Neden çoğu erkek kırmızı hapı reddeder?

Hepimizin bildiği gibi, kırmızı hap bir erkeğin hayatına, sadece onu aradığında giriyor. Eğer kırmızı hapı aramayan bir arkadaşınıza kırmızı haptan bahsederseniz, kırmızı hap linki gönderirseniz ya da kadın – erkek ilişkilerinin gerçek doğasını anlatmaya çalışırsanız, büyük ihtimalle kırmızı hapı reddedecektir. Özellikle de bu arkadaşınız adamın enerjisini ve erkekliğini emen bir ilişki içinde ise veya oeitisin doruklarındaysa, size düşmanca davranacaktır. Ben olsam bir bak diye gösterirdim ama bu ne saçmalık diyenle de tartışmazdım.

Peki suç kimde, neden böyle? Bunun kısa cevabı, çoğu erkeğin kırmızı hapa hazır olmadığı ve bunların da çoğunun hayatları boyunca hiçbir zaman fişten çekilmeye hazır olmayacakları. Yani kırmızı hapı, sadece bunu arayan erkekler yutabilir. Kimsenin elinde istatistik yok ama kırmızı hapı yutmaya çalışan erkekler, bu gibi sitelere (çoğu yanlışlıkla da olsa) gelen erkeklerin küçük bir kısmıdır.

Şimdi de uzun cevaba gelelim. En önemli neden bence kırmızı hap öğretisinin gerçeklerini ile başa çıkamayacak olmaları. Mavi haplı olmanın en büyük faydası, mavi hap evreninin sağladığı umuttur. Bu umut gerçek dışı, gerçekleştirmesi zor ve gerçekleştirdiğini sansan bile vadettiği doyumu sağlamayan bir umut olabilir. Ama yine de bir umuttur ve insan ümit etmeden yaşayamaz.

Eğer kendin olursan, gerekli çabayı gösterirsen ve aramaya inanırsan, seni performans göstermeni beklemeden, eşitlikçi ve karşılıksız bir aşkla sevecek olan ruh ikizini bulacaksın umudu, sürekli performans göstermekten ve kadının aşkının erkeğin aşkından farklı olduğunu kabul etmekten daha kolay. Bugün yüzüne bakmayan 20liklerin 30 yaş civarı akıllanıp (!) senin değerini anlayacakları (görünürde de gerçekleşen) umudu, yılların abazanlığını bu masala inanarak hemen şimdi karşında olan yeniden doğmuş azize (!) İle giderme ihtiyacı, kırmızı hapı yutup gerçekte olanı kabul etmekten daha kolay (en azından kadının acil bebek ihtiyacını karşılayan beta öder rolünü icra edip, ayak paspası rolüne terfi edene kadar). Yanılıp şaşırıp yüzüne bakan ortalamanın altı sıradan bir hatunu oneitis yapmak, dışarıda reddedilmeye göğüs gererek opsiyonlarını değerlendirmekten daha kolay.

Bu olaya boşuna kırmızı hap demiyorlar. Konforlu, neyin ne olduğu senin için kararlaştırılan bilindik Matrixten, her şeyi senin inşa etmen gereken ve yeni bir umut yaratman gereken bir dünyaya uyanıyorsun. Daha bir eski sevgiliyi düşünmeme ya da sabah erken kalkma iradesi gösteremeyen adamdan beklemesi çok güç bir uğraş bu.

İkincisi neden ise, mavi hapın feminen propagandası ile kadın milletini günahsız melekler statüsüne koyan bir erkek için, kadınların bırakın kaka şeyler yapabileceğini söylemek, onların erkekler gibi sıradan insanlar olduğunu söylemek bile kadın düşmanlığı olarak algılanıyor. Bu algıya, mavi haptan tam çıkamamış kırmızı haplıların, “kadın beni olduğun gibi seven, performans beklemeyen, daha iyisini aramayan bir melek değilse, yaraktan yarağa atlayan orospudur, pisliktir, vs …” kadın düşmanlığı da oldukça yardımcı oluyor. Bir nedenden dolayı kadının aşk stratejisinin, erkeğin salak saf aşk kavramına uymaması, prenseslere hakaret olarak algılanıyor.

Günümüzde erkekler doğumdan 20li yaşlarına kadar hemen hemen tamamen kadınlar tarafından (anne, büyük anne, anaokulu / kreş öğretmeni (çoğu kadın), ilköğretim ve lise öğretmenleri (çoğu kadın)) yetiştirildikleri ve bu kadınlara sürekli itaat etmeye alıştıkları ve bu kadınların hep kendilerinden yüksek statüde olması nedeniyle, kadınların doğası diye gösterdiğiniz gerçekleri hakaret olarak algılıyorlar. Türk aile yapısında baba, tüm çocuk yetiştirme işini anneye bıraktığı için, bir maskülin rol modeli de yok. Ve son olarak artık medyada ve görsel sanatlarda maskülin rol modeli de olmadığını düşünürsek, kadın tornasından çıkmış bu adamlara kadın doğasını anlatmanın zorluğunu anlamış oluruz.

Yukarıdaki dinamik, erkeğin kurtarıcı şeması yazısında bahsettiğimiz, kadını koruma içgüdüsünü resmen hackleyip erkeğin aleyhine ve kadının yararına kullanıyor.

Ve son olarak da bir erkek, kırmızı hapın gerektirdiği disiplin ve itkiye sahip olmadığını bildiğinden kırmızı hapı reddederler. Kendi hayatını kendi ellerine almama stratejisinin gözden kaçırmamanız gereken bir yararı var : sonunda başkalarını suçlayabilme ve “istesem yapardım” diyebilme mastürbasyonu. Eğer hapı kabul ederseniz, kendinize sadece bir hedef durumu değil, yenilgi durumu da tanımlıyor, sorumluluğu elinize alarak başkalarını suçlama, harekete geçerek de “istesem yapardım” diye avunma lükünüz ortadan kalkıyor.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

40 thoughts on “Neden çoğu erkek kırmızı hapı reddeder?”

 1. Pornoyu ve mastürbasyonu haftada 1 veya 2 haftada 1 e düşürme konusunda ne düşünüyorsunuz? Yoksa sizce tamamen mi bırakılmalı?

 2. Kırmızı hapın iç dünyamda yol açtığı paradoks; önceden kaltaklık, düşüncesizlik, saygısızlık yaptıkları için öfkelendiğim ve bu öfkeyi canlı tutarak kendilerinden uzaklaştığım kız arkadaşlarımın aslında sadece kadın oldukları ve ben de sümsük olduğum için bu hareketleri yaptıklarını anlamam. Öfke gidince de onlardan uzaklaşmama neden olan itici güç kayboluyor ve geri dönerek bu sefer alfa erkek olma arzusu uyanıyor.
  Tomassi nin bilmem kaçıncı kanununa ters ama:)
  Kırmızı hap üzerinde yürümemiz gereken kıldan ince kılıçtan keskin bir yol. Düşmemek için sürekli uyanık olmak lazım. Kas çalışmanın yanında meditasyon ve konsantrasyon egzersizleri yapmak da bu yüzden önemli.

  1. Sen daha “alfa” erkek döndüm diyeceksin ama kadın gayet haklı olarak “sanki daha erkek gibi görünüyor ama o kadar opsiyonsuz ve çaresizdi olmalı ki, dışarı çıkıp yeni kızlara yazmak yerine geri bana dönmek zorunda kaldı” düşünecek. Bu arka planda nasıl alfa olacaksın?

   Seninle aynı yaşta bir eski sevgilin vardı sanırım. O kız mesela duvara toslamış çoktan, aradığını da bulamayıp eyvah çok geç kaldım diye bir paniklerse, senin “alfa” yeni kimliğini kabul ediyormuş numarası yapabilir. Ama senin kadının gözünde alfa olduğun fikri sadece kadının rolünü iyi oynamasından olacaktır. O rolü ise bebeyi kucağına alana kadar oynar. Ondan sonra görürsün alfayı betayı 😀

   1. Kadınların, zamanında istemedikleri adamların çok gelişmesini ya da iyi yerlere gelmesini istemediklerini biliyorum. (sizi gazlamış gibi olmayayım beyler, gerçekten sizi istememiş olsalar da gizli gizli stalklıyorlar) burda kız, hipergamisini mi sorgular? Yoksa yeni gelişmiş bize alfa muamelesi mi yapar?

    Mahmut abi?

    1. Kadınların hipergamisi milimi milimine hesaplanan bir bilimsel formül değil. Tabii ki eğer adam daha iyi yerlere gelirse, hipergami açısından yanlış dala mı atladım stresi yaşayacaklardır. Hipergamiye kafayı yaktırmak yazısında buna değindik.

     Fakat daha iyi yere gelmiş bir erkeğin kendisini daha önce istememiş kızla yeniden birlikteliği zordur. Sebebi de şu : kız “acaba bu adam alfa mı” der ve adamın peşinden koşarsa ve adam ona olumlu sinyal verirse genelde “yok lan alfa olsa opsiyonları olurdu, bana dönmezdi” der ve ne kadar iyi bir hipergami tercihi yaptığını kendine ispatlar, içi rahatlar. Adam zaten arabesk film gibi sonradan iyileşip kızı tavlamaya çalışırsa başından aynı yaftayı yer.

     Bu yafta da genelde isabetlidir. Adam muhtemelen gelişmemiştir. Benim bildiğim sonradan azimle daha iyi yere gelen adamların hemen hepsi geçmişteki kadınları unutuyorlar. Zira bir kere o kadınların çoğu, adamın geçmişte ulaşabileceği kadın güzelliği sınırlı olduğundan, yeni alfa modlarının standardının altında kalıyor. İkincisi de bu tür değişimler zaman alıyor ve erkek de kadın da yaşlanıyor. Erkek artık daha gencini elde edebilecekken neden duvara karşı hatuna dönsün

     Bir kadınla münasebetiniz bittikten sonra artık geri dönüşü yok ilkesini edinin.

     1. Bittikten sonra ara ara zarf atmalarının sebebi bunu test edip, verdikleri kararın doğruluğunu teyit etmek yani:) NEXT deyip geçiyoruz, ne NEXT miş.

      Mahmut abi bi ara maillere de baksan?

     2. Maillere özellikle de uzun olanlara bakmıyorum artık. Çok fazlalar. Cevap yazmak çok zaman alır. Yoruma yazmanız daha iyi.

     3. Hocam varsayımın bu olmalı. Aslında beklentin olazsa.NeXt sana kalmış. Ben geçmişte beni terk eden ve reddeden iki hatunu sonra çeşitli dönemlerde yemiştim. Fena da olmadı. NEXTlesem yiyemezdim.

 3. Problem yaşadığın kadına geri dönmek çok kritik bi mesele, kesinlikle geri dönülmemesi gerektiğini düşünmüyorum. Durumlara göre farklılık yaratabilinir. Fakat nasıl yaklaşılması gerektiği konusun tam bi muamma, güçlü yanını göstermeye fırsat bulma fırsatı olmuyor çoğu zaman.

 4. Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. Ağırlık kaldırmanın ne gibi faydaları var ? Buna dair yazı yazarsan çok makbule geçer.

  1. Daha fazla kas fibrillerinin aktive olması ve kas üretimi
   Daha iyi metabolizma
   Daha dik ve sağlam postür
   Daha iyi bir disiplin anlayışı
   Kafadaki psikolojik bariyerleri parçalamak ; mesela 12 tekrar yapman gerekiyor ama 9. da tıkanıyorsun 12.ye kadar zorluyorsun
   O esnada içindeki canavar ve gözü dönmüş kararlılığın artması böylece maskülenitene ve kararlılığına etkisi. Daha fazla testeron salınımı ve buna bağlı olarak kişilik değişimi
   Daha az , hatta sıfır beta davranışı.
   Güçlü olduğun hissiyatı.
   Kavgada kolay kolay ezilmez olmak.
   Ağırlık kaldırmanın vücuda verdiği stres ve sonrasında salgılanan mutluluk ,rahatlama hormonları salgılanması
   Haftanın 4-5 günü duş alman ve genelde temiz kokmak & parfüm
   Daha atletik ve çevik olmak
   Zaman yönetiminin artması.
   Sabırlı olmayı öğrenmek
   Giydiğin kıyafetlerin tam oturması.
   Geniş omuzların ve sırtın sağlam görüntüsü.
   Daha sağlam ve kapasiteli akciğerler.
   Daha iyi daha güçlü
   Başka ?

 5. ekşi’de bir başlık açıldı, erkek olmaktan utanıyorum gibisinden. mantık tamamen böyle işliyor. kadınları melek erkekleri şeytan olarak görüyor. eh, kızlar çiçek erkekler böcek diye öğretildi kadın öğretmenler tarafından. kızların böcek kapan bitkisi olduğundan kimse bahsetmedi. 😀

 6. Ağırlık kaldırmanın faydalarını soruyor millet (te allam..)

  Ya bu sorunun kuzenleri, kardeşleri şu sorular resmen:

  – kırmızı hapı yutmanin faydalari neler?
  – oneitis OLMAMANIN Faydası nedir?

  Bende size bir soru sorucam beyler izninizle:

  – nefes almanın faydaları neler?
  – işemenin faydaları neler?
  – soğukta mont giymenin faydaları neler?
  – nutella yerine yumurta haşlaması yemenin faydaları neler?

  Komik sorular değil mi?
  TIPKI SİZİN SORDUĞUNUZ SORULAR Gibi ! ! !

  Birader şaka mısınız, bilinçli mi yapıyosunuz?
  Salak mısınız, salağa mı yatıyosunuz?

  Sinirim tepeme çıktı amk. Benim size sorduğum soruların cevabını ne kadar iyi biliyorsanız, şu sorduğunuz sorunun cevabını da o kadar iyi biliyorsunuz.

  Sanki düzgün formda ağırlık kaldırıp, bir tanecik pişman olan evladı çıkmış ve AĞIRLIK KALDIRMAYIN BEYLER ZARARLIDIR demiş, sizde ona inanmış ve arada kalmış; ardından gelip buraya sorup öğrenmek istiyosunuz.

  Sanki nefes almaktan dolayı zarar gören bi insan çıkmış ve nefes almayın zararlıdır demiş, sizde terettüdde kalıp, nefes almalımıyız diye sorup öğrenmek istiyorsunuz.

  Ya inanın bana ikisi aynı şey. Yemin ediyorum ikisi aynı şey arkadaş. Ağırlık kaldırmanın YARARLI OLDUĞUNU O ADINIZ SOYADINIZ kadar iyi biliyosunuz.

  Ama içten içe o kadar üşengeç, o kadar disiplinsiz, göt herifin tekisiniz ki; illa biri size tek tek faydalarını saysın, araştırma yapıp buraya yazsın, O DA YETMESİN BİDE YALVARSIN SİZE, GAZ VERMEYE FALAN ÇALIŞSIN Kİ, O sikik beyninize birazcik motive dolsun da NAZİK GÖTÜNÜZÜ KALDIRIP AĞIRLIK KALDIRABİLESİNIZ!

  Yemin ediyorum HASTALIKLISINIZ kardeşim. Vallahi billahi hastalıklısınız siz. Sanki spor yapmayı bir tek bu site öneriyor, buradan başka bu sorunun cevabını bulacağınız yer yok ama googleye aramaya bile üşenip buraya yorum atıyorsunuz. HEP BAŞKA Biri sizin anneciğiniz olsun ve size hizmet etsin istiyorsunuz.

  Bu sorunun altında yatan sorunlar ADIM KADAR eminim ki bunlar kardeş. Yemin ederim ki bunlar. Bu kadar gerizekalıca soru soran adamın derdi ağırlık kaldırmamak değil, üşengeç-beta-halen mavi haplı göt herifin teki olmasıdır.

  Ağırlık kaldırmanın tek tek, madde madde ayrıntısına kadar faydasını öğrenseniz ne olacak kardeş? Nefes almanın her faydasini ve ayrıntisini, fizyolojisini biliyor musun? Bilmiyorsun. Ama nefes alıyorsun, ağırlık da işte bunun gibi. Faydası olduğunu biliyorsun ama NEFES ALMAKTAN BIRAZ DAHA EFOR isteyen bir iş olduğu için götünü kaldırmak için BAHANELER ARIYORSUN.

  Sen, ne yapıyorsan kendine yapıyorsun. Bahane aramaya devam et. Gerizekalıca sorularla vakit kaybedeceğine kadar hakikaten bi siktir git 3 hafta ağırlık kaldır sonra gel, sen faydalarını yaz buraya. Ne çok okumaya konuşmaya meraklısınız abi siz ya?

  Mahmut Hocam rica ediyorum bu salak heriflerin yorumları yayınlama, sitenin IQ seviyesi düşüyor. Bu soruyu soran adamın yaşı da 21-22 altıdır diye tahmin ediyorum. Yapmayın gözünüzü seveyim ya.

  Ki bu sitede ağırlık kaldırmanin faydasini yazan onlarca yazı ve yorum var, okumadan sormanızda ayrı mesele kardeş.

  Sinirlerimi hoplattınız mnakoyim sizin. Siz önce bir erkeklik algısını kafaya oturtun. Erkeklik emek vermektir, yatmak değil. Faydali olan şeyleri bilip de yatıp halen mal mal soru sormak hiç değil.

  Edeceğiniz bütün hakaretler inanın 2 gram umrumda olmayacak. Ayrıca bu yorum saldırı yorumu değil, tam tersine SERT Bir tavsiye-öğüt yorumu. Anlayana tabiki, anlamayana elveda.

  1. birader saçma sapan konuşma artık. 15lik ergen velet misin adam gibi yorum yapsana. ne lan bu millet senden hakaret işitmeye mi geliyor buraya amınakoyayım? sinirlerini hoplatmışlarmış. dikkat et hoplatılan sadece sinirin olsun.

  2. Ben gotumu kaldirip zaten calisiyorum kendimi gelistirmek icin ama ozel olarak belirtildigi icin her yazida faydalarini merak ediyorum. Ben zaten sporumu yapiyorum senin dedigin gibi bir amacim da yok biraz konusmana ceki duzen vermeni tavsiye ederim madem kirmizi hapi yuttun o zaman kendi isine bakmani oneririm benim gibi coluk cocukla ugrasacagina(16-17)

  3. Demek istedigim ben zaten sporumu yapiyorum bu bokun farkina daha 16 yasinda vardim ve kendimi gelistirmek icin ugrasiyorum sizi /seni anladim faydalarini fln sorup geregini yapmayanlar icin dogru demissin ama ben 3 aydir zaten sporumu yapip kendimi gelistiriyorum fiziksel acidan.

  4. fantaziye kacmadan yazabilirsin yine ne yazacaksan. guzel seyler yaziyorsun faksat herkese hitap edecek bir uslup kullanmani tavsiye ederim

   bu yazdiginda ne anlatmak istedigini, asil niyetini gayet iyi anladim ben. ama herkes boyle anlamaz haberin olsun.

   kaliteli yazilarin herkese hitap etmeli, kimsenin yuzunu eksitmemeli kardesim benim.

  5. Neym’i bu konuda sonuna kadar destekliyorum, önceki bir yazının altında da bu şekilde alakasız onca yazı gelmişti birbirinden aptalca idi.
   Sırf yorum yazmış olmak için yazanlara sinirlenmekte sonuna kadar haklı adam.

   Gerçekten Neym’in yorumunu görmeden önce ağırlık yorumunu görünce ben de yaa bu nedir kardeşim, diye sormuştum ki duygularıma Neym tercüman oldu.

   Sırf yazı yazmak için yazmayın arkadaşlar.

   Neym’in dediği gibi git yap sporunu de ki, ağırlık o kadar da etkilemiyor testesteronu vs. biz de diyelim hadii yaa o zaman bi faydası yok mu acaba? üzerine tartışalım.

   Ama gelip de buraya sitede zaten yanıtı olan sayfalarca yazıya dökülmüş şeyleri neden yorumda soruyorsunuz anlamadım.

   Site kurulalı bir yıl olmuş bu bir yıllık külliyatta soruların cogunun yanıtı var inanın ama o kadar tembelsiniz ki onları bile okuduğunuza inanasım gelmiyor.

   neyse seviyoruz bu siteyi ve sizleri iyi ki varsın erkek adam bizleri ADAM ettin.

 7. Sinirlenmek çerçeveyi bozar mı?
  Sinirli birisiyim hemen parlayabiliyorum bu durum cerceveyi sarsar mi ?
  Duygulara yenik dusmek tamam cerceveyi sarsar ama gerektiginde dislerimizi gostermemeli miyiz?

  1. sinirlenmen karsindakini ciddiye aldigini gosterir. yapman gereken ona kucuk bir cocukmus gibi davranman. gul gec. bazi arkadaslarin vardir dediklerini umursamazsin ister seni ovsun isterse yersin. bazi arkadaslarima boyle davraniyorum bunu bilerek yapmiyorum. cunku bu arkadaslarima saygi duymuyorum. saygi duydugum bi arkadasim bi hocam beni overse veya yererse; sevinir veya maximus bi dur kendine gel derim.

  2. Sinirliyken sağlıklı düşünemezsin ağzından yanlış bi kelime çıkabilir telafisi olmayacak
   shit testlerle senin duygusal gücünüde test edicekler sen sana boyun kısaymış, bacakların zayıfmış yada burnun yüzüne göre büyükmüş(herhangi bir vücut kusurundan test yaparlar başlangıçta örnek olarak) dediklerinde duygusal tepki verirsen bu senin zayıflığını belli eder. Duygusal herhangi bir tepki vermemelisin

  3. Kadının yanında bu kadar kasmak çok saçma hocam. Nasıl hissediyorsan öyle davran, içinden ne geliyorsa onu yap, sinirleniyosan belli et. Aklından 1001 tane şey geçirme. Önemli olan alfa imajı vermek, küçük şeyler üzerinde kafa yormak değil.

 8. Yazıda babanın oğul yetiştirme işini bırakmasından ve bu durumun maskülen rol model eksikliğinden bahsedilmiş. Düşünüyorum da, acaba bazı erkek çocukları bu boşluğu sokaktaki it kopuk abilerine özenerek doldurmaya çalışmıyorlar mı? (Negatif maskülene özenme durumu)

 9. neym her yorumun basyapit seninle yemege cikmak istiyorum bunu soylemek bugune kismetmis sen sinirlenme.mahmut hocam sende adamin dibisin beni de yanina al staj goreyim saygilar selale

 10. Abi erkek adamın arkadaşlık ilişkileri nasıl olmalı ?
  Sıcakkanlı?
  Soğukkanlı?
  Agresif?
  Uysal?
  biraz bahsedermisin abi

 11. Neym ustaya laf yok. Kaldı ki ortada hakaret yok, sadece altın değerinde öğütler var. Sokakta, sağda solda tırrek tırrek adamlar konuşunca ovvv karizma, burada Neym usta adam gibi yazınca ovvv tü kaka.

  Neym usta, üslubunu bozma, başka türlü etkili ve vurucu olmaz.

  Burada bu yazılara bile tahammül edemeyen gençler, dışarıda itin konuğun hakaretleri ve laflarına nasıl tepki verecek? Çerçeve oluşturmak budur işte beyler, önce kabullenme, hataları bulma, çözüm ve uygulama.

  Bence hiç bir yazıya ve eleştiriye takılmadan tek tek tuğla üzerine tuğla koyar gibi hem ruhsal hem de fiziksel gelişime odaklanmak gerekiyor.

  Biz bir aileyiz kimse bozulmasın, alınmasın, gelişime odaklanın.

  Hepinizi seviyorum, selamlar.

 12. Mavi hapı benimsemiş kişiyi çevirmek gerçekten zor oluyor hatta imkansıza yakın. Sınıfta bir çocuk var. Sınıfta kadın-erkek ilişkilerine dair bir konu açıldı. Çocuk ben hanımcıyım hocam diye çıktı ortaya. Bugüne kadar ne elde etti de hanımcı oldu çok merak ediyorum. Böyle kişilere anlatsan da büyük ihtimalle anlamıyorlar. Klişe aşk teorileri ve sözleriyle kendilerini avutup duruyorlar. Sarp Apak abilerinin izinden gidip friendzone ve oneitis içinde dönüp dururlar işte. Biz Erkek Adam sitesini tavsiye edince de çok saçma amk diye tersleniriz. Başıma gelmedi değil.

 13. üzülerek söylemeliyimki kırmızı hap 15-18 hayta 20 bandindaki arkadaslarimiz için değil evet o yaşlarda alinsa ne ala mükemmel bir ve ideal olan olur belkide hepimiz o yaşlarda tanişmak isterdik ama bunu pratikte gerçek olmadıgini goruyorum birde şu var R.J in dedigi gibi dinamiti çocukların eline mi veriyoruz ?

  1. Pek katılmıyorum. 18 yaşına kadar olan nesil hadi neyse onlar karakter değişimi yaşıyorlar, oturtmaya falan çalışıyorlar birde üstüne kırmızı hap ağır gelebilir. Fakat 19 sonrası için ilişki konusunda bir yol haritası veriyor. Şuan eminimki birçok genç kardeşin babası, abisi veya playboy amcaları yoksa kızlar hakkında bu öğütleri duyması çok zor. Tecrübe ede ede öğrenmekte var tabiki ama her insan psikolojik olarak buna hazır değil. İnanılmaz duygusal yatırımlar yapıp karşıdakinin ihanetini görünce intihar eden sürüsüyle erkek var. Üstüne üstelik bunların serseri gibi bir görüntüleride yok.(görünüşte) Eminimki gerçekte efendi adamlardır zira aşk gibi bir şeye inanıyorlarsa vardır bir iyilik içlerinde. O yüzden ne kadar erkek öğrenilmesi o kadar sağlıklı hayata geçiş yapması demektir. 19 ve sonrası için gayet ideal bir öğrenim yaşı zaten universite çağlarıda geliyor adamların. Tam bir kesişme söz konusu oluyor ve öğrendiklerini tecrübe edebilecekleri bir ortamda karşılarına cıkıyor.

 14. Kendi kendinize yetmenizi, kadınlar olmadan da kendinizi tam hissetmenizi özgür olmanızı ve kadınların kıçına yapışmayı artık bırakmaniz gerektiği gerçeğini destekliyorum.
  Belki ilk etapta uzaklaşirsaniz sonra daha tepeden daha hakim bir bakış açısı ile döndüğünüzde her şey yeniden yoluna girer.
  Kadın erkek ilişkileri gerçekten mide bulandırır bir hal aldı.
  Hele bir de fetişist erkekler var ki facia üstü bir facia .
  Bir çukura doldurup üstlerine benzin dökülüp yakılasi .

 15. Bu arada denge diye bir şey de var orta yol yani
  Doğu Avrupa’li bir kiz diyor ki ,
  doğu Avrupali erkekler çok kaba (!)
  Kolaylikla maymun gibisin veya senle yatacağımı mı sanıyorsun ha !? gibi şeyler söyleyebilirler. Yani kadını , kadınla yatmamakla tehdit eden adamın kendisi!! (bunu söylediği kız da üst düzey güzel )
  Ve kız Türk erkeklerin çok kıymetli olduğunu söylüyor. Belki de 22 -23 yaşında da olsa o erkeklerden genel olarak hiç görmediği ilgiyi bir garson bile gösterse hemen evlenmeyi düşünüyor.
  Bu kızlar bu sözleri hakediyor mu veya bu işler orda öyle mi oluyor bilmiyorum ama doğu Avrupali erkekler alfa erkekleri mi oluyor şimdi.
  Yoksa bir toplumda çoğunluk olan erkekler veya kadınlar siradanlasiyor mu.
  Yani alfa olmak kaba olmak gibi bir haliniz de var.
  Dikkat edin dengeye.

 16. Biz orta yaşlıların oyunu nasıl olmalıdır Erkek adam…

  Orta yaşlardaki erkeklerin tehlikesi daha büyük zira, yakınlaştığı veya yürüdüğü kadınlar genellikle duvara toslamış veya o aşamaya gelmek üzere olan kadınlar.Ve belki de doğal olarak maceradan uzak durup,erkeği kafesleme peşindeler.Bu aşamada,çevrilebilecek bir oyun yokmu…

  Boşandım,ve artık en azından son ana kadar evliliği düşünmüyorum.Ama yaş gereği bu durumda çevrilecek tabaklar olayı daha ciddiye alıyorlar.

  Macera bizim için bitti mi yani…
  Bu konu hakkında da birşeyler söylenip yazılamazmı.Ruhumuz ölüp,bedenimiz ununu eleyip eleği assın mı artık…

  1. Valla seni pek bir kafeslemeye müsait görmüşler, beni yiyip atıyorlardı, bir tane 30luk ablayla 2 – 3 kereden fazla yatamadım 🙂 Sanırım benden koca olmayacağını anlayınca bir tadıma bakıp bırakıyorlardı.

   Yaşın kaç bilmiyorum ama macera bitmez, zorlaşır sadece. Etraf daha benim evlenmeme var diyen 30luklar, 35 üstü boşanmışlar, 40ında yeniden maceraya koşan ablalar dolu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *