Erkekler neden mavi haplı yetiştiriliyorlar?

Mavi hapın doğuştan gelmediğinden (bazı erkekler karakter olarak buna daha uygun olsa da), bunun bir koşullanma olduğundan bahsetmiştik.  Peki bu koşullanma neden var? Koşullanma aslında feminizmin erkekleri özellikle feminenleştirme kampanyalarından önce de varolan bir olgu. Sorunun cevabı ise, Rollo Tomassi’nin Owed Sex adlı yazısında (aslında Erkek Düşmanlığı Balonu‘nda da biraz bahsetmiştik):

Sağlayıcılık ve kendi karakterine yatırım yapma, maskülen erdem ve hırs gibi cinsel devrim öncesindeki eski düzende yaşayan erkekleri kadın hipergamisinin güvenlik – ihtiyaç kısmına hitap ederek çekici yapan şeyler, artık erkeklerin evlenilecek kadın bulmalarını garantileyemiyor. Eski düzende çekicilik kadın hipergamisinin güvenlik – ihtiyaç kısmına hitap etmekten geliyordu zira o zamanlarda kadın hipergamik karar verme kabiliyeti sınırlı olduğundan, bulunması en az garanti olan taraf bu idi.

Kadınların uzun – dönem güvenlik ihtiyacını önceliklendirmelerinden ilham alan erkeklerin, karşı cinsi etkileyebilmek için bu konuda kendisini geliştirmeye ağırlık vermesi şaşırtıcı değil. Bugünün kadınlarının önceliklendirdikleri “alfa” arzu uyandırıcılığının o zaman önemli olmadığını ya da arzu uyandırmadığını söylemiyoruz. Sadece, eski düzende kadının uzun süreli ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda erkeğe bağımlı olması ve bu ihtiyaçlarını karşılayacak erkeği bulmasının önemi, Alfa Siker kısmını geri plana itiyordu.

Bugün problem şu : cinsel devrimden beridir, (beta) erkeklerin çoğu hala eski düzen bağlamına göre yetiştiriliyorlar ve en iyi cinsel strateji diye zamanı geçmiş bir sosyal sözleşmeye ego – yatırımı yapıyorlar.

Fem – merkezci toplumun kolayca inanmasına rağmen, ancak en cahil ve kendini beğenmiş erkekler, kadınların kişisel yatırım, kendini verme ve nezaket karşılığında erkeklere seks borcu olduğuna inanır. Özellikle de hayatı boyunca kadına tapmak, sırf kadın olduğu için birine saygı göstermek ve kendinden yukarı görmek öğretilen çoğunluğun aklından bile geçmez bu borç.

Fakat, eski sosyal düzenin koşullamasının kendilerine öğrettiği “kadın hipergamisinin  ihtiyaç – güven tarafına hitap eden erkeğin kadınlar için çok çekici olacağı masalı” nedeni ile, erkeklerin kafaları karışık ve mesele kendilerine “borçlu” olunan seks konusunda reddedilmeleri değil. Mesele şu : seks, aşk, hayranlık, yakınlık, saygı, vs … gibi ödüllerin kendilerine değil de eski düzenin çizdiği erkek modelinin tam tersi olan adamlara verilmesi.

İlişki yatırımı ve Alfa siker

İlişki yatırımı denilen batıl inançtan daha tam olarak kurtulamamış herkes gidip o konudaki yazıyı okusun. İlişki yatırımı, erkeğin bağlılık ve ödev aşkı ile ilişkisine yaptığı duygusal, fiziksel, finansal, ailesel, vs. yatırımın onu hipergaminin Alfa siker tarafından koruyacağı inancıdır.

Temel olarak bu yanlış inanç, güven ihtiyacı tarafından erkeğe bağımlı kadınların çoğunlukta olduğu ve beta öderin alfa sikere galip geleceğine güven duyulan eski düzen kaynaklı.

Bir erkeğin bu yanlış inanca olan ego – yatırımı, o erkeğin alfayı tanımlarken kendi egosunu süreçten soyutlayarak kadınların gerçekten Alfa arzu uyandırıcılığına sahip erkeklerin etrafında nasıl davrandığını gözlemek yerine, kendi imajına göre Alfa tanımı yapmasına neden olur. Eski düzen betalığın gerçeklerden kopukluğu,  Corey Worthington (namı diğer Alpha Buda) hikayesinde çok iyi görülüyordu:

Corey gibi erkekler kendi öz-değerlerine yatırım yapan ve evrensel olarak bunun takdir göreceğini bekleyen erkekleri çileden çıkarırlar. Bu nedenle utanmazca kuralları ihlal eden bir doğal alfa ile karşılaştıklarında, hınç ile dolarlar. Bu tip bir çelişki karşısında gösterdikleri doğal tepki, alfa terimini kendilerine ve kendi başarılarına en uyan şekilde tanımlayıp, bu adamları dışlamaktır. Ama buradaki asıl çelişki, bu yeniden tanımlanan alfanın, doğal alfa duruşu kadar takdir görmemesidir ki böylece döngü devam eder. Sizin ya da herhangi birinin bir insana saygı duyup, duymamanızın o adamın alfa kafa yapısı ile hiçbir ilgisi yoktur. 3 adet bitmiş evliliğin ve 100+ seks partnerinin alfa kafa yapısına sahip olup olmamak ile ilgisi yoktur. Kafasından bir kere bile aldatma fikri geçmeyen bir sürü saygıdeğer beta var iken, 300 tane kadınla yatmış (fahişeler ya da bir çeşit ün ya da yakışıklılık sayesinde diğer kadınlar) betalar da vardır.

Kadın öncelikli ayıklamalı çiftleşme

“Hayat arkadaşı ararken, kadınlara tavsiyem hepsiyle çıkın : kötü çocuklarla, cool çocuklarla, bağlanmaktan – korkan çocuklarla, çılgın çocuklarla. Ama onlarla evlenmeyin. Kötü çocukları seksi yapan şeyler onları iyi koca olmaktan alıkoyar. Evlilik için, kendisi ile eşit bir partner isteyen bir erkek bulun. Kadınların zeki, fikir sahibi ve hırslı olması gerektiğini düşünen bir erkek. Eşitliğe değer veren ve kendine düşen ev işlerini yapmayı bekleyen ve hatta yapan bir erkek. Bu erkekler varlar ve inanın bana, zaman geçtikçe, onlardan daha seksisi yok”.

― Sheryl Sandberg, Lean In: Women, Work, and the Will to Lead

İronik olarak kadın hipergamisinin iki tarafı arasındaki zıtlığı en iyi gösteren kişi Sheryl Sandberg – Feminen Buyruk ve sınırsız hipergami içinde yetişmiş birkaç neslin sözcüsü ve kişiliğe bürünmüş hali. Sandberg zihnindeki feminen öncelikten ve hipergaminin bencil bir onaylanmasından o kadar bihaber ki, erkeklerin gıkını çıkarmadan genç kızlara verdiği tavsiyedeki rollerini oynayacaklarını düşünüyor. Azıcık insaf duygusu olan bir erkeğin açık açık oynanması tavsiye edilen bu ikili kadın stratejisini reddedeceği (ya da bundan tiksineceği) aklının ucundan geçmiyor.

Yani kısacası, erkekleri seks, sevgi, aşk, ilgi ve saygı iddialarının ve beklentilerinin nedeni kırmızı hap uyanışı değil. Sandberg zihniyetli kadın nesillerinin eski düzene göre koşullanmış beta erkekleri utanmazca sömürmesi ve bir yandan da bu erkeklerin Alfa siker erkeklerle yaptıkları açık aldatmayı görev duygusu ile sineye çekmelerini beklemeleri.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

48 thoughts on “Erkekler neden mavi haplı yetiştiriliyorlar?”

 1. Hocam aktif bir sosyal hayatım varken (sosyal medya roman, film, dizi v.b) bağımlılıklarımdan kurtulmuştum şimdi yalnız kaldığımdan tekrar başladım disiplini sağlamakta zorlanıyorum. Bağımlılığı azaltmak için ne yapabilirim

 2. Yine harika bir yazı. Mahmut abi eline sağlık. Geçen de yazmıştım ama ihtiyaç olursa siteyi mobile uyarlayabilirim haberin olsun.

 3. İnsan nüfusu kontrollü olarak azaltılmak da istenmiş olabilir svbg buna benzer bir şey söylemişti .
  Mavi hap yönelimine ek olarak şunu diyebilirim küçüklükten itibaren evde eksik olan baba figürü yüzünden erkek çocuklar okula başlayana kadar anneler tarafından büyütüldü .
  Misafirliğe gidip kısır pasta çörek gömüp misafir çocuğun bilgisayarına özlemle bakan iyi çocuklar olarak- biz EVET BİZ-zerre ilgimizi çekmeyen kadın dedikodularına maruz kaldık
  Saçma sapan Sihirli Perili dizilerdeki Aptal Çiftleri örnek aldık.
  Peri Betüşün , süper Beta Sadık ile olan muhteşem evliliğini gördük
  Her şeye rağmen kocasını çok seven kadın imajı(!)
  Daha bunun gibi birçok saçma şey üstüne medyanın brainwashing olayını yaşadık.
  O yaşlarda takım sporlarına yöneleceğimiz yerde yada tatilerde sosyalleşeceğimiz zamanlarda iyice çürüdük.
  Zamanla bu feminen özellikler içimize işledi
  Sonrası malum…
  Kural tanımayan feminizasyona maruz kalmayanlar ise bizim hep hayalini kurduğumuz , üzmekten çekindiğimiz kızları ağlatarak sikti.
  Kızlar halen onlara büyük aşk ve saygı duymaya devam etti yanlış giden şeyi hissettik ama yıllarca dile getiremedik amk.

  Dikkatimi çekti de Esnaf çocukları genelde memur yada beyaz yakalıların çocuklarına göre daha maskülen yetişiyor.
  Babası oğluu yanına alıp her şeyi öğretiyor geliştiriyor ama diğer türlü içine kapanık kendi halinde beyni mavi hap suyuna bulanmış iyi çocuklar hayallere gömülü devam ediyor ..
  Eminim ki Kırmızı Hapı alan gençler, Mahmut abinin dediği gibi topluma büyük fayda sağlar çünkü değişim önce içerden başlar …

  Son olarak Hanky e Selam çakıyorum
  “kadınlar doğuştan programlı gelirler, erkeklik sonradan öğrenilir”

 4. Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Tüm yaşantımızın ve özellikle medyanın baskıladığı sosyal değerlerin aslında varolan ve içimizde hissettiğimiz gerçekliğin reddedilişi üzerine kurulması ne kadar acı. Bu yazılar hep hissettiğim ama anlamlandıramadığım duygulara tercüman oluyor. Bana ne mutlu ki 20 yaşında sizlerle tanıştım. Öncelikle Mahmut abi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Boğaziçi’nde okuyan bir çevirmen istersen keyifle destek olurum 🙂

 5. Kırmızı hap öğretisini ve bu siteyi takip ettiğimden beri kadınların, maskülen erkeklerle seks yaparak zevkin doruklarına çıkmak ve mazoşist ihtiyaçlarını doyurmak, oğlan çocuklarını da cinsellik ayağına kandırıp ilgi ve sadist ihtiyaçlarını karşılayarak erkeklerin dünyadaki imtihanı olan, cehennem zebanileri olduğunu düşünmeye başladım.

  Beta taraftan bakılıdğında kadınlar ve cinsellik olmasaydı dünya kesinlikle çok daha güzel olurdu diyor insan.

  1. Burada son bir senedir yazarken farkettim ki cogu erkek mavi hap masallarina geri donussuz batmis. Fisten cekilmeye hazir degil muhtemelen de hicbir zaman olmayacak. Rollo diyor ki
   “Kirmizi hap farkindaliginin en cok bastiran problemi, farkindaligin kendisi. Bircok erkek fisten cekilmeye hazir degil.”

   Su senin yazdigin sey cok aci. Keske senin gibi kader – kurban sonuclari cikaracaklari kirmizi hapla tanistirmamanin bir yolu olsa. Maalesef böyle sınırsız ulaşımlı yazınca herkes okuyor.

   1. Bu sizin yayınladığınız Illimitable Man özdeyişlerinde de geçiyordu. 25. madde diye hatırlyıorum. Bunda kurban mantalitesi yok. Alfa olmazsan kadınların sadizmini olursun mazoşizmini tatmin edersin. Çözüm alfa olmak.

   2. Mahmut bu arkadaşa neden bu kadar yüklendin burada anlamadım. Bana kırmızı hapla tanıştığı anda bi çok mavi haplıda görülen “sinirlilik, kadınlardan nefret” aşamasındaki biri gibi geldi. Yani çoğu böyle başlamıyor mu zaten? Hiçbiri “ulan böyle değilmiş o zaman hemen doğrusunu yapalım” demiyor başta. Zaten adında da geçiyor mor haplı şu an.

    1. Doğru söylüyorsun. Fakat öfkenin de bir sınırı var. Cehennem zebanileri, sadist ihtiyaçlar falan yazınca bir an böyle geçici bir öfkeden fazlası gibi geldi. Yargılamadan astım galiba.

     1. “Cehennem zebanileri” bilinçsizce kullanılmış bir ifade kabul ediyorum ama kadınların genel olarak sadist olduğunu zaten siz yayınlamıştınız bu sitede. Yukarıdaki arkadaşın belirttiği bir çeviride yer alıyordu benim bahsettiğim cümle.

      “Kadınlar alfa siker döneminde mazoşist, beta öder döneminde ise sadist tarafını doyurur” tarzı bir ifadeydi.

     2. Illimitable Men’i o yüzden çok az çeviriyorum, zaten Çeviri Manyağı da o adamın birçok yazdığına katılmadığını belirtti. Maalesef arada çok iyi tespitleri olsa da, kendisi ara ara “tutmayın küçük enişteyi” moduna giriyor. En az on kez Illimitable Men çevireyim diye oturdum ama “ne diyor lan bu” diye bıraktım.

      Kadınlar genel olarak sadist falan değil (bazı kadınlar sadist olabilir). Kadınlar kendi cinsel stratejileri konusunda oldukça pragmatist ve öyle olmak zorundalar. Kadın pragmatist iken erkek mavi hapla kendi stratejisini kadın için kenara atınca kendini kullandırıyor. Senin öğrenmen gereken şey, kadınlara nefret duymak değil, hipergami tokatı yeme şansını en aza indirmek. Sana AWALT yazısını tavsiye ederim

      İnsanlığın yarısını sadist / mazoşist diye genellemeni tavsiye etmem.

      Fakat siteyi okuyup da cımbızla bir iki çeviriden önerme seçmen ilginç. Algıda seçici okumamanın tavsiye ederim. Aslına bakarsan biz genelde erkekleri kadınlara göre 10 kat eleştirdiğimizden kırmızı hapı sulandırmakla suçlanıyoruz.

     3. Illimitable Men’i küçümsemenizi önermem. Kırmızı hap bilgeliğinin en üst basamağına çıkmış çok zeki ve entelektüel bir adam. The red pill’e olan katkısı çok büyük. Bana göre Rollo Tomassi’den 3-5 kat daha bilgili biri. Onun yazdığı çoğu şey üzerinde düşünülüp tartılıp oluşturulmuş şeyler. Uzmanlık alanı birkaç konuyla sınırlı değil.

      Bahsettiği madde de öyle yabana atılacak bir madde değil. Bunu ilk Illimitable ortaya atmadı. Freud okuyun psikanalize bakın benzer şeyleri göreceksiniz. İnsanların yarısı sadist yarısı mazoşist değil. İnsanların hepsi sadomazoşist. Sigmund Freud bu güdülerimizi baskıladığımız için psikolojik hasta olduğumuzu söyler.

      Kadınların ikili stratejisi düşünüldüğünde her şeyi açıklıyor. Occam’ın usturası gereği muhtemel açıklamalardan en basit olanı genelde en doğru olanıdır. Direkt bu gözle bakın her şey bu açıklamaya uyuyor. 4S kuralı diye boşa dememişler. İsteyen sadizmini isteyen mazoşizmini tatmin eder.

      Kırmızı hapı almak insan doğasına dair acımasız gerçekleri kabul etmek demektir. Sonuçta tüm canlılar gibi savaşlar çıkarıyor, kan döküyor, şiddetten zevk alıyor, başkalarını ezmeye çalışıyor, insanları sınıflandırıyor, kendimizden olmayanı yaftalıyoruz. “Sevişme”mizde bile bdsm önemli yer tutuyor özellikle en medeni olduğumuz 21.yy’da çünkü 21.yy’da şiddet güdülerimizi daha çok bastırıyoruz. Kutsal kitaplarda insanın cennetten kovulduğu yazılır, the red pill’in isminin geldiği Matrix’te bile Ajan Smith ütopyayı kabul etmediğimizi söyler, The Dark Knight’ta Joker Batman’e “Bu insanlar aç kalınca birbirini yerler” der. Örnekleri çoğaltabilirim ama bu çok gereksiz bir şey.

      İnsan doğasının karanlık yönünü göremeyen, insanların içindeki şeytani duyguları göremeyen red pill’i almamıştır. Kendinizi kandırmayın arkadaşlar. Kadın kötü erkek kötü diye bir şey yok, insanlığın doğasında bunlar var.

 6. Uzun zaman sonra yine guzel bir yazi. Hipergami denen sey bu kadar acik bir sekilde dile getirilirken bunun bircok erkegin uyanmasina vesile oldugunu dusunmekteyim.

  Her erkegin akillandigi, uyduluktan vazgectigi bir yer utopya gibi gorunuyor fakat akillanan erkek sayisi gitgide artiyor. Yaklasik 8 aydir siteyi takipteyim ve okuyucu sayisi hep yukselmekte. Emegi gecen herkesin ellerine saglik.

  1. Erkekleri uyandiran kirmizi haptan cok acik hipergami. Kirmizi hap daha cok noluyoruz lan diyene olayi acikliyor.

   Fakat mavi hap hayalleri oyle koklesmis ki cogu erkege kirmizi hap anlatmasak daha iyi zira maalesef bazi erkeklerde hasarin geri dondurulemez oldugunu gormeye basladim. Bugun Rollo’da bunu yazmis ;

   “Kirmizi hap farkindaliginin en cok bastiran problemi, farkindaligin kendisi. Bircok erkek fisten cekilmeye hazir degil.”

   1. Birçok erkeğin mavi hapta ısrarı da gösteriyor ki bu iş yapı meselesi. Öğrenilen bir şey olmaktan çok doğuştan gelen bir şey.

     1. Abi eskiden böyle düşünmüyordun ya da en azından böyle söylemiyordun. Birkaç defa mail attım ancak cevap alamadım. Bir noktadan sonra, mesela 6 ay, bunları şunları hala yapmıyorsan demek ki sendeki hasar geri dönüşsüz gibi bir tespit yapmak mümkün mü ya da sen olmuşsun demek mümkün mü? Eğer mümkünse böyle bir yazı yayınlaman herkes için çok iyi olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca Alfa olduğunu nasıl anlarsın? başlıklı yazıda benzer bir konu geçiyor ancak Alfa Erkek ile Kırmızı Haplı Erkek arasında çok ciddi farklar olduğuna inandığım için böyle bir yazı yazmanı istiyorum.

   2. Dogru diyorsun Mahmut abi, cevremde iflah olmaz tipleri gordukce Rollo’ya katilmamak elde degil. Gecen arkadasla konustuk diyor bu kiz boyle serefsiz soyle pislik soyle karaktersiz, ben de buna hak verdim kizin o yanlarini anlattim iyice, yuzeysel olarak hapin gerceklerini anlattim hak da verdi bana. Kizin uydusu bu arada arkadas. Sandim ki arkadas uyaniyor kendine geliyor. Ardindan gecen oturuyoruz arkadaslarla bu dedi ki ben gelemem. Sonra ogrendim ki ayni kizin yanina oturmaya gitmis. Derinden bir kahkaha attim daha da adamdan saymam onu.

   3. Mahmut abi öyle bir şey olmaz kırmızı hapla gücümün potansiyellerini sürekli zorlar, kendimi geliştirir, duygusal gücümü ele almaya başladım ve disiplin. Sen kırmızı hapla insanları tanıştırdıgım kötü oldu gi bir şey söylüyorsun.

  2. Ben yarin obur gun siteyi Mahkeme karariyla kapattirirlar diye korkuyorum. Saglam kazigi nasil, ne bahaneyle kapattirdilar hala anlam veremiyorum.

   1. Saglam kazigin problemi youtube. Google mavi sacli feminist neo-marksist kafasi tarafindan isgal edilmis bir sirket. Bizim sitenin o derdi yok.

 7. Eskiden hep kendime sorardım.Neden ben hatunlar konusunda başarısızım diye.Sonradan farkettim ki annem beni mavi haplı yetiştirmiş.Sonradan annemin dediklerimin tersini yapmaya başladım ve başarı elde ettim.Şimdi ise annemden nefret ediyorum.

 8. Disarda ara ara herkrsin gordugu tipler vardir. Serseri it kopuk, tiksinirek bakicagimiz tipler. Bunlar hakkindaki dusunceniz nedir. Maskulen bi baba tarafindan yetistirilen tipler bunlar mi ?

   1. Kral Arthur’un yazdığı profile direk Alfa çıkarımı yapılmasının doğru olmadığını düşünüyorum. Sosyopatlık ile Alfa karakter özellikleri arasında (alfa karakterinin özellikle kötülenen ve göze batan kısmı) ince bir çizgi olduğu kanaatindeyim. Bana sorarsanız yok ama özellikle burada Alfa’lığın belirli özellikleri üzerinde yoğunlaşıldığı için sanki öyle gibi gözüküyor. Yani eğer bu şekilde yaklaşılırsa bütün minibüs şoförleri, esnaflar hatta garsonlar bile Alfa kategorisine sokulabilir. Ama test ettiğiniz zaman bu adamların karşılarındaki en ufak bir zorlukta veya kendilerinden güçlü fiziksel özelliklere sahip bir rakip ile karşılaştıklarında; ama ağğbbiii diye ağladıklarını da çok gördüm. (Arkadaşlar esnaf, garson ve şoför de tabi ki alfa olabilir ama demek istediğim kaba ve sosyopatca yaklaşımların sen alfa demeksin olmadığıdır.)

    Bir arkadaşım vardı. Kadınlara ayarsız şekilde yazan partilerde hunharca eğlenen bir arkadaşımdı. Şimdi kendisi bodrumda yaşıyor ama onunla ilgili bir anımı anlatmak istiyorum. Bu arkadaşımla bir gece eğlencesi dönüşünde 24 saat açık olan bir zincir restorantta (adını büyük ihtimal herkes bilir) yemek yemeye karar verdik. Yemek yerken baya güldük ettik, adamın biri de rahatsız oldu ve bizle atışmaya başladı. Olaydaki gerginlik zirvelere çıktı. En sonunda adam arabasında silahı olduğunu ve onu alıp geleceğini söyledi. Güya bizi vuracak ve sonrasında çıktı gitti. Ben o sırada gitmek için toparlanmaya başladım ve normalde son derece komik olan arkadaşım otur hiçbir yere gitmiyoruz dedi. Ben o esnada epey yusuf yusufum ama 10 dakika geçti, 15 dakika geçti ve adam içeri geri geldi ve hiçbir şey söylemeden ve yapmadan yerine geri oturdu. Zaten bu arkadaşımın ne kadar hunharca kızlara yazsa da deli gibi sarhoş olup eğlense de sürekli espri yapıp gülen bir adam olsa da alfa olduğunu zaten biliyordum. Bu olaydan sonra tam anlamıyla karakteri kafamda perçinlenmiş oldu.

    1. O linki Arthurun çıkardığı profilin alfa olduğunu belirtmek için değil, alfa – beta özellikleri ile erdemlilik – itlik özelliklerinin birbirlerinden bağımsız olduğunu anlatmak için verdim. Yazıyı okursan anlatıyor. Bir insan itlik yapıyor diye alfa olmaz ya da alfa diye itlik yapamaz diyemezsin.

     1. Tesekkur ederim Mahmut, yaziyi daha once okumustum. Demek istedigim her Alfa it olacak diye bir sey yok demek istememdi. Toplumda hep boyle bir kok imaj var.

      Daha fazla hayvani ic gudulerimizi ortaya cikarmak icin super egoyu biraz daha bastirmak icin ne gibi seyler tavsiye edersin. Mesela spor ok, uzun yillardir yapiyorum cok ciddi faydasini gordum. Bunun disinda baska neler olabilir. Bu konulara cok deginilmiyor. Simdiden sagol.

 9. Kırmızı hapın en çok sallayan çizen tarafı şu. Ey Beta erkeği. Sen çalış sürün biriktir parayı. Kadına ilgi ver, para ver, nezaket ve efendice davran. Ama sana bir tebessümü ve ayda 1 sexi bile çok gören o sırılsıklam aşık olduğun kadın, gitsin Alfa denen kazma erkeklerle sınırsız ve kuralsız sex yapsın, onlar için aşk acısı çeksin. Hatta o Alfa’nın çocuğunu sana büyüttürsün.
  İsyan ediyorsun değil mi.

 10. Selam, ben bir dertten muzdaribim ve bunun bir çaresini bulmakta zorlanıyorum.

  Biraz kendimi tanıtacak olursam; kendi sosyal ortamında insanlarla konuşurken herhangi bir kaygı ve öz güven eksikliği hissetmeyen biriyim. Aslında hayatımın çoğu bölümünde bu eksikliği hissetmiyorum diyebilirim. Atıyorum bir gün arkadaşlarımla buluştum ve çok güzel bir gün geçiriyorum, her şey o zamana kadar güzel ama buluşmaların vazgeçilmezi olan fotoğraf çektirmek konusunda büyük kaygılar taşıyorum. O objektifin karşısına geçtiğim de elim ayağım titriyor ve heyecandan bayılacak gibi oluyorum. 2-3 sene önce böyle bir psikolojik sorun yaşamazken, bu zaman geçtikçe arttı ve kendimi sosyal ortamlardan sırf bu sebepten dolayı soyutlamak zorunda kalıyorum. Çünkü fotoğraf çektirmek bende bir fobi ve sosyal yaşantımı kısıtlayacak kadar büyük bir sorun. Kendimi beğeniyorum ve çok sayı da insan da beni beğendiğini dile getiren laflar söylüyorlar. Nerden başlamalıyım, sorunun kaynağına nasıl ulaşabilirim hiç bilmiyorum. Cidden bu benim için büyük bir sorun ve sosyal yaşantımı büyük ölçüde etkiliyor.

  Öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

  1. Bu kadar büyük bir problemse çektirme?
   Ha illa ki çektirmek istiyorum ama yapamıyorum diyorsan psikolojide “aşamalı maruz bırakma” denen bir terapi vardır. Araştır, sorununa yardımcı olabilir.

 11. Corey’nin bu roportajdan 6-7 sene sonra ayni muhabirle ve bir kac talk showda konusmalarina baktim. Mermeri yontar gibi yontuldugunu hissettim. Beden dilinde falso goremedim ama bazi laflari gercekten beni buyuk hayal kirikligina ugratti. Linkler atilinca silinebilir diye ugrasmayacagim ama Youtube’dan kolayca bulunuyor o videolar. Bir analiz guzel olabilir.

  1. Evet Rollo bir yerde “Corey’in yeni halinin eski haliyle alakası” yok deyince ben de izlemiştim. 16 yaşında alfa iken 26 yaşında tam bir mavi haplıya yontulmuş. Ki bu aslında olayın nasıl geçişken olduğunu gösteriyor.

   Yani erkeklerin 20%si alfa diyoruz ama bu 20% çok değişken. Sürekli birileri buraya yükselip buradan düşüyor.

    1. Saf mısınız size ne Coreyden bu kadar. O adamın böyle olma sebebi doğal alfa olması. Sonradan alfa olmanın da iyi yanı bu (mor hapla değil kırmızı hapla). Bir daha geri dönmezsin çünkü dinamikler sadece içinden gelme değil, aynı zamanda işleyişi de biliyorsun.

   1. Yaşıtlarına göre erken büyüyenleri millet alfa sanıyor. Lisede Alfa görünenlerin çoğu ileri yaşlarda beta olarak devam ederler.

 12. Arkadaşlar size tavsiyem mavi haplıysanız şuan yada kırmızı hapı yeni yutmuşsanız müzik dinlerken hatunu düşünmeyin aklınıza geliyosa müziği kapatın gerçekten duygusallık seviyesi artıyo tavsiyem rock metal dinleyin hatun matun kalmaz hele birde antrenmanda dinliyorsanız mükemmel ötesi valla içimdeki testesteron seviyesi zirveye çıkıyor hissediyorum…

 13. Merhaba Arkadaşlar,
  sizle paylaşmak istediğim bir konu var ve bu konuda tavsiye vermenizi isteyeceğim ve özellikle Mahmut abi senden rica ediyorum.

  yıllardır kişisel gelişim kitabı, pua,pickup, alfa, beta, omega iyi çoçuk,kötü çoçuk, kırmızı hap, mavi hap vs kavramları okudum araştırdım içselleştirmeye çalıştırdım yaşım 29 bu arada.. Hayatımın bu yönünü yoluna koymak istiyorum mesala ne zaman biriyle ciddi bişeyler düşünmek istesem o ilişkim en fazla 2 ay gidiyor ve ben şunu farkettim o kadını oneitisim haline getirmişim bazen kendime çok şaşırdığım zamanlar oluyor bunun önüne nasıl geçebilirim ? kaybetme korkusunu nasıl aşabilirim ? evlenmek istiyorum mesala bir türlü olmuyor 🙂 acaba içimdeki bu dürtümü beni onlara mecbur kılıyor ? ve birazda özgüvenimi kaybettiğimi düşünüyorum içimde yaşadığım bu hasarlı durumu nasıl düzeltebilir iyileştirebilirim…

  1. Aids gününde yapılan bir röportaj vardı. Adam; lastik dostum lastik diyordu. Ben de sana tabak dostum tabak diyorum.

  2. Dostum, kırmızı hapı tam içselleştirememişsin. İçselleştirmiş olsaydın hissederdin.

   Kırmızı hap, bir kalıp değildir, takım elbise gibi giyip ben artık oldum diyemezsin. Daha çok büyük bir mermer kütlesinin yontulması olarak düşün. Her çekiç darbesinde biraz daha düzgün bir şekil ortaya çıkar. Kırmızı hapı tam içselleştirdiğinde o oneitis yaptım dediğin kızlar etrafında pervane olur, senin için diğer kızlarla öyle bir savaşır ki evlenmek istediğim o kültürlü kız bu mu dersin. İçinden bir kezban çıkar.

   Yaşamının en güzel yaşlarına başlıyorsun, unutma senin için bu dünyadaki en önemli insan kendinsin. Sadece kendine yatırım yap. Kafandaki kızlarla ilgili her şeyi sıfırla, ağırlık kaldır, oku, ingilizce çok çok önemli mutlaka en az B düzeyinde öğren, enstrüman çalmayı öğren.

   Sonuçlarına sen bile şaşıracaksın. Kadınlar diğer kadınların baktığı erkeğin yanında olmaktan değişik bir zevk alıyor, bir mekana, bir ortama girdiğinde kafalar sana dönmeli, kadın erkek farketmez, bir kaç insan seni şöyle bir süzmeli. Öyle bir erkeğin yanında bulunmaktan zevk alıyorlar. Kendini bu erkeğin yerine koy, bu erkek ol, ondan sonra etrafında dönen kızlardan seçimini yap.

   Annen, kızın, kız kardeşin, birinci derece akrabalar hariç hiç bir kadın veya kız zerre kadar önemli değildir. Buna eşin de dahil, çocuk sahibi olduysan bir önemi kalmadığını göreceksin. Bunu ona hissettirdiğin andan itibaren eşinin de etrafında dönüyor olduğunu göreceksin.

   Başarılar diliyorum genç dostum.

 14. evet içselleştiremediğimin farkındayım, eğer bunu başarmış olsaydım belkide şuan bunların hiç birini yaşamamış olacaktım ama yaşanan herşey de tecrübe oluyor insan için.. Tavsiyelerin için teşekkür ederim.. (Painkiller)

  tabak çeviriyorum aynı anda bir çok kızla görüştüğüm takıldığım kızlar oldu ama bendeki sorun bakış açısı yani ciddi olalım dediğim kızı oneitis haline getirmem bana ilgi alaka göstermesini benimsemesini istemem bunu yenmem gerekir sorun burada (MikeHustle )

  1. Dostum, burada önemli olan bunları hanene pozitif bir artı olarak yazman ve kafana takmadan önüne bakman. Bunu sen de belirtmişsin zaten.

   Selamlar.

 15. Erkekler neden mavi haplı yetiştiriliyor sorusuna uzun uzun yazılabilir ama bence en kısa cevap;

  Bizler neden besi hayvanı olarak hoplayıp zıplaşan ve bir yere bağlı kalmak istemeyen dağ keçileri yerine uysal koyunları tercih ediyor isek o nedenle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *