Yumuşak Bir Sonraki (Soft Next)

Bu yazıyı “poli(gami)” forumunda yazdım zira tekeşli ilişki yaşayan erkekler “yumuşak bir sonraki” yöntemini çok zor hatta imkansız görebilirler. Tekeşli ilişki yaşayan bir erkeğin kadınına “yumuşak bir sonraki” uygulayabilmesinin nadir olmasını bekliyorum. Bunun sebebi, tekeşlilik sisteminin yaratmaya meyilli olduğu muhtaçlık, oneitis, yokluk çerçevesidir. Tekeşli ilişkide belki “yumuşak bir sonraki” yapamasanız da, bunun tehdidinde bulunun. Fakat bunları belirttikten sonra söyleyeyim ki, “yumuşak bir sonraki” tekeşli ilişkilerde uygulanabilir ve uygulanmalıdır. Bu yöntem, ilişkinize çok yardımcı olacaktır.

Konuya girmeden önce belirtmem gereken bir nokta daha var. “Yumuşak bir sonraki”, kadınla aynı evde yaşıyorsanız imkansızdır. Evet, imkansızdır. Birden fazla kişiyle görüşüyor olsanız bile bir kızla aynı evde yaşıyorsanız, ona bu yöntemi uygulamanız imkansızdır. Evet, gidip birkaç geceliğine otelde kalabilirsiniz ama bu “yumuşak bir sonraki” değil küsmektir. Hatun geri dönmeniz gerekeceğini bildiğinden, ilginin geri çekilmesi o kadar kuvvetli değildir. Bu nedenle zaten eğer bir kadınla beraber yaşıyorsanız, normalden çok daha fazla drama ile yaşamaya maruz kalacaksınız. (6 yıl önce boşanmış olmama rağmen o zamandan beridir hiçbir kadınla aynı evde yaşamamış olmamın nedeni budur).

“Yumuşak bir sonraki” çalışan bir yöntemdir zira ilginin geri çekilmesini içerir. Kadınlar sizden en çok ilgi beklerler. Kadına bağırıp çağırmak, onunla kavga etmek, onu tehdit etmek hep İLGİ GÖSTERMEKTİR ve bu nedenle de bunların kadının davranışlarını düzeltmeye etkisi minimaldir. Kötüsü, bütün bunlar kadını, size daha fazla drama yaratması için teşvik eder. “Yumuşak bir sonraki” ise ilgiyi esirgemektir ve çok güçlü bir araçtır.

Şimdi, nasıl “yumuşak bir sonraki” yapacağınıza gelelim :

1. Hatun drama yaratmaya başlar başlamaz, ona kendisini neyin rahatsız ettiğini sormak için 20 – 30 saniye verin. Bu süreden sonra hatun size hala drama yaratıyorsa (bağırmak, şikayet etmek, ağlamak, seks yapmamak, bir şey talep etmek, vs.) hemen “yumuşak bir sonraki” yöntemini aktive edin. HEMEN YAPIN, beklemeyin. Kadınla 20 dakika kesinlikle kavga etmeyin / tartışmayın ve sonra “yumuşak bir sonraki”. Yumuşak bir sonrakine hemen başlamak önemli zira aksi taktirde istediğiniz olmıyor diye küsmüş gibi görüneceksiniz.

2. SAKİN OLUN. ÖFKELENMEYİN. HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEYİN. KONUŞMAYIN. ÇENENİZİ KAPATIN.

3.Basitçe ayağa kalkın, ceketinizi alıp çıkın ya da arabanıza binip gidin. “Nereye gidiyorsun” ya da “benden böyle kaçamazsın” ya da “eğer o kapıdan çıkıp gidersen beni bir daha göremezsin” gibi bir şey zırvalarsa UMURSAMAYIN ve HEMEN ORADAN UZAKLAŞIN. ERKEK OLUN VE KENDİNİZİ KONTROL EDİN.

4. Dışarıda / araba sürerken cep telefonunuzu kapayın ki sizi arayamasın ya da mesa gönderemesin. Zira inanın bana, telefon edip mesaj gönderecek.

5. Eğer kızı öyle terk edemeyeceğiniz bir yerde iseniz, örneğin oraya sizin arabanızla geldiyseniz. Arabanıza yönelin ve “hadi gidelim” deyin. Kızı evine ya da nereye gidecekse oraya bırakın ve gidin. Eğer hatunun suçu küçükse ya da ilk defa böyle bir şey yapıyorsa, ben “eve gitmek ister misin?” diye sorarım. Hatunlar ya çenelerini kaparlar ya da dramaya devam ederler. Eğer çenesini kapıyorsa yumuşarım. Eğer dramaya devam ediyor ise ve cevap “evet” ise, kızı evine bırakırım.

6. Yolda KIZLA KONUŞMAYIN. Radyoyu favori kanalınıza getirin ve yolda müzik dinleyin. Eğer sizi tahrik etmeye çalışırssa, “bu konuda konuşmuyorum” deyin.

7. Tekrar açıklayacağım. KONUŞMAYIN. KAVGA ETMEYİN. ÖFKELENMEYİN. YAPTIKLARINIZI AÇIKLAMAYIN. Çenesi düşük ve duygusal erkekler sözüm size : kavga etmek ya da kendinizi savunmak için şiddetli bir dürtü hissedeceksiniz. Bununla savaşın. Erkek olun, ve çizginizden çıkmayın.

8. Kızdan ayrıldıktan sonra, 3 ya da 7 gün hatunla hiçbir şekilde iletişime geçmeyin (kızın yarattığı dramanın şiddetine göre). Eğer size mesaj atar ya da ararsa TAMAMEN GÖRMEZDEN GELİN VE CEVAP VERMEYİN. Arka arkaya 30 kere araması umrumda değil. Eğer böyle  yaparsa cep telefonunuzu kapatın ve 2 saat kapalı tutun.

9. Bu adım zorunlu değil ama şiddetle tavsiye ederim. Size “yumuşak bir sonraki” süresince gönderdiği tüm mesajları OKUMADAN SİLİN. Ciddiyim. Bu mesajlar, hatunun birkaç gün içinde unutacağı, öfkeli ve irrasyonel piliç mantığı ile dolu çöpten ibaret olacak. Bunları okumak sizi nedensizce öfkelendirmekten başka bir işe yaramayacak. Bunları okumadan silin ve hayatınıza devam edin. “Onun sözlerini küçük bir çocuğun mızmızlanması olarak görün.” Oyunun bu aşamasında, bunlar gerçekten de çocuk mızmızlanması.

10. Çok önemli : Yumuşak bir sonraki süresince ya gidin başka bir hatun sikin ya da kendi MİSYONUNUZ her neyse tamamen ona odaklanın. İdealinde, ikisini birden yapmanız gerek (ama tahmin edebiliyorum ki tekeşli ilişki içinde iseniz başka hatun sikemezsiniz …). Ben yumuşak bir sonrakinden hemen sonra başka hatunla yatmayı alışkanlık haline getirdim, aynı akşam gibi (eğer gerçekten çok geç değilse). Bu sizin bolluk zihniyetiniz ve sonuçtan bağımsız olmanız için çok yararlı. Yumuşak bir sonraki süresince en son yapmak isteyeceğiniz şey, bütün gün onu düşünmek olacaktır.

11. 3 – 7 gün sonra HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ onunla yeniden irtibata geçin. “Kahretsin, bugün çok soğuk!” ya da “Cuma günü şu konuştuğumuz film geliyor” gibi bir şey yazın. GERÇEKTEN HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ gibi davranın. Eğer yumuşak bir sonrakiyi gerektiği gibi yürütürseniz, hatun konuşmaya ve ilişkiye, hiçbir şey olmamış gibi devam edecektir. Onunla bir daha buluştuğunuzda, kızın kibar, mutlu ve eğlenceli olduğunu göreceksiniz.

Şimdi sorular ve itirazlar :

“Bu çok kancıkça görünüyor. Gerçek bir erkek sorunlara meydan okumalı.”

Bunlar gerçek sorunlar değiller. DRAMAlar. Aptalca dramaya sadece MUHTAÇ erkekler meydan okur. Gerçek bir erkek DRAMAYA TOLERANS göstermez. Hatun drama yaratıyorsa ve siz de karşılığında drama yaratıyorsanız, MUHTAÇ olduğunuzdandır. Eğer onu orada dramasıyla başbaşa bırakıp gidiyorsanız, ERKEKsinizdir.

“Ya hatunun gerçekten tartışması gereken bir problem varsa? Onu her seferinde bir sonrakileyeceksen, nasıl tartışacaksınız ki?”

Bir kadın medeni ve sakin bir şekilde yaptığı sürece her sorununu sizinle tartışabilmelidir. Eğer bir kadın bana medeni bir şekilde gelip “hey, Blackdragon, beni rahatsız eden bir şeyi seninle konuşmak istiyorum. Şimdi konuşabilir miyiz?” derse bu tamamen normal ve tabii ki oturur istediği kadar konuşurum. Bu her zaman yaptığım bir şey. Ama bana kancıklık yapıyor, sesini yükseltiyor, bağırıyor, ağlıyor, beni tehdit ediyor, bana emirler yağdırıyor vs. ise ANINDA YUMUŞAK BİR SONRAKİ! Ve HATUNUN HAKLI OLUP OLMAMASI DA UMRUMDA DEĞİL. DRAMANIN NEDENi ÖNEMLİ DEĞİL. DRAMA ÇOCUKÇA VE KABUL EDİLEMEZ BİR ŞEY ve benim buna ayıracak zamanım yok. Eğer sorunu benimle sakince tartışacak ise tamam, YUMUŞAK BİR SONRAKİ TAMAMLANDIĞINDA istediği kadar konuşuruz.

Kadına bağırıp çağırmak, onunla kavga etmek, onu tehdit etmek hep İLGİ GÖSTERMEKTİR ve bu nedenle de bunların kadının davranışlarını düzeltmeye etkisi minimaldir.

“Yumuşak bir sonraki yaptıktan sonra hala aynı konuda tartışmak istiyor ise ne yapacaksın?”

Medeni ve sakince tartıştığı sürece sorun yok. Ama yuuşak bir sonrakiden sonra 95% farkedeceksiniz ki, dramanın sebebi çocukça, aptalca, irrasyonel ve boktan bir şey ve o da bunu biliyor. “Bir sonraki” ardından bu konuyu açmayacaktır zira küçük bir çocuk gibi davrandığının o da farkında olacaktır.

“20 – 30 saniye çok sıkı. Ben biraz daha uzun devam etmesine ses çıkarmam.”

Bu, tekeşli erkeklerden çok duyduğum bir şey. Bu sizin kararınız. Ama ben de sizin ilişkinizdeki tüm o dramaları dinlemek istemiyorum. Bir sonraki için ne kadar çok beklerseniz A) bir sonrakinin etkisi o kadar azalır ve B) daha fazla dramayı teşvik edersiniz zira kadın sizin ilginizi uzun süre alabileceğini bilir.

Düşünün bir. Amacınız drama olduğunda dramanın kendisini mi hafifletmek yoksa TOPLAMDA DAHA AZ DRAMA MI? Eğer amacınız daha az drama ise Yumuşak bir sonraki hızlı olmalı.

“Bunu yapmak isteyip istemediğimi bilmiyorum. Yumuşak bir sonraki ardından bana geri dönmeyebilir.”

Bundan korkuyorsan sende  oneitis hastalığı var ve bu kızı GERÇEKTEN hemen NEXTlemen ve gidip 10 tane başka hatunla yatman lazım. Hemen şimdi. Drama bekleme.

“Ben hatunu soft nextleyemem zira …”

Sebep “dairemi babasına kiraladım”, “beraber yaşıyoruz” ya da “bir bebeğimiz vardan” “onun oda arkadaşı benim kankam” a kadar bir sürü şey olabilir. Bu konu bir yazıda değil bir kitapta ele alınacak kadar karmaşık. Tek bilmeniz gereken şey, kendinizi bir kadınla onu Soft Nextleyemeyecek pozisyona sokuyor iseniz, daha fazla drama ve betalaşmaya hazır olun. Bu, rızanızla girdiğiniz anlaşmanın bir parçası. Eğer bu hoşunuza gitmiyor ise, öyle durumlara girmeyecektiniz.

 

“Oh bu deli saçması. Hatunlar öylece, hiçbir şey olmamış gibi devam etmezler. Hala size çok kızgın olurlar.”

Bu bahaneyi ne zaman duysam, hayatında soft next yapmamış biriyle konuştuğumu biliyorum. Kancığın teki olmayı bırakın ve deneyin. Nasıl çalıştığını göreceksiniz.

“Ya bir yerdeyseniz ve siz onu eve bırakmak isteseniz de sizinle gelmiyor ise?”

Bu çok ciddi bir suç ve gerçekten bir sonraki ya da haftalarca süren bir yumuşak bir sonraki ile cezalandırılmalı. Eğer siz ne derseniz deyin yerinden kıpırdamıyor ise,  kızdan uzaklaşın ve sakinleşir sakinleşmez onu arabaya bindirip evine bırakın. Ve sonra kızı gerçekten NEXT edin. En azından çok uzun bir soft next yapın.

Çeviri : How To Soft Next: Step-by-step instructions and answers to questions

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

12 thoughts on “Yumuşak Bir Sonraki (Soft Next)”

 1. Yıllar önce annemin 2 saat boyunca konuşup babamın hiçbir şey demeden kalkıp gittiğini hatırlıyorum, ne kadar beta da olsa doğrusunu yapıyormuş.

 2. Bence bu tekniğin dezavantajı şu:

  Size duygusal yatırım yapan bir kadın için yararlıdır. Yani belli bir süre beraber olduğumuz hatuna iş yapar.

  Vur kaç için 1. buluşma ve 2.bulusmalar da pek etkili değil. Hatun size yatırım yapmadığı için sizin siktirip gitmeniz onun umrunda olmayacaktır.

  1. Doğal olarak. İlişkide olmadığı, sadece bir iki kez buluştuğu kadının drama yaratabilecek kadar havalara girmesi de erkek açısından çok enteresan bir becerisizlik olurdu.

   1. artık bu düşüncenin etkili olmadığı düşüncesindeyim. 3. feminist dalgayla birlikte kadınlar hipergami dürtüsünü kontrol etmez oldu. kendine tokmaklatacak ve hem de birini kafalayacak bir piliç aradığına ulaşıyor. kimse karşındaki insanın nefes kokusunu çekmiyor. kadınlarda da olduğu gibi “blue pill” zihniyetinde olan bir dişi bağlılık gösterebilir. ya da geleneksel bir aile de yetişen…

    1. 3. feminen dalgayla kadınların önündeki cinsel baskı tam anlamıyla kalktı ve onlarda bolluk zihniyetiyle hareket ediyor. yani çarklar tersine döndü anlayacağın. bu dönem de mgtow olmak mantıklısı geliyor. ne etlisine karışacaksın, ne sütlüsüne. kendini geliştirip güç elde edeceksin. bu güç sayesinde arkanda bir genetik aktarım bırakacaksan 10 nesil daha doyacak. ondan dolayı mgtow şart!

 3. Başucu yapılacak bir yazı olmuş teşekkürler.

  Bu arada gecmişte yaptığim nu hatalar için kafama sıçayım afedersin.

 4. Her tartışmalarında dedemin evden çekip gittiğine şahit oldum. Ve gerçekten doğrusunu yapıyormuş 3-4 saat sonra dışarıdan bi kaç parça yiyecek alıp hadi çay içelim bişeyler yiyelim diye gelirdi ve her şey normal devam ederdi. Çocukluğumdan küçük bi anı sadece.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *