Buluşmaya gitmeyen Instagram mesaj oyunu

Deniz rumuzlu okuyucu yazmış :

Abi selamlar ben 4 yıldır görüşmediğim bi kız arkadaşımın instagrama durum attığını gördüm ve sohbet etmek için yazdım …

+Hiç değişmemişsin 😀
-Herkes çok değiştin diyo aslında
+Valla ben herkes değilim bilirsin
-Biliyoruum
+Numaranı verde whatsapp geçelim eski günleri konuşuruz 😉
Buraya kadar güzel numarayıda aldım
Sonra whatsappa geçiyoruz
+Geldim
Nabıyon
-Parktayim oturuyorum
Sen
+Almanyadan döndüm dün(konu açılsın)
Onun daha acısı çıkmadı toparlıyorum
-Hmm anladım
+Ya almanyadan kahve almıştık
Ama biz yapamıyoz kahveyi 😀
Onun aynısını yapan bi yer varmış
Gel yarın oraya hem kahveler benden olur hem de muhabbet ederiz 🙂
-Eskilerden kimle konuşsam buluşalim diyo ya
Ayni ve siniftayken bile konuşmuyoduk 😂
+Ben 8de de yoktum kızım
Benim onlardan hep bi farkım oldu zaten 😉
-Buluşmak şart değil burdanda konuşabiliriz dimi
+Mesaj servisimiz burayı kapsama alanı içine almıyor maalesef
sadece denizin dediği yerde görüşülüyor kendisiyle
-Yapıcak bişey yok öyleyse

Ve kapanış. Nerde yanlış yaptım sizce ne düşünüyorsunuz? Bidahaki seferde nelere dikkat etmeliyim …

Burada yapılan hata mesajlarda değil, Deniz’in bu konuşmaya bakışında. Kıza yürümüş, kız istememiş ve olay ileri gitmemiş. Burada takınılması gereken mantık, kırmızı haplı çocuk bakışı. Kendinizi geliştirmek için bu soruları sorduğunuzu biliyorum ama sen oyununu en iyi şekilde oynasan, en yüksek statünü yansıtsan da oradan ekmek çıkmama ihtimali, ekmek çıkma ihtimalinden daha yüksektir. O nedenle de her olaya yanlış yaptım diye yaklaşmayın.

Burada bir de Instagramdan ilgiye boğulan kıza mesaj atma problemi var. İnstagramın derdi şu : beta çoğunluğun kızlara yürüme cesareti bulduğu tek mekan burası. Ortalamanın üstünde bir kadına tanıdığı tüm betalar oradan yürüyor zaten.

… bi kız arkadaşımın instagrama durum attığını gördüm ve sohbet etmek için yazdım …

+Hiç değişmemişsin 😀
-Herkes çok değiştin diyo aslında
+Valla ben herkes değilim bilirsin

Kız zaten o durum güncellemelerini betalardan ilgi somurmak için atıyor. Durum update sırasında zaten mesajlayanı çoktur. Zaten “herkes çok değiştin diyo” derken çok mesaj aldığını böyle olduğunu ima ediyor.

İnstagramdan yürünmez demiyorum ama eğer senin profilin iyi bir statü yansıtmıyorsa, ya da kızın reelden erkek ile ilgili iyi bir izlenimi yok ise, beta mesaj sağanağı altında öne çıkmak zor.

Bu olayda Deniz’in yaptığı iki hata var. Birincisi, eğer bu kızla 4 yıl önce iletişim halindeyken beta ise, o kızın kafasında hala beta olacaktır. Bu konuda spekülasyon yapıyorum ama eğer eskiden beta olduğunuz bir zamandan tanıştığınız kıza sonra alfalık yapmak zordur. Gereksiz çabadır. İkinci hata “ben herkesten farklıyım” diye üstelemesi ki Kayra rumuzlu okuyucu yazmış ve benim bahsettiğim iki konuyu da yakalamış:

Dostum sürekli ben herkesten farklıyım, farklıydım demişsin. Kız seni ortalama üstü biri olarak bile hatırlasa (ki eğer mavi haplı idiyseniz genelde vasat altı hatırlarlar) sürekli farklıyım demen kötü etki bırakır. Hiçbir zaman bir kıza kendini övme. Bırak seni karakterinden ve anılardan kendi tanısın, ne kadar farklı bir erkek diye kendi düşünsün, duygusal yatırım yapsın.

İnsanlar sözel güç gösterisini zayıflık maskesi olarak algılarlar. Ben duygusal olarak çok güçlüyüm diye iki tekrar eden adamın duygusal olarak zayıf olduğunu düşünürüz. Farklıyım diye tekrarlamak karşıdakinde bir farkın yok imajı yaratır. Böyle şeyleri söze dökmeden göstermek lazım. Gösterecek fırsat yoksa da yok. Söze dökmek yine yanlış.

Son olarak da kız eğer “eskilerden herkes buluşmak istiyor” diyorsa zaten senin herhangi bir farkın yok. Statü göstermek için mesajdan başka aparatın yok. Bu kız bir sonraki olabilir ya da bir iki hafta düşük yoğunlukta işleyip bir daha buluşma denenebilir. Ben bu ilgi seviyesindeki hatunu NEXTlerdim. Doğru mentalite, bu tür paralel olarak 3 – 4 mesaj yönetmek ve en ilgili kıza yürümektir. Bu kız, o kız değil.

Son not. Zaten Deniz, kızı buluşmadı diye açık açık reddetmiş.

Mesaj servisimiz burayı kapsama alanı içine almıyor maalesef sadece denizin dediği yerde görüşülüyor kendisiyle
-Yapıcak bişey yok öyleyse

Ben olsam devam etmek istiyorsam orada nadasa bırakırdım.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

27 thoughts on “Buluşmaya gitmeyen Instagram mesaj oyunu”

 1. bence birazcık aceleci davranmış. kıza bir-iki saatini harcayıp doğru oyunla tavladıktan sonra cok rahat bulusma ayarlanabilirdi diye düşünüyorum. ama kaybedecegin bir sey yoksa birkac gün sonra neg oyunu ile sataşmanı öneririm.

 2. mahmut abi bir sorum olacak. barda bir kız gördüm hoşlandım ama yanında erkek ikizi oldugundan yanaşmadım. sırtı dönük oldugu icin kesişemedik de ama oraya otururken bir kere göz göze geldik. ben de ertesi gün insta’dan takip ettim, geri takip etti. ikiziyle birlikte bizim okuldalar, bu yüzden instagram oyunu yapmalıyım. ama profilinde bir tarih ve yanında kalp var. belki uzun mesafe ilişkisi olabilir ama buna dair foto da yok. nasıl yanaşmalı mıyım?

    1. zaten son zamanlarda kimsenin sorularını ciddiye almıyorsun. hemen hemen her olayda açıklama dahi yapmaya tenezzül etmeden “next” diyorsun. halbuki yoğunum, işim var vsvs desen biz de odun degiliz anlayıs gösterip sorularımızla baskalarını rahatsız ederiz.

     1. Cevap verdiklerimi ciddiye alıyorum. Kimseye baştan savmak için next demiyorum. Ve tabii ki her soruyu yanıtlama zorunluluğum yok.Özellikle de iki bakıştım üç kesiştim yürüsem mi tadındaki cevabı “ben nereden bileyim amk” olan soruları. “Benim yürümeye cesaretim yok sen bana şansın yüksek dersen anca yürürüm” manalı soruyu cevaplamak saçma. Üstüne de hemen cevap beklemek daha saçma.

     2. Birak sen mahmutu beni dinle o kiz senin gibi onlarca adamla goz goze geliyor bir de hemen instadan takip atmissin ki “sen hicbisey yapmadan ben sendeyim zaten” kizin avucuna kendini birakmalar falan.red pill sana der ki senin icin ozel kiz falan yok.kolay elde edilse kiz zaten buna degmez.degecek kiz da kolay olmaz.kolay adama da gelmez.biraz da icgudulerini dinle sen birak nofap i falan tassakta akil mi var onun yonune gidiyosun.kiz bi bakis atti hemen yutmusun amk

     3. e ne ne yapalım aga sen söyle o zaman? kıza yürümezsem zaten elde edemeyeceğim. yürürsem de en kötü red yer next ederim. onlarca adama bakıyorsa ben de onlarca kıza bakıyorum? kızın bana sadakat borcu mu var da bir tek bana bakması gerekiyor?

 3. Yav konuyla alakasız ama soruyu soran kişi de üstüne alınmasın ortaya konuşucam. Yoldaşlar, Romalılar, yiğitler… abi bizim içimiz gücümüz karı kız mı full? (biliyorum değil saldırmayın.) Son zamanlarda kadınlarla ilgili yazılar aldı başını gitti.(gitsin tabiki) Ama asıl konuları hiç konuşmuyoruz dostlar. Mesela red pill den sonra kimler terfi aldı işinde ? Kimler götü göbeği eritip 40 cm kol yaptı (sayıyı sıktım benimki 34 :D) Kimler üniversite/lise hayatında başarı elde etti ? Biraz bunları kişisel konuşalım tartışalım. Benim şahsi düşüncem bu ayarda gidersek (foruma yeni gelenlerden bahsediyorum özellikle) depresyona giren PUA lardan farkımız kalmayacak. Ben başlatayım mesela fitness da tekrarları piramit uygulayan var mı ? Varsa sonuç alabiliyor mu? Ben pek sonuç almış sayılmam mesela.

  Şu işleri çözelim kadın işin kolay kısmı diyorum. Çelik yeleğimi giydim bekliyorum. 😀 Yanlış mıyım Mahmut Abi ?

  1. Ya sonunda benim gibi düşünen biri çıktı.Monk modunda olunca sürekli ilişki yazısı görmek insanı sıkıyor.Vücut geliştirme ile vereceğim tavsiye ise split yapıyorsan kesinlikle bırak derim.Fullbody antrenman tekniğini uygula ve piramit set gibi yöntemler değilde “Progressive Overload” tekniğini kullan.Yani örnek Benchte 60kg’de 3×5 yaptın diyelim bir sonraki antrenman kiloyu arttır 3×5 yapana kadar o kiloda devam et,sonra yine kiloyu arttır.Bunu temel hareketlerde uygulayabilirsin(Squat,Bench,Deadlift,Overhead Press gibi).

    1. Dayanıklılık idmanı%50 RM 15+reps 3-5 sets
     Hipertrofi yani kas yapma idmanı %65-75 RM 8-12 reps 3-5sets
     Güç idmanı %90 RM 5-6 reps 4-5 sets

     RM: Max ağırlık

     Sırt Göğüs Ve Bacakta Tip2 kas lifleri var yani patlayıcı güç oranı yüksek lifler var .Hızlı kasılıp hemen yorulurlar
     Onları güç idmanı şeklinde çalıştırmak daha iyi güç ve hipertrofi sağlamaktadır

     Omuz kollar karın calflar ise Tip1 yüksek tekrarı sever.
     Hypt. yada dayanıklık idmanı girmeniz daha verim almanızı sağlar

     Son zamanlarda bir araştırma daha yapıldı yüksek yoğunluklu idmanların hipert ve güce daha fazla etkisi olduğuna dair.
     Yani adamlar diyo ki %90 RM gir 5-6 tekrar yap 4-5 sets yap her hareket için .

     Efsaneyi Çürüteceyim şimdi!!!
     Az tekrar şişirir çok tekrar yakar diye bir ŞEY YOK!!
     Calorie yi kısınca zayıflarsın artırınca kas kazanırsın .
     3×12 4×10 gibi setler yeter
     Kilo vermek istiyorsan zaten öncelik BESLENME
     Sonra kardiyo ile ekleme yaparsın ama ağırlık idmanı şart yoksa kas kaybı yaşarsınız ve kürdan olursunuz.HIIT kardiyo denenebilir nabız yükseltip yağ yakımını uzun süreye yaymak amacıyla

     HER ŞEY MUTFAKTA BİTER..

     Kas yapmak için de biraz daha ağırlık idmanı ve fazlaca yemek :))
     İştahım yok diyenler de iştah açıcı şeyler deneyebilirler mesela glisemik endeksi düşük şeyler
     Pirinç , ekmek , makarna gibi
     Pekmez , bal vs.

     Powerliftlerın iri durduğuna bakmayın biraz izole ve definasyon ile oldukça iyi bir fizikleri olacktır onların iriliği yüksek carb tüketiminden dolayı.

     Fullbody baya iyi ama military press , squat deadlift,bench yapacaksan yap yoksa sadece izole yaparak fullbody OLMAZ.

     Yüksel yoğunluklu idman
     %90 RM 1-6 reps 4-6 sets

     Yüksek Hacim (hipertrofi)
     %60-70 6-15 reps 4-6 sets

     Hareket başına çalışma rutinleri bunlar.

     Kilo almak için Gainer kullanılabilir
     Kilo vermek için protein tozu ve l-carnitine de kullanılır ama doktora danışın .İyice araştırın

     Spora yeni başlayan kim olursa olsun doktor kontrolüne girsin.
     İdmanlarda kardiyoyu abartmadan düzenli olarak yapsın
     Kardiyovasküler sistem güçlensin zamanla yoksa koşu bandında kalp krizi geçirmek içten bile değil.
     İlk zamanlarda koşmayın kendinizi hırpalamayın
     Ego yapmayın
     Sakatlanırsanız eğer tuvaletinizi bile yapamazsınız..
     Streoid , peptid gibi sikko şeyler kullanmayın sağlığınızından olursunuz.
     Amk tıp okuyoruz peptid çok tehlikeli en iyi ürünleri hollywood yıldızları süperstar sporcular kullanıyor diyoruz , vatandaşın aldığı ürün zaten kötü ama spor hocası diyor ki”
     Peptidler en zararsızı kardeşim “diyor bana .
     Kalp odacıkların büyüyor amk malı streoidden dolayı aritmi bozuluyor ama KASLI GÖRÜNCEK YA AMK MALI NEYSE…

     Steroid kas büyütmez sadece her organı büyütür damarı büyütür büyüyen damarlar da yol bulmak için kıvrımlı olur irice görünür.
     Sonuç olarak UZAK DURUN
     EĞER PRO-fitness iseniz zaten işinizi iyi biliyorsunuz ve sorumluluğu almışsınız demektir.

     Geçenlerde youtube da gördüm anabolik steroid kullanan birinin ereksiyon problemi olmaya başlamış …
     Trp genci için ne anlama geldiğini anladınız umarım…
     Ayrıca;

     İdmandan en az 2 saat önce yemek yenmiş olmalı bol pro bol carb. İdman hemen sonrası da protein tozu 1-3 saat sonra da yemek.

     Beslenme
     Uyku
     Stresssiz yaşam
     Düzenli idman
     Vitamin takviyesi

     Orjinal Alfa Modu

     Kilo verecektim ama baktım kas oranım az ben de bulka girdim haziran gibi definasyona girecem plaj falan uzağım bu sene :))

     1. Hocam sporla ilgili daha çok bilgi var aslında ama bu yazıyı paylaşabilrsiniz isterseniz

     2. Özgür abinin videosundaki elemanı mı kastediyordun hocam “ereksiyon problemi olan eleman” derken.

     3. 17 yaşımdayım 73 kiloya 1.93 boyum var. Dışarıdan gerçekten zayıf görünüyorum özellikle bacaklarım çok ince. Zaten birkaç senedir hafif ağrı çekiyordum dizlerde meğerse menisküs zedelenmesiymiş. Ortopediye gittim zedelenme var ilaç kullan ileride kendi kendine geçer dedi şaka gibi. Fizik tedavi spora git veya evde çalış dedi ki ben spora zaten 4 ay gitmiştim bıraktım ama bu kısa sürede hem düzenli beslenmediğim hem de kısa süre olduğu için pek gelişim görmedim. Özellikle menisküs için ne tavsiye edersiniz? Bacak antremanlarını nasıl gireyim. Boy kiloya göre antreman için de tavsiyeleriniz var mı?

     4. Hipertrofi sağlamak için güç ve hacim çalışmaları daha fazla sonuç veriyor. Haftada 4 gün 2 gün güç 2 gün hacim çalışması yaparak max hipertrofiyi elde edebilirsiniz. Aynı şekilde o tarz programlara giremem diyorsanız ağırsağlam 5×5 var onu yapabilirsiniz ki güç kazanmak adına güzel bir yatırım olur. Ben 3 4 ay ağırsağlam programını ardından 1 ay hipertrofi programını uyguladım kolum 1 ayda 1.5 cm arttı tavsiye ederim gayet etkili. Son olarak yeni başlayanların yaptığı bir hata olan sırf protein diye bitkisel ürünlere mercimeğe fıstığa abanmayın hayvansal protein kadar etkili olmuyor. Herkese bol şans 🙂

  2. Kesinlikle haklısın. Ben full body ile stronglift’si birleştirdim. Kol için ayrıca feeeder egzersizleri adında bir şey buldum. Kardiyo için de futbol bire bir.

  3. Ben spor salonumda 4. programa geçtim, ilk üç programım kardiyoya yönelikti ve %22 yağ oranından %17 yağ oranına düştüm. 5 haftadır piramit şeklinde çalışıyorum. Posture’da düzelme oldu, gözle görünür pek bir farklılık yok ancak hafif hafif ağırlıkları arttırmaya başladım.

   İlk başlarda kaslarımda güç yokken şu anda tekrar yaparken nefesim zorlanıyor. Mesela 4xMax dips yapmam gerekiyor, kolumda daha yapacak güç var fakat akciğerler koluma oksijen yetiştiremiyor (sigara kullandığım için muhtemelen).

   Olay tamamen düzenle alakalı aslında, öğlen gidiyorum güzel güzel ısınmamı, setlerimi, son 20dk kardiyomu yapıyorum, artık gitmediğim gün bir eksiklik hissediyorum, her gün gidesim geliyor.

   Ağırlık kaldırmayı bırakmayın. Büyük kas gruplarını (özellikle bacakları) çalıştırmayı ihmal etmeyin. Sadece kola ve göğüse abanırsanız ‘abi senin yüzüne noldu’ tipinde bir şey olursunuz benden demesi.

   Ağırlık demiş miydim ?

   1. Merhaba, ben de başlayali üç ay oldu. Tüm vücut çalışmadım aksine split girdim. Ancak iki gün önce tüm body şeklinde calistim ve akşam üzeri olduğundan mıdır ? Nedir? Bilmiyorum ancak baş dönmesi bayılma hissi gibi şeyler hepsi bir arada oldu. Oysa split çalıştığımda daha verim aldım açıkçası. Kol kasların 20 cmden 34 cm oldu. Dün kuzenimin yanında gittim ve bağışıklıgimin çöktüğünü hissettim boğazımda yanma dahil bir anda alevlendi. Ben vücudu tüm body çalışmanın efektif şekilde vücudunun direncini düşüreceğini söylüyorum. Denemeye müsait bir deneyin en efektif çalışma şeklini kendiniz yaratın.
    Şimdi diyeceksiniz ki bir gün sadece tüm vücut girmişsin. Hayır 2 yıl önce de mahallede verilen programa uyuyordum(tüm vücut programı) zerre verim alamadım. Benim tavsiyem her çeşidi en az bir ay deneyin en efektif hangisi ise onu uygulayın.

  4. Bende okul ve dersler konusunda gözle görülür bir disiplin elde ediyorum.Parçalı karın kasları da yaz için hazırda bekliyor.

 4. Ben Kh mantalitesine universite de eriştim ki o zamanlar türkiyede kelami edilmezdi (Aşkın Metafizigidir temel kaynağım benim) sonrasında meslek olarak neler değişti demişsin Meslegimle alakali bir bakanlikta yöneticiyim ve doktora yapıyorum ki meslegimden farkli bir alanda temel olarak şu olmali kendini ön planda tutmak ve sürekli gelişim içinde olmayı içselleştirirsen kh la başarı kaçınılmaz kardeşim.

 5. Hocam bir tane de makale ben çevirmek istiyorum. Eğer müsade edersen yayınlamaya iki gün içinde hazır. Tabi bu blogda eksik olan lifting ve ozgelisim ile ilgili olacak.

 6. Ağırlık kaldırmayla ilgili konular konuşulması beni sevindirdi.Yazacaklarım yeni başlayan veya başlayacak olan arkadaşlara umarım faydası olur.
  -Öncelikle bu iş süreklilik ister öyle gaza gelip yaza doğru 3-5 ay gideyim bırakayım mantığında başlamayın anca amalelik yaparsınız.1 sene düzenli antreman ve beslemeden önce vücudunuzda öyle çok ahım şahım bir değişim beklemeyin.
  -İlk başta salon seçimi önemlidir arkadaşlar.Kayıt olmadan önce tek tek gözünüze kestirdiğiniz salonlara bakın dolaşın.Gelen tipleri inceleyin çok apaçi varsa uzak durun.Alet edevat çeşitliliği salonun genişliği havalandırması hocaların tutumu gibi bunları gözlemleyip öle kararınız verin.
  -Bu işin sadece ağırlık kaldırmadan ibaret olduğunu sanmayın ve hayatınızı bun dan sonra ona göre şekillendirin.Beslenme ve uyku düzeni bunlar çok önemli!!
  -Bi yerde karar kılıp başladınız diyelim.Vücut ölçülerinizi ve ağırlığınızı her ay düzenli ölçtürüp bunları not edin.İlk aylar muazzam ölçü alacaksınız en azından bu sizde moral ve motivasyon sağlar.Zamanla bu ölçü alma ve büyüme işi yavaşlayacaktır bunu da aklınızda bulundurun.
  -İlk 3 ay salondaki standart programı uygulayın derim ben.Zaten vücudunuz bi afallayacak noluyo lan diyecek.Buna sinir sisteminizin alışması için 1-3 ay arası zaman tanıyın.Gidip de kız gibi çalışmayın her zaman sınırlarınızı zorlayın! Bu arada unutmadan ilk hafta hafif çalışın yoksa çok şiddetli hamlık acıları çekebilirsizin.
  -Spor salonları sosyalleşme açısından güzel yerlerdir.Fakat seni lafa tutan moral bozan veya steroid i övüp satmaya çalışan tiplerden uzak durun.Bu arada yaşını almış old school tarzı ağır abiler genelde her salonda olur.Bunları hemen fark edersiniz kendi başlarına gelip hayvan gibi çalışıp giderler.İşte bu adamlardan zarar gelmez onlarla bi dostluk kurup arada laflayarak(steroid dışında)bi şeyler kapabilirsiniz.
  -Hemen gaza gelip supplementlere abanmayın.Siz zaten yeni başlamışsınız makrolarınızı düzenli aldıktan sonra her türlü gelişeceksiniz.Gerçek yemek hiç bir zaman supplementlerin yerini tutmaz bunu aklınızdan çıkarmayın.İlk 3 ay hiç bir supplement e para vermeyin!!
  -Kaba taslak kendinize bir kalori ihtiyacı ve buna paralel olarak makrolarınızı(protein,karbonhidrat,yağlar) hesaplayın.Besin çeşitliliği önemli günün 5 öğünü gidip de tavuk pilav yemeyin aralara ufak ufak faydalı sebzeler kuru yemişler fln serpiştirin.
  -Hiç bir zaman öğünlerinizi yanınızda taşımaya ve zamanı gelince onları çıkarıp insanların arasında yemek için utanmayın.Unutmayın siz onlardan farklısınız.
  -Asla adam akıllı ısınmadan başlamayın.Hiç bir zaman ego kasmayın ağırlık sizi değil siz ağırlığı kaldırın.Salondaki tüm plakaları yükleyip haraketleri yarım yarım yapıp öküz gibi böğürenlere özenmeyin.O elemanlar 2 sene sonra zaten eklemleri ellerine alacaklar.Burası çok önemli:Gerilim her zaman kaslarınızda olsun hiç bir zaman eklemlerinizi kilitleyip yük bindirmeyin!
  -Ve son olarak SABIR! arkadaşlar.Çok kapsamlı zor ve pahallı bir spora adım atmış bulunuyorsunuz.Özverili disiplinli olmalısınız.Herkesin götü yemez bırakır.Belki 1000 adam içinden 1 kişi olacağınızı düşünerek bu işin yakasını bırakmayın.Ve her zaman sürekli araştırın ve bir şeyler okuyun.

  Aslında çok kapsamlı bir konu ama şimdilik sadece yeni başlayanlar için aklıma gelen bunlar.
  NO PAİN NO GAİN!!!

 7. Sporda yapılan klişe hatalar var.

  -Çok söylenenin aksine tekrar sayısı önemli değildir. Süre önemlidir. Hareketin tekrarında 3 sn altındaysa kas yeterince tepki vermez. (Bu orta ve üstü için geçerli) O yüzden yavaş çalışın. Ama şöyle bir Pro vardı hızlı hızlı çalışıyordu. İğne vurursanız siz de öyle yapabilirsiniz.

  -10 tekrar yaptığınız ağırlık max ağırlıktır. Bunun %70inin altında çalışırsanız ilk üç ay dışında yerinizde sayarsınız.

  -Antrenmanda tükenene kadar prensibi uygulamıyorsanız büyük ihtimalle kocaman bir 31 çekiyorsunuzdur. Sonra benim karın kasım neden çıkmıyor diye düşünürsünüz. Eğer 15 tekrar veya 40 snnin üstüne çıkıp hala ağırlığı kaldırabiliyorsanız boşuna vakit kaybetmeden ağırlığı arttırın.

  -Bacak testesteronun %50-70 arasını salgılar. Yalnız kalf kası uzun süre kasılı kalmaya tepki verir. 35 sn altında kaldığı sürede ertesi gün inen ve bir türlü gelişmeyen kaslarla karşılaşırsınız. (Trapezde geç tepki verir.)

 8. Hakkaten buradaki dostlarla beraber haayatımızdaki değişiklikleri paylaşmaktan yanayım ben de, fakat; sadece spor alanında değil, kimler neler yapıyor, ne değişti falan

 9. Bitiricilik gerektiren ‘son mesaj’ları atmayın. Nadasa bırakın. Cevap vermemesini ‘Red’ cevabı olarak algılayın abicim. Alışmamız lazım buna.

  1. Bu nadasa birakilanlardan bazilari sonra geri donuyor ya da aklina esip bir daha denediginde daha farkli devam edebiliyor. Bitirici son mesaj yerine kizi nadas havuzuna atmak daha mantikli. Orda cok kiz oluyor ama ozel ilgi gerektirmediklerinden sayinin bir zarari yok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *