Düğüne ve yüzüğe yapılan masraf arttıkça boşanma oranı artıyor

Kırmızı hapın teorisinin tahmin tahmin ettiği bir olguyu araştırmacılar okur Alakurtun dikkatimi çektiği şu araştırma ile doğrulamışlar. Düğüne ve yüzüğe yapılan masraf arttıkça boşanma ihtimali de artıyor :

Araştırmaya göre en dikkat çekici bulgulardan biri, yüzüğe harcanan paranın ve masraflı bir düğünün evliliğin süresini olumsuz yönde etkilediği.

Yüzüklerle ilgili olarak yapılan araştırmanın sonuçlarına göre yüzüğe ne kadar para harcanırsa boşanma ihtimalinin de o kadar artması söz konusu. Özellikle rakam 2 bin dolar (güncel kurla yaklaşık 10 bin TL) ve üzerine çıktığına.

Yüzüğe 2 bin ila 4 bin dolar arası harcama yapan erkek deneklerin boşanma eğiliminin 500 – 2 bin dolar arası harcayanlara göre %30 daha fazla olduğu gözlemlendi.

Öncelikle araştırmanın aslına bakmadım ve gelir düzeyi düşük kesimin aynı zamanda tutucu olmasının boşanma oranını düşürmesinin dikkate alındığını varsasyıyorum (sonuçta araştırmayı yapan ciddi bir abiye benziyor).

Düğünde masraf genellikle kadın tarafının arttırdığı bir olay zira zaten düğün denilen şey modern dünyada gelinin merkezinde olduğu bir şov haline geldi. Erkek Düşmanlığı Balonu yazısından :

Bir kere evliliğin kendisi sadece yakın akraba ve arkadaşların katıldığı resmi bir merasim olmaktan çıkıp kadının zevki için talihsiz erkek tarafından finanse edilen bir gösterişli tüketim fantasizine dönüşmüş vaziyette. Evlilik yüzüğünün kendisi sülale içinde nesilden nesile aktarılan bir aile yadigarı iken bugün gelin bir kataloğa bakıp, erkeğin iki aylık maaşını bırakarak alması beklenen bir şey. Kadının bir şekilde evliliğe ikna edilmesi için şımartılması gerektiği varsayımının kendisi, biyolojik gerçekliklerden kaynaklanan yüzyılların geleneğinin tam karşıtı ve Amerikan erkeklerinin nasıl birer zayıf sünepeye dönüştüklerinin kanıtı.

Bu kültürel ahmaklığın yanında kadının evlendiği erkeğin cinsel hiyerarşideki seviyesi de önemli : kadın genellikle evleneceği erkek ona erkek olarak ne kadar yetersiz ise o açığın o kadar masraf ile kapanmasını isteyecektir. Özellikle de CPDsi düşmekte olan kadın, çocuk kuduzuna yakalanıp can havliyle sarıldığı bekleyen betadan açığı pahalı bir yüzük ve düğün ile kapamasını davet edecektir.

Genç sen asıl dize gelmeyi bu hatun seni boşarken göreceksin 🙁

Daha önemli neden ise mavi haplı erkeğin kendi karakter özellikleri. Bu erkekler için zaten gerçeklik kadın merkezlidir ve düğünün ve yüzüğün pahalısı kadının hakkıdır. Gidip maaşının 3 – 4 katı yüzük almak dünyanın gerçeğidir. Yine mavi haplının yıllarca bekleyip sonunda kaptığı kadına hayır deme cesareti yoktur. Bu tür kadın isteklerine içi içini yese ve derinlere hapsettiği erkekliği isyan etse de teker teker boyun eğer. Aslına bakarsanız ilerde boşanmasının nedeni de tamamen bu erkeklik yoksunu sünepeliğidir. Kadın ilk ya da ikinci çocuğunu doğurduktan sonra artık bu sünepeye ihtiyacı yoktur. Zaten imza atıldığı gün devlet erkeği kendisine nafaka ödemeye mahkum etmişken hele hiç ihtiyacı yoktur. (Çocukların vardır ama modern toplumun en önemli özelliği zaten çocukları sikine takmamasıdır).

Bir üçüncü ve gözden kaçmaması gereken neden de kadının karakteridir. Siz dünyanın en kırmızı haplı adamı olabilirsiniz, kadın size erkek olarak tapabilir ama feminizm rüzgarına kapılmış ve sırf kadın olduğu için her bir boka hakkı olduğunu sanan bir kadın olabilir. İlgi budalası olabilir, hesap kitap bilmeyen bir savurgan olabilir. Aranızdaki ilişki başlangıçta ne olursa olsun siz bu hatunlardan da uzak durmaya bakın.

Kırmızı haplı olarak bu bilgiyi evlenmeden kadını test etmek ve henüz daha imza atılmamışken kendinizi kurtarmak için kullanabilirsiniz. Siz kadına yetiyor musunuz yoksa yetmediği yeri ödemeniz mi lazım anlayabilirsiniz :

Pahalı tek taş yüzük almayın. Hatta bence tek taş yüzük almayın. Maaşınızın yarısı üst sınır olsun. Ama hatuna dandik bir şey de almayın zira bu yüzük olayı kadınların kendi aralarındaki hiyerarşide bir seviye işaretidir, hatunu diğer kadınların insafsızlığına da bırakmayın. Eğer hatun yüzük konusunda ısrarcı ve aldığınız yüzüğe tepki gösteriyorsa ciddi kırmızı alarm.

Düğüne aşırı masraf yapmayın. Düğünün masrafını düğünde takılan takılarla ödeyin. Takıların bazı değerlileri kadına kalsın tabii ama büyük bölümünü düğün masrafına harcayın. Bunlara karşı çıkan kadınla evlilik ise başınıza almamanız gereken bir risktir.

Yukarıdaki şeyler genelde kendi anne babanızın bile katılabileceği toplum baskısı olarak gelir. O nedenle o baskıya siktir çekebilecek bir olgunluğa ulaşmadan evlenmeyin. 33 yaş üstüne kadar yani. 33 yaş üstünde evlenmenin asıl yararını da unutmayın. Seçim havuzunuz daha geniştir. Bunun bir diğer yararı da ev gibi varlıklarınızı evlenmeden önce alabilmeniz ve bu varlıkları evlilik sözleşmesi ile boşanmadan koruyabilmeniz.

Evleneceğiniz kadınla aranızda en az 4 idealinde 6 – 10 yaş olsun. Bu hem onun sizi birlikteliğin reisi olarak görmesini, hem de sizin o evin reisi rolünü oynamanızı kolaylaştırır. Ayrıca klasik bekleyen beta senaryosuna da düşmezsiniz.

New York Times evlilik sözleri serisinde çıkan bu twit şöyle diyor : “Gelin, koridorun sonundaki tatlı ve istikrarlı iş arkadaşınının hiç farkına varmadı – 32 yaşına bastığı güne kadar”. Bu “Sex and The City” kızın 32 yaşında asıl farkına vardığı, hızla yaklaşmakta olduğu ve bir betayı kalamazsa, yalnız ve çocuksuz çarpacağı duvar.

Özellikle zengin arkadaşlara tavsiyem paraları yetse bile masrafta görece cimri davranmanız. Zira siz tam bir hazine avcısı hedefisiniz.

Süresiz nafakanın ve kadının beyanı ile çocuklarınızı göremez olacağınız yasaların olduğu bu devirde eğer evlenecekseniz önden oldukça acımasız seçim yapmanız lazım.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

82 thoughts on “Düğüne ve yüzüğe yapılan masraf arttıkça boşanma oranı artıyor”

 1. bence düğün de saçma bir şey mahmut abi. ufak bir nikah merasimi ve birkaç yakın insan yeterli. ayrıca evlilik sözleşmesi olmadan evlenmeyi düşünmüyorum.

  1. Hahaha. Umarım evlilik sözleşmesi yapmaya değecek malın veya gelirin vardır ya da olur.

   Bir de yaşı 22 altı olanlar evlenmek şöyle böyle yorumu yapmayın. Manasız.

  2. Çoğumuz sike sike evleneceğiz, yinede çocuk bir şey dememişki, sade bir nikah harici çalgı çengi düğün saçma bir şey diyor ki doğru, yaşla bir alakası yok bu durumun.

 2. Evlenme başlı başına büyük risk. Çabucak sıkılıyoruz her şeyden, sevgiliden bile sıkılıyorum, eşden de sıkılırım.. Annen, babanı bile terk etme imkanın varken, karını terk etmen için yasal prosedürler ve maddi kayıplara maruz kalınıyor. Evlenmeyi aklıma getiriyordum eskiden, ama artık hiç düşünmüyorum. İnsan demek bela demek. Sorumluluk, dert almaya niyetim yok.

 3. düğünden önce bir kere söyledim. ” beni fazla masrafa sokma . başkaları görsün/etsin diyerek bir şeyler isteme benden. insanlar gelse de olur, gelmese de. sikmişim verecekleri takıyı. bu ikimizin başlangıcı. biz nasıl istiyorsak öyle olsun. öyle devam etsin. ” öyle de oldu abi. saçma şeylere para verene kadar o parayı da düğünden sonra kendimize harcadık.

 4. Bu yazıya 1-2 ek yapmak gerek bence. Mesleki deneyimlerime dayanarak boşanmalarda şunu gözlemliyorum;

  1-)Düğündü, evin kurulmasıydı vs. konularında taraflar eşit olarak elini taşın altına koymalılar. Erkek 1 lira harcıyorsa kadın da 1 lira harcadığı zaman, nasıl oluyorsa kadın tarafı birden o çok pahalı isteklerinden vazgeçiveriyor. Anadoluda bir adet var, erkek tek taş alırken kadın da ona saat alıyor (aileler alıyor genelde). Beta arkadaşlar bu konuyu pas geçiyor genelde, ama sizden maaşınızın 3 katı tek taş isteyen bayandan siz de 50 bin liralık bir saat isteyin. bakın bakalım o tek taş birden nasıl da 50 liralık imitasyon yüzük seviyesine iniveriyor. Bunun için çok da zorlanmanıza gerek yok. En yakın avm ye girin, vitrinde duran sıradan saatler yerine, özel dizayn edildiği belli olan süslü kutulu vs. saatlere bir bakın bakalım. 10 binden başlayan fiyatlarla bence çok cazipler. hem hayatınızda bir defa evlenmiyor musunuz sevgili betalar? arkadaşlarınıza 50 bin liralık saatinizi gösterip hava atmak sizin de hakkınız değil mi? Ha en basitinden yüzük mevzusunda sizden 10 bin liralık yüzük isteyip size 500 liralık saat alınıyorsa da bir zahmet evlenmeyin o insanla.

  2-)Evlilik, balayı vs. konularında ekonomik durumunuz ne kadar iyi olursa olsun asla çok açılmayın. Hatta çoğu insanın tuhaf karşıladığı bir durum var; yeni evleniyorsanız eşyalarınızı şu görece ucuz düğün paketçilerinden alın tüm evi 3-5 bine halledin. belki ıvırı zıvırı ile toplam 10 bine yaparsınız. onu da ortaklaşa ödeyin. Balayı için de kalkıp öyle maldivler vs. düşünmeyin. yine sıradan normal bir şeyler yapın. Emin olun bir şeyleri beraber kazanıp beraber üstüne koymanın zevki bambaşka. Öte yandan kalkıp en lüks şekilde döşerseniz, üstüne bir şeyler koyacak durum çoğunlukla olmuyor. Size acı bir şey söyleyeyim; o eşyalar artık evladiyelik alınmıyor. Eskiler bir televizyonu 25 sene kullanırlardı. 50 yıllık buz dolapları halen kullanılabiliyor. Ama ne yazık ki yeni dönemde o çok teknolojik televizyonunuz 5 sene sonra eskimiş olacak ve değiştirmek isteyeceksiniz.

  3-)Evlilik teklifinizi çok şaşalı yapmayın. Hatta mümkün ise alabildiğine sıradan yapın. Öyle cancanlı bir şeyler yaptığınızda bir şey değişmeyecek. Aksine kadın kendisini bir anda ben neymişim modunda bulacak. Bazı heyecanlı gençler, bir sürü organizasyonlar düzenliyor, yok sinema kapatmalar, yok arkadaşları ayarlatıp videolar çektirmeler vs. sonra da kadından aynı karşılığı bekliyorlar. Şunu pas geçmemek lazım; sizin yaptığınız o şaşalı evlilik teklifinin kadın tarafında direk bir karşılığı yok. Yani size bunun karşılığında yapacağı şey ile, sevdiği adamın asansörde sıkıştırıp dudağına yapışarak, kadınım ol benim demesi arasında bir fark yok.

  1. Herifin TEK’i cadde kapattı maytaplar müzik kamera böyle of Allahım of havası:)
   Hatun avm den geldi çıktı herifin karşısına.etrafta insanlar..
   Eşşolueşek eğildi dizinin üstüne tektaş ı verdi .Karıya.Hatun şaşkın (yüzündeki ifadeyi inceliyorum öyle pür dikkat) bir an ; bütün bir erkek adam külliyatı aktı geçti gözümün önünden:) dallama mavi oğlan böyle delikli boncuk bulmuş gibi sarıldı karının boynuna! Hatunun tek ayağı havada! Bastım kahkahayı o an ..
   Şimdi bu gerçek olayımız burada bir dursun..
   Öylesine tanıştığım bir Ukraynalı ( kendisi bir Türk ile evli) kadının kızkardeşini zaman içinde kendi çerçeveme soktum. Bu aile aynı mahalleden komşum . Hikaye uzun -o kısmı şimdi yazmayacağım-bu komşumun kız kardeşi(hb8,5 ) bu akşam öyle bir kapı bahçe sohbetinde ‘seni almak istiyorum ’ dedi. ( soru sana kapağı atıp burada kalmalıyım dı aslında) bilmem alabilir misin bi deneyelim istersen deyip sırıttım32 diş ..
   Basitçe ‘olur’ dedi…
   Şimdi bu gerçek olayımızda burada dursun buyurun mukayeseyi siz yapın !

   1. Şu kadarını söyleyeyim, o mavi haplı arkadaşın yaptığı onca şatafatlı iş bir süre sonra gayet sıradan bir hal alacak. Olur da bir gün boşanmazlarsa (ki hatun milleti ne yazık ki mavi haplıyı sömürüp başkalarıyla kırıştırmayı seviyor.) bile hayatı sandığı gibi peri masalı olmayacak.

    Öte yandan sen kalksan iyi veya kötü sana yürümeye çalışan bayan ile evlensen ve çerçeveni sağlam tutsan, bu mavi haplıdan daha mutlu bir evliliğin olacaktır büyük ihtimalle. (evlen demiyorum yanlış anlamayın.)

 5. Geçenlerde biri dedi ki eğer evlilik yada ltr düşünüyorsanız işleri yavaştan alın diye

  Çok saçma değil mi bu ?

  Neden yavaş olsun hatta daha hızlı olmakta fayda var

  1. Mantığı ne? Kimin ne olduğunu anlaman ilişkide 18 ay sürer. Tanıştıktan sonra 6 ayda evlenmenin neresi mantıklı.

   18 aydır beraber olmadığınız kimseyle evlenmeyin. Evlendikten sonra 2 yıl çocuk yapmayın.

  2. Hızlı olun derken sekse erişim hızından dolayı söyledim

   Bazıları ilişki normal gitsin diye seksi erteliyor kızla öpüşme el ele tutuşma gibi şeyleri yavaştan alıyor

   Bu konular hızlıca aşılmalı

   Tamamen kızı tanımaya odaklanmak lazım

   Yoksa dediğiniz gibi 6 ay 12 ay kızı tanımak için cidden çok az

 6. Kayseri li kız bulun…

  Kırmızı haptan önceki kız arkadaşım ”tek taşa neden o kadar para verelim, onun yerine güzel bi tatil yaparız” diyordu.

 7. Küçük bir araştırma yaptım nafakanın kapsamıyla ilgili ve çıkarılması gereken ders açıkcası şu beyler ;
  1) Mahmut abinin dediği gibi 2 yıl çocuk yapmayın
  2)Kesinlikle vasıflı ya da üniversite mezunu yani çalışıp kendi ayakları üzerinde durabilecek niteliği olan birisiyle evlenin.
  3) Size imzayı attırdığı andan itibaren 1 yıl kadar davranışlarını değerlendirin.. Ayrılığı tetikleyici saygısız davranışlar varsa unutmayın ki belge herşeydir..Mutlaka bunu kaydedin(ses kaydı- video kaydı)
  4) Her ne koşulda olursa olsun el kaldırmayın yoksa bu sizi kusurlu gösterir ve evliliğin bitme sebeplerinden biri olduğunuz için tedbir nafakası ve duruma göre çocuk varsa diğer yükümlülükler götünüze girer.

   1. Abi peki bu çalışan kadınlar ev işlerinde eştilik diye mızmızlanmayacak mı? Ya da çocuk yetiştirme işi nasıl olacak?

    1. Mızmızlanmayacak hatun alacaksın AMA ve büyük bir AMA sen de kıza annenmiş de arkanı toplayacakmış gibi davranmayacaksın. Evde kendi arkanızı toplasanız ve yemeğin yanına salata gibi şeyler yapsanız 50 50 zaten.

     Şunu unutmayın ki evin tüm tamir işleri sizin. Kadının işi değil. Çocukta ise belli bir yaştan sonra yani 6 9 aylıktan sonra akşam çocukla oynama işi sizin. Çocukla baba oynar ve kadın oyun işini pek beceremez.

 8. Abi evleneceksek 30 yaş üstü evlenin diyorsun ya bunun çocukların açısından bir yarar veya zararı var mı.Gerçi erken yaşlarda evlilikte çocuklarına vereceğin maddi manevi katkılar görece daha az ve niteliksiz olabilir çünkü 30 üstü adam muhtemelen statü olarak daha yüksekte olgunluk anlamında da belki.Neyse sorum Çocuğunla aranda yaş farkının sonuçları ne ?

  1. 33 yaş üstü evlenin diyorum. Yarar – zarar hesabında yararı çok daha fazla bunun. En büyük yararını sen belirtmişsin. Bildiğim kadarıyla babanın yaşı genetik hastalık ve nerolojik problemlerde (otizm gibi) çok az bir risk artışına neden oluyor ama bu artış birey seviyesinde çok önemli değil.

   Geç çocuk yapmanın en büyük dezavantajı eskilerin çocukları üniversiteye gönderip rahat ettiği yaşlarda sen hala 8 – 10 yaşında çocuk derdi ile uğraşıyorsun. Yoksa başka açılardan pek problem değil.

 9. Sen bir kadinla bedava seks yaparken, bir baskasi onunla ayni seksi (?) yapmak icin milyonlar harcayip bi dugun yapiyor, onu memnun etmeyi kendine gorev ediniyor fln. ilginc.

  1. Bedava seks diye bir şey yok da bazılarının ödediğinin yanında bedava. Hank Moodynin bir kız arkadaşı vardı 21 yaşında. Kızın bir önceki buna yurt dışına gidip gelirken ala ala kıza göre 5000 Dolar hediye almış. Zengin veledi ama ona bile büyük para. Hank kıza ilişki boyunca bir tane parfüm almıştı o da sanırım doğum gününde.

 10. Geçen bir kızla görüştüm “EFENDİ”Olduğum için olmadı… ilk buluşmadan sonra bitti…

  Bugün buluştum başka kızla: Bu da ciddi değilsin güven vermiyorsun dedi…

  İkisinin arasını mı bulmaya çalışmalıyım.

  Yoksa ikisini de dikkate almayıp durmak Yok yola devam mı demeliyim.

  Ciddi oluyorum: efendi diyorlar
  Esprili oluyorum: güven vermiyorsun diyorlar :)) anlamadım gitti

  1. Klavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmazmış. Kendini kadınlara göre ayarlama. Kendini kızlayken kendi khlı kriterlerine göre doğru ve yanlışlarınla değerlendir. En beta erkeğin içinde bile bu değerlendirme pusulası vardır. Ama korkudan bastırır. Eğer bunu yapmaz ya da yapamazsan dengeyi sana kimse öğretemez.

 11. Hocam, set açmak için en verimli ve verimsiz mekanlar/zamanlar nelerdir? Bu konuda yazınız varsa link verebilir misiniz? Oyun her ortamda oynanabilir, fırsat ayağımıza gelebilir ama sırf oyun için dışarı çıkacaksak ne tür yerlere gidebiliriz?

  1. Çocuk eğe ile kilidi açmaya çalışan hırsızı görünce Nasreddin Hoca’ya ne yaptığını sormuş,
   -Kemençe çalıyor ama sesi yarın çıkar, demiş.

 12. Benim kuzenim mayis ayinda istanbulun en luks mekanlarindan birinde evlendi. Gelin hanimin gelinligi tek basina 14 bin tl. 400 davetli civari geldi. Cocuk o kizla evlenmessem basar giderim kimse yuzumu goremez diyip ailesini zorla ikna etti kizi almaya. Cocugun mantalitesi “ben seni cok sevdim sen beni sevmedin, mutlu ol yeter, senin icin olurum” ortadogu arabesk mantalitesi. Daha o zaman bu kafa yapisi cok tehlikeli kendine ve kiza zarar vericek diyodum. daha Ne bu siteyi biliyodum ne redpilli. Sonradan ogrendim ki bu akil hastalifinin adi oneitis miş.

 13. bu tip şeyleri bir başlık altında toplasak aslında düğün shit-testleri diye.
  malum bize bu konuda yol gösterecek babalar yok. babama sorsam böyle bir şeyi oğlum kız hayatında bir kere evleniyor alıverelim nolacak der. bu tip konularda gök görmediklik yapmamak için büyüklerin tavsiyesine mecburen uyuyoruz.

  daha kapsamlı bir başlıkta veri tollayıp
  önceden planlı programlı olsak ve nelerle karşılaşabileceğimizi bilsek aslında fena olmazdı.

 14. Erkekadam.org bana en büyük faydası
  evlilik, cinsel pazar değeri, duvar ve müteakip konuların beynimde havai fişekler koparmasıdır.
  Hakikaten bu büyük saçmalıktan kurtulmam mümkün değildi..
  Bilhassa kendi ailenden arkadaşlarından çevrendeki işgüç sebebiyle hergün karşılaştığın kadınlardan gelen “neden evlenmedin, evlensene, evlen işte zaman geçiyor bak, sen ne yap yap evlenmeye bak”gibi bombardımanlardan “ben özgürlüğüme düşkün hedeflerime ulaşmakta ısrarlı bir erkeğim!!” deyip
  yüzlerindeki apışıp kalma ifadesini görmek harika birşey..
  Yığın yığın altınlar yüzük gerdanlık,bilezikler(yasa gereği eğer cayarsan artık onuda kadın alıp götürüyor)
  o ekstra yapılan gereksiz masraflar..
  Yahu iş yerinde evlenen kaç tane adam dert yanıyor.. Evleneli 3 yıl olmuş hala bankadan düğün için çektiği parayı ödeyemiyor..birde askerden geldiği gibi evlenenler ..
  vay babam vay..Bunun gibi çok muzdarip adamların hallerini görüp bu yazıları okuyunca
  artık diyorum ki..
  YEMEZLER 😊

 15. Evliliği veya gerçekten uzun ilişkiyi düşünenler için kendimden ve çevremden gözlemleyebildiğim (her hangi bir veri sunamıyorum sadece benim gözlemimdir.) ilişki 3 / 7 seneye kadar yerine oturuyor. Gerçekleşen testler tartılar İlk üç senede iyi kötü neticeleniyor. Sonrası 7. seneye kadar her iki taraf için kabullenme ile geçiyor. Daha sonrası alışkanlıklar ve fantaziler şeklinde devam ediyor.
  Bence erkeğin kadını çalıştırmaması lazım (Ben öyle yaptım nişanlıykan daha çalışmayacaksın dedim).
  Eğer nafaka konusu düşünülüp evlenilmeyecekse erkekte bir eksiklik vardır diye düşünüyorum.
  Erkek bir değil dört kadına bakabilecek kavvamlığı göstermek zorundadır. Aksine durumda evlenmeden dahi bir kadının getirisine ihtiyaç duyuyor demektirki ileri zamanlarda muhtaçlığa dönüşme durumu vardır.
  Abi sen ne diyorsun biz kendimizi zor geçindiriyoruz diyorsanız ki diyorsunuz o zaman çalışan kadına ihtiyaç duyuyorsunuz demektir, bence büyük sıkıntı. Geriye ne kalıyor öyle veya böyle en az maliyetli seks. O zaman KIRMIZI HAP a devam.
  Ayrıca evliliği iki kişilik bir kurum zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Daha evlenme öncesi sadece kızın istekleri veya geleneklerin istekleri ile karşılaşmazsınız. Anası babası danası arkadaşları bu işin içindedir. Düğünün ne şekilde olacağı , takıların ne şekilde olacağı , hatta balayınız bile alakası olmayanlar tarafından manupüle edilebilir. Evlendikten sonraki durumlarda böylece devam edebilir. Olay yine benim 3 sene 7 sene kuralıma gelir. Kim uğraşacak bunlarla yaa diyorsanız , becerebilirseniz çoklu ilişkileriniz içinde yalnızlığınıza KIRMIZI HAP a devam.
  Yok arkadaş ben bunlar için önceden maddi manevi hazırlığımı yapacağım önce kendime yatırım yapacağım diyorsanız iflas edesiye kadar (ben defalarca iflas ettim) KIRMIZI HAP a devam.
  Ayrıca yine bana göre (veri veya araştırma yok) evlilikte veya ilişkilerde öncelik çocuk yapmak olmamalıdır. Erkek için kadın ihtiyaçtır. İhtiyacımı gideririm o kadar. Çocuk yan üründür. Erkeğin gerçekten emin olamadığı ama kadının 100% emin olduğu tek konu çocuğun kimden olduğudur.
  Alfa siker beta öder kardeşim diyorsunuz. Evlendikten sonra o alfalığınız peşinizi bırakmaz çünki her zaman göğsü kıllının göğsü kıllısı vardır (kulağa küpe) devamlı aldatılma korkusu ile yaşamak zorunda kalabilirsiniz (benim şeytanım 2 sene peşimi bırakmadı) o zaman KIRMIZI HAP a devam.
  Kendisini hayatın her aşamasında 100% kontrol edip yaşayabilen insana rastlamadım henüz.
  Benim yaşıma göre kardeş bu sevdalar boşuna gel halay çekelim durumunda olabilirim. Eksik veya yanlış anlıyor olabilirim ama düşüncelerim bunlar.
  İş, başınıza düştü!.. Kimseden fayda yok size… Zira kimse sizi kendiniz kadar düşünmez!
  Ben illa çocuk için evlenirim diyen “Sevgili kardeşlerim; Çocukları siz doğurmaya çalışın, bu kadınların derdi çekilmez, ben en çok çocukları benim doğurmadığıma yanıyorum, haydi hayırlı işler….”

 16. Mahmut abi kafama takılan bir konu için uzun bir makale yazabilirim.. Ama çok kısa bir şekilde soruyorum ;
  içimizdeki aldatılma korkusunu nasıl yenebiliriz ?

  1. @3:00
   Üstadı yorma ben anlatayım sana ki burada anlatıldı daha önce ..
   İçindeki aldatılma korkusunu- içindeki aldatılma korkusu olarak kabul edersen / yenersin -yani bu bir duygu-kendi Özdeğerini bilirsen yenersin -kendini seversen yenersin -geçirgen olursan( yani bir duyguyu hissettiğin an gitmesine izin verirsen) yenersin . Gym’ e git yenersin . Gym’e git iyi beslen daha iyi yenersin . Gym& beslenme& kitap & pornosuz hayat -daha da bi iyi yenersin .
   Bak şunları yap zaten sünepelik gider KH gelir her bi boku yenersin. Kimse kimsenin malı değil unutma herkes herkesi aldatır-aldatabilir yada o an bir başka seçeneğini değerlendirir.. Bitti.

 17. Mahmut abi selamlar
  1-1.5 yıldır sevgilim var.hoş ve tatlı bir kız olmasına karşın pek söz dinlemeyen biri.kendisine ilişkinin başlarından itibaren erkek arkadaş sevmediğimi ve bu tarz bir şey istemediğimi söyledim.gunumuze kadar olan süreçte hala bunun kavgasını yapıyoruz.(arkadaşlarımla görüşmeme izin vermiyorsun, sırf senin yüzünden görüşmüyorum şeklinde)
  Geçenlerde de işyerinden iki tane yaşça büyük lavuğu feysten eklediği gözüme çarptı sağ kısımdan.yeterince erkeğin çalıştığı bir ortamdan zaten rahatsızken bir de özel hayata dahil etmesini istemedigimi söyledim.gelen cevaplar:
  – beni mi gozetliyorsun
  -ben de senin twitlerini takip edeyim
  – ee ne olmuş eklediysem.biktim senin yersiz kıskançlıklarindan (bu kısım çok önemli çünkü kıskançlık krizlerine giren bir eziğin tam tersine bu konularda daha rahat bir insanım ve rahatsız olduğum şeyleri ve yapmamasını söylerim.burda bana bir haksızlık var.)
  Bu cevaplar karşısında da iki yıldır bu tarz şeylerden çok yorulduğumu hissettim.bu yüzden de kendimi geri çektim.aramalarinin üçüncüsünde dönüp isim olduğunu söylüyorum,mesajlara geç ve kısa cevap veriyorum.buluşma isteğini de geri çeviriyorum.kisa vadede aklıma gelen oyun bu.yanlis yapıp yapmadigima dair şüphelerim var.bu noktada senin yönlendirmen benim için önemli abi.saygilar

  1. Seninkisi kendine güven sorunu olan erkeğin kıskançlığına daha yakın. Kızın erkek arkadaşları olabilir ama onlarla teke tek buluşması sorun olur. Yoksa işte ya da üni arkadaşları ile toplu buluştuğunda erkek arkadaşları olacak tabii. Şahsen ben bir kız benden bu konuda tavsiye isterse senin teke tek buluşmana karşı olması normal ama grup arkadaşların bile problemse NEXT eyle derim.

   1. abi sanırım buna benzer bir soru karşısında cevabın kız arkadaşımızı uyarıp kendi çerçevemizi ortaya koymamız gerektiği, için içini yiyip pasif agresif davranmamamız gerektiği olmuştu. tam olarak dediğini yaptım.karşılığında ise seninle uğraşamam tarzı cevap aldım. uğraşmazsan uğraşma deyip bir daha bir şey yazmadım.o da bir şey yazmadı. mutsuz muyum evet ama doğru olanı yaptım.

    1. Bu senin kiz arkadasin miydi? Bu lafi duydugun an terk etmen lazim ve oyle yapmissin. Saygi seviyesi bu olan hatuna asla kiz arkadasi sifati vermeyin.

 18. Selamlar kardeşim , ben birazcık Oneitis kırıntıları sezdim sende.. Bu tarz uzun ilişkilerde her iki taraftada belli konularda rahatlamalar oluyor (bu saatten sonra kopamaz benden vs)
  Ayağını biraz kapıya çevir ve onun tek olmadığını ima et..Doğru olan ne ise yapacağından tereddüt etmediğini hissetsin.. Mum oluyorlar tecrübeyle sabit.

  1. Aynen, korku oyunu yazılarını oku ve uygula. Erkek olarak bir ayağı dışarıda kızlardan soğuyoruz, kadınlar ise tam tersi bir ayağı dışarıda erkeklere daha çok bağlanıyorlar.

 19. Mahmut hocam ilk görüşmede hocam rahat konuşmak(yani seksuel şakalar,küfürlü şakalar , gömen tespitler yapmak ) uzaklaştırır mı ?
  Ben test ettiğim de genelde gülünüyor.

 20. Selamlar kendimden 6-7 yaş büyük birisine karşı nasıl bir açılış yapabilirim? 19 yaşındayım ve hipergamiyi hiçbir şekilde tatmin edemiyorum. para ve statü olarak üstümde. Ancak böyle ilişkiler oluyor. Nasıl bir giriş yapmalı, normal oyunu mu oynamalı?

 21. Ben de 22 yaşında biri olarak evlilik meselesi hakkında pek kafamı yormuyorum çünkü o seviyeye daha yıllar var. Tecrübe kazanmak için illa ki hata yapmaya gerek yok. Başkalarının hatalarından ders çıkarın. Eğer illa yapacaksanız da bunu erken yapın. Yani bunu kendime de söylüyorum iyi ki bu hatayı yaptım deyip. 30 yaşında yanlış kişiyle evlenmek yerine 22 yaşında yanlış kişi ile sevgili olun daha iyi

 22. Mahmut abi şu olaya bi el at lütfen
  Arkadaşlar çok iyi bi şey yapmışlar discord grubu açmışlar öncelikle tebrik edeyim onları. Bir sohbet esnasında kadın erkek diyaloğu (Sevişmek istediin) şöyle yapın etkili olur Ben dedim ki ya bu kadar kasma diyalogda bol bol argo kullan kızlara şu kelimeleri kullan etkisini gör. Şaşırma olarak hassiktirr ve ya hadi leeinn bazı cümlelerin sonuna vay amk piç bi tavırla karşındaki hatuna kızım diye hitap et piç bi tavırla sırıtarak bu tarz argolar kullanıyorum. Hem hayranlık bırakıyo hemde sınuca hızlı gidiliyo.
  Salon erkeği gibi görün ama içindeki kamyoncuda sohbete hakim olsun.
  Ben bunu dedim kardeşlerim afaroz edilme noktasına geldim(işin şakası) yani jötü örnek oluyosundan tut kahvehane muhabbeti bunlar diyenler yani sonuç olarak yanlış yöntem dendi. Yani çoğu benden küçük hiç alınganlık olmadı ama bu krallık duygusunu tatmalarını isterdim özellikle hb yüksek hatunlarda çok etkili. (Sevişme tarzı tavsiyesine hiç girmedim sapık diyip banlarlar diye) Dedim ben bu konuyu BİR ÜST MERCİYE GÖTÜRECEM. Mahmut abi ya beni gömsün ya da Argonun gücü başlıklı bi yazı yazssın.

     1. Tamamdır arkadaşlara cevabını özetledim 😀durumu söyledim buda bende kendi tarzım olarakak kalacak uygulaması tavsiye edilmez notunuda iliştirdim yanlış yönlenmesinler

 23. merhaba mahmut abi ben yazıları az çok okudum ama hala büyük oranda mavi haplıyım kız arkadaşlarım benden bu yüzden ayrılıyor , tamamen kırmızı haplı olmak için hangi yazıları kesin okumalıyım sen geniş kapsamlı bir liste yaparsan onları okuyup başlamak istiyorum . Kendi ilişki süreçlerimi de anlatıcam bir yazıda bütün arkadaşlara ışık tutmakta yardımcı olur diye düşünüyorum .

 24. redpillciler kadının mutluluğu ve evliliğin selameti için kadının çalışmaması gerektiğini falan söylediklerini hatırlıyorum. sonuçta ataerkil düzende dedelerimiz, babalarımız da kadınını çalıştırmamışlar ve evlilikleri yürümüş. yorumda burada kadın çalışsın demişsiniz. vasıflı olması önemli ama bu çalışıp çalışmama olayını tam kavrayamadım. çelişkili yani. son fikriniz nedir?

 25. Mahmutcum,
  Yeni tanıştığım bir kızla takılırken 2 günde s kapanışı oldu ama 1000 tl harcadım. Kh den beri iki rakamlı kız oldu, ilk defa elini cebine atmayan denk geldi.

  Ben salak mıyım, beni mi kızı düdükledim, o mu beni düdükledi?

  Diğer sorum; siteyle tanıştığımdan beti katkıda bulunmak istedim ama patreon işleriyle uğraşamadım, daha kolay bir yolu var mı?

  1. Dostum sen hatunu değil, hatun seni sikmiş. 2 günde 1000 tl harcamak bence büyük yanlış. İnsan ancak sevgilisiyle, o da haftasonu kaçamaklarında falan 2 günde 1000 lira harcar. Sen karıyı sikebilmek için baya kastırmışsın.

  2. Gelir durumuna ve hayat tarzına bağlı. Eğer 15000 TL falan kazanıyorsan ve dışarı çıktın mı zaten kendi başına harcayan biriysen çok mühim değil ama zenginsen de fazla para harcamamanı tavsiye ederim.

   2 günde kızı nerelere götürdün?

   Elini cebine atmaması mühim değil. Pahalı yerlere gitmeyin olur biter. Ben şahsen hatuna ödetmeye kasan adamlara mesafeliyim.

   Eğer kız seni o mekanlara sürükledi ise evet düdüklenmişsin.

 26. Hatunla konuşurken şuan konuştuğumuz kızlardan değil de eski sevgililerimizle olan olaylardan muhabbet açarsak (şunu şunu yaşamıştık komik bir gündü tarzı) bir sakıncası olur mu? Hatunlarla arası iyi olan bir abi tanıyordum ve bana tavsiyesi “Ona özel olduğunu hissettir, sadece o kız varmış gibi davran başka kızlardan bahsetme, ondan önce olan kızlardan bile” falan demişti. Biraz mantıklı gelmişti ama tam kafama yatmadı, kıza unicornmuş gibi davranmak olmuyor mu bu? Abinin verdiği tavsiyeye mavi haplı tavsiyesi midir emin olamadım. kafam karıştı.

  1. Ona özel hissettir kısmını siktir et saçmalık o. Kıza eski sevgililerinden bahis açan erkek tipi genelde eskiden pek bir bok yaşamamış ve kendini kıza ispatlamaya çalışan erkek tipidir. Kıza eski sevgililerinden bahsetmeyen erkek tipi ise genelde iyi olmaya çalışan “kötü” çocuk tipidir. Kızın karşısına çıkan her beta birincisini, her alfa ikincisini yaptığı için, sen eski sevgili muhabbetlerini açtığında hangi sınıfa sokulacaksın sanıyorsun?

   Sen opsiyonsuz olmadığını göstermek için kızlardan bahsetmek istiyorsun ama bu böbürlenme çabası tam tersi etki eder.

   Geçen sonsuzluk ve birgün ile muhabbet ediyorduk konu açıldı şey dedim “benim kız beni kadınlarla çok başarılı sanıyor ama biri çıkıp da dese ki “Mahmutun eski eşi ilk kadını idi sen de ikincisisin” kızın elinde aksini iddia edecek bir şey yok”. SVBG dedi ki “hiç mi konusu açılmadı?” Evet açılmadı ve neden açılsın ki? Size de aynısını tavsiye ederim. Gerçi gerçekten opsiyonu bol olan ama kendini frenleyen biri olun. Hatun bunu sen ağzını açmasan da anlar. Opsiyonsuz ve geçmişteki 2 – 3 hatunu çevire çevire anlatan adamı da anlar. Ama eğer opsiyonsuz biri isen de en azından ağzını açıp bunu ilan etme.

 27. Kız ; yaptığım işe daha doğrusu mesleğime inanmıyorsa…
  o işi yaptığımı ispat etmeye çalışmıyorum…
  Ama zoruma da gidiyor.
  O mesleği mi gözünde çok büyütüyor..
  Yoksa canım sıkan ihtimaldeki gibi:
  O mesleği yapacak kadar değerli mi görmüyor beni?
  Sizce tavrım ne olmalı ve bu durumu nasıl değerlendirmeliyim?

   1. Valla ne söylesem bilemedim. Evet zoruma gidiyor.
    Mesele şu:
    Nasıl bir hata yapıyorum da;i böyle düşünüyor? Bunu tespit etmek istiyorum.
    Belki “kendim gibi olmak” olduğum gibi davranmak sorun yaratıyordur.
    En azından bunu anlayıp değiştirmek için soruyorum.
    Neticede “olduğun gibi görün elbet kızlar seni öyle beğenir” düşüncesine karşı çıkıyordunuz. O manada merak ediyorum.. varsa eksiklik değiştireyim diyorum

    1. Senin hayatına ucundan bulaşan kadını zorla merkezine alıyorsun. Topuklayarak kaçmayacak kadın bulamazsın … ya da belki bulursun ama zor.

     1. Ben kadınların söylediklerini kafaya takıyorumdoğru ama bu çok doğal bir şey gibiymiş yapıyordum.
      Misal bunun kadını hayatımın Merkezine almak olduğunu öğrenmek benim için önemliydi..
      Bunu aşmak için mücadele edecem. Tşkrler.

 28. zor abi zor kadınla evlilik zor. yolda yürüyorum kadının arkasında eşi kucağında bebeği beni süzüyor aq. allah hepimize yardım etsin hipergamiyle başa çıkmada, ömür boyu sürecek ilişkide.

  aslında Mahmut kardeşim, devletler ya da küresel sermaye insanları çok farklı bir alana sürüklüyor. bütün toplum değerleri her şey değişecek deniyor. bakalım sonumuz hayrola

  1. Allah Allah sen de kız arkadaşınla yürürken şöyle hoş bir popoyu çaktırmadan süzmüyor musun? Böyle hayatın küçük ayrıntılarından bile tırsacak kadar korkaklaşarak nasıl yaşayacaksınız ki? Bırak kadını hayatın kendi zorlukları nasıl sizi dize getirmeyecek?

   1. Hakikaten Mahmut senin hatunu mesela yanında başkasını süzerken gördün böyle bildiğin süzüyor rastgeldiysen ne yaptın ya da ne yaparsın?

     1. Kabul etmekten bahsetmiyorum korkmaktan bahsediyorum. Bu camiada her şeyi büyük bir endişe kaynağı yapıp en temel dürtülerinden biri olan üremeyi çöpe atacak adamlar var.

    1. Aslına bakarsan hiç başıma gelmedi (bakmıştır belki ama yakalamamışımdır) ama gelse ağzımı açmadan sakin sakin gözünün içine bakardım o anlardı zaten. Bazı durumlarda gözlerinizle haberleşemediğim hatunla zaten birlikte olmazdım.

    1. O senin kendi fantazin muhtemelen. Kadınlar erkekler gibi görsel tahrik olmazlar. Seks manyakları hariç bir kadını sadece bakışlarınla yatağa atacak kıvama getirme ihtimalin çok düşüktür.

 29. Mahmut abi son post olduğu için buraya yazdım ancak GÖRÜŞLERİNE ÇOK İHTİYACIM VAR çünkü bir insan nasıl olur da 2 ay gibi bir zamanda bu kadar hızlı şekilde ölebilir aklım almıyor.
  Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,

  İlk olarak sitede yazan çoğu bilgiyi pratiğe dökerek Eylül ayının sonları gibi başladığım üniversitede bölüm temsilcisi seçildim. Bölüm başkanımız başta olmak üzere tüm sınıfla ve hatta okuldan devamlı tanıştığım kişilerle aram gayet iyi gidiyordu, kızlardan çok olumlu bakışlar alıyordum, baya etkileyici gidiyor ve tabak çevirme aşamasına geçmiştim(günde 10 larca mesaj geliyordu)çünkü sosyal yeteneklerimi(prof spor, kitap, müzik, film, ingilizce, sosyal ilişkiler vs) sürekli geliştirmekte ve kişisel bakıma da çok dikkat etmekteydim ki gerçekten üni ortamına göre çok hızlı, ort üstü ve enerjik düzeyde bir giriş yaptım.

  Belki hatırlayanlar bilir üni sınavı zamanında yazdığım gibi ünim 2 yıllık havacılık bölümüydü ve sosyal yeteneklerimle ingyi geliştirerek 4 e uzatmayı planlıyordum. Eylül ayı böylece bitti.

  Ekimin başlarında meşhur bir şirketten temsilci olduğum ve referanslarım sayesinde, ing pratiğim için güzel bi kursa ücretsiz yazıldım ve planlarım tıkır tıkır ilerliyordu.

  Ancak ters giden bir şey vardı ki potansiyelimi değerlendirebileceğim seviyede bir üni ortamı olmamasından, herkesin bomboş takılmasından ve kimsenin zerre gelecek planı olmamasından dolayı günden güne enerjim eriyor ve her anlamda adeta köreliyordum. Ekimin sonlarına gelirken tez ödevimi, ders notlarımı ve birkaç ufak şeyi ertelemeye başladım.
  Uyku düzenimi halen oturtmamışlığın ve sürekli ertelemenin verdiği bir özsaygı azalmasıyla okulda yanlış bir dilekçe imzaladım biraz işler büyüdü ancak sonra çözüldü.

  Kasımda olan sunumumu son geceye bıraktığımdan yetersiz bir sunum hazırladım, vizeler istediğim gibi geçmedi, ing kursunu ve hatta en büyük tutkum olan sporu bile ertelemeye başladım.
  Bunlar olurken;

  -Okul bahçesine çıkmaktan, insanlarla bile konuşmaktan artık çekinmeye başlar oldum ve kendimi insanlardan soyutladım.
  -Sürekli psikolojik masturbasyon yapıp planladığım işleri ertelemeye devam ettim.
  -Çevremdekilere karşı sahte hareketler, sinirli tavırlar ve kasıntı pozlar sergilemeye başladım.
  -Hayat çok rutinleşti ve artık sabahları kalkamamaya başlayarak bölüm temsilcisi olduğum okula bile son birkaç gündür gitmiyorum, geceleri geç yatıp sabahları geç kalkıyorum. Teoride her şey tamam ama pratik 0.

  Kendimi tanıyamaz oldum, sürekli bahane ve şikayet var bu siktimin beyninde.

  Sonuç:
  2 ayda kendimi bu kadar köreltmişken, beynimdeki dopamin ve serotonin seviyeleri azalmış, önümde 1 haftada bitmesi gereken bir tez ve final sınavları, aynı zamanda da sosyal hayat varken, yeniden, nerden nasıl ve hangi mentaliteyle bu durumu DÜZELTEREK yoluma DEVAM edebilirim sizce?

  Mahmut abi
  Son post bu olduğu için buraya yazdım ve bencilce bir yazı olabilir, kabul ediyorum ancak senin ve sitedeki diğer arkadaşların tavsiyelerine görüldüğü üzre GERÇEKTEN İHTİYACIM VAR. Bu durum için görüşlerinizi yazarsanız çok memnun olurum.

  1. Jason dostum,

   “Kendimi tanıyamaz oldum, sürekli bahane ve şikayet var bu siktimin beyninde.” demişsin, zaten böyleydin ama kendini bir illüzyona soktun, zorladın, olmadı, fabrika ayarlarına geri döndün.

   Burada sana yazdık, git önce sınavına çalış, okuluna gir, ortamı gör, duruma göre davranırsın diye.

   Olay bu zaten, senin ne kadar hata yaptığın, nasıl davrandığın, neler yaptığın ve ne aşamalardan sonra mental olarak zayıfladığın.

   Öncelikle yaşadıkların her insanın başına gelebilecek hatta gelen şeyler. Kafana takma. Bence sıkıntı, her şeye, her aktiviteye plansızca girmen. Bu kadar koşuşturmadan sonra hem mental olarak hem de fiziksel olarak yorulman.

   Herkese bir şeyler ispatlamak zorunda değilsin, sadece kendini mutlu edecek aktivitelere gir, herkes için yaşama, kendin için yaşa, kimseyi mutlu etmek zorunda değilsin. Zevk aldığın aktivitelere odaklan, yap. Tadını çıkar.

   Böyle böyle erkek olunuyor, böyle böyle adam olunuyor. Olaylar karşısında sen ne kadar güçlü kalabiliyorsun, sakin kalabiliyorsun, budur önemli olan.

   Planını, programını yap, sporundan ödün verme, zayıf insanlar gibi kimseye derdini anlatma. Gelip buraya yazmışsın, ki doğru olanı yapmışsın bence, burada yazalım, konuşalım. Burada birbirimize destek oluyoruz.

   Kaybettiğin bir şey yok, herkesin başına gelebilecek şeyleri yaşıyorsun, çözümü sen de biliyorsun, yapabilecek kapasiten fazlasıyla sende var, moralini bozma.

   Asla pes etmek yok dostum.

   Selamlar.

 30. Az önce bir buluşma için çıktım.
  Kız 5 dk içinde geldin geldin gelmedin ben gidiyorum dedi.
  Ben de başta gidebilirsin dedim.
  Sonra
  Arabayı park edip geliyorum dedim
  Anladığım kadarıyla kız zaten ayrılmıştı buluşma yerinden…
  İnstadan yazışıyorduk
  Numarasını da vermiyordu..
  Velhasıl bu site sayesinde kafaya takmamam gerektiğini öğrendim…
  ama iş uygulamaya gelince çok zor.
  Evet bu kızlar piç erkekleri tercih ediyor doğru ama asıl doğrusu:
  Kızların kendisi piç…
  Çok spesifik bir olaydı belki ama bunlarla nasıl baş edicem bilemiyorum 🙂

  1. Hocam eğer 1 saat geç kaldıysan olabilir ama durum bu değilse yani 10 15 dk geç kaldı isen bunlarla baş etmezsin. Bunlardan uzak durursun.

   Ben senin yerinde olsam ve suçsuz isem arabayı park edip geliyorum der ve arabayı park etmeden çeker giderdim.

 31. Benim hatam; senin dediğini yapmamak hocam. Ya tutarsa deyip giderek hata yaptım.
  Böyle durumlarda asla bir daha gitmeyecem (çok yaşıyorum)
  Bu şekilde; kızın buluşmayı lütuf olarak gördüğü buluşmalardan pek hayır gelmiyor. Tşkrler.

  1. Biraz KH mantığı kaptığında asıl ya tutarsa diye kaçacaksın. Mavi hap kafası aslında sizi yanlışlıkla böyle hatunlardan koruyor.

  2. Sen onu bırak da instagramdan nasıl sıklıkla buluşmaya geçiyorsun onu anlat bize. Burada bunu yapamayan o kadar çok ki.

 32. Bu yuzuk sevdasi egitim vs dinlemiyor. Doktora yapmis ,yurt disinda calisan kadinlar biliyorum. Bir sekilde duvara toslayanlar oldu, kimisi evlendi filan. Evlenenler o kocaman tasli yuzuklerini her ortamda henuz evlenememis akranlarinin gozune gozune soktular. Fotograf cekilecegi zaman yuzuklu parmagi bir sekilde gorunur hale getiriyorlar. O kadar itici bisey ki bu. Erkek maasinin 3 kati ederinde bir yuzuk almaliymis falan filan…Evlilik yuzugunun modern dunyadaki islevi artik kayboldu. 100 yil onceki onemi bekaret ve kadinin calismamasi ile alakali biraz. Evlenen kadin bosanma durumunda degerinin dusmesi karsisinda sigorta istiyor. Ev kadini iken is arar duruma geliyor. Bu surecte yuzugu ekonomik kaynak olarak kullaniyor. Bunun yaninda, yuzuk sayesinde, erkek icin “evlenirim, birlikte olurum, ayrilirim” dusuncesinin karsisinda ekonomik yuk olarak engel konmus oluyor. Gunumuzde boyle bir islevden soz edemeyiz. Pahali bir yuzuk alinmamasi gerekiyor. Isteyene, bunun baslik parasi gibi bisey oldugunu soyleyin 🙂

 33. Selamlar herkese. Yine biraz ozel bir sorum olacak. Tek samimi olarak, hicbir sansur veya engellenme hissetmeden derdimi paylasip soru sorabilecegim platform burasi. O yuzden bu soru(nu)ma Mahmut Abi veya tecrubeli kisiler yardimci olabilirse sevinirim. Universite ogrencisiyim(ilk senem degil o yuzden tavsiye verirken “alisirsin boyle seyler olur uni ortaminda” muhabbeti donmezse iyi olur) 8-9 aydir burayi takip ediyorum ve kirmizi hap mentalitesini kazanip stabil bir hale gelmesi icin cabaliyorum. Karsiliklarini gordugum yerler de oluyor goremedigim yerlerde ama sonuc olarak bu surecte hic mizmizlanip offf sikerler ne ugrasacam moduna girmedim. Olay su; son 3-4 aydir farkli birkac kiz (ayni okulda) tarafindan ozel numaradan araniyorum.( ilk senemde de olmustu ama o zaman okulda bir kahpe ekibi oldugunu ve dunden razi abaza takimini bir yerlere cagirip kendilerince oyun oynadiklarini duymustum ve beni aradiklarinda siktir cekip kapatmistim) Eski kafamla dusunup “ohhh hazirdan amcik agzimiza dustu” diye triplere girip gotumun kalktigi oluyor ama saniyesinde toparlaniyorum. Bu gibi durumlarda bir tarafim “eforsuz s” hadi yine iyisin dese de diger tarafim her ihtimali hesapliyor(trolluyorlardir, gormedigin kiza okey diyorsan senin alacagin kirmizi hapi sikeyim, bu nasil bolluk mentalitesi amk abaza facebook dayilari gibi tanimadigin kadinin ustune atlayacaksin neredeyse, dalga amacliysa butun agirligin yerle bir olur amsalak damgasi yersin gibi bir ton celiski) Ne yapmak lazim? Telefonu actigim anda bile “ulan ozel numarayi aciyorsan yokluktayim imaji verdin bile” diye dusunceler giriyor aklima. Mavi hapli polyanna tarafim ve kh’yi tam sindirememis agir abimsi sikimsonik tarafim surekli catisiyor. Bu olaydan turemis olsa da daha genel oldugunu dusundugum 2 onemli sorum simdi geliyor. “”””””Bu gibi catisma durumlarinda ne yapmaliyiz? Bir de hep biz karsi tarafi oyunumuza dahil etmeyi, eforu bizim sarfetmemiz gerektigini, emeksiz ekmek olmadigini ogrendik ama bu gibi armut pis agzima dus durumlarinda ne yapilmali?””””””Nasilsa gonlu var kacmadan cullan diye hurrrra dalmak da yav sikerim bosver deyip sallamayarak bir ihtimali daha hicbir sey olmadan elemek de mantiksiz geliyor. Ben arayan kizlarla konusurken biraz daha mgtow profili cizip isim gucum var ayiracak vaktim yok tarzinda bir got kalkikligiyla cevap verdim(sebebi okulda genelde comezlere yapilan “abaza.avi” operasyonlari gibi bir seyse cercevemiz bozulmasin diye dusunmemdi) ama dogru tutumun bu olmadigini dusunuyorum. Sonucta baskasi ne der diye bir sey yapiyorsan kirmizi hapi icsellestiremedigin cok bariz. Sizce ne yapilmali(ydı)?

  1. Çok açık konuşayım, karmakarışık kafanla yazdığın bu metinden anlayabildiğim kadarıyla ortada bir kırmızı hap durumu değil paranoyak şizofreni olma ihtimali yüksek. Psikoloğa gitmeni şiddetle tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *