Kırmızı hap farkındalığına erişmek için ne yapmalı?

Bir okur sormuş :

Hocam selamlar, yanlış anlamayacağınızı düşünerek size birkaç soru sormak istiyorum. Erkek adam bloğundaki yazıları yeni yeni okumaya basladım. Daha önce kırmızı hap düşüncesi ve felsefesine dair hiçbir şey bilmiyordum. Kırmızı hapla ilk kez ne zaman karşılaştığımı hatırlamıyorum. Muhtemelen internet üzerinde bir şekilde denk geldi. Şimdiye kadarki ömrümü “sağlam” bir beta erkek olarak yaşadığımı itiraf etmeliyim. Gerçi günümüz toplumunda birçok erkeğin benim durumumda olduğunu düşünüyorum. Bu bütünüyle benim seçimim olmadığı için bunu söylerken utanmıyorum aslında. Yazıları okumaya başladığımdan beri Şimdiye kadar doğruluğundan zerre kuşku duymadığım düşünceler yavaş yavaş yerle bir olmaya başladı. Gerçeği görüp sorunu tanımlamak bir taraftan bana güven aşılayıp gaz verirken bir taraftan da derin bir boşluğa sürüklüyor. Çünkü kırmızı hapı yutmak sizlerin de belirttiği gibi kolay bir süreç değil. Belki birçok kişinin altından hakkıyla kalkamayacağı bir süreç. Yıllardır bu toplumun içinde yaşamış olmak bile bunu zor kılan etkenlerden biri sadece. Kırmızı hap farkındalığına erişmek sadece blogdaki yazıları okumakla ne ölçüde başarılır? Başkaca neler yapmak gerekir? Bu farkındalığı erişip mutlu alfa erkekler olmamız için ne önerirsiniz? Bu öğretinin hitap ettiği bir yaş aralığı var mı? Belirli bir yaştan sonra (27 yaşındayım) karakterde bazı şeyler oturduktan sonra değişim ne ölçüde mümkündür ya da mümkün müdür? Kişinin sahip olduğu ve ruhuna tabiri caizse perçinlenen toksik betalık düzeyi her çabayı beyhude kılabilir mi? Biraz uzun oldu ama geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

Sırayla cevaplayacak olursak :

Kırmızı hap farkındalığına erişmek sadece blogdaki yazıları okumakla ne ölçüde başarılır? Başkaca neler yapmak gerekir? Bu farkındalığı erişip mutlu alfa erkekler olmamız için ne önerirsiniz?

Sadece okuyarak öğrenilecek birşey değil bu. Araba kullanmak için de bir sürü ehliyet kursu kitabı okumak faydalıdır ve hatta gereklidir ama araba sürmeyi, direksiyona geçmeden öğrenemezsin. The Red Pill öğretisinin pratiği – Önce kendine odaklanmak ve Maskülin benliğini geliştirmek yazılarını uygulamak şart. Eğer hayatında disiplin yoksa Nasıl Disiplinli Olunur yazısı da iyi bir uygulama rehberi. Belki beta salgınının nedeninin testosteron ile bağlantısından, belki de disiplin kazandırdığından, ağırlık kaldırmak, kırmızı hap pratiğinin temel taşı. Haftada 3 – 4 kere gymde canını çıkarmadan, alfa davranışlarını arttırman gereksiz zor.

Bu öğretinin hitap ettiği bir yaş aralığı var mı? Belirli bir yaştan sonra (27 yaşındayım) karakterde bazı şeyler oturduktan sonra değişim ne ölçüde mümkündür ya da mümkün müdür?

Bir yaş sınırı yok. 30undan hatta 50sinden sonra kırmızı hap öğretisi ile tanışıp dönüşenler var. Aslına bakarsan, yaşı 40 civarı ve üstü olanların işi daha kolay zira onlar eskinin daha sert erkek neslini, en azından çocukken gözlemleme şansına sahipti. 27 ise hiç de geç bir yaş değil. Bakın, bu iş kolay değil. Pratik uygulamalara başladıktan sonra değişim görmeniz 6 – 12 ay, tam kırmızı haplanman ise 2 – 3 yıl ister. 27 yaşında biri için bu 30una gelmeden (CPD tırmanışının hızlandığı yaş), ustalaşmaya başlaman anlamına gelir.

Kişinin sahip olduğu ve ruhuna tabiri caizse perçinlenen toksik betalık düzeyi her çabayı beyhude kılabilir mi?

Nefes aldığın sürece o zehiri atabilirsin. Çoğu erkeğin betalıktan kurtulamama sebebi a) kırmızı hapı düşmanca bir şey görüp reddetmeleri ve b) eğer öğretiyi kabul etseler bile yeterince uzun süre pratik uygulamasını sürdürememeleri. İçindeki alfayı cilalayıp parlatmak yazısını okumanı tavsiye ederim.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

13 thoughts on “Kırmızı hap farkındalığına erişmek için ne yapmalı?”

 1. Mahmut abi, orta kaş hakkında ne düşünüyorsun? Alacağım da kadınsı olduğunu düşünmelerinden korkuyorum, kızların değil büyüklerimin. Sence onu zırhım haline mi getireyim, yoksa kökten ağda mı atayım?

  1. Orta kısmı çok birleşikse ben olsam alırdım. Hunharca dalga geçilmeye ve “napayım lan martı gibi amk, yolda simit atıyor millet” diye kendini alaya alabilmeye hazır ol. Ortası hariç alma.

 2. Bir sorum olacak yazıyı yeni okudum baktım yorum yok sorayım.
  Konu kuzenim. Ağır mavi haplı ayrıca küçüklükten bu yana sevgisiz büyümüş (doğduktan sonrs uzun yıllar anneannesi bakmış sonra anne almış) ve ciddi trajediler yaşamış biri. Saf ve hayatı bilmeyen biri de değil ama tahmin edersiniz ki çok duygusal ve bağımlı bir kişiliği var. Birkaç sene öncesinde teldeki oyun sayesinde tanıştığı bir kızla yakınlaştılar ve kuzen daha görmeden kıza aşık oldu hayret kız ne kadar zayıfsa artık o da aşık oldu. Birkaç defa yanına gitti derken talihsiz bir olayla bitti bu ilişki kuzen gerçekten yıkıldı. Zaten ciddi manada zor olan sorunları onu yıpratırken…
  Her neyse sonra bir süre sonra yine bir kızla tanıştı çok yakındılar fakat bunla “arkadaştılar”. Buluştular öpüştüler ne olduysa oldu (çocuk nası hem aşık olup hem aşık ediyor anlamış değilim??). Son kızla yaklaşık 1.5 senedir devam ediyorlar. Seks bile yapmadılar kız dindar bir aileden geliyor. Büyük kavgalar ediyorlar. Kızdan nefrer ettim bu raddede zaten. Kuzen de betalığını gösteriyor kızı kısıtlıyor ama sevior da neyse bu zamana kadar geldiler kuzen hala sevdiğini ama hislerinin eskisi gibi olmadığını söylüyor eskiden kabul etmiyordu ama artık kabul de ediyor. Sorun şu ki ben ona kızdan ayrılmasını söylüyorum ve bana asla olmaz diyor onun başka bir erkekle olma düşüncesi bile onu delirtiyormuş ve ben ona yardım etmek en azından neler yapabilirim durum ne noktada bilmek istiyorum çünkü onu seviyorum. Biraz uzun yazdım ama olayı biraz olsun açıklamak istedim. Herkese şimdiden herkese fikrini yazdığı için teşekkürler…

  1. Kendi istemeyene yardım edemezsin. Bu insanlar sana düşmanca davranacaktır. Yardım edebileceğin tek zaman ilişkiden yandığı zamandır. O zamana adar nafile.

 3. mahmut hocam çok güzel açıklamış, biraz da ben eklemek istiyorum.

  TRP, fight club gibi. hakkında kimseyle konuşmayın, tartışmayın. hele hapı yeni yuttuysanız, sakın! unutmayın ki tartışacağınız herhangi biri yılların beyin yıkama operasyonuna maruz kalmış olacak. o yüzden siz ne derseniz deyin karşı çıkar. sizin hevesinizin içine sıçar. en güzeli bazı şeyleri oturtana kadar kendi içinizde yaşamak.

  ikincisi çoğumuz için hapın sosyal getirisi, ilişkiler-kadınlar, cezbedici oluyor ama sakın bunun için hapı sindirmeyin. yani gene ne amaçla aldığınız önemli değil ama erkek adam olmadan kız kaldırmak için acele edersiniz, başarısız olursunuz, sonra mor hapı yutmak durumunda kalırsınız. unutmayın, erkek doğulur ama adam sonradan olunur. adam olmadan kadınların ilgisinde bir artış beklemeyin.

  üçüncü tavsiyem babalarınızla iletişiminiz kötüyse düzeltin. ben hapla beraber bunu yapmaya başladım. babamdan nefret ederek büyüdüm. mesela bugün bana alacağımız arabadan bahsediyoruz. a180 almayı düşünüyoruz. ben q7’den falan bahsettim. babam bana ne q7’den dedi, ben alabileceğim arabayı hayal ederim dedi. benim için dünyanın en iyi arabası o’dur. ulan bazen cidden babam gibi doğuştan haplı olmak isterdim. swh babalar önemli. babalar candır. ben bunu çok geç anladım.

  dördüncüsü an itibariyle televizyon dizileri, aşk şarkılarını, romantik komedileri hayatından çıkar. 27 yaşına kadar beynini sikmişler zaten toksini atman epeyi zaman alır. geçen yanlışlıkla Ahmet kaya şarkısı dinledim hiç sorunum yokken psikolojim alt üst oldu. swh

  beşincisi nofap’e başlamadıysan bir an önce başla. veya azalt. minimuma indir.

  aramıza hoş geldin kardeşim. 🙂

 4. Merhabalar, konuyla alakası yok ama ortamlarda kızların pasifsin demesini nasıl yorumlarsınız. Ben öyle olduğumu düşünmüyorum ama bu kafaya takılması gereken bir durum mudur? Değiştirilmesi gereken bir durum mudur, shit test midir? Teşekkürler..

    1. Arkadaşın durumu anladım. Aynı benzer bir elemanda bizim grupta var. Arkadaş ortamında pek konuşmaz ben ona pas atınca açılır. Maskülen hareketlerin varsa, cpd falanda yerindeyse büyük ihtimal shit testtir. Tam tersi pısırık, hareketleri enerjisiz, bir köşede oturup kendi başına takılıyorsan gerçek anlamda söylemiştir.
     Mesela ben gizem faktörünü kullanırım. Konuşmam, dinlerim aklıma güzel bir düşünce gelince yapıştırır beklerim. İşe yarar, konuşurken adam gelir senin yüzünede bakar seni konuşturabilmek için.
     Senin ilacın bence dinleme yeteneğini, gizem faktörüne taşımandır. Ama dikkat et pısırıklıkla, ağır duruş arasında ince bir çizgi var. Heleki ilk girdiğin ortamlarda bu çizgide duramazsın sıkıntı olabilir.

     Hocam, yeri gelmişken sorayım. Ağır abi olayı üzerinden çok besleniyorum ama tekrar erkek kankalar arasına dönünce bu modum patlak veriyor. Kız ortamında ise tekrardan gün yüzüne çıkıyor. Bu iki karakteri birbirini nasıl bağlayabilirim?

 5. en basit uğraş bile çok emek ister. kırmızı hapta odak konum kadınlar diyen biri bol bol pratik yapmalı, evrenin sırrını verseler pratiğe dökmeden olmaz. ayrıca salmaya gelmez, bisiklete binmek gibi değildir, bir kere öğrendim artık böyle gider diye bir şey yok. paslanırsın arkadaşım. bu mereti her gün yutmak bir yana uygulama yapmalısın. mesai harcamadan olacak iş değil. yoksa ne çıkarsa bahtına. görmüş geçirmiş fakat bir süredir yeşil sahalardan uzak biri olarak bu akşam altın tepside gelen fırsatı antremansızlığın getirdiği paslanmışlıkla kaçırdım. sıçışı yaptığım anda aklım başıma geldi tabi artık çok geçti. ama şunu tekrar gördüm ki roosh v nin dediği gibi zor bir saha değil bizim ülke. en azından büyük şehirler. formda olun ve formda kalın yeter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *