İnternette Hatun Kovalamak

İnternette hatun kovalama, benim de arada sırada yaptığım ve nadiren pozitif sonuç aldığım oyun türlerinden biri. Mesaj atan değil, aksine mesaj alan tarafta olmama rağmen nadiren sonuç almamın sebebi, beni devasa erkek havuzundan ayıran dış görünüşe ve maddi imkanlara sahip olmamam. İnternette işler böyle yürüyor. İletişim imkanları gerçek hayattaki oyuna nazaran oldukça kısıtlı. Bu yüzden de gerek beden diliniz, gerek ses tonunuz, gerekse verdiğiniz tepkilerle kendinizi ifade edemiyorsunuz. Bu da sizin değersiz erkek havuzundan çıkıp hatunun hipergamisini tatmin etmenizi engelliyor.

İnternetin aldatıcı yanları da var. Örneğin, oldukça sıradan, belki de gerçek hayatta yakınlaşmak bile istemeyeceğiniz bir hatun, üç- beş filtreli fotoğrafla kendini size manken gibi sunmaya çalışıyor. Bunu bir süre sonra içselleştiriyor ve öyle olduğunu sanıyor. Tabi bunda internetin en alt kesimden erkekleri bolca barındırmasının ve kadına olan talebin gerçek hayattakine nazaran çok daha fazla olmasının da etkisi var. Gerçek hayatta belki de o hatunla konuşamayacak, ezik, abaza tipler, mesajla kadına yürüyor. Bu kadar talep gören bir hatun da kendini olduğudan çok daha değerli görüyor.

İnternette kadın olmak çok kolay. Erkek olmaksa çok zor. Fotoğrafınız olmasa bile bir erkekle konuşurken kadın olduğunuzu belli etmeniz, o erkeğin size gösterdiği ilgiyi arttıracaktır. Hayalinde belki de sizi ince, güzel, seksi bir hatun olarak canlandıracak ve hayali kadını kaybetmemek için elinden geleni yapmaya çalışacaktır. Erkekseniz, kadının anlamsız egosuyla uğraşmak zorunda kalacak, kendi değerinden çok daha fazla paha biçilen bir ürünü alıyormuş gibi kazıklanacaksınız.

Benim size önerim, internetten hatun kovalama işine umut bağlamamanız ve sadece zevk için, biraz vakit ayırmak suretiyle bu işi yapmanız. Hiç yapmamanız elbette en iyisi ama bundan vazgeçmeyeceğinizi biliyorum. En azından bir mesaj aldığınızda hemen gol atmak isteyeceksiniz fakat karşınızdakinin bir profil olduğunu unutmayın. O, kanlı canlı bir hatun değil, sadece bir profil. Belki de şişman, kaba, suratsız, şapırdatarak yemek yiyen, görgüsüz bir hatun. Hiçbir hatunu kafanızda idealize etmeyin. Her söze, her görünüşe aldanmayın. Kadın denilen canlı, olduğundan farklı görünme sanatını ustalıkla icra eden bir canlıdır. Bunu aklınızın bir köşesinde tutun.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Sonsuzluk ve Bir Gün

Sonsuzluk ve Bir gün, Türkçe kırmızı hap camiasının en bilinen ve takip edilen yazarlarından biri. Kendisini buradan olduğu gibi twitter hesabından (@sonsuzluk_vbg) ve Ekşi Sözlükten (@sonsuzluk ve bir gun) takip edebilirsiniz.

55 thoughts on “İnternette Hatun Kovalamak”

 1. Merhaba. Aranızda felsefe, özellikle 20.yy Fransız filozoflarına aşina olan bir kişi varsa bir önerim var. Şu anda Baudrillard’ın “Baştan Çıkarma Üzerine” kitabının henüz başlarındayım. Ben 20.yy felsefesine henüz yabancıyım ama bildiğim kadarıyla bu Fransız takımı lafı çok döndürür, dolaştırır, süsler. Analitik felsefeciler gibi değiller yani. Şimdi bu Baudrillard amcanın kitabında gayet zihin açıcı fikirler var gibi hissettim. (Amcamız hakkında okumuşluğum yok ama ilk sayfalarda bir konuda feminizme giydirmeleri ilgimi celbetti) Ben kafamın bastığı kadarıyla bu kitabın ana fikirlerini ve varsayımlarını ileride özetlemek isterim. Ama bunu 20.yy felsefesini, Baudrillard amcayı ve feminist kuramları bilen birisinin bu mecrada yapması çok yararlı olabilir. İlgilisi için tavsiyemdir.

  1. Baudrillard bildiğim kadarıyla bir sosyolog ve bu konuda sosyologların çıkarımları çoğu zaman örnek almak için riskli. Çünkü mevcut sosyolojik durumlardan fazlaca etkileniyorlar genelde; şu anki kadın-erkek ilişkilerini savunan bir çok sosyolog görebilirsin. Kaldı ki Baudrillard bir 20-21. yy düşünürü, kadın erkek eşitliği gibi olguların pik yaptığı dönemde. Baudrillard da burda hep bahsettiğimiz Jordan Peterson’la aynı çizgide gidiyor bu konuda “hem nalına hem mıhına” vuruyor ikisi de. Tavsiyem 20. yy öncesi özellikle Alman(ki bu işin pirleridir) ve Rus düşünürlere odaklanmak…

 2. Size öncelikle teşekkür edip hemen akabinde bir soru sormak istiyorum teşekkürümün sebebi spor alışkanlığını kazandırmanız sigarayı ve mastürbasyonu birakmama sebep olduğunuz insanlarla olan ilişkimi geliştridiğiniz ve tekrardan erkek olduğumu hatırlattığınız için bu siteyi bilmeden oncede ismail bey sayesinde mahluklar grubundan yazıları okuyabiliyordum ama hemen hemen 3 haftadır eski yeni yazıların hepsini okumaya çalışıyorum şuan 3 tane tabağım var ve bu tek gecelik yada kısa süreli ilişkiler hiç hoşuma gitmiyor ilk başladığımda çok güzel geliyordu ama şuan öyle düşünemiyorum bir kız daha ekleyip rütbe artırma yazısına gore birini uzun süreli bir ilişki için düşünüyorum bunu cercevemi bozmadan yapmam mümkünmü ve o yarışa girecek kızla muhabbetim tıkandı kuzenimin sevgilisinin en yakın arkadaşlarından biri ve kuzenimin sevgilisi durumu biliyor yardımcı olmak istiyor bana onu aracı olarak kullanmalımıyım yada tamamen kendimmi yapmalıyım kıza instagramdan yazınca soğuk davranıyor çok geç cevap veriyor ama reeldede bi okadar yakın ve içten davranıyor instagram konuşmam şu şekilde K-kız B-ben
  B- bugünki konsere gelecekmisiniz (arkadaş grubuyla )
  K-yok
  K-Geç yazdım amma😅(konser bittikten sonra yazdı )
  B-Fazla geç değil ya sadece konser bittikten sonra 😂
  K-Kusura bakma😅😂
  B-Yok ya ne kusuru bundan sonra bişey yazıcak olursam 1 gün önceden yazarım sadece😂
  K-Aşırı mantıklı😂😂
  B-Yani ben konuşuyorum bi zahmet mantıklı olsun 😂😂
  K-Ego muyuz beee
  B- Tabiiki yürüyen ego derlerdi önceden
  K- Dünyanın en mantıklı kararı olmuş
  Bundan sonra nasıl ilerlemeliyim kızın yakın arkadaşı elimden geleni yapmak istiyorum diyor onumu devreye sokayım yoksa direk kendimmi buluşmaa davet edeyim yoksa konuşmaya devammı edeyim

  1. Ulu orta sana ayarlanmaya çalışılan hatuna tabak denilmez. Tabak mevzusu biraz da öyle milletin bilmediği bir şeydir. O dediğin kız konusunda yardım alma ihtiyacı hissediyorsan da zaten tabak değildir.

   Bu devirde elinden telefonu bırakıp uzaklaşan hatun var mı? ha şantiyede, sanayide falan çalışıyor da gürültüden duyamadıysa onu bilemem de öyle saatler sonra cevap verme olayı cidden leş. hele ki sen süreli bir yere davet ediyorken.

   Yerinde olsam; fırsatım varsa başkasına yönelirdim. Yok biraz daha uğraşmak istiyorum diyorsan da bir kaç daha muhabbet çevirin. Sonra bakarsın duruma.

  2. Geç kalma olayında güzel cevap vermişsin. Kendin yapabileceğin bir işi başkasına yıkma. Bu hayatın demir kurallarından. Ek olarak kadın meselesinde başka bir kadına asla güvenilmez, erkekler dost olmak için; kızlar üremek için vardır. Kıza Instagram’dan yazınca soğuk geri dönüyor ise önerim soft next yapman olur. Kız sana bilerek soğuk davranıyor. Soğuk davrandığı an, sana saygısızlık yaptığı an cevap vermeyi kes. Birkaç günlüğüne olsun bu, sana geri döner ise kaldığı yerden devam.

  3. Kimseyi devreye sokma, buluştuğunuzda kızın vücut dilini iyi anlamaya çalış shit testler var mı yok mu bi yokla sonrasına bakarsın, ama herhangi bir kız arkadaşını devreye sokarsan kaybedersin.

  4. benimde düşüncem diğer arkadaşlar gibi kimseyi araya sokma. hatta ayarlamaya çalıştığın kız hakkında diğer arkadaşlarıyla net konuşma ben onu istiyorum ondan hoşlanıyorum fln deme bu kızın götünü kaldırır. ya ilginç değişik kız fln de geçiştir. kızı tatlı bir bahaneyle bir yere davet et bir yere davet et . mesela sana geç cevap vermiş ya bana kahve borçlusun fln de bu akşama buluşalım de eğer kabul ederse sıkıntı yok. yok bu akşam olmaz deyip sana başka tarih veriyorsa gene sıkıntı yok. kabul etmeyip alternatif vermiyorsa bırak o kızı zaten sana en başında da geç yazarak puan düşürücü bi hareket yapmış. tabii herkesin oyunu kendine

 3. Sosyal ortamda kadınların erkeğe laf sokması , küçük düşürmesi gibi bir durum var.Dövsen kadına şiddete hayır , sesini yükseltsen kadınla öyle konuşulmaz diyorlar.Bu durumla nasıl başa çıkılır?

 4. Öncelikle bahsedilen şeyler çok doğru, argümanlarıyla birlikte hem de. Hepimizin denediği bişey bu. Ama… Amasına geleyim,

  Muhafazakar ve kapalı yerlerde olasılık çok ama çok düşük olsa dahi, internetten hatun kovalamak, buralarda yaşayan adamların önemli bir alternatifi. Başarı oranı (gözkararı %4 ün de altında belki) çok düşük. Ama tabak çevrilemeyen ve yeni biriyle tanışma imkanınızın olmadığı yerlerde, oyun dediğimiz şey, zaten nightmare seviyesinde oluyor. Geriye kalan tek alternatif de internetten kovalamak. Karşıdakinin bir profil olduğunu unutmamak ve eldeki tek veri cümleler ve kelimeler olduğu için yanılma ve aldanma ihtimali yine çok fazla. Brad Pitt veya Johnny Depp’in gelip, geceyi sıvazlayarak geçirebileceği yerleri kastediyorum. Ve böyle yerler, aklınız kesmese de var. O yüzden dikkatli ve şüpheci yaklaşılıp, beklentiyi sıfırın bi tık üstünde tutarak yapılan kovalama eğlenceli bile olabilir. Biraz dikkat ve gözlem, size kiminle yazıştığınızı söyleyebilir.

  Tabii ki de sahanın yerini tutmaz ama yokken ve sınırlarını bildikten sonra güzel bir alternatif. Ben bu kadar karşı değilim şahsen.

 5. Yazı icin öncelikle tesekkür ederim gayet dogrulari kaleme alan bir yazi olmuş gerceklere parmak basmış fakat anlamlandiramadigim bir kaç durum var izniniz olursa onlari sizinle paylasicam ve tecrubelerinizden faydalanicam.Gunumuzde erkekler en fenomen sosyal platform olan instagramdan yuruyor hatunlara bende dahil ama hepimiz farkindayiz ki yukaridaki yazidaki gibi pek siklenmiyoruz.Bu bir erkek olarak siklenmemek beni ve sizi öfkelendiriyor biliyorum.Kendimizi abazalardan , am hayranlarindan soyutluyamiyoruz gercek hayatta bunu belki basarabiliyoruz ama bu instagramda bunu kolay kolay gerceklestiremiyoruz.Kendimizi gelistirmek icin Kh teorilerini pratige dokmek icin bolca pratik yapmamiz lazim. Bunlardan bir yoluda sanal alem ama bu kendini dev aynasinda goren hatunlara karsi instagramda tavrimiz nasil olmali sayin yazarlar/tecrube sahibi abiler ? Sahsi olarak ben dalga ecer,alayli bir sekilde hikayelere yazmayi tercih ediyorum tabi ölcüsü dahilinde hakaret seviyesinde olmadan. Evet bazen ise yariyor ama bazende yaramiyor , görüldü yapip birakiyorlar bende 2.mesaji asla atmiyorum onlara. Genel olarak takinmamiz gereken tavir nasil olmali aciklayici bir yorum yaparsaniz ben dahil bu problemi ceken erkekler icin gelisime buyuk katki saglarsiniz.
  Birde konuşmaya basladiktan 20 25 dakika sonra(genelde bu dakikalar oldukca zevkli,istekli karsilikli konusma iceriyor) hatun kişisinin yazdiginiz bir mesaja “Iyi bakalim” yazmasi ne anlama geliyor ? Ben sahsi olarak bu lanet kelimeyi gorunce direk kizla konusmami kesiyorum. Cevap yazmiyorum ve siliyorum ama dogru mu yapiyorum bilemiyorum ve neden boyle yaptiklarina dair fikrinz varsa aydinlatirsaniz memnun kalirim.

 6. İnternetten kovalamaktan kastın yürümek sanırım. Yoksa hatun kovalamak reeelde de iyi bir şey değil.

  Bence internet gayet kullanılabilir ve iyi bir av sahası olabilecek bir ortam. Birçok erkek online dating ile av sahasını kendi dar sosyal çevresinin çok daha dışına çekebilir. Bu nedenle teknolojinin verdiği bu imkanı kullanmamanın bir anlamı yok.

  Aslına bakarsan internetten hatun tavlamanın bazı avantajları bile var. Öncelikle erkeğin hatunlarla konuşmaya hazırlıyor ve shit test antrenmanı yaptırtıyor. Yüz yüze değilken düşünecek birkaç saniye var ve bunu zekice kullanma alıştırması olarak online dating iyi bir platform.

  Gördüğüm kadarıyla online dating herkes için çalışmıyor ama bunu verimli kullananlar da var. O nedenle denemeden sırtınızı dönmeniz bir fırsatı kaçırmanız anlamına geliyor. Herkesin bu konuda tecrübesi farklı. SVG mesela sonuç alamamış, ben örneğin Tinder’ı Gold ve Boost ile kullanmazsam istediğim verimi alamıyorum ama başka bir eleman ne gerek var bana standart hesaptan gelen hatun yetiyor diyebiliyor.

  Eğer fotoşop filtreli fotolardan birine duygusal bağ hissetmek gibi bir hata yapmazsanız aslında istemediğiniz tipte bir kadınla buluşma derdiniz azalır. Instagramdaki güzel kız oranı sokaktan daha fazla ki bunun nedeni filtreler ve doğru açılar. Ama bu filtrelerin gerçeğini kafanızda az çok canlandırabilirsiniz.

  Son olarak da online dating bazı realitesi zor durumlarda çok kullanışlı. Örneğin Tinder genç kadın – olgun erkek eşleşmesi için sokaktan daha uygun bir ortam yaratıyor. 36 yaşındasın ve 26 yaş altı istiyorsun diyelim. Yaşı ona göre ayarlıyorsun ve eşleştiğin hatun da demek ki ya yaşı takmıyor ya da özellikle kendinden büyük erkek arıyor. Diğer bir örnek de küçük ve muhafazakar yerler.

  Kısacası, denemeden ve başkalarının deneyimlerine bakarak karar vermeyin derim. 10 kızla buluşun ve eğer bu yazıdaki gibi oluyorsa bırakın. 10 kızla buluşup lan ben daha önce bunu neden yapmadım diyen de çok.

 7. Cahilligime verin ama “online dating?” kelime anlami nedir ? Bende Mahmut Abi’nin fikrine katiliyorum.Sosyal medya gercekten koca bir derya bizde bunu amacimiza uygun kullanirsak cok faydali olur bize.Shit test algilama ve savrusturmadan tutunda cerceveyi korumaya kadar bir cok konuda antreman sagliyor bizlere o yuzden faydalanmamak bizim gelisimimize engel diye dusunuyorum.Instagramda hatunlara karşı tavrimiz nasil olmali Mahmut Abi yorumunu alabilir miyiz ? Cerceveyi korumak , bolluk psikolojisinde olmak disinda takinmamiz gereken tavirlar hakkinda püf noktalari bizle paylasir misin? Birde konuşmayi kisa cevaplarla gelistirmeleri takdirde nasil yol izlemeliyiz” iyi bakalim , hiii anladim “tarzindaki kelimelere karsi durusumuz nasil olmali? Direk nextlemek en mantiklisi midir ?

  1. Instagramda hatunlara karşı tavrimiz nasil olmali Mahmut Abi yorumunu alabilir miyiz ?

   Instagram bence internette kızlara yürümek için en zayıf mekan. Zira gördüğüm kadarıyla durumu en vahim beta bile oradan yürüyor ve kızlara çok mesaj geliyor. Ama normal tinder taktiklerinden bir farkı olmaması lazım. Sitede arayıp oku.

   konuşmayi kisa cevaplarla gelistirmeleri takdirde nasil yol izlemeliyiz” iyi bakalim , hiii anladim “tarzindaki kelimelere karsi durusumuz nasil olmali?
   Yazmayı bırakmak ve kızı nextlemek. O kadar kızın olduğu yerde bir kıza ısrar etmek saçmalık. Benim Tinder böyle bir yere gitmeyen mesajlarla dolu.

   1. Genelde benim karşılaştıklarım negli giriş bol bol gülüşmeli konuşma birden son mesajınıza görüldü yeme veyahut mesajın hiç açılmaması, kızların numarasını vermeme ısrarı, numarayı verip konuşup buluşma ayarlamaya çalıştığınızda saçmalamaları bazen konuşmanın sürekli devam etmesi ama hiç bir sonuca bağlayamama vb. Çözümlerini bulamadım daha.

 8. Usta bu red pill e gore hic iltifat edilmicek heralde.kizlarin kalbine dokunmayinca da bir yere kadar.evet awalt falan filan ama hem kizin ruhunu oksayip hem alfa kalmak imkansiz mi.veya biraz betalasmaya musait var ama surekli beta kalamazsin mi diyosunuz

  1. beta asla ve asla olmayacaksın. eğer bi kızı kendinden soğutmak istiyorsan beta olmana müsaade var. skeptico bi keresinde demişti ki ‘ kızlara nasıl iltifat edeceğinizi bilmem ama nasıl iltifat etmeyeceğinizi biliyorum ‘ . hatırladığım kadarıyla demişti ki kızların doğuştan sahip olduğu şeyleri övmeyin – zaten bunu onlarca erkek yapıyor bi fark yaratamıyorsunuz- gözlerin çok güzel saçın çok güzel yok. ‘Bugün saçını farklı yapmışın kıyafetine baya yakışmış. yada ojelerinin renk tercihi fln yani kızın uğruna emek ve çaba harcadığı şeylere iltifat etmek daha mantıklı. hem böylelikle nefes alsın yeter modelindeki erkek olmak kurtulursunuz hemde kızın emeğini takdir etmiş olursunuz fark yaratırsınız. bence tabii …abiler ne derler bilmem 🙂

 9. Mimik yok, jest yok, beden dili yok, ses tonu yok, vurgu tonlama yok, karşındaki kadına karakterini gösterme imkânın aşırı derecede kısıtlı, espri yaptığında kadının o şen şakrak kahkahasını duymak yerine alacağın tepki “:D” . Karşında kanlı canlı, güzel bir kadınla cinsel gerilimin yüksek olduğu bir flört imkânı yerine sadece boktan, göt kadar bir telefon ekranındaki yazıları okumak.. Ben almayım hocam. Online flirting veya online dating olayını bugüne kadar bir kere bile yapmadım, nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum tabii ama beni tatmin edeceğini hiç zannetmiyorum. Ben bu konuda aynı Tom Torero gibi düşünüyorum. Ayrıca dm’den yürüyenleri ben bile betanın dibi olarak görüyorum, kadınlar nasıl görmesin.

   1. Eğer kadına bir şey hissetmiyorsan ve kadının da sana karşı bir şey hissetmediğini düşünüyorsan yaptığın harekette bir şey yok, ama aranızda herhangi bir şekilde bir çekim var ise o anı fırsata dönüştürebilirdin. Bir de aklında bulunsun kadın milleti genelde bu elle yapılan şeyleri sevmiyorlar. Mesela kadın el uzatmadığı sürece el uzatmayın (iş toplantısı değilse) bunun dışında elle selam vermektense, iyi günler vs diyerek geçebilirdin. Şayet çok uzakta ise de öyle bir selama gerek yoktu kanımca.

  1. bişey olmaz takılma okadar. daha önemli detaylar var .elini nasıl yaptığından ziyade o sırada nasıl yürüyordun daha önemli , dik emin adımlarla mı yoksa yürümekten yorulmuş sıcaktan bunalmış hayattan bezmiş şekilde mi. Bide herşeyde acaba beta hareketi düşüncesine kapılınca o düşünce beynini işgal ediyor ve aksiyon almanı engelliyor. rahat ol. bence tabii 🙂

 10. Uzun süreli bir ilişkiyi ne zaman nextlemeli? Hangi kriterler nextlemeye sebep gösterilebilir?

 11. Merhabalar öncelikle başta Mahmut abi olmak üzere yazarlara teşekkür ediyorum yazilariniz çok yardımcı oluyor. Bir sorum olacaktı benim beğendiğim bir hatun var. Bu hatunla hiç muhabbetim yok ama yakın arkadaşımın sevgilisinin yakınlığı var. Tanışma sürecinde arkadaşımın sevgilisinden yardım alsam mı daha etkili olur yoksa kendim mı gitsem? Bir de arkadaşımın sevgilisiyle muhabbet ederken beğendiğim hatunun muhabbeti geçmişti ve demişlerdi ki o eski sevgilisini unutamamiş vs gibi şeyler söyledi. Bu durumda direk nextlemeli miyim? Cevapları iz için şimdiden teşekkürler

  1. Mahmut abiye sormuşsun ama çorbada benim de tuzum olsun isteyerek cevap vermek istedim. Bu kızı beğeniyorsan ve kızda eski sevgilisini unutamıyor ise bulaşma derim. Mutsuzluktan mutluluk doğmuyor. Bu daha önceleri de tecrübe edildi. Adil bir zaman geçmesi lazım erkek arkadaştan ayrıldıktan sonra, bu 6 ayda olabilir 1 yılda 3 ayda, aslında bunun kriteri kadının önceki erkek arkadaşından daha iyi olduğunu düşündüğü birini bulabilme becerisiyle belirleniyor. İkinci olarak herhangi bir tanıdıktan veya arkadaşından yardım alarak bir kadınla tanışmak, işi daha karmaşık hale sokabiliyor. Yani normalde kendi becerilerin ile tanıştığın hatundan bir çırpıda ayrılabiliyor iken arkadaşının arkadaşı olan kadınlardan bu kadar kolay ayrılamıyorsun ya da ayrılsan dahi arkadaşlarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabiliyorsun (aslında ayrılmana sebep olan karşı taraf olmasına rağmen !). Hatırı sayılır sayıda arkadaşım sırf arkadaşının arkadaşı vb aracılığıyla tanıştığı için arkadaşlarının da baskısıyla istemedikleri kızlarla evlenmek zorunda kaldılar. Türkiye’de bu oran hiçte az değil. Eski sevgilisini unutmayanların şöyle bir avantajı olabiliyor kurt bakış açısıyla; burada genellemeden ziyade tecrübeye dayanarak yazıyorum eski sevgilisini unutamayanlar hele ki ahım şahım bir cinsel geçmişleri de yok ise bol bol cinsel tecrübe yaşıyorlar. Tabi ki burada da hipergaminin acımasız gerçeğiyle yüzleşme imkanı ortaya çıkıyor. Bu tip kadınlar genelde manken ve zengin tipte değerli gördükleri erkekleri kovalıyorlar ama kendi geçmişlerinden kaynaklanan özgüvensizliklerinden ötürü ise beta tipi adamlarla uzun süreli ilişki yaşayarak evleniyorlar. Herkes böyle olacak diye bir şart yok ama hatırı sayılı örnekler gördüm bunun üzerine, mesela daha önce tanıdığım ama duygusal bir şey hissetmediğim erkek arkadaşından çok kötü bir şekilde ayrılan bir kadın arkadaşım spor salonundan tanıştığı mankenlerle birlikte oluyordu. Eğer arkadaşların alelade arkadaşlar ise onları kaybetmek pahasına araya sokarak kızla şansını deneyebilirsin ama eğer eski ve sende hatırı olan arkadaşlar ise onları araya sokarak bir beklenti içine girmeni önermem.

 12. Bugün oneities yaptığım hatunun buluşma teklifini reddettim. İçimdeki betaya çok koydu ama kusura bakmasın ondan kurtulmam gerek. Öyle ya da böyle çalışacağız yapacağız

  1. reddet ama rest çekme. kız bi afallasın noluyor ya desin . biraz peşinde koştur onun hazzını al bence tavsiye ederim.

 13. 3 yıllık güzel giden bir ilişkim var ancak geçen gün kız arkadaşım 6 aydır konuşmakta olduğum benden hoşlanan kızı öğrendi. Kızla yemek falan yedik ilgileniyordu benimle vsvs ben altı aydır bunu saklamayı başarmıştım ama şimdi ortaya çıktı ve sevgilim olan kız bu duruma çok sinirlendi. Ben şimdi ne yapmalıyım, kız bana değer veriyor be mareşale material, güzel akıllı saygılı ve bütün ailem kızı seviyor kızdan bir yaş küçük kızkardeşim dışında. Ne yaparak durumu kurtarabilirim?

 14. Yazida belirtilen ana fikre katiyen katilmiyorum. Tam tersine internetten yurumenin daha avantajlu oldugunu düşünüyorum.

 15. “Hatun kovalamak” tabirini doğru bulmuyorum. Muhtaçlık zihniyeti yansıtıyor.

  Bakın arkadaşlar, porno erkekler için neyse, sosyal medya da kadınlar için odur. Sonsuz seçenek, like ve mesaj yağmuru altındaki dopamin-rush kısır döngüsü. Beyindeki ödül ve tatminiyet sistemini felce uğratan her şey, kadın erkek farkı etmeksizin, insanda psikolojik hasar yaratır. 21.yy’da sosyal medya, özellikle kadınlarda narsisist kişiliği ve prenses sendromunu besleyen birinci faktördür. En çapkın erkeğin reelde çevirdiği tabağın 10 katını kadın isterse sosyal medyada çevirebilir, kendine bir uydu erkek filosu yaratabilir. Ve çoğu bunu zaten yapıyor. Mesaj kutuları herkese cevap yazamayacak kadar dolup taşıyor. Ve bir tabaktan sıkıldığı zaman onu tek tıkla silip, tek tıkla katalogtan başka bir tabak seçebilir. Sanal oyun vahşi rekabetin en bariz olduğu oyundur, çünkü evet görsellik doğrudan ön plandadır, tabii statü veya popülerlik de öyle. Yunan heykeli gibi adamlar için bile sanal oyunda rekabet vardır çünkü katalogta onlardan da bolca var. Kadın bu devasa katalogta her tip, her tarz, her yaştan, her sınıftan erkeğe ulaşma imkanına sahiptir.

  Sosyal medyadan veya dating platformlarından bir kadına yürürken erkek bu gerçekleri aklından asla çıkarmamalı.

  Reelde olduğu gibi sanalda da uymanız gereken bazı prensipler var:
  – muhtaçlık zihniyetiyle yürümeyin:
  Seçenin siz olduğunuz algısını yaratmalı, daha doğrusu böyle olmalısınız. Seçici olun. Seri yürümek geri dönüş rasyosunu artırsa da, maskulen mindset’e uygun bulmuyorum. Seri pua daygame’de de aynı problem var.
  – frame’i koruyun
  – orijinal olun. Gerçek bir iletişim kurmaya çalışın.
  – fazla ısrarcı veya yapışkan olmayın, ya kabak tadı verir ya da yörüngeye fırlatılırsınız.
  – eğlenen ustalık, en azından başlangıç aşamasında önemli, rahat olun, ama cıvıtmayın. Konuyu fazla ciddiye de almayın. Olumlu karşılık görünce mal bulmuş mağribi gibi Gollum’a bağlamayın.

  8/10 ve üstü iseniz bunlara dikkat etmenize bile gerek kalmayacak ve easy mode’ta oynayacaksınız. Öyle olsanız zaten buralarda işiniz olmazdı. En iyi pualar bile tip olarak averaj insanlardır. Ne yaparlar, bunu başka şekillerde kompanse ederler. Giyim, oyun, dark triad, para, kültür, statü vs. Ünlü filan değilseniz, sanalda looks faktörü ayırt edicidir, bu da bitter pill’dir. Fakat kesinlikle dünyanın sonu değildir, siz kendinizin olabileceği en iyi versiyonunuz olmakla mükellefsiniz. Bunu da kadınlar için değil, öncelikle kendiniz için yapmalısınız. Hayal aleminde yaşamayın ama kendinizi de küçük görmeyin. Birçoğunuzun özgüven sorunu var, bunu geribeslemelerle aşmanız gerek, gerek kadınlarla iletişim konusunda gerekse hayat mücadelesinin başka alanlarında. Ve özgüven taklit edilemez arkadaşlar, onu tuğla üstüne tuğla koyarak, challenge’ları aşarak yaşam boyunca inşa edersiniz. Kıskançlık, öfke ve kendini küçük görme özgüvenin düşmanlarıdır. Emeğe dayanmayan sosyopat özgüveni ise çocuk yaşlarda inşa edilir, ve evet bu kadınlar için çekicidir; ama siz o treni kaçırdınız, siz kendi emeğinizle kendi özgüveninizi inşa edeceksiniz.

 16. Bu araalar, nette hatunlarla konuşurken zaman zaman konuşacak birşey bulamaz oldum sanki ve sohbet devam eettirmekte sıkıntı çekiyorum, eskiden daha iyiydim sanki.

  Bu konuda önerisi olan ve öörnek sohbet tarzları paylaşanlar olursa memnun olurum.

  1. Bana da oluyor arada. Ben öyle durumlarda hatun işini 2 – 3 hafta komple bırakıp başka şeye odaklanıyor ve sonra geri dönüyorum.

   1. Ve böyle şeyler nedense seçeneklerin çoğaldığı zamanlarda oluyor bana. Bir ülengeçlik bir aman ben ne uğraşıcam biraz da karşımdaki sohbeti ilerletsin diyerekten olacağı varsa bile olmuyor. Mahmut’un dediği gibi böyle zamanlarda hobilere, kitaplara ve filmlere yoğunlaşmak daha akıllıca. Hem o kadar film birikti yine 🙂

  2. Yaşla alakalı bir durum oyun oynamak bir noktadan sonra can sıkıcı olabiliyor 30-35 aralığında..

 17. Sosyal medyada tanıştığımız bir hatundan telefon isteme, buluşma talebi, telefonla konulma eşiği nasıl olmalı?
  Bir hatunla 12 gündür yazışıyorum. Evvelsi gün whatsapp için numarasını aldım. Dün de “sesini duyayım” dedim, konuşmaya yanaşmadı, “bir gün buluşur muhabbet ederiz” dedi. Falan gün buluşalım, dediğimde “olabilir söz vermiyorum” dedi.

  1. Yerini, gününü ve saatini belirleyerek 2 kere buluşmaya davet edersin. “Perşembe akşam 7 gibi bilmem nerede” diye. 2 kere kabul etmezse NEXT.

  2. Bir hatunla buluşmadan 12 gün yazışıyorsan askerde falan olmalısın 😀 Çarşı iznin ne zaman?

   1. Ama muhabbet öyle çok sıkı fıkı ve sıcak ilerlemiyor. Benim bu şekilde 1 ay konuşup sonra buluştuklarım da oldu. (Betalık yüzünden hiçbiriyle sevgili olamadık o ayrı)
    Ama yokluk işte. Senin gibi hemen şutlayamıyoruz.

    1. Ben hemen şutlayıp zaman harcamıyorum ve sevgili olmuyorum. Sen hemen şutlamayıp zaman harcayıp sevgili olamıyorsun. Emek farklı sonuç aynı 😊

     Sana hayatını değiştirecek sırrı vereyim : Beta olduğun için şutlayamıyorsun ve şutlayamadığın için betasın. Beta olmayı bıraksan şutlarsın ve şutlamaya başlasan beta olmayı bırakırsın. Döngüyü nerden kırmaya başladığın önemli değil.

     Ben alfa olduğum için şutluyoyorum diye düşünmen kolay. Ama belki de şutladığım için alfa oldum 😉

   2. Senin sözlerinden sonra gaza geldim ve hemen yazdım “yarın akşam 20.30 falan semt falan mekanda buluşalım” cevaben bana “yarın memlekette olacağımı söylemiştim” dedi. Hatırlamadığımı söyledim, dönüş tarihini istedim (ayın 25’i dedi) ondan bir gün sonrasına, 26’sına aynı saat ve mekana söz vermesini istedim, tamamdır dedi.

    1. Bu örnekle dominant olmak aslen ne demek anlamış olman lazım. Erkek böyle dominant olur vurarak kırarak değil. Çoğu kadının zaten beklentisi bu.

     1. Abi heykelini diksem, daşşaklarına beton yetmez. Normalde bana kalsa, karının insafını beklerdim belki bir iki ay. Sen gaza getirmesen yazmazdım. Acaba tersler mi diye önce düşündüm sonra da senin dediklerini aklıma getirerek 2 saniye beklemeden yazdım. Yarın sabah memlekete gideceğim deyince aslında başka bir şey de yazdım; hiç müsait olmadığım ve niyetimin olmadığı halde aynı semt ve mekanı kastedip “öyleyse bu akşam buluşuyoruz” dedim, çok şükür beni rahatlattı, “taksim’e bu akşam gelmem en erken 10’u bulur, daha valizlerimi hazırlamadım, sabah erken kalkacağım felan filan” dedi ve ben de kesin bir dille tatil dönüşüne söz aldım.

 18. Her söz mü haklı olur ve insanı düşündürür be abi 🙂

  belki 10 sene önce bunları okusam hiç bir şey anlamayacaktım ancak şimdi her cümlede haklılık görüyorum

  “oldukça sıradan, belki de gerçek hayatta yakınlaşmak bile istemeyeceğiniz bir hatun, üç- beş filtreli fotoğrafla kendini size manken gibi sunmaya çalışıyor. Bunu bir süre sonra içselleştiriyor ve öyle olduğunu sanıyor.”

  “Kadın denilen canlı, olduğundan farklı görünme sanatını ustalıkla icra eden bir canlıdır”

  kadınlar ile çok fazla bir arada olan meriçler de aynen onlara benziyor, farklı görünme sanatını ustalıkla icra etmeye başlıyorlar. bu da benim analizim, hadi bakalım 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *