. Ulan yazık amk. Mavi haplı erkekler kadınlarında aynı biz gibi düşündüğünü ve seks denen olguyu canice gördüğünü düşünüyor. Feminen baskının anasını.

  Hocam şimdi önemli bir soru soruyorum

  Sürekli ders çalışan DİSİPLİNLİ ve üzerinde aile baskısı olan inek çocuğa göre, boş beleş takılan ve DİSİPLİNSİZ serseri çocuk neden ders çalışan çocuğa göre daha DOMİNANT? Feminen baskının şiddetiyle mi alakalı bu, yoksa dominantlığın özgüvenle/eğlenen ustalıkla (bastırılmamış özgüven ve eğelenen ustalık) alakasız oluşuyla mı?

  1. Sosyal dominantlık yazısında bahsetmiştim. Dominantlık duygusal dokunulmazlıkla alakalı. Senin inek dediğin çocuğun motivasyonlarından önemli bir tanesi, ailesinin tepkisini fazlaca takıp bundan etkilendiği için kötü hissetmemek için ailesinin istediğini yapması. Serseri dediğin adam ise duygusal olarak dokunulmaz olduğundan kafasına eseni yapıyor. Aralarındaki fark aslen duygusal dokunulmazlık ve sikine takmamak. Dominantlık yan ürün.

 10. Kafama takılan konulardan bir taneside dinler şimdi ben ateistim ama şunu düşünüyorum. Bu kadar müslüman var bunlar salak mı?(sürü psikolojisi)Veya ben mi salağım.Dinler uydurma mı? Şuan tek sorun olarak bu kaldı.Kh de bunun ile ilgili yazı var mı?

  1. Kırmızı hap kadın erkek ilişkileri üzerine. Bu mevzulara girmiyor. Fakat ateist olunca kendini otomatikman dindarlardan akıllı sanmak, dindar olunca kendini otomatikman ateistlerden ahlaklı sanmak kadar büyük bir yanılgı. Tarihin bazı en büyük bilimadamları aynı zamanda dindarlar

 11. Oneitis’in en kötü tarafı da, karşı taraf sorunun sizde olduğunu söyleyip, ihaleyi size dayıyor ve siz de ciddi ciddi sorunun sizde olduğunu sanıyorsunuz. Maskülenlik açısından evet, sorun erkekte ama buradaki gibi narsist kaltakların söylemesi daha da trajik.

  Ekşide bir sene öncesinde bi başlık açılmıştı, bayan bi yazarın abisi baya iyi durumda olan bi doktor. Karısı da besyo mezunu bi hatun. Kadının adama sürekli ültimatom verip, adamı zor durumda falan bıraktığından bahsediyordu. Adam da kuzu kuzu bunun her dediğini yapıyormuş. Baya tartışılmıştı, bulursam bırakırım buralara.

  İşyerindekilerin çoğunluğu 20 li yaşlarda evlendiğine feci şekilde pişman olan adamlar. Sürekli de bunu söyleyip duruyorlar. Tüm gün de telefonda operasyon kovalayıp, karıya yakalanmamaya çalışıyorlar. Her gün birinin telefonunu formatlıyorum. Boşanma konusunda bilgilenmek gerçekten önemli. Evlilik sözleşmesi deniyor mahmut abi, onu da bi açsan aslında?

 12. Üstad kadınlar shit testleri istemsizce yapıyor, en alfa reyize bile test çekiyorlar çünkü bilinçaltı meselesi diyoruz, ok.
  Peki binlerce yıldır içgudusel hipergamik şuur gelistirmiş hiçbir kadının ilk defa tanıştığı bir rütbeli alfaya karşı şöyle bir bilinçaltı yok mudur, “bu adam gerçek bir alfa, ne bir shit test, ne bir kapris buna sökmez, tut kendini ve çeneni, sadece itaat et köpeği ol”

  1. Shit test ömür boyu sürer gençler. Çerçevenizi koruyun, hem de son nefesinize kadar.

   Shit testler kötü değildir dostlar. Sevdiğiniz bir şeyi ara sıra yerinde duruyor mu diye ara sıra çekmeceden çıkarır bakarsınız ya shit test de öyledir. Acaba hala maskülen mi, beta mı oldu diye yoklanırsınız. Eğlenen ustalık ile tadını çıkarın, abartın, şakaya vurun, dalga geçin.

 13. Yani demek istediğim, kadının shit test konusunda kendisini frenlemesini gerektiren bir bilinçaltı mekanizması elbette vardır hele ki sözkonusu kaşarlanmış bir alfa oldugunda

 14. Hocalarıma ve diğer arkadaşlaradır sorum.Çene kemiğim çok belirgin veya güçlü değil.Bu attığım linkteki gibi bir yapıya ulaşmak için nasıl egzersizler yapabilirim.Bu çenenin daha maskülen algılanmamıza sebep olabildiğini okudum.Ağırlık kaldırsam testesteron bu yapıya ulaştırır mı sizce ? Bu konuda gerçekten çok yardıma ihtiyacım var.Youtubeda bir kaç video da izledim.Yardımcı olabilir misiniz lüten ? http://www.hollywire.com/2015/04/most-significant-beautiful-celebrity-jawlines-all-time

  1. Dış görünüşün İLE DÜNYANIN EN MASKÜLEN ADAMIYIM sinyali versen bile, duygusal olarak güçsüz bir herifsen, senin içine en güzel çene kemiğine sahip adamı koyalım; YİNE DE Sadaka seksi yaparsın, asla hayalindeki keyfi alamazsın hayattan.

   Git çene kemiklerini geliştirmeye çalışma egzersizi yapmak yerine, RİSK ALMAYI ve Korkmayarak hareket etmeyi öğrenme egzersizleri yap. Eskiden hep sessiz kaldığın bir durumda ARTIK KONUŞ, Fikrini savunmadığın birine artık savunmaya başla. Hâlen annenle beraber yaşıyorsan ve +18 isen o evden çıkmanın formüllerini ara, senle kesişen kıza eskiden yürümüyorsan şimdi git ve beğendim seni naber? de.

   KARAKTERİNİ GELİŞTİR KOÇUM KARAKTERİNİ. KORKULARINI YEN. Maskülen benliği geliştirmek, maskülen görünümün 50 katı daha önemlidir.

   Adam gibi haftada 3 gün spora git ağırlık kaldır, düzenli uyu ve iyi beslen. Bir de düzenli alışveriş yap ve iyi giyinmeyi öğren. Dış görünüş için başka hiçbir şey yapmana gerek yok.

   Yok çene kemiği yok saç ekimi yok damarlı eller… Bi s*ktirin gidin abicim ya.

   “DIŞTAN HOŞ,İÇTEN BOŞ” olmayın. “İÇTEN HOŞ-DOLU,Dıştan BOŞ” olun gerekirse, bu dıştan hoş olmaktan daha iyidir ve emin olun size daha fazla sekste yaptırır-saygınlıkta sağlar. Önce korkularının üzerine git ve YANLIŞ İNANÇLARI KIR. Ek olarak bide ağırlık kaldır.

   1 Sene bu ikisini yaptıktan sonra nihayet AYRINTILARA odaklanabilirsin, çene kemiğidir falan filan. Bunlar sadece son levelde dikkat edeceğin detaylar. Genel olarak yazıyorum kişisel algılama: Yağ dolu vucüdu olan biri çıkıp çene kemiğinden bahsetmesin. Cılız olan biri de. Sizin çene kemiğine dikkat etmeye gelene kadar önce bi kas kütlesi eklemelisiniz vucüda.

   Bu soru bana çok ayrıntı geldiği için sinirlenerek cevap verdim, kusura bakma. Eğer SON LEVELDE (Maskülen Karaktere Sahip, Vucüt tamam) isen sorduğun soru yerinde bir soru. Ancak henüz daha sürecin başındaysan tamamen yanlış bir soru. Üstte yazdıklarım sürecin başında olupda SÜRECİN EN SONUNDA DÜŞÜNMESİ gerekenleri düşünenler içindir.

   Daha soyut ama sağlam şeylere odaklanın beyler. Dış görünüşün etkisi inanın bana ÇOK DÜŞÜK. Film-Dizi izliyorsanız yüksek gelebilir size ama inanın düşük. Erkeğin dış görünüşe gelene kadar kazanması gereken daha çok karakter özelliği var. (Özgüven-Cesurluk-Özdeğer sahibi olma-Maskülen kafa yapısı -TRP Felsefesi diyebiliriz-, bolluk zihniyeti, DİSİPLİN v.b diyebiliriz)

   Bunlar benim düşüncelerim. Yok “çene kemikleri” yazdıklarından önemli diyorsanız oda sizin düşünceleriniz olur. Siz bilirsiniz 😉

   1. Öncelikle küfür kullanmadan cevap verelim.Hayatımda kimseye abi demedim o yüzden abicim demezsek de sevinirim.Vücudum fena sayılmaz %10a çektim yağ oranını.Baklavaları ve yan karın kaslarını oturttum.Ama sadece karına çalıştım.Yağ oranım %26.3 idi 4 ay önce.14.2 kg yağ yaktım.Çene kemiği geliştirmeyi de kızlarla ortam için istemiyorum ki zaten.Bölümüm sosyoloji.Sınıfım ve alt/üst devrelerim kız kaynıyor.İstemesek de istesek de ilgi görüyoruz erkek sayısı çok az.Ve kızlar yazdığında pek umursamıyorum çünkü çok fazla kız var çevremde.İstediğimde 4-5 mesaj yazıp sevgili yapabildiğim çok.Sanırım bu biraz bolluk zihniyeti verdi bana.Ama benim Kırmızı hapı kullanma amacım uzun süreli ilişkilerde iyi,dominant,maskülen olmak.Skor saymaya çalışmıyorum.Arada antranman niyetine daygame de yapıyorum.Reddedildiğim de oluyor kabul edildiğim de.Red pilli bilmeden önce de çerçevem sağlamdı.Annem ve Babamın yetiştirme tarzından kaynaklı sanırım.Neyse sözün özü yorumun için teşekkür ederim.Şu egzersizler konusunda da yardımcı olabilir misiniz lütfen 🙂 ?

 15. Dediklerinin yanlış olduğunu da söylemiyorum tabii.Maskülen karaktere sahip olmasa Brad Pitt bile beta olabilirdi.Ancak işin karakteristik kısmının %50si yetiştirilme tarzımdan dolayı kendimi bildim bileli var.Kalan %50 yi de salmıyorum tabi ki.%100e çekmek için çalışıyorum.Bu sitedeki adminlere,skepticoya ve sonsuzluk ve bir güne teşekkür etmem gerekir.Teşekkür ederim.Neym doğru söylüyor.Sorduğum ayrıntı bir soru ancak karakteri halletmekte henüz bir sorun yaşamadığım için dış görünüşü da en iyiye çekmeye çalışıyorum.Hepinize saygılar.

 16. Bir belgeselde izlemiştim amerikan ordusundaki generallerin büyük kısmı geniş çene yapısına sahip, sonra baktım ülkemizde de durum aynı, çene yapısı sözünüzün dinlenmesi, itaat edilmesi gibi konularda gerçekten etkili, bunu test edin doğruluğunu göreceksiniz. Tabii ki feminen etkiyle ya da doğuştan duygusal gücü zayıf biri jaws olsa hiçbir fayda göremez uzun vadede. Yalnız sonradan gelişir mi pek sanmam. Kas gelişir, oradaki kaslar belki gelişir ama kemik yapısı değişmez bildiğim kadarı ile.

   1. Sadece çene ile ilgili bilgim yok. Olan biri yazsa iyi olur. Ama tüm kas gruplarını haftada en az 2 kere ağır çalıştıran adamlarda yüz kasları da hep sağlam görünüyor. Sen sadece karna abanmışsın. Haftada en az 3 – 4 kere ve sağlam yoracak şekilde ağırlığa gir (bunu yapmadan önce bir kalbine baktır mutlaka, gizli bir kalp hastalığı olmasın diye). Her kas grubunu haftada en az 2 kere çalıştır.

    Bu devirde sakal da moda. Üstüne sakal koyarsan sorunun kalmaz.

    1. Teşekkür ederim hocam.Sakal inanın hiç sevmiyorum.3-4 günde bir sinekkaydı traş oluyorum.Tüm vücuda da gireceğim aslında da ekimde ancak başlayabileceğim ona bazı nedenlerden dolayı.Kalbe baktırmıştım başlamadan önce yine bir baktırırım

   2. Youtube’da chin & jawline exercises gibi videolar var (işe yarar mı bilmiyorum). Hocamın dediği gibi sakal hızlı çözüm olur.

 17. Her ne kadar kırmızı haplı olsakta karşı tarafa 100% güvenilmemesi taraftarıyım. Bu durumda evlenecek ve çocuk yapmayı planlayan bir erkeğin evlilik sözleşmesi ile kendini bir miktar güvenceye alması hakkında ne düşünüyorsunuz?

  1. Bence bu devirde her evlendiğinde belli bir malı olan her erkek yapmalı (sözleşme sadece evlenmeden önceki malları kapsıyor). Aslında 35 yaş civarı evlenmenin avantajlarından biri de bu. Bekar ve belli bir malvarlığı yapma şansınız var. Ve onu güvenceye alma.

 18. Hala tam tatmin edici cevabını veremediğin konu şu: kadın biyolojik saati 12 yi vurmaya başladığında bir beta öder kapamaya çalışıyor, bunu biliyoruz ancak çocuk isteği burada ne kadar etkili? Yani kadının asıl isteği çocuk yapmak mı yoksa bir alfadan çocuk yapmak mı?Burada kafalar biraz karışık sanırım zira çocuk yapmamak sünepe ezik bir betadan çocuk yapmaktan daha iyi/mantıklı hem evrimsel hem de kadının sosyal çıkarları açısından. Nitekim,

  1. Genetik olarak sonsuza kadar yokolmak, genler açısından ideal durumda olmasa da hayata devam etmekten daha iyi / mantıklı ?!?! Hem de evrimsel açıdan?

  2. Çok basit dostum.Alfadan çocuk yaptırıp betaya baktırıyor.Yaklaşık olarak her 10 kişiden 1’i başkasının çocuğuna bakıyor.

   Bu yüzden DNA testi bebek doğduktan sonra zorunlu hale gelmeli diye düşünüyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *