Neg nedir?

Neg nedir yazmamız istenmişti. Kısmet bugüneymiş. Neg (Negative hits) PUA zamanından kalma, HB skalasının tepesindeki hatunların “burunlarını”, fiziksel burunlarının seviyesine indirerek yürümeye elverişli hale getiren nükteli yorumlardır.

Neg’i PUA Cemiyeti’nde Joker gayet güzel, kısa ve öz açıklamış :

Negatif kelimesinden gelir. Kazara görünen açıklamalar, iltifatın içindeki küçük sokuşturmalar. Bir nevi kıç indirme operasyonu..

Örnekler:

“Güzel tırnaklar, gerçek mi “

“he he ne şirin konuşurken burnun oynuyor”

“ saçlarını kendin mi kestin”

“göz kaleminin rengi çok güzel , makyajı arabada mı yaptın çukura girince biraz kaydırmışın gibi “

Neg ile bir taşla dört kuş vurursunuz. Güzel kadınlara yürüyen erkekler, bu kadınları iltifata boğmaya ve her dediklerini onaylarken onlarla hiç görüş ayrılığına düşmemeye meyillidir. Bu beta oyunu tahmin edeceğiniz gibi çok nadir işe yarar. Çünkü 1) sahtedir, 2) kızın götünü kaldırır ve 3) hemen hemen her erkeği yaptığı bir bayağılıktır. Neg ile :

1) Güzel bir kadının, alışık olduğu “beta number 1,001,001, bana yürüyor, kıçımı yalayacak” rutinini bozarak onun ilgisini çekersiniz

2) Kadının kıçını, fiziksel kıçının seviyesine indirirsiniz.

3) Kadının güzelliğinden etkilenmediğinizi gösterirsiniz.

4) Kadına kendisinin de erkeğin ilgisini çekmeye çalışması gerektiğini ima edersiniz.

Neg, aşağılama değildir. Neg, ilgisizliği gösteren, çoğu zaman şaka yollu yorumdur.  Tecrübesiz erkekler ve çaylak PUAlar negi anlamadıklarından, negleyim derken kıza hakaret ederler ya da kaba davranırlar. Negin amacı bu değildir.

Negin sonucunda kadın genellikle güler. Bu gülüş sinirli de olabilir. Ama bozulmazlar. Neg mi yaptınız kaş – göz mü yardınız bu kritere göre anlayabilirsiniz. Derler ki bir kıza hakaret ederseniz size saldırır, eğer neglerseniz kendinden şüpheye düşer.

Bu yüzden neg’i Türkçe’de (şaka yollu) takılmak gibi anlayabilirsiniz. Örneğin, kızın göbeği açık bir tişört giydiğini düşünün. Çoğu erkek, bu göbek açıklığının ne kadar seksi olduğu noktasına takılır. Ya ağızlarını açmazlar ya da kızın karnının ne kadar düz olduğunu belirtip, gym’e mi gittiğini falan sorar. Kendinden önceki on yüz bin betacık gibi.

“Tişörtün çamaşır makinesinde mi çekti böyle?” diye sormak ise negdir. Göbeğinin açık olmasının, yıkanıp çekmiş bir tişört giymek gibi kendisini komik gösterebileceğini ima ediyorsunuz ama hakaret yok.

Neg iltifat gibi olup da ufak sokuşturma içerebilir. Kolunda ouroboros dövmesi olan kadına “çok güzel dövme .. güzel de … kendine oral çeken ejderha ne anlama geliyor” demek negdir mesela (ben yaptım kahkaha attırdı ama siz evde kendiniz denemeyin).

Neg geleneksel olarak HB7 – 7.5 ve üstü kadınlara uygulanır. Kadın HB8.5 üzeri ise iki neg  gerektirir. Geleneksel olarak dedim zira Neg, eskiden ortalama kızlar için uygun değildi. Bu kızlarla sadece kendi sosyal statünüzü göstererek başa çıkabilirdiniz. Kızınkini alçaltmanıza gerek yoktu zira alçaltacak bir şey yoktu. Son 10 yılın sosyal medya patlaması ile artık beta uydu erkekler için hatunların kıçını yalamak bir tıklama uzakta olduğu için, kadınlar artık kendilerini oldukları HB seviyesinin 2 – 3 puan üstünde sanıyorlar. O nedenle bu devirde neg, çoğu kız için kullanılabilir hale geldi. Fakat siz yine de HB 7 altı olan ve bunun da farkında görünen kızlara neg kullanmayın. Ve neg gaddarlık değildir, yani bir kıza gidip de “benim için çok şişmansın” neg değildir, piçlik değildir, pisliktir.

Çaylakların yaptığı bir diğer hata da, nege bağlamaktır. Erkeğin yürümesine pozitif tepki veren ve canayakın bir kadınla neg ne gereklidir ne de uygundur. Sürekli neglemek, böyle bir kızda ters tepebilir.

Bilim de neg’i destekliyor gibi:

Walster (1965) anlık özgüvenin yabancı birinin romantik yürümesine etkisini inceledi. Araştırmada bir grup kadın denek, kendileri ile flört eden erkek araştırma asistanını ile etkileşime girdiler. Kadın deneklere kişilik testleri ile ilgili negatif ve pozitif geri bildirimler verildi. Özgüvenleri bu şekilde azaltılıp arttırıldıktan sonra, erkek asistandan ne kadar hoşlandıkları soruldu.

Araştırma sonucu gösterdi ki, özgüvenleri geçici olarak azalan kadınlar, erkek asistanı özgüveni geçici olarak yükselen kadınlara göre önemli ölçüde daha fazla çekici buldular. Walster (1965) bu etkinin 2 sebebe bağlı olarak oluştuğunu teorize etti. Birincisi, kendilerini “kusurlu” hisseden denekler, bir partnerden daha azını bekliyorlar. İkincisi, özgüveni azalan bir kişinin daha fazla onay ve sevgi bekliyorlar. Bunların birleşiminde ise kişi “daha alçakta” hissedince, romantik partner adaylarını daha çekici buluyorlar.

Neg gibi oyun teknikleri bazılarına etik gelmeyebilir ve hatta manipülasyon olarak görünebilir. Ama bunlar kadınların cinsel doğalarından türemiş ve işe yarar tekniklerdir. Ve aslına bakarsanız, neg etik dışı da değildir. Burada yaptığınız kıçı ilgiden kalkmış bir kadını normal insan konumuna koymak ve kendinizi statülü bir erkek olarak pazarlamaktır. Benim şahsi görüşüm, negin çalışmasının en önemli nedeni, kadına erkeğin belli bir statü ve cesarete sahip olduğunu göstermesidir.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

52 thoughts on “Neg nedir?”

 1. Bunu bilmiyordum ne olduğunu. Ama farkında olmadan pek çok kez yaptığımı fark ettim 😀 Tepki hep: “ya Selah çok kötüsün!” şeklinde oldu. Tabii tadında bırakın.

  Ouroboros esprisi mükemmelmiş bu arada 😀

 2. Bence neg üzerinde daha fazla örneklendirme verilmeli, çaylaklar gidipte ilk duvara toslamasın. 🙂 düz yoldan laf giydirince ortamın fitilini ateşlemesinler.

 3. Bu pua cemiyeti paralı. Sizce bu parayı vermeye değer mi? Pek de ucuz sayılmaz bir site üyeliği için.

  1. Diğer pua sitelerine üyelik hakkında :
   geçen yıl senelik 120 lira para verdim 1-2 hafta baktım bıraktım . Ordan premium üyelikle öğreneceğiniz bilginin 3-4 katını burda çok daha sade ve kaliteli bi şekilde öğrenebilirsiniz . Denenmiş onaylanmıştır . Eminim orda da çok kurcalasan iyi bilgiler bulunur ama para bayılmaya değmez . Johnny Delusion da kitap çıkardı mesela .Bu adamlara saygım sonsuz emek göstermiş yapmış.Yine de hiçbiri bu sitedeki bilgiler , çeviriler kadar öğretici ve samimi olmuyor . Bu benim tecrübeyle sabit görüşümdür katılmayan olabilir .

   Burdaki samimiyeti başka bir türk pua/redpill sitesinde de görmedim .

   ÖZET GEÇ derseniz , benim için bu tip sitelere para verilmez ,emek karşılığı bağış yapılır anca . İsteğe bağlı olur .

   1. Bir de iki site arasında şöyle bir fark var , Mahmut Abi bu blogta Red pill ‘in kadın erkek ilişkileri bölümünü ele alıyor yüksek oranda bu konuda yazıyor/çeviriyor . Cemiyetse redpillden ziyade kız tavlama sanatına ağırlık veren bi forum .

  2. Cemiyet ve pick up sistemi redpillin alt birimi gibi. Üyeydim, epeyce rapor var. Day game night game, yatak, başarılı başarısız açılışlar gibi çok fazla post var. . 2009lara kadar gidiyor postlar. Ezik gelip avcı çıkan adamları görüyorsun vs. Ben artık okumaktan sıkılmıştım. Bir daha da üyelik almadım. Redpillden sonra almaya gerek de duymuyorum. Her ne kadar okumasam ve uygulamasam da lüzum görmedim. Ama parasına değerdi hiç acımadım.

 4. Neglemekte uzmanlaşmak için ne yapmak lazım ? Dozunu iyi ayarlayamayınca öküz sınıfına düşünebiliyoruz.

 5. Şöyle 100 civarı örnek içeren bir PDF yapsak Türk gençliğine muazzam bir armağan olurdu bence trp olarak olaya el koymalıyız herkes 5’er 10’ar tane atıp bunları seçip PDF yapsak dehşet’ül vahşet olur.

 6. Geçen yaz ayında pua cemiyetinden gold üyelik aldım ilk başlarda çok takiliyordum taki kırmızı hap ile tanışana kadar. Geçen gün bir bakayım yeni bir şey var mı diye şifremi hatirlamadim. Kırmızı haptan sonra kesmedi artık . Ekşi sözlükteki ‘Theredpill öğretisindeki yazarları da okursanz kafanizda daha iyi şekillenmeye başlayacaktır.

 7. Mesela ben burnu yamuk bir kızla konuştuğum zaman hep “Saçın böyle güzel dikkati burnundan çekmiş“ derim.

   1. – HB skalasının tepesindeki hatunların “burunlarını”, fiziksel burunlarının seviyesine indirmek.
    -Kazara gorunen aciklamalar iltifatin icindeki kucuk sokusturmalar. Bir nevi kic indirme operasyonu.
    Tanimlarina uyuyo niye hakaret oldugunu anlamadim.

 8. Alfa dula yürümek
  Hb 6,5 bir kadın, önceden 8/10 luk bir elemanla olduğunu biliyorum. Muhtemelen bu yüzden kocası tatmin etmedi ve boşandı.
  Buluştuk;
  Alfa davranışları sergiledim sürekli.
  Giderek artan şiddette Shit testler ve benim başarılı savuşturmalarıma verdiği tepki ve cevapları sıralayarak özet geçiyorum;
  1-bilmem ne ülkesinde sevgilim var, ama sıkıldım ayrılıcam
  – bir barda başka kızları güldürdüm-
  2- kızlar saçma sapan espirine ne çok güldüler
  3- sevgilimi sizin şirkette işe alsanıza
  – espirili bir şekilde savuşturdum
  4- sevgilimi aldatmam ama arada flörtlerim oluyor
  – güldüm, umursamadım, senin flörtlerin var mı dedi
  – gülerek, çeşitli çalışmalarım var dedim.
  Burdan sonra, şurada şu grup çıkıyor, acıktım, birgün bana gel yemek yapalım vs muhebbetleri ve sevgilim var lafları ile gece 2 gibi ayrıldık.
  Birkaç gün sonra başka bir kadınla şehirdışı gezimin fotolarını instagram durum olarak yayınladım ama kiminle gezdiğim gözükmüyordu.( bu da alfa dul)
  Ertesi pazar aradım, sıkıldım bişeyler içmeye gidiyorum gelsene dedim.
  Hastayım ilaç aldım sen bana gel kahve içelim dedi.
  – alfa oturuşu, az konuşma
  5-sevgilim var
  6- çalıştığım yerde hoş bir çocuk var
  – umrumda değil savuşturması
  7- geçen hafta kiminle şehir dışına gittin, kadın mı vs soruları
  8- kimse bana ilgi göstermiyor
  9- yakın zamanda sevgili bulamazsam… ( ne dedi hatırlamıyorum)
  – ufak el temesları başlamıştı ki ev arkadaşı geldi ve ortama daldı. Fazla oturmadım kalktım.
  -3-5 gün ara ile telefonda konuşup eğlenen ustalık sergiliyordum
  – bugün tel de işyerindeki komik ama aşırı alfalık içeren bir olayımı anlattıktan sonra haftasonu görüşelim dedim.
  10- geçen barda bi adamla tanıştım belki onunla buluşurum, sana söz vermiyim
  Bu shit test midir bilmem ama ağır geldi bu sefer. Savuşturamadım
  – gülerek ooo hayırlı olsun, bakarız o zaman dedim kapattık.
  Cuma başkalarıyla takılıp, cumartesi bardaki herif hikayesi yokmuş gibi davranıp biryere davet edicem. Sonuç ne olacak bilmiyorum.
  Yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

 9. Bunu sanırım kızlarda yapıyor. Önce “tam bir bir salaksın” sonra da “çirkinsin” testlerinden 5 dk sonra telefonla arayarak evine çağıran bir kızla tinder üzerinden haşır neşir oldum bir kaç hafta önce. Bana shit test ten ziyade böyle bir şeymiş gibi geldi. Kendi reddedilmekten korktuğu için önceden yolunu yaptı gibi. Ya da karşılaştığım en sert shittest ti. Mahmut üstad ne düşünüyorsun bu konuda ? Kızı gördükten sonra ki, kişisel yorumum kızın belki sevdiği erkek tipi olmasam da CPD olarak en az 1-1.5 puan üstündeydim. 5,5-6 ya 7- 7,5 gibi.
  Bu arada “hahah, demekki beni çok istiyorsun” ve “mükemmel flört ediyorsun, senden hoşlanmaya başladım” diyerek yanıtlamıştım.

 10. ehe cidden bunu farkında olmadan ben de yapıyormuşum ama ben hep kızdıklarını düşünürdüm. bir de bilinçli denemek lazım tabii hb8.5 ve üstü kız görebilirsem 🙂 sanırım kızlara not verirken azıcık cimriyim, en iyisinse hb7.5 falan diyorum benim 10 Gigi hadid falan sanırım asdadasd

  1. Hb10 diye bir atın olmadığını Mahmut abi birsürü yorumda bas bas bağırıyor. Hb10 demek mükemmel demektir. Kusur yok demektir. Kısacası photoshop tur. Bu da değil gigi, irina vs. Candy, Adriana gibi kadınlar için bile söylenemez. Çünkü onlar 9 dur, bilemedin 9.5 hadi. 10 olması için göğüslerinin kalçalarının pürüzsüz olması gerekiyor. Adriana limada mesela tonla ben var ve kadın duvara çoktan tosladı. Ben şahsen bunlara en iyi ihtimalle hb8 civarı verirdim.

 11. mahmut abi,
  senin, hayatınızda ipleri elinize almadan, önünüzde aşmanız gereken çok daha ciddi meseleler varken karı, kız toplarına çok girmemeyi tavsiye ettiğini biliyorum gençlere.

  misal, adamın ösym sınavı var, ya da hayatında tam sorumluluklarını eline alamamış, bağımlılıklarından tam anlamıyla kurtulamamış, disiplin kazanmamış vs. gidiyor burada okuduğu ilişki dinamikleri hakkında yazılarla, maskülin, alfa olmak ile ilgili şeylerle hemen “ava” çıkıyor. eee oğlum senin hayatın akıp gidiyor boşuna, bi hedefin yok, ziyandasın… sitede okudukların arasında bunu mu anladın bir tek?

  ben red pilli ve bu siteyi, skeptico nun sitesini bazı genç arkadaşlara tavsiye ediyorum çevremde. fakat kadın erkek ilişkilerinin gerçek yüzünü görüp, sonra bunu bir kenara/cebine koyup, asıl yapmaları gereken hayatta güç kazanmak, iyi bir yerlere gelmek, sorumluluk almak olması gerekirken, gidiyorlar kız peşinde koşuyorlar güçlü bir karakter ve hayat inşa etmeye girişmeden.

  bu konuda bir yazı yazmanı ve bunu “14 – 18 yaş arası gençlere tavsiyeler” ile beraber en tepeye sabitlemeni çok isterim. çünkü bu “ben anlatırım isteyen mgtow olur, isteyen oyunu oynar veya bu bilgileri başka türlü kullanır buna karışamam” şeklinde düşünmenden çok daha farklı. bilhassa gençler kırmızı hap’tan öğrendiklerini nasıl kullanacaklarını bilmiyorlar, hata ediyorlar. bu adamlara nasıl kullanırsanız kullanın demek (bunu dediğini görmedim. kendilerine tatlı geldiği ve gerçeği göremedikleri için böyle yapıyorlar) çok büyük bir hata.

  gençlerin en eften püften sorularıyla bile ilgilenen birisin. bu konu dikkatini çekebilir diye düşündüm. benim zeki bildiğim arkadaşlar bile bu tuzağa düşüyorsa bunu es geçmemeli.

  “14 – 18 yaş arası gençlere tavsiyeler” yazısı bence yeterli değil sözünü ettiğim nokta için. başlı başına bunun üzerinde duran, “gençler dikkat-danger-ölüm tehlikesi” girişiyle “1. amacınız hayatta başarılı, güçlü, disiplinli, çalışkan olmak olsun. sonrasında zaten kızlar kendiliğinden gelecektir. kız konusunu erteleyin, hayatınızı ve geleceğinizi rayına koyup, ayaklarınız yere sağlam basana kadar” minvalinde bir yazı çok iyi olur.

  çok sevdiğim bir sözü de buraya bırakayım.
  “sorunlu insanları düzeltmek yerine, güçlü çocuklar yetiştirmek daha kolaydır.” frederick douglass

  1. Kesinlikle katılıyorum. Ygs-Lys sınavları liseliler için çok daha önemli hayatta. Bir postun üstte sabitlenmesi iyi olabilir.

 12. Selam usta. Daygame’de acilisi yaptiktan 1 veya 2 dakika sonra,kizlarin ayaklari capraz bi sekil aliyor. (fotograf koyamiyorum)
  Bunun anlamini kismen bilsemde, diger arkadaslar icinde aciklarmisin?

  1. Şunu mu diyorsun?

   Kadınların guard pozisyonu bu. Kendini güvende hissetmek için. Bilinçaltında yumurtalarını koruyor muhtemelen 🙂

   Ayrıca sadece daygame’de değil normal gündelik hayatta da sık görürsün. Galiba bacakları da dinlendiren bir hareket. 1 – 2 dakika ayakta kaşınca şıp diye yoruluyor olabilir. Bizlerde tabi taşak olduğundan bu hareketi rahat yapamıyoruz.

   1. Abi bu pozisyon için bir videoda “kendini kitledi (burası senin dediğinle aynı). Buradan gitmek istemiyor, karşısındaki kişiden hoşlandı.”şeklinde yorumlamıştı eleman, sence hangisi?

 13. Neg örnekleri vermek gerekirse :
  -Üzerindeki kıyafetin aynısı annemde vardı, sonra modası geçti diye nineme hediye
  etti. Çok şirin… (görüyorsunuz ki ağır bir neg bu. Kızın kendisini kötü hissetmesini
  sağlıyoruz ancak ona karşı düşmanca bir tavrımızın olmadığını göstermek için de
  sonunda iltifat ediyoruz. Bu işin tekniği budur. İltifat edemesek de şakayla karışık
  sokuyoruz lafı. Asla ciddi ciddi laf sokup kalp kırmak; hayvanlık yapmak yok.)
  -Gözlerin çok güzel ama sol gözün sağ gözünden daha büyük gibi sanki…
  -Sen fal bakabiliyor musun? Çünkü tipinde falcı ifadesi var ve falcılar gibi giyinmişin.
  Çok hoş…
  -Seni döverim. Minnacıksın çıtı pıtı… tek hamlede yerle bir olursun.
  -Bunları gülelim diye mi yapıyorsun yoksa farkında olmadan mı yapıyorsun?
  -Çılgın bilim adamları gibi gülüyorsun. Bu kahkahaları bıkmadan dinleyebilirim
  sürekli.
  -Saçında tüy var. Baya var; ne besliyorsun sen saçında ya?
  (kızın telefonu çaldığında ya da mekanda birden müzik sesi geldiğinde) bu ses senin
  midenden mi geliyor?
  -Seni kınıyorum ben ya… Senin bu hareketlerine karşıyım ben.
  (unutkanlık yaptığında) sen gidip gelmeye başladın iyice. Bunadın resmen. Yakında
  ölürsün sen fazla yaşamazsın.
  (kız yere baktığında) senin gözün toprağa bakıyor. Toprağın bol olsun şimdiden.
  -Sen bunca zaman nasıl oldu da öldürülmedin hiç?
  -Çok şımarık bir çocuksun. Baban olsaydım seni ezerdim yerde.
  -Biz evli olsaydık seni iki günde kapı önüne koyardım. Parasız, pulsuz, kıyafetsiz ve
  hiç tekin olmayan bir yerde gece yarısı hem de.

 14. Neg örnekleri vermek gerekirse :
  -Üzerindeki kıyafetin aynısı annemde vardı, sonra modası geçti diye nineme hediye
  etti. Çok şirin… (görüyorsunuz ki ağır bir neg bu. Kızın kendisini kötü hissetmesini
  sağlıyoruz ancak ona karşı düşmanca bir tavrımızın olmadığını göstermek için de
  sonunda iltifat ediyoruz. Bu işin tekniği budur. İltifat edemesek de şakayla karışık
  sokuyoruz lafı. Asla ciddi ciddi laf sokup kalp kırmak; hayvanlık yapmak yok.)
  -Gözlerin çok güzel ama sol gözün sağ gözünden daha büyük gibi sanki…
  -Sen fal bakabiliyor musun? Çünkü tipinde falcı ifadesi var ve falcılar gibi giyinmişin.
  Çok hoş…
  -Seni döverim. Minnacıksın çıtı pıtı… tek hamlede yerle bir olursun.
  -Bunları gülelim diye mi yapıyorsun yoksa farkında olmadan mı yapıyorsun?
  -Çılgın bilim adamları gibi gülüyorsun. Bu kahkahaları bıkmadan dinleyebilirim
  sürekli.
  -Saçında tüy var. Baya var; ne besliyorsun sen saçında ya?
  (kızın telefonu çaldığında ya da mekanda birden müzik sesi geldiğinde) bu ses senin
  midenden mi geliyor?
  -Seni kınıyorum ben ya… Senin bu hareketlerine karşıyım ben.
  (unutkanlık yaptığında) sen gidip gelmeye başladın iyice. Bunadın resmen. Yakında
  ölürsün sen fazla yaşamazsın.
  (kız yere baktığında) senin gözün toprağa bakıyor. Toprağın bol olsun şimdiden.
  -Sen bunca zaman nasıl oldu da öldürülmedin hiç?
  -Çok şımarık bir çocuksun. Baban olsaydım seni ezerdim yerde.
  -Biz evli olsaydık seni iki günde kapı önüne koyardım. Parasız, pulsuz, kıyafetsiz ve
  hiç tekin olmayan bir yerde gece yarısı hem de.

 15. Bilinçsiz ellerde neg çok kötü oluyor 😀
  Negi ilk öğrendiğim zamanlar bi kız vardı. Bu kız burnu yağlı diye nemlendirip yağını silip duruyordu. Bunla konuşmak için laf atıp ardından burnun geleceğimden daha parlak demiştim. Kız mavi ekran verip 2 saniye sonra bana bağırmaya başlamıştı o gün bu gündür bana gıcık bu kız. Velhasıl kelam neg dikkat edilmesi gereken bir konu.

  1. Sen deyince aklıma geldi, sen öylesin demek için yazmıyorum : kaynağı beğenilmeyen iltifatın taciz algılanması gibi kaynağı beğenilmeyen neg de hakaret algılanabilir. Maskülin olmaktan kurtuluş yok :))

 16. Bunu farkında olmadan çok yapmışlığım vardır. Genelde de hatun kısmı bana kıl olurdu. Ya yeterli kadar beğenilmiyodum ya da sıçtığım yerler oldu herhalde. “Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanırlar” saçmalığına inanmıştım uzun süre. Ergenken, “ekstra komik olma çalışmaları” yapmışlığım vardı baya.

  Kadınlar, hoşlandıkları adamlara güler. Diğerlerinin yaptığı espri, komiklikler şakaları itici bulurlar. Yapandan da nefret etmeye başlarlar. Espriler efsanevi olsa bile. CPD’mi yükseltmeden negleyim bana gülmeyecek kızı.

   1. Değil. O kavram farklı. Burda karşındakini değerlendirmiyorsun. İngilizcede “bitch shield” denilen kalkanları indiriyorsun.

 17. Sana yanlışlıkla çarpan kıza en klasik neg “benimle tanışmak istiyorsan merhaba demen yeterli” demektir.

  Tinder ve instagram neg için çok uygun yerler. İlk mesaja fotolardan ve yazanlardan neg ile girilebilir :

  Dalgalı bir denizde ayakta fotosu olan kıza acımadan “dur tahmin edeyim şu foto çekildikten hemen sonra Kate Upton gibi dalga yeyip yere kapaklandın değil mi?” demek lazım mesela.

  Suratını asmış bir kediyle poz veren kıza “kedin seni çok seviyor … suratındaki ifadeden belli :p” demek.

 18. Konuyla alakasız ama şu an en güncel post bu olduğu için buraya yazıyorum. TRP öğretisiyle paralel olan kitaplar listesi yapsan çok iyi olur Mahmut. Biliyorum, Skeptico’nun listesi var ama daha güncel bir listenin daha iyi olacağı kanaatindeyim. Ben bir öneri ile başlayayım o halde:

  David Deida – Erkeğin Özüne Giden Yol

  Bu kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim. 4-5 sene önce okumuştum, şimdi bir daha okuyacağım.

  1. Masturbasyon İlmi Üzerine – Mark Twain

   bende bu kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ederim 😀 (şaka amaçlı)

  2. Dostum pdf’si var mı elinde o kitabın? Aylarca aradım her yerde stoklar bitmiş amk. Veya alabileceğim bi yer biliyor musun.

   Bende sana 10 numara bi arşiv atarım yandex’ten bu iyiliği yaparsan broski.

   1. İngilizce PDF’si bile yok etrafta, zannetmiyorum dijital ortama aktarıldığını. Üniversite kütüphanesinde mutlaka vardır, mutlaka bakın.

     1. David Deida-Erkegin özüne giden yol.

      Bundan bahsediyorum. Mastürbasyonun ilmi sikimde değil çekmiyorum çünkü ehehe

      Wincewild alooooo

 19. Şimdi Johny D, Harun D, Kadın Avcısı vs vs birdolu sözde kendi kitabını yazan Turk puaların kitaplarındaki herşey MM(Mystery Method)’tur diyecemki emekle çevirmişler hayır türkçesi vardır üstadın kitabının ismi yazarı sahtedir ama içerik aynıdırErkeğin Kutsal Kitabı diye para vermeyin arkadaşlar Mahmut hocami özgün yorumlarından dolayı taktir ediyorum cidden MM tabanli degil oyunu kendi icsellestirmis turkiyeyr uyarlamis bir sekilde anlatiyor ucretsiz bunlari genc arkadaslara aktardigi icin tesekkur ediyorum.
  Not amacim turk pualari aşagilamak degil ama çivi çakmadınız camiamıza MM/The Game/Rules of the game den kopyala yapistir rutinleri kendiniz buldunuz gibi sattiniz .

  Son olarak Scepticonun okuma listesi dengesiz Kırmızı hapı içselleştirmek için o kadar ağır başlanmaz Mahmut Hocam dan ayrı kitap önermeyecegim ama güzel sıralı bir liste yapabilirim ileride talep olursa ve moderasyon onaylarsa.

 20. Neg gerçekten müthiş birşey. Sataşmayı eleştirmeyi espiriyi sempatiyi özgüveni bir arada yapabileceğiniz birşeydir. Ama iyi ayarlanmalı. Tavsiyem sürekli alıştırma yapmanız

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *