Ana kuzusunun 5 göstergesi

Anneler Günü’nde, anneleri ne kadar el üstünde tuttuğumuzu bilirsiniz. Bazılarımız bu kutsallaştırmayı yanlış ve sinir bozucu buluruz ama bu bizim annelerimizden nefret ettiğimiz anlamına gelmez. Onları tabii ki çok severiz ve bazılarımızın güçlü babaları vardı ve iki ebveynin de çocuk gelişiminde rolü olduğunu biliyoruz. Ama anneye karşı duyulan dengesiz ve mantıksız bir sevgi, erkeği negatif etkileyen bir şey.

Bu devirde, tarihin hiçbir devrinde olmadığı kadar çok erkek anneleri gibi davranıyorlar. Elimde veriler yok ama herhangi bir gece bir bara gittiğinizde, bu önermeyi ispatlayabiliriz. Gerçekten de, çevrede bir sürü kız varken güzel bir kızın telefonla konuşmasının bitmesini sabırla bekleyen erkekler görüyorum. Ya da daha kötüsü, seksi kadınlarla “platonik arkadaş” gibi geceye akan erkekler görüyorum.

Bu davranışların suçlusu zayıf-babalar ve bekar-anneler. Babanın trajik bir şekilde öldüğü ve tek bir ebeveyn tarafından büyütülmek dışında bir alternatifin olmadığı durumlar biliyorum. Fakat güçlü bir baba karısına, çocuklarına aşılamak istediği değerleri öğretmelidir. Bazı erkeklerin de çocuklarından, hukuk sistemi marifeti ile uzak tutulduğunun da farkındayım. Bu talihsiz erkekler için konuşmuyorum; hayat kaotik bir şey. Benim hedefimde, annelerini mutlu etmeye odaklanıp annelerine dönüşen erkekler var. Eninde sonunda, çocukluğunuzda ne yaşamış olursanız olun, kendinizi değiştirmeniz gereken bir zaman var.

Güçlü babalar olmadan, zayıf erkekler kadınlara, sanki onlar anneleriymişcesine, annelerine davrandıkları gibi davranacaklardır; kutsal tanrıçalar. Bu nedenle, anasının kuzuları anneleri ile o kadar özdeşleşirler ki, kadın gibi davranmaya başlarlar. Aşağıdakilerden herhangi birini yapıyorsanız, çeşitli hobiler edinerek, diğer erkeklerle takılmaya başlamanızı tavsiye ederim.

1 – Kadınlara yürümekten korkarlar.

Bekar bir erkeğin, istediği bir kadının yanında suspus kalması için hiçbir neden yoktur.  Bir anne oğlunu, kendisine ve diğer kadınlara hayranlık duymak üzere yetiştirmeye meyillidir. Hepimiz biliyoruz ki kadınlar kendilerine kraliçe gibi davranılmasını istediklerini söylerler ama gerçekte ise karışıklığı severler. Erkekler de karışıklığı severler. Bu nedenle de, cesareti olan erkekler, kızları kaparlar.

Bir anne oğluna, istediği kadını tatmin etmek için elinden geleni yapması gerektiğini öğretir. Bu nedenle anasının kuzusu hoşlandığı bir kadını gördüğünde, onu en mükemmel şekilde tavlayacağı durum ile ilgili gündüz düşlerine başlar. Problem ise, kızı ürkütmemek ya da kızdırmamak için ona ne söyleyeceğini fazlaca analiz etmesinden kaynaklanır. Bu ruh hali, erkeğin suspus olmasını besleyen bir özgüven eksikliğine neden olur. Anasının kuzusuna, annesini hiçbir zaman üzüp ağlatmaması gerektiğini de öğretilmiştir ve o tam da tatlı annesi gibi bir kadın aramaktadır.

Kendi elleri ile kadınını başka erkeğe yem eden her erkeğin bildiği gibi; iyi çocuklar sona kalırlar. Bunun neden böyle olduğunu anlamalısınız. İyi çocuk bir yalancıdır – kadınla cinsel ilişki istemektedir ama bu gerçeği göstermek yerine onun etrafında dans etmeyi tercih eder. Yalancı biri, iyi bir çocuk değildir. Anneniz yanlış öğretmiştir.

2 – Seks yapmak istedikleri kadınla arkadaş olurlar.

Gece dışarı çıktığımda, kesinlikle “sadece arkadaş” olan bir “çifte” rastlarım. Bu tür “buluşmaları” sık gördüğünüzde, bir kadını suçlayamazsınız. Bir erkeğin hayatında, birden fazla platonik kadın arkadaş olmamalıdır.

Güzel kadınlarla “arkadaşça dışarı çıkmaya” giden erkekler, zamanlarını iki şekilde boşa harcarlar. Birincisi, gerçekten cinsel ilişki yaşayabilecekleri bir kadınla buluşabilecekleri zamanı boşa harcarlar. İkincisi, kendilerini kadınların çekici bulabileceği bir erkeğe çevirmek için kullanabilecekleri zamanı, kendilerini cinsel olarak çekici bulmayan bir kadına harcarlar. Dinleyin ana kuzuları : sizin “yakın arkadaş” saydığınız ve sizinle dışarı çıkan kızın sizinle çıkmasının tek sebebi, yapacak daha iyi bir işinin olmamasıdır.

 

3. Birden fazla kadın arkadaşları vardır.

Bir erkeğin hayatı boyunca sadece bir tane kadın arkadaşı olmalıdır. Bu demektir ki eğer lisede gerçekten platonik bir kadın arkadaşınız oldu ve artık onunla irtibatınız kalmadı ise, yeni bir kadın arkadaş edinmemelisiniz. Bir erkek, bir erkek olarak bir kadınla bağdaşamaz. Bu kural, arkadaşlarınızın karılarını ve kız arkadaşlarını da kapsar.

Sizin ilginizi çekmeyen ya da sizi istemeyen kadınlara tabii ki dostça davranabilirsiniz ama arkadaş olmayın. Eğer şu an birden fazla kadın arkadaşınız varsa, yatağa atmak istemediğiniz hatunu seçin ve onu arkadaş olarak tutun. Diğerlerinden kopun ya da onları yatağa atmaya çalışın.

4. Kadın gibi duygusallardır.

Anasının kuzusu, karşı cinsin duygusal baskısı altında ezilir. Bu nedenle de istedikleri kadına yürüyemezler. Bunun yerine, daha az saldırgan yolu tutarlar ve önce onlarla arkadaş olmaya çalışırlar. Bunun bir nedeni, reddedilmenin acısını kaldıramamalarıdır.

Anasının kuzusu, kızın birgün iyi çocuğu oynayan kendisinin değerini anlayarak kendisine varacağını düşündüğü kurmaca bir gerçeklikte yaşamayı tercih eder. Bir kadının kendilerini reddetmesi, annelerinin kendilerine öğrettiğinin tersidir. Dünya size, sizin özel biri olmadığınızı ve insanların içinde sizin olmadığınız bir hayatı seçebileceğinizi hatırlatacaktır. Bir kadın erkeğin yürümesini reddettiğinde, anasının kuzusu sanki kendi annesi, sevgisini reddetmiş gibi hisseder. Anasının kuzusu için bu çok fazla bir yüktür.

5. Anneleri onlar için kutsal bir tanrıçadır.

Analarının kuzularının anlamadığı şey, annelerinin babaları için diğer kadınlardan herhangi biri olduğudur. Bir ana kuzusunun annesini aşağılamaya çalış ve olacakları gör. Bazıları o kadar kendilerinden geçeceklerdir ki ağızlarından çıkanları kulakları duymayacaktır. Birçoğu da şiddete başvuracaktır.

Nasıl reaksiyon gösterirlerse göstersinler, bunu kırmızı ve ıslak gözlerle yapacaklardır. Anasının kuzusu muhtemelen babasının ölümünü kabul edebilecek iken, annesi öldüğünde intihara meyilli olacaktır. Su katılmamış bir ana kuzusu, neredeyse anasıyla evlidir. Annelerinin tek koruyucusu olarak, ona, onun şerefine ve aralarındaki ilişkiye saldıranlar şeytandır.

Sonuç

Annenizi sevmenizde hiçbir problem yoktur. Ama bu sevgi kontrolden çıktığında ve onun gibi davranmaya, sanki onunla “buluşuyormuş” gibi buluşmaya başladığınızda, kendinizi analiz edin. Anneniz sadece bir ölümlü ve babanızla hiç de “kutsal” olmayan şeyler yapmış bir kadın (belki de başka erkeklerle de). Anneniz bir azize değil. Annenizin memesinden kesildiğinizde, gerçek bir erkeğe dönüşebilirsiniz.

Çeviri : 5 Signs of The Mama’s Boy

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

43 thoughts on “Ana kuzusunun 5 göstergesi”

 1. Yillarca hep nazli buyutuldum,ana kuzusu oldum ,betaydim . Bununla beraber ozguven eksikligi,yasadigim her seyi,yapacagim her sey icin annemden izin almam,onayini almam,o ne derse onu yapmam,en onemlisi de kizlara karsi cekingenlik,cinsel yaklasmada kendini layik gorememe sorunu,yani bir nevi kadinsilasiyorsunuz . Halbuki elime o kadar cok firsat gecmistiki hepsini de asiri duygusala baglamakdan her onume cikan birazcik guzel kizi potansiyelim esim gibi cocuklarimin anasi gibi gormem,hayvan gibi bagirta bagirta sikebilecegim kizlara duygusal ,zararsiz tavsan gibi yaklasmakdan,ya siktikden sonra beni terkeder diye dusunup kaybetmekden korkmakdan kendime olan saygim ,erkeksiligim zedelendi . Ana kuzusu olmak hayata 1 0 yenik baslamanizi sagliyor hele bir de tipiniz varsa cevrenizi sizi begeniyorsa,sosyal baskiyla beraber ustunuze daha fazla geliniyor ,cunku toplum tarafindan efendi ,ezik damgasi yiyorsunuz ,kendinize guveniniz yok ,cocuklukdan o zehir verildigi icin erkek adam olamiyorsunuz hep birseyler eksik oluyor . Zaten annesine duskun kisilerin cinsel yasami sorunludur diye bilimsel aciklamada yazmislardi ,kac kere sertlesme problemi yasadim bu sorun yuzunden ,kendinizi sekse layik goremiyorsunuz ,duygusalsiniz ve kizi sikmeye kiyamiyorsunuz gibi birsey bir iki opucuk yeter saniyorsunuz ve o orosbu kiza nerdeyse asik oluyorsunuz . Suan 24 yasindayim ve eskiye gore iyiyim hele sizin yazilarinizi okumaya basladim baslayali daha da bir degistim ,bakis acim degisti .

  1. yazıdan bağımsız senin durumunda annenin sevgisi sahip olduğun en kıymetli şeymiş. ona kızma.
   baban sen büyürken zorbalık yapmış. eminim anlatamadığın daha çok şey vardır. bir çocuğun yaşamaması gereken şeyler.
   eğer annenin sevgisi olmasaydı daha kötü bir hale gelebilirdin. senin şu an yaşadığın sorunların tek sebebi baban. özgüveninin, cesaretinin, çocukluğundan erkekliğe geçtiğin dönemin mimarı. seni hadım eden kişi.
   yukarıdaki yazı muhtemelen iyi baba-baskıcı anneler için yazılmış.
   ben senin tüm bunları başaracağına inanıyorum.

 2. Kesinlikle . Babam önümde bir idol olamadı hiç bir zaman maalesef . Eve geldiğinde her gün eften püften şeyler için yemek niyetine beni döver sonrada uyurdu bende annemin kucağında ağladım hep . Bunun altında her zaman ezildim ve hiç bir zaman başarılı olamadım . Dar bakışlı bir adamdı ve bana babalık yap dediğimde “neyini eksik bıraktım ne istedinde almadim şerefsiz ” ya da ” senin çocuğun olunca sen yaparsin babalık ” cevabını aldım . Dışarıdaki arkadaşlarimın babasi kahramanlarıydı ama benimki her gün yatmadan tüm sülalesine kaydığım eve hiç gelmemesini istediğim birisiydi . İlk sevgilim olduğunda -orta sona denk gelir bu kıyamet kopmuştu . Kızın annesini arayıp oğlumun peşini bıraksın kızın demeler , okula gelip kızı korkutmalar falan beni o yaşta psikolojik olacak mahvedecek ne varsa anlayın işte. Aslında bu tutumların beni dışarıda daha güçlü yapması gerekirdi ki ağlayacak anne kucağım olmasaydı . 20 yaşındaydım ve daha yumurta kırmayı bilmiyordum . Başıma ufak bir olay geliyordu ve ben çözmek yerine anneme ağlıyordum oda kafamı okşayıp geçiriyordu . Dank ettikten sonra her şeye çizik çektim . Ezik , korkak , 6 yıllık bir ilişkisi devam eden ancak mağlup , asosyaldım ve hiç istemediğim bir şehirde hiç istemediğim bir bölümdeydim . Bundan yaklasik 7 ay önce bunlar kafama dank etti vr zamanla buralarda buldum kendimi . Artık bambaşkayım önceki halime nazaran ve çok daha iyi olacağım . Mükemmelsin Erkek Adam . Sen baba idolü olmayan erkeklerin idolüsün.

   1. Mahmut Abiyi severim ama baba yerine koymakta çok saçma, bi kere adam genç. Ayrıca bir insanın babası ne kadar kötü olursa olsun baba daima babadır. Ayrıca babadan nasihat beklemekte doğru değil, arada hep bi duvar var çünkü. Hem sana gelip Rollo Tomassi tavsiyeleri verecek değil.

  1. Mahmut abinin bana kendi babamdan daha çok babalık yaptığı kadar hiçbir şeye emin olmadım, samimiyim. Ben de babamdan az sopa yemedim. Dedem küçük yaşta ölmüş. Babam da kendi ayakları üzerinde durmayı zor yoldan öğrenmiş. 15 yaşında Tokat’tan İstanbul’a gelmiş çalışmaya tek başına. Gelen vurmuş giden vurmuş. Babalık görmemiş. O yüzden onu suçlamıyorum. Ama bir kere olsun bana bir nasihat verip bir yol gösterdiği olmadı. Burada Mahmut abinin yazdıklarını mıh gibi çakıyorum aklıma. Elimden geldiğince hepsine uyuyorum. Hem de uymazsam sopa yiyeceğim korkusu olmadan, içsel bir motivasyonla. Ben de 24 yaşındayım. Büyüksün abi.

 3. Yıllarca pısırık hiç bir şeye karışmayan bir baba ve bütün ipler elinde olan baskın bir anne.
  İşte ben de böyle bir ortamda büyüyüp yetiştim dostlar.
  Zaten babam 6 sene önce psikolojik sorunları nedeniyle intihar etti ve onu ilk bulan ben oldum.Yani bende ki travmayı düşünün artık.Şu an bile yazarken dün gibi aklımda.Günlerce uyuyamadım ama yaşım büyüktü ve bunu kaldırabilecek güçteydim.Tabiki toparlamam yıllar aldı.
  Neyse diyeceğim o ki dostlar,bir abiniz olarak(yaşım 36)eğer ki karşınız da rol model alacağınız bir babanız yok ise kendi göbeğinizi kendiniz kesmeyi öğreneceksiniz.
  Kimseye muhtaç olmadan işlerinizi kendi başınıza halletmeye çalışın.Zorluklara göğüs gerdikçe göreceksiniz ki daha da güçlü ve iradeli olacaksınız.Anneniz size uslu efendi çocuk edebiyatı yapacaktır.Çoğuna kulak asmayın içinden işinize yarayanları alın ve yanağını sıkıp gülerek tamam annecim diyip geçiştirin.Hiç bir zaman saygıda kusur etmeyin.Allah yine de onları başımızdan eksik etmesin.Son sözüm dostlar eğer ki ileri de bir erkek evlat sahibi olursanız,yetiştirilmesinde söz sahibi olup bu işi sadece kadına bırakmayın.

 4. Özür dilerim
  Yeni yayınlanmış buraya da aynı soruyu sormak istiyorum çünkü sanki sorun ne ? Sorusunun cevabı burda gibi…

  Ne alaka diyeceksiniz şu anda ben de ne alaka diyorum.
  Babası hiç eve gelmemiş.
  Annesi ise aynen şöyle yetiştirmiş.
  “, ona, onun şerefine ve aralarındaki ilişkiye saldıranlar şeytandır”
  Kadın ben evlendiğimden beri
  Anne ile oğlunu ayıranlar(kadinlar) korkunç ve tehlikeli yaratıklardir edebiyati yapıyor, eşim ise ara ara sürekli bunu tekrarlıyor.
  Kadınlar çok tehlikeli diyor ve işin kötü en kötü tarafı kendi eşini beni de tehlikeli görüyor.
  Kadınların ne kadar tehlikeli yaratıklar olduğunu annesinden öğrendiğini bana bizzat söyledi söylemişti.
  Kadın bir psikopat gibi daha çocukluktan ince ince gelecekteki kadınına karşı onu işlemiş.
  Bir kadının erkeği
  kardeşlerinden ailesinden ve en önemlisi annesinden ayirabileceginden bahsetmiş bu tezini gercek olaylarla sürekli desteklemiş.
  Eşim en çok erkekleri kardeş ve anneden ayiran kadınlardan bahsediyor. Allah’ım ya.

  Eşim bana bağlanmamak için cinsellikte çok yakınlık kurmak istemediği gibi sacmaliklardan sozetmisti cidden ağlamak istiyorum .
  Allah’ım ya.
  Bu olabilir mi ?
  Eğer sorun buysa ben ne yapabilirim yardım edebilir misiniz.
  Diğer iki konuya uyması neden peki .

  1. Sen az önce cevapladığım Evlilik rumuzlu isen anlattıkların olayı açıklıyor. Ruh hastası anne.

   Yuvanı yıkma tavsiyesi vermek istemem ama topuklayarak kaç! çocuk yoktur umarım.

   1. Çok teşekkürler.
    Kaçmaya çalışıyorum. Ama belki düzelir diye son bir çözüm arayışı içindeyim.
    Çocukluktan böyle yetişmiş birisi sanırım çok ta değişemez.
    Sorun şu ki bana bağlanmamak adına beni sürekli yalnız bırakan bir adam var. Çünkü bana bağlanırsa , tehlikeli işler yaptırabilirim ona (!)
    Ben onun eşiyim. Bir f.. ile bile kurulan bağ kurulmamış gibi hissediyorum.
    Her fırsatta evine çağıran elinden geldiği kadar bizi ayırmaya bir birimizden uzak tutmaya çalışan bir anne. Ve bunda sorun olduğunu söylediğim zaman anne sevgisinin büyüklüğünden bahseden bir çocuk (eşim).

    Kusura bakmayın, soruyu ilk sorduğumda kendi kendine konuşur gibi sordum . Sonradan farkettim.
    Tekrar teşekkürler.
    Hoşçakalın.

    1. Bir f… ile Kurulabilen bağ / veya bir eşya ile bile kurulan bağ kadar bağ var mı aramızda bilmiyorum

     Yazım hatası eksik yanlış ifadeler inşallah anlaşılir

    2. Değişeceğini sanmam, bu çileyi bir süre daha çekmek isteyebilirsin ama evlilik kurtarmak adına çocuk yapmamanı tavsiye ederim. Çocuğa yazık. Anlattığın kadarıyla sorun sende değil. Kendinden şüpheye düşme. Hastalıklı bir ana – oğul ilişkisine düşmüşsün.

 5. soruyu direkt yazdım merhaba demeden ve vaktinizi alabilir miyim demeden bu yüzden kusura bakmayın.
  Teşekkür ediyorum şimdiden .

 6. babam başına buyruk bir adamdı. kendi hayatı vardı. eve akşam yatmadan yatmaya gelirdi. bize hiç anlatmadığı iş hayatı ve özel çevresi vardı.
  annem bu durumdan nefret ederdi. babam gelene kadar onu beklerdi. geldiğinde kavga eder, terk etmekle tehdit eder, kapısını kilitleyip yatardı. babam her defasında kapının açık olduğunu, gitmek isterse onu zorla tutmayacağını söylerdi. biz fakir bir aile değiliz. boşansalar babam annemi asla mağdur etmezdi, annem bunun farkındaydı. ama gene de terk etmezdi. tam tersine babamın tepkisine daha da sinirlenirdi.
  babam bana ve kardeşime hiç babalık yapmadı. dediğim gibi yanımızda durmazdı. sadece bir kere bizi dövdüğü için annemi dövdüğünü hatırlıyorum. o günden sonra annem bizi bir daha dövmedi. pardon, sadece bir kere babam onu dinlemeyip tek başına Çeşme’ye gittiğinde sudan sebeple beni eşek sudan gelinceye kadar dövmüştü.
  ben babamdan nefret ederek büyüdüm. annemi pışpışlayarak büyüdüm. çocukluğum anneme babalık yapmakla geçti. her gece yatmadan annemin ağlama sesleri dinlerken babam ölsün diye dua ederdim. annem özellikle beni öne sürerdi. babamın erkek çocuğuna ne kadar değer verdiğini biliyordu. 7 yaşımda babamla anneme ne kadar kötü davrandığına dair konuştuğumu hatırlıyorum. 7, 8, 9, 10… babam kendini anlatmaya çalışırdı ama ben gene de dinlemezdim. çünkü annem mükemmeldi. her zaman haklıydı. annem tarafından babamın bir canavar olduğuna ikna edilmiştim.
  oysa babamın yanlış yaptığı hiçbir şey yoktu. bizi hiçbir zaman muhtaç etmedi. kötü davranmadı. eve karşı ilgisizdi ama yetişkin bir erkek olunca annemin kolay bir kadın olmadığını gördüğüm içini bunu anlıyorum. hatta babamın annemin çoğu tepkisine sakin kalması bile bizi ne kadar önemsediğini gösteriyor. hiçbir zaman anneme hakaret etmedi. hiçbir zaman onun onurunu kıracak bir şey yapmadı. her boşanma tehdidine anlayışla karşılık verdi. bir keresinde annemi boşamayı kafaya koymuştu, onda da kardeşimle ben karşı çıktık. aylar sonra babamı eve dönmeye ikna edebildik.
  ben babamı 22-23 yaşımdan sonra tanımaya başladım. ondan öğrenecek ne çok şeyim varmış. bize babalık yapamadığı için o da pişman ama bu pişmanlığın tek sebebinin düşen testosteron seviyesiyle alakalı olduğundan eminim. neredeyse 60 yaşında.
  yukarıda yazılanlar çok doğru. hepsine katılıyorum. eğer annenizi gözünüzde ilahlaştırdıysanız toparlamanız çok zor. eğer babanız bir canavar değilse onu da tanımaya çalışın derim. çocukken dayıma babamı şikayet ediyordum. dayım lafımı kesti. sakın sen baban hakkında böyle konuşam, baba olsun çamurdan olsun demişti. o zaman bu lafı anlayamamıştı. cidden.

  son olarak benim geçmişimden bağımsız türklerin özel olarak anneyi ilahlaştırmasına değinmek istiyorum. mesela türklerde kraliçe kavramı yoktur. valide sultan vardır. oğlu büyüyen, tahta geçen kadın kıymetlidir. türkler eşlerine önem verirler ama anneleri her zaman daha yukarıda tutarlar. anne de tüm hayatı boyunca oğlunun yetişkin olmasını beklediğinden tüm ağırlığını ortaya koyar.

 7. Bizim gibi toplumlarda gerçekten bu ana baba düşkünlüğü çok sağlıksız boyutlarda. Bazı tipler var diyorlar ki : insan kendi ana babasından nasıl nefret eder ? Yani adam daha kötü ve iğrenç insanların da ana baba olabileceği gerçeğinden bile habersiz. Sanki bi insan hayvanlar gibi sevişip ana baba olunca otomatikman bütün günahlarından arınıyor. Bir insan bütün küçüklüğü ve gençliği boyunca eğer fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kaldıysa hala nasıl kendi ana babasına sevgi-saygı besleyebilir ? “olsun ama yine de öyle deme” diyen tipler kadar dünya gerçeklerinden habersiz bir kitle olamaz. Ana-baba kuzuları da bunlardan çıkar zaten. Kendi ana babalarının günahsız ve kutsal çilekeşler olduğunu her şeyi çocukları için yaptıklarını falan zannederler. Halbuki bir çocuk dünyaya getirmenin kendisi zaten bu ana babanın bizzat kendileri için yaptığı bencillik içeren bir eylemdir. Yani sevişip sizi dünyaya getirdikleri için ana babanıza tapınmanıza gerek yok.

 8. Şu kız arkadaş mevzusu ile ilgili kaçtır yazacağım, yazamıyorum. Ben bu olayın esprisini anlamadım abi.

  Sosyal durumlar gereği aynı ortamlarda bulunduğumuz kızlar oluyor. Bunlardan şen şakrak, eğlenceli olanları ile neden arkadaşca bir ilişki kurmayalım?
  Yani kahve molasına tek çıkmak ya da bir iki sap ile çıkmam yanında iki üç kızla çıkmaktan daha mı iyidir?

  Hoşlanılan kızla arkadaşlıktan bahsetmiyorum. Kızın yörüngesinde uydu olmak bambaşka bir hikaye ve tam anlamı ile eziklik. Bunu her erkek hayatının bir döneminde yaşamıştır. Fakat belli bi bilinç seviyesinde, ergenlik sornası vs bu dalgalara girmek kişiliksizlik.

  Sikmeyeceğin eşeğin önüne ot koymama olayı olması gereken. Fakat maddi manevi bir şeyler çalmayan, hatta cömert davranan kızlar ile zaman geçirmek zararsız diye düşünüyorum.

  çekici olmayan kızlarla ya da çekici olan tavlanabilecek kriterlerin dışında olan(hb8-9) kızlarla, arada bir şey olmayacak bilinci ile radarlar kapalı, kendinden maddi manevi hiçbir ödün vermeden zaman geçirmek neden yanlış olsun?

  1. Bu arada Hb8-9 tavlamaz demiyorum, benim kriterlerimi aştığı için bu şekilde yazdım. İşsizim, tipsizim. Boy 1.7metre. Altımda araba yok. Hoj yanlarım olsa da ana bi çok kriter konusunda eksiklerim var gidermeye çalıştığım. Hb8-9 kızı tavlamak için tek başına oyun, erkeksi davranış vs yetmez.

  2. Sap diye adlandırdığın erkeklerle çıkmak çok daha iyidir. Yakın kadın arkadaş erkeği ister istemez kadınlaştırıyor. Bunun böyle olduğunu KH sonrası bu arkadaşları bırakan erkeklerde gözlemlemek mümkün. Onların kadın perspektifinden, kh sonrası davranışlarına karşı tepkilerinden ister istemez etkileniyorsun.

   33 yaşındaki erkeğin 21 yaşında bir kızla birlikte olduğu bir örneği ele alalım. Adam şunu demişti : “kadın arkadaşlarım hala çevremde olsaydı bu ilişkim olmazdı zira şiddetli tepkileri ile karşılaşacaktım. Aslına bakarsan zaten onların etkisi ile bunun yanlış olduğunu düşünür ve zaten kendim bu kızdan uzak dururdum. Ama KH sonrası edindiğim erkek arkadaşlarım bunu dünyanın en doğal şeyi olarak görüyorlar.”

   1. Babacım çevredeki kız arkadaşları, aileyi vs hiçbir şekilde sallamayan bir yapıdayım. Otuz yaşında yirmilik sevgili yaptım diye tantana edeni net siktir ederim. Sanane yani 🙂

    Şu kız arkadaş mevzusunda diğer arkadaşlarımızın da yorumunu bekliyorum.

    1. Ayrıca şöyle bir düşününce en piç diye özenilen modeller de genelde sap sap takılmayan cinste oluyor. İlgimi çekti

   2. etkilenmek diye bir şey var. akıl sağlığı yerinde birini tımarhaneye bıraksan bir ayda o adam da delirmeye başlar. kadınlarla arkadaşlık da buna benziyor. kişiliklerine bir şey diyemem ama kadınlarla geçirilen her vakit feminenleşmeye giden bir adımdan ibaret.
    zaten dikkat ederseniz maskülen adamların çevresinde kız arkadaşları yoktur. kızları siker erkek arkadaşlarıyla içerler. olay bu.

  3. Grand america,

   Karşı cinsten arkadaş olabilir ama abartmamak ve arkadaşlık ilişkisinde kendi çerçeveni korumak şartıyla. Öyle kızların yanında gezdirdiği biri olarak değil tabii ki, bir ağırlığın ve etkileyiciliğin olan biri olarak. Eğer onların feminen fikirlerinden etkilendiğini hissedersen direk hiçbir şey söylemeden selamı sabahı kes zaten. Kadınlarla zinhar arkadaş olmayın demek bana saçma geliyor. Bir düşün güzel bir barda 6 tane sapla oturup muhabbet etmek var, bir de atıyorum 4 erkek 3 kadın bir bar ortamı var. Hangisi daha eğlenceli, kararını ver. Ha erkek muhabbeti kötüdür demiyorum tabii ama kadın arkadaş da renklendirir ortamı.

  4. Ha bir de şunu söylemeyi unuttum: Hiçbir kadınla çok yakın, çok sıkı fıkı, her şeyini bileceği kadar arkadaş olma hele hele uydusu falan aman sakın.

 9. Pisirik, ilgisiz bir baba.
  Iceriye baskici, tutucu ama disiplinsiz, disariya yine baba gibi pisirik ve oglunu kisitlayan anne.

  “Aman yaramazlik yapma seni efendi bilsinler”

  “Okulunu bitirip askere gidip gelene kadar kiz miz yok”

  Oglan cocugu her isyaninda küsen, trip atan, sevgi eksikligine giden vs vs.Tesekkurler annecigim.sayende elime kiz eli degmedi ve universite arkadaslarim beni gay saniyor.buyuk ihtimalle de mucize olur da seks yapacak olursam sen kizarsin uzulursun diye sikim de kalkmicak.cunku bana erkeklik yapmayi yasakladin.bir kiz cocugu gibi yetistirdin ve simdi ortama guzel bir kiz girince canavar gormus gibi tirsiyorum.korkuyorum beni isirirsa diye annecim.ozur dilerim annecim ben senin zavalli kiz cocugunum kizlarla ortama girmem bile gunah ve ayip.geliyorum annecim guvenli ve huzurlu kucagina geliyorum disarisi cok tehlikeli annecim…sen uzulme sakin lutfen…istersen karimla birlikte benim evimde de yasayabilirsin.hatta karimla aramda yat ki onu sikemeyim.ayip cunku

  1. Simdi aklimiz basimiza gelip de hatalarini soylemeye kalktigimizda kusuyor ve trip atiyor hala.nankor evlat damgasi yiyorsun gel de alfa ol simdi.gel de kizlarin yaninda rahat ol.

 10. “Bir anne oğlunu, kendisine ve diğer kadınlara hayranlık duymak üzere yetiştirmeye meyillidir.”

  —kesinlikle doğru. baba figürü eksik bir ailede büyüdüm. baba alkol almayı sever ve evde bulunmazdı, benle vakit geçirmezdi. aslında doğuştan alfalardan biriydim. 185 boy, kaslı vücut, geniş omuz ve belirgin çene… ama bu rol model eksikliği, beni çokça betalaştırmış. 20 yaşına kadar (yukarıda yazılanlar kadar yoğun ve karikatürize olmasa da) anlatılan bazı belirtileri gösterdim.
  –neyse ki kadınlarla tanıştıkça, etrafımı gözlemledikçe ve okudukça bazı gerçeklerin farkına vardım. yine de kaybedilenleri geri getiremiyorum ve halen yaşadığım eksiklikleri telafiye uğraşıyorum. insanın olabilecekken, olamaması çok yaralayıcı…

  —annelerin kesinlikle erkek çocuklarından uzak tutulması gerekiyor. yaptıkları yegane şey, erkek çocuğunun pençelerini kedi patisine çevirmek. hayattaki yüksek rekabete ve sertliğe karşı, solipsizm ile başa çıkan bir canlı olan kadınlar; bir savaşçı değil, sadece penisi olan başka bir kadın yetiştirebilir.
  –askerlere bakın, hiç biri baba figürü noksanlığı çekmez, maskülen bir ortamda yaşarlar ve komutanları onlara babalık eder.

  — artık erkekler aydınlanıyor ve evlilik oranları düşüyor. erkekler yaş hadlerinin kadınlar kadar çabuk dolmadığını, kadınların gerçek güdülerini öğreniyorlar. yarı doğrular ve sahteliklere aldanmıyorlar. kısaca, red pill öğretisi, baba figürü eksik erkeklere, ihtiyaç duydukları baba oldu.
  –kadınların gerçek özelliklerini öğrenmeyle bağlantılı olarak, eğer evlilik yoluna girilecekse, kesinlikle doğu avrupa veya asyalı gelinler getirmenin de gerekli olduğunu düşünüyorum. çünkü ülkemizdeki kadınlar olayı süper-hipergamiye yükselttiler. az gelişmiş ve gelir dağılımı adaletsiz bir ülkenin, fazlaca talepkar ve paragöz dişileri oldular.

 11. Ablacım senin ne işin var burada?
  Nıye meşgul ediyorsun mahmut abiyi? O önce bizlerin sıkıntılarına yardımcı olacak 😀

 12. Bazı yazılarda kadınlar xxx türevi erkeklerden tiksinir
  İğrenir
  Parçalamak ister
  Gerçekten anlamadığım şu ki neden hiç bir yerde erkekler ccc türevi kadınlardan tiksinir iğrenir gibi bir şey Yok .
  Kadınlardan nefret etmek yerine
  yYapmak istemek bana çok çok ilginç geliyor .
  Erkekler illa ki kadınları seviyor yani bir şekilde birlikte olmak yine de değerli bulmak gibi geliyor
  Olsa olsa yüz yaşındaki şişman kadınlardan mı tiksinir bilmiyorum

 13. Sorum şu cevaplarsanız sevinirim:

  Eğer çocukları betalar büyütüyorsa, bu çocuklar nasıl alfa olarak büyüyecek??

  Eğer alfa bir erkek çocuk büyütüyorsa, o zaman beta değilmidir o baba?

  1. Alfayi cok kafana takma. Aslolan maskulin olmasi. Maskulin bir baba olabilir. Beta babalar ise cok buyuk problem. Birak oglan buyuten betalari bir de kizlarini prenses gibi buyutup onlarin emrine amade olan kiz babasi betalar var.

  2. Yakin bir zamanda kirmizi hapli baba serisine baslamayi planliyordum ama isler cok yogunlasti. Biraz gecikecek.

 14. Hocam peki bu durumdan nasıl kurtulunur ? Tamda benden bahsetmişsin ,görüştüğüm ,tanıştığım biraz güzel kıza potansiyel eşimmiş gibi davranmam,anneme benzetmem,tek bir kızı yeterli görmem ve sonra yatakda iktidarsızlık ??

 15. Bir erkeğin annesine değer vermesi onu el üstünde tutması çok mükemmel bir durum ama bunun yanı sıra kendini geliştirmesi, kendi özgüvenini edinebilmesi de gerek.
  Bu konuda annelere biraz görev düşüyor, kendilerine bağımlı yetiştirmek yerine kendi ayakları üstüne basan bir erkek yetistirmeleri çok önemli.

  1. O görev gerçekte babanın işi. Ancak babalar genelde sal çayıra büyüsün kafasında olduğu için o görevi anne, kendi kadın dünyasından bakabildiği kadarıyla yerine getirmeye çalışıyor ve ortaya kar taneleri çıkıyor. Anne bahsi geçen konularda hiç müdahil olmasa daha iyi aslen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *