Beta vücut dili – Buluşma / yürüme esnasında en çok sergilenen beta sinyalleri 2

Daha önceki Beta vücut dili – Buluşma / yürüme esnasında en çok sergilenen beta sinyalleri yazısına, burada fotoğrafla anlatması zor ama çokça yapılan beta vücut dili problemlerini ekleyelim. Bu arada, bazı okur yorumlarına da değinelim ve cevap verelim.

Bazı okurlar, güzel eklemeler yapmışlar. Playboyokulu, hızlı ( = tedirgin) davranışlarla ilgili şu yorumu yapmış :

Bir de arkadaşlar hareketlerinizi mümkün olduğunca yavaşlatın. Ben ilk bu işlere başladığımda kendimi videoya çekmiştim ve hareketlerimin çok hızlı olduğunu gördüm. Etrafa hızlı bakıyorum, gözlerim fıldır fıldır dönüyor. Ve bu hızlı hareketler heyecanlı, gergin, panik imajı veriyor. Light erkek Selamiyi düşünün 🙂 Ben de hareketlerimi yavaşlattım, zamanla yavaş hareketlerime alıştım.
Başınızı sağa doğru çevirmeden önce bir düşünün ve yavaşça çevirin. Daha şık görüneceğinden emin olabilirsiniz. Jest ve mimikleriniz de yavaşlamalı. Hızlı hareketler = panik. Yavaş hareketler = rahatlık, unutmayın.

Hafiften tembel gözükmenin kimseye zararı olmaz abartmamak kaydiyla. Birisi size bir şey dedi ve siz onu anlamadınız mı? Bir dahaki sefere aniden kafanızı o kişiye çevirip “efendim anlamadım bir daha söyler misin?” demek yerine; biraz bekleyin, sonra yavaşça o kişiye kafanızı çevirip “hıı?” deyin. O kişinin ne dediğini öğrenmek için acele etmenize gerek yok. Dünyanın en önemli bilgisini size vereceklermiş gibi davranmayın.

Neym şöyle yazmış :

Göğüs ileri, omuzlar geri, eller cepte değil dışarıda ve yavaş bir duruş-yürüyüş önemli.

benim bahsettiğim vücut dili ile yürüyün ve dediğim şekilde düşünün, (örn:milyoner gibi) bunlar inanın yüzünüze yansıyor. Mekanın sahibiyim sinyali veriyorsunuz ve gördüğünüz gibi size rahatça güvenip bir şeyler bildiğinizi düşünerek sorular geliyor. Hızlı-Kambur yürüyüş tamamen elenme sebebi.

Yin, Daily Mail yazısının absürtlüğünü yakalamış :

Şu dailymail’deki orijinal metni okuyan bir beta, kızı böyle etkileyeceğini umarak tam olarak oradaki “ilgiyi belli eden” duruşları sergilemesi gerektiğini düşünecektir. Yazı kadınlara hitaben yazılmış, erkeğin size ilgisinin olduğunu nasıl anlarsınız diyor, kadınların erkekte çekici bulduğu beden dili nedir bunu söylemiyor. İlgiyi belli eden beden dili diye resmettikleri tablonun muhtaçlık dili olduğunu söylemiyor.

BenLark şunları eklemiş :

1) Kendi yaptığın espriye gülmek
2)Gülerken yada başka şekilde ağzını elinle kapatmak
3)Çok göz temasına girmek
4)Göz temasındayken gereksiz yere sırıtmak
5)Buluşma esnasında yada sonrasında kızla TOKALAŞMAK
6)Sinemadasınız diyelim kızı öpmeye çalışıyorsun yada buna benzer şeyler falan,
Kıza doğru EĞİLMEYİN ASLA
O başını yaslayabilir omzunuza yada göğsünüze ama siz dik durun ve yönünüz ileri baksın
7)Kızla yürürken onun sizden daha hızlı ve ilerden yürümesine müsaade etmeyin .Bu aslında bir shit test
Bu olayla karşılaştığım 2 kıza da
“işin var galiba koş istersen “ demiştim ve koluma girip usulca yanıma gelmişlerdi.Bir adım ötemden gitmediler daha sonra

Beta erkek hareketleri şunları da içerir :

durmadan kımıldamak

ağırlığını bir ayaktan diğerine verip durmak

kambur durmak

kolları kavuşturmak

ellerle oynamak (ovuşturmak gibi)

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

42 thoughts on “Beta vücut dili – Buluşma / yürüme esnasında en çok sergilenen beta sinyalleri 2”

 1. Üniversiteye giderken jest ve mimikler artı durağan hareketler için odamda oturduğum yerin hemen karşısına boy aynası koymuştum. Göz kaymasıyla, doğal halinizi anlık da olsa görmenize imkan tanıyan bişey. Ayna karşıdayken, zamanla kendi kendinizi görüyor ve hareketlerinizi düzeltiyorsunuz, emin olun. Ve bi noktadan sonra kendinizi düzeltirkenki duruşunuz, normal duruşunuz haline geliyor. Bence deneyin arkadaşlar.

  Yürüyüş ise işin diğer yarısı. Daygame, ya da akşam akşam operasyonuna falan çıkmışsanız, yürüyüşün doğrudan etkisi var. Karın içe, göğüs dışa ve kollar açık dik yürüyüşü oturtmak zor olabilir. Eğik yürümemeye çalışmak ve farkettikçe bedeni düzeltmek ilk etapta denenebilir. Tam yürüyüş ise, düzenli sporla oluyor bildiğim kadarıyla. Omurga, göğüs kafesi ve sırttaki eklem ve kıkırdaklar, sporla esnekleşip, kendi düzenine oturuyormuş. Eğik, kambur veya heyecanlı yürüyen ve aynı zamanda spor yapan bir adam görmedim. Spor önemli.

  1. Yürüyüşle alakalı bir kaç ipucu vereceyim. Dışarıya bakın, bir çok insan dünyanın tüm yükünü omuzlamış gibi yürürler. Omuzlar çökük, dizler kırık, kafa önde, gözler yerde, eller cepte. İnsanların çoğu bu halde. Onları haksızlıkla suçlayamam bir sürü dertleri vardır insanların. Ama herkesin vardır. Dertlerine rağmen güçlü bir şekilde duran insan ise çekicidir.

   Yürüyüşümüz, duruşumuzun hareket eden şeklidir. Yürüyüşünüz sizin hakkında en çok mesaj veren elemanlardan bir tanesidir. Modelleri ele alalım mesela, tüm modellerin yürüyüşleri eğitimlidir. Malum yürüyüş daha çekici ve albenili oldumu satışlar artar. Ve dikkat edin hepsinin yürüyüşleri benzerdir. Erkeklerde aynı, kadınlarda da aynıdır. Ama erkek-kadın birbirinden farklıdır.

   Öncelikle dik durmak gerekiyor, Dik durmayla alakali egzersiz hakkinda internette bi sürü yazi var .Bunu hal lettikten sonra işe bacaklarla baslayın.

   Bacaklar:
   Sokakta gördüğümüz birçok insan baştan savma bir yürüyüşe sahiptir. Genelde bacaklar etrafa savrulur, ayak uçları çizgi film karakteri gibi iki farklı yana bakarlar. Bu yanlış yürüyüş şeklidir.

   Model yürüyüşünde bir adım attığında bir ayak diğerinin tam önüne gelir. Rahatlık seviyenize göre biraz daha yanda durabilir ama hemen hemen aynı hizada olmalıdır ayaklar. Ayak uçlarınız tam karşıya bakmalıdır. Buna alışmak için kaldırımlardaki düz çizgiler üzerinde etrafa taşmadan yürümeye çalışabilirsiniz. Dengenizi kaybedecek kadar da zorlamayın kendinizi. Sadece diki düz ve sağa sola savrulmadan güçlü bir şekilde yürümelisiniz.

   Model ve mankenlere baktığınızda hızlı yürürler ve adımları küçüktür. İşte bunu değiştireceğiz. Yürüyüşünüzü yavaşlatacaksınız. Hızlı yürümek zerafeti arttırır ama yavaş yürümek gücünüzü gösterir. Ayrıca küçük adımlar değil daha geniş adımlar atacaksınız. Kovboylar gibi. Bu da güç ve baskınlık simgesidir.

   Ayaklar:
   Ayaklar dediğim gibi sağa sola değil, direk ileri bakmalılar. Ayrıca adımlarınızı atarken ayak parmaklarınız havada olucak şekilde ayağınızın ilk önce topuğunu yere değdirin. Sonra tabanını, sonra parmak uçlarını ve ayağınızı kaldırığ tekrar adımınızı atın. Bunu da kovboy filmlerinde görebilirsiniz.

   Omuzlar:
   Kollarınızı etrafa savurmayın. Robot gibi de dimdik yürümeyin. omzunuzla birlikte hareket ettirmeye özen gösterin. Yani sol bacağınızı ileri attığınızda sol omzunuz geriye sağ omzunuzda hafiften ileriye gitsin. Bunu da başta bilinçli çalışarak zamanla benimseyebilirsiniz. Bu tarz yürüyüşü de Brad Pitt ve Will Smith’de görebilirsiniz. Her adımda omuzlarınız bacaklarınızla ters simetrik olarak ileri geri oynatın. Ama abartmayın yoksa çocuk gibi görünürsünüz.

   Başınız:
   Başınız dik olsun ve hızlı bir şekilde sağa sola bakmayın. Direk önünüze bakın, eğer önünüzde birisi varsa onunla göz kontağı kurun ve o kaçırasıya kadar gözünüzü kaçırmayın.

   Yürürken tedirgin ve kaybolmuş gibi etrafa bakınmayın. Heleki ikide birde arkasına bakan tiplerden olmayın. Bu cok önemli bir konu yoksa paranoyak gibi görünürsünüz. Eğer arkada ne olduğunu çok merak ediyorsanız durun, ve arkaya dönün.

   Kalabalık bir şehirde yürürken genelde karşınıza bir çok insan çıkar. Ezin geçin demiyorum ama önünüze geçen her kişi için yol değiştirmeyin. Direk size doğru gelen birisi olduğunda yana kaymayın. O kişiyle göz kontağı kurun ve yürümeye devam edin. Yüksek ihtimal o kayacaktır kenara. Eğer kaymazsa ve çarpışacak dereceye geldiyseniz, hafiften kayabilirsiniz. Tabiiki hasta, hamile, yaşlı ve sakat insalara saygılı olun 🙂

   Mesela benimle birlikte kalabalık bir caddede yürüyen bir kızla çok dalga geçerim ben. Ben dim direk giderken yanımdaki kız sürekli sağa sola kayar insanlara çarpmamak için, geride kalır. Ben ise birisiyle karşı karşıya kaldığımda dururum ve beklerim. Karşıdaki de bekliyorsa elimle sağımı veya solumu işaret ederim ve ordan geçmesini beklerim. Sonra dümdüz devam ederim yoluma.

   1. Dostum senin bir siten vardı diye hatırlıyorum ya da wattpad’de sayfan. İnşallah doğru hatırlıyorumdur, eğer doğruysa linki yazabilir misin çünkü yararlı şeylerdi söylediklerin.

    1. Kadınlarda çok sık görülür zarafeti temsil eder. Sen yürüyen sağ ayaginin önceki adimindakiyle aşağı yukarı aynı hizaya denk gelmesine dikkat et yeter, soldakiyle de tabiki

   2. “Eğer önünüzde birisi varsa onunla göz kontağı kurun ve o kaçırasıya kadar gözünüzü kaçırmayın.”

    Bunun mantığı nedir biraz açıklayabilir misin ?

    1. Bunu biz de çok yazdık. Kadın tarafından hem tecrübesizlik hem de mahçupluk olarak algılanır ki yanlış da değildir. Bu ikisi kadında oldu mu erkeğe çok çekici görünür ama bir erkekte olması kadın için çok iticidir.

     Gerçi erkeklerin çoğu daha bu aşamaya bile gelemiyor. Erkeklerin ezici çoğunluğu, kestikleri kız kendilerine bakınca gözlerini kaçırırlar ve o anda yenilirler. Onlardan olmamaya bakın. Neden korkup kaçırıyorsunuz ki? Kız “ne bakıyon lan” mı diyecek?

     Yürüme Davetiyesi

     Bakışı ilk kaçıran sizseniz o av çoğunlukla kaçar. Geçmiş olsun.

     1. Arkadaş cinsiyet belirtmediği için sordum Mahmut Abi. Durum yanlış anlaşılabilir, yani kız-erkek ayırmadan yolda karşımızdan gelen herkesin gözünün içine uzun uzun bakarsak sakat işler olabilir 😀

     2. Hocam o göz kontağı kurup çekilmesini beklemek çok sıkıntılı iş. Zira ben bu yüzden defalarca kez omuz atnışlığım kavga çıkmışlığı var. Bazı iqsu düşük elemanlar yada grup halinde gezen kekolar falan kral gibi yolun ortasından yürürler. Ben genelde yan yana gelince omuzu hafif geriye alıp geçmesine müsade ederim. Bu maskülenliği biraz sarsabilir tabiki ama sokakta yol verilmesinden bile ego kasabilen tipler mevcut. Boş yere yol alanını kapıp olay çıkartmaya gerek yok bence. Ayrıca göz kontağıda her zaman işe yaramaz.(kızlarda %100 çalışır ama erkelerin %30unda çalışmıyor) Sen büyük ihtimalle grup halindekilere veya serserilere denk gelmemişsin, orda baya bir bokluk çıkabiliyor dikkat et derim.

     3. Ben ise birisiyle karşı karşıya kaldığımda dururum ve beklerim. Karşıdaki de bekliyorsa elimle sağımı veya solumu işaret ederim ve ordan geçmesini beklerim. Sonra dümdüz devam ederim yoluma.
      İşte bu genelde samimi insanlara geldiğinde sorun çıkarmaz zira güler yol verirsin. AMa bazı kırolar varki özellikle sürü bufaloları pekte samimi değildir. Ters ters bakarsınız sonra biri açar ağzını başlar kıyamet amk.

      Arkadaşlar ciddiyim bu konuyu dikkat edin. Maskülenliğimden vermiyim, çekilmiyim, göz kontağı kurayım gözlerini çevirene kadar dersiniz sonra durduk yere kavga çıkar. Sonra adam çağırmalar, bıçak çekmeler off off bir ton iş amk. Uğraşmaya değmez, kendi yolunuza bakın bir omuz çekip adama yol vermek pek bir şey kaybettirmez.

      Ha tabi bazı elemanlar vardır bunu yanlış anlayıp, kuzu gibi adama yol verirse orası sıkıntı olur. Karşılıklı derecede birbirinize müsamaha gösterin yeter.

    2. Dengesiz tiplerlede it dalaşına girmenize gerek yok.Herkes size yol vermek zorunda değil.Öte yandan yururken biriyle goz kontağı kurdugunuzda genel olarak gozlerini kaçırıp yol verir size.Insanlarin çoğu böyle.Çünkü insanlarin cogu fiziksel veya statü olarak yüksekte olsa da geneli cekingen oluyor.gozlemledigim bu.Hatta bazen öyle ayı kalıplı,baskın tiplerle goz kontağı kurunca yol veriyorlar,ben bile şaşırıyorum.belki onlarda sabah sabah bu manyaga bulasmayalim da diyorlardir bilemeyecegim:)Tabi konumuz daha cok kizlar.Güzel bir kiz sizi kesiyorsa gözlerinizi kaçırmayın. Siz de ona bakın. Göz kaçırmak kadar büyük
     fırsat kaçırma yolu yoktur. Gözlerinizi bir kızdan asla kaçırmayın. O size bakıyorsa siz de ona bakın. Onun gözlerini kaçırmasını bekleyin
     hatta o gözlerini kaçırdıktan sonra beş saniye daha bakın ona.
     Çünkü geri size bakabilir. Bundan sonra tekrar göz göze gelirseniz bilin ki bu kocaman, iri bir fırsattır. Kıza göz kırpın, gülümseyin hatta el sallayın.Fırsatları kaçırmayın.

    1. MurrayR kardeşim postür için vücut kasman yeterli. Düzenli spor, ağırlık kaldırma ister istemez omurilik yapını düzeltiyor hatta bir faydası daha var, daha uzun gösterirsin.(1-2cm)
     Yürüyüş içinse videolara bakmana falan gerek yok. Eğer yaşadığın ortam müsaitse geceleri çıkıp tek başına yürüyüş üzerinde denemeler yap.Başın hafif yukarda, omuzlar geride(yapamıyorsan sadece dik dur omuzlarda yüksek dursun budaha kolay), gögüs kafesi dısarda. Yalnız su gögüs olayını abartıp, sokakta yürüyen kekolar gibi olma çünkü bazıları kollarını iki metre sallaya sallaya gögüsü 1 metre dısarda yürürler ve bunlar loser gözükmekten daha ileri gidemez.
     Yürüyüş kısmına fazla önem veriyorsan bir tavsiyemde sporda göğüs ve omuz kasmaya çalış.O ikili birazda dövüşçülere hitap ettiği için ne kadar geliştirirsen önüne bakarak, özgüvenli yürüyerek gezme durumun o kadar kolay olur.

 2. Yazının sonunda ağırlığını bir ayaktan diğerine verip durmak demişsiniz bu kontrapost duruşuna ters değil mi?

 3. Ben dik yavaş ve kollarımı sallayarak yürürüm.Sol kol öndeyken sağ ayak geride oluyor.Birbirinin zıttı ve nedense kızlar hep yürüşüme yorum yapıyor.Ben en rahat o şekil de yürüyorum en ufak bir kasıntı yok.Dik yürüyen erkeğe neden böyle yorum yapıyorlar. Bakalım yapmayı bırakıcak felan mı? Yorumlayın bakalım.

  1. Dik yürümeyi öğrenmek zaman ve sabır ister. Güzel bir duruşa sahip olmadan önce kendinizi biraz bilinçli olarak kasacaksınız,fazlada kasmayın ama.Dik durma egzersizlerini yapınca ,zamanla artık isteseniz de kambur duramaz hale geleceksiniz.Öncelikle başınız daima dik olsun ve karşıya bakın hep. Çenenizin yerle paralel durumda olmasına dikkat edin. Başınızın doğal duruşu budur.

   Omuzlarınızı yukarı kaldırmayın, aşağıda serbest tutun ve geriye ittirin. Sırtınızdaki kürek kemikleri dümdüz seviyede olmalı. Başta zor olacaktır bu, rahatsız edecektir ama zamanla alışacaksınız. Otomatik olasıya kadar omuzlarınızı geride tutmaya çalışın. Omuzlarınız geride oldu mu otomatikman göğsünüz de öne çıkacaktır. Bu da size erkeksi bir görüntü verecektir.

   Sırtınızla ensenizin aynı hizada olmasına özen gösterin. Bunu yapınca başta kasıntı gibi görüneceksiniz ama zamanla doğal bir dengesini bulacaksınız.

   Omuzlarınızı dik tutmak için iki egzersiz veriyorum size:

   Egzersiz 1 :
   Ayakta dik durun ve ellerinizi arkanızda kalçanız hizasında, avuç içleriniz yukarıya bakacak şekilde parmaklarınızı birbirine kenetleyin. Daha sonra elleriniz kenetlenmiş haldeyken, kalçanız yönünde ellerinizi aşağıya doğru çevirin. Şimdi avuç içeriniz yere doğru bakıyor olacaktır. (Kalçanız yönünde çevirmenizi istememin sebebi bu şekilde çevirirseniz omuzlarınız otomatikman geriye doğru gerilir. Diğer yönde çevirirseniz öne doğru gerilir ve biz bunu istemiyoruz.)

   Şimdi nefes alın ve öne doğru eğilin. Eğilirken nefesinizi verin. Bacaklarınızı kırmadan öne doğru eğilin ve eğilirken ellerinizin arkanızda havaya doğru kalktığından emin olun. İyice gerginliği hissedince durun. Nefesinizi tutun ve tekrar nefes alarak başlangıç pozisyonuna dönün. Bu hareketi 5 kere tekrarlayın. Sabah ve akşam 5er kez hergün yapın.

   Egzersiz 2 :
   Sırtınızı düz bir duvara verin. Kafanız, kürek kemikleriniz tam olarak ve kalçanız duvara temas etsin. Şimdi dizlerinizi biraz kırarak alçalın ama dediğim bölgelerin duvarla temas halinde olduğuna dikkat edin. Bacaklarınızı bir yere oturur seviyede kırdıktan sonra tekrar başlangıç pozisyonunuza dönün duvardan ayrılın, bu dik duruşunuzu hiç bozmadan biraz yürüyün ve tekrar duvara dönüp aynı olayı tekrarlayın. Bu hareketi de 5 kez tekrarlayın.
   Bunları hergün yapınca bir süre sonra vücudunuzun daha bir karizmatik durduğuna şahit olacaksınız. Normal gününüzde de omuzlarınız geride göğsünüz önde başınız dik olmasına dikkat edin.Egzersizlerle alakalı internette bir sürü video var ordanda bakabilirsiniz.

  2. Bana göre bu da bir shit test olabilir. Bakalım biz taşak geçtik diye yürüyüşü değişecek mi vs diye. Eğer sen kasıntı olmadığına eminsen hiç kendi rahatını bozma.

  1. Evet hocam bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Genelde kızlarla tokalaşmada bir huzursuzluk oldugunu bende hissettim. Tabi erkeklere selam verdim gibi sıkıca elini kavrayıp, kafa tokusturmuyorum ama genelde kıza gelince dört dört parmağını avucumun içine alıp baş parmağımı üst tarafta bırakarak zarif bir şekilde sıkarım ama yinede bir gülümseme veya şaşırmışlık ifadesiyle karşılaşırım. Hiç mi sıkışmamak lazım yada sert bir şekilde gücü hissettirecek biçimdemi kavramak lazım anlamadım?

   1. Bence bunun bi taktigi falan yok.icgudusel bisey.bi erkek yatakta bagirtmak istedigi bi kadinla niye tokalasmak istesin?bi mantigi da yok.direk “ben seni altima alacak kadar erkek degilim” demek bence.ha davetlerde misafirlikte vs mecburen el sikismak zorunda kaldigin hatundan da umidi kesmek daha dogru.tokalasmak tamamen medeniyetin getirdigi sacma sapan bi bekaret olgusundan baska bisey degil.tamamen kardesce ve hicbir cinsel cekim olmadan yapilan birsey.cekim olacaksa da öldürür.ureme icgudusunun neresinde var tokalasmak allah askina?magarada yasayan dedelerimiz dolleyecegi hatunla tokalasiyo muydu sizce?tokalastigin hatuna “benden sana zarar gelmez.seni duduklemeyecegime soz veriyorum” demekten baska bisey degil.ne kadar sacma.tanisma esnasinda el uzatan hatun olursa da al o eli öp.islak islak boyle.haha

 4. Tüh bak taşşak geçiyorlarmış naparım şimdi.
  İnsanları umursamayı bırakalı 1.5 sene oldu.
  Protein tozu içmeden dumbell kaldırıp indirsem kilo alırmıyım veyahut kas yapılır mı?Fitnessa ayırcak para ve vaktim yok.

 5. Yine alakasız bir soru soracağım ama en son post bu.Her seferinde bir alışkanlığa odaklanmak yazısında tek bir alışkanlığa odaklanın o halolunca diğerine geçin deniliyordu.Ben 2 alışkanlığa odaklanmayı düşünüyorum.Bahsettiğim alışkanlıklardan 1 tanesini halletmek daha kolay.2. Sini halletmek daha zor.Böyle biri kolay diğeri zor iki alışkanlığa her seferinde odaklanıp onları halledince diğerlerine geçeyim diyorum.Bu Pazartesinden başlayarak 4 hafta bittiğinde bu 2sini düzeltmiş olmayı hedefliyorum.Bu sizce disiplini oturtabilmemi sağlar mı Mahmut hocam ? Yoksa irade gücümü tüketip sil baştan olup en başa dönmeme mi yol açar ?

  1. Güzel bir soru bu bence. Hocam ne der bilmiyorum ama şahsi fikrim kolay olan alışkanlığı uygulamaya koyman ve en az 21 gün devam ettirmen. Alışkanlık kazanmak ya da katmak da bence bir alışkanlıktır/alışkanlık gerektirir. Eğer kolay olandan başlarsan bir alışkanlığı kazanmış olabilirsin ve onun da verdiği özgüvenle zor olana başlaman daha kolay olur. İkisini birden yürütmeye çalışman riskli ve sil baştana neden olabilir.

  2. Mahmut abiye sormuşsun ama bunu bayaüı yaptığımdan ben cevap vereyim.
   Alışkanlıklara ve istek gücüne bağlı bence dostum.Bu yazıdan sonda yürüryüşümü geliştirmem gerekiyor şimdi buna odaklanıyorum ama aynı zamanda uyku düzeninde 3.haftadayım.
   Ben nofap ve şeker tüketimini bırakmaya İntermittent fasting ile başladım günde 16 saat açlık 8 saat yapıyordum.Okulda ve dışarıda aç kalma süren olunca istemsizce ve zorunluca şekerden uzak duruyordum eve gelince direkt spora gidiyor sonra ise yemek yiyip derslere geçiyordum.İF beni şekerden doğrudan korudu aynı anda 3 alışkanlık kazanmaya çalıştım ama şeker ve prono ciddi bağımlılıklar olduğundan haşa tam anlamıyla uzak kalamadım.Anlatmak istediğim İF burada beni kontrol etti fazladan bir alışkanlık olsa da beraber yürüdü.
   Aynı şekilde fitness yaptığından yemek yememe dikkat ediyordum. Hafif tartı almıştım ; kalori ,protein ,yap ve karb sayıyordum.Bu sayış sayesinde cips kola vb ağır aburcubur ve dışarıda yemek alışkanlığımı düzelttim.
   Eğer birbirlerini düzenleyici veya seni meşgul edici bir alışkanlık ise ikisi beraber gider.

 6. Ben en çok ayakta beklerken ki duruş hakkında kararsız kalıyorum. Elimi cebime atıyordum, atmayın demişsiniz. Yanlarda ellerim boşta kalınca da kötü göründüğümü düşünüyorum.

 7. Biraz alakasız olacak ama kızın durup dururken kardeşim çekmesi(laf arasında) bir tür shit test mi yoksa “Seni aday olarak bile görmüyorum”un kadıncaya yansıması mı? Kızla 3.muhabbetimiz falan ve pek yakın davranmadığım halde birden bire kardeşim demesi şaşırttı ve eğer bu bir shit test ise sanırım kaldım(Davranış, mimik değiştirmeyerek, sanki hiçbir şey dememiş gibi devam ettim)

  1. Friendzone. Eğer bir ilişki düşünüyorsan nextle. Düşünüyorsan arkadaş olarak devam edebilirsin.

 8. Aslında tüm gerginliklerden kurtulup özgüveni yüksek olursanız vücut diliniz de kendiliğinden düzelir. Tabii ki vücut dilini düzeltmeye uğraştıkça daha rahat ve özgüvenli de olunabilir. Tümevarımla tümdengelim gibi aslında.

 9. Dik duruş için önereceğim şey spor programınızda front squat olmalı. Normalde ön bacak hareketidir ama aynı zamanda postür bozukluklarını düzeltir. Bu hareketi yaparken ister istemez omurganız dik, göğsünüz açık, omuzlarınız orta veya arkada, boynunuz da gövdenizle aynı açıda oluyor. Yani enseniz sırtınızla aynı açıda olup kafanız öne düşük bir biçimde olmuyor.

 10. Amma kasmissiniz aga.iki gun agirlik kaldirinca o ozguven zaten kendiliginden geliyor.yok tek ayak one gelecekmis arka ayak havadayken on patiler 45 derece aci bilmemne bilmemne.yeteri kadar ozguvenin varsa zaten cok yorgun argin vs degilsen yuruyusun de durusun da duzelir.hicbi kiz “iste tam istedigim gibi yuruyen bi erkek” diye dibi dusmez.sadece yuruyuste bu kadar kural kitap olacaksa bu dogalliktan cikar bi sure sonra ve sizofren gibi surekli “disaridan nasil gorunuyorum?” kafasinda gezmeye baslarsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *