Saha Raporu Değerlendirme – Soru & Cevap –

Saha Raporu – Sıradaki Şarkı Tüm Evlilere Gelsin –

Sorular, cevaplar, yorumlar, eleştiriler doğrultusunda son saha raporunu değerlendirmek ve soruları cevaplandırmak istedim.

Evvela bir konuda anlaşalım. Kız tavlama, diyaloğu sekse götürme işi Kırmızı Hap öğretisi ardından tanıştığım bir konu değil. Birkaç Amerikalı girişimcinin “Pick Up Artist” adı altında yıllardır mahalle kültürünün dinamiklerinden biri olan manitacılığı teknik, taktik detaylarla süsleyip satması ve bunu cinsel gerilimi artırmaktan yana eksiklik yaşayan birçok erkeğin kapış kapış öğütmesi tam bir delilik. Manitacılık, seviyorsan git konuş abicilik ya da saf, temiz sevgi cümlelerinin bir isme ve bunca şaşaalı tekniğe malik olduğunu öğreneli 9 ay oluyor, evet. Lakin 25 yıllık yaşantımı, bir öğreti ile geçen 9 aya endeksli yürütmüyorum.

Ben 9 aydır kız tavlamıyorum, 9 aydır sevişmiyorum, cinsel dürtülerimi Kırmızı Hap tetiklemedi. Ben belli karakteristik özelliklere sahip bir varlıktım ve Kırmızı Hap törpülenmesi ya da sivrilmesi gereken yönlerimi açığa çıkarmamda bana yardımcı oldu.

Eleştirilere karşı daima saygı ve sevgi ile yaklaşmaya gayret gösteriyorum fakat bir konuyu unutmamanızı rica etmek durumundayım uzun bir süredir Kırmızı Hap ile ilgilenen, kadınlar  ve hatta erkekler hakkında yeterli hayat tecrübesine sahip Mahmut Abi ile SVBG’nin tutupta “Hayal gücün baya genişmiş kardeş, gel sen bizim çocuklara masal anlat” dediğini düşünür gibi bir haliniz var. Eleştirirken tüm koşulları göz önünde bulundurun, size doğru yolu ve yapılması gerekenleri anlatan bu iki insanın yanlış bir örnekle sizi başbaşa bırakması ve emek verdikleri sistemi kirletmeme müsade etmesi mümkün değil.

Gelelim sorulara ve yorumlara.

Kardeş kusura bakma da kadim meriç taktiklerini uygulamışsın.Karıyı öpmen veya birlikte olman bir şeyi değiştirmez.Ha seks yanına kar kalır ama karının kocası bir şekilde öğrenirse başın derde girebilir.Attığınız baş ürküttüğünüz kuşa değsin.

———————–

@ Şahsın bahsettiği nokta benim kadını dinlemem, birçoğunuzda olduğu gibi hatta bunu öngererek rapor içerisinde “Nice Guy etiketi yiyeceğim” demiştim.

Mahmut Abi önce şöyle demiş;

Şunlara meriçlik yazan arkadaşlar kız tavlamayı nasıl bir şey olarak düşünüyorlar? Dante burada meriç ise ben de mericim. Anlatın bakalım siz kızı saçından tutup itirazsız mağaranıza nasıl sürüklüyorsunuz. Biz de öğrenelim.

Ardından şöyle devam etmiş;

Hocam sikme ihtimali olmayan ve yörüngesinde haftalarca döndükleri kadını sürekli dinlemeye meriçlik denildi ya şimdi her dinlemeyi meriçlik sayacaklar.

Biri de demiyor ki Mahmut Abi 30% siz konuşun 70% o konuşsun diyordu bu abi de meriç değil mi? Dinleyeceksiniz tabii gençler ama dert babasına dönmeyeceksiniz. Kıza yardım etmeye kalkmayacaksınız.

Pozitif cinsel gerilim sadece sululukla yaratılmaz.

@ Bu konuyu çözdüğümüzü düşünüyorum. Bakış açınız çok, çok, çok dar.

———————–

Rogers says:
Benim bu tür konularda hazir cevapligim yok yani bir kadin bana git basimdan gibi seyler soyleyince hicbir bok yapamiyorum ve moral olarak dibe vuruyorum. Sen bunu yenmem için ne önerirsin yani hazircevap olabilmem için önerebilecegin bir kaynak var mi? Kitap gibi…
———————–
@ Hazır cevaplılık, beynin hızlı kullanımı ve fikirlerin süratle işlenmesine bağlı olarak çabuk düşünerek, etkileyici, düşündürücü ya da şaşırtıcı cevap verebilme becerisidir.
Tıpkı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aşağıda paylaşacağım hikayesinde olduğu gibi bir hazır cevaplılıktan bahsediyoruz.

İngiltere Kralı Edward da özel yatıyla İstanbul’a gelmişti. Atatürk, konuğunu Dolma bahçe Sarayı’nın rıhtımında karşıladı. Kral onuruna, akşam büyük bir şölen veriliyordu.

Ziyafet sofrasına hizmet eden garsonlardan biri, elinde getirdiği tepsiyle, ayağı halıya takılarak yere yuvarlandı.

Atatürk, Krala eğilerek şöyle dedi: “Majeste, Türk ulusuna her şeyi öğrettim, yalnız UŞAKLIĞI ÖĞRETEMEDİM!”

Etkileyici değil mi? Buradan bu büyük insanı saygı ve rahmet ile anmış olalım. Konumuza dönecek olursak bahsettiğin konuya dair aylar önce okuduğum (Beyin Gücü Dergisi)’nde gördüğüm egzersizi paylaşacağım.

1- Her gün gittiğiniz yolu, sabah uyandığınız müziği, oda ve büronuzun düzenini, birtakım rutin olarak yaptığınız şeyleri değiştirerek, beyninizi şaşırtın. Çalışmayan beyin hücrelerini çalışır hale getirirsek, 60 yaşında bile bir gencin beyni kadar aktiviteye sahip olabiliriz.

2- Her gün kendinize rastgele 15 kelime yazın. (Su aygırı, nar, fıskiye, kalem…)  Her birinden tek tek en az 6 kelimelik cümle kurun. Ardından bu 15 kelimenin her biri hakkında en az 1 dakika aralıksız ve akıcı konuşma yapmaya çalışın. Ardından bu 15 kelimeyi sırasıyla kullanarak saçma, ilginç, sıra dışı bir hikaye kurgulayın.

3- Bir hikayeye başlayın ve sonunu düşünmeden devam edin. Örneğin aklınıza ilk gelen cümleyi kurun. “Bir varmış bir yokmuş, uzak bir ülkede bir sincap yaşarmış…” gibi.

@ Şimdilik tavsiye edebileceğim egzersizler bunlar, bununla birlikte ben genellikle Stand-Up gösterileri izliyorum. Her ne kadar çok sevmesem de Tolga Çevik hazır cevap olmak konusunda esprili yaklaşımı benimsemek için güzel seçim.

———————–

Ben merak ediyorum dante, zihin yapın nasıl? Kinoları nasıl yaparsın? Neg atarken kendi beden dilin ve zihin rahatlığın nasıl? Kadın gibi hissettirmek nasıl olur?

———————–

@ Zihin yapımdan kastın nedir? Kadınlara karşı tutumundan bahsediyorsan hepsi varolması gereken ve varoluşları ile beni mutlu eden küçük canavarlar. Kadınlar gözümü korkutmuyor ya da onları her şeyi hak eden seks oyuncakları olarak görmüyorum. Yaratılışları ya da inançsızsanız bilimsel olarak tanımlamam gerekirse genetik kodlamalarında bulunan kusurları onları sevmemem için engel değil, aksine ben bu kusurları kendi lehime kullanmayı daha doğru buluyorum. Kino kısmına gelelim;  Konuşmalarımda, diyaloğa girişlerimde kendime on dakikalık bir üst limit belirledim. Kadının hafif meşrep-orta-rahibe gibi kavramlar dahilinde değerlendirilmesi mümkün hareketleri doğrultusunda Kinolarımı yönlendiririm. Bulunduğum çevre gereği kapalı, ilişkiden ve seksten uzak kadın yok. Genellikle diyaloğun 10. dakikası itibari ile  lise 3. sınıfa giden ilgi fukarası bir hatun simülasyonu oynarım. Bunu dedim diye gidip bir kızla tanışır, on dakika sonra hatunu avuçlarsan gelip bana sallama. İlişkilerinizde dozu tutturmak size kalmış, biz kalburüstü bilgileri paylaşırız karşınızdaki hatuna göre dozu artırmak veya düşürmek sizin işinizdir. Neg atarken hafif ve seyrek bir gülümseme ile karşımda bir çocuk olduğunu hayal ederek hareket ederim. Ben genellikle rahatımdır, o an özelinde bir rahatlık yok. Hayata bakış açım şu; Olursa olur, olmazsa olmaz. Kasmaya gerek yok. Kadın gibi hissettirmek, kadın gibi hissettirmektir. Buna dair çok derin örneklendirmeler yapmaya gerek var mı? Az sonra sevişeceğin hatunun saçlarını köpek okşar gibi okşayıp gel bakalım ufaklık demesi mi seni erkeksi hissettirir yoksa sen iki kolunu ve bacaklarını açmış boxer’ınla oturup, sigaranı tüttürürken kucağına oturup seni öpmeye başlaması mı? Anladın değil mi? Kadın olduğunu hatırlatmakta böyle bir şey. Özellikle problemli ilişkiden çıkan kadınlar, eski aşığı ona kadınsı hissettirmediği için şikayetçidir. Kadınsı hissetmemenin bir diğer çağrışımı ise kadının, erkeğini erkek olarak görememesi durumudur. Dengeyi sağladığın takdirde her şey kendiliğinden gelişecektir.

———————–

” Ona kadın olduğunu hissettirdim” bu cümlede uyguladıklarını biraz daha açabilir misin biz genç dimağlar için

———————–

@ Yukarıda belirttim aslında fakat aradığın detayı vermedim. Öküz gibi olmamak kaydıyla kadının kalçalarına bakmak ve kalçalarına baktığını hissettirmek dahi onun bir kadın olduğunu hatırlatmak için yeterlidir. Ben bu hatuna şunu yaptım. Gözlerinin içinden başlamak kaydıyla önce boynuna, ardından göğüs dekoltesine doğru hafifçe süzdüm ardından “Vücut dilime” ne yapıyorsun, o kadının harika bir parça olduğunu onu gözlerinle yiyerek anlatmana gerek yok tavrı sergiledim ve bunu o kadının anlamasını sağladım. Derinlemesine düşünürsen, ne demek istediğimi anlayacaksın.

———————–

Mahmut Abi says:

evli bir kadınla birlikte olmakta beis görmüyorum diyen kişi, aynı şekilde ileride başkasının kendi karısı ile birlikte olmasından ya da fırsat değerlendirmesinden beis görmüyorum da diyor. Dolaylı olarak dediği, benim gardım düştüğünde ve hatun hipergamisini kontrol edemediğinde, problem yok.

Ben yaparım başkası bana yapamaz ise komik bir düşünce. Senden daha yakışıklısı, zengini, eğitimlisi, kariyerlisi, kaslısı, vs … her zaman vardır.

———————-

@ Hayatımı bir kadının iradesine hapsetmeyeceğim konusunda kendi doğrularıma güveniyorum. Beni aldatmak isteyen kadın, aldatır. Bunun için benim yapabileceğim, eskimiş ilişkiyi yenisiyle değiştirmek. Bu söylediklerim ben yer, içer, sevişir, kıçımı döner yatarım ya da saha raporuna konu olduğu üzere hatunu çakallarla dolu bir mekanda bırakır giderim değil. Kırmızı Hap’ın vurguladığı erkek olurum, gardımı düşürmem. Gardım ilk düştüğünde (ki hayat şartları kime ne yapar bilinmez) beni boynuzlayan hatun için üzülmem, gerilmem yoluma devam ederim. Bu nedenle evli bir kadınla sevişmeyi, birlikte olmayı aykırı görmüyorum. Erkek dünyasının ticaret dünyasıyla eşdeğer olduğuna inanıyorum.

———————–

Selam Dante, oncelikle basarili bir rapor tebrik ederim. Ama bazi yerler yarim birakilmis gibi,
Kadin senin gitmeni istediginde shit sayip devam etmissin ama her devaminda siddet de artmis, peki bu arada kadinin vucut dili nasildi ve sen nasil bir davranis sergiledin?

———————–

@ Benim yazılarımın geneli kopuk. Sahaya çıkması güzel fakat yaşadıklarını aktarması çok sıkıcı. Yinede elimden geldiğince odaklanmaya çalışıyorum. Soruya gelecek olursak; Evli ve az evvel çatır çatır tartışmış bir kadının shit testleri artırmasının gayet doğal olduğunun bilincinde olarak hareket ettiğimden ve olmama halinde bekar ve daha müsait hatunlarla vakit geçirme ihtimalini düşündüğümden ruh halim, vücut dilim “15 yaşında bir delikanlıya” – Kimler gelir, kimler geçer delikanlı. Üzme tatlı canını – diyen amcadan halliceydi. Yaşadıklarının farkındayım ama şu an yaşayacağımız seksin sertliğine odaklan, siktir et kocanı gibi bir hal düşün.

————————

Kardeş bura alfa sitesi yanlış yerdesin.29 30 yas kadin icin tehlikeye bak aq. Dante yazını okurken lisede zevkine dayak attigim çocukları hatırladım. 30 yaşındaki teyze seni sıkmış kullanıp atmış kocasına kizginligindan. Tıpkı prezervatif gibi.

Mahmut abi çok fazla kadın üzerine yazı var. Şu erkek adam nasıl olunur ne yapar,bir erkek için hayatin amacı , başarmak , dünyayı gezmek vs. Bu tur erkek üzerine yazılar cogalmalidir bence.

———————–

@ Üsluba ayrı, fikre ayrı, sana ayrı.  Evvela alfa sitesi nedir ya? Biz alfa falan üretmiyoruz arkadaşlar bunu bir defa unutun. Bir topluluğa ait fikirleri sizlerle paylaşıyoruz. Onu bir geçin öncelikle. Haydi bana yazdığın kısmı es geçelim. Kadının kullanması falan (Ki şöyle birkaç hatunun seni kullanması için takla atmazsan Taksim’de tanga giyer dolaşırım) ikinci kısma odaklanalım.

Erkeğin özellikle burada dolanan erkeklerin yakıtı kadın, sıyrılın şu elitist tavrınızdan. Saha raporlarına yeri geliyor yüzden fazla görüş gelirken, alelade bir felsefi ya da hayata dair farklı konulara gelen bildirim sayısı benim gördüğüm en fazla elli. Varsayalım odak nokta kadınlar değil kendimiz. Mahmut Abinin sana yeni bir hayat standartı, maceraperest birkaç öneri sunması çok saçma değil mi? Erkek olmanın tanımını, hayatınıza yeni bir standart oturtmayı siz bilmeyecek kadar sığ mısınız? Maddi ve Ailevi ve Manevi konularda sınırlarını bul, sınırlarında problem varsa genişlet ve yeni bir dünya yarat kendine. Bunun için bizim yazı yazmamıza ya da senin okumana gerek yok. Bu sende bitiyor, bizde değil.

———————–

Dante senin yazılarını seviyorum ama burada henüz boşanmamış evli bir hatunla olarak büyük bir sistemsel hata islemişsin.

senin yerinde Yargıtay’dan 9 tane hırsızlık ve adam yaralamadan dosyası olan biri olsaydı o da aynı şekilde hareket ederdi.
sonunu hiç düşünmeden

———————–

@ Sen evlendiğin kadını gecenin bir yarısı sırf tartıştığın ve nedeni onu aldatman olduğu halde bilmediğin bir ortamda sap gibi bırakırsan, yürürüm. Konu kilit. Yemişim sistemi, saygıyı, değeri.

Benim yerimde gözlüklü, saçlarını sağa doğru tarayan, gömlek-süveter-kumaş pantolon kombinli inek modeli olsaydı hatunla ilgili türlü ıslak rüyalar görürdü, beni ondan ayıran ve bir mahkumla eşdeğer görmeni sağlayan onun hayal kurması, benimse hayallerimi gerçekleştirmek konusundaki kararlılığım.

———————–

Tamam Dante seni severiz, iyisin hoşsun djlik yaptığın ortamlarda açtığın setleri saha raporu diye yutturuyorsun ona da eyvallah da bu yazı bu site için fazla “duygusal” olmuş.

Saatlerce kadının derdini dinlemelere deginmiyorum bile. Yani burayı baştan sona okuyup da bu saha raporuna gelen adam; “e bu ne simdi? Ben bunları zaten yapıyordum!?” Gibi bir tepki verebilir ki haklı da.

———————–

@ Sabah koşusu, Tinder saha raporu ve birden fazla komfor alanım dışında raporum mevcut. Hani yutturuyorsun falan, gereksiz. Bunu senden ikinci okuyuşum, ben şahsen bir adama inanmıyorsam ya da yılanladığını düşünüyorsam uzak dururum, okumam, ilgi alanım içerisinde bulundurmam bu konuda anlaşalım. Mantıklı ve yorumlanabilir kısma gelirsek. Mahmut Abi 30-70 kuralından bahsetmiş. Telefon görüşmesi herkeste şöyle bir algı oluşturmuş sanırım; Kadın kocasından bahsetti, ben dinledim. Ben o telefon konuşması boyunca hatunla ilgili aldığım bilgiler ışığında hatunla sevişmenin kapısını açtım. Tüm siteyi hatmedip benim sıradan saha raporumda çuvallayacak adamlara tavsiyem gitsinler baştan okusunlar.

———————–

Mahmut Abi ciddi bir sıkıntım sorunum var. Öncelikle kırmızı hapı yutmuş sindirmiş öncesinde de Pua olan birisiyim set açma sayım 300 ü geçmiştir.

Üniversite de ilk günüm hazırlık sınıfı 20 kişilik çoğu da kız. Kendimi biraz tarif edicem 190 boyundayım takıntılı derece de modaya dikkat eder üstüme yakışanı giyer bir ayakkabı aldığımda vans gibi tahmini giyme süremi 3 yıl belirler akşamları ayakkabı mı temizler hergün farklı giyinir spor yapar beslenmeme pür dikkat eder ve uyku düzenimi sağlarım disiplin=özgürlük nokta. Sınıfa ilk girdiğim de sınıfı süzdüm benden daha değerli bir erkek yok bir kızı gördüm o kızı arkadaş mı yapıcam sikicem mi 2 snye de karar verdim. Kalan tüm kızları friendzone a attım. Ama burası önemli ben attım bunu da belirttim kanka, ortak vs diyerek sürekli o kızlarla dolaşarak bana bir şeyler yaparak kendime değer kattırdım. Kızlar benim için çabalıyor gittiğim yere geliyorlar ve DHVm zirvede ama bir kız var hiç umursamıyor beni. hiç etkilenmedi sıfır yani sıfır ya. Beden dilini okuyorum bana karşı ilgisi sıfır gittim bu kızın en yakın arkadaşını bile etkiledim çekici geleyim diye hatta en yakın arkadaşından birkaç tane de İli aldım ama bu kız da hiçbir şey yok ben ömrümde böyle bir kız görmedim yani, akşam saat 7 de başka bir kızla date im var ama ben sınıfımdaki kız gibisini görmedim yok oynadığım en iyi oyunu oynadım, en iyi rolü, en iyi içtenliği en iyi sosyal statüyü gösterdim. Sınıfın en yüksek değerdeki erkeği benim bütün kızlar benden hoşlanıyor benimle takılıyor ve bana değer katıp İlgi işareti verirken bir bu vermiyor yok yani kız içine kapanık eyvallah ta kızın yanına oturuyorum ertesi gün yerini değiştiriyor en iyi arkadaşını etkiliyorum tık yok dedim ki eğer sosyal statün zirvedeyse diğer kızlar senden hoşlanır ama bu kız da işlemiyor bu en sonunda sabrım taştı yanımdaki uyduyu aldım ve bugün birlikte yemek yiyelim dedim amınakoyim kız konuşmuyor en çok ekmeğini yediğim Pick up taktiklerini yaptım gizem oluşturdum kıza kendisini kanıtlaması için neg attım vücudu üzerinden ilginç şeyler söyledim yok yine pes etmedim tam vazgeçicem yine denedim yemek yedik çıkarken dedim çimlere oturalım konuşalım bu sefer de diğer kızın tuvaleti varmış şimdi ikisi de tuvalete girdi. Kız benden uzaklaşıyor nedense ve vücut dilimde bu arada çok iyi bütün dominantlığı kontral edercesine oturttum ses tonum keza öyle ukalalık da dozunda var ama anlamadım ben yani bugün telefonda konuşurken duydum sevgilisi varmış yine de bu önemli bir nokta değil benden etkilenmesi lazımdı evet havuz var evet tüm kızlar sana uymaz ama benim korkularım her zaman arzularımdan daha büyük arzularımı gerçekleştiremeyeceksem niye vücut geliştireyim niye pick up yapayım?

———————–

@ 300 tane set açmış adam evvela şunu bilir; Her kadınla sevişemezsin. Bunu 300 set açmaya bağlıyor olmaktan utanıyorum, bunu herkes biliyor aslında. 300 tane set açmış adamın kendini kadınla dolu bir sınıfta potansiyel tüm fuckbuddy ve onslardan koruyup, tek bir hatuna odakladığı nerede görülmüş? Bilerek ve isteyerek friendzone, sonuç; “Ben istedim de oldu” – O kız içinden demez mi? ” Lan bu keko tüm kızlarla arkadaş, ben ne diye vereyim buna ” Topuğuna sıkmışsın, o ayrı. Modaya aşırı ilgi dediğin bir ayakkabıyı üç sene giymekse eğer o moda falan değil baya har vurup harman savurmak, ana-baba parasıyla şekil çizmek, görgüsüzlük. 5 yıldır her Ekim-Mayıs ayları arasında askeriyeden getirdiğim postalları giyerim. 4 yıl önce Diesel Outletten aldığım 3 pantolonu her ay farklı yerine yama yaparak, yırtıksa yamalarla değilse kendi imkanlarımla yırtıklar yaparak giyerim. Pantolonlara toplam ödediğim tutar 1500 lira, 4 yıldırda alışveriş düşünmem. Yani modaya düşkünlük değil senin yaptığın. PUA falan demişsin ama geçelim o hikayeyi. Çatır çatır Mavi Haplısın, Allah sabrını da verir.

———————–

Sorulan sorulara, yorumlara, görüşlere ve eleştirilere kendi bildiğim doğrularla cevaplar sundum. 3-4 raporda bir tekrarlamayı düşünüyorum. Umarım faydalı olur, hepinize teşekkürler.

Keyifli okumalar.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Dante

Dante, Türkiye’de Pick up Artist kavramını irdeleyen ve bunu kendi hayatında pratikleştiren bir yazar. Kendisini buradan olduğu gibi Twitter hesabından (askdante) takip edebilirsiniz.

56 thoughts on “Saha Raporu Değerlendirme – Soru & Cevap –”

 1. Ya şu alfa kelimesini kullanmasak artık ? Mahmut abi fazla kullanılmaycak demişti de baya kullanılıyo şuan. Bu kelime bırakılmazsa burası redpill değil aLfA sitesi olur.

 2. Saha raporunda bi soru sormuştum cevaplanmadığı için buraya tekrar yazayım…

  “Saha raporunu ben şahsen başarılı buluyorum.Yukarıdaki yorumlarda meriçlik yapmışsın – sıyırmışsın gibi ifadeler var fakat aslında bu konu da konuşma gibi (ne söylediğinizden çok nasıl söylediğiniz mevzusu) kadını bi yere kadar dinlemenin bence meriçlikle alakası yok hatta kadın hakkında bilgi alıyorsunuz ona göre strateji izlersiniz vs.

  Benim merak ettiğim konu var aslında.O da söyle ki onay aramakla onay vermek arasındaki farkı hiç anlayamamışımdır bunu örneklendirebilir misiniz?”

 3. Kardeşim yanlış anlamışsın herhalde uzun bir cevap yazmissinda yanlız ben mahmut abiye sormuştum ikinci soylediklerimi

 4. Redpill ve alfa iç içe olan bir şey ister kullan ister kullanayin her seferinde karşımıza cikacaktir. Matematik temel konusu gibi bir sey. Bazı soruları cozemezsin. Vs.

 5. Dante!
  Müsait olduğun bir zamanda KH öncesi ve sonrasına ait kişisel hayat gözlemlerini yazarsan sevinirim. Dönüm noktası nerede oldu? Öncesinde ve sonrasında neler değişti? KH konusunda tereddütte olduğun yerler var mı? Varsa nelerdir?
  Ayrıca saha raporlarını beğeniyorum. Gerçekliğinden zerre kadar şüphem yok.
  Hayatta başarılar.

   1. Dante hocam..ben şunu Mahmut abi’yede ufaktan sordum ancak saha raporu deyince özellikle sana sormak isterim saha olayı olduğu için..pavyon bar karışımı yerlere takılıyorum bu aralar,bana göre hatuna yürürken risksiz ve kolay…hani şõyle düşünülebilir,oradaki oryantaller para için bu sanatı icra ediyor…evet ama hiç param yoktu yada 20 TL taktım hatuna 2. ve 3.defa yine diğer 50 -100 TL takan abiye o kadar ilgi göstermedi hatun veya hatunlar..birde hatundan hatuna Burdada değişiyor normal sahada olduğu gibi..yani hipergami Burdada işliyor..hatun gelip yirmi TL vereceğimi bildiği halde götünü sürte sürte dansını ediyor,diğer taraftaki abi parayı saçsada o kadar verici olmuyor ona karşı.. birde en önemlisi şu soru neden sorulur Allah aşkına..evlimisin yada çocuğun varmı?çocuklarını çok severmisin ?kendi çocuğunun olduğunu onu çok sevdiğini vs vs…yani hatunlarda bir eziklik kırgınlık yorgunluk var…evet Dante yorumun…..

    1. Pavyon şeklini bilmem. Gitmedim, sevmediğim bir ortam. Ama hayatını kendini ya da görüntüsünü pazarlayarak geçiren kadının sana çocuğunu, evliliğini sorması bana kalırsa sağlayıcı olduğuna dair mekanik kontrol. Yani senin evin, eşin, çocuğun varsa ve bunlara harcayacak enerjin ve paran olmasına rağmen oraya gidiyorsan hatun seni kapatmakla uğraşabilir. Yaş itibari ile bunu Mahmut Abi’ye sormak daha doğru olur, ben pavyon için çok gencim. 😛

     1. Evet doğru ancak benim dediğim şu ki hipergami Burdada gecerlimi yada para olayı hipergamiyi bloke eder yada maskelermi ?

 6. “ona hafifçe yaklaştım, burun burunaydık ve onun kokusunu içime çektikten sonra ” Seni öpmek istiyorum ” dedim.” kokusu nasıldı dante 😀

 7. Kayra says:
  October 2, 2018 at 11:22 am
  😀 Okurken utandım. Bunları düşünen birinin alfa özelliklerinin baskın olduğunu hiç düşünmüyorum. Sıkıntı olan şu ki bunu buraya yazmandan kendine de saklayamadığın anlaşılıyor büyük ihtimalle kızlar da bunu görecek ve ilk yazılarda olan erkek adam kendinden bahsetmez kuralını çiğneyeceksin. Geometri 100 soru da pek bir şey ifade etmiyor. :
  KAYRAYA CEVABIM:Ey kayra sen kimsin? Xd
  Kendinden kızı manipüle edecek şekilde bahsedersen bir sorun olacağını düşünmüyorum.
  Erkek kampında kendimden bahsetsem sorun olacağını düşünmüyorum.
  Kuralı seninle çiğnedim sen ilk konuştuğum kızsın.Boşaldım çok heyecanlıyım.

  1. Bu manipülasyon olayı çok çocuksu geliyor bana. Ki hatuna kendinden konuşarak bahsetmezsin, hareketlerinle bahsedersin. Bu manipülasyon artık çok boktan bir şey haline gelmeye başladı, en çok da incideki veletler kullanıyordu onu da söyleyeyim. Son yazdığını anlamadım.

 8. Şunu son kez tekrar soracağım, kimsenin net bir şey söyleyemediği bu doğaüstü duruma.. sanmıyorum ama umarım çözüm bulunur;

  İnsanlar boş boş muhabbet ediyorlar. Taşak geçiyorlar.

  Mesela birkaç saat önce yeni tanıştığım biriyle samimiyet kurabildim. Nasıl oldu biliyor musunuz? Bir yabancı dizinin (westworld), Nietzsche’nin bir teorisiyle bağlantısını konuştuk.

  Fakat gelin görün ki gevşek bir şekilde saçmalamak zorundayım (bu benim tanımım). İnsanlar, özellikle kızlar bu bahsettiğim arkadaş gibi değil.

  Yani hayatım buna bağlı olsa, bana 1 saat verseler. Bir arkadaş grubunda sadece 5dk muhabbet et diye. Yapamam. Ne söyleyebileceğim hakkında en ufak bir fikrim yok. İçimden gelmiyor. İnsanlar ilgimi çekmiyor. İstek yok.

  Nofap yapıyorum. Kolay zevkleri kesiyorum. 1 ay oldu fitness’a başlayalı. Kendimi sosyal ortamlarda zorlayıcı durumlara bazen sokuyorum ama evde sinir krizi geçirmemle sonuçlanıyor. Yukarda her ne kadar küçümsesem de bu durumu çözüp diğerleri gibi olmak istiyorum.

  Söyleyecek bir şeyiniz varmı?

 9. Bir önceki raporu eleştirmiştim, strateji oluşturma kısmına kkatılmakla beraber halâ lafımın arkasındayım, fakat, dinlediğin müziği değiştir, gittiğin yolu değiştir, kelimeler üzerinde doğaçlama konuş gibi taktikleri beğendim, hoş Dante kardeşimizin genelde tarzını beğeniyorum zaten, önceki raporu pek konduramadım sadece…

  Ha bu arada malum hatunla ponpa oldumu?

 10. Bu siteyi Mahmut abiyle tanıdım biraz önce o kadar üzüldüm ki buraya yazma gereği duydum ,çok kötü bir tipim yoktu aslında ortalama bir şeydim ama beceremedim oturup bir köşeye üzüldüğüm çok zamanlar oldu ,sadece şu var ki bu hayatı başaramadım. Kadınlar konusunda yaş 27 sınıfta kaldım. Burdaki çoğu kişi rahat bir yaşam sürmüş olabilir ,anne babanız yaninizdaydı kiciniz açıldığında orayı ısıran bir sivrisinekti belkide yasadiklariniz. Bunu rahat olanlara söylüyorum üzülen zaten beni anlamıştır. Kız kaldırmak evli kadını götürmek sorun bu değil ki dostum. Mesele barda tanıştığin bir hatunu yatağa atmak mı ? Üzgünüm sadece hayallerim vardı olmadı damatlık gelinlik resmini paylaşan arkadaşlar sağolsun. Şu zamana kadar en büyük hayalim mutlu bir yuva kurmaktı geri zekalı gibi gidip 6 7 sene önce bir günlük yazmıştım gelecekteki eşime diye öyle yazarsan böyle GT gibi kalırsın işte. Evde kaldım bu bir gerçek buradaki yazıları okumakla iş bitecek mi ? Oneitis vs çok mantıklı ama gözyaşımi dindirmiyor, resmen üzülüyorum kimseye aşık değilim kendimi gerizekalı gibi hissediyorum çokta akıllı sayılmam Mahmut abi cevap yazarsan okucam saygılar

   1. Çokta akıllı sayılmam demiş zaten, en çok böyle olup akıllı olmadığı (aptal olduğu) için farkedemeyen ya da kaldıramayan insanlara üzülüyorum.

 11. Konu dışı bir sorum var. Bir kız var sadece arkadaşımdı bu siteyle tanışmadan önce. Bir sebepten dolayı bana saygısızlık yaptı, ağır konuştu ve arkadaşlığı bitirdik.

  Artık kızlarla arkadaş olmuyorum, sadece yürüyorum. Buna dikkat cekeyim yanlış anlaşılmasın 😀

  Sorum ise kızı bugün aylar sonra gördüm ve sanki hiçbirşey olmamış gibi geldi muhabbet etti. Bense bu siteden öğrendiklerim kadariyla duygusal tepki vermedim. Bir iki cümle söyleyip ayrıldım. Gülümsemedim. Ama enerjim düşüktü. Oneitis falan değil şuan sevgilim var 😀

  1 – Böyle bir durumda kız nasıl bu kadar rahat olabiliyor ?

  2 – Erkek adam nasıl tepki vermeli ?

  Not : kızı becermeyi gerçekten isterdim eskiden 😀

 12. Saha raporlarını pek okumuyorum arkadaşlar ne derece haklı bilmiyorum ama onun dışındaki yazıların baya faydalı. Eyvallah.

 13. Aklıma takılan bir durumu öncelikle Mahmut Abi ye bilirkişilere sormak istiyorum.
  Yaşım 27. Yeni dahil olduğum bir kursta tamamiyle alfa olarak görünmeye gayret ediyorum. Kurs başlamadan hemen önce yan taraftaki bir muhabbete dahil oldum ve oradaki çok aşırı konuşkan ve biraz yüksek sesle konuşan bir kadınla diyaloğa girdim. Muhabbet solaklık üzerineydi. Biraz salladığım garip bir hikayeyi anlattım. Daha sonra ders başladı.
  Dersten sonra metroya doğru yürürken yol üzerinde kurstan 1 kız 2 kadını gördüm. Yanlarından direk geçerken birtanesinin dersle alakalı bir durumu söylemesiyle onlara katılmak durumunda kaldım. Teki dersten önce konuştuğumdu. Bi kaç muhabbetten sonra kız metroya bindi, derste konuştuğum (hb6 yaş 40 hiç evlenmemiş 15 senedir bir şirkette çalışan) ve diğer evlenmemiş (36yaşındaki hb5) ile ben metroya doğru yürüdüm. Metroda bunlarla 3 durak gittikten sonra yollarımız ayrıldı. Tabi ben yolları bilmediğim için peşlerinden gittim daha sonra kendileri benim diğer tarafa gideceğimi söylediler bu biraz saçma oldu.
  Ertesi gün hb6 ile 3 saatlik kurs içinde hiç konuşmadım. fakat kurs bitip tam çıktığımda birinin adımı söylediğini farkettim. Bu hb6 40 yaşındaki kadındı. Yanına Gittiğimde haftasonları annesine gittiğini, annesinin karşıda oturduğunu ve benimde karşıda oturduğumu bildiğinden, kurstan başka bir adamın buna arabasıyla bırakma davetine beni de eklemiş.
  (Adam evli, hb6 ya hanım diye hitap ediyor çekici biri değil)
  Yol boyunca birkaç ders diyaloğu yaptık ve bana ısrarla yol üzerindeki çalıştığı yeri göstermeye çalıştı pek oralı olmadım.
  Adam bizi durakta bıraktıktan sonra aynı metroyla devam ettik. Bikaç dedikodu denemesiyle ağzımı aramasına bilemem diyerek siklemedim.
  Daha sonra metroda evlenip evlenmediğini çocuğu olup olmadığını sordum. Çocuksuz ve evlenmediğini söyledi. Bi kaç muhabbetten sonra herkesin seks için evlendiğine işaret ederek konuyu sekse getirdim. Evlilik ve seks üzerine 6 7 durak konuştuktan sonra öpüp durağımda indim.
  Bugün WhatsApp grubunda kendini tanıttı ve sınıfta oynanan oyundaki gruptan kişiler bana yazsın gibilerinden bişey yazdı. Fotoğrafındaki objenin yanlış olduğunu (genel kültür) söyleyerek nasıl olduğunu ve ders çalışıp çalışmadığını sordum. Pek ilgili değildi bana karşı ve 5 6 saat sonra beni rehberine ekledi. (fotoğraftan anladım)
  Bu kadar yazıyı okuyan herkese minnettarım
  Asıl konuya gelirsek bu kadın hb6 ve 40 yaşında aslında 32 33 gösteriyor. Ama evinde tek kalıyor. Ve anladığım kadarıyla iyi bir maaşı var. Benim bekar evim olmaması, çalışmıyor oluşum ve abazalığım dolayısıyla bu kadını elde etmek yani en az 1 kere evinde sikmek istiyorum. Yarın kursum var. Neler yapmalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

  1. Bu iş çok boktan bir yere evriliyor …

   “Abi bir kız var …”

   “Abi bir kız var … nasıl sikerim?”

   “Abi bir abla var … nasıl sikerim? Ama evinde …”

   Yine de eğer hatunun niyeti varsa her zaman çalışan kendini hatunun evine atma taktiği : hatunla biraz iç, sonra evine bırak ve evine yakın “içkiden sonra bir kahve ne güzel gider” de … Eğer hatunun niyeti varsa seni zaten “gel sana kahve yapayım” diye evine çağırır.

 14. Camiada hep denilen bir şey var.Kadınların %80lik kısmı erkeklerin tepe %20lik kısmını arzular.Bunu anladım da peki kadınların geri kalan %20lik kısmı en tepe %20yi arzulamaz mı ? %80 olarak veriliyor her yerde oran,burası da dahil.Öyleyse bütün kadınlar alfa arzulamaz denilebilir mi ?

  1. Sosyal ve dini yönden hipergamisi bastırılan bazı kadınlardır o dilime giren.
   Eş seçerken en çok baştan çıkarıcı değil, en erdemli, çalışkan ve ahlaklı olanını tercih eder.

    1. Tabii ki, dindar ve ciddi bir kıza eğlenen ustalık, oyun gibi yaklaşımlarla gidersen kaybedersin.
     Dindar dediysek, günümüzün süslüman türbanlılarını kastetmiyorum.

  2. @injustice dediğin baştan yanlış, erkeklerin %20si kadınların %80 ile birlikte olur arzulama değil o, yani alfalar kalan %20 kadın için sikini kıpırdatmaz.

 15. Merhaba;
  Ortalama HB6 HB7 bir kıza sosyal medyadan(instagram vb.) ayda kaç kişi yürüyordur?
  Aynı kıza ayda veya ne sıklıkta çıkma teklifi geliyordur?

  Bu soruları soruyorum çünkü erkeklerin çoğusu o kıza sadece kendisi yürüyormuş hissiyle hareket ediyor.Ayrıca kıza attığı dm ler bile kızın önceden aldığı dm lerin aynısı olabiliyor.

  1. Orası erkeği ilgilendirmez. Günde binbir tane dip beta, yılışık mesajlar yollasın, hatun içinden bir tane maskülen ve alfa erkeği ayıklayabilir.
   O yüzden kadının yerine düşünmeyi bırakmalı.

 16. 6 ay önceki saha raporumu yollayayım şu anda hala tabağım olur kendisi. Kendimi iki hapı da reddedip kendi yolunu çizen biri olarak görürüm ama iki haptan da faydalanırım. her zaman 3 tabak+tek gecelik takılırım. Maddi ve statü olarak iyi sayılırım ama tabiki bir Ali Ağaoğlu değilim.

  Her neyse ikinci tabağımla ayrıldığım için onun yerine birini arıyorum. Bir AVM çalışanını gözüme kestirdim. Gerekli araştırmalardan sonra olur dedim ve bunun takıldığı bir mekanda bununla tanıştım. Sevgilisi olmadığı için bugün yanlız takılacak
  -Merhaba, ben Sigma
  -Ee… Merhaba?
  -Tanıştığımıza memnun oldum
  -Benim bir arkadaşım gelecek te birazdan o yüzden..
  -İyi onunla da tanışırız sorun değil (Bu planda yoktu ne yalan söyleyeyim)
  -Madem ısrar ediyorsunuz, ben x
  -Ne tuhaf bir isim bu böyle fazla duymadım
  -Evet annem rüyasında görmüş.
  -Güzel
  -nasılsınız
  -Önce sizi bizi kaldırsak prenses hanım (Ben 27 o 19)?
  -Tamam, nasılsın o zaman
  -İyiyim sen nasılsın
  -Ben de iyi sayılırım
  -Güzel, bu arada saçlarının boyasını beğendim
  -Gerçek sarışınım ben
  -Hadi ordan
  -Valla, istersen bak
  -Kay kız kenara bakacam (kızın yanına oturma bahanesi)
  -Fazla acıtma bak
  -Bakarız prenses (saçlarını çektim biraz)
  -Hayvan ya acıdı
  -Neyse harbi sarışınmışsın
  -Dedim işte

  Neyse bunum meriç arkadaşı geldi. Tanışma kaynaşma derken espirpler kızın shitleri filan yarım saat rahat geçmiştir. Meriçten kurtulmam lazım o yüzden kızı çekmem lazım.

  -Bak x sana ne diyecem, bir yarışma yapacam kazanırsam seni bir yere götüreceğim, oras süpriz
  -Ben de katılabilir miyim (Meriç)
  -Tamam, ne iş yaptığımı tahmin eden kazanır

  Birkaç dakika sonra tahmin oyununu kız kazanmış gibi yaptım.
  -Taman ödülünü hak ettin hadi gidiyoruz prenses
  -Görüşürüz Meriç (elemanın ismi Meriç değil)
  -Görüşürüz (Bana bakarken ki ifadesi: Vay piç hatunu götürdü amk)

  Eleman hesabı ödeyeyim dedi ama o kadar da vicdansız değilim ben hallettim.

  Neyse önce bunu troll olsun diye lunaparka götürdüm sonra şaka yaptığımı söyledim ve sinemaya götürdüm.

  Sinemada yan yana oturduk ve öpüşerek bitirdik. Sonra arabayla evine bıraktım.

  Yarın önce bara (Shitler hala devam ediyordu altı üstü HB7 sin amma abarttın) sonra da benim eve geçtim.

  -Yemek yapabilir misin?
  -Evet te niye?
  -Bir mercimek yap ta yiyelim malzemeler şurada
  -Ciddi misin sen?
  -Aç ayı oynamaz hem daha tango öğretecem sana.
  -Sen tango da mı biliyorsun?
  -Evet, ama açım
  -Tamam tamam
  (Güzel yapıyor ha)

  Tango sırasında yapıştım sonrası malum.

  Fazla detay anlatmadım zira nereleri önemli nereleri önemsiz söylerseniz daha detaylı anlatırım.

  1. Bu iş bu kadar kolaysa bende böyle yapayım. Hatta saçlarından tutup, yürü tango yapmaya gidiyoruz deyip eve götüreyim ve hunharca becereyim. 🙂

 17. şu ben ne İsa’danım, ne Musa’dan ayaklarından ciddiyim gına geldi.

  Adamın ilk taktikleerine bakarsan bjildiğin kırmızı, ama illa farklı olduğunu iddia edecek.

  Hani ben de Kh dahil tüm akımlara bakar, işime yarayan taraflarını alırım da, boku çıktı yani.

  1. Sana duvara toslamış hatunlara %80 mavi haplı enayı zengin ayağı çektiğimi söylesem dostum inanmazsın o yüzden detaylıca anlatmayacağım.

 18. 1. Tango işini evde dedim, senin dediğini de deneyeceğim ama.
  2. Bu kolay sayılmaz hatta yarım saat meriçle uğraştığımı sayarsak zor sayabilirim ki burada 2-3 saatte s kapanışı yapan adamlar var. Hank Moody mesela, barda tanıştığı kızı barda siken. benimki hiç birşey.
  3. Detaylı anlatmayınca kısa ve kolay gözüküyor haklısın.
  4. Shit Test Level:Model yazısı da kız regl olmasa ilk günden s kapanışı ki kız HB9.
  5. Ben bu seviyeye gelmeden önce iki oneitis, birisiyie evlenme ve aldatılma yaşadım. ikincisi de aldattı. Doğuştan yetenekli değilim yani.

  Ben de senin gibi bu işi kendi kendine çözenlerdenim (oneitislerimin beni aldattığı erkeklere bakarak ve onları inceleyerek başladım) Bazen ilk günden bazen 3 günde işi bağlarım. 6 yıllık tecrübe sonucu bu kadar da yapamayacaksam yuh bana zaten.

  Başarı oranım max %35tir, burada sıçtığım raporları yayınlasam bizzat Rollo Tomassi beni aforoz eder erkeklikten

   1. Senin bunu demen benim o hatunu 6 aydır tabağım yaptığım ve hala da tabağım olduğu gerçeğini değiştirmeyecek. Şu her başarılı saha raporuna “siktir lan ordan” yazan tiplerden farkın yok PUA’lıktan emekli olmuş dostum.

  1. Yanlis anlama senin durum tam sikile sikile sikmeyi ogrenmek olmus.beni de sikilmelerde teselli eden tek sey bir gun benim de sikmeyi ogrenecek olma umudu…zira sikimin girdigi delik yok ama beynim delik desik…anca kafam sikiliyor amk iste bunlar hep evde baba gibi babanin olmayisi ve feminen figurlerle yetismekten…meger simdiye kadar ki hayatimi resmen bir oglan olarak yasamisim da haberim yokmus.otobuste bile gerilen anksiyeteli bir kardesiniz olarak elimi actim bir avuc cesaretlendirme dileniyorum sizlerden…

 19. Sevgili dante bazı soruları ne yazık ki cevaplamamışsın. Burada çoğu insan senin raporlarında genel olarak fazla risk aldığını söylüyor. Sorun şu;

  – Evli, nişanlısı olan, sevgilisi olan vs. hatuna yürüdün. Hatun okey dedi. Sonrasında adam bir şekilde durumu öğrendi. Çıktı geldi karşına. Bu durumdaki tepkin ne olur? Hiç böyle bir şey yaşadın mı? Asıl merak edilenlerden birisi de bu bence.

 20. Mahmut abi, sitenin kalitesi düşüyor. Dante kardeş, üstüne alınma, kişisel değil ama bana kalırsa bir saha raporundaki yorumlara yanıt için böyle ayrı bir post…

    1. 1- Buna risk diyen, kendine erkeğim demesin. Öncelikle her ne kadar bu terimi sevmesem de, sanırım genel durum itibari ile “Alfa fucks beta bux” ta ki Alfa oluyorum. Benim konuya şöyle bir yaklaşımım var; Hiçbir kadın gündelik, haftalık, aylık ya da bir yıllk bir ilişki için beta sağlayıcısından vaz-geç-mez.

     Ayrıca hiçbir kadın öyle olsa dahi toplum nezdinde “Fahişe” pozisyonuna düşmek istemez.
     Zira erkeğin beni öğrenmesi demek, tüm ailenin ve varsa çocukların öğrenmesi demek. Kadınlar aldatma konusunda çok daha planlı.

     Yani anlayacağın böyle bir şey başıma gelmedi, gelmeyecek.

     2- Bu soruyu aslında Mahmut Abi’nin evlilik içerikli sorusuyla cevapladım. Bir erkeğin beni beta görme şansı yok demeyeceğim, belki bir şekilde yanlış bir şey yaparım ve cidden o an o kişiye denk gelir, harekete geçer.
     Zaten ben eğer doğru erkek isem ve kadın tarafından şahsıma duygusal yatırım yapılmışsa, arada bariz farklar olmadığı takdirde (Passat-Ferrari), (Dante-Kıvanç Tatlıtuğ) beni beta olarak gören şahıs zaten istediğini alamaz. Benim rakibim kendi davranışlarım ve idealarım.

     Olaya böyle bir pencereden yaklaşırsanız. Evli, bekar, nişanlı, dul, ölü, diri her kadınla iş yürütürsünüz.

     Bu cevabı verdim fakat gözükmüyor, sistemsel olsa gerek.

     1. Bazen kadınlar bir erkeğin canını yakmak için başka bir erkeği kullanır ve bilerek yakalanırlar kardeşim. Bu yüzden hiç öyle kadın bunu söylemez falan diye düşünme. Ne olur ne olmaz diyerek dikkatli ol sen yine de. Senin yazılarını okumayı seviyoruz. Ama bu seninle ilgili bir üçüncü sayfa haberi okumayı seveceğimiz anlamına gelmez.

      Bir cinnete bakar lafı gerçekten oluyor. Hepi topu biraz alkol ve biraz da gaz veren arkadaş grubuna bakıyor olay. O yüzden mümkün olduğunca bekar olduğu sinyalini aldığın kadınlara yürümek daha sağlam çoğu insan için.

      Buna risk diyen pek çok kişi olacaktır. Erkekliklerini sorgulamaya gerek yok bence. Mahmut abi de bu konuyu gereksiz risk görenlerden mesela. Adam red pill üzerine blog kuran birisi değil mi?

    2. “Bizde kalite düşmez sen kafanı yorma”

     Tam pazarcı esnafı ağızları. Sözüm senettir lafını da eklesen tam olurdu.

     Ve neden önceki yorumum önce yayınlandı sonra silindi? Eleştiriye tahammül yoksa burda saha raporu falan paylaşmayın!!!!

     1. Hmm demek ki bu dante isimli elemanı başka başlıklarda eleştirmek gerekecek. Eleştiri göğüsleyecek kalibre ve olgunluk yok kendisinde. Anlaşıldı.

 21. Sevgili dante, yazını yeni okudum. Siteyi takip etmeme rağmen nasıl olduysa es geçmişim. Elimde uzunca bir mektup var. Yukarıda yazının bir yerinde felsefi yorumların çok az olduğundan bahsetmiştin. Aslında benim kafa yorduğum şeyler biraz bu kategoriye giriyor, yoksa abi bir kız var biliyor musun… ile başlayan tavsiye mektuplarından birinden söz etmiyorum 🙂 Siteye yayınlanması için gönderdim fakat onay almadı. Bir iletişim adresi yazabilir misin? Sana nasıl ulaşabilirim? Hem övgüleri, hem de olumsuz eleştirileri aynı olgunlukla karşılayan, her türlü eleştiriye açık ve öneride bulunmaktan çekinmeyen, yardımsever bir arkadaşa benziyorsun, her ne kadar bütün söylediklerine katılmasam da. Şimdiden tanıştığıma memnun oldum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *