Tinder Mesajlaşma Taktikleri – Tinder’da ilk mesaj ne olmalı

Daha önce Tinder mesajlaşma taktikleri – profilden yazandan yürümek yazısında da değinmiştik. Tinder’da eşleştiğiniz kıza yazacağınız mesaj, kızın fotolarından biriyle ya da da biosunda yazanlarla alakalı olmalı. Benim şahsi fikrim eğer kızın fotosundan veya biyosundan yazacak birşey çıkaramıyorsanız, mesaj atmaya pek gerek yok. Gerçek hayatta da kıza ilk söylediğiniz giyimi, görünüşü veya hareketleri ile alakalı olmalı ama Tinder’da (ya da Instagram’da) bu çok daha kolay zira bir şeyler düşünmek için vaktiniz var. Bu ilk mesajların neg olması ise sizi daha hızlıca telefon numarasına götürebilir.

Aşağıda, benim Tinder’ımdan ve RedPill Reditt’te bu konuda yazılan bir yazıdan, cevap dönülen ve telefon numarasına giden birkaç örnek var :

Örnek 1 : Bio’da “Gelecekteki eski kocamı arıyorum” yazıyor.

B : “Hey Merve. Çocukları, evi, arabayı, yazlığı ve yatı; herşeyimi aldın. Senden nefret ediyorum. Bana en azından bir buluşma ve bira borçlusun. Bu sefer biralar senden.”

K : “Hahaha …”

Örnek 2 : Kızın profilinde Atatürk’ün fotosu var.

B : “İdealindeki erkek kriterleri, temsili olarak ikinci fotoğraftaki erkek ise, evde kalırsın sen, söyleyeyim. Öylesi 100 yılda bir falan gelir.”

K : “Hahaha … Ne yapayım çok seçiciyim.”

Örnek 3 : Kızın profilinde bir doğum günü pastasına üflerken fotoğraf var. Oda da “iyi ki doğdun” yazısı da dahil güzel süslenmiş.

B : “Ben şimdi senin kalbini çalarsam, sana o doğumgününü hazırlayan elemanın kalbi kırılacak ama.”

K : “Haha. O doğum gününü arkadaşlarım hazırladı.”

Örnek 4 : Kızın tek profil fotosunda 3 tane kız var. Kızın hangisi olduğu belli değil.

B : “Selam. Sen bu fotodakilerden hangisisin?”

K : “Söylemem tahmin et.”

B : “Bence en az güzel olanısın.”

K : “Sence en az güzeli hangimiz?”

B : “Söylemem tahmin et.”

Örnek 5 : Kızın fotoğraflarından birinde bir erkek var ve biosunda “erkek kardeşim” (ve pizza ve içkilerle ilgili bir şeyler daha) yazıyor.

E : Bahse girerim erkek kardeşin Tinder profilinde olmaktan gurur duyuyordur. Elemanı ilk buluşmalara da  getiriyor musun?

K : Tabii ki, sen abini buluşmaya getirmiyor musun? Hahaha.

E : Tabii ki getiriyorum. Yoksa yemeği kim ödeyecek?

Örnek 6 : Kızın Noel Baba elfi kıyafeti giymiş bir fotosu var.

E : Sen Noel Baba’nın elflerinden biri olmalısın. Söyle ona, Ferrari’nin anahtarlarını çorabın içine koymayı unutmuş.

K : 🙂 🙂 🙂 Gerçekten mi?

E : Evet gerçekten. Araba garajda yatıyor. O anahtarlar lazım bana.

Örnek 7 : Kızın ciddi bir ağırlık altında squat yaparken fotosu var.

B : Doğru söyle. O squattan kalkamadım ve yere kapaklandın değil mi?

K : 🙂 Hayır, gayet de güzel kalktım.

Örnek 8 : Kızın bir kayalık sahilde dalgalar içinde mayolu fotosu var.

B : Doğru söyle. O fotodan sonra bir dalga geldi ve Kate Upton’a olduğu gibi suya düştün değil mi?

K : 🙂 🙂 Evet, nereden bildin?

Örnek 9 : Kızın fotosunda kedisi ile fotosu var ve kedi pek sinirli bakıyor.

B : Kedin seni çok seviyor. Bakışlarından belli :p

K : Hahaha. Sever aslında ama selfie çekilmeyi sevmiyor.

B : Beni de böyle kafa kol yapıp selfie kassan ben de sevmem 🙂

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

38 thoughts on “Tinder Mesajlaşma Taktikleri – Tinder’da ilk mesaj ne olmalı”

 1. Merhaba. Uzun süredir blogu takip ediyorum. Tüm yazıları baştan sona okudum. Arada tekrar girip beğendiğim yazıları, çevirileri tekrar okuyorum. Haddim olmayarak, bir tavsiye veya öneri yapmak istiyorum. Teori yazıları çok faydalı olsada pratikte ki karşılıklarını ancak saha raporu yorumlamalarında görebiliyorum. Fakat ben Skeptico’nun lafını hatırlıyorum her seferinde ”Kırmızı hap kızlarla seks yapmayı öğretmez, kızlarla seks yapamama (konuşamama, donma, takılma) bir septomdur, kırmızı hapı yutan bir erkek zaten bu septomu aşacaktır.” birebir böyle olmasada buna çok yakındı. Benim anladığım kadarıyla ”erkek adam” olamamış bir oğlan çocuğunun önceliği erkek olmak, ”sikişmek” değil, bu zaten paketin içinde gelen bir özellik.

  Tavsiye-öneriye gelirsem, (tekrar edeyim haddim olmadığını düşünüyorum bunu sadece gelişmek isteyen birinin isteği olarak algılayın lütfen, eminim benim gibi çok kişi vardır) daha çok kişisel gelişim yazıları görmek daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Örneğin, disiplin yazıları çok faydalıydı. (gerçekten faydasını gördüğüm, kırmızı hapın hayatıma kattığı en önemli şey belki de. Sabahları erken kalkıyorum, pornoyu bıraktım diyemem ama çok ilerleme kaydettim, ya bu gün de spora gitmeyeyim ne gerek var demiyorum.) Her seferinde ağırlık kaldırmaktan bahsediyoruz, güzel bir ağırlık programı, aylık hedef, yıllık hedef yazısı olabilir. Giyim kuşam tavsiyeleri, testosteron arttırıcı besinler, (elbette doğal yoldan) dil öğrenmek için faydalı araçlar, beslenme programları (IF), yurtdışı gezileri… (örneğin çok faydalı bir yazı https://www.reddit.com/r/TheRedPill/comments/826fzf/how_to_travel_as_a_young_man_part_one/)

  Tabi ki işinizin bu olmadığını farkındayım. Tamamen insanlara yol göstermek, belki de ruhani tatmin için yapıyorsunuz bu işi. Her ne kadar reddit/theredpill takip edebilsem de ana dilimde ve kendi ülkemde bu tip gelişimleri sağlamış insanlardan duymak daha verimli olurdu. Bunları lütfen sadece kendim için istediğimi sanmayın, benim gibi bir sürü insan olduğuna eminim.

  Son olarak; bunları buraya yazabilmek bile benim için anksiyete konusunda ilerleme gösterdiğimi düşündürüyor.

  1. Tavsiyen için teşekkürler. O yazıyı gördüm, oldukça güzel.

   Fakat biz bu sitede herkesi daha yeni başlayan kabul edemeyiz. Kişisel gelişim rotasına giren ve bunda bbaşarılı olan insanların ya da zaten bua ihtiyacı olmayan ve sadece kadınlarla tecrübesiz erkekler için de yazıyoruz. O nedenle bu tür bilgileri de ara ara yazacağız.

   Skeptico’nun mantığına sözüm yok ve kadınlarla başarısızlığın bir semptom olduğuna katılıyorum. Ama hastalığı ortadan kaldırdınız mı iki yol var. Ya bekleyin kadınlar zaten size gelecek (skeptico buna daha yakın) ya da bizim gibi aktif olarak çıkın ve yürüyün. İkisinden hangisini seçtiğiniz size kalmış ama günümüz modern izolasyonunda bekleyin kadınlar size gelecek kısmı çok yavaş olacaktır.

   1. Skeptico, biraz daha gelişim ve maddi olarak yükselmeye odaklı düşünüyor bence. İş ve kariyere daha odaklı gibi. Gelişim tamamlandıktan sonraki pasif bekleme kısmını biraz MGTOW’a benzetiyorum aslında. Burada, sokakta gelişen şeylerin dinamiği anlatılıyor ki, daha olumlu bence.

    1. İki yol da makul ama bir erkek gelişim kısmını takmadan kızlara yürüme kısmına odaklanırsa, bizim yolumuz ona yarardan çok zarar getirebilir.

     1. 1f ye bu konuyu sormuştum.

      “Tip olarak gayet iyi olup, oyuna da iyi bir başlangıç yapmış adamların, kadınlar tarafından yan özelliklerinin (mevki, para, üst sınıf olamama) yetersiz bulunması yüzünden reddedilmesi gibi bir durum sözkonusu olabilir mi? Yani beğenmesine rağmen diğer yan dallarda zayıf bulunan erkeğin seçilimde elenmesi normal mi?” diye sormuştum.

      1f’nin cevabı:

      “Elbette. Kadın beğense de reddedebilir. Reddetmesinin de 40 türlü sebebi olabilir. Biraz aklı çalışan kadın, bağlayamayacağı erkekle sevgili olmaz.”

      Görünüş ve maddiyatla ilgili sıkıntılarım var. Tip fena değil. Her seferinde sorguluyorum, “Bir kadın beni neden ve neye istinaden arzulamalı?” Bunu sorgularken kendi kendime vereceğim cevaplar, beni tatmin etmeye başlarsa, sahaya inebilirim.

      Mahmut abi, son olarak, kellik postuna yazmıştım ama mealini çözemedim: Kızın, “egolu birisin, hoşsun ama boşsun” demesi neye alamettir?

     2. Bazı kadınlar tarafından reddedilmesine neden olabilir ama sadece tip ve oyun ile, sadece parası veya mevkisi olan adama göre daha fazla kadını kendine çekecektir. Fakat para örneğin, yeterince paran varsa zengin olmana gerek yok ama hiç paran olmaması senin reddedilmene neden olabilir, özellikle 30lu yaşlarda.

    2. Daha önce okumuştum, kontrol etmek için tekrar baktım:

     http://erkekadam.org/2017/12/26/saha-raporu-tabak-cevirme-deneyimim/

     Olay burada gizli bence. Burada yaşananlarda, düzgün bir açılış, iyi bir oyun, muhtemel skordu, fakat daha önemlisi yaratılan çerçeve. Bence bu olayda önemli olan kadınlara yapılan ”şekil” değil, diğer (belki de rakip) erkeklerden farklı/yüksek/geniş olan çerçeve. Ya da bana böyle geliyor. Yorum atma sebebim de açıkçası buydu. Pasif beklemeden ziyade, zaten o çerçeve yörüngesine bir şeyler çekecektir. Okul veya iş, sonuç olarak sosyal canlılarız, hayatımızın bir bölümünü sosyalleşerek geçiriyoruz, istesekte istemesekte.

     Tinder ve diğer game yazılarını da okuyorum. En az diğer yazılar kadar da ilgilendiğimi söyleyeyim. Ama defalarca yazıldığı gibi ”evlenen/sevgili yapan ve gelişimini bırakan” adamların karşılaştıkları şeyleri daha çok farkettikçe (muhtemelen algıda seçicilik oldu) ”oyun” kısmından çok daha önemli olduğunu düşündürdü bana.

     1f’ten bahsetmişsin örneğin, sözlükten takip ediyorum, bir yazısında ”iyi sikin” diyordu. Bunun için ”oyun” önemli. Monkmode yıllarca sürerken bir kadın gelip delirtiyorsun beni diye kucağına atlamayacak elbette.

  2. “Bunları lütfen sadece kendim için istediğimi sanmayın, benim gibi bir sürü insan olduğuna eminim.” 🙂 şimdi kendimizi kandırmayalım kardeşim “gen bencildir” tanımı canlılık için doğru bir tanımdır. Doğa da ilk erek olarak “Hayatta kalma” mekanizması doğrultusunda hareket ederiz. Sosyal ilişkilerdeki rekabeti gün be gün görmekle beraber, bunun insan popülasyonuyla orantılı olduğunu düşünüyorum. Ne kadar çok insan? O kadar sistem de var olma çabası eforu demektir. Sen de bu düşünceler doğrultusunda hareket ediyorsun istesende, istemesende. İnsan beyinsel işlev olarak diğer canlılardan daha çok ayrıntılı ve işlevsel beyne sahip olsa da onlardan bir farkı yoktur. Bu kadar sosyal inşaa, eko-sistemi etkileme şekli, sınırlarının en üst limite çıkması beynin daha da işlevsel yöne evrilmesinden kaynaklı bir etkendir. Sonuç itibariyle milyon yıl sonra Güneş sisteminde Dünya diye bir yer kalmayabilir, kalsa da içinde canlılık olmayabilir. Başka gezegenlerde de yaşam arayışımız yine aynı ereğe hizmet ediyor. Peki bunların olacağını biliyoruz ve hala niye bu kadar yapıları inşaa ediyoruz dersen: ? Evreni anlama merakımızla olan bir durum bu, her şeyi rasyonel bir indirgeme de yapmak insanın beyninde bulunan en önemli özellik. Keza merakta canlılık için en büyük motivasyonlardan biridir. 🙂

   1. Aslında belirttiğim gibi ingilizce kaynak takip edebiliyorum, dolayısıyla söylemeye çalıştığım kişisel bir çeviri talep etmediğimdi, sanırım biraz daha kitap okuyup anlatımımı kuvvetlendirmem gerekiyor. Yoksa tabi ki herkes gibi bende kendi bildiğim yol haritasıyla ilerliyorum ve bu şekilde yatırımımı gerçekleştiriyorum.

    Belki de bütün bu ”inşa” simülasyonda ki bir bug sebebidir. Benim fikrime göre, insan kendi hedeflerini gerçekleştirmeli, ”womanizer” olmaksa hedefi bunu gerçekleştirsin. Neden olduğunu anlamak süreçte yardımcı olabilir ama en nihayetinde kendine kanıtlaman gereken şeyleri kanıtlaman gerekiyor. Bunun için de harekete geçmek, durmamak lazım. Ya da belirttiğim gibi benim yol haritam bu. 🙂

 2. Şu sosyal paylaşım sitelerinden yada chat date gibi sitelerden kız ayarlamak bana çok ikircikli sahte bir maske gibi geliyor. Kızı ayarladın diyelim ya sonra? Kız ultra shit testlerle sana doğru gelecek. Bu testte de genelde hatayla elenen çok oluyor. O yüzden bırakın bunları diyip oyunu içselleştirip sahaya çıkmalı. Teorikte bu sitelerden faydalanmak güzel gelse de pratikte pek işe yaramayacak gibi. Siz ne dersiniz?

 3. Ne kadar boş,beleş muhabbetler.Neden sevgilim olmadığını daha iyi anlıyorum.Anlatmak istediğim verilen tavsiye üzerine değil aksine yazılanların tarzında tonla tavrama durumuna gözlerimle şahit olmuştum.Manasız muhabbetleri benim bünye kaldırmıyor.Normal bir aile,arkadaş sohbetinde bile iş saçmalamaya döndüğünde sessizleşen mümkünse ortamdan ayrılan biriyim.

  1. Buna boş beleş muhabbet denmez, “cinsel gerilim” denir 😀 Ne demek istediğini anlıyorum. En çok duyduğum “kızla nasıl ilginç ve karizma muhabbet edeceğiz” sorusundan anladığım, çok ciddi bir betalaşma süreci sonucu erkekler kızlarla erkek gibi konuşma gerekliliğine inandırılmış.

   Bunlar saçma değil gayet zekice girişler. Özellikle de kızla yüz yüze isen (tinderda düşünmeye vaktin var).

   1. Cevap içerisinde haklılık payı olan noktalar var lakin “kızla nasıl karizma muhabbet ederim” gibi şov amaçlı bir soru şahsım için geçerli değil, ben buyum.Günlük konuşma içerisinde bile bir konu üzerinde giriş,gelişme,sonuç üçlemine takılan biri olarak konuyu uzatmam.Ana mesajı alırım,veririm ve konuyu kapatırım.

    Sizin söylediklerinize ilaveten kızlarla cinsel gerilimin olmadığı noktalarda ki konuların herhangi muhabbetten her seferinde dedikoduya kaydığını düşünürsek(geçmişte) sanırım pasif meriç modundaydım.Uzak,yakın bütün arkadaşlarımı sildiğim için anlık rapor vermem söz konusu değil lakin bunu tekrardan yaşamayacağıma dair garantili bir ipucu da yok.Demek istediğim insanlar sizi ne olarak görüyorlarsa muhabbetleri de o yönde oluyor sanırım.Buna ek olarak çoğu erkeğin kızların söz konusu konularda konuşmadığına dair şikayetlerini de çokça okudum ve dinledim.Ya doğru çevrede değilim yada gerçek bu.

 4. Mahmut reis eslesemiyoruzki mesajlasalim 🙂 Bulundugum sehirde kullanan yok denecek kadar az . Ve kullanalarinda hepsi guzel de degil .Hal boyle olunca cok etkileyici ilgi cekici ,bad boy havasi yaratan fotograf ,profil olusturman gerekiyor bende de tip var ama oylesi profil olusturamiyorum iste ne kadar pozlarda cekici bir bakis , durus sergilesemde etkileyemiyorum ne tinderda ne swarmda ne de instagramda bir de profile neler yazilir biyo kismina yani hatunlar o yazilan seylerden etkilenir mi ,neler yazilabilir ?

  1. Benim çok tecrübem yok ama bunları Instagram’da da kullanabilirsin. Fotoğrafları ise profesyonel bir fotoğrafçıya çektir. Bioya da eğlenceli bir şeyler yaz.

  2. Bu arada Tinder Plus ve Boost olmazsa ben de eşleşebileceğimi sanmam. Bazı adamlar beceriyor ama ben mesela para vermezsem sıfır çekerdim.

   1. Mahmut abi 3 gün önce öylesine tiner indirmiştim olur da belki buradan da bir şeyler çıkar diyerekten. Para falan vermedim tabii halihazırda 3 tane tabağım var pek gerekli bulmadım zaten öğrenciyim bana lazım o 30 lira bile 😀 . Meseleye gelecek olursam 2 kızla eşleştim ilkinde selam yerine günaydın yazdım kıza ve sanki yeni tanışıyor gibi değil de çok uzun süredir zaten tanışıyormuşuz gibi konuşmaya çalıştım. Kız son mesajıma cevap vermiş ben de 4-5 saat geç döndüm baktım ki unmatch yemişim 😀 . İkinci kız da müzikle ilgileniyordu güzel başladı kızı konuşturdum 70-30 oranında ama birden sorduğum bir soruya cevap vermeden unmatch attı bana. Fazla samimi girmiyorum mesajlarda ama soğuk olunca da unmatch yiyorum. Piç bir giriş ile gevşeklik arasında da ince bir çizgi var bence. Bu çizgide yürüyemiyorum. Tavsiyelerin var mıdır bu konu hakkında ? Giriş sıkıntı değil kesinlikle ama muhabbeti sürdürme aşamasında profili nasıl ayarlamalı?

 5. Abi disiplinin getireceği başarının canlı örneklerisiniz.
  2013 ten beridir oyunum kendi çapımda, hep düşünürdüm sıkıntı nerede diye.
  Plansiz,disiplinsiz ve sabırsız olmakmış.
  Monk mode a giriş yapiyorum.
  Herkese selamlar.
  Cikinca istanbul u kana buluyacagim..:D

 6. Skeptico suphesiz camiamiza faydali biridir ancak kirmizi hapi tabana yaymaya calismaz daha cok elitist bir kesime hitap etmeye calisir ki din ile ilgili son hadsiz yazisi bilimsellikten uzaktir eskiden onuda takip edin derdim artik etmeyin diyorum bu siteden şaşmayin arkadaslar kirmizi hapin türkiyedeki en doğru hali burda yaziliyor.

  1. Skeptico, faydalı değil, TR’de bu işin en önde bayrak taşıyanı:) Ama yazıları, cevapları ve yorumları bende de niyeyse sadece belirli bir kesime hitap ettiği düşüncesini uyandırıyor. Din veya diğer şeylerle söyledikleri çok da önemli değil. Adamın RP öğretisindeki bilgilendirici tarafı bizi ilgilendiriyor. Bence buraya odaklanalım biz.

   Lakin, RP’nin sosyal sınıfları veya ahlakı gözetip gözetmediği ve bu konularla arasındaki ilişki hakkında halen biri çıkıp da çok düzgünce bir yazı yazamadı. Öğretiyi destekleyip savunabilecek kalibredeki bu adamların tıkandıkları için bu konularda yazmadığını düşünmek çok salakça olur. Ben özellikle Skeptico’dan böyle bir yazı beklerim esasen.

   1. Ahlak? Ahlak ile ilgili yazı? Tristan, ahlak kişiye göredir. The Red Pill’in toplumsal ahlak ile bağdaştırılması fikri bana saçma geliyor. Bir insan kendi ahlakını temel değil de toplumun ona belirlediği ahlak kalıbını temel alıyorsa o insan zaten koyun demektir. Dolayısıyla çıkıp da ahlak ile ilgili bir yazı yazılmasını istemek bana saçma geliyor. Böyle bir yazı yazılmaması gerektiği kanaatindeyim.

    1. Kardeşim RP zaten bireysellikle ilgili bişey. Komünizm veya marksizm gibi tüm toplumu kucaklayan bir ideoloji zaten değil. Toplumdan ve ahlakından inanılmaz çekmiş ve çekmekte olan biri olarak, kesinlikle toplumu ve ahlakını ciddiye almıyorum. Sırf bu yüzden mecburi ilişkiler haricinde izole bi durumdayım. Nispeten rahatım. Ahlak ile ilişkili yazı istememdeki sebep şu: Ben önemsemiyor olabilirim ama içinde bulunduğum toplum bunu önemsiyor. Fark burda. Fazla muhafazakar yerde Müslüman mahallesinde salyangoz satmış olursun. Burdaki saha raporlarının zerresini geçtim, bi kıza 5 saniyeden fazla baktığın an, potansiyel orospu çocuğu olma ihtimalin var.

     Ferrari alıp, TR’nin engebeli yollarında hakkını verememek gibi bir durum yani. Sen siklemesen de çevrendekiler sikliyor kardeşim. Herkesin bireyselliği içselleştirdiği yerler de TR de yok gibi bişey. Beyoğlu-Cihangir-Galata gibi İstanbul semtleri buna örnektir mesela.

     Toplum ya da ahlakını önemseyen her kimse, benim gözümde de davarın tekidir. Ama o davarlarla her gün içiçe yaşıyorsan-yaşıyorsa-yaşıyorsak, onların seviyesini de bilmek zorundayız.

     Yeni Türkiye’deki marjinal ve seküler kesim hala azınlık. Öyle olduğunu sananlar da ağır zavallı. Hala ülkenin çoğu yerinde insanlar bişey düşünürken, önce günah olup olmadığına karar verip, ondan sonra eyleme geçiyor. Ahlak, göreceli olduğu için böyle etkili bir kavram zaten.

     Bence yazılmalı. Skeptico’ya bununla ilgili mail göndereceğim.

  2. Neden okumayalım Skeptico’yu? Doğruları yazdığı için mi? Söylediğin yazıyı şu an okudum ve bilimsellikten uzak dediğin yazının konusu bilimin ilgi alanı, ilgilendiği bir şey değil zaten. Önce bilim, bilimsellik ne demektir bunu öğrenmek lazım. The Red Pill’in İslam ile örtüştürülmeye çalışılması benim de rahatsız olduğum bir şeydi son zamanlarda. Skeptico o yazısında bu konuya son derece doğru bir cevap vermiş. Eğer gerçeğe gözlerini kapayan bir düşünceye böyle yaslanırsan sonra Skeptico’yu takip etmeyin gibi zırvaca şeyler söylersin. Zırvalamışsın.

 7. Dini hassasiyetlerim olmasına rağmen Skeptico’nun yazıları faydasızdır takip etmeyin diyemem.Kesinlikle cok faydalı.Ama Skeptico da dinciler gibi biraz yobaz kendisi Red Pill Türkiyenin Beyaz Türküdür(Skeptico abiye selam 🙂 ) Herseyi kırmızı hapla aciklamaya çalışıyor.Dincilerde bunu yapmıyor mu? Herseyi dinle anlatmaya çalışıyor.Benim babam İmam ; millet gelip hastalıkları,finansal meseleleri.. icin bile babamdan medet umuyor.Olum hastaysan git hastaneye,finansı git uzmanına sor…Imam isin ahlaki,toplumsal, dini yonune bakar.Hatta bir keresinde bir kadın geldi .Ben evlenemiyorum kismetim kapalı ne yapayım diyor.Ki sasiracaksiniz ama bu kadın baya güzel bir polisti.Skeptico olsaydı anlatırdı nedenini.Herkes kendi alanına bakmasi daha iyi ama kimsede yok şunla kirmizi hapı örtüşturme de diyemez.Kimsenin tekelinde olmamasi lazim .Herkes bir yönünden tutup gelistirecek.

  1. “Herkes kendi alanına bakmasi daha iyi ama kimsede yok şunla kirmizi hapı örtüşturme de diyemez.Kimsenin tekelinde olmamasi lazim.”

   Buraya katılmıyorum. İslam ile kırmızı hapı kimse örtüştüremez. Zira bunu yaparken herkesin Müslüman olduğu gibi bir yanılgıya kapılıyorsun. Skeptico ateist, sitenin admini Mahmut ateist, ben ateist, sitede sürekli yorum giren sağlam takipçilerden birkaç tanesi ateist. Bu yanlış bir bakış açısı olur. Ha istiyorsan kendi hayatında örtüştürmeyi deneyebilirsin ama öğretiye din girmemelidir.

   1. Ben burada kırmızı hapı, kadın – erkek ilişkileri bağlamının dışına çok çıkarmama taraftarıyım. Bunu yaparken de elimden geldiğince insanları yararlanabilecekleri bir bilgi birikiminden, dini ya da politik görüşleri sebebiyle uzaklaştıracak şeylerden özellikle kaçınıyorum. Buradaki bilgiler, ateist bir erkek için de yararlı, müslüman bir erkek için de. Sağcı bir erkek için de yararlı solcu bir erkek için de. O nedenle örneğin solcu olmamama ragmen, gereksiz yere sol görüşteki erkekleri öğretiden uzaklaştıracak şeylere girmiyorum.
    Skeptico’nun yaptığı çıkışları bu anlamda çok doğru bulmuyorum.

    1. Geçende Twitter’daki şakirt bir dalyarakla girdiği tartışma çok gereksizdi bence. Gerçi karşısındaki götoğlanı, pedofiliyi meşrulaştıracak kadar azalmış bir lavuktu ama yine de Skeptico gibi bi herifin, eli skinde bi dinciye enikonu floodlar halinde cevap vermesi garibime gitti. DM’den de yardırmışlar, işin tuhafı. Skeptico sözlükte de böyleydi. Biri bişey deyince kendine pek hakim olamıyor.

   2. Sende herkesin ateist olduğu yanilgisina kapiliyorsun ve bunla kirmizi hapi ortusturuyorsun gibime geldi.Ki Turkiyede ateistlerin cogu bir yaraticiya inanıyor ama mevcut din anlayislariyla sorunlari var haklilarda ; Cinlerin seytanin tesirine,kerametlere,alametlere milyon tane gerceklikle alakasi olmayan hurafelerin,mitlerin oldugu din anlayisiyla benimde sorunum var orasi ayri konu..Banada kalırsa Mahmut abinin dedigi gibi kirmizi hap-kadin erkek dinamiginin disina cikmamak daha iyi olur.Isteyen olursada Vince Wildin dedigi gibi, kendi hayatinda, baska mecralarda ortusturmeyi deneyebilir.

 8. Playboy ne diyorsun abbicim sen? Ateistler bir yaratıcıya inanıyor ne demek?

  Bu arada Skeptico ve sonrasındda 1f severek takip ettiğim Kh ile tanışmama Ekşisözlükteki yazılarıyla vesilee olmuş kkkalemlleri güçlü şahsiyeetlerdir, adam dini görüşün ortaya koyar, sen o kısmı dikkate almaz, işine yarayanı alırsın bu kadar.

  Elitizm mevzusuna gelince, kim burada statü ve paranın oyuna etkisini inkar edebilir ki? Ray charles filmini izlemenizi tavsiye ederim, görme engelli bir adamın statüden sonra hayatının hele ki, önyargıların zirvede olduğu henüz zencilerin dans pistlerine alınmadığı dönemlerde nasıl olupta am üstünde ceviz kırıp, hayranlık uyandırdığı bu soruların tümüne cevap niteliği taşıyor.

  1. 1f, skeptico ve diğer ekşi sözlük yazarlarının yazdıkları bu sitenin yaptığının (evli adamlar hariç ehehe) 10’da birini bile yapmıyor. Hepsinin dili saldırgan, insanları ikna etmeye yönelik değil de malsınız demeye yönelik. Mahmut abi’nin dili ise ise düzgün dinleyen insanları gerçeğe getirecek şekilde. Hele 1f’in yazıları bende bile kendi kendine avunan çocuk izlenimi uyandırıyor. (Yok kadını siktikten sonra evden kovucan, yok kafasına yumruk atmayıp sikiyorsan hard sikiyorum demeyeceksin, hard sikmiyorsan boşuna sikiyorsun, yok rimjob yapmayan kadına kadın demem, kadına rimjob yaptıramıyorsan ezik betasındır.) O yüzden ben bu yazarların Mahmut Abi ile kıyaslanmasının dahi yanlış olduğunu düşünüyorum. Zaten ekşideki başlığı açıp 100’lerce sayfa okursanız Mahmut abi’nin yazdığı önemli 10 yazıdan daha fazla bilgiye ulaşamazsınız. O yüzden ekşi sözlük bence bu konuda destek değil üstüne köstek oluyor. Şu an bu site kırmızı hap için gayet yeterli. Unutmayın ki zaten her şeyi okuyarak sindiremezsiniz. O yüzden bu siteden başka bir siteye girmenize gerek yok bence.

 9. Mahmut bey’in bilgisiyle kıyaslama söz konusu bile değil, herkes kendi kulvarının adamı ayrı dava da.. çocukmusunuz incileriniz dökülecek gibi davranıyorsunuz, ben Skeptico ve 1f her ikisine de baktığım zaman bilakis gaza getiren, gerçek hayatta karşılığı olan şeyler görüyorum.
  Ayrıca, nereden biliyorsun adamların özel hayatını? neye göre, kime göre kimin ne kadar ne yaptığı?
  Şimdi gerçekçi olalım gerçek hayatta 1f tarzı siklemeyen, köpek çeken adamların ne kadar değer gördüğünün farkında değillmisin?

  Kendimden de örnek vereyim, ne zaman bir kızın canına okuduyssam benden iyisi olmadı, ne zaman insan gibi davrandıysam ağzıma sıçıldı.

  Kusura bakmayacaksın adamım, fakat; zihniyetin mavi hap kalıntıları taşıyor bana göre, kırmızı hapın acı gerçekleri dedikleri kısım bu kısım, politik doğruların değil, bodoslama argumanlarla anlatılması gereken gerçekler.

  Aksi taktirde kırmızı hap etiketten ibaret bir kişisel gelişim öğretisinden fazlası olmaz.

  Erkekadam’ı da, skeptico’yu da, 1f, i de okuyup hepsinden birşeyler almak ve üzerine birşeyler koymak lazım.

  Biri size beta diyosa kız çocukları gibi zırlamak yerine, hakkaten lan, adamın bir bildiiği olabilirmi acaba diye düşünün.

  Ben keşke bu işlerle daha küçük yaştayken tanışsaydım diyen bir adamım, bugün herşey bambaşka olurdu.

  1. O adamlara baktığında gaza getiren bir şeyler görüyorsun evet, ama benim gaza gelmeye ihtiyacım yok. Gerçek hayatta tamamen karşılığı olan şeyler de değil, kendine saygısı olan kız öyle kafaya yumruk falan olayına girmez o olaya kimler girer biliyor musun? Porno bağımlısı olmuş düzgün sexten zevk almayan ve/veya kadınları düşman olarak gören adamlar girer.
   Sen olayı çok yanlış anlamışsın kardeşim, olay hiç kızın canına okuma ya da iyi davranma olmadı. Olay hep kıza ben sensiz de varım, sen hayatımın ana yeneği değil tatlısısın, sen olmazsan ben bir hiçim demek. Tabi sen ayarı tutturamayıp oneitis olduğun kızlar senden soğuyunca o zaman canına okuyacaz demek ki diye düşündüğün için bu mümkün olmamış.
   Kırmızı hapın acı gerçekleri kızları düşman gibi görüp öyle sikmek değildir sanırım canımın içi. Kırmızı hapın acı gerçeği hiç bir kızın seni beklediğin şekilde sevmeyeceğini kabul etmendir. Ve eğer sen kızgınlık aşamasını olgunlukla atlattıysan 1f gibi değil Mahmut Abi gibi bir dil kullanırsın.
   Biri bana beta diyorsa önce neye istinaden diyor ona bakarım, eğer kadını hard sikmediğim için diyorsa da bu adam saçmalıyor derim. Çocuk gibi zırlamak bunun neresinde açıklarsan çok sevinirim.
   Keşke küçük yaşta tanışsaymışsın da kadınlara karşı bu kadar düşman olmasaymışsın. Düzgün bir cevap vermeni temenni ediyorum Alphaisloading (!) kardeşim.

   1. Skeptico ile 1f’i ayni kefeye koymayin. Skeptico’dan oyle kafaya yumruk falan duyamazsiniz. 1f’in “siken sevilir seven sikilir o zaman bende kafaya yumruk sikerim” gaziyla gazlananlar genelde kadinlarla iliskide en ufak sevgi kirintisinda ezik betaya donusecegini bilen ve bundan korkan olgunlasmamis erkekler. Asiri betalikla gecen zamanlarinin acisini asiri dark triad ile cikarabileceklerini saniyorlar. Bu kafadaki adamlarin yaptiklari seksi parayla satin alabilirsiniz. Bir numarasi yok.

 10. Düşmman gibi görddüğümü yazımın neresinden çıkardığını anlamış değilim, Skeptico ile ilgili görüşlerimi bu sitede başka başlıklar altında da dile getirdim ve yöntemlerinin önemli bir bölümünü doğrru bulduğumu söyledim. Psikolojik gazlanma başka birşeydir (bkz: motivasyon) eyleme geçireceğin yöntemi belirlemek başka. Bilgisayar oyunlarında ortalığı tarıyorsun mesela, ama kafayı sıyırmış bi tip değilsen o oyundan etkilenip çıkıp dışarıda gerçek silah ile tatbik etmeye kalkmıyorsun. Ben her yazılandan az-çok birşeyler çıkartır bunu sentezler, kendime uygun olanı alırım. Frege var mesela ekşisözlükte, adamın yazıları oldukça absürd olmasına rağmen yöntemi bu, sen ondan anlatılmak isteneni alırsın, ama yok kıyaslamaya kalkarsan iş taraftarlık mevzusuna döner.

  Şahsen ben kendime koyun olacak bir sürü aramıyorum, onun için kim gerçekten bir fikir koyarsa ortaya , okur, kendi fikirlerimle de katkıda bulunurum olay bundan ibaret.

 11. Bende de problem olan kızlarla eskiden gayet hoş ve ilgili konuşurdum. Artık insanların şımarık tavırlarını çekemiyorum. Sosyal bir ortamda aslında kesiştiğim bir hatunla konuşup sosyal medyadan eklediğimde pek cevap alamıyorum ve sanki kızlarda itici bi negatif elektriğim var şu son zamanlarda üzerimde.

 12. Ilk mesajdan sekse gidene kadar olan bir mesaj oyunun var mi uzman ? Paylastiklarin hep fragman 🙂 yani kiz sana onu diyince sen sonra ne dedin ,sonra o sana ne dedi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *