Araştırma: Güçlü duruş davranışlarınızı değiştirebilir

Yapana kadar yapıyormuş gibi yap” oyun kuralının hayatın bir gerçeği olduğuna dair her gün yeni kanıtlar ortaya çıkmakta.

“Duruş şekliniz alavere, çalma ve trafik kurallarını ihlal etme olasılığınızı nasıl arttırabilir?

Kişinin duruş şeklinin -spesifik olarak, geniş duruş veya yayılmasının- kötü davranışlara meyilli olmasını nasıl etkilediğini araştıran araştırmacılar şaşırtıcı bir sonuçla karşılaştılar. İnsanları yayılmış bir vücut pozisyonuna sokmanın onları para çalmaya, sınavda kopya çekmeye hatta bir sürüş simülasyonunda trafik kurallarını ihlal etmeye daha meyilli hale getirdiğini buldular. Sadece bu da değil. New York City sokaklarında daha geniş koltuklu arabaların yasak yerlere park etmiş olma olasılıkları daha fazla. Gözlemledikleri bu etkilerin, kendilerini daha güçlü hissetmelerini sağlayan geniş vücut pozisyonundan kaynaklandığını varsayıyorlar. Bilindiği üzere, güçlü insanlar hilekar ve ikiyüzlü olmaya daha meyillidirler.

Ve kadınlara daha çekici gelirler. Mrowr.

Evet “alfa erkek” güç pozları (alfa erkek gibi davranmak) gerçekten de kendinizi daha alfa hissetmenizi sağlar. Ve tavırlarınızı doğuştan alfa olanların tavırlarına benzeyecek şekilde değiştirir. Hatta bu değişime hormonal profiliniz de dahildir.

Kısacası, alfa erkeğin hal ve hareketlerini taklit etmeniz sizi yaşayan bir alfa haline getirir. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: “gerçekten yapana kadar taklit et”. Çünkü “Oyun” kavramını hayatınıza sokmanız, kendi alfa versiyonunuzu yaratır. Eğer hali hazırda zaten alfa iseniz sizi daha alfa yapar.

“İlk üç deney, -bilinçli ya da farkında olmadan- yayılmış şekilde duran insanların para çalma, kopya çekme veya sürüş simülasyonunda kuralları ihlal etme olasılıklarının daha fazla olduğunu ortaya koymuştur. Sonuçlar, katılımcıların kendi bildirdikleri güç duygularının geniş vücut pozisyonu ile sahtekarlık arasındaki bağlantıya aracılık ettiğini düşündürmekte. 4. araştırma ise, New York sokaklarında daha geniş sürücü koltuğu olan araçların yasak yerlere park etme olasılığının daha yüksek olduğunu ortaya koymuştur. Bu sonuçlar birlikte ele alındığında, birincisi, geniş vücut pozisyonuna imkan veren ortamlar insanları farkında olmadan daha güçlü hissetmelerine sebep olabiliyor. İkincisi, bu güç algısı kötü davranışlara sebep olabiliyor.”

Eğer güçlü bir adam gibi yani alfa erkek gibi oturur veya durursanız kendinizi daha güçlü hissedersiniz. Bu güç duygusu, kişisel çıkarlarınız için kullanmanız gereken diğer insanlara karşı size gerçek sonuçlar verir. Ve bir faydası daha vardır: kızlar sizinle yatmak isterler.

Çeviri : Study: Power Poses Can Change Your Behavior

Konuk Yazar : The Man From Earth

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

42 thoughts on “Araştırma: Güçlü duruş davranışlarınızı değiştirebilir”

 1. Bu kadar gerçekle yüzleşip fişten çekilmeye başladığım ilk anda en çok üzüldüğüm şey hiç bi kadına asla güvenemeyecek olmak oldu. Sizce aldatılma ihtimali her daim mevcutken erkek ilişkide ya da evli olsa da bulduğu fırsatları değerlendirip sevgilisini ya da eşini aldatma yoluna gidebilir mi? Bunun doğruluğu konusunda düşünceleriniz nedir merak ediyorum beyler

  1. Hocam kırmızı haptan çıkarman gerekwn sonuç bir kadına asla güvenemeyecek olman değil, bir kadına güvenmek için performans yükün olduğu, disney masalı koşulsuz aşk dolmalarını yutarsan ise kadının hipergamisini azdırıp ona güvenemeyeceğin. İkincisi de mavi haplı “güven” konseptinin çocukça bir “40 günlük kadınıma 40 yıllık anam gibi davranayım” saçmalığı olduğu. Üçüncüsü de hayatın herşeyi getirebileceği ve erkeğin her şeye hazır olması gerekliliği. Erkeğin önden aldatması gereksiz ve ben bağlılık sözü verilen ilişkide aldatmayı erkeğin ruhuna zarar veren ve etik dışı bir aktivite olarak görüyorum.. Sadece istese yeni hatun bulabilecek kadar sosyal hayata ve kişisel gelişime sahip olması yeter. Hem sevgilini ve eşini aldatırsan yakalanmamak için olduğundan sünepe görünmen gerekeceğinden aldatman aldatılmana neden olabilir 😀

   1. Benim merak ettiğim başka bir konu var. (Daha önce değindiniz mi bilmiyorum. Gözümden kaçmış olabilir.)
    Bu meselelerde sanki es geçtiğimiz bir şey var. Özellikle pek ilişki tecrübesi olmamış kızlarda eğer kendilerini çirkin veya kilolu görüyorlarsa, alfa oyunumuz bizi onların gözünde ulaşılmaz kılıyor. Ya onlara hiç bakmayacağımızı veya hemen sıkılıp bırakacağımızı düşünerek kaçıyorlar. Özgüvensiz bazı kızlar bırakılma acısını yaşamamak için hiç başlamıyorlar. Bunu bir kaç kez gözlemledim. İlerde bir iki tecrübemi yazmayı düşünüyorum.
    Sizin bu konudaki görüşünüz nedir?

     1. Mesela üç dört yıl önce sosyal medyadan bir kızla tanıştım. Bir süre sohbet ettikten sonra yüz yüze oturup bir çay içelim dedim gelmedi. Tamamen iletişimi kestim. Bir buçuk sene sonra kız bana yazdı. Kilolu olduğu için görüşmeye cesaret edemediğini mide küçültme ameliyatı olup kilo verdikten sonra görüşmek istediğini söyledi.
      Aslında Türkiye’de tinder gibi yerlerdeki çoğu kız kilolu ve özgüveni yerlerde olan kızlar. Ama fotoğraf oyunlarıyla daha farklı görünüyorlar. Bu gibi mecralardaki kızların çok büyük kısmı asla kimse ile görüşemeyen kızlar.

     2. Bunun alfa oyunu ile alakası yok. CPDsi düşük olduğu için sosyal medyada ilgi ihtiyaçlarını karşılayamayan kadınların tinder mesajlaşmasını ilgi ihtiyacını karşılamak ve ego tatmini için kullandığı ama buluşmaya gelmedikleri bilinen bir olgu. Bunların zaten orda olma sebebi sadece mesajlaşmak. Senin ulaşılmaz olmanla alakası yok. Beta erkeğe göre tek fark betalar da buluşmadan aylarca mesajlaştıkları için kızları aylarca mesaj akışında tutuyorlar.

     3. Fikrinizi merak etmiştim. Sonuç olarak kadınların böyle kaygılarla bir alfa erkekten uzak durmasının söz konusu olmadığını düşünüyorsunuz. Ben bundan emin değilim. Sadece hiç bir ihtimali es geçmemek için bir kenarda tutuyorum. Bazı kızların beta erkekler gibi özgüven sorunları çok fazla. Kendi CPDsini doğru değerlendirememesi veya karşısındakini gözünde çok büyütmesi veya terk edilme anksiyetesinin bazı kararlarını etkileme ihtimalinin bir kenarda tutulması taraftarıyım.

     4. Ne demeye çalıştığını anlamadım. Daha fazla alfalaşmanın yan etkisi mi demek istiyorsun? Bir kız böyle değerlendirmeler yapıyorsa bu onun kendi işi. Bir erkek yokluk zihniyeti veya her masum meleği oneitis yapma huyu içinde değilse çevresinde kendi kendini eleyeni neden düşünsün.

      Alfa erkek biraz güzel hatun gibidir. Kendi kaliteli biri ile beraberse gerisini düşünmesi gerekmez. Örneğin aslında bir bilgisayar dehası ve geleceğin milyoneri utangaç ve kendisine bakıp tek kelime edemeyen erkeği düşünmemesi gibi.

     5. Haklısınız. “Daha az alfa olayım” diye bir mantık olmaz heralde. Ya da aşırı doz alımı falan 🙂 Yani “fazla alfa olmayalım” demiyorum. Belki şu: Mesela geçmişte yaşadığımız bazı olayları bir de bu ihtimali düşünerek yeniden değerlendirebiliriz. Ya da bizi bundan sonra kabul etmeyecek olanları. Pesimist bir tavırla hemen kendimizde problem arayıp özgüven zedelenmesi yaşayacağımıza optimist düşünüp onun korkaklığına bağlayabiliriz. Bu şekilde düşünebilmek bizi daha alfa kılar.
      (Tabi bu açıklama oyunu oyun olmaktan çıkarır)

     6. Benim de buluştuğum kadın. Buluşmadan sonra Beni bir dah aramaZsın sanmıştım dedi. Ben de bunu da Yatağa atamazsam yazıklar olsun dedim Kendi kendime…
      (Atamadı)
      Çok üstüne gittim galib

      Bu yüzden doğru bir soru.

    1. Senin bahsettiğin olay benim başıma geldi zamanında, kıza tanışıklığımızın yaklaşık 3. haftasında ilgisinin artık gizlenemeyecek kadar bariz olduğu bi zaman öpüşerek yanaştım, kızın heyecandan boyun damarının nasıl attığını hala hatırlıyorum, karşılık verdi ama eli ayağına dolaştı bi bacağıma koyuyor elini bi sırtımdan tutup çekiyor kendine, sonra öpüşmeyi bırakıp “beni kendine alıştırma n’olur alıştırma, yarın başka bir kıza da böyle yapacaksın, ben nasıl kaldıracağım bunu bana yaşatma bunu” gibisinden bir şeyler söyledi ve çekildi, ben de hemen kalktım gülerek “ne fark eder” dedim eğilip dudağından bir daha öptüm ve çıktım oradan. Olaydan sonra telefondan da hiç konuşmadık, ertesi günün gecesi kapı çalındı açtım bi baktım o, ondan sonra da olaylar gelişti zaten. Kız da bu arada ve çok güzel olmayan, özgüvensiz ve utangaç bi kızdı. Yani bir kızda karşıdakine hayranlığı çok olduğunda koruma kalkanlarını açacağı bi mekanizma yok normalde. Belki orada biraz ısrarcı olsam yine indirirdi yelkenleri suya.

    2. Buna benzer bir düşünce bende de oluştu. Bu durumu ciddiye almalı mı? Eğer bir kadın kendi özgüvensizliği, genelde çirkin bir lise dönemi geçirmiş olanlar ve tecrübesizliğinden kendini eliyorsa bence beni gereksiz zaman harcamadan kurtarıyordur. Kimsenin vajimusmusunu çözecek zamanım yok.

   2. evli kadına yürümeden önce sonuç alabilmek için kocasının beta olup olmadığına bakmak yeterli, eğer yürüyen kişi alfaysa tabii. Sanırım TRP’ye göre düzenli kurcalanan beta eşini ayartmak çok kolay. Tabii eğer bunu deneyen kişi alfaysa veya kadının kocasına göre daha yüksek statüdeyse.

    1. Bunu yapan bizden değildir. TRP redditini sikleme. Biraz eşelersen beta kocası olan evli kadını siktim diye hava atanların hepsi, genç kızlara yürüyecek götü olmadığından 40 yaşında hatuna kalan 20lik abazanlar.

     Artı şunu da söyleyeyim. Erkek istediği kadar alfa takılsın o beta kocanın kafaya sıkacağı kurşunla görür evli kadına yürümeyi. Cem Yılmaz’ın business class esprisi gibi. “Ya biz alfaydık biz de mi öldük”.

     Geçen aylarda iki haber vardı böyle. Kadın evde çocuk varken sevgilisini eve alıyor. Beta eş yanlışlıkla eve gelip bunları yakalayınca bıçaklıyor. O sevgililer o kocalardan daha alfaydı muhtemelen. Ama şimdi hakettikleri delikte çürüyen onlar. Kocalar ise az bir cezayla çıkarlar.

     1. birlikte olduğum kadın gidip babasına veya abisine “1992 benimle zorla ilişkiye girdi,” dese gene öldürülebilirim. özellikle taşradan istanbul&izmir gibi büyük şehirlere okumaya gelen kızların çoğu muhafazakar ailelerden geliyor. evli kadınlarla birlikte olalım demiyorum zaten de pratikte bu mümkün yani.

     2. Kadınla birlikte olmamış olsan bile söyler birlikte olunca mührünü basmıyosun ki oraya sanki. Olay esnasında kayıt alın ve kesinlikle de çaktırmayın.

 2. 5 sene evvel bir kitapta okumuştum bunu.
  (yeşil kapaklı . İsmi sublumınal)
  Araştırma çok eskiye dayanıyor diye biliyorum. Yıllardır da denerim. Fakat içerden gelen dısardakını daha kolay yönetirken dışarıdan gelen biraz kötü duygular hissettiriyor.
  Benim deneyimim böyle.

 3. Alfa erkek biraz güzel hatun gibidir. Kendi kaliteli biri ile beraberse gerisini düşünmesi gerekmez. Örneğin aslında bir bilgisayar dehası ve geleceğin milyoneri utangaç ve kendisine bakıp tek kelime edemeyen erkeği düşünmemesi gibi.

  Burada demek istediğinizi anlamadım? Biraz daha açar mısınız?

  1. Yani güzel kızlar pek erkekleri düşünmezler. Orda benim keşfetmediğim bir cevher var mı diye zaman harcamazlar. Alfa.erkekler.de öyle.

   1. O değilde bir kadına teşekkür etmek zayıflık göstergesi midir? Günlük konuşmalarda kibarlık gösterince Türkiye de zayıflık olarak algılanıyor, aksi durumda da kesin bu kişi benden faydalanmak istiyor anlamı çıkıyor. Bazen bu tür kipleri kullanıp kullanmamakta kararsız kalıyorum siz ne dersiniz?

    Bir de Dünya da ki liderlerin başatlık (baskın) özelliği bakımından karakter tahlilini yapsaydık kimin daha alfa davranışları gösteriyor olduğunu söylerdik. Ben şöyle bir sıralama yaptım gözlemlerime dayanarak “d. trump < erdoğan < v. putin" siz böyle bir sıralama yapsaydınız nedenleriyle birlikte ne şekilde olurdu?

    1. Trump’ı başa koyardım. Özel kuvvetlerde sayısız operasyona katılan eski komando Netanyahu’yu, Kral Hüseyin’i de listeye katardım.

     1. Değildir, neden olsun? Tabii beni eklediğin için teşekkür ederim, buluştuğun için teşekkür ederim gibi bir şey değilse.

 4. Bugün sınıftaki kızları etrafıma toplamış bir şeyler anlatıyorken yediğim shit testler: bacakların neden o kadar ayrık senden bağımsız mı? Evet sağ ve sol arada kavga ediyor.
  Sopa yutmuş gibi neden yürüyorsun? Sağlığa çok yararlı deneyin.
  Çok zayıfsın neden böyle? Biliyormusun zayıflıktan ölüyordum zor tuttular. Kahakağalar
  Sonuç:Sınavda bu çıkabilir dikkat et.Sınavda çıktı yaptın mı.Daha bir ilgili davranışlar.Ve bir tanesi de seni sevmiyorum dedi. Sınavda kopya vermedi. Bu kız sürekli bakıyor ama.Sözleriyle çelişiyor.Ve bazen ters bir hareketim olmasa bile hepsinden ödev konusunda faydalanamıyorum.Bazen inatlaşıyorlar.Bunu çözemedim.

   1. Abi adam benim akrabam. Çocukların ikisi de kız, biri 11 diğeri 8 yaşında. Ben su isteyince getiren çocuklar babaları isteyince getirmiyorlar. Bazen babasına vurduğunu görüyorum. Akrabam olan herifte evin erkeği olmayı becerememiş birisi, yani karısıyla restorana gitseler siparişi karısı verecek. Üzülüyorum adamın haline, çocuklara söylüyorum babanıza böyle davranmayın diyorum ama fayda etmeyeceğini de biliyorum. Çünkü bunun sorumlusu çocuklardan ziyade adam gibi geliyor.

 5. Hocam youtube’de coach corey wayne diye bir adam var bir ara çok takip ediyordum. Şunu kesinlikle söyleyebilirim alfa davranışlarını iyi öğreten bir adam ve sistemlestirmiş. Örnek olaylarda nasıl davrancağımızı söylüyor yani haftada 1 kere mesaj at , WhatsAppda Kanka gibi 58 saat mesajlaşma buluşma ayarla , ilişki isteyen taraf olma , buluşmalar da eğlen liderlik et ve seksin olması için ortam hazırla…

  Gibi red pill kafasına çok uygun her şeyi FAKAT kafamı karıştıran bir tavsiyesi var bunu size sormak istiyorum.

  Bir kıza mesajda buluşma ayarlamak istedin kız bahane sundu. Bunun üstüne diyor ki sinirlenme , trip atma sadece fikrini değiştirirsen mesaj at , bugünkü son videosunda adamın teki clubtaki kıza yazıyor kız bunu istemiyor adam diyorki “fikrini değiştirsen ben şurdayım”

  Tabi bunu derken başka kızlarla konuş , tabak çevirmeye devam et diyor kafa yapısı yine red pill

  Fakat bir kız buluşmak istemediği için fikrini değiştirirsen ara mesaj at demek , ya da bir kız seni istemiyorsa fikrini değiştirsen haber et demek ne kadar doğru ?

  Bu red pill kafasına ters değil mi kızın kafasında “nasıl olsa istersem tekrar buluşurum” düşüncesi olmuyor mu ?

  Tamam bu yaklaşım işlevsel, pragmatik. Bir kızı çok istedik o bizi istemedi fikrini değiştirsen mesaj at diyip açık kapı bıraktık , bazı olaylarda da kız gerçekten geri dönüş yapıp mutlu sonla bitiyor. Fakat bu yaklaşıma size bakış açısınız nasıl olcak. Sırf işlevsel pragmatik diye bu yaklaşım bizim kendimiz hakkında düşüncemiz de sıkıntı yaratır mı ?

  1. Aslında buradaki amaç anladığım kadarıyla kadında “şimdi korktuysan sıkıntı yapma bak şuradayım, gelirsen sikerim, gelmezsen de sıkıntı yok, ben zaten başkasını da sikerim.” demişsin gibi bir his yaratmak. Needy gibi gözükmeyecek şekilde yapmak önemli yani. Aynı zamanda “Ok istemedin, ama kaybedeceğin bir şeyler olabilir, sana bir şans veriyorum” hissiyatı yaratmak da olabilir. Bazen söylediğin şeyin anlamı, nasıl söylediğine göre çok değişir.

  2. Herhalde dünyanın en saçma olayı bu olsa gerek.

   “Fikrin değişirse şurdayım” Bu ne olum?

   Kadın MANTIKLI Düşünerek tercih edip ARZULAMIYOR ki seni; Sen gittikten sonra + ve – özelliklerini KAFANDA SIRALAYIP + ÖZELLIKLER BASKIN GELDİYSE YANINA GELSİN.

   Bunu diyen bi herif MANTIĞA OYNUYOR. Mantığa değil, duygulara oynayacaksın.

   Arzunun dinaminiğini bilmeyen bi herifin verdiği tavsiye kısaca bu.

   Kadın fikrini verirken mantıgı devrede değildir, içgüdüleri devrededir. Alfa bir duruş sergilersen zaten seni ARZULAR.

   Eğer o ARZU oluşmadıysa fikirdir falan filan boş muhabbet.

   Emin ol sonradan yanına gelen kız varsa da adam tesadüfen iyi bir açılış yapmıştır, çerçeveyi saglam tutmus ve eglenen ustalığı iyi koruyarak davranmıştır. Ve oluşan arzu, sonda yaptığı “fikrin değişirse şuraya gel” Malliginin önüne geçmiştir.

   Olay kadının düşünüp fikrini değiştirmesi değil yani, arzu olduğu için mallığı gözardı edebiliyor. Ancak açılış kötüyse arzu az olur ve gelmez senin yanına falan.

   Ve bu yaklaşım kadının AĞZINDAN çıkana göre hareket eden adamın yaklaşımidır.

   Bak dostum; kadın sana ilk aşamada neredeyse İÇGÜDUSEL olarak HAYIR DEMEYE PROGRAMLI bi varlık.

   Ona evet/hayır cevabı arayan bi soru sorarsan muhtemelen cevabı hayır olacak. Seni arzulasa bile bence %90 oranında HAYIR diyecek. Kaşar-basit kız görünme korkusu sana olan arzusunun önüne geçebilir.

   Senin yapman gereken onay arayan sorulara başvurmadan herhangi bi konudan diyalog başlatıp soru sormadan muhabbet etmek. Eğlenceli bi ortam varsa ve çerçeven saglamsa, hafifte dokunarak falan niyetini belli edersen zaten arzu duymaya başlayacaktır.

   Kadının laflarına değil, davranışlara odaklanmalısın. Yüzünde gülücükler varken utana sıkıla hayır diyen bi kız seni arzuluyordur. Ve sen ağzından cıkana bakıp “tamam o zaman ben gidiyim şurdayim” dersen beden dili okumayi beceremedigin için sana arzu duyan kızı kaybedersin.

   Ve son olarak kadın kimin YANINA Giderse, o adam onu terslemeyecektir zaten. Kadını reddeden erkek kaç tane çıkar ki? Yani “ben müsaitim, gelmek istersen burdayım” LAFINI SÖYLEMEK Dünyanın en gereksiz cümlesi.

   Amk bunu söylemesende kadın yanina gelirse ona iyi tepki vereceğini ADI GIBI IYI BILIYO ZATEN. Zaten müsait olduğunu ve kadın aradığınin farkında kız. Her erkek kız gelmesini ister yani kılını kıpırdatmadan. Bu cümle de saçma bence o yüzden.

   TRP’nin dışında ki herifleri siktir et sen. Sadece yüzeysel düşünüyorlar ve kadin doğasından,arzu dinamiğinden falan hiçbirinin bir bilgisi yok. Yaşadığı olaylar üzerine aldığı olumlu tepkileri düşünerek kendi çapında taktik veriyor işte. Ancak bu işi biyolojisiyle beraber inceleyen akımlara odaklanmalısın. Kadınları ve yürumeyi bu siteden öğren sen.

   Trp yutmayan hiçbir herif kadın ları tam anlamiyla tanıyamaz. Anca Pua olur ve kizi etkilese bile betalaşabilir. Neyse kib.

   1. Emin ol sonradan yanına gelen kız varsa da adam tesadüfen iyi bir açılış yapmıştır, çerçeveyi saglam tutmus ve eglenen ustalığı iyi koruyarak davranmıştır. Bu doğru. Fakat kız bir ton sebepten ilk yürümede sana gelmemiş olabilir. Arkadaşları görür diye çekinir, heyecan yapar hayır der (eğer yürürken kafanızda başarı planı olursa, bazı kızların heyecandan ne yapacağını şaşıracağını anlamak zor değil), senin ısrarsız nextlemen ona aç olmadığını gösterip etkilemiştir, vs … Bazen kızlar telefon verse de ekerler. O an erkek arkadaşı vardır, son an başka planı çıkar, elinde daha iyi bir aday vardır. Sonra durum değişir geri döner.

    Bizim memlekette tek kıza yapışmak standart olduğundan bu konuya girmiyorum ama aslında telefonunu veren ama eken kızlara bir iki ay sonra üçüncü bir mesaj gönderip yoklarsanız, bazı kızlardan iş çıkar. Durumu değiştiği için. Tek bir kıza saplanmayın ama bu teknikten de ekmek çıkar.

    1. Kendi fikrimi ortaya koymak gerekirse , sığ bir pencereden bakarsanız ilk görüşte bu kapıyı açık bırakma stratejisi alfalık prensebine ters gelebilir. lakin yine kendi düşüncelerimi söylüyorum: bunu yaparken tabii ki kıza takılıp (oneITIS) ödül bekleyen aç köpek gibi beklemeyeceksin, dolayısıyla şu da var alfa perspektifini her zaman geniş bir yelpazede tutmalı, dar bir görüş açısıyla ilerlemek mümkün değil, bence bunu söyleyen kişide ki düşünce de bu yön de olduğunu varsayıyorum. sonuçta açık bir kapı bırakmak, ufak bir test sürüşünden zarar gelmez, çünkü her şey deneyimle odaklıdır. ondan dolayı alfanın perspektifi geniş bir düzeyde olmalı, tabii ki bu söylediğim o kişiye takılıp kalmamak şartıyla.

  3. Benim anladığım kadarıyla “fikrini değiştirirsen şurdayım burdayım vs” ne dediğinle vermek istenen mesajın pek bi alakası yok. Bundan sonra o kişinin pratiğinden bahsettiğin gibi saplanıp kalmadan başka kızlara yürümen asıl show kısmı diye düşünüyorum. Sonuçta kıza byy desen de hiçbişey demesen de başka seçeneklere doğru yöneldiğini görmesi (ki bu potansiyele şahit olması bile bence bir kız için müthiş çekici) onda ki tutkunun alevlenmesin de ve avcı pozisyonuna geçmesin de büyük rol oynar. Yine de nereydeysen oraya gelmez büyük oranda fikri vs. artık neyi değiştiyse. Ama ona tekrar yaklaştığın da onun gözünde çok farklı biri olucağın da baya muhtemel. Fikrini değiştirirsen… cümlesini kıza söyledikten sonra hala aynı ortam da bulunduğunu farz ederek yazdım.

 6. Mahmut abi sen ne düşünüyorsun bu konuda ?

  Neym dediklerine itirazım yok zaten benim bildiğim şeyleri anlatmışsın sormak istediğim konudan baya uçmuşsun yani..

  Burda adamın kafa yapısı şu mesaj attın buluşmaya çağırdın çeşitli sebeplerle buluşma gerçekleşmedi.

  “Fikrini değiştirsen mesaj at” seçeneği ile belki kız 1-2 hafta sonra kendiliğinden geri dönecek ve mutlu sonla bitecek. Ki adamın son videosuna bakarsanız “she wasn’t interested” adlı videosuna kız bir çok kez geri dönmüş(hb10 luk). Adamın bir beta davranışı yok o yüzden sen farklı bir açıdan bakmışsın neym.

  Yani direk nextleyip bu kızın defterini tamamen kapatmak yerine kıza isterse bir şans daha verebileceğimizi gösteriyoruz.

  İşte burda da benim kafama karıştıran şu: Adam taş gibi kızla başarıya ulaşabiliyor defteri kapatmadığı ve sağlam oynadığı için Fakat bir kıza fikrini değiştirsen mesaj at yöntemi bizim kafa yapımızı olumsuz etkiler mi ?

  Mahmut abi sen bi el atsana şu duruma.

  1. Corey Wayne’i severim. Özellikle de mühendis hesap kitabı ile yazdığı kitabı çok iyi. Kendisi, uzun süreli ilişki için avlananlara oldukça faydalıdır. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi ilk buluşma taktiklerini bu adam verir (ama kitabında, videolarda işi hep yarım bırakıyor). Kendisi bana göre neredeyse purple pill bir kırmızı haplı.

   Fakat “fikrini değiştirsen mesaj at” bana saçma geldi. Kız zaten sen kaybolduğunda fikrini değiştirirse mesaj atar. Bunu açıkça söylemek ise yine şu meşhur “bunları söze döken adamın kızlarla tecrübesi azdır” izlemini yaratabilir.

   NEXTlemeyi yanlış anlıyorsunuz. NEXT demek kızı kafandan çıkarmak demektir. Kızla köprüleri atmak değil. Eski sevgili gibi mevzularda çoğu erkek köprüleri atmazsa dayanamayıp kıza mesaj atacağı için köprü atmak iyi olabilir ama normalde NEXT ettiğin kızı sen unutursun ama kız sana sonra yeşil ışık yakarsa yeniden işleyebilirsin. Ama bu kızlar genelde sana direk hayır diyen değil de seni bir sebeple eken kızlardan çıkar.

   Tekrar ediyorum, NEXT demek, kızı kafandan çıkarmak ve önüne bakmak demek. Kız yeniden gelirse (daha hiç münasebetin olmayan kız) ona “ben seni nextledim kusura bakma” deyip tekrar yürümemek değildir.

 7. Mahmut abi selam, Corey wayne’den biraz ilk buluşma tuyolari verseniz, çevirseniz cok iyi olur gibi 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *