Kadınlar neden uydu erkek yaparlar?

Uydu erkeğin, önüne gelene veren ortalık kevaşesinin erkek versiyonu olduğunu daha önce yazmıştık. Kadın – erkek ilişkilerinde erkeklerin genel geçer akçesi sekstir, kadınların ise ilgi. Kadınlar seks kapısının bekçisidir ve ilgi / ilişki almadan seksi vermeme üzerine bir stratejileri vardır. Erkekler, en azından maskülin erkekler ise, ilişki kapısının bekçisidir ve seks almadan ilgi / ilişki vermeme stratejileri vardır.

Bu stratejiyi kadın tarafında delen kadın tipi fuckbuddydir. Diğer kadın tipi de fahişelerdir. Bunlar seksi ilişkisiz piyasaya sürerek seksin değerini düşürürler. Neyse ki (!) günümüz feminen erkekleri fahişe gibi kaka şeylere katiyen bulaşmadığından ve üstüne en basit oyundan mahrum olduklarından, seksin değeri oldukça yüksektir.

Erkek stratejisine ihanet eden tip ise uydu erkektir. Seks görmeden ilgi verir. (Biliyorum, her durumda kadın seks veremeyebilir ama en azından öpüşme ve yiyişme bile olmaması durumundan bahsediyoruz). Bunlar, ilişki / ilginin değerini düşürürler. Biraz da bu nedenle ki, 20li yaşlarında kadınlar ilgi / ilişki vermeye hevesli erkekleri tamamen görmezden gerebiliyorlar. Sosyal medyada yayınladığımız her selfieden sonra bir düzine kadın kapınıza dayanıp bacaklarını açsa idi, biz de ne kadar güzel ve kaliteli olursa olsun, karşılığında ilişki vermemiz gereken kadınlara dönüp bakmazdık.

Bu durumda kadınların uydu erkek biriktirme hevesi, bedava ilgi sağma imkanı olarak görülebilir. Bu doğru olsa da, kadınların bu uydu erkekleri mümkün mertebe sosyal medyada sergileme sebepleri sadece bu değil.

Uydu erkekliğin ızdırabının gözlere yansıması (günde 3 kere o memelere boşalma fantazili mastürbasyon destekli)

Uydu erkek, aynı zamanda belli bir güzelliğin üstündeki genç kadınların birbirlerine hava atma aracı. Bir nevi av ganimeti. Erkeklerin paralel bir evrende bir düzine fuckbuddy yapıp bunları sergilemesi gibi. O evrende bunun sebebinin, diğer erkeklere başarı havasını atmak olacağını az çok kestirebiliriz. Çok rekabetçi bir ortamda, örneğin kıran kırana rekabet eden satışçı erkeklerin ortamında, bonusun toplam alacağın paradan çok yan masada oturan orospu çocuğunu yenmek anlamına geldiği gibi.

Arada sosyal medyada, kadınlar arasında bu dinamiği tamamen es geçen adamlar var. Hatun uydusunu sırf diğer kızlara hava atmak için sosyal medyaya koyuyor. Zavallı uydu günlerce “acaba Melis neden benimle fotosunu koydu?” diye hayal dünyasına dalıyor. Halbuki o fotoda olmasının tek nedeni kadınlar arası hava atma dinamiği.  Bir nevi av ganimeti dedik. Hani şu avlandıktan sonra kafası doldurulup duvarda sergilenen cinsten.

Bir nevi av ganimeti. Erkeklerin paralel bir evrende bir düzine fuckbuddy yapıp bunları sergilemesi gibi. Bizim evrende eli yüzü düzgün her erkeğe sorgusuz veren kadınlar az olduğundan, erkeklerin götü böyle kalkık değil. Eğer eli yüzü düzgün her kadına sorgusuz ilgi veren erkekler olmasa, kadınların da götlerinin kalkmayacağını anlamak için uzay mühendisi olmaya gerek yok.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

40 thoughts on “Kadınlar neden uydu erkek yaparlar?”

 1. Hocam. Kh nın stratejiisi ne kadar çok olta o kadar çok balık şansı sanırım. Will smith oynadıgı aşk doktoru filmindeki strateji halkında ne düşünüyorsun. Yani istediğin kızı tavlama üzerine. Ama onun götünü kaldırmadan.

  1. Aşk doktoru filmi feminen mantıkla yazılmış, trp ye tamamen ters bir film.
   Filmde omega erkekler uydu betalara dönürşürse kızı kendine aşık eder gibi bir mantık var.
   Filmin baş kahramanı da alfa iken sonunda oneties yaptığı kadını meriçlik yaparak tavlıyor.

  2. Ben alfa erkekleri film ve tv endüstrisinde sadece HBO dizilerinde gördüm.
   The Sopranos- Tony Soprano, alfa ve dark triad. Patır kütür hatun götürüyor. Hatta bir bölümde psikiyatristi bir arkadaşına Tony Soprano yu ilk gördüğünde kudretli bir alfa erkek olduğunu ve onu çekici bulduğunu ama dertlerini dinleyince ondan midesinin bulandığını(dert anlatan erkek:) söylüyor.
   The Wire- Mcnulty, alfa değil çünkü alkolik ve rütbesi düşük. Piç erkek örneği patır kütür hatun götürüyor.
   Stringer Bell, Avon Barksdale dark triad alfalar.
   Mad Men- Don Draper, alfa.
   Game of Trones- Bron, Twin Lannester alfalar. Khalese nin kıçını yalayan uydu meriçler de var tabi:)

  3. @Hakan hocam bence tam olarak öyle değil. Her ne kadar tüm kadınlar birbirinden farklı olsa da özünde hepsi aynı. Red pill istisnalar hariç tüm kadınlar için geçerlidir. Yani eğer doğru uygularsan istediğin dişiyi istediğin zaman tavlarsın. Kaynak, organizasyon ve güç üçlüsünün birlikte kullanımı gerekiyor.

 2. Üniversitede ben ve bir erkek arkadaş yemekhanede yemek alırken, sınıftan bir kız arkadaş sırada beklerken bana nereye oturduğumuzu sordu. Sonra o da yanımıza geldi.
  2. ve 3. sınıfta baya ezik duruyordum ve kimseyle konuşmuyordum. O zamanlar bana yaklaşırdı ve konuşmaya çalışırdı. Ama ben o zamanlar tam bir eziktim kız konusunda. Tahminen gözünde halen öyleyim.
  Velhasıl kız masaya geldi oturdu. Öyle ufaktan konuşuyoruz. Benim erkek arkadaş onun yanında oturuyor. Ben kıza soru soruyorum ama hiç biplemiyor. Sanki duymazdan gelir gibi davranıyordu. Ekseriyetle diğer arkadaşla konuşuyordu. Canım fena halde sıkıldı. Şuan keşke orada ona sert bir cevap yapıştırsaydım diyorum. Gözümde çok büyütüyorum şu kahpeleri. Götleri fena kalkmış. Bir daha böyle bir durumla karşılaşırsam ne yapmalıyım?

  1. Bir daha arkadaşının avına nane olmaya çalışmaman yeterli. Sert cevap falan boşver, kız senin elemana gelmiş ama sen farketmemekte ısrar etmişsin. Bu sana ders olsun.

 3. Bir günde 3 bilemedin 5 kızdan daha fazlasına yürümen oyunun için yarardan çok zarar getirir. Gym’de 1.5 – 2 saatten fazla çalışmanın zarar getireceği gibi.

  “Oyunu şöyle sanıyorlar : Çık dışarı, 100 tane kıza yaz, şansın yaver giderse biri sana yüz verir ve birlikte olursunuz. Ben de diyorum ki Oyun sayı oyunu değil azim / kararlılık oyunudur, devamlılık oyunudur. Her hafta sadece 1 kere yürüseniz, yılda 52 kere yürürsünüz. Buna kararlılık denir. Bu aynı zamanda ortalama bir erkeğin hayat boyu yürüdüğü kızdan daha fazlasına yürümüş olursunuz. Oyun bu kararlılık ve hatalarından ders çıkarma ile ilgilidir. Olay makineli tüfek gibi yürü .. yürü … yürü .. değil. Biliyorum bazı PUAlar var “çık dışarı makineli tüfek gibi ol” diyorlar. Bundan hiçbir şey öğrenemezsin. İki çeşit öğrenme vardır : bir şeyi içselleştirirsin ve senin bir parçan olur ya da hareketleri ezberlersin. PAU’yı eleştirenlerin çoğu bu zeber şeklini eleştiriyorlar. Bu rol yapmak, kendin olmamak, ezberleyip okumaları gereken bir senaryo.”
  Saha Raporu – Bir gündüz oyununda 35 set

  1. Eğer niyet edersen ve görece büyük bir şehirde isen, günde 3 kıza yürüyeceğin ortamları her hafta yaratabilirsin. Yine de sana başlarda sosyal çevrenden insanların şahit olacağı yürümeler yapma derim. Başta cesaretin alkışlansa da eğer hemen kız tavlayamazsan “yürüyor ama kimse yüz vermiyor” derler.

 4. Maskülinitenin Evrimi yazısını facebook’ta “Evrim Ağacı Okur Paylaşım Grubu”nda paylaştım.
  Feministler topa girmezken evire çevire dövsem doyamayacağım meriçlerin yorumları:

  Tuygur Can Seçkin
  Yazıyı yazan arkadaş bir kavrama mevcut sahip olduğundan daha fazla anlamlar yüklemeye çalışırken bilimsel gerçeklerden de uzaklaşmış, olmayan iddialarda da bulunmuş maalesef.
  Öncelikle kelimenin Türkçe’ye geçmiş hali maskülin değil maskülen’dir. Karşıtı da feminendir.
  Maskülen sadece erkeksi demektir. Feminen de kadınsı.
  Bunda lider karakterlik, zorluğa karşı dayanıklı olmak vs.’nin en ufak yeri yoktur. Bir dolu feminen insan da lider, zorluklara dayanan karaktere sahiptir, olması da gayet doğaldır.
  Maskülenlik testosteron seviyenizle doğru orantılı bir durumdur. Testosteron seviyeniz yüksekse çene kemikleriniz, kas, kemik ve eklemleriniz, kaş altı ve şakak kemikleriniz, göğüs kafesiniz, omuzlarınız vs. testosteron seviyesi düşük birine nazaran daha kalın olur. Fiziksel olarak daha kaba olur.
  Ağrı eşiğini de yükselten testosteron seviyesi yüksekliği, dayanıklılığı da doğal olarak artırır.
  Testosteron seviyesi ortalamanın üstünde maskülen kadınlar da vardır. Testosteron seviyesi ortalamanın altında olan feminen erkekler de vardır. İkisinin de ağrı eşiği ve birkaç fiziksel dayanıklılıktan başka birbirinden hiç bir farkı yoktur. Son derece maskülen kadınlar da aidiyet duygusu ile teslimiyetçi bir hayat yaşayabilirler, son derece feminen erkekler de nev-i şahsına münhasırlıkları ile baskın bir lider karakter olabilirler.
  Yazıdaki çıkarımların neredeyse çoğu eril bir bakış açısı ile yazılmış, yanlış ve mesnetsiz ifadeler.
  Yazanın farkında olmasa da bu sizi rekabetle zorlayan takım arayışındaki bakış açısı gençlerin devamlı sıkıntı çektiği “bullying-zorbalık” belasına zemin hazırlayan bakış açısıyla aynıdır.
  Hayatta her şey savaş, rekabet ve mücadele değildir.
  İnsan için artık hayat birlikteliğin, uyumun, akılcılığın, barışçıllığın, pozitifliğin ahengidir.
  İnsan vahşi hayatta ve savanda “Ya avcı olursun, ya da av.” koşullarını terk edeli birkaç yüz bin yıl oldu.
  Yazan sanırım birazcık(!) geriden takip ediyor insanlık gündemini…

  Cem Kazan
  Salt yazıyı okuyunca, haydaa şimdi buna upuzun bir cevap yazmak lazım derken, iyi ki alta inip cevapları okudum ve bu cevabı gördüm. Yazıyı, sosyolojik ve ekonomik altyapısıyla da eleştirmek isterdim ama bu cevap yeterli bence, ne diyeyim klavyene sağlık

  Ayberk Özdemir
  Bilimsel dayanağı olmayan bir yazı. Antropolojiyle yakından uzaktan alakası olmayan bölüm öğrencileri/mezunları ne zaman sanki bu konunun üstüne çalışmış gibi yazı yazmaktan vazgeçecek acaba?

  Eylem Evrim Denizel
  Höt zöt diyen, sesi gür çıkan, sözünü geçiren, onur namus için yaşamayı hayatın anlamı sanan, kas gösterisi yaparak varlığını adelelerine dayandıran ve bu konularda ustalaşmış otoriter erkeklerden hoşlanan kadınlar hala bol. Yazdıklarınızda doğruluk payı olan kısımlar olsa da bu tür bir güç erkeğe özgü bir şey değil. Üreme şansını artırmak ya da tercih edilmek de herkes için bunlardan geçmiyor. Zeki ve bilgi donanımının yüksek olmasına bakan insanlar da çoğalıyor. Zeka ve bilgi bu saydıklarınızın hepsinden daha önemli bir güç bence. Hitap ettiğiniz kadın kitlesine göre hangisini seçeceğiniz değişir.

  Ne o kadar kaslı ya da güçlü, ne onur peşinde ne de yersiz cesaret peşinde biri olmadan da zeki ve bilgisel donanımı yüksek biri birçok kişi için çok daha çekici. Cesaret ve fiziksel güç kötü özellikler değil elbette ama en önemlileri ve en ihtiyaç duyulanları değil herkes için. Yazıda fazla erillik var, erkeklere baskıcı kalıplar dayatmak gibi olmuş. Biz hala mağarada, ormanda yaşamıyoruz çünkü, güç kavramının içini kas doldurmuyor sadece. Bir Sherlock etkisi bırakacak birini gördüğünde kim takar kas gücünü… 😂 En azından bilgiyi ve zekayı üreme ve sevişme açısından daga önemli gören ve çekici bulan çevrelerde böyle.

  1. Takım elbise, kasları yeniyor uzun zamandır
   ama %100 kas yada %100 modernlik işe yaramaz
   Dünyada artık flexible erkeklere yer veriyor
   Trp nin bahsettiği nokta bu
   Spor yap ama para kazan işinde iyi ol
   Dil öğren
   Yurtdışına çık vs.
   Hepsinden azar azar ama hiçbirinden tam değil
   Endüstri Mühendisi Mod On :))

 5. Günlerim hareketli geçmeye devam ederken verimli bir saha raporu daha bırakmak istiyorum.

  Okuldan bir kız instagram’dan beni eklemişti. Kızın istemsiz güven hissiyatı oluşturması için birkaç gün beni stalklaması için sabrettim. 2 gün geçtikten sonra kıza story’den yürümeye karar verdim ama yazmış olmak için yazmak yerine güzel bir taarruz başlatabileceğim bir story bekledim ve sonunda kavuştum. Kız story’ye kahvaltısını atmış ve kahvaltıya verdiği önemi de not düşmüş. Ben de hemen bol çilekli ve muzlu bir french toast yapıp kıza cevap olarak attım, üzerine de kapıştıralım mı 😛 yazdım. Kız öğle yemeğini(salata) atarak, ben öğleye geçtim ama sen bilirsin tarzında cevapladı. Ben de benimkinin protein oranı sayesinde her türlü önde olduğunu iddaa ettim. kız hiç sanmıyorum yazdı.

  burası çok önemli.. bize trp’de hep derler ki kızlara mantıklı açıklama yapmaya çalışmayın. ben oturup da kıza french toast ile salata’nın protein oranı farkından bahsetmedim bu yüzden. trp’den haberim olmasa muhtemelen yapardım bunu.

  ben de risk aldım ve ”istersen adonisleri de kapıştıralım :P” yazdım. kız ”oldu o zaman görüşürüz” diye cevapladı ve kızı kaybettigimi hatta engelleyecegini sandım ama belki bir shit testtir diye düşünüp ”ahaha cabuk pes ettin halbuki öğle yemeğinde headshot yapmıştın” dedim. hakkaten de shit test cıktı ve birkac mesaj sonra kız kampüste part time calıstıgı kahveciye gidip oradan fotograf atıp beni davet etti. ben de dalgaya alıp ”reklam mı bu :D” yazdım. ”hayır gel sana kahve yapayım demek” dedi. ben de kıza saatler sonra başka bir kahveciden başka arkadaşlarımla kahve icerken fotograf atıp reddettim. kız da afiyet olsun dedi. sonra kacta cıktıgını sordum. 9’da dedi. saat 7 buçuk’ta arkadaşımla kızın çalıştıgı kahveciye gittim. kız beni görünce şaşırdı, selam naber faslından sonra ”arkadaşım tutturdu buraya gelelim diye ama ben xyz orda calısıyo kahveme tuz atar desem de dinlemedi :D” dedim. biraz dalga geçtim ve kız feminen teslimiyet gösterdi. sonra arkadaşımla yarım saat oturduk, kız üstünü değiştirince benim icin erken cıkacağını tahmin ettim ve hemen arkadaşımla çaktırmadan sıvıştık. kız da yurda gitmiş bana mesaj attı ”akşam yemeklerini de kapıştıracak mıyız ona göre yapcam” tarzında. kıza oyunu iyi oynamaya devam ettim, uygun ortam olsaydı yemek de yaptırırdım. her neyse kız bir anda ben odada bunaldım biraz yürüyüşe çıkcam yazdı. ben de oldugum yeri söyleyip buraya doğru yürü dedim. kız geldikten sonra yürüyüşe başladık, bana klasik tanışma soruları sordu, bölümü sordu, okumuyom calvin klein’da ic caması mankeniyim dedim. kacıncı senen dedi her sene değişiyor dedim, nerelisin dedi suriyeliyim dedim. bu şekilde hicbir sorusunu direkt cevaplamadım ve kızın ıslandığını hissettiğim anda tenhaya götürdüm. her türlü ön sevişmeyi yaptıktan sonra kız boşalmak üzereyken evime davet ettim, kabul etti. kalktık gidiyorduk yarı yolda saat geç oldugu icin kararını degistirip yurda dönmek istedi. birazcık ısrar edince kız tekrar gelir gibi oldu resmen kendiyle savaştı ve eni sonu prensipleri olan bi insan olduğunu ve yurda dönmek istedigini söyledi ve ben de çok kasmadım. ona yurda kadar eşlik etmemi istedi, etmedim. çünkü o bana eve kadar eşlik etmedi. tek başına yürü dedim. öpüştük ve gitti. daha önce bu tarz raporlarımda ertesi gün kıza tekrar yürüdügüm icin kızlardan siktiri yiyordum ama bu kıza hic yazmadım, o da yazmadı. yazsam bence bu sefer kaldırırım kızı ama canım istemiyor.

  1. Iyi baslamissin ama sanki oyunu fazlaca oynamissin ve son dakika direnci yemissin. Burada denge zor. Ornegin hatunun sorulara direk cevap vermesen de 3 soru arka arkaya dalga gectikten sonra vites yavaslatabilirsin.

   Son dakika direnci ile cok karsilasma sebebin bana kizla hemen birlesecek ortama girmeden ya da hizlica birlesmeye gecmeden yiyismen gibi geliyor. Sence? Bu konu tartismaya acik ama ben ornegin eve gitmeden opusme, sarilma ve el tutmadan oteye gitmem. Bu yiyisme olayini eger orada seks yapamayacaksam yapmam. Zira kizi azdiriyorsun ve sonra birlesme olmadan soguma oluyor. Ustelik uzun sure seks yapmadi isen yiyismede ac gorunme ihtimalin var. Lisede tamam da yetiskin bir erkek iken elbise ustunden yiyismek bana hep kotu bir fikir gibi gelmistir.

   Benim tahminim bu.

   1. ben hiç bu açıdan düşünmemiştim. mantıklı geldi ama kızla daha yeni tanıştık, eve gelmez o yüzden tenhaya çekiyorum genelde. tenhada yiyişirken bir anda public sex’e çevirmeyi deneyecegim bir dahakine 😀 yoksa da hiç yiyişme ayağına girmeyip kızı bir bahaneyle eve getirmem gerekiyor sanırım.

    1. Public seks fantazi. Sen hevesini eve saklasan ve eve kadar opusme ile yetinirsen daha az ac gorunursun. Seks yapmak vatken neden yiyisme ile yetinesin.

  2. bu arada çok önemli bir detayı atladığımı farkettim. kız beni ilk gördüğünde 6-7 ay önce kanpüs civarında öğrenciler arasında çıkan gs-fb derbisinde tayfanın saykosu olarak tişörtsüz vaziyette fb’li dövüyordum, onun dışında bestelerde felan tayfaya lead veriyordum. ben hic farkında degildim ama sırf o derbide yaptıklarımdan dolayı düşen ikinci kız bu. mahmut abinin bahsettigi çete dinamiğiyle ilgili olabilir bu durum.

   1. Hocam senin gercekten de universite ortaminda yansittigin statune dikkat etmen lazim. Bu tur kabadayiliklar kirmizi hapin cok genc kesimince anlasilmasa da erkegi dusuk statulu gosterebilir. Kadinlarin dusuk statulu erkeklerle seks yapma konusunda ciddi bariyerleri vardir.

     1. Mumkun tabii. Insanlarin senin degistigini algilamasi ve kabul etmesi biraz direnseler de cabuk olur.

     2. Starker kızı tenhaya götürdüğünde yiyişmeye gidecek adımı nasıl atıyorsun biraz gözlemlerini kullanarak yol haritası çıkartır mısın ilk öpücük gibi ?

  1. Ilgi budalaligi sadece kadinlara degil feminen erkeklere de bulasti demek ki. Oneitis veya uyduluk kadina cok daha zararli zira kadin icin 23 yastan sonrasi geri sayim, vakit dar.

 6. Bunu nasıl yapıyorsun. Bu özgüven nerden geliyor. Terslemiyorlarmı. Ne söyleceğini nerden biliyorsun. Konuşurken heyecanlanmıyormusun. Bunları nasıl yapıyorsun. Yoksa şu doğal alfalardanmsın.

  1. Galiba doğal alasın. Bir zamanlar bende bilmeden senin gibiydim. Kızlarla aram idare ederdi. Ama sonra noldu ise o zamanlar geride kaldı. Şu düşünmeden kültürle harmanladığın bir kaç diyalogu paylaşırmısın xd. Mesela ne konuda konuşuyorsun. Konuşmayı başlatırım ben onda sıkıntı yok. Ama devamı gelirmi ki xd

 7. Mahmut abi bugün tinder kurdum önce sizin yazınızı okudum tabii. İlk eşleşme sonrası b: ben k:kız
  B: naber cansu
  K:iyi sen
  B: iyi
  B: Neden böyle geniş çerçeveli bir gözlük seçtin
  K: sanane! (Eskiden olsam burda sıçardım)
  B: yargı bildiren bir cümle kurdum eleştirmedim ki 😀
  K: peki
  B: sen hep böyle sinirli misin 😀
  K: hep heep
  K: üniversite kaç
  B: 3
  K: numaram bu wpye geçelim
  B: pekâlâ (ağırdan alıyorum)
  Normalde numarayı aldığım gün yazmam ama kızda o ışığı gördüm 😀
  B: öyle cansu (WhatsApp)
  K: ya kusura bakma emrivaki gibi oldu hemen numara almak . Senle tanışmak istedim de
  B: sorun değil .
  K: uyumaliyim yarın erken uyanirsan konuşuruz
  B: erken uyanirsam olabilir
  K: teşekkür ederim. İyi geceler.
  Başarılı bir shit test geçtiğimi düşünüyorum.

 8. Mahmut abi bazen diyorlar liseli arkadaşlar şimdi kızlar konusunda kötü olmanıza takılmayın ileride belki şuan başarılı olanlardan daha iyi olacaksınız falan ama insan her şeyin şimdi olmasını istiyor etraftaki piç elemanlar bütün hatunları alırken bizim sadece bakmamız biz belki ileride daha iyi olucaz ama neden şimdi değil?
  bir serzeniş gibi oldu 😀

 9. hocam hatun bizim abaza ve asosyal olduğumuzu görünce direk kaçıyorlar. Dışarıdan abaza gibi görünmeden ama aynı zamanda amacımızın seks olduğunu bir şekilde kadının anlayıp bize shit test yardırmasını nasıl sağlayacağız?

 10. Uydu erkeklerle alakalı ne zaman yeni bir yazı görsem şu zavallının fotoğrafına denk geliyorum. Adın çıkacağına canın çıksın dememişler boşuna. 🤔

 11. Bedava ilgi eldesi ve av ganimeti sergileme isteğinin yanında benim en çok rastladığım neden kadınların çoğunun yalnız kalmaktan ölümden korkar gibi korkuyor olması ve yalnızlığın utanç verici bir şey olduğunu zannetmeleri. Bu yüzden sürekli ya bir sevgilileri olsun istiyorlar ya da uydu koleksiyonu yapıyorlar. Evrimsel olarak belki bunlarda bir sürüden ayrılanı kurt kapar psikolojisi ağır basıyor olabilir. Sürekli birileriyle anlamsız da olsa bir iletişim isteği duyuyorlar. Hatta arkasından “gıybet” yaptıkları insanın yüzüne gülmek gibi garip huyları var. Biz erkek olarak hoşlanmadığımız bir insanla mümkün mertebe görüşmekten kaçınırken kadınların çoğu hoşlanmadığı insanla dahi iletişim koparmaktan imtina ediyorlar. Bu durumun onlara sağladığı avantaj sosyal bağlarının kuvvetli olması sayesinde okulda ve iş ortamında erkeklere nazaran daha az zorlanmaları olabilir. Dezavantajları ise kendileriyle başbaşa kalmaktan korktukları ve kendi düşünce ve hislerinin nedenleri konusunda hiçbir bilgileri olmadığı için Jordan Peterson’ın da dediği gibi çoğu zaman 12 yaşında bir kız çocuğu dünyasına sahip olmaları ve çoğu zaman konformist olmaları yani içinde bulundukları sosyal topluluğun genel çerçevesi dışına çıkamamaları olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *