Beta vücut dili – Buluşma / yürüme esnasında en çok sergilenen beta sinyalleri

Kızla konuşurken kıza doğru eğilmek oldukça bağıran bir beta hareketidir. Aşağıdaki eleman gibi. Bu bariz ilgi gösterir ki özellikle daha yeni karşılaştığınız bir kadına yapmanız, sizin muhtaç / aç olduğunuzu, yokluk zihniyeti ile kıvrandığınızı sinyaller. Aşağıdaki elemanın ellerinin beline doğru cebinde olması da, duygusal olarak stres altında olduğunu ve ezik hissettiğini sinyaller. Ya da en azından kendine güvensizlik hissettiğini.

Aşağıdaki iki duruş daha iyi. Maskülin ve kadına hiçbir şekilde ilgi sinyali vermiyor. Bu bir vücut dili nötrlüğü başlarda oldukça iyidir.

Kızla buluştuğunuzda en iyi oturma pozisyonu, yan yanadır. Zira bu pozisyondan kıza yakınlaşma, kino, vs. daha kolaydır. Kızla yan yana oturabilmeniz için daha önceden, yan yana oturmaya mecbur kalacağınız mekanlar belirleyip bunlarda buluşma ayarlamanız gerekli.

Ama bu şekilde otururken erkeklerin yaptığı en büyük hata, “öyle güzelsin ki senin için böbreğimi veririm” oturuşudur. Aşağıdaki oturuş.

Kadının vücudu erkekten uzağa dönük ama erkeğin tüm vücudu tamamen kadına dönmüş vaziyette. Burada erkek vücut diliyle aşırı bir ilgi sinyali veriyor. Ama kadının vücut dili ise adama ısınmadığını gösteriyor (adamın bu ilgisi ile de muhtemelen hiç ısınamayacak). Burada erkeğin ağzından çıkan ne olursa olsun hatuna verdiği mesaj şudur : “aman Allah’ım. O kadar güzelsin ki. Seninle birgün geçirmek için böbreğimi verirdim.”

Barlarda yapılan önemli beta vücut dili hatalarından biri de yürür yürümez tüm vücudunu kıza dönmektir. Bunun kıza sinyallediği, sen hiçbir çaba göstermesen de benim tüm ilgim sendedir. Bu gibi sinyaller ise, erkeğin kadınlar konusunda pek opsiyonu olmayan bir beta olduğunu sinyaller.

Bu duruş yerine, ilk yürümede aşağıdaki duruşu tutturmak daha avantajlıdır. Eğer kadın ilgiye pozitif tepki verirse yavaş yavaş ona doğru dönülebilir.

Bar demişken, içkili mekanlarda yapılan bir diğer beta hatası da içki bardağını havada, göğüs hizasına gelecek şekilde tutmasıdır. Erkeğin dik ve omuzlar geride durması, göğsünü ileri atması, onun duygusal olarak meydan okuması ve kolay kolay hiçbir şeyden etkilenmem manifestosudur. Aşağıdaki eleman gibi göğüsü kısmen ya da ortasından kapatan içki bardağı, erkeğin savunma pozisyonunda ve duygusal olarak zayıf olduğunu sinyaller.

Yukarıdaki fotodaki ölümcül hatalardan biri de pipet. Erkek adam pipetten içmez. Bunu sadece barlarda değil, her yerde hatırlayın. Pipet yok. Nokta.

Diğer yaygın beta erkek vücut dili hareketi de, nedensizce yüzünü veya boynunu ellemektir. Aşağıdaki iki fotoğrafta olduğu gibi. Bu tür hareketler, erkeğin kendisine güvensizliğinin, vücudu tarafından dışarı sinyallenmesidirler. Yüzünüzü ve boynunuzu kaşımak da dokunmakla aynı anlamdadır.

El ile ağız kapamak, klasik olarak kişinin dediği şeyin yalan olabileceğini sinyaller ama kadın – erkek ilişkilerinde, erkeğin kendine güvensizliğinin bir diğer dışa vurumudur.

Fotoğraf Kaynakları :

Alfa Male vs Beta Male

Eliminating Beta Male Body Language

How to tell he is into you.

2 Common Body Language Mistakes (Dating)

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

40 thoughts on “Beta vücut dili – Buluşma / yürüme esnasında en çok sergilenen beta sinyalleri”

 1. Selamlar,

  Yazılarınızı uzun zamandır takip ediyorum. Türkçe içerik açısından çok faydalı bir kaynaksınız, teşekkürler.

  Bu tarz görselle desteklenen içeriklerin belli bir kitle için olayı somutlaştırmak açısından faydalı olacağını düşünüyorum. Elinizden geldiğince bu tarz içerikleri görmek çok iyi olur..

 2. Bu yazınız kesinlikle doğru hocam.
  Ben de ilk buluşmalarımda artık yüzümü ve gövdemi kıza döndürmüyorum.Mesela kıza bir şey anlatırken onun beden dilini incelerim eğer soğuk ve bana dönük değilse susarım o konuşana kadar ağzımı açmam
  Yüzüne de çok sık bakmıyorum buluştuğum kızın
  Sonuçta ben bir şey anlatıyorsam o dinlesin diye değil anlatmak istediğim için anlatıyorum .
  Ayrıca
  1) Kendi yaptığın espriye gülmek
  2)Gülerken yada başka şekilde ağzını elinle kapatmak
  3)Çok göz temasına girmek
  4)Göz temasındayken gereksiz yere sırıtmak
  5)Buluşma esnasında yada sonrasında kızla TOKALAŞMAK
  6)Sinemadasınız diyelim kızı öpmeye çalışıyorsun yada buna benzer şeyler falan,
  Kıza doğru EĞİLMEYİN ASLA
  O başını yaslayabilir omzunuza yada göğsünüze ama siz dik durun ve yönünüz ileri baksın
  7)Kızla yürürken onun sizden daha hızlı ve ilerden yürümesine müsaade etmeyin .Bu aslında bir shit test
  Bu olayla karşılaştığım 2 kıza da
  “işin var galiba koş istersen “ demiştim ve koluma girip usulca yanıma gelmişlerdi.Bir adım ötemden gitmediler daha sonra

  Kızı iyi analiz etmek önemli .Neye iyi tepki veriyor neyde susuyor anlamak lazım
  Piç erkek efendi erkek ayrımının eğlenceli erkek sıkıcı erkek kısmında ayrıldığını unutmayın.
  Beden dilini iyice araştırmak önemli

  Ayrıca toplumla ilgili bir tespitim var
  Ve gerçekten moralimi bozdu bu durum
  Daha sonra yazacağım

  1. Yazdıklarına katılıyorum ama şu hariç :

   onun beden dilini incelerim eğer soğuk ve bana dönük değilse susarım o konuşana kadar ağzımı açmam

   Kızlar başında böyle olabilir. Sen aldırmadan oyununu oynarsan açabilirsin. UNUTMA, sen oraya Oyuna gelmişsin ama kızın çerçevesi soğuk ve kapalı ise ve sen de buna uyarsan ONUN ÇERÇEVESİNE GİRMİŞ OLURSUN.

 3. Pipet kullanmanın feminen bir hareket olduğunu bilmiyordum ama kutu içeceklerin dışı kirli olduğundan genelde pipet kullanmaya çalışıyorum.Bugün çok enteresan bir olayla karşılaştım.Üniversite kantininde otururken muhabbetim olan bir kız karşımdaki masada oturmasına rağmen yanıma gelmek için mesaj attı ve yanıma geldiğinde gayet yayılmış bir biçimde,james motherfucking dean poziyonunda oturuyordum eli ayağı zangır zangır titriyordu ve kekeliyordu.Bu durumu görünce ben de bir garip oldum.Sizce sebebi nedir Mahmut Abi?

 4. Şu dailymail’deki orijinal metni okuyan bir beta, kızı böyle etkileyeceğini umarak tam olarak oradaki “ilgiyi belli eden” duruşları sergilemesi gerektiğini düşünecektir. Yazı kadınlara hitaben yazılmış, erkeğin size ilgisinin olduğunu nasıl anlarsınız diyor, kadınların erkekte çekici bulduğu beden dili nedir bunu söylemiyor. İlgiyi belli eden beden dili diye resmettikleri tablonun muhtaçlık dili olduğunu söylemiyor.

  İşte femcentric mainstream medya bu yüzden erkeği iğdiş eden sinsi propagandayla doludur, ayık olun.

  Ve bu propaganda kadına da zarar veriyor. Çünkü gerçekten çekim duydukları şeyin ne olduğunu kadınlara anlatmıyor. Bu da maskulenligin kötü birseymis gibi anlatılmasını ve feminist propagandayı besliyor. Halbuki kadın gerçekten maskulen olan bir erkek karşısında paralize olacak ve feminist beyin yikamaya ragmen icgudulerine teslim olacaktır. Eğer bu beyin yıkama nefrete ve beyin ölümüne dönüşmediyse tabii.

 5. 1) Clublarda vodka bardakları iyi yıkanmıyor pipet ile içmek mecburi gibi bir şey ?

  2) Ağız kokusu ile ilgili bilinmeyen bir öneriniz var mı ? (3 kere diş fırçalıyorum dişçiye bile gittim ama bende özgüvensizlik oluşturuyor.)

   1. Listerine gargara kullandım mesela sabah çıkarken yapıyordum ama birkaç saat içinde etkisi gidiyordu.
    Dil temizleyiciyi deneyeceğim.

    1. Küçük Rocco ağız kokusu önleyici tabletler var, her markette bulabilirsin. Mavi ve yeşil renkli, çok faydasını göreceksin.

  1. Dişçiye gittin ve dişçi ne dedi ona göre değişir . Bir de denemediysen şişelerde satılan ağız çalkalama suyu’ndan kullanabilirsin. İnanılmaz ferahlatır .

  2. Ağzınızı dar bir boruya dayayıp içki çekmenin nasıl göründüğünü düşünün ve karar verin. Siz hiç süperman’i, batman’i ya da herhengi bir alfa film kahramanını içkiyi pipetten içerken gördünüz mü?

 6. İkinci fotoğrafta çocuk çok beta duruyor yahu, çocuğun tipinden midir giyinişinden midir yoksa hakikaten duruşundan mı bilemedim. O da çok doğru bir pozisyon gibi gelmedi bana. Zaten karşılıklı konuşmayı o şekilde uzun süre sürdüremez ki.

  1. Güzel bir şey yakaladın. Duruşu dik olduğu için iyi olsa da kolların çok kapalı olmasından doğru algılıyorsun. Asıl güzel duruş üçüncü (açık olan).

 7. Bu yazıyı okurken geçmişte ki tecrübeleri aklına gelip “hay aq daha geçen yaptım aynısını” diyen kardeşlerim nerdesiniz bakiyim 😀

  Göğüs ileri, omuzlar geri, eller cepte değil dışarıda ve yavaş bir duruş-yürüyüş önemli.

  Bunu geçenlerde Taksim’de test ettim. Atatürk Kütüphanesi var bilirsiniz, oraya ders çalışmaya gidecektim de, önce şöyle bi turliyim dedim İstiklâl Caddesinde.

  İlk başta hafif kambur, eller cepte ve hızlı bir şekilde yürüdüm.

  Yolda bana bakan kız: 0

  Dönüşte ise dik, göğüs ileri, yavaş ve kendinden emin adımlar ile ilerledim. Yüzümde ki ifadenin az önce piyangodan 50 milyon lira tutturmuş gibi olmasına dikkat ettim. Gözler ağlamış gibi kapalı değildi, içinden heyecan-macera-hayat fışkırıyor gibi açıktı dudaklarımda tatlı bir tebessüm vardı. Sempatik bir yüz ifadesi kısaca. Çevreyi ve insanları gülümseyerek süzen,yürürken bile hayattan keyif alan bir insan gibi ilerledim ağır ağır.

  Hem fiziksel olarak hem de mental olarak dışarı olumlu sinyaller vermeye çalışıyordum diyeyim. Mekanın sahibiyim edasıyla ilerliyordum.

  Etrafı biraz süzünce şunu fark ettim. Hangi kız buraya yeni gelmiş, kim takılmak için gelmiş, kimin işi var, kime yürünür kime yürünmez inanın anlıyosunuz biraz gözlem ile.

  Takılmak için gelen ve “bundan iş çıkar” tespitini yaptığım kızların hepsinin gözünün içine baktım, neredeyse tamamıyla kesiştim diyebilirim. Yanımdan geçerken bana şöyle bi bakıp devam eden çok kız yakaladım.

  Burgerking önünden geçerken 3’lü kız grubu beni durdurdu:

  – Pardoon. Ya Mcdonalds’a daha çok var mı yoksa buraya gireceğiz de?

  Kızın boyu kısaydı ve biliyosunuz ses çok. Burda bi hata yapıp konuşmanın ortasında ona doğru eğildim. Eksi puan, beta hareketi. Düz durup üstten bakmam ve kızın sesini bana duyurmak için çaba göstermesi gerekiyordu. Ancak refleks gibi yaptım o an düşünemedim. Fakat yaptıktan hemen sonra cidden aklıma geldi doğruldum tekrar. Nasıl kazıdıysam beyine. Daha önce de çok yapıyordum çünkü.

  Tabiki de muhabbeti bitirmeyecektim. Çünküüü Adres bahane daygame şahane. Kız mıymıy ederken arkasında duran iki kızı da şöyle bi kestim, daha güzellerdi.

  İlk amaç tabiki de ilişkiyi soru-cevap aşamasından diyalog-muhabbete dönüştürmek. Sorduğu konudan yürümek iyi bir başlangıç.

  + Imm.. Bence yürümeye değer kızlar, geçen yedim burda inanın hiç güzel yapmıyorlar. Bayat ekmeği dişimi kırıyordu az daha 😀 (Gülümseyerek)

  – :O Hadi yaa

  + Kesinlikle! (Yavasca ve Tebessüm ile) (Bunu derken sesimi daha kalınlaştırdım ve kafamı yukarı-aşağı yaptım hıhı dercesine. İnanın etkisi 2 kat artıyor söylediğiniz cümlenin vurgulu ses tonu ve beden dili ile desteklenince, şüphe etmiyorlar.)

  (Devam ediyorum)

  + Hadi ilerleyelim.

  Bunu sadece kıza desem dönüp arkadaşlarına bakıp gözleriyle “napalım,yiyelim mi burda yüruyelim mi? Gibi sorular soracaktı. Grupla konuşurken iletişimi hepsiyle sağlamaya çalışın en azından konuşurken hepsine bi bakın.

  Ayrıca söylerken, kafamla yolu işaret edip bir adım attım.

  Burada yaptığım hareket önemli. Sorumluluğu kızların üstünden alıyorum. “İlerleyelim isterseniz?” , “Kararınız ne? Göturebilirim.” Gibi onay bekleyen beta soruları sormak yok.

  Bu tarz onay soruları sorarsanız cevapları evete meyilli olsa bile hayır derler genellikle. Kızlar sorumluluk almaktan nefret ederler. Kararı verin ve harekete geçin. Evet derken her kız “of acaba kaşar mi oldum, çok mu basit kızım” tribine girer ayrıca az çok. Bunu onlara yaşatmayın.

  Harekete geçiyorum ve onlarıda geçiriyorum, birden yürürken buluyorlar kendini.

  Burda kızların bana katılmasının sırrı şu aslında. Hatta bütün daygamelerin sırrı şudur: OLUMLU CEVAP ALACAĞINIZDAN %100 Eminmiş özgüveni ile davranın. Ufacık bi terettüd bile yasarsaniz inanın bana sesiniz kırılıyor, hemen yansıyor dışarı.

  Bu düşünce yapısı ile söylediğinizde özgüvenli ve sanki önceden bunu hangi kıza demişseniz hepsi sizinle gelmiş, sıfır reddedilen; dolayısıyla değerli birer erkek gibi yansıtıyorsunuz kendinizi. Kötü tecrübeleri hiç olmayan, özgüvenini kiracak hiçbir olay yaşamamış bir erkek gibi. Kızların özünde istediği adam bu aslında.

  Yorum yine uzun oldu özetliyorum. daha sonra yürümeye başladık. Önce burger king hakkında bahsedilen kötü şeylerden falan konuştuk (3 günlük yağlar kullaniliyo bilmem ne). Her lafimin sonuna 1-2 espri ekledim diyebilirim. Daha sonra güzel olan her şeyin zararlı olması falan derken kişisel muhabbete girdim yeni mi geliyosunuz vesaire. Bana sordukları kişisel sorulara hiçbir doğru cevap vermedim. “Benim mekan burası, part time pezevenklik yapıyorum travestilere illa ki görmüşsünüzdür. Harun abilere talep çok.” Bunları söylerken suratım gayet ciddi fakat konuşma şeklim Cem Yılmaz gibi. Yeni tanıştığın birine bu tarz seksist bi olaydan yaklaşmak ve komik bi şekilde muhabbeti devam ettirmek kızlara sizi sanki 10 yıldır tanıyormuş gibi hissettirir. Utansalarda yüzlerindeki gülümsemeleri tutamıyorlardı trolar hakkında benden bilgi alırken :D.

  Olayın özü şu beyler kendiniz hakkında bilgi vermeyin, gelen her soruyu eğlenceli bir muhabbete açılacak KAPI olarak DEĞERLENDİRİN. Her türlü muhabbet açılabilir ancak önemli olan meriçlerin yapmaya götünün yemeyeceği biraz cesur sohbetler.

  Kızlar alışveriş için gelmişlerdi ve yemek yiyip döneceklermişmiş.. Mcdonalds önüne geldiğimizde gözlerinde hüzün vardı. “Çok eğlenceliydin ya keşke mcdonalds daha uzak olsaydı, bitiyor mu şimdi” sinyalleri aldım ben. Kasadaki elemanı gösterip bakın bu bizim Süleyman abi, gece sultana dönüşüyor gizli travesti o dikkat edin konuşurken ses tonundan anlarsınız zaten tanıyorum onu falan sallıyorum ölümüne. Ee numara almadan bırakmak olur mu?Olmaz.

  Numclose ardından 5 dakika sonra telefona gelen mesaj:

  “Ya Allah belanı vermesin Neym. Adama sipariş verirken gülme tuttu üçümüzü rezil olduk travesti olduğu aklımıza geliyo falan 😂😂😂😂”

  Cevap: “Selamımı söyleseydiniz patatesleri bedavaya büyük boy yapardı kızım… Şaka maka şaşırıp Sultan Abla demediniz umarım adama 😂”

  Hahahah falan diye devam ediyor gerisi. Bu saha raporundan öğreneceğiniz şeyler, benim bahsettiğim vücut dili ile yürüyün ve dediğim şekilde düşünün, (örn:milyoner gibi) bunlar inanın yüzünüze yansıyor. Mekanın sahibiyim sinyali veriyorsunuz ve gördüğünüz gibi size rahatça güvenip bir şeyler bildiğinizi düşünerek sorular geliyor. Hızlı-Kambur yürüyüş tamamen elenme sebebi. Ve Muhabbetiniz eğlenceli olsun. Kendiniz hakkında bilgi vermek yerine gelen soruya sallayın bir şeyler. “Aslinda Mcdonalds’da çalışıyorum ben aslında burger daha güzel ama ben daha çok kazaniyim diye buraya getirdim sizi.” Mesela bir örnek. Bunu söylerken kizlarin %100 tebessüm edeceğini düşünerek ve o özgüven ile söyleyin. Karşılığını alıyorsunuz. Olay ne dediginizden çok korkmadan istediğinizi söyleyebilmeniz. Ve ciddi sıkıcı muhabbetlerden uzak durmanız. Siz eğlenin, kızlar dahil olsunlar. Olmayan NEXT. Eğlendirmeye de çalışmayın.

  1. aslında kızlarla birlikte yemek yeseydin o zaman belki takdirimi kazanırdın burada zarar verebilme kapasiten “0” o yüzden aslında kızlarda güven oluşturup oluşturmadığın tam bir palavra.

   1. “Vuod”

    Sakin ol aynştayn.

    Yemek yemek senin aklına geldi de benim aklıma gelmedi zaten(?)

    Benim daygame taktiğim şudur: Ortaya çık, çekimi tetikle, numara al ve KAYBOL.

    Eğer kızlarda yeterince iz bırakmadığımı düşünsem yemek yerdim. Ancak şu İstiklal Caddesinin en sonunda ki Burger King’i bilirsen (3 katlı) ordan ta taksim meydanın karşısında ki bi sokakta bulunan McD.’a kadar yürüdük.

    Zaten yeterince, hatta fazlasıyla bile beraber kaldığımızı düşünüyorum.

    Ben kızın gözlerinde ki muhtaçlığı gördüğüm an a kadar daygame’yi devam ettiririm.

    Ne zaman ki muhabbet zirve noktasına çıktı, kız yanımda kendini küçük çocuk gibi hissetti, konuşurken ağzımın içine bakıyor, bütün dikkat ve odağı bende, yaptığım esprilere (bazilari komik olmasa bile) gülüyor, tepki veriyor.

    İşte bu noktada benden hoşlandığını anlıyorum. Burada benim olay, dizi yönetmenlerinin yaptığı ile aynı: DİZİYİ EN HEYECANLI YERİNDE BİTİRİYORUM.

    Onlar tam bana alışıp daha fazla eğlence isterken ben muhabbeti zirve noktasinda bırakıp 2. Bölüm için numara alırım. Onları kendime aç bırakırım tamamen vermem öyle.

    Erkeğin değeri zaman ve emeğidir demiştik, az zaman ve fakat az zamanda çok iş yap. Olay bu. Bunu anlayan kızda buna göre kendini veriyor zaten.

    Kızlara full müsait olan erkek çekici gelmiyor. Bazıları full mesajlasarak,ilk tanışmadan tüm günü beraber geçirerek falan başlıyor bu bana ters. Ben genelde 5-10 dakika civarı ilk teması kurar ve çekimi sağlamaya çalışırım. KIZ BENLE KONUŞMAYI ARZULAMAYA BAŞLADIĞI AN’DA ise numara alıp toz olurum.

    Bu noktada kızın aklında kalıyorum, yaşadığı duygulari unutmuyor. Yanımda cidden rahat ve samimi davranabildi çünkü bende gayet rahattım. Bunu herkes yaşatamaz ona insanlar genelde çok kasıntı.

    1-2 gün sonra arar veya mesaj atarım yüzyüze konuştuğumuz herhangi bi konudan esprili şekilde giris yaparak, o an ki duyguları tekrar hatırlamasinı sağlarim ve telefonda sesi yine kıvama gelene kadar buluşma falan teklif etmem. Ne zaman ki ses tonu inceldi, kıkırdamaya başladı işte o zaman ‘yarin şuraya gidiyorum gelsene sende :D’ der ve yüksek ihtimalle onayı alır ve TELEFONU KAPATIRIM.

    Taktiğim bu işte. Ortaya çıkıp eğlenceli bi diyalog olusturmaya çalışıyorum ve karşılık veren kız ile samimi oluyorum. Biraz neg atmaya çalışıyorum ardından kızın gözlerinde arzu gördüğüm an diziyi en heyecanlı yerinde bitiriyorum bi sonrakini iple çekmesi için.

    Ama artık bi sonrakilerde dizi paralı olmaya başlıyor… Yani? Yani seks-öpücük-fiziksel temas vesaire vermeden dizi izlemek yok 😀 Yaklaşmayı da yine kızı eğlendirerek kıvama getirdikten sonra yaparım.

    Önce olumlu duygular yaşatın, daha sonra ödül olarak kız size istediğinizi verecektir.

    İstesem onlarla bırak yemek yemeyi evlerine kadar bırakabilirdim. Ancak zamanımı bu kadar harcamama gerek yok. Zaten iki türlü da numara alacağım. Öpüşmeyi başbaşayken ve başka bir gün çok daha rahat yapabilirim bir güne sıkıştırmaya gerek yok. Kızda arzu varsa illa ki olacak zaten önemli olan kendini istetebilmek, kız senin yanında olmaya sıcak bakmalı. Öpüşme kolay çekimi oluşturma önemli.

    Ayrıca McDonalds sağlığa zararlıdır sporcu adamın işi olmaz Adriana Lima bile gelse yemem onla deermişim 😀

    Palavra dediğin kısımı anlamadım neye palavra diyosun dostum?

    1. Aynştayn hakaretini hakettim isteyerek söyleyip söylememen önemli değil 😀

     olaya açıklık getirelim

     Palavra kısmı açık, kızlarda güven oluşturma konusunda dedim amaa

     bu aralar zor bir dönemden geçiyorum kendimi kontrol etmekte zorlanıyorum dediklerini tam iyi anlamamışım yani tamamiyle benden kaynaklı bir durum, anlattığında zaten güven konusunda bir sıkıntı yok(muş). Senin giriş,gelişme,sonuç ve şimdiki yazdıkların anladığım kadarıyla gayet iyi dediğim gibi ben orda tam olarak day game açısından ve red pill açısından düşünemedim. Psikoloji, sosyoloji, siyasetten metafizik, parapsikolojiye kadar bir çok şeyle ilgileniyorum. Tam bir Y nesliyim 😀 hakkını veren türden. o yüzden bazı şeyler arada karışabiliyor mazur görmek gerek.

    2. Mükemmel bir rapor olmuş ve bu siteyi baştan sona okuyan herkes şunu der diye tahmin ediyorum: İşte bu, teorinin pratiğe dönüşmesi

    3. Harun D.’nin kitaplarını zamanında satın mı almıştın yoksa herhangi bir gruptan bedavaya mı buldun?

 8. Bende kendimi alfa sanıyordum, betanın kralıymışım. Elim yüzümden düşmüyor, kızlara yakın olunca. Dışarıdan bakıldığında kurt adama dönüşüyorum beni yalnız bırakın, dermiş gibi görünüyorum tahminen. Taklit etmekte bir yere kadar, insan gerginse gergindir. Taklit gerginliği önleyemez diye düşünüyorum.

  1. Önler. Bu siteden tek bir felsefe kapacaksanız o da duygularla davranışların birbirini iki yönlü etkilediğini öğrenmek olsun. Gerginlik yüzünden elini yüzüne kolay adam elini yüzüne koymayarak gerginliğini azaltabilir. Alfa duruşu taklit ederek alfa gibi hissedebilirsiniz.

 9. mahmut hocam bi sorum olucak. instagramda tanımadığım bi kızı takip ettim. o da beni takip etti. takipleştikten sonra ikişer gün arayla 2 fotoğraf paylaştım boydan ve selfie şeklinde. ikisini de beğendi. bu bir yd midir ?

  1. Evet. Ama yürüme davetiyesi yanlış anlaşılıyor. YD tahmini bir şeydir,istatistiki olarak da doğru çıkma oranı düşüktür. Yani benim bu yaşta bu kadar sene tecrübeden sonra YD diye yorumladığım şeyin gerçekten YD olma ihtimali dörtte biri geçmez. Bunun gerçek bir YD olup olmadığını yürümeden anlayamazsın.

  2. Böyle bir şeyin yd olacağını düşünmüyorum. Belki bölgesine atmış diyebiliriz geri takip etmesiyle ama zaten instagram kullananların çoğu ana sayfasını gezerken hızlıca her fotoğrafı beğeniyor.

 10. Hocam ben şöyle görüyorum.
  İlk resimde elemanın tamamen kıza dönük ve bacaklarının açık olması kızı tedirgin ediyor. Ayağını set gibi önüne çekmiş.
  Fakat adam yaslanmış (rahatlık) cekıcı bir şekilde gülümsüyor ve bir elinin sadece baş parmağı cebinde (cınsellık)
  Hatası tamamen dönük olması ve fazla atılgan davranması (tedirgin ediyor)
  2. Resim ise;
  Kollar bitişik ve ölümüne zararsızım imajı. Farkındaysanız burada kızın bacakları açık, kız rahat. Çünkü korkulacak bişey yok.
  Sorarsanız maç nasıl biter.
  Bence
  1. Resimdeki kısa zamanda yatakta sonuçlanır.
  2. Resimdeki ise cavusa yüklenir. Derdini dinler, ihtiyaçlarına çözüm olur ama kaybeder. Çünkü içinden geleni kınayıp kendine aykırı davranıyor.
  İlk iki resimde bunları gördüm.

 11. Birde arkadaşlar hareketlerinizi mümkün olduğunca yavaşlatın. Ben ilk bu işlere başladığımda kendimi videoya çekmiştim ve hareketlerimin çok hızlı olduğunu gördüm. Etrafa hızlı bakıyorum, gözlerim fıldır fıldır dönüyor. Ve bu hızlı hareketler heyecanlı, gergin, panik imajı veriyor. Light erkek Selamiyi düşünün 🙂 Ben de hareketlerimi yavaşlattım, zamanla yavaş hareketlerime alıştım.
  Başınızı sağa doğru çevirmeden önce bir düşünün ve yavaşça çevirin. Daha şık görüneceğinden emin olabilirsiniz. Jest ve mimikleriniz de yavaşlamalı. Hızlı hareketler = panik. Yavaş hareketler = rahatlık, unutmayın.

  Hafiften tembel gözükmenin kimseye zararı olmaz abartmamak kaydiyla. Birisi size bir şey dedi ve siz onu anlamadınız mı? Bir dahaki sefere aniden kafanızı o kişiye çevirip “efendim anlamadım bir daha söyler misin?” demek yerine; biraz bekleyin, sonra yavaşça o kişiye kafanızı çevirip “hıı?” deyin. O kişinin ne dediğini öğrenmek için acele etmenize gerek yok. Dünyanın en önemli bilgisini size vereceklermiş gibi davranmayın.

   1. Ya utanmak şöyle dursun, bazen belli davranış kalıplarını çok unutuyorum ve oneitis e dair duygusal şeyler kıvılcımlanır gibi oluyor ve tekrar girmek istemiyorum o potaya. NEXT olduğunu biliyorum ama sike sike aynı ortamda denk gelinirse bazen amcıklaşabiliyorum, o yüzden soruyorum. Kendi adıma çok hatalıyım ama zor durumda kalıyorum.

 12. Peki bir sorum Olacak hb 8 civarı bir kıza yürüyorum kız benle konuşurken sürekli olarak gözlerimi kaçıyor bu bir betalık göstergesi midir?

 13. Yukarıdaki fotoğraflarda kimsenin dile getirmediği bir şeyler fark ettim.
  Bu 21.yy. kızları, erkek karşısında o kadar rahatlar ki:
  Kız, çizme giymiş kovboy patron gibi. Sanki karşısında at seyisi var.
  Başka bir kız, iyice çıplanmış. Diğer bir kız ise barda götü havalandırıcı kıyafetler giymiş ve götünü erkeğe dönmüş. ABD Başkanının ben herşeyi beceririm tavırlarında… Ne olmuş açık giyinmişse. Kadının cpd’si beden ve yaşın getirdiği güzellik. İşte elinde ne varsa masaya sürmüşler. Ve böyle kızların opsiyonu da çoktur. Erkek, bunlardan birinin karşısına geçti mi bir dakikası var demektir. Bu dar zaman görsellerde hissediliyor.
  Kadını böyle büyük usta pozisyonuna sokan şey erkek milletinin onların götünü kaldırması olduğu kadar, o beta duruşuna giren erkekleri o duruşa da bu kadınların bu Bruce Lee tavırları itiyor.
  Bir kısırdöngü var. Ve erkekten bunu kırması ve iş başarması isteniyor. Bu da yüksek strese neden oluyor.
  Fotoğraflarda gördüğüm bu.
  Ama şunu eklemeden edemem. O 2 bacaklı, kaportası sağlam ve cilalanmış türlere iyi bakın. Bundan bir fazlası iki bacağının arasındadır. Hepsi de budur. Bunu bilerek yürümek, 10- 0 başlanılan maça denge getirir. Getirmeyen zamanlarda ben oynamıyorum, deme hakkınız olur.

 14. Selamlar sizi gidiler!
  Yaaauw arkadaş bak hele bak! Bakın bi bakın!
  Bu sitedeki yazılar, çeviriler!
  Ula aklı olan adam düşünmeden edemez:
  Bu sitede yazan, emeği geçen adamları bağrımıza basmalıyız biz!
  Kıymetini bilin bu adamların!
  Ortamlara akıp iki kuku kaldırdığımız için değil haaa!
  Harbi harbi unutmuş olduğumuz erkekliğimizi bizlere hatırlatan insanlar bunlar vesselam!

 15. Sormayı unuttum. Bu sitede Skeptico hazretlerinin de emeği geçiyo mu?
  Ben skeptico’nun ekşideki yazıları sayesinde keşfettim bu siteyi.
  Kendisine ve sizlere sonsuz teşekkürler…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *