Donald Trump – Justin Trudeau

Aşağıdaki fotoğraf, Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump ile Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun görüşmesinden. Politik görüşünüzü bir kenara bırakarak, fotoğraftaki iki erkeğin vücut diline bakın.

Trudeau’nun büzülmüş vücudu, suratındaki tedirgin bakış, ellerini ve bacaklarını sanki karnına yumruk yeme ihtimali var gibi kapalı tutması ve parmakları ile oynaması (ya da oynuyor gibi görünmesi) kendisi ve beta kafa yapısı hakkında çok şey anlatıyor.

Trump ise daha dik, bacakları açık, daha açık bir vücut diline sahip ve ellerini aşağı doğru kasıklarını işaret eder şekilde birleştirmiş. Oldukça rahat görünüyor. Alfa lider erkek pozunda.

Trudeau feminen ve oldukça fazla miktarda social justice zımbırtısına bulaşmış bir mangina. Kafa yapısı tamamen bir beta. Ama adamı hiç tanımasanız bile, bu fotoğraftan feminen bir erkek olduğunu görebiliyorsunuz.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

42 thoughts on “Donald Trump – Justin Trudeau”

  1. Merkel masadan destek (güç) almaya çalışıyor, güçlü konumda değil. Trump’a doğru eğilmiş, adeta ağzından çıkacak söze bakıyor gelecekle ilgili.

  2. Kolların kapalı olması demek iletişime kapalı olmak demektir yani Trump siklemez bir tavırla duruyor Merkel’in duruşu da kötü değil ama Trump’in akıl başka yerde o an büyük ihtimalle

   1. Trump söyleyeceğini söylemiş, tabiri caizse çıkartıp masaya vurmuş, kimsenin fikrini zerre kadar umursamıyor.

    Çerçevesini korumuş, Merkel özellikle kendi çerçevesini bozmuş, diğerlerinin zaten o an için fikirlerinin önemi yok.

 1. Normaldir,, bir taraftta beynine solcu/sosyal ddemokrat/feminik argumanlarla tecavüz edilmiş bir Kanadalı, diğer tarafta ataları Mısır tarlalarında çalışmış, vahşi atlarrla rodeo yapmış, gerektiğinde ölmüş, öldürmüş Trump…

  Bana göre politikacıların alayı bir şekilde pisliğe, yalana bulaşmış insanlar olsalar da iki farklı sosyo-kültürel yapı, bu konuda fikir verebilir.

  1. ” solcu/sosyal ddemokrat/feminik argumanlarla tecavüz edilmiş ” buna cevap yazacaktım ama o kadar sığır gibi yazmışsın ki vazgeçtim belki bulunduğun yerle alakalıdır ( kelkit vadisinde bu bakış açısı normal )

   vaktimi siteyle alakalı bir şeye harcamak istiyorum donalt trump alfa mıdır ?

   fotoraftaki güç dengesini anlamak için davranış bilimleri uzmanı olmaya gerek yok kanada başbakanını kesinlikle domine etmiş . donald trump zengin bir insan babası da zenginmiş dedesi de belki yüzlerce yıllık birikmiş bir sermayenin mirasçısı olmak insana bir güç verir ( ve bu güç koca bir doğum şansından ibarettir ) fakat bu bir insanı alfa yapmaz . yani ataları dediğin gibi mısır tarlalarında çalışmaktan çok uzaktı kanada başbakanı buna daha yakın olabilir bile . tipik bir aristokrat ailede doğup büyümüş trump

   elinde tuttuğu güçle neler yaptığına bakalım sosyal çalkantılar yaratacak toplumu ayrıştıracak hamleler , sosyal eşitsizliği körükleyecek politikalar , küstahlık böbürlenmeler ve bolca ” ben değeri gösterisi ” anlatmaya çalıştığım bu adamın sorumlu bir lider gibi davranmak yerine tebaasını gram takmaması sadece kendi egosu üzerinden hamleler yapması . güçlü bir erkek diyebilirsiniz şu anda içinizde en beta olana 250k dolar + spor araba hediye edeyim o da güçlü erkek olur ( kaynaklara ( sosyal-cinsel ) ve siktir git seviyesine ulaşır ) ama alfa olmaz

   donalt trumpın epey güçlü bir ” götün teki ” olduğunu düşünüyorum elinde tuttuğu gücü yönetebilecek yetkinliğe sahip olduğuna inanmıyorum . buradan donald trumpı sorumluluğa güvenilirliğe ve bütünün hayrını düşünen hamleler yapmaya davet ediyorum (!)

   1. Alfayi kendi idealizasyonunda tanimliyorsun. Trump her alanda alfa. Babasindan aldigi serveti katlayan, kimin ne dedigine ve nasil dalga gectigine bakmadan secime giren, kadinlar konusunda alfa ve hayati boyunca tuttugunu koparan bir adam. Ustelik simdi USA baskani.

    Her ne kadar kendisini cok sevmesem de kazanmasi Hillary’den bin kat iyiydi. Itiraf etmeliyim ki Hillary ve onum Future is Female / Identity Politics manyakligina gonul vermis elemanlarin bogurerek aglamasini zevkle izledim.

    Ustelik yetkinligi konusundaki asagilamalar yersiz. Dunya gorusunu yansitiyor, gercekleri degil.

   2. Trump, kelimenin tam anlamıyla alfadır, hatta alfanın kralıdır.

    Tuttuğunu koparan, dünyanın merkezine kendini koyan, kendi fikirlerini sike sike dikte ettiren bir adamdır.

    Ailesinin servetini katlayarak büyütmüş, bu da ona olan saygıyı arttırmıştır. Bakın sevgi demiyorum, saygı diyorum, kimsenin onu sevmesi, sevmemesi Trump’ın umurunda değil. Ama saygı görüyor, belki korkudan belki de gerçek anlamda saygı görüyor. Bir hedef belirliyor, o hedefe ulaşmak için çalışıyor, kimsenin ne düşündüğünü önemsemiyor. Kafasına göre takılıyor.

    Devamlı konuştuğumuz alfa zihniyeti budur.

    1. maskulen olmakla alfa olmayı özleştirmişsiniz meseleye farklı bir alandan bakıyoruz

     sosyolojik olarak insanın toplum halinde yaşaması gerektiğini zorunlu görüyorum ve topluluk halinde yaşarken organizmanın uyum içerisinde varlığını sürdürebilmesi ( doğa-hayvan koşullarından ve insanların birbirlerine karşı uyguladıkları kötülüklerden korunma ) için düzen sağlayıcı bir otoriteye ihtiyaç duyduğumuzu söylüyorum bunu hakkıyla yerine getirebilen alfadır ( ki bu oldukça zordur , 90 iqluk dişileri baştan çıkarmaktan çok daha zor ) daha küçük organizmalarda da ( örneğin bir ülke değil bir futbol takımı olsun ) aynı anlayış görülebilir gözümde çok farkları yok

     örneğin futbol takımlarında kimseye pas atmayıp tek başına gol atmaya çalışan yenilince ezilince hile çirkeflik her türlü onursuz orospu çocukluğunu yapan değil takımını bir amaç etrafında toplayıp harekete geçiren paslı oynamalarını sağlayan işler kötü giderken moral sağlayan ya da takım içi ilişkileri düzenleyen kişidir alfa ( ikisi de muhteşem oyuncu ( güçlü erkek ) olabilir ya da götün teki olan profesyonel bir futbolcu bile olabilir önemi yok )

     alfa davranış kalıbı ya da bir çeşit karakter güçlendirici değil önemli ve gerekli bir toplumsal roldür

     insan çok maskulen olup alfa olmayabilir hatta bu maskulenliği kendi içindeki bir ezikliği bastırmak için kullanılan bir zorunlu maske olabilir ( napolyon- kısa boy ) cihana hükmedicem çok güçlü erkeğim dersin onbinlerce kişilik ordunu mısırda bırakıp kaçarsın sikerim senin gibi alfayı )

     bence götün teki olmak ve alfa olmak birbirlerinden çok uzak kavramlar bu kavramları derinlemesine inceleyip konuyu aydınlatsak burayı takip eden özellikle yeni genç arkadaşların içinde bulunduğu organizmayı ileriye taşıyacak bireyler haline gelmesine katkıda bulunuruz

     1. Her lider alfa değil. Napolyonun mısırdan fransaya adeta götünde fişekle dönmesinin sebebi karısı josefin (baştan çıkarma sanatı, kitapta benzer örnekler çok).
      İlk golü hile yaparak elle atan, ardından ingiltere ortasahası ve defansını ipe dizerek ikinci golü atan futbol tanrısı maradona ise tam bir lider ve alfa.
      Söz konusu kadınlar ise “götün teki”ne bayılırlar. Ama götün teki olmak nedir onun tanımını doğru yapmak gerek.
      Ahlak sinyalciliği götlüğün zirvesi bence şu zamanlarda. Baya evrim geçirdi götler.

     2. Her lider alfa degilden ziyade her alfa her alanda alfa degil. Ozellikle de kadinlar konusunda.

     3. Aslında her alfa kadınlarla ilişkide iyi olmak zorunda da değil. Aynı zamanda bu konuda iyi olanlarla problemi olmaması da gerekir. Superman hayal kahramanı. Aynı anda her alanda iyi olmaya çalışan komik duruma düşer.

     4. Tersi de gecerli. Kadinlarla cok alfa ve basarili olup ufacik bir erkek grubunu bile yonetemeyecek adamlar da var.

 2. Trump ın alfa olduğunu kurulu düzene aykırı politikalarından da anlayabiliriz . ABD siyastine aykırı davranıyor ve gittikçe dozu artırıyor

 3. abiler bi ara yazmıştım sevgilimden ayrılıyorum diye ayrılmak istemiyorum diye sizi dinleyememiştim duygusal davrandım sevgime yenik düştüm hatta kızın yanında ağladım . o zaman düşman olmayalım diyen kız durduk yere en büyük düşmanı benmişim gibi davranıyor

  1. @brand e yavrum yaptığın yanlışları kendin bir bir yazmışsın. En ölümcül hatalardan birisidir kızın yanında ağlamak, güçsüzlüğün betalığın dibine vurmaktır bu davranış.Bu siteyi okuduktan sonra senden tiksindiğini seni hiç sevmediğini anlayamıyormusun halen? Yapman gereken oneitisini bıçak gibi keserek atman. Kendi hayatına yönel o kız özel değil, duygularına kulak asma kendi hayatına yönel düzeleceksin. Bu durumdan en hızlı tabak çevirerek kurtulursun.

   1. benim en çok zoruma giden bana yalan söylemesi seviyorum ama olmuyor falan yapıyodu. ben kendisine de söyledim zamanında ayrılmak problem değil yalan söyleme yeter diye . kızların düşünce yapısı aşırı derecede saçma kendi arkadaşına diyo ki sevgili falan düşünmüyorum. bugün tweet atıyo “bi kaynanam eksik” diye.

    1. ben kendisine de söyledim zamanında ayrılmak problem değil yalan söyleme yeter diye

     Bu kızın önünde ağlamaktan daha kötü. Tecrübeli bir erkek bu durumda tek kelime etmeden buhar olur. Tecrübesiz erkek ise pazarlığa (pardon iletişime) oturur.

    2. Hemen onu siktir et, alenen taşşak geçiyor. Hatta bir kaynanam eksik yazdığında yanında mutlaka kankaları vardır, kişneye kişneye gülmüşlerdir.

  2. Kızın yanında ağladıktan sonra o ilişkinin olma ihtimali koca bir sıfır. Bir an önce ilişkiyi kes yazma , arama. Sen kızı kaybetmekten korkarak en başta hata yapmışsın. O kızı ne zamandır tanıyorsun bilmiyorum ama ayrılınca hiçbir şey kaybetmezsin sadece o kızla tanıştığın günden bir gün öncesine dönersin böyle düşün.

 4. konuyla alakasız.evlenmek üzere olan bir arkadaş var.eşi olacak bayan kendi soyadını da kullanmak istiyor.bayanlardaki bu kendi soyadını da kullanma gereksizliğinin sebebi ne.bir de erkek izin vermeli mi.burda iplerin kimin elinde olduğuyla ilgili çıkarım yapılabilinir mi

  1. Feminen toplumun kadına verdiği gaz ile son zamanlarda arttı bu olay. Ben şahsen izin vermezdim. Ama kişiden kişiye göre değişir kimisi de bundan rahatsız olmaz. Ben çok rahatsız olurdum.

   1. Evet toplum bunu normallestirdi. Sahsen ben evlenmezdim ama bunu yapan ve evlilik materyali oldugunu bildigim hatunlar da gordum. Kocalari hayir dese belki israr etmezlerdi. Ama dedigim gibi benim kitabimda bu kadini evlenilmeyecek hatun yapar.

 5. Bazı dangalakların renk anlayışı işte bu kadar fakir, bir zzamanların siyah-beyaz televizyonları gibi.

  Odun, sığır babandır demeyeceğim, muhtemelen sen sonradan oldun, dünyadan bihaber ttarzınla da bunu tescilliyorsun, Türkiye dışındaki fikir skalası akape spor vs cehape zihniyeti maçlarından ibaret değil.

  Kelkit vadisinden değil, Chp.nin kalesi sayılan bir şehirden yazan laik-seküler değerleri benimsemiş bir adamım, ama bu sosyal demokrasi yobbazlığıyla erkeklerin feminenleştirildiği, ağır vergilerle girişimcilerin ezildiği gerçeğini değiştirmiyor.

  her neyse, konuyu daha fazla piç etmeyelim, emek verilmiş yazılmış, insanlara mal mal hakaret etmekten daha farklı yöntemler ararsan fikirlerimin vücut bbulmuş hali aşağıda, Kelkit vadisinden birileri üşenmemiş çalışmış…

  http://www.liberteryen.org
  http://www.lp.org
  http://www.ldp.org.tr

 6. Trudeau da betaysa biz neyiz? Yakisiklililik var. Para var. Statü süper. Ayrıca karizmatik de bulunan biri. Trp yazarları içinde bu adamdan daha alfa olan yok. Trump evet daha alfa ama trudeau’ya gülen “alfaları” anlamam.

  1. O dediklerin anneannesiyle evlenen Fransa Devlet Başkanında da var ama ikisi de beta. Buradaki vücut dili yanında genel vücut diline ve sürekli verdiği cuck face gülüşüne bak. Anasının kuzusu feministliği ya da karısıyla ilişkisine bak.

   Para, statü ve tip maskülenite getirmez ve götürmez.

   1. Trudeau’daki alfa özellikler sadece para, statü ve tip değil. Başarı var.(Ama Trump çok daha başarılı.) Liderlik vasfı var. Kararlı ve kararlarından dönmüyor.(Suriyeli göçmenler gibi) Espri yeteneği var ve hoşsohbet biri. Sizin aradığınız çatık kaşlı, herkese tepeden bakan, kibirli, bağıran çağıran biriyse bunların hiçbiri Trudeau’da yok. Liderlik konusunda Trump mı daha başarılı Trudeau mu ileride göreceğiz. Trump bu şekilde giderse bütün dünyayı karşına almasının faturasını hem kendisi hem ülkesi ödeyecek. Siz de buna süper lider diyorsunuz. Her neyse yıllar sonra görürürüm kendi ülkesinde Trump’a destek veren tayfayı. O zaman kim daha iyi liderlik vasfına sahipmiş bakarız.

    Maskülenlik dersek Trudeau’nun vücudu kaslı, boks maçı yapıyor. Siz sadece vücut diline bakarak bir adamdaki tüm diğer özellikleri yok sayıyorsanız Trudeau’ya beta dersiniz.

    1. Trudeau olmasa sadece mavi haplı derdim (erkek feminist olduğu için) ama Trudeau gerçekten de bir beta. Karısıyla ve annesi ile ilişkisinden, politikada yaptıklarına kadar kendisini feminen buyruğa adamış ve o buyrukça zaten oraya konulmuş bir beta. Hindistan’a gidip millete yaranacağım diye artık kimsenin giymediği antik elbiselerle dolaşması ve o esnadaki davranışlarına bak.

     Bir erkeğin davranışlarından, mesela şuradaki oturuşundan, alfa mı beta mı olduğunu çıkarabilirsin. Trump alfa ama sevilecek ya da takip edilecek biri olması gerektiğini söylemedim. Ben seviyorum o ayrı.

    2. Trudeau’ya redpill çevresinde chad mangina derler. Adamın tipi ve vücut yapısı çok iyi. Aslında sağlam alfa olabilecek biri iken anası ve kendini feminene adaması nedeniyle beta.

     Siz sadece vücut diline bakarak bir adamdaki tüm diğer özellikleri yok sayıyorsanız Trudeau’ya beta dersiniz.

     Ben betanın ve alfanın bir davranış seti ve kafa yapısı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle Trudeau’ya beta diyorum.

     1. Adam siyasi taktik gereği feminizmi destekliyor ki bu birini mavi haklı yapmaz. Ama game yok adamda. Yine de ister hiyerarşi ister cpd olarak bakın en tepe %1de.

     2. Adam feminist. Siyasi taktik falan değil. Ben bunun gibi oturan, konuşan ve numale grimace veren alfa görmedim. Ama sen alfa davranışları daha baskın diyorsan sana alfadır. Bir şey diyemem.

      Bu alfa beta lafları şahsen beni sıkmaya başladı. Makülen ya da değil daha somut ve anlaşılır.

 7. Açık ve net adam da maskuleniteden eser yok, sadece pipisi vardır sanırım. Ben de böyle oturan alfa görmedim. Suratındaki ifade de ortada. Vücudu bu nesil kızların çoğundan daha kapalı bir vaziyette oturmuş. Artık kızlar bile paçalar ayrık erkek gibi oturuyor.

  Tredau için konuşuyorum, adam yakışıklı, paralı, statülü fakat kafa yapısı bu ve oyunu zaten yoktur sanıyorum. Tredau tüm bunlara sahip iken hiçbir kız bu, duruş ve oturuşu ile ona gerçek bir çekim duymaz açık ve net…

  1. Statüsünden ve tipinden dolayı oldukça fazla sayıda kadına çekici gelecektir. Ama maskülenitenin tek ölçüsü değil.

   1. Elbette ona şüphe yok. Ben daha çok bir kadının karşısında böyle otursa statüsü ve parası da olsa karşısındaki kadının ona gerçek bir arzu duyması güç diyorum.

    Yine de statü ve parasıyla onun bu kadar beta ve mavi haplı olma lüksü kuşkusuz var.

 8. Justin tam bir ipne havasında oturmuş karı gibi vücut dili var. Trump başkanlıktan önce vakıf konuşmalarında homoseksüelliğe karşı olduğunu söylemişti birkaç kere. Dikkat edin Trump Justina nasıl bakıyor! İçinden şöyle diyor yavşağa bağ hele(:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *