Red Man Group Episode 21 Notları – Kendine güven, özgüven nasıl kazanılır?

The Red Man Group Episode #21 – $$$ vs. Looks vs. Game grubun en bomba bölümlerden biri idi. Bu önemli kısımda çokça sorulan kendine güven, özgüven nasıl kazanılır sorusu cevaplanıyor.

Rollo : Özgüven nasıl kazanılır, kendine güvenimi arttırmak için tavsiye verir misiniz gibi soruları alıyorum. Eskiden beridir özgüvenin gerçek ve elle tutulur opsiyonlardan türediğini düşünüyorum. Kendine güven düşünce gücü ve doğru düşünce şekli ile içinizde türetebileceğiniz sihirli bir duygu değildir. Bu deli saçması bir düşünce. Özgüven opsiyonlardan ve bu opsiyonlar üzerinde kurduğunuz başarılardan gelir.

“Artık kırmızı hap farkındalığına sahibim ama şimdi ne yapacağım?” Her zaman tavsiye ettiğim şey bir tür yarışma ortamına girin. Neyde iyi iseniz. Satranç ya da güreş olması umrumda değil. Atletik ve fiziksel birşey olmasını tercih ederim ama bir şeyde iyi olun. Robert Greene’nin Ustalık adlı kitabında dediği gibi bir şeyde çok iyi olun. Bir şeyde, o şeyde kazanan biri olacak kadar iyi olun. Elinizde “herşey boka sarsa bile en azından bunda iyiyim” diyebileceğiniz birşey olsun.

Günümüzde rekabetçi olmayan bir ideolojiye düşmek çok kolay. Günümüzde daha çok “işten eve gidince kendimi rahatlatmak için ne yapmalıyım” diye düşünüyoruz. “Kendimi geliştirmek” ya da “bir şeyde kazanmak” için ne yapmalıyım diye düşünmüyoruz.

Zira diğer insanlarla rekabet etmediğiniz sürece birşeyde  kazanan olamazsınız. Ne yapıyor olursanız olun bir rekabet içindesiniz. Her zaman söylediğim kendinize iyi olduğunuzu düşündüğünüz birşey bulup o şeyde rekabetçi olmayı öğrenin. Benim için bu dövüş sanatı ve esktrimdi. Bunlara spor olarak girdim ve eskrimde uzun süre çok iyi idim.

Bir erkek kazandığında, bir rakibi yenerek kazandığında, hatta bir erkeğin tuttuğu takım kazandığında ve “evet kazandık” diye sevinçten uçtuğumuzda kanımızdaki testosteron seviyesi artıyor. Kaybettiğinde ise testosteron seviyen düşecek. Bu bilimsel bir bulgu. Bunun nedeni “kazanan” erkeklerin evrimsel bir fonksiyona sahip olmaları. Bunu şimdi size söylüyorum : kadınlar erkeklerdeki bu testosteron artışının yarattığı bilinçaltı iletişim ipuçlarını, kendine güveni ve ukalalığı hissederler.

Sanırım bunu Rossie söylemişti : erkeklerin irrasyonel bir kendine güvene sahip olması lazımdır ve bu irrasyonel kendine güven için de rekabet etmek zorundasınız.

Kendinize iyi olduğunuzu düşündüğünüz bir alan bulun. Bu alanda profesyonel seviyede iyi olmanıza gerek yok. En minimumda dışarı çıkıp ve rekabete giriyor olun. O zaferler size gerekli kimyasal itkiyi verecekler.

Bence günümüzde çok fazla erkek, özellikle MGTOW topluluğundaki erkekler, rekabetçi olmak istemiyorlar. Rekabeti kenara itip eve gitmek ve rahatlamak istiyorlar.

Bir de şu eğer hayatında bir kadın yoksa bu seni diğer tüm o fantastik şeyleri yapmak için özgür bırakacak fikri var. Eğer rahip moduna girecekseniz girin. Ama rahip modunda iken gidin yeni bir dil öğrenin, programlamayı öğrenin, ya da başka birşey yapmayı öğrenin.

Ben çok ama çok az MGTOW erkeğinin bunu yaptığını görüyorum. “Artık benim böyle bir derdim yok, siz kaşkavallar gidin ve kadınlarla uğraşın. Ben eve gidip kendimi geliştirmeye, içsel gelişimime veya çakralarımı ayarlamaya vs … gideceğim” diyorlar. Ama rekabet etmek zorundasınız.

MGTOWlar ile her konuşmamda, bende hiç rekabetçi olmadıkları izlenimini bırakıyorlar.

Karl (Black Label Logic) : MGTOW ile ilgili çokça olan şu : Robert Greene’nin Güç Kurallarından biri der ki “insanlar elde edemediklerini küçümserler”. Rekabetçi olmak istemediklerinden, istedikleri şeyi elde edemediklerini kabul etmek yerine onu küçümsüyorlar.

Uzun süreli ilişkiye girmeyeceğim ve evlenmeyeceğim gibi şeylerde MGTOW ile paralel düşünüyorum ama yine de gidip yavrulara yürüyüp para kazanacağım ve gyme gideceğim. Evde oturacağım, ot içeceğim ve Counter Strike’da 12 yaşında veletleri tokatlayacağım MGTOWcuları ile paralel değilim. Bunlar bir açıdan üzüntü verici adamlar zira erkek istese de istemese de rekabetçidir. Eğer bu Xbox oyunundaki skoru bile olsa rekabetçidir. Sadece gerçekten önemi olan birşeyde rekabetçi değildir. Zira önemi olan birşeyde rekabet etmek demek dışarı çıkıp yenilme riskini göze almak demektir. Bilgisayar oyununda kimseye görünmeden yenildiğin ve oyun hesabını silip yeniden açabildiğin için aslında yenilme riskin yok.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

57 thoughts on “Red Man Group Episode 21 Notları – Kendine güven, özgüven nasıl kazanılır?”

 1. yine açılış konusunda yeterli özgüveni sağlayamayanlar youtube kanalımdaki gaziantepte kızlarla tanışma videomu izleyebilir. onun dışında son videomda kızlara ”nasıl kız tavlanır” diye sordum. o videoda neden kızlardan kızlar konusunda tavsiye almamanız gerektiğini anlayabilirsiniz. sakıncası yoksa şuraya da linki bırakıyorum https://youtu.be/IBmna9oYAcc

  1. Hocam güzel videolar hazırlıyorsun ama daygame olarak bir değeri yok. Daha çok yabancı medyada çokça rastlanan ve sonunda “aaa bak kamera var orda şaka şaka” diye geri vitese alabildiğin için gerçek yürüme stresi olmayan videolar. İlk videondan itibaren bu eleştiriyi yapmıştık : olayda amacın yürümek değil video çekmek.

   1. Kendi özel hayatımda London Day Game yapıp TRP ile doğru oyunlar oynayabiliyorum ama London Day Game sonunda kızlara ”aslında kamera vardı ehehe” deyince yayınlanmasını isteyeceklerini sanmıyorum. İlginç bir durum olur sanki.

    1. Başarısızlık oranı, Türkiye denemelerim de eğer ortalama ve üzerinde ki kızlarla eğlenen ustalığı uygularsan genelde olumlu dönüş alıp eğleniyorlar ve hedefin belliyse yatağa kadar gider. Amma velakin, ülkemiz de ki SOSYAL MEDYA ERKEĞİNDEN BOL NE VAR?
     Ve yanlış anlaşılmasın ben genel de sosyal medya da geri dönüş alma oranı EGO MASTURBATÖRLERİ yüzünden az olduğu için kullanmamaktan yanayım ve kadına da gereksiz bir koruma sağladığı için işi uzatıyor da uzatıyor gözümde. O yüzden yüz yüze denk gelmeler vs. daha etkili. Ben kısa kesiyorum mesajlaşmalarda.
     Özet: Mesaj oyunum berbat.
     İstek: Mesaj oyunun da yardım etmek isteyenler varsa iletişime geçebilir mi?

     1. Arkadaşı terslemek için söylemiyorum ama bana kalırsa 100 kişiyle de konuşsa 1 tanesi bile yatağa gitmezdi. Halbuki Tom Torero en kötü ihtimal 100e 1 diyor. Belki de birçok yürümeyi tek güne sığdırdığı için sıkıntı yaşamış olabilir.

  2. Videona denk gelip yorum atmistim, bu islerle ugrastigi1ni anlamistim sormustum dostum. Takdir ediyorum seni. Büyük ozguven

  1. Bak mesela İngilizce eksik? Ne yapıyoruz? Hemen İngilizce çalışıyoruz ve kendimizi geliştip erkek adam oluyoruz.

 2. Erkek adamın izlemesi gereken filmler olarak bir listeye ihtiyacım var. Malum şu anda izlenip rol model alınacak film kalmadı.Anca çukur izleyip mafyavari takılmaya çalışıyor gençlik.
  Böyle bir listeye ihtiyacım var. Duruma göre başrolleri alfa olan film listemi paylaşabilirim..

   1. Jack nicholson, steve mcqueen, sean connery, robert redford, clint eastwood, burt reynolds, yul brynner aklıma gelenler. Daha eskileri de var ama filmleri sıkabilir.

     1. Heat filmindeki Al Paçino kadar erkek kimseyi görmedim. Yürüyüşünden tut, çalışma arkadaşlarına,karısına, kızına hatta karısının kendisini kızdırmak kıskandırmak için kullandığı başka bir erkeğe davranışıyla senin aradığın karakter. Kendisi Scent of a woman’da kör bir eski askeri canlandırıyor. O karakter bile eksikliklerin erkekliğe mani olamayacağının kanıtı.

     2. Dediğimi anlamışsın.Kadın kokusu’nda ki dans sahnesi on numaraydı halen aklımda kalmış,heat ı da hayal meyal hatırlıyorum sıkılıp kapamıştım.Ben de bir kaç tane örnek verip konuyu kapatıyım madem..
      Sen istediğin kadar filmleri izle,oradaki davranışları hatmet dışarıdan beta gözükeceksin bu tiplemeleri yaparken,rolden çok içinden gelmesi önemli.Bu davranışları yapman seni bu adamlardan biri yapmayacak.Neyse gene de yazayım madem.
      Dalga geçen küstah uslup olarak-gasby-iron man 1 2 3-george clooney in aklı havada filmi-ryan gosling in crazy stupid love drive filmleri olmak üzere filmleri örnek verilebilir.
      Siklemez-ciddi :suits-batman 1 2 3-dünya savaşı z-meet joe black (belki de cuk oturan)oceans elevan serisi-james bond serisi başlıca örnek verilebilir..
      Marjinal karakterlere de californication,da vinci demons ve aklıma gelmeyen diziler diye uzar gider liste.
      Burada önemli olan farklı tiplemeleri birleştirip oynayabilmek.Yeri geldiğinde tony stark kadar taşşakçı ama gerektiğinde tom cruise’ a kadar cool.
      Aydınlatacak varsa görüşlerini seve seve dinlerim..

  1. Toplasan nüfusun 15% değiller ve çocuk yapmdıklarından iki nesle nüfusları yarıya inecek ama sosyal medyayı tepkileri ile sallaya sallaya birşeyler değiştirdiklerini sanan duyar kasma uzmanı seküler çığırtkanları zerre ciddiye almıyorum artık. Baydılar. Zaten etkileri de sıfır. Tweeter ve ekşi sözlük ellerinde olunca sanki insanlar kendilerini dinliyor sanıyorlar. Eleştirmeye bile gerek yok.

   1. Kendilerini toplumdan izole edip (etmeye çalışıp daha doğrusu) gerçeği görmüyorlar.
    Sonrada her olayda daha da şaşırıp sinirleniyorlar.

   2. Valla bu olay bilmiyorum nedir ama Mahmut senin bu seküler insanlar ile olan sorunun nedir? Tayyip’e laf kondurmamalar falan hayırdır? Tarafını belli et de ne kadar ciddiye alacağımızı bilelim seni.

    1. Beni ciddiye alıp almayacağına kimlikler üzerinden mi karar vereceksin? Tarafım yok. Kendim sekülerim ve AKP seçmeni değilim (en son seçimde doyurucu bir programı olmasa da Muharrem İnce’ye oy attım) ama Reis’e de körü körüne karşı değilim. İlk döneminde çok hizmeti oldu ama Gezi’den beridir geriye gitti.

     Kendi akvaryumumu eleştireceğim tabii, öbür havuzu sürekli kötüleyip eleştirmek bir boka yarasaydı bunu yapanların hayatı biraz daha iyiye giderdi.

     1. Ee tabii kimlikler üzerinden karar vereceğim. Muhafazakar ve dindar bir insanı çok ciddiye almam öyle. Atatürk’ün yıkmak istediği zihniyet bu, akla ters, medeniyetle bağdaşmayan bir zihniyet bu. Aklın önünde tutulamaz hiçbir şey. Benim anlam veremediğim şey bu saydığım şeylere taban tabana zıt olan bu adama nasıl karşı değilim dediğin. Atatürk’ün yapmak istediği ne varsa tersini yapıyor. Halimiz ortada. Benim olayım partiler, seçimler şunlar bunlar değil. Akıl ve medeniyetle ne bağdaşıyor ne bağdaşmıyor benim olayım bu.

     2. Ben muhafazakar ve dindar adami da ciddiye alirim. Kimlik uzerinden senin gibi genellemeler yapanlari ciddiye almam.

 3. İstanbul’da kızların bol olduğu aktiviteler neler? Ben cidden anlamıyorum bu şehirde insanlar nasıl tanışıyor. Herkes iş yerinden veya üniversiteden tanışıyor herhalde? Cold approach ve tinder samanlıkta iğne aramak gibi.

  1. aynen ya gecen bir kafede oturup gelen geceni izledim herkesin mi guzel sevgilisi olur nereden buluyorlar anlamadim en son gordugume sorucam nerde nasil tanistiniz diye hem de daygame pratigi olur

 4. Abi zamanında Oneitis yaptığım bir kız vardı sayende yazılarını okuyarak ve zamanla kurtuldum diyebilirim. Aklımda tek bir soru kaldı uzun zamandır sormak istiyordum.Kızlar bu tarz kendilerine bağlı erkekleri ceplerinde tutmak isterler mi? Çünkü ayrıldıktan 1 yıl sonra bile durduk yere sohbet açmaya yönelik mesajlar alırdım kızdan.Akşam mesajı görüp cevap verdiğimde ise kısa cevaplarla geçiştirilen, hemen bitirilmeye çalışılan bir sohbet olurdu.Ayrıldıktan sonra 2 yılım böyle geçti. Benimle buluştuktan sonraki gün mesajıma cevap bile alamazdım.

 5. Mahmut bey, bir fikirdaşınız olarak soruyorum, bbu çakma entellektüelleri seküler adı altında toplamanız ne kadar doğru?

  Ben de, eminim çoğumuz da burada Laik-seküler değerlere sahip insanlarız, bu pembe götlülerin sekülerlikle falan ne alakası var, insanımızın önemli bir çoğunluğu gibi öznel düşünmekten habersiz taklitçi sığır sürüsünden başka birşey değiller, hepsi bu.

  Bu arada, onlar 2 nesil sonra bitseler de bitmeyenlerin çocuklarını umarım etkilemeye devam etmezler.

 6. Seküler çığırtkanlar dediğim, ünlü düşünür Nagehan Abla’nın bahsettiği ve seküler kesimi esir almış olan bu politik doğrucu, herşeye duyar kasan tayfa (o gerçi 7% diyor). Türkiye’de nüfusun 35%si seküler olsa bu 15%si yıllardır aynı çığırtkanlıkta devam ediyorlar. Günümüzde bir de bu neo-marksist ve feminist düşünceler bu kesim içinde yayılıyor, kendileri gibi düşünmeyen sekülerler üzerinde terör esttiriyorlar.

  Ben de o akvaryumun içinde yaşıyorum ama artık fena baydım bu adamlardan. Hatun kısmıyla zaten hiç muhabbetim kalmadı gerçi eskisi gibi sinir edemiyorlar.

 7. Kaç yıldır tanıdığım kızın bbitanesiyle aram bozuldu bu yüzden, anti feminist paylaşımlarım ssebebiyle (video’lar falan) haberim olmadan arkadaşlıktan çıkarmış beni, tavrrımı koydum tabii, şimdi limoniyiz.

 8. Adana’da başlangıç orta arası bir seviyede wingman arıyorum. Oyunu öğrenmeye kararlı olan ve 19-25 yaş arası olanlar yazsın.

 9. Mahmut Abi, uzun zamandır burada okuma yapıyorum, izlenimlerim ve gözlemlerime göre Alfa, Beta mevzusu büyük olasılıkla politikayı da etkiliyor. Tam olarak teorize edemiyorum ama sezinsel olarak Türkiye’de sol kesimin acayip derecede mavi haplı-feminen-beta laşmada olduğunu düşünüyorum. Politik olarak başarısızlığı da bir şekilde bununla bağlantılı bence. Tüm sol derneklerdeki aktivitilere bakıldığında alayı yan flüt, gitar, tiyatro vs. içlerinde sporu baz alan etkinlik yok. Müzik kültürleri sofistike ama pasif-edilgen-yenilmişlik-ağlaklık içeriyor (sanat ayrı bir olay solun amacı sanat yapmak olmadığı için bunları dahil ettim)
  sağ kesime baktığımda daha agresif, alfa, saldırgan, müzikleri hareketli ve ofansif, karakter olarak da alfa diyebiliriz.

  1. Zaten tüm hastalıklı ideolojileri dünyaya armağan eden SOL. Feminizm, veganizm, eşcinsellik vs. Kültürel marksistlerin aşağılık ideolojilerle toplumu ve erkeği sarsması gibi bir gerçek var. Doğal olarak senin bahsettiğin meselenin kaynağı bu. Yani kadınlar gününde mavi neon saçlı feminazi karıya da anca küpeli, dar paça pantolon giyen solcu Meriç eşlik edecek elbette.

   1. Yoo hastalıklı ideoloji sağdan da pekala gelebilir. Bu ikisi dengede olmalı. kültür ve akdemide denge sol lehine bozulunca toplumda tepki olarak denge sağ lehine bozuldu. ikisi de sakat.

    1. şöyle söyleyim kenar mahallede yetişmiş bıçkın işçi sınıfı mensubu bir çocuk sola bulaşınca efemine, yumuşak huylu bir eleman olup çıktı ve bu adam işçi sınıfı mensubu olarak değil de sanki orta sınıf kaygıları olan entelimsi bir tip oldu. Totalde böylece militan tiplerin eridiğini düşünüyorum

     1. Sola bulaşınca; kültürel markisizmin dünyaya bulaştırdığı feminizm, veganizm, hümanizm ve LGBT gibi sapkın ideolojileri benimsiyor. Dolayısıyla maskülen kalması mümkün değil. Anca kızlar ortamında Taylan’cılık yapar.

    2. buna en somut örnek 80 öncesi devrimci tipleri göz önüne almak yeterli bir çoğu alfa ve teorisyenler de aynı zamanda

   2. Cemil Meriç şöyle der özetle:
    Sol bütün hastalıklarından bir devir sonra arınır. Nazizm (Nasyonel Sosyalizm), Faşizm bile bir zamanlar sol (sosyalist) idiler. Ama SOL, bunlardan arınıp bekaretini geri kazanırken, bu ideolojilerini SAĞ’a iterler. Dünyada bizden başka hiç kimse Sağ’ ı bu kadar sahiplenmemiştir. Oysa sağ geçmiş demektir. Geçmiş ise mezarlık demektir. Kim mezarlık bekçisi olmak ister ki.

   3. Sağcılık da solculuk da bütün ideolojiler gibi sıkıntılıdır, ciddiye alınmaması lazım. Sorgulayamadığın bir şeyi ciddiye almak pek akıllıca değil.

 10. Ne diyorsun Kayra sen? ailesini tanıdığım ettiğim insan, yrüme niyetim yok, habersizce böyle birşey yapmış, Şükürr mü diyeceğim, sen olsan ne yapacaktın?

  1. lan oğlum rahatsız olmuş çıkarmış ne boş işlerle uğraşıyo millet diye gülüp geçmen lazım ne tavrı. bu dediğimi yapardım ben olsam.

 11. Şimdi şu Kayra denilen ve yorumlarda herkese atarlanan gereksiz eleman Donanım Haber sitesindeki Kayra ise siklemeyin,125 kilo civarında tipsizin biri olur kendisi. Hayatındaki en büyük başarısı dansözün birine para verip onu sikmek olan ve kendini dahi sanıp İTÜ’de 8 yıldır okumaktadır. Çok şükür bitirme tezini verdi de İTÜ ondan kurtuluyor. O değilse de kendisine Mahmut Abi’nin bana zamanında söylediği bir şeyi söylemek istiyorum “Aklı başında her adam sana sinirlenmenin zayıflık olacağını söyleyecektir.”. Ben buna zerre imanmıyorum Kayra bey ama Mahmut Abi’yi dinlersin diye düşünüyorum.

  Neyse,bazı arkadaşlar hayatla mücadele etmekten vaz geçince beni incel sanmışlar onu açıklamasını yapayım dedim.

  Arkadaşlar ben incel filan değilim, ben mücadele edersem kazanabileceğimi biliyorum ve içimdeki canavar da bunu istiyor ama ya-pa-mam. İki sebepten dolayı

  1. Getirisi götürüsünen çok çok az.
  2. İçimdeki canavarı çıkardığımda durduramayacağımı acı tecrübeler ile öğrendim.

  1 kadın mı elde ettim 2 tane elde etmeye çalışacağım 2 tane mi ettim 3 tane elde etmeye çalışacağım ve bu olay kendimi bu yolda harap edene kadar devam edecek. Bunu kadın olarak değil hayatta elde edilebilecek herşey olarak düşünün. Bu yüzden sonu harap olmuş ve tek yaptığı etrafına ve kendisine zarar vermek olan birisi olacağıma bu yola hiç çıkmam daha iyi. Darth Vader olmaktan korkuyorum anlayacağınız. Çözümü kendi kendimi tecrite sokmakta buluyorum. Bu arada intihar etmekten vazgeçtim, okul paramı borsaya yatıracağım. Bir gün milyoner veya züğürt ağa olursam ve hala yaşıyorsam buraya yazacağım.

  No human relationship no cry .)

  Hadi selametle. Bu arada kayra,kimsin bilmiyorum ama lütfen cevap yazma 🙂

  1. beni hiç alakamın olmadığı ezik biri olmakla suçla, itham et ve sonra da kimsin bilmiyorum ama lütfen cevap yazma de. Hayatını siktimin salağı. O malla bir ilgim yok boyum 1.90 kilom 83. diğer ithamlarına cevap vermeye gerek yok. Bu arada sinirden değil o şekil yazmam üslubum bu

 12. Resmi Discord grubu kuruldu.

  Mahmut bey sen de gelirsen, grup yöneticisi olarak atayacağım destek verirsen sevinirim. // hem daha interaktif oluruz.

  Detaylar için discord linkini bırakıyorum herkes mutlaka katılmalı.

  https://discord.gg/URxTvnP

 13. mahmut youtube sayfası aç çok para kazanırsın, bunlar, bu site köşelerinde yazılar bir yere kadar. bas reklamı para kazan redpill isen alfa erkeği isen bi saniye düşünme hemen gir bu işe… diyorum bak çok para var. konseptine güveniyorsan redpill felsefesi felan durma ne bekliyorsun*

  1. Hocam para kazanmak isteyen mavi hap yazar. Khdan kazanacaginin 10 katini kazanirsin. Ben dusunmuyor degilim bir tane Berke Abi sayfasi acip abi bir kiz var diyenlere umit satayim. Paraya para demem.

 14. İstanbulda Takılabileceğimiz wing man arıyorum

  18-20 yaş arası ilgilenenler benle iletişeme geçebilirler…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *