Jordan Petersons – Mutluluk ve hayatın gerçeği

Jordan Peterson’un mutluluk ile ilgili videolarından birini YouTube kanalına koyduk. Video ve içerik metni aşağıda :

 

Bazı insanlar şöyle diyecekler, “Hayatın amacı mutlu olmaktır”. O insanlar gerizekalılar. Mutluluk, gerçekliğin ilk acımasız darbesi ile tuzla buz olacak bir şey. Hayatta o kadar çok durum var ki, mutluluk yanlış olan karşılıktır ve dahası mutluluk beklentisi sizi yapmanız gereken şeylere hazırlayamayacak bir psikolojik duruma sokar.

İnsanlar çok geniş bir yelpazeye yayılan motivasyon ve duygusal durumlar hissetmek üzere yaratılmış canlılardır. Yani şefkatli olmanın bir zamanı var … saldırgan olmanın bir zamanı var.

Acı içinde olmanın bir zamanı var …

Kaygı içinde olmanın bir zamanı var.

Neşeli olmanın bir zamanı var …

Tatmin olmanın bir zamanı var.

İyi adapte olmuş ve sağlıklı bir insanın geniş yelpazede ince bir şekilde farklılaşmış duygusal tepkileri vardır. Bunlar örneğin mutluluk – mutsuzluk gibi tek bir boyuta indirgenemezler. Hayat o kadar basit değil. Hayat karmaşık, trajik ve zor …

Mutluluğun insan olmanın ideal durumu olduğunun kitlelere sürekli pompalanmasındaki problem şu : Bütün bu insanları, genç insanları,
kendi acılarından utanç duymaya itmesi. Eğer acı çekiyorlarsa ve hayatları temelde trajik ise kendileri ile ilgili bir yanlış olduğunu hissediyorlar. Bu da onların kendi trajedilerinin gerçekleri ile ilgili iletişime geçebilmelerini anında engelliyor.

Eğer sürekli tatmin ve mutluluk halinde iseniz, hiçbir şey sizi daha derin biri yapmaya yetecek kadar derinden etkilemeyecektir. Ve derinlikten yoksun bir yaşam, tanım itibarı ile, sığ ve anlamsızdır.

(Farklı duyguların) yaptığı hayatınızı genişlemek ve derinleştirmektir ki bunu asansör müziği ile Beethoven senfonisi arasındaki farka benzetebilirsiniz.

Senfoni daha mutluluk dolu bir müzik değil. Aslına bakarsanız tam tersi. Ama senfoni daha derin, daha köklü, daha zengin, daha içerikli ve kendini daha çok doğrulayan bir müzik. Ve bu hayatı anlatmaya daha uygun bir metafor. Mutluluk değil ama ızdırabın derinliği ve kaçınılmazlığı ile boy ölçüşebilecek bir derinlik, farklılaşmış nitelikler, köklülük.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

110 thoughts on “Jordan Petersons – Mutluluk ve hayatın gerçeği”

 1. Abiler bir bakar misiniz.

  Suan bir sevgilim var. Kizi seviyorum. Belki yavastan oneitis yapmisimdir. Ama zannetmiyorum.

  Kizin daha once iliskileri olmus. Anlattirdim neler yasadigini ve max handjob yaptigini soyledi.

  Benim kafama cok takiliyor bu durum. Hatunun gecmisine takilmak mavi hapli hareketi mi. Nasil bu durumdan kurtulucaz. Kizla uzun sureli iliski dusunuyorum bu yuzden kafama takiliyor.

  Kizla iliskiye girdim ve kiz bakireydi. Her acidan kizi cok begeniyorum ama su gecmiste olanlar aklima geliyor deli oluyorum.

  Ha ben cok mu temizim hayir ama daha once 1 kisiyle bir seyler yasadim. Ama yillarca temiz kal ki temiz kiz bulasin mantigiyla buyutuldugum icin bilincaltim beni rahatsiz ediyor.

  Bence bu bir yazi konusu olabilir. Mavi haplinin en buyuk sorunlarindan biri de temiz kalma ve temiz bulma durtusu. Ben bunun temiz kalma kismini astim zor oldu ama oldu simdi temiz bulma kismini asmam lazim.

  1. Bakın işte bekaret arayan erkeğin problemi bu. Yanlış anlamayın bekaret arayan erkeği yermiyorum ve bir erkeğin bekaret aramasını olağan karşılıyorum. Ama birlikte olacağı kadında bekaret arayan erkeğin motivasyonu önemli. Doğal motivasyon, erkeğin kendi çocuğunun kendinden olduğuna emin olmak istemesidir ve kadının cinsel tecrübesi başkasının çocuğuna babalık yapma riskini azaltabilir. Zira çok cinsel partneri olan bir kadında sadakat sorunu olacaktır.

   Fakat Twitter’da geçende biri yazdıydı işim gücüm çıktı oraya yazamadım. Senin gibi olayı “temizlik” üzerinden açıklayan, “ben bekaret ararım oğlum senin gibi üstüne arttırılmış karı alıp ne yapacağım” muhabbetlerine girip büyüklenen adamların derdi, içlerinde derinlerde oneitisin çok güçlü olmasıdır. Sizin kafanızda hala, sapasağlam ve capcanlı bir ONEITIS var.

   Oneitis feminizmin değil geleneksel muhafaqzakar toplumun icat ettiği bir kavram. Temelinde o saf, temiz, masum güzel var. Bekaret konusunu “temizliğe” getiren adam, oneitis hayaliyle yaşayan adamdır. Bekaret olayı sizin kişisel tercihiniz ama bu olayı böyle temizlik üzerinden tanımlayan tarafınız sizi ilerde mahvedebilir. Mavi hapın hasıdır bu. Ondan kurtulun.

   Bir de böyle çıkıp da kendisi bakire kız alacağım diye böbürlenen ve bekarete önem vermeyen erkekleri arttırmalar, boşalmalarla küçük görmeye çalışan erkekler var. Bunlar gülünçler. Onun alacağı bakire kızın da çok muhtemelen kendi tabiri ile attırılmış olmasından değil sadece, kafalarındaki ONEITIS (saf, temiz melek) mitini ortaya koyup bunun farkında bile olmadıklarından.

   Üstelik, senin tertemiz bakirene senin bu kafayla oneitis olarak yaklaşmaman mümkün değil. Dediğim gibi bekaret isteyen adamı yargılamam ama olayı temizliğe getiren adamın işi zor. Sizin gibi erkeklerin çoğu evlenmeyeceğim, evlenmek riskli falan diyor. Bana sorarsan sizin bu kafadan kurtulmadan evlenmemeniz kendiniz de dahil herkes açısından daha iyi.

   1. Mahmut abi konu ile alakasız olacak ama ben bugün kafama takılan bir soruyu epeyce düşündüm sabah. Gerçekten kadınlar da erkekler gibi sevemez mi? Yani gerçekten karşılıksız tamamen hipergamiden bağımsız olarak. Evet, sevebilir ama % kaçı? Kadınlar evliliğe hep mantıksal yaklaşıyor ve bizler gibi değiller her şeyi göze alamıyorlar bence sevgi uğruna. Sevginin cinsiyeti olmaz ama ne bileyim abi böyle hayatımda gerçekten her türlü rezilliğe katlanacak, bulunduğu durumdan utanmayacak bir kadın tanımadım bir kişi şaibeliydi o da iyice sekülerleşti. Her neyse, bu konu hakkında senin ve diğer arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum, yanıtlarsan memnun olurum abi saygılar.

    1. Şimdi benden ne dememi istiyorsun? Vallahi mi diyeyim, Allah çarpsın öyle mi diyeyim?

     Kadınlar evliliğe hep mantıksal yaklaşıyor ve bizler gibi değiller her şeyi göze alamıyorlar bence sevgi uğruna. Çünkü kadınlar sizlerden daha akıllı … Sen sevgi uğruna her şeyi göze alan bir aptal olmayı marifet sanıyorsan vay haline.

     Bence hayatındaki her türlü rezilliğe katlanacak kadın arayan erkeğin genlerini geleceğe aktarmamak kadın milletinin ödevidir.

     1. Abi bunu illa rezalet olarak düşünme. Yani, sevgi çok kutsal bir şeydir. Tabi sevgi hiçbir zaman tek başına yeterli değildir. Ben sadece acaba onlar da bizimle aynı düşünüyor mu bunu merak ediyorum yoksa kadınların zaten eski çağlarda aşağılık görünmesinin sebebi daha seküler olmaları. Sevginin cinsiyeti var diyebilir miyiz?

      Ah şu mantıksallık. Aşkta ve sevgide yeri yok. Böyle konuşunca abi beta olarak düşünme beni sevgi benim dinimdir.

    2. Alfalığın dibine vurmuş biri olsan bu dediğin olabilir..örnekse:çok iyi tanıdığım bir abim var (bütün örnekleri onun üzerine veriyorum)herif sanayide esnaf..az para kazanıp kazandığını da yiyen biri ve evli..şimdi bu abinin çevresinde ki hatunlar pavyonda çalışan hatun üç kuruş kazancını yediriyorlar normalde bunlar kimseye para yedirmez kolay kolay..birde muhasebe de yok masa başı çalışan hatunlar var e onlarda yediriyor kazancını haa şimdi birde daha daha üst düzey hatunlar var bunlarda bu abi için herseyi yapıyor zaten..onunla bir yerde görülmekte sakınca görmüyor hatunlar ama bana gelince laf olmasın falan filan😀 o kişiyle evli bile olsa anılmaktan,adı kötüye çıkmaktan korkmuyor yada çevrenin ne diyeceğini takmıyor ama bekar ve isim yapmamış isen vay haline…galiba sorunun cevabı bu olabilir..aksini iddaa eden de yorumunu yapar..

   2. Cok iyi anladim sagolun. Basbaya oneitis yapmaya baslamisim farkinda degilim. Diger adi baglanmak oluyor bunun. Baglanmaya basladim ve tehlike canlari caliyor.

    Tabak cevirmiyorum cevirmek istemiyorum. Uzun sureli iliski olarak goruyorum falan. Bu hikayenin sonu belli. Daha once cok kisiden dinledik. Boyle giderse kiz iliskide dominant taraf olacak ve mavi hap etkisini artiracak.

    Suan o kadar iyi anladim ki. Temizlik mevzusuna takilmak aslinda tamamen oneitisle betalikla mavi hapla ilgili. Isminin anlamindan cok uzak. Temizligin temizlikle alakasi yok. Bize zarar veren bir dusunce bu.

    O mukemmel guzellikteki saf temiz sevgili (oneitis) kalibina kizi oturtmak istiyorum. Guzellik vs oturuyor ama temiz saf kismi oturmuyor. Halbuki yanlis bir dusunce. Boylesi bir melek dunyada yok. Zaten kiz oyle olsa ben onu gozumde tanrica yapsam yine kaybeden ben olucam.

    1. Bana tam anlamışsın gibi gelmedi. Senin kafa yapın senin aradığın “temizlik” kriterine uyan her kızı oneitis yapacak. Sen bu kızı oneitis yapmaya başlamadın, sen bu kafayla kriterine uyan bu kızı daha ilk günden oneitis yaptın ve bundan sonra her kızı ilk günden oneitis yapacaksın. Diline hakim ol, bekareti böyle arkaik temizlik – paklık şeyleri ile tanımlama. Hala safliktan bahsediyorsun.

     Hatun hayatınızın bir yoldaşı, odağı melek değil. Melek olmak, saf olmak zorunda değil. Sadık olmak ve sizinle çocuk yaptığında sizin çocuklarınızı yapmak zorunda. O kadar. Kötüsü eğer saf olsun dersen, onu saf olmaktan çevirecek, hipergamisini azdıracak şeyler yaparsın ve kız saf olmayı bırakır.

     1. Abi akil hocamsin eyvallah. Anlayabildigim kadarini uygulamaya calisicam. Biz de zamanla erkek adam olucaz.

   3. Bekaret konusunu “temizliğe” getiren adam, oneitis hayaliyle yaşayan adamdır. Bekaret olayı sizin kişisel tercihiniz ama bu olayı böyle temizlik üzerinden tanımlayan tarafınız sizi ilerde mahvedebilir. Mavi hapın hasıdır bu.

    Katılmıyorum. Bunun mavi haplı olmakla ilgisi yok. Roosh V de olaya aynı şekilde yaklaşmış:

    http://www.rooshv.com/dating-doesnt-work

    Men like myself greatly enjoy the sex rewards that come with dating, but am I really going to marry the woman who slept with me on the first date and who will kiss my son with a mouth that has been gagged on by over a dozen cocks? I rather be single, and apparently, a lot of other men too.

    Bekaret kişisel tercihtir ve olayın ne kırmızı ne mavi hapla alakası yoktur.

    Esas kadının sadakat sorunundan korktuğu için bekaret arayan adam özgüvensizdir.

    1. Biz ne dedik? Bekaret istemek sorun değil dedik.

     Bakın dünyada başarı bir denge işidir. Ne feministlerin “kadın özgürdür, istediği kadar adamla yatar yine de erkek bunun sayısını tutuyorsa eziktir” radikalliği ile işim var ne de bir iki erkek arkadaşı olmuş bir kızcağıza üstüne boşalınmış orospu” diyen radikallikle.

     Çok fazla erkekle beraber olmuş kadının sadakat sorunu diye bir olay var. Bunun riskini almamak özgüvensizlik değil. Ama olaya sadakat boyutundan paranoyak bakıp bunu bekaret ile özdeşleştirenlerde özgüvensizlik vardır.

     1. Hocam bir iki yorum önce “temizlik” sebebiyle bekaret arayanı yermediniz mi 🙂

      “Sizin bakire sandığınız kızlar belki bakire değildir” derseniz anlarım da “bekareti sırf sadakat sorunundan dolayı istemeniz normal, onun dışında temizlik/kirlilik diye bakıyorsanız mavi haplısınız”a katılmıyorum. Yani bir insan çocuklarını doğuracak kadına facial cumshot, spanking yapılmamış olmasını istemesi normal. Çocuklarına saygı açısından bunu istemesi ve önem vermesi beta yapmaz. Zaten red pill’deki çoğu adamın bekaret istemesinin sebebi kıyaslanma korkusu vs. değil.

     2. Sizin facial cumshot, spanking falan diye yarattığınız ve iğrendiğiniz kadının tam tersi bir melek yaratırsınız. Kafanızda olayı bu kelimelerle tanımladığınız anda (kirlilik, tiksinti, vs …) bunun zıttı bir saflık yaratılır. Böyle bir saflık (sizin kafanızdaki kirlilik gibi) gerçek dışı olduğundan oneitise düşersiniz.

      Olay biraz felsefi, çok dalmak istemiyorum ama ONEITIS kavramı yaratmadan, cumshot yemiş orospu kavramı yaratamazsınız benden söylemesi. Dinleyip dinlememek sizin bileceğiniz iş.

     3. “Diline hakim ol, bekareti böyle arkaik temizlik – paklık şeyleri ile tanımlama. Hala safliktan bahsediyorsun. ”

      Diğer konularda geleneksel cinsiyet rollerini savunuyorsunuz. Bu ülkede yakın zamana kadar çoğu erkek bekareti “arkaik” kavramlarla tanımlıyordu. Kimsenin derdi sadakat ya da kıyaslanma korkusu değildi. Ama şimdi öyle feminenleştik ki bazı şeyleri söylemek ayıp oldu.

      Feminist dogma “slut shaming” gibi uydurma kavramlarla geleneksel değerlerimizi karalamaya çalışıyor. Buna uymamamız gerekir diye düşünüyorum.

     4. Sorun şu ki dünya ve ülke değişti artık. Geleneksel cinsiyet yollarının savunulma dili de adapte olmalı. Saflığa vurgu eleştirim ahlaki veya feministlerin utandırma noktasından değil, artık erkek için zararlı olduğunu düşündüğümden yani pratik.

      Feminizme uymamak ayrı, yeni ortama adapte olmamak ayrı bir şey. Kadınlar toplum denetiminde iken erkekleri evliliğe ve tek eşliliğe bağlasın diye uydurulan “masum melek” kavramları, bu devirde erkekleri kullanışlı aptallara çeviriyor.

     5. “ONEITIS kavramı yaratmadan, cumshot yemiş orospu kavramı yaratamazsınız”

      Bu bana ilginç geldi. Roosh da aynı kavramı yaratabiliyor ki ONEITIS kavramı ile uzaktan yakından ilgisi yok. Ayrıca sonuçta atalarımız dedelerimiz de bekareti kaybetmeye kirlenme olarak bakıyorlardı ki sürekli ne kadar dominant erkekler olduğunu söylüyorsunuz. O zaman onlarında çoğu ağır betaydı?

      Anladığım kadarıyla artık aşırı geleneksel cinsiyet rollerine dönüş imkanı yok. En alfa olanımızın bile dominantlığı çok sınırlı olacak. Eskiden en kılıbık adam bile olaya saflık/kirlenme olarak bakarlardı ve bunu rahatça söylerlerdi.

      Kullanışlı aptallara çevirdiğine katılıyorum kadın evlenirken masaya hiçbir şey koymaz sadece bekaretini kor; adamı iliğine kadar sömürür. Bunun örneği çok var.

     6. Roosh’u bir Rollo’dan dinlesene. Kendisinin kadın – erkek ilişkilerini anlama ve bunu yazıya dökme kabiliyetine bir şey diyemeyeceğim, yazılarını hala tavsiye ederim ama Roosh eski Roosh değil artık. Uzun süreli ilişkisi istediği gibi evlilikle bitmeyince şimdi iki üç podcastta bir 38 yaşına geldim hala evlenemedim gibi garip bir hal ve durumda kendisi. Bak işte o zihniyetinden dolayı ben Roosh’un ilişkiler dinamiğindeki az görülür öngörüsüne rağmen, kavram olarak oneitisi atabildiğine emin değilim.

      Roosh’un o yazısındaki ana fikre katılıyorum, yanlış anlaşılmasın.

      Atalarının ve dedelerinin yaşadığı dünyada yaşamıyorsun artık. Onların kullandığı silahlarla bugün ayakta kalamazsın. Bu onların silahlarının o zamanki değerini azaltmaz ama bugün de işe yarayacakları anlamına gelmez.

    2. Nicki pua yani önüne gelenle yatmak istiyor ama evlenmek için bakire kız da istiyor aynı zamanda asfasfasadasfa. Mantığınızı kullanmadan maskülen olamazsınız, siz hala annelerinizin küçük oğlan çocuklarısınız.

     1. Önüne gelenle yatmak istemekle, önüne gelen fırsatları doğaçlama bir şekilde ganimete çevirerek cebe atmak farklı şeylerdir(uygunsa sexte çevrilen tabak). Hem onun birçok kızla beraber olması, yarın birgün evleneceği kızın da çakılmadık bir yerinin kalmamasını isteyeceği anlamına gelmez dimi 🙂 Sonuç olarak evlilik diye kuvvetli bir olgu var ve bu isterse 25 inde, isterse de 35-40 ında olabilir. Çünkü bir insan illa “ben oneitis yapmayacağım” diye bunu tam tersi “nefes aldıkça hepsine gömmeliyim, taa ki mermim bitene kadar” olarak da algılamamalıdır. Red Pill’deki esas amaç da yapmamız gerekenlerden çok neleri yapmamamız gerek, bununla ilgilenir ki betalaşmayıp alfa-maskülen yolumuzdan sıçratmadan yürüyebilelim. Gerçi hoş, dışarıdaki andavallar kız düşürmeyi hayat amaçları haline getirmişler ya neyse bu gerçek alfaların işine gelen de bir durumdur aslında. Aynı ÖSYM sınavları gibi, sen rakiplerini zorla elemiyorsun, onlar kendileri elendiği için hedeflerini takip ederek önlerine geçiyorsun. Gayet adil 🙂

     2. Mahmut hoca zıt kutuplar yada rezonans yasasından bahsediyor aslında evet olayın derin bir felsefesi var ve biz aslında olguyu zıt kutupta yaratıp kendimize hediye ediyoruz.Sen şimdiki anda her türlü ilizyondan sıyrılıp beyninde kelime-kavram-eylem yaratmazsan bak tatlı -tatlı hatunların sana sunduğu maskulin meyvesini nasıl yiyor ve yediriyorsun izle o vakit

  2. Doğuştan yakışıklı uzun boylu biri masküleniteye daha mı yakındır
   yada

   doğuştan gelen şeylern masküleniteye önemi yok mudur?

   Sonradan kazanılan şeyler midir maskülenlik ?

    1. Hocam adamlar diyor ki doğuştan yakışıklı olmuş olabilir
     yada
     karakteri masküleniteye yakın olmuş olabilir diyorlar

     Bir erkek sırf doğuştan yakışıklı diye nasıl MASKÜLEN OLABİLİR!!

     birçok adam sayabiliriz maskülen alfa diye ama bu adamlar yakışıklı değil

     Maskülenliği kadınlarla başarı olarak algılayan asalak sürüleri bu adamlar…

     Mahmut Hocam lütfen EXPLAİN!!

 2. “Eğer sürekli tatmin ve mutluluk halinde iseniz, hiçbir şey sizi daha derin biri yapmaya yetecek kadar derinden etkilemeyecektir. Ve derinlikten yoksun bir yaşam, tanım itibarı ile, sığ ve anlamsızdır.” işte bu asıl can alıcı kısmı, etrafımizda çoğu sürekli bir tatmin ve mutluluk arayışında daldan dala atlayan ve derinlikten yoksun tat vermeyen maymunlarla dolu, e hal böyle olunca sığ kişilikler dolu etraf, insanın 3 5 sağlam ilişkinin dışına istesede çıkamıyor mide kaldırmıyor..

 3. Bir şey sormak istiyorum instagramdan kızlara yazıyorum mesela ya görüldü atıyorlar ya da hiç görmüyorlar

  Sebebi nedir?Bu kızlara yürümenin bir imkanı yok mu?

  1. Postlarını beğen takip et aradan zaman geçsin sonra yaz. Çünkü emin ol senin gibi aynı kıza yazan en az 10 tane adam vardır. Eğer yakışıklı kaslı biri değilsen, kıza kendini tanıtmadan onunda sana yazmasını bekleme

 4. ağlamak istiyorum amk.şu adamı dinleyince ne kadar anlamsız bir hayat geçirdiğimin farkına vardım.Hayatı anlamlı hale getirmeye zaman var ama eski hayatımda geçirdiğim anlamsız hayatın ızdırıbanı yaşıyorum.Boşuna giden anlamsız 20 senelik enkaz.Ama dediği gibi ızdırabın kaçınılmaz derinliği ile boy ölçüşmeye kalkmakta adam gibi hissettiriyor.Teşekkürler mahmut abi.Sen olmasan bu öğretileri bulmak veya anlamak daha kaç senemizi alırdı.

  1. 20 sene diyorsun. Bütün ömrü enkaz olan adamlar var. Ben şahsen 24-25 yaşıma kadar hipnozdaydım. Yeni yeni uyanıyorum.

   1. Ulan bu 20 sene diyenler 20 yaşında değil mi! Ben de arada saf saf 33 yaşında falan olup 13 yaşından sayan adamlar sanıyorum. Bunların hakkı kötek. 20 yaşında dediğin adam 10 sene önce 10 yaşında çocuk zaten ne 20 senesi?

    Adamlar 40 yaşında 3 çocuğu beslerken uyanıyorlar, sizinki dert sanki. Hayat zaten bir erkek için gerçekten 20lerinin 2. yarısında başlıyor. Sizler erken uyanmışlarsınız (ve belli olgunluklara yaşınız gelmeden de isteseniz ve kassanız da ulaşamayacaksınız).

    1. o zaman hakkım kötek 🙂 küçükken çarpık bacaklıydım zayıf biriydim.Bu yüzden sosyal ortamlardan uzak durdum bacaklarım düzelene kadar.Tabi uzak duruncada kişisel ilişkiler olsun,sportif faaliyetler vs neredeyse her şeyden geri kaldım.Küçükken futbol oynayınca dalga geçerlerdi ,ördek penguen derlerdi.O yaşımdan beri spordan hep uzak durdum.hal böyleyken psikolojik olarak ta zayıflattı beni.Öyle bir hal aldı ki ellerim düzgün olmasına rağmen onları bile kullanmaya çekindim.Meyve bile soymayı bile bilmiyorum.Şimdi bacağım çarpık olmamasına rağmen hala sokakta top oynayan çocuk gördüm mü yönümü değiştiriyorum olur da gelirse topa vurmaya utanıyorum.Şimdi maruz kalarak korkularım üzerine gidiyorum.25 yaşındayım bu yüzden 20 senemi çöp buluyorum.Hep yalnız başına vakit geçirince pek bir şey öğrenemiyorsun.Tek artısı oda artı mı bilmiyorum günlerce kimseyi görmezsem bile eksikliklerini hissetmiyorum.Bedenim zayıf olunca ister istemez aklımı kullanmaya başladım.Şükürler olsun ki aklın daha çok prim yaptığı bir dönemde yaşıyorum da eksikliğimi bu yönde telafi edebiliyorum. Tabii dediğin gibi çocukluğu katmamak lazım 7 8 seneye çekeyim 20 yi 🙂

 5. “Suan bir sevgilim var. Kizi seviyorum. Belki yavastan oneitis yapmisimdir”

  “belki oneitis yapmışım” diyorsan bile sorun var. Henüz mavi haptan çıkamamışsın.

  Kızın geçmişinde olanlar seni neden rahatsız ediyor? Evlenmeyi mi düşünüyorsun? Zaten yeterli tecrübe yaşamamışsın evlenmen yanlış olur. Evlenmeyeceğiniz kişilerin cinsel geçmişinden rahatsız oluyorsanız mavi haplısınız.

  Ben kırmızı hapla tanışana kadar fena sayılmayacak bir ilişkim var sanıyordum. Kırmızı hap sayesinde kız arkadaşımdaki kırmızı bayrakları gördüm. Ki aşırı tecrübesiz biri de değilim. Sen henüz yeterince tecrübe kazanmamışsın.

 6. Abi hiçbir daygame tecrübem yok, sevgiliyi bırak kız bir arkadaşım bile olmadı. Ama bu siteyi ilk okuduğum zamanlarda yazlıkta bir kız ile tanışmıştım, bu kadar tecrübesizken bu kız ile buluşma ayarlasam ne gibi bir etkisi olur bana, eğer fena batırırsam cesaretim falan mı kırılacak?

 7. Hayatın amacı mutlu olmaktır, kanıtlayacağım. Jordan reyizin e-postası varsa ingliççe yollayacağım bu mesajı.

  TRP doğru bir felsefe değil mi? Bana, Mahmut Abi’ye, Skeptico’ya, Rollo Tomassi’ye, Jordan Peterson’a ve bilimum diğer TRP tayfasına göre evet. (Buraya kadar kendimi Rollo Tomassi,Mahmut Abi ile eşdeğer tuttuğumu sanan varsa mesajıma cevap yazmamasını istiyorum, lütfen o üstün zekanızı alın başka işlerde kullanın)

  Peki eğer TRP doğruysa insanlar neden çoğunlukla reddediyor?

  Yani Dota, LOL, CS:GO tarzı oyun oynayan adamlar tembel mi de bunu keşfetmiyor, oysa bu adamlar günde üşenmeden sıklılmadan “bu oyunlarda nasıl k/d (kill/death) oranımı arttırırım” diye araştırma yapıyorlar, en kral donanımları alıyorlar. Çünkü mutlu hisstettikleri iş bu, TRP arasalar sike sike bulurlardı zaten.

  Bu adamlara desen ki “Yıllardır evde oturan asosyal eziksin,seni bundan kurtarırım ama online oyun yasak” adam siktir git deyip seni öyle bir kovar ki kestaneyi çizdirmediğine dua edip topukların götüne vura vura kaçarsın.

  Bu dediğimin tersini Mahmut Abi’ye dediklerini düşünün “Hey Mahmut Abi, sana online oyunlarda başarının sırrını verecez ama asosyal ezik olacaksın” büyük ihtimalle siktiri çeker yada TRP yi anlatmaya çalışırdı.

  Neden,çünkü hepimizin mutlu olacağı şey farklı. Nasıl ki Dota bizim için zaman kaybıysa onlar için de GYM zaman kaybı. Çünkü biz Dota’ya harcayacağımız vakti kendimize harcarız daha iyi derken adamlar kas yapacağı vakti oyunda kendini geliştirmeye harcamayı tercih ediyor.

  İkimiz de aynı mantıkla ilerliyoruz aslında

  Kim olduğunu bulma>kendini geliştirme>başarı>yüksek statü>mutluluk.

  Bizim statü gerçek dünyada sökerken onlarınki dota dünyasında söküyor. Nasıl ki kadınlar alfa erkek görünce “vay erkeğe bak” diyor dotacılar da üst seviye oyuncu görünce “vay şampiyona bak sen diyor”

  Neyse eyyorlamam bu kadar fikirlerinizi bekliyorum

  1. Ahahahahaha hayatımda gördüğüm en mal yazı. Sen asosyale gel seni kurtarayım diyeceksin, oda seni DÖVECEK. Ulan o adama sen onu de, adam paçana yapışır üstüne para verir. Birde şunlar şunlar yazmasın felan demişsin, bence sen zekanı biraz daha geliştirmeye odakla aslanım. Sen bu gidişle bilgisayar başında kız sikmeye falan çalışırsın aman dikkat et, yakında sana birisi “seni kurtarıcam ama bilgisayarı bırakıcan” diyebilir, sen de onu döversin falan ahahahaha

   Ayrıca dotacılar şampiyona veriyor mu

   1. Kanka beyin kapasiten yakıyor hll knk. Sen bu kafayla Mahmut Abi ile uğraşma direkt Rollo’ya git eminim sana özel ders verir.
    (Şaka şaka,sakın öyle birşey yapma zira o beyin kapasitesiyle aforoz edilirsin)

    Asosyal adam sosyal olmak isteyeydi sike sike olurdu bana sana Mahmut Abi’ye kalmazdı “aslanım”. Ben hayatta birçok asosyal gördüm hepsi de halinden gayet memnundu kaç kere gel takılalım gezelim dediler hayır dedi hepsi. Herkesi eli sikinde sanman senin hatan. Bu dünyada yanlızlığı seven sürüyle insan var (gönüllü askerlik, hala varmı bilmiyorum ama manastıra kendini kapatmak vs.)

    Hele şu cümlen efsane “Ayrıca dotacılar şampiyona veriyor mu” kardeş sen statü olayını götten anlamısşın statü sana sadece am getirmiyor 250 gram şeyi bu kadar büyütmeyin amk. Statü sana saygınlık ün ve doğal olarak para da getiriyor. Dota şampiyonlarının çoğu zaten milyonları kazanmış olduğu için isteseler senin benim götünü verse giremeyeceği mekanlara girer HB9 ları sıraya dizer, GYM desen ekipmanı eve alır hocayı ayağına getirir, TRP desen bizzat üstatlarına gider. Ama neymiş aslanım, herkes sekse ve gerçek hayata düşkün değilmiş.

    Not: dotacı olsam burada işim ne amk

   2. Forever Alpha denem ergen salağı
    Üni okumak boş sistemin kölesi olacağıma sokakta yatarım diyen malın teki

    ergen siktir git !!

     1. Seni kim nereye mod yaptı mk. Dotacıların götü yemiyor evlat hatun kaldırmaya. Bana milyon kazanan şampiyondan örnek verme. En göz önünde olan adam Jahrein bile betanın at koşturanı sitede fotoğrafı yorumlanmıştı. Kimse (kendine güven duyan (para kazanmak hariç)) gidip de günde 2+ saat bilgisayar oyunu oynamaz.

 8. Merhaba.

  5 yaşımdan beri sadece annem ve 2 ablamla yaşadım. Son iki aydır başka bir şehirde, bir arkadaşımla yaşıyorum.

  5-6 yaşında bir oğlan çocuğu gibi geçmiş tüm hayatım. Resmen östrojen salgılamışım bunca zamandır.

  Siteyi takip ettiğinden beri; sigarayı bıraktım, spora başladım (50 kiloyum) kola, cips gibi şeyleri bıraktım, mastürbasyonu kestim.

  Okuduklarımı anlıyorum. Artık bir kız ile olumsuz bir tecrübe beni üzmez fakat kendimi geliştiremeyişimi görmek üzer.

  Amacım kız tavlamaktan ziyade kızlardan etkilenmemek ki erkeklerden bile etkileniyorum. Yani çekiniyorum. Edilgen davranıyorum sorun yaşamayayım diye, esas bu şekilde sorun yaşayacağımı biliyorum ama çok zor.

  Umarım son bir haftada yapmaya başladığım değişim eylemleri, ilerde etkisini gösterir. Hala çocuk gibiyim çünkü.

  Her türlü tavsiyeye açığım. Teşekkürler.

  1. Hemen hemen aynı noktadayız.Ben de uzun bir süre babasız büyüdüm.Bir dişi tarafından değil de erkek tarafından yetiştirilsek her şey farklı olurdu

    1. Ayyyyyyyyynen.yeri geliyor kizlarla iliskilerimi sorguladigim kadar arkadaslarimla iliskilerimi sorguluyorum cunku hep bir kendini ustun gorme ve benden daha yakisikli kasli statulu vs adamin yaninda komplekslenip adamla samimilesememe sorunum var.halbuki adam sicakkanli.arkadaslik kurmak istiyor belki ama tuhaf bir ruh haline girip adama dusman kesiliyorum sanki.

 9. Selamlar. Öncelikle bu sitenin kurulmasinda emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Mavi hap pisliklerini temizlemeye çalisirken tatil için uzun zamandir görmediğim babamin yanina geldim. Ben 31 yasimdayim annem ve babam ben üniversitedeyken ayrildilar. Babamdan bahsedecek olursam dini obsesyonlari olan, asosyal, dark triad özellikleri ağir basan, alaycı, narsisist, kendini üstün zanneden, içgörüsü olmayan, insanlari olduğu gibi kabul etmeyen, psikopatik, kanser bir vaka. Kirmizi haptan önce bu tarz adamları iş yaşamımda da gördüm ve hatta kendimi tutamayip yumruk yumruğa kavga etmişliğim de olmustur. Ziyaretimin daha ikinci gününde tartışmaya başladık. Karşımda sanki 10 yaşında bir velet vardı ve ben onu ciddiye alıp geçmişteki yaptiklariyla hesaplaşmaya çalisiyordum. Belki de gerçekten oraya nefret kusmaya,intikam almaya gitmiştim ama karşımda benim söylediklerimi ayna gibi yansıtan, elestirilemeyen dark triad bir adam olduğunu unutmuştum.

  Duygusal güç- afedersiniz ama “siklememek” mental olarak ulaşilabilecek en son noktadir arkadaşlar. O yaziyi kaç defa okumuşumdur bilemiyorum. Ben babami ve onun gibi insanlari psikotik bir vaka olarak kabul etmeye çalisiyorum artik. Babamin bildiğim kadariyla çocukluk travmalari da çok ve babasindan nefret ederek geçirdi ömrünü. Ben onun yaptiğini yapmamaya, ondan nefret etmemeye calisiyorum zor da olsa. Daddy Issues sanirim biz erkekler için de var ve yaralarimizi sarmak yine bize dusuyor.

  Sağolun varolun.

  1. “ama karşımda benim söylediklerimi ayna gibi yansıtan, elestirilemeyen dark triad bir adam olduğunu unutmuştum.”

   Bundan kasıt şu mu: “sen aptalın tekisin” “seninle asla yarışamam çünkü ben senin gibi x yapmadım mankafa”

 10. Ben belki üç dört kişi de farkettim , bir kadına beta bir kadına alfa,
  Çoğunlukla ilk kadına alfa sonrakine beta gördüm gibi ama kadından kadına değişken konumlar gözlemliyorum ilişkilerde.

  Şimdi kadın , erkeğin içindeki alfayı veya betayı çıkarıyor olabilir mi ?

  Yani adam, kadınların şekillendirmesi ile alfa Veya beta olma diye bir şey var mıdır ?

 11. Hocam hep feminen düşüncenin medya vb. yollardan erkekler üzerinde kurduğu baskı ve beyin yıkamadan konuşuyoruz.Bunları daha somut bir biçimde işleyen tek bir yazı yazmanız mümkün mü? Bu gibi düşünceleri işleyen Onedio dan başka hangi örnek siteler var ? Bunların verdiği mesajlar daha somut bir biçimde neler? Hepimiz için daha somut ve faydalı olacaktır.Gerekirse biz de bu gibi sitelerden örnekler bulup burada paylaşabiliriz.Teşekkürler, iyi çalışmalar.

 12. Selamlar.
  Mahmut abi 23 yaşındayım haftada bir set açıyorum. Daygamede üç haneli rakamları çoktan buldum. Ama hala milletin içinde birine yürürken heyecan oluyor. Tipsizde sayılmam tam bir yıldırda nofap. Merak ettiğim şey sende hala set açarken heyecanlanıyor musun?
  Saygılarımla abiler.

  1. Nofap’ı bizim gibi yapıyorsan (düzenli seks) tamam da eğer seks yoksa nofap bence abartı.

   Set açarken heyecanlanır insan tabii. Ben artık set açmıyorum ama bir kıza yürürken artık kızın reddetmesinden korkmuyorum. Zira kız ya da kadın milleti ve onların hakkında ne düşündüğü benim derdim değil. Ama hatun bir ters tepki verir de toplum içinde rezil olurum heyecanı var tabii.

   Korkuyu yenmek demek artık korkmamak demek değil, korkundan güçlü olmak (korkmana rağmen yapmak) demektir.

   1. Nofap zaten seks yapamayanların derdidir. Ben nofap’tayım, haftada 1 escort ile idare ediyorum. Haftada iki defa sekse ulaşabilen bir adam, neden 31 ile boşalmal ihtiyacı hisseder?
    Nofap’e başladığımdan beri daha az yoruluyorum. Bağımlı olduğumda çok sık nefesim kesilirdi efor sarfedilen işlerde. Bunum farkında değildim ve çeşitli polikliniklere gitmeme rağmen hiç birinde sağlık sorunum gözükmüyordu. Öyleyse neden güçlü bir vücuda rağmen 55 yaşındaki adam gibi askerde koşularda en geride kalıyordum? Her gün 31 çektiğim için tabi. Hatta bazen oluyordu, “hazır cenabet kalmışken bir iki erotik video izleyip bir daha boşalayım” diye aynı günde 2, 3’ü de buluyordu. Bir de yarrağın hassasiyetini zarar veriyorsun sürekli sert bir şekilde kavrayarak. Sikin daracık ele alışıyor, sonra kadın amına girdiğinde zevk almıyor, çuval ağzı gibi geliyor sana.

     1. Ahahaha ne alaka? Ben anormal diyorum zaten her hafta eskorta gidilmez. Ha bu arada senin yaptığını çok buldum, az bulacak değilim zaten ki az bulsaydım buralarda dolanmazdım

 13. Mahmut Abi ve Beyler bir konuda sizden yardım isteyeceğim. ben 16 yaşındayım.12-13 yaşlarında 4-5 sevgilim oluyordu kendimden büyüklerle falan çıkıyordum ama çoğunda betalık sergilemişim.Bazılarını hariç tutmak istiyorum harbiden.Neyse işte bu muhabbetleri falan öğrendikten sonra 1 yıl önce yani ‘ TCMA’ okuduktan sonra bilen bilir aşırı kasmaya başladım ailemden nefret etmeye başladım beta olarak yetiştirildiğim için (yani tam anlamıyla beta diyip kendime haksızlık edemem ama baskın olarak beta) bi anda bi ara aşırı kasıntı oldum arkadaşları arasında popüler eğlenceli güleryüzlü olan ben yani öok iyi değil beta ağır basıyor yine ama beyni olumsuzlukla dolan yürüyüşü hareketleri kasıntı olan karşı cinsle iletişimde adeta sıçan biri oluverdim.Kızlarla konuşmakta şuan aşırı sıkıntılar çekiyorum.Birçok sebepten olacağını düşünüyorum.Küçüklükten gelen beta dayatmaları kızları tanrıça kutsal görmek, kızlarla aşırı az iletişim kurmak, ters tepki vereceğinden korkmak vs… Son ayda yine bayağı toparladım kendimde inanılmaz bir disiplin oturttum. Spora gidiyorum, kendim diksiyon çalışmaları yapıyorum vs… son zamanlara göre daha mutluyum fakat bu konuyu aşırı takıyorum. Sizce sorunum ne olabilir ? Kızlara bakış açım bayağı değişti o dediğim şeyi yaşadıktan sonra (tcma vs…) sanki onlara düşman gözüyle bakmaya onlardan korkmaya başladım. Her arkadaş ortamında olmasa da bazılarında lider konumdayım. Fakat az önce yazında okudum kızlara dominantlık sağlayamayanlar erkek ilişkilerinde de sıçar diye. Hakikatten bazen fena sıçtıgım oluyor. Bir anda güvenimi kaybediyorum kasılıyorum. Sonra toparlıyorum ama sık oluyor diyebilirim.Mesela bugün AVM de kasiyer bayanla konuşuyorum çok büyük benden konuşurken utanıyorum sanki bilinçaltım yapmamı söylüyor sonra shit test gibi birşey atıyor olmaya dabilir ama yani ölçüp biçiyor bana anlıyorum ama kasıyorum kızın yanındayken rahat olamıyorum önceden de vardı ama harbiden bu kadar değildi. Lütfen yardımlarınızı yorumlarınızı tavsiyelerinizi eksik etmeyin Dostlar,Abiler,Mahmut Abi. (Ayrıca birşey de ilave etmek istiyorum karakterim sanki çok değişikliğe uğruyor bir ara alfaya çok yakın oluyorum iletişimde falan kızlardan çekinmiyorum, lider, güleryüzlü, rahat, dominant… sonra tekrar kasmaya başlıyorum kendimi sanki bazen kontrol edebiliyorum sanırım ne düşünürsem kendimi nasıl görürsem o mu oluyor anlamıyorum özgüvenim iyi ama çok mu kırılgan bilemiyorum.Teşekkür ederim saygılarımla…

  1. Şu siteye yaş sınırı koymak lazım 🙂 Genç arkadaşlar kusura bakmasın ama gerçekten erkekleşme 20li yaşların ikinci yarısında başlarken, daha 4 sene önce çocuk olan bir gencin (4 – 5 sevgili ne ?!?) bu yazanlarla kendini karşılaştırması çok zararlı. Burada yazan çoğu şeyi çoğu erkek 22 yaşından önce gerçekleştiremeyecek.

   Kendinizi geliştirin tabii hatta kızlara da yürüyün isterseniz ama niye olmuyor diye fazla kafayı takmayın. Daha ne vücudunuz ne beyniniz ne de hormonlarınız tam gelişmemiş iken bugün olmayan 3 – 4 seneye olur.

   Size tabii lise hayatınız falan sanki hayatınızın en güzel zamanı gibi geliyor ama alakası yok. Erkeğin hayatının en güzel zamanı işe başladığından evlenene kadar geçen zaman.

   Sen öfke evresinde fazla takılmışsın. Bir kere ailen seni hinliğinden beta yetiştirmiyor, tüm toplum zaten sizi beta yetiştirmek üzere kurulu. Ailenin suçu değil. Üstelik bireysel olarak sizi öfkelendiren şey sayesinde bugün medeniyet var. Devir değişti, toplum daha uyum sağlamadı. Annenize ya da babanıza kızmanız çok saçma.

   Kadınlara kızmak daha saçma. Onlar böyle seçici olmasa, bazılarımızı tepeye bazılarımızı evrimin çıkmaz sokaklarına atmasa, bugün ağaçta kıçımıza dal bata bata muz yiyen maymunlar olarak yaşıyor olurduk (gerçi 7 milyarın 90%si antibiyotik, aşı, temiz su, tuvalet, teknoloji, vs … sayesinde hayatta olduğundan çok muhtemelen çoğumuz varolmazdık da). Nimetlerini yediğimiz bir şey hipergami. Bireysel acı çekiyorsun ama vahşi bir hayvan tarafından parçalanmanın acısı yanında o acı hiç.

   1. Teşekkür ederim Mahmut Abi peki kızlar konusunda ne diyebilirsin ?Şuan amacım zaten direkt alfa olup istediğim kızı sikmek değil 😀 onlarla rahat iletişim kurmak en azından erkeklere nasıl rahat davranabiliyorsam onlara da davranabilmek.Birkaç yazını okudum bununla alakalı ekstradan senden tavsiye almak istiyorum saygılar…

  2. Umut ne içip geliyorsunuz buraya olm cidden anlamıyorum ya
   Ne kadar kasıntısın bu arada
   Bu kasıntılıkla sadece bir tek şey alabilirsin (tahmin et bakalım ney)

 14. Görünmek, imajı çizmek yazısından sonra yakışmış bu çeviri. Ama iş çığrından çıktı artık. Herkes sosyal medyada mutlu imajı çizmekle meşgul. Adeta orada yaşanıyor hayatlar. Oradaki sanal “sen” gerçek olan “seni” ele geçirmiş, ona itaat ediyorsun -bir yapay zekaya- ve farkında bile değilsin.

  1. İtaat etme kapat ozaman kullanmak zorunda değilsin sosyal medyayı, bukadar yakınmak yerine kapatıp yok edebilirsin hayatından..

   1. -Kontrol nedir neo?
    -İstersek bu makineleri kapatabiliriz.
    -Tabii ki, işte bu kadar! İstersek onları paramparça yapabiliriz. Ama bunu yaparsak aydınlanma, ısınma vs sistemlerini düşünmeliyiz.
    İgnore etmek yerine ne olduğunun farkında olarak kullanmayı yeğlerim. Yakınma değil, uyarı.

    1. kardeş ne alaka tutmuş hayati öneme sahip makina sistemlerine bağlamışsın konuyu, kişisel olarak kullanılan sadece sosyal medyadan bahsediyorum.Ayrıca uyarı demissin, Gözlem çıkarım yapabiliyorsun demekki oralarda takılıyorsun diye dedim..

     1. Teknolojinin getirdiği kolaylıkları kullanıp faydaya çevirebilirsin ama içine düşüp kendini maymun etme diyorum. Genel kullanım bu yönde olduğu için böyle diyorum. Benim problemim değil ancak geriden gebeş bir nesil geliyor dolayısıyla benim de problemim.

  2. Ben şahsen 19 yaşında olmama rağmen yılda 1-2 kere Facebook profil fotosu yenilemek dışında en az 1.5 senedir hiçbir sosyal medya hesabı kullanmıyorum 🙂 Biriyle uzaktan iletişim kuracaksam da ya o kişiyi telden ararım, ya da Wp dan naber, şu gün buluşalım vs demek için mesaj atarım hepsi o kadar. Youtube ve opera miniyi de sadece İngilizce öğrenim videoları, makaleler ve erkekadam gibi sitelere ara ara göz atmak için telden giriyorum. Bir insanla(kız-erkek hiç farketmez)tanışmak, buluşmak veya her ne halt edilecekse bunu saatlerce mesajlaşarak veya instadan kedicik-karı fotoları likelayarak/stolklayarak yapmak sadece zaman kaybıdır kanımca. Çok görüyorum 22 yaşında ve beraber olduğu kız sayısı çift haneye ulaşmış arkadaşımda bile bu stolklama ve like olayı var amk. Yanımda nadiren de olsa açıp bana 1.5 metre bacaklı “daş” hatunları gösterip şuna baksana diyor. Ben de hala 2 aydır izlemeyi bıraktım mastı da 10 günde bire düşür benim gibi deyince dayanamıyorum birine çakıp geçiyim diyen bi gençlik var ortada. Bunu maskülen diye tabir ettiklerimiz de yaparsa ee meydan da çatır çatır bize kalır arkadaş. Tek sorunum kızların hipergamisini olduğu gibi kabullenip ona göre düşmanlık politikasını minimumdan sıfıra indirmek. Ki bu da zamanla olacak bir şey, daha 20 yi bitirmedik ki sonra bile oturması için Mahmut abinin de dediği gibi birkaç sene daha gerekebilir.

 15. Abi gerçekten doğru söylüyorsun 23 ü ben birşey sanırdım. Eskiden daha sık set açıyordum. Ama yine birçoğu hüsranla sonuçlanıyordu. Demek herşey elimizde değilmiş. Bende bu olayı çok takıyordum.

 16. Mahmut Abi bak zamanında ne yazmışlar, hak da veriyorum; şuna bi cevap versene, yorum şu:

  Bakın buradan benim anlayabildiğimin özeti, kısaca şu,

  Bizim yeni geçilen başkanlık sistemini hatırlarsınız. Çok tartışılmıştı, hala tartışılıyor. İlk öneri geldiğinde sosyal medyada biri çok anlaşılır bir örnek vermişti.

  Eski Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım, aynı zamanda federasyon başkanı olsa neler olurdu, onunla ilgili bir örnekti.

  Aziz Yıldırım, merkez hakem kurulu’yla istediği gibi oynayabilecek, kulüpler birliği’nden son kararları verecek, isterse ligi tamamen iptal edebilme yetkisine sahip olabilecek. Böyle bişeydi, yalan olmasın.

  Şimdi burada anlatıldığına göre, (ki bazı çok ufak istisnalar haricinde hepsi doğru) kadınların hepsi birer devlet başkanı-aziz yıldırım oluyorlar. Oyunun kurallarını koyan onlar, sınırlar ve çizgileri belirleyen onlar ve işler istedikleri gibi gitmediğinde oyunu tamamen fesih edebilenler onlar. E o zaman hiçbir koşulda kazanamayacağımız bi oyunu oynamanın mantığı ne?

  İşte bu yüzden MGTOW. Saçmalık veya ağlaklık falan demeyin çünkü tam olarak bu yüzden MGTOW.

  1. Yani her hafta minimum 3 kere seks yapıyorsan masta ihtiyacın yok da. Seks hiç yok, mast hiç yok aylarca boşalmamak bence çok abartı.

    1. 23. Şunu sorayım o halde; 6. Sınıftan beri günde minimum 2, maximum 9 kez mastürbasyon yaptım. Genel olarak günde 4. Aralıksız. Son 4-5 gündür yapmıyorum. Vücut koordinasyonum dengesiz ama düzelebiliyor dengeli halde tutmaya çalışınca. Haftada bir mast. Yapmalı mıyım? Hiç yapmasam daha iyi olmaz mı? Ve mastürbasyonu, pornoyu bırakıp spor yapmayı sürdürmek, kaygılarımı, rahatlığımı olumlu yönde etkiler mi?

     İyi geceler.

     1. Etkiler de sen o kadar uzun süre o kadar sık mast yaptıysan senin düzelmen 1.5 – 2 seneyi bulur. Sabırla devam etmen lazım. Öyle 6 – 7 ayda düzelemezsin.

     2. Mast ı bile başkalarına soruyorsunuz ah ulan ah…
      İradeniz muhteşem gençler…

      Otokontrolünü siktiklerim…

 17. MrKaptanTr dün iki yazını okudum , beğendim.Eline sağlık.Sayfanı takip ediyorum.Bu konularda yazarken faydalandığın yerli yabancı kaynaklar var mı?

 18. Eğer hayatın amacı mutlu olmak olsaydı, korku, dram, bilimkurgu gibi filmlerin hiç tutmaması, dünyada sadece komedi filmlerinin izlenilmesi gerekirdi. O açıdan güzel bir yazı olmuş.

  Popüler kültürün özellikle sosyal medya üzerinden salt mutlu hayatlar gösterip, bu duruma ulaşmak için şu ürünü satın almanız lazım demesi sadece bir ilüzyon.

 19. Eğer bekaretten anlaşılan şey safî zar ddeğil de, bir başka erkeğin dokunmamış olmasıysa, bunda yanlış birşey yok, hatta aranmamasından daha olağan olsa gerek.

  sadece çocuk meselesi değil, çıkış noktası ne olursa olsun, bugün erkekler için iffade ettiği anlam çok farklı neticede.

  Yukarıda arkadaşın sorduğu soruya gelince, bekaret araman da geçmişe takılman da normal arkadaşım, zaten kh’ta da, kadının fazla partneri olmamasına vurgu yapıyoruz.

  Ama tabii, diğer yandan
  bekareti takan bir adam, kadın eğer evllenmiş ayrılmışsa bunu sorun etmeyebiliyor, bu da aslında bu konudaki tezimi az-çok doğruluyor.

 20. Dostlar ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUDA düşünmemiz lazım

  solipsizmle başa çıkma metodu hala bulamadık hala
  Kadın hipergamisini tatminden başka her türlü öneri ve çözüme açığım.

 21. Abiler kiz arkadasimla iliskide erken bosaliyorum. Iyice haydar dumen platforuma dondurdugumun farkindayim ancak bu ciddi bir sorun cunku yasim 21.

  10 kez falan iliskiye girmisizdir. Kiz vibrator alicam artik diyor. Kendimi cok kotu hissediyorum ne yapabilirim. Geciktirici hap kullanmali miyim? Sureyi nasil uzatabilirim? Masturbasyon yaparken kisa surmuyor bu arada.

  1. 1 dakika tuta bilsen kendini. Her seferde 20 saniye eklesen 10 sefer yaptım demiştin. 10*20=200 saniye. 1 dakikada tutabildiğini eklersek toplam 260 saniye dayanırdın. mesele her yaptığında üzerine biraz daha koymak. Eğer çok kafana takıyorsan doktora gidebilirsin.

   1. Hayatimda ilk defa iliskiye girdigim icin olabilir mi? Yani daha once baskasiyla olmamistim. Bununla da cok yapmadik. Yani yokluktan boyle olmus olabilir mi? Hayatimda daha once hic opusmemistim bile bu yasima kadar.

    Devam ederse doktora gidicem.

     1. Kondomsuz iliski kisa suruyor onu fark ettim. Kondomlu devam edebiliyorum. Kondomsuz cok sık yapmadigimiz icin olabilir mi?

      Bir de dogum kontrol hapina bakis aciniz nedir? Kiza kullandirticam ve kondomsuz yapicaz. Risk var midir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *