Kişiye 17 Yaşındaki Halinin Vereceği Tepki

kişiye 17 yaşındaki halinin vereceği tepki

Ekşisözlük’te an itibarıyla 11 sayfa olan (sayfa başı 100 entry) böyle bir başlık var. Ve başlıktaki sadece son sayfadan birkaç alıntı:

— hâlâ aynı bataklıktasın hani hayallerim.

— artık bataklıktan yüzünü çevirip yıldızlara bakmalısın.

— bu ne amk.

— mk senin ben.

— oha kimi yedin?

— şu haline bir bak çok şişmansın, kaç kilosun sen?

— daha ölemedin mi sen?

— ben senin amk.

— öl, geber daha iyi.

— hişşşııykrt (bilek kesilme sesi)

— amına koduğum şişmanı

İnsanların kendine öfke kustuğu, hatta yaşamamış olmayı dilediği, bu derece birbirine benzer, bir yığın pişmanlık ifadesi neden var?

Farklı başlangıç noktalarından başlanıp ilerlenen farklı istikametlerin sonunda gelinen konumdan duyulan tiksinti, neden birbiriyle bu derece örtüşen, bu derece tahmin edilebilir bir model halini almıştır?

Arthur Schopenhauer şöyle der:

“Hayatımız, her daim peşinde koşup durduğumuz dinginliği hiçbir zaman bulma ihtimaline sahip olmayan bir devinim biçimine bürünmüştür: tıpkı bir tepeden aşağıya koşan adam gibi, eğer durmaya çalışırsa kaçınılmaz olarak düşecektir; ve ancak sürekli koşması halinde ayaklarının üzerinde durabilecektir. Yahut bir parmağın ucunda dengede duran çubuk, ya da yörüngesinde hızla ilerlemezse güneşi tarafından yutulacak olan bir gezegen gibi. Devingenlik varoluşun temel ayırt edici özelliğidir.”

Arthur Schopenhauer
Schopenhauer

Bu devingenliğin kritik önemini kavrayamayıp “Ne olacaksa olsun, sal rölantide gitsin” moduna girdiğin anda, o rölantideyken yıllar sandığından çok çabuk geçer ve soldaki saf mavi haplı çocuk sağdaki adama evrilir, hayata ve kendine dair bütün mavi düşleri suya düşmüş, hayata küsüp bunun öfkesiyle ve umutsuzluğuyla boğuşan biri. İyi bak:

kişiye 17 yaşındaki halinin vereceği tepki

Böyle olmak zorunda değil.

“Yapabileceğim hiçbir şey yok” bir bahane değil.

Bunu söyleme lüksünü hak ettiğini düşünüyorsan, sonuçlarını en baştan kabul edebilecek kadar ermiş olman gerek. Ermiş falan da değilsin, ee?

Namludaki 1 derecelik minik sapma 100 metre ilerideki bir hedefi 1.7 metre (2πr/360) ıskalamanıza, yani karavana atmanıza sebep olur. Bunun gibi, şu anki tercihlerinizde yaptığınız küçük bir ince ayar, bugün baktığınız istikametin 10 yıl ilerisinde tamamen farklı bir noktaya sizi götürür. Hatta “kelebek etkisi” yaratıp tahmin edemeyeceğiniz sonuçlar doğurur.

Konu, kontrolün dışında olan değil kontrol edebileceğin şeylerse, yaptığın ve yapmadığın tercihlerin, aldığın ve almadığın risklerin ve sorumlulukların toplamısın.

Bunun sonuçlarından da kaçamazsın.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Yin

🔴 "ɪғ ᴛʜᴇ ᴛʀᴜᴛʜ sʜᴀʟʟ ᴋɪʟʟ ᴛʜᴇᴍ, ʟᴇᴛ ᴛʜᴇᴍ ᴅɪᴇ." - - - - - - - - - - - - - - - - - - ➡️twitter: LiberMagnus_ -

110 thoughts on “Kişiye 17 Yaşındaki Halinin Vereceği Tepki”

 1. Bana da, şimdiki aklın olsa eline geçen fırsatlarla zengin bir adam olurdun ttarraaam diyecektir muhtemelen 😀

 2. Ben o kadarda nefret etmiyorum. Hatta diyeceğim kelime ‘Adamsın lan, afferim lan, helal lan sana’ olurdu. Kendi sırtımı sivazladiğımı hissediyorum. Bunu gerçekten diyorum. Çünkü şu 2 sene içinde çok çok çok fazla sey değiştirdim. Bu sitenin emeği çok.

 3. Gerçekten etkileyici bir yazı olmuş, fedakarlıklar olgunlaşmış meyveleri yememize vesile olacak.
  -Konu dışı, 3 gün önce aptallık edip sınıftan bir kıza açılım yaptım ve amfideyken kapıya doğru ilerlerliyordu omuzlarının üstünden bana derinlemesine baktı, gözlerinin içinde birşey yakaladım tanımlayamıyorum.Akşam parka çağırdım, shittestler görünce bir gülme geldi ama dışta ki ciddiyeti zor tuttum.Öp gitsin dedim içimden öptüm ordan eve ve yatakta soymaya çalıştım tabi izin vermedi sadece sevişelim dedi, bende öpmeyi bıraktım sırtımı döndüm pantere döndü ve bekareti olduğundan vicdan yaptım, sadece anal sex oldu.Bugün ise o kız gözüm de tüm arzusu yok oldu istemiyorum, fakat dışarda hb olarak ondan kötü veya daha iyi kızlar gözüm de halen çekici oda çekiciydi söndü, neden böyle oldu anlamış değilim.Böyle olacağını bilmiyordum ve ilklerim bu yaşadıklarım kız ise bana gel diye hep yazıyor, bende bir ihtiyaçtı karşıladık ikimiz de diyip bitirdim halen mesaj atıyor, vicdan yapıyor, ağladığını söylüyor.

 4. Yazıyla ilgili değilde site işe ilgili bir yorumum olacak Mahmut Abim. Kategorilerden yazı bulmaya çalışırken tüm yazıyı önümüze seriyor olması bulmayı zorlaştırıyor. Site uğrak mekanım ama söylemeden geçemeyeceğim abi iyi günler…

 5. Merhaba. 2 sorum var.

  1. Kinoya gelen shit test nasıl savruşturulmalı?
  2. İnci sözlükteki TCMA’yı duyduysanız eğer.. hakkında ne düşünüyorsunuz?

  1. Basliginin cogunu okumustum zamaninda. Surekli siklemeyin farkli olun diyordu. Inanilmaz bir avantajlar silsilesiyle dogmadigin surece dedikleri pek mantikli degildi. Uzerinden baya zaman gecti tabi ama okurken sadece kari kiz meselesine yogunlasiyordu. Buradaki agirlik verilen disiplin, fedarkarlik, sorumluluk gibi konulara pek deginmiyordu. Ama o mecrada bir akim baslatip hayatindan memnun olmayan insanlara “silkelen yarram sen erkeksin” mesajini verdigi icin severdik reisi. Ananiz qumqi xde

  2. TCMA dolandirici aq.. Dolandiriciligini ifsaladigim bloglarimi kapattirdi orospu evladi.
   Asagidaki linkte ifsaladim biraz ama oradan da bazi resimleri sikayet edip sildirtmis bi tek resmi kalmis dolandirici picin.
   Boyle sisko bi ibneye inanip inanmamak sana kalmis.
   Konuyu once pickup sonra dine cekip, cihad adi altinda para tokatliyor kendisine inanan insanlardan..
   https://theycallmealpha753559904.wordpress.com

  3. Ustam dişiler önceliğiniz değil, ben sizlere burada bir teknik uyguluyorum diye bağırıyor bu salaklar ise götleriyle okuyarak KaRı KıZdAN bAhSeDiyOOr diye öğürüyorlar :d Bçsy herkesin idrak edebileceği bir yazı değil,bu bir yandan tehlikeli aslında.Adam kendinize bakın derken bu kitle pipilerini ovalıyorlar.Ben yakında 20 oluyorum,henüz istediğim seviyeye gelemedim (bu istediğim başarıların aşırı yüksek olmasından kaynaklanıyor) ancak bundan 4 yıl önce kurduğum hayallerimi yaşıyorum,onun kanatlarımı açması sayesinde.

   1. Evet yazı dizisi yatmak istediğin kızları sırala senle işim bittiğinde tüm o kızlarla yatmış olacaksın diye başlıyor ama ne hikmetse karı kız başlığı değil sdfjhdghfh.

    herkesi kendiniz gibi dinci gerizekalı mı sanıyorsunuz ne yapıyorsunuz anlamadım ki. tabi siz de haklısınız dinde para çok allah kitap de paraları götür.. soranlara da biz karı kız demedik dersiniz iki yüzlülük yaparsınız ne de olsa her şey sanal..

 6. Hayat kısa. İlla başarılı, güçlü olmaya gerek de yok. Aç kalmayacak, kimseye muhtaç olmayacak şekilde yaşanırsa da pişmanlık duyulmayabilir. Kendiyle barışık olduktan sonra naptığının pek önemi de kalmıyor. İlla evlenip, çocuk yapıp, hayatını tak yoluna sokmaktansa, hiçbir şeye sahip olmadan sadece özbenliğinle barışık şekilde de pekala yaşanabilir.
  Bu arada kariyer, başarı, maskülenlik… bunlar elbetteki önemli, ancak bunun da ötesinde bilmemiz gereken ölüm gerçeği, yaşlılık var. Hayat kısa, yaşa yaşayabildiğin kadar.

 7. Sevgili mahmut abi ve arkadaşlar konu ehemmiyetli olduğundan yazmak istedim.

  Şimdi ben bir şekilde bu kızı tavladım sonra baktık uyuşuyorum ilişkiye başlamış olduk. İster yoksunluktan deyin ister oneitiese kapılmışsın deyin ben bu kızı kıskanıyorum. Hatta üç tane flörtüm olsa da hepsini kıskanıyorum. Skepticonun da sanırım kıskançlığın dozunda olduğunda yararlı olduğunu söylediği bir yazısı vardı.

  Şimdi kızdan sadakat yönünde bir şüphem yok aksine asgari şekilde güveniyorum, şimdi illa yazan birileri de oluyor ona da eyvallah. Ama ben modern görünsem de içanadolulu bir insanım.

  Kız kulüp üyesi oldu bilmem nerde tanışma partisi varmış ona gidecek herhalde. Şimdi ben gitme desem senden izin mi almalıyım diyecek bana güvenmiyor musun diyecek üstelik beni kıskanıyor demek ki yeteri kadar iyi değil diyecek. Ama bunu söylemezsem de bir daha önünü alamam, kendi kendimi yemiş olurum sürekli. Bütün bunlara rağmen ne yapmalıyım ya da nasıl davranmalıyım sizce? Bence aramızda tek kıskanç değilimdir.

  1. Bana bak El Chapo.
   Sen oneitis’e doğru gidiyorsun.
   Bir kız hakkında “ne yapmalıyım ne etmeliyim” düye fikir beyanı istiyorsan; yapman gereken tek şey, o lanetolası pislik kızı terketmen.
   Bir kıza güvenemiyorsan, çerçeveni koruyamamışsındır. Bolluk kafasında olan biri, güvenmediği kızı terkedip diğer tabağına geçer. Mavi haplı ürkek beta ise, “ne yapayım ne edeyim, şu yavruyu elde tutmalıyım” diye imdat ister.
   Kırmızı haplı alfa delikanlı ne der?
   Siktim mi, evet siktim. Sıradaki…
   Sikemedim mi? Koy götüne gitsin, başka am mı yok?

 8. Ben bu açıdan bakınca kendime şöyle diyorum;

  Daha iyisini yapabilirdik…
  sen benken ayakları daha yere basan biriydin.
  Yapabileceğinin en iyisi bu olmasa da yine de sandığımdan iyi bir yerdesin.

  sağlığına benden daha fazla dikkat ediyorsun.
  zararlı maddelerden uzak durmayı becerebiliyorsun en azından.
  daha güzel bir işin var. kendi hayatını kazanıyorsun, bu kadar parayla neredeyse her istediğini yapabilirsin, neden daha büyük işlere girişmiyorsun?

 9. Schopennhauer aynı zamanda şöyle de der : “Doğuştan gelen bir kusurumuz var; hepimiz mutlu olmak için dünyaya geldiğimizi sanıyoruz. Bu kusurumuzu gidermedikçe, dünya gözümüze çelişkilerle dolu bir yer görünecektir. Çünkü her adımımızda, ister büyük ister küçük bir şey yapmış olalım, dünyanın ve insan hayatının, mutlu bir yaşam sürdürmeye olanak verecek biçimde tasarlanmadığını anlayacağız. İşte bu yüzden bütün yaşlıların yüzlerinde aynı ifadeyi, yani düş kırıklığını görmek mümkündür.”

 10. Ben olsam herhalde “Vay amk hayata bak,bir de kızlara yürüyebilsen efsane olacak” filan derdim.

  Bir de dün birkaç kızla normal sohbet fırsatım oldu ve numaralarını aldım (yürümek için değil aşamalı maruz kalmalısın dediğiniz için). Ama dün biri boyuna eski sevgililerini anlattı whatsappta ben de bu muhabbetleri sevmediğim için kibarca anlatma dedim o da uzatmadı.

  Not: Siteyi tam okumadım doğru mu yaptım bilmiyorum ama bu muhabbetleri hiç sevmem, banane Hakan seni hep anal sikmişşe kardeşim beni ne ilgilendirir?

  Numaraları nasıl aldınız diye soracak arkadaşlara: Gittim bunların sevdiği (Sugar Baby sahibi olmanın faydaları kızların nelerden hoşlandığını az çok biliyorum çoğu makyaj dedikodu moda fal filan seviyor,) muhabbetleri açtım bunlar boyuna konuştu (bazı arkadaşların kadınları konuşturamadığını duyunca şaşırıyorum, bunlar “Shut up and take my money” dediğimiz canlılar ki işyerinden cidden birine bunu dedim.). Ben de kısa (tahmini 30-40 dakika) süre sonra “Senin gibi bir insanla tanıştığım için memnunum ama işim var, numaranı ver de sohbete sonra devam edelim” dedim hepsine ve birisinin “verir misin diyeceksin!” tepkisi hariç (ki hiç uzatmadım o kızla orayı terk edip gittim) olumlu sonuç aldım.

  Kısaca hayatımda ilk defa orospu/sugar baby olmayan birinin numarasını alabildim 🙂

  Hatam varsa acımayın beyler.

  1. Sugar baby ya da orospunun faydasını görüyorsun muhtemelen. Kızları baştan çıkarmak başka iş ama o tecrübelerin adamı tecrübesize göre daha rahat yapması lazım. Sonuçta onlar da kadın ve bir çeşit kadın tecrübesi. Eskiler kerhaneye boşuna mektep demiyorlar.

 11. Mahmut abi konuyla alakasız olacak ama cevaplarsan sevinirim. 24 yaşındayım ve ciddi ilişki düşünmüyorum amacım cinsellik şu sıralar, iki tabağım var iş yatağa gelince ön sevişmeden sonra ikisiyle de bakirelik engeline takılıyorum. Gerçek bir cinsel birleşme olmadan tabiri caizse sadece yiyişerek mutlu olamıyorum. Sıkıntı şu ki hayatımda bi kadın olmadan bolluk mentalitemi koruyamıyorum ve yeni tabaklar bulacak vaktim yok şu an aşırı yoğun bir dönemden geçiyorum. Bu iki tabağı bolluk mentalitemi korumak amacıyla çevirmeye devam mı etmeliyim yoksa ne olursa olsun bırakmalı mıyım?

  1. Amacın sadece cinsellikse kız arkadaşı matertali 2 kızla ne işin var? Gidip kendine başka tabak bulman lazım. Bu ikisi zaten yoklar. Zamanın yoksa bu ikisi vakit kaybı.

   Sikişmeden ön sevişme 24 yaşında yapılacak şey değil. NEXT be NEXT.

 12. Ben 17 yaşımdaki halimin çok şaşırtırdım muhyemelen. Yaptığım evlilik konusunda benle taşak geçerdi ama o evliliğin meyvesini görünce susardı herhal 😃

  Küçük şehirden istediği üniversiteye gittiğimi, yurt dışına çıktığımı ve hatta Ghost In The Shell gazıyla istediği gibi Hong Kongda bir süre yaşayıp teknede San Miguel bile içtiğimi görünce sevinirdi gariban. Hatun konusunda ise çok ağzı açık kalırdı 😂 Zira genç o konuda çok kötüydü.

  1. İşte o nedenle zaten bizim herkesten daha fazla hırslı ve amaç sahibi olmamız lazım.

   1. 18 yaşıma tavsiyeler

    Vaktini boşa harcama
    5.30 da kalk
    Amları sikleme , yatırıma değmez
    Finans ÖĞREN , Daha çok çalış
    Vizyonu olmayan arkadaşları siktir et
    Yalnız olmak daha iyi
    Çalış biriktir yatırım yap
    Spor yap
    Askeri strateji öğren

    Zaman şimdidir.

    Yüksel !

  2. Ulan sırf bu ülkede doğmak 10-0 geride başlatıyorsa ben rahat bir 250-0 geride başlamışımdır hayata ama hiç bir zaman da sızlanmadım ve mücadeleyi asla bırakmadım. Ülke şartları bahane, sizin sorununuz lay lay lom yaşamak hayatı. Bak burada Mahmut bey öğretmese bile hayat size sike sike öğretecek (bana öğrettiği gibi) hanyayı konyayı o yüzden bulmuşsunuz erkek olmanın yolunu seve seve öğrenin. Mahmut beyin yaptığı kıyağı size hayatta en fazla 4-5 kişi geçer kıymetini bilin.

   Gelmişsiniz buraya ananızın kucağında görmüşsünüz hayatın gerçeklerini rahat rahat evinizde gidip dersinizi çalışacağınıza kendinizi geliştireceğinize sızlanıyorsunuz, yemin ediyorum bu nesildeki rahatlığı anlamıyorum arkadaş.

   Bak küçük arkadaşım(küçük diyorum çünkü ümitsizlik içinde kıvrananlanlar genelde gençler oluyor), yurtta çok fazla dayak yerdik görevlilerden, bizim hesap soranımız yoktu çünkü. Bilmem nerenin yetimhanesinde hangi veledi dövmüşler kimse siklemez çünkü. Bu sitede denir ya “Anneniz harici hiç bir kadın sizi gerçekten %100 bağlılıkla sevmeyecek” diye, benim yetimhanedekilerin çoğu anne sevgisi nedir bilmez hatırlamıyoruz çünkü. Anamın mezarını aylarca araştırarak zar zor buldum babamınkini hala bilmiyorum, akrabalarımı buldum hiçbiri beni istemedi.

   Bizim yetimhanede boş bir oda vardır, orada yaramazlık yapanları sopayla döverler suçu ağırsa orada 1 gün bırakırlardı (okul varsa okula yollar okuldan gelince tekrar tıkarlardı), hele kışşa yarrağı yedin odayı ısıtacak bir sobayı geçtim üstünde ne varsa odaya o şekilde atarlar seni yerde kıvrılır yatarsın (tabii sopanın acısı ve götünün donması yatmana izin verirse). Sabah çıkmana izin verirler (götüne tekme atmayı da eksik etmezlerdi).

   Bizim sevenimiz kollayanımız yol gösterenimiz olmadı gençler ama ayağa kalkmasını da bildik, sizin hepsi var ama tembelsiniz. Yapmayın etmeyin ne olur.

   Bu mesajımı işimden kaytararak yazdım ve yakalanırsam fena fırça yerim patrondan, umarım yazdıklarım bu riske değmiştir.

   1. Bu adamların çoğunun derdi fazla el bebek gül bebek oğluş olarak büyümeleri. Bildiğin ana kuzusu … O nedenle belki aile geliri ve eğitimde yukarı çıktıkça erkekler feminenleşiyor.

 13. Merhaba Mahmut Abi. Nasıl yorumlayacağını merak ettiğim bir konu var.

  Kız arkadaşıma okuldan bir çocuk mesaj atıyormuş. Şiir gönderip nasıl olduğunu falan soruyormuş 😀 Kendince tavlamaya çalışıyor heralde. Neyse kız arkadaşım anlatınca ben de güldüm geçtim

  Fakat aynı çocuk daha önce de mesaj atıyordu. Kız arkadaşımda bundan rahatsız olduğunu söyleyince ben de engelle ya da cevap verme demiştim.
  Şimdi ise yine aynı çocuk şiir atıyor vs. diyerek rahatsız olduğunu söylüyor. Sonuçta internet ortamı, bas engelli geç amk. Bunu yapmayıp ikinci kez bana şikayet etmesini anlamış değilim. Ki şikayetçi olduğu sanmıyorum. Ne tepki vereceğimi, kıskanıp kıskanmayacağımı merak ediyor heralde. Ama çocuğu zerre kıskanmıyorum ve ezik bir uydu erkek olduğunu düşünüyorum. Böyle saçma bir şey için çocukla konuşacak veya kavga edecek değilim heralde (İstesem yapamaz mıyım? Yaparım)

  Sence ben bir yerde hata mı yapıyorum? Bu durumu nasıl yorumluyorsun abi? Benim aklım almıyor

  1. O oğlanı engellet ve bir daha bu boku duymak istemiyorum de sertçe. Itiraz falan ederse de engelleyeceksin de ve geç. Engellemezse kıçına bas tekmeyi.

   Kıskançlıkta sınır senin kafanı kurcalayıp kurcalamadığıdır. Kafanı kurcalamıyorsa eş koruma sınırındadır.

 14. mahmut abi kızla dışarıda oyunu başlatırken acaba şu an kekolar beni mi izliyor diye düşüncelere giriyorum (sonuçta toplumun bu olaylara bakışı belli) sence çok mu gereksiz bu düşüncem ? aktif olarak 3 aydır takip ediyorum yavaştan game denemeleri yapıyorum.

 15. Beyler sınıfımdaki kızlar benden korktuklarını söylüyorlar bakışlarımdan. Birde keko ama hbsi yüksek kızlar hakkında ne düşünüyorsunuz

 16. Beyler dün numarasını aldığım kızlardan biri ile konuştum ve saat 21.00 de ona gidiyorum. Valla hafiften tırsmıyor değilim ama bu korkaklık ta canıma tak etti. O ana kadar verebileceğiniz tavsiye varsa verin sonra işe yaramayacak.

  (Kız beni aradı)
  Ben: Alo
  Kız: Naber x
  Ben: İyiyim senden ne haber
  K: Durumum çok ta iyi değil
  B: Neden
  K: Arkadaşlarımdan biriyle kavga ettim
  B: Üzüldüm ama sadece iki saatte neşeni yerine getireceğim
  K: Nasıl
  B: Saat 9’da evine geliyorum sonra bir güzel neşelendiriyorum seni, bak sana özel %90 indirim de yaptım bu hizmet için
  K: Parayla mı çalışıyorsun
  B: Yok ya ne parası, ücretim sadece bir kahve hem sana fal da bakarım
  K: Hadi canım sen ne anlarsın faldan
  B: Güven bana, bak beğenmezsen %100 iade garantili
  K: O nasıl iadeymiş?
  B: Ben de sana kahve yaparım, kahvem iyidir ha
  K: Denemekten zarar gelmez
  B: Seninle işim bittiğinde mutluluktan havalara uçacaksın, adresi whatsapptan yolla
  K: Tamam.

  Not: Fazla kolay oldu sanki? Kesin birşeyleri hatalı yaptım.

  1. Böbrek mafyası yoksa işin içinde tırsmana gerek yok😃 Sen bu kızı reelde ilk defa göreceksen dışarda gör. Ilkinde eve ya da bir mekana çağıran hatundan tırsarım ben.

    1. Merhabalar hocam sonuç benim gibi bir korkak için büyük başarı ama genel olarak fail.

     Kızın evine gittim (ondan istediğim gibi kahve yapmıştı bana) ve derdi neymiş öğrendim (arkadaşlarından biri eski sevgilisiyle yatmış, vay anam ne büyük dert(!)). Buna boşver dedim ve birkaç espiri yaptıktan sonra gülmeye başladı, hem kahve falına hem el falına baktım. Sonra 1 saat kadar arada flört içeren bir muhabbete daldım.

     Kendimle ilgili şunu farkettim yıllar önce: Normal muhbbetlerde beynim otopilota bağlıyor kontrol bende olmuyor genelde. Kızla ne konuştuğumu cidden hatırlayamıyorum, hatırladığım şeyler kızın bana yedi ceddini anlatması, benim arada flört etmem ve arada bana gıcıklık çıkarması (galiba camiada buna shit test diyorsunuz, ben zamanında nelere sinirlenmedim senin “saçların dökülüyor sanki” lafına mı sinirlenecem?). Konuşmanın %90’ını unuttum yani.

     Neyse farkettim ki kız dibime girmiş (kanepede oturuyoruz ve muhabbetin başında aramızda rahat bir 30-40 cm vardı) ve gözlerime bakıyor, iki dakikalık bir tereddütten sonra “ulan öpüşmeye başlasan en fazla siktir git diyecek, bundan korkacak adam değilsin hem erkekadamı boşuna okumuyorsun” deyip kızın üstüne atladım.

     Kız: İki saattir bunu yapmamı bekliyorum
     Ben: Madem bekliyorsun şimdi sus da devam et.

     Neyse iki üç dakika devam ettik sonra kız.

     K: Şey, dursak mı?
     B: Kızım daha yeni başlıyoruz ne durması
     K: Yok ben durmak istiyorum
     (Ben burada kızı dinlemeyip devam ettim ama sonra beni itti)
     K: Dursana!
     B: Tamam tamam durduk sakin ol
     K: Bir anlık dalgınlığıma geldi kusuruma bakma (ulan 2 saat “bir anlık dalgınlık” mı oluyor amk?)
     B: Neyse olur öyle şeyler neyse ben gidiyorum
     K: Sonra görüşürüz, herşey için sağol.
     B: Müsait olduğum her zaman gelirim 🙂
     (Kız güldü, beni yolcu ettikten sonra yanaktan öpüştük ve eve gidip yattım zıbardım.)

     Beyler ne diyorsunuz kız neden böyle yapmış olabilir?

     Kızı tarif hedeyim, yaşı 30 (Aralıkta 31’e giriyor) HB sistemine göre 6 puan boy 1.75 fit bir vücudu var. Maddi durum olarak devlet memuru ama maaşını bilmiyorum.

     1. Mahmut bey biz don indirme aşamasına geçmedik ki, sadece öpüşüyorduk. Tempo yavaşlat demişşiniz de bayağı yavaş bir tempodaydık zaten. Neyse bugün biraz kafa dinleyeyim sonra yarın kızı alır gezerim sonra da yarım kalan işi hallederim. Umarım gene SDD ile karşılaşmayız.

      Bu arada numarasını aldığım 4 kız vardı ya, ikisine birkaç mesaj yolladım ama dönüş olmadı ben de uzatmadım biri tekrar buluşalım dedi cumartesi olur dedim buluşacağız onunla. Dünkü hatun da çok ilgili çıktı işten çıktım (çıkış saati 17.00) bu mesaj atmaya başladı ben de eve geleyim konuşuruz dedim kızla 18:30 a kadar konuştuk.

      Şimdi daha önce kızlara yürümediğim için kafamı sikeyim diyorum hala korku var ama eskisinden daha az.

 17. Mahmut abi genetik hastalığı olan birinin çocuk yapmak istememesi normal bir durum mudur? Pek bir şey değil ama hayat kalitesini çok düşürüyor. Jordan Peterson ve RRR bu konuya nasıl yaklaşıyor?

 18. Beyler konuyla alakasız birşey sorucam,9 ay önce ayrildigim mekanda yeni gelen yabancı komi kız vardı,geldiği gün kendi dilinde birşey sordum,kız ters ve agresif davranmaya başladı.ayni mekanda 5 erkek+2 kız calisiyorduk ve diğer herkese kız on numara iyi davranırken bana sürekli ters davrandı.Hatta isine yardım ederken ben bu isi yaptim biliyorum dedi hardkor bir azari yuttuk 🙂 Ben sert mesafeli girmeye başlayınca bu defa iyi davranmaya basladi,hatta mutfakta calisirken nerdeyse kol kola halde kaldık,diğer gören çocuk abi hayırdır falan demişti 🙂 sonra kız yine soğuk yaptı tabi

  Bu kız tüm çalışanlarla çok sıcakkanlı iken neden bana böyleydi,kızlarla arası iyi bir dostuma sordum ve verdiği cevap tatmin etmedi.Kiz dul ve biraz sert tipti 🙂

  Alfa duldan sert shit test mi yedim sence Mahmut Abi?Süper shit test veya kız reddetti diye düşünüyorum

 19. Mahmut hocam siz bir kız evladı sahibisiniz sanırım peki onun geleceği hakkında ilişki eğitim hayat vs gibi kaygilariniz var mı ne gibi bir yol izliyorsunuz eğitiminde ?

  Hali hazırda biri 14 biri 10 iki kız babasıyım ve çok ciddi endişe duyuyorum şurada yazılan soruları verilen cevapları okuyunca. Amk bu gidişle ben erkek düşmanı olacağım kizlarimi feminizmin pençesine salicam. Paranoyak oldum amk. Felsefe güzel ve tutarlı da iş benim kızlara gelince hiç öyle gözüm mantık evrim görmüyor.yaşça büyük orospunun evladı gelip kızıma sulanacak ve ben buna göz mü yumayim tabak mabak ayağına kızıma yanaşıp ondan sonra onu üzüp siktir olup gidecek bunun önlemini nasıl alayım? ben kizlarimi bu konuda nasıl daha duyarlı hale getireyim? Geçen “14-15 yaş en çıtır en dogurgan yaş fırsat kolluyoruum red pill uygun” tarzı bir şey diyeni gördüm lan. Bunu diyenin yedi sülalesini sikerim. Iyice sinir hastası oldum bende de böyle yan etki yaptı anasını satayım. Her ne kadar cıbır mıbır ayağına +30 olup 18 ilklere bakiyorsaniz da ben bir baba olarak hiç mi hiç bunu normal bulmuyorum lan ben. O orospu evladını sikerim benim kızı da bir güzel döverim. Hele hele şurada yazılanları okuduktan sonra. Paranoyak oldum.

  1. “14-15 yaş en çıtır en dogurgan yaş fırsat kolluyoruum red pill uygun”

   Bunu diyen sübyancı orospu çocuğunu amme hizmeti niyetine evire çevire dövmek lazım

  2. Selam. Çok güzel ya, benim bir kızım daha olsun çok isterdim.

   Endişe var tabii, bu ülkede endişe duymamak mümkün mü? Fakat benim kız daha küçük o nedenle ilişki konusuna kafa yormadım. Sende bir ergen var, bir ergen de yolda tabii o zamanlar ayrı dert.

   2 yaşından beridir okul öncesi eğitim aldırıyorum bir de züppe görünme pahasına ana dilini annesi konuştu ben ise ona konuşa konuşa ingilizce öğrettim. Youtube sağolsun aksanı şahane oldu. İstanbulda olduğumdan muhtemelen özel okula gidecek. Ama donanım olarak herhangi bir aşamada yurt dışına çıkabilecek seviyede dili var ve bu opsiyon hep bir kenarda duruyor.

   Burada yazılanlarla ilgili endişeni anlıyorum. Öncelikle kadın – erkek cinsel stratejileri farklıdır ve birbiri ile çelişir. Erkek çok fazla sayıda kadınla olmak (sayı) kadın ise en iyisi ile beraber olmak (kalite) gibi bir amaca sahiptir. Bana mail ile gelip yardım isteyen kızlara (artık maille tavsiye vermiyorum) gidip tabak olun falan demiyorum. Tam tersine kendinize düzgün bir adamla ilişki bulun, en çekici görünen erkekler genelde iyi ilişki materyali değildir (aynı şekilde kadınlar da öyle), sexting yapmayın, önünüze gelenle yatmayın, ilk geceden yatmayın, one night stand ya da fuck busy olmayın falan diyorum. Tavşana kaç tazıya tut diyorum ma kimin işine ne yarayacak ise o.

   14 – 15 yaş kıza sulanan şerefsizi bensiz sikme! Ama şunu da unutma, burada ya da başka sitede en öfkeli, en kafasına vura vura sikecen bu karıları yazan adamlar, gerçek hayatta kadın görünce süt dökmüş kediye dönen, ağzını açıp konuşabilmekten aciz adamlar. Ben bu adamlar keşke bu siteleri okumasalar diyordum ama sonra takip edince anladım ki zaten bu kadına yönelik hınç devresinde takılan adamlar zaten kadınlara yaklaşamıyorlar bile. İstisnaları tabii vardır ama genel durum bu.

   Ben 18liğe bakan 30 plus adamı yargılamıyorum ama prensip olarak benim için minimum 22dir. Ama şunu da söyleyeyim bence en ideali bir kadının 25 – 28 bandında kendisinden 6 – 10 yaş büyük ve işini gücünü oturtmuş bir erkekle evlenmesidir. 18 – 25 yaş arasında ise önüne gelenle yatmaması. Böyle bir birliktelikte hem kadın hem de erkek CPD zirvesindedir (erkek tabii kanepede göt büyütüp işini gücünü yoluna koyamadı ise değildir), kadın doğurgandır ve erkek kadının doğum nedeniyle işsiz olduğu dönemleri finanse edebilir vs … Yani 22 yaşında hatunla uzun süreli ilişki yaşayıp 26 yaşında hatunla evlenen 32 yaşında adamı, 22 yaşında ve daha kendine bile bakamayan birine tercih edebilirsin.

   Son olarak ben bekaret ve kadınların erkek arkadaş edinmesi konusunda düşündüklerimi yazdım. Ben en iyi yaşamın her zaman radikal uçların (genelde kaos ve katı düzen radikal uçları) ortasından geçtiğini düşünürüm. Kadın özgürdür, önüne gelenle yatsa da bir şey değişmez diyen radikaller (kaos) ile bir kere bekaretini kaybeden hatun bozuk maldır diyen radikaller (katı düzen) bana aynı şekilde uzak ve kötüler. Hem önüme gelene kayayım hem de kız arkadaşım bakire olsun insanları asıl bu gerçeklerle nasıl yaşıyorlar? Örneğin başkasının karısına kaymakta dert görmeyen adamlar eminim ki yarın evlendiklerinde paranoya içinde kalacaklar. Dün yedikleri hurmalar bugün götlerini tırmalayacak.

   1. Burda yazanlar gerçekte öyle mi değil mi bilmiyorum da bir erkek olarak bu tarz pezevenklerin baya olduğunu biliyorum. Bu kadar paranoya ya bağlamamın sebebi, 3 sene önce geçirdiğim trafik kazasi sonucu olduğum ameliyat. Adamlar masadan kalkma ihtimali %30 dediler öbür türlü olmazsam yürüyemecektim. Bütün o stresli iğrenç günlerde en büyük korkum ben ölürsem kizlarima ne olacak? kendilerini koruyup kollayabilecekler mi oldu. Allahtan eşim disiplin akıl sahibi bir kadın da ıçim bir nebze rahattı yoksa iyice sıyırırdım. Travma oldu bu durum bende. O yüzden tek arzum kızlarımın kendilerini koruyup kollamalari, ben olmasam da kendilerini güvende hissetmeleri ama bunu başkasının vicdanına mahkum bir şekilde elde etmemeleri. prenses değil sorumluluk sahibi kadın olmaları. düsenin dostu olmuyor çünkü. Kadın erkek fark etmez.

    Ekşi de görüyorum kızını meslek sahibi yapan babalar pezevenk diyecek kadar kudurmuşlar var. Kızlara “Aldatılsanız da boşanmayın onursuz olmak erkeksiz olmaktan daha iyidir” diye tavsiye vereni gördüm ben amk. Ya kızım böyle piçin eline düşerse. Hangi birinin sayfasına girsem muhakkak red pill. Teoride iyi bir akım da bizim ülkenin cahiline ağır bu .lan ben kızlarımı meslek sahibi yapmayayım da bunların eline mi düşsün?

    Size eğitim ile ilgili sormamin sebebi kız çocuklarının eğitimine bile dil uzatacak kadar kudurmuşlar. Yabancı bir sayfa da adamın biri ” kızımı şimdiden eğitimden ziyade paralı bir adamı bulacak şekilde bir piliç olacak şekilde yetistiriyorum” demiş. 100 kişi de fav atmış. O sakın orospu olmasın? Bu mu yani orospu olarak mı yetismeli? ekşi de de bir sürü yorum var buna benzer. Kizlarimin açısından düşününce ciddi bir baskı hissediyorum üstümde.

    Çok şükür en büyük kızım kalburüstü bir fen lisesini kazandı. Şu an hazırlık sınıfında tıp istiyor ınşallah da olacak. Bu açıdan ıçim rahat çünkü yarın bi gün evliliktir çocuk vs ara verirse de dönüp çalışma imkanı kolayca var. küçüğünün dersler çok iyi. pc meraklısı eşim de bu konuda ona destek veriyor onu yönlendiriyor. her ne kadar liseye daha gidemiyor olsa da bu konuda da biraz rahatım ama gelecekleri konusunda çok endişe duyuyorum hala. o bahsettiğim yedi sülalesi sikilesi adam da buraya yazmamıştı 14 yaş fantezisini. Twitterda görmüştüm. Ama benzer yazılar ekşi de bolca mevcut. Baya denk geliyorum. Sinirden delirecek oluyorum bazen.

    Büyük yaş mevzusuna gelince 18-25 yaş arasında ben sıcak bakmıyorum kızlarım konusunda. Gençler yaşıtları ile takılıp gülsün eğlensinler. O konuda bir baba olarak katıyım. Ama o yaşlardan sonra 6-10 yıla bir şey demem. Kendi hayatlarını kendi elleriyle kurup geleceklerini boşvermeme kaydı ile. Etrafim da görüyorum erken evlenip bi 10 sene sonra bosanınca iş güç bulamayıp sürünenler. Hele hele Türkiye gibi bir ülke de.

    Neyse uzadıkça uzuyor. Benim merak ettiğim kızları mı bu konuda nasıl bilinçlendireyim? ne yapayım? ne konuşayım?kalkıp “ileride her önüne gelen ile sevişme” diye bir girizgah ile konuya girecek değilim ki. Ben anlamadım ki ne yapayım. Var mı bir fikriniz. Bu tarz muhabbetleri eşim onlarla daha çok yapıyor o da benimle benzer korkular içinde.

    1. Öncelikle sen şanslısın senin kızlar aile ortamında yetiştiriliyorlar.

     Kız, erkek fark etmez, eğitim alacaklar. Verebildiğinin ve alabileceklerinin en iyisini. Kızımı okutmam zengine peşkeş çekerim diyen orospu çocuğunun da umarım kızı olmaz. Bu kadar radikal kırmızı haplıların hiçbirinin daha çocuğu olduğunu görmedim. Bir kadınla 10 gün bir arada yaşayamazlar ki çocuk yapsınlar.

     Kadınlar geç evlendiklerinde pek mutlu olmuyorlar. Ha baksan instagrama herkes mutlu da işin aslı öyle değil. Senin kızın yaşıtları dediğin erkeklerin çoğu şimdiki 20liklerden de beter olacaklar muhtemelen. Yani yaşıtları ile gezsin tozsun derken dikkatli ol. Ayrıca 26 yaşında evli (koca 6 – 10 yaş daha yukarıda da olsa) yaşıtları ile gülüp eğlenmeye engel değil. Kocanın tek engel olduğu şey, aslına bakarsan, önüne gelenle yatmak ki onu da zaten hiç birimiz istemeyiz.

     Çok erken evlenmede hayatımı yaşayamadım problemi var ama erken evlenip boşananların çoğunda erken olan erkeğin henüz olgunlaşmamış olması bence.

     Kızlarını bilinçlendirmenin birinci adımı senin maskülen bir baba olman. İkincisi karınla olan ilişkinde onların izlediği şey. Çocuklar senin söylediklerini değil senden gördüklerini yaparlar örneğin. Benim şahsi fikrim dengeli bir baba korkusu da vermen lazım. Yani çok korkutursan arkandan iş çevirirler ama hiç korkmazlarsa da iyi değil. Çok güzel bir sınıf arkadaşım vardı, neden manken olmuyorsun diye takılmıştık bir kere “babam beni öldürür” demişti. Babasını da biliyorum babası kızını öldürecek adam değil ve kızları tarafından (4 kız) çok sevilen bir adam. Ama o korku dozunda da olsa var. Ve son olarak da kızları ihmal etmeyeceksin. Yani bir gözün hep onlarda olacak. Arkadaşlarını bileceksin falan. Sosyal medyada o farkında olmadan takip edeceksin. Ben geçenlerde Searching filmini izledim bu fikir daha da sabitlendi. Bir kız babası için ultra dram bir film ama bu devirde sosyal medyada çocukları takip etmenin önemini gösteriyor.

     Sorduğun sorulara ben 100 kafa yormadım daha. Benim kızın yaşından dolayı. Süreç içinde eğer kısmetse bu konuda planlarımı netleştireceğim.

     1. Radikal kırmızı hapçılar niyeyse bana daha bir çoğunlukta gibi duruyor. umarım artmazlar var olanda yok olur. şeriatçıları hatırlatıyorlar bana

      karı koca ilişkim de çocuklara iyi örnek olduğumuzu düşünüyorum. her ne kadar eğitimli çalışan bir çift olsak da taşradan çıkma, geleneksel ailelerden gelen bir karı kocayız. ne ben o kadar ponçik, zıpçıktı bir adamım ne karım öyle başına buyruk, aile kavramını ikinci plana atan, sorumsuz biri. 17 yıllık evli olup evliliği tavsiye eden bir avuç şanslı erkekten biriyim çok şükür 😀

      dozunda korku olayına bende katılıyorum. ayarını olabildiğince tutturmaya çalışıyorum. sosyal medya kullanmıyorlar daha. eşim bu konuda çok katı şahit olduğu bir olaydan dolayı. büyük kıza daha yeni akıllı telefon aldık lise hediyesi olarak. umarım sosyal medya batağına düşmez. ama izledikleri youtube kanalları, oynadıkları oyunlar, okudukları kitabın içeriğine kadar gizliden gizliye bakıyorum. özellikle de kitaplara taktım bu ara. genç yetişkin adı altında resmen erotik hikayeler yazıyorlar. izin vermiyorum onlara uygun kitapları ben kendim alıp kitaplıkta bulunduruyorum. oradan alıp okuyorlar. ama bunlar onları ne kadar korur ki?

      baba olmak dünyanın en güzel şeyi. onlarla var olmadım ama onlarla tamamlandım. fakat sorumluluğu da çok fazla. umarım gelecekte onlara baktığımızda gururlanacağımız kendilerine, etraflarına faydalı pırıl pırıl insanlar yetiştirmiş oluruz.

      cevaplarınız için teşekkür ederim. bu arada benden duymuş olmayın büyüdükçe daha da zorlaşıyor her şey. olmadık sorular beyni kemirmeye başlıyor 🙂

     2. Radikal kırmızı hapçılar çoğunlukta olabilir, tam emin değilim. Sonuçta bir şeyi öğrenip sindirmek ve çalışmak zordur ve durduğun yerde öfke kusmak kolay. Durduğun yerde öfke kusan sayısının çok olması normal. Ben sadece bu radikallerin kırmızı hap tarafından değil sistem tarafından zaten yaratıldıklarını düşünüyorum. Kırmızı hap bunlara sadece kendilerinin üzerinden geçen kamyonu anlatıyor ve aralarından kurtarılabilecekleri çekiyor.

     3. Roosh V sanırım kızlar üniversite okumasın demişti . Radikal kırmızı hapcilar çoğunlukta Mahmut abi. Roosh ve diğerlerinin bir sürü okuru var. Ben neler neler yazanları gördüm. Ekşi sözlükte değil manosphere’in top sitelerinde. Sen en pozitif yazıları ceviriyorsun ama çoğunluk öyle değil. Feminist SJW grubu da toplu lince kalkışıyor. Yani trp yazarlarının çoğu okurların öfkesini körüklüyor.

     4. Dediğim gibi, galiba çoğunluktalar. Galiba diyorum zira sesleri de çok çıkıyor olabilir ama çoğubnlukta olduklarını varsayabiliriz.

      Ama ağır abiler içinde Roosh’un giderek yanlızlaştığını da göz ardı etme. Roosh kadın erkek ilişkileri dinamiğini çok iyi anlayıp anlatan biri ama Rollo Tomassi’nin dediği gibi son yıllarda dönüştüğü şey üzücü. Bir de kendi çocuğu olmayan adamın kızlar okumasın gibi önerilerinin bir değeri yok. Kendi kızı oldu mu en iyi üniversitede okutmaya çalışacak. Emin olun. Gerçi Roosh zor baba olur.

      Yani trp yazarlarının çoğu okurların öfkesini körüklüyor.

      Her hafta yapılan The Red Man Group podcastlerini yöneten 6 önde gelen TRPcinin 4’ü uzun süreli ilişki ve evlilik içinde. Yukarıdaki iddiana örnek vermen lazım, çok soyut bir iddia. Mesela en öne çıkan 10 TRP yazarından kaçı öfke körüklüyor? Şunu dersen katılırım, TRP forumlarındaki yorumcuların çoğu öfke körüklüyor. TRP okuyan ve yazanları toplasan öfkeliler çoğunluktadır. Örneğin ben bu nedenle TRP redditini okumayı bir yıl önce kadar bıraktım. Çöpün içinde cevher bulmak çok zorlaşmıştı.

      Fakat burada ince bir çizgi var. Çoğu erkeği biz zorla uyandırmıyoruz, gelenlerin hepsi zaten öfkelenip gelmiş oluyor :

      Bu kayıp çocuklar neslinin çoğu elemanı, kırmızı hapın getirdiği uyanış için hazır değiller. Ama onların gözlerini açan manosphere değil, feminen buyruk düzeninde gözlerinin önünde cereyan eden kepazelikler. Bugün kadınların ukala bir zafer böbürlenmesi ile göz göre göre yaptıkları açık hipergami (kadınların alfa erkeklerle gönül eğlendirirken beta erkeklerin kapıda bekleyip zamanı gelince ödemeleri isteklerini açık açık ve böbürlene böbürlene göstermeleri) ve kadın doğasının ortaya döktükleri pek soylu olmayan gerçekleri ile kırmızı hap gerçeklerinden kaçmak giderek daha da zorlaşıyor. Tinder’daki her sola kaydırış (swipe left), insellerin bardaklarını taşıran acımasız gerçeklerin bir daha onaylamasını sağlıyor.

      Toronto katliamından sonra okuduğum ve insellerle ilgili yazılan hiçbir makalede, bir tane bile yazar sorunu doğru analiz etmedi. Hiçbiri, insellerin ortaya koyduğu sorunu çözecek bir aksiyon planı ortaya koymadı. Eski günlerde kaybedenlerin hayal kırıklıklarını kanalize ederek üretken şeyler yapabilecekleri kanallar artık yoklar. Eski nesilde hüsrana uğrayan erkeklerin bir çoğu kendi nesillerinin ikonik sanatçıları ya da müzisyenleri oldular. Bence ironinin tepe noktası, Mark Zuckerberg’in Facebook’u eski kız arkadaşını stalklamak (takip etmek) için yaratması idi. Cinsel reddedilme ile başa çıkmayı sağlayacak yaratıcı yollar artık yoklar. Bazıları bana bu yolların hala varolduğunu ama bu çocukların bu yolları yürüyecek motivasyonları olmadığını söyleyecek. Haklı olsalar da, bu yollardan çok daha kolay olan ve erkeklerin gelişimlerini donduran yollar var. Bugün cinsel öfkeyi daha yaratıcı kanallara yönlendirmek yerine, oğlanların kendilerini online porno ve çağın teknolojilerinin sağladığı kaçış yollarına gömüp kaybolmaları çok daha kolay.

      Beni bu sitenin erkekleri daha öfkeli yaptığına ikna ederseniz hemen yarın yayından kaldırır silerim mesela. Bu konuda tam tersi bir iş yaptığımı düşünüyorum.

   2. Mahmut abi 25-28 yaş arası evlenmek kadının kariyeri hatta eğitimi için engel değil mi? 2 üniversite okusa zaten 28i geçer. Erken evlenmeliyim diye lisanüstü okumaktan çekinen kadınlar var. Ben kızım olursa böyle bir şey yapmasını asla istemem.

    Bir de trp’de kariyer kadını=kaşar diye bir algı var. Bir kadının işine odaklanıp geç evlenmesi mutlaka böyle olacağı anlamına gelmez ki. Ben kızım olsa asla kaşar olmasını istemem bekaret namus vs. değil kendine saygısı açısından negatif etkisi var. Ama kesinlikle erken evlenip de kendini gerçekleştirmelerini istemem.

    1. (1) Bir insan neden 2 üniversite okusun? Akademisyen olacaksa master – doktora tamam da 2 üniversite okumanın kariyer için zararlı olduğunu düşünüyorum. 28 yaşında hala öğrenci?

     (2) Evli olmak kadını neden çalışmaktan ve okumaktan alıkoysun? Ben kadın ev kadını olacak demeyen hatta tersini savunan biriyim, hatırlatayım.

     TRP’de bir kesimde (de ki çoğunluk) kariyer kadını = kaşar saflarına daha önce defalarca yazdım. Evde bütün gün Müge Anlı seyredip boş vakti olanın kaşarlaşması çalışan kadından çok daha kolaydır. Boşanma tecavüzünde tecavüzcülerin çoğu çalışmayan kadınlardır. Daha önce kırk kere söyledim, kırk kere daha söylerim. EVLENECEKSENİZ ÇALIŞAN KADINLA EVLENİN. Bakın bunu geçenlerde Richard Cooper’da bir boşanma avukatı erkekten aktarmıştı : Çalışan kadınla evlenin.

     Genç kadınların şöyle bir yanılgısı var. 25 yaşında çocuk yapsam kariyerime engel ama 35 yaşında yapsam daha az engel. Çok genç olmanın ve insanın işte yükseldikçe daha çok çalışması gerektiğini bilmemenin getirdiği bir yanılgı bu. Yaşı büyük hemen herkes bunu bilir ama gençlere anlatmak zordur :

     1 – 25 yaşında iken henüz sorumluluğun az, 2 ay işe gelmesen kimsenin başı ağrımaz. 35 yaşında müdür ya da direktör iken bu lüksün yok.
     2 – 25 yaşında bebe yaptın ama işsiz kaldın diyelim. 27 yaşında iş bulursun. 37 yaşında bir işsizin iş bulması çok daha zordur. Hele Türkiye gibi yaş takıntısı olan bir yerde.
     3 – 25 yaşında iken büyükanneler genç ve hayattadir. Çocuğa bakabilirler. 35 yaşında ise ya çok yaşlılardır ya da hayatta değillerdir. Bir bakıcıya asla annen kadar güvenemezsin üstüne çok yük biner.
     vs …

     Yani 35 yaşında genel müdür ya da emekli olacağınızı sanıyorsanız tamam da çoğu insan için tepeye çıkma yaşları 33 – 43 arası. Emin olun kariyer açısından çok daha önemli yaşlar bunlar. Kadınların bu “20lerimde kariyer, hayatımı yaşayacağım” propogandasına kanmayın. Temel motivasyon deneye deneye ideal erkeği aramak ve daldan dala atlamak.

     Erken evlenmenin bir kadını mahrum bırakacağı tek şey fazladan yatacağı erkeklerdir. Koca bir kadını kariyerden, eğlenmekten ve arkadaşlarından mahrum bırakmaz. Hele bir de 45 yaşında 18 yaşında çocuğunu üniversiteye göndermiş keyfine bakan insanlarla 45 yaşında kucağında 5 yaşında çocuklarlarla hayata küsmüş insanları görüp karşılaştırsanız, anlarsınız kim neyi gerçekleştiremiyor.

     Bak daha evliliği 30 üstüne erteleyip 25 yaşında elde edebileceğinin onda biri etmeyen adamlara kalan ya da yaşından dolayı bebek yapamayıp tüp bebek süreci cehennemine düşen hatunları hesaba bile katmadım.

     1. Evlendikten sonra çalışamaz demedim. 2 okul okuma iş bulma vs bu devirde 28i geçebiliyor.

      2 üniversite derken lisansüstü ya da okuduğu bölümden pişman olup yeni bölüme girmesi. vs. gibi. 30unda tıbba girip bayağı başarılı olan da var. Kısaca “max. 28de evlenecegim” diyen bir kadın kendini sınırlandırılmış hisseder. Ben kendi kızıma tavsiye etmezdim mesela. Öte yandan evlenmemesi kaşar olmasına sebep olacaksa daha kötü.

     2. 2 okul ya da lisans üstü iş yaşamında kariyer için ciddi dezavantaj. Kadın erkek fark etmez kesinlikle tavsiye etmem. Okuduğu bölümü beğenmediğin halde bitirip bir 4 sene daha okumak da iş yaşamı açısından geçersiz bir bahane. Okulla işinizi 24 yaşında bitirin. Bana doktor ya da akademisyen deme onlar istisna. Bahsettiğin şeylerin kariyer için zararının farkında olmamandan henüz ciddi bir iş yaşamı tecrüben olmadığını anlıyorum. Doğru mu?

      Evlenmenin kariyeri sınırlandırması diye bir fikrin dayanağı nedir? Evlilik üniversiteye bile neden engel?
      Evlilik tam tersi avantajdır kadın kocasına güvenip kariyer için daha fazla risk alabilir.

      Biyolojik zirveden çok daha geç evlenmenin 30lardaki çilesi ve 30larda çocuğun kariyere olumsuz etkisi (birçok kadın işinden oluyor) tamamen radarinın dışında. Sahi yaşın kaç senin?

     3. Rooshun spn yıllarda dönüştüğü birşey falan yok 2007de yazdıkları da öfke körükleyen cinsten. Rollo eskiden reklamını yapıyor diye roosh lâf etmemiş olabilir.

      TRP ağır toplarından öfke korukleyenleri girmek için rooshun sitesine bakabilirsin. Zaman zaman illimitable men bile.

      Senin sitenin öfke yyandirdigu yok tam tersine red pillseki en pozitif yazıları ceviriyorsun.

     4. Ben Roosh’u da Illimitable Men’i de takip etmiyorum. IM’in bazı yazılarını buraya aldım ama gereksiz sertliğinden hoşlanmıyorum ve çoğu yazısına da çevireyim diye başlayıp çevirmedim. Bak çeviri yaptığımda beğenmediğim yerlere dokunmuyorum o nedenle bu sitede çeviri kaynaklı çelişki bulabilirsiniz ama pozitif olmayan yazıları çevirmiyorum.

      Bu bir din değil, bu adamlar da birbirine kardeşlik yemini etmiş adamlar değil. Beğenmediğiniz, sert bulduğunuz adamları takip etmeyin, ben etmiyorum ya da kendi süzgecimden geçiriyorum. 3 ay sonra KH’nın geldiği hali beğenmezsem de komple bırakırım. Mesela Heartiste’yi düşün. Adam süper ırkçı ve ben de ırkçılıktan hiç hazzetmem. Ama rasyonel bir şekilde eleyerek okursan sitesinde çok faydalı şeyler var. Bunu yapmak zor değil. Olaya ideolojik ya da entellektüel olarak değil faydacı bir şekilde bakman yeterli.

     5. Açıkca görüşümu söyleyeydim. Oğlum olursa red pilli olsun isterim. Istediği kızı domaltip siken ve para ile eforsuz bunu yapan aslan gibi evlâd idealim. Ama kızım olursa ne feminist ne de red pillcinin ideal kadın diye gördüğü biri olsun isterim. Feminist olmasını istemem çünkü 3.dalga cinsel özgürlük diye seks oyuncağı olmayı öğütlüyor artık. Sözde özgür kadınsın ama gerçekte milletin pecetesi oluyorsun. Bir baba icin tuyler urperten bir durum. Bunun dışında feminist felsefeyi benimsesin.

      Red pillcinin evlilik materyali diye gördüğü kadın olmasını da istemem çünkü kocasına karşı edilgen, tam bağımsız olamamış, hayat hedefi başarılı olmak yerine en alfa erkeği bulmak olan, ikinci bir üniversiteye girmeye karar verdiğinde evliliğini geciktirecek diye korkan bir kadın olacaksa benim için faciadir.

    2. Görüyorum senin cevirdiklerin en pozitif yazılar. IM’yi aslında beğeniyorum ve çoğu yazısını da kaliteli buluyorum. Hatta entelektüel açıdan değer aşiyan tek yazılar ona ait. Heartiste ise ne IM ne Rollo kalitesinde bir adam o yüzden okumuyorum. Trp’de ondan iyi bir sürü kişi varken neden el üstünde tutulur bilmem.

     1. Heartiste Rossie kırmızı hapın üç Rsinden biri : Rollo, Roosh ve Rossie. Kuruculardan anlayacağın, diğer herkes bunların ardından geldi.

    3. Güzel kardeşim 2. Üniversite okuyan insanmı kaldı? 2 yetmez 3 okusun bu dediğin kariyeri ülke çapında tepeye çıkarmak isteyen kadın yapar. Bunu istiyorsada bir zahmet evlenmesin… Pop müzik yapıp kliplerde bacak show yapan kadın değil bu.

  1. Ben sana zamanında çok gitmiş bir abin olarak tavsiye vereyim:

   Eğer ucuzlara gidiyorsan büyük ihtimalle “domaldım işini bitir siktir git” tarzında konuşacaktır, ilk seferde kalkmazsa normaldir benimki 3. Seferde kalkabilmişti.

   Tavsiyem ön sevişme yapan bir hatuna gitmen (genelde bunların fiyatı biraz tuzlu olur).

   Prezervatif kullan kullanmana izin vermeyen eskortla yatma.

   Bunların bazen pezevengi olur çok mecbur kalmadıkça pezevengi olan orospulardan uzak dur (zamanında sorun yaşadım da ondan diyorum).

   Orospuyu ya kendi evine yada otele götür (burası önemli zira bir kere orospunun birinin evine gittim ve içeriden iki adam çıktı üstümdeki parayı ve telefonu alıp siktir ettiler beni, polise gittim aylarca bunlarla uğraştım sonra.)

 20. Hastalığım yüzünden iki haftadır doğru düzgün ders çalışamıyordum. Hasta olmadan önce 4-6 saat çalışırdım;şimdi ise 2 saat anca çalışıyorum.

  Eski disiplinimi nasıl geri kazanabilirim?

 21. Merhabalar;
  Mahmut abi bir yorumunda şöyle demişti : “Eğer tabak çeviriyorsanız aksini inandıracak imalar yapın.Unutmayın tabak göstere göstere çevirilmez.Çok az kız bunun farkına varıp da hala sizi terketmez.Çoğu kız diğer tabakların farkına varırsa, terk eder ”

  Fakat son birkaç kız evime gelip yatakta uzanırken evde ki kız şalını ve kız tokalarını gördü bunun dışında kızın yaptığı araştırmalarda bir çok kızla takıldığımı duymuşlar bende buna karşılık seçici dürüstük kartımı oynadım ve o kızlara dedim ki sana karşı dürüst olacağım sana duymak istediğin şeyleri söyleyip seni kandırmayacağım, evet çok kızla takıldım çok kızla yattım fakat sen farklısın sen varken o kızlar hiç olmayacak onlara en baştan yatma niyetiyle yaklaştım bu senin için de böyleydi fakat seni sen yapan şeyleri tanıdıktan sonra her şey değişti vs. vs. kızlardan biri bunları konuşurken birden dudağıma yapıştı ve bana dedi ki senle olmaktan keyif alıyorum fakat bu yaptıkların benı arada bırakıyor bende sürekli tekrar tekrar o varken başka hiçbir kız olmayacağını ve onun yerinin farklı olduğunu söyleyip durdum fakat kız sürekli düşünceli düşünceli durup durdu sizce bu seçici dürüstlük kartı ne kadar etkilidir işe yarar mı ne düşünüyorsunuz? böyle bir durumda nasıl davranılmalı? Aslında kızlara farkında olmadan çok kızla beraber olduğumun imalarını yaptım fakat bu kadınlar başka kadınlar tarafından ilgi duyan erkeklere bayılırlar tezine ne kadar uygundur

  Teşekkürler..

  1. Sen kiza yalan söylemişsin sen farklısın falan diye. Sanki o kızları bırakacakmış gibi konuşmuşsun. Bir de buna dürüstlük diyorsun?

   Bu kız için tabak çevirmeyi bırakacaksan kıza fark ettirerek tabak çevirme lüksünden oldun. Bırakmayacaksan dürüst değil yalancısın.

   1. “Kıza fark ettirerek tabak çevirme lüksü” cümlesi yorumun başında yaptığım alınıtınızla çelişiyor kızlara göstere göstere tabak çevirmemem gerektiğini siz söylediniz ,heleki bundan nefret ettiğini gösteren kızlara, şimdi böyle diyorsunuz.Burda ne demeye çalıştınız biraz açar mısınız?

    Peki diyelim etik kısmını bi tarafa bıraktık ve isteyerek veya istemeyerek tabak çevirdiğimizi farkettirdik ve kızlar bu nedenle ciddi güven problemleri yaşıyor sizce böyle bir durumda karşımızda ki kadının bu problemlemini nasıl aşarız çünkü ikinci cümlenizden doğru hamleyi yapmışım ama tabak çevirme lüksümden olmuşum gibi bir anlam çıkardım sizcede öyle mi?.Özellikle yaptığım bu hamle hakkında ne düşünüyorsunuz yalan-doğru kısmını bir tarafa bırakarak sadece teknik açıdan yorumlamanız gerekirse ?

  1. Ekşi’de hepimizden olgun, sağlam düsünceli, bilgili ve bakış açıları son derece geniş insanlar da var. Haklarını yememek gerek. Ergen olanları ise, bizden daha aşağıda yapmıyor onları. Biz o yaşlardayken acaba onlardan cok daha iyimiydik diye de kendimizi sorgulamamız da ayrıca değerlendirilmeli.

 22. Çok teşekkür ederim Mahmut abi tam bana yönelik bir yazı olmuş.
  Bayağıdır yazı okumuyordum siteye girdiğimde böyle bir yazının gelmesi iyi oldu bayağı şimdilik sadece derslerime odaklanmış durumdayım umarım doğru yapıyorumdur diyordum şuanda düşüncemin doğru olduğu bu yazıyla tasdiklendi sanırım.

 23. Instagramdan bir hatuna “9 da x ‘de bulusalim ” deyip bulusma ayarlayıp kızın da “O saatte ecemde beni xy’ye cagirdi.Kalkabilirsem gelirim.” gibi söylemde bulunmasi shit test midir ? Agirdan alma , kolay kiz gorunmeme maskesi midir bu durum ?
  Daha once Hanky’nin basina buna benzer bir sey gelmisti diye hatirliyorum cok saglam durarak shit testi gecmisti bu duruma verilebilecek cevaplar nelerdir ?
  not :” X’de olucagim gelirsin oraya” tarzi bir cumle yazdim.Tek basima da gidebilecegimi isterse onunda gelmesini hissettirdim. Yapmis oldugum duruş saglam midir bu konu hakkinda degerli bilgilerinze açığım.Boyle durumlarda kolay bulusmaya gelen kiz imaji cizmek istemeyen hatuncuklara nasil bir tavır sergilememiz dogru olur belirtirsen sevinirim Mahmut Abi.

  1. Bence yapman gerreken şey, hiç bozmadan “Sorun değil, ben de gider-güzel bir kahvaltı yapar, sonra falanca yerdeki işlerimi hallletmiş olurum” gibi 1şey söylemek…

 24. evet mahmut abi yazacağım yazacağım hep vazgeçiyorum ama en son yazdım.ben ortalamanın üstü mavi gözlü yakışıklı bir erkeğim.aşırı derecede özgüvenliyim ama reddedilme korkum var. çok konuşan biriyim ve aceleci bir tipim.herkes çapkın olarak görmesine rağmen ben bu durumu gerçekleştiremiyorum hiçbir şekilde kız çevrem yok.Bir tane sevgilim var ama 5 6 tane olsun istiyorum bir ortama girince falan da hiçbirşey yapmasam da kızların bana olan bakışlarını fark ediyorum ama tek sorun şu kız çevrem yok ve konuşamıyorum yani elimde konuşacak materyal yok diyelim.daha önce yaptım ve nasıl yaptığımı bilmiyorum tipimden dolayı da reddedilmem bayağı bir az oldu.manken gibi hatunlara yazmak istiyorum her gün birine kaymak istiyorum ama yapamıyorum.Sanki beden dilim iyi gibi hep dik yürürüm mekanın sahibi gibi takılırım ama yüz mimiklerim birde diksiyonum bozuk konya ağzıyla konuşuyorum.Onları da kafaya takmıyorum geliştirmeye çalışıyorum deliler gibi sevişmek istiyorum manken gibi hatunları köpek etmek istiyorum hani kızların paylaşamadığı erkek varya onu istiyorum ama yapamıyorum.mühendislik okuyorum ama sırf başka yere kız görmeye gidiyorum.Yabancı dil öğrendim seni takip ettiğim süre boyunca bir çok şeyimi geliştirdim ama yok olmuyor umudumu da kaybetmek istemiyorum

  1. İlk cümlede aşırı özgüvenliyim yazıp sonraki tüm paragrafta nasıl kendine güveni olmayan biri olduğunu anlatman ilginç olmuş.

   Kız arkadaşınızı aldatmayın.

   Ağzından kadını köpek etmek istiyorum çıkan erkeklerin hemen hepsi kendisi köpek olmaya müsait adamlardır. Psikolog değilim ama gördüğüm kadarıyla ciddi anlamda aşağılık kompleksin var, kendine aşırı güvenli olduğunu nereden çıkardın anlamadım.

 25. Ben harbi dipteyim. Annem ve iki ablamla 22 yaşıma kadar birlikte yaşadım. Hiçbir şey yapmadım her şeyimi annem yaptı. Benim çok özel biri olduğuma inandırarak büyüttü. Kızları boşverin normal insanları anlayamıyorum. Çok kolay kandırılabiliyorum. Lütfen bana yardım edin neyi diyorsanız otomat gibi yapacağım.

 26. Mahmut abi sen bir okuyucuya demiştin ki ; ”Kızın burada hatası var kendiyle ilgili .Kız sana bir kırmızı alarm göndermiş, biryere not alman lazım bunu diye ” kıza yaptıgı görüldü ye karşı ”görüldü atacaksan konusmayalım tarzı birşeyler demişti” bu arkadaşa.

  Daha sabah mesajlaşmaya başladıgımız kıza görüldü atınca kız bana ” görüldüyü sevmem atanıda sevmem” gibi birşey yazdı. Sadece 1 saat cevap atmamıştım. Bu gibi durumlardaki o kırmızı alarm nedir kastetdiğin.( Kız aşırı egolu birimi? ki böyle tepki veriyor?)

  2.bir olayda sosyal medyadan yürümelerde neg’in dozunu çok abartıyorum sanırım ki, kızlar fena bozuluyor cevap yazmıyor. Veya online olduğu için kız ses tonumu, beden dilimi göremiyor, Normalde hafif kızarken güleceği negi hakaret olarak görüyor. Bilemedim.

  Ama sosyal medya yürümelerindede neg atmadan kıza yürümek imkansız gibi birşey. 1-2 k takipçisi var ego tavanda, o egoyu azda olsa indirmek için neg şart. Ya bu neg’in dozunu iyi ayarlıyacam,Yada sosyal medyadan yürümeyi bırakacam.

  1. Daha yeni tanıştığın kız seni görüldü attın diye azarlıyor ve sen burada ne problem var diye mi soruyorsun? Çok kız merkezli olmasan problemi sen de görebilirdin.

    1. Ya ben anlatamadım, yada sen yanlış anladın. Abi kız böyle deyince shit test sayıp dalgaya vurdum. Çerçeveyi kendi lehine kurdurtmamak için.

     Tam olarak hata bendemi kızı merkeze alarak. Anlamadım .

     1. Böyle daha başından atarlı hatunlar yüksek dramalı ve çok muhtemelen düşük meziyetlidir ve bir erkek aç değilse kendini böyle karın ağrılarına maruz bırakmaz. Shit test yürümeye devam etmek istediğin bir kızdan geldiğinde aşılır, buradaki kıza yürümeye devam etmek istemeni kastediyorum ben. Bir erkek kendi kafasında kendini bir miktar da olsa ödül görüyorsa bu karın ağrıları ile uğraşmaz.

   1. “Böyle daha başından atarlı hatunlar yüksek dramalı ve çok muhtemelen düşük meziyetlidir ve bir erkek aç değilse kendini böyle karın ağrılarına maruz bırakmaz”

    Ben pek sorun etmiyorum abi sıradan bir kız buda benim için. Diğer tabaklar düştüğü için bu kız kaldı şuan elimde. Yeni tabaklar bulmam lazım.
    Bu tip kızlarla sadece cinsellik için birliktelik kurmakta bir sakınca varmı yoksa nextlemek en doğrusumu. Önerin nedir abi.

 27. Mahmut abi bu sitedeki neredeyse bütün yazıları okudum. Hatta bazılarını onlarca defa tekrar tekrar okudum. Ama üstesinden gelemediğim bir kaç sorunum var.
  Ben geçen sene 12.sınıftım. Üniversite yılı yapılabilecek en kötü şeyi yapıp aşık(!) oldum. Kız 9.sınıftı ama cidden yasından çok büyük gözüküyordu. Bu kızla yaklasık 4-5 ay bakıstık ama bende aşağılık kompleksi olduğu için ve kızın güzel, oldukça popüler biri oldugu için bir ilerleme kaydedemedim . Okul bitti mezun oldum sınava girdim. Sonuç: mezuna kaldım…
  Sınavdan sonra 2 aylığına memlekete gittim. Bir gün bu kızla twitter üzerinden tanıstım (ilk adımı o attı diyebilirim) yaklaşık 2 hafta twitter üzerinden konuştuktan sonra bi akşam alkolun de etkisiyle açılmaya karar verdim. buna direkt senden hoşlanıyorum yazdım… bana “ben bile kendimden hoslanmıyorum sen nasıl hoşlandın” gibi şeyler söyledi ama terslemedi. Kibarca geçmişte yaşadığı şeyleri öne sürerek reddetti. Ben de “sorun yok ben karşılık beklemiyodum öylesine söyledim” dedim. Maalesef bu ezikliği yaptım 😀
  bu konuşmadan sonra nedense daha fazla samimileştik ve telefon numaramı istedi. Ben memleketteyken neredeyse her gece bununla wpde sabahladık.
  Ben istanbula gelince bulusmak istiyodu. İstanbula geldim bi gün bunla karşılaştık 2-3 dk ayaküstü konusup benim işim var deyip ayrıldım yanından (aslında yoktu ama utandım yanında arkadasları vardı)
  Okullar açıldıktan sonra pek konuşmamaya başladık eskisi gibi. Ama bu kıza arkadas gözüyle bakamıyorum abi. Oneitisin doruklarındayım. Dışarda ondan güzel binlerce kız var biliyorum ama hicbiri onun kadar güzel gelmiyor. kişiliğini çok çok sevdiğimi söylemem ama oneitis öyle bir şey ki o kızı kendi kafamda bir başka bir ruha yerleştirdim ve ona asık oldum.
  Bu durumdan kurtulmak için çok çabalıyorum, unutmayı çok istiyorum ama bir mesajıyla yine geliyo bu duygular. Geceleri acaba beni sevseydi nasıl olurdu diye düşünüyorum ve nerdeyse her gün rüyama giriyor o kız.
  Abi hayatımda çoğu şeyi yoluna sokmaya başladım 1 aydır aralıksız spor yapıyorum, fazla kilolu değildim ama kilo verdim yüz hatlarım belirginleşti sakal da çıkınca özgüvenim yerine geldi çevremden iyi tepkiler alıyorum yakısıklı olmussun felan gibi. Derslere de çalışıyorum gayet iyi. İşte bi bu konu kaldı. Mezun senemde tüm gün evde oldugum icin ciddi bir yalnızlık çekiyorum ve kız da aklımdan çıkmayınca artık kafayı yeme raddesine geldim. Nasıl kurtulabilirim abi bu durumdan? Kızın beni sevecegini hiç sanmıyorum ve yoluma devam etmek istiyorum. Aslında başka kızlarla konuşsam unutum gibi ama etrafımda bu kızdan başka bir kız da yok.. hatta erkek olarak bile 3 4 tane arkadasım var onlar da ezik tipler.

  O kadar uzun yazdım ki cidden okuyan var mıdır merak ediyorum eğer varsa her türlü tavsiyenize açığım.

 28. Kendimi kpssye verdim gözüm başka bir şey görmez oldu diğer yandan alternatif olarak yurtdışında öğretmenler için olan imkânlara bakıyorum. Sikeyim hatun işlerini 30a kadar kendime ne kattiysam kattım sonra zor çünkü. Fakir bir ailenin çocuğuyum babamdan bana tek kuruş kalmayacak benim bunları halletmem gerek sikmisim hatunları.

 29. 23-25 yaşında evlenen neden kariyere arkadaslari ile takilmasina engel olsun diyorsunuz da buna engel olmayacak kaç erkek var? Benim gördüğüm çok çok az hatta aksine engel olan var. Ki mezun olur olmaz evlenipte calismayanlarin sayısı inanilmaz boyutta. Eski ortağımin karısı öyle idi mesela kadın istanbul iktisat bitirmesine rağmen mezun olur olmaz evlendi çalışmadı daha doğrusu arkadasim istemedi bosanmaya kadar gidince o da mecbur tamam dedi sonuc 15 sene sonra arkadasim aldatti kadin bosandi. simdi caresiz capsiz uc kuruş maaşa calismaya başladı bir bankada. Onda da biz yardımcı olduk sansi var ki ingilizcesi iyiydi. Etrafımda ki kadınların çoğunluğu da babalara göre daha çok evlatlarından sorumlu. ister istemez arkadaş çevreleri de eriyor yalnız kalıyorlar. Ülkenin geleneksel muhafazakar yapısını gözden çıkarıyorsunuz gibi geliyor bana. Misal eşimin kardeşinden örnek vereyim. Kızcağız istediği bölüme gitmek için iki sene ekstradan hazırlandı ve 20 yaşında iyi bir üniversiteye başladı. Hazırlık vs 25 yaşında mezun oldu. Hakimlik sınavları için 1 sene hazırlandı etti size 26 yaş. Tum bunlar olurken sadece okuluna ve sinavlarina odaklandi. diğer örnek kuzenim. Kız hemşire idi 26 yaşında nişanlandı nişanlısı ille işi bırakacaksın dedi hayır dedi nikaha bir hafta kala ayrıldılar. Ki nisanlisi da varlikli biriydi. Kiz “ben daha evlenmeden baski kuran evlenince beni yer meslegim olmadan dalsiz kalirim” dedi. daha envai çeşit ornek sayarım.

  Yeni mezun olup iş olmadan evlenen kadına aksine çok büyük engel evlilik ulkemizde. Ben burada kadının hayatını garantiye alma isteğini çok iyi anlayabiliyorum. Mezun olur olmaz evlenmek istemeyen kızı da çok iyi anlayabiliyorum. Her kız “mezun olduktan sonra hayatımı biraz yaşamak istiyorum” dediğinde kucaktan kucağa gezmek istiyorum anlamı çıkarılıyor kı bu çok yanlış. Ailesinden aldığı 3 kuruş para ile düzgünce dışarı çıkmadan okul okuyan nice kız var. Ben de olsam ben de paramı kazaninca keyfini çıkarmak isterim ki yaptikda. Olaylar biraz toplumun üst katmanın da ki insanlarin durumuna göre ele alınıyor gibi geliyor bana.

  Ayrıca açık konuşayım yazılarınız da anlam bütünlüğü olarak bakıldığında kadınlara karşı bir nefret gözüküyor. Tüm kadınlar aldatır tüm 30 yaş üstü kadın kucaktan kucağa gezmiştir bir hictir vs gibi. Bunu demediğiNizi anlamak için çok iyi okuyup gözden geçirmek gerekiyor.

  Türkiye’de iki kız sahibi bir baba olunca iyiden iyiye göze batıyor bu durumlar.
  Bir de kızların üniversite okumalarını hakikatten büyük bir çoğunluk dil uzatıyor azımsanmayacak derecede çoklar . Bırakın okul okumasını aptal kadın daha makbuldür diyen beyinsizler var. Be gerizekalı çocuğunu doğurup büyütecek birinin nasıl salak olmasını istersin aklım mantığım almiyor. Calisam kadin kaşardır algısı da keza öyle. Hali hazırda türkiye’de yaşadığımızı göz önünde bulundursak muhafazakar görüşten dolayı bu ciddi anlamda da hızla yapılabilecek bir durum. Radikal feministler ne kadar zehir ise bu radikal hapcılar bir o kadar zehir hatta ve hatta çok daha kötü. Çünkü ülkemizde muhafazakar İslami alt yapı sağlam. İki adet ergen kız babası olarak bu durum canını çok sıkıyor yalan yok. Hayat kadıköy nişanlısı ekseninde değil Türkiye’de oradan ibaret değil. İşin biyolojik boyutuna bakılıyor ama sosyo kültürel boyutuna bakılmıyor. Bana kalırsa türkiye de ki redpill akınmında ki en büyük eksiklik

  1. Peki 26 yaşında hatuna iş bıraktıran muhafazakar ülke erkeği 32 yaşında iş bıraktırmayacak mı? Yani 32den sonra yurdum erkeği karışmıyor ama 32ye kadar karışır diye bir durum mu var? Bahsettiğiniz hiçbir şey 20lerden 30lara değişmiyor ki?

   Kadını zorla iş hayatından çeken erkeğe ömür boyu nafaka müstehak kusura bakmayın.

   1. Değişmez ama erkek kadinin calismasi ile ilgili baştan düşüncelerini belli eder kızda buna göre hareket eder kız çalışıyor veya okuyor ise. İşini rayina sokmuş insanla daha başında olan kişi bir mı? Benim gördüğüm şöyle oluyor kız daha üniversitede tanışıyor okul bitiyor ki bazı arkadaşlar kız daha okul okurken Nisan takıyor sonra okul biter bitmez evlilik. Kız çalışmak istiyor ama özel sektör hayır deniliyor kpss zorlanıyor kız kpss giriyor kazandı kazandı kazanmadı o esnada başlıyor sıkıntı. Tabi iki yıl icinde çocuk ve hooop iş arama bırakılıyor ki adam zaten köstek özel sektörü kız mecbur evde kalıyor. Çalışmayi kızcağız istese de çocuk sonrası ve mezuniyetten epey vakit geçmiş çalışma hayatına adapte olamıyor hali hazırda evde ki çalışmayan kadına alışan erkek bu durumu benimsemiyor ve bırakılıyor. O yuzden kiz veya erkek isleri rayina sokmadan evlilik yapmalari sikinti ama bu konuda kadinlar dejavantajli. Gerçi tam tersi niyetini belli etmeyip evlendikten sonra baskı kuran da çok. az buz değil bu hemde. bu da kızı kayıp etmemek icin niyetini açık açık belli etmeyen duzenbazlar. Var yani bunlar az değiller üstelik. Calisan kadın kaşardir algısı yükseldikçe daha da çoğalacaklar.

    26 yaş örneğini vermemin sebebi de hani demişsiniz ya yukarıda 28 yaşında öğrenci mi olur diye. Baldızım gibi istediğini elde edene kadar çalışmak olabilir hali hazırda bitirdiği okuldan çalıştığı kurumu sevmiyor sevdiğini bulmuş olabilir daha nice durum var. Neden öyle tek taraflı hayatın koşul şartlardan bağımsız olarak bu durum ele alınıyor ben anlamadım açıkçası. KadinLarin hayata karşı istekleri hayalleri yokmuş gibi konuşuluyor çoğunlukla. Sanki tek istenilen ve tek hakikat evlilik koca. Ben bu durumu aksine yanlis buluyorum bir zorunluluk hali gibi. Hani deniliyor ya kadın evlenmek için evleniyor diye bence bu durum bu olayı daha çok körükler. Ciddi bir birecilik söz konusu bu konu da aile veya iliskide kadina destek verilmeli kostek olunmamali vs tarzi hic bir sey okumadim su ana kadar. Hatta tam aksine is eğitimi icin sehir disina cikan kadjna kaltak sevgilisine de beta bir godoş deniliyor. En az feministler kadar red pill de aile kurumuna her ne kadar tam tersi gibi gozuksede uzun soluklu sagliklı ilişkilere dinamit attı ama dur bakalım inşallah yanılırım.

    1. Sorunu inkar etmiyorum ama 8 sene çalışıp sonra işi bırakmanın çalışmadan işi bırakmaktan farkını anlamıyorum. Zira 8 senede ciddi kazanım elde edemezsin ve hatta kariyerin gerçek anlamda 32 – 33 yaşında başlar.

     Kısacası karısını çalıştırmayan adam sorunu var ama geç evlenmenin bu soruna çözüm olduğu yok.

     Hatta tam aksine is eğitimi icin sehir disina cikan kadjna kaltak sevgilisine de beta bir godoş deniliyor.

     Bunları yanlış yerde yazıyorsun, biz ben site editörü olarak bu tavırda değilim. Buraya gelen erkeklere defalarca söyledim, eğer evlenecekseniz çalışan kadınla evlenin, çalışan kadınla evlilik daha kolaydır boşanma da nafaka tecavüzüne uğrama ihtimaliniz azdır diye:

     http://erkekadam.org/2018/07/13/bir-bosanma-hikayesi/#comment-13826
     http://erkekadam.org/2017/11/18/otuzluk-bir-abladan-genc-kizlara-ogutler/#comment-2388
     http://erkekadam.org/2018/03/01/red-pill-felsefesine-yonelik-elestirelere-cevap-ve-yeni-baslayanlara-temel-tavsiyeler/#comment-5516
     http://erkekadam.org/2018/03/01/red-pill-felsefesine-yonelik-elestirelere-cevap-ve-yeni-baslayanlara-temel-tavsiyeler/#comment-5515
     http://erkekadam.org/2018/02/16/6284-sayili-ailenin-korunmasi-ve-kadina-karsi-siddetin-onlenmesine-dair-kanun/#comment-4979
     vs …

     Bütün gün öğretmenlik, hemşirelik, beyaz yaka ofis işi, vs … yapmakla meşgul ve koca bir çalışan ordusunun gözünün önünde olan bir kadının, evde sen yokken ne yaptığını kimsenin bilmediği bir ev kadınından daha güvenilmez olacağını düşünen kafayı ben anlamıyorum şahsen.

     Bunları bahsettiğin saçmalıkların yazdıldığı yerlere yaz(burada bunları katılmadığım ama tartışma içinde yayınladığım yorumlarda görürsün anca).

     30undan sonra evlenip çocuk yapmanın geç olmasını da biz erkekler değil biyolojiniz dayatıyor. Biz sadece sizin 30 sonrası bebek telaşınıza yan olmak ve o telaşı çekmek zorunda değiliz. Doğa böyle yapacak bir şey yok. Evliliği tepe doğurganlıktan uzağa erteleme kararı veriyorsanız, sonucuna katlanacaksınız ve bu çileyi kimse sizinle beraber paylaşmak zorunda değil. Sizin vücudunuz, sizin kararınız, sizin probleminiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *