Jordan Peterson – Bir yaşam rehberliği – Bölüm 3

Jordan Peterson’un konuşma ve derslerinden derlenen A Guide to Life videosunun Türkçe’ye çeviriminin üçüncü ve son bölümü. Birinci ve ikinci bölüm.

Bölüm 6 – Kendine iyi davran.

Kendine inan ve kendin için pazarlık yap.
Başarını sahiplen.
Sheryl Sandberg

Sevdiğin, iyi davrandığın birini kafanda canlandır ve kendine de öyle davranmaya çalış. Kendini kendinden biraz soyutla ve şöyle düşün : “Ben diğer insanların arasında bir insanım ve en az diğerleri gibi saygıyı hakediyorum. Kalan zamanımda kendimi hor görmek ve kendime zarar vermek yerine potansiyel olarak değerli bir insanmışım gibi kendime yardım edeceğim.

Bu zor bir şey. İnsanlar kendilerine gerektiği gibi özen göstermezler. Bunu ahlaki açıdan söylemiyorum. Demeye çalıştığım, aslında değerli biri olabileceğiniz konusunda kendinize bir şans verin. Odanızı toplayın, işlerinizi halledin ve kendinize biraz saygınız olsun. Sizin bir sürü potansiyeliniz var ve yapabileceğiniz bir sürü şey var. Siz gereklisiniz … evet düşündüğünüzden daha gereklisiniz. Eğer ard arda kötü tercihler yaparsanız, işler kötüye gider. Sadece sizin için değil. İşler kötüye gider. Bu nedenle de ne yaptığınız önemli. Yapmanız gereken şeylerden biri de kendinize, yaptığı şeyler önemli biri gibi gibi davranmanız. Bu nedenle de kendinize biraz saygınız olmalı.

Son Bölüm – Kendini geçmişten kurtar.

Hayat budur : bireylerin sürekli birbiri ile kesiştiği ve diğerlerinin hayatını farkında olmadan etkiledikleri zincirleme reaksiyonlar.

Sizin için çok önemsiz görünen bir karar, dünyanın kaderi için anıtsal olabilir.
J.D.Stroube

Genç insanlar, dünyayı değiştirmenin yollarını düşünmeyi severler. Ve bu aslında onların gelişiminin pozitif bir tarafı. Bu, gelişimsel psikolog Jean Piaget’in mesih aşaması dediği gelişimsel dönemdir ve Piaget bu dönemi geç ergenlik dönemi ile ilişkilendirir. Genç insanlar dünyayı değiştirmek isterler ama burada problem şu ki bu enerji başkalarını değiştirmeye çalışmaya kanalize olur.

Ama yapmanız gereken şey bu değil. Eğer dünyayı değiştirmek istiyorsanız önce kendinizi değiştirmelisiniz. Aleksandr Solzhenitsyn’ın Sovyetler Birliğini analiz ettikten sonra söylediği gibi : “İyi ile kötüyü ayıran sınır çizgisinin politik görüşler, ülkeler arasında uzandığını düşünmeyin. Bu sınır ruhunuzun tam ortasından geçer. Ve dünyayı düzene koymak istiyorsanız yapmanız gereken şey kendinizi düzene koymaktır. Bu ciddi bir iş. Derler ki kendinizi yönetmek bir şehri yönetmekten daha zordur. Zira siz karmaşıksınız ve güçlü ve yararlı biri olmadan önce içinizde evcilleştirilmesi, hizaya gelmesi ve boyun eğmesi gereken canavarlar var.

Dışarı çıkıp dünyayı değiştirmek için başka kötü insanları değiştirmeye çalışmak yerine, insanlar önce içlerine bakıp kendi içlerini doğru şekilde düzene sokmalılar.

Eğer 18 aydan daha eski bir anınız varsa ve o anıyı hatırladığınızda hala duygusal tepki veriyorsanız, bu o anıyı açık seçik söze dökememişsiniz demektir. O anıyı neden – sonuç ilişkisinde yeterince analiz edememişsiniz ve kendinizi o anının pençesinden kurtaramamışsınız demektir.

Ve siz o anıyı sanki ağırlıkmışçasına taşıyorsunuz. Bu tip ağırlıklardan ne kadar çok taşıyorsanız o kadar fazla kortizol (stres hormonu) salgılarsınız. Kortizol sizi yaşlandırır.

Hayatınızı 6 devire ayırın. Doğumdan anaokulu sonuna, anaokulu sonundan ilkokul sonuna, vs … Nasıl yapmak isterseniz öyle ayırın. Sonra her devrin içindeki önemli duygusal olayları yazın. Ve sonra da onların sizin üzerinizdeki etkilerini yazın. Sonra da o durumda nasıl tepkiler verdiğinizi, neleri farklı yapabileceğinizi ve gelecekte neleri daha değişik yapabileceğinizi yazın. Geçmişinizi düzeltmek için.

Eğer geçmişi düşünüyorsanız bu neden – sonuç zincirini analiz etmediğinizi gösterir. Söyle düşünün, neden geçmişi hatırlıyorsunuz? Örneğin bu soruya geçmişin nesnel bir kaydını tutmak için cevabı verebilirsiniz. Ama bununla alakası yok. Geçmişi hatırlamanızın tek bir nedeni var : geleceğe hazır olmak. Geçmişi bu nedenle hatırlıyorsunuz.

Yapmanız gereken şey, geçmişi almak ve ondan bilgelik çıkarmak. Bilgelik ise körlemesine tümseklere takılmama yeteneğidir. “Şu, geçmişimde korkunç bir tümseğe körlemesine ve kafadan daldığım bir olay … bunun sonucunda bana korkunç şeyler oldu … ” O olayı parçalarına ayırmak ve olayın meydana gelişinde sizin işbirliğiniz oldu mu, oldu ise nasıl oldu anlamanız lazım. Gönüllü ya da gönülsüz işbirliği. Bu korkunç sonuç sizin katılımınızla nasıl ortaya çıktı? O şey neden oldu ve o şey olurken siz daha farklı nasıl tepki verebilirdiniz?

Bunu yaptığınız zaman beyniniz bu anıyı bırakacak ve anı takıntı olmaktan çıkacaktır. Zira beyninizin stres / endişe üreten bölgeleri size nerelerde engeller olduğunu söylemeye çalışıyor. “Oraya gitme, orada ateş var!” Belki, ama belki ateşin yöneticisi olacaksınız. Böylece ateşin efendisi olacaksınız, kurbanı değil. Birçok durumda tehlike, o durum üzerindeki ustalığınıza bağlı olarak aslında tehlike değildir. Hayat böyledir.

Sonuç olarak bir anıya bağlı negatif duygu, sizin o konuda ustalaşmanız için bağırmaktadır. Ve yazmak bu konuda size çok yardımcı olacaktır. Otobiyografik şekilde yazı yazarken beyninizi yeniden düzenliyorsunuz.

Duyguları düşünün. Anılar beyninizin değişik seviyelerinde depolanabilirler. Beynin ilkel, sürüngenler çağından kalma, fotografik ve oldukça duygusal derinliklerinden en tepeden söze dökülmüş gelecek planlarına kadar seviyelerde depolanabilirler. Negatif ve duygusal olan her şeyi alıp bunları geleceğiniz için açıkça dile dökülmüş bir vizyona çevirmek istersiniz.  Bu sizi geçmişten kurtaracaktır. Geçmişi düşünmüyor olmanız lazımdı.  80 yaşında iyi yaşanmış bir hayata dönüp bakıyorsanız tamam, o başka bir şey. Ama eğer 35, 30 hatta 25 yaşında iseniz ve zamanınızın çoğu geçmişi düşünmekle geçiyor ise bu sanki ruhunuz orda geçmişte tutsak kalmış gibi bir şey.Ruhunuzu araştırma ile kurtarmanız lazım. Burada metafizik dil kullanmak da uygun. Bir anlamda yaptığınız bu, geçmişe hapsolmak. Tüm kaynaklarınızı geleceğe yürümek adına kullanmak için bu durumdan kurtulmanız lazım.

Sıklıkla düşünürüm, insanlar kendilerini diğer insanlara kıyasla çok fazla sevmelerine rağmen, nasıl olurda kendi düşüncelerine diğerlerinin düşüncelerinden daha az değer verirler.

– Bitti –

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

80 thoughts on “Jordan Peterson – Bir yaşam rehberliği – Bölüm 3”

   1. Mahmut abi önemli bir soru sormak istiyorum. İlişki başladıktan 2 yıl sonra betaize olmuş bir alfa tekrar eski haline dönebilir mi? Dönerse bile aynı ilişkide tekrar dikiş tutturabilir mi.
    Şuan da tüm ilgisini ve sevgisini kaybetmiş durumda ve nişanlılar. Bu ilişkinin eski haline dönme şansı var mı?

   2. Eylül ekim gibi Robert Greene nin Law of HUMAN Nature adlı kitabı çıkıyor

    Ona da el atarsan Mahmut Ağabey

 1. Mahmut abi. 10 aydır iletişim kurmadigim ( 10 aydır ne mesaj ne yüzyüze görüşme felan yok, 5 aydırda stalk bile yapmıyorum.) Oneitis yaptığım kız rüyalarıma giriyor son 2 aydır özellikle. Haftada en az 2 defa.
  . Gün içinde düşünmemeye çalışıyorum aklıma geldikçe bunların sahte düşünceler olduğunu bilip kovuyorum o düşünceleri kafamdan.

  Fakat rüyadan sonra uyanınca en az 2-3 saat o psikoloji ile kaliyorum bu berbat birşey. Hani derler ya güne naisl başlarsan öyle gider o hesap benimkide. Rüyama girmediği günler diğer günlere nispeten daha iyi geçiriyorum . Abi ben bu durumu nasıl aşacam. Bu siteyle tanışmam sonucu 5 aydır stalkida kesmiş durumdayım hatta onu hatırlatan ortak arkadaşları bile çıkarttım hayatımdan, sosyal medyadan filan ama gene durum bu.

  Şimdi abi diyebilirisn sen ( napiyim rüyasına girmesinimi engelliyim ) diye. Biliyorum abi ama ne biliyim belki vardır diyecek birşeylerin.

  1. Aynı durumdan muzdaripim ne kadar tabak çevirsemde fayda etmiyor ama akışına bırakıp o rüya hakkında düşünmemek işe yarıyor. Hem rüya bu takmazsan o kadar 2 dakkaya unutuyorsun, sabah kitap okuma alışkanlığın varsa unutması çok daha kolay oluyor.

   1. Yaş 21 . Ortalama 6-7 aydır oldu KH ile tanışalı.
    Cinsel hayat ayda max 2 oda eskort ile.
    Tabak ceviriyorum fakat zihinsel masturbasyonu( sürekli okuyordum) yeni bıraktığım için pratikte baya acemiyim.
    Fakat şu oneitis yaptığım kız yukarida yazdığım gibi yanlış olduğunu biliyorum düşüncelerin ama rüya da görünce bütün motivasyonum düşüyor . Tüm gün moral bozuk şekilde dolaşıyorum .

   1. Teşekkürler hocam bi bakıyım ben buna.
    Aslında meselem oneitis ten reddedilme(arkadaş olarak görüyorum demişti) değil. Şu aralarda reddediliyorum ama aklıma bile gelmıyor fazla alıştım sayılır az çok.
    O aralardaki bir kaç mesele daha var ailevi işlerine burnumu sokmuştum elimde olmadan vicdana vurdum meseleyi birazda içim rahat değil.
    Genede bakıyım ben buna eyvallah.

 2. Mahmut abi konuyla alakasız olacak ama danışmak istediğim bir durum var. Yaklaşık 1 aydır aynı iş yerinden bir hatunla flört ediyoruz hb 7.5-8 falan(ofiste hatunla masalarımız yan yana biliyorum büyük sıçış). İkimizde 25 yaşındayız ve kız bakireydi, hatunu ilk gece dışarı çıktığımızda yatağa attım. Daha sonra 9-10 kez seks yapmışızdır. Fakat son birkaç görüşmemizde kızın yanında zaman zaman betalaştığımı hissettim. Bazı noktalarda ilgi ve şefkat gösterme konusunda altın oranlara tam olarak uyamadım. Hatunu son olarak bayram öncesinde gördüm, ekstra izin aldığı için işe gelmiyor şu an. Yaklaşık 10 gün falan oldu yani. Tatil süresince sadece bir kez ben aradım hatun sadece bir bayram mesajı gönderdi, baya tüm rehbere atılan toplu bayram mesajları gibiydi. Son olarak bugün iş ile ilgili bir durum hakkında konuştuk 1-2 dk falan.

  Benim hissettiğim hatun hipergamisini benden yüksek görmeye başladı, bu nedenle soft next yapmaya çalışıyorum şu süreçte aramayı, mesajlaşmayı o yapmadığı sürece hiç yapmıyorum, ki o da mesaj atmıyor ya da aramıyor.(şöyle bir durum var ki önümüzdeki pazartesi yine ofiste beraber olucaz soft next nereye kadar bilmiyorum).

  Bu durumda ne yapmalıyım hatuna kibarca istemediğimi söyleyip next mi ? Yoksa bir süre daha bekleyip, en azından hatunla tekrar görüştükten sonra, hareketlerini tartıp ona göre mi karar vermeliyim ?

  1. dostum, hatunun bakire olması; senin onun ilki olman gibi nedenler, hatunu oneitis yapmana neden olmuş. bu kafaya girdikten sonra zaten betalaşma sürecinde başlamıştır. hatun senden yeterli ilgiyi alınca; ikinci plana düşmüşsün gibi geldi bana.

   yapman gerekenler;
   1. kızı zevk için düşün, aşk için değil.
   2. kibarca istemediğimi söylim mi? aptal mısın, faydalanabildiğin kadar faydalan.
   3. eğer sekse yanaşmıyorsa bütün ilgini 0’la, yeni tabaklar çevirmeye yoğunlaş.

   1. Teşekkür ederim hocam yorumun için. Şu an yedeğe düştüğümü baya baya hissediyorum. Eğer seks devam ederse bir süre daha gider ama next olucak gibi duruyor 🙂

 3. RP camiası çok eleştiriyor Peterson’u ama ne olursa olsun gerçekten kaliteli bir adam.Çok yardımcı oluyor.

 4. Mahmut abi bakire bir kız ile ilişkiye girme konusunda ne düşünüyorsun? Malum türk toplumu olarak tutucu bir toplumuz. Bunun sorumluluğunu biz düşünmeli miyiz yoksa bu kızın sorunu mu?

  1. Aslında kızın sorumluluğu ama ben (bir daha evlenmeyecek olan ben) prensip olarak yapmam.

   Yeri gelmişken, hiçbir kadınla gerçekleştirilmeyecek vaatler vermeden yatılmamalı. Öncelikle bu acizlik zira ne olursa olsun açlığını gidermek için yalan söylüyorsun ve ahlaki değil. Ben mesele yattığım her 30luk ablaya benden koca olmazı açık açık belli ettim (o nedenle de hepsi benimle sikişip beni hemen bıraktı :)).

   1. @Mahmut Abi
    Mgtow Mahmut abi. Hahaha. Galiba bende mgtow olma yolunda ilerliyorum. :/ Kırmızı hap ilmiyle evlenmek hiç mantıklı gelmiyor.

 5. Mahmut abi birde aklıma gelen birseyde senin görüşünü alayım.

  Tarik Akan’nin yeşilçam filmlerini hepimiz biliyoruzdur. Sence Tarik abimiz o filmlerde (otobüs tepelerinde gezmeler, kız ne derse desin alaya almalar falan). Shit test mi savuşturuyordu yoksa biraz betalik mi yapıyordu? 🙂

 6. Filmin adını unuttum ama bir filmi vardı. eglenen ustalık ile yaklaşıyordu kıza ama filmin sonunda kızla beraber olamayınca kendisini çatıdan falan atmıştı. Daha sonra kızı almıştı.

 7. Zamanında amatör olarak filmi de yapılan bir mevzunun aslı astarını var mıdır, soruyorum: Kişinin depresyonu, bozuk ruh hali ve psikolojisiyle, yaptığı mastürbasyon arasında herhangi bir korelasyon var mıdır, bilen, fikri olan veya teori üretebilecekler yorumun altına yeşillendirsin.

  1. Bağımlılıklarla var. Mastürbasyon da olabilir başka bir şey de. Örneğin ben pek mastürbasyon yapmıyorum ancak internet bağımlılığı dediğin sorunlara sebep oluyor.

  1. Siz diyen kızla yatağa kadar nasıl gideceksin, öyle başlıyorsan yanlış bence. Ha yürüdüklerinden değil rastgele kızlardan bahsediyorsan bence tepki verme farketmemiş gibi yap ve sen de öyle hitap et.

 8. Sitenin çoğunu okudum ve faydalı şeyler öğrendim.Oneitisi hayatımdan cıkarmıştım.Kendime iyi bakıyordum.Spor yapıp dengeli besleniyordum.Ama biraz ödün verip özgüvenim düşünce aklıma oneitis yaptığım kız geldi.Bunun kendine iyi bakmakla aşırı ilgisi var.Aylardır Instagram hesabına bile bakmıyordum.Geçen yeni bir resmini görünce yoğun olmasa da sanki eski duygularım biraz canlanır gibi oldu.Pişman olmamam lazım ama onu ilk başta ayarlamaya çalışırken hareketlerim ona karşı samimi duygular besledigim için betavariydi.Çok betavari davrandığım için o da çoğunluğun o anda yapacağı gibi beni friendzone’a attı.Aklıma bu aralar ona karşı baştan özgüvenli şekilde yaklaşsaydım herşey farklı olurdu düşüncesi geliyor elimde olmadan.Buradan aldığım en büyük ders kendine çok iyi bakmak.Bunu hakkıyla yapmak zor ama başarınca herşey daha güzel olacak.

 9. Bir rutin oluşturduktan sonra insan gerçekten daha verimli ve özgüvenli hissediyor kendisini. Benim takıldığım nokta şu; uzun tatillerde bu rutinden mecburen kopuyoruz. Şehir değiştirmek, işten ayrılmak gibi şeylerden sonra ruh halimin tekrar bozulduğunu hissediyorum. Bu durumlarda yapılması gereken şey nedir? Bu gibi durumlarda sizler ne yapıyorsunuz.

 10. Selam,

  #Mahmut Abi veya diğer adminler için,veya ilgilenmek isteyen diğer arkadaşlar için cevap rica edeceğim bir husus var ;

  Siteyi 1-2 gün önce keşfettim. Vakit buldukça bazı yazıları okuyorum.
  Fakat tam konsantre olup, en yakın sürede daha derli toplu bi şekilde,bölüm bölüm alacağım kırmızı hapı.
  Post’tan bağımsız olsa da, tinder ve başka bi olay hakkında 2 sorum var.
  İlgilenip fikir belirtirseniz çok sevinirim.

  Tinder’ı 1 yıldır kullanıyorum ara ara. Şimdiye kadar sadece 2-3 hatunla görüştüm ve 1-2 kez birlikte olduktan sonra next yaptım.
  Fakat son zamanlarda yaklaşım kıtlığı mı çekiyorum ya da henüz siteye ve öğreneceğim çok güzel yeni içeriklere çok yabancı olduğum için mi bilmiyorum, match olduğum hatunlarla akıcı konuşmama rağmen bi noktada cevap vermiyorlar, bende fuck off çekiyorum. Koyduğum fotoğraflar ve dış görünüşüme 10/7 verebilirim.
  Profilimde bi kaç satırlık not var bu arada. Görüş ve beklentim konusunda biraz tüyo veren.
  Güzel bir arkadaşlık eşliğinde birşeyler yaşamayı düşündüğümden buradayım.
  Sadece takılıyorum’cular ve +18 düşünceleriniz varsa lütfen beni sola kaydırın diyenler uzak dursun mümkünse.. tarzında bi notum var.
  Artı olarak ta,
  Yaş 28, mesleğim ve üniversitede psikoloji okuduğum vs yazıyor.

  Örneğin ;

  MATCH

  Ben : İlgili misin ?
  X Hatun : Psikolojiye mi ?
  ” He notunu şimdi okudum.

  Ben : Psikolojiye de olabilir.. Ne düşünüyorsun notum hakkında ?

  X Hatun : +18’ciler kısmını sevmedim. Sola kaydırabilirdim bu not yüzünden.

  Ben : Aslında bu aseksüelmiş gibi davranan kalıpsal tavırlara yönelik bi eleştiri.
  ” Hala kaydırmamış olman güzel öyleyse netice olarak..

  X Hatun : Aynen… Uyku tutmadı mı ? :))

  Ben : Evet.. Yarın resmi tatil olduğu için,8’de kalkacağım bi iş olmayınca daha large olmam mümkün oluyor ayrıca. Sen napıyorsun şuan ?

  VE THE END.
  Cevap yok. 1 gün oldu. Eşleşmeyi de kaldırmamış hala.

  DİĞER ÖRNEK ;

  MATCH

  Ben : Profil notumu okudun mu yoksa rastgele bi eşleşme mi ?

  X Hatun : Şimdi okudum 🙂

  Ben : Uyguladık ta diyebiliriz öyleyse…

  X Hatun : Evet

  Ben : (Fotoğraflarında biri, kitap okuduğunu zoom’ladığı bir kareyle gösteren bir fotoğraf olduğu için, oradan yürüdüm)

  Kitapseverliği belli eden bi fotoğrafın olduğuna göre sorabilirim, ne tür kitaplar okuyorsun ?

  X hatun : Roman,biyografi,hukuki-dini içerikli kitaplar.

  Ben : Dini kitaplar ? Spiritüel felsefeler hakkında ne düşünüyorsun peki ?

  X Hatun : O tarz okumuyorum maalesef 🙂

  Ben : Bahsettiğim biraz da dini felsefeydi. Neyse. Haftasonu boşum. Bi kahve içelim mi ?

  THE END.

  Bu da buradan sonra yazmadı ve hala unmatch yapmamış 2 gündür.

  Nerede tıkanıyor ve neden ? Lütfen donanımınız kapsamında fikir belirtip yardımcı olur musunuz ?

  Son Sorum ;

  Amme hizmeti verdirmek değil niyetim ama gerçekten ilgimi çekti site fazlasıyla.
  Sizin yorumlarınız da öyle. Saygımı kazandınız. O yüzden bunu da sormadan geçemem.

  Geçen hafta cumartesi kadıköy moda sahildeydim eski bi dostumla.
  2-3 saat takıldık içtik. Tam kalkmamıza yakın, epey sarhoş 30’larında bi hatun, sallanarak lank diye yanımıza oturdu. Pardon napıyosunuz ? gibi.
  Kısa keseceğim. Arkadaşım ben kaçıyorum siz takılın dediği için, gece otelde bitti ve ertesi gün, beni hatırlamayacağı ihtimalini düşünüp,ya da ay çok sarhoştum pişmanım tribine girme ihtimalini düşünüp, tatava çekecek kafada değilim şimdi diyerek (gece her ne kadar kafası kendini bilecek kadar yerinde olsa da,baya zurnaydı çünkü) kalkıp gidecektim. O hala uyuyordu. Tam üstümü giyinirken uyandı ve lütfen gelir misin dedi, haydaaa 1-2 party daha devam. sonra otelden çıktık.
  Telefonunu çıkardı ekranı tuz buz olmuş, herhalde o kafayla dün gece düşürdü. Bana bi kağıda numaranı yazar mısın dedi. Neyse buldum yazdım. O günün üzerinden 4 gün geçtikten sonra dün yazdı whatsapptan. İşte henüz servisten aldım telefonu merhaba ben x diye.
  Bende mümkün mertebe standart bi iletişim kurdum. Fakat bu hafiften kısa kısa cevaplarla, kenardan köşeden I dont give a fuck havalarıyla konuşuyor. Neyse , akabinde bu gece şöyle bi mesaj attım ; haftasonu boş musun birşeyler yapalım mı ? dedim, cevap : bilmiyorum ki belli değil, senin planın varsa bana bağlı kalma dedi. Bende sen bilirsin yazdım.

  Şimdi bi adamın numarasını isteyip, servisten telefonu aldıktan sonra hemen yazıp, daha sonra randevu teklif ettiğinde neden sallamazsın ? Siklemeyeceksen niye bu iletişim ve kasma eylemi ?
  Herhangi ezik ya da itici bi tavrımda olmadı.

  Cevaplarınızı merakla bekliyorum.

  1. akabinde bu gece şöyle bi mesaj attım ; haftasonu boş musun birşeyler yapalım mı ?

   Bunun yanlış bir hareket olduğunu nasıl dominant olunur yazısında yazdım.

   Şimdi bi adamın numarasını isteyip, servisten telefonu aldıktan sonra hemen yazıp, daha sonra randevu teklif ettiğinde neden sallamazsın ? Siklemeyeceksen niye bu iletişim ve kasma eylemi ?
   Herhangi ezik ya da itici bi tavrımda olmadı.

   Eğer bir erkek ezik ya da itici bir tavrı olmadığını düşünüyorsan, kadınla ilgili yukarıdaki soruların hiçbirini sormana gerek yok zira hepsi kadının problemi, senin derdi değil. Özellikle gece yarısı sarhoş koynuna giren hatundan dengeli bir hareket geldiğinde onlar sorulacak sorular, bu anlattıkların bahsettiğin kadın profilinin fabrika ayarı. Böyle hatunlar gelirse gelir, gelmezse gelmezler. Olursa olur, olmazsa olmazlar.

   Neyse, önemli olan kadın neden böyle davranıyor sorusunu sormamak. Kadın seni sallamıyor davranıyorsa, davranışını mesaj sayacaksın ve beni sallamıyor deyip next edeceksin. Bu soruların hepsi kadını senin zihin merkezine sokar ki erkeği betalaştıran bir harekettir bu. Sebebi de basit : sen eğer ödülsen, seninle birlikte olmak bir kadın için iyi bir şey ise, böyle davranarak kaybeden kadın. Hiçbir ödül “ya bu hatun neden böyle davranıp beni kaybediyor” diye sormaz. Bu sorular kadını ödül, kendini ödülü elinden kaçırmakta olan ve şansını yitirmekte olan biri haline sokar.

   Yapman gereken eğer şimdi next etmeyeceksen bir iki gün sonra yine dışarı davet etmek (bir önceki davet sanki olmamış gibi) ve yine gelmezse sebebini düşünmeden, kadına bu konuda ağlamadan (“sen kaybettin” konuşması her zaman “ben seni kaybettim” ağlamasıdır) hatunu nextlemek.

   Kadınlar çok kolay anlaşılır yaratıklar. Davranışları ile aslında gayet açık mesajlar verirler. Bu arada tabii kadınlarla ilgili bilmen gereken en önemli şey sürekli tabak çevirdikleri ve herhangi bir tabak öne çıktığı an diğerlerinin çöpe gittiği (birkaç yakın markaj beta uydu hariç).

  2. Mesajlasmalari okurken o kadar baydi ki biri bitmeden otekine gectim onu bitiremedigim icin bir oncekine tekrar donup zorla okudum.
   Muhtemelen kizlarin unmatch etmeme sebebi de buna benzer bir durum. “Hele bir dursun bir ara bakariz” dusuncesi ile yedege atiliyorsun. Bu kizlar ne zamanki ego boostuna, konusacak ve gotune yedigi tekmeleri anlatip destek gorecegi birine ihtiyac duyarsa akillarinda olacaksin.
   O profil notuyla kendine buyuk bir set cekiyorsun. Burasi Tinder linkedin degil. Bu kadar resmi olmaya gerek yok. Kizlarin kimisi ilgi gorup egoyu tatmin ettikten sonra kapatip gidiyor. Takinti yapmayip nextlemek lazim. Hatta 2 gun cevap gelmiyorsa sen unmatch et ki aklinda yedekteymis gibi yer edinmesin. Digerleriyse ellerindekilerden kendilerince en iyilerini ayiklayip isine bakiyorlar. Zaten amaci belli olan uygulamada sen “+18 dusunenler sola kaydirsin tarzinda dusunenler muhatap olmasin” yazdiginda 1.’si yoklukta gibi gorunuyorsun (“seks yapmayacak kadin benle muhatap olmasin” der gibi bir sey bu. Betalarin hb 8 alti kizlarin yuzune dahi bakmamasi durumuna baya benzettim) 2. ve daha onemlisi ise seni sola kaydiran kizlarin hepsini seninle iliskiye garanti verdirirmiscesine zorluyorsun. En puskullu orospu bile olsa bunu onun yuzune soyleyemezsin. Yazdigin not “beni saga kaydirdigin an benimle yatmaya hazir olacaksin” imaji yarattigi ve kizlara kendilerini kaşar gibi hissetirecegi icin hem eslesmen hem de sonuca gitmen zorlasacak. Zaten kolay olmayan bir oyunu sen notun ve sıkıcı konusmalarinla kat kat zorlastiriyorsun. O notu silip beni saga kaydirani acimam sikerim yazsan emin ol sansin daha cok olur.

 11. “Dini kitaplar ? Spiritüel felsefeler hakkında ne düşünüyorsun peki ?” oğlum bu ne lan bu ne? tarrak gibi şeyler yazıyosun da o yüzden tıkanıyor. Ayrıca o son kızın siklemediği falan yok ipleri eline almamışsın sen ki kız yine de açık kapı bırakmış. Kız resmen beni planına dahil et demiş sen de sen bilirsin demişsin. Ne yapmak istiyorsanız o yönde çalışın tindera kız sikmek için giriyorsunuz spiritüel felsefe hakkında orda konuşma artık. Sen bana kalırsa göte bala seks yapmışsın kızlarla.

 12. Kız Dini kitaplar okuyorum dediği için, dini kitaplar ? yazdım. ve varoluşa, neden burada olduğuna dair detaylı araştırmalar yapan meraklı biriyse, spiritüelinde ne olduğunu biliyordur amk diyerek, felsefeler hakkında ne düşünüyorsun ? falan yazıp muhabbeti devam ettirmek istedim. Mevzu bu. Çok fazla punch yapılacak bir kısım göremedim o esnada.

  Ayrıca beyler eleştiri okey eyvallah da, şu noktada şöyle yazmak yerine şöyle devam edebilirdin, veya şu yüzden çok sıkıcısın, bunu şöyle değiştirebilirdin gibi daha çözüme yönelik birşey yazmanızı daha sağlıklı buluyorum. Yarrak gibi yazmışsın, bala göte sikişmişsin, senden adam olmaz, çok sıkıcı muhabbetler çeviren birisin, sik kafalısın sen… Olayınız bu mudur ? Farkındaysanız gayet nezaket çerçevesinde, ciddi ciddi birşeyler yazdım. Başka insanlarla daha farklı ilgilenip, daha farklı diyaloglar kurulmuş. Ya da bence bununla ilgili senin reçeten şurada yatıyor diyerek, farklı linkler verilmiş. Beni niye siklemeyip astınız ? İnfo’da , The Red Pill’in en büyük yararı, bu bilgiyi ulaşılır yaptı ve erkekleri birbirleri ile konuşur hale getirdi yazmıyor mu ? Erkekler arası iletişim bu mudur ?

  1. Erkekler arasindaki iletisim genelde boyledir. Açık ve direkt. Ama Mr. Kakanin uslubu benden farkli.

   Kadınlarla hafif konulardan gireceksin, olay neşeli ve hafif konulardan açılacak. Senin muhabbetin gerçekten sıkıcı. Başka ne konuşsan daha az sıkıcı olur.

   Eğer hala niyetin varsa siteyi okursan bu konuda birkaç yazı var. Tinder mesajlaşma taktiği mesela. Kadına seks eşiğini aşırtmak var.

  2. Sert eleştirilere alıngan davranmak da (küfür ve hakaret içermiyorsa) feminen bir davranıştır. Hatta zaman zaman burada yaptığım eylemleri yazdığımda “mallık, hanzoluk” yaptığımı beyan edenlere de eyvallah dedim. Nitekim bazı gerçekler sert bir tokat gibi inmeden hissedilemez. Bu sitede “nezaket paradoksu” diye bir yazı var. Bir çok yanlış ve zararlı alışkanlık, davranışlarımızı hep “gerçekleri nezakete kurban etmek” ve “hayır” diyememekten ötürü bilinçsizce sürdürüyoruz.
   Konuyu “hayır”dan açmışken; Barış Özcan’ın “başarılı olmak için öğrenmemiz gereken en önemli kelime: HAYIR” adlı youtube videosu var. Mahmut abi, bunla ilgili bir makale düşünür müsün?

  3. @Night Stalker

   Hadi gel sana bir iyilik yapayım.
   Bu sitede Eğlenen ustalıkla ilgili üç makale var oku onu.
   Google’a amlılarla iletişim 101 dersi yaz. Onu oku ordan komik küstahlık nasıl yapılır öğren.
   Yine bu sitede savaş lordu gibi hatun kaldırmak makale serisi var oku onu.
   Yine bu sitede shit testlerle ilgili makalelerin hepsini oku.
   Yine bu sitede çerçeve ile alakalı yazıları oku.
   Yine bu sitede kadını seks eşiğinden aşırmak makalesi var oku.
   Yine bu sitede duygusal güçle alakalı makaleleri oku ve uygulamaya başla, sex makinası olursun. Betalığın dibine vurmuş arkadaşım vardı bu yazıları okudu, geçenlerde internetten tanıştığı kızla buluştu. Bir kaç saat sonrasında sinemada kızı parmaklamaya kadar götürdü işi, bi seks yapamadı o kadar.
   Uslu bir alfa olursan, belki bir gün sende seks yapabilirsin.

   1. @Night Stalker
    Söylemeyi unuttuklarım var.
    Dominantlık makalelerini oku.
    Amlılarla iletişim dersi 101 okuyacağın sitede sadece flörtleşme ve komik küstahlığı öğrenmek için oku gerisi boş.
    Hadi bol şanslar bir dahada sakın öyle efendi çocuk gibi sikik sikik spritüal şeyler felan konuşma ağzına acı biber sürerim.

 13. Bi sorum var

  Kızlara karşı çapkin , bir cok kizla muhabbeti olan erkek imajimi cizmek lazim yoksa kizlarla pek işi olmayan 3 4 kizla muhabbeti olan daha cok kendine vakit ayiran erkek imaji mi

  Sahsen benim kendi imajim 1. Yonunde ama bunu yansitmalimiyim bilmiyorum korkdugum sey işi gücü kizlar olan bir erkek imaji vermek de istemiyorum böylede anlayabilir karşıdaki kiz.

  1. Kizlara karsi imaj cizmeyi dusunen mavi haplinin kizlarla basari sansi azdir. Imaji ne olursa olsun. Erkek kizlari zihinsel odagina alip kizlara nasil imaj cizecegini dusunen bir beta olmak yerine kendini zihinsel odagina alip kendisi nasil biri olacaktir onunla ilgilenmeli.

   1. Bir kizla tanisdikdan bir süre sonra çoğu kız şunu diyor bunu çok duydum “sen galiba 1 tane kiza bağlanamiyorsun birsürü kiz almak istiyorsun hayatina” bu na benzer şeyler duyuyorum genelde.

    Benim kendi karakterimde aslinda evet bu yönde.Konuşmalarimdan muhabbetimden ister istemez bunu anliyorlar ve söylüyorlar.

    Kafa ma takilansa Beni işi gücü kızlar olan zihinsel odaginda hep kizlar olan biri olarakmi görüyorlar?
    Ama aslinda senin de dedigin gibi zihinsel odagima kendimi koymaya calisiyorum.

    1. Normalde usta bir capkin suda yurur izini belli etmez. Kadinlara bir sey ispatlamaya calisan bir tarafin bunu boburlenmek icin aciga vuran zayif bir tarafin olmasi muhtemel. Ki zihinsel odagin kendinde degilse olay budur. Kadinlarla gercekten basarili olup da kadinlarin kendisini nasil gordugunu merak eden birini zor bulursun.

    2. Bu oyle bir sey ki eger tabak ceviren veya opsiyonlari olan maskulen bir erkeksen kiza illa bir imaj cizeceksen tekesli imaji cizmeye calisiyorsun ve kiz da buna inanmiyor. Tabak cevirdigini ya da opsiyonlarini kiza ozellikle belirtmeye calismak boyle bir erkegin davranisi olmadigindan genelde numara yapmaya caliasan erkek diye algilanir. Ki oyledir.

     Bu tur seyler ozellikle soze dokulurse ultimatoma girer. Ultimatom ise zayiflik deklerasyonudur. Yani “bana bak kizim, ben kazak bir erkegim ben ne dersem o” diyen erkek ultimatom verir ve zayifligini ilan eder. Beklenen bunun ona bakan kadinca soze dokulmeden anlasilmasidir.

  2. Bir çok kızla muhabbeti olan erkek görüntüsü zannedildiği gibi çapkın intibası bırakmaz, aksine zararsız, kadınların çüksüz olarak gördüğü biri olarak algılanır. Şeytanın en büyük hilesi dünyayı kendisinin varolmadığına inandırmasıdır (Usual suspects).

   1. Bir de bunun erkekler arasında konuşan versiyonu var, kim ki onu siktim bunu siktim diye anlatıyorsa bilin ki abazalığı çenesine vurmuş, görüntü yapmaya çalışıyor. Koşarak kaçın, yakın arkadaşınız ise seri bir şekilde konuyu değiştirin, siklemeyin.

   2. Bir ortamdaki en kötü adam, o ortamda en kibar davranan adamdır gibi bir laf vardı. Atasözü sanırım. Bunu güçlü için de söyleyebilirsin.

 14. Kaybedenler Kulubü filmindeki şu söz hep dikkatimi çekmiştir. Tabi ozman ne anlama geldigini bilmiyordum redpillden önce.
  ”Kadınların özelliği ne biliyor musun ? Seni sen yapan özelliklere aşık olup, sonra senden o özellikleri almaya çalışıyorlar.”
  Bu sözü reddpile göre sanırım şöyle açıklayabiliriz ;
  Kadınlar senı sen yapan özellıklere aşık oluyorlar. (Maskulenlik, dominantlık, duygusal güç, eğlenen ustalık) sonra bu özellikleri hala sürdürüp sürdürmediğimizi anlamak için test ediyorlar , eğer biz bu testten geçersek ilişki devam ediyor, testten kalırsak kız içgüdüsel biçimde soğuyor.

 15. Adam sevdiğim kadınla evlenmiş o adama her gün küfretmekten başka yapacağım bir şey yok, alfa olsam ne beta olsam ne alfa olmanın ne olduğunu bilmek bunu geçirmiyor ,3 yıl oldu yaş 27 ve şu var 18 sene önce babam vefat etti ilgisiz bir anneyle büyüdüm. Geçmiş rezil yani bunu hak etmedim ben bir iyi bir insanım diyorum kimseye kötülükte etmedim diyorum ama yalnız kaldım. Kimseyle sevişmek öpüşmek derdim yok evlenmiş olmak çoluk çocuk sahibi olmak isterdim hayat çok acı öyle bir tokadı varki.. Sen geçmişte acı çektin diye ”Canım ya kıyamam sana ” demiyor ,daha da giydiriyor. Ne yapıcam ben şimdi bilmiyorum birilerinin bana tavsiye ettiği aslında hiçte elektrik alamadığım insanlarla beta beta görüşücem evet lanet bir betayım ama ne yapayım bilmiyorum. Bundan sonra birini seçmede giren girmiş kısacası ,ha tahmin edersiniz yaşıtlar evlenirken evde kaldın artık olayları ailemin üzülmesi bu çocuk evlenemiyor ne olucak meselesi can sıkıcı şeyler.Berke falan değiliz Anadolu çocuğuyuz işte.

  1. @gökhan
   Sevdiğin kadın da diğer o milyonlar gibi akşam evde pijamasını giyip aptal diziler izleyen, sabah aynada yüzündeki sivilceyi sıkan sıradan bir kız işte.
   Bu sitenin ilk makalesini oku. Özel kadın veya aşk safsatasından kurtul

  2. Adam senin oneitisinle evlenerek seni kurtarmış bile olabilir, sen istemesen de. Öyle “Anadolu Çocuğu”yum falan gibi bahanelerin ardına sığınma. Alt tarafı kızın biri ile evlenememişsin, sen buna hayat acı diyorsan kusura bakma da güçlenmen lazım zira hayatın gerçekten acı olduğu zamanların yanında bu tür üreme temelli sıkıntılara acı demek gülünç kaçar.

   Babasız büyümüşsün ama bugün beta babaları ile büyüyen çoğu erkek de babasız büyüyor. Babasız büyümenin maddi ve manevi sıkıntılarını küçümsemiyorum ama çoğu erkek zaten pratik olarak “babasız” büyüyor. Normalde senin durumundaki erkekler için babasız büyümek daha güçlü olmak ile sonuçlanabilirdi ama maalesef burası Türkiye. Bir eksiğimiz, bir kadersizliğimiz varsa onu bahane edip başka her alanda başarısızlığa kulp olarak kullanma kültürümüz var. Arabeskiz. Para yokken, “zengin BMWli Berkeler kızları düdüklerken ben tabii abazan ama gururlu olurum” bahaneleri ile büyümemek gibi. Normalde acılar adamı güçlendirir ama bu diyarda zayıf kalma bahanesi oluyorlar.

   ha tahmin edersiniz yaşıtlar evlenirken evde kaldın artık olayları ailemin üzülmesi bu çocuk evlenemiyor ne olucak meselesi can sıkıcı şeyler …

   Bu siteyi başından sonuna okumanı ve özellikle de bu tür “geleneksel muhafazakar” düşünceden kurtulmanı tavsiye ediyorum. Geleneksel muhafazakar düşüncenin feminizmle ortak yanı erkeğin her konumda harcanabilecek bir piyon olduğunu düşünmesidir. Bu zihniyet ile öyle yanlış bir kadınla evlenirsin ki hayatın kayar. Hem senin hem çocuklarının :

   Geleneksel kültürler evliliği öyle titiz bir heyecanla pazarlıyorlar ki bugün birçok insan geleneksel gerçeklerin artık geçerli olup olmadığını sorgulamaya cesaret bile edemiyorlar. Evliliğin bugün eskiden olduğu konsepte benzeyip benzemediği konusunun yüzeyini kazısanız bile düşmanca bir tepki ile karşılaşıyorsunuz. Kendilerinin bile açıklayamadığı sebeplerle kadınlardan sadist sosyal muhafazakalara ve erkeğin kendi ebeveynlerine kadar herkes erkeğe baskı yaparak ve onu utandırarak evliliğe zorluyor. Ya da karısı kendisini sebep göstermeden ve kendi rızası olmadan boşadığında karşılaştığı korkunç derecede eşitliksiz ve dikkatlice yaratılmış yasaların ne olduğunu anlamaya bile çalışmadan, erkeğin evlilik sözleşmesi yapmak istemesini lanetliyorlar. Ama durumun farkında olan ve kendini korumak isteyen bazı erkekler, evlilikten kaçınıyorlar. Birçok kaynağa göre, erkeklerin yüzde 22’si evlenmemeye karar vermiş durumda. Erkeklerin sadece yüzde 20sinin evliliği cazip bulmadığı bir topluma ne olur?

   Erkek Düşmanlığı Balonu – 1

   İstersen bana küfret ama senin kendine 40 yaşında söyleyeceklerinden farklı birşey söylemiyorum. O zaman böyle düşünmek için çok geç olabilir ama şimdir 27 ve bekar iken hiç değil.

   1. Öncelikle teşekkür ederim bazı gerçekler acıdır ,erkek adam güçlü olmalı yoksa yel estiğinde savrulur kalır ,daha iyi hissettim cevabınla hepimiz pratikte zaten yetim büyüdük ,mühim olan bundan sonrası yazılarını okuyorum , bayanlarla uğraşmak kolay değil günaydın dediğinde yüzünü çeviren varlıklar ,açıkçası şu ki o kızı başkasının yatağında hayal ettikçe her gün öldüm bende başka böyle düşünen var mıdır bilmiyorum. Sadece geçen yıllara üzülüyorum şuan bu sayfayla 10 sene önce tanissam şuan daha iyi olabilirdim.

 16. Red pill ile yeni tanıştım ve Sitede şöyle bir yazı yazdım liderlik için. sizin yorumlarınız çok önemli.
  Sizce bu yazımda ne gibi yanlışlar var bakar mısınız?
  Site ismi mojika ve konu insanlık lideri

 17. Merhabalar Mahmut Abi,

  Bu aralar aklımı kurcalayan bir konu var direkt onu soracağım, 1 yıla yakın süredir iletişimimin devam ettiği internetten tanıştığım bir kız var. Bu siteyi keşfettiğimde farkettim ki çoğu şeyi doğru ve dozunda yapmışım ama bazı noktalar hariç. Sohbeti sekse getirme ve yeterince sert olmama konusunda başarısız olduğumu fark ettim, sonradan farketmeme rağmen yediğim birkaç shit test de var. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki oyunu benim kurallarıma göre oynuyoruz ve dominant taraf kesinlikle benim. Attığı shit testlerin büyük bir çoğunluğunu başarıyla savuşturdum ki verdiği geri dönütler de bunu kanıtlar nitelikte, daha önce hiçbir erkeğin bu testlerine benim gibi tepki vermediğini şaşkınlıkla söyledi birçok kez, gizemli olmam da cabası. Dediğim gibi birkaç shit testi hataya düştükten çok kısa zaman sonra farkettim ama iş işten geçtiği için hata yapmamışım gibi davrandım. Sözün özü çok uzun süredir çekim tetikli kızda. Fakat bu aralar attığım mesaja 1 gün sonra cevap vermeye başladı, ki görmemesinin imkanı yok, olabildiğince geciktiriyor yani. Kız sınav öğrencisi. Kursu, dershanesi var ki bu da bahane değil. Geç cevap vermeme durumlarına asla “Neden yazmıyosun?” gibi bi tepkim olmadı, olmayacakta ama aklıma takılmıyor değil, buna tepki vermediğim için rahatlıkla suistimal ediyor olabilir mi ? Bu kadar uzun yazmamın sebebi kızı nextlemeyi düşünüyorum, geç kalmış olma ihtimalim var farkındayım. Ama öncesinde görüşlerinizi almak istedim içinde bulunduğum durum hakkında, alternatif konusuna gelince de 3 alternatiften birisiydi bu kız ve diğerlerine nazaran biraz daha öne çıkıyordu. Oneitis yapma söz konusu değil. Seks konusuna tam anlamıyla girememe, tavır olarak yeterince sert olmama, geçmişteki bazı shit testleri ( sayıca çok az da olsa ) ilk anda farkedememe ve kızın son zamanlardaki soğuk tavırları beni next yapmaya itiyor. Düşüncelerinizi bekliyorum.

  1. 1 yıla yakın süredir iletişimimin devam ettiği internetten tanıştığım bir kız var. Bu siteyi keşfettiğimde farkettim ki çoğu şeyi doğru ve dozunda yapmışım ama bazı noktalar hariç. Sohbeti sekse getirme ve yeterince sert olmama konusunda başarısız olduğumu fark ettim, sonradan farketmeme rağmen yediğim birkaç shit test de var.

   ÖNCELİKLE, bir senedir iletişimde olmuşsun ama daha bir öpüşme bile yok sanırım. Zaten bu olayda başarısız olmuşsun. Yani dominant moninant hikaye eğer sonunda harekete geçmeyeceksen. Eğer kızla birlikte oluyorsan tamam da yazdığından öyle olmadığını anladım ben.

   Fakat bu aralar attığım mesaja 1 gün sonra cevap vermeye başladı, ki görmemesinin imkanı yok, olabildiğince geciktiriyor yani. Kız sınav öğrencisi. Kursu, dershanesi var ki bu da bahane değil. Geç cevap vermeme durumlarına asla “Neden yazmıyosun?” gibi bi tepkim olmadı, olmayacakta ama aklıma takılmıyor değil, buna tepki vermediğim için rahatlıkla suistimal ediyor olabilir mi ?

   İşte bir adet daha kıza nasıl göründüğüne kendisinin nasıl olduğundan daha fazla önem veren, yani kendisini değil kızı merkeze alan bir mavi hap mağduru. Kıza zaten “neden yazmıyorsun” demeyeceksin ama o kısım önemsiz. Önemli olan senin kadın gibi mesaj bekler hale gelmen. “Abi mesajlarıma geç cevap veriyor, eskisi gibi ilgili değil” yakınmasını ben 15 sene önce hiçbir erkekten duymazdım. Kadınların derdi idi bu. Ama balık sürekli içinde olduğu için suyun farkında olmazmış misali siz de bu feminenleşmenin farkında değilsin. Birgün sonra cevap vermesi bir erkeği rahatsız etmeyecek birşey. Ne var yani? Bunu sana düşündüren tarafın ise büyük sıkıntı. Mavi hap soslu feminenleşme.

   1 sene bir kızla çıksan zaten mesajlaşmalarınızın arasına bayağı zaman girmesi lazım. Kıza zaten 1 senede atak yapamamışsan kız da senden sıkılmıştır belki. Sonuçta NEXTleyeceğim diyorsun ama zaten ortada nextlenecek bir şey yok.

   Diğer 3 alternatifinle de böyle isen korkarım senin şu an alternatif sayın SIFIR. Alternatifin (tabağın) gerçekten alternatif olması için kızla yatmak şart değil (The Red Pill redditindeki aptal ergenler ne derse desin burada tanımın aslı Rollo Tomassi’ye göre) AMA senin öyle hafif cinsel gerilim ile sündürdüğün şeylere de ancak ilk bir ayında tabak diyebilirsin. Gerisinde kızların hayatında bir renkten başka bir yere gitmeyen bir uydusundur. Eğer kızlara açık olarak yürümedi isen zaten hiç alternatif olmamışlardır.

   1. 1 yıla yakındır tanışıyoruz dedim ama o ayrı ben ayrı şehirlerdeyiz ve hiç buluşmadık. Fiziksel temas mümkün değil yani bu süreçte. Diğer 3 alternatiften bu kıza odaklanmakta hata ettim, evet.

    1. Bu kız alternatif değil buffer (bahane) zaten. 1 sene uzaktan mesajlaşarak vaktini 99% boşa harcarsın. Bu tür kızlar reddedilme korkusu tamponudur. Yazıyı oku.

     1. Bir şeyleri doğru yapıyorum sanarken meğerse yanlış yapıyormuşum. Bu hatalarımı genç yaşıma ve tecrübe yetersizliğime vermek istiyorum, gerçekleri görmem gerekiyormuş. Teşekkür ediyorum.

  2. Synnada’nin yorumunun basini gordugum anda aklima geldi paylasayim istedim. 1-1.5 sene once 3 tane hb7 uzeri 2 tane de hb5 kizla mesajlasiyordum. Siteyi daha bilmiyordum ama yetisme tarzimdan dolayi o zamana kadar sadece 1 kizi oneitis yapmistim(5 ay kadar) ve hicbirinin uydusu olmamistim. Altyapi vardi yani. Ozellikle sitedeki yazilarin hepsinde dedemden bir parca gorunce ulan iyi ki benim yetismemde bu adamin da payi olmus derim. Pure Alfa gibi bir sey adam. Neyse bu kizlarin hepsiyle internetten tanistigim ve o zaman baya bos vaktim oldugu icin patir kutur yaziyordum bunlara. Fark etsen de etmesen de daha guzel daha seksi gordugune daha cok onem verip daha hizli ve digerlerinden once cevap veriyorsun. Boyle yapa yapa bir baktim ilk tanistigimizda ne zaman geliyorsun gelince goruselim dogumgunun yakinmis burada kutlayalim falan diyen o benim gozumde tanrica hatunlar 10 saatte cevap vermeye basladi. Aralar o kadar acilinca ben dogal olarak yedekteki 5 lik hatunlarla yazismaya basladim ama olsa da olur olmasa da kafasinda oldugum icin isime gucume bakip bos vakitlerimde gelen mesajlara bakiyordum. +7lerden biri sevgili yapmis ona yazmayi biraktim digerine senle ugrasamam amk kafana gore 10 saatte cevap veriyorsun deyip rest cektim. Elde kaldi iki tane 5 lik bir tane 7.5-8 lik. Hala kafa onda ama. Taktikler falan yapiyorum. Sen misin bana 10 saatte cevap veren al amk orospusu 11 saat diyorum. It dalasi gibi devam ediyor. Kizin belki sikinde degil ama ben o sure dolsa da yazsam diye bekliyorum. Sadede geleyim. O 5’lik hatunlardan biri surekli kisisel sorular, hal hatir bahaneleriyle konu acmaya calisip 1 seneden uzun suredir haftalik periyotlarla yaziyor. Bu surede fazla kilolarini verip 6.5-7 seviyesine geliyor ama benim radarimda olmadigi icin fark etmiyorum. Bu 1 kusur senelik surecte ayda bir 10 15 mesaj spamiyla neden bana boyle davraniyorsun niye hakkinda hicbir sey bilmiyorum diyerek isyan ediyordu. Benim o kadar sikimde degildi ki kiza bi sal artik huzur ver amk anam misin babam misin bile demiyordum. Verdigim cevaplari herhangi biri okusa bu nasil bir oç der. Kizim dur bi amk pespese atiyorsun mesajlari telefon cebimde titrestikce sikim kalkiyor(bu ne amina koyayim) veya babanin evi orada begenmiyorsan siktir git hahahha tarzinda seyler. Kizin son isyanindan sonra biraz baktim cok degismis(kilo kadinlari inanilmaz degistiriyor) ama tutumumu zerre degistirmedim. Bu kizla aramizda gecen whatsapp mesajlasmalarini arsivledikten sonra artik uzmeyim diye dusunup ben soyle iflah olmam boyle adam degilim tarzi seyler yazip engelledim. Ne zaman bir kizla konusur veya mesajlasirken ulan bu kiza simdi nasil tepki vereyim diye tikansam o mesaji arsivden bulup bakiyorum ve benzer tepkileri veriyorum. Kafa yapin sikimden assa kasimpasa olur ve kizlardan herhangi birini hayatinin merkezine koymazsan gercekten olay kendiliginden gelisiyor.

 18. 30 derece kuzeye(güneyde tavsiye edilir) doğru kesebilirsin, 30 un altına inme üstüne çıkabilirsin yaklaşma hızını 170 knot sabitle şayet bu önemli hızlı gidersen olmaz çok yavaşta olmaz tam 170 yoksa alfa olamazsın, kızı ıskalarsın..bu formüle göre iyi kesişebilirsin..iyi kesişmeler..
  uyarı: bu formüle göre 30 sn. den fazla kesişme ters etki yaratabilir.

 19. Hey sizi lanet olasılar ! Teşekkür ederim tüm cevaplar için. Ve Zamanınız için.
  @Mahmutabi – @Erkek için özellikle.

  İşin benim için biraz trajik yanı ne biliyor musunuz ? 28 yaşında ve yönetici pozisyonunda sağlam bir satışçı olmama rağmen, (sizi arayıp veya size gelip yardımcı olmanızı isteyen birini etkileyip birşey satmakla, sizin arayıp veya sizin gidip – cold sell- talep olmaksızın karşı tarafı etkileyip doğrudan satış yaptığınız kişiler arasındaki farka dem vuruyorum) empati,etkileme,ses tonu,ikna,kapanış gibi bir çok özelliği her gün her cinsten, meslekten,kültürden, gerek erkek -özellikle de kadınlara- iyi yapan bir adam olmama rağmen,özellikle askerlik sonrasından şimdiye kadar geçen 6 yıl boyunca uzun dönemli ilişkileri olan, nadir kaçamak yapan,( escortlar veya gerçekten kendim olabilip etkileyebildiğim spontane kadınlar ) ve başlangıçta sergilediği gizemli,küstah,zeki,komik,dominant tavrı birşeyler rayına oturunca – zannediyorum ki bilinçsiz- devre dışı bırakıp daha sonra hep mutsuz olan ve saçma acılar çeken gerizekalı bir betaya dönüşüyordum. Bunu daha net görüyorum artık. Ama öyle böyle değil. Yarrak gibi acılardan bahsediyorum. Sitenin ilk post’unda da yazılan o çok özel kadının peşinde koşup durmak ! hayalperestliğini yıllarca yaptım. Bir çok kadını kafamdaki ‘kutsal’ portreye oturtmak için götümü yırttım. Belki de beraber olduğum kadınların çoğunun zannettiğinin çok daha öte boyutlarında. Yani yaşananları ütopik boyutta içselleştirip, boyamaktan bahsediyorum. İşte bu o ! herşeyim ! kadınım ! Hep benimle olacak ! Ömür boyu mutlu olacak benimle ! Bana ölesiye tutkun ! gibi… Kıskançlıklar,onay bekleme mahkumlukları, sensiz yapamamlar, çaresizlikler, seni çok seviyorum kesinlikle evleneceğizler, yetersiz hissetmeler daha neler neler… Neyse sonuç olarak, spiritüel felsefeler gereği anladım kadarıyla geldiğim nokta şu… şaka şaka. Kendinize iyi bakın. İnanıyorum ki, kendi özüne doğru şekilde dönen ve bunu kalıcı hale getiren, kartları oyunlara göre gerçekten iyi oynayan daha güçlü bir adam olarak raporlar atacağım. Adios Man.

 20. Hocam yeni bilrlikte olduğum kızla her şey güzel giderken özellikle cinsel mesajlar, sıcak soğuk.. yakında buluşacağız beraberlik için, 2 hafta içinde. Yalnız arkadaşları geldiğinde anında unutuyor. Kısaca arkadaşlarına bir ilişkiden daha fazla değer veriyor. Hata ne arıyor, ne mesaj atıyor onlarla gezerken. Böyle kızlarla devam mı, next mi olur?

  1. Lezbiyen değil erkek olduğunu varsayıyorum.

   Hatun gibi telefon – mesaj bekleyen feminen ruhlu erkekle olmaz bence. Ya biraz maskülen ol ya da kızı nextle, kıza yazık.

   Kız mısınız oğlum siz yok arkadaşlarıylayken beni unutuyor da, arkadaşlarına daha fazla önem veriyor da!

 21. Öncelikle teşekkür ederim bazı gerçekler acıdır ,erkek adam güçlü olmalı yoksa yel estiğinde savrulur kalır ,daha iyi hissettim cevabınla hepimiz pratikte zaten yetim büyüdük ,mühim olan bundan sonrası yazılarını okuyorum , bayanlarla uğraşmak kolay değil günaydın dediğinde yüzünü çeviren varlıklar ,açıkçası şu ki o kızı başkasının yatağında hayal ettikçe her gün öldüm bende başka böyle düşünen var mıdır bilmiyorum. Sadece geçen yıllara üzülüyorum şuan bu sayfayla 10 sene önce tanissam şuan daha iyi olabilirdim.

 22. Bu anılarını yazarak kurtulma veyahut rahatlama gerçekten mükemmel bir yöntem. Ben de bilmeden yapmıştım. Yaş 18ken 2 sene peşinde dolaştığım kız her an beynimin içinde. Sürekli bi anı hatırlama, hayal kurma durumu var. Derken gaza geldim ve kitap yazmaya karar verdim. Onunla yaşadığım her ânı her saniyeyi yazacak ve asla unutmayacaktım. Taaaaaa ki 80. sayfada başka bir kıza yönelene kadar. Neden (o zamanlar bilmiyorum) kızı anında unuttum. Konuşmalara kadar kelime kelime ezbere bilen o adamdan geriye yüzünü bile hatırlamayan ben kaldım.

 23. Mahmut abi ve ya diğer arkadaşlar. Her kesin vereceği tavsiyeye açığım.
  Kendimi iyice nerd gibi hissetmeğe başladım. Dün bir arkadaşın bana çalıştığını ve onun yerine bir ödevi-çizimi çekmemi istedi. ( Çalışma bir behane de olabilir. Onu bilmiyorum. Kesin yargı vermek istemem) Ben de “bakarım” diyerek ödevini yaptım. Pek uzun sürmedi ve bana göre kolaydı. Lakin bunu başkasının yerine yapmak beni adeta ezik bir inek gibi hissetdirdi. Hayır diyememe hastalığı var bende sanırsam. İçgüdüsel olarak insanları red edemiyorum. Bu durumlarda nasıl davranmayı önerirsiniz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *