Incel – Efemine erkeklerin psikozu

24 Nisan’da Toronto’da Alek Minassian adlı biri, kalabalığa minibüs ile dalarak 10 kişiyi ezerek öldürdü ve daha sonra polis tarafından yakalandı. Eleman bu tür saldırıları yaygın olarak yapan radikal İslamcı bir terörist değildi. 23 Nisan’da Facebook’una şunu yazmıştı :

Er Minassian Piyadesi 00010, Sgt 4chan ile konuşmak istiyor lürfen. C23249161. Incel Başkaldırısı başladı! Tüm Chad ve Stacyleri tahttan indireceğiz! Çok yaşa Supreme Centilmen Elliot Roger!

Incel, involuntary celibacy (zorunlu bekarlık / abazanlık diye çevirebiliriz) kelimelerinden türetme olan ve kapanmadan önce Reddittte /r/incels altında bir araya gelenlerin kendilerine buldukları isim.  Sayfada incel, 21 yaşını aşmış, herhangi bir cinsiyetten olan ve istemediği halde en az 6 aydır romantik ilişkisi olmayan insanlara deniyor. Bazılarının siyah hap (black pill) diye tanımladığı şeye en yakın oluşumlardan biri olan inceller, düzenli seks yapabilen erkeklere Chad, bunlarla yatan güzel kızlara da Stacey diyorlar. “Kadınlar dünyada şeytanın vücut bulmuş hali” ya da “kadınlar erkekleri kullanmaktan başka bir şey yapmayan pisliklerdir” tadında yazıların yanında, belli fiziksel özelliklere sahip değilsen (ki bu standartlar incellere göre Chris Hemsworth seviyesinde gibi) kadınlarla şansın sıfır tadında bir sürü geyik çeviriyorlar.

Bu yazıyı yazmak için bu elemanları bir iki haftadır takip ediyorum. Incellerin büyük kısmı kadınlara ve kadınlarla başarılı erkeklere öfke besleseler ve bu her yazdıklarından fışkırsa da zararsız ama ciddi psikolojik buhranları olan çocuklar. Aralarında bazıları maalesef çok çirkinler ama ezici çoğunluğu, derdi testosteron, gym ve minimum kişisel bakım eksikliği olan normal ve hatta yakışıklı çocuklar. Fakat çoğu aynaya baktıklarında Notre Damme’ın Kamburunu görüyorlar.

Bu elemanların çoğunun zararsız olması, bu kafa yapısının zararsız ve tehlikesiz olduğu anlamına gelnmiyor. Zaten Alek Minassian’ın IŞID’dan beklenecek tarzda terörist saldırısından sonra, tüm gözler bu adamlara çevrildi ve tabii Elliot Roger tekrar gündeme geldi. Bu grupta ciddi bir sorun var ama sorun beta akım medya tarafından tamamen ters anlaşıldığı için büyüyerek devam edecek. Beta akım medya tabii ki bunu standart toksik maskülinite, kadın düşmanı manosphere gibi başlıklarla erkeklere yıkmaya çalışsa da, problem maskülinite değil efeminite. Bu çok bariz ve bunun neden böyle olduğunu, Eliot Roger üzerine Heartiste’nin yazdığı yazıdan giderek anlatacağım.

22 yaşındaki Elliot Roger, 2014 yılında 4’ü erkek, 2’si kadın 6 kişiyi öldürdükten sonra BMWsinin sürücü koltuğunda kendi hayatına son vermişti. Bunu ABD’de sıradanlaşan toplu katliamlardan ayıran ise katilin yayınladığı “manifesto” ve PUAHate (PUA Nefreti) adlı bir internet forumuna üye olması idi. PUAHate, kızlara “selam” deme tecrübesi bile olmayan bazı gençlerin PUA ve Oyuna giydiren mesajlar paylaştığı, muhtemelen Brad Pitt’in gençliği gibi bir surata sahip olmayan hiçbir erkeğin kadın bulamayacağına olan inançlarından erkeklerin yüz yapıları üzerinde saatlerce analiz yaptıkları bir forumdu.

Rodger’ın manifestosu, gerçekten incel omega bir erkek tarafından değil de bu sterotipin parodisini yaparak taşak geçen birinin yazdığı ve gerçek olduğuna inanmakta oldukça zorlanacağınız bir yazı. Internette ararsanız hala duruyor ama uzunca bir şey. Tamamını okumanıza gerek yok, sadece şu bölüme baksanız ne demek istediğimi anlarsınız :

Kız kardeşimle seks yaptığını duyduktan sonra ondan nefret etmeye başladım. Birgün annem işte iken eve geldim ve kapalı kapının ardından Samuel’in penisini kız kardeşimin vajinasına sokup çıkarırkenki seslerini ve kız kardeşimin buna eşlik eden iniltilerini duydum. Orada öylece durup tüm herşeyi dinledim … Kızkardeşimi düdükleyen serserinin arabası bile yok ve yine de kızlara ulaşabiliyor. Benim ise BMW arabam var ama tek bir kızdan bile ilgi göremiyorum.

Okulda da hiçbir ilerleme kaydedemedim. Coğrafya sınıfımda hiç güzel kız yok, yani oradan bir umudum yok. Kafeteryada uzun zaman harcadım, ama gördüğüm tüm güzel kızlara yürümekten fena halde korktum. Bir keresinde, iki kampüsü birleştiren büyük köprüden yürürken, bir kızın yanından geçtim. Kızın güzel olduğunu düşündüm ve yaklaştığında “merhaba” dedim. Dümdüz yürümeye devam etti ve bana bir tepki gösterme lütfunda bile bulunmadı. Buna nasıl cüret eder! Pis orospu! o kadar aşağılanmış hissettim ki okulun tuvaletlerinden birine gittim, kendimi bir kabine kilitledim ve bir saat boyunca ağladım.

Daha ne olduğunu anlamadan, 12 Temmuz oldu ve internet ana sayfamdaki geri sayım başladı. Yeni Song of Ice and Fire kitabı, A Dance with Dragons yayınlandı. Anneme kitabı bana Amazon’dan alması için mail attım. Sürekli seks yapan üniversite öğrencileri ile dolu bir şehirde bir aydır yaşamama rağmen, hala bakirdim. Bir ergen olarak sadece 12 gün kaldığını farkettim! Çok yakında 20 yaşına girecektim. Umut ettiğim şeylerden biri, ergenliğim bitmeden milli olmaktı. 20 yaşına bakir girmek, bana yenik hissettirecekti. Kalan birkaç günde bekaretimi kaybetmek için elimden gelen herşeyi yaptım. Büyük bir panik içinde, elimden geleni yaptım. Aklıma gelen tek şey, Isla Vista’nın kamu alanlarına olabildiğince çok gitmekti. Seks yapma ihtimalimi sadece %1 arttıracak olsa dahi kendimi mümkün olduğunca oralara gitmeye zorladım. Bir ergen olarak geçirdiğim son 12 günde, Isla Vista’nın merkezine gittim ve bir kızın gelip benimle konuşacağını umarak Domino’s Pizza’nın dışındaki masalardan birine oturdum. Neden konuşmasınlar ki? Yeterince yakışıklıyım, değil miyim? Ya da yeterince yakışıklı değil miyim?

Hüsranım büyüdükçe, öfkem de büyüdü. Beyaz bir kızla konuşan Asyalı bir erkekle karşılaştım. Bunu görmek beni öfkeden kudurttu. Yarı Asyalı olduğum için beyaz kızların bana tepeden baktığını düşünüyordum, ama sonra partide safkan Asyalı bir erkekle konuştuğunu gördüm. Beyaz bir kızdan öyle bir ilgiyi hiç görmedim! Ve beyaz kızlar, özellikle de sarışın olanlar, benim çekici bulduğum tek kız tipi! Benim gibi yakışıklı bir Avrupa-Asya melezi hiç ilgi görmezken, çirkin bir Asyalı beyaz bir kızın ilgisini nasıl çekebilir? Öfke içinde bunu düşündüm. Bir süre onları izledikten sonra bu kadar aşağılanmak yeter dedim. kızgın bir şekilde onlara doğru yürüdüm ve Asyalı çocuğa omuz attım. Hem kıza hem de oğlana “ukala – kibirli” davranmaya çalışıyordum. Sarhoşluğuma yenilmiştim ve bu yaptığım yüzünden birkaç dakika sonra az daha bayılacaktım. Çok sarhoş olduğuma dair bir şeyler söylediler ve biraz su içmemi önerdiler. Öfkeyle yanlarından ayrıldım ve asıl partinin olduğu ön bahçeye çıktım. İçimdeki öfke büyüdü ve meydan okumadan kaçtığımı farkettim. Bu nedenle eve geri döndüm, Asyalı çocuğu tükürükler saçarak aşağıladım ve sonra yeniden dışarı çıktım.

Bugün üniversitede, Honda Civic kullanan, kısa boylu ve çirkin bir Hintlinin arabasında çok güzel, sarışın bir kız gördüm. Nasıl oluyor ya ?!?!?! Öyle bir kızın benimle olması için Everest’e 10 kere çıkar inerim. BMW Coupe kullanıyorum ve hayatım boyunca kızlara ulaşmak için uğraştım. Dünyanın sorunu ne?

Ne yazık ki, bu yazılanlar şeytani bir hiciv ya da troll değil, gerçek ve bu adam gidip 6 kişiyi öldürdü.

Roger’ın ilk 3 kurbanı erkek ve bunları bıçaklayarak öldürdü. Bu oldukça kişisel bir öldürme şekli ve manifestosunda asıl hedefi olan kadınları vururken erkeklere böyle duygusal yatırım yapmışçasına bıçak darbeleri indirmesi ilginç. Heartiste, Roger’ın gizli eşcinsel olabileceğini söylemiş ve gerçekten de erkeklere olan nefretinin daha büyük olması, buram buram narsisizm kokan Facebook selfileri (Roger bir erkeğe değil de bir kadına atfedebileceğiniz kadar selfie manyağı görünüyor). Ama elemanın gizli eşcinsel olduğuna dair herhangi bir iması bile yok ve kanıt da yok. Bu nedenle bu elemanı, heteroseksüel bir omega incel olarak ele almak daha isabetli.

Elliot Roger kadınlar konusunda tamamen başarısız oldu çünkü sosyal anlamda zihinsel engelli idi. Haberlere göre Asperger Sendromu için ilaç alıyordu ama eleman 8 yaşından beridir sürekli psikolojik terapi görmesine rağmen hiçbir zaman bir tanı konulmamış. Adamın sosyal  zihinsel engelliliğinin, tamamen ilgisiz ve psikopat bakışlı babasından kaynaklanma ihtimali de çok yüksek.  Elemanın sosyal ucubeliği, uzun “günlüğü”nde Oyuna ucundan benzeyecek en ufak bir şeyin olmaması. Beta oyunu bile yok.  Şu aşağıdaki bölüme bakın. Bu adam 6 kişiyi öldürmüş olmasa biri dalga geçiyor sanarsın :

Isla Vista’nın merkezine gittim ve bir kızın gelip benimle konuşacağını umarak Domino’s Pizza’nın dışındaki masalardan birine oturdum. Neden konuşmasınlar ki? Yeterince yakışıklıyım, değil miyim? Ya da yeterince yakışıklı değil miyim?

Roger gerçekten de dışarda bir parkta oturmayı, kendisini cinsel markete koymak sanmış. Karşıdan gelen bir kıza “merhaba” demeyi ciddi bir yürüme olarak algılamış ve kızın “merhaba”ya hemen önünde diz çöküp sikini ağzına alarak cevap vermemesi elemanı kudurtmuş! Güzel bir piliçle konuşan Asyalı elemana omuz atmayı, kıza ve oğlana kızgın bir ifadeyle bakmayı, “ukala ve kibirli” davranmak saymış. Bunlar EFEMINE PASİFLİK işaretlerinden başka şeyler değil ve kızların onu tamamen görmezden gelmesi de tek bir proaktif yürüme olmadığının kanıtı.

Elliot Roger, kızlara yürüyen ama reddedilen bir erkek değildi. Hayat koşulları, ırkçı öfke, ruh hastalığı, ölümcül narsisizmin yetişkinliğe adım atmasını engellediği  ile dolu bir hasta adamdı. Kendini birazcık bile geliştirmek ve kızlara yürümek için azıcık çaba göstermek aklına gelmeyen, bunu yerine kendisini abazanlığın şehidi sanan bir embesildi.

Roger kadınlarla başarısız bir erkek değildi. Kadınlarla başarısız bir erkek en azından kadınlarla başarılı olmayı dener. Roger bildiğimiz kadarıyla kadınlara yürümeyi bir kere bile denememiş. Arkadaşı oynamak, uydu erkek olmak şeklinde bile! Elemanın tek yaptığı, kadın milleti neden diz çöküp fermuarımı indirmiyor ağlaması. Manifestosu “kadın milletine” ya da incel ağında çokça kullanılan tabiri ile Stacylere (bizdeki kezbana benzer ama seks hayatı zengin ve güzel kızları belirten bir deyim) ama kendisine yüz vermeyen, kendisini uydu yapan şekilde bile olsa spesifik bir kadından bahsetmiyor.

Evet, medya bu tür olaylarda ne kadar alakasız olsa da manosphere ve kadın düşmanlığına odaklansa da, erken yaşlarda müdahale edilse, Oyun öğrenip bir kere bile seks yapmış olsa ya da en azından bir el tutsa, 7 kişinin hayatı kurtulabilirdi. Bu bizi, Roger’ın üyesi olduğu PUAHate sitesine getiriyor. Burası kaybetmiş PUAların ya da kadın kıçı yalayan erkek feministlerin olduğu bir yer değil. Forum, kızlarla başarısızlıklarını kendi sosyal engelliliklerine değil de Brad Pitt gibi yakışıklı olmamalarına bağlayan, pikaçu desenli slip donlarına sıçmadan bir kıza iki kelime söyleyemeyen dip omegaların uğrak yeri. Burada yayılan felsefeden, incel akımının Oyunun antitezi olduğunu görebiliyorsunuz :bir erkeğin ne yaparsa yapsın kadınlarla ilişkisini düzeltemeyeceğine inanmak ki Roger bunu büyük bir nefrete dönüştürmüş. 22 yaşında bir erkeğin aşk hayatı konusunda nasıl bu kadar umutsuz olabileceğini anlayamıyorsanız, muhtemelen o yaşları çok çok önce geride bırakmış, yaşını başını almış bir erkeksiniz.

Elliot Roger’ın bir hatun problemi vardı ve bu problemin kaynağı sandığı gibi kısa boyu, yarı Asyalı olması, kendinden daha fakir insanların kendi önünde eğilmesini bekleyen zengin züppe beklentileri ya da kadınların erkeklerde neyi çekici bulduğu konusundaki %100 körlüğü (ipucu vereyim BMW değil!). Roger’ın hatun problemi hiçbir cazibesinin olmaması idi. Oyunsuzluğu idi (en beta adamın bile sahip olduğu beta oyunu da dahil). Sosyal olarak zihinsel engelli olması idi. Oyunun merhem olabileceği, vajinada sıfır karıncalanma yaratan erkek olmanın tarifi.

Roger çirkin bir erkek değildi. Ama kadın cinsel doğası konusunda tamamen cahildi ve kendisi neyi çekici buluyorsa onu kadınlara yansıttı. Bu nedenle de yakışıklılık takıntılı idi, diğer inceller gibi, ve korkunç kişiliksel zayıflıkları zerre kadar radarına girmedi.

Bu yazının başlığı büyümeyi becerememiş, hergün saflarının efemine erkeklerle olduğunu bize ispatlayan Millennial nesle işaret ediyor. Bu efemine erkekler, kadınlar gibi, dünyanın kendi ihtiyaçlarını hiçbir soru sormadan, hiçbir şey ve hiçbir emek beklemeden karşılamasını bekliyorlar. Roger, kızların kendinden daha çirkin erkeklerle birlikte olmasını kaldıramadı, arabasının ve giyiminin piliç mıknatısı olmamasını adaletsiz buldu. Lanet olası dünya, milli olması için ondan kıçını kaldırıp birazcık çaba göstermesini istiyor. AMA HAKSIZLIK BU ÖYLE DEĞİL Mİ?

Egoist, ilgiye aç, ikiyüzlü, pasif-agresif, sürekli kırgın, hergün kurbanı oynayıp zırlamak varken kendini değiştirmeye isteksiz … Bu, günümüz modern ve genelde eğitimli erkekleri arasında salgın hastalık olan efemine erkek profili. Sürekli şikayet ettikleri “kezbanların” tıpkısının aynısı!

Bu erkekleri maskülinite değil, feminen öncelikli toplumun efemine erkek  yaratma projesi üretiyor. Incellerin çok uç bir azınlığı şiddete meyilli olsa da, bu adamların ucu olduğu zehirli öfkeyi görmezden gelemeyeceğiz. Ama işin kötüsü, totaliter bir düzenin doğal tepkisi olarak feminen öncelikli kültür bu olayı, masküliniteye saldırı olarak kullanacak. Maskülinitenin yerle bir edilmesi, bu sorunun temel sebebi olsa da, bu gibi olayları masküliniteyi daha da yerlebir etmek için kullanacak.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

60 thoughts on “Incel – Efemine erkeklerin psikozu”

 1. Gayet yerinde tespitlerle dolu bir yazı olmuş.
  Bu tip görünüş her şeydir diyen siteler şu an bile gayet aktif ve potansiyeli olan cogu erkeğin beynini yikiyorlar.
  Lookism sitesinde ya da FaceandLMS videolarında biraz takılinca sürekli bir kuşku içine giriyorsunuz.Ve ‘ben yeterliyim’ çerçeveniz kiriliyor.Aldığınız en küçük bir olumsuz tepkide bile acaba tipimden mi diyip diğer her şeyi yoksayiyorsunuz(game,maskulenite
  vs.)Bu da incel’lige itiyor.

   1. “Param olacak var ya alayını sikerim lannn” diyen tipler buna en iyi örnek
    Skepticonun bahsettiği para kazanırken kazanılan özellikler
    Özgüven. , Cesaret , Risk alma gibi şeyler çekici gelebilir kadına ama para tek başına kadını etkilemez.
    Zengin ailelerin mavi haplı oğlu da var asgari ücretli bir ailenin oğlu olup da maskülen alfa olan da.

    Ayrıca Mahmut Abi ye sorum olacaktı
    Geçen gün meslekler hakkında yorum yaptınız yazılıma yönelik

    Sizce Tıp nasıl bu konuda ?
    Benim gördüğüm yurtdışı imkanı ve gelir iyi özellikle amerikada sağlık sektörü büyük
    Doktorlar vali gibi orada.
    Sizin fikriniz nedir hocam ?

    1. Doktorluk da çok iyi ve yurt dışı imkanı olan bir meslek. Ama okuması uzun. Bizim ülkemizde doktorlarda yurt dışına çıkma kültürü yok. Yoksa isteseler çıkarlar.

     1. Doktor olarak yurt dışına çıkmak kolay ama kalmak zor. Bir kaç sene yaşamak minimal yabancı dille bile basit

 2. Türkiye aslında bu tip konularda gene iyi,orada sosyallik pek gelişkin değil galiba bizdeki gibi,bizde hiç olmazsa herkesin iyi kötü bir arkadaş grubu var.Bu ruh hastasının 1-2 tane samimi arkadaşı olsa bunları yapmazdı bana göre.
  Tabi bunlar çok derin konular,çünkü senin zannettiğin şeyle gerçekte olan şey çok fark olabilir sen de kafanda gerçekle hiçbir alakası olmayan bir şey kurup ona göre hareket ettin mi yarrağı yemen garanti zaten.O yüzden diyorum hep aksiyon adamı olun güzel kardeşlerim,kenarda beklerseniz hiçbir şey olmaz.Sırf siz kendinizce yakışıklısınız ya da paranız var diye kızlar sizin önünüzde domalmayacak,harekete geçmeniz lazım.Elma ağacının önündesin elini uzatıp alacaksın ona bile gurur yapıyorsun,elma düşsün diye bekliyorsun.
  Ayrıca sosyal medyanın iyice yaygınlaşmasıyla bu tip olayların artacağını düşünüyorum.

 3. Kadınlarla iletişim nasıl olmalı? Maskulen konuşma diyince aklıma ağır arada bir konuşan cool bir erkek geliyor ama çevremde gördüğüm susmak bilmeyen sürekli espiri yapan kişilerin daha başarılı olduğu. Bunun dengesini nasıl kurmalıyiz?

 4. Elbette anlatılan kişinin özellikleri belli ancak bazende bu işler olasılıktan öteye gidemeyebiliyor,yada senin kaliten çok daha sonra anlaşılıyor..hiçBirşey 100%100 garanti değil tüm maskülenlige rağmen..sen sadece gerekli şartları oluştur ve bekle..bazan senden cpd si düşük hatun asla seni begenmez ken öyle zaman geliyorki cpd 8-9 luk hatun bile kendiliğinden size yazabilir..bunları görmüşlüğümüz,duymuşlugumuz var..çekingenlik bence en önemli konu bu ele alınmalı..!güçlüyken tecrübesizlikten kadının altında ezilmek korkmak..biz bu yorumları yapiyoruzda reelde gerçekten basarilimiyiz acaba??cafede o oğlan çocuğuyla kahve içen o taş hatunla acaba iş tutabiliyormu..??ben bu konuda istediğim yolu alamadım daha..en başta oyun alanım dar..bazıları tam göbeğinde ise bu hergün fırsat demek hele üniversite de……çünkü hayatımı kazanmak için çok çalışmam gerek,çünkü hayatı basarmam gerek..babamın borçlarını ödemesi icin destek olmam gerek..bazen bir sigara parasını denkleştiremeyebiliyor insan..parası olan kardeşlerime,yada okumaya yetecek kadar parası olanlara tavsiyem iyi bir okul ve bölüm bitirmesi. (Hukuk,siyasal bilgiler vb.)arkadaşlar bir şey farkettim ki ilginçtir hatunları düşünmeden yok sayarak yani ihtiyacım yok sizlere gibi davranınca hatunlar etrafında oluyor…ancak salyaları akitarak hatun ararsan olmuyor (muhtemelen beyin kendini ona göre ayarlayıp erkeksi davranışlar geliştiriyor)

  1. Siyasal bilgiler iyi bir bölüm değil. En azından Türkiye’de. En iyi 5 üniversitede okumuyorsan işin zor İİBF’de. (Boğaziçi,Koç,Sabancı,ODTÜ, Galatasaray)

 5. “Kız kardeşimle seks yaptığını duyduktan sonra ondan nefret etmeye başladım. Birgün annem işte iken eve geldim ve kapalı kapının ardından Samuel’in penisini kız kardeşimin vajinasına sokup çıkarırkenki seslerini ve kız kardeşimin buna eşlik eden iniltilerini duydum. Orada öylece durup tüm herşeyi dinledim”

  Hem sen seks yapamıyor olacaksın hem de evinde kız kardeşine çakacaklar ve sen de bunu duyacaksın. Çok sinir bozucu durum Allah düşmanımın başına vermesin. Elliot yaptıklarını haklı çıkarmaya çalışmıyorum sakın yanlış anlamayın ama hayat adil değil.

 6. Şöyle düşünüyorum ;

  Lisede ortaokulda herkesin hayatında olmuştur . Okulun basketbol takımı kaptanı , kaslı , uzun boylu ve piç berkecan . Tüm hatunlar hastadır ve en güzel piliçleri götürür . Sizde ondan korktuğunuz için köşede kalır sürekli onu çekiştirirsiniz . Aslında olmak istediğiniz kişidir . Her erkek lider olmak içgüdüsu taşır . Ama bilmezsiniz ki berkecan bu konuma gelmek için farkında veya farkında olmadan çok çalışmış ve tecrübe kasmıştır .

  Siz ise (bir çoğumuz) okulun efendi çocuğu , kibar ve sakin kalmayı kendine şiar edinmiş kişisiniz . %90 ihtimal öne çıktığınız bir alan yok ve okul biter bitmez eve gidip pcye gömülüp porno ve oyun oynuyorsunuz . Tek yaptığınız şey kankanızla berkecan ve yanındaki piliclerin ne kadar adi , toplumuzu bozan tipler olduğu hakkında konuşmak . Sorun bu eğer bir sikle doğduysan potansiyelin sonsuzdur . Farkına varmalıyız . Tecrübe ve aksiyon her şeydir . Aksiyon olmadanda tecrübe olmaz

  1. başkaları hakkında bizi rahatsız eden her şey kendimizi anlamamızda bize yol gösterebilir.
   -Carl Gustav Jung

 7. Bu eleman kadınları çok düşünerek, sürekli onları arzulayarak büyük hata yapmış zaten. Ne diyorduk ? Önce kendimiz.

 8. Mahmut abi, meslek olarak enerji sistemleri mühendisliğini öneriyor musun? Veya yazılımdan başka önerdiğin bir meslek var mı?

  1. enerji sistemleri mühendisliğini bilemem. Pilotluk, doktorluk gibi meslekler de fena değil.

   Meslek seçerken iki kriteriniz olmalı :

   1) Seçtiğiniz mesleğin gerektirdiği IQ konusunda ortanın üstü olun ki hızlı ilerleyin.
   2) Seçtiğiniz mesleğin arz – talep dengesinin arz kısmının çok fazla olmamasına dikkat edin. Meslek talep edilir de olsun.

   Benim mahalledeki muslukçu bizim yazılımcılardan çok kazanıyor ve kendinin patronu. Üniversite balonu yüzünden önüne gelen üniversiteye yönelirken, zanaat gerektiren işlerde talep fazlası ama arz yetersizliği var. Istanbul’da iyi bir muslukçudan daha fazla kazanan plaza çalışanları direktör seviyesindedir muhtemelen. Istanbulu bırak benim memlekette babamların tesisatçı bile babama göre günde 300 TLden aşağı kazanmıyor. Haftada 6 gün çalışan 30 yaşı civarı bir çocuk. Bu tip işlerde gerekli olan insan ilişkileri iyi, işini iyi yapıyor. Küçük bir yerde 7,200 TLnin üstünde kazanıyor ki hiç fena değil.

  1. Saçma değil. İçinde öğrenilebilecek çok fazla nokta var. Red Pill ile MGTOW birbirine zıt görüşler değildir. Son bi kaç gündür yazdıklarını görüyorum kardeşim. MGTOW bu değil söyleyeyim. MGTOW olarak söylüyorum: Oyun teorisyenleri, senin benim gibi adamların aksine, tabak çevirip, deneme-yanılma ve bu süreçlerde tecrübelenmeyi söylüyor. Alternatifleri arttırıp, daha aktif, mümkünse de daha baskın olup, seçenekleri arttırmayı amaçlar, erkeği de daha maskülen bir kimliğe büründürmeye çalışır. MGTOW düşünce yapısını sevmeseler de, bir MGTOW cu olarak, doğal şekilde oyun teorisini uygulamıyorum ama saçma da bulmuyorum.

 9. Bu konuya deginicem ama oncelikle konu disi olucak; fazla acik giyinen kizlarin daha kolay oldugunu, yurumeye davetiye cikardiklarini dusunuyorum. Siz nedersiniz ? Stepticonun bu konudaki yazisini okudum ayrica.

 10. Elliot Roger’ın durumu, aslında en baştan ele alınırsa, sadece talihsizlik. Elliot Roger, sadece talihsiz bir çocuk. Elliot’ı olduğu şekle getiren faktörleri de incelemek gerekir; ebeveyn olmanın aslında ne kadar hayati önem taşıdığı
  da burada ortaya çıkıyor. Muhtemelen kendisi de 7 kişiyi katledecek veya hayatı eziyetmiş gibi hissedecek duruma gelmeyi istemezdi. Kimse istemez.

  Ham olarak dünyaya geliriz ve Freud’un da belirttiği üzere sonradan karakterimiz şekillenir: Aile, çevre, sosyal ve maddi konum, aklınıza gelebilecek her türlü şey. Çocuğun ebeveynlerinin yüz hatlarını seçebildiği yaşlardan itibaren beynine ve bilinçaltına bilgiler göndermeye başladığından da bahsedeyim.

  Tüm bu süreç ve olayları, Elliot’ın haricinde başka faktörlere yüklemek, çok basit bişey olur. Ama çocuk gelişiminde ailenin çocuğa olan tutum ve tavrını burada görmezden gelemeyeceğim. Çocuk bir hamurdur; ebeveyn ona ne şekil verirse, çocuk o olur.

  Elliot’ın psikolojik durumunu, burada okuduğum post üzerinden değerlendirecek olursam, Elliot’ın travma sonrası stres bozukluğu olduğunu çok rahat şekilde söyleyebilirim. “Post traumatic stress disorder” olarak da bilinir. İllet bir durum olmakla birlikte, sürekli olarak depresyon ve anksiyete ile kolkoladır bu kişilik bozukluğu. Yaşanılan, görülen, duyulan herhangi bir travmatik olayın sonrasında gelişen davranış bozukluğunda, rahat uyuyamama, hezeyanlar, duygusal tepkilerde gitgide azalma, içe dönüklük gibi belli başlı
  belirtileri vardır. Vietnam sendromu olarak da geçer.

  Elliot’ın duygu durumuna göre, kızkardeşinin çok aşağılık gördüğü bir adamla seks yapması ve iniltileri duyması olayı, bence süreci başlatmış. Belki çok daha öncesinde kafasında bunları yaşıyordu ama tetikleyen olay bu oldu. Çocuğun aşırı bakımlı olmasına ve dolayısıyla yakışıklılık takıntılı bir narsisist olmasını da ebeveynlerine bağlıyorum. TR’de de bu sıklıkla yapılır. Büyürken, “vay benim ağam, paşam, prensim” gibi monarşi ve hükmeden sıfatları duyan çoğu oğlan
  çocuğu, dışarıda bunları duyamadığında buna benzer bir çöküş anı yaşayabiliyor.

  “Neden konuşmasınlar ki? Yeterince yakışıklıyım, değil miyim? Ya da yeterince yakışıklı değil miyim?” (İNKAR)

  “Benim gibi yakışıklı bir Avrupa-Asya melezi hiç ilgi görmezken, çirkin bir Asyalı beyaz bir kızın ilgisini nasıl çekebilir?” (ÖFKE)

  “BMW Coupe kullanıyorum ve hayatım boyunca kızlara ulaşmak için uğraştım. Dünyanın sorunu ne?” (KABULLENME-KAÇINMA)

  Belki doğru bir “supporter*” eşliğinde, bu çocuk daha sakin ve mantıklı kalabilirdi. Burada doğru zamanda çocuğunun problemini farkedip, buna müdahale etmeyen aile sorumludur. Fotoğrafa bakılırsa, çocuğun babası gerçekten de sosyopat bi herife benziyor. Bahsedilen rol modeli olayının önemi de burada ortaya çıkıyor.

  Bazı insanların gerçek anlamda sosyal açıdan zihinsel engelli olduğu kısmına katılıyorum. Ve bazı insanların da son ergenlik zamanlarında vücudundaki hormonlar artış gösterir. Hormon değişiklikleri de insanın muhakeme yeteneğine ciddi şekilde perde çektiği herkesçe bilinen bişey. Ben Elliot’ı sadece çok talihsiz biri olarak görüyorum. Diğer sitelerde ve burdaki gibi yerden yere vurmayacağım. Kendisinin de bu hale gelmeyi isteyeceğini hiç sanmıyorum. Sadece hayata dair gerçekleri zamanında “unlock” edememiş ve sonraki stage’i görememiş biri. Diğerleri yol alırken kendisi aynı level’da kaldığı için bunları yaşamış. Ama o levelların dahi ne olduğuna dair bir fikri olmamış. Bir ebeveyn kusuru daha.

  Kadınlarla olan ilişkilerimi kendi adıma düzeltemeyeceğimin ben de farkına vardım. Ama kimseye de nefret duymuyorum. Sosyal açıdan zihinsel engellilik
  durumuna katılıyorum. Bazen ne yaparsanız yapın, gerçekten olmuyor ve
  olduramıyorsunuz. Buna benzer bir engellilik bende de var sanırım. Bunları
  hiçbişey bulamayıp, ilahi sebeplere bile bağladığım olmuştu snjkdf. Sakince
  kim ve ne olduğunuz konusunda tecrübeleriniz dahilinde sağlam bir muhakeme
  yaparsanız, kendiniz için neyin uygun olup olmadığını az çok anlıyorsunuz.
  Ben bu işlerin bana pek de uygun olmadığını anladım. Ama kimseye herhangi
  bir nefretim yok. Bazı insanlar uyumsuzdur. KH’ın psikolojik etkileşimlerle
  ilgili kısımları çok ilgimi çekiyor.

  Neyin ne olduğunu bilip, duracağın yeri bilmek önemlidir. Gereğini yapıyorsanız
  yapın, yapmıyorsanız o da yine sizin bileceğiniz iş. Ama oturup da sızlanmak saçma.

  1. Sen MGTOWsun birader. Gerçi MGTOWun aşırı ucundan o tarafa kaymak muhtemel, özellikle de arabesk “sadece zengine, yakışıklıya güzel, batsın bu dünya” görüşünde biri için ama bu INCEL bambaşka bir şey. Ben bir süredir bakıyorum. En karasından black pill.

  2. Supporter: Rehabilitasyon merkezlerinde ya da terapi gruplarında daha önce benzer sorunları (alkol, uyuşturucu, bağımlılık veya psikolojik rahatsızlıklar da olabilir) yaşamış kişilerin, aynı durumdaki kişilere verdiği manevi destekçi. Amerika ve Kanada’da oldukça yaygın bir durum.

  3. Tristian’ın yorumuna hak veriyorum. Aynı düşüncelere sahibiz hemen hemen. Kıskançlığı ve haseti unutmuşsun bro. eFeminen olduğu doğru ama burada çocuğu itin götüne sokmak çok yanlış bir düşünce olarak görüyorum. Bu arada Tristian bul beni. 😀 seninle konuşacak daha çok konum olacak gibi. Felsefe üzerine yüksek lisans yapıyorum. Sağlam bir psikoloji altyapım olmasa da psikolojiyle ilgileniyorum. Ayrıca son bir not düşeyim MGTOW felsefesi düstur edinen erkeklerden sadece birkaçıyız şunun şurasında. 🙂 instagram/cuneyt.tetik

 11. Harika bir inceleme olmuş, özellikle plaza dünyasında moda ve sanat dünyasında çok var bu tarz erkeklerden, kırık bir Türkçe rahatsız edici sikayetci hiçbir şeyi beğenmeme ama adım da atmama.

  Eleşrnzşe

 12. Bizim yıllardır olmamış sevgili yaş kaç olmuş hala bişeyleri çevirmeye çalışıyoruz cidden bu ayrı Bi manyaklık

 13. Abi bu tip konularda Türkiye o kadar da kötü değil.2000 sonrası nesilde(yüzdesi azda olsa) sağlam erkekler var.Daha sıkıntılı ve hızlı mahallelerden daha maskülin gençler çıkıyo.Gençler orda hayatı okuyarak değil yaşayarak öğreniyo.Nedense kalburüstü ailelerin çocukları yeni nesilde efemine oluyor.Normalde o rahatlığın etkisiyle daha maskülin olmaları gerekirken(eskileri öyleydi çünkü) niyr böyle oluyor mahmut reis?

 14. Mahmut seni büyük abi gibi gördüğüm için tavsiye isteyeceğim. Babam siroz ve durumu ciddi. Çok üzülüyorum bu konuya ve hiç bir şey yapmak istemiyorum. Bir sene çalışıp işten ayrildim sadece hiç bir başarım yok. Bu konu çok yaraladı beni, Nasıl güçlü ola bilirim?

  1. Selam. Babana bakmak zorunda oldugun icin mi isten ayrildin? Bu cok aci bir durum ama hemen herkesin basina gelen bir durum. Hayatina devam etmek ve calismak zorunasin. Calismadigin icin daha fszla bunalim olursun.

   1. Hayir hocam böyle olacagini bilmiyordum. Annem çalışıyor bakmak zorunda degilim ama çalışmam lazım sadece ruh halim çok kötü. Ne hayallar kurarken hayat neler gösterdi bana. Bu ruh halini nasıl yene bilirim? Bu arada işe girmek için yazılım ogreniuorum. Sen yazılımcıydın dimi mahmut abi ?

    1. O zaman seni babanın durumundan farklı bir şey mi bunaltıyor? Ne hayaller derken, ebeveynlerin başına bu geliyor maalesef, olmamasına göre plan yapamazsın.

     Yazılımcıyım evet.

 15. Mahmut abi iyi günler they call me alpha /my7 yazıları hakkında ne düşünüyorsun? Trp den etkilenmis gibi ama ayrılan bazı kısımları da var

   1. Yazıya katılıyorum fakat benim çok işime yaradı tcma. Önceden hiçbir kızla konuşmayan değişik bir tiptim, aşırı ötesi aykiri bir insandim tcma çok değiştirdi beni. ilk başta yazıldigi gibi ortamda alfa takılmaya çalışan beta modunda idim ama zamanla bu işin böyle olmadığını asıl işin örtüde değil örtünün altındaki arabada olduğunu anladım ve kendimi geliştirmeye başladım. erkekadam ile tanışmam da bu gayem ile oldu. Hanımefendilerden sık sık duyuyorum john 2 sene önce neydin sen yaa:))) diye. işin kıvılcımını tcma ateşledi bende, geri kalan şeyler ise sizlerin ve kendimin eseri. doğru yorumlayabilecek insanlar için tcma çok şey verebilecek bir yazı dizisi, yorumlayamayan andavallar da andaval olarak hayatına devam ediyor denendi 🙂 eski bir arkadaşıma tavsiye etmiştim tcma yi şimdi yolda yürürken cekilmemeyi omuz atmayı alfalik saniyor :))

 16. Mahmut abi mesleklere dair olan yazi/yorum nerde bulamadim, bu meseleyi bir de senden dinlemek cok iyi olur

 17. Esenlikler. Bilgisi olanların yol göstermesini istiyorum. Geçen sene arkadaşlarımın gazıyla spor salonuna yazıldım. Tabii ben Erkek Adamdan ve TRP den haberdar değildim. İlk 1 ay aksata aksata gittikten sonra disiplinsizlikten ve bir çok saçma bahaneler yüzünden spor salonuna gitmedim. Çok pişmanım. Öğrenciyim ve ailemin eline bakıyorum. En azından bir süre spor salonuna gidemem. Kendini geliştirmede en çok söylenen şeylerden birisi de ağırlık kaldırmak. Evimde barfiks çubuğum ve dambılım var. En azından bir süre ağırlık kaldırma olayını bunlarla sürdürebilir miyim? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

  1. Sürdürüsün ama bi zaman sonra yetmez kardeşim.Bu şekilde gerçek anlamda hipertrofi yani kasları büyütmek çok zor ayrıca bacak nasıl çalışacaksın?Evde gerekli motivasyon ve disiplini sağlayabileceğini sanmıyorum çünkü dikkati dağıtabilecek bir çok şey var.Bir şekilde bazı şeylerden fedakarlık yapıp bir spor salonuna yazılmanı tavsiye ederim.

 18. Abi senin hiç kanka demediğin kanka gibi davranmadığın kız sana kanka diyorsa ne yapmalıyız sence

 19. – BÖLÜM 1 – (OKUYUN!)

  – “Bugün üniversitede, Honda Civic kullanan, kısa boylu ve çirkin bir Hintlinin arabasında çok güzel, sarışın bir kız gördüm. Nasıl oluyor ya ?!?!?! Öyle bir kızın benimle olması için Everest’e 10 kere çıkar inerim. BMW Coupe kullanıyorum ve hayatım boyunca kızlara ulaşmak için uğraştım. Dünyanın sorunu ne?”

  Algılar baştan sona YANLIŞ.

  Sarışın çıtırın yanındaki hintli çocuğu tarif edişine bakın:

  – Honda Civic Kullanan (Parası yok, FAKİR)
  – Kısa boylu ve çirkin (Tipsiz)

  Yani demek istiyor ki; Bir erkek fakir ve tipsiz ise KADINLAR KONUSUNDA BAŞARILI OLMAMALI, NASIL OLUYOR? Kafadaki algı şu:

  – Bir erkek tipsiz ve fakir ise ÇEKİCİ DEĞİLDİR. Kullandığı araba ne kadar PAHALI İSE ERKEK O KADAR ÇEKİCİDİR. Ne kadar YAKIŞIKLI İSE ERKEK O KADAR ÇEKİCİDİR.

  Bu çocuğa göre ÇEKİCİLİĞİN TANIMI = PARA+TİP.

  Eğer o sarışın çıtırı ferrari süren ve yakışıklı bir adamın arabasında görseydi, burdaki gibi İSYAN etmeyecekti. Çünkü o erkek YAKIŞIKLI ve ZENGİNDİ, o bundan DOLAYI ÇEKİCİ BİR ERKEKTİ.

  HAYAT, Aslında bu çocuğa bir şey öğretmek istiyor fakir+tipsiz hintlinin yanında sarışın çıtırı bu çocuğu göstererek.

  Ey ELLİOT’UN RUHU, SANA SESLENİYORUM !…

  SAVAŞMAYI BIRAKARAK PES ETTİĞİN HAYAT , Asyalı bir beyazın kızla konuştuğunu sana göstererek ASLINDA SANA BİR ŞEY ÖĞRETMEK İSTİYORDU.

  HAYAT, sana şunu demek istiyordu Elliot:

  – Para ve tip KADINLARLA BAŞARIYI SAĞLAYAN ASIL FAKTÖR DEĞİL.

  Sen, bu altyazıyı okuyamadın Elliot.

  Karşına sürekli para-tip açısından YETERSİZ OLAN ERKEKLERİN güzel kızlarla takılmasını sana gösteren hayat, senin bu düşünceyi anlamanı istiyordu.

  Olayın BAŞKA BİR ŞEY OLDUĞUNU ÇAKMANI-FARK ETMENİ İSTİYORDU.

  “Nasıl oluyor ya?” diye sorular sormanı istiyordu. Ki sormuşsun. Fakat kötü olan şey; CEVABINI BULAMAMAN OLMUŞ. Veya kimse sana CEVABI SÖYLEMEMİŞ.

  Veya cevabı söylemiş, fakat yapmak zorunda oldukların (spor,kızlara yürüme) seni KORKUTTUĞU için ÜŞENGEÇ biri olduğun için GÖTÜNÜ KALDIRAMADIĞIN İÇİN Cevap olarak sana verilenleri UYGULAMAYA KOYMAYA GÖTÜN YEMEDİĞİ İÇİN Ne yapmışsın? Verilen cevapları REDDETMİŞSİN.

  Ya cevabı bulamamışsın ya da cevap olarak verilenler HOŞUNA GİTMEDİĞİ İÇİN KABUL ETMEMİŞSİN.

  Bunun sebebini kesinlikle “zeki” bir insan olmamasına bağlıyorum. En azından Mahmut Abi’nin dediği gibi SOSYAL AÇIDAN zekâ sıfır. Aynı şeyleri tekrar tekrar görüp “vay amk” dediği hâlde DÜŞÜNCELERİ DEĞİŞTİRMİYOR. Olayın aslında KARAKTER ile bağlantılı OLDUĞUNU GÖRMÜYOR. İnsan ilişkilerinin sadece somut çıkarlara dayanmadığını GÖREMİYOR. Eğlenceli bir insan cüce+fakir de olsa ORTAMLARIN ARANAN İNSANI OLUR. Cem Yılmaz yakışıklı mı? DEĞİL. Eğlenceli, RAHAT ve güldürüyor insanları. İnsanların “eğlence” ihtiyacını karşılıyor.

  O asyalı veya hintli erkek gözle görülür biçimde kadınlara bir DEĞER katmasa da, KADINLARA YAŞADIĞINI HİSSETTİRİYORDU, Kadınlara güzel duygular yaşatıyordu. Kadınlar onla konuşurken,muhabbet ederken EĞLENİYORLARDI. Sadece eğlence de değil, sağlam çerçeveleri ve kadınların yanında RAHAT davranabilmeleri sebebiyle KADINLARI ETKİLİYORLARDI. Kadınlar onların yanındayken kendini onların sağlam çerçevesinden-rahatlığından dolayı GÜVENDE hissediyordu Elliot. O erkeklerin duygusal gücü(RAHATLIĞI) kadınlara ÇEKİCİ GELİYORDU. Bu sebeple kadınlar onları “EŞ” olarak görmeye başlıyordu, ISLANIYORDU, o çocukların hissettirdiğini başka bir erkek hissettiremediği için o çocuklar DEĞERLİ erkek oluyordu Elliot. O çocuklar kadınlara para yedirip lüks arabalara bindirmiyordu fakat DUYGUSAL AÇIDAN onları fazlasıyla tatmin ediyorlardı.

  Bunları göremedin Elliot.

  HAYAT, insana başarısızlıklarla bir şeyler öğretir Elliot. Bir konuda başarısız olmadan BAŞARIYI YAKALAYAMAZSIN.

  5×5=? Sorusuna 30 Cevabını vermen bir başarısızlıktır Elliot. Ancak bu başarısızlık daha sonrasında sana 5×5=25 olduğunu da öğretir.

  Bir insana “ananı s_kiyim” dedikten sonra dayak yemen bir başarısızlıktır Elliot. Ancak bu başarısızlık, sana dövemeyeceğin bir insana küfür etmenin sana zarar vereceğini öğretir.

  Amacın bir kız tavlamayı başarmak ise ve bunun yolunun kıza “seni çok seviyorum” demekten geçtiğini düşünüp uygularsan başarısız olursun Elliot. Ancak bu başarısızlık; kıza karşı duygularını açık oynamanın, onda herhangi bir çekim oluşturmadığını sana öğretir.

  Bir konuda hiç başarısız olmadan, BAŞARILI OLAMAZSIN Elliot.

  – ” Doğru kararlar tecrübeden, tecrübe ise çoğunlukla yanlış kararlardan gelir.”

  Sorunun, günümüz modern erkeğinin sorunuydu Elliot: Başarısız olmanın getirdiği kötü duyguları, KALDIRAMAMAK. DUYGUSAL ZAYIFLIK – DUYGUSAL GÜÇSÜZLÜK. Kırılgan-Feminen-Kadınsı KARAKTER. Acıyla pişmemiş; DAHA BÜYÜK ACILARI GÖRMEYEN ERKEĞİN (Temel İhtiyaçları Karşılayamamak) İRADESİNİN GELİŞMEMİŞ OLMASI, ŞIMARIKLAŞMASI, ELİNDEKİLERİN KIYMETİNİ BİLMEMESİ.

  Kaldıramayacağı duygular ne mi? Birinin canlı canlı yandığını çıplak gözle izlemek değil, tecavüze uğramak değil, öldüresiye dayak yemek değil, aç-susuz kalmak değil, kanser hastası olmanın yaşatacağı psikoloji değil…

  HİÇBİRİ DEĞİL. Kaldıramadığı duygular şunlar : Bir kızdan RED YEMEK. Bir kıza YAKLAŞAMAMAK. Bir kıza “merhaba” diyememek ! Bir kızdan cevap ALAMAMAK !!!

  KALDIRAMIYOR. Kız, kendisine “merhaba” şeklinde karşılık vermediği için TUVALETE KAPANIP 1 SAAT AĞLAMIŞ.

  O bir kızdan cevap alamadığı için tuvalette ağlarken ; Dünyanın başka yerinde bir insan annesinin ölümüne ağlıyordu, tecavüze uğramasına ağlıyordu, az sonra kafasının kesilecek olmasına ağlıyordu , kanser olduğu haberini öğrendiği için ağlıyordu…

  Daha fazla konuşacak söz var mı?

  – BÖLÜM 2 ALTTA –

  1. – BÖLÜM 2 – (OKUYUN!)

   Lüks yaşamınızı sikeyim, konfor alanınızın anasını sikeyim!

   Siz SİZ OLUN, çocuğunuzu bu kadar rahat,şımarık yetiştirmeyin. OKULA EN AZ 15-16 YIL YÜRÜYEREK-OTOBÜSLE GÖNDERMEDEN ALTINA BİR “BMW COUPLE” VERMEYİN. Acıyla pişirin çocuğunuzu, KIYMETİNİ BİLSİN BİR ŞEYLERİN. Ona her konuda hayatta her şeyin EN İYİSİNİ HAK ETTİĞİNİ SÖYLEYİN! Çalışarak ve bolca hata yaparak, istediği-Hak ettiği EN İYİ ŞEYE ULAŞABİLECEĞİNİ SÖYLEYİN. Aynı zamanda ona, canı bir şey istiyorsa veya bir şeyi arzuluyorsa, “BEDELİNİ ÖDEDİĞİ” Takdirde bunu gidip almanın hayatta ki EN DOĞAL HAKKI OLDUĞUNU SÖYLEYİN. Ona yemek hazırlayıp YATAĞINA GETİRMEYİN. Onu şımartmayın. Ona insanlara saygı duymayı öğretin, ona; insanları dış görünüşe göre yargılamamayı öğretin, ona kendisinden daha düşük hayat şartlarında yaşayan insanların çektiği çileleri ANLATIN. Ona elindekilerin KIYMETİNİ BİLMESİNİ ÖĞRETİN. Elindeki oyuncak arabayı duvara vurup kırdığında “oyuncak araba senin köpeen olsun” DEMEYİN, Çakın 2 tane ağzına. AĞLASIN, YAPTIĞI ŞEYLERİN BİR KARŞILIĞI OLACAĞINI GÖRSÜN, ÖĞRENSİN, KAVRASIN.

   Sorun o kadar farklı yerlerde ki; daha fazla açarsam komple günümüz toplum düzenine, çocuk yetiştirilmesine kadar uzayacak. Sorun bu çocuğun seks yapamaması değil. Bu olay veya Mahmut Abi’nin bahsettiği “yakışıklılığı” kendine dert eden çocukların bulunduğu forum, BİZE GÜNÜMÜZ MODERN ERKEĞİ Hakkında, dertleri hakkında BİLGİLER VERİYOR.

   Bir insanın DERDİNİ SORUN, derdine bakarak nasıl bir aile hayatında yetiştiğini tahmin edebilirsiniz. Hangi kalitede bir insan olduğunu TESPİT EDEBİLİRSİNİZ.

   Yurtdışındaki bu çocukların derdi ortada. Bu çocukların acilen MASKÜLİNİTENİN ÖNEMİNİ, KADIN DOĞASINI Öğrenmeleri gerekiyor. ACİLEN KIRMIZI HAPI YUTMALARI GEREK.

   Sen Elliot… O sarışın çıtıra sahip olmak için “Everest’i 5 kere çıkıp inerim” demişsin fakat o sarışın çıtıra sahip olmak için GİDİP BİR TANE DAHA kıza AÇILIŞ YAPMAYI DENEMEYE KORKMUŞSUN. Yalancısın ELLİOT, KORKAKSIN ELLİOT, Sosyal zekân sıfır Elliot, Şanssızsın Elliot. Anne-Baba’nın, doğduğun sistemin seni bir kız çocuğu gibi yetiştirmesinden DOLAYI şanssızsın. “ACI ÇEKMEDİĞİN” için şanssızsın.

   Dünyaya erkek olarak gelip, KADIN OLARAK ÖLDÜN ELLİOT. PES ETTİN, MÜCADELEYİ YARIDA BIRAKTIN, HAVLU ATTIN.

   Sikin ve 2 adet topun vardı fakat ERKEK DEĞİLDİN ELLİOT.

   Umarım ölmen yahut işlediğin cinayetler, 2-3 ERKEĞİN ibret almasına, sana bakarak yanlışlarını görmesine SEBEP OLMUŞTUR.

   Ölümünün başka yararlı bir tarafı yok.

   KENDİNE İHANET ETTİN ELLİOT. Bedelini de 7 masum kişiye ödettin. Tipini sikeyim senin ben Elliot. Keşke Türk olup şu yazdıklarını bu siteye yorum olarak atsaydın, ANANI SİKERDİM SENİN ELLİOT. SİKE SİKE UYANDIRIRDIM SENİ ELLİOT.

   Artık yapacak bir şey yok, bu pezonun ölümünden ibret alın, yazdıklarımı anlamaya çalışın. Yetiştiği aile düzenini yorumlamaya, dertlerine bakarak seviyenizi görün. Verdiği örneklere bakarak PARA-TİP İKİLİSİNİN Kadınlarda cinsel çekim uyandırmadığını FARK EDİN! Olayın MASKULİN KARAKTER OLUŞUNU, MASKULİN KARAKTERİN İSE BOL BOL RED YİYEREK,RİSK ALARAK,AĞIRLIK KALDIRARAK,DİSİPLİNLİ OLARAK, DUYGULARA YENİLMEYEREK GELİŞECEĞİNİ ÖĞRENİN.

   DUYGUSAL GÜCÜN, Bu hayatta kazanılabilecek EN BÜYÜK GÜÇ OLDUĞUNU GÖRÜN. Görün ve kazanın ki; Bir daha asla RED YEDİĞİNİZ İÇİN RED YEDİĞİNİZ İÇİN BU SALAK GİBİ AĞLAMAYASINIZ, Bir daha ASLA KOVULDUĞUNUZ İÇİN AĞLAMAYASINIZ, BİR DAHA ASLA PARA KAYBETTİĞİNİZ İÇİN AĞLAMAYASINIZ. Duygusal gücünüz gelişsin ki; İRADELİ-SABIRLI-CESUR-RAHAT Bir erkek olun, ASIL GÜCÜN İÇİNİZDE YATTIĞINI FARK EDİN.

   Duygusal GÜCE ODAKLANIN.

   Güle güle.

   1. Arkadaş
    Bu yazdıklarını her erkek evladı babanın baş ucuna yazıp asmasi lazım . Okullarda ogretilmesi lazim

 20. Tristan hocam sanırım sende de olan bu sosyal özürlülüğü bir benzeri de bende var. Sırf duruyum ve dış görünüşümden etkilenip bana yürüyen hatunları görseniz beni aranıza alıp sikip sikip döver, döver döver bidaha sikersiniz amk beceriksizi diye 🙄

  1. Tövbest… Niye sikelim oğlum seni 😀

   Bazı insanlarda bu vardır. Öğrenilerek belki geliştirilebilir ama asıl problem, senin özünle ilgili. İçindeki özünde insanları iten bişey olur ve ne kadar uyumlu olmaya çalışsan da olmaz, olduramazsın. Kadınlar için demiyorum, genel olarak söylüyorum. İstediğin kadar kalender ve iyi davranmaya çalış, sende insanları iten bişeyler olur. Kötü olursun, istenmezsin, aranmazsın, dışlanırsın, vs. Ne yapsan olduramazsın.

   İnsanlarda senden kaçma eğilimini gözlemlediysen, sosyal ve insan ilişkilerinde başarısızsan, aynaya baktığında gördüklerinden memnun olmuyorsan, çevrendekileri sürekli takdir ediyorsan (genç yaşlarda imrenmek, kıskanmak şeklinde olur), tanımadığın veya ilk kez gördüğün tipler durduk yere seni yargılamak gibi salakça bir hakkı kendinde görüyorsa ve çoğu zaman içindeki itliği gösterip bu tipleri bastırmaya çalışıyorsan, insanlar söylediğin herşeyi aslında eşşek gibi anlayıp, yine de bilerek götünden anlamış gibi yapıp sana muhalefet oluyorsa,

   Pırıl pırıl sosyal özürlüsün kardeşim. Benim gibi sallayıp kendi işine bakarsın ya da üstüne eğilip bunu geliştirirsin. İkisi de sana kalmış. Eğer sallarsan, sosyal anlamda yalnızlık garanti gibi bişeydir, söyleyeyim.

   İnsanların (kadın-erkek farketmeksizin) her durumu işlerine geldikleri gibi anlaması faktörünü de unutma ama. Sosyal özürlülük olma durumunun yarısı da biraz budur.

 21. Mahmut Abi, bir kız neden özel numaradan arar? Çok egoist olduğumu ve egomun olmasının doğal olduğunu söylüyor(Türkiye’deki bir çok insandan daha zekiymişim(çoğunlukla ben de böyle düşünüyorum)) ve benden egom yüzünden korkuyormuş. Ben kızı tanımıyorum, tanımak istediğim de söylemez ancak merak etmeye başladım çünkü hakkımda çok şey biliyor ve hepsi doğru. Sence bu kız söylediklerinde samimi midir? Egom yüzünden korkulacak/çekinilecek biri olmak iyi mi? Kötü mü?

  Bu arada geçen benim hakkımda yaptığın vaka çalışması hakkında düşündüm, oneitis yaptığım kızı nextledim. İçim rahatladı, daha normal düşünüyor ve yaşıyorum.

  1. gururun parıltısı en büyük bilgeliği bile kör edebilir.

   egom falan önce bunlardan sıyrılmanı tavsiye ederim
   kadınların sana duymak istediklerini söylediklerinide unutmamalısın

 22. Arkadaşlar,bir konuda tavsiyelerinizi bekliyorum. Bildiğimiz üzere çoğu şeyin çaresi var ; zayıfsan salona git ağırlık kaldır, bakımlı ol vs vs… Peki iradeyi nasıl güçlendirebiliriz? Ben irademin zayıf olduğunu biliyorum. Çok çabuk duygusal yatırım yapıyorum. Kadını tanrıça mertebesine koyma meselesini teorik olarak çok iyi biliyorum ama pratikte yine istemeden yapıyorum ve engel olamıyorum. İrademi nasıl güçlendirebilirim?

  1. İradene de ağırlık kaldırtacaksın. Başka alanlarda da kesin iradesizliklerin vardır. Önce onlara el at. ONEITIS’in sebeplerinden biri, erkeğin kendini iradesizlik ve disiplinsizliğinden değersiz hissetmesidir.

   Kadını oneitis yapmamayı, bir kadını oneitis yapmamaya çalışıp, oneitis yaptığını anlar anlamaz sırf bu nedenle terk edersen onetiise karşı iradeni geliştirirsin.

   1. Şu an takıntı haline getirdiğim bir hatun var ve aynı sınıftayız (üniversite) maalesef. Bana zaman ayırıyor , değer veriyor ama arkadaş olarak gördüğünden eminim. Çok iyi bir insan ama ona arkadaş gözüyle bakamıyorum. Ne yapmam lazım? Aklıma tek gelen şey soft next değil de ebedî next. Kızla tüm ilişkimi kesmekten başka çarem yok galiba unutmam için

    1. Seni erkeği kabul etmeyen kadını soft next edemezsin 🙂 Soft next kız arkadaş ve sevgili için kullanabileceğin bir yöntem. NEXT tek çözüm … de … hiç yürümedin mi hatuna?

     1. Maalesef red pil’i geç keşfettim yani hatunun bi güzel derdini dinledim derdimi anlattım vs vs… Ama belli bir süre sonra toparladigim bir evre oldu mesela hatun kampüste ismimi çağırarak peşimden koşuyordu duysam da iki üç defa çağırmasını bekliyordum sonra arkamı dönüyordum 🙂 ama hatun bana konuşmada şunu söyledi en son ben sadece aile ve sevgili değil herkese değer veriyorum yani arkadaşlarina da değer veriyor ve bu yüzden çoğu erkek tarafından yanlış anlaşıldığını söyledi tabii bu bana karşı yapılmış bir shit test değildi bence ayrıca sevgili yapma niyetinin olmadığını söylüyor ama ben bunu yemiyorum Mahmut abi senin sayende. Bu lafın iki anlamı var a) seni sevgilim yapmam b) shit test. Yani yurumelerim oldu aslında ama hep bana böyle laflarla üstü kapalı şeyler söyledi. Senin söylediğin şeyi yapıp teklif Edip reddilmek yerine hatundan vazgeçmeyi düşünüyorum bu beni daha güçlü kılacak. Ama dersimi aldım artık asla bir hatunu arkadaşlık alanına koymam

 23. İster erkek olsun ister kadın olsun psikolojik sorunu olan birini gördüğümüzde bize bir sürü uyduruk sebep söyler. Ama bana öyle geliyor ki, asıl sebep en geniş anlamıyla “cins”el meselelerdir.

  Arda Kural’ı tanırsınız. Sayılı yakışıklı erkeklerimizdendir. Bir ara Bakırköy Hastanesine düşecek kadar psikolojik sorunları vardı. Nispeten iyileştikten sonra bir gün Hülya Avşar’ın programına katıldı. Sohbet sırasında hastalığının sebeplerinden bahsediyor. Neymiş işte hayatı sorguluyormuş. Felsefi sorular soruyormuş. Falan filan. Bir sürü sebep saydı. Ama hiç biri beni ikna etmedi. Acaba gerçek sebep neydi diye sorup durdum. Programın sonuna doğru başka bir bağlamda, “beş altı kez aldatıldım” dedi. Bunu duyunca tamam dedim. Asıl sebep budur. Freud’a gelen hastalar da böyledir. Önce uyduruk sebepler atarlar ortaya. Konuştukça gerçek sebeplerin “cins”el olduğu ortaya çıkar.
  (Bu arada Arda Kural hikayesi meselenin yakışıklılık olmadığına da güzel bir örnektir.)

  1. Freud’a gelen hastaların çok ilginç şekilde ortak noktası, hastanın çocuklukta (özellikle oral dönemle başlayıp fallik döneme kadarki süreçte) görüp, tanık olduğu travmatik şeylerin, ileriki yaşlarda farklı şekillerde tezahür etmesidir. Hasta, aslında soruna sebep olan şeyin olayın kendisi olduğunu iddia etmektedir ama aslında çocukluğunda buna benzer bir olayı zaten tecrübe etmiştir. Freud’un hastalarının sürekli bilinçaltına sızmak istemesindeki sebep de budur. Bilinçaltı, insanın beyninin çöplüğüdür. Bastırılmış ya da kaçınılmış (ya da uykuya yatırılmış?) herşey, insanın bilinçaltında durmaktadır. “Çocukluğunuza inelim” geyiğinin gerçeği de budur.

 24. Bu haber resmen neden blue pill mantalitesi ortadan kaldırılmalının açık bir delili. Bu çocuk eğer ağır mavi haplı olmasa şu an 7 kişi hayatta olurdu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *