Saha raporu – Biten uzak mesafe ilişkisinin ardından

Dün hayatımdaki ilk uzak mesafeli ilişkiyi sonlandırdım. Bence sonlandırmakta biraz geç kaldım ama zararın neresinden dönersem kardır diyorum. Bu ilişkinin içindeyken kırmızı hap öğretilerine genel hatlarıyla hâkim olduğum için daha sağlıklı gözlem yapabildiğimi düşünüyorum.

Kızı özetlemem gerekirse tam olarak benim kontrolümde olan, hatta neredeyse bir dediğimi iki etmeyen, kavgasız gürültüsüz ve progresif diyebileceğimiz (dil öğrenmek için türlü yollar deneyen, yanıma gelmek için uçak bileti alması gerekiyordu, bunun için garsonluk yapan, derslerine düzenli çalışan ve sağda solda sürtmeyen) bir kızdı. Hatta tanıştırdığım arkadaşlarım bana sürekli “bu kıza ne yaptın? Ne desen yapacakmış gibi duruyor” tarzı cümleler kuruyorlardı. 3. şahıslardan da bu tarz yorumlar alınca benim de içim iyice rahat ediyordu.(Sanırım ben de burada kendime bir konfor alanı oluşturdum. Güzel bir yüzü ve fiziği, uysal ve feminen tavırları olan ve gece hayatı olmayan Avrupalı bir kızla birliktelikten başka nasıl bir birliktelik isteyebilirdim ki, değil mi?) Aramızda mesafeler varken de sürekli mesaj atıyor, ben sormadan günlerini raporluyor ve en kötü üç günde bir arıyordu.

Şimdi buraya kadar herhangi bir problem yoktu anlayacağınız üzere. Problemler biz eylül sonu tatile gitmeden önce takındığı soğuk tavırlarla başladı. Bu soğukluğunu zaten bir hafta sonra görüşeceğimiz için görmezden geldim ve ciddiye almadım. Tatile gittiğimizde(herkes kendi parasını kendisi ödüyor bu arada, beni yolduğu falan da yoktu) ilk iki gün soğuk davrandıktan sonra benim de çok ilgilenmemem ve düzgün davranmadığı takdirde böyle devam edeceğini söylemem (burada konuşmak bir hata olabilir) neticesinde tekrar eski hale gelmesi; hatta daha da fazla bağlılık göstermesi kafamı iyice kurcalamıştı. Tatilden dönüşte daha da sık araması, sürekli mesaj atması (burada 3e 2’den 5’e 2’ye çıktı ilgi boyutu) derken takribi 10 gün önce son görüşmemizi yaptık. İlginç bir şekilde o günden sonra hiçbir şey olmasa bile bir şeylerin ters gittiğini hissettim ama pek de kurcalamadım, yine tribal bir döneme girmiştir dedim.

Sonrasında bir kere aradım ve geri dönüş olmayınca ertesi gün sıkıntının ne olduğunu sordum ve klasik bir “her şey yolunda, sadece biraz tuhaf hissediyorum” temalı bir cevap aldım. Verdiği cevaptan her şeyin sıkıntıda olduğu açıktı. Cevap vermeyip birkaç gün bekledim ve dün başka bir durumu anlattığım bir mesaj attım ve gerekirse ilişkiyi bitirmek için pozisyon aldım.”Ok” mesajı aldıktan sonra “söyle bakalım sorun ne” dedim. Cevap vermediğini görünce hiçbir şey demeden instagramdan silip engelledim. Hayatımda olmak istemiyorduysa yardımcı olayım dedim bir nevi.

Kırmızı hapı okuyan ve yer yer özümseyebildiğini düşünen biri olarak bir de özeleştiri yapmamda fayda var diye düşünüyorum.

Öncelikle kırmızı hapın düzenli ilişkiye karşı olduğuna inanmıyorum. Kırmızı hapın bize “bak kardeşim, yaşadığın dünya böyle, aklını başına al ve kendini hayatının merkezine koyarak yükselmeye bak. Kadınlar da doğaları gereği böyle canlılar, bunları göz önünde bulundur. Ve herkesin(sadece kadınların değil) ne dediğine değil ne yaptığına bak.” Dediğini düşünüyorum.

Gördüğüm kadarıyla benim hatam sahip olduğum havayı ve gizemi kaybetmeye başlamam ve ilişkinin kontrolüm dışına çıkmaya başladığını görüp panik olmam (aramızda fiziki bir mesafe varken kontrol etmem zaten çok zordu). Bir kere sıkıntı çıkması tamamdı, çözüp olumlu geri dönüşü sağlamıştım. İkincisiyse bunun kronikleştiğini işaret ediyordu ve artık yavaş yavaş rütbesini düşürmesine vesile olmuştu ancak bir yandan da “siktir et git üstüne ve kurtul” kafasındaydım. Bu düşünce yapısı içinde olmak da hatalıydı sanırım. Ama olan oldu, ben de kendime birisinin bu derece saygısız davranmasını karşılıksız bırakamazdım ve verebileceğim en iyi karşılığı vererek hayatımdan çıkardım.

Ayrıca önümüzdeki ay ziyaretime gelmek için biletini almıştı. Durumu düzeltmek için bekleyebilirdim, zira yanımda olduğu zamanki rahatlığını ve mutluluğunu görebiliyordum. (Bununla alakalı gözlemimi daha kısa bir yazıda anlatacağım) Ancak bir durum iki kere gerçekleştiyse bunun düzelmesi için her seferinde çaba harcamayı, ya da böyle bir durumda olmayı, kendimden yemek olarak gördüm ve bitirdim. Bu süreçte kendimi yer yer kötü hissettim ama asla melankoliye kapılıp kendimi dışarıya kapatmak, işlerimi ertelemek/yarım yamalak yapmak ya da sporu aksatmak gibi bana zararı olacak saçma sapan şeyler yapmadım. Kırmızı hapın aynı zamanda bizi “kötü hissetmemeye” programlamadığını, tersine bizim de duygularımız olduğunu, onlarla barışık olmamız ve kaçmamamız gerektiğini ama bu duyguların geçici olduğunu, asla onların akışında gitmememiz gerektiğini ve kontrolü katiyen bırakmamız gerektiğini söylediğini düşünüyorum.

Yaşadığım olay ve sahip olduğum gözlem kabaca bu şekilde. Tabii ki olaya birinci dereceden şahit olmadığınız için detaylı bir yorum yapamayacaksınız ama ufak detaylar dışında bütün ilişkiler birbirine benzer sonuçta.

Hikâyemden diğer arkadaşların da faydalanabileceğini ve faydalı yorumlar yapabileceğinizi düşündüğüm için size göndermeyi düşündüm. Yorumlarınızı takip edeceğim.

Görüşmek üzere.

Konuk yazar : Sontecrübemüzerine

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

191 thoughts on “Saha raporu – Biten uzak mesafe ilişkisinin ardından”

 1. Öncelikle uzak mesafe ilişkisinin kendisi hatadır ve uzak mesafe ilişkisi bir çeşit reddedilme korkusu bahanesidir :

  Uzak Mesafe İlişkisi (UMİ) – “Cinsellik ihtiyaçlarını hibernate ederek karşı tarafın varlığıyla avunma durumu” diye çok güzel açıklanan UMİ, erkeğin yeniden flört arenasına dönüp kendini reddedilmeye maruz bırakması yerine kendini avuttuğu sıkla kullanılan bir bahanedir.

  düzgün davranmadığı takdirde böyle devam edeceğini söylemem(burada konuşmak bir hata olabilir)

  Evet ultimatom vermişsin. Hatta sonra bir daha vermişsin. Genelde ters teper. Ters teper de kızın soğumasının zaten geçmişi var. Muhtemelen resme bir başka erkek girdi (seni aramasından gördüğüm henüz kız arada muhtemelen) ve uzak mesafe ilişkisinden bu çok karşılaşılan bir durum. Ki senin hatun en son mesajına cevap vermeyerek bu yönde ihtimali kuvvetlendiriyor.

  Resimde başka erkek varken ultimatom kızın seçim yapmasını kolaylaştırır malesef. Seçilen de ultimatom zayıflığına başvurmayandır.

  Tatile gittiğimizde(herkes kendi parasını kendisi ödüyor bu arada, beni yolduğu falan da yoktu) …

  Gençler bunu bu kadar dert etmeyin, erkek öder. Beta öder olmayacağım diye kasarsanız tek kuruş harcayacak gücü olmayan bir erkek gibi görünürsünüz. Arada bir biletini de sen al mesela. Hatunların erkekten bir miktar kaynak beklemesi, karşılığını veriyorsa normal, eğer erkek vermem diye kasıyorsa anormaldir. Sana söyleyeyim eğer bir biletini bile sen almadıysan bu aleyhine işlemiltir. Her şeyde olduğu gibi burada da önemli olan dengedir.

  Öncelikle kırmızı hapın düzenli ilişkiye karşı olduğuna inanmıyorum.
  Siz Donavan Sharpe’ın düşük rütbeli MGTOW dediği adamların çığırışlarına ve günde 16 saat bilgisayar oynayan dombilinin bile yapabildiği kızlarla ilişkiye girememe durumunu erdemmiş gibi pazarlamalarına aldırmayın. Kırmızı hap 3 alanda da geçerlidir : (1) uzun süreli ilişki, (2) MGTOW ve (3) tabak çevirme. Bu adamlar uzun süreli ilişki yaşayan adamları “beta ödersiniz lan” diye küçümsemeye çalışıyorlar ama kimsenin yediği yok tabii.

  Kırmızı hap uzak mesafe ilişkisine karşıdır ama.

  1. Anlatımda hata olmuş. Herkes kendi parasını ödüyordan kastım şuydu. Haliyle tl kazandığım için durumun farkındaydı(türkiyeye geldiğinde euro 8’i görmüştü), bir yere gittiğimizde(tanıştığımız ülkede de) genellikle zaten ben ödüyordum ana giderleri. Son tatilde de konaklamayı o ödemişti ben de kalan her şeyi ödemiştim. Hesap ödemeyle ilgili herhangi bir problemim yok, sadece yanlış anlaşılmayı önlemek için böyle yaptım ama başka bir tanesine kapı aralamışım.

 2. ‘Öncelikle uzun süreli ilişkinin kendisi hatadır ve uzun süreli ilişki bir çeşit reddedilme korkusu bahanesidir ‘ allah allah ne zamandan beri hata oldu uzun süreli ilişki?

 3. @Sontecrübemüzerine
  Ben Mahmut abi kadar uzun yazmıcam, uzak mesafe ilişkisi yapman zaten en büyük hata. Bu hatayı yaptığın an zaten illa ki hatalar devam edecek. En başta büyük hata yaparak başlamışsın, bunu düzeltmen çok zor. Uzak mesafe ilişkisini düzgün sürdürebilen hiç kimseyi görmedim ben, zaten “uzm” ilişkisi kendisi kocaman bir hata ki, sen hata olan şeyi düzeltmeye çalışıyorsun. Bir şey hataysa onu nasıl düzelticeksin? Uyuşturucu içmek hatadır ama sen uyuşturucuyu abi yok ben doğal tütünle katkısız maddelerle içiyorum diyorsun. Farkındamısın ne yaptığının? Umarım anlatabilmişimdir .
  Bir örnek daha veriyim. Öğlen 12:00′ da kalkıyorum. Ama her şey yolunda, yapmam gereken her şeyi yapabiliyoru tıkırın da gidiyor.Kendi hayatımı disiplinli yaşayarak istediğim her şeyi elde edeceğim diyorsun. Yanlış yanlış yanlış. Güne 12’de kalkarak değil sabah 6 da kalkarak istediğin sonuçları alırsın.

 4. Rapor samimi geldi bana ben uzak mesafe ilişkisi değil amcak uzak mesafe tabagı çeviriyorum farklı ilden yanına gelmesini emek vermeden yaparsan zaten halledip geri yolluyorsun ancak burada durust olacaksın sevgilim olayı a girmeden uzak mesafeli tabakların olabilir ancak sevgili olayı trp ye ters. sevgilerle

  1. Uzak mesafe tabağı ya da ilişkisi fark etmez. Bahanedir. Bir iki anlaşılır yanı vardır. Çok küçük ve muhafazakar yerde olmak ya da evli olmak gibi. ama o da aldatmaya girer.

 5. Mahmut abi aylardır karı kız hakkında soru sormadım mevzu gelmişken sorayım; uzun süreli ilişki de bir erkeğin gizemini yitirmemesi , uzun süreli ilişki içinde kırmızı hap çizgisini koruması bence yılların deneyimini istiyor çünkü uzun süreli ilişkiye girince ister istemez yavaş yavaş kayıyorsun görüşmeler sıklaşıyor daha çok zaman geçirme falan derken işin boku çıkıyor. Benim sorum şu ; flört olan bir hatuna fazla beta birini saymazsak kimse en ufak hesap vermez zaten ancak bir hatunla sevgili olduktan sonra uc dört gün yazmasak bile haftada sadece bir kez buluşsak bile bunu onu kabul ettirecek ve trip yapmayacak duruma nasıl getiririz? Bu tamamen erkeğin maskulenligine mi bağlıdır yoksa her erkeğe böyle trip yapacak karın ağrısı hatunlar var mıdır? Uzun süreli ilişki de mavi hapa kaymamak için ne yapmalı?

  1. Sevgili olduğun hatunu 3 – 4 günde bir aramanın ve haftada bir buluşmanın nedeni nedir? Neden o kadar az? Uzun süreli ilişkide insan daha çok buluşur. Hergün değil tabii.

   Sen kadının isteklerine fazla hassas ve kendini bu isteklere göre (sana söylenmese bile triplerden anlamaya çalışarak) ayarlamak zorunda hisseden birisin. Senin gibi bir erkek kadınlardan hep trip yer zira senin üzerinde çalışır bir teknik neden uygulamasın.

   Bazı kadınlar çok tripli ve karın ağrılıdır, erkek ne olursa olsun ama dediğim gibi senin gibi bir adamın bir kadından sürekli trip yememesi çok zor. Zira üzerinde çalışan ve seni kontrol etmek için iyi bir yöntem.

   Benim hatun da ara ara bana trip atıyor. Ama hepsinde ben bunu bir şekilde hakediyorum. En son mesela yarım saat deyip Starbucksta hatunu 1.5 saat ağaç ettim istemeyerek. Gittiğimde tabii surat beş karış. Üstelik gitmek istediği filmi de kaçırdık. Tek bir kere “üzgünüm, bu kadar gecikeceğimi düşünmemiştim” dedim (özür dilemekten daha iyidir üzgünüm demek) ve yolda yaptığım plana göre güzel bir yemek yedirip bir sonraki seansta istediği filme götürdüm. Tribi kendi kendine geçti.

   1. Mesela son ilişkimde bana mavi hapli davrandığımı söylemiştin. İki gün mesaj atmadım diye bana “ben senin neyinim anlamıyorum” konuşması yaptı hatun tabii daha önce de karın ağrıları vardı bir gün yazmayınca beni üzüyorsun gibi söylemleri vardı. Ben kadının duygularını çok önemseyen ve ona göre hareket eden biri olduğumu düşünmüyorum gerçekten ama ne olduğunu bilemedim. Beni öperek uyandıran hatun iki gün sonra ayrılık konuşması yaptı. Kırmızı hap konusunda çok yolum var o kesin ama bu ilişkiyi analiz edip ders çıkaramadım.

    1. bana “ben senin neyinim anlamıyorum” konuşması yaptı hatun

     Asıl soru şu : Bu konuşmaya tepkin ne oldu?

     O bahsettiğin hatun kırmızı haplı bir erkeğin birgün bile taşımayacağı bir yüktü. Senin hatan sana o zaman bırak bu karın ağrısını dememe rağmen bırakamaman. Bu dersi çıkarman lazım. Karın ağrısı hatunlara yapışan adam terk edilir. Bu karın ağrısı hatunlar kendilerine dayanan adamın neden dayandığının (alternatifsizlik) farkındalardır ve kendilerine dayanıp terk etmeyen adamdan için için tiksinmeye başlarlar. KHlı bir adamın terk edeceği hatunu terk edemeyen adamın başina gelme ihtimali 99% olan şey geldi : sen terk edildin.

     Kırmızı hap her hatunu kediye döndürme büyücülüğü değildir. Size bunu vaadeden biri size bir şey satmaya çalan dolandırıcıdır. Kırmızı hap kendine bir ödül değeri biçip bunu takdir eden bir hatunla ilişki yürütmek, takdir etmeyen hatunu açlığa ve oneitise kapılmadan bırakma sanatıdır. Senin çıkaracağın ders budur.

     1. Gerçekten çok iyi bu yorum. Ben iç odaklı (yine mavi hapli bir özellik) olduğum için ben maskulenligi kaybettim diye bir düşünceye kapıldım ama gerçekten de bu öyle bir ilişki değildi hatun çok nazlıydı. “Kırmızı hap her hatunu kediye dönüştürme büyüsü değildir” bu da çok iyi bir yorum. Teşekkür ederim abi

     2. Mahmut abiyi dinleyin beyler.adam yerden goge kadar hakli.ayrica ben herkesin kaderini kendinin belirledigine inaniyorum.surekli ayni tip hatunlarla istemediginiz durumlara dusuyosaniz alginizi degistirin.ne istediginize ve kendinizle olan konusmalariniza cok dikkat edin beyler.hatta izlediginiz dizi film sarkilari bile bi elden gecirin.

      Dizi veya film izlerken bile en guclu karakterin yerine kendinizi koyun.sarki dinlerken alfa sarkilar dinleyin.kendi kendinize akliniza her geldi sunu tekrarlayin : “ben kendine deger veren ozguveni yuksek bir erkegim.oyleyse benim gorusecegim insanlar da bana deger vermeli ve saygi gostermeli”

      Malesef turkiyede yuksek cogunlugumuz anne babasi tarafindan hor gorulen ihmal edilen, sevgi ve saygidan mahrum birakilan, saglam degil yikik dokuk, baskalarinin onayina ve sefkatine muhtac yetistirildik.baskalarinin dag gibi babasi varken bizimki anca yedi icti geldi yatti.ama bu saatten sonra her sey farkli olacak hem erkek gibi erkek hem de insan olacagiz.bizim kafasi kirik ozguvensiz yikik dengesiz kezbanlara degil, bizi insan yerine koyan, sevmeyi ve saygiyi hakeden gercek kadinlara ihtiyacimiz var.tabi onlar da bir sureligine olacak :).

      Ben genc yasimda sunu farkettim, hayatina cagirdiklarindan sen sorumlusun.sen neyi istiyor ve ne icin kendini hazirliyorsan o da senin icin hazirdir dostum.einstein diyor bunu ha, bu fiziktir diyor.kendine nasil davrandigin, evrene gonderdigin sinyaller onemli.ben buna cok kez sahit oldum.surekli farkli kadinlarla ayni sonuclari alanlara duyurulur.

     3. Ben de bunu merak ediyordum.
      Kafamda şüpheler vardı;
      Acaba değersiz hatunlar bilinçaltı seviyesinde bile olsa bunun farkında?
      Kendilerine ”insan” gibi davranan erkeğin açlıktan böyle davrandığını, değerli bir erkeğin kendilerini en fazla 1-2 sikip atacağını biliyorlar mı?
      Şimdi Mahmut tan duyunca emin oldum.

     4. Mesaj atacaksın cevap vermeyecek

      Kısa cevap verecek “ok “ gibi

      Ararsın açmayacak

      Numara silinir

      Nextlenir

      Bir daha mesaj atarsa görüldüde bırakılır

      Duygusal yatırımı yolda bırakıp yoluna devam edememekten geliyor bunlar hep

      Next yahu NEXT

     5. @35lik fazla ilgi göstermek karşıda açlık ve yokluk hissi uyandırır tabii bizim için önemli olan karşıda ne his uyandırdığı değil doğru olup olmaması. Büyük bir firma çok fazla indirim yapsa sürekli reklam yapsa ulan bu işte bir bokluk vardır deriz çünkü iyi olan şey kendini kanıtlamaya fazla ihtiyaç duymaz sadece kadınlarda değil bu özellik çoğumuz ucuz olan şeye kalitesiz pahalı olan şeye kesin kaliteli bu diye bakıyoruz. En önemli mesele şu ki ; sen kendinden emin olacaksın zaten gerisi gelir

 6. Mahmut abi merhaba. Site sayesinde çok şey öğrendim.

  Evlenene kadar skor ne kadar yüksek olursa erkek için o kadar iyi kadın için o kadar kötü diyorsunuz ama gördüğüm veriye göre iki taraf için de kötü:

  https://ifstudies.org/ifs-admin/resources/table3nick-w640.png

  Tek partnerli kadının evlilik başarısı %62 iken 5 partnerde %55’e düşüyor. Erkeklerde ise tek partnerli ise %71 iken 2 partnerde %66 5 partnerde %58 oluyor. Bu dataya göre iki taraf da çok seks partnerli geçmişten olumsuz etkileniyor.

  1. Bu araştırmanın aslına link var mı? Partner sayıları lifetime mı yoksa evlilik öncesi mi? Partner sayısı fazla erkeğin (liberal) partner sayısı fazla kadınla evlenip boşanma ihtimali daha çok olduğundan (örneğin tersine dindar hristiyan erkek dindar ve bakire bir kadınla evlenir) veri buna göre düzeltilmiş mi? Boşanmaları kimin başlattığına göre incelenmiş mi?

   Bir de ben böyle skor gibi kelimeler kullanmam pek. O tecrübe olmasın?

 7. Hocam ben çekindiğim şey biraz yürüdüğüm hatunların ya sevgilisi çıktığı falan olurda mevzu çıkar durumu şimdi bilemiyosun var mı yok mu yürüyosun davet ediyosun sonra şak diye sevgilim var haberi oldu seni arıcak bir ton tatava mevzu ben bundan çekiniyorum biraz önerebileceğin bir şey var mı

  1. ”Güzel kadınsın, evli olmasan seni alırdım” dersen mevzu çıkar.

   Kafe, bar gibi yerlerde yürüme davetiyesi alman lazım zaten. Normalden uzun göz temasları, seni incelemesi gibi. Bunları alıyorsan yürürsün.

   Sokakta yürüyeceksen de muhabbete ”çok güzelsin, ilginçsin, konuşmak istedim,vs” gibi girmek hata. Havadan sudan, adres sorma, çakmak isteme, vs lerle girip, 3-4 dk ilgi çekici muhabbet sonrası telefon, instagram isteme safhasına geçeceksin. O 3-4 dk da zaten kız bir şekilde sevgilinden bahseder genelde.

 8. Selamlar herkese,
  Daha önceden mesajlaşmışlığım bir kız var kendisi çok güzel bir kız hb8 – hb9 instası dondurulmuştu geri dönmüş hikaye atmış dm den yürüdüm ve hatalarımı merak ediyorum.Gerektiğinden biraz olsun mütevazi eleştirmeyin lütfen, gömebilirsiniz. (+Ben, -O)
  +Solist girl geri dönmüş xd
  -çok mu sevindin xd
  +Yoo, bana iyilik borcun vardı xd (şarkı söylesin istemiştim kabul etmemişti)
  -hiçte bile
  +Hafızan iyiymiş bu kötü
  +Bu ilişki yürümez xd
  -evet yürümez
  +Sen zaten ilişkimizde de hep böyleydin
  -aynen
  +Ah.. Kedişi seviyim sonra sen seversin dediğinde gerçekten inanmıştım…
  -acaba bundan benim haberim var mı
  +Merak etme benim de yok xd
  -tamam
  Kız çok güzel olduğu için bu kadar uzattım, shit testtir dedim de yok yani, yapamadım herhalde
  yorumlarınızı bekliyorum.

  1. Uzatmışsın tamam ama hiç eğlenen ustalık yok düz mesajlaşma olmuş eğlenen ustalık yazısına bir göz gezdir.

  2. “Solist girl geri dönmüş xd”

   Hiçbir şekilde uzman falan değilim ve öyle bir tavsiye filan da vermeyeceğim, ama kişisel fikrim daha açılış cümlesi ve sonundaki gülücükle sıçış başlamış.

   Dediğim gibi kişisel fikrim gömebilirsiniz dediğin için.

  3. Bu kadar “xd” bokuna düşmen olmamış. Her mesajda xd xd.

   Sen zaten ilişkimizde de böyleydin kısmında tam saçmalamışsın. Yalnız kız mesajlarına cevap vermiş, cevap vermeyi kesebilirdi. 1 hafta sonra bu sefer dmden yazıp bir buluşma borcu çıkart ve buluşmaya çağır. Telefon numarasını al. Eğer olmazsa next.

   Fazla mesaja dalma, lojistik için kullan. Mesaj buluşmayi ayarlamak için.

   1. xd veya 😀 falan atmayınca alıngan davranıyor kızlar ben de biraz fazla kullandığımı sonra farkettim teşekkür ederim

    1. Abi cok guzel dedigin kiza mesaj atmak zaten en basta sikinti.arti xd kullanarak maskulenligi sikip atiyorsun.sitedeki numaralari cevirmeye calisiyosunuz ama kizlar bu taktiklerin kokusunu aliyor zaten.bana disaridan cok yapmacik gozuktu konusma.ayriyetten her sey konusmayla olmuyor.hipergamide tatmin edici biri bu kizi iki kelimeyle elde eder zaten.bence cok takiyosunuz bu neg veya artik game midir nedir bu taktiklere…

 9. Mahmut bey ve diğer arkadaşlar, bugün yaşadığım bir şey beni derinden etkiledi ve bana yardımcı olur, tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

  Uzun zamandır zaten kendimi eskisi kadar güçlü hissetmediğimi anksiyetenin hat safhada olduğunu söylemiştim.

  Bugün yeni bir ortama girdim, girdiğim ortamda bir eleman vardı, kızların etkisini toplayabilen biri, kendimi o varken varlık gösteremeyecekmişim gibi hissettim, ikide bir ortaya çıkan bu kendini hiç gibi hissetme durumuyla yalnız yaşlanmaktan korktum, bir daha kadınlar konusunda başarılı olamayacağımı düşündüm.

  Mahmut bey belki de buna mavi hap diyecek, feminen duygular bunlar diyecek haklı olarak, ben de bu durumdan hiç memnun değilim, daha önce psikologla da görüştüm, geçici rahatlama dışında bir işe yaramadı, antidepresan denen yasal uyuşturucuları da kullanmak istemiyorum, onlara bağımlı olmak istemiyorum.

  Bu durumdan nasıl çıkabilirim bilmiyorum, tavsiyeleriniz benim için önemli.

  1. Hocam arada bende de oluşan bir durum bahsettiğin başarılı olamamak hissi. Bu tarz bir ruh hali ne zaman oluşursa yapmam gereken hedeflerime daha fazla odaklanmaya çalışıyorum. Zaten bu hedeflerle ilgili başarılar elde ettikçe de yavaş yavaş bu durum ortadan kalkıyor. He dersen bu tam çözüm mü? Değil bence ama, şuanlık işe yarıyor. Yani olay başarı hissinde, illa başarılı olacaksın da değil, engel aşman da aynı etkiyi yapar. Benim kişisel görüşüm bu, eleştirilere açığım. Anksiyetenin bana göre çözümü başarı hissi yaşamak.

  2. Sosyal eşleşme ile ilgili bir kavram vardı onu unuttum olay şu ki her malın bir alıcısı vardır buradaki mesele havuzu genişletmek. Benim şu an kesinlikle birlikte olamayacağım hatunlar da vardır ne bileyim hatun dış görünüş olmazsa olmaz der o da sende normal düzeydedir olmaz vs vs yani her karı kız ortamında başarılı olamayız ve bizden başarılı olanlar mutlaka olacaktır ama biz kendi havuzumuza bakmalıyız. Ortamda senden üst birinin olup tüm hatunların dikkatini çekmesi gerçekten sinir bozucu bir sey.

  3. Benim de sıkça yaşadığım bir durum. Hatta bazen erkeklerle olduğumuz ortamlarda dahi bu hale düşüyorum. Bazen de hissediyorum ama etkilenmiyorum. Üzerine gitmeden düzelecek değil de, üzerine gitme süresi kısa olunca da düzelmiyor.

   1. Takma amk.bahsettigin olay gunluk bisey de olabilir.bir zamanlar ben kizlarla ortamda rahat şakalar yapan eglenceli onlara yakin biriydim.baskalari yanimda sonuk kaliyodu.simdi bakiyosun tek basina takilan eleman harem kurmus tatar agasi gibi geziyor okulda.gelir gecer ben bunu farkettim.ama anksiyeteyi kokunden sokup atmak dersen yatagindan cikip insanlarlw konusacaksin…bu kadar.spor yap bos vakitlerinde seni strese sokan oto dusuncelerden uzak dur.rahatlat kendini.kasvetli filmler diziler izleme.hayal kur vs.sosyallik cok onemli

  4. Ben kayginun sana birsey anlatmaya calistigini dusunuyorum. Kendi maskulen ve disiplinli kisiligini gelistirmek icin duzenli yurudugun yola girmezseniz KH ile tanismak zararli bile olabilir. O an o ana kadar yapman gerektigini bildigin ama yapmadigin ve yapmaman gerektigini bildigin ama yaptigin seylerin gercekligi olmak istedigin kisi suretinde yuzune carpmis sanki.

   Bu durumdan cikmak icin boyle ortamlara hazir olmalisin. Yani disiplinli bir sekilde 6 gun antrenman yapmadan maca cikiyorsan o pazar 90 dakikada nasil futbol oynayacagim taktikleri senin hicbir isine yaramaz. Senin o mac disindaki acik uclari kapaman lazim.

   Eger kendi antrenmanin tamsa senden iyisini takmazsin bile. Bu da gerekli zira senden daha erkegi her zaman olacak. Ama sen kendi oyununa hazirlanirsan beynin en azindan seni “omrun bosa geciyor” diye kaygi atagina bogmaz.

  5. Psikolojik danışman yada psikolog yardımı gerekli gibi. Kendi kendine yetebilmeyi ve bilişsel süreçlerini yönetebilmeyi öğrenmen için şart. Ruh sağlığı alanında profesyonel biri olarak nacizane tavsiyemdir

 10. Son zamanlarda bir yazı okumuştum. Bilim adamları insanda kafada (başta) ki beynin haricinde bedende bir beyin daha olduğu nu ve bunun mide ve çevresi olduğunu açıkladılar. Buna da duyguların hissedildiği yer sezginin ilk oluştuğu yer dediler. Sıkıntı veren şeyler karın ağrısı. Güzel his veren şeyler bir rahatlık.
  Kendimde bu olguların daha öncede olduğunu fark ettim. Ne olduğunu bilmediğim veya anlamlandıramadığım bu şeyler ya benden enerjimi alıyordu. yada güzel hissediyorsan neşem artıyor. stres azalıyordu.
  Yazıyı paylaşan arkadaşımız zaten karın ağrısının olduğunu anlattı. Bu andan itibaren ne yapabilirim sorusu çıktı karşısına.
  Şuna inanıyorum hiç bir kadın uzak yakın farketmez. Bir erkeğin bir kadına verdiği değer kadar değerli değildir.
  Buralarda bir yerde bir yazı okumuştum.
  Biz kendi kendimizi mahvedebiliriz” – ki yaptık. O güzelim “siktir git” seviyesini sonsuza kadar kaybettik.
  Karın ağrısından kurtulmanın tek yolu budur.

 11. merhaba, sosyal medya profil resimlerine anne ile resim koymak ana kuzusu gibi gözükür mü? biliyorum saçma bir soru ama ben de her şeyi kafaya takan bir insanım napayım.

  1. Mahmut abi’nin deyimiyle “bunlar mavi hap dertleri” bro. Çokta kafaya takma. Maskulen biri annesi ile fotoğraf koysa kızlar aaa ne kadar tatlılar der tip ve maskulenlik olarak düşük biri koysa sünepe derler yani sosyal medya da dış görünüş hariç çok az şeyi sergileyebilirsin bence koyma

  2. Ana kuzusu olduğunu gösterir. Sen bireysin. Hele ki profil fotonda annen varsa ben seni ilkokul ya da ortaokula giden bir ufaklık gözüyle görürüm. kızlar suratına bile tükürmez senin bu halinle.

   1. Mahmut, bu gençlere her şeyin siyah yada beyazdan ibaret olmadığını onların gelişim dönemleri içinde öğretemeyiz. Dengenin nasıl bir güç olduğunu ister istemez yaş ve yıl tecrübesiyle alacaklar. Ama kafaların açılması için yine de eleştiri şart.

  1. Evlilikte cinsellik nasıl olmamalıdır yazayım sen anla :

   – tabii ki zorla olmamalıdır, karşılıklı istekle olmalıdır.
   – deniz yıldızı seksi olmamalıdır (hatunun bacakları açıp yattığı ve pek bir şey yapmadığı seks)
   – haftada 3ten az olmamalıdır (yaş ilerleyince azalabilir)
   – bir şey karşılığı olmamalıdır

   – surekli erkek tarafindan baslatılmamalıdır
   – kadının bazen soğuyabileceği dönemler olsa da bu dönem uzun olmamalıdır (hamilelik hariç) ve bir veya iki kereden fazla olmamalıdır.
   – deniz yildizi seksi olmamalidir dedim değil mi?

 12. Mahmut abi ve blog takipçileri
  18 yasında olgun bir sosyal zekam var, cinsel açlığım yok, uyku problemlerim var; enerjiye ihtiyacım var.
  Sınava 8 ay var ve ben 8 aylık nofap süreci (11.gündeyim) başlatmak istiyorum; facebookta red pill ile ilgilenen bir grupta” seks hayatı olmayan biri için nofap zararlıdır” diye bir şeyle karşılaştım. Bu konu hakkında bildiğiniz bir şeyler veya tecrübeleriniz var mı?

  1. Çok yazdık : haftada 2 – 3 kere mastürbasyonun zararı olmaz. Online pornodan ve aşırı mastürbasyondan uzak durun yeter. Seks hayatı olan adam mı mastürbasyon yaparmış?

 13. Uzak mesafe iliskileri oldukca karın agrılı oluyor.Belli bir zamandan sonra monotonluğa bagliyorsun ve karı koca tribine girmesi en başbelası dertlerin basında geliyor.
  Ipleri bir an saldığın zaman ve bu ögretiyi hazmettigin zaman az çok kendine ” bir şeyler yolunda gitmiyor oğlum , ayrılık yakın ” gibi bir sinyal hemen beyninize gidiyor.Sonucu hemen kestirebiliyorsunuz ve takriben olaylar gelişiyor ve hatun soguk yapıyor.Mesajlara cevap gelmiyor ve o andan itibaren film kopuyor zaten.Sende bir yerlerde ipleri kaçırmışsın. Bu ipi tutmak isteyen baska bir hedef kadrajiniza girmiş.Bana kalirsa ikilem doğmuş hatunda.Olay gecmiş gitmiş burada ağıt yakacak degiliz elbet fakat her hatalardan ders cıkarir ve tekrarlamassak basari oranimiz istatistiksel olarak artar.O yüzden NEXT , NEXT , NEXT.

 14. Aklıma takılan bir soru var son yazı olduğu için buraya yazıyorum. İlişkide ilk seni seviyorum demeyen olmamız lazım ancak bu hangi anlamda. 1 senelik ilişkim var kırmızı hapla tanıştığımdan beri sadece o seni seviyorum dediğinde karşılık veriyorum. Böyle mi olmalı yoksa ben mi yanlış anladım ilişkiye başlayınca ilk seni seviyorum diyen o olmalı anlamında mı? Yani hep o seni seviyorum dediğinde mi karşılık vermeliyiz yoksa ilk biz de söyleyebilir miyiz?

  1. Uzun süreli ilişkide bir ya da iki kere ilk senin söylemenin bir zararı yok ama 2 – 3ü geçmemeye bak. Ama kız her seni seviyorum dediğinnde seni seviyorum diye karşılık verme. Burnunu sık öp sarıl ne bileyim kucakla ama her zaman seni seviyorum deme.

 15. Mahmut bey, yukarıda sağolsun arkadaşlar fikirlerini yazmışlar, benim yazdığım konuyla ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.

  Özellikle bulunduğumuz ortamda bize denk veya bizden iyi durumda dikkat çeken tipler varsa konumumuz ne olmalı, nasıl farkımızı gösterebiliriz, yukarıdaki yazımı okuyup ona göre tavsiyelerinizi almak isterim.

 16. “siktir et git üstüne ve kurtul” kafasındaydım. Bu düşünce yapısı içinde olmak da hatalıydı sanırım.

  bu kısmı açar mısın abi

 17. Sakarya’ya yeni geldiğim için hem etrafı keşfetmek hem de biraz set açmak için çarşıya inmiştim. Birkaç işimi hallettikten sonra park gibi bir yerde etrafa bakınmaya başladım ısınmak için yaşça büyük bir kadından sigara istedim. Sigarayı içerken yavaşça yürüyordum bir bankta lise son-üniversite diyebileceğiniz üç tane kız gördüm, direk atıl dedim içimden üç saniye kuralına uyarak yanlarına gittim;
  -Merhaba tavsiyenize ihtiyacım var, eğer buranın yerlisiyseniz bana gezebileceğim yerler önerir misiniz? (Yerli lafına takıldılar buranın yerlisi miyiz diye birbirleriyle konuşuyorlardı)
  -Hadi ama o kadar zor bir soru değildi “Iıı şey kusura bakma, serdivanı gezebilirsin buralarda bar var birkaç tane falan.”
  -Bu kadar mı yani açıkçası hayal kırıklığına uğradım. Barlar nasıl peki? Ama dur siz zaten gidemezsiniz yaştan dolayı 😀
  “Yoo ben 19 yaşındayım giderim”
  (grubun lideri diyelim en güzel olan)
  -Öyleyse sınıfta kalmış olmalısın 😉
  “Kamera şakası falan mı yapıyorsun”
  -Etrafınıza bakabilirsiniz ama kurbanlar genelde kameraları göremezler
  “Kamera şakası değilse ne kadar özgüvenlisin ya sen”
  -Medeni cesaretim yüksektir de bir yana kayar mısın misafire yer verin!
  (Kaymadı konuşmaya devam ederken çöktüm boşluk bulunca kıçımla onunkini ittirerek yeri kaptım 😀 Biraz daha sohbet, shit test ve negleşmeden sonra kızların isimlerini öğrendim lider İlayda, yardımcısı ırmak, masum merve.)
  “Susadım ben ya”
  -Hiç bana bakmayın misafir bakkala gönderilmez ama biriniz eşlik ederse olur
  (Lider eşlik etti yolda da şakalaştık biraz, gittik, geldik asıl bomba patladı lider hatun sigarasını çantasında bulamıyor biraz daha aradı sonra bana baktı)
  “Sen mi aldın?”
  -Hayır ben sigara içmem
  “Başka kim alacak? Çantanın ön cebindeydi!
  (Hatun iyice bokunu çıkararak ceplerime ve çantamın küçük gözlerine bakmak istedi izin vermeyecektim ama baya cadıya dönmüştü uğraşmak istemedim gösterdim. Arkadaşları da şaşkındılar ama tabii ki beni tutacak halleri yoktu. Hatun sızlanıyordu)
  -Sigarana başlatma şimdi yaptığın saygısızlık için özür dilemelisin
  (Kabul etmeyerek saçmalamaya devam etti ben kalkmaya hazırlandım)
  “Kalkacaksın galiba” (yardımcı)
  -Evet çünkü bu saçmalık devam ediyor (Burda gerçekten sinirlerimi serbest bırakmamak için kendimi tutuyordum hatun ise hala çantamın büyük gözüne falan bakmak istediğini söylüyordu.
  -Sen şeytansın sen de yardımcı, iyi eğlenceler(!)
  Sonra kayıtsız bir tavırla yürümeye başladım. Sohbette atladığım birkaç yer var kısa tutmak için yazmadım. Şehirdeki ilk setimde böyle paranoyak bir hatunla karşılaşmak, üstelik öncesinde iyi bir iletişim kurulduğu halde, rahatsız edici olsa da unutmadan sıcak sıcak sizlere yazmak istedim. Mahmut abi, svbg ve dante yorumlarınızı merak ediyorum.

  1. He ya ben aldım yolda da hepsini içtim diyecektin ve çantanı aramak istediğinde de bulamazsan bana da sigara alırsın deyip verecektin. Sonra da diğer kızlardan birine yazıp bunu bırakacaktın. Neden hepsini birden harcadın ki? Diğerleri güzel değil miydi?

   1. Diğerleride güzeldi ancak lider kızın olay çıkartmasından sonra onlarla olan iletişimimi de sekteye uğrattı. Ortam tatsızlaştığı için kaçmak istedim ben de. Evet dediklerini yapabilirdim abi o sırada hiç aklıma gelmemişti 😀 yorumun için sağol

    1. Tek kıza odaklanmanın zararları. Takdir edersin ki daha güzellerini neşe içinde dalgaya alıp eleseydin diğer hatunlar çok iyi pişerdi 😃 Bir daha aklında bulunsun ama aferin girişkenliğin iyi. Senden olur.

  2. Welcome to sakarya. Tripli kızların memleketi. Sözde muhafazakarların memleketi. Erkeklerin tamamına yakınının atarlı olduğu memleket.

   Açıkcası ben set açmaya çekiniyorum burada.

 18. Mahmut abi konudan bağımsız bir şey söyleyeceğim:
  Son zamanlarda yazılan birçok absürt yoruma sert cevaplar yazıyorsun. Önceden bundan daha da absürt yorumlara bile sakince cevap verirdin. Bunu ”Niye böyle oldu?” demek için söylemiyorum. Haddime değil zira. Sadece bir durum tespiti.

 19. Merhaba Mahmut abi, 6 aylık bir ilişkim var ve ilişkinin ilk 5 ayı tavşanlar gibi seviştiğim kız arkadaşımla, son bir aydır o ne zaman isterse o zaman sevişir bir noktaya geldik. Ne erken boşalma sorunu olan, ne de sertleşme sorunu yaşayan birisi olmadım hiç; bu durumun genel sebebi, benim ilişkinin son zamanlarındaki feminen tavrımla ilgisi ne kadar vardır sizce? Veya her sevişmek istediğinde, başım ağrıyor, adetime bir hafta kaldı, şu an istemiyorum, uyumak istiyorum diye bahaneler üreten birine ne yapabilirim?

  1. Hahahaha. Adetime bir hafta kaldı nasıl bahanedir yahu 😂

   Ilişkide masküleniteyi çöpe atıp anasının oğluşu moduna girmek yaygın bir hatadır.

   Hemen şimdi seks yapma talebini tek kelime etmeden bırak ve bundan zerre rahatsız değilmişsin gibi davran. Asla anlayışlı konuşmalar yapma ve açıklanmaya girişme. 2 – 4 hafta boyunca senle seksi o başlatmıyorsa o ilişkiden hayır gelmez. Eğer senin maskülen ve kaybedilmeyecek biri olduğunu düşünüyorsa seksi başlatacaktır. O aşamada eski sevgiliyi geri kazanma dinamiği geçerlidir.

   Bu 2 – 4 hafta boyunca da feminenleştim dediğin şeyleri bırak ve ilk 3 aydaki haline dön. Sen değiştin ya da neyin var dırdırını tamamen inkar ve bir şeyim yoklarla geçiştir.

   Eğer seksi başlatırsa hakettiği spankingi icra etmeyi unutma.

   1. Bu durumda, Rollonun demirden kanununda da olduğu gibi “Seninle seks yapmayı erteleyen veya ertelediğini ima eden kadınla seks yapmak için beklemeye asla değmez. Bir fahişe daha iyi alternatiftir.” de devreye girmiş gözüküyor.

    Ve Mahmut abi, yumuşak soft next de bu durumda işe yaramaz mı sence?

 20. Kolay gelsin.Kh da çok yeniyim. Daha bikaç gün oldu.şimdiden bikaç tane sosyal medyada düşürdüm. .Beni engeller misin diyen kıza ne yazmalı?shit test mi bu da bi nevi.

   1. Ben bu engel meselesinden cok cektim cok hassasim.engel konusunu masaya cikaran hatunu oyle ya da boyle engeller bi daha yazmam.shit test falan da degildir muhtemelen kiz seni engelleyip egoist durumuma dusmek istememis belli ki.ayrica engel seviyesine gelen kizdan hayir cikmaz next oglu next

 21. Merhaba mahmut abi
  Önceki makalelerde Mark Manson’un “Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı” kitabından kesitler ve yorumlarınız vardı.
  Kitapta “Değer Yargısı” diye bir terim vardı anlamı da insanın kendi mutluluğunun ölçütü.
  Bende ki bu yargıyı düşündüğümde aklıma kişisel gelişimim sonucu mutlu olduğumu farkettim ve aklıma bir şey takıldı bu yargıda kızlarla ilişkilerime de yer vermeli miydim? Yani kızlarla ilişkim beni mutlu ya da mutsuz hissettirecek bir değer yargısı olmalı mıydı?
  Benim düşüncem kızlarla ilişkilerimin iyileşmesi beni mutlu etmeli ama belirli bir kişinin bana yansıttıkları beni etkilememeli oldu.
  Senin bu konu hakkındaki görüşlerini merak ettim…

 22. Bir sıcak bir soğuk davranan kıza karşı tavır ne olmalı? Bu shit testten geçiş yöntemi nedir?
  Bununla ilgili bir yazı yazılsa süper olur.

  1. Bir sıcak bir soğuk davranan hatun genelde seninle başkası arasında gidip geliyordur ve daha seçimini yapmamıştır. Ya da senden daha iyisi olacak mı olmayacak mı diye emin olmaya çalışırken seni lower earth orbit seviyesinde tutuyordur.

   Eski sevgiliyi geri kazanmak yazısındaki yöntem burada işe yarar. Nextlemeye gerek yok ama bir numaralı tabak yapma. Elinde tek bu varsa buna yukarıdakini uygularken bir “flört” daha bul.

   1. Seçsin ne olacak? Ilişki tecrübesi bunlar. Mavi haplı saf aşk aramıyorsan neden hayır diyesin? Her kız bir numaran olacak diye bir kural yok.

 23. Mahmut abi bir defa ayrılmak isteyip geri dönen, bir yıl sonra tekrar ayrılmak isteyip aynı gün içinde yüz defa özür dileyerek pişman olup çok sevdiğini söyleyen kızla yeniden(ikinci defa) başlamak ne kadar doğru? Bu bir uzak mesafe ilişkisi ayrıca. (beyler KH’ı yeni öğrenmiyorum sadece siteye uzun zamandır girmiyordum, bizim de böyle çaresiz anlarımız olabiliyor)

    1. Mavi hap demek istemiyorum ağıza sakız oldu bu laf ama kız hem seninle başta ayrılmak istiyorsun hem de sözlerine güveniyorsun.
     Bu kız seninle başkası arasında gidip geliyor olabilir, ailesel mevzular olabilir, duygusal yatırıma devam etmeden kızı bırakmam tarafındanyım ben.

     1. @Alphaisloading götünde patlamışlığı varsa anlatır mısın kendi olayını?

      @Gökdeniz iyi okudun mu yazdığımı? Kızdan ayrılmak isteyen ben değilim. Kız ayrılınca aynı gün köpek gibi geri dönüyor. Mavi haplılık bi mevzu yok, konuları yeni öğreniyorsanız ona buna sallamayın karşınızdakini tanımadan. Oneitis olmuş olabilirim o ayrı.

     2. Bu neyin atarı gideri kardeş at gözlüğünü çıkar da bak oneities ve mavi haplı hareketi yapıyorsun burada devam et bu hatun farklı dememizi bekleme

     3. @Kayra kardeş ortada atar gider falan yok. Atar gider görmemişsin. Burada polemiğe girme benimle. Muhatabım Mahmut abiydi zıplamayın her şeye. Kaç yaşındasınız kimsiniz necisiniz önce konuşmayı öğreneceksiniz! Sen basın sözcüsü müsün abisi sana soran mı var? Ben cümleye”beyler yardım edin” diye mi başlamışım yoksa direkt “Mahmut Abi” diye mi başlamışım çık bir yukarıyı oku.

      Bu son gönderim buraya. Bir sene önce daha kimse yokken buradaydık az buçuk kaliteli bir ortam vardı, gelişimimizin üzerine koyacak yazılar okuyor fikir teatisinde bulunuyorduk. Şimdi görüyorum ki hadsiz dolmuş. Bir gün işiniz düşmesin siz de düşmeyin böyle durumlara tamam mı abicim okudunuz diye kendinizi havalandırmayın hemen.

      Haydi Allah’a emanet. Polemiğe girmeyeceğim forumda da tek muhatabım zaten Mahmut abiydi şimdi foruma gerek yok.

     4. Eğer kimseyi muhatab almıyorsan yazdığına cevap vermezsin olur biter, burda ben burdaydım falan filan muhabbetine girmezsin. Merak etme ben de ilk yazısını hatırlıyorum buranın.
      Senin iyiliğin için inşallah hayatta bu kadar alıngan olmadığını umuyorum.

     5. Engel işi bana biraz acizce geliyor, kız aşırı sıkıntı yaratacak bir kız değilse next yapıp geçmek daha doğru gibime geliyor.

     6. Selah kardeş hayatta bu kadar alıngansan başarılı olamazsın, burası erkek platformu canım cicim yapmıyor kimse olay neyse onu söylüyor dost acı söyler burada herkes birbirinin iyiliğini istiyor.
      Yazdığını da doğru okudum kıza adam akıllı next verememen iradesiz olduğunu gösteriyor mavi haplı olabilirsin diyorum.

  1. Dostum çok basit bir kural vardır.

   “Eski ilişkiye efor harcamaktansa yeni bir ilişkiye yatırım yapmak daha iyidir”

   Bir kere olaya mavi hap kırmızı hap oneitis olarak bakmıyorum.Her şeyden önce öyle veya böyle seni gözden çıkarmış seni kaybetmiş senden ayrılmış bir kadın var.Bunu yine pek ala yapabilir.Belkide değişti olabilir ama bu her şey güllük gülistanlık olacak anlamına asla gelmez.En basitinden şöyle bir örnekle gidelim daha önce iş kurup battığın bir arkadaşınla tekrar iş kurar mısın? Kursan bile ne kadar sağlıklı ne kadar kafan rahat olacak?

   Bu soru işaretlerinin hepsi sen yeni kadınlar tanıdıkça yeni insanlar senle birlikte oldukça kaybolacak ve anlayacaksın ki kadın eğer isterse o sözler verme ve ayrılık pozisyonuna hiç düşmez.Sen kapıdan kovsan bacadan girer.

   He diyorsan ki çok seviyorum bende her şey onunla güzel zaten nur topu gibi oneitis demektir.Bir an önce kurtulmaya bak.

 24. Mahmut abi bir şeyi merak ediyorum. Oyunda kozlarımızı açık açık mı oynamalıyız yoksa çok fazla sırıtmadan, karşıdaki kişide belli bir kararsızlık oluşturarak mı? Ben birini gözüme kestirdiğim zaman onunla oyuna geçiş yapıyorum ancak aynı zamanda masadaki diğer kızı da arada paslıyorum.

  Ve tekrar söylüyorum şu e mail girme zorunluluğunu kaldırır mısın

 25. Abi selamlar.

  Monk mod’a girdiğimi yazmıştım birkaç ay önce. Ancak fırsatları da değerlendirmeden edemiyorum. Bir konu kafamı kurcalıyor şu aralar, aslında daha önce burda bir başlıkta okumuştum ancak tekrar bulamadım o başlığı.

  Kızla flörtleşirken ya da sevgiliyken, hareketlerinden rahatsız olduğumuz durumlarda direkt söylemeli miyiz yoksa 1-2 defaya mahsus umursamıyor gibi mi yapmalıyız ? Kırmızı çizgimi aşan durumlarda direkt tavrımı ortaya koyuyorum ancak çok aşırıya kaçmayan ama rahatsız edici hareketlerde ne tür bir tepki vereceğimiz kısmında takılıyorum.

  Zihin yapısı olarak yol katettiğimi fark ediyorum, yine de halletmem gereken pürüzler var.
  Bazı shit testleri geç fark ediyorum misal. Bu durum, shit testini fark edemediğim kızla iletişimimi aksatıyorsa diğerleriyle iletişimimde farkındalık oluşturuyor. Bu şekilde ilerleyerek daha da büyük yollar kaydedeceğime inanıyorum. Alternatif bolluğunun gerçekten etkisi çok fazla.

 26. Mahmut abi tabağımıza başka bir erkek yürüyorsa ne yapmalıyız? Hiç böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamıştım (takıldığım kızlara elbet yazanlar oldu ama bu farklı). Kıza yazan eleman benim gibi kıza nasıl davranacağını nasıl flört edeceğini nasıl konuşmayı sürdürebileceğini iyi biliyor. Çok sikime takmıyorum relaxım kıskançlık belirtisi falan göstermiyorum ancak tedirgin etmiyor değil. Bu konuda yapabileceğim bir şey var mı? Unutmuşum; Geçenlerde konuştuğum diğer tabakları görmüştü ve bu kadar kız ne sen erkek orospusu musun gibi shittest kıvamında biraz konuşmuştu, kıskandığını bile dile getirdi ve daha fazla ilgi beklediğini de. Dediklerini yaparsam bu benim frame’imi zayıf kılar mı yoksa kız cidden haklı mı?
  Bu arada cidden bir kız üzerine yazmak istemezdim ancak başıma hiç böyle bir şey gelmedi.

  1. Kıza birinin yürüdüğünü sen nereden biliyorsun? Kendi mi anlattı? Bu tabak dediğin hatunlarla ilişki seviyen ne? Bu tabağı olduğun hatun da dahil.

   Bu arada siz tabak çevirirken hatunların sadece sizinle olduğunu varsayıyorsanız çok safsınız. Kızlar illa tabak çevirir demiyorum ama bunu varsaymanız aptallık olur. Tabak dediğine tek eşlilik sözü vermiyorken hatunun size tek eşlilik sözü ya da borcu var sanıyorsanız işiniz zor. Hatun bunu gözüne sokuyorsa eğer next. Kendin ayıktıysan ne yapacağın sana kalmış.

   Bu özellikle yabancı red pill camiasında haremim var böbürlenmesini sanki padişah ya da kabile şefi gibi sadece kendi ile yatan hatun kolleksiyonu varmış gibi anlatan adamlara çok gülüyorum. Garipler sanki gerçekten inanmışlar buna.Kendisi her biri başka erkeklerle yatan 3 hatunla yatıyor. Karşılıklı poligami.

   1. Peki karşımızdaki çocuk (o kızla ben konuşuyorum sen aradan çık) diyip tehditlere başvurur ise
    bir kız için adam toplayıp dövdürecek cinsten bi herifse aradan çıkmak mı gerekir.(bu baya korkaklık oluyor)

    fakat kız için adam dövdüren çok tip var.
    sevgili bile olmayıp sevgilisiymiş gibi atar gider yapan tiplerden bahsediyorum.

    yoksa bu durumu kıza açıp kızı ondan soğutmak mı gerekir.
    burda gazını alamayıp kenarda köşede işimizi de halledebilir.
    arkamı kollayacak çevrem olması illa gerekli mi bu yuzden
    doğru yol nedir hocam?

   2. Abi biraz kendimi yanlış izah etmişim, tabak dediğim kız aslında sevgili sayılabilecek düzeyde ancak daha sınırları çizmedik diyeyim (ben biraz istemiyorum) o yüzden flört olarak ilerliyoruz. Bu eleman ile aynı kampüsteyiz ve görüyorum gözümle kız anlatmıyor. Kız çocuğa fazla yatırım yapmıyor ama aynı zamanda reddetmiyor da .Çocuk biraz şakaya vurarak yavaştan yürüyor kıza ve sonunu görebiliyorum. Kıza yazan bir sürü erkek var ve bunun farkındayım gayet güzel olduğundan dolayı, ancak hepsi bir iki shit teste devrilip bayır aşağı yuvarlanan tipler diyeyim. Kısaca pes ediyorlar. Ancak bu dediğim eleman red pill farkındalığına sahip (takip ediyor mu bilmem) ve kızın bana bağlılığının azalmasını istemiyorum. Bunun üzerinde kontrolüm olup olmayacağını sormak için yazdım, belki tavır koyarsam veya kızın dediği gibi biraz ilgi gösterirsem düzelir mi acaba bunu anlamaya çalıştım. Kıskançlık gösterirsem veya kız için çocukla kavga edersem muhtemelen zayıf duygusal erkek modelinden farkım kalmaz diye düşündüm. Aklıma bir şey gelmiyor, sinir bozucu bir durum ve izleyip ilişkilerini geliştirmelerini istemiyorum. Ne yapmalıyım? Tabak döndürmemesi için daha ciddi bir ilişki fikrini mi sunmalıyım, kafam çok karışık. Umarım anlatabilmişimdir.

    1. Hocam bence sorunun bunlardan hiçbiri değil, çünkü sadece bir kız için bu kadar uzun bir yorum atıyorsun napayım diye? Kıza bu kadar odaklanırsan ve başkası kapacak diye korkarsan illaki bu hareketlerine yansır. Yazdıklarından bu çıkıyor. Önce buna bir göz gezdirmeni tavsiye ederim.

    2. Eş koruma amaçlı kıskançlık doğaldır ama kendi cpdine güvenmemenden kaynaklanan kıskançlık zayıflıktır. Senin bu AMOG (alpha male other guy) varlığında kendine güven sarsılman zayıflık. Kıza fazlaca düşmüşsün. Bu seviyede kıza yazıp diğer elemanı düşünmemen lazım.

     Bu arada beraber olmadığın hatunun sana erkek orospusu demesi saygısızlık sınırında ve zaten sana açıkça bana daha fszla ilgi göster demesi bu kızın gözündeki yerinin aşağılarda olduğunu gösteriyor. Bence seni uydusu görüyor. Kızlar hoşlandıkları erkeğe böyle şeyler söylemezler ya da böyle konuşan bir kızla ilişkide çerçeve senin değil. Bahsettiğin kızın sana saygısı ve kaybetme korkusu düşük.

    3. Şu yazdıkların ve tabak döndürmemesi için kıza daha fazlasını önereyim mi sorunla bittiğinin farkında değil misin?. Bu kız tabak değil daha çok sen uydusun artık. Muhtemelen esas oğlan diğeri olduğundan böyle hissediyorsun.

    4. Dostum kız oneitis olmuş, yani bu noktada mavi hapa kaymışsın. Kızı şimdiden, aranizda bir ilişki yok iken kaybetmekten korkuyorsun. Çok fazla duygusal yatırım yapmışsın.

     Bir kiz oneitis oldu ise ve o kıza duygusal yatirim yapti isen o kızla şansın çok düşer. Bu kadar uzun uzadıya yazıp çizdiğinden hayli duygusal yatırım yapmış olduğunu ve kizi oneitis ettiğini seziyorum.

     Ve yazdıklarından sen kendini değil, kızı ödül olarak görüyorsun ve kız senin zihin odağında. Tam tersi kendini ödül olarak gördüğün bir oyunda olsan çok daha iyiydi. Dediklerimi düşün, ya direkt next eyle ya da kıza yaptığın duygusal yatırıma son verip, düşünmeyi bırakıp, kendini zihninin merkezine koyup, ödülü sen olarak belirleyip buna göre davran ve böyle davranıp kızın sendeki değişimi görmesinden sonra kızı bir yerlere çağır buluş. Ayrıca bunları yaparken pompalı tüfek taktiğini aktif edip, başka kizlara da paralel yaz dememe gerek var mı? Buluşmaya yanaşmıyor ise zaten next… Uydusu olarak kalma. Ama nacizane tavsiyem oneitis olmuş ve kafadan bu kadar duygusal yatırım yaptığın kızı doğrudan nextlemen, çünkü dediğim gibi şansın çok düşüyor.

     1. Kendini ayni anda odul varsayip hem de kizla oyun oynamanin hic bir mantigi yok.kizla muhabbet acan sen oldugun anda odul olan kiz olur sen degil.ayrica ben niye odulum amk? Madalya miyim altin miyim neyim?hem kiza yuruyeceksin, hem de kendini agirdan satacaksin.oyle bi dunya yok birader.bu sacma kafayla gidenlerin hepsinden su dialoglari gorduk; kiza yaziyosunuz yuruyosunuz artik her neyse , ki oncesinde sikinde olmadiginiz insanin dikkatini cekmek icin verdiginiz caba 30 km oteden anlasiliyor.durum boyleyken kendinizi kiza hint kumasi gibi kakalamaya calisiyosunuz.ortaya cok komik.goruntuler cikiyor.buyuk.ihtimalle one cikan bir fiziksel.ustunlugunuz veya sosyal statunuz yok ama kizi sadece agzinizdan cikacaklarla tavlayacaginizi saniyosunuz.bence cok yanlis bi dusunce.seks yapmak bu kadar zor mu sizin icin beyler veyahut fiziksel olarak o kadar kotu durumdasiniz ki elinizdeki tek sermaye oyunlar setler sihirli sozcukler vesaire.kizin ami altindan degilse kafani kurcalamasina niye bu kadar izin veriyosunuz? Bu kadar mi.acizsiniz amk millet yillar suren iliskini evliligini terkedip yeni duzen kuruyor bizim sut oglani yan siniftaki gotu boklu gamzeyi birakip baskasina gecemiyor.elinden gelse kilic kalkan kusanip kiz icin savasacak.

      Kirmizi haptan anladiklariniz buysa…bisey demiyorum artik bu kadar kaybetmekten korkmayin kabullenin amk sizden iyileri var ve kizlari daima.sikecekler.

      Hoş bu sikme.işi de cok bi bok sanki.umarim sikinizi sokup.cikardiginiz her hatunda akliniza gelecekte dogacak kiziniz gelir…her seciminizin bir bedeli var beyler unutmayin bu kadar uckurugunuzun duskunu olmayin siz seks yapmazsaniz dunyanin sonu gelmiyor merak etmeyin.hadi hayirli geceler…

 27. Mahmut abi,Son 1 yıl içinde 3-4 tane erkek bana daha önce sevgilin oldu mu diye sordular.(18 YAŞINDAYIM VE OLMADIDA)Yani bir erkek bana bunu diyorsa ne düşünüyor benim hakkımda çözemedim bu durumu.

 28. Başlıkta neden kendime hıyar dediğimi merak ediyorsanız okuyunca bana hak vereceğinizden eminim.

  Kızların bana yürümesini istiyorum (Ulan hıyar, gören de Brad Pitt sanır amk), yürüyenleri görmüyorum (Evet inanmayacaksınız ama ben o kadar hıyarım ki benden hoşlanan bir kızın benden hoşlandığını aylar sonrasında arkadaşının söylemesiyle farkediyorum, oysa kızın beni elbisemden tutup ileri geri sallayıp “SENİ SEVİYORUM LAN HIYAR HERİF,YÜRÜSENE BANA!” diye bağırmadığı kaldı), yönetmeyi ve yönetilmeyi sevmiyorum (Başıma 3-4 eleman koyun yönet diye, iki üç saate kafayı yerim bunlarla uğraşmaktan. Biri bana otoriter şekilde konuşsun olay kavgayla biter daha başıma yönetici olarak konulmasını filan geçtim yani). 15 kişi sopayla döver hiçbirşey olmamış gibi ayağa kalkarım giderim oradan,haberde bir çocuk öldü diye ağlarım.
  Gider ciddi bir etkinlikte aktif rol oynarım sonra kafama esti diye öyle birşey yaparım ki etkinlik ciddi zarar görür hatta iptal olur oysa son ana kadar etkinliğin en sadık adamlarından biri olarak davranırım. Gider suç işlerim kimse farketmez sonra kendimi yakalatırım.

  Evet kısacası bir hıyarım, şimdi var mı bu hıyara yardım edebilecek babayiğit?

   1. Senden hoslanan kizin belli edememesi onun problemi.sen niye kendini harap ediyosun.kendine hiyar demen bazi seyleri acik ediyor zaten…

    1. Doğru okuduğuna emin misin? Zira kendime hıyar dememin tek sebebi bir kız değil.

     Ayrıca kız belli ettirmek için elinden geleni yaptı, geldi yanıma oturdu sürekli sohbet etmeye çalıştı mevzu olduğunda hep yanımda oldu (mevzudan kastım kavga filan değil, hocalarla tartışırken) hatta arkdaşlarım hep “ulan kız seni seviyor salak herif” diye dalga geçti.

     Tüm sınıf görüyorsa ben göremiyorsam problem kızda değil bende demektir, egonun fazlası zarar herşeyde başkaları suçlu olamaz.

 29. Merhaba.

  Kendi ortamımızda bulunan kızlara yürümeyi tercih etmiyorsak, aramızda nasıl bir ilişki olmalı? Kız erkek arkadaşlığı hem sahte hem de trp’ye uygun değil (yanılıyorsam düzeltin) mesafeli olmak da bazı ortamlarda (benimki bunlardan biri) pek hoş olmuyor. İnsanları dışlıyormuş gibi olabiliyor. Bu durumda nasıl bir ilişki olmalı aramızda?

  1. Grup içindeki kız erkek arkadaşlığı sorun değil. Normal arkadaş gibi takılın. Kız kıza takılmayın yeter.

 30. Sormak istediğim bir şey var…
  Ben üni sınavına hazırlık yapıyorum ve insanlarla gayet iyi de geçiniyorum. Kızlarla uğraşmıyorum çünkü zaman yok, sınav var. Spor falan da pek olamıyor. Haftada iki el mastürbasyon falan geçiyor zaman…
  İlişki olması gerektiğini düşünmüyorum şimdi, tek amacım bulunduğum yerden biraz uzaklaşıp yalnız bir hayata atılmak. Bu sıralar bakışlarım Atatürk gibi sert. Maskulinite mi dersiniz yoksa kaba biri mi bilmem ama mizahî bir yanım da var aynı zamanda. Ve ayrıca bilinçaltı olayı da çok mühim, bence yaptığımız her hareket karşıdakinin bilinçaltına yargı olarak yerleşiyor. (Olumlu ya da olumsuz, bu benim elimde) Hatta bence şu yazım bile bilinçaltına bir şekil çiziyor. Ya da okuduklarımız, gördüklerimiz, yaşadıklarımız bilhassa…
  Hakkımda ne düşünüyorsunuz?

 31. Onun dışında kafamda sürekli dolanan bir diğer tilki şu: “Erkekte kıskançlık duygusu olur mu?” Ben olmaması gerekir diye düşünüyorum ama sürekli öyle görüyorum erkekleri, ondan dolayı pek bir bilgi veresim gelmiyor. Sonra üste çıkar aşağılar aklınca…
  Teşekkürler…

 32. Abi, dün gece tabakalarımdan birisi mesaj attı. Durduk yere sana güvenmem lazım gibisinden uzunca yazılar yazmış. Resmen “sana güvenmem için beni ikna et. ” demeye getirdi.
  Ben de güven duygusunun benim sözlerimle oluşacak olmasının hata olduğunu, süreç boyunca güvenip güvenmemeye kendinin karar vermesini söyledim.
  Devamında beni şaşırtan uzunca bir mesaj atmış. “Gerçek yüzünü gördüğüm iyi oldu, senden tek ricam benden uzak durman.” dedi. Hatta ve hatta “senin gibi birini hayatıma almam iğrençlik olur.” bile dedi. Yalan yok, kısa süreli bir şaşkınlık oldu bende.
  ” Şunların hangi ruh haliyle yazıldığını merak ederdim normalde ama lüzumu bile yok. İyi şanslar.” yazdım son olarak ve daha sonra gelen mesaja cevap vermedim.

  Çok umursamadım ancak düşündürmedi değil bu denli laflar edilmesi.
  Son mesajımda sakinliği korumakla hata mı ettim yoksa ağzının payını layığıyla vermeli miydim tam emin olamıyorum.

  1. Her kuşun eti yenmez. Ben tabak olmam demiş neyin ağzının payını vereceksin? Böyle bir hakkı var hatunun.

   Sana açık ültimatom verdi ise ya bırakacaksın ya da tek eşli ilişkiye gireceksin. Sen bırakmışsın ama asıl hatan rasyonel diyalog ve sonrası kesip atmak olmuş. Ben olsam cevap vermem nadasa bırakırdım ama zaten bu kızla olmaz. Önündeki maçlara bak.

   1. Sen erkek falan degilsin.adam olsan kizi siklemezdin bi de kasinti kasinti cevap yazmisin.sanirsin magna carta imzaliyoruz yok guvenmis ihanetmis bilmem ne.alt tarafi seks yapacaksin lan seks

 33. Selam sitede iki gündür ara ara 2 saat belki zaman geçirmişliğim var öyle detaylı gezinme fırsatım olmadı iş icabı yalnız değişik enerjisi var yani bu kafaları yakalıyorum yalnız tutamıyorum beni heycanlandırıyor önce bunu bir belirteyim.
  Şimdi bir sorum var bu tip olarak tam hatırlamıyorum ama en üstün Dikey ikinci sırasındayım istedigim hatunu etkileyebiliyorum biraz sapıklıgım var yani şöyle evli yaşlı ve olgun hoşlanıyorum etkiliyorum da ve onlara bir seçim hakkı tanıyorum çogu istekli oluyor ve kendisini benim bir sonraki adımıma bırakıyor benimde problemim burada başlıyor bu ilk adım ları o enerjiyi kaybetmeden nasıl atarım karşı taraf haklı olarak bir adım bekliyor yani şu ince çizgiyi geçtiğimde ardı arkadı kesilmeyen bir döngü başlıyacak nasıl olmalı

 34. Merhaba Mahmut Abi. Hafta sonları bir eğitime katılıyorum, eğitimde birkaç kez karşılaştığım bir kız beni geçtiğimiz hafta instagramdan ekleyip mesaj attı. Yaklaşık 1 haftadır 1-2 günde bir konuşuyoruz. Kız bu süreç içerisinde bana sürekli depar attı desem yeridir. Bu cumartesi ise buluşmak üzere sözleştik. Hatun kişisi Anadolu Yakası’nın çok uzak bir noktasında bense Avrupa Yakasında oturuyorum. Durum şu ki hanım kızımızın arabası var, hali vakti de benden çok daha iyi durumda. Arabam yok kompleksine girmeyeceğim ancak cumartesi günü ben seni alırım bir yerlere geçeriz dedi ben de bakarız cuma günü kararlaştırırız dedim. Yani merak ettiğim kızın gelip beni arabasıyla evimden alıp bir yere götürmesi doğru mu olur ? Acaba benim buluşacağımız yere kendi imkanlarımla gitmem mi daha mantıklı ? Saçma bir şekilde tribe de giriyor olabilirim bilemedim.

  1. Nereye gideceğinizi ve ne yapacağınızı kararlaştırma insiyatifini üstüne almamışsın ottan çöpten şeylerle uğraşıyorsun.

   1. Kiz sana yuruyor, arabasiyla aliyor, gece de seni sikecek galiba?ben seni arkadas olarak goruyorum diyecek kadar tassakli olabilsen de keske biraz eglensen kizla…kizin arabayla almasi seni direk hanim yapar.sikmisim parasini benim maskulenligimden onemli mi?degil.seninkinden onemliyse bilemem…

    Bu kiza yapacagin en guzel kiyak kizi reddetmekti.ama tabi saf hanim evladimizin kitabinda kizlari reddetmek olmadigi icin simdi feminen tarafiyla bogusuyor.belki de bulusmadan sonra olanlari annesiyle konusur kim bilir…

    1. Ben gençken arabasız iken böyle arabası ile beni alan hatunlarla beraber olmuştum. Araba – maskülenite ilişkisinin farkındayım ama 30undan büyüksen belki önemli. Genç biri için o kadar büyük sorun değil.

 35. 1-Şunu fark ettim 3 defa terk edildim ve her terk edilmem sonrasında iş ,yaşam gelişim konusunda depar attım.Bunun psikolojik sebebi nedir acaba ? Savaştan çıkan bireyler hayvani şekilde çocuk dogurmaya başlıyorlar ya hayatta kalma içgüdüleri kendini tehdit altında hissettigi icin kendini uremeyle guvene almak istemeleri olayı gibi.Acaba bu reddedilme sonrası bu seferde üreme içgüdüm kendini tehdit altında hissettigi için buna tepki olarak beni gelişime mi itiyor.Bunun birazda hata oldugunu fark ettim çünkü disiplinle değil motivasyonla yaşıyorum ama hayatta gelişim için her zaman beni motive edecek olumlu olumsuz olaylar yaşayamayabilirim.
  2- ilk sevdiginiz oneits kızımızı unutmak neden diger oneitslere gore daha zorluyor insani ?
  3- Birliktelik yaşadığım bir hatun simdi mavi haplı hareket etmeme rağmen benden kopmuyordu.Sonra bir seferinde agzindan kacirdi sende bedensel anlamda farklı bir koku var demişti.Irkımız farklıydı.Galiba hatun farkli gen daha genis bagisiklik sistemi olayından dolayı daha çok bağlanmıştı bana hormonsal.Bu zamana kadar ki iliskileri icerisinde muhtemelen
  4-Bir kafama dank ettigim konuda kadınlar iliski materyelligi açısından aslinda bircok sinyal veriyor ama göt oneits beynimiz yüzünden bu olumlu ve daha cok olumsuz sinyalleri gormezden geliyoruz.
  5-Uzak mesafa iliskimi bitirdim.Ozgur bir adamım.Daha once kiz uzulur soyle boyle birsuru gerizakali dusuncem oldu.halbuki kız gelisimime maskulenligime zarar veriyordu .Ayrica sunu dusundum ayni kiz bana sevgisi biterse o uzuldugum kız bir anda bana Hitler kesileceginde emindim.Dikkat edin arkadaslar o cok sevdiginiz uzuldugunuz kiz arkadaslariniz tarafindan terk edildinginizde sizi nasil umursamiyorlar vahsilesiyorlar.Onun icin sizde umursamayın.Bu hayatta iyi bir yasam istiyorsak iliski bitirme konusunda en az kizlar kadar mantikli olmaliyiz.

 36. Mahmut bey.

  Bugün deyim yerindeyse oyun ayağıma geldi ve numara kapanışıyla bitirdim, aslında saha raporu yazacaktım fakat
  , yazdığım raporun oyunu yeterince yansıtamadığını düşünüp göndermekten vazzgeçtim.

  Özetle şunu söyleyebilirim, benimle birlikte yürümek isteyen bir kız, benim çerçevemi koruduğum, rahat davrandığım sıcak bir sohbet.

  Özellikle son kısmından bahsedeyim
  , Ben: Birazdan Yollarımız ayrılacak, derse yetişmem gerekiyor.
  Kız: Evet.
  ben: Tekrar görüşebiliriz.
  Kız: burada olumlu birşeyler söyledi, aklımda kalmadı.
  Ben: Facebook varmı?
  Kız: Fb kullanmıyorum, instagram var.
  Ben: Ben de instagram kullanmıyorum 🙂
  Kız: Numaramı verebilirim.
  Ben: Daha iyi olur.

  Ellerim dolu olmakla beraber çıkardım hatta kız ben çaldırabilirim dedi ama
  , numara vermeyin, numara alın, anlayışı uyarınca, kaydetmek üzere 05’i yaz+ım, kız devam etmesini söyledim ve çaldırdım.

  Numarayı aldıktan sonra yanında fazla kalamadım, tabii kız benim bir öğretmen olduğumun ve sınıfıma yetişmeye çalıştığımın farkındaydı, dolayısıyla bu sorun olmamıştır diye düşünüyorum.
  Sonra görüşürüz dedim ve ayrıldık.

  Şimdi benim sorum şu: Yarın değil, yarından sonra whatsapp’tan gbirkaç mesajlaşma sonrası kahve içmeye davet etmek niyetindeyim, yarından sonra çok mu geç olur? yarın mı daha uygundur?

  Bir de ne deniyordu adına unuttum ama, birden fazla mekanda zaman geçirmek niyetindeyim, bir kahveyle başlayıp oradan farklı bir noktaya geçebiliriz diye düşünüyorum, bir bahaneyle eve getirmeyi sonraya mı bırakmalıyım, yoksa ilk seferinde risk almak pahasına şansımı değerlendirmelimiyim?

  Açıkçası, bu düşüncelerim gerçekleşse de gerçekleşmese de benim için hiçbir önemi yok, çünkü bugün tekrar yapabildiğimi gördüm, dünyanın en mutlu adamı ben oldum diyebilirim.
  Oyun sırasında hiç heyecanlanmadım, bu sitedeki yazılar, Tom Torero’nun keyifle izlediğim videoları bir bir gözümün önüne geldi sadece.

  Son olarak
  , anlattıklarımmın “serin hikaye” olduğunu düşünenler varsa, bir kız niye gelip seninle yanyana yürüsün düşüncesinde olan, bunun sebebini de gerekirse paylaşırım.

  1. Allqh senin yardimcin olsun bacim
   .kiz kiza date de zor olmali…

   Kizi sikerken de (ki senin icin asla gerceklesmeyecek) yardim edip biz tutalim mi?

 37. Mahmut abi,geçenlerdebaşıa bir olay geldi baya bir eleştirildim. benmi normal değilim yoksa beni eleştirenlermi bir yorum yapar mısın?

  Olay şu, bir tane arkadaşım bir kızla 1 sene ilişki yaşamış ve ilk beraberliğini yaşamışlar. Sonra çoçuk olmış ama rahime tutunamadığı için iptal olmuş. Eğer çoçuk olsaydıda aldırcaklarmış.
  Şimdi abi bu arkadaş bu kızdan ayrıldı vebir süredir konuşmuyorlar. Kızda şuan benim en yakın arkadaşlarımdan biriyle ilişki yaşamaya başladı. Çocuk baya aşık ama ben onları öyle mutlu görünce çoçuga ” olum bu kız eskiden başkasında çoçuk yaptı ve senden gizliyor aç gözlerini ” diyesim geliyor. Ama bunu her söylemek istediğimde diğer arkadaşlardan ağır eleştiri alıyorum.
  Abi sencede eğer evleneceklerse bile çoçugun bu gerçeği bilip ona göre hareket etmesi lazım değilmi ? bu bana göre onu ve gurur ezici bir aldatma.
  Bunu kız arkadaşımada söyledim. Bana ”çokayıp bir şey, ikisinin arasındaki özel ve kimse kimseye özelini açıklamak zorunda eğil. o çoçukta onu seviyorsa bunu bilmek zorunda değil ” dedi.

  Abi kafam baya karıştı ya. Her görüşümde çoçuğu kandırdıklarını hissediyorum. Çoçukta baya aşık. Sence ne yapayım abi ? Söylemeli miyim ?

 38. Selamlar, Mahmut abiye bir sorum olacak.

  Abi, konu ile ilgisiz ancak aklıma takıldı. Cinsel İlişki de, kadının içine boşaldığımızda kadınların Oksitosin ( mi ne halt ise ) salgıladığı ve erkeğe karşı bağlılık yarattığını okudum.

  Pekii, hayat kadınları ? Eee, onlarda birer amlı, onlar da cinsel ilişkiye giriyorlar ( İşleri o olsa dahi, özeti bu ) onların da içine boşalıyorlar. Şimdi bu kadınlar da bağlanmaya kalksa, ortalık meydan muharebesine döner.

  Sorum olarak da, bu durum kadınlar için ne tür durumlarda geçerli ?

  Hatta düzeltirsek; Kadını Erkeğe Bağımlı/Bağlı hale getirmeyi konu alır mısınız ?

  Görünen o ki sadece cinsel ilişki ve cinsel ilişkiye girebilecek düzeye getirmek yetmiyor.

  Saygılarımla..

  1. Bu liseli kardesimiz de kendisine cici anne ariyor herhalde.kizi kendine baglama buyusu var birader git yaptir bi tane…

   Bu bahsettigin oyle.her zaman olmaz.herkesle de olmaz aptal kardesim.yokluktasindir, abazasindir.eline gecen tek kiza sevdalanirsin.onun anlami o.sen ondan istiyosan baska yere siktir ol git burayi kari bloguna cevirme

   1. Cok ozur dilerek soyluyorum mahmut abi.burayi ne kadar kaliteli hale getirmek istediginin uzun zamandir farkindayim ayni zaman da emeklerinin de.ama uzulerek soyluyorum ki sitenin inci sozlukten farki yok.bunu siteye girerken ve cikarken ben de yarattigi tahribattan anliyorum.site resmen lise 2…kiza yazan baska eleman var kavga edeyim mi?kizi ilk gunden sikebilir miyim? Kiz arabasiyla alip beni sikecek siktireyim mi? Kiz…kiz…kiz… her yer amina kodumun kiziyla alakali.mahmut abi kendimi nasil gelistireyim?nasil ic dinginligi bulayim? Insanlarla iletisimimi nasil gelistireyim? Ingilizcenin yaninda hangi dili ogrenmeliyim? Isime veya hobilerime nasil motive olabilirim?kendime nasil odaklanabilirim??? YOK.isiniz gucunuz kiz.hayatiniz dunyaniz kiz olmus.allah sizi kurtarsin amk.akillari fikirleri siklerinde olan bunu da yazilarina yansitan bi avuc ergen liseli…seni de yoruyorlar biliyosun abi…birak git değmez bunlarin tek derdi senin yardiminla siklerini sokacak delik bulmak.bunlarla takilan insan abaza olur cikar…insanin beynini zehirler bu pislikler.ben de bi bokmusum gibi yaziyorum ama harbiden siteyi ergenler istila etmis…umarim gordugunuz her kizi sikersiniz bir gun ne diyeyim askdksm

    1. Diyecegim şu.allah senden ve diger arkadaslardan razi olsun.kafamiza soka soka dogru olanin ozsayginligimizi ozguvenimizi arttirmak ve tum hayatimiz boyunca erkek adam gibi yasamak oldugunu bize ogrettin.en azindan ben bunun farkindaligina varabildim.bir iķi maskulen figurle de isim kolaylasti ama her sey yeni basliyor…daha oldum diyemem daha cok yolum var ama simdiden sigarayi biraktim ve sesimi gurlestirdim surekli bacaklarim acik ve kendi basimayken bile hareketlerim maskulenlesti.yine de bunu cok kafaya taktigim icin sosyal ortamlardq kendimi kasmaktan icime sictigim oldu ama olsun…ben bu yasa kadar bircok seyden mahrum kaldim ama umuyorum ogullarim kalmicak ve erkek adam nasil oluyosa onlari da o sekilde yetistiricem…emin ol onlara senden de bahsedicem bir boktan sitenin admini olarak degil belki ama cok daha onurlu bi sekilde anicam seni…bu site bende bircok seyin baslangici oldu.bu muthis kutsal bir sey.insanin yeniden dogmasi gibi.huzurlu olucam.cok huzurlu olucam.kendimi disipline edip erkekligin gerektirdigi gibi yasiyacam
     Kendime borcum var.kimse icin degil kendim icin yapicam.bi daha da bu apis arasi kokan siteye girmek istemiyorum cunku yorumlari okudukca icime bir umutsuzluk cokuyor.herkes kizlari kaf dagina koymus nasil indiririmin pesinde..

     Meger insanin su farkindaliga varmasi gerekiyormus “erkegim lan ben.atalarim kelle koparmis toprak fethetmis ben pc basinda got curutuyorum”
     Ondan sonra tabi aglarsin.hic seni erkek gibi hissettirecek durumlara soktun mu kendini?gor bak bakayim sonra hangi kadinin shit testi icin kivranip duruyosun?hangi insanin sacmaliklarina katlaniyosun?o farkindalik muthis bisey.ama yetmez.bitmedi de.daha ham bile degiliz cok yolumuz var.hic bir zaman rahatliga kapilmamali.ben olmadim.daha da olacagim.umarim buradaki tum embesiller de erkek oldugunun farkina varir.yine cok uzun yazdim amk.neyse kendinize iyi bakin abiler.diger veletler elini sikmeye devam etsin puh sifatiniza

     1. Bi desdur deyin, besmele çekin yavaş amk. Altı üstü bir şey sorduk lan 😀

      Bu blog, hayatımı değiştirmem de bana çok faydalı oldu. Genel olarak anladığım konu; Mıknatıs olmamız gerektiği, kadınlardan ziyade kendimize yönelerek etki oluşturmamız gerektiği çıkarımını yaptım. Bunun üzerine de yürüdüm.

      Aklıma takılan, sormak istediğim bir sorudan mütevelli bu kadar şey, siz hayırdır amk ? 😀
      Harbi şaşkınlıkla okudum..

  2. Hahahahaha …. Oğlum gecede 4 erkekle seks yapan ve hiçbirini zerre arzulamayan kadın hormonal olarak nasıl bağlansın?

   Orospunun içine boşalan ya da prezervatifsiz seks yapan beyinsize bir kadın nasıl bağlansın?

   Kadını Erkeğe Bağımlı/Bağlı hale getirmeyi konu alır mısınız ?

   Bağlama büyüsü yaptır, iyi bir cinci hoca bilen varsa sor … biz mavi hap fantazilerine oynamıyoruz. Kadınınızı kendinize hayran ve arzu eder yapmanız lazım onun da yolu arzulanacak ve hayran olunacak biri olmak.

   1. Abi ben yanlış anlaşıldım.. Yeminle kahkaha manyağı oldum, twitterda da post paylaşılınca, dönüp dönüp gülüyorum 😀

    Neyse, cansın sen abi 🙂

 39. Kadınlarla sevgili olup daha sonra onları dolandıran adamları bir tek ben mi kıskanıyorum?

  Düşünsenize; adam tavlamayı sorun etmiyor ona kesin gözüyle bakıyor ve üstüne kadından bir şeyler alacak kadar kadını etkiliyor…

  Ayrıca; bu adamların attığı yalanların kadınlar tarafından sorgulanmamasına da şaşırıyorum…

  Mahmut Bey bu duruma yorum yapma imkanınız var mı.. Bu kıskançlıkta haksız mıyız? Ya da medya sırf daha çok ilgi çeksin diye bize eksik mi aktarıyor bu olayları?

   1. sorunun can alıcı kısmını kaçırdın bence Mahmut Bey;
    ”adam tavlamayı sorun etmiyor ona kesin gözüyle bakıyor” olayın bu tarafını kıskanıyorum.. Yani adamın bunu bir iş gibi yapmasnı, Kadınları tavlayacağından emin olmasını kıskandım

    1. Adamın kadınları tavlayacağından emin olduğunu nereden çıkardın? Muhtemelen standart dolandırıcı gibi 100 kişiye yamanıyor, bir tane saf bulunca yumuluyor.

     1. Bugüne kadar mahmut beyin verdiği cevaplara dikkat ettim samimi söylüyorum çelişki görmedim bu yüzden bu siteyi hep takip ediyorum 🙂 takibi bırakmadım. tşkrler..

 40. Mahmut abi kız arkadaşım bu sene erasmus programıyla gitti ancak seneye geri dönücek bu sene zarfında uzak mesafe olarak ilişkiyi sürdürmem doğru olur mu

 41. Iyi gunler yaklasik 1 yildir bu siteyi, 3 senedir de trp temali yazilari takip ediyorum. Ilk defa nispeten uzun sureli bir iliski icerisindeyim (8 ay). Bundan onceki iliskilerim birkac kisa donemli, seks odakli; bir digeri de 1 ay suren agir betalastigim bir iliskiydi. Eglenen ustaligi farkinda olmadan kullanarak dusurdugum kizi iliski suresinde “aman yere dustun hemen kaldirayim bitanem” diyerek yerden kaldirmistim. Bunun araciligiyla trp yi buldum.

  Sorum su; suanki iliskimde mutluyum, duygusal yatirimimin onun bana yaptigindan da az oldugunu biliyorum ama yine de bir sikinti var. Mesela tam suanda benden ayrilmak istedigini belirtse elbette uzulurum ancak bolluk mentalitesine ulastim. dolayisiyla mahvolmam ve iyi iliskiydi diyerek yoluma devam edebilirim. Fakat ben ondan ayrilmak istersem o bayagi uzulur ve bu da beni biraz kisitlayabilirmis gibi hissediyorum. Bu da bir cesit duygusal yatirim oluyor sanirim. Bundan onceki iliskileri lisede yasadigi cocuksu iliskiler ve ben hem fiziksel hem de mental anlamda beraber oldugu ilk erkegim. Beni bu duruma iten etkenler arasinda en etkilileri sanirim bunlar. Bu konuda ne dusunuyorsunuz, bu duygusal yatirim sagliksiz bir seviyeye ulasabilir mi? Suanda gayet memnun oldugum icin bir sikinti olmuyor ancak ileride iliski boktanlasirsa ve ben gerekenleri yapamayip berbat iliskiye devam edersem kendime eziyet ederim. Sizce suanki hislerim normal midir, kontrol ediligi muddetce olmasi gereken midir?

 42. Herkese merhabalar.Güncel post olduğu için başıma gelen bir olayı ve aklımda ki soruyu sizlere sormak istiyorum.Geçen gün Instagram’dan konuşmaya basladigim bir hatunu kahve icmeye cagirdim.Kız saatinde buluşma yerine geldi , ben ise 15 dakika kadar işim yogun oldugundan dolayı geciktim.Masaya oturur oturmaz bana ; “30 dakikadir seni bekliyorum” dedi.(çatık kaş ve sikimsonik bir bakış içerisinde). Bende ; ” Islerim yoğundu anca bitirebildim kusura bakma ” dedim ve baska mevzuya daldım.(özür dilemeden gecistirdim)
  10 – 12 dakika kadar muhabbet ettikten sonra telefonu caldi ve bir kız arkadasiyla konuştu , acil kalkması gerektigini söyledi ve “hafta ici bir gün yine buluşuruz degil mi ?” dedi.
  Bende “bilmiyorum biraz zor” dedim.Bir iki dakika daha konustuktan sonra “kalkalım mı?” dedi.Benimde kahvem daha yarıda oldugu icin “Ben karşı balkonda kahvemi bitirip biraz daha oturucağım”dedim.(dogru mu yanlış mı bilmiyorum ama böyle yapmak geldi icimden bu durum beni sinirlendirdi biraz ama tabiki yansıtmadim bu durumu o an kahvemi bitirmek istedim)
  Şaşırarak , kısık bir sesle “Tamam o zaman” dedi.
  Elime kahvemi aldım ve balkona gecerek tek başıma oturmaya başladım.Mekandan cıktiktan 5 dakika sonra hemen mesaj attı “sanada cok ayıp oldu arkadaşım acil cagirdi normalde böyle bir şey yapmam kusuruma bakma ” tarzinda bir mesaj attı ve bende sinir yada öfkeli bir hal göstermeden gecistirdim.Şimdi sizlere sorum ; Kızın acil işinin cikip gitmesi degil de benim o an kahvemi alip baska bir masada yalnız oturup kahvemi icmem dogru bir davranis mi Mahmut Abi , bunu nasil yorumlarsin?
  Birde Instagram fotograf filtlerinin azizligine ugramış olmalıyım ki kız bekledigimden kötüydü. Bulustuktan sonra fark ettim ve ic sesim”Buna niye yazdin ki amk” dedigini duydum.

  O an aklıma geldi ; “Bir hatuna yürürken belli kriterlerimiz olmalı mı Mahmut Abi? Örnegin boy uzunlugu , yüz güzelligi gibi cesitli sebebler “gibi. Daha önce sen belli hb altını yok saymanın ve sadece belli hb’nin ustune yazmanin yanlıs oldugunu soylemistin. Katiliyorum fakat bazilari da gercekten iyi cikmiyor , bulusmaya gidince anliyorsun.
  Burada ince bir cizgi varsa nedir o ? Aydınlatabilirsen sevinirim cunku surekli başıma geliyor bu durum.

  1. benim o an kahvemi alip baska bir masada yalnız oturup kahvemi icmem dogru bir davranis mi Mahmut Abi , bunu nasil yorumlarsin? Önemsiz.

   “Bir hatuna yürürken belli kriterlerimiz olmalı mı Mahmut Abi? Örnegin boy uzunlugu , yüz güzelligi gibi cesitli sebebler “gibi. Evet olmalı tabii. Kadınların kriterleri var sizin neden olmasın? İsterseniz burnu büyük olmayacak diye kriter koyun, isterseniz memeler büyük olacak diye. Keyif sizin.

   Daha önce sen belli hb altını yok saymanın ve sadece belli hb’nin ustune yazmanin yanlıs oldugunu soylemistin. Yanlış değil stratejik hata. Kriterler konulmalı tabii ama mükemmel erkeği beklerken kedi annesi olan hatunlar gibi gerçek dışı kriterler koymanın riskini de sırtlayın. Belli HB üzerine yazdın mı kendini kadın nüfusunun 12%sine sınırlar, kendi ellerinle yokluk zihniyeti yaratırsın. Ve evet, güzellik HB8ve üstü değildir.

   Katiliyorum fakat bazilari da gercekten iyi cikmiyor , bulusmaya gidince anliyorsun. Evet, öyle bir olay var. Ben hiçbir şey olmamış gibi muhabbet edip işi yükseltmeden buluşmayı tamamına erdirip bırakıyorum.

   Beta erkeklerin HB8 ve üstü takıntısının ana motivasyonu kriter değil. Güzellikten fazlaca etkilenmelerine neden olan içsel tanrıçaları. Aradaki çizgiyi bu kafada olan birinin ayırt etmesi kolay değil. Ve maalesef bunu anlayana kadar da sağlam yalnız zaman geçirirsin.

   Ama 5 kızla buluştun ve beşinde de filtre olmayınca kız sana çekici gelmedi ise muhtemelen sorun sende. Türkiye’de kızlar genelde ortalama ama 5 kızın 5i de ortalama değil.

   1. Yorumların icin teşekkür ederim gene bir kac soru işaretlerimi daha yokettin.Bende o bahsetmis oldugun betaların sadece hb 8 üstüne yazmasini yanlis bulup guzellikten etkilendiklerini düşünüyorum.Onlar gibi düşünmüyeyim , sadece güzellik büyüsüne kapılıp digerlerini yok saymıyayım diye “pompalı tüfek modunu” baya abartmış olmalıyım ki biraz çıtayı düşürmüşüm.Arada ince cizgi var mı diye düşünürken başıma gelip senden ögrendim.
    Pompalı tüfek modunun da bir ayarı var öyle degil mi ? Bizimkisi otomatikte kalmış 😂 Bundan sonra kriterlerime daha özen gösterip yürüdüğüm hatunlara dikkat edicem.Sonrası iyi olmuyor..

 43. Mahmut bey, dün numarasını aldığım kıza halâ mesaj atmış değilim, yarın biraz mesajlaşmanın ardından kahve içmeye davet edeceğim, birgünlük boşluk bırakmış oldum, doğrudan atlayıp mesaj atmadım ya da aramadım, yarın doğrudan bir-iki selam-kelamdan sonra saat bilmem kaçta işlerimi bitirp kahvemi yudumlamak üzere x mekana geçeceğim, sen de gelveya seni şu duraktan alırım, birlikte gideriz gibisinden davet edeceğim, uygunmudur, yaklaşımımda bir eksik varmı, sen ne dersin?

 44. hocam bir yerde kadını korumak kadınsı bir davranıştır, kadın için tehlikeye girmek kadınsı bir davranıştır, sadece ve sadece kendin için risk almak erkeksi bir davranıştır. minvalinde bir yazı okumuştum. benim anladığım sevgilimize, annemize atıyorum bir laf atıldığında ne yapalım tepki vermeyelim mi? korumayalım mı? bu konuyu tam anlayamadım yani.

  bir de bi ara mail adresinizi veriyordunuz, onu hala aktif olarak kullanıyor musunuz?

  1. Ancak bir aptal kazanamayacağını bildiği savaşa girer. -Cengiz han-
   Kadını korumak kadınsı bir davranış falan değildir, kadını zaten en çok bağlı kılan şeylerden biri erkeğin koruyuculuğudur. Sadece beyaz atlı şövalye olma, kızın kendi çözebileceği sorunlarda kahramanlık yapma kendini gereksiz yere tehlikeye atma, hep asgari düzeyde tut.

  2. Kadın koruma işgüdüsü tam tersi evrimseldir ama kendi kadınınız ve kızınız hariç frenlemeniz hayrınıza.

  3. Kan bağın olan kadınları ve çocuklarınızın annesi olan kadını korumanız doğal. 3 gün önce tonlardan bulup seks yaptığınız kadını korumak için riske girmeniz betalik.

 45. Sosyal ortamdan birine yürüdüm. Farketti. Ben de yürümeyi kestim normal işime bakıyorum. 6 gün önce benim doğum günümdü ve “Nice mutlu yaslara doğum günün kutlu olsun.” Yazdı. Ben de bu samimiyetsiz mesaja “Saol” diye yanıt verdim.

  3 gün önce de onun doğum günüydü ve hiçbir şekilde kutlamadım.

  Bu akşam bir araya geldik. Toplu olarak onun ve benim doğum günümüz toplu olarak ekipçe kutlandı. Bu kız hocamıza ve herkese “hocam ben x’in doğum gününü sabahtan kutladım. O benimkini kutlamadı” dedi. Ben de konuyu değiştirecek şeyler söyledim. Kız tekrar “hala kutlamadı” dedi. Ben de o anda sosyal baskıya maruz kalarak istemeeyerek çerçevemi bozdum ve iyi ki doğdun diyerek sarıldım.. 🙁

  Bu durumda betalığımı tescillemiş veya meriç olmuş oluyor muyum?
  Ve son durum nedir?

  Bu olaydan sonra mesafe ne v.s dikkat ettim ve eminim içimden gelmeyerek kutladığımı biliyor.

  1. Sana bir şey söyleyeyim mi? Kızı zaten nextlemişsin niye takıyorsun? Umursama. O ortamdakiler seni beta veya meriç olarak görmüşlerse çok mu umurunda olmalı.

   O an kız hala kutlamadi dediğinde doğum gününü kutlamamı bu kadar çok mu istiyorsun? diye alayci bir soru sorsan da olurdu ama nezaketen kutlamış gibi olmuşsun bunda bir şey yok.

   Bu arada kıza yürüdün olmadı, kıza böyle cephe alma. Asıl bu senin kuyruk acın olduğunu gösterir. Nötr ve normal ol.

  2. Yer altından mı yürüyorsun yürüdüm fark etti ne demek? Farkedecek tabi yürümeyi farketmesi için yapıyorsun zaten? Yürümekle başka şeyi karıştırıyo olabilir misin ??

  3. Doğum gününü başında kutlamanın hiçbir zararı yoktu aslında sonra baskıyla kutlamak zorunda kalmışsın. Doğum gününü kutlaması neden samimiyetsiz?

   Kız yürüdüğünü farkedip hala doğum gününü kutluyorsa sana o YDdir ama yakın sosyal ortamda birine yürünmez. Kızı bırak.

 46. Şu “uzak mesafe ilişkisi hatadır.” Olayı biraz daha açılmalı. Mahmut abi, bu konuda yazdığın argümanlar hiç doyurucu gelmedi bana açıkçası. Bir erkek uzak mesafe ilişkisi yapınca neden reddedilmeden korktuğu için yapmış olsun ki ? Tamam belki 3-4 ayda bir görüşülüyorsa bir nebze anlaşılabilir çünkü öyle bir durumda sanal bir sevgilin oluyor. Maddi olarak tutamıyorsun. Ama 2 haftada bir gibi nisben kısa sürelerde görüşülen uzak mesafe ilişkileri gayet de sağlıklı olabilir diye düşünüyorum. Bu konuda herkes fazla kesin yorumlar yapmış bence. Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum.

  1. Yetişkin ve sağlıklı bir erkeğin haftada en az 3 kere seks yapması lazım. Erkeğin 2 haftada bir sekse razı olmasının nedeni genelde eldekini birakıp yeni bulmak için reddedilmeyi göze alma korkusudur. Aza razı olmanın başka nedenleri nelerdir?

    1. Sonucu ne olur bilmem ama uzak mesafe ilişkisi bu açıdan bakınca bahanedir. Yalnız adamın bahanesi yoktur ama UMI yaşayan adam kıçını kaldırmamak için bahane bulmuştur.

     Bunun istisnası var tabii. 500 nüfuslu yerde öğretmensen uzak mesafe ilişkisine elin mahkum ama büyük şehirde bahanen yok.

     1. Ben UMİ açısından sormadım. Bazen yorumlarda belirtiyorsun, 30 yaş üstüysen haftada en az iki defa seks yapman lazım diye.

     2. 30 yaş üstünde evli değilsen uzun süreli ilişki zamanı. Uzun süreli ilişkide ve evlilikte de haftada 2 – 3 seks yapmak zaten çok zor değil. Ama bunlar yoksa ya parasını vereceksin ya da haftada 2 eline kuvvet asılacaksın.

     3. Diğer her şey eşit ama seks yapan adamın testosteronu seks yapmayana göre daha yüksek olur. Mastürbasyon ise aşiriya kaçmadığı sürece azaltmaz.

     4. E haklı olarak erkek bol bol seks yapmalı diyoruz ve seks yapan erkeğin testosteronu daha düşük diyorsun??

 47. Merhabalar Mahmutabi . ilişkilerde sex harici uzun uzun çıplak hatunla yalaşıp sarılışmak mümkünmü
  .deneyimlerinizden hatunlar böyle bir talebinizi olsa nasıl kabul edermiydi ediyormu? çünkü asıl tat ordadır yani cinselliğin uzun uzun hatunu yalayıp okşamak.daygame yapmayı düşünüyorum lakin sonuç sadece sex olacaksa değmez . ben bakir bir adamm. escorta maddi durum el vermediğinden bakrliğe devam şimdilk.yaş 23. hemde escort herhal sex dışındaki talebi kabul etmez. cevaplarsanız saygılar

 48. Kusura bakma ama sorun biraz saçma olmuş, zaten önemli olan cpd’si yüksek bir adam olarak senin hayattan ve kadınlardan almak istediğin herşeyi alman, karşılıklı çekim varsa, sikermisin, yalarmısın gerisi sana kalmış.

  1. Farklı düşünüyorum. Birçok hatun sikmeden yalaşan adamın aşağı anlamda “garip” olduğunu düşünür sanki. Hatunlar belli bir sertlikte seksi sarılmaya ve koklaşmaya göre daha erkeksi bulup tercih ederler.

   1. Ona ben de katılıyorum, demek istediğim, önce sen hatunu ayarla, kıvama getir de, cpd.in yeterince yüksekse istediğin neyse onu alırsın.

 49. Mahmut Abi dış görünüş, ilk izlenim, kılık kıyafet tercihleri, maskülen giyim tarzı, yürüyüş tarzı belirli jest ve mimikler duruş hakkında vücut dili genel bir yazı gelecek mi?

  Daha öncesinde vücut diliyle alakalı yazıların olduğunu biliyorum ama kılık kıyafet açısından ve bazı maskülen vücut hareketleri hakkında hepsini tek bir yazıda toplayacak mısın?

 50. Mahmut bey merhabalar konuyla ilgili olması açısından sorumu buraya yazıyorum…

  Şimdi siz kız arkadaşımız erasmus vs. gibi uzak bir yere giderse ve uzun süre ayrı kalınacaksa “Git gel döndüğünde boş olursam konuşuruz” derim dediniz peki 8 aylık kız arkadaşım ile universitenin yaz tatile girmesinden dolayi 3,5 ay farklı şehirlerde olacağız bu zorunlu durumda ne gibi bir tavir almaliyiz? Kız universitenin yaz okulunda kalacak mecburen. Belli araliklarla gitmeyi dusunuyorum mesela 20 günde bir gibi bu yeterli gelir mi yoksa daha farklı bir şeyler mi yapmak gerekir çünkü yazin benimde yapmam gereken çok işim var

    1. Çok iyi hatırlıyorum Mahmut Abi böyle bir şey demiştin hatta şaşırmıştım bunu dediğinize.

     Takılırız derken “yav he he “ anlamında söylenemesi lazım kıza

 51. Kız arkadaşım edirnedeydi ailesi de edirnede yaşıyo ben de edirnede okuyorum ailem istanbulda,kız istanbula geçiş yapıcağını söyledi somestırda da geçti ben de geçiş yaptığından 1-2 hafta sonra boş bi sebepten ayrıldım ilişkimiz de 2,5 3 aylıktı sizce doğru olanı mı yaptım

  1. Kızdan ne beklediğine bağlı

   Eğer ayrılmak istemeseydi kız , zaten ayrılmazdınız.

   Next için üzülmeye sebep arama !!

   1. İlk başta amacım takılmaktı ama zaman geçirdikçe bağlandığımı farkettim ister istemez görüşmelerimiz azalacaktı ve yeni ortama girmiş olcaktı kız bu yaz da ben amerikaya gidicem work and travel programına o zaman da 4 ay görüşemiycektik yaşadığım tecrübelere göre kimse yapmaz diyemiyorum açıkcası boynuzlanmaktan veya daha çok bağlandıktan sonra ilişkinin biteceğini düşündüm 2,5 ayın sonlarına doğru kediliği de azaltmaya başlamıştı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *