Evlenecek erkek bulamamak

Şu entariyi Ekşi’de Sonsuzluk Ve Birgün görüp tweetlemiş, ben yazarı siler diye aynen buraya kopyalıyorum :

30 yaşından sonra doğan sıkıntı. düşünüyorum da 20-30 yaş aralığında evlilik yapılabilecek çok kişi tanıdım. özellikle de 25 yaşına kadar iyi insanlar tanıdım. o zamanlar hayatı tanımıyorsun tabi. incir çekirdeğini doldurmayacak nedenlerden ayrılıyorsun. evlenelim diyenlere burun kıvırıyorsun. çünkü gençsin ve karşına hep bir başkası çıkabiliyor. alternatif çok. gel zaman git zaman yaşın alıp başını gidiyor. o eski sevgililer bir bir evleniyor. sana da boşanmış psikolojisi bozuk, ya da uzun ilişkiden çıkmış psikolojisi bozuk adamlar kalıyor. ee senin de psikolojin bozuluyor. tahammülsüz, stresli, depresif bir insana dönüşüyorsun.

evlilik istesen de kafana uygun birini bulamıyorsun. mesela bekarsın ve hiç evlenmemiş bir erkek istiyorsun. maalesef erkekler de erken evlenir ve çoğu 30 yaş üstü erkek ya boşanmış ya da uzun ilişkiden çıkmıştır. onlar da işi piçliğe vurmuştur artık. kadını sadece sevişmek için kullanan, sevgiye ve sadakate değer vermeyen, işi pezevenkliğe kadar götüren g.t dolmuştur etraf.

tabi iyi niyetli, evlilik odaklı, sadık erkekler de vardır ama onlar da umudunu yitirdiği için kendileri eş aramaz. muhtemelen aileleri bulur birini evlendirir. görücü usulü ısmarlama evlilikler işte. bir türlü yollarımız birleşmez bize uygun insanlarla.

eşleşmek ve uyuşmak, anlaşmak ve evlenmek çok zor olur bir noktadan sonra. hatta imkansız gibi bir şey.

genç kızlara tavsiyem hayat hep böyle eğlenerek geçmeyecek bacılarım. yaş gittikçe fırsatlar azalacak. size olan talep düşecek. hep peşimde erkek olacak sanmayın. kimseyi çantada keklik görmeyin. sizin bıraktığınız adamı alacak kız çok. hemen evleniyorlar. döndüğünde yerinde olmuyor kimse. beni bekler, nasıl olsa elde bir deme kimse için. kimse seni beklemiyor.

ilk ya da birkaç sevgili sonrasını iyi değerlendirin. seviyorsanız ve anlaşıyorsanız evlenin gitsin. sonra canınız evlenmek isteyecek ama düzgün erkek bulamayacaksınız.çünkü yok. ciddiyim. boşanmışlarla, ruh hastalarıyla uğraşırım diyorsanız ne ala. ama elinize varsa iyi bir erkek onu bırakmayın. kıymetini bilin.

mutlu olmak çok zor. herkes doyumsuz. aç gözlü. sadakat oranı düştü. güvensizlik var. alternatif çok. kimsede katlanırım, sabrederim, düzeltmeye çalışırım çabası yok.

bir noktada artık yapayalnız kalıyorsunuz. pişmanlıklar sizi yiyip bitiriyor. aslında pişman olmadığım şeyler için bile üzülüyorum. biliyorum yapsam mutsuz olacaktım ama şimdiki aklım olsa belki de yapardım. gençlik elden uçup gidiyor. gönlün istediği kadar genç olsun ruhun yoruluyor. bezgin oluyorsun. hayat herkesi yorar. bir şekilde sende iz bırakır. iz bırakanlar acıtır. aklını iyi kullanman lazım. son pişmanlık fayda etmiyor.

Feminizmin kadınlara attığı en büyük kazık, insan toplumunun binlerce yıllık bir gelişimle kazandığı bilgeliğe ulaşımlarını engelleyerek kadınların hipergamilerinin insafına kalmalarına neden olması. Erkekler olduğu kadar kadınlar da hipergaminin umrunda değil. Bu nedenle de 30larında Road Runner ve Çakal Anına yakalanıyorlar :

Eskiden, genç kadının annesi ve neneleri güzelliğin geçici olduğunu, en baştan çıkarıcı erkeğin en iyi koca adayı olmadığını bilir ve kızın uzun süre stabil bir koca olabilecek genç bir erkekle evlenmesini garantilerlerdi. Şimdi ise feminizm yüzünden, bu rehberlik genç kadınların hayatından çıkarılmış durumda ve genç kadınlar kendi cinsel hayatları için kötü birer kaptanlar. Güzelliklerinin yere çakıldığı 34 – 36 yaşına kadar alfa erkeklerin peşinde koştuktan sonra eskiden reddetmeye alıştıkları beta erkekler tarafından bile görmezden geliniyorlar. Kadının kısmetindeki bu ani çakılma,  Road Runner ve Çakal anı olarak biliniyor. Kadınların geçmişte uçurumdan bu şekilde düşmemeleri için bir sürü güvenlik ağı vardı.

Karmaşık cinsel geçmiş bir kadının aleyhinedir. Aynı durum bir erkeğin lehine çalışsa da. Bunun nedeni iki cinsiyetin birbirinden farklı olan doğal cinsel çekicilik mekanizmalarıdır. Bir bilgenin zamanında dediği gibi, “birçok kapıyı açabilen bir anahtar, değerli bir anahtardır. Birçok anahtar tarafından açılabilen bir kilit ise, işe yaramaz bir kilittir.”

Buradaki büyük ironi şu : “feminizm”, kadınların hayatını iyileştirmek yerine, Roadrunner ve Çakal anı ile karşılaşmalarını engelleyecek anne ve anneanne rehberliğini ellerinden alarak güvenlik ağlarını ortadan kaldırdı. Bu nedenle feminizm, ortalama bir kadını bir alanda daha tehlikeye attı.

Feministlerin kadınlardan sakladığı bir başka gerçek ise Cinsel Pazar Değeri.

Ablamızın şurada beni tanımlamış. Kendisiyle daha önce seviştik mi acaba :

maalesef erkekler de erken evlenir ve çoğu 30 yaş üstü erkek ya boşanmış ya da uzun ilişkiden çıkmıştır. onlar da işi piçliğe vurmuştur artık. kadını sadece sevişmek için kullanan, sevgiye ve sadakate değer vermeyen, işi pezevenkliğe kadar götüren g.t dolmuştur etraf.

Şaka bir yana bu ablanın bilmediği ya da görmezden geldiği şey, boşanan ve uzun süreli ilişkiden çıkan erkeklerin bu ilişkilerdeki hatunları ile yaşadıkları tecrübenin onları ilişkiden de evlilikten de soğutmuş olmasıdır. Karısını ya da uzun süreli ilişkisini yaşlı gözlerle bırakarak acımasızce terk edip kendisini genç kızları hoplatmaya salan kötü erkek tiplemesi her ne kadar yaygın bir klişe olsa da, çoğu uzun süreli ilişki kadın tarafından, erkeği ilişkiden tiksindirecek şekilde bitiriliyor.

Buna rağmen o gruptaki çoğu erkek aslında hala evlilik odaklı. Çevremde gözlemlediğim boşanıp da yeniden evlenmeyen, eğer önceki hatun kendisine nafaka tecavüzü etmemiş ise, çok az adam var. Ablanın durumunun, 30unda bile hala kötü çocuk kovalamaktan kaynaklanma ihtimali var. Mesela işi pezevenkliğe götüren ne demek? Kızı tavlayıp sonra başkalarına mı pazarlamaya çalışan adamla mı çıkıyorsun? Yaş olmuş 30 hala alfa erkek peşindesin (bkz. en aşağıdaki alıntı).

sana da boşanmış psikolojisi bozuk, ya da uzun ilişkiden çıkmış psikolojisi bozuk adamlar kalıyor. ee senin de psikolojin bozuluyor. tahammülsüz, stresli, depresif bir insana dönüşüyorsun.

Bu kısmın da ağır psikolojik yansıtma içerdiğini düşünüyorum. Zira 30luk ve bekar ablaların çoğunun psikolojisi kötü ama bu kadınların psikolojimi bozduklarını iddia edemeyeceğim.

Yine de ablanın çok üstüne gitmeyeceğim zira şunu dobra dobra anlatarak iyi iş çıkarmış :

genç kızlara tavsiyem hayat hep böyle eğlenerek geçmeyecek bacılarım. yaş gittikçe fırsatlar azalacak. size olan talep düşecek. hep peşimde erkek olacak sanmayın. kimseyi çantada keklik görmeyin. sizin bıraktığınız adamı alacak kız çok. hemen evleniyorlar. döndüğünde yerinde olmuyor kimse. beni bekler, nasıl olsa elde bir deme kimse için. kimse seni beklemiyor.

Evet genç kızlar. Birçoğunuzun bilmediği problem şu ki bugün daha “iyisi” için ellerinde çiçekler kapıda sırılsıklam beklettiğiniz ya da tamamen görmezden geldiğiniz betalar ile çok değil on sene sonra bana tek taş alsın diye ağızlarının içine bakacağınız betalar aynı adamlar. Siz daha iyisini ararken bu bekleyen betaların orada sessizce sizi bekleyeceğini varsayıyorsunuz. Ve evet bu adamların çoğuna hala “sadece kendin ol ve ruh ikizini bekle, o eninde sonunda sana gelecek ve bugün kötü çocuklar kazansa da beklersen sonunda sen kazanacaksın” masalı pazarlanıyor ve çoğu da bu dolmayı yiyor. Ama feministlerin zafer sarhoşluğu ile hipergami öyle göstere göstere yapılan birşey haline geldi ki uyanan uyanana. Bugün bu ablanızın bahsettiği durum 10 sene sonra kadınlar için çok daha vahim olacak. Kendi mutluluğunuz için 20leriniz hiç bitmeyecek gibi davranmamalısınız.

Yani 20lerinizde 30larınızı düşünmeden hareket etmek istiyorsanız sizin özgürlüğünüz. Ama sonra ablalarınızın şimdi yaptığı gibi “bütün o iyi çocuklar nereye gitti” (where have all the good men gone) diye ağlaşıp, “erkekler bizimle ilgilenmiyor, onlar olgun kadından korktukları için genç kızlarla çıkıyor, sorumsuz herifler” diye kafa ütülemeyin. Siz Mr. Right’ı beklerken biyolojik çanlar çalmaya başladığında “sikerim Mr. Right’ı bana Mr. Right Now lazım diye paniğe kapılabilirsiniz ama hiçbir erkek sizin yıllarca beklemenizin cezasını çekmek zorunda değil :

On yıllarca Bay Doğru’yu (Mr. Right) bekledikten sonra, biyolojik saatin soğuk tik-taklarını enselerinde hissetmeye başlayan bu kadınlara, artık Bay Doğru yetmiyor, Bay Hemen Şimdi (Mr. Right Now), temel işlevi yürüyen sperm bankası olmak olan eleman, lazım.

Pek de şaşırtıcı olmayan bir şekilde birçok erkek, özellikle de bu tip kadınların şiddetle arzuladığı, aşırı-çekici, yüksek eğitimli alfa erkekler, bu oyunu oynamaya pek gönüllü değil.

Yale araştırmasının olağanüstü bir şekilde kaçırdığı nokta, bu erkeklerin kariyer sahibi kadınlardan uzak durmasının sebebinin, bu kadınlardan korkmak ya da bu kadınları taşıyamamak olmaması. Bu erkekler, sözü edilen kariyer kadınlarını istemiyorlar! Peki neden?

Öncelikle, erkekler “artık hazırım” kadınlarına karşı daha temkinliler. Hangi erkek, beraber birkaç eğlenceli ve çocuksuz yıl geçirmeden direk Tinder’dan IKEA’nın çocuk reyonuna geçmek ister ki? Bu basit ve oldukça mantıklı bir riskten kaçınma dürtüsü : kadının anne materyaline sahip olduğunu tartabileceği uzun flört dönemini yaşamadan bir erkek neden baba olmaya çalışssın? Erkeğin bekleyecek vakti var ama 30larının sonuna doğru koşan kadının, doğurganlık yüzünden, beklemeye vakti yok. Bu nedenle de erkekler bu kadınlardan uzak duruyorlar.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

49 thoughts on “Evlenecek erkek bulamamak”

 1. Abi bir şeyi merak ediyorum. Şimdi burada emek harcayıp yazdığınız yazıları okuyup kızlar hakkında, onlara nasıl yaklaşılması, beklentilerinin neler olduğu, davranışlarının arkasında yatan sebepleri öğrendik. Tam olarak her şeyi bilmiyorum ama mantığı anladım diyebilirim. Peki abi ben kızlara yaklaşmak istemiyorum. Bunun çeşitli sebepleri var. İlla yaklaşmak gerekir mi? Yoksa hayatı akışına mı bırakayım?

 2. Merhaba mahmut abi bu konuyla ilgili şöyle bi sorunum var henüz 1 aydır konuştuğum bi kız var ve sevgili olduk diyebilirim henüz 3 kere buluştuk ama sex hariç her şeyi yaptık.Kızın bana şunan aşırı saygısı sadakati ve sevgisi olduğunu hissediyorum ancak şöyle bi durum var kız geçmişte bazı şeyler yaşamış bakire değil vs. Bana şimdi diyor ki rüyamda gördüm ayrılıyorduk ben sana layık değilim diye (geçmişteki yaşadıkları için) ben de o kadar önemli değil vs. dedim ancak kız ilerde senin için sorun olur mu dedi ben de olmaz dedim sanırım kız benle evlenmek istiyor böyle yaparak biraz vicdan azabı duydum çünkü ben onla evlenmeyi düşünmüyorum. Bu durumda ne yapmalıyız tavsiyen nedir?(20 yaşındayım)

  1. amk manyakmısın bişey olmaz ne “birçok kapıyı açabilen bir anahtar, değerli bir anahtardır. Birçok anahtar tarafından açılabilen bir kilit ise, işe yaramaz bir kilittir.” demiş üstad kim bilir o kız ne fanteziler deepthroatlar belki gangbangler belki hardcoreler evleneceğin kıza dikkat et o söylediği şeye cevap vermemen en iyisi olurdu biraz daha alıcağını al sonra ayrıl 0 duygusal yatırım yap ki hem kızı soğutma hemde ümit verme

  2. Niye vicdan yapıyom lan sen? öncekilere seks sağladıysa, sana niye sağlamıyor? Niye şarta bağlıyor?

   İlk olarak sana seks sağlamıyorsa (ki önceden başkasına sağlamayı sorun etmemiş) bunu sağlaması lazım.

   Bunu bir şarta, yani evliliğe bağlıyorsa, Mahmut’un tabiriyle “next” ya da “soft next”

   “Sadece şu anki halimizi sürdürmek için problem değil” vermen gereken ana mesaj. Çünkü hakikaten öyle. Evlilik için çok gençsin.

  3. 20 yaşında ne evlenmesi? Vicdan yapacaksan next ama bu aptalca. Normalde 3 veya 4 ay çık ve geçmişi çok mu dolu yaşamış yoksa bir iki erkek arkadaş mı anla derdim ama sen bu vicdan azabı dediğin ve aslında betanın yıllardır beyni yıkanarak hazırlandığı görev bilinci. Sen bunu aşka çevirirsin.

   Bir de bakire olmamasına rağmen seninle ağırdan alıyorsa kırmızı alarm. Seni 20 yaşında kapamaya çalışıyorsa alarm. Daha 1 ay geçmeden evlilik konuşuyorsa topukla alarmı.

  4. Kardeşim bu diyaloglara girmek yerine zamana bırakalım muhabbeti yapman daha sağlıklı. Hem kızı kandırmış olmanın vicdan azabını çekmemiş olursun hem bir tık gerilimi rahatlatır

 3. Erkeğin beta olduğu açık
  Kızda sadace prestij olsun diye çıkıyo
  Şansın varsa yap yani

 4. Bence bu bir çeşit döngü. Asıl tehlike, kadınların 30’larından sonra da alfa erkek aramasının altında yatan asıl sinsilik, mr.right now aramaları. 30’larından sonra piçliğe vurmuş, bıkmış, umutsuz adamlara inanılmaz şekilde oynayarak mr.right now’larına yalandan alfaymış gibi davranıyorlar ve çözülmeye başlayan mr.right now’ı evlilik safhasına sokmaya çalışıyorlar. Evlendikten sonra da eğer şansları varsa, gerçek alfa aramaya devam edebiliyorlar. Sanırım bunun sonu yok. İtirafla karışık bir özeleştiri var. Yine de hakkını verelim. Ama alttan alttan hala alfa erkek aradığı çok bariz bu ablanın.

 5. Hani bir feminist pankartı vardı “Topla saçlarını Rapunzel, merdivenleri kullansın deyyus” diye. Bunlar o kadınlar sanırım. Şimdi sıra bizde “Boşver tek taşı Mahmut Abi, parmağına ip bağlasın kevaşe!!”

 6. Abiler merhaba, anlamadığım bir husus var. Geçen ay kütüphanede bir daygame oynadım. Aslında şu şekilde gelişti, arkadaş ortamında konuşulanlara kulak misafiri oldum ve gidip selam verip muhabbete katıldım. Yani “merhaba seni beğendim” tarzı bir daygame değildi. Tanışma falan iyiydi buluştuk da fakat biraz fazla saldıray gittim sanırım (Üç buluşma kuralını yanlış anlamış olabilirim). İlk buluşmada (Daygame değil, planlı buluşma) kızı yanağından öptüm. Daha sonra o gün bittikten sonra kız soğuk davranmaya başladı. Daha sonra da bana şöyle bir mesaj attı;
  “Üzgünüm ama sana karşı bir şey hissetmiyorum. Hissedeceksem bile o şansı bu aceleci tavrınla bitirdiğini düşünüyorum. Gerçekten o gün seni kırmak istemedim ama bir çok kişinin yapacağı gitmekti (öpücük olayından bahsediyor) Ben senin değerli biri olduğunu düşünüp kalmayı seçtim. Ama kusura bakma bana göre biri değilsin. Ve bu kadar açıklamazdım normalde inan hak ettiğini düşündüm.
  Kız düşürüp kendini kanıtlamaya çalışan birinden tek farkın kendini kültürel anlamda geliştiriyor olman. Sana şöyle davran böyle davranma diyemem o senin karakterin. Fakat bizim şehirde buna soyunan çok fazla insan yok bu yüzden biraz taviz verdim (Sempati duyduğunu ifade ediyor burada sanırım).”
  Öncelikle, VAY CANINA! Buluşmada oyunu belli etmedim, ama nasıl bu kadar iyi analiz etti anlayamadım doğrusu. Fakat çok iyi bir tecrübe oldu benim için. Beyler, bu iş pratik işi. İsterseniz günde 4 saat burayı okuyun yine de sahaya çıkmadan öğretiyi tam anlamıyla içselleştiremezsiniz. Sahaya çıkın ve kendi sosyal ortamınızın uzağında yapın böyle şeyleri. Aman ha iş yeriymiş, okulmuş dershaneymiş sakın orada oyuncu kılığına soyunmayın statü kaybedersiniz. Şimdi aklımdaki en büyük soru şu ki, bu kız oyunun farkına nasıl vardı?
  Belli etmedim, hatta kendim hakkımda çok açık da olmadım fakat bu beni epey şaşırttı. Keşke kendimi o buluşmada dışarıdan izleyebilseydim. Acaba çok mu stratejik veya robotsu davrandım ki? Normalde reddeden kızın arkasından bu kadar düşünülmemeli fakat oyunun nasıl farkına vardı acaba bu beni düşündürüyor.

  1. Kadınlar niyeti anlar her zaman. İlla seni öpmek istiyorum demene gerek yok. Vay canınalık bir durum da yok. Sikip bırakılmak istemiyor.

   Ayrıca shit test ihtimali yüksek burada. “Benim aklım karışık emin olamadım. Alışılmışın dışındasın. Sikip bırakacaksın diye korkuyorum. Millete de siktim ben bunu diye anlatırsın belki. O güveni alamadım. Bir de gösterdiğin kadar özgüvenli misin, onu da bilemedim.” tarzı bir alt metin okuyabilirsin.

   Ben olsam: “Bu şekilde hissettirmek istemezdim, ama senin de aynı şeyi hissettiğini düşünmüştüm. Ben ilişkilerime tutkulu başlamayı seviyorum. Bu konuda farklı düşünüyoruz demek ki. Seni yanlış anlamışım.” diye yemler ve öyle bırakırdım. Bu mesajı verip kendimi çekerdim.

   Zaten devam etme niyeti varsa konuşma devam eder ve bi şekilde oraya evrilir.

   Niyeti yoksa da kestirip atar, konu başka yere kaymaz. Next…

  2. Oyunun farkına varmışa benzemiyor. Fazla saldıray gitmişsin ama efendi saldıray.

   Kızdan ışık almadan öpmeye kalkmayın. Ama asıl problem yanağından öpmen 😂 Çok ama çok ezik bir hareket. Bir daha asla yapma bunu. Kıza yanağını öptürebilirsin ki bu dudağa gider genelde. Ama erkek olarak ya öpmezsin ya da işareti alırsan dudaktan öpersin. Olay saldıray olmandan ziyade efendi adam öpücüklü saldıray olman. Yanağı öpenin tek yaptığı beta hareket de bu değildir.

   Yine de gündüz oyunundan buluşma çıkarmışsın. O kısmı iyi. Kızı tek kelime etmeden nextle ve bir daha görürsen bu olay olmamış sanki buluşmamışsınız gibi davran.

 7. Bu konuda yazmak lazım. Roosh yazmıştı sanırım. Erkek düz mantığına göre adam beta diye terk edilmeliydi ama tam tersi. Kadınlar için yalnızlık betayla çıkmaktan kötü olabilir. Ama asıl dinamik şu : çok sayıda kadın bir yandan ilgi ve para yerken diğer yandan rahat rahat iş çevirmek için böyle adamlarla çıkar veya evlenip evli kalır. Adamlar ilgi sağlıyor, muhtemelen bir miktar yediriyordur da. Beta olduğundan kadının iş çevireceği aklına gelmez, vs … Alfa siker beta öderin beta öder kısmını buna yaptırırken arkadan sana ve başkalarına (sadece bir erkeğe de değildir) iş atar.

  Etrafta ezici çoğunluk beta iken alfa adam zaten ilişkiye bile girmeye gerek duymadığından hatunların ilişki ihtiyacını karşılayacağı malzeme bu.

  Unutmayın kadınların kaynak, ilgi ve güvenlik ihtiyacı en az iyi tohum ihtiyacı kadar güçlü. Alfa siker beta öder deyince sanki beta öder kısmı daha aşağı bir ihtiyaç gibi görünüyor ama değil. Bazı kadınların bunu takmıyor görünmesinin sebebi bu ihtiyaçlarının daha az olmasından değil bunun baba parası, uydu erkek vs … ile karşılanıyor olması kadar genç kadının bu ihtiyacı nasıl olsa sonra karşılarım inancı.

 8. KHlı adam “bunu nikahımda giyeceğim” demez ama “bakarız” diyen kıza “davetiye gönderirsem gelir bakarsın” uçan tekmesi koymak süper zevkli olurdu.

  1. Hocam bu tarz egoist cevapları hangi tarz kitapları okuyarak, filmleri izleyerek hazır cevap haline getirebilirim

 9. Erkek adam sakinleri ve ozellikle mahmut abi. Bir sorum var.

  1 yil once tam pic sekilde yaklastigim bir kiz var okuldan. Sonra ben istemedim ilgimi cektim falan. Hatta araya baska bir sevgilim girdi kiz bunu instadan falan gordu. Ben ayrildim 1 yil bos gezdim. Simdi bu kizin bana ilgi duydugunu dusunuyorum hala. Ne zaman yazsam cevap veriyor birgun disari davet ettim o gun de anladim. Ama ben niyetimi belli etmedim cunku bu yil asiri betaydim. Artik kizi siklemedigimden mi neydense kiz belliki bana asik.

  Ben de su aralar asiri yokluk zihniyetindeyim. Ara sira kiza mesan atip yokluyorum. Storylerine yanit falan. Elde baska tabak yok. Daygame yapmaya da useniyorum ve gotum yemiyor. Hazirda var iliskiye baslayayim diyorum.

  Simdi seni seviyorum-benimle cikar misin gibi seyler soylemememiz gerektigini de biliyorum. Ben bu kizi nasil kivama getiricem. Nasil iliskiye basliycam. Bunu genel bir soru olarak dusun Mahmut abi. Hali hazirda gorustugumuz kizi nasil yataga atariz seklinde.

  Tabi muhtemelen yataga atamam kiz biraz muhafazakar olabilir. Ama neyi sormak istedigimi anlamissindir.

  Kizi disari cagirip parkta bankta yan yana oturup sohbet edip konuyu iliskiye getirip yavastan opmeye mi kalksam?

  1. Bunun genel değil de ayrıntıya giren özel ve abuk subuk bir soru olduğunun o kadar farkındasın ki …

   Bazılarınız iyi taşak geçiyor bura ile … 3 senedir sap gezince diye yazan adam daha bir ay geçmeden son bir yılda araya başka sevgili girdi falan yazıyor.

   1. Abi 3 senedir sap geziyorum zaten. Araya sevgili girdi dedigim 1 ay surdu o yuzden gecenki yazida detaya inmedim. Burda da kiz bunu gordugu halde ilgi gostermeye devam ediyor bunun icin yazdim.

    Abi tasak gecme falan yok. Sana ulasabilsem ozel egitim alicam ayip ediyosun mahmut abi. Soru abuk sabuk olabilir ama dalga gectigim falan yok. Bu siteden cok sey ogreniyorum.

 10. Mahmut abi çok önemli bir sorum var

  Bir erkek hiç bir şekilde kendiyle aynı yaşta veya büyük bir kadınla evlenmemeli mi ?

  Demek istediğim ilişki çerçevesi erkekteyse, kadının da geçmişte çok ilişkisi olmadıysa ve hayatına dramadan çok katkı sağlayıp destek oluyorsa sırf yaştan dolayı bir kadın evlenme kategorisinden çıkartılır mı ?

  28 yaşında bir erkeğin 30 yaşında kadınla evlenmesi ya da 32 yaşında bir erkeğin 31 yaşında kadın bulması ?

  Yaş diğer özelliklerin arasından tek başına belirleyici mıdır kadın seçme de ?

  1. Mahmut abi şu konu hakkında da görüşlerini söyler misin

   Bir kadının getirdiği katkılar meziyetler yaşının büyük olmasının önüne geçebilir mi

    1. Bütün sorulara tabiki cevap vermek zorunda değilsiniz…

     Fakat böyle bir konu belki buradaki takipçilerinizin başına gelebilirdi

  2. kardeş 40 yaşına geldiğinde senin sikin 40 yaşında kadını mı isteyecek 20-30 yaş aralığını mı? geleceğinizi belirlerken ne hissettiklerinizi değil 10-15 yıl sonra size ne getireceklerini düşünerek karar verin kafanız kanamasın

   1. Bilader bak bakalım soruda 40 yaş mı diyor ?

    30 yaşında kendinle yaşıt dramasız meziyetli bir kadın buldun veya

    24 yaşında 26 yaşında bir kızla çıkmaya başladın ilişki harika, hatunun 1 kere ilişkisi olmuş, ilişki çerçevesi sende 4 sene devam ettiniz sen geldin 28 kız geldi 30 a

    Sırf yaştan dolayı sana yol vermek zorundayım diye mutlu ve gelecekte seni tatmin edecek ilişkiyi mi bitireceksin

    Böyle her şeyi sikinizin aklıyla düşünmeyin

 11. merhabalar kız arkadaşım ben özgürüm diye diye zehirlenmiş durumda ona benim de özgür olduğumu ve başka erkeklerle buluşmalara gitmesine karışabilceğimi (ki henüz herhangi bir buluşma olmamasına rağmen) ama asıl istediğim böyle bir buluşma veya buna benzer bir şey olacaksa beni önceden haberdar istemesini istedim.fakat olmaz falan demeye devam etti hatta en başında direkt bu konuyu konuşmayalım dedi galiba regl de olabilirdi o gün :D.tavrım ne olmalı genel olarak bana karışma demesine

   1. yani Mahmut abi bu shit test değil kızın kendisi sıkıntılı ve iflah olmaz birisi mi. öyle ise eğer “ben bunların doğru olduğuna inanıyorum ve bu ilişki aksi takdirde zarar verecek ve mazoşist olmadığım için maalesef bunu sürdüremem” diyerek nextlemem nasıl olur

 12. Mahmut abi kafama takılan bi soru var siteye baktım ama göremedim gibi.Kız arkadasımız diyelim ki club e kız kıza gitmek istedi.Burda bizim yapmamız gereken benden iyisini bulursa gitsin mantıgıyla hareket edip özgür bırakmak mı yoksa daha koruyucu davranmak mı (adet döngüsünün 7 ile 14. Günü arasında olan şey yüzünden)
  Ve yine bir sorum daha var hatun diyelim ki dans okuluna gitmek istiyor bunu bizden soğuma olarak anlayabilir miyiz ?

  1. Ayda yılda bir ise mühim değil ama ayda bir ya da daha kötüsü sıklıkla kız kıza klübe giden kızlardan kız arkadaş olmaz. Birden gelen klübe gitmeler ve dışarda aktiviteler gözünün dışarda olduğu konusunda düşünmeni gerektirir.

  1. Saçma argümanlardan bir tanesi; vücut çalış, 31 çekme, para kazanmaya odaklan başaracaksın… Neyi başarıyorsun? Çenesi bir cm ilerde doğdu diye tüm hayatın boyunca çalışsan bile elde edemeyeceğin şeyleri elde edenler karşısında bu adaletsiz düzeni göremediğin sürece her zaman kaybedeceksin. Bunun yanında herkesin zengin olamayacağını, özellikle incel oldukları için yıllar içinde motivasyonsuz ve öz-güvensiz bir hale düşürüldüklerini göremiyor musun? Duygusal açlığı gençlik döneminden itibaren doyurulmuş bir erkek hayatını depresyonla, reddedilişle ve baskılar altında geçirilmiş bir erkek arasında zihinsel ve fiziksel olarak da bir farklılık oluşur.

   Anti kırmızı hap 😮

  2. Of of of. 20 yaşına kadar gelip sevgilisi olmayan erkeklerin gencligi bitti geri donmeyecek falan diyor. Eskiler 18 li yaslarda savaşa gider yillarca askerlik yapip bozuk para gibi harcanirdi. Bunlar ortalama omrun 70 yil oldugu bir donemde neler diyor boyle. Bunlarla dalga gecmemek gerek. Zaten hep dalga gecilip hor goruldukleri icin bu durumdalar. Kadinlarin utandirma taktikleri gibi yapmamak gerek. Fakat kurtarilacak gibi de görünmüyolar. Uzuldum lan gece gece.

   1. Kötü zamanlar güçlü erkekleri yaratır. Güçlü erkekler iyi zamanşarı yaratır. Iyi zamanlar zayıf erkekleri yaratır. Zayıf erkekler ise kötü zamanları yaratır.

    Bu yumuşacık pembe tombul elli adamlara anlat şimdi 18 20 yaşına kadar erkek değil çocuksun diye.

 13. mahmut abi, sanırım istemsizce MGTOW yolunda ilerliyorum. aylardır kadınlar konusunda (youtube videoları hariç) tek bir hamle yapmışlığım yok. uğraşmak istemiyorum nedense. güzel yanı şu ki hayatımın hiçbir döneminde kadınları bu kadar ignore etmemişimdir. ama mesela bir kız gördüğümden gidip set açmak yerine eeh bosver deyip, mastürbasyona sarılmak daha kolay geliyor ve bu özgüvenime zarar vermeye başladı. kişisel gelişim ve disiplinden de tamamen kopmuş durumdayım. iki kelamınla aydınlanmaya ihtiyacım var.

  1. set açma konusunda benim de korkum vardı ama boş korku hatta gittim ayt sınavı başlamadan yarım saat önce tüm sınıfın gözetmenlerin önünde (kızda en önde oturuyordu) kızın yanına oturdum merhaba dedim yüzü gülümsedi
   2. setimde de açılış yaparken korktum, onda da kızın yüzü gülümsedi
   şu an hayatında kız olmaması senin mgtow’a gittiğin anlamına gelmez sen yeter ki testosteornunu arttırmaya ve masturbasyonu azaltmaya bak.

 14. Abi bugün iş bulmak için dışarıya çıktım, herkes reddetti. Millet çok gergin, soruyu sorduğum anda ağzımda kurutuyorlar. Kadınlar en azından kibarlar, erkeklerin geneli ayı gibi. Bilgisayar başında çalışmaya karar verdim bende freelance, yapacak bir şey yok ne yazık ki.

 15. iyi akşamlar mahmut hocam ve değerli kırmızı hapçı arkadaşlar.( uzun bi aradan sonra tekrar yazıyorum, sadece okuma modumdaydım:) ) sayenizde kızlarla ilişkilerim konusunda hiçbir sıkıntım yok şu an, işler tıkırında ilerliyor. ama size basit ve farklı gelebilir ama ben başka konuda bi soru soracağım: sanki hiç erkek arkadaşım yok gibi şu an, hani böyle takılmalık dışarı çıkmalık.
  okulumdan yeni mezun oldum sınıf arkadaşlarımın da okul zamanı bencil olduklarını hissettiğim için (yanlış da olabilir hislerim) pek arkadaşlık kurmadım sınıfımdaki erkeklerle dışardan da bikaç arkadaşım vardı onlarla da biraz bi kopma oldu.
  red pill felsefesini de az çok benimsediğim için kızlarla olan ilişkim ya seks ya flört sevgiliye bağlanıyor (bu durumdan rahatsız da değilim tabii 😀 ) zaten kızlarla arkadaş olunamıyor demiştin mahmut hocam ki gerçekten öyle olduğunu fark ettim. peki redpill in erkek arkadaşlığı konusunda tavsiyesi var mı mesela benjamin franklin teorisindeki şeyler burda da geçerli mi? sizin düşünceleriniz neler? teşekkür ederim.

 16. Gözlemlediğim bazı durumları yazayım.
  1. 26 yaşında evlenmemiş bir kız kardeşim var, obsesif kompülsif, majör depresif vs. olmuş durumda. Feminizmin aşıladığı şeylerden biri olan evlilik ve evlilik sürecini aşağılar nitelikte yorumları oluyordu. Kına, nişan, düğün, adetler vs. O da çok geri çevirdi ve şimdi geri çevireceği kimse kalmadı. Bunları biraz anlattım ama inkar etti tabi.
  2. Bir akrabam 32 yaşında 19’luk çıtır ile evlendi. Ailesinin baktığı kim varsa istemedi, kendi evine çıktı erken yaşta, yurtdışı seyahatleri oldu, gezdi, dolaştı. En son bir gün aha bu kızla evlenecem dedi ve evlendi. Kendisini tanıdığım için kendisine mükemmel alfa demek istiyorum.
  3.İstanbul’da sabahları işe giderken evlenmediği otobüse binişinden bile belli olan kadınlar var. Hayata küsmüş durumdalar. Bugün metrobüste ineceğim durağa yaklaşırken yanyana oturan iki bayan (biri 20’li, biri 30’lu yaşlarında) vardı. Ben 20’li olana bakıyorum, 30’lu olan bana bakıyor. Kadınla bir kaç kez göz göze geldik ve gözlerinde umutsuzluk vardı. 20’li olan bana bakmadı tabi, çünkü onun elde edeceği, peşinden koşacak çok erkek var ve evlenemezse yanındaki kadın gibi olacak farkında değil 🙂
  4. Red Pill camiasını tanıdığım ve bu siteyi okuduğum günden beri kadınlara bakışım değişti ve kadınların da bana bakışı değişti. 1 haftadır otobüste o kadar boş yer olmasına rağmen ısrarla gelip benim yanıma oturan, her gün farklı giyinen, süslenen bir kız var. Tahminen 24,25 yaşlarında. Kızın ilgimi çekecek bir yapısı olmadığı için konuşmadım. Eski beta kafam olsa nefes alsa yeter diyip konuşmak isterdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *