Mesafelilik güzel kadınları ilgili tutmanın en iyi yoludur

Çok güzel bir arkadaşım var, ismi Anna. Anna sarışın, seksi ve gizemli. Kendisi blog yazarı ve içerik yaratıcısı ve güzelliğinin yanı sıra zekası, yaratıcılığı ve şarkıcılığı da kendi lehine işliyor. Geçen gün, Anna bana Rodri adlı bir erkek ile ilgili mesaj attı.

“Onu düşünmeden duramıyorum”, yazdı. “Daha önce bu kadar bıkkın birini tanımamıştım.”

Görünen o ki Rodri birkaç yıldır Anna’nın uydusu idi. Müzik konusunda beraber çalışıyorlardı. Sonra Rodri bir süre ortadan kayboldu. Geri döndüğünde ise bambaşka biriydi.

“Tavırları değişmişti” dedi Anna. “Beni biraz korkutuyordu.”

Bu yeni büyü, Anna’da Rodri’ye doğru bir çekim başlattı. Bir hafta kadar neredeyse bir çift gibi yaşadılar, parklara gidip yiyiştiler. Ama seks olmadı. Rodri’nin kız arkadaşımsı bir dalgası vardı ve o nedenle işler karışıktı.

Bir gece Anna Rodri’ye oral seks yaptı ama Y’nin A içine girme zamanı geldiğinde, Rodri performans gösteremedi. Belki içkiden, belki stresten. Anna gerçekte ne olduğunu bilmiyordu. Ama herneyse. Bundan rahatsız olmadığını açıkça Rodri’ye söyledi ve ona  bir daha deneme fırsatı vermeye hazırlandı.

Her gece telefonla konuşup, günde bir iki kez buluştular. Bir gece dışarı çıkmayı bile ayarlamışlardı ama sonra … Rodri ortadan kayboldu.

“Anlamıyorum” dedi Anna. “Derdi ne anlamıyorum.”

Anna, erkeklerin kendisini ekmesine alışkın bir kız değil. Tam tersi. Genellikle erkekler onu kafaya takıyor ve hiç yanlız bırakmıyorlar. Çiçekler ve çikolatalar ile beraber kötü yazılmış şiirler gönderiyorlar. Ama bu Rodri, aynı yolu izlememe cesareti gösterdi. Ve sonuç olarak da Anna onu kafaya taktı.

Rodri’nin o ufak ereksiyon problemi nedeniyle utanıp ortadan kaybolduğunu düşünebilirsiniz. Ama bence sorun o değil. Bence Rodri Anna’yı o kadar kafaya takmıyor. Sonuçta, elinde başka bir kız var. Başka birşey oluyor. Kafası zaten meşgul. Ve tahmin edileceği üzere, Anna sanki büyü yapılmış gibi Rodri’ye çekim duyuyor.

Yumuşak Bir Sonraki (Soft Next)

Bu benim bir süredir üzerinde düşündüğüm bir şeyi gösteriyor : mesafeliliğin gücünü. Temel olarak, hayatınızdaki kadına ne kadar mesafeli iseniz, o size o kadar daha fazla bağlanır. Mesafelilik, çok ince ve zekice kullanılması gereken bir yöntemdir ve “yumuşak bir sonraki” gibi daha dolaysız ve kaba-saba yöntemlere göre kullanması daha zordur. Ama bu aracı kullanmayı becerirseniz hem sizin hem de kadınınızla olan ilişkinizin yararınadır.

“Yumuşak bir sonraki”nin yararı konusunda daha önce yazı yazmıştım.  Bu yöntemde kadının suçu ne ise artık siz kadından ilginizi 3 – 7 gün kadar tamamen çekiyorsunuz.

Kuşkusuz, “yumuşak bir sonraki” çalışan bir yöntemdir. Sizin sağladığınız “onaylamaya” alışkın olan kız için bu ilginin birden ve tamamen çekilmesi bir şoktur. Bu geri çekilmeyi tüm benlikleri ile hissederler ve daha da kötüsü siz onunla tüm iletişimi kestiğiniz için “yumuşak bir sonraki” sürecinin ne zaman biteceğini bilemezler.

Bu da onları harekete geçmeye zorlar. Mesajlar, Facebook mesajları, aramalar, vs. Ve hatunu bir daha gördüğünüzde ise vahşi bir seks muhtemeldir.

Fakat, “yumuşak bir sonraki”nin bazı yan etkileri vardır. Soft next, kaba ve bariz bir araçtır. Hatun ne yapmakta olduğunuzun farkındadır. Bu nedenle sizden nefret edebilir. Ve yaptıklarınız sizi hiç beklemediğiniz şekilde arkadan vurabilir.

Mesafelilik / Detachment

Mesafelilik ise farklıdır. Mesafelilik, soft next gibi küt bir balyoz değildir. Bunun yerine, kadına yaptığınız yatırımın kurnazca ve çaktırmadan geri çekilmesidir. Mesafelilik açık açık yapılmaz, ima edilir.

Bir kadına, örneğin oneitis olan bir kadına, doğru şekilde mesafe koymak için öncelikle mesafe koyma kararı vermeniz gereklidir. Hatunla aranızdaki ilişkinin sizi rahatsız eden ya da kızdıran taraflarını bir kağıda yazın. Ve bunu okuyup mesafe koymaya karar verin.

Codependent No More (Daha fazla birbirine bağımlılık yok) kitabının yazarı Melody Beattie’nin önerdiği bir başka yararlı pratik de, bu kız hakkında üzülmek ya da onu kontrol etmek için zaman harcıyor olmasa idiniz yapacağınız ve yapmayacağınız şeylerin bir listesini yapın.

Bu listeyi yaptıktan sonra listeyi uygulayın : yapıyor olacağınız şeyleri yapın – daha fazla egzersiz yapmak, işiniz üzerinde daha çok çalışmak, vs – ve yapmayacağınız şeyleri yapmayı bırakın; iki dakikada bir telefonunuzu kontrol etmek, kız en son ne zaman Facebook’a girmiş diye bakmak, vs. Bu listeyi kağıda dökmek size odaklanma konusunda gerçekten yardımcı olacaktır.

Bunu yaptıktan sonra, mesafelilik için ilişkiyi nasıl yürüttüğünüzü değiştirmeniz yeterlidir. Bu, evli ya da aynı evde yaşıyor iseniz daha zordur ama imkansız değildir. Yapmanız gereken tek şey, sessizce kendi hayatınıza ve yaptıklarına daha fazla önem vermek ve onun hayatına daha az önem vermektir. Bir kere bu zihin değişikliğini yaparsanız, bu sizin tüm tavır ve hareketlerinize yansıyacaktır.

Eğer beraber yaşamıyorsanız bu, sizin ona nasıl mesaj attığınızı değiştirmek kadar basittir. Eğer eskiden birbirinize saat başı mesaj atıyor iseniz bunu kesmeniz ve daha önemli şeylere odaklanmanız lazım.

Mesaj içeriğiniz de değişmeli. Sorgulama veya tatlı sözlerle kandırmak, iltifat ya da onay avlamak ya da kızın davranışlarını kontrol etmeye çalışmak yerine, daha nötr bir ton kazanmanız lazım. Mesajlarınız daha fonksiyonel olmalı. Onu görmezden gelmeyecek veya tamamen yok saymayacaksınız. Her zaman kibar olacaksınız ama daha önce her tarafınızdan akan muhtaçlık yok olacak. Sizin yeni iletişim modunuz, ne olduğunuzu yansıtacak – yapacak daha önemli işleri olan meşgul bir adam.

Kendinizi ilişkide olduğunuz bir kızdan, özellikle de size sorun çıkaran bir kızdan, duygusal ve zihinsel olarak koparmak için bilinçli bir çaba harcamanız sayesinde kendinizi bir ton duygusal acıdan kurtaracağınız gibi, mantığınıza aykırı gelse de, kızın sizin için daha öncesine göre daha fazla istekli olmasına da neden olacaktır.

Ve ideal alfayı – eğer böyle bir adam gerçek hayatta varsa – hatırlayın : dünyanın en mesafeli / kopuk adamı. Zira sizin bir sürü opsiyonunuz ve birden fazla cinsel fırsatınız varsa, bir kız için neden eğilip bükülesiniz ki?

Çeviri : Detachment is the best way to handle hot girls

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

25 thoughts on “Mesafelilik güzel kadınları ilgili tutmanın en iyi yoludur”

 1. Hocam bu tabak teorisiyle ilgili bir sorunum var. Bir kızla iyi giden bir ilişkim varken arka planda opsiyonlar tutmaya vicdanım el vermiyor. Kız ilişkiye o kadar yatırım yaparken ben tabak çevirirsem onun bana olan güvenine ihanet ediyormuşum gibi hissediyorum.

 2. Mahmut usta sanirim sen Ankara dasin. Istanbul da erkekadam bulusmasi yapalim. Yolun illaki buraya dusuyordur, nedersin ? Katilim’da onemli. Onceden cemiyet bulusmalari oluyordu, Redpill ve Pua camiasi olarak bi bulusma yapmamiz farz oldu.

 3. Son derece güzel bir dişiyim. İçine girdiğim kalabalık ortamlarda direk ışığım farkedilir. Fakat asla benden kaçan bir erkekle birliktelik düşünmem. Tersine sevdiğini net bilmeli ve sevgisi konusunda güven duyumaliyim.
  Benden kaçar veya uzak durursa bitiririm. Sevsem bile biter. Karşılıklı olmayan sevgi doyurucu olmaz.
  Sizler yalnızca belli grup bir takım kadınları etkilemeye yönelik yazılar yazıyorsunuz. Ve kadınların hepsi aynıymış hatasına düşüyorsunuz. Bu çok ama çok aptalca.

   1. Mahmut hocam bu arkadaşın yorumu da kadınların söyledikleriyle yaptıkları arasındaki farka bir örnek mi?

     1. 🙂
      İlk yorumuna güldüm yani hoş bir şekilde güldüm.
      İkinci yorumunuzda artik dişi ifadesine açıklama yapmak gereği hissettim.
      Kız yazdım sonra kadin yazdım sonra da dişi yazmaya karar verdim çünkü, site erkeklikten bahsediyor ve bunun karşılığı dişi ifadesiydi.

      Yorumunda kötü bir niyet sezinlemedim ve hatta hakkınızdaki düşüncelerimde hata ettiğimi düşündüm. Yeterince anlamadan yazdığımı düşündüm…
      Sonra başka bir yorum yazdım ama kararsız kaldım göndermedim.
      Sizi daha iyi anlamak için kırmızi haptan bazı yazılar okudum.
      Sonuc olarak , inanılmaz şaşkınim. Evet toplumsal açıdan çevremde gözlemlediğim kadın erkek ilişkileri ile paralel doğru tespitler ve öneriler.

      Fakat ben gerçekten ben böyle değilim. Ben özelim falan demiyorum. Böyle değilim.

      Bir erkeğin peşinden kosmali miyim ? İdeal kadın bu mudur kosarim sorun değil ,fakat sadece ilişki içinde yaparım bunu.
      Beni reddeden veya bir defa bile tereddüt eden adama asla tekrar bakmam. Beni göremez bulamaz da zaten.

      Yani ilişki içinde tüm yükü ben alabilirim. Kadın erkek ilişkisinin tüm yükünü duygusal cinsel her anlamda dinamiği ben olabilirim heyecanı ben ayakta tutarım. İlgiyi yalnızca ben gösteririm çok önemli değil .Çiçek böcek araba statü yemin ederim umrumda değil, sadece sevildigimi bileyim. Sadece ait olduğum yeri bileyim. Gerisi bana kalmış teslimiyet…
      Zenginlik karizma umrumda olmadığı hayatımda defalarca yaşadığım örneklerle anlatabilirim. Gizlilik kaygim olmasa hayatımdan bir çok örnek verebilirdim.
      Bildiğiniz bir markanın yakışıklı karizmatik genc sahibinden (evet aynen böyle) aldığım evlenme teklifini sadece yanında huzur duymadığım için sadece sevgisine güvenmediğim için reddedip yanında huzur duyduğum ezik ve fakir gariban çocuğun(karizma falan değil) teklifini kabul edisim sonra beni ondan ayıran aileme hüngür hüngür ağlayisimi anlatirdim.
      Fakir diye istemiyorsunuz dediğimde başka saçmalıklar uydurup beni korkutuslarini anlatırdım.
      Bunu da sadece burda yazıyorum. Benim cevreme bakın ben böyleyim dememe gerek yok zaten böyle de biliniyorum.
      Ben çoğu kadına benzemiyorum.
      Hiç bir zaman da benzemedim. Bu övgü falan değil belki aksine aptal olabilirim . Cidden aptalim belki de.
      Olabilir olsun oluyor öyle ne olacak sanki.
      Burası bir forum değil , kimsenin ilgisini çekemem adım yok bir şey yok neden yalan soyleyeyim ki..
      Gerçekten bilmiyorum. İdeal mideal değilim herhalde malın tekiyim. Burda da ironi yapmıyorum. Kendimi saf salak buluyorum.
      Kimin umrunda.
      Siz zaten benim gibi kadınları bosverin devam edin.
      Ciddiyim bu arada. Baştan sona tüm yazdıklarımda ciddiyim. Annemin çocukluğumdan beri uzaylı benzetmesi yaptığı gerçeklerden dünyadan oldukça kopuk yaşayan mal bi tipim işte ne olacak. Benim üzerimden kadınları anlamaya çalışmak saçma.

 4. Ek olarak tarif ettiğiniz erkekle ilgilensem bile kalbimin derinliginde aşkını hissettiren adamı tercih ederim. İsterse ezik görünsün isterse fakir olsun isterse karizmadan uzak olsun . Önemli değil. Yanında kendimi bulutlarda gibi hissettim diye aynen böyle birisinin evlenme teklifini kabul etmek istedim. Uzun hikaye ailem hep birlikte fakir diye savaş açtı bana.
  Ergenlik yıllarımdan beri de
  hiç bir zaman paraya ya da yakışıklılık ve karizmaya doğru da cekilmedim.
  Kalbime dokunsun yeterdi sadece bu sadece ve sadece bu.
  Böyle bir erkeğin yoluna ölürüm. Net.
  Hedefinizde olan o kadın kitlesinden değilim. Ve asla da olmayacagim.
  Kadınlar diye bir şey yok erkekler diye bir şey de yok. Duygular konusunda ayrılıyoruz. Ve siz topraktan gelen toprağa giden bebek doğan ve 80 yaşında belki tükenmiş ölen insan neden anlamıyorum sanki herşey üreme ve üreme duyguları herşey değil o. Herşeyin kapsamında olan dahilinde olan yollardan bir yol cinsellik.

  1. Tam “Hadi böyle bir kadın var diyelim…” diye bir farz-ı misal yapacağım, yapamıyorum.

   Kitle arttıkça bu siteye böyle yorumlar geleceği belliydi.

   Yeni başlayan arkadaşlara kötü örnek olabileceği için ve aynı zamanda asılsız beyanda bulunduğu için, “Sue” mahlaslı yazarın bu başlık altına yazdığı yorumlarının silinmesini talep ediyorum hakim bey.

    1. Mahmut Abi daha öncelerde de gördüm, neden dişi sözünü ciddiye almıyorsun?
     Tamam “Ben alfayım” modunda gezen pek çok ergen kızları aşağılamak(?) için böyle sözler kullanıyorlar. Yine de bu dişi sözünün anlamını yok etmiyor ki, dişi demek kadin demek. Dişilik diye bir şey var.
     Erkek kelimesinin içi boşaltılmaya başlandı. Erkek kelimesinin içinde güç var, adam olmak olgunlaşmak var ama günümüzde bu anlamlarını yitiriyor.
     Nasıl kız ile kadın arasında fark var ise oğlan ile erkek arasında da vardır. Erkek ifadesi yukarıda yazdığim anlamları nasıl içeriyor ise, kadın ifadesi de dişi sözünün belirttiği anlamları sahiplenir.
     Bu bağlamda bir sorun yok bence.

 5. Yani daha net söyleyeyim kadın ve erkek cinsellik konusunda ayrılıyor ,
  Ve kadınlar demek için cinselliğinden bahsedilerek genellenebilir, ve erkekler demek için de aynı şekilde belki genelleme yapılabilir.
  Fakat her bir insan tek tek tek ayrı bir bireydir. Bunu ne zaman anlayacaksıniz ki…

 6. Mahmut Abi, ben bu mesafelilik işini -istemeyerek de olsa- gerçekten iyi becerdiğimi düşünüyorum, ama bu yüzden şöyle bir sorun ortaya çıkıyor; kızlar daha çok üstüme gelmeye başlayınca ben soğuyorum ve ilgimi tamamen kesiyorum.

  Hatta bana yürüyen kızın bir tanesi 3 gün önce yanımda ilişkilerle ilgili konuşmaya başladı. Ben de başımdan savmak için “ilişkilerde aldatmak en büyük hobimdir.” dedim. Kız başlarda afalladı suratı falan düştü. Ertesi gün tekrar mesaj atmaya başladı “benimle niye ilgilenmiyorsun…” diye.

  Bu mesafelilik huyum yüzünden kızlarla eğlenemez oldum. Bu işin dengesini bir türlü tutturamıyorum abi.

  Görüş ve tavsiyelerinize açığım.

   1. 30 yaş zordur erkek için, anyayı konyayı gördüğün yaştır, rahat ol geçecek. Geçecek derken dünyanın çilesi bitmez ama artık hassiktir demeyip usul usul yürürsün.

 7. Bence de sue yorumları kesinlikle silinsin gerçeklikten çok uzak ve çocuklar okur ve buna inanır etki altına girer.

 8. Hocam calistigim restoranda hostes kiz var,tanistigimiz ikinci gun saclarina iltifat ettim.ve oglen molasinda kizin masasina gittim,geriye yaslandim,rahat takildim ve konusmayi yonlendirdim,kizin biraz egilmesi ve ilgili sorulari hosuma gitti,sohbet arasinda erkek arkadasinin oldugunu anladigim icin onunla ilgili soru sordum,cunku amacim day game deneyimi kazanmakti,kizi tavlamak degil.Cok tesekkur ederim Mahmut kardesim,sayende bayanlarla rahatlikla konusabiliyorum.

  Bir sorum var bu arada,ayni mekanda kasiyer kiz herkesle ilgiliyken bana soguk davraniyor.is arkadasligi neticede diyerek ortami isitmaya calistigimda ben ve diger garson arkadasima toplanmayin burada demesi de gucume gitti ve uzaklastim.Kizin derdini cozemedim beyler.Bayanlarla da aram iyi,bu kizda gozum yok sadece bana soguk davranmasi zoruma gidiyor,is arkadasiyiz ve ben pozitif bir ortamda calismayi severim.

  Kiz ya kontak ya da benimle ilgili bir durum var bilmiyorum,ne olabilir sizce?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *