Beyaz şövalyeler için ağlayan kadın her zaman haklıdır

Aşağıdaki olay geçen sene yaşandı. Bu videoda göründüğü kadarıyla medyaya yansıdı.

American Airlines çalışanının kabalığı (!) ve kadına yönelik şiddeti (!!) nedeniyle hüngür hüngür ağlayan zavallı bir kadın, bir anne. Onun yardımına koşan, olayın aslını astarını bilmeden görevliye sataşan beyaz şövalye.

Bir kadın ağladığında, genlerimize kodlanmış, kadını koruma içgüdüsü ile ortama atlama huyumuz var. Günümüzde ise kötü niyetli kadınlar bunu çok iyi manipule edebiliyorlar :

Sarhoş ya da ayık bir çok kadın, gereksiz meydan okumalar başlatıyorlar. Hepsi de bunu dokunulmazlık hissi ile yapıyorlar zira kadın ona her biri cezasız kalacak yumruklar indirirken hiçbir erkeğin karşılık vermeye cesaret edemeyeceğini biliyorlar. Sanırım bu kadınlar arasındaki yeni sosyal trend. Kadınlar biliyor ki, vurup durdukları erkek kendilerine bir kere bile vursa, ya da laf söylese, kadına el kaldırdı diye adamın üstüne çullanacak bir düzine erkek hazır bekliyorlar. Kadınlar, bir kadını bir erkeğe karşı savunma fırsatının erkekler üzerindeki gücünün farkındalar. Bu durum, kadınların erkeklerden hala uymalarını bekledikleri eski sosyal kontratın ayakta olduğunun kanıtı.

Yukarıdaki olay yüzünden, görevli işini kaybetti. Sahte göz yaşlarıyla tazminat alırım diye rol yapan kadına para verdiler mi bilmem. Olayın aslı ise, daha sonra arkada oturan yolcularca yazıldı.

Bu kadın, kucağında bebe, arabada bir başka bebe ile uçağa bebek arabası ile dalıyor. Her nasılsa, öndeki hostesi geçiyor. Uçağa bebek arabası alamazsın. Ama bu hatuna ne? Arkaya bu adamın olduğu yere kadar arabayla geliyor ve adam kendisini uyardıktan sonra kadın cingar çıkarıyor. Adamın hatası sabrı tükenip arabayı kadından alıp koridorda tepeden aşırması. Bazılarına göre neredeyse kadına ve çocuğa çarpıyor (bazılarına göre o da yok) ama kadın başlıyor “bana vurdu” diye ağlamaya. Ön tarafa geliyorlar ve bu dangalak beyaz şövalye olayı anlamadan adama sataşıyor.

Bir kadını ağlıyor görürseniz asla onun haklı olacağını varsaymayın. Haklı olabilir ama ağlıyor olması, haklı olduğu anlamına gelmez.

BONUS : Erkeklerin bu mentalitesi değişiyor gibi. 2012’de batan Costa Concordia yolcu gemisindeki erkekler, filikalarda kadınlara öncelik vermemişlerdi. Kadın – erkek eşitliği olan bir dünyada neden versinler ki 😀

Unutmayın, feminizmin geçersiz kıldığı sosyal geleneklerin erkek tarafını gerçekleştirmek, artık sizin sorumluluğunuzda değil. Mesela uluorta bir yerde erkeğe sataşan bir kadın, boyunun ölçüsünü alırsa yardım etmek gibi bir sosyal sorumluluğunuz yok.

Beyaz şövalye olmayın.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

19 thoughts on “Beyaz şövalyeler için ağlayan kadın her zaman haklıdır”

   1. Bu olayın yazılanla alakası yok ama bu durumda aynı şeyi yapıp yapmama konusu çetrefilli. Gecenin bir yarısı ciğeri beş para etmez sırtlanın biri, daha güçsüz bir insana saldırıyor. İnsan topluluğu olarak korkup müdahale etmemek de doğal ama müdahale etmeye daha meyilliyiz. Burada dövülen erkek olsa “o da kendini savunmayı bilseydi” deyip geçebiliriz. Ama kadın olunca bunu yapamayacağını biliyoruz.

    Burda alakasız olacak şey, ölen futbolcu ile uçaktaki beyaz şövalyeyi aynı sanmak. Futbolcu, açık saldırıyı görüp yardıma koşuyor. Dark triad pislikleri ait oldukları deliğe tıkmakta başarısız sistem sağolsun, Türkiye’de bu tür ölümcül hayvanların kurbanı olmak mümkün.

    Japonya’da bu ihtimal daha azdır mesela. Japonlar doğal olarak daha barışçıl diye değil. Japon sistemi böyle adamları şiddetle ve istisnasız cezalandırdığı ve bunu yanlış anlamaya imkan vermeden ilan ettiği için. Japonyada bir dt eleman bıçağı çekerken “lan ben bu adamı yanlışlıkla öldürürsem devlet beni sikerek öldürür” diye düşünüyor. Gerçek psikopat azınlık hariç çoğu dt o topa girmiyor haliyle. Türkiye’de ise devlet ve toplum bu mesajı veremiyor.

    Bu mesaj nasıl verilir? Bu adamın davası ve aldığı ceza medyaca takip edilir. Devlet en ağır cezayı verir. O da önemli haber olur.

  1. Olayı yorumlayacağım. Doğa kanunları ile düşündüğünde (duygusuzca) acıyacak bir şey yok bu olayda.

   O adam bir şekilde GÜÇLÜ. Bıçağına da güvenebilir, bileğine de ama yine de bir şeyi istiyorsa istediğim olmak zorunda kafasında bi herif. Dark triad detected yani.

   Bu heriflerin en büyük özelliği kontrolsüz insanlar olmaları. O an sinirlendiyse resmen insanı insan yapan düşünme özelliği tamamen devre dışı kalıp ormanda ki bir alfa gorile dönüşüyor.

   Bi diğer ayrıntı haklı olup olmamaları gram sikinde olmuyo bu heriflerin. Kafasından çıkan yargı “bu herif benim düşmanım!” ise onu bir şekilde alt etmek zorunda. Burda elinde bıçak varmış ve onla yapmış. Orman kanunları geçseydi adam mutlu mesut hayatına devam edecekti. Ancak medeniyet olduğu için şimdi cezaevine gidecek. Ayrıca bu adam kadınlara “ya seve seve, ya sike sike” gözüyle bakıyor biraz da. Birini istiyorsa kaçarı yok, gördüğümüz gibi tutup sürüklemiş saçlardan..

   Yüksek testosteron zararları diyorum ben buna. Denge olması gerekiyor. Dark triad’lar eskide kaldı, medeniyette yeri yok.. O iyi çocuklar çalışıp, aklını kullanıp silahlar ürettiler kanunlar koydular ve pek de zekasını kullanmaya gerek duymayan DT’lerin alayına bir sistem kuruldu şuan.

   Bu hem kadınların hem de erkeklerin işine yaradı. Dt’ler çevresindeki herkese zararlı. İtaat etmeyen kişinin cinsiyetine bakmıyor. Kadınsa dayak yer, erkek ise öldürülür. Başka bi çözüm yolu yok bu herifler için..

   O değil şu ölen kişi kadın olsaydı muhtemelen şuan feministler ayaktaydı. Veya o herif araya girmeseydi feministler “ulan nasıl erkeksiniz?”gibi kendi ideolojileri ile çelişen bir ifade ile yine suçu erkek/erkeklerde bulacaklardı. Ee amına koyim?

   Neden şuan bu adam twitter’da trend değil kardeşim? O kadar açık bi pozitif ayrımcılık uygulanıyor ki, bir tane DT’nin işlediği suçu bütün erkeklere kitliyorlar. Ancak o Dt’nin erkeklere verdiği zararı gözardı ediyorlar. İkiyüzlü solipsist çirkin şişko ufak beyinli kekolar. Neyse bunlara kadın gözüyle bakmıyorum zaten.

   Peki ya insanca düşünürsek? Acıma duygusu insanın doğasında varolan bir duygu mu? Yoksa sistemin empoze ettiği birer duygu mu? Güçlü olan güçsüz olanı ezerken doğada hiçbir hayvan acımıyor fakat HOMO SAPİENS acıyor. Bu duyu evrimsel süreçte nasıl gelişip bu günlere geldi acaba. Veya eskiden yoktu, medeniyetle beraber mi beyinlere işlendi?

   Küçük çocukları düşünelim: Başka bir çocuk arabasını elinden alınca s*ksen acımıyor ona. Kafasında ki en önemli şey o arabayla ben oynamalıyım. Çocuğu döverek alıyor,elinden çekiyor vesaire. Acımıyor bunu yaparken, en azından ben acıyanı görmedim bu şekilde gözlemledim. Daha sonra pembe şövalye olan annesi ortaya çıkıyor ve “yazık oğlum ama neden öyle yaptın” şeklinde utandırma/yargılama politikasına başlıyor. Burdan mı geliyor acaba acıma duygusu? Acımazsam toplumdan dışlanırım ve ayıplanırım algısından mı, yoksa insan doğasında olan bir duygu mu..

   Şahsen ben acıdım şu ölen arkadaşa. Bu duygunun kökenini merak ediyorum. Acımalı mıyız? Acımamalı mıyız? Dayak yiyen kadına acımalı mıyız?

   Eğer acıyıp müdahale edersek toplum düzenini koruruz ama kendimizi risk altına atmış oluruz. Acımazsak kendimizi düşünmüş oluruz ve geçer gideriz. Sistemin iyi işlemesi açısından müdahale etmek şart çünkü Dark Triad’lar tüm topluma zararlı. Yarın birgün yanındaki manitaya laf atacak olan da DT olacak çünkü.

   İnsan ve maymun tarafım arasında gidip geliyorum yardım be kankalar.. 😀

   1. Çok doğru konuşmuşsun.Dtlerin medeniyetteki yetkileri çok kısıtlandı. Ama hala çevremizde mevcutlar.Ben dtlerin şuanki sisteme ayak uyduramamasının sebebini aydınlanmamış olmasından buluyorum.Eğer doğru bilgi,referens ve hocanın ışığında kendilerini geliştirebilirlerse belkide tarihten bu yana gelen iyi çoçuklarla olan rekabetlerinde öne geçerler 😀 Onların hataları bencillikleri ve karşı tarafa faydacı yaklaşamamaları.Aslında şöyle düşünmek lazım. Sistemin beyni olan ve sistemi yürütmekle görevli olan iyi çoçuklar ve sistemin savunucuları olan, fiziksel güç, patlama gücü, koruma işleriyle ilgili olan evcilleştirilmiş Dark triadlar. Günümüzde bunun örnekleri mevcut ve gayetde güzel bir iş yürütüyorlar. Ama genelinde bu mutalizm olmadığı için düzelemiyorlar.

   2. İnsan her şeyden önce kendini düşünmeyi bilmeli. Kendini düşünmeyip ciğeri beş para etmez insanlar için kendini tehlikeye atmak “insani” olmak değildir. Olsa olsa çok fazla dizi izlemek, bıçkınlığın erkeklik olduğunu zannetmek, varoşlarda yaşamak ya da beyaz şövalyeliğe heves etmiş bir cahil olmak anlamına gelebilir. Dolayısıyla bu elemanın gerçek anlamda insani olan doğasından uzaklaşmış olmasının bedelini ödediğini söylemek daha doğru. Alfa skmiş ve beta bu sefer maalesef hayatıyla ödemiş. Böyle bi durumda yapılacak tek şey polisi aramaktır. Yetişkin olduğu halde konuşarak anlaşamayan iki varoşun arasına girmek insanlık falan değildir, iki vahşi hayvanın kavgasını ayırmaya çalışmak kadar anlamsızdır. Feminikler bu ölüme üzülmemiştir bile belki. Şöyle düşünmüş olabilirler: “Bakın işte görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok, erkek şiddeti..” Ya da kahraman ilan etmişlerdir, dürüst bir şekilde çocuğun bu davranışının yanlış olduğunu, böyle bir durumda polisin aranması gerektiğini söylememişlerdir diye tahmin ediyorum. Bu söylenerek en azından ileride bu tarz vakaların önüne geçilebilir. Bu uyarıyı medya yapmaz feminikler ya da etrafınızdakilerin çoğu yapmaz çünkü emin olun dünyadaki kimsenin umurunda değilsiniz. Dolayısıyla tamamen harcanabilir olarak görüldüğümüz bu dünyada her şeyden önce kendimizi düşünmemiz gerek. Harcanabilir olduğumuzu cinayete ve intihara kurban giden erkek sayısının kadınlarınkinden kat be kat fazla olmasına rağmen bu durumun normal karşılanmasından anlayabiliyoruz. Keşke o kardeşimiz de buraları okusaydı belki şu an yaşıyor olurdu…

 1. Abi bi konuda yardım lazım

  Lise son öğrecisiyim, başarılarımı çekemeyen bir kız grubu beni alaşağı etmek için çevreme kız soktu, ben bu tuzağa düştüm kıza teklif bile ettim mal gibi sevgilisi varken. Şimdi sorun şu hocam her gün sürekli üstü kapalı bana saldırıyorlar, tabak çevirdikçe de dozaj artıyor ne yapmamı öneririsiniz? (Dipnot: şerefsizler her şeyi uslüne uyduruyor)

  Sınıf ortamından dolayı mecburen aynı ortamda bulunmak zorundayım ne öneririsin

  1. Başarılı insanlar çevresinde olumlu veya olumsuz tepki uyandırırlar kardeşim. Reklamını yapıyorlar senin aslında.

   Ve bu olay bence senin DUYGUSAL GÜCÜNÜ geliştirmen adına sunulmuş en güzel test adeta. Keşke burdaki herkesin başına böyle bir şey gelse de çerçeve korumak nedir canlı canlı uygulasalar.

   Onlara asla yapmaman gereken davranışlar:

   – AÇIKLAMA YAPMA: Açıklama yapmak, “ben eziğim” demenin en kısa yoludur. Şuan emin ol açıklama yapmayıp siklemediğin için hâlen üzerine geliyorlar. Gidip onlara açıklama yapmaya başlarsan; “ya şu şöyle, ondan dolayı böyle yaptım, mantık buydu VALLA suçsuzum, temizim” şeklinde.. Çerçeveni sarsmış ve boyun eğmiş olursun. Yaptığından utandığını belli edersin bunların hepsi düşük testosteron belirtisidir. Betalıktır. Sakın yapma. Yaptığın hiçbir davranıştan ötürü utanç duyma. Eğer açıklama yapmaya başlarsan zamanla onlara istediklerini vermiş olursun ve senden tatmin olup sıkılırlar. LOSE yani.

   Eğer kazanmak istiyorsan EĞLENEN USTALIK ile yaklaş. Olayı şöyle düşün: Elindeki vazoyu yere düşürdün ve düşürürken yüzün komik bi ifadeye büründüğü için 12 yaşındaki küçük kız kardeşin seninle dalga geçiyor.

   Ne yaparsın kız kardeşine? Mantıklı açıklama yapma yoluna girişmezsin diye tahmin ediyorum? Şu şekilde mesela:

   – Ya valla bi anlık dalgınlığıma geldi o yüzden düşürdüm. Yoksa olmazdı ya bi vazo taşıyamayacak mıyım ben sanki? Yüzümdeki ifade de gayet insansı bir şey.. Korkunca herkes öyle olur. Bu şekilde gülmen çok ayıp. (Kırılgan bir ses tonu, dalga geçildiği için üzülen bir surat ifadesi ile söylediğini varsayıyorum bunları.)

   Bu şekilde uzun uzun bi açıklama yapmazsın dimi kız kardeşine? Sonuçta küçük çocuk.

   Tam tersine onun güldüğünü görünce sen de gülersin, hatta kendin bile taşak geçersin bu olay ile. Ve konusu bir daha asla açılmaz bunun. Unutur gider kardeşin. Ama alındığını belli edersen o küçük kız kardeşin her zaman dalga geçip gıcıklık yapacaktır sana o konuda.

   Farkı anla. Gerçek güç budur. Yaptığından utanmak yerine tam tersine gülüp geçebilmendir. Bu her olayda böyle olmalı, üstüne geldikleri konuda aslında senin alfalığını test ediyorlar. Duygusal gücün-Çerçeven test ediliyor. Yapman gereken sanki karşında kreşteki 6 yaşında kızlarla uğraşıyormuş gibi hareket etmek. Cidden böyle görüp bu şekilde davranırsan, onları ciddiye almamış olursun ve zamanla emin ol hepsi seni arzulamaya başlar. İçgüdüsel bir olay bu.

   Tabak çevirme konusunda ise muhtemelen “abaza” yaftası yapıştırıyorlardır sana. BU DA BİR SHİT TEST. Görmek istedikleri şey “doğal arzularından utanıp,utanmadığın”.

   Kızlara yürüyerek onlara verdiğin sinyal: Bacak aramda taşıdığım organı olabildiğince çok kızı döllemek için kullanıyorum. Çünkü doğanın organıma yüklediği misyon bu. Bu benim yapımda olan bir şey. Çok daha fazla kız arzuluyorum.

   Ancak bunu bir beta da ister. Beta erkeği de bütün kızlara çakmak ister aslında, ancak bunu gerçekleştirecek taşşaaa olmadığı için kızlara yürüyemez veya niyetini gizleyerek (utanarak) cesaretsiz biçimde yanında sinsi friendzone olarak kalır, 31 malzemesi toplar.

   Sen ise sanırım cesaret gösterip, doğal arzunu-yapını utanmadan sergileyip kızlara olan arzunu-niyetini belli ettiğin için. Karakterinde kızların aradığı bir özelliği onlara yansıttın: CESARET. Aslında bunu gören kızların beyninin derinliklerinde şu soru oluştu: AA CESUR Bİ ÇOCUK! Bu beni dölleyebilir, buna verebilirim, beni koruyabilir. Aslında seni POTANSİYEL EŞ OLARAK GÖRDÜKLERİ İÇİN Üzerine geliyorlar. Çok ciddiyim olan olay bu. Cesaret kızın erkekte aradığı özelliklerden biridir ve cesur bi izlenim bıraktıysan kızlar seni TESTE ALIRLAR. Burdaki shit test ise SİKİNİN KALKMASINDAN DOLAYI UTANACAK MISIN? UTANMAYACAK MISIN!! Kısaca sadece cesaret yetmiyor. Duygusal gücünü de görmek istiyorlar. Burda çerçeveyi bozup UTANMIŞ-SIKILMIŞ-AĞLAK Bir ses tonuyla onlara cevap verirsen inan bana senden tiksinmeye ve zamanla uğraşmamaya başlayacaklar.

   Örneğin: Şu kızla çıkıyodun zaten, neden diğerine yürüdün? dediler sana. Burada eğer açıklama yapma-utanma hâline girersen SHİT TESTTEN KALMIŞ OLUYORSUN. Duygusal bir tepki veriyosun ve yaptığın şeyden utanıyosun, pısırık oluyorsun.

   Ancak şu cevabı verirsen: “Çünkü onun memesi büyüktü ehehe” inan bana ISLANACAKLAR. Sana belli etmemeye çalışsalarda. Yine “aa terbiyesiz” şeklinde utandırma taktikleri uygulayabilirler. Ancak yapman gereken sadece piç gülüşü atmak. Yeterince taşşağın varsa şunu diyebilirsin: “Üzülme kız, senin memen büyük olsa sana yürürdüm kıskanma lütfen” ve her zaman ki gibi alfa erkeğin vazgeçilmez gülüşü olan PİÇ GÜLÜŞÜ..

   Temel mantığı anladığını varsayıp yorumu burada bitiriyorum. Özetle bunlar senin çerçeve-duygusal güç dersi alman için verilmiş testler. Şöyle düşün; The Red Pill okuluna gidiyorsun ve verilen görev:”kızların utandırma taktikleriyle-shit testleriyle başa çık” Nasıl başa çıkacağını sana söyledim. Utanma-çerçeveyi sarsma, açıklama yapma. Eğlenen ustalıkla yaklaş ve sana dedikleri ŞEYİ ABARTARAK onlara geri söyle. TAHMİN EDEMEYECEKLERİ Cevaplar ver onlara. Etrafındaki hiçbir mericin söylemeye götü yemeyeceği cevaplar. Bunlar inan bana seni yükseltecek. Doğrudan yüksek testosteron belirtisidir çünkü. Cinsel arzunu sakın gizleme-utanma. Bu konuda bir shit test gelirse DAHA DA Abaza gibi davran hatta shit test atanlara bile yürüyebilirsin piç gülüşüyle. İnan içgüdüsel biçimde arzu duymaya başlayacaklar sana hoşlarına gidecek..

   Kolay gelsin liseli. Bunların hepsi tecrübe, üniversitede daha çok kişi hoplatırsın sen bunları başarıyla geçersen.

 2. mahmut abi selamlar , youtube’da ege fıtness adında bir kanal ( vücut geliştirme , motivasyon ve pıck up benzeri kız tavlama videoları çekiyor ) bu kanal hakkında fikirini merak ettim.bu kanalı analiz eder misin ?

  1. ege reis doğal bir alfa. hatta son videosunda buradaki “motivasyonu siktir edin, sizin disipline ihtiyacınız var” yazısındakilerle paralel şeyler söylediğinde bundan iyice emin oldum. okuyorsa selam olsun.

  2. Mahmut Abi değilim fakat ben cevap vereceğim. Cevap sert olacak fakat sert bir erkekten ancak karılar korkar. Ben sert bi abi gibi tavsiye vericem başka türlü etki etmyior. Rahatsız olacaksan kadınlarkulübüne sor bu soruyu, burası buram buram taşak kokan ERKEKADAM.ORG sitesi. Hepimizin sitesi..

   Yahu sanane kardeşim.. Merak ettiğin şeyi s*keyim demek istiyorum sana. Senin Trp’den anladığın şu mu:

   – Gidin ve başka erkekleri analiz edin, hayranlık besleyin, fanboyluk yapın. (?)

   Bu sorunun cevabını öğrendikten sonra ne olacak yani? Ağırlık kaldırmış mı olacaksın, disiplinin mi gelişecek, duygusal gücün mü artacak, çerçeven mi sağlamlaşacak, kadınlara yürüme korkunu mu yeneceksin, statü mü yükselteceksin..

   Hiçbirine en ufak katkısı olmayan, ÇOCUKSU BİR MERAK içeren soru. Bu sorunun kardeşleri şunlar:

   – GS-FB derbisi kaç kaç kaldı?
   – Cristiano Ronaldo’nun kaç manitası oldu acaba?

   Alayı boş sorular. Bence bunu merak edeceğine yarın ne giyeceğini merak et. Kendini düşün. İleride ne olacağını merak et. Çevirdiğin tabakların sayısını nasıl arttırabilirsin? Bunu merak et.

   Kendinle ilgili şeyleri merak et ve kendi hayatını düşün. Öncelik kendi misyonun olmalı TRP’nin en büyük kuralıdır. Başkalarının hayatı değil.

   “Abi 2-3 yorum alacaktım bi merak ettim, 5 dakika okuyup kapatıcaktım konuyu. Ne büyüttün be?”

   Bunu düşünüyor olabilirsin. Kardeşim burada amacım veya anlatmak istediğim olay EgeFitness falan değil. Anlatmak istediğim bugün bunu merak eden, yarın başka salak bir şeyi merak eder kendi hayatıyla ilgisi olmayan. Bu açık ve net birer mavi hap hastalığıdır. BUNU SORMAN HÂLEN MAVİ HAPLI OLDUĞUNUN BİR SEMPTOMUDUR. Yoksa SORUNUN CEVABI VERİLİR SIKINTI YOK, AMA BUNU MERAK EDİYOSAN İŞTE SIKINTI ORDA. Bahsettiğim olay bu.

   Şu futbol-basketbol-film-dizi-oyun-3. Şahıs(Sen oluyosun) meraklarınızdan arının, bunların alayı boş muhabbet. Bir şeyler başarın başkaları konuşsun merak etsin sizi. Konuşan olmayın, konuşulan olun. Üçüncü şahıslara olan merakını öldür. Kırmızı hapı daha çok içselleştirmiş olacaksın.

   Gelip bunu sorduysan muhtemelen gittin bu adamın boş boş videolarını izledin youtube’de. Zaman kaybettin yani. Ben bunu görebildiğim için uyarıyorum seni. Kendine idol olarak birini alman şart değil. Ve bu tarz şeyleri merak etmek, üçüncü şahıslara aşırı hayranlık duymak vesaire tam bir mavi hap betası özelliği. Bunu yapmayın, kendinize odaklanın.

   Bunlar benim fikirlerimdi anlayanın taşşanı yiyim, anlamayanın amını (inceee) ehöehöeöheöheöheöheöhö.

  3. Kanala arada bakıyorum. Güzel ve takip edilesi kanal. Adamlar bayağı maskülinler ve hal tavırları çok rahat. Hayatın tadını çıkarıyorlar. İnsan o yaşta bu adamlar gibi yaşamalı 😀 Geçen cadılar bayramında bebek kılığına girmişlerdi efsane :

   https://www.youtube.com/watch?v=J1l3K3o1eig

   Bir yorumcunun dediği gibi “onlar sikiyor biz izliyoruz” 😀

   Kız tavlamaları ABD’de yapıyorlar ama kızlara yürürken bir erkeğin hali tavrı (rahatlığı) nasıl olmalı, çok iyi örnek çıkarıyorlar. Şiddetle tavsiye ederim. Konuşmalar İngilizce olsa da alt yazı var.

   Bir ara haklarında bir yazı yazayım.

 3. Geçenlerde yaşanan uber vakası hakkında ne düşünüyorsunuz ?
  Dün akşam hemen hemen bütün kanallar da uber sürücüsü linci vardı.Sürücü ve kadının arasında geçen diyaloğ https://www.youtube.com/watch?v=QApOyT5ZPvQ
  Bir insan nasıl bu kadar çirkef bir yaratığa dönüşebilir.Bu kadar sabırlı bir adamın şiddet uyguladığını da sanmıyorum.Büyük ihtimal bu bir oyun ama kadının çemkirmesi resmen midemi bulandırıyor.

  1. Hocam ben bu olayın komplo olduğunu düşünüyorum. Komployu kuranlar überi pek bilmiyorlar (uygulamadan araç seçtiğinde fiyatın orada onaylamadan görüldüğünü ve baştan belli olduğunu). Kamera araç kamerasına benzemiyor. Uber aracına binip cingar çıkarıp, sonra inince de dayak yemiş gibi gösterme planı yapmışlar gibi. Burda kadın muhtemelen figüran. Kadın – erkek dinamiğinde değerlendirmeye gerek yok.

   Ha tek diyeceğim, bu komployu kuranlar tabii ki daha etkili olsun diye kadın kullanmışlar. Belli ki şoförü tahrik edip kadına saldırmasını sağlamak istemişler ama şoför çok efendi çıkınca sonradan bu dövüldü yola atıldı (daha kamera görüntüsünü göremedik) haberini çıkarmışlar. Bence durum bu. En azından şu ana kadar ki bilgiler ışığında.

 4. Böyle beyaz şovalyeleri görünce, kulağına eğilip, düşüyo mu abi böyle gerçekten diyesim geliyor.

  Hadi bazı memleketlerde uçak yolculuğu hala pahalı ve insanlar kuralları tam olarak bilmiyor. Şu olay mısırda, afganistanda, ne bileyim başka bir hava taşımacılığının gelişmediği ülkede olsa derim ki adam bilmiyor.

  Burada ise olayın bilinmiyor oluşu yok. Biz küçük bir el çantası bile aldığımızda surat yapan kabin ekibinin bir kısmı, kocaman bebek arabasını almaya bir mani görmemiş.

  Komple kaldırsınlar sınırı o zaman. Benim ayşe teyzemin, fatma bacımın ne günahı var da turşu bidonları ile, pazar çantaları ile oturamıyorlar koltuklarına.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *