Red Man Group Episode 3 Notları – Bölüm 1

Richard Cooper’ın Entrepreneurs in Cars kanalında üçüncüsünü yaptığı Red Man Group yayınınıdan notlar. Bu bölümde Rollo Tomassi, Aaron Clarey, Donovan Sharpe ve Robsays var. Herşeyi çevirmiyorum, önemsiz yerleri atlıyorum.

Richard Cooper : Bugünün dünyasında kadınlar konusunda standart operasyon protokolün nedir?

Aaron : 10 yıldır bir kız arkadaşım var ama devir değişti. Bu soruya 10 – 15 sene önce daha farklı bir cevap verebilirdim belki … Yaşadığın yer de önemli. Ama bugün müşterilerime tavsiye verirken, genç ya da yaşlı olmaları farketmiyor. Özellikle en önemli öncelikleri kadınlar ise şu : “kadınları en önemli endişeniz olmaktan çıkarın”. Yaşı ne olursa olsun erkeklerin şunu anlaması için uğraşıyorum : “hayatınız kuyruk peşinde koşmaktan çok daha önemli”. Ve madalyonun öbür yüzünde de hemen şu var : “eğer kadınları elde etmek istiyorsanız, onların peşinden koşmamanız lazım”. Kendinizi erkek olarak geliştirmeniz ve dışarı çıkıp kendinize bir karizma geliştirmeniz, hobi edinmeniz lazım. Siz temelde bu baharatsız yemeksiniz ve kendinizi biraz tatlandırmanız lazım. Kıza yemesi için sadece bir somun ekmek veremezsiniz. Ekmeğin içine ne koyacaksınız, jelibon mu koyacaksınız, tost mu yapacaksınız, kimyon mu serpeceksiniz?

Liseden mezun olan her 18 yaşında erkeğin ya da üniversiteden mezun olan her 22 yaşında erkeğin kadınlar çeşitlilik ve tat olarak sunacakları hiçbir şeyleri yoktur. Fiziksel olarak çok iyi durumda olabilirler ama (ortaya çıkmış) hiçbir yetenekleri ve deneyimleri yok. Hiçbir çekicilikleri yok. Bu nedenle de erkeklere kariyerlerinin peşinde koşmalarını, dışarı çıkıp maceralara atılmalarını ve hobi edinmelerini tavsiye ediyorum. Önce dışarı çıkıp yapmak istediklerinizi yapın ve “dünyanın en ilgi çekici erkeği olun” ve ancak bundan sonra … Böyle yaparak zamanınızı boşa harcamazsınız. Bir kariyer inşaa eder ve para kazanırsınız. Mükemmeliğin peşinden koşuyorsunuz.

Kendi hayatınızın ve hedeflerinizin peşinde kendi kurallarınızla koşmanızın bir “yan etkisi” de kadınların sizi çekici bulması olacak. Tamam, her kadın sizi çekici bulmayacak ama artık en azından artık kadınlara pazarlayabileceğiniz bir şeye sahipsiniz. Ama en azından artık 18 – 19 yaşında bir oğlan olmayacaksınız. Gençleri kızdırmak istemem ama o yaşlarda durum bu maalesef. En azından “hey hadi sinemaya gidelim mi”den fazlası olacaksınız. “Motorsiklet sürmeye gidelim mi”, “salsa yapmaya gidelim mi”, “şunu yapmaya gidelim mi” … Böylece onlara iyi vakit geçirtebilirsiniz. Ve barlarda, klüplerde kız peşinde koşarak çöpe atacağınız tüm zaman ve çaba olmadan onların sizi çekici bulmasını sağlayacaksınız.

Bu benim günümüzde erkeklere verdiğim tavsiyenin genel hatlarıyla özeti.

Donovan : Benim Aoran’ın kadınları birinci önceliğiniz yapmamak ile ilgili dediklerine eklemek istediğim bir şeyler var. Aoran’a %100 katılıyorum. Kendi şovumda ısrarla öğretmeye çalıştığım şey … Çoğu erkek kırmızı hapı iki nedenden biri yüzünden buluyor : kalp kırıklığı ya da hüsran, cinsel hüsran. Bunlardan biri ya da ikisi birden. Sonunda kızlar konusunda daha başarılı olmayı öğreniyorlar ama eninde sonunda bir boşluğa rastlayacaklar. Oyununuz ne kadar iyi olursa olsun ara ara haftalar boyunca bir kadınla beraber olmadığınız zamanlar olacak. O zaman anlamanız gereken … ya da en azından bu benim başıma gelmişti … Önüme gelenle yatarken birden karşıma kimse çıkmamıştı. Erkeklere anlattığım, kırmızı hapa gelme sebebimiz kadınlarla daha başarılı olmak. Bu çok açık. Ama büyük resmi görmemiz lazım. Kadınlarla başarılı olmak, kırmızı haplı yaşam biçiminin kadınlar dışındaki şeylerinin bir yan etkisi sadece.

Kadınları birinci önceliğiniz yaparsanız, onlar sizi en son öncelikleri yapacaklardır. Eğer kadınları son önceliğiniz yaparsanız, onlar sizi birinci öncelikleri yapacaklardır.

Kadınlar, kendileri ile de kendileri olmadan da yaşayabilecek erkekleri isterler. Bir kadın sizin onunla olmaktan daha başka bir işi olmayan biri olduğunuzu ve bir yere gitmeyeceğinizi anladığı anda sizi itici bulmaya başlayacaktır. Ve eninde sonunda sizi, onu son önceliği yapan bir erkekle aldatacaktır.

— o —

III. Önceliğin kendi misyonun olmalı, kadının değil

Esas oğlanın kendisini tamamlayan kadına ilanı aşk ettiği tüm o romantik klişeleri unutun. Bunun her fırsatta aksini iddia etmelerine rağmen kadınlar bir erkeğin “herşeyi” ya da varlığının merkezi olmayı istemezler. Tam tersine değerli bir erkeğin hayat amacına itaat etmeyi arzularlar, o erkeğin amacını gerçekleştirmesine yardım eden dişil güç olmak ve o erkeğin gösterdiği yolu takip etmek isterler. Bir kadının bütünlüğüne saygı gösterin ve ona “benim herşeyimsin” diye yalan söylemeyin. O sizin “herşeyiniz” değil, ve eğer öyle ise, yakında öyle olmayacak merak etmeyin.
Amcığın 16 Buyruğu

— o —

Rollo : Benim mottom ve özdeyişlerimden biri şu : “kadınlar hayatınıza en fazla yoldaş olmamlılar ama asla hayatınızın odağında olmamalılar.” Bence çoğu “taze – fişten çekilmiş” kırmızı haplı erkeğin yanlış yaptığı yer de burası. Bu konuda birkaç yazım var ama en önemlisi Hayallerin kadınları ve çocukların eline dinamit vermek yazısı. Erkekler kırmızı hapı, oyunu ve PUA’yı tek bir amaç için öğrenir : bir kadınla birlikte olmak ya da eskiden olduğundan daha fazla seks yapmak. Mistery Method’u, hızlı baştan çıkarmayı, heartiste’yi , roosh’u veya beni bulurlar.  Sonunda belki oyunu oynamayı da öğrenirler. SoSuave yıllarında oyunu anlamaya başladığımdan beridir, oyunun gerisinde çalışan psikolojik süreçleri de anlamaya çalıştım. O zaman anlamaya başladım ki eğer bu erkekler oyunu öğrenip herhangi bir kadını baştan çıkarmaya başladıklarında, herhangi bir kadını elde edebilirler. Ama kadının özelliklerine dikkat etmedikleri için … mesela çok güzel bir kadının kafayı yemiş bir insan olabileceğini tam olarak anlamadıkları için yaptıkları, elde edebildiklerinin en “iyisini” almak.

Aoran’ın dediği gibi kendilerini geliştirmek akıllarına gelmediği için ya da o çabayı göze alamadıklarından oyunları içi boş bir kabuk olarak kalır. Ustalık yoktur. Biliyorsunuz eğlenen ustalık ve bunun ne kadar efektif bir oyun tekniği olduğu hakkında çok konuşuyorum. Aslında “eğlenen ustalık”, o boku gerçekten destekleyecek şeye sahipseniz çok etkili. O nedenle hep işin teorik tarafıyla, bu oyun tekniklerinin neden işe yaradığı ile ilgilendim. Blogu ve kitapları ortaya çıkaran da bu merak.

Çoğu erkek, özellikle de mavi haplı erkekler, kadınları hayatlarının odağı yapıyorlar. Çünkü onlara böyle yapmaları söyleniyor. Bu onların koşullanmasının bir parçası. Koşullanmaları ise bir kadını mutlu yapmak ve iyi bir baba, iyi bir koca olmak için hazırlanmak. Herhangi bir şekilde iyi bir sağlayıcı olmak için hazırlanmak. Çok erken yaşlardan kadınların kullanımına açık olmak, kadınlara ya da kadın milletine boyun eğmek … Öyle ki 30 yaşına, cinsel pazar değeri zirvesine tam tırmanmaya başlayacakları yaşa, geldiklerinde hayatları boyunca benim bekleyen betalar dediğim ideal mavi haplı olmak üzere yetiştirildiklerinin farkında değiller. Kadının cock carouselden inip parti yıllarını geride bırakmasını ve duvara toslamadan önce kendisine dayanak olabilecek ve güzelliği tamamen gitmeden kendisini cinsel pazarda alacak bir erkek arayacağı zamanı bekleyen betalar. Bu erkek onu orada çıkışta bekliyor olacak ve bu erkek bütün hayatı boyunca yaptığı şeyin, kendini dönüştürdüğü kişinin, feminen öncelikli sosyal buyruğun, kendi mavi haplı koşullanmasının, öğretmenlerinin hatta ailesinin, belki de kendi bekar annesinin bu buyruk doğrultusunda öğrettiklerinin, sonucu olduğunun farkında olmayacak. Bu öğretmenler” onu mükemmel sağlayıcı olmak üzere yetiştirdiğinin farkına varmadan evlenir ve çoğu erkeğin takip ettiği standart hayat planını takip eder. Sonunda da boşanmış, donuna kadar herşeyini kaybetmiş hatta hayatını kaybetmiş biri olur. Biliyorsunuz erkekler kadınlara göre 5 kat daha fazla oranda intihar nedeniyle hayatlarını kaybediyorlar ve erkeklerin hayatlarında nasıl bir yol izledikleri ile intihar istatistiklerine bakıyoruz.

Önleyici ilaç kitabını erkeklerin kadınların hayatlarında hangi olgunluk seviyesinde olduklarını bilmeleri ve buna göre stratejiler geliştirmeleri için yazdım.  Kadın hayatı ve cinselliği için neye öncelik verecek … Aslında erkekler için de aynı şekilde bir zaman çizelgesi ve ne yapmaları gerektiği hakkında yazmalıyım.

Erkekler küçük yaşlardan feminen eğitim sistemi içinde yetişiyorlar ve kendilerini sadece kadınlara nasıl hizmet ettiklerine göre ölçüyorlar. Bu nedenle de kırmızı hapla karşılaştıklarında öğreti erkeklerde şok etkisi yaratıyor. Kırmızı hapı anlamıyorlar zira hayatları boyunca hiçbir zaman kendilerini, kendilerinin zihinsel odak noktası yapmamışlar.

Eğer daha iyi bir yaşam sürmek istiyorsanız, hayatınızı kendi kurallarınızla yaşamak istiyorsanız, kendinizi kendi ZİHİNSEL ODAK NOKTANIZ yapmanız lazım. Ve ben bunun olabilecek en derin psikolojik seviyeden olması gerektiğini söylüyorum. Bu nedenle de bu kavrama zihinsel odak noktası diyorum.

Zihinsel odak noktasından kastım şu : siz, kendiniz, bir karar verme noktasında olduğunuzda aklınıza gelecek ilk kişi olmalısınız! Bir restorana giderken bile eğer kadını dışarı çıkarıyorsanız, aklınıza ilk sizin gitmek istediğiniz yer gelmeli, kadının gitmek isteyeceği yer değil.

Richard : Sana bir soru sorayım Rollo. Sözünü keseceğim. Seni bu konuda zorlamak istiyorum zira her zaman feminen buyruk gelip “sen çok bencilsin” diyecek … Buna ne cevap verirsin?

Rollo : Evet.  İyi. Çok iyi derim. Donavan’ın gelmeye çalıştığı şey bu. Bu tür bir karar vericilik … İnanıyorum ki kadınlar sadece hipergamik olmak için değil erkeklerde yetkinlik / güç aramak üzere de evrimleşti. Jordan Peterson bu konuda sürekli konuşuyor ama yeterince derine indiğini sanmıyorum. Egemenlik hiyerarşileri ve diğer her şey hakkında konuşmak istiyor ama kadınlar erkeklerde güç / yetkinlik de arıyorlar. Bu konuda Peterson “kadınlar zarar verebilme potansiyeli olan dominant erkekler ararlar” diyor.  Kadınların nasıl zararsız erkeklerle birlikte olmaktan nefret ettiğini söylüyor.

Bence bu kadınların erkekte yetenek / güç isteğinin yansıması. Evrimsel geçmişimizde bu, kadının erkeği cinsel olarak seçme yolu olduğu için. Bir ev inşaa edebilecek, avlanacak, sosyal olabilecek erkekler aradılar … Lastik değiştirebilecek bir erkek ararlar … bu çağda ve devirde nasıl lastik değiştirileceğini, temel yeterlilik, güç gösterisi olan şeyleri yapmayı bilmeyen ve bu işler için başka erkeklerin servislerini kiralayan bir çocuksanız Tanrı yardımcınız olsun … Kadının temel yeterlilik olarak göreceği bir şeyi yapamayan bir erkek … Hayatınızı bir kadın için yaşayın demiyorum ama demek istediğim kadınların aradıkları şey bu. Aradıkları her sorunu çözebilen, kendilerini her tehlikeden koruyabilecek, çocuklarına ve kendisine bazı şeyler sağlayabilecek erkekleri isterler. Bence kadınların alt beyninde sürekli çalışan bilinçaltı program bu.

Kadınlar “bizim erkeklere ihtiyacımız yok” demeye bayılıyorlar. “Kendi paramızı kazanıyoruz ve kendi bağımsızlığımız elimizde” diyorlar. Tabii ki bu doğru değil zira erkeklerden kadınlara direk ve dolaylı olarak kaynak aktarımının devasa olduğu bir çağda yaşıyoruz. Böyle bir şey daha önce hiç görülmedi.

Yaşadığımız çağda kadınlar hipergami denkleminin beta öder tarafının o kadar önemli olmadığına (en azından) inanıyorlar. Bu tarafın aileleri, eski koca veya devlet tarafından sağlandığını düşünüyorlar. Geriye kalan da hipergami ikililiğini tamamlayacak dominant, alfa, çekici erkeği aramak. Bu nedenle de erkeklerin buna adapte olduğunu görüyoruz.

Bugün bir dergide şunu okuyordum. Şirketlerin tepesindeki yönetici erkeklere “hayatlarında ne arıyorlar, artık başarılı olduklarına göre bundan sonra ne yapmak istiyorlar” diye soruyorlar. Bu erkeklerin %80’i “daha iyi bir vücudum olsun isterdim, keşke daha çekici olsaydım, daha fit olmalıyım” gibi cevaplar veriyorlar.

Bunlar başarılı, kariyer sahibi, istedikleri her şeye sahip erkekler. Sahip olamadıkları tek şey ise kadınların kendilerine gerçekten arzu duymaları. Paraları nedeniyle yapabildikleri alışveriş seksinden başka (Rollo burda fahişelerden değil, beta öder sebebi ile ulaşabildikleri ve kadınların arzudan değil para nedeniyle kendilerini onlara verdikleri seksten bahsediyor). Erkekler cinsel pazarın şu anki haline adapte oluyorlar.

Şunu da söylemeliyim ki bu araştırmayı ilk defa veya ikinci defa yaptıklarında cevaplar “iş kurmak istiyorum, aya gitmek istiyorum ya da siktiğimin Marsına koloni göndermek istiyorum” gibi şeylermiş. Ama şu an cevaplar “daha fit olayım ki kadınlar beni çekici bulsunlar” şeklinde.

Devam edecek …

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

17 thoughts on “Red Man Group Episode 3 Notları – Bölüm 1”

 1. Ben 19 yaşında biri olarak bu makalede ders almam gereken ciddi yerler olduğunu gördüm.Ben ve benim yaş grubumun en büyük hatası diyebileceğim bir konu sürekli kızlara odaklanmamız ve kendimizi geliştirecek hiçbir şey yapmamamız.Biz(yaş grubum) masaya ne koyuyoruz ki kızlar bizle ilgilensin? Önce masaya konabilecek bişeyler üretmeliyiz ki en azından kızların ilgisini çekebilelim.Bu siteden her gün yeni bir şeyler öğreniyorum ve buraya katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.İyiki varsınız 🙂

  1. Fakat dikkat et, orada bahsettiği sizin bir eksikliğiniz olduğundan ziyade yaşınız gereği nitelik kazanmamış olmanız. 19 yaşına kadar nitelikli biri olmak için yapabileceğiniz şeyler tabii ki var, iyi bir üniversite kazandın mı gerideki kızlar için oldukça ilginç bir erkek haline dönüşebilirsin örneğin. Ama yine de daha 7 sene önce 12 yaşında olan biri olarak, kendinizi aşırı yargılamayın. Sabırla ve burada anlatıldığı gibi odağınıza kendinizi koyarak, kısa sürede erkek adam olursunuz.

   1. Aslında iyi bir üniversite kazandım.Kendime göre bazı hobilerim de var:dövüş sporu,gitar,motosiklet fakat sosyal çevrem cidden çok kısıtlı, çoğu zaman bir etkinliğe gitmek istesem çağırabileceğim kişi sayısı çok az oluyor.Kızlar konusunda da bazen benim cesaretsizliğimden bazen de içimden: “Kim uğraşıcak şimdi??” diye düşünmekten harekete geçemiyorum.Bana önerebileceğiniz bişi var mıdır Mahmut Abi 🙂

    1. Gitara ağırlık ver ve en kısa zamanda geceleri canlı müzik yapan bir grupta çalabilecek hale gel. Eğer bass gitar çalıyorsan bunu kesin başarırsın ama elektro gitarla da olur. Bunu yaparsan çevren genişler, etkinliklere sen çağrılırsın, gökten başına kız yağar. Tek zararı derslerine engel olabilir. Ama ikisini birden yaparsan çok iyi olur.

     1. Benimde aklımda bu var ama tabi tek meşgalem gitar değil onun için gelişimim yavaş ilerliyor fakat önerilerinizi dikkate alacağım.Çok Teşekkürler 🙂

 2. Yazının kadınları görmezden gelip kendinizi geliştirmeye ve değerinizi arttırmaya devam edin kısmı önemli. Bunları yaparsanız kadınlar kazandıklarınız yanında promosyon olarak sunuluyor zaten. Kendini geliştirirken seni motive eden şey yine kadınlar olmamalı, arkadaşlar kadınlar araç olmalı amaç değil.

  Burdaki yazıdan da anlaşılacağı üzere erkekler kadınlardan daha üstün yaratılmışlardır.

 3. Eğer daha iyi bir yaşam sürmek istiyorsanız, hayatınızı kendi kurallarınızla yaşamak istiyorsanız, kendinizi kendi ZİHİNSEL ODAK NOKTANIZ yapmanız lazım. Ve ben bunun olabilecek en derin psikolojik seviyeden olması gerektiğini söylüyorum. Bu nedenle de bu kavrama zihinsel odak noktası diyorum.

  İşte bütün mesele bundan ibaret.Bunu becerirseniz (ama rol yapmaktan ya da blöf yapmaktan bahsetmiyorum,gerçekten becerirseniz)önünüzde kimse duramaz.

 4. Gençlere verilen tavsiyeler doğru. 18 yaşındaki bir erkek olarak, herhangi bir kıza verebileceğim pek bir artım yok.
  Kişisel olarak da benden etkilenmeleri için bir neden göremiyorum. Boyum kısa(hadi bu benim elimde değil), zayıfım, yakışıklı drğilim(bunu da geçelim), ergenlikten dolayı yüzüm hâla sivilce dolu ve sakallarımda henüz çıkmadı.

  Kendimi geliştirmek adına ilk önceliğim iyi bir üniversite kazanmaj olmalı. Bu beni çevremdeki pek çok erkekten ayırır.
  Ondan sonra spora başlamalı ve kilo almalıyım. İdeal kilomun bayağı altındayım, bu yüzden gerçekten farklı bir görüntü yakalayabilirim sanırım.
  Sivilceler için cilt bakımı yapmak şart.
  Sakal için yapabileceğik pek bir şey yok.
  Diksiyonumu geliştirmeliyim.
  Yazın oyun pratiğine başlayacağım Allah izin verirse.

  Çalı gibi olan(sert ve kuru) saçlarıma bir çözüm bulamadım, bir yolunu yordamını bilen varmı?

  Mahmut Hocam bütün bunlar aşağı yukarı çözebileceğim şeyler ve çözümleri de basit aslında. Ancak benim bir türlü geliştiremediğim şey “maskülen bir kişilik”.
  Olgunlaşmak, maskülen benliğimi geliştirmek istiyorum. Evet, zamanla değişim oluyor ama bu çok çok yavaş bir değişim. Kaplumbağa hızı ile ilerlemeye devam edersem 30’larıma kadar ancak olgunlaşırım herhalde 😐.

  Bu konuda herhangi bir öneriniz varmı?

  1. Sorumluluk almakla başla. Eğer Jordan Peterson’un dediği gibi hayatında yapman gereken şeyleri yapmalısın. En basitinden odanın toplamakla başla. Hemen şimdi git spora yazıl. Sorumluluk almak maskülen benliği geliştirmenin en iyi yolu.

   1. İlk önce uzun süreli maddi gücünü ve statünü temellendireceğin şekilde iyi bir üniversite kazan. Sonrasında da Ayyaş Rakun’un dediği gibi Jordan Peterson pratiği yap (burdaki Jordan Peterson makalelerini oku).

    Asıl olgunluğuna 30una kadar erişemeyeceksin ama bu rekabete dayalı bir şey olduğundan diğerlerinden iyi olman yeterli. Savanada yürüyen iki turistin üzerine uzaktan bir aslan koşmaya başlamış. Turistlerden biri hemen çantasından spor ayakkabısını çıkarıp giymiş. Diğeri “aslandan hızlı koşabileceğini mi sanıyorsun?” diye sorunca da “hayır ama senden hızlı koşmam yeterli” demiş. Aynı hesap, daha hızlı koş, başlangıç için yeterli 😀

   2. Evet, uzun zamandır bundna kaçmaktayım. Hayatımın sorumluluğunu ellerime almak istiyorum.
    Bazen öyle anlar geliyor ki, önümde hiçbir engelin olmadığını hissediyorum. İstediğim kişi olabileceğimi, istediğim gibi davranabileceğimi…

    Maâlesed bu ruh halini sürekli saklayamıyorum. Çoğu zaman, özellikle sosyal ortamlarda, kontrolü kaybedip ciddiyeti elden bırakıyorum.
    Kendime baktığım zaman yeterince olgun ve özgüvenli olmadığımı söyleyebilecek kadar dürüstüm.
    Ama bilmiyorum, aynı zamanda bunu değiştirebilecek kadar güçlümüyüm?

    1. 18 yaşında yeterince olgun ve özgüvenli olmaman anormal değil. Değişmek için güce değil disipline ve iradeye ihtiyacın var. Güç, bu ikisinden gelecek. Güçlenip bu ikisine ve değişime sahip olmayacaksın.

 5. Mahmut abi hem esprili olup hem de insanların bize saygılı davranmasını nasıl sağlayacağız? Mesela Cem Yılmaz buna mükemmel bir örnek. Çok fazla espri yapıyor, insanlar onunla konuşurken eğleniyor fakat kendisi tam bir alfa. Biz bunu nasıl başarabiliriz? Bu dengeyi nasıl kurabiliriz?

  1. Duygusal güç ile. Cem Yılmaz duygusal olarak çok güçlü, kendisine atılan bir bokun adamın moralini şu kadarcık bozduğunu görmedim daha. Gerçi illa espirili biri olmana da gerek yok.

   NOT : Bir de sen kendine gülebilmelisin ama espirilerin kendini aşağılamamalı.

 6. Kendini geliştirmek tabi önemli ama şöyle bir gerçekte var ki kızlar sizin hakkınızda hiçbir şey bilmiyorken bile, mesala yolda yürürken dahi yürüme davetiyesi atabiliyor. Bence pek çok erkek sadece bu yürüme davetiyelerini dahi değerlendirebilse kızlar ile ilgili sorunlarının çoğu çözülür. Benim sorunumda esasen bu dışarı çıktığımda haftada en az bir yürüme davetiyesi alıyorum ama olay o kadar hızlı gelişiyor ki bir aksiyon almak zor oluyor. Olay olup bittikten sonra kendime sövüyorum.

 7. Her zaman söylediğim şeyi söylemiş üstatlar. Bir erkek kendini kaliteli, kültürlü, donanımlı, entelektüel bir insan olmak için geliştirmeli kadınlar için değil. Bir erkek için kadınlar önemli tabi ki ama her zaman yan parça olmalı kadınlar.

 8. Aaron Clarey Skeptico’nun Amerika kıtası şubesi gibi konuşmuş 🙂

  işin şakası bir yana işte Red pill bu dedirten bir yazı olmuş ve bittabi program, emeğinize sağlık.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *