Beta vücut dili – Instagram erkek arkadaşları ve anasının kuzusu oğluşlar

Instagram, bir erkeğin dikkatle ve kırmızı hap farkındalığı ile bulunması gereken bir ortam. Kim ne derse desin bu uygulamanın ana kullanım amacı kadınların ilgi çekme ihtiyacını karşılamak. Bu ortamda selfie ya da bir erkekle fotoğraf koyan kadın o erkeği, erkek sevgilisi bile olsa, fotoğraf aksesuarı olarak kullanıyor. Uydu erkeklerin de instagramda “Melis benimle fotoğrafını koymuş, bana önem veriyor …” dedikleri fotoğrafların amacının ne olduğunu daha önce yazmıştık.

Bu yazıda çiftlerin vücut dilindeki beta alametleri konusuna tekrar gireceğim. Rollo Tomassi son aylarda bu konuda birçok örnek fotoğraf ve video paylaştı ve geçen gün Man Effect’te Timothy Wegner ile bu konuda bir podcast yaptı.

Yukarıdaki foto, Rollo Tomassi’nin Beta Tells (beta alametleri) yazısından. Erkek kadına doğrı eğilmiş ve kadın ondan demir korkuluğun fiziksel olarak izin verdiği son noktaya kadar geriye kaçmış. Vücut dili erkeğe oldukça kapalı.

Kadınlar söz konusu olduğunda söylenen değil yapılan mesajdır. Bunu bir kez öğrenen erkeğin taktığı kırmızı hap gözlükleri ile hayata baktığınızda, birçok çiftin ilişkisindeki statüsünü vücut dilinden anlayabilirsiniz. Kadınlar erkeklere göre çok daha fazla oranda vücut dili ve hareketlerle “konuşurlar” ve bir erkek kadının bu “konuşmasını” duymuyor ise kadın bilinç altında o erkeği tecrübesiz = kadınlar tarafından tercih edilmeyen diye yaftalar.

Instagram erkek arkadaşları

“Eğer kız arkadaşınız size sıklıkla fotoğrafını çektirip Instagram’a koyuyor ise o durumda bir aksesuar olduğunuzu unutmayın.  Kadınlar neden Instagram’a fotoğraflarını koyuyorlar : ilgi çekmek için. Bir kadın Instagram için fotoğraf / selfie çekiyorsa ve siz de o fotoğrafın içinde iseniz siz o fotoğrafta aksesuarsınız. Giydiği bir kolye kadar aksesuarsınız.”

Aşağıdaki foto bir ara çok moda olan ve bir erkeğin en kepaze şekilde aksesuar olduğu instagram foto akımından.

“Kadın erkeğin önünde giderken onu elinden tutup sürüklüyor. Kadınlar bunu neden yapıyorlar? Kendilerinin reklamını yapmak için.  Bu fotoğraflarla ilgili yorumumu eleştiren erkekler “abartma ama sadece öylesine sıradan bir fotoydu” diyorlar.  Evet işte tam da sıradan olması problem. ”

 

Aşağıdaki foto, “instagram aksesuarı erkek arkadaşa” bir başka güzel örnek. Hatunun duruşuna dikkat edin. Eleman orda yokmuş gibi. Fotoğraf “çift fotoğrafı” diye etiketlenmiş ama hatun eleman orda yokmuş gibi poz veriyor. Gerçekten de elemanı bu fotoğraftan çıkarsanız, hatunun verdiği poz hiç garip kaçmaz. Ama eleman hatunun içine düşmüş, fotodan hatunu çıkaramazsınız. Aksesuar derken Rollo bunu kastediyor.

“Bu tür erkek kızın içine düşmüş ama kız erkek yokmuş gibi başka yöne bakıyor fotoğraflarındaki mesaj nedir? Mesaj şu : ‘ben hala uygunum ve mümkünse başkasını arıyorum. Bu elemanın beta olduğunun farkındayım ve bu elemandan uzaklaşmak istiyorum'”.

“Aşağıdaki foto sahiplenici eş korumacı bir pozisyon. ‘Bu piliç benim’ diyor. Bunun kendi başına hatalı bir şey olduğunu söylemiyorum. Kadının elinin erkeğin saran kolunda olması ise kadının bundan hoşlandığına işaret ediyor. Hatuna eğilmesi ve fazla duygusal pozu faüllü ama hadi tamam diyelim.

Antonie Bordain‘in böyle birçok fotosu var ve orada Bordain hatunu sarmalamış ve hatuna eğilmişken Asia Argento ise adamdan uzağa eğilmiş ve ‘yardım edin, beni alın buradan’ duruşunda.”

Anneciğimi çok seviyorum pozu

Aşağıdaki son zamanlarda klasikleşen bir poz.

“Adını hatırlayamıyorum ama bu adam ünlü biri. Elemanın parası var ve her şeye sahip. Bu foto bir fotoğraf serisinden. Hepsinde eleman böyle hatuna eğilmiş ve öpmeye çalışıyor. Ve hatunun suratına bakın. Hatun elemanın karısı. Sanırım eleman şarkıcı. Her neyse.

Elemanın sarışın güzeli bir karısı var. Elemandan genç gibi duruyor. Kadın kesinlikle henüz parti yıllarını geride bırakmamış bir kadın gibi duruyor. Fakat oldukça zengin olan bu adama yamanmış. Fakat kadının eline bakın. Bu fotoğraf yukarıda kadını kolları arasına almış adamın fotoğrafından çok farklı.  Orada eş koruma (mate guarding) var ama buradaki eleman tamamen “anneciğimi çok seviyorum” pozunda.

“Ben bu poza “anneciğimi çok seviyorum” pozu diyorum. Eleman öpücüğe abanmışken kadının nasıl giyindiğine, dışarıya (kameraya) nasıl baktığına ve gülüşüne dikkat edin. Kocasına değil ‘sana’ bakıyor. Bu bir reklam pozisyonu.”

“Bu tür fotoğraflar hep gündelik instagram fotolarında ortaya çıkıyor. Biliyoruz ki instagram fotoları kadınların dışarıdan ilgi toplama aracı. İlgi, kadınların dünyasının akçesidir.  Kadın bir erkekle beraber olduğunda, o erkek ya kadının arkadaşlarının kıskandığı ve kadının gözünün içine baktığı bir adam olur ya da aksesuar. Bu fotoğraftaki eleman kesinlikle aksesuar. Bu kadın böyle bir elemanla ünlü veya zengin olmasa idi asla beraber olmazdı.”

Fotoğrafta kadının elinin adamı nasıl kendisinden uzak tutmaya çalıştığına dikkat edin.

Aşağıda çiftin bir başka fotoğrafı var.

“Sanki adamı o fotoğrafa fotoşop ile koymuşlar. Sanki dalga geçmek için fotoğrafa fotoşop ile eklenmiş. Fakat maalesef fotoğraf gerçek. Elemanın bu kadınla her fotoğrafı böyle.

Kadının dışarı anons ettiği şey şu : ‘Ben sırf pratik olduğu için bu adamlayım’. Hatun eleman yokmuş gibi dışarı bakarak ‘umarım birileri bu fotoğrafı görür zira ben hala uygunum’ diyor. Kadın ‘ben hala uygunum’ bakışı atarken eleman ‘anneciğim seni çok çok seviyorum’ pozunda.

Çok trajik ama bugünlerde bu pozu çok görüyorum. Eleman muhtemelen beta kafa yapısını taşıma lüksü olacak kadar zengin.”

Aşağıdaki fotoğrafta ise dünyanın en soylu mavi haplısı Prens Herry var. Herry tipik bir mavi haplı.  Alfa mı beta mı tartışılır. Çocukken acayip ana kuzusu idi, babası dünyanın en beta soylularından biri ama kendisi 20lerinde gayet alfa takılan bir abi idi. Her neyse.

Yukarıdaki gibi berbat olmasa da Prens Harry’nin buradaki pozundaki hatuna eğilişi onu da neredeyse “anneciğimi çok seviyorum” pozuna sokmuş.  Kötü çocukların kucağında hopladıktan ve duvara tosladıktan sonra kendinden genç bir prensi kafalayan feminist ablanın yüzüğü dünyaya gösterişi de dikkate değer. Kendi hayatını yaşamış çoğunluk gibi sıradan bir bekleyen beta ya da kedilerle dolu bir evde sonlanmadım sevinci.

Aşağıdaki oğlan ise “anneciğim seni çok seviyorum” pozunu anahtarlık yapıp kıza hediye vermiş.  Trajik.

“Hatun dışarı bakıyor ve ‘bu elemanın beta olduğunu biliyorum ve bundan daha iyisini arıyorum. Bu elemanla birlikteyim ama hala uygunum’ sinyali gönderiyor. Eleman bunu kıza hediye yapıp vermiş. Kız ne zaman kız arkadaşlarıyla dışarı çıksa elemanı hatırlamak zorunda. Trajik olan şu ki eleman bunun tatlı bir şey olduğunu düşünüyor. Ama değil. Bu kıza sürekli yapışkan, duygusal ve fazlaca bağlı bir erkekle olduğunu hatırlatıyor.”

“Eleman bunu kıza bir çeşit bölgesini işaretleme jesti olarak vermiş. Kız dışardayken ona evde erkek arkadaşı olduğunu hatırlatacağı kadar diğer erkeklere bu kadının bir erkek arkadaşı olduğunu gösteriyor. Burada büyük bir kendine güvensizlik ve süper beta bir davranış var. ”

Ama trajedi istiyorsanız, olay bu aşağıdakidir. Fotoda yazan şu :

“Ben kelime anlamıyla bu adamı yıllarca peşimde koşturdum … ve nihayet kaçmaktan yorgunum. Hayatıma yeniden hep olması gerektiği gibi başlamaya hazırım. Seni seviyorum.”

Elimizde yine “anneciğim seni çok seviyorum” fotosu var. Yine adamı fotoğraftan at, kızın pozu zerre sırıtmaz zira adam orada yok gibi poz vermiş. Suratında yine yukarıdaki kadınların suratındaki ifade var.

Burada yakında duvara çarpacağını anlamış, Rollo’nun uyanış aşaması dediği aşamaya gelmiş bir kadın var. Bekleyen betasını kullanmak üzere yörüngeden indirmiş. Eleman hatunun kucakta hoplamalı parti yılları bitene kadar bekleyecek kadar aptal.  Hatunun suratında Prens Herry’nin gelini Megan gibi “parti yıllarımda hayatımı yaşadım ama sonunda da cezasını çekmeyeceğim” mutluluğu var.

Erkeğin eş kollama sarılışı yukarıdaki oğlandan farklı. Orada kız vücut dili ile bunu onaylıyordu (elini erkeğin koluna koyarak) ama burada erkek 100% aksesuar. Fotoşopla at kimse farketmez.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

36 thoughts on “Beta vücut dili – Instagram erkek arkadaşları ve anasının kuzusu oğluşlar”

 1. Abi altın oran kuralina gore dusunuyorum da bir hatun var neredeyse hic yazmiyor :)) ama ben yazinca muhabbeti devam ettire ettire sohbet ediyoruz daha once opusmuslugum falan da var. Arayip disari davet edip belkiden evete gecmeye mi calisayim yoksa next mi yani hatun salmış mıdır beni ??

  1. Siktir et bence hatun seni salmış salmamış. Keyfine bak işte ne güzel. Üç dört güne bir yazar, buluşur eğlenceli vakit geçirmeye bakarsın. O sırada dışarda avlanmaya devam edersin. Tabak olarak kenarda dursun.

 2. mahmut abi fotoğraflardan analizi sayende cidden kavradık. muhteşem şeyler anlatıyor detaylar farkına vardıktan sonra. yalnız anlayamadığım bir şey şu: hatun kişisi kameraya bakıyor ise bu yanındaki erkeğine tam bağlılığı olmadığını mı ifade eder? çünkü her fotoğrafta görüyoruz bu durumu.

  buradan şu sonucu çıkartabiliriz istediğiniz kadar yakışıklı olun, paranız olsun, itibarınız olsun yine de beta olabiliyormuşsunuz

  1. Benim maskulen ve eslerinin saygisina sahip oldugunu bildigim adamlarin tum fotolarinda ya ikisi de kameraya bakiyor ya da ikisi de bakmiyor. Erkek yumulmusken kameraya bakanlardan bahsediyoruz. Bir de dikkat ederseniz bu fotolarin cogundan erkekleri atabilirsin. Adam sanki oraya fotosop ile sonradan eklenmis gibi.

   Evet. Turkiye’de de boyle zengin ama aksesuar kocis cok.

 3. abi yakışıklı birisi değilim ama tip olarak sert bir yüzüm var. okul ortamında ağır duruyorum hem kız hem erkekler çekiniyor benimle konuşurken hissedebiliyorum. benden daha uzun ve spor yapan bir eleman bile ben ortama girdiğim zaman gerginsem o gerginliği ona geçirip onun da gerilmesine ve benimle konuşurken kelimeleri daha dikkatli seçmesine şahit oldum. bu tavırlarımı bitirme kararı almışken bu sene de uyguladım istemsizce ve kızlar olumlu sinyaller yakıyor iletişim halinde olunca.

  benim merak ettiğim nokta bir kız benimle konuşurken lafını bitirip ben lafa başladıktan sonra resmen ağzımın içine düşecek gibi bön bön bakıyor. benim anlamadığım beni etkileyip aha bu da düştü derdinde mi yoksa sence bu ona sirayet ettiğimi mi gösteriyor?

  1. Ben böyle davranıyorum şöyle bakıyorlar, onu yapıyorum böyle mi düşünüyorlar aceba diyerek okdr kasıntı bir beden diline sahip oluyorsun ki o an farketmiyorsun.Bırak kim bakıyor neye bakıyor onu ilgilendirir, dışardan bakınca abes komik bir halin yoksa, onların ne düşündüğünü bukadar takman aşırı bir beklentiye girdiğini gösterir, buda seni muhtaç duruma sokabilir.Ayrıca gerçekte olandan kopuk bir şekilde diğer insanların seni nasıl gördüğü ile ilgili bukdr varsayım üzerinden düşünmek sağlıklı değil.

  2. Kardeşim bilinmeyen ve sana zarar veren bir NARSİSTLİKLE yaşıyorsun

   İnsanların düşünceleri hakkında bu kadar endişe etmen aslında kendini çok değerli görüyor olman

   Yanlış anlama şunu bil ki

   İnsanların gözünde sandığın kadar değerin YOK hatta HİÇ DEĞERİN YOK

   Değiştirebildiğin şeyleri değiştir ama geri kalanı için bu kadar dert etmen yanlış

   Yüzüm sert diyorsun nasıl yumuşatacağım hal hareketlerle diyorsun bu ne amk

   Kendine ait özelliği kızlar için DEĞİŞTİREMEZSİN amk

   Kimse seni umursamıyor bro

   Bu kadar dert etmemelisin

 4. Bir kiz bize neden biz simdi neyiz lafini der ? Adini koyalim artik der ? Onunla hem sevisip ,hem de karmasik sinyaller gonderdigimiz icin mi yani amacimiz seks ise bu amaca bagli kalmadan kiza 40 yillik karimizmis gibi davrandigimiz icin mi ? Karmasik sinyal olmasa kiz o soruyu asla yoneltmez mi

 5. Hocam benim hatuın da resimlerimizi koyuyor ama genelde ikimizde normal resme bakıyoruz, benim elım onun omuzunda aşağı bastırır gibi ya da o bana yaşlanmış oluyor genelde, sırıtmadan normal surat ıfademle çekiliyorum genelde benim resimlerimi çekmek istiyor
  Ya da beraber çekiliyoruz.
  Bu elden çekme resmini de çektik ama o kadının yerinde ben varım giden taraf benim ve başka yöne bakıyorum. Bunlar da beta vücut dilimidir? Amma uzun yazdım, öne ıtıs belırtısımıdır 😛

 6. Düğün fotoğrafı çeken karı kılıklı fotocular, aynen böyle fotoğraflar için poz vermeye zorluyorlar.
  Dikkat derim. O resimleri çektirirken kadın tarafından Beta damgası yiyebilirsiniz ilk günden.
  Sonra arada bir albüme bakar bir de yüksek bir yere asarsanız, bu yeni Beta halinize uygun ‘evlilik içinde uydu’ (yeni bir kavram uydurdum galiba) olma rolünüz her daim dayatılabilir. Size, avrarınız tarafından, yani!!!…

 7. Bir de ‘bir kuş sütü eksik’ sofraları face’e atanlar var. İnstagram’da sevgilisi artı başka ortak erkek arkadaşlarla bir çekilmiş resim atanlar var. Eğlenirken olan resimler.
  Bugünkü dünya’nızdan istifa edesim geliyor.
  Ana duygu: Erkek adam resim işlerine pek girmemeli bud devirde. Girerse de 80’li yıllardaki babalarımızın resmi gibi: erkek sandalyede oturur, kadın onun arkasında, eli erkeğin omuzlarında, kameraya bakar resim iyi olur. Bu da bu devirde hipergamik kadın nesli artı beta erkek sürüsü tarafından banel karşılanır.

  1. Hocam yanlis anlamani istemem, ayni davranislari kardesim ve cevremdeki bircok insanda da gozlemliyorum ve elimden geldigince uyarmaya calisiyorum.

   Bu tipte pc basindan kalkmadan hayatini surduren birine saygi ve sevgi besliyorsan alarm zilleri caliyor demektir. Gamerlik ya da gamer hayranligi bir erkegin dusebilecegi en asagilik durumlardan biri. Halen ogrenciysen yol yakinken lutfen don, pc basindan kalk ve hayatin tadini cikar.

   Eger ogrencilik yillarini bu sekilde heba ettiysen sosyal cevreni degistir. Etrafinda sadece senin gibiler kalmistir cunku.

  2. Gençler jahreini çok gömdünüz tamam adam kızlar konusunda beta belli ama iş alanında alfa paranın dibine vuruyor , ünlü , yurtdışında güzel bir hayatı var o kadar da gömmeyin yani 😀

   1. Adam kimseye zarar vermeden parasini sohretini kazaniyor bu duruma elbette saygi duyuyorum konseptten bagimsiz. Ama hayat tarzi olarak bu tipler ve bunlarin takipcileri cocuk ruhundan ayrilamiyor ve maskulenlikten uzak duruyor. Ben bu durumu elestiriyorum.

 8. Merhaba
  Ben içtenlikle bir soru sormak istiyorum burda bu yorumu okuyan ve cevap verebilecek herkese .
  Şimdiden de çok çok teşekkür ediyorum zaman ayırıp olumlu olumsuz cevap yazan herkese.
  Bir kadının çok çok sevilmesi için ve sevdiği erkek için çok değerli özel olması için
  tam olarak nasıl olması gerek.

  Yani aslında bir kadın asla böyle olamaz dediğiniz o hayali kadın tipi nedir ?
  Kadın nasıl olsaydı özel olacaktı veya çok sevilecekti .
  Sonuç olarak öyle olamaz ve bu yüzden özel olamaz tmm bunu tartışmıyorum .
  Sadece nasıl olsaydı…
  Çok ciddiyim
  Teşekkürler

  1. Herkes için konuşamam ama kırmızı hap öğretisinde bir kadın asla öyle olamaz denilen hayali kadın tipi yok. bunun tanımlanması zaten mavi hap yani oneitis. Yani mavi haplı erkek için bu kadın güzel olmasının yanında kendisini 100% kosulsuz sevecek kadindir.

   senin sorundaki kadın açmazı şu ki kadının sevdiği erkek dediğin erkek yani sevilmeye değer erkek kadını çok çok sevmeyen çok değerli ve özel görmeyen erkektir. Bu erkek kadını sevmez ya da özel yapmaz demek değil ama senin çok çok derken kastettiğin 100% bağlılık sevilen erkekte yoktur.

   Bir kadın erkeğin yoldaşı olmalı odağı değil. bir kadını çok çok sevmek ve çok değerli özel yapmak onu odağa koyar. Kafasında bu hayal olan erkek çocuktur ve çocuktan sevilen erkek çıkmaz.

  2. Şunu unutma. Bir kadın değersiz bir erkeğin tek’i olmaktansa, değersiz bir erkeğin birden çok eşi (partneri, metresi vs) olmaya razıdır. Tüm zaman buna şahittir.
   Burada dananın koptu yer, kadının seni değerli görmesidir. Bu değeri bir kadın yazar özetle anlatmış:
   “Kadınlar kendilerini seven değil, kendilerine hükmeden erkekler için ölürler..” (Halide Edip Adıvar)
   Bu hükmetmek meselesini öğren. İktidar sahibi olmak, muktedir olmak. Buradan başla. Bir devletin, bir devlet adamının nasıl muktedir olduğunu anla ve bunu bir erkeğe kıyasla. Buradan devam et.

   1. Düzeltme: “Bir kadın değersiz bir erkeğin tek’i olmaktansa, değerli bir erkeğin birden çok eşi (partneri, metresi vs) olmaya razıdır.”
    diyecektim ilk cümlemde.

 9. Bir süre sonra bu farkındalığa sahip olmanız sağlayan Mahmut abiye küfür mü etseniz teşekkür mü etseniz bilemiyorsunuz. Sevgilinizin vücut dilini okuyabildiğiniz zaman eğer düzeltecek kadar ustalaşmadıysanız size aslında ilgisinin azaldığını hissetmek kötü bir deneyim oluyor. Hatun hiç sarılmak öpüşmek istemezdi aq, hep uzaklara kaçardı belinden tutup dibime oturtmak zorunda kalırdım çünkü ne kadar Jason Statham dili yapsan da sana doğrulmuyor kaşar.

  O yüzden bu durumu düzeltmenizi sağlayacak yazıları da okuyun mutlaka. Sadece farkında olmak müdahale etmeyi bilmedikten sonra can sıkar.

  Sevgiler

 10. kardeşler birşey soracağım, bu malum hatunlarla bboy farkımız var, öperken eğilmemek biraz zor, bu konuyu nasıl çözmek lazım?

  Bir de ricam, attığınız resimleri betimlermisiniz? elimizdeki uygulamalar resimleri betimleyebilir, fakat; yeterli değil, bu yüzden her ne kadarr bu konunun vermek istediği mesajı alsam da, attığınız resimleri biraz daha açıklayarak anlatırsanız sevinirim.

 11. Maskülen mi olucaz, eğlenen usta mı. Hareketlerimizi değiştirip bir oyun ( the game )mu oynayacağız, yoksa kız için asla kendimizden taviz vermeyecek miyiz. Kızı asla hayatımızın merkezine koymayacağız, ama gerektiğinde ilgi göstereceğiz. Alfa gibi duralım beden dili bunu yansıtsın ama kız gelmiyor bize, ilgi mi istiyor bizi mi sevmiyor. İkilemde kalıyorum. Siteye ilk başladığımda her şeyi anladığımı sandım. Sonrasında daha çok yazı okumaya, yapılan yorumları okumaya başladım. Buna paralel olarak sahaya çıktık ve denemelere başladım. Ve kelimenin tam anlamıyla bir kaos yaşıyorum. Beynim kıvranıyor. Nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. Ciddi mi, esprili mi. Sıfır sikleme mi (ki işe yaramıyor gibi), biraz ilgi mi. Karakter duruşlar bla bla bla. Harbiden kaotik bir döneme düştüm, ve beynim alev alev kıvranıyor şu an.

  1. Bahsettiğin ikililerin hiçbiri birbirinin zıddı ya da karşıtı değil. örneğin kendini merkeze koyan adamın önce kendi isteğini düşünmesi ve sonra kadına ilgi göstermesi gibi doğal bir erkek davranışının anlaşılamaması ama doğal kadın davranışı olan “kendini merkeze koy ve diğerini düşünmenin pat diye akla gelmesi” … erkek doğanların kadınlaşmışlığının derinliği dehşet verici.

   1. kendini merkezden çıkarmadan ilgi gösterilemeyeceğini düşünme sebebiniz size öğretildiği şekilde ilgiye kadın ne ister ya da kadın gözüyle bakmanız. Erkek gözüyle bakın.

   2. Mahmut hoca. Çeviri yapmaktan türkçeyi unutuyorsun. Cümlelerin çoğunda anlam bozukluğu oluyor.
    “doğal kadın davranışı olan kendini merkeze koy ve diğerini düşünmenin pat diye akla gelmesi”
    Bunu iki defa okuduktan sonra anladım.

    1. Note3 ölünce Hong Kongdan kendime 150 Dolara bir Samsung J aldım. Türkçe klavyede noktalamalara gidiş uzun iş. Idare edin artık.

  1. Kafasını ve vücudunu kadına eğmiş. Pasif bir duruştur. Diğerleri kadar kötü olmadığından falsosuz görünüyor ama tek başına ve adamın prens olduğunu düşünürsen büyük falso.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *