Metroda Bacaklarını Açanlara Çamaşır Suyu Dökmek

metroda bacaklarını açanlara çamaşır suyu dökmek

İnsanlar, metroda bacaklarını açarak oturan(*) erkeklerin kasıklarına çamaşır suyu döken Rus feminist haberinin linkini bana atıp duruyorlar.

Öncelikle, kadının bunu videoya aldırmasından ve erkeklerin nihai tepkilerini asla görmediğimizden dolayı, bunun koordine bir çalışma olduğu aşikâr.

Bazılarıysa, kadının troll olduğunu ve olayın da feminist bir mesaj vermek için kurgulandığını söylüyor. Bu adamlar sinirlendiklerinde neler olduğunu göremiyoruz ama kadın eğer bunu New York metrosunda yapsaydı ilk denemesinde birkaç dişini kaybederdi.

Buna rağmen, bir erkeğin bacaklarını açarak oturma tandansını kadınlar neden kendilerine yapılmış bir “hakaret” olarak algılıyorlar bu kadar acaba?

Bu erkeklerin çoğu başkalarının kişisel alanını işgal etmiyorlar, bazıları sadece tek başına oturuyor ve üstelik tren dolu bile değil.

Bu şekilde oturup “bencilce yer işgal ettikleri için” sadece erkeklerin birer dallama olduğu savı bence bir saçmalık. Özellikle de, çantalarını ve alışveriş torbalarını 2-3 koltuğa yayarak oturan kadınları sürekli görüyorsanız. Öyleyse, bacaklarını açarak oturan erkekler konusu da neyin nesi böyle?

Cevap basit; kadınlar beta olarak algıladıkları fakat alfa vücut dili sergileyen erkekleri küçümserler. Bacaklarını açarak oturmak erkeklere has bir davranıştır. Kadınların bilinçaltı bunu seksüel fırsat sunan bir erkek davranışı olarak algılar, fakat altbeyinleri ise buna hipergami filtresini uygular.

Kadın için, beta olduğunu bildiği fakat kendini alfa olarak onaylatmaya çalışan bir erkek kadar aşağılayıcı bir şey yoktur. Bu, kadının limbik zihninde kökleri çok derine dayanan bir buyruktur; çünkü bu davranış sahte bir görünüşe dayanarak kendisiyle çiftleşme teşebbüsü olarak algılanır.

Evrimsel geçmişimizde, kadının hipergamik filtresini kandıran bir erkekten hamile kalması kadar kadının hayatını zarara uğratan bir şey olamazdı: Kendini alfa olarak tanıtan fakat kadını hamile bıraktıktan sonra beta olduğu meydana çıkan bir erkek.

Kadınların hipergamik filtreleri sahte alfaları ayırt edecek hassaslıkta evrimleşmiş olmalıydı ve bu üreme stratejisini benimseyen her şarlatan aslında kadının hayatını mahvetmeye teşebbüs ettiği için en kötü cezayı hak edecekti. Sahte alfalar, kadınlar için birer varoluşsal korku haline geleceklerdi.

Basit anlatımıyla, kadının kendi seksüel stratejisini kandırmak beta bir erkeğin hilekar fakat akıllıca bir stratejisidir. Çocuk büyütmek hayat boyu devam eden bir beklenti olduğu için bu aslında kadının hayatına yapılan bir saldırıdır. Erkek, kadının hipergamik tercihlerini kontrol altına almaya cüret etmektedir.

David Beckham manspreading
“-Kızlar, David Beckham’a da çamaşır suyu dökecek miydik?”

Böylece, bir Rus metrosunda 2018’e ileri sardığımızda, bacaklarını açtığı için erkeğin kasıklarına çamaşır suyu döken bir kadın görürüz. Kadın, erkeğin genital bölgesini bu şekilde sergilemesinden rahatsızlık duyar ama bunun nedenini tam olarak size açıklayamaz.

Fakat aslında ilkel altbeyni, bilinçsizce bacaklarını açan beta erkeği, kendine ve hemcinslerine alfa olarak yutturmaya çalıştığı için, lakayt bir tavırla cezalandırmaktadır.

(*)manspreading: erkeğin bacaklarını açarak oturmasına yabancı ülkelerde feministlerin taktığı isim.
__
çeviri: Yin
Rollo Tomassi

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Yin

🔴 "ɪғ ᴛʜᴇ ᴛʀᴜᴛʜ sʜᴀʟʟ ᴋɪʟʟ ᴛʜᴇᴍ, ʟᴇᴛ ᴛʜᴇᴍ ᴅɪᴇ." - - - - - - - - - - - - - - - - - - ➡️twitter: LiberMagnus_ -

137 thoughts on “Metroda Bacaklarını Açanlara Çamaşır Suyu Dökmek”

 1. güzel bi yazı fakat sormak istediğim “kadınlar beta olarak algıladıkları fakat alfa vücut dili sergileyen erkekleri küçümserler” derken şimdi ben gerek okul gerek mahallede betanın tekiydim şimdi ise gene yol katettik buraları okuyup pratik yapa yapa her zaman kızların gözünde beta olarak mı kalacağım ?

  1. kızları siktir et,kendi gözünden kendini gördüğün kişiye inana kdr öyle kalacaksın..iyi yada kötü kendinden şüphe duymayacak seviyeye kdr..

 2. Guzel bir yazi,ulasimda hep metroyu kullanirim ve kirmizi hapi ogrendigimden beri(8 ay)bu sekilde oturuyorum ve acikcasi kimin ne dusundugu umrumda bile degil bunu yaparken 😀 Bazi kizlar rahatsiz oluyor,bazilari ise iyi karsiliyorlar.bu “alfa davranisi sergileyen beta” olayinda “alfa davranisi sergileyen alfalasan erkek” konumuna nasil gecilebilir beyler

  Feministler ozellikle Rus ve Brezilyali bayanlarin akillarini kirletmeye tenezzul ediyorlar,liberal soya oglanlari ve instagram gibi beta dolu platformlar boyle guzel ve feminen hatunlarin bol oldugu ulkeleri etkilemeye calisiyor.Umarim bu feminizm denen beyinsizlik Asyaya yani av sahama ugramaz 🙂

  1. Valla hocam ben hep böyle oturuyorum ve burada öğrendiğim alfa duruşu özellikle sergiliyorum,feminist toksik kezbanlarin ne düşündüğü umrumda bile değil.

   Eksisozlukte erkek! feministlerin yorumlarını okudum ve yarildim 🙂 ,videodaki kız bence bu batıya giden ve oradaki dejenere kadınlardan etkilenerek kafası karışan Rus kizlardan olsa gerek.

 3. Evet bayagi bir alakasiz olacak ama bir soru kafami kurcaliyor ilginc geliyor.Insanlarin sahip oldugu fetisler bir zayiflik belirtisi ya da öz saygıya zarar veren seyler midir yoksa varligi kabul edilebilir dogal seyler mi?

 4. Saçma sapan .
  Şimdiye kadar bacağını açan erkekleri , en ufak bir farkedecek kadar rahatsızlık duymadım , yani farkında bile değildim ta ki gündem olana kadar .
  Sonra bu konu gündeme geldi ve cidden bundan/ erkeklere engel olunmasına çalışılmasından inanılmaz utanç duydum , ve anlam da veremedim .
  Bu yazı da saçmalık kadınları sürekli şöyleler böyleler kategorize etmeyin feministlerin size yaptığını siz de kadınlara yapıyorsunuz.

  19-20 yaşlarımda annemle bir tv programı izliyoruz bir adam psikolog Veya jinekoloji doktorunu aradı ve ona “ karısı ile hasta olduğu için cinsel ilişkiye giremediğini ve defalarca çok ihtiyaç duyduğu halde onu yine de aldatmadığını söylemiş bulundu .
  Aman Allah’ım sunucu öyle bir azarladı ki , sen nasıl olur da aldatmamayı lutuf gibi söylersin bir de ihtiyaç duymuş unuttum ama koskoca kadın adamı erkekliğinden utandırdı ve adam sustu kaldı , yine orda gidip sunucuyu boğasım gelmişti, daha yakınlarda ölen karısına aşkını anlatıp hemen arkasından bir kadına ihtiyaç duyduğunu ve evlenmek istediğini söyleyen yaşlı dedeyi bir şekilde tuhaf betimlemelerle “hain”(aşkına ihanet etmiş) ilan edip adeta sosyal medyada linç ettiren adama binlerce hak veren yorum arasında öfkeyle karşı çıkan bir sürü yorum attım engel yedim. Ve tek kişi de bendim.

  aklı/dişiliği gerçekliği zehirlenmemiş kadınlar da var aklı/erkekliği/gerçekliği zehirlenmemiş erkekler de .
  Yine de tüm kadınlar böyle erkek düşmanı gibi bir algınız varsa ve devam edecekseniz de siz bilirsiniz

  1. Başıma bir şey gelmeyecekse, hanımefendiye katılıyorum. Feministler gibi kadın milletini yekpare bir grup gibi ele almak ve özellikle de feministleri kadınların temsilcisi sanmak (feministlerin yaptığına kadınlar yapıyor) demek, feministlerle aynı çizgide buluşmak demektir.

   Birileri şimdi ama abi AWALT diye soracak. AWALT hipergami ile alakalı ve feminenin maskülen olana pozitif tepki verip maskülen olmayana negatif tepki vermesi üzerine kurulu. Buradaki dinamik, maskülen olana negatif tepki ve doğal feminen dürtüleri, travma sonrası erkek düşmanlığınca bastırılmış kadınların politik hareketleri.

   ABD ve İngiltere gibi feminizme boğazına kadar batmış ülkelerde bile anketlerde “kendinizi feminist olarak tanımlar mısınız” sorusuna evet diyen kadın oranı 7%. Emin olun erkekler içindeki oran daha az değildir. “Kadın erkek eşit mi” sorusuna ise kadınlar 90% evet diyor. Bunun anlamı şu :
   – Feministler kadınları temsil edemezler zira hem onlarca seçilmiş temsilciler değil, kendi hasta ruhlarının hıncıyla ortaya atılıp bağırıp çağıran aktivistler.
   – Feministler kadınları temsil edemezler zira kadın nüfusunun 10%si bile feminist değil.
   – Sorsan feminizm güzel şey diyen hatunların kastettiği genelde kadın – erkek eşitliği.

 5. Yakında birisi çıkıp “Rollo bunamaya başladı beyler zaaaXD” yazacak diye bekliyorum ama feminizmin ve açık hipergaminin küresel bir salgın gibi fütursuzca yayıldığı, hukuka, medyaya, akademiye, siyasete istikrarla nüfuz etmeyi sürdürdüğü bu çağda şunun farkında değilsiniz betaoğlanlar, bunlar iyi günleriniz.

  Alfaların şimdilik çoğunlukla böyle bir derdi yok, Henry Cavill’in geçenlerde metoo hareketini eleştirip “bu devirde tecavüzcü sayılmadan bir kadınla konuşmaya çalışmak gittikçe zorlaşmaya başladı” demesini saymazsak eğer. Böyle dediği için de feministlerin lincine uğradığını ve sonradan özür dilemek zorunda kaldığını unutmayın. Kırmızı hap farkındalığın yoksa, alfa malfa dinlemezler adamın kariyerini iki günde alaşağı ederler.

  1. Yin bu konuda seninle tamamen farklı düşünüyorum. Buradaki dinamik, kadınların kendilerine yürüyen ya da yön vermeye çalışan betalara karşı göstereceği tepkideki dinamikle aynı değil.

   Öncelikle bu manspreading kampanyasını kadınların yaptığını söylemişsin ama bu kampanyaya kadın desteği ne kadar? Benim gözlemlediğim, bu tür erkek düşmanı kampanyalar gibi bu da radikal feministlerin erkeklere açtığı bir savaş. Diğer kampanyalarda olduğu gibi erkek nüfusunun çok küçük bir yüzdesinin yaptığı bir şeyi (bacaklarını yanındakini rahatsız edecek kadar açıp oturmak) alıp en ufak bacak açmayı (ki orada taşak taşıdığımızdan hepimiz az çok açarız) ya da maskülen oturmayı hedef alıyorlar.

   İkincisi, böyle şeyler şimdilik alfaları etkilemiyor demişsin ve Süperman’i istisna gibi söylemişsin. Ama benim gözlemim tam tersi. Özellikle tecavüz iftiraları genelde üniversitenin atlet, alfa erkeklerini hedef alıyor ve bu erkeklerin alfa gibi davranmaya çalışan beta olmalarından değil, alfa seks sonrası beta güvenlik – ilişki sağlamamaları gibi nedenlerle onları cezalandırmak üzere ortaya atılıyor.

   Bu tür kampanyaların hedefi erkeklik. Evet, MeToo ilk bakışta uslu mavi haplıların kadınlara yürüme cesaretini kırarak onların yaratabileceği “rahatsızlığı” ortadan kaldırmak üzere bir hareket gibi görünüyor. Bu boyutu var ama ek olarak kadın dual stratejisi sadece “beta bana yanaşma, alfa gelsin” değil “alfa bana yanaş ama kal ve beni besle – koru” ve bu konuda da kırmızı haplı erkekleri cezalandırma boyutu da var. Tekrar ediyorum, bu kampanyaların hedefi erkeklik. Senin David Beckham’ın ya da Joe Rogan gibi adamlara bulaşamama sebepleri, onlardan fiziksel olarak korkmaları yoksa alfa falan olmaları değil.

   Bu yazıda varsaydığın, bu feministlerin, ortalama feminen kadınlarla aynı tutman. Bu feministler, erkek olan her şeye tiksinti ile bakan kadınlar ve örneğin maskülen – alfa erkeklere de feminen tepki vermezler, ya da daha doğrusu vermeyebilirler. Böyle bir hatunu tek gecelik yatağa atsanız, içindeki feminenliği o gece ortaya çıkarırsınız belki ama sabah uyandığında sizden tiksinip size tecavüz iftirası atma ihtimali vardır. O yüzden ben alfa karakterliyim, bunlar beta oğlan derdi havasına girersen eninde sonunda böyle şeyler seni de ısırır.

   1. Dikkat ettiysen yazı benim değil, Rollo’dan çeviri, dolayısıyla yazıda benim varsaydığım bir şey yok. Ama bu yazıyı gördüğümde, buralarda bir kenarda durmasında fayda olduğunu düşündüğüm için çevirdim.

    Yorumda da, bu davranış özelinde, feministleri ortalama feminen kadınla aynı tuttuğuma dair bir ifade yok, hatta bilhassa “kadınlar” demekten kaçınıp feministler demiştim.

    Feministlerin oranı %10’dan fazla değil ancak uzun yıllardır saydığım alanlarda hacimlerine kıyasla etkinlikleri fazla ve bu etkinlikler yavaş yavaş, yedire yedire norm halini alıyor, bunun niceliksel bir konu olmadığını çoktan anlamış olmak gerekti. Bu her şeye sirayet ediyor, hukuktan sinemaya kadar. Feminizme nicelik gözünden bakmak, sirayet ettiği alanlara baktığımızda, geçersiz bir argüman. Feminizmi de radikal-soft diye ayırmak da aynı rehavetin sonucu. Her etkinin 2 adım değil 12 adım sonrasını düşünme gerekliliğinin olduğu bir yüzyıldayız ve erkekler olarak görüş mesafemizi kısma lüksümüz yok, aksi takdirde bunun sonuçlarından da şikayet etme veya son dakikada çare aramak gevşeklik olur. Sonuç olarak, “bunlar üç-beş çapulcu” söylemini desteklemiyorum, doğru da bulmuyorum.

    Ama bu tabii ki tüm kadınların bu videodaki feminist gibi, veya Femen örgütündeki manyaklar gibi işi saldırganlık boyutuna dökecek kadar beyinlerinin çürümüş olduğu anlamına gelmiyor. Erkek düşmanı olmayan ve feminen kadınlar elbette varlar. Fakat burada yine temel bir kavram karmaşası var. Gördüğüm kadarıyla Rollo’nun doğru anlaşılamamasının sebebi de bu karmaşa (7-8 twitte meram anlatmak yerine sitesinde bir yazı yazsaydı bu konuyu daha ayrıntılı açardı şüphesiz). Bu karmaşa halen AWALT konseptini çözümleyememekten kaynaklanıyor ve bunun karşısına da NAWALT konsepti konuluyor. Rollo, aşırı uçtaki bir eylemin köklerinin dayandığı evrimsel boyutu özetlemiş. Buradaki AWALT mesajı, her kadının, manspreading yapan erkeğe çamaşır suyu dökmek isteyeceği değildir. Ancak her kadının alfa taklidi yapan betalara karşı bir filtre mekanizması vardır, AWALT budur. Shit testler bu mekanizmanın bir parçası örneğin. Ve sanırım hiçbir erkek bu sitede, “NAWALT, tüm kadınlar shit test yapmaz” demeyecektir. Yani “tüm kadınlar erkeklere böyle düşman değildir” argümanı bir Nawalt argümanı değildir, aynı “tüm kadınlar erkeklere düşmandır” argümanının bir Awalt argümanı olamayacağı gibi. Bunu anlıyorum ve anlatmaya çalışıyorum. Awalt’ın, kadın davranışının evrimsel mazisine dayanan bir kavram olduğu unutulmamalı.

    Metoo hareketinin genel olarak mavi haplı alfaları hedef aldığının elbette farkındayım. Şimdilik alfaları etkilemiyor değil, çoğunlukla etkilemiyor dedim, arada fark var. Henry Cavill de bir istisna değil bir örnek, yanlış ifade etmişim. Ünlüler dünyasında doğrudan etkilenenip basına malzeme olan 40-50 adam var, hadi 100 olsun. Ama hafife almak için demiyorum bunu, dediğim gibi, nicelik konusu değil bu. Velhasıl, konu hafife alınacak bir konu değil. Burada dün “abi bi kız var” tipi sorular soran bugün “I know kung-fu” kafasındaki gaza gelmiş betaoğlanların “saçma yha :ss” diye kestirip atmaları da fazlasıyla yüzeysel.

 6. Bi kafede birkaç kişi oturuyoruz. Masa birleştirme gibi bir durum olacak, fazla samimi olmadığım, benden büyük biri, kaba bir şekilde “kalk oradan” diyor.

  Ben rahatsız oluyorum, yanındakiler biraz garip karşılıyor. İçimden “çocukla mı konuşuyorsun lan orospu evladı” demek geliyor ama diyemiyorum tabi. Sonuç olarak hiçbir şey demeden kalkıyorum.

  1. Ne yapmam gerekirdi?
  2. Bu tür ciddi olmayan ama rahatsız eden durumlarda ne yapılmalı?

  1. O zaman “lütfen demedin” ya da “çocukla mı konuşuyorsun” deyip kalkmayacaktın ya da sallana sallana kalkacaktın. Geçmiş gitmiş ama.

  1. Valla tipinden alip o suyu kendi kafasindan asagi boca etmeyecegini kestirdikleri herkese yapabilirler bunu. Bana yapsalar ben alir o siseyi suratina bosaltirim mesela. Orospunun suratina bleachshut. Bunun kurmaca oldugunu dusunuyorum zira Rusyadaki abiler genelde maskulen diye bir izlenimim var. Alirlar o siseyi o hatunun kafasina bosaltirlar.

 7. Gastronomi okuyup aşçı olabilirim. Rekabet olan bir sektör fakat yükselmek için çok çalışmak ve çok zaman ayırmak gerekiyor. Çalışırım ama en iyi üniversiteden mezun olsam da işe en dipten başlayacağım için çalışma saatleri çok fazla. Kendime zaman ayırmam çok zor.

  Bunun dışında veterinerlik ilgimi çekiyor. Rekabet az hatta hiç yok da denebilir.

  Sorum şu ki veterinerlikte rekabetin az olması ne kadar büyük bir dezavantaj?

  1. Talebi çok iş gücü arzı az olan işler eğer iyi de kazandırıyorsa iyidir. Rekabet eğer kazandırmadığı için yoksa o zaman sıkıntı.

 8. Böyle şeyleri feminazizmin sesi “bbc”‘de göremezsiniz, erkeklere yapılınca kimse saldırı demez tabii, protesto olur adı.

 9. Bu arada bbc’ye mesaj attım, yayınlayacaklarmı baalım.

  Ruhum kararıyor artık ya böyle şeyleri gördükçe, mgtow olasım geliyor.

 10. Abi merhabalar benim sorunum toplum içinde rahat hissedememek. Bunu yenmek için verdiğin tavsiyelere uyup ‘yapana kadar yapıyormuş gibi yap’ ı uyguladım kişiler arası iletişimi iyi yürütebiliyorum ama topuluğa karşı ne kadar denesem de o stres ve heyecan dinmiyor. En iyi olmak gibi bir dürtü var içimde örneğin topluluğa hitap ederken ufak bir yanlış cümle kursam hemen bir stres oluşuyor kendimi kasıyorum, toplululk ile aktiviteler yaptığım da çok oldu ama yine de dindiremiyorum heyecanımı ne yapabilirim?

 11. 3 kişiden dayak yedim.Benden kalıpca irilerdi.Biri yumruk attı.Bende vurdum vurduğumun yüzü morardı.Sonra İki kişi daha gelip yumruk tekme kafa geçirdiler.Ve olay ben bir kıza merhaba demiştim kız sevgilisine(kızı tanımıyorum bizim okuldanmış.SOKAKTA DEMİŞTİM) söylemiş.Bizim okulda bu elemanlar.Bana vurunca bende vurdum.Ama diğerlerinepek bir şey yapamadım olay okulda geçiyor. Okul çıkışı.Müdür çocuklar haklı merhaba diyemezsin dedi.Bu durumdan sonra ne yapayım.

  1. “Müdür; çocuklar haklı, merhaba diyemezsin… dedi”
   Şimdi böyle bir ülkede daygame yapmak;
   Güven
   Özveri
   Tecrübe ister.

   1. Merhaba dedi diye adam mı dövülür lan nasıl anasını satayım hiçbir mantığı yok.

    Öyle müdüründe taa…

    Bu tip haberler duydukça daygame yapmaya tırsar hale gelmiyo da değilim.

    1. Bende pek hasar yok teke tekte hakladığım için.Sorunda yok.Biraz özgüvende zedelenme oldu.İlk defa böyle bir şey başıma geliyor.O yumruğun değdiği yerlerdeki tatlı hafif ağrılar tarif edilemez.Dayak yemek bağımlı yapıyor.Atmakta öyle. Lise sonluyum daygame işini rafa kaldırdım 1 seneliğine.Yazın dövüş sporuna başlarım.Bu tür olaylarda kendimi savunsam yeter.Vücutta morarma yok o kadar darbe aldım tek yumruk attığım eleman mor geziyor.Diğeri 19 yaşında abisiymiş.Elimden bir şey gelmezdi.Bu olayın psikolojik bölümü hakkında tavsiye istiyorum.

     1. Psikolojinde ve özgüveninde neden zedelenme oldu anlamadım 😀 İbneyi mor göz gezdirmişsin hafif ağrıları da tatlı buluyorsun. Sıkıntı yok.

   1. İstanbulda değilim.Kocaelindeyim 😀.
    Özel okul olduğu için daha elemanlardan para koparıcak 2 sene sınıfta kalmış eleman.(19 yaşında)Diğeri 10.sınıfa gidiyor.Benim son senem.Adam bu şekilde düşündü heralde atsa bunları para kazanamıyıcak.Ben bu orospu çoçuklarıyla yüz yüze geliyorum bana koyan o.Bunlarla yüz yüze gelince ne yapmalıyım?

 12. Mahmut abi selamlar
  sorunum sakinliğimi koruyamam açıkçası tam orta yol nedir bilmiyorum.

  Hani bazen olur ya ortamda laf atışması falan
  Biri bi durumdan rahatsız olmuştur bunu karşıdakine (Hayırdır kardeşim böyle böyle demişsin noluyo) tarzı ithamlarda bulunurken karşıdaki suçlu olmasına rağmen sırıtarak siklemeyerek taşak geçerek cevap veriyorsa açıkçası bu durumlarda sakin kalamıyorum.

  Genelde adama ben niye böyle yapıyon vs dediğimde beni bugta bırakcak salak salak cevaplar vermesi bir de ortamdakilerin puhaahaha diye gülmesi örnek olabilir.

  Zaten önceden bişey yapmış ki sinirlendirmiş beni
  Haliyle ben gidip ona nolduğunu sorup olayın astarını anlatmasını beklerken veya özür dilemesini beklerken
  pişkin pişkin tavırlara girip siklememesi ayar ediyo

  yani her olayda sakinliğini koru sinirlenme derler buna lafım yok doğrusu bu aslında.

  öyle gergin ortamda çocukça laf dalaşına girmekte saçma geliyor
  öyle bi laf ediyo ki bugta bırakıyo bi de zaten yaptığına sinirlenmişim ikisi de eklenince kavga ortamı oluşuyor.

  Örn:
  Arkamdan konuşmuş diyelim.
  B:Arkamdan konuşuyomuşsun sen şunu şöyle yapıyon da noluyo
  O:Ebenin amı oluyo hakjchlabgckaj

  Örnek saçma olabilir aklıma ilk bu geldi.
  Adama zaten sinirliyim bide derdin ne senin derken böyle ibnelik yapması daha da dumur ediyo

  Kavgayı ben başlatınca sanki yanlış yapmış gibi hissediyorum.

  Düşünceleriniz neler?

  1. Genelde adama ben niye böyle yapıyon vs dediğimde beni bugta bırakcak salak salak cevaplar vermesi bir de ortamdakilerin puhaahaha diye gülmesi örnek olabilir.

   Buna örnek versene biraz

   1. Örnek olarak olur ya laf sokma durumunda falan bi laf eder göt gibi kalırsın cidden ters köşe yaptigi icin millet de güler.
    Durduk yere saglam laf sokar diyecek cevap bulamam mesela bu olabilir

    Kisaca anlik laf sokmalarda kitleniyorum
    Sonradan diyecegim şey aklima ya geliyo ya da o da gelmiyo

  2. Erkek shit testlerinde yazdık. Burada ince zekanı çalıştırıp karşındakini psikolojik olarak yenemiyorsan (genelde son alay eden sen olarak) ve daha da kötüsü bu zayıflığını fiziksel şiddetle dengelemeye kalkarsan, diğer erkekler seni takım içinde güvenilmez – zayıf halka diye yaftalarlar ve hayatta geri kalırsın.

   1. Ben böyle düşünmüyorum tam olarak. Olay bütün erkek grubunun bu hareketi yapmasıysa evet dediğin doğru olabilir ama bir kişi ise bu daha çok ”zorba” yazısının konusu olur. Onu döversen ya da diklenip dayak bile yersen bundan sonra olay çıkarmaya isteği kalmaz. Dal gitsin piçe.

   2. Mahmut Abi lütfen bu erkek shit testlerini anlatırken
    “Sanki Özel Kuvvet takımına yeni gelen bir çömeze yapılanlarmış gibi bahsetme “

    Birkaç asalak beyinsiz herif,kendi halindeki gence yumruk atıp taşak geçecek küfredecek

    Genç de diyecek ki;

    “Beni test etttiler o zaman oyuna göre oynayalım mı “ diyecek bunu mu bekliyoruz ondan ?

    Tepkisini koyması

    Kendini savunması

    shit test OLAMAZ

    kaldı ki bu gençlerde yani lise ve altı için diyorum

    Görmezden geleyim siklemeyeyim derseniz daha da madara olursunuz.
    Geneli kavgadan anlayan asalak sürüsü bu tür frame kontrol hatalarına girmeyin bence

    Ama bunun ayarı var tabi

    Mesel savaş cebeci laf attı Cenk Hocaya, cenk gitti ortalığı dağıttı

    Savaş da zerre umursamadı onu.

    Yada Alfa Alfa diye örnek gösterdiğimiz adamlar ona buna hakaret davası açıyor

    Adam lider alfa peki neden

    “Görmezden geleyim, ben kim onlar kim amk ?” Diye düşünmüyor da

    Gidip dava açıyor

    Kafalara bak ya harbi komik

    1. Sporcusu , İş adamı , Sanatçısı

     hepsi aynı

     “Umursamayayım bunlar kim amk” diye düşünmüyor çoğu

     Narsistler çoğu eleştriye tahmmülleri yok üstüne küfre zaten yok

     Yoldan geçen adam “Ana avrat”
     sövse ona da
     dava mı açacağız amk

     Milyoner bu bahsettiklerim insanlar

     Neden aylık 2-3 k belki daha az alan adama hakaret davası açar çok önemli değil onun için demek isterdim ama konudan sapmamayım

     Gençler Sınırlıarınızı çizin koruyun

     Herkese Her şeye karşı

     Lise zamanlarımda “ben siklemem hacı gibi tipler “ iyice taşak oğlanı olup arkalarından gelen dedikodularını ARTIRDILAR

     Değişmeyen şeyler

     1. Bir amaç uğruna beraber değiller

      Mesela Askeri Tim değil,
      basket takımı değil

      Bu aptal serserilerim lafının altında kalmak “shit testi geçmek” midir

      Harbi bu mudur Mahmut Abi

    2. Ben ne diyorum sen ne diyorsun? Karşısındaki adamı sözle eziyor zaten, adamın fiziksel çıkması ben ezildim ilanıdır. Karşısındaki ile başemediğinden dalıyor adama. Eleman karşımdaki bana fiziksel olarak saldırıyor falan demiyor. Sen ne diyorsun anlamadım. Karman çorman olmuş.

     Bir de ne saçma sapan ortamlarda yaşıyorsunuz anlamadım.

     1. Üstad yaşadığımız yerle ne ilgisi var bunun anlamadım.

      Birkaç eski yazıda da lise ve altı gençlere umursamayın bu shit testler , takımın size güvenirliğidir diye benzetme yaptın ama ortada takım, birlik diye bir şey yok

      Bu egolu aptal tiplerin lafının altında kalmaya gerek yok
      Taviz tavizi doğurmaz mı ?

      en kısa zamanda tepkisini koymalı genç

      Yalnızsınız gençler

      Hele lise gibi saçma yerlerde sikik arkadaş ortamları için eğilip bükülmeye gerek yok

     2. Sen benim dediğimi ısrarla anlamıyorsun. Lafla zaten tepkini koyarsın, laf oyununda üste çıkarsın. Çıkamıyorsan ve kavgayı göze aldı isen, adamı öyle sıkıştıracaksın ki adam ya geri adım atacak ya da sana dalacak …

      Kavgayı asla siz başlatmayın. Zekası, sosyal üstünlüğü ve dili yetmeyen ve yenilen başlatsın. Ha ben yenilip başlatacağım diyorsanız, siz bilirsiniz.

     3. Peki fiziksel cikismiyor fakat önceden birilerinden dayak falan yediysek ve bunu ortamda ballandira ballandira anlatiyosa

      Orda bizim fiziksel cikismamiz mi gerekir yoksa sozle mi devam edelim

      Bir de bu kavga olayini mesela surekli açarsa ortamda 2 3 kere o zaman da mi sözle mudahale edecez

      Bu biraz dozunu kaçirmak gibi??

     4. Teorik soru mu bu? Ben bu herife, öyle lafla olmaz gel göstersene nasıl dövdün diye çıkışırdım. Ama yine dayak yiyeceksen tabii kötü.

     5. Aynen Mahmut abi öyle de adam bizden daha iri daha dövüş konusunda iyi ki dikleniyo.
      O anlamda düşününce gel goster demek saçma

      Ama nereye kadar bu adamin laflari altinda ezilcezki

      Shit test degil bariz asagilama

 13. Uçan zurna; dostum Yeditepe’de falan gastronomi okuyamıyorsan gastronomi okuma.

  Eğer ascı olmak istiyorsan direk “le cordon blue’da” eğitim al. Çünkü artık Türkiyede de okullari var. Toplam eğitim masrafı 80 TL bin kadardi yanılmıyorsam. 4 sene üniversite okudugun zaman hem bu paranın 2 katını hemde zamanin 4 katını harcamış olursun. Eline lisans diplomasindan başka da hiç bir şey geçmez. Le cordon blue dünyanın en iyi aşçılık okulu ve senin turkiye’de okuyabilecegin bütün üniversitelerden çok çok daha prestiji var.

  Imkanini yarat kredi vs. Bir şeyler ayarla ve git 4 yıl kaybetmeden oradan eğitim al.
  (Yatırım tavsiyesidir).

 14. İşte bu yüzden bazı kadınlar dövülmeli. Kadınlar alttan alındıkları için azdı. Şu hayvanlığa erkekler cüret etmez ama kadınlar yapar. Başlatmasınlar şimdi betasını, alfasına, filtresine. Bu kadının oracıkta komalık edilip, çamaşır suyunun da zorla içirilmesi gerekirdi. Kadınlar nasılsa bir şey denmiyor diye hayvana bağladı iyice. Bu kadının kadının üstüne boşalan metro turizm muavininden farkı yok.

  NOT: bu mesaj bu kafada ki zıvanadan çıkan hayvanlar için geçerlidir. Herkes üstüne almasın.

 15. Bu wp diyaloğunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

  E: Kahkül sana yakışmıyor
  K: Teşekkür ederim 🙂
  E: Yakışmıyor yazdım. Kahkül bırakma.
  K: Öyle anladım ben de. Fikrini söylediğin için teşekkür ettim.
  E: Ne yapmayı düşünüyorsun peki? Tependeki nazar boncuklarına gerek kalmıyor çünkü bu şekilde 😀 (resminde bir sürü nazar boncuğu vardı)
  K: Uzatıyorum X(ismim) ki ben seviyorum kahküllerimi.
  E: Ben de timsah beslemek istiyorum da olmuyo 🙂
  Neyse keyfin bilir tabi ama bi tek sen seviyorsundur muhtemelen.
  K: X pek keyfim yok. Daha sonra görüşmek üzere.
  E: 😀 by

  Sanırım götlük oldu biraz..?
  Kız bana %100 ilgisiz değil bu arada. Ben kendisiyle hiç konuşmam mesela. O gelip konuşur.

  1. Benim bu sitede okuduklarımdan anladığım kadarıyla söyleyebilirim ki yanlış yapmışsın.

   Burada her kadına karşı ilgisiz, ukala, kendini beğenmiş olmak tavsiye edilmiyor. Size ilgi göstermeyen yada henüz göstermemiş kadınlara karşı bu davranışlar tavsiye ediliyor.

   Benim gördüğüm sana karşı kibar, ilgili bir kadın var karşında. Yanlış yapmışsın durumu toparlayabilirsin.

 16. Erkeklerin erkekliğini hiç bir şekilde ifade edememesinin ileri boyutlara taşındığını görüyoruz .
  Mesela aslında en açık ve basit olan durumlardan
  Örnek verirsek teşhir ve tahrik açısından /
  erkek doğasına uygun olarak etkilenir/tahrik olur ve “bakar” bu bakmanın toplum tarafından kınanması/ kadınlar tarafından eleştirilmesi, yok sayılmaya çalışılması,
  ama kadının istediği gibi kendisini teşhir etmesi durumu; kadın erkeğe baktırmak istemediğini iddia ede ede teşhir edecek, ama erkek bakınca da ben çıplak ta olsam gece de çıksam bakamazsın tımaaam mıı tarzı iki yüzlülüğü biz bir takım kadınları da onlar adına utandırıyor.
  gerçek şu ki ; kadın teşhir eder, çünkü kadın “baktırmak ister.” Dürüst olmak ta neden bu kadar zorlanıyoruz toplum olarak .
  Bakmayan erkek toplumsal, ahlaki , dini vesair sebeplerden dolayı iradesini kullanabilir fakat cidden iradenin zorlandığı aşikar. Bunu en iyi pornografi bağımlısı nofap yapmaya çalışan erkekler biliyor ve onlar açısından büyük bir sorun olan bu gerçekliği bu toplumda hiç bir zaman konuşamayacaklar, ve yalnız başlarına çaba gösterecekler .

  Burda şimdi okuyan kızlar da varsa hepimiz yüzümüze bakılmasından mutluluk duyarız doğru değil mi , bunu cinsel çağrışım ifade etmediği için bütün kadınlar kabul edecektir fakat cinsel çağrışım ifade eden yerlerimize bakılmasını istemediğini her kadın iddia edecektir bu masum/temiz görünmek için söylenen hissettirilen bir yalan .
  Bari kendinize karşı dürüst olun kızlar ,
  eğer bakılmasını/(yani daha hafif bir ifade ile beğenilmek) istiyorsak öyle ya da böyle süsleyerek göstererek bir şekilde teşhir ederiz , istemiyorsak cidden bir şekilde dikkat çekmeyecek şekilde daha uygun giyiniriz ve bu bizim güzelliğimizden hiç bir şey kaybettirmez , hala güzel olabilirsin, ölmezsin bir şeyler eksilmez teşhir etmedin diye ,fakat bazı kadınlar arasında hala kaybolmamış ahlaki bir erdem vardır ki; sevgilisi veya kocasının teşhirci giyinmesine sınır koyması ve kadın için onun sınırlarına uymak bazı kadınların , gerçekten hoşuna gider. Öyle ki onun sınırlarına uymak ve sorumluluk sahibi tek bir erkeğe, ait olmak hissi , başka erkeklerin beğenme ve bakmasından kesinlikle çok daha tatmin edicidir, bu yüzden de böyle bir isteğe itaat kolayca tercih edilir.

  Erkeklerin genel olarak kadınlardan özel olduğunu düşünüyorum ve bu sadece düşüncede kalmayan bir gerçeklik .

  O kadar çok şey var ki bunu kanıtlayan .

  Ama kötülük/ ahlaksızlık Veya erdem / ahlaki değerler her iki cins ve her ırktan insanda olabilir bu akıldan çıkmaması gereken bir şey .
  Bir takım kadınlar sürekli eleştirilirken onların destekçisi erkeklerden de çeşitli şekillerde(beta, beyaz şövalye diyerek) zaten bahsetmişsiniz. İşte hayat aynen böyle diye düşünüyorum. Her tür erkek veya kadının karşı cinste kendi türünden karşılığı var sanıyorum . Bunu yalancı/ikiyüzlü kadın, yalancı/ikiyüzlü erkek gibi en anlaşılır örnekle de tanımlayabiliriz.

 17. Yani daha açık bir ifade ile hayatın maddi yükünün erkeklerde olmasının yetmediği gibi manevi yükü de hep erkeklere yüklenmiş durumda , kadınlar ne yapsa hep nazik olacak alttan alacak , sesini yükseltmeyecek, kadınlar ne kadar teşhir ederse etsin istediği gibi teşhir edecek ama erkek doğası gereği sadece bir an bile cinsel çağrışım ifade eden yere başını çevirse de öküz olacak . Kadın istediği zaman iftira ile tacizci diyecek sesi çıkmayacak . Evlenirken bir ton yük boşanırken bir ton yük …
  Tüm bunlara karşılık , kadınlar ne duygusal ne cinsel tatmin etmeyecek bir güleryüz bile göremeyecekler .

  Aslında Slav kadınlar daha çocukluktan itibaren erkek cinsini bariz üstün görüyor , şımartıyor erkekler çok değerli slavlar arasında demek ki orda bu da yokedilmeye çalışılıyor .

 18. Yalnız olay ciddi anlamda tehlikeli bir hareket. Bu gün çamaşır suyu döken zihniyet yarın kezzap da dökebilir. Bu tarz bir hareketin ciddi cezai yaptırımları olmalı. İnşallah bu caniye gereken dersi videonun dışında vermişlerdir.

  1. Videolar hep erkeğin tepkisini göstermeden kesiliyor. Kurgu muhtemelen yoksa Rollo’nun dediği gibi dişleri elinde kalırdı.

 19. Merhaba, ben kırmızı hap idealleri ile elde ettiğim bir kıza en az onun bana yaptığının yarısı kadar yatırım yaptım. ve bir anlık mavi hap dalgınlığımla resmen bir çuval inciri berbat edercesine ilişkimizi bir çıkmaza soktum.

  Uyuşturucu bağımlısı bir ortak arkadaşımız vardı.(kız) onunla artık görüşmememiz gerektiğini söylemiştim. bunlar ikisi benden daha önce tanışıktı ve birbirlerinde çok hatırları vardı. ama kız kabul etti ve sırf benim isteğim üzerine onunla arkadaşlığını tamamen bitirdi ve üstüne sonunda epey kötü oldular. (kirli çamaşırlar falan döküldü)

  Bu kirli çamaşırların devamı var mı diye endişelendim bende. sonuçta onun kadar olmasa da bende hatırı sayılır ölçüde yatırım yapmıştım ilişkimize.

  Ben gizli gizli bu bağımlı kızla görüşmeye başladım. ağzından laf almak kolay olmadı. ama sonunda kız arkadaşımın kayda değer bir sabıkası olmadığına emin oldum. (anlattığı şeyler hep basit şeylerdi ve kız bunları olduğundan daha kötü göstermek için sistemli bir çaba harcıyordu. ben hiçbir kırmızı alarm göremedim.)

  sonrasında hiçbir şey olmamış gibi ilişkime devam ettim. arada bir o bağımlı arkadaşın gazını da almak suretiylr onunla da mecburen görüştüm.

  sonra kız arkadaşımda anormal davranışlar sezdim. baya soğuk davranmaya başladı. hataya da tam burada düşüyorum işte. sandım ki bağımlı kız gitti buna ağzından laf kaçırdı veya direk söyledi herşeyi. burada yapabileceğim üç şey vardı. üçü de tüm yatırımımı riske atan şeylerdi. ve ben en az risksiz olanını seçip, kıza herşeyi kendi ağzımdan itiraf edercesine anlatmayı seçtim. burada resmen sıçtım işte.

  bu ufacık olay yüzünden kız bana bir anda buz kesti. 1-2 ay durumu çözmek için uğraştım. sonra da next tuşuna bastım. (basamadım)

  6-7 ay daha arada bir yokladım. bu yoklamalar sırasında kızın aslında hiçbirşeyden haberi olmadığını bana sırf meriçin birinin gazlaması yüzünden soğuk attığını da öğrendim. yani resmen büyük yanılmışım. büyük aptallık etmişim. ve bu durum ilişkiden falan çıkıp içimde bir tür kendimle iddaalaşma yarattı. psikolojim ve kendime saygım yerin dibine girdi.

  şimdi kız bana en son 5 ay önce “bana bir daha mesaj atıp arama lütfen” demişti. peki demiştim. ve ben o günden beri kızın hayatından kendimi tamamen çektim.

  1 ay önce biri kendi hesabından olmak üzere iki yerden mesaj attı. biri hikayemde paylaştığım bir şeye gerçekçi bir kız hesabından ilgi belirtisi minvalinde bir mesaj. kendinin attığı da “seni rüyamda gördüm, iyi misin” tipinde birşeydi. unuttum şuan. ve bende hiçbirine görüldü bile atmadım. sonra kendisi de yediremeyip kaldırdı mesajları.

  şimdi abiler size sormak istediğim şey, kız tekrar birlikte olmak istiyor/veya o anlık istemiş evet anladım bunu ama bu kız artık yatırım yapmaya değer mi? yoksa one night veya next mi? olaylara ona göre şekil vereceğim.

  şimdiden hepinize teşekkür ederim. bu camiaya saygım büyük.

  1. Yeni bir ilişkiye başlamak eski bir ilişkini çöpden çıkarmakdan daha iyidir. Bana kalırsa ilişki ayrıldığın gün bitmelidir ve arkaya dönüp bakmamalısın. Hafiften bir oneitis sezdim, yanılıyor da ola bilirim. Yatırımın artık bir anlam ifade etmiyor. Next.

  2. İlişki bitmişse bitmiştir. Bir kadın sana hayatımda artık yer yok diyorsa hay hay deyip çekilmek gerek. Ben öyle düşünüyorum en azından.

 20. Rollonun yazısı baya ilginç

  Bu yazıya göre kadınların aslında içten içe %80 nin yok olmasını istediğini sonucunu çıkarabiliriz.

  1. Erkeklerin 80%i yok olursa, kadınların 90%ı göt gibi ortada kalır (20%nin en az 10%si asla bir kadınla uzun süreli istemeyecektir).

 21. 1 sene 2 aydır devam eden ilişkim var , sitede uzun ilişki konulu yazılara baktım ama aradığımı bulamadım sevgili hariç aktif tabak çevirmeme rağmen ilişkiden sıkıldım , bitirmek gibi bi amacım yok , okul dersler spor derken fazla ilgilenemiyorum, başka dala atlamasını da istemiyorum sistemi oturttum. Biraz daha duygu yaşamak ve yaşatmak için ne önerilebilir ?

  1. Sevgili varken tabak çevirmeye aldatmak diyoruz. Kızdan ayrıl ve ne yaşamak istiyorsan yaşa. Başka dala atlamayacaksan da kızı aldatma.

 22. Mahmut abi Merhaba. Kpss çalışmalarından dolayı uzun zaman sonra siteye bakabildim kolay gelsin. Bugün kırmızı hap sonrası ilk ilişkim karşı tarafın isteği ile bitti nedeni umurumda değil yani bitmişse bitmiştir o kısım ile ilgilenmiyorum. İlişkinin bittiği gün numarasını silmem “bana koydu ” hissini uyandırır mı ? Bunu soracaktım. Evet karşı taraf ne düşünür kısmı da mavi hap gibi ama yine de merak ettim.

  1. Hahaha. Sen zaten bütün ilişkide mavi haplıydın, sonunda mavi haplı davransan bir şey olmaz. Sil gitsin :))

   Karşı taraf ne düşünür, mavi hap gibi değil mavi hap. Senin daha kırmızı hap sonran olmadı, umarım yakında olur ama bu kafayı değiştirmen lazım. Sana bu kızı bırak dediğimde bıraksaydın hızlıca haplanırdın …

   1. Henüz ilk yaptığım kadın buydu desem gülersin belki. Bunu tamamen tecrübe olarak gördüm tamamen mavi haplı olduğumu da düşünmüyorum. Kankalarini Allah yerine koyan bir hatun . Yani çok gömdün Mahmut abi ,henüz ilişki bitmesine rağmen hiç umrumda değil eskiden olsa bir ay üzülürdüm bu bile bir gelişme. Herkesin senin gibi dört beş tane opsiyonu yok yani o yüzden yargılarken şartları gozonunde bulundurmak gerek.

 23. Arkadaşlar, şuraya bakıyorum dda, saddece karı-kız muhabbeti yapan insanlar görüyoorum, böyle birr konuda bile hem de…

  Kendine yatırım tavsiyesi istemekten çok bu konnular var, erkek haklarına yönelik bilinç 0, aktivizm sıfır, dünyada nasıldır bilmem ama; burada bu kafayla feministler bizi straponla sikse yeridir.

  Biz de yeri geliyo soruyoruz ama, aklınız hep sikinizde olmasın, haklarınız için de birşeyler yapın, aktivist olun, ayaklarınız yere sağlam bassın, kendinize yatırım yapın, yemişim karılaraı, tek derdimiz bu mu bizim, ssadece am için mi buradayız?

  E o zaman nerede kaldı maskülenlik, nerede kaldı kendimize saygı?

  Sormayın demiyorum, fakat, böyle aktivizm gerektiren, bilinç ateşleyici bi konuda bile yazılanlar beni umutsuzluğa sevk ediyor, bizim düşmanımız feministler falan değil, onlar nasıl olsa kendi başını yiyecek bu yobazlıkla, biz ne yapacağız peki? kafamızı devekuşu gibi kuma gömmeye devam mmı?

  1. +1.

   Isimi gucumu game’e kizlara yururken nasil alfa olunura harcayacaksam kendime ayiracak zamani ve enerjiyi nasil bulucam?okulum var, derslerimi vermem gerek, ayni zamanda kiz arkadasim olsun istiyorum ama sanki ayni anda 470 tane kizla konusmam gerekiyormus gibi hissediyorum.durust olayim hayatimi sosyal fobiyle heba eden bir gencim.21 yasindayim, hala daha birak kizlari toplum icine ozellikle okula gittigimde elim ayagima dolaniyor.bunun cozumu burada degil doktorda evet ama benim gibi agir vakalar var midir merak ediyorum.beraber konussak paylasimda bulunsak…rahatlamaya cok ihtiyacim var.tip olarak cok sukur yakisikli degilim ama bakilmayacak kadar da degilim.kaldi ki benden hoslananlar konusanlar kesistigim kizlar oldu ama hala bakirim ve bu durum artik koymaya basladi.burada kizlarla olan raporlarini anlatan basarili arkadaslari gordukce heveslenmekten cok daha cok karamsarliga kapiliyorum ve bana cok imkansiz seyler gibi geliyor.nereden baslamam gerek?mast ve pornoyu birakabilirim ama sadece bununla olmuyor.birden bire kizlarin icine de atilamam.doktorun verecegi kimyasallara da bulasmak istemiyorum haplara bagimli olmak istemiyorum.yoksa doga tarafindan lanetlendim ve uremek bana yasaklandi diyip kizlardan umidimi kesmek mi daha mantikli olur? Cunku ozguvensizlikten cok daha sagliksiz ruh hallerine kapilmaya basladim.kizlardan korkmak.kacmak.sanki hepsini tavlamak zorundaymisim gibi hissetmek.insan gibi iki muhabbet edememek ve dislanmak…anlayacaginiz durum bu kadar vahim

   1. Abiciğim olay kaplan terbiyeciliği olsa, hani kafese girip koca koca kedilerden yanak almak olsa anlarım da alt tarafı bildiğimiz hatunlar. Hani homoseksüek olsak da 1.90lık yağız delikanlılara yürüsek valla ben de korkardım. Adam yere yapıştırır. Ama bildiğin hatun bunlar. Hani bir şanssızlığınız olur dünya tekvando şampiyonuna denk gelirsiniz, “merhaba” deyince döner tekmeyi koyar ama genelde cidden bildiğin hatun bunlar … Onlardan korkmayın, onları sevin. Alt tarafı “ayyy git işine be” diyecek. Eee? Burada bazı çocukların psikosuna denk gelip dayak yediğini duyuyoruz ama bunlar çok düşük tehlikeler.

    Ama şunu da söyleyeyim, her önünüze gelen güzel kıza yazmak sorunda değilsiniz. Öyle hayat mı olur? Arada boş vaktinizde çıkıp yazacaksınız. Bu öyle çok zaman alan bir şey de değil.

    Biliyorum halden anlamıyorum zira benim geçmişimde çok betalığım oldu ama hayatım boyunca yabancı bir kadınla muhabbet açmak hiçbir zaman sorunum olmadı. Belki bu yüzden benden bu konuda iyi tavsiye çıkmayabilir. Hayatı boyu alfa olmuş adamın beta bir erkeğe nasıl alfa olacağını anlatamayacağı gibi. Ama şunu biliyorum. Jordan Reis’in aşamalı maruz kalma tekniği çok sağlam. Senin durumunda bir gencin asla hatunlara yürümeden başlamaması lazım. Aylarca yürüme hedefi olmadan bir çift laf etme ve o laflamayı vücut dilini kontrol ederek yapma amacıyla konuşmalı. Ondan sonra aşama aşama yürümeye geç. Sen şu an kızlara yürüyemezsin. Ama aşamalı maruz kalmaya başlayabilirsin.

    1. Yurumenin en guzel getirisi reddedildikce,numara aldikca,kizlardan olumlu sinyaller gordukce iradenin celiklesmesi.Ben bunu muay thai seven ama bir yumruk dahi yememis toy dovuscunun heyecanina benzetiyorum.No pain no gain bence Mahmut Abi,gerci sen aktif muay thai yaptigin icin daha iyi bilirsin 🙂

     1. @mahmut abi
      Madde 6:
      Erkek adam yaşının ve fiziksel engellerinin elverdiği en güçlü durumdadır hep. Erkek adam, kendisiyle aynı yaş grubunda ve fiziksel engel durumunda olan erkekler arasında her zaman en güçlülerinden biridir.

    2. Mahmut abi korktuğumuz, kızlardan çok müdahil olabilecek erkekler. Birkaç kelimesine bakar bizi linç ettirmesi. Hadi bu kadar ağırı nadir diyelim ama gerginlik çıkması, terslenme, hesap sorma v.s sıkıntı.

     1. Neden o hiç tanımadığı birinin birine yürümesinden kendine pay çıkarıp gerginlik çıkarıyor, tersliyor, hesap soruyor da sen sana ne piç işine bak diyemiyorsun? Cevap nedir biliyor musun bu durumda: O beyaz şövalyeler senden daha erkektir. Sadece mavi haplı ERKEKtir. Gerginlikten korkmayın, tırsmayın.

 24. Mahmut abi bir kızla bayağı konuştum sonra sevdiği birisi olduğunu öğrenince direk geri çekildim sonra ayrıldılar. şimdide ne zaman karşılaşsak bana bakıyor bu kız ne yapmaya çalışıyor ve ben ne yapmalıyım

 25. üniversite sınavı ile sporu nasıl beraber götürebilirim? vücudum belli bir seviyeye ulaştı ve kalabalıktan sıyrılmama etkisi olduğu için bu çok hoşuma gidiyor ama üniversite sınavına da zaman ayırmalıyım. bu konuda tavsiyelerin neler? zamanımı nasıl dengeli düzenli bir şekilde yönetebilirim?

  1. Üniversite sınavı çok daha önemli. Üniversite sınavı bir altyapıdır, ilerde her şey için bir imzadır ve hayatının ölene kadar olan kısmını kesinkes etkileyecektir. Sporu bırak demiyorum ama sporcu kadar spor yapmak bu aşamada dersi engelliyorsa ilerde kendine söverek geçirirsin hayatını. Sporu 1 yıl sonra da, 10 yıl sonra da yaparsın herhangi bir kaybın olmadan. Üniversite sınavına 1 yıl daha hazırlanmak ya da kötü bir yer tutturmak seni bana göre en az 3-4 yıl geriye atar.

 26. David bekım tam bir beta. O tip o para intagrama bak çocuklarına o bakıyor. karısının minik kedisi gibi davranıyor. Tam hanımcı. Feminitsler için büyük zafer.

 27. Feminizm tetikçileri medya tv internet bağlamında güçlüler.. Evet bunu çok iyi kullanıyorlar.. Ancak gerçekte o %10 luk kesim içinde olanlarında bile bence çoğunluğu aslında feminist değiller.. Etkide kalmış olanlar sürü psikolojisiyle hareket ediyorlar..geçen bi video izlemiştim.. Bir grup ünlü kız takımı.. neden feminizm ve feminizm nedir sorularına cevap verirlerken bile tam mantıklı açıklama ortaya koyamadılar..😄

 28. Feminizm’in tetikçileri güçlüler, trp türrkiye şubesinin bir kkısmı da aktivizm içerikli bir konu altına bile Mahmut abi bi kız var, ben götümü kaşırken kız pedini ddeğiştirmeye gitti, acaba ne yapmalıyım diye sormakla meşguller.

 29. Merhaba Mahmut abi ne kadar doğru bilmiyorum fakat ben kızlara arada shit test uyguluyorum ve onlar shit testlerimi geçemiyor, bunu yapmam doğrumu, doğru ise geçememeleri ne anlama geliyor ?

  Ve bir önceki cevabın için teşekkür ederim bana 6 saat günlük çalışmamı söylemiştim (11.sınıf) fakat ben eve 6da geliyorum ve 3 saat çalışıyorum bu yeterli değil mi ?

  Teşekkür ederim şimdiden

 30. 18 yaşındayım baby face yüze sahibim sakalım çıkmıyor renkli gözlüyüm ve sarışınım uzaktan görünüşüm masum,süt çocuğu ki bu benim görüşüm değil çevremdekilerin görüşü,tanıştığım kızların hepsi”Efendi çocuk,iyi çocuk”olarak görüyor.Sizce bu durumu tersine çevirme gibi bir imkanın var mıdır? Kişilik olarak her ne kadar şu an “alfa olana kadar taktik yap”ı uygulasamda görünüşüm çok büyük bir dezavantaj konuyu şöyle özetleyebilirim kızlar diğer erkeklerle eğleniyor uzun ilişki istediklerinde benim gibilerine zarf atıyorlar ve iyi kız rolünü oynuyorlar.En basitinden en yakın örneğini veriyim bir ay kadar önce bir kızla konuşuyorduk kızın benle konuşma sebebi beni beta olarak görmesi ve beni kontrol edebilmesi tabi işler istediği gibi gitmedi bana aşık olmaya başladı benimde tek düşüncem çoğu ergen gibi seks yapmaktan ibaretti,kızı eve attım ama öpüyorum,okşuyorum ama ilerisine gidemiyorum yani zorladım da baya bundan ilerisi tecavüz olurdu :d En sonunda benimle sevgili olmadan bunları yapamazsın,benden hoşlanıyor musun dedi bende cevap vermedim diğer koltuğa oturdum daha sonra yanıma geldi beni fuckbody olarak mı görüyorsun dedi gene cevap vermedim uzun bir süre sonra yanaştı daha sonra geri çekildi sonra bende sinirlendim benim çarşıda işim var dedim evden çıktık sonrada ayrıldık.Akşam up uzun bi mesaj atmış görüldü attım. Şimdi bunu normal bi durum olarak göreceksiniz o yaşlarda bi kızın hemen ve sevgili olmadan vermesi çokta anormal birşey değil diyeceksiniz ama bu kız daha önce 2-3 kişi ile fuckbody ayağına takılmış kimileri ile seks muhabbetine girmiş ki benimlede girdi ama gel gelelim benimle olmuyor neden ben uzun ilişki yapılacak bir çocuğum hass. Oradan

 31. Mahmut abi ve yön lütfen cevaplar mısınız sorumu?
  2 haftadır spor salonuna gidiyorum 17 yaşındayım. Spor salonundaki benden 1-3 yaş büyük olduğunu tahmin ettiğim bi kız bana ilgi gösteriyordu. Hastaydım ve canım istemiyordu hamle yapmak ama kısa konuslamalarimiz oldu yeni mi başladın, çok mu belli vs. Diye.
  Ben bu kizi nasıl sikebilirim? Yaşımı söylesem soğur diye çekiniyorum. 6.5luk kız.

  1. “Abi bir kız var, nasıl sikebilirim?” … Aferin, bu soruyu olabilecek en aptalca şekilde sormuşsun. Yaşın da küçük zaten, bence kıza söyle, kız da soğusun.

 32. Trp ye gore akraba iliskileri ne derece etik?cocukluktan beri tanidigin insani next yapmak zor geliyor.bu konuda gorus yorum tecrube vs herseyinizi paylasmanizi isterim.

  Bir de yukaridaki arkadasin yazdigina benzer; once reddedip sonra etrafinda fir donen kiza ne yapilmali?ikinci bir denemeyi insan gururuna yediremiyor cunku.ayriyetten kiz sahsi alanima girmekten hic cekinmiyor…

  1. Merhaba,
   Dediğin şeyi ben yazdım. yukarıdaki arkadaşında dediği gibi en ufak oneitis belirtisinde next yapmamız gerekiyor.

   burada bizi ikileme düşüren şey sanırım kanımızdaki mavi hap zehiri… bize şöyle şeyler fısıldıyor: ya gerçek aşkı bulduysan, ya o diğerleri gibi değilse?(nawalt), herkes ikinci bir şansı hak eder, onu hayatından silersen bir daha onun gibi eşsiz nadide birini bulamayabilirsin. çünkü o senin için biricik. vs.vs.

   Mavi hapın buyruklarını dinlersek sonumuz hüsran, acı ve gözyaşı. hatta belki kan…
   kırmızı hapın buyrukları herkesin mutlulugu için uygulanmalı.

   şöyle düşün, mavimtırak bir yaşam sürüyorsun ve suratına birden bire kırmızı bir boks eldiveni çarpıveriyor, sonra tekrar çarpıyor, sonra tekrar, tekrar ve tekrar… mavimsi hayatını her düşünüşünde, her anımsayışında yiyorsun yumruğu… sonunda feci hırpalanmış bir şekildesin ve sana da eldivenle yumruk atma hakkı(red pill) veriliyor. ama acayip dayak yemişsin her yerin mosmor. şimdi ikimizde aynı şeyi sormuşuz, acaba biz hayatın gerçeklerine karşı hazır elimize fırsatı falan verilmişken gardımızı alıp yumruk atmak yerine, mavi bir barış çubuğu uzatsak nasıl olur? bize durduk yere attığı o yumrukları son bulur mu?

 33. DEGERLİ MAHMUT ABİ MERHABA,
  Sorunumu halledebilirsen, omur boyu minnettar olacagim.

  Tabi diger dostlarinda cevaplarıni beklerim

  Basliyorum, ben 1 sene oncesine kadar asosyallikle sosyal fobiyle mucadele eden bir insandim.Taa ki buraya gel cok sey basligini gorene kadar,o basligi okudukca hayatimda degismeye basladi.Sosyal fobim gitti iletisim ve hayat konusunda kendimi gelistirdim,fakat…

  Daygame de iyi bir seviyeye getirdim kendimi,dogaclama yetenegim gelisti.Fakat hangi kizin numarasini aldiysam 1 2 gun konustum biraktim yani numara almanin ilerisine gecemedim
  Benimlr ayni donemde kendini gelistirmeye baslayanlar milli oldu,ben ise hala olamadim bu konuda kendimi kasmiyorum fakat ben ne zaman duzenli bir sex hayatina kavusacagim ?

  Hala karakterimi gelistirmeye calisiyorum,diksiyon calisiyorum kitap okuyorum ders calisiyorum.
  Mesela bir okula kursa gitmistim,ordan bir kiza iki soru sorup doğaçlama ile numarasini aldim. Simdi kizi bulusmaya cagiricam ama kendimi hazir hissetmiyorum git biraz daha daygame yap diyorum kendime oyle hazir ol…. Ha birde insan kendini anliyor tabi zamanla.Benim en buyuk problemim konfor alanima geri kacmak,bir iki daygame yapıyorym sonra 1 hafta kendimi eve kapatiyorum kimseyle iletisim kurmuyorken hopp insan iliskileri zayifliyor.

  Boyle bir kisir donguye girdim,artik bende bazi seyleri yasamak istiyorum,bu arada lise son ogrencisiyim.Kendimi hayattan kacarken buluyorum cogu zaman, bir gun sosyalsem diger 10 gun degilim mesela.

  Onun disinda cevre kasmak istiyorum bunu nasil yapabilirim ? Oyunlarda cevre ediniriz ya gercektede yapmak istiyorum gittigim her yerde tanisinlar istiyorum.Her gun gidip selam veriyorum esnaflara muhabbet ediyorum.

  Hic arkadasimda yok cevrem yok,sosyal ortamimda yok haliyle.Disari ciksam tek yapabilcegim aktivite daygame,oylede kendimi sosyal hissedip birseylerin parcasiymis gibi hissediyorum.Ve evet okulumda kulup vs yok,
  Az cok sorunumu anlatabilmisimdir umarim,ilk defa sitenize yorum atacagim.

  Artik her seyi ileri tasimak istiyorum mahmut abi,su kardesine bir yol goster.

  1. Türkiye şartlarında yaşınız 22 – 24’ü geçene kadar çoğunuzun düzenli seks hayatı olmayacak. Senin düzenli seks hayatının olma ihtimali sıfıra yakın. Bu bizim için de böyle idi sizin için de böyle. Türkiye’de 20den önce milli olmamak çok normal.

   Hatunlarla konuşup buluşmıyorsun bile. Nasıl olacak o iş? Hadi buluştun hangi eve atacaksın?

   Lise sonsun. Üniversiteye gidecek misin? Gideceksen o işin durumu ne? Sen onları söyle. Kızları üniversitede iken ya da askerden geldiğinde konuşuruz.

   1. Mahmut abi sagolasin,kiz konusunu hallederim o gun depresifken atmistim.Sorumun bu kismi icin ne diyorsun ? Asil sorunum sosyal olmamam ev okul

    Kendimi hayattan kacarken buluyorum cogu zaman, bir gun sosyalsem diger 10 gun degilim mesela.

    Onun disinda cevre kasmak istiyorum bunu nasil yapabilirim ? Oyunlarda cevre ediniriz ya gercektede yapmak istiyorum gittigim her yerde tanisinlar istiyorum.Her gun gidip selam veriyorum esnaflara muhabbet ediyorum.

    Hic arkadasimda yok cevrem yok,sosyal ortamimda yok haliyle.Disari ciksam tek yapabilcegim aktivite daygame,oylede kendimi sosyal hissedip birseylerin parcasiymis gibi hissediyorum.Ve evet okulumda kulup vs yok,
    Az cok sorunumu anlatabilmisimdir umarim,ilk defa sitenize yorum atacagim.

    Artik her seyi ileri tasimak istiyorum mahmut abi,su kardesine bir yol goster.

 34. Daha önce soruldu mu bilmiyorum, sorulduysa affınıza sığınarak aklıma takılan bir meseleyi paylaşmak istiyorum.
  Alfa, Beta erkek muhabbeti eyvallah. Omega’yı da aşağı yukarı tanımlayabiliyoruz ama şu Sigma muhabbeti tam olarak nedir be hacılar? Kavramla ilk karşılaşmamdan itibaren kendimi Sigma olarak tanımlıyorum, hatta Alfa bana kimi nitelikleri açısından yavan geliyor, Sigma’yı daha bile çok benimsemiş gibiyim. Burada aklıma takılan husus şu, Sigma erkek dediğimiz kavram gerçekten “erkek adam”ın bir türü müdür, yoksa “Alfa”lıktan payını alamamış erkekler için bir teselli midir? Şu zamana dek blog’ta değinilmemiş (değinilmiş olsa dahi benim gözden kaçırdığım) Sigma erkek mevzusunun aydınlatılmasının önemli olduğunu düşünüyorum.

  1. Clint Eastwood’un Man with No Name serisini izle. Oradaki Blondy (Clint Eastwood) sigmadır. Star Wars’taki Han Solo sigmadır. Ben bu adamlar gibiyim diyorsan eyvallah.

   Sigma oldukça rahat kadın bulur. Ama MGTOWdur (evlenmeyen ama daldan dala atlayanı, kız bulamayıp aslında ben kızları istemiyorum tayfası gibi değil). Erkek egemenlik hiyerarşisinde yer almaz ama alsa idi alfa seviyesinde olurdu.

   Eskiden tüm Hollywood filmlerinde böyle asi çocuk sigmalar bulunurdu, şimdi kalmadılar. Alfalar kötü pislikler, sigmalar ise yoklar 🙁 Nereden nereye …

   1. Abi daygame yapana kadar disaridaki kizlarla iletisime gecme, muhabbet acma soru sorma kismindan baslamam icin bana gorev verebilirsen cok iyi olur.tesvik edilmem lazim ama nereden baslayacagimi bilmiyorum.en azindan kizlarla rahat hissetmek istiyorum artik yavas yavas korkularimla yuzlesmek ve icraate gecmek istiyorum ne dersen yaparim sonra gelip buraya raporumu veririm.yeter ki bana korkularimla yuzlesecegim odevler verin…sevgilerle…

    1. Bir ay haftada 5 kere satıcısı güzel bir kız olan mağazalarda kızın sana yardım edeceği şekilde alma amacın olmadan elbise dene ve kızla sonunda kesinlikle yazma amacın olmadan şakalaş. Amacın konuşurken kızın gözünün içine bakmak, eğilip büzülmemek, gülümsemek ve mümkünse bir şeyine şaka yollu takılmak.

     Ondan sonraki ay sokakta hiç tanımadığın ve ayrı mekanlardaki kızlara gülümseyerek, gözlerinin içine bakarak ve ezilip büzülmeyerek “Merhaba, sadece çok hoş göründüğünü söylemek istedim” de ve gülümseyerek oradan ayrıl. Bunu haftada 5 kere yap.

     Gel buraya saha raporu yaz. Hiçbirine yazma, telefon numarası almaya çalışma, sonrasını getirmeye çalışma.

     1. Off abi dusununce bile midem bulandi.ozellikle kayserinin muthis sicakkanli insanina bunlari yapinca alacagim tepkiyi simdi bile hayal edebiliyorum.ama yapicam.birseyleri degistirecekse yapicam cunku evde cok fazla bos vaktim var ve her gun disarida olmak istesem de ne yapacagimi bilmiyorum.bu hafta dediklerini yapicam abi muhtemelen muthis derecede ozguvenim sarsilacak ama deneyecegim 🙂

    2. İç Anadolu’da dikkatli ol dostum. kızlar aşırı derecede yüksek dramaya sahip ve eğitimsiz, seviyesizlik gırla…
     yani bu fazla drama ile cehaletin karışımı şu anlama geliyor; seni orada mahallenin fosforlu adidas ceketli delikanlilarina dövdürürler. durumun varsa birkaç günlüğüne gezi için İzmir’e git. kordon boyunda akşama kadar neler neler yaşarsın. 🙂

 35. konuyla belki alakasız ama bir şey sormak istiyorum. ben mesajlaşamıyorum numarayı aldık diyelim selam naber sonra bikaç zorlama şey sonra tıkanıp kalıyorum ne yazıcaz bu mesajlara

  1. Tango uygulamasını indir. Yakınlardaki karıları bulur sana. Yalnız profildekilere dikkat et, çok travesti var. Gerçi onlar da trv diye isimlerinin yanında yazar.
   Yaş kaç? Cinsel deneyimin var mı? Bunları öğreneyim de
   Pezevenk Şevket abin daha da yardımcı olsun sana.

 36. Yaş 22, 17 yasimdam beridir cinsellik yasayabiliyorum. Ama bu escort işini merak ettim. Kendi imkânlarım ile bulurum ama kaliteli ve kolay bulabilir miyim acaba diye buraya yazayım dedim.

 37. Merhaba. Konu ile alakasız ancak bilişim ile arası iyi olan arkadaşlara bir sorum olacak. Bakalım cevabı bilen olacak mı?
  A ve B kişilerinin instagramda gizli hesapları var ve aynı zamanda birbirlerini takip ediyorlar çünkü sevgililer. A kişisi, X isimli bir instagram kullanıcısının varlığından haberdar oluyor. Kendi instagram hesabındaki arama kısmından X’i arattığında, X’in profilinin altında B’nin X’i takip ettiği bilgisini görüyor. Bunun üzerine X’in profiline tıklıyor. X’in profilinin gizli olduğunu görüyor. Ancak burası önemli, X’in profil resminin altında yer alması gereken B’nin X’i takip ettiği bilgisi kayboluyor. A, B’nin takipçilerini ve takip ettiklerine göz attığında X kişisine rastlamıyor. Mavi haplı beta erkeğimiz A’nın içine kurt düşüyor ve B’nin telefonunu habersiz ve izinsizce karıştırıyor. B’nin instagramını açıyor. Takipçilere ve takip ettiklerine bakıyor. X diye birisi yok. Mesajlar kısmına giriyor ve X ile B’nin aylarca önce birbirleriyle olan mesajlaşmalarını görüyor. X’in mesajının solundaki profil resmine tıklayarak X’in profiline gittiğinde yine X’in hesabının gizli olduğu bilgisiyle karşılaşıyor. Görünüşe göre B ile X birbirlerini gerçekten de takip etmiyorlar. A, B’nin engellediği hesaplara bakıyor. Herhangi birisi engellenmemiş.

  Bu durum teknik olarak nasıl mümkün olabiliyor?

  1. harbiden hiç yeri değil ama bu durumun ismi “önbellek” dostum.
   yani daha önceden birbirlerini takip ettikleri için instagram bunu senin telefonuna has olmak üzre hatırlıyor. sonra birkaç saniye içinde sistem senkronize oluyor ve x’i takip ediyor yazısı kayboluyor.

   eğer ki aynı telefonda birden fazla hesap açıksa ve bu hesaplarda ayrı ayrı bile olsa x ve b’nin ikiside takip ediliyorsa %100 önbellek.

 38. Bu izlediğiniz çamaşır suyu saldırısına uğrayan kadın olsa ne hissederdiniz, çocuklar olsa? Yaşlılar olsa hatta hayvanlar olsa ?
  Ben bir insan olarak çok çok utandım ve tahammül edemedim bakmaya .
  Yani siz bir kadının veya çocuğun başına böyle bir saldırı geldiğinde ne hissedebilirseniz aynısını hissettiğimi sanıyorum .

 39. Valla rollo’ya katılamayacağım. Bunun üzerine bu kadar analiz yapmaya filan gerek yok. Bu arkadaşların beyni yanmış akıl sağlığı yerinde değil bence. Bu kadar analiz bilemiyorum. Ayrıca rollo neden kadın beyniyel düşünüyor ki. Kadınlar o kişilere karşı böyle düşünürler falan filan bir kadının alfa davranışları sergileyen betadan rahatsız olacağını sanmıyorum. Dünya’da kaç tane alfa var ki gerçek alfa peşinde koşsun herkes en azından alfa gibi olsun bile okey olabilir bence 😀

 40. Bir kadının saçıyla oynaması ne kadar doğalsa bir erkeğin bacaklarını açarak oturması da o kadar normal.Şiddet ile bunu kadın erkek çatışmasına çekmek ise aptallığın daniskası.Kesinlikle bu tarz bir davranış normalleştirilmemeli, hatta bu ve bunun gibi eylemlerde ceza yerini bulmalı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *