Görünmek, imajı çizmek

Eğer yorumları okuyorsanız her hafta bir iki kere “kızlara imaj çizme” konulu ve yazarının asıl sorunu dile getirmesine rağmen sorunun zerre farkında olmadığı yorum sorularına cevaplarımı görüyorsunuzdur.

En yaygın olanı ise mesajlaşmalar ile ilgilisi. Aşağıdaki örnek, tek değil ve çok yaygın. Mesajlar içinde arayınca ilk karşıma çıkan olduğu için yazıyorum yoksa yazanı parmakla göstermek için değil. Bu konuda gençlerin büyük kısmı sorunlu :

Anladım abi aslında 4-5 saat aralıklardan az mesajlaşmak kadına karşı zamanı değersiz, boş bu adamın gibi bir imaj çizebiliyor.

Bu tür bir imaj çizme kaygısı çok fazla. İmaj tabii ki önemli bir şey ama sen kadına imaj çizerken kendin arkada kaygı duyuyorsan hiçbir uzun vadeli yararı yok. Zararı çok. Orada da yazdım :

Su yazdığımdan anladım abi diye yaptığın çıkarım ve kafa yapın çok vahim. Mavi hap kendini ilk paragrafta ele veriyor. Kadına nasıl göründüğünle ilgili çıkarım yapmışsın. Kadına nasıl göründüğünle meşgulsün. Yani zihin merkezinde kadın var. Bu kafayla hiçbir seyi dogru yapamazsın.

Alfa erkek gerçekten kadını kadından daha sıklıkla mesajlayacak ya da mesaj arasi kadini dusunecek vakti bulamaz. Alfa gibi gorunmeye vakit harcayacagina alfa gibi kendinle mesgul ol.

Iki mesaj arasi kadin aklindan cikmiyorsa mavi hapli betasindir. Bundan kurtulmaya bak. Gerisi hava civa.

Bunun bir de sevgili olan çiftlerin biyolojik olarak erkek ama ilişkide zihinsel olarak dişi olan taraflarından geleni var. Kız bana geç mesaj yazıyor, beni şundan bundan daha az önemsiyor, ders çalışırken beni unutuyor, vs … Eskiden ilişkide erkek kendisini odağa koyar ve kendi hayatıyla daha meşgul olurdu ve bu tür şikayetler kız muhabbetlerinde kızların ağzından çıkan şeylerdi. Erkeklerden duyamazdın. Bugün birçok erkek hala böyle ama çok fazla sayıda erkek de artık feminenleşmekten dolayı bu kız şikayetini yapar oldu. Balık sürekli içinde olduğundan suyun varlığından haberdar olmaz misali, artık yeni nesil tamamen feminen yetiştirilişin içinde olduğundan, utanıp sıkılmadan “abi kuzeni geldi diye beni unuttu” yazabiliyor.

Çerçeve işte budur, daha doğrusu çerçevenin olmaması. Çerçevesi olan adamın zihin odağında kendisi, ekran başında olmayan hobileri, işi / dersleri, misyonu falan vardır. Hayatında bunlar olan ve bunları merkezde tutan adam zaten böyle şeylere vakit bulamaz. Ama kendisini kadına feda etmek üzere yetişen nesil için böyle şeyler çok korkutucu, zira eğer kendisini merkeze koyarsa kızı kaybedeceğinden ödü kopuyor. Şu soruya samimi olarak cevap verin, kendini merkeze alan ve çoğu erkeğin kadınların aslında hiç de şikayetçi olmadıkları şikayetleri nedeni ile piç sandığı adam mı kızı elinde tutuyor, kızı merkeze koyan adam mı?

Tabii bir de kendini merkeze koy lafını “kendini merkeze koy ve başka kimseyi düşünme” olarak algılayan (sanki sen merkezde iken başkasına ilgi gösteremezmişsin gibi) tayfa var ki onlar ayrı konu. Yarın “kırmızı haplı baba” yazıları yazdığımızda “çocuklarınızla bile çerçeve sizde olmalı, onlar sizin çerçevenize girmeli” diyeceğiz, bu tayfa Allah korusun baba ise çocuklarını siklememeye başlayacak!

Burada yapana kadar yapıyormuş gibi yapmak olayının da yanlış anlaşılması durumu var sanırım.  Buradaki mış gibi yapmak kızlara mış gibi görünmek değil. Örneğin kıza mesaj attınız cevap gelmiyor. Kızın mesajını beklerken ona bir mesaj atmamaya çalışmak ve kızı aklından çıkaramamak, eğer siz kızın cevabını bekleyecek kadar sabrettiyseniz bile “mış gibi yapmak” değil “mış gibi görünmektir”. Bu sizin damarlarınızdaki kutsal testosteron seviyesini arttırmaz ya da kortizol seviyesini azaltmaz. Tamam kız mesaj yazdı mı testosteron artar ve kortizol azalır ama 3 saatlik tam tersi hormon salgılamadan sonra ne kadar işe yarar?

Burada mış gibi yapmak, tamamen sizinle alakalı. Tamamen ekran dışında bir hobinize ya da işinize, dersinize dönmek ve kıza nasıl imaj çizdiğinize değil sizin kendi kendinize nasıl imaj çizdiğinizle, kendinize nasıl odaklandığınızla ilgili.

Bu tür konularda kendinizi her zaman sizi izleyen bir üçüncü şahıs gibi düşünün. Kıza cool imajı çizdiniz ama orada kaygı duyarken (vücudunuzu durduk yere kortizol pompalarken) sizi izleyen o üçüncü şahıs gözündeki imajınıza ne oldu? Yapana kadar yapıyormuş gibi yapmak olayını her zaman sizin içinizdeki o üçüncü şahısa mış gibi yapmak olarak düşünün. Önemli olan o kaygıyı duymayan adam olana kadar kendinize mış gibi yapmanız. Kız  ne düşünmüş çok önemli değil. Şöyle anlatayım, siz kızı tamamen unutmuş iken kız bir nedenden dolayı “ya aramadığımı siklemiyormuş gibi görünmeye çalışıyor ama aslında orada telefon başında kasıyor” diye düşünsün size hiçbir zararı olmaz. Ama siz telefon başında kasarken kız “bak aramadım ama zerre siklemiyor” diye düşünsün, siz sonra o kaygıyı bir yerde patlatır, o imajı darmadağın edersiniz, merak etmeyin.

Son olarak da bu mesaj olayına özel yorumum : mesajlaşma, kadın işi bir şey. Tamam, mecburen yapacaksınız, ben de kullanıyorum. Ama o telefonda mesaj beklemek, 2 saat, yarım gün, birgün yazmadı mı diye süre tutmak, sizin masküleniteden uzaklığınızın ipuçları. Normalde bir erkeğin kız arkadaşı (tabağı demiyorum) aramadı mı, erkeğin kızı uzun süre unutması lazım ve hatırlamak için ekstra çaba göstermesi lazım. Nasıl böyle olmasın ki? Gym, iş / dersler, arkadaşlarla içmek, fazla mesai, belki gece yaptığınız ikinci iş, vs … ile hayatı ellerinde olan bir erkek çok çalışır ve böyle kaygılar onun için lükstür. Eğer bu tür kaygılara vaktiniz olacak kadar boşsanız öncelikle o boşluğu doldurun.

Daha önce de söyledik, erkeklik yan gelip yatma yeri değildir. Maalesef, ciddi miktarda çalışmayı gerektirir. Hem de yaşla beraber artan oranda.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

65 thoughts on “Görünmek, imajı çizmek”

 1. Anladığım kadarıyla “kendinizi merkeze koyun ama bunda aşırı gitmeyin” diyorsunuz. Bu dengeyi kurmak kolay değil. Yalnız çocukları olan bir insanın kendisini tam olarak merkeze koyması çok doğal değil çünkü çocuk yetiştirmek fedakarlık isteyen bir şey.

  Benim bir sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim:

  Ben red pill ile tanıştım ve öğrendiğim bilgiler ışığında kadınların hipergamisini yeterince tatmin edemediğim gerçeğini öğrendim. Şimdiki kız arkadaşımdan ayrılacağım ama kendimi yeterince geliştirmedikten sonra bütün kızlar bana aynı davranacağından dolayı bekliyorum.

  Ortalama üstü bir tipim var ama çok yakışıklı değilim. Orta boyluyum(1.80). 6000 TL civarı aylık gelirim var. Sosyal statüm süper değil ama Türkiye ortalamasının üstünde. Şimdi bu durumda ben 10 üzerinden kaçlık kızların hipergamisini tatmin edebilirim? Tamam mesele kızın kendini hiyerarşide nasıl gördüğü ile alakalı ama türk kızı özgüvenine sahip ortalama bir kız için sordum.

  1. Anladığım kadarıyla “kendinizi merkeze koyun ama bunda aşırı gitmeyin” diyorsunuz. Bu dengeyi kurmak kolay değil.

   Hayatta işe yarar hiçbir şey kolay değil ki bu kolay olsun. Tabii ki kolay değil. Üniversite sınavını kazanmak da kolay değil ama üniversite okumak isteyenin mecbur kazanması lazım. Aynı şey.

   1.80 boy hala ortalama değil, ortalamanın üstünde. Maaşın da çok değil ama yine yaşına bağlı olarak ortalamanın üstünde (net sanırım). Beta öder tarafını gayet tatmin ediyorsun ki her ne kadar alfa öder beta siker denilince insanlar beta öder tarafını küçümsediğimizi sansa da beta öder tarafı önemli. Orada pek sıkıntın yok. Yani yine böyle en az 10000 TL gelir isteyen kızları elde edemezsin ama biz böyle oneitis soslu dertlerle de ilgilenmiyoruz. Önemli olan kadın havuzun ve bu ortalamanın üstünde olacaktır.

   Asıl mesele olan duygusal güç, çerçeve sağlamlığı, vs … konusunda nerdesin? Olay o. Alfa siker olayı. Böyle söyleyince alfa siker olayı da götlük algılanıyor ama duygusal olarak sağlam mısın, hırslı mısın, 10 seneye kalmadan maaşımı 3e katlayacağım gibi hedeflerin var mı, çerçeven sağlam mı? Boyun 1.80 ama vücudun nasıl? Kaslı mısın şişman mı? Statüne göre giyiniyor musun? Sakin ve kendinden emin misin? Kadınla ilişkinde dominant mısın? Asıl bunlar önemli.

   1. Çok hırslıyım “10 seneye kadar maaşımı 3e katlama hedefim” yok çünkü realist değil ama elimden geldiğince işimde ilerlemeye çalışıyorum. Gençken hedeflerim daha büyüktü ve 6000 TL gelir biraz hayal kırıklığı yarattı.

    Fiziksel olarak şişman değilim ama kaslı da değilim. Giyim konusunda da moda diye tuhaf tuhaf şeyler giymiyorum(bir ara pembe giyiyordu erkekler) Siyah/beyaz/gri/kahverengi/mavi dışına çıkmıyorum. Ses tonum çok ince değil ama sanki ortalamanın biraz altı gibi. Çok sakin biriyim. Ama sorun kadınla ilişkimde dominant olmakta.

    Dediğim gibi kırmızı hap kırmızı bayrakları daha iyi görmemi sağladı. Kadınlarla ilişkimde çok dominant olamıyorum çünkü hipergamilerini tatmin edemediğim için alfa hatta çok dipte olmayan beta yapsa/söylese daha bağlanmalarına sebep olacak herşeyde ters tepki alıyorum. (Mesela saha raporlarında anlattığınız, işe yarayan herşey bende ters tepiyor hatta okurken inanmakta zorlanıyorum.) Kısaca “sen kendini ne sanıyorsun?” demek istiyorlar.

    Hocam bunu kabul etmeyenler var ama kadınlar kendilerini çok yukarıda erkekleri çok aşağıda görüyorlar ya da bana en kezbanları denk geliyor. 4/10luk kız kendini 7/10luk, 8/10luk erkeği 5/10luk görüyor. Eğer öyle değilse ben çok yanlış seçimler yapıyorum ve anormal egolu kızlar bana denk geliyor. Sonuç olarak hipergamiden batıyorum. Şimdi ayrılıp yeni kız arkadaş bulacağım ama hipergaminin neresinden battığımı anlamazsam aynı şeyler olacak.

    1. 780 EUR kazanıyorsun, gelecek sene Avrupada iş bulsan 3’e katlanır. 10 senede üst düzey yönetici olsan 18,000 TL bugünün parası ile kazanırsın. Kendi işini kursan kazanırsın. Ama asıl önemlisi, maaşını 3’e katlamayı hedeflesen ama sadece 2ye katlayabilsen yine kazanırsın … Önemli olan hırstır, potansiyeldir.

     Dominant olamayan erkeğin erkek hiyerarşisi açısından problemi nedir biliyor musun? Kadına dominant olamayan erkek, erkek gruplarında hiç dominant olamaz ve bu erkek şu an hiyerarşide ne seviyede olursa olsun başka bir erkek tarafından o hiyerarşi katından kıçına tekme yeyip aşağıya düşebilir.

     Bakın şunu yanlış anlamayın : saha raporlarında dediğim dominantlığı yaptığımda bana “sen kendini ne sanıyorsun, bana üstünlük kurmaya çalışma” tepkisini gösteren kadınla ben de ara ara karşılaşıyorum. Ama bu bana “tamam, bundan hiçbir bok olmaz” kırmızı alarmı olarak görünüyor. Bir de tabii dominantlığı götlük olarak algılayan adam götlük edince tepki görüyor. Zira dominant davranayım derken ayarı kaçırıp, sosyal statü basamaklarının dibinde bir hanzo gibi davranmak çok kolay.

     Kadınlar kendilerini yukarıda görüyorlar ama bir yandan da siz kendinizi çok aşağıda görüyorsunuz ve gerçekten de aşağıdasınız.

     4/10luk kız kendini 7/10luk, 8/10luk erkeği 5/10luk görüyor.

     Shit test bu. Eğlenen ustalıkla çok rahat aşılır. Gerçi 4/10 kıza neden bulaşacaksın bilmem ama kızlara olduklarından yukarda davranmak öğretiliyor ve erkekler de bunu tamamen yiyor. Kızlar gerçekten de büyük bir ukalalık maskesi çekmeyi iyi öğreniyorlar. Bu maskeyi bile aşamayan adamın elenmesi normal.

     Sen, kadınların üstün davranışlarını yiyen, shit testi geçemeyen ve elenen erkeksin. O dediğin şeyle hepimiz karşılaşıyporuz ama bazılarımız geçiyor bazılarımız kalıyor. Sana anormal egolular gelmiyor. Muhtemelen sen en basit shit testi bile ciddiye alarak kızlar tarafından eleniyorsun.

     Fiziksel olarak şişman değilim ama kaslı da değilim. Gyme git. O en kolay maskülenleşme aracıdır. Gym yoksa birçok şeye çok zor sahip olursun.

     1. Bu arada yazış şeklinden bile belli, yenilmişlik duygusuna yenilmişsin. Bunu yaparsan senin kızlarla şansın çok azalır.

     2. “saha raporlarında dediğim dominantlığı yaptığımda bana “sen kendini ne sanıyorsun, bana üstünlük kurmaya çalışma” tepkisini gösteren kadınla ben de ara ara karşılaşıyorum. Ama bu bana “tamam, bundan hiçbir bok olmaz” kırmızı alarmı olarak görünüyor”

      Mahmut abi sen ara ara karşılaşıyorsun ama ben her zaman karşılaşıyorum. Yoksa her alfanın her kadınla başarılı olamadığını biliyorum. Ama ben her zaman başarısız oluyorsam demek ki sorun bende.

      “Kadına dominant olamayan erkek, erkek gruplarında hiç dominant olamaz”

      Bunun tersi örneklerle çok karşılaştım. Karısından korkan bir sürü müdür var. Benim erkek gruplarındaki dominantlık hiyerarşim elbette zirve değil ama kadınlara karşı olan kadar kötü değil.

      “Gerçi 4/10 kıza neden bulaşacaksın bilmem”

      Örnek olarak verdim; kız arkadaşım 4/10luk değil ama kendini daha yukarıda gördüğünden emimim. Ayrıca maalesef hipergamide üst basamakta değilsen ya hiç bir kızla olmayacaksın ya da 5/10’un yukarısını hayal etmeyeceksin.

      Shit test olaylarından kalma sebebim de hipergami yetersizliği bana göre. Yoksa aynı lafı siz derken gülümseyen kızlar ben söyleyince böyle ters tepkiler vermezler.

     3. Örnek olarak verdim; kız arkadaşım 4/10luk değil ama kendini daha yukarıda gördüğünden emimim.

      İşte yine geldik kadını zihinsel merkeze koyma olayına. Kız arkadaşın kendini belki senden yukarıda görüyordur, belki benim kız da benden genç ve çok güzel olduğu için kendini benden yukarıda görüyordur. Kim bilir? Senin buna tepkin ne? Gülüp geçip içinden “aptal kız, kendini yukarıda görüyor” diye dalga geçebiliyor musun ya da asgari kızın kendini ne gördüğünü takmadığından umrunda değil mi?

      Siz bunla her zaman karşılaşıyorsunuz zira kadınların sizden yukarda olduğunu düşünüyorsunuz. Kadınlarınız sizin kendinizle ilgili düşüncelerinizin yansıması sadece. Kadınları 12 yaşında bir kız kadar ciddiye alabildiğiniz zaman ancak işte bunla karşılaşmamaya başlayacaksınız. Kafanızdaki fem üstünlüğü sizin kendi kendini gerçekleştiren kehanetiniz.

      Bakın naif biri değilim. Birçoğunuz bunu 30larının ortasına kadar beceremeyecek. Yine bir çoğunuz hayatı boyunca beceremeyecek. Bence denemeye ve nereye kadar gidebileceğinizi görmeye değer ama çoğunuz bunun için gerekli çabayı göstermek yerine boyun eğecek. Zira becerememe sebebiniz sizin bu değişimi yapacak cesarete sahip olmamanız.

      Gereken cesaret ve çabaya bakalım. KH ile karşılaştıktan sonra kaç kere reddedildin? Kaç kere neg yaptın ve ters tepti?

     4. Kızın kendini nasıl gördüğü bana olan davranışlarına yansıyor. Sizin kadar domine etmeme izin vermiyorsa belli ki onun gözünde hipergamiden kalmışım demektir. Hipergamiden kalınca ve domine edilmek istemeyince de bu doğal olarak ilişkinin kalitesine yansıyor.

      “Gereken cesaret ve çabaya bakalım. KH ile karşılaştıktan sonra kaç kere reddedildin? Kaç kere neg yaptın ve ters tepti?”

      Kırmızı hapı aldıktan sonra eski kız arkadaşımdan ayrıldım çünkü daha önce göremediğim kırmızı bayrakları gördüm. KH okumaya başladığımdan beri üçüncü kız arkadaşım ve 5-6 defa ret yemişimdir.

      Neg olayına gelirsek en soft neglerde bile ciddi ters tepki alıyorsam bunun anlamı o ilişkide kaptan olamayacağım demektir. Neg’e ters tepki geldi diye ezilip büzülmüyorum bana ne kadar saygısız olduğumu söylediğinde tepki vermiyorum, umursamıyorum. Daha sonra yeniden deniyorum başka neg atıyorum.

      12 yaşındaki çocuk gibi davranmaya gelirsek. Bunu da denedim. O zaman da prensesimi umursamayan göt herif oluyorum. Umursamazlık sizde işe yarıyor bende değil. NEXT yapacağım yine aynı şeyleri deneyeceğim ama 3/3 başarısız oluyorsam hipergami tatmin eksiğim vardır bence. Bundan sonra hızlı NEXTleyeceğim ama sorunun kökenine inmeden çözülmez gibime geliyor.

      Sorun yüksek egolu kadınlar tarafından bana Shit test’i geçme hakkı verilmemesi. Beta gibi ciddiye alırsan zaten kaldın ama alfa değilsen de “sen nasıl olur da beni umursamazsın” oluyor.

      Benim vardığım sonuç erkek hiyerarşisisinin tepe %10luk kısmına giremiyorsanız asla kadınlara karşı dominant olamazsınız. Skeptico da buna benzer bir şey demişti en tepede değilsen seni görmezler vs. dedi. Bence en tepede değilsen asla shit test falan geçemezsiniz.

      Bence çoğumuzun evlilikten vazgeçmesi gerek Mahmut abi. Sonunda boşanıp çocuğumuzu haftada bir göreceğiz. Bu kırmızı hap çok elit işi. Cesaretiniz yok vs. diyorsun da biz o kadar geride kalmışız ki gece gündüz çalışssak 10 senede ancak statümüzü shit test geçebilecek kadar yükseltiriz. Bizim prenseslerimiz min. 50.000 TL gelirli 1.90lık ultra yakışıklı genel müdürlere layık. Yoksa ne haddimize 12 yaşındaki kız gibi davranmak.

     5. Evet kadına karşı dominant olmak için finansal, tipsel olarak en tepede olmaya ihtiyacı olan zira başka marifeti olmayan erkekler dominant falan olamazlar. Skeptico bu mantığı sorgularken “cebinde beş para olmayan müzik grubu solistinin yediği kızlar”ı da anlatıyor bir yerde.

      Acayip tecrübesizsiz. 10 kız bile değil. Bir yerlerde bana biri “sanki elinin altında top modeller varmış hepsi sıradaymış gibi bu ne hava” demişti de ben ona “bendeki hava elimin altında top model olduğundan değil, benim çerçevemle ilişkiye girecek kız bulamazsam ilişkiye girmemeyi göze almamdan” geliyor demiştim. Harbiyim bu konuda. Bundan sonra birden birşey olur hiçbir ilişkiye benim çerçevemde giremezsem hiçbir ilişkiye girmem. Bu kafada olmama rağmen 24 yaşından beri kadınsız kalmadım, o da ilginç bir ironi.

      Benim hatun şimdi senin hatuna dönüşse, 1 saat sonra arkadaşına telefonda “evden attı beni” diye ağlıyor olur. Kibarca ve centilmence atarım tabii. Yıllar önce babama laf eden bir hatunu kahvaltıda arkadaşlarımın önünde “siktir git lan” diye evden atıp terk etmiştim sadece ama o da çok kaşınmıştı ki sonradan keşke öyle yapmasaydım diye (evden yine atardım da) pişman olmuştum. Bu hatunları atınca yarın kız mı buluyorum sanıyorsunuz? Belki bazen haftalarca yalnız geziyorum 🙂

      Ben eskiden sizin gibi evlilikten vazgeçmeliyiz diyen adamlara oturup tane tane anlatmaya çalışırdım ama artık kusura bakmayın. 50,000 TL – 1.90 m – genel müdür hiyerarşinin (BMWli kötü çocuğumuz Berkay gibi) tepe binde biri olduğunun farkında olmayan adama bir şeyler anlatmanın faydası yok. Bence de vazgeçin. Prenseslerinizin beslediği tavşanlar olarak devam edin. Hakkaten ne haddinize sizin prensese 12 yaşında gibi davranmaya. Siz evlenmeseniz de bence daha iyi. Evlenen evleniyor, benim berber dün 4. çocuğunu kucağına aldı. Utanmaz herif, 3000 TL kazanıyordur en fazla ama haddi olmadan da dominant biri (yenge buna kaçmış, severek evlenmişler).

     6. “ama artık kusura bakmayın. 50,000 TL – 1.90 m – genel müdür hiyerarşinin (BMWli kötü çocuğumuz Berkay gibi) tepe binde biri olduğunun farkında olmayan adama bir şeyler anlatmanın faydası yok. ”

      Hocam binde biri olduğunu biliyorum ama kızlar çok egolu. Özgüvenlerinin kaynağı neredem geliyor bilmiyorum ama öyle. (Senin gibi betalardan diyeceksin ama vallahi inan meriçlerin varlığı bile bunu açıklamama yetmiyor.)

      Yanlış anlaşılma olmasın KH’dan beri 4 kız arkadaşım oldu; toplamda 9 tane. Evet sayı az ama TR standartlarında yine çok düşük değil. KH’dan beri hızlıı nextliyorum çünkü kırmızı bayrakları KH ile öğrendim. Şimdiki kıza da NEXT atacağım beklemeyi düşünüyordum ama yazın bana ilham verdi bugün içerisinde NEXTlemezsem ne olayım.

      Mahmut abi evet frame’ine girmeyen kızı nextleyip boşta gezeceksin diyorsun ama boşta kalmak da belli bir zaman kaybı. Mesela 10 olmamış tecrüben yok diyorsun. 7-8 yıl sonra CPD’min tepe olduğu yaşa geleceğim sonra düşüş başlayacak. Boş geçen zaman da tecrübe açısından kayıp değil mi?

      Kadına karşı dominant olmak için sürekli kendimizi geliştirmemiz söyleniyor. Tamam 50K maaş-genel müdür abartı olabilir belki ama şu anki sosyal statüm ve tipim dominant olmamın çeyreğine yetmiyor. Skeptico meteor gibi kadınları kendine çeken bir erkek olmak zorundasın demişti. Paradan çok başarının daha önemli olduğuna vurgu yapıyordu. Fakat babadan gelme para ve statü değil, kendi kazandığın para ve statü olmalı ki bu senin yeteneklerini göstersin. Yoksa baba parasıyla hava atan bir züppe alfa olamaz. Senin berber örneğine gelirsek kadınları mıknatıs gibi çeken biri olmayı başarıyorsa dominant olabilir gibime geliyor.

      Shit testlere karşı umursamaz tavır alıyorum ama “nasıl olur da umursamazsın” deniyor işte belli ki.

      Bundan sonraki stratejim hep next yapmak üzerine olacak. Ben nextleme işini yavaştan aldım. Ama dediğim gibi sizin karşılaştığınız 5 kadından sadece 1i frameine girmezken benim şu ana kadar sıfır çekmem düşündürücü.

     7. Ben söyleyene kadar binde biri olduğunun farkına vardığını sanmıyorum. Ya da senin kızın böyle bir adamı bulma ihtimalinin pratikte sıfır olduğunun ve senin kızın da bunu gayet
      iyi bildiğinin. Senin kız bunun 100% farkında, olmasa senle çıkmazdı.

      Daha önce ilteriş’in yazdığı kara balinası bile aslında kendi kapasitesinin ve egolu davranışının aslında boş olduğunun farkında. Ama kızların bildiği bir şey var ki beyinleri yıkanmış senin gibi betalar bu dolmayı yiyorlar, işlerine yaradığı için oynuyorlar.

      Senin görünen problemlerinden biri de seri tek eşli olman. Madem kız tavlayabiliyorsun, ben senin yerinde olsam NEXTlemekten ziyade bu kızı tabağa çevirirdim ve üzerinde deney yapardım. Belli ki sen zaten KHyı yanlış uyguluyorsun (shit testler 90% abartılıp onaylanır, umursamama çok az kullanılan bir tekniktir) bu kızın üzerinde uygula. Kız seni terk eder en fazla ama zaten NEXTleyecektin terk etse ne olur etmese ne olur.

      Mahmut abi evet frame’ine girmeyen kızı nextleyip boşta gezeceksin diyorsun ama boşta kalmak da belli bir zaman kaybı. Mesela 10 olmamış tecrüben yok diyorsun. 7-8 yıl sonra CPD’min tepe olduğu yaşa geleceğim sonra düşüş başlayacak. Boş geçen zaman da tecrübe açısından kayıp değil mi?

      Bahane bunlar. Şunu biraz kazı altından yanlız kalmak, kadınsız kalmak korkusu çıkar. Zira dediğin şey saçma ve mantıksız. Asıl boşta iken tecrübe edinirsin. Kız arkadaşın varken kaç kıza yazıp reddedilebilirsin, kız arkadaşın yokken kaç kıza? Bir yıl uzun süreli ilişkiden öğrendiğin mi daha fazladır, o bir yıl 5 kadınla belli tecrübeler elde etme denemesinden mi? Sen kendini istediğin gibi kandır ama bize bu bahanelerin anlamı açık : reddedilme korkusu.

      Dominant olmayla kadınları mıknatıs gibi çekme arasında alaka yok. Maskülenite, dominantlık kadınlarla alakalı şeyler değil. Dünyanın en paspal evsizi dominant ve maskülen olabilir ama kendine hiç kadın çekemez. Masküleniteniz kadınlara bağlı değil. Kadınlar iyi bir gösterge ama sadece göstergeler.

      Dediğim gibi senin mavi hapın çok çok derin. Kendi kendinin ayağına sıkıp duruyorsun. Bu yazdıkların ise MGTOW forumlarına yakışır. Orada bol bol kızlar çok egolu, para, tip muhabbeti döndürüp birbirinizi doğrulayabilirsiniz.

     8. Senin berber örneğine gelirsek kadınları mıknatıs gibi çeken biri olmayı başarıyorsa dominant olabilir gibime geliyor.

      Boşver mıknatısı. Benim berberin asil numarasi, erkek egemenlik hiyerarşisinde çok yukarıda olmasa da, kendisinden daha yukarıda ve okumuş adamlara karşı Darwinist bir üstünlüğü var. Kendisi Darwin denilince kızsa da 😀 Benim berber genlerini gelecek nesle fazlası ile aktaran ve hayatta kalma adaptasyonu MGTOW kafasındaki adamlara göre daha fit (survival of the fittest muhabbetindeki fit) bir adam. Böyle giderse sizin gibiler gen havuzundan hızlıca silinecekler, berber gibiler ise havuzu domine edecekler.

     9. İnanmayacağını biliyorum ama kadınsız kalma korkum yok. Olsa yarım saat önce mevcut ilişkimi bitirmezdim. Uzun süre abaza kaldığım da oldu.

      “Erkekler belli bir sosyal statüye ulaşmadan tamamen görünmezler. Evet de sen o “belli sosyal statü”desin zaten, bunu bahane olarak kullanamazsın. Skepticonun belli sosyal statü dediğini ayda 30,000 TL net kazanan pilot falan mı sanıyorsunuz siz?”

      Valla onun yazılarında öyle anlatılıyordu. Yazdıklarından “kendi emeğinle elde edilmiş sosyal statü”nün en önemli olduğu sonucunu çıkardım. Yalnız o game’i önemsiz görüyor siz ise gamesiz olmaz diyorsunuz. Benim game konusunda tecrübesiz olduğum açık. Mutlaka hata yapıyorumdur ama temel sorunumun hipergami tatmin etme eksikliği olduğunu düşünüyorum.

      Örneğin painkiller’ın mesajı sayesinde giyimimde hatalar yaptığımı gördüm.Kötü giyinirken 6/10luk erkeksem iyi giyindiğimde 6.5/10 olacağım. Sorunumun en temeli erkek hiyerarşisindeki konumumu bilmeyişim. Çok yazı okudum ama kimse dış görünüş mü kendi elde ettiği para ve statü mü(babadan kalma paranın önemi yok) yoksa pua taktiklerini iyi uygulamak mı daha önemli olduğu konusunda fikir birliğine varamamış.

      Red pill konusunda her kafadan bir ses var. İngilizce kaynakları okuyorum biri önemli olan kendinizi geliştirmiş biri olmak diyor öbürü game diyor.

      Shit test’e neden çoğunlukla umursamaz davranma yanlış? Kadının laflarının altında kalmaktan bahsetmiyorum; kadının triplerini siklememekten bahsediyorum. En dominant davranış umursamazlıktır. Diyeceksin ki “sen ancak umursamaz GÖRÜNÜRSÜN kadınlar da senin aslında rol yaptığını bilir” ama kadınlardan ayrılmaktan çok korkmuyorum. 1-2 yıl abaza kalsam ne olacak? “Ulan umursuyordun da neden bu kadar yavaş nextliyorsun?” diyorsun da onun sebebi açıkladığım gibi önce hipergamide nerede başarısız olduğumu bulmak.

      Mesela kadınların çoğu ilgi alanını boş ve anlamsız görüyorum. En okumuş olanı bile boş. Onların konuşmasından her zaman sıkılırdım ama kırmızı haptan önce belli etmezdim ama şimdi belli ediyorum. Vücut dilimle “Kafamı siktin bir sussan da rahat etsem” mesajı veriyorum ve onlar “sıkıldın mı?” dediklerinde “evet çünkü lafı çok uzatıyorsun” diyorum. Kırmızı hapı aldıktan sonra hafta içerisinde beraber geçirdiğim saati azalttım; “işim var/yorgunum” diyerek çoğu buluşmayı iptal ediyorum. Frame’im daha güçlü yani ama henüz tam olarak güçlenmedi.

    2. Kahverengi renkli hiç bir şey giyme, çorap dahil. İş dünyasında kahverengi yoktur. Siyah, lacivert ve grinin biraz koyu tonları giy her zaman. Takım elbise giyiyorsan desensiz gömlekler, özellikle beyaz, siyah. Kravat desensiz düz veya desenli seviyorsan geometrik desenli(şeritli) olsun.

     Gömlek boynuna tam oturmalı, ne bol ne de çok dar. İncecik boynu olan insanlar bol yakalı gömlek giyiyor, yakışmıyor. Kesinlikle kısa kollu gömlek giyme, mevsim ne olursa olsun, her zaman uzun kollu gömlek giy.

     Saat önemli, blazer ceket giyiyorsan metal kordon, takım elbise giyiyorsan deri kordonlu saat tak. Üç dört kaliteli saat al, sıradan olmasın, değişik değişik takarsan dikkat çeker, zevki olan bir erkek imajı bırakır.

     Ayakkabı ve kemer mutlaka bağcıklı ve siyah olmalı. İngiliz tipi ayakkabı tercih et.

     En önemlisi bunları taşıyacak özgüven olmalı. Özgüven bir erkeğin en önemli giysisidir.

     Selamlar.

  2. Kız arkadaşından onun hipergamisini tatmin edemediğin için mi ayrılacaksın?
   Vücut olarak kaslı olduğunu varsayarak ve ya en azından deri kemik olmadığını varsayarak bana kalırsa 5.5/10 Türkiye şartlarinda. Belki daha fazlada ola bilir ama az değil

   1. Evet çünkü ne kadar ekmek o kadar köfte. Ne kadar hipergamisini tatmin edersen o kadar iyi davranıyorlar. Aynı kız bir erkek arkadaşına köpek muamelesi yaparken başka erkek arkadaşına köpeklik yapıyor.

   2. Kırmızı hapın bize dediği “kadınların her erkeğe karşı tavırları farklıdır” sözünü kendim tecrübe etmiştim. Hipergami sıkıntısı çektiğim o kadar fazla ortada ki.

    Örneğin aynı negi Mahmut abi atsa espiri/şaka olur ben atarsam “küstah göt saygısız” olurum. Ben negi öğrenip uyguladığımdan beri her negte ters tepki alıyorum. Ya da örneğin yatakta ortalama betayla bile yaptıkları şeyleri benle yapmıyorlar. Ben bir kere buluşmaya geç kaldım -kasıtlı değil- hakaret yedim. (Sonra da ayrıldım betayız ama gurursuz değiliz) Hipergamileri tatmin olmuyor. Bunların anlamı “Benim gibi bir prensese ne hakla neg atarsın ha seni sefil yaratık. Senin bana iltifat et, yıkama yağlama yap diye yanımda tutuyorum!” demektir.

    Kırmızı hap gözümü açtı ama hipergamide en büyük eksiğimin ne olduğunu hala anlayamadım.

    1. Hipergami’yi, shit test’i, maskülen olmayı, ilişki dinamiklerini, Mahmut abiyi, skeptico’yu, eğlenen ustalığı, öz güveni anlamamışsın.
     Sen, sen bunların hiçbirini anlamamışsın.
     Anlamadığun gibi de bunu anlayan insanların bilgilerini yanlış yorumlama gafletine düşüyorsun.

     -Emrah Serbes romantizmine vuruyorsun. İğrenç.

     -İnancın, güvenin yok lan! Sokaktaki bir çocuk bile senden daha fazla inanca ve öz güvene sahip.

     -Shit test’leri geçemiyorsun. Sonra da “skeptico tepede değilsen görünmezsin.” diyordu olayına vuruyorsun. Skeptico’nun ne demek istediğini bile anlamamışsın.

     -Kendini o kadar aşağıda görüyorsun ki değil 4/10luk, 2/10luk bile gelse ilişki yürütemezsin.

     -Utanmasan shit test’i geçen adamlara küfredeceksin.

     -Erkeksin, taşakların yok. Binasın, sağlam temelin yok. Arabasın, direksiyonun yok. Marketsin, kaliteli gıdaların yok.

     Şimdi git bir tane Müslüm Gürses şarkısı aç. Gidip 1 yıl boyunca kafanı duvarlara vur. Gerçi sen onu da beceremez ve ona da kulp bulursun.

     1. Skeptico sadece kendini geliştir diyor, onu da elimden geldiği kadar yapıyorum. Ama o detaya girmediği game’i anlatmadığı için bu siteden yararlanıyorum. The red pill’i daha tamamen öğrenmedim. Yin ekşi sözlükte harika bir liste verdi orada anlatılanları okuyorum. (Daha Rational Male bile bitmedi) O yüzden bilgi eksiğim olması normal.

      Skeptico’yu gayet iyi anladığımı düşünüyorum:

      https://kirmizihap.org/2018/08/17/hayatsizeguzel/

      Erkekler belli bir sosyal statüye ulaşmadan tamamen görünmezler. Ancak çok yakın ailesinin umursayacağı insanlar. Daha yüksekteki bir statüye ulaşmadıkları takdirde de arzuladıkları türden sosyal ilişkiler kurmaları imkansız. Bu hayatın bir gerçeği. Herhangi bir erkeğin feminen, film yıldızı gibi güzel, eğlenceli, sağlıklı, akıllı ve iyi bir anne olacak bir kadınla birlikte olmak istemesi normal. Ancak genetik, ekonomik ve sosyal olarak dezavantajlı bir erkeğin bu türden bir eş arzulaması,Belediyede bahçe işçisi olarak çalışan bir adamın Banka yönetim kurulunda oturmak gibi bir arzusu olmasından çok farklı değil.

      Çünkü üstte saydığım özellikler herkes tarafından arzulanan ve nadir bulunan özellikler. Talep çok olduğu için bu özelliklere sahip kadının getirisini doğal olarak maksimize edeceği özellikler. Tıpkı banka yönetim kurulundaki koltukların nadir elde edilebilen ve sadece en yetenekli, çalışkan, hırslı kişiler tarafından işgal edilebilmesi gibi.

      Bakın burada benim anlattığım şeyden bahsetmiş:

      “Ancak genetik, ekonomik ve sosyal olarak dezavantajlı bir erkeğin bu türden bir eş arzulaması,Belediyede bahçe işçisi olarak çalışan bir adamın Banka yönetim kurulunda oturmak gibi bir arzusu olmasından çok farklı değil.”

      Bu durumda bu barajı geçemediğimiz için çoğumuzun evliliği başarısızlıkla sonuçlanacak.

     2. Erkekler belli bir sosyal statüye ulaşmadan tamamen görünmezler. Evet de sen o “belli sosyal statü”desin zaten, bunu bahane olarak kullanamazsın. Skepticonun belli sosyal statü dediğini ayda 30,000 TL net kazanan pilot falan mı sanıyorsunuz siz?

      Benim tecrübeme göre bahane arayan buluyor. Statüsü ne olursa olsun kendinden daha yüksek bir statü bulup “hacı o olmazsa bu iş olmaz” diyor.

     3. Kendini geliştir deniyor hep ama halen saçma salak yazarlar
      “ TRP AĞA BABALARI HALDEN ANLAMIYOR ÜHÜHÜHÜ” gibi saçmalıklara devam etsin.

      Aforzima sallamak gibi olmasın ama
      EVERYTHING IN YOUR LIFE IS YOUR FAULT

      Gerçekten isteyen yolunu bulur
      Doğru bir yol ya da değil.

      Ayrıca PARA kazanmanın önemini yeterince anlayamamış ve henüz birikim yapmaya başlamamış gençlerin
      UYANMASI lazım.

      Red fil bunla ilgili tweet atmıştı sanırım.

      Trpnin ilişkiler kısmından ayrı bir dünyası olduğu net anlatılmalı

    2. Eminim gözünden kaçan bir nokta vardır. Yıllarca denenmiş olayların senin üzerinde ters tepmesi sorunun sende olduğunu gösteriyor. Bir Alfa ve ya kırmızı haplı biriyle arkadaş olup, sahaya çık, şansını dene. Seni kızların görmediği bir yerden gözetlesin ve neyi yanlış yaptığını göstersin. En azından birinden yardım almış olursun. Belki de hareketlerin ve ya duruşun iyi değildir. Bu öneriyi bu sitede bir yerde görmüşdüm. Mantıklı gelmişdi bana.

     Bu arada bahsettiğin şeyleri yapan kız olarak sevgilini örnek verdiysen, iyi ki de ayrılmışsın. Kırmızı hap mentalitesinde olman seni kurtarmış.

     1. “Belki de hareketlerin ve ya duruşun iyi değildir.”

      Bu aklıma geldi. Vücut dilimde bir sorun olduğunu düşünüyordum ama gayet kendinden emin durduğumu söylediler. Çevremde red pilli anlayacak adam yok. hepsi betanın betası. kızlara attığım negleri anlatıyorum “ayrılmaları normal” diyorlar. Halbuki sizin neglerinize göre çok soft.

     2. AHA! Sana bir yürüme tekniği olan negi kız arkadaşında uygulamayı kim öğretti?

      Çaylakların yaptığı bir diğer hata da, nege bağlamaktır. Erkeğin yürümesine pozitif tepki veren ve canayakın bir kadınla neg ne gereklidir ne de uygundur. Sürekli neglemek, böyle bir kızda ters tepebilir. Neg Nedir?

      Kız arkadaş erkeğin yürümesine bariz pozitif tepki vermiş kızdır. Kız arkadaşına neden neg atıyorsun?

    3. Oğlum sende bi problem var da nasıl bir problem var çözemedim. Ama problem kesin sende onu bil. Hakaret ediyosun da neg mi sanıyosun, ya da çok mu yapay neg atıyosun özgüvenin mi eksik, çıkaramadım. Belki de çok çirkin bi herifsindir. Bişeyleri sen yanlış yapıyosun mutlaka, yoksa kızların sadece sana böyle davrnmasının bi nedeni yok.

     1. Yarım saatime yazık oldu ulan yemin ediyorum roman gibi okudum yorumları ve Mahmut abi yine cevaplarıyla bizleri ekrana kitlemeyi başardı 😀
      Abicim 6000 tl maaşın, ort üstü bir tipin ve boyun varsa, o maaşla ev veya araba için birikim yapmanın dışında kendine ilk başta “sosyal yetenek” satın al. Bunu hayatını komple disipline sokarak sağlamalısın. Bunlardan bir kısmı:
      -Kendine hatrı sayılır bir gym bul ve hem antrenman hem de beslenmeni adım adım düzene sok
      -Düzenli olarak kült eserlerin kitaplarından birini okumuyorsun, aynı şekilde”it happened one night”gibi klasikleşmiş filmleri bitirmemişsen izle
      -Yabancı Dil seviyeni bilmiyorum ama 2 dil biliyorsan 3.yü öğrenmeye başla(bu senin beynindeki dopamin reseptörleri arasındaki bağlantıyı kuvvetlendirir, araştır bunu)
      -Hiçbir enstrüman çalmayı bilmiyorsan en azından klasik gitar ile başlangıç yapabilirsin
      -Kodlamayı öğrenmek
      -Nerede oturuyorsunuz yine bilmem ama kendi şehriniz dışında sadece Tr için konuşuyorum ki en az 10 tane şehri iyice gezmeye çalışın, imkanınız varsa ki gördüğüm üzre var; Avrupa ülkelerini gezmeye çalışın, kültürel becerileriniz ve “4/10 luk hbdeki Türk kızının, 8/10 gibi götü kalkık gezmesi” olayına bir de oralarda bakın. Belki tr size göre değildir(!) 🙂
      -Ve en önemlilerinden olan mümkün olduğunda her yerde sosyal iletişim kurun, sınıf ayırt etmeksizin her insanla muhatap olup güzel bir network oluşturun.

      Emin olun ki bunları yaptığınızda zaten bu şartlarda hipergamiyi sike takılacak bir şey olarak bile görmemeye başlayacaksınız.

  3. şu anki sosyal statüm ve tipim dominant olmamın çeyreğine yetmiyor.

   Demissin. Bak burası Turkiye. Bahsettigin rakam mahmut abiye gore evet ortalama ustu gelebilir ancak birçok insan için güzel miktar. Lakin sözlerinden anlaşılıyor ki bu para ile sosyal statünü şekillendiremiyorsun. Katkısı olmuyor. Özgüven problemin var. Kızlarla sorunun ise yaptığın isi hakki ile yapmamak bence. Neg de atsan alay da etsen bunu uygun bir vücut dili ile yapacaksın.

   Bu arada mesleğiniz nedir

 2. Selamlar. Sevgilinin erkek arkadaşları hakkında tavrımız ne olmal? Bunlar kıza yazan uydular değil, direk bir kaç yıllık arkadaş. Ben şahsen kız ve erkeğin arkadaş olmaması gerektiğini düşündüğüm için sevgilimden ayrıldım. Ama aklıma takıldı. Maskülen bir erkeğin bu konudaki tavrı ne olmalı?

  1. Bence orta yol, arkadaş grubu içinde oldukları sürece tolere etmek. Teke tek buluşmalarına izin vermemek. Ama siz gençler garipsiniz zira bende bu karşılıklı. Benim teke tek buluştuğum kadın arkadaşım yok, o nedenle sorun olmuyor.

   Bir de arkadaş var, arkadaş var. Liseden kalma çocukluk arkadaşı, beraber büyüdüğü biri ile yeni tanıştığı ve sadece “arkadaş” olarak gördüğü adamlar aynı şey değil.

   1. Ben şu saatten sonra kıza ‘gel bazı şeylerini tolere edeceğim. Yeniden başlayalım’ dersem çerçeveyi yerle bir etmiş olurum herhalde. Nextlemek daha mı mantıklı?

 3. Benim en büyük sorunum bu ikisi. Kendimi merkeze koyduktan sonra kimseyi siklemiyorum ve hep olmasada kıza mış gibi görünmeye çalışıyorum. Özellikle burada düşük dramalı kadın yazısını okuduktan sonra bir kızı saçma şekilde Oneitis yapmakla işler çığırından çıktı.

  1. Eee? Yapması zor ve gerçekten olgunluk gerektiren bir şeyi becerememende bir özellik yok. Bu iş kolay olsa zaten herkes maskülen erkek olurdu.

   Bana sorarsan erkek hiyerarşisinde asıl güç budur. Zira bu adam sadece bulunduğu basamak değil aynı zamanda potansiyelidir de.

   Yeri gelmişken söyleyeyim, senin bahsettiğin şey narsisizme yakın bir şey. Bugün erkeklerin çoğu kendini merkeze alacak güce sahip olmadıklarından narsisizm onlara hoş bir şey gibi görünebilir ama narsisizm özellikle genç bir erkek için felakettir. Zira zihin merkezine kendisini alan ve dışarıyı siklemeyen adam, kendinin nerede eksik olduğunu göremez (bunu genelde diğerleri gösterir) ve gelişemez. 40 yaşında bir adamın narsisist olup o zamandan sonra gelişememesi çok büyük sıkıntı olmayabilir ama 20 yaşında bir adam için felakettir.

 4. Konuyla ilgili olarak. Mesajlasilan bir kız geç cevap yazıyor buna karşılık bizde ayni şekilde karşılık veriyoruz. En son başıma gelen olayda, kız kendisi mesaj attı fakat konuşma yine çok geç aralıklarla devam etti bende görüldü yapıp birşey yazmadım ve Next eyledim. Bu gibi durumlarda cevap vermeyip next eylemek feminen bir tutum mu? Kız sadece mesaj yazarken aklımda mesajı attıktan sonra kızı unutuyorum neredeyse .

  1. Geç aralığı tanımla. Gereksiz next eylemişsin. Feminen ve aynı zamanda gereksiz fırsat harcama.

   Bir de kırk kere söyledik, erkek mesajı mümkün mertebe lojistik olarak kullanır ve aslen buluşmaya bakar. Uzun süre mesajlaşmaya harekete geçmeyen erkeği kadın erkeği hapseder (kenarda lastik olarak dursun diye).

 5. Yazının kalbi mış gibi yapmanın yanlış anlaşılması. Mış gibi yapmak alfa davranışları taklit ederek öğrenmek demek. Bir kedi yavrusunun avlanmayı öğrenmeden önce oyun yoluyla gereken hünerleri taklit etmesi gibi. Yoksa kız için ölüyorum bitiyorum ama bunu ona belli etmiyorum değil. Oneities zihinsel bir virüstür. Hayatınızda bir kız olmasa bile o oradadır ve tanıştığınız bir kızla birlikte aktive olur. Bkz “acaba evleneceğim kız bu mu” sanrısı. O hayali yok etmeden hoşunuza giden her kızı o hayali gerçek yapacak model olarak algılarsınız. Bu konuyu çözmeden mış gibi yapmanın bir faydası olmaz.

 6. Yazı için teşekkürler Mahmut abi. Kız mesaj attıktan sonra kendi işlerimle ilgileniyorum, meşgul oluyorum ama yine de acaba ne mesaj attı düşüncesi ortaya çıkıyor bazı zamanlar. Bu kalıp düşünce çok kızdan sonra mı kayboluyor yoksa normal bi şey mi?

 7. “Son olarak da bu mesaj olayına özel yorumum : mesajlaşma, kadın işi bir şey. Tamam, mecburen yapacaksınız, ben de kullanıyorum. Ama o telefonda mesaj beklemek, 2 saat, yarım gün, birgün yazmadı mı diye süre tutmak, sizin masküleniteden uzaklığınızın ipuçları. Normalde bir erkeğin kız arkadaşı (tabağı demiyorum) aramadı mı, erkeğin kızı uzun süre unutması lazım ve hatırlamak için ekstra çaba göstermesi lazım. Nasıl böyle olmasın ki? Gym, iş / dersler, arkadaşlarla içmek, fazla mesai, belki gece yaptığınız ikinci iş, vs … ile hayatı ellerinde olan bir erkek çok çalışır ve böyle kaygılar onun için lükstür. Eğer bu tür kaygılara vaktiniz olacak kadar boşsanız öncelikle o boşluğu doldurun. Daha önce de söyledik, erkeklik yan gelip yatma yeri değildir. Maalesef, ciddi miktarda çalışmayı gerektirir. Hem de yaşla beraber artan oranda.”

  Altına imzamı atıyorum. Eline sağlık Mahmut.

 8. Mesajlaşmanın kadın işi olduğuna ben de katılıyorum, esasen pek sevmem ama, mesaj oyunu iyi olduğumu düşündüğüm bir konu olduğuundan ister-istemez kullanıyoruz zaman zaman.

  Yalnız bu mesaj süresinin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum; eğer yeni tanıdığınız bir kıza 4-5 saat mesaj yazzmazsanız kopukluk olur ve iletişim kuramazsınız, bu süreyi kızın yaklaşımını da göz önünde bulundurarak dengelemek lazım, kız sana takır takır cevap veriyosa devamm et (tabî bütün gün işigücü bırak demiyorum), ama daha geç cevap veriyorsa, sen de o minvalde davran, bilmiyorum, benim yaklaşımım bu, Mahmut bey ve diğer arkadaşlar ne düşünür bilemem.

 9. Geç aralık, ben akşam 10 gibi yazdım. Kız sabah 7 gibi cevap vermiş. Birde muhabbet o akşam olması gereken birşeydi sabah yazmak o durum için bir şey ifade etmiyor. Bir yerlere davet etme konusunda ben bu kızı daha önce davet ettim ama gelmedi. Bende next yapmıştım. Sonra kendisi tekrar radara girdi mesaj atarak, bu seferde geç yazdığı için next yaptım. Bu sefer ki next, gel şurada beni sik dese gidip sikmeyecegim bir next ama 🙂 Kaçan büyük bir fırsat değil aslında benim için.

 10. Neg friend zone a girmemek icin yapilir.
  Bence eger kiz yurumene izin verdi diye iyi cocuk hallerine girersen kendine yeni bir sevgili degil bir arkadas edinirsin.
  Sevgiline de Neg uygulama gibi birsey denmis onada tam katilmiyorum.
  Eger sevgiliyseniz neg leri azaltabilirsin ama tamamen birakmak kendi ayagina sıkmak olur bir süre sonra iliskiniz sıkıcılaşır monotonlasir vee biter.
  Birsi de demiski ben neg yapiyorum geri tepiyor flan Neg yapcam diye hakaret ediyorsan kalbini kiriyorsan tabi geri teper .

 11. Mahmut abi şu an ayrı şehirlerde olduğum 15 gün sonra buluşma şansım olan kız her gün mesaj atıyor. Seks olmadan ilişki vermeye niyetim yok ters tepmeden bu mesaj atma olayını nasıl düzene sokabilirim? Kızın çekimi çok yüksek bu arada mesajlarda arada öpücük felan muhabbetini sokuyorum.

 12. Birincisi hipergami olayina fazlaca girilmis ama bu barlarda calisan lise mezunu garsonlar veya barmenler nasil goturuyor bu kadar universiteli kizi veya master yapan dil bilen kizi. Burasi dusunulmeli. Ikinci olarak neg yapiyorsan ve ters tepki aliyorsan, hakaret yiyorsan burada yaptigin neg’i de sorgulaman lazim. Neg yapmayi bilmek lazim. O anki ses tonun suratindaki ifaden kurdugun cumle, durusun vs. bunlar eger tamsa neg basarili oluyor bence. Ayrica ulkemizde 6000 lira maas alan adam kira vermiyorsa bir kadinin hipergamisini tatmin eder bence.

 13. ”Anladım abi ” diye ben yazmıştım fakat anlamamışım. Aklımda çelişiyordu aslında ”yapana kadar yapıyormuş gibi yapmak” ama alakası yokmuş. Mış gibi yapmak ile mış gibi görünmek arasındaki farkı çok güzel açıklamışsın abi.

  Önemli olan o kaygıyı duymayan adam olana kadar kendinize mış gibi yapmanız. Kız ne düşünmüş çok önemli değil. Şöyle anlatayım, siz kızı tamamen unutmuş iken kız bir nedenden dolayı “ya aramadığımı siklemiyormuş gibi görünmeye çalışıyor ama aslında orada telefon başında kasıyor” diye düşünsün size hiçbir zararı olmaz. Ama siz telefon başında kasarken kız “bak aramadım ama zerre siklemiyor” diye düşünsün, siz sonra o kaygıyı bir yerde patlatır, o imajı darmadağın edersiniz, merak etmeyin.

  Buna benzer bi vakayı bizzat yaşadım. Eski oneitis yaptıgım kızda başlarda ilgim yoktu tamamen farkında olmadan umursamıyorum (mesajları aramaları felan siklemiyordum veya mesaj atınca unutuyordum kızı direk) felan sonra kızdan hoşlanmaya başlayınca eser kalmadı o halden. Kız git gide soğudu benden.

  Bende düşünüyorum ulan nolduda böyle oldu diye, aklıma geldi eskiden umursamazdım şöyle böyle geç yazardım geç arardım dedim madem öyle gene oyle yapıyım. Aynı şekil devam ettim eskisi gibi ama içten içe kendimi yiyorum. Yazsın diye, umursamıyormus gibi görünüyorum fakat aklımdan 1 saniye çıkmıyor.
  ”sonra o kaygıyı bir yerde patlatır, o imajı darmadağın edersiniz, merak etmeyin.”
  Aynen tamda böyle oldu. Malum sonrası onetis oldum ve friendzone düştüm.

 14. Geçen sene bir karıyla iki hafta takıldım. Sevgili sayılırdık (seksi ertelediği için terkettim) sürekli yazışmak ve ilgi bekliyordu. Sıkıldım. Dedim “sadece görüşeceğimiz zaman birbirimizi telefonla arayalım, mesajlaşmayı sevmiyorum.” Bana “ben escort muyum, sadece yatacağın zaman arayacaksın” diye karşılık verdi.
  Eğer bir ilişki sürüyorsa, ben mesaj atmaması için üstüne para veririm.
  Ha eğer bir karıyla tanışmışsın ama ilişki başlamamış; o zaman mesaj gelmediği zaman anksiyete, gerginlik, bunalım başlıyor bende. Sonuç itibariyle TRP ile tanışalı 4-5 ay olmuş. Hiç manitam olmamış, mavi haplı ağır beta bir geçmişim var. Seksi hep escortlar sayesinde yapabilmişken, doğal olarak “bu sefer de mi olmadı anasını avradını sikeyim” depresyonuna giriyorum. Haa, eskisi gibi whatsapp’tan messenger’dan kıza destan yazmıyorum, next edip siliyorum ama yine sıkıntı, kafaya takma oluyor. Kafaya takılan “o kız” değil, kadın nüfusu içinde herhangi bir dişi… Memelerini, kalçasını, dudaklarını, amını rahatlıkla kullanacağım bir canlı.

  1. Okudum da çok zaman geçti üstünden. Kitapta bahsi geçen manipülasyon ve göt öpme taktiklerini kullanarak iş yapmaya çalışan götlerin farkına varıp onları savuşturmak için okunmasını tavsiye ederim. Kitapta bol bol da güzel anektod var. Ama genç ve toy biri bu kitabı okuyup da gaza gelirse vay haline. Politik bir partide ya da bir şirkette tepeye oynarken işe yarar belki …

   Sevmediğim bir kitaptır ama dediğim gibi bu tür taktikler uygulamaya çalışan adamları yakalayıp arkasından dalga geçerek bertaraf etmek için bilinmesi gereken bilgiler içeriyor.

 15. “Örnek olarak verdim; kız arkadaşım 4/10luk değil ama kendini daha yukarıda gördüğünden emimim. Ayrıca maalesef hipergamide üst basamakta değilsen ya hiç bir kızla olmayacaksın ya da 5/10’un yukarısını hayal etmeyeceksin.”

  Yorumların hepsini okudum. Ve yukarıdaki paragraflarda adamın bazı kısımlarda hakkı var. Kadınların kendilerini olduklarından üstte görmeleri default olan bir şey, bunu biliyoruz; burada bu adamların yapması gereken şey, daha düşük seviye kızlarla başlamak. Kadınlardaki hipergami seviyeleriyle, erkeklerin bunu tatmin etme seviyeleri, gerçekten var olan bir durum. Johnny depp veya Brad pitt olmadan, Angelina jolie veya amber heard istersen, hayal kurmuş olursun. Adamın tecrübesi yoksa, ki yok, bu işe tabandan başlayıp, çok daha iyi durumlara gelene kadar üst seviye hatunları unutması, bu adamın yararına olur. Yarın öbür gün aksi bir durumda bu adamın şu andaki olumsuz düşünceleri pekişir. “1-2-3-4/10’luk kızların nesine bakacak bu adam?” diye sorarsanız, evet, bakılacak tarafları olmayabilir ama süreç kısmında bu adam önce vazgeçmeyi, sonra siklememeyi ve kadının ilgilenip ilgilenmemesini çok da şeyetmemeyi öğrenir duruma gelecek.

  “Shit test olaylarından kalma sebebim de hipergami yetersizliği bana göre. Yoksa aynı lafı siz derken gülümseyen kızlar ben söyleyince böyle ters tepkiler vermezler.”

  Burada da haklı. Kadınların attention whore’luğu kişiye, şartlara ve durumlara göre eğilip bükülebilen bir şey. Loris Karius’a tacize varan sexting mesajları yazarken, Şener Özbayraklı (Fenerbahçe’nin sağ beki olur kendisi) mankene mesaj yazdığında koro halinde itin götüne sokulmuştu. Adam, kafa ve donanım olarak üst düzey hipergamiyle başa çıkacak durumda değil anlamına geliyor bu.

  Ben geçen haziran 30 yaşıma girdim ve bu işleri 20 yaşımda da öğrenseydim, şimdiki gibi içselleştiremeyebilirdim. Bazı şeylerin ciddi şekilde oturabilmesi için gerçekten belli bir yaşa gelebilmek gerekiyor. Evet, bu konuda hemfikirim.

  Maddi durum, rahatlık, özgüven, daha iyi şartlar, daha iyi giyim, kendine bakabilme ve genel olarak daha iyi bir yaşam belirtisi olduğu için, erkeği 3-0, 4-0 önde başlatabilir. Para senin kim milyoner olmak ister’deki jokerin gibidir; sana takıldığın yerde yardımcı olur, sonrasına karışmaz. Paranın çok ama çok ciddi bir faktör olduğu bir gerçek ama dominantlığın doğrudan parayla ilgisi yok. Çulsuz ama manyak dominant herifler de biliyorum. Herif korkuyla da olsa, bildiğin kendine ufak bir harem kurdu buralarda. Zengin mi? Kesinlikle değil. Ama beden kuvveti ve sosyal çevresi sayesinde adamın ilginç bir otoritesi var mesela. Para bir ölçüttür ama asıl faktör değildir, seni pole-position’dan yarışa başlatır, hepsi bu kadar.

  Evlilikten vazgeçilmesi konusu doğru. Sonuçta TRP’nin ağa babaları içinden sadece Rollo evli. Diğerleri ısrarla evlilikten çekiniyorlar.

  “Bir yerlerde bana biri “sanki elinin altında top modeller varmış hepsi sıradaymış gibi bu ne hava” demişti de ben ona “bendeki hava elimin altında top model olduğundan değil, benim çerçevemle ilişkiye girecek kız bulamazsam ilişkiye girmemeyi göze almamdan” geliyor demiştim.”

  Evet, doğrudur. Aynısını ben de yapıyorum ve hobilerim var. Kitap projelerim var, Ekim ayında Edirne’ye editörle konuşmak için gideceğim. Farklı hobilerim de var. Aynı şekilde ilişkiye girmemeyi de göze alabilirim. Ama bunun (en azından benim yaşadığım yerde) benim için herhangi bir geçerliliği yok. Kısaca Mahmut abi, bahsettiğin artistliği ikimiz de yapıyoruz. Benimki siklenmezken, seninki değerleniyor. Aradaki statü farkından mı acaba? Bence öyle. Arkadaş da buraya dikkat çekmek istemiş ve bence burada da doğruluk payı var.

  The Red Pill’de sevmediğim olaylardan biri de, öğretiyi öğrenmeye yeni yeni başlayan adamların meramını anlattıktan sonra yer yer ağır kaçacak şekilde eleştirilmesi. Evet, softcore şekilde yaklaşmak, bu adamın sırtını sıvazlamak olur ama birini eleştirmekle itin götüne sokmak arasında çok fark var. Adam, anlamadığı için gayet usturuplu şekilde sormuş.

  BenLark, şeyh uçmaz, mürit uçurur kardeşim, sana da merhabalar:)

 16. Mahmut Abi cevaplarsan sevinirim bu durumu daha önce sanırım soran olmamıştır.

  Flörtleşme aşamasında yani yeni tanıştığın bir kızla aynı ortamdasın. Samimisin kinolara falan havada uçuyor. Vites hep ileri ve ili ler ardı ardına geliyor.
  Bir olay oluyor kızın canını yakacak bir hareket oluyor sen istemsizce yapıyorsun hata sende. Diyelim ki ayağına bastın yanlışlıkla ve kızın canı yandı. Sana hakaret etmeye başlıyor. ‘salak, mal,…. vs’ burda onu canı yanmış küçük bir kız gibi mi görmeli yoksa ortamı terk mi etmeli?
  Ortamı terk edersek herşeye hemen sinirlenen adam gibi gözükürüz gibi geliyor bana. Bu durumda kız duygularımızı yani bizi sinirlendirme duygusunu ele geçirmiş olur kontrol bizden çıkar gibi. Küçük bir kız gibi görmek, ortamda durmak sakinleşmesini beklemek daha makul gibi bu konuda kafam karıştı sen ne diyorsun bu duruma ?

   1. Abi teorik demişsin ama başıma geldi bu şekilde değil ama benzer şekilde. Ben “küçük kız” gibi görerek davrandım. Aksini mi yapmalıydım acaba bilemedim?

 17. Eğer yaşadığın şehir akrabalardan dolayı sana sürekli stres yaratıyorsa , gelişmemisse , ufkunu daraltıyorsa aileyi arkada bırakmak uğruna da olsa yaşadığın şehri değiştirmeyi önerir misin Mahmut ağabey?

  1. Öneririm ve çoğu erkek yapıyor bunu. Bırak şehri ülkeyi değiştiren var. Erkeğin kendisini kısıtlayan ortamda kalmasının bir manası yok. Türk ailesi erkeğe vicdan azabı baskısı yapacaktır (klasik tansiyon çıkmalar, annen üzüntüden kahroluyorlar, vs …) ama özellikle 23 yaşından sonra sizin yuvadan uçup uzaklaşmanız gayet doğal hakkınız ve bunu hazmedemiyorlarsa o ana babanızın problemi.

 18. Bu arada yukarıdaki “6000 TL” için çok değil yorumunuz beni biraz sarstı doğrusu ben o parayı kazansam çok mutlu olurdum herhalde belki de benim biraz ufkum dar ama ben kendime bakıyorum bu konuda, her zaman benden çok kazananlar olacak başkalarına bakarsak …

 19. Mahmut abi yukarıda kadınsız kalmaktan bahsetmişsiniz ya abi benim bir yıl boyunca hiç sevgilimin olmadığı zamanda oldu bu yalnızlık olayının sence bir artısı var mı eksisi bence var da? :))

  1. Zaten yukarda yazmış : Bir yıl boyunca sevgilin yoksa bir sürü kıza yürüyebilirsin , bu da büyük tecrübedir zaten ama sevgilin olsaydı o kadar kıza yürümeyecektin. Ayrıca bir artısı da şu : Yalnız başına da mutlu olmayı öğrenirsen , kadınların senin için cinsellik haricinde bir ihtiyaç olmadığını öğrenirsen ilişkiye bakış açın daha farklı olur.

 20. Yazı çok faydalı. Yorumlar ayrı faydalı. Rönesans tablosu gibi ara ara bakmayı düşünüyorum. Ben yirmi iki yaşında yıkık bir heriftim. Anlam ve çare arayışına girsiğim bir dönemde, erkek adamla tanıştım. Bana iyi geliyorsunuz, ve yorumlardan anladığım kadarıyla diğer insanlara da. Bu yüzden teşekkürler, emeği geçen ve yorum yapan herkese. Benim bir kaç sorum var Mahmut abi ve diğer veteranlara.

  1 -) Şimdi biz kıza soğuk davranıp neg falan atıyoruz da ya kız bundan bunalıp giderse. Ozaman taktik işe yaramamış olur ?

  2 -) Bir de hep mı kızı değersiz konumda bırakacağız. Yani hep mesafeli mı olacağız. Hep aşağıda mı görmemiz lazım. Arada samimileşme iyi olmaz mı. ?

  3 -) Şimdi kız bana : ” Kaos ben sana biraz sonra yazayım mi iyi değilim bugün ” dedi. Neyin var mı demeli tamam mı demeli. Tamam dersen kız onla ilgilenmediğini sanıp uzaklaşmaz mı. Neyin var dersen de duygusal yatırım yapmış oluyorsun çok gereksiz bir yerde.

  4 -) {Kimse seni zorla kanka yapamaz. Kizlarla neden samimilesiyorsun ki? Basindan niyetini belli et ve buna acik olmayanla zaman gecirme.} Demiş birisi yorumlarda. Baştan niyeti belli etmek iyi diyen var. Abaza gibi yaklaşma diyen var. Nedir bunun olayı kız anlasın mı sikmek istediğimizi anlamasın mı.

  1. 1 -) Neg soguk davranmak degildir ve gülümseyerek neseli bir sekilde yapilir. Surekli yapilmaz. Surekli neg ve surekli eglenen usta dalgasi erkegi sulu gosterir. Dengeyi bulmaniz lazim. Neg asagilamak da degildir. Bir kizla konusurken her ne sekilde olsun soguklasiyorsan yeniliyorsun demektir. Kiz seni reddetse bile bunu pozitif bir havada bitirip gitmen lazim.

   2 -) Yukariya bak. Negi cok yanlis anliyorsunuz. Neg kizin degersizlestirmek degil sismis degerini dusurmektir. Sunu iyi dinleyin : cogu erkegin negi kizi degersizlestirmek olarak algilamasinin sebebi basit : cunku kendilerini degersiz hissediyorlar (ve bu nedenle de degersizler) ve kizi kendileri ile esitlemenin tek yolu kizi degersizlestirmeye calismak. Bu kafada bir erkek kizla etkilesiminde soguk ve sinirli davranir ki bu duygusal gucsuzluk demektir. Duygusal olarak gucsuz bir erkek bir kadina, 150 kiloluk bir kadin bir erkege nasil gorunurse oyle gorunur. Siz ne kadar iyi, iffetli ve seker olsa da cok sisman bir kiza evet der misiniz? Kizlar neden bu fedakarligi yapsin?

   3 -) Denge … denge … denge. Ben “hadi ya neyin var” derim ama cok konusursa derdini uzun sure dinlemem. KIBARCA konuyu kapatirim. Kiza yatirim yapacaksiniz arkadaslar, yatirim tavsiyesi yazisinda soyledik. HIC yatirim yapmayan donus alamaz. Bu islerde sadece varini yogunu yatiran gerizekali mavi haplilar ile kiza zerre yatirim yapmadan donus bekleyen aptallarin bir ortasi var. Siz azar azar, karsilik gordukce yatirim yapacaksiniz. Gereginden fazla yatirim yapmayacaksiniz.

   Boyle konularda denge nedir, uclar haric dengeli nasil davranilir anlayamiyorsaniz kusura bakmayin. Ben size yardim edemem. Size kimse yardim edemez. Ama pratikte bir asiri uctan digerine savrularak ortasini bulacaksiniz yani dengeyi pratige dokmek tecrube gerektirir.

   4 -) Kizi basinda sikmek istiyorsan abazansindir zaten. Kiz senin cinselligini hakediyor mu bir kere? Siz tabii kizin odul oldugu sefiller oldugunuz icin hasa oyle sorular soramazsiniz. Kafanizda kizla bulusacagim, eglenceme bakacagim ve eger kiz karsilik veriyorsa degerse azar azar yuruyecegim. Ben beni haketmeyen kızı sikmem. Kızın HB9 olması beni otomatik haketmesi anlamına gelmez. HB8 ve götün teki kızı sikmeyebilirim. Olay bu, kafa bu.

   Dedigim gibi kizin odevini yapip surekli arkadas gibi takilmak ile ilk bulusmada siki eline vermeye calismak arasindaki dengeyi anlayamiyorsaniz vay halinize. Uygulayamıyorsanız demiyorum, uygulama zordur. Ama anlamıyorsanız maalesef kadın – erkek ilişkilerinde önemli bir avantaj olan ince zekadan yoksunsunuzdur. İşiniz ortalama bir erkeğe göre çok daha zor. Daha fazla zamana ihtiyacınız olacak.

 21. Kesinlikle bunu içselleştirmeden olmuyor.Dün dating wizard kitabından 60 sayfa okudum bugün kıza benim çerçeveme girmesi için mesaj attım : bu çocukça davranışları bırak saygısızlığa tahammülüm yok ben mesaj atınca cevap vericeksin bu ilişkinin sürmesini istiyosan yola geliceksin dedim habire çevrimiçi olup duruyodu cevap vermeden, sonra dayanamayıp birlikte geçirdiğimiz zamanların videolarını attım, silmeden önce sana atayım dedim sonra bunlarda çok tatlıydın diyerek kendi topuğuma sıkmış oldum.Kitapta özellikle you are so beautiful demenin intihar olduğunu söylüyodu.Tamamen next artık, kafayı sıyırma derecesine gelmişim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *