Bana bak güzelim, henüz farketmedin ama, ben alfa bir erkekim

“Ültimatom, zayıflık / çaresizlik bildirimidir.” – Rollo Tomassi

Dominant ve maskülen olmak konusunda erkeklerin yaptığı en talihsiz hatalardan biri, bir kadın kafalarındaki kaf dağındaki alfa erkek imajına ters bir hareket yaptığında ya da kendilerinin ne kadar ERKEK olduğu anlaşılmadığında hatuna ültimatom vermeleridir.

Aşağıdaki yorumu yazan arkadaş, çok sık yapılan bu hatayı yapmış. Bu sitedeki birçok saha raporunda ya da yorumlarda “abi bir kız var …” etkileşimlerinde bulunan bir hata. O nedenle bu tecrübesiz arkadaşı parmakla göstermek ya da yermek için değil örnek olsun diye paylaşıyorum. Çok yapılan ve yapıldığında bir çuval inciri berbat etme oranı 99% olan bir hatadır bu :

Mahmut Abi selamlar,
İnstada dışarı çağırdığım bi hatunla diyaloğu paylaşmak istiyorum seninle, doğru ya da yanlış yaptığım yerleri yorumlarsan sevinirim, bi acemi olarak hatalarımı görmüş olurum.
+ben
-Kız

+selam
-Selamm
+nasılsın
-İyiyim teşekkür ederim sen nasılsın
+İyiyim
+çarşamba günü napiyosun
+x’te saat 5 gibi bi şeyler içelim
-Olabilir o gün bir planım yok
+Anlaştık
+Numaranı ver haberleşiriz
-burdan haberleşiriz ya yazdığında görürüm o gün
+dinle, işler kötü gittiğinde ağlayacak küçük bi çocuk değilim
+o gün sana WhatsApptan yalnızca bir mesaj yazarım, gelmek istersen vakit geçirmek istersen cevap verirsin
+diğer durumda ben yoluma bakarım, hepsi bu
-diğer durumda dediğin ne bekliyorsun ki ben arkadaşça oturup bi kahve içeriz diye düşünmüştüm, sadece numaramı sosyal medyadan tanıdığım birine vermek istemiyorum

Ültimatomu tekrarlayalım :

+dinle, işler kötü gittiğinde ağlayacak küçük bi çocuk değilim
+o gün sana WhatsApptan yalnızca bir mesaj yazarım, gelmek istersen vakit geçirmek istersen cevap verirsin
+diğer durumda ben yoluma bakarım, hepsi bu …

Burada erkek telefon numarası alamadığında Büyüklük Yanılsaması yazısındaki, kendi ayağına sıkmasına neden olacak aşırılığa kaçıyor :

eğer bir kadın 100% senin istediğin gibi davranmadı ise bunun nedeni yeterince alfa olmamandır” pozisyonudur. Bu yaklaşımı benimseyen erkekler, tüm dünyanın kendi kontrolleri altında olduğu gibi yanlış bir fikre kapılırlar. Her ne kadar bu yaklaşım diğerine göre tercih edilir olsa da, bu yaklaşım da erkeği başarısızlığa iter zira sadece her şeye kadir bir varlık bu çeşit bir iradeye sahip olabilir. Eğer hayatınız üzerinde 100%e yakın bir kontrol istiyorsanız, tamamen yalnız yaşamanız lazım. Başka birileri hayatınıza girdiği an, beraber varolmanız için kendi iradenizden ve onların iradesinden ödün verme başlar.

Bu durumda genellikle erkek, kendi dominant ve maskülen kişiliğini anlamamış olan kadına sözel olarak ültimatom atar ki arkadaşımız hemen bunu yapmış.

Sorun şu ki bir erkeğin bunu yapmak zorunda hissetmesi, genellikle söze döktüğü şeylere sahip olmamasından kaynaklanır. “Bak güzelim, ben senin bildiğin erkeklerden değilim” demenin 10,000 çeşidinin de anlamı aynıdır : sen tam olarak kızın bildiği erkeklerdensin.

Oysa temel kırmızı haplı oyun tekniklerini ucundan bilen biri için burada bir shit test var ve shit test en iyi eğlenen ustalık, onayla – abart gibi taktiklerle karşılanır. Shit test görünce anında ciddileşen ya da ültimatom veren erkek, kadının beyninin evrimsel olarak en bilge ve güçlü derinliklerine “ben (duygusal olarak zayıf) / tecrübesiz bir erkeğim” diye bağırır.

-burdan haberleşiriz ya yazdığında görürüm o gün

Telefon alamamanız shit test ya da kız için o aşamada birinci tercih olmadığınızın göstergesi. Muhtemelen her ikisi de. Kız arkadaşınızın ya da yüzyüze buluştuğunuz hatunun birinci tercihi olmamanız ayrı konu ama Instagramda yeni yürümeye başladığınız kadının birinci tercihi olmamanızda bozulup dağılacak bir şey yok. Siz bunu ne kadar cool olduğunuzu göstereceğiniz bir shit test olarak algılayıp ona göre cevaplayacaksınız :

-burdan haberleşiriz ya yazdığında görürüm o gün
-Telefonundan yerini tespit edip birgün önceden pencerenin altında gitar serenatı yapamayacağım yani 😀

Aklıma ilk gelen şey bu … Daha dobra da olabilir ama bu şekilde dolaylı olarak arkadaşça duygularınız olmadığını da vurgularsınız.

-burdan haberleşiriz ya yazdığında görürüm o gün
-Olmaz. Bu benim alt komşunun cep telefonu. O gün seni ankesörlü telefondan aramam lazım yoksa mecburen Rıza Amcayı da peşime takacağım 🙂

vs .. vs ..

Aslına bakarsanız, sosyal medyada yeni yeni yürüdüğünüz hatun telefonunu vermiyorsa shit test topuna bile girmeyebilirsiniz. Yani buradan haberleşiriz dediğinde shit testi görmezden gelip mesajlaşmaya devam edebilirsiniz (tamam demeyin, tamam ile onun çerçeveye girersiniz).

Ültimatomlar özellikle sevgili ya da evlilik hallerinde erkeğin karizmasına zarar verici şeylerdir. Bu konuda sevgilim bana karşı saygısız yazısındaki örneği verebiliriz :

Saygı, bir erkeğin kazandığı birşeydir, sorarak aldığı ya da kızı “ya saygı ya ben” diye seçime zorlayarak elde ettiği birşey değildir. Bu nedenle de kıza bunu sözel olarak sorarsanız, kızın size saygısı daha da azalır. Aslına bakarsanız kız belki de size saygısını kaybettiğinin farkında bile değildir ve bunu konu ederek kızın bilinçaltında giden bir olayı ona da farkettirip daha da hızlandırabilirsiniz.

Peki abi ne yapacağız?

Öncelikle bu durumu konu etmiyoruz. Dedik ya, saygısızlığını söze vurup, bunu onaylayıp onun sizin kadın saygısı dilenen bir erkek olarak saygıyı haketmediğinizi düşünmesini sağlamak yapılacak şey değil.

Buradaki “ya saygı göster ya ben” bir ültimatomdur. Söze dökülmüş dilenmedir. Bu tür ültimatomları genelde bilinçsizce veriririz ve böyle bir ültimatom kadın tarafından her zaman zayıflık olarak algılanır. Zira öyledir. Kendinizi ültimatom verirken yakalarsanız, bu size kendi zayıflığınızı – üzerinde çalışmanız gereken şeyi – gösterir.

Kıssadan hisse : “Ben senin bildiğin erkeklerden değilim” ya da “alfayım ben saksı değilim” ültimatomları, sizin bildiğimiz erkeklerden ya da saksı olduğunuzu gösterir 🙂

BONUS : Doğrular

1 – Instagramdan yürümeyi buluşmaya getirmiş.

2 – Çoğu erkeğin çuvalladığı buluşma ayarlamayı tam dengesinde yapmış.

çarşamba günü napiyosun
+x’te saat 5 gibi bi şeyler içelim

Ne kıza “ne zaman müsait olursun, nereye gitmek istersin” diye sormuş ne de “Çarşamba, 5te Yedi kule zindanlarına geleceksin kadın” diye kabalaşmış. Günü, saati ve yeri söyleyip sormuş. Bir şeyler içelim mi de dese bu dominant (egemen – lider) olmaktır.

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

91 thoughts on “Bana bak güzelim, henüz farketmedin ama, ben alfa bir erkekim”

 1. Abi analiz için teşekkür ederim, zaman içinde oyunu geliştireceğimi umuyorum. Başarılı saha raporlarını da paylaşacağım günlerin geleceğini umuyorum. Ara ara bu yazıyı okuyacağım çünkü 2 haftada iki kere yaptım aynı şeyi.

 2. Söylediğin fikirlerin doğruluğuna katılıyorum ama verdiğin diyalog örnekleri bence hiç hoş değil. Bir kızın karşısında sırıtarak böyle dolambaçlı laflar ettiğimi hayal ettikçe elim ayağım uyuşuyor. Utangaçlık değil, kendine yakıştıramama. Olgun bir mizaca sahip olduğumdan herhalde.

  Sence olgun karaktere sahip olanlar ciddiyetini çok bozmadan nasıl savuşturmalı shit testleri

  1. Olgun karakter? Ben de ergen sayılmam. Bunlar cinsel gerilimi pozitif şekilde kurmanın en kestirme yolları. Ciddi adamların ciddiyetleri genelde başarılarına engeldir.

  2. Ben demek istediğini anladım, benimde mizacım pek aşırı pozitif, neşeli tarzda değil.

   Bende genelde sakin takılıyorum, güçlü, umursamaz bir beden dili emin ol dolaylı uzun uzun cümlelerden daha iyi, testleri hiç çaba harcamadan geçersin.

   Hemde bunu “sen benim sikimde değilsin” ültimatomu vermeden.

   Çünkü gerçekten sikinde değildir, nofap öneririm.

   Emin olun, dediğim gibi uzun uzun “lay la lay” cümlelerden daha etkili, zaten onlarda ültimatomun farkında olup “başka bir şeyler” söyleme çabasından ortaya çıkmış hareketler.

   Olgunluklada alakalı ama tam olarak olgunluk değil, mizac aslında.

   Ve sakin mizaç, her zaman uzun uzun diyalog kuran tarzdan daha kaliteli ve eforsuz.

   1. Bahsettiğin kafa yapısına ulaşmak sen dahil buradaki çoğu insan için oldukça zor. Bunu tabiki geliştirmek ve oturtmak gerek ama şak iki yazı okuyup sikici olamıyorsan sürecin içindeyken yaptığın oyunlarda en azından beta da olmadığını gösterecek bu tarz hamleler oldukça yararlı.

    Ayrıca katılmıyorum. Verdiğin tiplemeye gerçekten sahip olmadıktan sonra sert, sikici, ciddi, umursamaz taklidi yapmak sözsüz ültimatomun ta kendisidir.

    Asıl ciddiye almamanın yolu eğlenmekten geçer.

    Seni tanımıyorum üstüne alınma fakat lütfen buraya hiç bi sikim deneyimlememiş adamlar yazmasın. Ben de onlardandım bir zamanlar ve tek diyeceğim “okuduklarınızı sentezleyerek bilgi üretmeye çalışmayın götünüzden sallamaktan farkı yok” RedPill bilgi külliyatı deneyimlerden ortaya çıkmıştır.

    1. Verdiğin tiplemeye gerçekten sahip olmadıktan sonra sert, sikici, ciddi, umursamaz taklidi yapmak sözsüz ültimatomun ta kendisidir.

     Mizacında yoksa ultimatom olur zaten, benim ve arkadaşın bahsettiği mizaca sahip olarak testleri geçmek, Mahmut Abi’nin diyaloglarını kuracak adamınkinden daha kaliteli ve eforsuz sadece.

     Taklitle falan kasıntı olur tabi, böyle mizacınız yoksa denemeyin.

 3. İyi günler mahmut abi bir sorum var;
  Benim yaklaşık 2buçuk senedir gözümden yaş akmıyor, tam anlamıyla ruhsuz- duygusuz oldum, hiç bir şeye üzülemiyorum. Bu durumdan şikayetçi değilim yanlış anlaşılmasın ama bu psikolojik bir sorun mu? İleride bi soruna yol açar mı?

 4. Ufakligin yapmasi gerekenler: bulusma sirasinda kendin hakkinda cok az bilgi ver. Birak hep o konussun ( cok konusan cok hata yapar) bulusma maksimim 50 dakika civarsi sursun. Hadi yuruyelim biraz diye kalkin eve dogru gidin. Evde kiza mumkunse yuksek alkollu biseyler icir. Kizin gercek kisiligini ortaya cikarmasi ve rahatlamasi icin. Sonrasi yatak zaten. Bonus olarak yatakta cok abartmadan kizin canini yak.

  1. Kızı fazla içirmeyin! Sarhoş kızı evinize almayın. Sonunun cinsel taciz ya da tecavüz iftirası ile bitme olasılığını attırırsınız.

   1. Kesinlikle, özellikle henüz tanımadığınız bir kızı sarhoş olarak sırf yatmak için eve götürmeyin. Yaklaşık 1.5 ay beraber olduğum kızı başka bir erkekle görüştüğünü öğrendiğim için evden gönderdim. Aslında kovdum demek daha doğru olur. Kız polise gitmiş ve 1.5 ay önce ilk birlikteliğimizin kendisi sarhoşken zorla gerçekleştiği şeklinde ifade vermiş. Böyle bir durum tabii ki yok, kendi isteğiyle gerçekleşti, sarhoş falan değildi. Ben de kendisi hakkında şikayetçi oldum, davalık durumdayız şu an. Başınıza dert alırsınız.

 5. Bir şeyler içelim mi de dese bu dominant (egemen – lider) olmaktır.

  Doğru mu okudum ?

  Kıza buluşma konusunda soru eki kullanmayın demiştin Mahmut abi ?

  çarşamba günü napiyosun
  +x’te saat 5 gibi bi şeyler içebiliriz.

  Bu nasıl bir davet sence ?

 6. Bu ultimatom verme ve saygıyı pazarlıkla elde etme olayı tamamen kadınların düşüncesini çok önemsemekten kaynaklı.Ve aynı şekilde ultimatom vermek Mahmut abinin dediği gibi tam tersi olduğunuzu ortaya serer.
  Kadınların söylediklerini veya düşündüklerini ”fazlaca” önemseyenler redpill okuyucuları arasında hala mevcut.Bu insanlara ”söylediklerine değil yaptıklarına bakın” dediğimizde ise bu durumdan bir parça korku duyuyorlar.Durumu değiştirme cabasına girenleri söylemiyorum bile.Bu durumu nevrotikler üzerinden açıklamaya çalışacağım.

  Miktarlar değişse de bütün kadınlar nevrotiktir.Adler’den devam edelim

  -Çok sayıda nevrozlu,kendilerini yetersiz hissedip hissetmedikleri sorusuna “hayır” diyecektir.Hatta bazıları şöyle yanıtlayacaktır soruyu: tam tersi. çevremdeki insanlardan üstün olduğumu pekala görmekteyim-

  Nevrozlu kimseye böyle bir soru yöneltmemizin bir gereği yoktur; onun yalnızca davranışını gözlemlemek bize yetecek, söz konusu kişinin önem ve değerine kendini inandırmak için ne gibi numaralara başvurduğunu davranışı bize gösterecektir.

  Örneğin, üstünlük taslayan biriyle karşılaştık mı, bu davranışıyla onun şöyle demek istediğini tahmin edebiliriz: “başkaları beni görmezden geliyor. ben de onlara kendimi kanıtlamak istiyorum.”

  Yada konuşurken var gücüyle ellerini kollarını oynatan birine rastladık mı, davranışından içinde şöyle bir duygunun yaşadığı sonucunu çıkarabiliriz: “elimi kolumu oynatarak vurgulamazsam sözlerimin hiçbir ağırlığı olmaz.”

  Başkalarından üstünmüş gibi davranan kişilerde bir aşağılık kompleksinin olabileceğini ve kompleksin pek büyük çabalarla gizli tutulmaya çalışıldığını düşünebiliriz.Bu çabalar bazen büyük bir ustalık barındırır.Bazense dişlerinde marul bulunan bir insan kadar dikkat çeker.

  Nevrozlular bazen sürekli meslek değiştirir,kendilerine sözde daha uygun uğraşlar arayıp durarak vakit geçirirler. sonunda görülür ki yapıp ettikleri hiçbir iş yoktur, değişik uğraşlar arasında kararsız yalpalayıp durmaktadırlar.

  Bazen güdülerine ve düşüncelerine o kadar saplantılı o kadar takıntılı olurlar ki geriden baktığınızda ”akıntıya kapılmış boğulmak üzere olan bir çocuktan” farkları yoktur.Burada ise insanın kurtarıcı kimliği devreye girer.

  Ama o insanları kurtaramayız.Onlara yapacağımız en büyük iyilik kendi hallerine bırakmaktır.Bırakın yapsınlar istediklerini.Lakin bu tarz insanlardan da uzak durun.İçinde güçlü bir aşağılık kompleksi barındıran birisinden ağırbaşlılık,mazlumiyet,sakinlik,zararsızlık beklemeyin.

  Kadınlarda nevrotiklerle çok benzerler.Bazen karşımıza öyle düşüncelerle gelirler ki,insan içinden ”Bu kişi Tanrı huzurundan inmiş bir melek” der.Öyle masum,öyle güzeldir ki birden insanın tüm güdülerine bir kıvılcım çakar.

  Kleopatra’nın avlarının zihinlerinde edindiği yer misali,beyninin derinliklerinde ona karşı muazzam bir sevgi beslerken bulursun kendini.İşte bu sevgi savaşlar çıkarmış,insanlar öldürmüş ve kitleleri aç bırakmıştır.Kadınların büyüsü bazen safi nevrotiklerin maskelerinden bile daha güçlüdür.Nitekim söz konusu arkadaşta anlaşılan bu büyüye kendisini kaptırmış.

  Burada size düşen ise bu büyüye kapılmamak ve her zaman aklı başında bir erkek olmak.Bu büyüyü kapılmamak ve maskeleri kırmak bazen büyük günahları aşmak kadar zordur.İlişkilerinizi ”şüphe tek gerçektir” fikriyle yaşarsanız kim bilir bir anda hedeflerinizi gerçekleştirmişken bulursunuz kendinizi. İyi günler 🙂

 7. -Telefonundan yerini tespit edip birgün önceden pencerenin altında gitar serenatı yapamayacağım yani 😀

  “Aklıma ilk gelen şey bu …”

  çokça “meriçizm” kokan bi cevap olmuş…

  pencerenin altında gitar serenatı yapmak. sanırım ültimatom vermeyi tercih edeceğim.

  1. Ortalama zekaya sahip bir hatunun böyle bir laftan aslında hiç de öyle serenat yapacak biri olmadığımı anlamadığını görmedim. Onayla abartta kıza abartarak söylediğin şey zaten olmadığın şeydir.

 8. “Yani buradan haberleşiriz dediğinde pas geçer devam edebilirsiniz (tamam demeyin, tamam ile onun çerçeveye girersiniz).”

  Pas geçmek ile neyi kastettin, next mi ?

 9. İlişkilerde en sert ültimatomlar, yine en güçsüz taraftan gelir.

  Çekip gitme özgürlüğüne sahip olmayan erkek ültimatom verir.
  Arzunun pazarlığı olmaz.Arzu için ültimatomda verilmez.

  Ayrıca burdan kadınlarada sesleniyorum.
  Eyyy avratlarrr kimse sabrımızı test etmesin !!! 😎

 10. “Ültimatomlar özellikle sevgili ya da evlilik hallerinde erkeğin karizmasına zarar verici şeylerdir.”
  Böyle durumlarda Pualar -özellikle setteyse- kızı “cezalandırma”yı öneriyor. İlgisiz bir harekete karşı ilgisiz bir hareket gibi. Şimdi ben de makaleyi okurken kız arkadaşıma ultimatom olmasa da cezalandırmayı yaptığımı fark ettim. Böyle durumlarda yapılması gereken doğru eylem bu mudur ?

  1. Doğru ama cezalandırma da ültimatom olmamalıdır!

   Bak örneğin Hank’in şu saha raporu : Saha Raporu Çerçeveyi Korumak. Çoğu erkek burada ültimatomun şart olduğunu düşünür ama daha etkili yöntem cezadır. Hank burda kalkıp haber bile vermeden gidiyor.

   Öncelikle günümüz erkeği kadın gibi ilgi bekliyor, yani çoğu erkeğin kızın ilgisizliği dediği şey, kendisinin feminenliği. Gerçekten bir ilgisizliğe karşı en iyi ceza ilgisizliktir.

   1. Öncelikle günümüz erkeği kadın gibi ilgi bekliyor, yani çoğu erkeğin kızın ilgisizliği dediği şey, kendisinin feminenliği.,1 sene önce ki kendimi hissetim mahmut abi üzüldüm,daha derine girme abi orda sen varsın:))

   2. Öncelkle günüüz erkeği kadın gibi ilgi bekliyor, yani çoğu erkeğin kızın ilgisizliği dediği şey, kendissinin feminenliği.,1 sene önce ki kendimi hissetim mahmut abi üzüldüm,daha derine girme abi orda sen varsın:))

 11. Yaziyi tam okumadim ama ozet gectim ,aynisi bana da olmustu instagram da kizla bulusma konusunda anlastik sonra numarasini istedim kiz sogudu gelmedi . Bir kizin numarasini almadan bulusmaya davet etmeyelim degil mi mahmut abi . Yani ornegin once tinder -numara- bulusma ya da instagram -numara-bulusma vs .

 12. Bu höt zöt’lerin alfalık olmadığının aksine zayıflık olduğunun üstüne daha çok basılması lazım. Alfalık diye bir şeyler okuyan erkeklerin neredeyse tamamı bunu sağa sola küçümseyici bakışlar atmak, milletin üstüne yürümek-yol vermemek, konuşanı dinlememek, kızlara hem yürüyüp hem onları aşağılayacak şekilde konuşmak vs. gibi algılıyor. Örnekler çokça arttırılabilir ancak ben bana göre olması gerekeni söyliyim:
  Erkeğin davranışlarının, konuşmasının, etrafa olan tepkilerinin aşırı olmaması gerekir. Sıfır’a yakın olması lazım bunların yani eksiye ve artıya fazla gitmemesi, stabil kalması gerekir. Mesela hıçkıra hıçkıra ağlamak feminen bir tavırsa, ‘amınıza koyarım lan’ tavrı da feminenlik, zayıflıktır.
  Böyle biri olup hanımlardan olumlu dönüt alamamayı da takmayın çünkü erkeklerde feminenleşme varsa kadınlarda da bir ölçüde maskülenleşme var. Her kadın dominant-maskülen karakteri algılayabilecek kapasitede değil.

 13. @Mahmut Abi
  Sürekli kırmızı hapı yanlış anlıyorsunuz. Aslında kırmızı hap bu değil diyoruz. Neden kırmızı hapı hep yanlış anlıyoruz, yanlış yorumluyoruz ? Kırmızı hapın nasıl bir şey olduğunu, en güzel ne yaparak anlayabiliriz? Bu yazdığım sorunları sitede çok fazla gördüm, hatta en çok yaşanan sorun kırmızı hapın anlaşılmayıp yanlış kararlar verilmesi. Bu durum nasıl düzeltilir? Bence kırmızı hap pratiklerini uygulayarak zamanla oluşacak bir kafa yapısıdır. Bunun haricinde söyleyebileceğin bir şey var mı? Bence sitede en çok yanlış anlaşılan veya anlaşılmayan konu bu, bunun için bir yazı yazılabilir.

  1. Bununla ilgili Black Label Logic’e katılıyorum : ilişkilerde olgunluk aşırı uçların tam ortasındaki dengeyi içselleştirmekten geçiyor ve kırmızı hapta gelişme aşağıdan yukarıya tırmanma gibi değilde bir sarkacın uçlara doğru salınıp durması (örneğin bir kabalaşma bir aşırı kibarlaşma) ve zamanla ortada dengelenmesi gibi oluyor :

   Sarkaç Prensibi

   Sarkaç prensibini Twitter’da çok sık kullanıyorum. Bu prensibe göre insanlar bir ideal duruma doğru küçük adımlarla yavaşça yaklaşarak ilerlemiyorlar. Bunun yerine bir uç noktadan diğerine salınıp duruyorlar. Bu genelde sahte karşıtlıklar, dalgalı ideoloji çorbaları ve duyguların zıtlaştırıcı etkisi konusunda cahillikten kaynaklanıyor.

   Kaynak : Kırmızı hap mantığı: Büyüklük yanılsaması

   Bu konuyla ilgili Vergilius’da iyi bir yorum bırakmış.

 14. Hemen şimdi değiştirilebilecek şeyler var;

  Kıza değer vermeyi bırakabiliyorsunuz. İsteseniz bile istemiyor gibi (bolluk) görünebiliyorsunuz. V.s

  Bunları yaptıkça farkettim ki kısa zaman sonra artık genel tavır halini alıyor. En azından yapılan kişiye karşı.

  Bu sitedeki kutsal yazılar sayesinde gerçeği öğrenebiliyor, geçmiş anılarımıza puzzle misali uyduğunu görünce.. doğru bildiğimiz yanlış davranışları değiştirebiliyoruz.

  Merak ettiğim şu ki: sigarayı, abur cubur tarzı yiyecek ve içecekleri bırakınca (özellikle sigara) tam olarak ne oluyor? Beynimizde kimyasal bir değişim olupta bize mi yansıyor?

  Mastürbasyon ve pornoyu bıraktım. 20 gündür fitnessa gidiyorum. Sigarayı bırakmak şart mı? Bir de başka yapılması gerekenler varmı acaba?

  Saygılar.

 15. Muhteşem bir yazı. Sevgilimle 2 yıldır ilişkimiz var. Bazen bana karşı isteğinin azaldığını bazen tekrar arttığını görüyordum nedenini tam çıkaramıyordum. Fark ettim ki ben bu ultimatomları yaptığım zaman bana karşı cinsel isteği azalıyor. Yapmadığımda artıyor. Bu da genelde şöyle oluyor. Tv izliyoruz ya da nette bir şey görüyoruz. Bana sen olsan bu durumda şöyle yapardın vs diyor. Ben ise itiraz edip “hayır ben netim, karakterim böyle şöyle, gibi şeyler söyleyip bu tarz ultimatomlar söylüyorum. Sanırım bu kendini kanıtlama, açıklama gereği oluyor ve shit testten kalmış oluyorum.

  Buradaki yazıları sürekli okurum, eksiklerimi kapatmaya çalışırım. Kız arkadaşım bana bağlı buradaki yazıları uyguladığımdan dolayı ama illa ki bir iki şey kalıyor hala çözemediğimiz. İşte bunları böyle fark etmek çok iyi oluyor. Kız arkadaşımla ilişkimizin başında o kadar berbattık ki tam bir sünepe gibi davranıyordum. Skeptico ve burası sayesinde tam tersine döndü, tam tersine. Bu anlatılmaz bir şey. Şu birkaç eksiği de kapatıp kültür, hobi konusunda iyice kendimi geliştirirsem sanırım tam olacak.

 16. “Aslına bakarsanız, sosyal medyada yeni yeni yürüdüğünüz hatun telefonunu vermiyorsa shit test topuna bile girmeyebilirsiniz.”

  Aynen abi… Sosyal medya ortamında fırsat penceresi çok dar, o yüzden en ufak falsoda direkt pas geçmek lazım… Bir kızdan instagramını istemiştim, ben vermem sen ver ben seni eklerim dedi. Hatunun plan belli, instagramdan detaylı fotolarıma bakacak, beğenmezse işi yokuşa sürecek… Ben de onun çerçevesine girmek istemediğim için vermedim, şimarıklık çekmek için baya ihtiyarım diye olayı goygoya vurdum. Hatunun aklı kaldı ama bir şekilde, 1 hafta sonra aynı platformdan bir mesaj: al instagramım bu… Ben de oooo 1 haftada dünya değişiyor, bu geçen haftanın konusuydu diye olayı gene goygoya vurdum, şimdi hatun günde 100 tane mesaj atıyor.

  Neyse zaten sosyal medyada hatun yeterince etkilenmişse, telefonu kendi veriyor. Ya da kendi vermese bile, isteyince ikiletmiyor anında telefonu veriyor.

 17. Aslında bu yazıyı okumadan 2 3 gün önce bunu düşünmüştüm. Neyse ki kırmızı hapa başlayan herkesin yaptığı hataları da kırmızı hap biliyor.
  Benim sorunum şu ki kadınların internetten yada sokaktan numaralarını alabiliyorum. Fakat bir süre sonra mesajımı cevapsız bırakıyorlar. Bu durumda bir pot kırdığımın farkında oluyorum. Ama bu aradaki zamanlarda kızlara bende mantıklı uzun cümleler kurasım gelmiyor.
  Testosteron olarak iyi seviyede olduğumu düşünüyorum yazarken bile kafamın göğüslerinde olabileceğinin farkında olup yazıyorum. Ama eskiden beri kendimi kaliteli göstermeye çalışırken aslında kızı bayıyorum.
  Telefonuna mesaj attığım ilkgün sonrasında muhabbet sürekli bugün ne yaptın şuan ne yapıyorsuna kayıyor. Genelkültür alanında çok bilgiliyim. O muhabbetleri yaptığımda ise direk asker arkadaşı olmuşum gibi hissediyorum. Nasıl muhabbetler etmeliyim? Elbette kıza göre değişir fakat konunun sizce ana teması ne olmalı?
  Ve ayrıca kızla konuşurken canım kızla sevişmeyi çok istediği halde motive de olamıyorum. Kıza beni istemezsen sen bilirsin sen kaybedersin moduna kendi içimde egolu olmasam bile yaşıyorum. Ve mesajıma cevap vermeyen ve benimde ona bir daha yazmadığım kıza hep içimde ileride iyi bir fotoğraf koyduğumda bana nasılsın diye soracağını aklımdan çıkaramıyorum (bunu çok yaşadım). Burada her şeyin çaresini olduğunu görüyorum bunun da vardır muhakkak.

 18. Feminenliğin aşılanması ve erkeklerin gerçekten psikolojik olarak çok ezilmesi dolayısıyla biraz karamsarız bunun farkındayım.
  Gerek Day gamelerim gerek gözlemlerim dolayısıyla söyleyebilirim ki kadınların ilk baktığı nokta kaynaklar oluyor.

  Kadınlar bir erkekteki yetenekten gelişimden maskülenlikten tipten çok paraya baktığı anda elenmiş oluyoruz. Şunu biliyoruz ki şuan ki ekonomik sistemler alt tabakaya bir panik vermiş durumda ve ileride ne olacağı bellisiz. Bu yüzden kadınların direk paraya bakması biraz anlaşılabilir.
  Fakat bununla beraber kadınlar beklediğim gibi bir yetenek avcısı değiller. Disiplinli özgüvenli Üniversite mezunu yabancı dil bilen zeki kültürlü ve hala bu özelliklerini geliştirmeye çalışan arabası olmayan bir erkeği, dandik bir playstation kafesi ve 20 bin liralık arabası olan feminen erkeğe karşı çok rahat eleyebiliyorlar. Onlarla hem sevgili hem seks hem de evlilik yaptıklarına çokça şahit oluyorum. Tabi bahsettiğim orta yada alt kulvar kızlar. Üst kulvar kızlarla ise maddi durumu iyi olmayan biri eğer çok ilginç bir hobi gibi ortak noktası yoksa çok büyük ihtimalle gözgöze bile gelemiyor. Zamanın herşeyi yapmaya yetmemesi gerçeğini göze alırsak bu durumda her şeyi bir kenara bırakıp bir ev bir iş ve kırmızı cabrio almak olayın yüzde 99 unu çözer mi?

  1. Evin, işin ve araban olması lazım zaten. Onun için kadını referans almana gerek yok. Bunlara sahip olma gerekliliğinin kadınla alakası yok. Kendi rahatın ve zevkin için lazımlar. Araba kırmızı cabrio olmasın ama. Ondan 2. araba olur.

   Kadınların tek tek neler seçtiğine bakarsanız hiçbir şeyi anlayamazsınız. Bazı kadınlar sarışın, renkli gözlü ve 1.90 adam harici seçmezler ise bundan 1.70 boyunda esmer adama ne?

   Ama daha önemlisi şu ki birçok erkeğin kadın – erkek ilişkilerinde gözlem kabiliyetleri, iliklerine işlemiş mavi hap nedeni ile çok çarpık. Gerçek hayatta Disiplinli özgüvenli Üniversite mezunu yabancı dil bilen zeki kültürlü ve hala bu özelliklerini geliştirmeye çalışan arabası olmayan bir erkeği, dandik bir playstation kafesi ve 20 bin liralık arabası olan feminen erkeğe karşı çok rahat eleyebiliyorlar diyen adamların gösterdiği örnekleri gerçekten görme şansım olduğunda, bahsedilen üniversitelinin oyunu olmayan, duygusal gücü olmayan ve sahip olduklarının yeterli olduğunu düşünen bir sünepe, “feminen” denilen adamın (muhtemelen peacockingi becerebildiği için olaydan anlamayanlarca böyle yaftalanıyor) ise oyunu, duygusal gücü ve zihin merkezine kendisini koyabilme kabiliyeti olan bir adam olduğunu görüyorum. Özellikle oyun ve kendini giyim ile öne çıkarma konusunda usta bir PUA çoğu mavi haplıyı çileden çıkarır zira onlara aslında cıvık, feminen (giyiminden dolayı) görünür. Ama dedim ya, mavi hap çarpıklığı bu.

  2. Tamamen yanlış düşünce.
   Tip ve fizik olarak vasat biriyim. Arabam, maddi gücüm de yok. Texting game’deki başarımı bıluşmaya getirdiğim hatunlara da uygulayabilseydim kırmızı hap öncesi; şimdiye kadar am üstünde fındık, kaju, ceviz, eser miktarda da antep fıstığı kırmıştım.
   Ama kırmızı hap sonrası biraz geliştirdim kendimi. İnsragtam’dan buluşma ayarladım. Sikiş olmadı ama ilk buluşmada onlarca kez dudaktan öptüm hatunu.

 19. Milflere alakalı önerilerinizi bekliyorum.
  Avm’lerde gördüğümüz alışveriş manyağı milfler 25 30 yaşlarındaki erkekler hakkında ne düşünür?
  Sizce çoğunluğu fakir ama kadını taşıyabilecek (hiç kimseyle tanıştırmasa bile o duyguyu hissedecek) bir erkeğe para yedirir mi?
  Genç kadınlara olan yaklaşımlarımın başarısız olması neticesinde hedefi milflere yönetmeyi düşünüyorum. Sanırım kafa olarak biraz olgunum.
  Milflere nasıl yaklaşılabilir? Set açılışı ve soğuk okuma konusunda yöntem ihtiyacım var.
  İlk yada ikinci gece f closed bitme durumu milflerden gençlere oranla daha mı kolay?
  Avm gibi yerlerde ortalama düşünürsek milfler gençlere oranla daha agresif karşılayabilir mi? Yoksa genç ve özgüvenli biri ilgilendiği için onun bakışından bir artı sayılabilir mi?
  Tabi ki amacım evli kadınlar değil, fakat bir kadın evliyse bana ortalama tepkisi nasıl olabilir bunu kestiremiyorum.
  Avm lerde genel potansiyel sanırım biraz da dul ve 4 5 yaşında çocuğuyla yemek yiyen tipler. Çocuğu sevme bahanesiyle yaklaşmak nasıl bir tepki doğurabilir?
  Ayrıca milflerle alakalı kaynak makale gibi önerilerinizi sonuna kadar açığım.

  1. Sevda (!),

   Daha önce birine yazınca böbürlendiğimi düşündü ama benim MILF tecrübem yok daha kendimden ciddi anlamda büyük (2 – 3 yaş değil daha büyük) bir kadınla beraber olmadım …

   Ama 20lerindeki kızlarla başarısızlığına neden olan şeyler muhtemelen seni daha yaşlı kadınlarla da tökezletecektir diye düşünüyorum. Kafa olarak olgunum diye rasyonelleştirdiğin şey, muhtemelen oyunsuzluk ve kadınlara çekici gelen hiçbir yönünün olmaması. Ama kadın yaşlandıkça kriterleri düşeceği için eğer iyi bir fiziğin varsa yani gym fiziği, muhtemelen o kesimden sırf fiziğin yüzünden seks yapabilirsin. Bedava jigolo gibi bir şey sunarsan yani.

 20. Merhaba Mahmut abi,

  Şimdi bir kız var…

  Cümleyi okur okumaz her yer masmavi oldu sanki dimi? O yüzden Mahmutun da yazılımcı olduğunu bildigimden, yorumlarda geçecek olan bi kaç anahtar kelimeyi filtreleyip o yorumu direkt çöpe yollasa, hem buradaki kaliteli yorumlar daha çok önplana çıkar hem de ergenlerin nasıl ders çalışması gerektiği veya hangi uniyi yazacaklarıyla ilgili bedavaya rehberlik öğretmenliği yapmamıs olursun diye düşünüyorum mahmut.

  Örneğin; ders, kız var, abi bı kız var, bizim lise, dershane, okul, vb arttirilabilir.

 21. Merhabalar mahmut abi, ben yani MIT ve CAPTAIN CHARISMA nickli arkadasim yeni bir discord grubu kurduk.Diger grubumuz maalesef basibozukluktan istifade edilerek kiskanc birinin eline firsat gecirip grubu silmesiyle mahvoldu. Ben ve gruptaki diger arkadaslar siteyi duzenli olarak takip eden aktif kisileriz. Sizden Twitter hesabinizda discord grubumuzun davet linkini paylasmanizi rica edecektim. 18 yasindan kucuklerin girmesin diye belirtin lutfen 🙂 Farkindayim yazi ile alakasiz bir yorum oldu bu ama e-mail adresinizi bilmiyorum ayrica twitter hesabim da olmadigindan dm de atamadim.
  Şimdiden teşekkürler

  https://discord.gg/vNUD8X7

 22. Alfa-Beta kavramları bir erkeğin toplumsal hiyerarşideki yerini belirtir.

  Kırmızı hap-Mavi hap kavramları kadınların doğasını ve ilişki dinamiklerini bilip bilmemekle ilgili kavramlardır.

  Oyun ise kadın doğasını anlayan erkeklerin doğru düğmelere basarak onları etkileme taktikleri-becerisidir.

  Yorumlar ve sorulardan görülüyor ki çoğu kişi bu farklı düzlemlerdeki terimlerin hepsini birbirine karıştırmış.

  Alfalığa fazla takılmayın. Kabilelerde yaşamıyoruz ki kabile liderini öldürüp 100 km çapındaki alfa siz olasınız. Çalışansanız patronunuz her zaman alfanız olacak, patronsanız iş yaptığınız bir yerin patronu sizin alfanız olacak, okul, iş, sokak, her ortamda her zaman sizden daha maskülen ve kudretli bir erkek olabilir.

  Ne yaparsanız yapın hayatınız boyunca yeteri kadar alfa olamayacaksınız.

  Önemli olan elinizdeki güç ile oynadığınız oyun ve oyunu daha iyi oynayabilmek için sürekli donanımınızı artırmanızdır.

  Burada bahsedilen insta yada sokak yürümelerinin hepsi the game in sahasına giriyor. Alfalıkla betalıkla alakası yok. Hatta bu yürümeleri yapan arkadaşların çoğu tomlumsal erkek hiyerarşisinin dibinde, çok genç, parasız, malsız, mülksüz, karıyersiz en dip betalar.

  ”Ama ben arkadaş grubunun lideriyim” diyorsanız da sorarım arkadaş grubunuz dünyanın hangi bölgesini yönetiyor?
  Yoksa sadece ümraniye tepeüstü kanarya severler derneği halı sahasının mı alfasısınız?
  Belki de istanbul üniversitesi, kuzey kampüsü kantini, soldan ikinci masanın alfasısınızdır. Aferim.
  Geçen yaz fethiyede bir saat için 5 m2 lik alanda en alfa siz olmuş da olabilirsiniz.

  O yüzden ”Alfa olacağım uleen” diye kafaya takmayın.

  Ama oyun ile kadınların doğru düğmelerini bulup, kendilerini olduklarından daha değerli gösterip başarılı olabilirler.

  Sürekli alfa olacağım, alfa olacağım derseniz yukarıda ki arkadaş gibi kız ters herhangi bir şey söylemeden kafa göz kadir inanır pozu keser saçmalarsınız.

  Tekrarlıyorum, hiç bir zaman yeterince alfa olamayacaksınız, önemli olan elinizdeki güç ile oynadığınız oyun ve oyunu daha iyi oynayabilmek için sürekli donanımınızı artırmanızdır.

 23. “çarşamba günü napiyosun
  +x’te saat 5 gibi bi şeyler içelim”

  Böyle bir soruya karşılık kızdan gelen şu tip bir cevaba nasıl tepki vermeliyiz acaba?

  “Çarşamba günü kuzenim bizde olacak”

  1. Bunu bin kere yanıtladık. Hiç davet etmemiş gibi devam eder sonraki günlerde bir önceki davetin olmamış gibi tekrar davet edersin. Arada trip atmadan. ikinci kez davet ettiginde geliyorsa ya da isi var ama kendi alternatif zaman soyluyorsa bulusursun. Eger bahane buluyor ve alternatif onermiyorsa trip atmadan sessizce NEXT ve diger kizlara odaklanip bunun yerine birini bulursun. Sana ilgisi olan kadın seni 2 kere reddetmeyi goze almaz.

   Neden sessizce next? bu hatunlari attigin havuzdan bir ikisi sonradan sana gelir ve seni zorlayarak bulusur. Eger trip atip erkek degil oglan gibi davranirsan o hatun icin tamamen radar disi olursun.

 24. Mahmut abi. Biraz önce Ali desidero şarkısını dinledim. Farkettim ki aslında bu bir saha raporu. Bunun analizini yapar mısınız?

 25. Mahmut dostum.

  Biraz konunun içeriğine aksi bir yorum olacak ama; fikirlerini belirtirsen, bunun üzerine güzel bir beyin jimnastiği çıkar diye düşünüyorum.

  Ültümatom vermemek lazım demişsin, ne demek istediğini anlıyorum ve katılıyorum….

  Ben yapı olaraak görece sert mizaçlı bir adam sayılırım, tabii söylediğimden oraya-buraya bağıran-çağıran bir profil göz önüne gelmesin.

  şu an kendini sevgilim sanan bir hatun kişi var hayatımda ve hoşlanmadığım bazı şeyleri doğal gelişen sert tepkilerimin akabinde düzeliyor veya işler daha istediğim yönde olabiliyor, bunu önceki kız arkadaşlarımda da gözlemledim, bu konuda ne düşünüyorsun? yani ültümatom falan neyse ama; bir nebze otoriterlik, dozunda sertlik, kadınları çekiyor olabilir mi?

  1. Çeker tabii ama davranışsal sertlik ile sözel otoriterlik aynı şey değil. “Bu eteği giymeyeceksin” ultimatom değildir otoritedir. Seni takmayıp giyen kadına “Bu eteği giymeye devam edersen seni terk ederim” demen ultimatomdur. Eğer o eteği giymeye devam ediyorsa ultimatom vermeden terk edeceksin. 99% bunu ultimatomla almak isteyen adamın o kadını kendisini dinlemiyor diye bırakacak cesareti yoktur.

   ultimatom : “bir devletin baska bir devlete verdigi ve hicbir tartisma veya karsi koymaya yer birakmaksizin, tanidigi sure icinde isteklerinin yerine getirilmesini istedigi nokta.. ” İçinde istekler yerine getirilmezse ne yapılacağı da vardır.

   Bir de bu yazıda özel bir ultimatom şeklinden bahsediyoruz. Tam anlamı ile “ben senin bildiğin erkeklerden değilim” ultimatomu. Senin bahsettiğin şey eğer bu anlama geliyorsa kadınları çekmez iter. Kadın senin bildiği erkeklerden olmadığını davranışlarından görmüyor demektir bu.

 26. Merhaba Mahmut Abi.

  Ben 29 yaşında işi (aile şirketi) fiziği ve tipi iyi olan biriyim. ABD’de yaşıyorum bazen Türkiye’ye akrabaların yanına gelirim. Şu anda da dünya turundayım. İngilizce, Türkçe, Fransızca ve Almanca biliyorum. İtalyanca’ya başladım şimdi. Annem Türk babam ABD’li. Ailenin tek çocuğuyum ve bu yüzden evlenmemi istiyorlar, neymiş torun istiyorlarmış.

  26 yaşıma kadar asosyaldim, ailem beni defalarca sosyalleştirmeye çalıştı ama insanların konuştuğu konularla (amerikan futbolu, seks, “ben şunu şurada iyice benzettim” vs. ) ilgilenmediğim için onlarla tanışmayı reddettim, bir kaç arkadaşım var ve onlarla oturur bazen gezeriz bazen de evde oturur bilimsel ve felsefi düşünceler hakkında tartışırız. Kitap okumayı da severim. Şimdi de asosyalim ama eskisi kadar değil. Golf, şarap gibi pahalı hobilerim var, extreme sporlarla ilgileniyorum.

  Ben üniversitedeyken okulun alfası ama boğulmuştu ben de hayvan gibi ders çalışmış, kas yapmış, kültürümü ve diğer iki dilimi geliştirmiş ve işimde daha iyi olmak için türlü türlü kurs tarzı etkinliklere gitmiştim. Arada seks filan da oldu ama ABD ortalamasında komik bir rakam. Okulun alfası sıradan bir işte çalışıyor şimdilerde, uyardım am sana para getirmez diye ama dinletemedim şimdi eminim kafasını duvardan duvara vuruyordur. 23 yaşımda oneitisim bile oldu, 1 yıl etkisinden çıkamadım. Kendimi şirkete verdiğim için 27 ye kadar kadınlarla fazla ilgilenmedim.

  27 yaşımda Red Pill ile tanıştım, PUA yolunu tercih ettim ve ekmek te çıktı. Ama 1.5 yıl sonra sıkıldım (evet makyaj değil bilim konuşan kadın arıyorum kafamı sikeyim) ve seks yapmamaya karar verdim, ancak ihtiyaç duyarsam ava çıkıyorum. Porno izlemem de Nofap’a 2 yıldır başladım hala bozmadım çok istediysem de seks yaptım, hatta sırf kadın bulamadım diye fahişelerle bile yattığım oldu, her zamanki gibi kondom kullandım hastalıkları varsa da bana bulaşmadı.

  Bu siteyi Türkiye’deki kuzenim önerdi, aslında Reddit’e yazacaktım derdimi ama Türk insanları bana daha samimi gelir o yüzden buraya yazdım.

  Kendimle ilgili önbilgi faslını geçecek olursak sorularım şunlar, evlenmeyi düşünmüyorum.

  1. 29 yaşında birinin çok ta seks istememesi ve evlenmek istememesi normal mi?
  2. Asosyal olmam ciddi bir sorun mu?
  3. İtalyanca’dan sonra dil tavsiyen var mı?
  4. Başka ne tavsiyelerin var?

  Şimdiden teşekkürler.

 27. Peki mahmut abi bir maruzatım var.

  Kız arkadaşım çok anaç birisi sadakatinden de şüphem yok fakat yetiştiğim yerden mi kaynaklı bilmiyorum kızın üzerinde sürekli kontrol sağlamaya çalışıyorum aksine o da kısıtlanmak istemeyen biri. Geçen kız arkadaşıyla buluşacaktı alkollü bir yerde oturduğunu söyledi olabilir dedim mesajlaşma devam etti, ben eve gittiğini sanmıştım ama saat te eve geldim diye mesaj attı. Tepki vermemem gerekir miydi bilmiyorum ama içim içimi yiyeceğine tepkimi gösterdim o da ne var sen de çıkıyosun ya dışarı bana güvenin mi yok türünden şeyler söyledi. Ee kıza güveniyoruz diye hiçbir şeyine karışmayacak mıyız yani? O zaman da ilgisiz olmandan dolayı soğuyorlar zaten. Seven erkek kıskandığını nasıl belli etmez? Bir de şu var eski erkekleri dedelerimizi övüyoruz maskülen diye ama aynı kıskançlığı biz yapınca neden handikap oluyor bu?

  1. Siz dedeleriniz kadar maskülen değilsiniz ki kızlar size maskülenmişsiniz gibi davransın. Maskülen adamların kızların ilgisizlikten soğuduğundan bahsettiğini duymadım ben. Ya da belli etmelerle ilgilendiğini. Sürekli ergen kız gibi mesajlaştığını. vs …

   1. Fakat şu da var ki dedelerinizin zamanında böyle sevgililik gibi zayıf bağlar yoktu. Ya da hatunlar size sen yaparsan ben de yaparım diyemezdi. Yani siz iyi olsanız bile devir kotu.

    Kadınlar bu aralar feminist eşitlikçiliği papağan gibi tekrarliyorlar. O nedenle alarm moduna geçmesem de bana sen yaparsan ben de yaparım diyen hatunu dikkatli değerlendirmeye alır ve eğer gerçekten bu kafadaysa yollardım. Erkekle kadın bu konuda aynı değil. Erkeğe güvense de güvenmese de kadın çocuğun kendinden olduğunu bilir. Erkek ise kontrolü elinde tutmazsa emin olamaz.

    Belli bir miktar kısıtlanmayacak hatun bir zahmet erkek arkadaş yapmasın.

 28. Erkekleri sürekli kullanmaya çalışan ve kız olmanın verdiği her türlü avantajı kullanan erkeklere şiddet uyguluyordu manyak.Gariplerde ses çıkarmıyordu.Çevresine topladığı erkeklere arada bir ilgi verip sürekli kullanan bu tür kızların amacı ne.Bana şakayla vurmuştu bastım tokadı konuşmadım geldi özür diledi.Bu manyak orospuların derdi ne ?Babası yurt dışında annesi ile ayrılmışlar.(sebebi bu olabilir mi?)

 29. Çünkü maskulen erkeklerin soy boylar kadar boş zamanı olmuyor 😀 Kızları soğutan şey 7/24 ulaşılabilir bir erkek olmak bence

 30. Bi kafede birkaç kişi oturuyoruz. Masa birleştirme gibi bir durum olacak, fazla samimi olmadığım, benden büyük biri, kaba bir şekilde “kalk oradan” diyor.

  Ben rahatsız oluyorum, yanındakiler biraz garip karşılıyor. İçimden “çocukla mı konuşuyorsun lan orospu evladı” demek geliyor ama diyemiyorum tabi. Sonuç olarak hiçbir şey demeden kalkıyorum.

  1. Ne yapmam gerekirdi?
  2. Bu tür ciddi olmayan ama rahatsız eden durumlarda ne yapılmalı?

  1. 1. Suratına boş boş bak ve sonra önüne doğru kafanı çevir, cool bir şekilde. Alfa vücut dilini koruyarak.
   2-Suratına bir yumruk çak.
   3-Böyle bir durumla başedemeyecek kadar ezik bir beta isen, bu siteyi terket.

 31. hocam bir bilgisayar mühendisi olarak günde kaç saat bilgisayar başında duruyorsunuz (iş yaparken bu site falan hariç) kendime uygun mesleği belirlemeye çalışıyorum da daha çok saha adamı gibiyim ama bilgisayarın da önü çok açık

  işin özü hocam hiçbir mesleği kendime yakın bulmuyorum bu konuda tavsiyeleriniz, fikirleriniz var mı?

  1. Yazılım geliştirme oranım çok azaldı ama günde ortalama 7 – 8 saat bilgisayar başındayım. Gezip toplantı yapmadığım günler.

  2. Seçeceğin alana göre değişir, yazılım için iş yaparken 8 saat, tabi kendini geliştirmek istersen evde de bi 4 saat falan geçiriyorum mesela. Asla yeni şeyleri öğrenmekten sıkılmam bu sene kullandığım teknolojiyi 3 sene sonra bırakırım diyebileceksen. Tavsiye ederim, yoksa bir işyerinde takılıp kalır ve kariyerini geliştiremezsin.

 32. “Cevap basit; kadınlar beta olarak algıladıkları fakat alfa vücut dili sergileyen erkekleri küçümserler. Bacaklarını açarak oturmak erkeklere has bir davranıştır. Kadınların bilinçaltı bunu seksüel fırsat sunan bir erkek davranışı olarak algılar, fakat altbeyinleri ise buna hipergami filtresini uygular.”

  Buna (yani bu çamaşır suyu mevzusu hakkında) katılmıyorum. Çünkü buradaki erkekler kadına yürümemiş ve büyük ihtimalle bu kadın bu elemanları ilk defa görüyor. Bilinçaltının ve/veya hipergaminin bu arkadaşları tehdit olarak görme ihtimali yok yani. Kadın her neye triggerlanmışsa bacağını açan erkeklere saldırmış, feminist bir kadın olduğuna göre herhalde maskülen davranışlar gösteren erkeklere sinirlenmiş haspam, ama dediğim gibi bu kadının hipergamisinin tehdit altında olduğunu düşğndüğünü zannetmiyorum. Ben olsam kadına bulaşmazdım zira “bir kadın ağlasa da biraz adam dövsek” mentalitesine sahip beyaz şövalyeler etraftayken ve haberlere “Bacağını açan saygısız eleman kendisine tepki gösteren kadına şiddet uyguladı” diye çıkma riski varken kendimi riske atamazdım, eğer Sigmalık (Alfalık,betalık ve betalığın alt kategorileri bana ters, grup lideri veya itaatkar olmayı sevmiyorum.) tersini gerektiriyorsa bilgilendirin.

  Bu arada Lambda erkek diye birşey varmış, eğer İngilizcem kıt değilse ve yanlış çevirmemişsem olay şu: Bu adamlar hiç bir geleneksel (gelenekseldem kastım burada anlatılanlar feminiklerin dayattığı değil) kuralı umursamıyorlar kuralları kendileri belirliyorlar. Ayrıca ortalamanın 10 katı hatunla yatıyorlarmış (ki Alfa ve Sigma’lar ortalamanın 4 katı ile yatıyormuş). Diğerlerinin fikirlerini de bekliyorum.

  Tanımı inglizce bu: Those men who have quite literally no interest in conventional male-female sexual relations. They clearly have their own hierarchy of sorts, but I can’t say that I know much about it other than it appears to somehow involve youth, free weights, and mustaches.
  Lifetime sexual partners = 10x average+»

  Bu da benim kişisel sorum: Sigma olmak isteyen birinin Red Pill’den öğrenmesi gereken şeyler nedir?
  Sigma’lara benzeyen özelliklerim şunlar (birkaç internet sitesinden ve ekşiden karma bilgilerle derledim, bu işin üstadı varsa anlatırsa sevinirim):
  -Yanlız takılmayı seven biriyim (asosyallikten değil, canım istediği zaman sosyal faaliyetlere de katıldım ama çoğunlukla yanlız takılırım)
  -Kendimi kimseye kanıtlama ihtiyacı duymuyorum, ezik olduğumu düşünen varsa hayatımdan siktirip gidebilir ve zamanını bir ezikle harcamayabilir mentalitesindeyim.
  -Kadınların ilgisini istemememe (Şimdi bunu açmak lazım yoksa iş eşcinselliğe kadar gidebilir: Sınıf ortamında bile sırf “gizemli” havam var diye benimle tanışmak isteyen kızlar var) rağmen bazıları fazla ilgi gösteriyorlar (Ciddiyim, sürekli beni taciz eden kızlar vardı Allah’tan kurtulduk.)
  -Kendimle ilgili işlerde sorumluluk alırken grup işlerinde sorumluluk almam
  -Zeki olduğumu düşünen çok insan var, matematik sorularının cevabını söylediğimde herkes “dur lan daha çözmedik” diye tepki veriyor mesela ki bunların arasında en tembelinden en ineğine herkes var.
  -Kurallara uymayı sevmem çünkü çoğunun insanları zayıflattığı düşüncesindeyim. Ha RP gibi kuralları gibi insanları güçlendirecek bir kural ise sorun çıkarmam.
  -Modayı sevmem, bir gün lüks giyinmişim bir gün 25 liralık t-shirt farketmiyor benim için.
  -Manipülasyon konusunda iyi sayılırım, başımın derde gireceği şeylerden az zararla kurtardım kendimi çoğunluka. Götüme girenleri de oldu ama overall olarak iyiyim.
  -Etrafımdaki olayların genelde farkında olurum, “observing” denilen olayı çok yaparım.,

 33. Mahmut abi selam.
  2 erkek 2 kız takılınan grupta arkadaşın hoşlandığı bir kız var.Samimiler 1 aydır grup olarak takılıyorlar.Kız arada ilgisini göstermiş ama bizim oğlan yürüyemedi, değerlendiremedi.
  Bugün gittim arkadaş gibi olmuşlar kızla maalesef.Ama kız da çok sessiz az konuşan tiplerden.
  Ben next dedim arkadaşıma çünkü kızla arkadaş olmuşlar dediğim gibi.
  Ama aklımda kaldı böyle kızlar nasıl konuşturulabilir?Arkadaşım kendinde gizem bırakmadan, grupta konuşmanın %80 ini yaptığı için mi kızı bu hale getirdi bilmiyorum.
  Yardımcı olursan sevinirim, kolay gelsin.

 34. Tinder hakkında birkaç algoritma araştırması yaparken buraya denk geldim. Çok bileğimi ve etkili makaleleriniz var. 2 gün önce tinder da bir hatunla eşleştim . Kıza yazmadım 5,6 saat sonra kendisi nbr diye mesaj attı ve iletişim başladı. Birkaç yazışma sonrası fotoğraf koymadığı için instagramı verdi. Kısa az Mesajlar 2 gün sürdü.

  Dün kendisine müsait olduğun bir vakitte Görüşelim mi dedim ( sitenizde okuduklarıma göre hata yapmışım ) Olur neden olmasın dedi.

  Ertesi günü yine instagram üzerinden yazdım bir iki mesaj sonrası durum şöyle ;

  – nasılsın
  Kız – iyim evde oturuyorum sen
  – birtakım işler vardı onları hallettim bende eve yeni girdim.
  – evde sıkılmıyor musun
  Kız – Yoo
  – dışarı çıkarız belki diye söyledim.
  Kız – davet etme şeklin ilginç.
  – hmm nasıl ilginçti
  – samimi bi yaklaşım gibiydi aslında.

  Bir takım hatalar var evet bu da bazen yakışıklılığımın rahatlığından geliyor iddialıyım o yüzden dikkat etmiyorum Önemsemiyorum olursa olur diyor devam ediyorum. Ama burada konularınızı okuyunca bu sohbet hakkında görüşlerinizi almak istedim.
  Daha iyi cümlelerle yürümeye devam etsem mi 😊

  1. Temel olarak dominant davranmıyorsun (dominant dedim dikkat et, despotluk değil liderlik demek).

   dışarı çıkarız belki diye söyledim. Hadi gel şu saatte şuraraya gidelim (mi) gibi sorman lazım. Bazıları gidelim diyeceksin “mi” diye sorulmaz diyecektir ama önemsiz ayrıntı. Önemli olan, liderlik olan kısım, senin yeri, saati ve mekanı ayarlaman.

   yakışıklılığımın rahatlığından geliyor iddialıyım o yüzden dikkat etmiyorum Bu tür ego sıvazlayan mazeretlere dikkat edin. Fazla önemsemeyin tabii de, önemsemiyorum diye bir şey yok. Önemseyeceksin. Ama yaptığın hataları düzeltmekten böyle yakışıklıyım, iddialıyım gibi ego okşamalarıyla sakınma.

   1. Çok ilgi görüyorum hem işim de kolaylaşıyor ama bu kız tam da sizin buralarda bahsettiğiniz derin ayrıntılara dikkat eden bir tip çıktı.

    Peki son yazdığımı okudu ve dönüş yapmadı. Bu durumda bekleyeyim mi tekrar bir nbr diyecek mi ? Yada bir süre sonra ben mi yazayım. Bir cümleden büyük hata olduğunun farkındayım şuan bunu kaybettim mi ?

    1. Dominant maskülenite yoksa yakışıklılık sadece sonradan suratına kapatılmak üzere kapı açar.

     bunu kaybettim mi Senin olmayan şeyi kaybedemezsin, daha değerini bilmediğin kızı kaybettim mi diye sormazsın. Kullandığınız kelimelere dikkat edin. Hem çok ilgi görüyorken neden önemli ki bu? İlgi cinselliğe dönüşmüyor mu?

     Kızın mesajını gördükten sonra ne yazmasını beklediğini anlamadım? Bir şey teklif etmemişsin, “samimi bi yaklaşım gibiydi aslında” diye teslimiyetle karışık bir şeyler gevelemişsin, şimdi kız buna ne desin? Reddedilmeyi göze alıp kızı gün – yer – saat bir yere davet et. Muhtemelen seni unmatch edecek ya da cevap vermeyecek ama bu dert değil. Teklifini yap, sonra olumsuz ise NEXT et geç.

     1. Evet haklısınız. Erkek olarak farklı bir düşünce yapımız varmış bayağı farkındalık oluşturuyor siteniz. Ayrıca şuna da belirteyim çok daha basit anahtar kelimeler ile sitenize yardıma ihtiyacı olan kişileri de çekmelisiniz. Örneğin tinder işleyişi hakkında Bilgi edinmek isterken kendimi hazinenin içinde buldum. Daha sıradan basit cümleler anahtar kelimeler kullanıp bilgi edinmek isteyen erkekler örneğin atıyorum kız tavlama, kızı nasıl elde edebilirim tarzında keyworldler ile gerçekten ihtiyacı olan kişilere melhem olacaktır. Konu başlıklarınız Google search da aranacak cinsten değil. Tag eklemek faydalı olacaktır. Sitenize hep mobilden girdim 10 yıllık webmaster geçmişim var PC’den girip incelemedim ama böyle bir tavsiyede bulunmak istedim.

 35. Makale de “numaranı ver “ demiş bu cümleye olumsuz birşey dememişsiniz. Az önce yine gir kıza yazıyordum bu kısım aklıma geldi. İşteydi iş yerini sordum. Yakın bir yeri gösterdi tam adresi söylemedi. Kendisi danışma da çalışıyor. Birazdan oraya gelip Banu danışmaya lütfen durumu ile karşılaşmassın dedim. Buna çok güldü birşeler söyledi ve deli 🙂 vs dedi. Bende hemen ardından numaranı ver whatsapptan yazarım dedim ama

  Numara ver denmez Whatsap’ın var mı diye sorulur ne bileyim vs vs sonunda da bu saatten sonra zor görünüyor dedi. Numaranı verir misin desem yarın gün içi buluşuyorduk 🙂

 36. Selam mahmut abi.
  Maskülen, olgun bir kişilik çoğu kişide -yaşadığımız yüzyılda- 28-30 lu yaşlarda tamamlanıyor gibi bir görüş var, sana göre de bu böyle mi bilmiyorum.Bu yaşta insanlara bakınca, mesela biz 20 li yaşlı erkeklere göre daha ağırbaşlı, daha az kendisiyle dalga geçen, belirli bir mesafede dalga geçebildiğin biri oluyor.Bu benim gözlemim.Biz de bu tip erkek modeline doğru evriliyorsak bunu hızlandıramaz mıyız? Demek istediğim doğru davranışları tekrar ederek “yapana kadar yapıyormuş davran” olayındaki gibi alfa davranışları öğrenebilir miyiz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *