Kadın dövmek

Fx7 sormuş :

Mahmut abi sorum feminizmle alakali biraz.

Gecenlerde bi tane adam kadini sokak ortasinda dovuyo diye millet adami linc etti dovdu. Ama adam hakli cikti. Adami aldatmis adamin parasini calmis vs vs.

Misal bir kiz kabul edilemez bir sey yapti diyelim.(ailenden birine zarar ne bileyim onca emek verdigim bir seye intikam ugrunazarar verme vs vs )
Kıza vururdum büyük ihtimal.

Cunku bi erkek yapsa sonu kotu olacak şey icin kiza neden alttan alayim eşitlikse eşitlik.

Kizi ilk gordugum yerde saldirirdim da cevredeki tepki beni korkutuyo malum cok yanliş lansedilebiliyo. Sapik var diye bagirir taciz vs vs herturlu erkek haksiz gozukuyor. Yoksa ben mi sığ düşünüyorum.

Ee bunun karsisinda elim kolum bagli mi durayim ne yapmaliyim ki?

Adamı hem aldatıp hem parasını çalan bir kişiye karşı kendini tutmak zor olsa da insan eğer mümkünse akıllıca ve soğukkanlı davranmalı. Dövüş sanatı geçmişimin de etkisi ile şahsen bana saldırmadığı sürece benden fiziksel olarak güçsüz birine saldırmaya karşıyım. Özellikle de bir kadına. Kadın olduğu için değil tabii ki fiziksel olarak çok güçsüz olduğu için. Tek bir yumruğumla komalık olabilecek birine sana ciddi şiddet uygulaması hariç vurmak akıllıca ve etik değil. Biraz doğu felsefesinin de etkisi ile eğer biri beni o kadar sinirlendirebilirse, o kişinin bana karşı (duygusal gücümü kaybetmeme neden olarak) zafer kazanmış olduğunu hissederim. Bu nedenle bence bir insanın tutumu “sen ne yaparsan yap beni duygusal olarak etkileyemezsin” olmalıdır. Biliyorum, Türkiye gibi salya – sümük ağlamanın, beni mahvettin diye böğürmenin ve ota boka öfke nöbeti geçirmenin neredeyse erkeklik ve romantik sayıldığı bir ülkede bu zor. Ama doğru olan bu.

Sokaktakilerin adama girmesini haksız bulmuyorum. Adam, kendisine saldırmamış ve daha güçsüz birine tekme tokat saldırıyor. Ama keşke aynı duyarlılığı mesela daha ufak tefek bir erkeğe saldıran adama da göstersek.

Bakın kadın dayağı haketmez, kadına el kalkmaz falan demiyorum. Ama size 100 kere vursa zarar veremeyecek kadar güçsüz birini tek yumrukta komalık edebilirsiniz, o nedenle vurmayın.

***

Paranı çalan kadını mahkemeye verirsin. Eğer feminizm / eşitlik masalına uyarak karınla ortak hesap / ortak birikim açtı isen ve param çalındı dediğin hatunun o ortak hesabı boşaltması ise, sonucuna katlanırsın. Benim eski eşimle bir ortak hesabım vardı. Hatun onu boşalttı ve ben de üstüne bir bardak su içtim. Benim aptallığım. Kırmızı hap öğretisini unutmasa idim, bir kadının “sana ait her şeyin kendisine, kendisine ait her şeyin de kendisine” ait olduğunu düşünen bir yaratık olduğunu aklımdan çıkarmaz, ortak hesapta o kadar para tutmazdım.

Evli bir kadın, kocasının parasını çalamaz. Yani çaldığını düşünemez. Mümkün değil zira evli bir kadının kafasında kocasının parası kendisine aittir zaten. O nedenle bir kadınla ortak hesap açmayın, açarsanız da maaşınız o hesaba yatmasın. O hesapta büyük para bulundurmayın. Büyük parayı (eğer o paranın çoğu sizin tarafınızdan biriktirilmiş ise) kadının erişiminden uzak tutun. Başından bu konuda katı olun. Kadınlar size ait her şeyi kendilerine ve çocuklarına ait varsayarlar. Ve kadının kafasında o şey, size ait değildir. Siz onu onun için kazanmışsınızdır. Bu kafada biri ile büyük miktarda ortak para bulundurmak akıllıca değil.

***

Aldatma ise biraz daha çetrefilli. Aldatılan erkeğin yapabileceği en akıllıca şey kadını orada ve anında terk etmek. Şöyle terk etmek. Başka şansın da yok. Bir kere bu konuda cinayet işlemeye hakkın yok. Kimse aldattı diye ölmeyi hak etmez. Öyle olsa alfa erkeklerin hepsini telef etmek lazım gelirdi.

Fiziksel şiddetle hatunun aldatmasının sana çok koyduğunu da gösterirsin. Aldatılmak insana koyar tabii  ama ben asla beni aldatan bir kadına “vay be Mahmuta çok koymuş” deme zevkini yaşatmazdım. Gerçi sen buhar olursan da öyle düşünecek ama bir tarafı da içini kemirecek.

Eğer aldatan kadını linkteki yazıdaki gibi silersen, en büyük intikamı alma şansın olur. Aldatan insanın içinde hep bir suçluluk duygusu olur. Sen kadını döversen, bu suçluluk duygusunu bir kenara atar ve iyiki aldatmışım der. Buhar olursan, o suçluluk duygusu katlanır. Üzerine de hipergami işin içine girer. Böyle kolayca silebilmen senin yüksek değerli bir erkek olma ihtimaline işaret eder ki kadın hayatı boyunca “acaba büyük balık hem de benim aptallığımdan mı kaçtı” yarasını taşır bir tarafında. Kadınlar bir erkeğin ilgisini bu kadar kolay çekebilmesini her zaman kendilerinin çok değersiz olmasına yorarlar. Bu da bir kadına fena koyar. Kadınlar sosyal olarak daha akıllı yetiştirildiklerinden tabii ki bunu asla erkeğe göstermezler. Ama iç dünyalarında olan budur. Bence bu duygusal “dayak”, 3 – 4 gün sonra geçecek, kadının kendisini haklı çıkarmasına yarayacak ve senin de başını fena derde sokacak dayaktan çok daha iyidir.

Sizin yapmanız gereken hiçbir kadına, karınız bile olsa, gereğinden fazla duygusal yatırım yapmamak. Bunu yaparsanız, aldatılmak şiddetli bir etki bırakmaz. Özellikle de bu devirde, kadınların özgür kızı oynamaya çok meraklı olduğu devirde, bir kadına fazlaca duygusal yatırım yapmak çok tehlikeli. Bakın 61 yaşında, dünyada her şeye sahip bir adam, her tarafından “bana duygusal yatırım yapma” akan oneitisi kendisini aldatınca intihar etti. Mavi hap, bu devirde, çok tehlikeli. Kırmızı haplı bir erkek, kadının melek olmadığını ve en alfa erkeğin bile aldatılabileceğini aklının bir köşesinde tutar.

Aldatmanın tek kalıcı zararı ve erkeğin asıl problemi, kendisine ait olmayan bir çocuğu yetiştirme ihtimalidir. O konuda ise artık babalık testi var. Çocuğa duygusal olarak bağlanmadan gizlice yaparsın babalık testini, eğer çocuk senin değilse karıyı da çocuğu da terk edersin. Gerçi hatun doğum belgesinde baba olarak senin ismin yazıyor diye senden iştirak nafakası isteyebilir ama en azından ilerde duygusal yıkıma uğramazsın.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

56 thoughts on “Kadın dövmek”

 1. Abi aldatma konusuna fazla deginmissin sonuna kadar haklisin ancak
  Duygusal olarak yatirim yapmayacagiz tamam ama yanına kâr mı kalacak.

  Benim sorum daha çok şuydu
  Ornek olarak bu kiz geliyo anneni vs darp ediyo sen de diyorsun ki dövme git sikayet et bu mudur??

  Veya emek verdigin bir koleksiyon veya işinle ilgili projeleri yirtip atti.
  Napcam ki şikayet mi edeyim boyle bir seyi kanit yok bişey yok.

  PEKİ O BİZE VURURSA
  Lisede şahit oldum.

  Kız erkege tokati basıyo ve gidiyor.
  Erkek de sinirlendi beklemiyodu.
  Kız direk toplu bi alana çıkınca erkek bir halt yapamadı.
  Çocuk sinirden çatladı resmen

  Bu tip vurup kaçmak yani habersiz fziksel şiddette bulunan bir tipe napilabilir.

  1. Dostum yasalarca bu kadar yasaklanmis ve toplum tarafindan asiri abartilmis bir seyi herkes icinde sirf sinirini atmak icin yapmak sence akil kari mi ? Jordan in sozuydu galiba erdemli olan canavar olmak degil canavar oldugu halde oyle davranmamak. İste burda da erdemli olan dovmek degil dovmemek.

   1. Mahmut abi diyo ki eşitlikse eşitlik bana vurduysa vurarım diyo

    Bi kadın vursa bize (herhangi bir cisimle vs)
    fakat bir şekilde biz karşılığını veremedik.Onun karşılığını nerede nasıl vermeliyiz?

    Sonucta vurduysa karşılık olarak vurulabilir diyorsunuz.

    Her gun gordugun biri olsa sürekli gorecegim.

    Hiç olay olmamış gibi mi durayım yani saçma geliyo bu.

    1. Tam olarak öyle değil.

     Öncelikle yeni dünya düzenine hoşgeldin. Karın sana vururken tırnağı kırılsa polis çağırıp “yaralandım” diye seni içeri attırır. Yaşadığın devir bu. Yok bana ne ben girerim dersen de sonuçlarına katlanacaksın. Ama sonuçları ağır.

     Fiziksel saldıran kıza ne yapılır? Bana lisede bir kız tokat atsa tokatı yerdi. Hele öyle şahitler önünde ilk tokatı o atmış herkes görmüşken hiç acımazdım. Ama şimdi 20 yıl sonraki halimle bunun aptallık olduğunu düşünüyorum. Tokatı sana sinek çarpması olan, ama senin tokatınla kamyon çarpmışa dönecek birine sinirli bir anında tokatı basmak yerine arkadaş gibi sinirden çatlamayı tercih ederdim. Emin ol, erkek olarak kadınlardan çok daha güçlüsünüz, genellikle vurmamanız vurmanızdan iyidir.

     Aldatmaya gelince : kadının yanına kar kalmayacak, seni kaybedecek. Eğer seni kaybetmek hiç problem değilse, o zaman zaten olmaman gereken bir ilişki içindesin. Eğer mavi hapla kendini kandırma gayretini bırakırsan, kadın için bir değerin var mı yoksa başka dal bulana kadar sende mi sallanıyor anlarsın. Duygusal yatırım yapmayın, size belli seviyede düşkün olmayan hatunu terk edin. Bu durumda da aldatan kadın çıkar ama kaybı büyük olur.

     Senin yanına kar kalacak mantığın, mavi haplı ve erkeğin ilişkiye ilgi, zaman ve kaynak (yani değer) getirdiğini gözardı eden propoganda kaynaklı. Aldatan salağın seni kaybetmek yanında, kendisi gibi bir orospudan yol yakınken dönmeni ve daha yeni ve iyi bir kadın bulmanı sağlıyor. İlişkiye kadından daha değerli birşey getirdiğinizin, onun değerini bilmeyen kadını çoktan şutlamanız gerektiğinin farkında olun.

     Onun harici ne olacak sanki? Erkek aldatınca yanına kar kalmıyor mu? Belki de kar kalacak. Sen hatunu dövünce sanki kar kalmayacak mı? Dünya gül bahçesi değil. Size bazen bazıları kazık atacak ve hiçbir şey yapamayacaksınız. Yanlarına kar kalacak. Umurlarında bile olmayacak. Adam “tohumuna para mı saydım” diye hatalı sollamada giriyor sana ölüyorsun ve yanına kar kalıyor. Aldatma ne ki?

     1. Sonucta vurduysa karşılık olarak vurulabilir diyorsunuz.

      Senin gibi büyük egolu, kadınları olması gerekenden fazla ciddiye alan atarlı bir gencin elinin ayarı olmaz. Vurursa vurmayın. Kız sana 100 kere vursa burnun kanamaz, sen ona bir vursan beyin kanaması geçirir. Ya da bayılır. Ondan sonra okuldan atılırsın. Yani kız sana bir tokatla verebileceğinin 1000 katı zarar verir, sen ise bi bok yapamamış olursun.

      Yeni neslin ne kadar duygusal olarak zayıf, 1000 kilometre geniş, 1 cm derin egolu olduğunu unutuyorum. Sizin mavi hapınız yüzünden yarın başınızı belaya sokacaksınız sonra da gelip burada Mahmut vur dedi diye atarlanacaksınız. O kısıım git vur demiyordu, adam haklı diyordu. O nedenle çıkarıyorum.

     2. Bende durumu felaketleştirme var.
      Ya 3 4 kız toplanıp saldirsa falan diye absurt ornekler olusturuyorum.
      Peki o zaman gerekli merciye sikayet etsemmi yoksa arkamdan ne derler
      Hic kimseye soylemesem mi
      vs vs

      Tarzi saçma ve yanlış olduğu açıkça siritan durumlar.

     3. Kafani olmamis seylere takma. Bosa zihin enerjisi harcarsin ve ipin ucu kacarsa klinik paranoyakliga gider.

     4. Büyük egolu genç neden kadınları ciddiye alsın ki. Egonuz ne kadar fazlaysa diğer insanları o kadar az ciddiye alırsınız. Bu sebeple kendini beğenmiş göt herif olarak anılan erkekler kadınlarla ilişkilerinde başarılı olurlar. Ama o kendini beğenmişlikleri hayatlarının diğer alanlarında başlarına bela olur.

      “Elinizin ayarı tutmaz” kısmına katılmıyorum. Sonuçta sert seks yaparken-kadınlara karşı kızgınlığı atmanın iyi yoludur birkaç arkadaş daha demişti- elimizin ayarı tutuyor.

      Kadın dövmeyi savunduğum anlaşılmasın. Kadın dövmek hem ahlaklı davranış değildir hem de sizi küçük düşürür. “Bu adam psikolojik zayıf ancak kaba kuvvetle beni yenebiliyor” diye düşünür. E diğer bütün erkeklerde kaba kuvvet var zaten? Dayak atınca kendinizi aşağılarsınız. İşin sırrı kadınları umursamamakta. Adminin dediği gibi problem ego değil egosuzluk. Kadınlar umrunda olmayan adam kadınlara vurmaz.

     5. Buyuk egoyu tirnak icine almam lazimdi. Ben disardan cok buyuk egolu gorunen ama en kucuk seyde tuzlabuz olan egoya 1000 km genis 1 cm derin diyorum.

      Erkeklerin de kizlarin da ego problemi var. Kizlarinkini ekstra ilgi sisiriyor.

     6. Yanlış yazdım aslında. Ego dediğim gibi hem faydalı hem zararlı. Kızlarla ilişkide çok faydalı. Egonuz ne kadar büyükse amused mastery’i o kadar iyi yaparsınız. Ama ego sizin gözünüzü kör ederse bu sefer kendinizi geliştirmenize engel olabilir. Egoyu kime yansıtacağınız önemli. Yanlış kişilere egolu davranmanın bedeli ağır olur.

      Yeni nesil ego çok fazla demiş admin. Belki evet ama kızların egosu daha da fazla. Yeni kuşak eskisinden egolu olsa da kadın-erkek egosunda bir dengesizlik oluştu. Yani yeni nesil kızlar eskisinden 10 kat daha egoluysa erkekler 5 kat egolu oldu. Bu sebeple de erkekler hipergamiye yenik düştü. Kız arkadaşınızdan 3-4 kat daha egolu değilseniz onu asla domine edemezsiniz. Erkeklerin sorunu bu işte. Özgüven ve özsaygınız kızların altında kalıyor. Halbuki en az 3 katı olmalı ki ilişkide dominant taraf olasınız.

      Be irrationally self confident (but only at your relatioships with chicks)

     7. Bu konuda ayri bir yazi gelecek. Sorun on yillardir pompalanan self esteem Turkceye ozsaygi / deger olarak cevrilir ama esteem hayranlik anlamindadir ve populer kulturde pompalanan hali de ici bos bir ozhayranliktir.

      Genc neslin egosu ozhayranlik temelli. Ozguven degil. Ozguven gokten inmez. Bir seyi defalarca deneyip yenilsen de sabrederek o seyde ustalasarak kazanilir. Ozdeger ise sirf su halinle cok degerlisin, ozelsin pompasidir. Egosuzluk dedigin benim 1 cm derinliklj ego dedigim seye denk.

     8. “Buyuk egoyu tirnak icine almam lazimdi. Ben disardan cok buyuk egolu gorunen ama en kucuk seyde tuzlabuz olan egoya 1000 km genis 1 cm derin diyorum”

      Sağlam bir ego en küçük şeyde tuzla buz olmaz ki 🙂 Sağlam ego kolay sarsılmaz. Kendini kızlardan yukarıda gören bir erkek kızların onun hakkındaki yorumlarını neden umursasın. Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış. Gençler o dağ olmalılar.

      Buradan bizi okuyanlara seslenmek istiyorum:

      “Arkadaşlar kızlar gözünüzde hiç büyüttüğünüz gibi değiller. Bakın o tagthesponsor güzel bir örnek. Oradakiler güzellikleriyle var olmaya çalışan ve memelerinden başka kendileriyle gurur duyabilecek şeyi olmayan kadınlar. Deve yükü para karşılığında deveye verip, şeyh bokunu(protein olur o bok) afiyetle yiyorlar. Çok güzel ama güzelliği dışında övünecek bir şeyi olmayan kadınlarla karşılaştığınızda o siteyi hatırlayın. Ayrıca Rollo Tomassi’nin prenseslerimizi hüzünlendiren meşhur grafiğini unutmayın. O 25 yaşında çok güzel kızın bütün varlığı 10 sene sonra eriyip gidecek. Ama sizin kendinize yaptığınız yatırımlar kalacak. Siz bu siteyi en azından okuyor bile olsanız kendinizi geliştirme kararı almış insanlarsınız. Senin anadilin gibi konuştuğun İngilizcenin, kurduğun işin ya da kurumsalda yaptığın kariyerin, geliştirdiğin entelektüel bilgin 10 yıl sonra da değerli olacak. Bunu aklınızdan çıkarmayın.”

      İmza: Bir dost… Zamanında kızları ciddiye alma salaklığını yapmış bir dost.

     9. “Genc neslin egosu ozhayranlik temelli. Ozguven degil. Ozguven gokten inmez. Bir seyi defalarca deneyip yenilsen de sabrederek o seyde ustalasarak kazanilir. Ozdeger ise sirf su halinle cok degerlisin, ozelsin pompasidir”

      Tam da bunu kastediyorum. Güzellik çalışılarak gelmez. Ve geçicidir. 10/10luk 25lik kız 35inde 5/10. Değeri çok geçici yani. Ama erkek çalışıp kendini geliştirerek hem hak edilmiş bir özgüvene hem de kalıcı güce sahip olur.

      Ortalık güzel ve boş kadınlarla dolu. Hepsinin egosu da temelsiz.Hele red pill yayılınca güzelliklerinin bir anlamı kalmayacak. Kadın tapınıcılığının bir anlamı yok.

     10. Vurursa vurmamı?
      18 yaşındayım bir kız bana vurursa ben de ona geçiririm(Bundan önce bir iki kez uyarabilirim, haksız duruma düşmemek için.).

      Zayıflar diye saldırma hakklarımı oldu şimdi :D?

     11. Hakkaten öyle
      Sinirden çatlamayı tercih etmek sanki efendiyim ben kızlara vurmam tarzi sünepe iyi çocuk rolüne bürünmüş hissi veriyor.
      Karşıdaki de bunun bilincinde olduğu için itin gotune sokuyo

      Ortaokul lise başlarında ayan ablalar falan vardı.
      Hatırlıyorum 3 4 tanesi kenara çekip adam ol lan diye itekliyodu beni.
      Ellerinde de bisey vardi da hatirlamiyom xd

      Tam hatirlamiyorum ama bisey olmadan geçti o olay.
      Simdi bu kezbanlar orda beni haşat etse
      Sonrasinda bi bok yapamicam yani.
      Kabul etmesi zor be haci

     12. “Hakkaten öyle
      Sinirden çatlamayı tercih etmek sanki efendiyim ben kızlara vurmam tarzi sünepe iyi çocuk rolüne bürünmüş hissi veriyor.
      Karşıdaki de bunun bilincinde olduğu için itin gotune sokuyo”

      –Sinirden çatlamak kendi başına acizlik göstergesi zaten. KP’ın sinirden çatla ama vurma diyeceğini sanmam. KP sinirlenme, umrunda olmasın der. Duygusal tepki vermemek gerek.
      Son noktada haklısın. Bazı kızlar; kız oldukları için onlara bağıramayacağımızı, vuramayacağımızı sanılıyorlar ama yanılıyorlar.

      “Ortaokul lise başlarında ayan ablalar falan vardı.
      Hatırlıyorum 3 4 tanesi kenara çekip adam ol lan diye itekliyodu beni.
      Ellerinde de bisey vardi da hatirlamiyom xd”

      –Geçmiştrn kalma bir deneyimin var demek ki. Bilinçaltında yer etmiş.

      “Tam hatirlamiyorum ama bisey olmadan geçti o olay.
      Simdi bu kezbanlar orda beni haşat etse
      Sonrasinda bi bok yapamicam yani.
      Kabul etmesi zor be haci”

      Bak buna da katılmıyorum. Kimse beni haşat edemez. Karşımda erkekmi var kızmı var diye bakmam. Böyle bir durumda kendimi savunurum kimse de umrumda olmaz.
      Kabul edecek bir şey yok, kendini ezdirme.

      Ayrıca şunları da belirteyim:

      1. Bana saldıran kızlara ben de vururum demem, sinirlenip saldırmak olarak algılanmasın. Tamamen sakin ve kontrollü bir şekilde vururum. Ha, zayıf vurmam koyduğum zaman o iş biter ama bunu duygusal tepki vererek yapmam.

      2. Kıza direkt saldırmam. Çevrede insanlar, güvenlik kamerası vb var ise(ki bu önemli bence) “saldıran tarafın karşı taraf olduğunu” netçe gösteririm işte. Sesli bir şekilde uyarırım, bir daha denersen kendimu korurum derim(Herkesin duyabileceği şekilde), elimle de bana yaklaşmasını engellerim ki savunmada olduğum belli olsun(Bana vurmasına izin vermem bu arada.). Hâla devam ediyorsa yapacak bir şey yok. Ha, ilk darbeyi onun yapmasına izin verebilirim yine kendimu kolladığım belli olsun diye. Sonra affetmem ama.

      Bu şuna benziyor, düşünün bir sinek sizi rahatsız ediyor. Üstünüze konuyor, bir kovuyorsunuz iki kovuyorsunuz gitmiyor. O zaman artık sineği kovmak için değil de sineğe zarar vermek için hamle yapmazmısınız. Sinek benden zayıf, vurursam ölür demezsiniz herhalde.
      (Bu benzetme yanlış anlaşılmasın, sen kadınlara sinekmi diyorsun vb. gibi saçma şeyler duymak istemiyorum).

      Kimsenin ne bana vurmaya, ne vaktimi çalmaya hakkı yok.

      NOT: Burada yazdıklarımı okuyup da kimseyi yaralamayın. Herkes kendi hayatından sorumludur, sizin hayatınız beni bağlamaz. Başınızı yakmayın sonra.

     13. 3-4 kız toplanıp üzerine çullanması uç bir örnek gibi görülebilir ama şahsen başıma geldi mahmut abi 😀 Lisedeyim tabii,bizim bir arkadaş var beraber kantinciyi kandırıp sahte para vermiştik 200tl sonra yakalandık 🙂 bu lavuk okuldan atıldı sevgiliside bizim yan sınfta idi benden gizlice fotoğrafını çekmemi istedi o zamanlar ilişkileri çalkantılıydı biraz herneyse, sonuçta en iyi arkadaşımdı ozaman gittim fotoyu çektim kız farketmiş 🙁 okul çıkışında kız sinirli bi şekilde sınıfa girdi yanında 3 feminkle beraber az kala okkalı bi yumruk yiyodum sonra çıkışta istiklal marşı okundu herkes dağıldı ben eve gidiyorum, beni falan aramış numarasını eski manitamdan bulmuş aynı sınıftalardı bu benim eski manitayla, bende otobüsteyim eve gidiyorum mecidiyeköye gel dedi benim istikamet mecidiyeköy zaten herneyse bizim arkadaş aradı gitme dedi gitsem napcaktı acaba adammı çağırmıştı 😀 buda başımdan geçen absürt bir liseli anısı…
      öyle kız çağırırsa falan gitmeyin aklınızı kullanın adam çağırtıp meydan attırabilir ki zaten 1001 tane köpeği var böyle kızların öl dese ölücek arasa pavlovun köpeği gibi koşup gelicek betalar tanıyorum ozamanlar yeterincede fiziksel gücüm vardı fitnessa gidiyordum 1 senedir ama aklımı kullandım sizde aklınızı kullanın allah kullanın diye vermiş 🙂

 2. Mahmut abi, hayırlı bayramlar. Bir soru sormak istiyorum; kız arkadaşın olan bir kadına bir iki gün az ilgi gösterince “senin neyin var, benimle ilgilenmiyorsun , neden soguksun ” gibi tepkiler vermesi neye yorumlanır? Şaşırdığım nokta bir iki güne böyle tepki veriyor yani soft Next falan değil.

  1. Alaycı bir üslupla: ” Müsaade et de diğer sevgililerime de vakit ayırayım ama ‘hep ben hep ben’ olmuyor ki böyle.” deyip boynunun hassas noktasından sana lazım olanı alıp kizin bu ilgi isteğine hemen boyun eğmeyerek devam et. Hap etkisini göstermeye başlamış. Kız arkadaşın muhtemelen seni zaten avcunda görüyordu, şuan tedirgin.

 3. Sana vuurduysa been de bvurulabilir diyorum, fazla ımarıklığa izzin vermemek lazım, ama oun dışında Mahmut bey’e ben de katılıyorum, risk analizini iyi yapmak lazım.

  Bu arada yanlışım yoksa soy bağının reddi davasıyla iştirak nafakasından kurtulunabilir.

 4. Sana vurduysa, kendini korumak adına ben de vurulabilir ya da engelleyici müdahalede bulunulabilir diyorum, şımarıklığı hoş görmemek lazım, onun dışında mahmutt bey’ katılıyorum.

  Bu arada, yanlışım yoksa, çouğun başkasından olma durumunda soy bağının reddi davasıyla iştirak nafakaasından kurtulabiliyorsun.

 5. Hocam selamlar. Siteyi kesfedeli birkac ay oluyor. Tum yazilari okuma firsatim olmadi. Cogunu okudum diyebilirim.

  Bir konu hakkinda dusuncelerinizi merak ediyorum. Sitede genel olarak maskulen alfa davranis sergilemesi gereken bir erkegin nasil olmasi gerektiginden bahsediliyor. Kadinlar ve diger sosyal cevrede nasil davranmamiz gerektigi vs.

  Benim sormak istedigim aileye karsi nasil davranmak gerektigi. Baskici bir baba sahibiysek ve bu bizim maskulitemizi engelliyorsa ne yapmamiz lazim. 21 yasinda universite ogrencisi olarak soruyorum bunu. Her ne kadar yas 21 de olsa universite ogrencisiyiz ve ailemizden para aliyoruz. Rest ceksen cekilmiyor. Ustelik her zaman agresif de degil. Normalde nötr takiliyoruz. Ama bazen bazi konularda mukemmeliyetci davranip cocuk gibi azarladigi oluyor. Agresif davraniyor vs. Bu durumlarda sineye mi cekmek lazim. Babamdan korkuyorum acikcasi. Tam olarak neyden korktugumu da bilmiyorum bunu itiraf etmek de zor. Yanitlayacaginizi umarak anlatiyorum. Cusse olarak babamdan iriyim ama bu korku dayak yeme korkusu da degil sanirsam. Cunku cocuklugumda birkac defa haric dayak da yemedim babamdan. Ama kucuklugumden beri cok azarlardi. Bilincaltima mi islemis bilmiyorum ama bir korku var ve bu korku benim disarida baska insanlarla iletisimimde de ortaya cikiyor. Birisiyle tartisacagim zaman vs. Bu da benim cogu zaman tepki koymami engelliyor cesaretimi kiriyor maskulinitemi dusuruyor. Dogal olarak tum dusunce sistemimi bozuyor. Kizlar konusunda bile. Her ne kadar konusmak da rahat olsam da feminen bir konusma olabiliyor veya karsi tarafi sikip atabilecegimi dusunemiyorum bile.

  Babana rahatsiz oldugun konularda konus seklinde bir tavsiye verebilirsiniz. Ama elestirdigim takdirde patlama yasaniyor daha once denedim. Lise sonda bir konuda ters cevap verdim sinir krizi geciriyordu. Ben de bir daha cevap verme olayina girmedim. Cok buyuk bir sey olursa cevap veririm diye dusunuyorum ama cogu zaman onun bos kizginliklarini sineye cekiyorum. Bu arada sehir disinda ayri evde yasiyorum. Ailemin yanina geldiginde yasiyorum bunlari sadece. Senede birkac defa katlan diyebilirsiniz zaten oyle yapiyorum ama sanki bilincaltimi etkiledigi icin universitedeki ailemden uzak hayatimda da benimle beraber gibi. Bu yuzden sanki babamla birkez kavga etsem icim rahatliycakmis tum hersey cozulecekmis gibi hissediyorum. Ama sonucta her ne kadar duygusal anlamda babalik yapmadiysa da maddi olarak yillarca bize bakti ve ben ters dusmek istemiyorum.

  Tipik turk babasi oldugunu dusundugum icin anlattim. Bence sitede bu sekilde buyumus cok adam vardir. Bu yuzden bu konu hakkinda dusuncelerinizi merak ediyorum.

  1. Hocam klasik Türk babasından çok farklı bir baba tipi anlatmıyorsun. 21 yaşında üniversite öğrencisisin. Kendi paranı kazanmaya başlamana az kalmış. O zaman kadar çekeceksin, ondan sonra da aranıza mesafeni koy. Gerçi şimdi de koy ama parasını yediğin adama kolay rest çekemezsin.

   Bilmiyorum Türkiye’de oğluyla konuşarak anlaşan kaç baba var ama çok yoktur. Senin baba bey bana garip gelmedi. Bu Türk tipi babanın tek problemi, bu tip bir gıcıklıklarından dolayı rol modeli olarak hiçbir işe yaramazlar. Onun dışında kalıcı etkileri yoktur.

   Amma velakin, o “korku” olayın üzerinde çalış. Korkun muhtemelen babanın içine yerleştirdiği korkudan ziyade, babanın maskülen örnek olarak seni korkularının üzerine gidecek şekilde yetiştirmemesinden kaynaklanıyor. Onu yenmek için bizim geçtiğimiz yollardan geçmen, yani korkularının üstüne gitmen lazım.

   Öncelikle ailenden uzakta yaşa. Babanla aranda en az 500 km olsun. Sonra da hayatını ona açma. Benim peder bey seninkinden beterdi ama ben üniversiteye gitmeden rest çektiğimde kuzu gibi olduydu. Seninki olmamış. Belki erişkin bir erkek olarak kendi ayakların üstünde durmaya başladığında olur.

   1. Cevap icin tesekkurler. Ayri yasiyorum zaten. Farkli bir sehirdeyim. Okulumun bitmesine 3 yil var. Aslinda bana cok sorun olmuyor zaten cok cok az gorusuyoruz. Normalde de gorusurken problem yok ara sira oluyor dedigim gibi. Ama ben meselenin bilincaltima etki ettigini dusundugum icin rahatsizim bu konuda.

    Ama sanirim dediginiz de haklisiniz. Buradaki ogretileri uygulayarak korkularimi asabilirim. Aileye biraz mesafe koymak da onemli. Babamla ne kadar uzaksam annemle o kadar yakinim. Yedigim her halti biliyorlar. Bunun sebebi de benim. Her seyi anlatmaua yonelik yetistirildim ve aliskanlik oldu buna devam ediyorum. Oyleki arkadas cevremde bile herkes benim hakkimda cok sey bilir.

    Sanirim mesele biraz daha fazla bende bitiyor. Yavas yavas yetisecegiz.

   2. Aynı sorundan bende muzdaripim ama nedense birazda kişinin kendi kişiliği ile alakalı gibi geliyor.
    Babam sürekli yapamazsın, edemezsin, ilk kodumu yazdığım zaman “bu ne ki ben de yaparım git daha iyisini yap” tarzı cevaplar verdi her başarımda buna benzer olaylar yaşandı ama garip bir şekilde altan alta da hırslandırıyordu ve güven veriyordu. Evet belki tartışma konusunda biraz kırmış olabilir ama ters teperek birisi bana karşı sinirlendiği ve ya bağırmaya başladığında sakinliğimi koruyup yüzüne karşımdakini daha da sinirlendirebilecek gülücüğü yapıştırıveriyorum.

     1. Öyle olsaydı böyle bir şey söylemezdi muhtemel,söylemesinde ki niyetini bilmiyorum ya aşağılamak için (boş şeylerle uğraşma kafasında) ya da tam aksine daha da hırlsandırmak için söylüyordu bunu bilemem ama bu beni hep hırslandırdı ve ekmeğini bu yıllarda yiyorum.

 6. “TRP bu tip yerlerde kadın düşmanlığını arttırır. Kadın cinayetlerinin artmasına sebep olur.” gibisinden içi boş eleştiriler vardı bir aralar.
  TRP yazarları da “Kırmızı Hap yutmuş bir erkek kadın doğasını öğrenmiş ve bilmiştir. Bu erkek olası bir aldatılma karşısında kadını öldürmez, terk eder. Zira olayın nedenlerini biliyordur. Ama beta, oneitis kafalı biriyse kadına şiddet uygular ve yüksek ihtimalle karşısındakinin hayatına mal olacak derecede zararlar vermeye çalışacaktır.” deyip doyurucu cevaplar vermişti.

  Hakikat budur.
  Keza Mahmut Abi’nin dedikleri de öyle.
  Olası bir aldatılma durumunda öfkeyi kontrol etmek, ondan intikam almak için terk ediyormuş süsü vermemek gerekir. Onu gerçekten terk etmek gerekir. Hiçbir intikam ve acı çektirme gayesi gütmeden. Zira böyle bir hedefin tetiklediği terk etme olgusu, önünde sonunda insana zarar verecektir. Kendi iyiliğin, yaşamın ve kişisel onurun için bırak ve git!

  Zor ya da kolay olmasının umrunuzda olmaması gerekir. Sitenin ilk gönderilerinden birinde “Erkek adam olmak zordur” yazılıdır. Yapamıyorsanız o taşakları ‘en yakın devlet kurumuna teslim etmeniz’ gerekir.(Mahmut Abi TRP külliyatına kazandırdığın en iyi tanımlardan biridir, saygılar:))

 7. hocam kadın dövmek diyoruz da şayet kız arkadaş bizi dövebilecek bir durumda ise nasıl davranmalıyız?

  17 yaşındayım ve mevcut kız arkadaşım kırmızı kuşak(siyah)karateci arada kim döver muhabbeti geçiyor.Kendime sınırsız özgüven ile bunu shit test algılayıp alaya alıp geçiyorum.

  kadın bize hasar vermek amaçlı saldırırsa ne yapılmalı?Mesela hımym bir bölümünde tedin bir sevgilisi krav magacıydı.

  Bir kız neden( çocuklukta başlama dışı)dövüş sporu yapar yapanlar üzerine elinize geçen tecrübe dikkat konusu var mı?

  1. Hahahaha … Anırttın lan beni 😀 Fazla film izlemişsin, normalde erkeğin üst vücut gücü yüzünden bir kızın bir erkeği dövmesi zor. Sen nakavtlık bir döner tekme ya da yumruk yeme yeter.

   Fakat genç adam, bu kızı aldatırken yakalanırsan falan diye … taşakları tekmeden koru derim …

   1. Olay da o ya zaten hocam. Normal birinin, bir dövüş sporcusunun kafaya doğru uzanan tekmesine tepki vermesi zor. Ha bir kavga durumunda kız arkadaşının dövüş sporunu kullanacağını sanmıyorum ama zaten dövüş sporlarının öğrenilmesi tavsiyenin verilmesinin nedenlerinden biri de bu. Bir erkeğin kendini savunabilmesi de gerekli çünkü kendinden başkası onun yerine onu savunmayacak.

 8. Krav Maga bilen kızları hafife almamanızı öneririm 🙂 Dövüşmeyi bilmeyen erkekle dövüş sanatlarında usta bir kadının karşılaşmasında kimin kazanacağı belli olmaz.

  1. @kıpkırmızıhap ben de onun üzerine düşünüyorum.
   kızla kilom boyum eş yağ oranı onda daha fazla.
   Amca ve dayılarla yapılan güreşler sayesinde eşer hook ve yer savaşına çevirirsem alırım gibi geliyor(hatta daha fazlasını bile alırım bence)ama tekme ve yumruk cidden düşündürüyor.
   soru aslında şu
   “bir kadın neden dövüş sporu öğrenmeye karar verir ve vaz geçmeyip iyice öğrenir?”
   1.başlaması bir soru
   2.devam edip bırakmaması bir soru
   3.iyice öğrenmiş olması ayrı soru

   1. Kadınından korkan erkek modelinin kafasın da gezen soru işaretlerini yukarıda ki maddeleri okuyarak öğrenebilirsiniz. 😀

    1. 4.soru bu kadar az yorum ve fikir yazısından bunları çıkarmak için korkmak konusunda tecrübeli olmak lazım mıdır

     1. Bilader mal mısın nesin ya? Kız arkadaşından bu kadar korkan bir dövüş anında kaçar gider herhalde. Merak etme 50 kilo değilsen ölmezsin aq.

 9. Selam, bir ablam var ve baş edilmesi oldukça güç bir karakter. Gerek agresif ve sinirli tavırları, yersiz ve mantıklı olmayan davranışları beni aşırı bunaltıyor ve ruhsal olarak güçsüzleşmeme neden oluyor. Kendisine kesinlikle laf söyletmeyen, dik kafalı, kendi bildiğini okuyan dediğim dedik bir yapıya sahip. Sakin olduğu zamanlar anlaşılabilir ama ailemden biri olmasa kesinlikle selamlık sabahlık, belki de hiç konuşmayacağım bir karakterle akrabalık bağlarımın oluyor olması bazı konularda elimi kolumu bağlıyor diyebilirim. Herhangi bir tartışma esnasında kırıp döken, bağıran, çağıran, argo kelimeler kullanan kısacası baş edilmeyecek karakterde bir insan, ona gücümün yetmeyeceğini düşündüğümden değil cidden ona karşılık vererek bir kavgaya tutuşsak hem erkek olmam hemde 1.5 senedir ağırlık kaldırma ile uğraşan güçlü bir erkek olduğumu düşünürsek fiziksel açıdan çokça üstünlüğümün bulunduğunun farkındayım fakat karşılık verdiğimde kontrol edilemez ve bağrış çağrışlarıyla ortalığı yoktan sebeplerle ayağa kaldıran ve zaten sağlıklı olmayan ruh halinin daha da kötü olabileceği, ayrıyeten bu olayın yaşanmasının çok saygısız ve terbiyesiz bir çözüm olduğu düşüncesiyle bu yola hiç başvurmadım ve başvurmayı da düşünmüyorum. Ama nasıl bir yol izlemem gerektiğini de bilmiyorum çünkü bu kestirilip atılacak cinsten bir şey değil bir insan vardır anlaşamazsın bu ne biçim karakter dersin ve uzar gidersin ama gidemeyeceğim şu durum da yapmam gereken en doğru şeyin ne olduğunu bulmakta da oldukça güçlük yaşıyorum. Karşında sürekli kendini haklı gören, dinlemeyi bilmeyen biri olunca bu oldukça güç oluyor. Üniversite 3.sınıftayım ve seneye bu zamanlar mezun olacağım, o zamana kadar elimde maddi bir güç bulundurmadığım ve bulunduramayacağım için ailemden uzaklaşma, uzak bir yer de yaşama ve benzeri olaylara ve o gücün elimde olduğunu gösterecek bir yetişkinliği aileme ve fertlerine gösterecek konumda olmadığımı düşünüyorum. Şu an da tek yaşayan ve ailesinden uzak ta bir öğrencilik hayatım var fakat bu ablamın ve ailemin ziyaretlerinin engel olacağı ve karşılaşmayacağımız manasına gelmiyor. Muhtemelen ilerde mezun olup yine ailemden uzak ve tek başına yaşayacağım fakat bu akrabalık bağlarımızı öldürmediğinden uzun soluklu ve yaşanabilecek olan olaylara karşı bir tavır ve duruş göstermem gerektiğini düşünüyorum fakat ne yapsam iyi olur neresinden tutsam daha güçlü ve bu olaylardan daha az etkilenirim bilmiyorum.

  Cevaplarınızı bekliyorum abiler, iyi bayramlar.

   1. Bazı zamanlar bana gelip 2-3 ay kaldığı oluyor abi, resmen psikolojik savaş veriyorum. Bu aralar iş aradığı için çok sık görüşüyoruz, boşta yani

    1. O evin kirasini baban odemiyor olsa “git kalma bende istemiyorum” derdin ama mezun olana kadar cekeceksin. Bir ev arkadasi edinsen ve evde erkek varken bende kalamazsin desen?

     1. Son çare öyle yapmam gerekiyor abi. Yalniz bisey sormak istiyorum. Haklıyken birini sürekli alttan almak erkek adam olmanın önüne geçmez mi yani dışarda diğer insanlara karşı davranışlarımi ve tavirlarimi maskülen yapıp ablama karşı böyle davranmam beni zedelemez mi ya da ilerde başka bir kadınla aynı evde yaşadığım da davranislarimin tekrar bu yönde eğilimine yol açmaz mi? Çünkü bilinçaltımda bu sekil de bir öğrenilmiş çaresizlik olabilir diye düşünüyorum. Sürekli alttan al, haklıyken al haksızken al?

 10. Merak ettiğim bir konu var, yorumları okurken aklıma geldi.

  Zamanında anne ve baba tartışmalarında hep annemi destekleyip babamın karşısında durmuştum. Genç yaşta garip bir şekil de içten içe de anneme de bir kızgınlığım oluyordu. En son babam “kavga mı etmek istiyorsun?” sorusundan sonra aramızda bir daha hiç çatışma yaşanmadı yani anlayacağınız boyun eğdim babama tamamen ve kendi kendime Oyunu, hipergami ve disiplin konularında ilerledikçe daha doğrusu gerçeklerle karşılaştıkta babama hak vermeye başladım. Zaman geçtikçe de anne-babama saygım doğal olarak çok arttı ama sanki babama olan sevgim-saygım anneme nazaran kat kat daha arttı . Hani anacıl değil de babacıl bir insan olmuşum gibi hissediyorum. Bu çok kötü bir durum sanırsam. Bu konu hakkında fikir beyan etmek isteyen var mı?

  1. Kırmızı hap sonrası doğru olan gerçekleri görmeye başladıysan ve bu durum aslın da babanın haklı olduğunu gösteriyorsa. Sende babanın bu yüzden yanın da duruyorsan normal bir durum. Kendini suçlamayı bırak haklı olanın tarafın da olmak doğru bir harekettir.

 11. Mahmut abi Merhaba, 17 yaşındayım. Bunca zamandır yanlış beslenme, hareketsizlik gibi nedenlerden dolayı 156 kg olmuştum. YÜZ ELLİ ALTI KG. Kendime bir hedef belirledim, araştırdım. Ve kendimi her anlamda geliştirmeye başladım. Gym’e gittim. Sıkı bir çalışma ve azmin sonucu olarak 10 ayda 87 kgye düştüm. 70 kg verdim! Boyum 184 olduğu için “obez” gözükmüyorum ve değilim. Beni motive eden olay kilo verdiğimde daha çok özgüvenimin gelişeceğinin inancı idi. Ama bu olmadı. Tipime bakıyorum yüzümde hiç sıkıntı yok. Fiziklsel olarak da iyi gibiyim lakin ruhen olarak aynı değilim. İçimde 17 yılın acısı, yaşayamadığım şeyler, tanışamadığım kişiler, gezemediğim yerler ve boşa geçen zamanım var.

  90 kgye inince okulumu değiştirdim, spor salonumu değiştirdim. Çünkü eski halimden, davranışlarımdan utanç duyuyordum. Afad, Kızılay, Lösev de aktif gönüllü olarak çalışmaya başladım.

  Düzenli olarak kitap okuyorum. Ama eksik birşeyler var. Eski alışkanlıklarım peşimi bırakmıyor. Bir insanla, kızla nasıl konuşulacağı neye dikkat edilmesi gerektiğini bilmiyorum. Ve bu siteyi keşfettim. Yardımlarınızı bekliyorum.

  1. Arkadaş ortamlarında çokca aileye küfür edilir sen etme ve ettirme
   kızla konuşmaya geleceksek ilk başta ben de korkuyordum muhabbet tıkanır diye ama konu konuyu açıyo ben ilk konusmamda 6 saat mesajlaşmıstım takma kafana oluruna bırak
   bir de nofap yapmaya bak görürsün faydasını

 12. Bence bu red pill olayının en güzel yanlarından birisi de insanlara kızla fiziksel kavgaya girme noktasına gelene kadar o kızdan uzaklaşma şansı vermesi.

  Mavi haplı gençler tam olarak anlamıyor tabi, ya kız gelip bize saldırırsa vs. diye düşünüyor. Bunun en basit cevabı şu; sen yeterince dik durursan hiç bir kadın gelip sana tekme tokat dalmaz. ancak aldatmış ve yakalanmışsındır orada 1 tokat yersin. onda bile o ortamı terk edemez çöker ağlamaya başlar.

  Şu mavi hap masallarınızdan uzaklaşın artık. Adam diyor ki kız kendisini aldatmış, üstüne parasını çalmış. Bunun çözüm yeri mahkemedir. Sadece kız arkadaşına veya eşine değil, evine giren hırsıza bile şiddet uygulasan bu suçtur.

  Sorsan da eşi falan da değildir ha o dövdüğü. Aklınca sevgilisi falandır. Kimisi çok seviyor daha arada ciddi bir şey bile olmadan kıza telefonlar, laptoplar alıyor, para yardımı yapıyor, yok ev kirasını ödüyor vs. iş sarpa sarıncaya kadar kafa da şu var; kızı eve attım istedikçe düdüklüyorum. Sonra bir bakıyor aynı hatun aynı evde başkalarıyla da pompa. sonra vay efendim sen misin? alma kardeşim o ıvır sıvırları, verme kardeşim kirasını harçlığını, merak etme verecek hatun her türlü verecek. merak etme bu hatuna bu kadar yatırım yapınca başka kıza da bakamıyosun, en azından tabak sayısını arttırırsın.

  1. Evet. Geçenlerde biri karısının öğrenim kredisi borçlarını bitirince kadının terk ettiği bir adamdan bahsediyordu. Ödemeseydi. Üniversite okumuş onu da borçla okumuş ise kendi çalışıp ödeyecek. Sen ödemeyeceksin. Sevgilim diye büyük para vermeyeceksin. Karım diye ortak hesap açıp tüm kaynaklarını elinin altına sermeyeceksin.

   Bakın Avustralya’da feministler, karısından ayrı hesap açıp orada para tutan adamları “finansal şiddet” uyguluyor diye hapse attırma peşinde. Yani ortak hesabın kimin işine geldiğinin güzel bir dışa vurumu.

   1. Aynen öyle hocam. Ama burada bence ayrım yapmak lazım, o kredi borcu senin için yemek parası gibi bir şey ise sorun yok ama kalkıp çok büyük zorluklar çekeceksen o işe girmemek lazım.

    Bir de karşılıklılık ilkesini unutuyoruz çoğu zaman. En basitinden piyasa o kadar tuhaf ki adam 10 birim iyi şey yapmış hatun anca 1 birim gelmiş. Hala bir şeyler yapma derdinde arkadaş.

    Geçenlerde bir arkadaşım bir derdini anlattı aslında senin de değerlendirmeni istediğim bir konu;

    Arkadaş evlilik teklifi için hani şu video çekip herkese söyletme olayını yapıyor. Millete onun adına evlilik teklifi ettiriyor ve bu videoyu iş yerinde oynatıyor. Sonucunda evlendiler. Daha ilk aylardan kız hamile kaldı vs.

    İşin tuhaf tarafı kadın şimdi bana ne yaptın ki şeklinde tuhaf konuşuyormuş. Üstüne bir de kızın ailesinin bulunduğu yer başka bir ilçe ve oraya taşındılar. Bu konu açıkçası bana çok tehlikeli geldi ama bir şey de denilmiyor tabiki. Sen nasıl yorumlardın bu konuyu diye sormak isterim.

    Bu arkadaşın durumu da bana senin örneğindeki elemanın durumu gibi geliyor. Kadına çok fazla yatırım yapıyor, sonrasında ayrılık vs. olsa arkadaş ciddi bunalıma girer diye düşünüyorum.

    1. Kredi borcu senin için yemek parası ise asıl yapmaman lazım. Gold diggerların elinde maymun olursun. Geçenlerde SVG ile konuşurken ona söylemiştim. Ben ilk buluşmalara asla araba ile gitmem mesela. Asıl amacım kafama göre içmek ama 35 yaş üstü bir adamın “arabasının olmaması” normal bir kızın hoşuna gitmeyecek ama atlatabileceği bir şeydir. Sağolsun bir gold digger ya da sağlayıcı erkek avcısı asla bu problemi aşamaz 😀

     Kız ilk aylardan hamile değildir. Yanlışlıkla hamile kalmış ve evlilik mecburiyete binmiş olabilir. Çocuğun doğum tarihinden anlaşılabilir.

     bana ne yaptın ki ne demek? Benim için ne yaptın ki mi demek?

     1. O da mantıklı aslında. Bu konuda dikkatli olmak lazım.

      Bizim için küçük de olsa dikkat etmek lazım o konulara.

      Çocuk erken doğdu bildiğim kadarı ile. Neyse çok da kurcalamamak lazım 🙂

     2. Onlar mecburen evlenmiştir 😀 Kız “yanlışlıkla” hamile kalmıştır arkadaş da doğru olanı yapıp evlenmiştir. Allah yardımcısı olsun.

      Evet kurcalamamak lazım ama … size uyarı olsun diye yazıyorum : kendinden olmayan çocuğu büyüten erkeklerin eziciği çoğunluğu birden hamile “bıraktıkları” sevgilileri ile evlenenler. Bir babalık testi şart. Bu nedenle doğum kontrol hapını yazdım. Doğumun kontrolünü asla kadına bırakmayın.

      GEREKLİ UYARI : Bazı istatistikten anlamayan paranoyaklar gaza gelmeden önce. Bir X özelliğinin ezici çoğunluğunun Y grubundan çıkması, Y grubunun ezici çoğunluğunun X özelliğine sahip olmasını gerektirmez! Başkasının çocuğu olayının çoğunun yukarda anlattığım evlilik senaryosunda olması, o evlilik senaryosundaki çoğu doğumun böyle olduğu anlamına gelmez. Tam tersi. Azınlığı böyledir.

      Bu şeye benzer. Çocuk istismar edenlerin 70%si çocukken istismar edilmiştir ama çocukken istismar edilenlerin sadece 1%si büyüyünce çocuk istismar eder.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *