Mavi haplıya sıkıcılık görünen sikicilik

Okur Rene şöyle bir yorum bırakmış :

Altta verdiğim yazı hakkında bir yazı yazılabilir. Maskülenlik ve sıkıcılık arasında ki fark nasıl ayarlanır?
O çizginin neresinde olmamız gerekli?

Yazıdan kısa bir alıntı bırakıyorum.

“Şimdi kafamda 2 düşünce var. Ya bize erkeksi gelen hareketler kadınlara erkeksi gelmiyo. Ya da kadınların maskülenite dışında ilgisini çeken başka şeyler var.

http://baycentilmen.com/kadinlar/günümüz-erkeksiliğinin-sıkıcılığı/

Rene burada klasik mavi haplı zihniyeti ile kırmızı hap yazan bir siteye gelip mavi haplı bir ideale (kadınlara göre kendimizi nasıl ayarlayacağımız) çözüm arıyor.

Bir yazıyı okumadan yorum yapmayı entellektüel tembellik sayarım ama linkteki yazının sadece başını okudum ve bana yetti (abi tam okusaydın, adam kinaye yapmış diyorsanız bir bakarım)

Bu adamın erkeksi olmadığını düşünen yoktur herhalde. Bu konuda hepimiz hemfikiriz. Gel gelelim bugüne kadar bir çok kadınla iletişim kurmama rağmen hiçbir zaman bir kadının Jason Statham’a olan hayranlığını dile getirdiğini duymadım. Sanırım bir kere duymuştum. O da 30 lu yaşlarda evli bir kadındı.

Tek paragraftaki faüllere bakalım.

1) Kadınların söylediklerine bakarak kadınları anlamaya çalışan ve daha da kötüsü başka erkeklere tavsiye veren mavi haplı. Buraya kadarı mor bile değil. Bunları dinleyecek genç adamlara da Allah yardım etsin.

2) Verdiği örnek Jason Motherfucking Statham. Daha önce yazmıştık.

50 yaşına geldiğinizde şu aşağıdaki abi gibi mi olmak istemez misiniz? Maskülen sikici pardon sıkıcı abimizi yeni yetme veya 20lik ilgi orospuları değil de duvar sonrası hatunlar beğeniyormuş. Bu abinin sıkıcı olmadığına eminim de kendinden 20 yaş hatunlara çekici gelen bir başka tarafını söyleyeyim : kadınların ne dediğine bakıp da kendi maskülenitesini onlara göre ayarlamamak, ilişkileri beta ip cambazlığı sanmamak.

Bonus : Çocukluğumuzun ve ilk gençliğimizin maskülen apex alfa idolü, gençliğinde Monicca Belluci’yi götüren Vincent Cassel ve 21 yaşındaki karısı. Cassel’i sevgilisi ile evlendiği için mavi hap tarafına doğru buluyorum ama adam sikici maskülenitenin yeryüzü sembollerinden biri. Alfa oğlu alfa. Onu da ben hiçbir zaman kadınların ağzından düşmeyen biri gibi duymadım ama kim takar!

O nedenler Mr. Rene, linkini verdiğin yazarın dediği gibi peacocking (tavus kuşu) yapabilirsin ki eski bir PUA tekniğidir. Ama takım elbiseli, sade görünümlü alfalara teenage kızlar gibi sıkıcı dersen resmin önemli bir kısmını kaçırırsın.

O çizginin neresinde olmamız gerekli?

-mamız gerekir soruları buraya çok geliyor. Soran saf saf cevap bekliyor ama sorun bu dengeyi ayarlayamaması değil zihniyet. Sizin probleminiz, kadınları zihin merkezinize alıp onların beğenisine göre hareket etmek. Kadınların beğeneceği bir figüre bürünmekte bir yanlış yok, yanlış kadınları zihin merkezinize almanız ve sonra da sihirli bir denge formülü aramanız.

Stilin Olsun

Dünyada erkek nüfusunun milyonda biri kadar bir apex alfa var. Bunlar hemen her kadına hitap eder. Bu yazıyı yazan da okuyan da onlardan biri değil. Geri kalanımız ise bir grup kadına hitap ederken bir grup kadına zerre hitap etmeyiz. Bazı kızlar dövmeli, bar grubu solisti tipli adamlara erirken takım elbiseli finansçı adamların yüzüne bakmaz. Bazı kızlar da iş kıyafetli ve kariyerli adamları çok seksi bulurken, dövmeli – bar grubu solistini kendi liginde bile saymaz.

HER KADINA HİTAP EDEMEZSİNİZ. Her kadına hitap etme arzusu mavi haplı oneitis hastalığının uzantısıdır. Oneitisinizin istediği erkek gibi olamama ve onun tarafından reddedilme korkusudur. Oysa kırmızı haplı bir erkek için oneitis yoktur, HAVUZ vardır. Sizi beğenecek kadınlar havuzu. Bu havuz çok geniştir ama her kadın içinde değildir. Tek bir kadını ONEITIS yapmayacak adam için havuzun geniş olması önemlidir, spesifik bazı kadınların bu havuza girip girmemesi değil. Şöyle düşünün. 1 milyon dolarınız olması mı önemli, Benjamin Dede’nin en yakışıklı olduğu serideki 1000 dolara sahip olup olmamanız mı?

 

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

80 thoughts on “Mavi haplıya sıkıcılık görünen sikicilik”

  1. abi, olduğundan fazlaca küçük görünenler için tavsiyeniz nedir? ortamlarda lise öğrencisi gibi durduğumdan ikili ilişkilerde zorluk yaşıyorum.. bunu avantaja çevirme şansımız var mı? olduğumdan 4-5 yaş daha ufak gözüküyorum bu da özgüvenimi biraz olsun düşürüyor, millet erkek kardeşi gözüyle bakıyor. Tek çare beklemek midir?

   1. Ebat olarak küçüksen, kilo alıp boy uzatcaksın. Eğer yüzün küçük gösteriyorsa sakalnın çıkmasını bekle, sesin inceyse kalınlaştırmak için egzersizler yapaxaksın veya bekleyeceksin

    1. Elnino, boy ve kilo olarak gayet normalin bile üzerindeyim.. fakat 21 e girmeme ramak kalmasına rağmen hala sakal namına hiçbir şey yok, çıkan ufak ufak şeyler oluyor onlarda hoş durmuyor görüntü olarak.. sakal uğruna her şeyi ertelemem mi gerekir?

 1. Trp’nin ögretmesi gereken temel bu sanırım. Her kadını sikemezsin, her kadını sikmek zorunda da değilsin ve buna zorunda hissetmek zorunda da.

  1. Her kadını ıslatabilen bir erkek olmak, kırmızı hapın hedefi değil mavi hapın fantazisidir. Bu fantazi kırmızı hap olmadan da vardır zaten. Kırmızı haptan haberi olmayan erkeklerin hemen hepsinin fantazidir bu. Kırmızı hapı bu fantaziyi gerçekleştirebilecekleri bir mucize hap olarak okuyunca da her şeyi yanlış anlarlar.

 2. mahmut abi geçen kasımdan beri kırmızı hap ile ilgili okumalar ve arastirmalar yaptim ( pick up kismina hic bakmadan sadece mentalite anlamaya calistim) sence ben benim artık kirmizi hapli olup olmadigimi nasil anlamam lazim. turnusol kagidi nedir bunun?

 3. Şu alfa karı kız olaylarına başladığımdan beri derslerim düşüşe geçti adam akıllı ders çalışamıyorum.Sürekli araştırma yapasım geliyor.Biri yardım etsin istesemde adam akıllı çalışamıyorum.

  1. Sana herkes yardım edebilir ancak kendini kurtaracak kişi yüne sensin. Bunu özümsediğinde de zaten kimsenin yardımına ihtiyacın kalmaz

  2. Bahane arama, suçu da önce derslerini ve işini yoluna koy, karıya kıza sonra bak diyen bir akıma paslama.

   Şu siteyi 20 yaş altının okumaması lazım.

 4. Vincent Casel denen adamı ve oynadığı karakterleri izleyip inceleyince Hacı Mahmutun bahsettiği maskülenlik kavramını kimse artık sormayacaktır ve sonsuza dek dosya kapanacaktır

  Özgüven boostladın reis öptüm 😘

 5. şimdi sinirlendim ibne ve sana laflar hazırladım. bu mavi çikolata diyor ki “bütün kızlar Edis, Justin Bieber’a yanıyor” diyor.

  son sevgilim Edis’e hayrandı ama benimle beraberdi, sonra yine bana benzeyen bir elemanla gördüm yanında ve HB7 bir kadın pek tabi gider Edis gibi bir eleman bulur beraber olurdu, Edis’in son hanım arkadaşını da biliyoruz ;). ayrıca hayranlıkla, arzu ve isteği karıştırmak nedir amk!? Conchita Wurst’un Eurovision performansında bu şarkıcıya ben hayran kaldım mesela güzel bir şov yaptı dünyaya. Conchita’yı tercihleri “sadece” kadın olan biri çekici bulabilir mi? bulamaz…

  böyle amcıkları takip etmeyin, ya burayı ve skeptico’yu ya da ingilizce kaynakları takip edin.

  1. Şu teen biberi oğlanı hiç bilmediğimden tamamen cahilce bir soru? Bu elemanı neden sanki maskülenliğin tersiymiş de kızlar maskülen olmayan erkekten de hoşlanırmış gibi örnekliyorlar? Çocuk ünlü, kaslı, yakışıklı, cool, vs … görünüyor. Biri bana anlatsın. Eskiden tıfıldı sanki ama o zamanda 12 – 13 yaşında kızlar ölüp bitiyordu.

 6. Niyetim polemik yaratmak değil ancak zoraki bir dini sohbetin içindeyim, dini söylemler feci derecede mavi haplı söylemlerle örtüşüyor. Kırmızı hap büyük bir farkındalık.

 7. Hocam eskiden sahip olduğum alışkanlıklara (2 3 yıl düzenli)
  Tekrar kazanmaya çalışıyorum yine sırayla mı gitmeliyim, yoksa daha önceden alışık olduğumdan hepsini bir anda uygulamalımıyım?
  Uyku düzeni
  Beslenme
  Düzenli spor gibi.

 8. Vincent Monica ile evlendiğinde Monica 35-36 yaşındaydı Vincent ise 33-34 yaşında
  Bu sitede böyle çelişki görünce şaşırıyorum .
  Duvara çoktan toslamış hatunu almış genç alacağına üstelik o zamanlar 35-36 daha da yaşlı sayılan zamanlardı şimdi çevremizde yeni yeni bakımlı 40 lıklar türedi.

  1. Vincent alfadır ama mavi haplıdır dedik dikkat edersen. Hem alfa hem de mavi haplı olabiliyor insan. 50 yasinda 21 yasinda hatunla evlenmek gibi seyler yapabiliyor.

   1. @Mahmut Abi
    50 yaşında 21 yaşında hatunla evlenmenin neresinde mavi haplı zihniyeti var Mahmut abi anlayamadım açar mısın?

 9. Arkadaşın aklına takılan şey şu: “Herhangi bir ortamda ağır şekilde maskülen tavırlar gösterip, herhangi bir cıvıklık göstermeyen ciddi ve ağırbaşlı adama nasıl oluyor da kadınlar ilgi gösteriyor?” sorusu. Kadını belirli bir takım şebeleklik veya palyaçolukla ya da parayla gelen görgüsüzlükle kaldırmaya çalışan veya bunu garanti çözüm olarak gören birisi, aradaki farkı anlayamayacaktır. Kadının ağzıyla iş yapılmaz. Kılavuzu karga olanın, burnu boktan kurtulmaz.

  Tarz meselesine gelince, dipnot: Ben grunge tarzı giyiniyorum ve kesinlikle işe yaramıyor. En azından buralarda. Evsiz ve paspal sanılabiliyorsunuz. Muhafazakar yerdeyseniz denemeyin. Böyle yerlerde seri közcü mallardan olursanız, ekmek çıkabiliyor. Onu da önermiyorum. Evde denemeyin bunu.

 10. Burda yorumcunun hareketlerini kadınların lafına göre ayarlama arayışında olması tam mavi hap reçetesi evet ancak öte taraftan bu statham, stallone, eastwood, mcqueen vs tarzı adamları örnek kabul etmeli miyiz? Bunlar gırtlağına kadar kurgu ve hayatları yalan karakterler değil mi? Heriflerin çekildikleri fotoğraflar belki saatlerce kurgulanarak çekilmiş ve yüzlerce fotoğraftan ayıklanarak yayınlanmış fotoğraflar…

  1. Filmlerden bahsetmemişki, kırmızı halıdaki ya da diğer gala, röportajlar çekilen en iyi fotoğrafların koyulduğun ki doğrudur, söylemiş.

  2. Kesinlikle aynısını düşünüyorum hatta benzer bir yorum atacaktım.
   Bunlar oyuncu, oyuncular daha yüz yüzelli yıl öncesinin soytarılarıydı, insanlar onlara değer vermiyordu sadece eğlendirmek için varlardı hala da öyle
   Bunların görüntüsündeki karizmanın tamamen rol yeteneklerinden kaynaklanan içi boş bir görüntü olduğunu biliyorum .

   Asırlarca böyle kaldı fakat yakın zamanda peygamberin söylediği gibi oldu, kıyamet yaklaşınca ayak takımı en çok değer verilen olur , herşey tersine döner , erkeklere değil kadınlara itaat edilir gibi .
   Ama ne kadar ilginçtir ki insanlar kendi zevklerine tapıyor artık .
   Eskiden sadece lider, komutan gibi
   hayatın yönünü değiştiren, prensip sahibi insanlar saygındı hala da saygın gerçi. yani bir lider , komutan hatta bir bilim adamı veya iş adamlarında yani toplumları ciddi anlamda etkileyen kimselerde o ağırlığı gerçekten görebilirsiniz .
   Kadın olsun erkek olsun oyuncu, şarkıcı model manken vesair sermaye bedenleri, neredeyse tamamı görüntü/ numara oyun/yalan dışında verecekleri hiç bir şeyleri yok.

  1. Let the shaming tactics begin.
   No fap videosu paylaşmam diyerek dalga geçmiş. Standart feminen bir saldırı blogu yazan kanındaki T yi ölçtürsün(varsa tabi) argüman sıfır.
   Yok justin yok hetfield o bundan daha fazla siker falan diye yazının yarısını başkasının sikiyle gerdeğe girerek doldurmuş.
   Justin daha eğlenceliymiş. Ya gerizekalı nereden biliyorsun Jason ın kendi uçağıyla alp dağları arasında pilotaj yapıp ipsiz kaya tırmanışı yapmadığını? Eğlence sadece müzik sektörüyle oluyor bu dangalağa göre. Neyse kendisi bir nofap karşıtı olarak pornhub da takıladursun biz işimize bakalım.

 11. “Yazdıkları yazının tamamını okudum. ”
  “Açıkçası yazıyı ciddi bir şekilde okuyamadım. ”
  ayrı iki paragrafta herif bunları demiş, manipülasyon yapayım derken batırmış iyice 😀
  mahmut abi sen şunu takmadan yazmaya devam et boş yapmış sadece

 12. Adamın yazısını okudum, Şimdi adamı savunmak gibi olmasın ama, hiçbir şekilde diğer yazılarını bilmiyorum, eğer düşünceleri buysa, baştaki laçka liseli dili es geçersek, bizden farklı şeyler söylememiş makalesinde.

  Açıkçası adama katıldığım tek bir konu oldu, o da hiçbir şeyi sorgulamadan fan boy seviyesinde takılan adamlar, am bu konuda da aksini öğütlemekten başka yapabileceğimiz birşey yok malesef.

  1. Katılıyorum. Bizim siteye mavi haplı lahana demiş ama farklı şeyler dememis. Zaten bizi çeviri dolu olmakla suçlamış ama bazı yazıları (cinsel pazar değeri) aynı kaynaktan. Tek fark o The Rationalmale sitesine link vermemiş. Birkaç yazıya baktım ve The Rational Male kaynaklı idi. Durum böyleyken alfa, beta o ne lan lahana demesi de garip.

   Bizden linklenen yazıdaki bölüm eleştirilmeyi hakediyordu. Baştaki liseli dilini kusura bakma ama göz ardı etmek zor. 20 yaş üstü bir erkek alt tarafı bir eleştiri duyunca 12 yaşında gibi cevap vermemeli. Beni ciddiye alma diye bagirmak gibi bir sey.

 13. Mavi haplıların bir sıkıntısı da şu, bu elemanlar kadınları kafalarında o kadar yüceltiyor ki, bir erkeğin bir kadına hayır diyebileceğini kabul edemiyorlar. Kafa yapısı bu olunca da bazı şeyleri çözemiyorlar.

  Statmanı çekici bulmayan ablaların %90ı aynı tipte bir adamla karşılaşsa, dibi düşer. Hiç kendilerini kandırmasın. İnanmayan bir spor salonunu şöyle bir iki saat gözlemlesin. Oraya gelen giden veya oradan geçen kadınların kaslı elemanlara nasıl baktığını bir görsünler, bir de kassızlara nasıl baktığını görsünler.

 14. Kızlarla iletişime geçemeyen geçtiğinde de çok heycanlanan iki lafı bir araya getiremeyen ve kontrolü kaybeden biri, bu işe ne yaparak başlamalıdır.

 15. Hocam tiyatro ekibimde bi kız var. Ona yürümeyi düşünmüyorum. Sadece doğru hamleleri geliştirmek için kullanıyorum. Arkadaş değilim, zaten hiçbir kızla arkadaş olmam.

  Kendisi özel bir lisede ingilizce öğretmeni. Ben üniversite öğrencisiyim. Her açıdan benden üstte aslında. Sadece tecrübe ve birikimlerimden dolayı tiyatroda lider benim.

  Özellikle son zamanlarda her konuşmamızda pek ciddiye almadım sözel olarak ve fiziksel olarak (kendisi konuşurken yarıda kesip başka birinin yanına gittim)
  Mutsuz olduğu zamanlarda herkes teselli etmeye çalışırken ben siklemedim. Wp grubuna okulundan fotoğraf atmıştı, çocukların suratı baya asıktı. “Çocuklar seni çok sevmiş :D” yazdım. V.s

  Soru: kadım bizden üstünse (şimdilik) ama biz kırmızı hapa uygun davranıyorsak ne olur?

  Saygılar.

  1. Bu tür saçma sapan o altta ben üstte, ben altta o üstte abukluklarına inanan insanların derdi de bu. Her zaman kendilerinden üstte birileri var.

   İyi saçmalamışsın. Kadını İngiltere Kraliyet ailesinden mi, Sabancıların kayıp torunu mu? Üstün ne demek? Hangi yüzyılda yaşıyorsun sen!

   Bir kadın bizden üstün iseymiş. Bir kadın veya erkek benden üstün olamaz (benim de onlardan üstün olmayacağım gibi). O nedenle kendi adına konuş. Birilerini kendinden üstün görme ezikliği ile hiçbir halt yapamazsın. Bir kadını kendinden üstün görüyorsan sen zaten kırmızı hapa uygun muygun davranamazsın, kendini hiç yorma. Senin gibi sefil toprak kölesinin ne haddine öyle ladylerle uğraşmak.

   1. Üstünlük derken şunu kastetmiş; güzellik-yakışıklılık dengesi ve mesleki statü hiyerarşisi felan filan.
    Ben de internetten ayarladığım buluşmalarda kızı ilk gördüğümde, her ne kadar yanlış olsa da bazen ilk anlarda kendimi ezik hissettiğim oluyor. Hatun boy olarak bana eşit ise, üstelik epey güzel ve statü olarak benden iyiyse bu kötü halet-i ruhiyeyi yaşıyorum.

   2. Abi, arkadaşın sormak istediği şey kadınların kendinden az para kazanan ve ya kendinden daha düşük statülü erkeklere bakıp bakmadığı. Bunu ben de merak ediyorum.

   3. 🙂 hocam statü diyordunuz. Karşımdaki kadın ama benden daha çok para kazanıyor. Üstte görmekten kastım bu tür şeyler. Üstün görsem zaten yukarda yazdığım şeyleri yapamazdım.

    1. Öncelikle kelimeleri doğru seçin. Ŭstün değil statü olarak üstte. Kazanç ve statü olarak üstte kadınları ancak duygusal güç ve oyunla elde edersiniz ama başından şansınızın az olduğunu bilerek girin de kadın zerre ilgi göstermiyorsa oneitise bağlamayın. Uzun süreli ilişki ise genelde olmaz. O topa girmeyin bile.

 16. konuyla biraz alakasız ama kızların bir erkeği sevmesi ve peşinden koşması nasıl oluyor yani erkek hiçbir şey yapmıyor bazıları kızlarla bile konuşmuyor ve tipleride iyi değil ama nedense benim elde etmek için çok uğraşacağım kızlar tarafından seviliyor

 17. Abi kolay gelsin sizden bir şey isteyeceğim kırmızı hapı liseliler nasıl kullanabilir abi bununla ilgili bir yazı veya yorum yapabilir misn abi?

 18. 🙂 hocam statü diyordunuz. Karşımdaki kadın ama benden daha çok para kazanıyor. Üstte görmekten kastım bu tür şeyler. Üstün görsem zaten yukarda yazdığım şeyleri yapamazdım.

 19. Bazen çok acaip yorumlar görünce yazmamak için kendimi zor tutuyorum..
  Yahu arkadaş kırmızı hapı karı-kız işleri için yutmaya çalışmayın boğazınızda kalır! İlk önce öz benliğinize ERKEK ADAM olmayı disipline edin…

  1. Madem oyle niye her makale kadinlarla alakali kardesim?ben de bunu anlamiyorum.ne zaman siteye girsem her sey terimlestirilmis, sanki formul ezberleyip ders gecmemiz gerekiyormus gibi stres oluyorum.yok oyunmus bilmem neymis.herkesin amaci am ustunde got sikmek olmus.farkinda olmadan kadinlari bu site yuceltiyor bu kadar kafa yorarak.daha fazla mental saglik icin faydali seyler paylasilsa sanki daha guzel olacak.mesela her kadinla birlikte olmak zorunda degiliz demis mahmut bey ne kadar dogru bir cumle.bu tur orneklerin cogaltilmasi lazim.ama hangi basliga girsem sacma sapan terimler

 20. Uzun ilişki ve çevre edinme hakkında. Kız kanka edinme ve erkek kanka seçme hakkında. Bunları nasıl edineceğimiz hakkında. Kırmızı haplının uzun ilişkisi mi olur len mq demeyin. Öneri verin. (Emin olun uzun şekilde açıklarsam okuma hevesiniz kaçar güvenin bana 🙂 ) Ve Erkek karakterlerleri ile yakından ilgili aynı zamanda DarkTri hakkında da yakından ilgili insanlar Alfa ve Tri birleşirse gibi şeyler yazarsa gerçekten okunabilir güzel ilgi çekici ve farklı konular olacağını düşünüyorum.

  Son olarak Sigmalar Hakkında Her Şey 🙂 Teşekkürler Herkese

 21. Mahmut Abi selamlar,
  İnstada dışarı çağırdığım bi hatunla diyaloğu paylaşmak istiyorum seninle, doğru ya da yanlış yaptığım yerleri yorumlarsan sevinirim, bi acemi olarak hatalarımı görmüş olurum.
  +ben
  -Kız

  +selam
  -Selamm
  +nasılsın
  -İyiyim teşekkür ederim sen nasılsın
  +İyiyim
  +çarşamba günü napiyosun
  +x’te saat 5 gibi bi şeyler içelim
  -Olabilir o gün bir planım yok
  +Anlaştık
  +Numaranı ver haberleşiriz
  -burdan haberleşiriz ya yazdığında görürüm o gün
  +dinle, işler kötü gittiğinde ağlayacak küçük bi çocuk değilim
  +o gün sana WhatsApptan yalnızca bir mesaj yazarım, gelmek istersen vakit geçirmek istersen cevap verirsin
  +diğer durumda ben yoluma bakarım, hepsi bu
  -diğer durumda dediğin ne bekliyorsun ki ben arkadaşça oturup bi kahve içeriz diye düşünmüştüm, sadece numaramı sosyal medyadan tanıdığım birine vermek istemiyorum
  +ben de evlenelim demedim xd ilgilendiğim içim dışarı davet ettim, arkadaşlıkla ilgilenmiyorum, numara mevzusu da sana kalmış
  -verdiğin tepki biraz fazla
  +evet, tepki konusunda bana onur madalyası bile verdiler :d
  -Başta yazdığında da biraz kaba gelmişti ama yüz yüze görüşmediğimiz için bana öyle geldiğini düşünmüştüm ya da mizacın böyledir diye düşünmüştüm
  -Bilmiyorum daha seni tanımıyorum ama ben kabalıktan hoşlanmıyorum
  +Evet, insanlara zulmeden ve onlara eziyet eden biriyim, yakın zamanda Guantanamo’dan geldim :d
  +Ben yalnızca niyetimi net şekilde eğilip bükülmeden ortaya koydum hepsi bu, biraz kaba gelmiş olabilir ama dürüstüm
  -Aynı anda hem daha ince hem de dürüst olunabilir ama dediğim gibi seni tanımıyorum, o yüzden şuan konuşmalarına anlam veremiyorum
  -Ciddi şeyler yazıyorum dalga geçerek yanıt veriyorsun
  -Neyse iyi geceler
  +Bi dahakine şiirsel cümleler kurar okyanusların ve leylakların notalarından kelimeler dizerim :d
  -Bunları söylemek için çok mu düşünüyorsun— (((burada bi hata yaparak 6-7 dk insta konuşma sayfasında kaldım)))) —
  -Bu kadar şeye gerek yok karşındakini daha ciddiye alıp normal cümleler de kurabilirsin
  +Evet ilham perileri de beni kaba bulduklarından pek fısıldamıyorlar :/
  +seni ciddiye alıyorum sen sinirleniyorsun
  +Rahat bi adamım tarzım tuhaf gelmiş olabilir ama bu böyle

  Konuşma burada bitti. Görülme atıp cevap vermedi. Ben de nextlerim kafasında uğraşmadım. Ayrıca tek tabak değil bu arada. Kız hb 6.5

  1. dinle, işler kötü gittiğinde ağlayacak küçük bi çocuk değilim
   +o gün sana WhatsApptan yalnızca bir mesaj yazarım, gelmek istersen vakit geçirmek istersen cevap verirsin
   +diğer durumda ben yoluma bakarım, hepsi bu

   Bu tür laflarla ne kadar ezik ve zayıf olduğunu deklere ediyorsun. “Bak güzelim, henüz farkına varmadıysan ben çok alfa bir erkekim” dediğin anda bağıra bağıra “ben ezik bir betayım” diye anons ediyorsun. Anlayın bunu artık. Bunlar sadece IQsu şebek seviyesinde laflar değil aynı zamanda zayıflık belirtisi. Üstüne mallık.

   “Ültimatom, acizlik deklerasyonudur” der Rollo Baba. Çok doğru. Sen alt tarafı kız telefonunu vermedi diye (kızın sana o kadar düşkün olmadığını kabul edip oyununu yüz yüze oynamak için kendisi de bir haberleşme platformu olan instaya devam edecektin ya da dalgaya vuracaktın) birden aşağılık kompleksine bağlamışsın ve çok ezik bir moda girmişsin.

   Ayrıyeten bunu shit test kabul edersen fena çakmışsın. Bir kadınla aranızdaki muhabbet bu şekilde bir soğukluğa geliyorsa, kadınlar konusunda hala çok tecrübesiz ve defensif biri olduğunuzu görürsünüz. Bunu kadın da görür ama asıl sizin görüp bunu değiştirmeniz lazım. Kadınlar konusunda başarılı ve usta bir erkeğin bir hatunla konuşması çok nadir olarak buraya gelir.

   1. Çok tecrübesiz olduğumu kabul ederek üzerine çalışıcam abi. Yorumun için teşekkür ederim. Tavsiye edeceğin başka kritik noktalar olursa ekstradan onları da çalışırım.

   2. Hocam Kh nin50 tonu madde 171 de diyor ki “eğer bir kadın sizin, kötü , ahlaksız,etik değerleri olmayan biri olduğunuzu söylüyorsa kazandınız demektir”peki aynı sözü o kadının veya sizin bir arkadaşınız yine sizi kastederek o kadınına söylerse kaybetmiş mi oluruz….

  2. Bravo dostum sen tam bir alfasin.kizi sikine takmayip onayla abartlari cakmissin.kizin ne dedigine bakma.kiz su an seni dusunup kukusuyla oynsuwurifmwimask

 22. Hocam öncelikle merhaba.
  Sorunum bulunduğum grup içinde siklenmeme tarzı bir şey.
  Bu hayatım boyunca lise olsun ilkokul ortaokul hepsinde aynıydı.
  Grup içerisinde konuşulurken dediklerim anlık olarak havada kalırsa iplenmezse resmen enerjim düşüyor.
  Ya da bir konuyu anlatırken bana değil de gidip başkasıyla konuşuluyorsa sanki orda ben yokmuşum gibi ise gene siklenmiyorum triplerine girip değersiz hissediyorum.
  Grup içerisinde birinin bi işi olunca herkes bekler.
  ama benim bi işim olsa beni beklemezler.
  Mesela bu da beni gıcık eden bi durum.

  Bu tip şeyler her zaman olan şeyler değil küçükken çokca başıma gelirdi tam bir eziktim.
  Fakat şimdi de bazen başıma geliyor ve düşüncem şu..

  Acaba sorun ne bende mi sıkıntı yoksa onlarda mı
  şimdi bunlar bunu ne diye yaptılar acaba
  bu tip başıma geldiğinde bilerek mi yapıyorlar yoksa dalgınlığına mı denk geliyo kestiremiyorum.

  Misal olarak gruba postayı koyup tek takılıcam ama herkese zamanında hep posta koydum lise yıllarım tek yalnız geçti hep.

  acaba boşa alınganlık mı yoksa bi noktada doğru mu napcam bilmiyorum bu neden olur sence??

 23. DEGERLİ MAHMUT ABİ MERHABA,
  Sorunumu halledebilirsen, omur boyu minnettar olacagim.

  Basliyorum, ben 1 sene oncesine kadar asosyallikle sosyal fobiyle mucadele eden bir insandim.Taa ki buraya gel cok sey basligini gorene kadar,o basligi okudukca hayatimda degismeye basladi.Sosyal fobim gitti iletisim ve hayat konusunda kendimi gelistirdim,fakat…

  Daygame de iyi bir seviyeye getirdim kendimi,dogaclama yetenegim gelisti.Fakat hangi kizin numarasini aldiysam 1 2 gun konustum biraktim yani numara almanin ilerisine gecemedim
  Benimlr ayni donemde kendini gelistirmeye baslayanlar milli oldu,ben ise hala olamadim bu konuda kendimi kasmiyorum fakat ben ne zaman duzenli bir sex hayatina kavusacagim ?

  Hala karakterimi gelistirmeye calisiyorum,diksiyon calisiyorum kitap okuyorum ders calisiyorum.
  Mesela bir okula kursa gitmistim,ordan bir kiza iki soru sorup doğaçlama ile numarasini aldim. Simdi kizi bulusmaya cagiricam ama kendimi hazir hissetmiyorum git biraz daha daygame yap diyorum kendime oyle hazir ol…. Ha birde insan kendini anliyor tabi zamanla.Benim en buyuk problemim konfor alanima geri kacmak,bir iki daygame yapıyorym sonra 1 hafta kendimi eve kapatiyorum kimseyle iletisim kurmuyorken hopp insan iliskileri zayifliyor.

  Boyle bir kisir donguye girdim,artik bende bazi seyleri yasamak istiyorum,bu arada lise son ogrencisiyim.Kendimi hayattan kacarken buluyorum cogu zaman, bir gun sosyalsem diger 10 gun degilim mesela.

  Onun disinda cevre kasmak istiyorum bunu nasil yapabilirim ? Oyunlarda cevre ediniriz ya gercektede yapmak istiyorum gittigim her yerde tanisinlar istiyorum.Her gun gidip selam veriyorum esnaflara muhabbet ediyorum.

  Hic arkadasimda yok cevrem yok,sosyal ortamimda yok haliyle.Disari ciksam tek yapabilcegim aktivite daygame,oylede kendimi sosyal hissedip birseylerin parcasiymis gibi hissediyorum.Ve evet okulumda kulup vs yok,
  Az cok sorunumu anlatabilmisimdir umarim,ilk defa sitenize yorum atacagim.

  Artik her seyi ileri tasimak istiyorum mahmut abi,su kardesine bir yol goster.

 24. Bu mavi hap esaslı yazıda bazı sorunlar mevcut. Saptamaların hepsi yanlış değil fakat yönlendirilmiş ve algı yönetimi yapılmış. Net bir çarpıtma var.

  Aslında maskülen erkeği öneriyor fakat bunu yaparken yanlış temeller üstüne kuruyor. Örneğin sadece kaslı olmayı ve takım elbise giymeyi maskülen karakter olarak gösteriyor. Oysaki erkeğin davranışları maskülen olmalı. Jason Statham net olarak vücut çalışmış, muhtemelen steroid kullanmış biri. Doğal ötesi bir vücudu var. Sadece böyle bir görüntünün maskülenli ifade etmediği kesin. Bunu temel alarak yapılan yorum yanlış olur. Jason Statham’da alfa karakter ama kendi liginde.

  Fight Club’daki benzetmede komple saçma. Temel şöyle olmuş: “Renkli giyinen Bradd Pitt daha çekicidir, takım elbise giyen erkeksi görünen Edward Norton değildir.” Hayır!!! Filmi izleyen bilir burada Bradd Pitt karakterini çekici yapan giydikleri değil davranışlarıdır. Bradd Pitt karakteri tam anlamıyla “serseri, umursamaz, gözü kara, risk alabilen” karakterdir. Yani tipik “alfa” ve maskülen niteliğe sahiptir . Bir erkeğin maskülen nitelikte bir alfa olması için takım elbise giymesi, abartı kas yapması gerekmez. Bu yorumu yapan kişi ancak görmek istediğini gören solipsist yapıda bir erkek olabilir. Olayı Bradd Pitt’i giydikleri üstünden manipüle ederek, erkeksi olmayı değil renkli olmayı övmüş.

  Filmde Edward Norton karakterinin “davranışları ve vücut dili sebebiyle beta” olduğunu unutmayalım. Bir başka filmde yine Edward Norton alfa ve maskülen bir karakterdir. Örnek: “American X” Sonuç olarak görüntü aynı erkeğe ait. Sadece American X izlemiş biri için Edward Norton erkeksi, maskülen bir alfadır.

  Hatta şu karakteri hatırlayalım. Corey Worthington:
  http://erkekadam.org/2017/10/19/alfa/
  Doğuştan alfa olan bir arkadaş da renkli giyinmiş. Alla alla demek ki kadınlar renkli giyinen, gösterişli erkekleri seviyor? Öyle mi? Buradan bu sonucun çıkmadığını üstteki paragrafta anlattım.

  Burada Mahmat Abi’nin yorum çok doğru mesele herkesi etkilemek değil, kendinizle ilgili kadın havuzunu etkilemek.

  Bu yazıda genel gördüğüm mavi haplı bir erkeğin kavramları bilmeden solipsist görüşle inandıklarına kılıf uydurmasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *