Aldatan kadın belirtileri

Geçenlerde okur Haydar, kız arkadaşının kendisini aldattığından şüphelendiğini belirtip aldatan kadın belirtileri nelerdir diye sormuştu:

Aldatan kadının verebileceği sinyaller nelerdir ?

İlişkilerimde ki en büyük sorunlardan bir tanesidir. Ya bir paranoyağım, ya da hapı hazmedemedim. Ancak, şüphe ile devam ediyorum. Ne gibi durumlara göre karar vereceğimi bilemiyorum.

” Bitir / Devam et ” Bunun kararına nasıl ulaşabilirim ?

Bunun hakkında bir yorum veya bir yazı alırsam çok memnun kalırım, Teşekkür ediyorum.

Bu konuda yazacağımı söylemiştim. Haydar’ın sonradan yazdığına göre şüpheleri gerçek çıkmış ve kız aldatıyormuş. Orada bahsettiği aldatılma korkusu ve paranoyası hakkında daha sonra bir yazı daha lazım. Şimdilik kısaca şunu söyleyeyim, bir kadın yüzünden asla ama asla kafa patlatıyor ya da uykunuzu kaçıracak kadar stresleniyor olmamanız lazım.

Aldatılma korkusu, erkeğin kadından daha güçlü yaşadığı bir korku. Bunun nedeni aldatılmanın erkeğe maliyetinin kadına olan maliyetinden çok yüksek olması. Erkek 100 kere aldatsa da kadının doğurduğu çocuğun kadından olduğu kesindir. Erkeğin ise babalık testinin yaygınlaştığı son 15 yıla kadar çocuğun kendinden olduğuna emin olabilmesi mümkün değildi. Bu nedenle zaten aldatılmayı kadınlar erkeklere göre daha kolay (göreceli olarak) affederler.

Bu ciddi üreme maliyeti, erkeğe aynı zamanda güçlü bir içgüdü getirmiştir. Erkek doğal ve içgüdüsel olarak bunu hisseder çoğu kez ama mavi haplının gözünü oneitis bürür en bariz işareti es geçer. Öbür uçta kırmızı hapı sindirememiş erkek en ufak tatsızlıkta paranoyaya vurup hayatı kendine de kıza da zehir eder (ve hatta aldatılma paranoyası erkeğin kadını negatif de olsa zihin merkezine oturtacağından kadını erkekten soğutup sonunda erkeğin gerçekten aldatılmasına bile neden olabilir) ama genellikle bu içgüdüyü dikkate almak gerekir.

Kadının aldattığını gösterebilecek işaretleri sıralamadan şunu da belirteyim ki bu işaretler kadının erkeği 100% aldattığını göstermez ama erkeğin bu konuda araştırma yapması gerektiğini gösterir. Şunu da söyleyeyim, bu yazı evli veya uzun süreli ilişki içindeki erkeklere hitap ediyor. Tabak çeviriyorsanız, yani kadına bağlılık sözü vermiyorsanız, kadının da size bağlılık sözü vermemiş olması ya da bir bağlılık varmış gibi davranması bonustur, beklentisinde olmanız gereken bir şey değil.

– Seksin birden azalması veya tamamen yok olması.

– Kadının ilgisinin birden azalması veya tamamen yok olması.

– Kadının iletişim araçları ile ilişkisinde ani değişim. Telefonuna birden şifre koyması, eskiden öyle değilken birden bire telefonu ile sizi asla yanlız bırakmaması, telefonu ile odaya kapanıp birileri ile mesajlaşması, telefonunun ekranını aşağı gelecek şekilde koymaya başlaması, telefondaki whatsapp gibi uygulamaların notifikasyonlarını kapaması, vs …

– Artan dırdır ve birden bire yaptığınız herşeyin kadına batmaya başlaması

– Kadının birden bire sizi aldatmayla suçlamaya başlaması ya da genel olarak size utandırma taktikleri uygulamaya başlaması

– Kadının birden bire geceleri geç gelmeye başlaması, “arkadaşları” ile dışarda fazlaca takılmaya başlaması. Kadının yakın arkadaşları, hatunun sizi aldattığını bilse de ona yalancı şahitlik yapabilir. Şimdi nerede okuduğumu bulamadım ama bir elemanın karısınının arkadaşı, kadın diğer erkek ile dışarıda iken ikisinin daha önceden beraber çekilmiş fotoğraflarını instagramda yayınlayıp “Mervişim ile kahve keyfi” falan diye Mervişi tagliyormuş mesela. Adam Mervişi kendisi ile sansın diye.

Gelelim aldatan kadın belirtilerine :

– Normalde aldatılma paranoyası olan biri değilseniz, içgüdüleriniz sağlam belirtidir.

– Hatunu Tinder’da veya başka dating uygulamalarında görmeniz 😀

– Bazen de hatunun birden ilgiye ve sekse doyması ile size normalde olduğundan iyi davranması.

– Hatunun sizi biriyle karşılaştırıyormuş gibi konuşmaya başlaması

Yukarıdaki gibi işaretlere yaklaşımınız, ciddi bir hastalık belirtilerine yaklaşımınız gibi olmalı. Birden kilo kaybetmeye başlamanız, aynı yerde haftalarca geçmeyen ağrı, lenf bezlerinizin şişmesi sizin 100% kanser olduğunuzu göstermez ama bu konuda aktif olarak doktor kontrolü aramanızı gerektirir. Aldatılma işaretleri de böyle. Yukarıdaki bazı maddeler hariç çoğu belirti daha ciddi araştırmayı gerektirir, illa aldatıldığınızı göstermez.

Fakat bence asıl ilgi çekici konu Haydar’ın bahsettiği aldatılma paranoyası. Eğer aldatılmayı paranoya yaparsanız kendi kendini gerçekleştiren kehanet moduna girersiniz :

– Duygusal olarak zayıflarsınız ve kadının aldatıp aldatmadığını kafanıza takmanız onu zihin merkezinize almanıza neden olur.

– Kadını bir kez zihin merkezinize koydunuz mu kadın bunu hemen algılar ve sizden soğumaya başlar.

– Terk edilirsiniz ya da aldatılırsınız.

Aldatılma ihtimalinin sıfır olduğu bir ilişki yok maalesef. Siz daha maskülen olursanız ve kadınınız hipergamisine dizgin vurabilen biriyse ihtimali azalır ama sıfır olmaz. Aldatan kadını silebildiğiniz sürece aldatılmanın kendisini o kadar takmayın. Bu lafım özellikle evli olmayan erkeklere. Evli erkekler aldatan kadını öyle kolay silemez (duygusal olarak kolay silebilir belki ama boşanmasıdır, nafakasıdır, çocuklardır silmek öyle ha deyince olan bir şey değil). Ama uzun süreli ilişkide iseniz ve aldatılma paranoyası geliştirdi iseniz, o kızın artık yoldaşınızdan ziyade zihin merkezinizi işgal eden bir tanrıça, sizin de oneitis hastası olmanız muhtemel. Bakın bu aldatılmaktan kötüdür.

Son olarak şunu unutmayın : aldatma olayında aldatan taraf suçludur. NOKTA. Erkek aldatıyorsa erkek suçludur, kadın aldatıyorsa kadın. Toplum gerçi aldatma olayında erkeği suçlamaya hazır ama kadın aldattığında birçok kadın ve ruhu kadın erkek çıkıp erkeği “kim bilir ne yaptın da seni aldattı” diye suçlayacak ya da “eğer tatmin olsa idi neden aldatsın, demek ki sen onu tatmin edemedin” diye goy goy yapacaktır. Bu farelerin hepsine siktir çekin.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

103 thoughts on “Aldatan kadın belirtileri”

 1. Bu yazi beni anlatmis.birkac yil önce evliligimi bu yüzden bitirmistim.sonra pick up..red pill ne varsa aldim..şu an sadece tabak çeviriyorum…azalan sex.. uyurken telefonu yastigin altina saklamalar.surekli dırdır..hakaretler….velhasil telini gece uyurken aldim WhatsApp kopyalayıp takip ettim.erkeklerle yazismalarinin resmini çekip babasina aradim.al kızını hayatimdan siktir olup gidin dedim..utanmadan sen ilgisizdin o yuzden ilgi aradım disarda dedi ve para istedi.mahkemede kanıtların hepsini sunacagimi söyledim..tek celsede tek kurus vermeden bosandim..
  Bu bir travma arkadaslar..erkek için cidden zor..ama hayatta en önemli seyin kendiniz oldugunu.. heleki kadınlarin aslinda bir melek olmadığını anladıginizda atlatmak daha kolay oluyor..eskiden beden gözlem yetenegi olan biriydim..aldatmadan sonra bu konuda daha yetkin oldum…69 kiloydum.80 kiloya ciktim..eh vucutta yaptik biraz.. yani aldatilmak herkesin basina gelebilir.kisisel algılama ve aldatan kisiyi hayatindan siktir ett..

  1. Benzer şeyleri yaşamışız. Ben de mesajlaşma aşamasında bir şekilde yakaladım işin kötüsü çocuk da vardı. Ama çocuğun velayetini de aldım tek kuruş da vermedim. Şimdi kafamı dinliyorum valla ruh sağlığım düzeldi. Çocuk için bir açıdan kötü gibi oldu ama inanın eskisinden daha fazla ilgilenmek zorunda kalıyor çocukla. Ben de haftasonları alıp ilgileniyorum.

   1. İkinize de geçmiş olsun. Sonunda ikiniz de hayatın iplerini geri alıp, mutlu bir yaşama kavuşmuşsunuz fakat tabii ki kaç yıl kaybettiniz, neler yaşadınız onu sadece siz bilirsiniz.

    r/RedPill’de ve burada sizin gibi evlilik mağdurlarının yaşadıklarını yazıya dökmesi gençlerin yaşadıklarınızı yaşamadan dersler çıkarmasını sağlıyor. Ne kadar teşekkür etsek azdır.

 2. Bir Sevgili İle Sekse Gitmeden Önce Kadının Bizimle Seks Yapacağını Nasıl Anlarız? Yani O Yeşil Işıklar Nedir? Hani Şu Davranışta Bulundu Bizde Ampul Yansın Hemen

  1. Önceden bileyim de belirsizliğin stresine veya ileri gidersem yiyeceğim reddin ağırlığına maruz kalmayayım kolaycılığı bu. Kızı bir aşamaya çıkarır sonrakine yürür bakarsın. Kino – el tutma – sarılma – öpücük -seks gibi.

 3. Mahmut abi, bir kıza whatsapptan mesaj atıyorsun. Sen mesaj atar atmaz kız çevrimiçi oluyor ama mesajını okumayıp 5 dk çevrimiçi oluyorsa bu olayı nasıl yorumlarsın? Ya da mesaj atıyorsun, sürekli whatsappta oluyor cevap vermiyor ama gece yatmadan önce senin mesajına cevap veriyorsa?

 4. Mahmut abi teşekkür ediyorum, gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. Ki aslında her durumun hem iyi, hem kötü olabileceğini de öğretti bana. Bu durum için, aldatılmam hoş olmadı. Gerçekten üzebildi beni, ama iyi tarafından baktığımda ise, burada gerçekten bizleri kendimize kavuşturacak içeriklerin olduğunu, bunları sadece okumak değil gerçekten hayata geçirmenin çok daha iyi olduğunu, olması gerekenin bu olduğunu GERÇEKTEN anlayabilmem için bu olayı yaşamam gerekti. Umarım diğer arkadaşlar müsibet yerine nasihat ile doğru yola erişirler.

 5. Seni kıskandırabilecek birinin başkasıyla düzüşmesi çok olası. Aldatmanın kurallarını kadınlar koyar, muhtaç bir erkek ise bunlara uyar. Gerçekçi olun, akılla delirmiş pantolon giyen araba kullanan maymunlardan pek de bir farkımız yok.

  Aldatıldım ve Aldattım.
  Zaten buraları keşfeden, google abimize soran insanların aldatılmış/yamuk yemiş erkeklerden veya sadece iletişim becerilerini geliştirmek isteyen insanlardan oluştuğundan eminim.

  Eskiden olsa aldatılmamı bana yapılan bir haksızlık, aldatmam için ise karşının bana saygısızlığını veyahut ilgisizliğin sonucu diye isimlendirirdim. Fakat zamanla aldatmaya dair kuralları tamamen kadınlar koyduğu için şuan aldatmak denilen şeyin beni bağlamadığı bilincindeyim, neden mi? Belki belirti arayan birine çözüm olmayacağım tam olarak fakat buyrun.

  Bir kadının beni kıskandırabilecek bişeyleri varsa gidip elemanın biriyle takışması bana koyuyorsa çünkü bunun yegane sebebi benimdir. Neden böyle derseniz.. Modern ilişkilerin ciddi boyutta bir yalan ve roleplay olayıdır.

  Aldatma denilen şeyin sınırlarını kadınlar koymuştur. Erkekler ise kabullenmiştir çünkü öteki türlü ihtimali düşünüp acı gerçekle yüzleşmeye genelde kimsenin hayaları yetmeme durumunda kalıyor. Bu sınırlar neler diyor isen, Erkek için flört ve fiziksel temastır. Bu kadardır çünkü bunlar tatlı sınırlardır.

  Mesela fitness’a yeni gelen kızı beğenmen, okulda/işyerinde ateşini isteyen kızla göğsündeki dövmeyi beğendiğini dile getirerek flört sınırlarını koruyarak girdiğin muhabbet çok olası şeyler. Arzuladığın şeyleri kadınlar da arzuluyor ama bunu asla kabullenmek istemiyorsun.

  Çünkü bu peri masalına inandırıp akli dengeni koruyorsun, çünkü insansın çünkü erkeksin. Omzunda dünyanın bütün yükleri var, iş bulmazsan, okul okumazsan, diksiyonun iyi olmazsa, x modasına uymazsın, z arabasına binmezsen, ybin lira kazanmazsan, w evinde oturmazsan başarısız olacaksın ve bunlar yetmezmiş gibi ideal bir eşin olacak aile kuracaksın güzel bir aşk hikayesinin altında şekillenecek bir çocuğa hayat vereceksiniz.

  Devir enformasyon devri iletişim devri. Teknoloji devrimi sayesinde o kadar fazla biliyoruz ki artık bilmemezlikten gelmek istiyoruz, Eşin/Sevgilin başkasını arzulamasın istiyorsun ama arzuluyor kardeşim, hatta bazen başı dönerek arzuluyor, bazen arkasına geçip kafasını yastığa bastırdığın esnada nefes nefeseyken bile senin en yakın arkadaşını düşünüyor. Bu akşam bara kızlarla giderken özellikle o v yakalıyı giyecek göğüsünü daha patlıyor göstersin diye, çakmağı olmasına rağmen işyerinde özellikle o adamdan çakmak isteyecek ve fitnessta özellikle squatı şu 1.90lık elmacık kemiği ve çene elemanın önünde yapacak, sırf etkileyip etkilemediğini bilse bile yeter. Çünkü bunların hepsini sen de yapıyorsun fakat o yaptığında çok tuhafmış gibi geliyor bundan üzülmeye daha meyilli oluyoruz. Peri masalından uyanın kardeşim. Kimsenin seni kıskandırıp başına bişey kakmasına izin verme, bünyeni kıskanma denilen özgüvensizlikten arındır, taş yerinde ağırdır. Bir kadını aldatırsan kadın seni affedebilir fakat hayatı cehennem eder, olmadık şeyleri söyleyip seni ayakları altına alır. Nerden mi biliyorum, sence kardeşim? Fakat o seni aldatırsa ağzına sıçar yollarsın belki döversin-asla sizden güçsüz birine şiddet göstermenizi tavsiye etmiyorum- belki iki dokunma sarılma öpme derken seks yaparak yine seni senden alır. Bu adaletsizce gelmiyor mu sence de?.

  Kadının cilve yapan kıskanan taraf olduğunu kabullenmek veya trip atmaya doğuştan hakkı olan taraf olduğunu düşünüyorsanız 4. dalga feministi olmaya yaklaşıyorsunuz onlar teoride reddeder de pratikte böyledirler. Aldatmak isterse zaten bunu anında yapabilecektir. İlgiye açtır ve bu açlığı bir aldatma diye göremezsiniz genelde. Başka kadınlar için süsleniyordur veya kendi iyi hissediyordur kesin. Fitnessta burağın önünde domalması yapması ondan değil misal. Yüzeysel inceleyecek olursak bir söz vardır “kadınlar istediği erkeği, Erkekler sikebildiği kadını siker”diye. Tamamen katılmasam da doğruluk payı var. Çünkü bizim üstümüzde daima sıkı durmaya dair roller biçilmiş. Erkek striptizcilere bile itfayeci, polis , pilot şapkaları giydiriyorlar. Çünkü istersen striptizci ol, yine de o kadını tahrik etmek için statü sahibi olduğunu bilmeli. Kadınlar bazen iri sikli biri tarafından yarın yok gibi sikilmek yerine bi ferrarinin içinde sakso çekmekten daha da zevk alır.

  Gerçeğin farkına varın, aldatılmaktan korkuyorsanız muhtemelen aldatılacaksınız veya aldatılıyorsunuz . Fakat istediğiniz şeyin ne olduğunu kabullenin önce. Siz bilmeden tren yapabilir, araştırmazsanız ömür boyu mutlu yaşarsınız. O sizi sömürür bi yandan milletinkini somurur. Siz ise bilmemek mutluluktur dersiniz. Fikriniz bu olabilir, buysa mutluluk duyarım hatta yengeyle tanışmak isteyecek çok ahbabım vardır. Yok ama diyorsanız hayır bana lazım olan şey aldattığını gerçekten ortaya çıkaracak şeyler, mahmut abimiz çok güzel değinmiş, paranoyaksınız ve bunu besliyorsunuz böyle yaptıkça, şu sandalyeden kalkmak nasip olmasın beyler gerçekten söylüyorum yaşadım bunları, YOU diye bir dizi var netflixte, oradaki eleman gibiydim artık bildiğin hatunu stalklamaktan. Daha çok redpill okuyun, Mgtow’ci olun demiyorum ama biraz araştırın derim. Sosyal psikoloji, iletişim, ilişki psikolojisine dair kitaplar okuyun makaleler okuyun. Paranoyanızı iyiye kullanıp kendinizi geliştirin. Erkeksin sen kardeşim, babanın tarlaları olsa yarın biter, bu tip şeyleri kafaya takmak sizi kalitesiz yapmaz fakat kalitesiz hissettirir, kimse böyle hissetmeyi haketmez.

  Kadın da aldatır, erkek de aldatır. İlgi için olsun, cinsel haz adına olsun aldatır. Sizi alıp başkasına tercih eder, başkasını size tercih edebileceği gibi. Edilgen olmayın

  Sayfayı keşfedeli bi kaç ay oldu, epey ufkumu açtı. Zaten arada kendimce biriktirdiğim yazılarım vardı, şekillenmesinde güzel rol oynayan bir kaynak olduğundan ben de fikrimi belirtmekten geri durmayayım dedim. Mahmut abim selamlar

  1. yazık aldatılmayı normal göstermeye çalışmışsın

   sen de seni aldatan kadında yazdığın gibi pantolonlu bir maymundan farksızsınız

  2. Kadınlara çok fazla güç biçiyorsunuz. Aldatmanın sınırlarını nasıl kadınlar koymuşmuş? Elindeki kaybedeceği şeyi yüksek tutup aldatmanın sınırlarını koyamayan aciz erkeğin tabii aldatılması kadının insafındadır. O sınırlar aşılmaz diye bir kaide yok ama sınırları erkek de koyar.

   Amı var ve güzel o zaman ilişkinin isterse amına koyar vs … Mavi haplının kadını tanrıçalaştırmasından kaçan bazı adamların düştüğü ve pratikte tanrıçalaştırma olan düşünceler.

  3. Ya nerden tutsam elimde kalıyo bomboş saçma sapan bi yazı olmuş kardeşim. Sen okuya okuya çıldırmışsın sanırım.

 6. Yakın bir zamanda ilişkimi bitirdim. Sebebi ise kız arkadaşıma yürüyen bir çocuktu. Çocuk tam bir zengin züppe, tanışıklığım var. Kızla daha flört iken çocuk benden haberi olmadığından instagramdan kıza iş atmış, kız instagram mesajlarını gösterirken gördüm. Hikayesine ateş atmıştı kızın, kız da bir şey yazmamış. Çocuğu takipten çıkartmasını istedim, çıkarttı. Bir daha yazarsa engelle dedim tamam dedi. Aradan 1-1.5 ay geçti, kızla güzel bir buluşma sonrası evlere dağıldık, bir kaç sevgi mesajı yazdı sonrasında bir ss attı. Instagram ss iydi, çocuk buna tekrar ateş atmış. ”Bak en sevdiğin kankin yine mesaj attı” diye bana atıyor. Bu sefer kız da cevap vermiş bu arada, gülücük atmış, çocuk ”Bu makyajsız halin demek, maşallah o zaman” gibisinden yürümeler yapmış, kız da teşekkür etmiş. Engelle o zaman dedim, pek oralı olmadı, şakaya vurdu ben de ”Boş yapma beni şu çocukla da muhattap etme, engelle şunu” dedim. ”Tamammm” şeklinde bir cevap verdi. Ben tabi pimpiriklendim, şöyle söyleyeyim benim bu kızla çıkma sebebim kızın tam ilişki materyali özelliklere sahip olmasıydı, tecrübelerimden yola çıkarak sevgili olmaya karar vermiştim fakat sevgili olduktan beri yaklaşık 10-12 kez rüyamda bu kızın beni terkettiğini, aldattığını vesaire gördüm. Normalde bu tür şeyler hissetmem fakat ortada bir şey yokken bile bunları görüyordum. Daha sonra bir arkadaşımdan rica ettim, instagramına bakmasını söyledim engellemiş mi engellememiş mi diye, engellememiş. Aksine, onu geri takip etmiş. Yanımdayken takipten çıkmıştı, sonra geri takip etmesi bende herşeyi bitirdi. Ona bunu söyledim, çocuk beni yemez sadece haberin olsun diye attım sana ss i dedi. Arkadaşlar bu çok büyük bir kırmızı alarmdır, kız bende tam bir ilişki materyali idi, oyunu çok düzgün oynamıştım fakat buna yapabileceğiniz bir şey yok. Kız potansiyel bir aldatıcı. Korktuğumun gerçekleşmiş veya gerçekleşecek olduğunu görmek sağlam bir öfke ve mide bulantısı verdi o an, içimin rahat etmesi için tabiri caizse siktir çektim, daha sonra yazdıklarına da görüldü attım ve hayatıma devam ediyorum. Bir insan ne kadar ilişki materyali olursa olsun, bu tür kırmızı alarmlar herşeyi çöpe atmak için yeterli. Siz siz olun, bu tür testlere tabi tutmadan ve gözlem yapmadan flört-sevgililik aşamasına çıkarmayın kimseyi. Çıkardıysanız da bitirmekten korkmayın.

  1. Kız bu olay hariç ilişki materyali diyemezsin. Hatun ya ilişki materyali değilmiş ya da bu opsiyonu kapamayı gerek görmemiş. Her ne olursa olsun hatundan kurtulduğun iyi olmuş.

   Bence hatun ilişki materyali değil zira en büyük kırmızı alarm hatunun elemanı silmemesi değil, ”Bak en sevdiğin kankin yine mesaj attı” diye seni ateşlemeye çalışması. Böyle aptallar başını belaya sokar ve başını belaya sokmaya zerre değmezler.

   1. En sevdiğin kankin ne amk !?!?
    Taşak geçiyor aklı sıra
    Başlarda “ne yapmaya çalışıyor bu low ıq ” diye düşünürdüm sonra sırf umursamadı ve tersini yaptı diye senin yaptığını yapardım

    Kurtulduğuna sevindim bu kızdan

    Mahmut Abi de farketmiş , bu kızın böyle saçma davranması bile ilişki materyali olmasını gölgeler .zaten ateşlemeye çalışması da cabası !!
    Opsiyonunu kapatmamak da çok genel bir tavır gördüğüm kadarıyla

    Kıza görüldü atarak terk etmek de güzel tavır 👍🏻 beğendim !
    seks sonrası da siktiri çekebilirdin

    Saygısızlığa tolere asla yok !!!

    1. Tabak ve türevlerini nextlerken görüldüde bırakıp hep bunu yaparım
     Kızların ilişki konusunda erkeklere göre daha ince hesaplı bir iç dünyası var.
     Siklemez soğuk NEXTlerin anlamını gayet iyi biliyorlar..
     egoları feci kırılır 👍🏻

 7. Fiziksel olmasa bile başka bir erkeği beğenen bir kız için de “potansiyel aldatılma” kategorisinde değerlendirmeli miyiz?
  Fiziksel olarak bir ilişkisi olmadığı varsayımıyla düşünürsek, bu konuda, sadece düşüncesinde başka birini hayal etmesi, nadiren de olsa başka bir erkeğin iyi özelliklerinden, başka bir erkeğin eşine nasıl iyi davrandığından….vs dile getirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz Mahmut Bey?

   1. Başka erkeklerin eşlerini evlerine bıraktığını, benim ise onu evine bırakmadığımı (çok az bırakmışlığım var), kötü hava koşullarında kızın eve nasıl gittiğini merak etmiyor olmamı, başkalarının ise eşlerini arayıp sorduğunu, benim sormadığım gibi bu tarz diğer erkeklerin kibarlıkları ile beni kıyaslaması.
    Arabam yok, kızı eve bırakıp vakit kaybetmek istemiyorum. Aramama nedenim ise merak etmemem, yani kendi hayatıma odaklanmak istiyorum.
    Sonuç olarak kızın kıyaslamaları yapması, ileride aldatma ihtimalini kuvvetlendiriyor mu?

    1. Tek başına hayır. Sen bunlara kanar başka erkeklerin yaptıklarını yapmaya başlarsan evet. Bir de spesifik bir erkekten bir süre över şekilde bahsedip birden bahsetmeyi bırakırsa orda dikkatli olun.

     Bu tür dırdır sonucu aldatılacağı veya kızı kaybedeceği korkusu mavi haplıya aldatılmasına ve kızı “kaybetmesine” giden şeyler yaptırır.

     Bu arada hem eşim diyorsun hem evine bırakmaktan bahsediyorsun? Eğer bu tür dırdır çoksa ve evli değilsen bence bir süre sonra çekilecek çile değil.

     Unutmayın dırdır bir yerden sonra duygusal şiddettir ve bir kadın nasıl fiziksel şiddeti çekmek zorunda değilse siz de duygusal şiddeti çekmek zorunda değilsiniz.

     1. Sürekli olmasa da bir şeye kızdığında dile getiriyor. Yaptığım hata ise susmak. Dinliyorum sadece, ne dersem deyim nasılsa mantıklı düşünmeyecek, duygu, değer, ilgi…vs den bahsedecek. Sonra da unutuyorum, uzun sürmüyor. O da bir süre sonra normale dönüyor, bazen özür diliyor.
      Aslında sizin bu “aldatan kadın belirtileri” yazınızdaki son madde “Hatunun sizi biriyle karşılaştırıyormuş gibi konuşmaya başlaması” kafamda ampulleri yaktı. “Gibi” hariç, birebir karşılaştırıyor beni.
      Bu arada, kız sevgilim. “Eş” dediğim şahıs ise, kızın bahsettiği kişinin eşi, yani beni kıyasladığı kişilerin eşlerine yaptıkları iyilikler. Eve bırakma olayı ise kızın arkadaşlarının sevgilisini eve bırakmaları. Tek bir kişiden ziyade bir kaç erkekle (evli olan, sevgilisi olan) işine geldiği gibi kıyaslamalar yapıyor.
      Son olarak çok teşekkür ederim hocam, değerli bilgilerinizi paylaştığınız ve sorularımızı cevapladığınız için.

     2. Dırdır shit testtir. Susmak da olur dalga geçmek de. Kavga ya da sinirlenme ise shit testten kalmaktır.

      Yazıda başkasından bahsetmek genelde tekil olarak başkasından söz etmek anlamında. Sadece Aykut ile karşılaştırması mesela. Aykutun Nalana nasıl davrandığı değil.

 8. Uzun zamandır bende bu paranoyaklıklar devam ediyor ve şu sıralar iyice arttı. Bu şüphe zamanla sahiplenme seviyemi de arttırdı. Şimdi en küçük şeyde paranoyak gibi tepkiler veriyorum. Olmadık yerde sinirleniyorum. Böyle bir durumda kızı bırakmanın daha iyi olucağını düşünüp ayrılmıştım. Bu seferde yeni bir erkekle konuşması bile beni sinirlendirdiği için geri döndüm. Kısacası saçma sapan bir durumdayım ne önerirsin Mahmut abi?

  1. Spesifik bir kız için bu seviyede paranoyaya düşüyorsan bırakman en kestirme ve geçerli çözüm ama bıraktın mı da bırakacaksın. Eğer genel olarak böyle isen kızı bırakman çözüm değil. Sadece bu kıza mı böyle?

   1. Genel olarak böyle değilim. Bu kızdan ayrıldığım dönem iki tane daha kızla birlikte oldum ama hiçbiri bunun hazzını vermedi. Ve çoğu ilkimi bu kızla olan uzun ilişkimde yaşadım. Bu ayrıntılar da beni bu konuma taşımış olabilir.

    Paranoyaklığımın artmasına en çok sebep olan şeylerden birisi de bu sitedeki menstrual döngü yazılarını okumamdı. Doğru davranışları göstermezsem aldatılma ihtimalimin yükseldiği yazıyordu ve olayı tamamen kavrayamadığım için kendi hareketlerimi sorgulamaya başladım ve sonuç beni bu noktaya getirdi.

    Düşününce beni en çok yoran şey bu konularda oluşan belirsizlik. Aldatılsam ne yapmam gerektiğini bildiğim için çabuk atlatabilirim gibi geliyor. Ama bu tarz bilgi yetersizliklerinde kafamı zorlayan ”acaba doğru olanı mı yapıyorum” tarzı düşünceler beni paranoyak da yapıyor, stresli de, korkak da.

   2. Peki mahmut abi spesifik bir kızda değilde her gelende böyle oluyorsa sıkıntı nedir?1 kez aldatıldım ama ondan öncekilerde de sonrakilerde de durum böyleydi.

 9. Kadıköy’ de beraber daygame yapacak wing arayan vatandaş. Daygame saha raporları hariç attıkların hunharca siliniyor. 1000 kere at bin kere silinecek. Spam robotuyla atışman senin için vakit kaybı.

 10. Bu konu özelinde bir durumu anlatmak istiyorum.
  Hayatın hemen hemen her alanında bazı anlarda insanın içinde bir şeyler frenlenir. Yani bir ortamdasındır. Tam konuşacakken içinden bir şey “Lan oğlum konuşma, sus!” der. Sen yine de konuşur ve pişman olursun.
  Bazı işleri yapmaya başlamadan önce “Oğlum yapma, çok tehlikeli.” der içindeki şey. Yaparsın, pişman olursun. Bu bahsettiğim durum nadir anlarda olan bir şey. Sanki evrimsel bir miras gibi. Bende şaşmadı, ne zaman o sesin dikine gittiysem pişman oldum. Uyduğumda da zararlı çıktığım bir durum oluşmadı.
  Kız arkadaşınızla ilgili de -paranoyak değilseniz- içten gelen “Oğlum, durumlar iyi değil.” mesajı varsa durumlar gerçekten de iyi değildir.
  Bu iç’in frenlemesi olayını bir ara Sir Tristan ile de konuşmuştum. Kendisinin cevabı beni pek tatmin etmemişti. Bilimsel açıdan bir açıklaması varsa yazsanız iyi olur. Benzer durumları yaşayan arkadaşlar varsa deneyimlerini aktarabilirler.

 11. Mahmut abi benim uzun sureli düşündüğüm bir kız arkadaşım var. Geçmişini bana tüm gerçekliğiyle anlattı. Başkaları ile birlikte olduğunu birini 5 yıl sevdiğini falan. Instagram fotoğraf atmadan önce bana soruyor. Geç saatte eskiden kalmasına rağmen artık kalmıyor. Şunla konuş ma değince konuşmuyor. Ama bana ısrarla bakireyim dedi. Maalesef cinsel iliskimizde bakire olmadığını öğrenmiş oldum. Şimdi sizce ne yapmalıyım ?

  1. Şimdi bekaret yazısında yazdım kadın 20lerinde bekaretini kaybetmiş, uzun dönemli 3- 5 ilişkisi olmuş çok önemli değil. En son black label logicte bir araştırma yayınlandı, 2 – 3 ilişkisi olmuş hatun hiç ilişkisi olmamışa göre daha fazla sağlam kazık (ama sonrasında sağlamlık hızla azalıyor). Gençliğimi yaşayamadım dinamiği muhtemelen.

   Amma velakin kız sana yalan söylemiş, acaba başka hangi konularda yalan söyledi? Bu devirde bekaret istediğinizi ya da kadının geçmişinin sizin için önemli olduğunu reklam etmeyin. Kırmızı hapı konuşmanın zararları işte. Kızlar aptal değil, bu adamı istiyorum ama adam geçmişimi kabul edemeyecek diye düşündüğünde hatun ne yapacak sanıyorsunuz? Geçmişi hakkında yalan söyleyecek. Ben mesela bu konuda acayip liberal bilinirim. Hem çevremde hem de beraber olduğum kadınlar tarafından. Yalan söylemeye gerek yok, konuya girmeyin yeter.

   Neyse yalan söylemesi kırmızı alarm. Tek kırmızı alarmın sana yaptıracağı dikkatli olmak. En az 18 – 20 ay çıkmadan evlenme. Başka falsosu var mı araştır. Çaktırmadan eskiden tanıdığı birini bulabilirsen konuş. Sosyal medyayı eşele. Stalking yeni tanıştığınız kızı takip amacıyla yapıldığında aptalcadır ama bir kızı derecelendirmek için işe yarar bir şeydir.

   Yaşlar kaç?

   1. Benim yaşım 24 onun 23. Şimdi bu kız dans etmeyi çok seviyor abi yıllardır böyle ve Instagram hep atardı ama yıllardır böyle. Biz sevgili olduktan sonra atmamaya başladı bende sordum ki zaten atma diyecektim, ben zaten veda ettim dansa senin için dedi eski erkek arkadaşım bile bu konuda dinlemezdim dedi. Doğrudan söylüyor eskiden takip ederdim. Ailesinden çok korkuyor birde. Seni tanistiracam diyor. 5 senelik ilişkisi olaylı bitmiş ailesi bir daha istemiyor. Şimdi beni erkek kardeşiyle tanıştıracak.

    1. Ben nedense sizi min 27 diye düşünmüştüm. Kız 5 sene ilişki yaşamış deyince.

     Ne kadar berabersiniz bilmem de az önce BenLarka yazdığımı yiyeceğim. Bu yaşta çok mühim değil neden takılmıyorsun? Muhtemelen bu kızla evlenmeyeceksin değil mi?

     Öncelikle bir önceki ile neden olaylı bitmiş bir aslını öğren. Kız hiç aldatmış mı mesela? Bunun acelesi yok çaktırmadan öğrenmeye bak.

     En az 6 ay çıkmadan uzun süreli düşünme. Kızla kaç ay oldu?

     Min 18 ay idealinde 24 ay çıkmadan nişan ya da vs düşünme. Ben tutucu bir çevrede yaşamayan erkeğe 27den önce çok ciddi ilişki 33den önce evlilik tavsiye etmem.

     Ailesi ile de tanışma daha.

     Yaşın sadece 24 ve evlilik olmadan cinsel ilişkiye açıksın. Sen 27 yaşına kadar çok ciddi takılma bence. Illa tek eşli olacaksan ol ama evlenme. 3 ya da 6 sene daha evlenmeyecekken de bu kız muhtemelen karın olmayacak.

     1. Mahmut abi peki şu tek eşli olayından nasıl kurtulacağım. Sitede var mı bu konuyla ilgili bana onerebilecegin yazı ?

  2. Kanama olmadı diye bakire olmadığına kendi kendine karar verdiysen yanlış yapıyorsun. İlla ki kanlar akacak diye bir şey yok, bunu bil.

   Başka şeyler varsa, itiraf ettiyse falan bilemeyeceğim.

    1. Hehe yıllardır gülerim buna nerden aklına geldi Mahmut özelllikle eski eşimle ilk çıkmaya başladığımız zamanlar sevişme öncesi repliğimizdi

  3. Evlilik düşünmediğin kızın bekareti neden ilgilendiriyor ki seni ?
   “Ben çok seviyorum abii…üzülüyorum onun geçmişte yaşadıkları aklıma gelince “ diyorsan(ki bu site okuru isen böyle düşünmezsin) gereksiz kasıyorsun.

   Ortaokul – liseden – üniversiteden itibaren Her çeşit ilişkisi tecrübeleri olabilir sorgulamaya girersen odak noktanı değiştiremeyeceğin geçmişe>> yani dolayısıyla kızı ODAK NOKTAN yapacaksın.İyice frameyi dağıtacaksın
   Seks konusunda türlü nevrotizme uğrayacaksın Sonra kız oral seks yaparken “dikkat et ağzıma fışkırmasın” diyince “””noluyo amk ?!!2727/₺:&:&” diyeceksin

   Ayrıca tam tersi
   Evlilik için soruyorsan Tecrübesi olan abiler gerekli bilgiyi verir

   1. Mahmut abi benim uzun sureli düşündüğüm bir kız arkadaşım var diye başlayan adama Evlilik düşünmediğin kızın bekareti neden ilgilendiriyor ki seni ? diye yorum atmak? Çok zeka dolu hareketler bunlar.

    1. Uzun süreli ilişki illa evlilik ile mi sonuçlanmalı anlamadım hocam

     Min 6 ay – 1 yıllık plan olarak düşünmüştüm uzun ilişkiyi

     Keşke evlilik diye okusaydım direkt 😀

     1. Kız zaten kız arkadaşı ve uzun düşünüyorum diyor. Burdan kısmetse hedefleri Marsa gitmek değil muhtemelen. Ama kızın 5 senelik ilişkisi varmış deyince yaşlarını bu kadar genç tahmin etmemiştim.

 12. Benim kız da bana ilgisizsin diyerek ayrılmıştı. Hasta yatağımdayken aşkım ben blabla (erkek) ile dışarı çıkabilir miyim diye sormuştu. Siktir git bir daha da görüşmeyelim desem de sonrasında devam etmemeliydim. Tek sebep ilgilenmememmiş. Böyle bir şey olabilir mi?

  1. Muhtemelen tek neden o değildir ama eğer hiç ilgilenmiyorsan olabilir tabii. Ilgileniyorsan da gerçi bazı hatunlar çok ilgi beklerler ve vermedin mi giderler ki bırakınız gitsinler.

   Kırmızı hapı militanca götlük olarak uygulayanların mesela ilişki yürütme şanslarını en çok düşüren şeylerden biri en ufak ilgiyi betalık diye yaftalayıp ilgisizlik kasmalarıdır. Sen bunu yaptın demiyorum ama yeri gelmişken vurgulayalım. Bazıları hiç ilgi vermezsen her kız köpeğin olur sanıyor.

   1. Mahmut abi şöyle oldu. Bu kız hep konuşkan bir tipti sonra işe başladı işe başladıktan sonra bir haller oldu konuşmamaya vs başladı. Ben de çok konuşkan bir insan değilim. Boş yapmam yani yada yerine göre öyle söyleyeyim. Baktım dediklerime karşılık vermiyor aldım karşıma konuştum. En son bana sen özgüvensizsin vs falan demeye başlayınca olay nerde başladı nerde bitti anlayamadan benimle ilgilenmiyorsun deyip terketti. Bu arada kız hb7 ve iş arkadaşları baya yavşıyormuş buna tabi ben öğreneli baya oldu ama iş işten geçti.

    1. Kadının neyi neden yaptığını anlamaktan ziyade kendine bakman daha mantıklı. Eğer özgüvensiz davrandı isen düzelt yoksa asıl ayrılma nedeni onu ilgilendirir senin derdin değil.

     Yeni iş ya da okul başlangıcında hatunların sevgililerini değiştirmeleri sık rastlanan bir şey.

     1. Abi bilmiyorum ama tek bildiğim bence götü kalktı başka bir açıklaması yok. Ben hayatımın hiçbir döneminde özgüvensiz olmadım. Belki de hipergamisini tatmin edemedim bilmiyorum kusursuzum demiyorum ama hata bende değil diye düşünüyorum. 1-2 ay falan geçti ama toparlandım sayılır. Tavsiyen var mı bu evreler için? Bu arada ilişkimiz 2 senelikti.

     2. Dediğim gibi iş veya okul geçiş dönemlerinde hatunlarda bu olabilir. Gençken birden hatunun hipergami çıtasının altına düşmek zor değil. Bir iş değişikliği yeter. Götü kalktığı dediğin o işte. Hatuna birden gelen ben daha iyisini bulabilirim hissi. Yapabilecek çok fazla şey yok. 2 ay 2 senelik ilişkiye üzülmeye yeter de artar. Tamamen geride bırak ve önüne bak.

      Bu değişim birden olmaz. Okumayı ve okuyunca da kızla konuşmak yerine şu yazıdaki gibi davranmayı öğren. Bu aşamada konuşmak pazarlıktan öte yalvarmaktır. Bu sana ders olsun bunu bir daha yapma.

 13. Ayrıca 27 yaşında ondan küçük olduğumu ve zengin olmadığımı biliyor. Sevişmeler benim azıcık bir ısrarımla gerçekleşiyordu. Kendinin bana karşı cinsel bir atılımı hiç olmadı. Daha çok romantiklik istediğini bikaç kere söyledi. Dediğim gibi anlayamadığım bir konu.

 14. Aynısı benim başıma da geldi ve ilk seks olayına baktım. Tabii ben saf çocuk sürekli sevişiyoruz diye zannettim mi ya bu benim onu kullandığımı düşünüyor galiba ondan bir süre yapmak istemiyor. Ben nerden bileyim başkasıyla flörtleştiğini? Bir kadın erkeği artık memnun etmek istemiyorsa ya o erkek erkek değildir ya da başkası vardır. Onurlu bir insan aldatmadan ayrılır, onursuz sürtükler ise aldatırlar. Neyse, benim söyleyeceğim şey seksin aldatmada ciddi anlamda çok büyük bir rol oynaması. Kendisini ihanet ediyormuş gibi hisseden bu orospular SOLİTARY MAN dinlediğiniz zaman da kendisini rahatsız hisseder.

 15. kız sizi aldatacaksa aldatır, ruhunuz duymaz. Cem yılmaz’ın skecini hatırlayın. Kız hayatı boyunca master seviyede yalan söylemeye alışmış. Kıvrak zekasıyla sizi uzun süre uyutması gayet olasıdır.

  Özetle kıskanclık yaparak aldatmayı engelleyebileceğini sanan erkek bildiğin salaktır.

  Kıskançlık yaptığını gösteren ve arıza çıkaran erkek daha da salaktır.

  Niye söyleyeyim.

  Diyelim ki hanım kızın etrafında uydu erkekler ya da popüler tabiriyle meriçler var

  Bu elemanlar zaten kızla birlikte olabilmek için fırsat kolluyorlar. Kızın kaşını kaldırması zaten yeterli. Kız bunu yapmıyorsa mevcut sevgilisi bir çok açıdan daha iyi demektir.

  Mevcut sevgilisinden bariz daha iyi bir seçenek ortaya çıkar ve kadına ilgisini belli ederse ve net bir upgrade – yükseltme olanağı sunarsa kız zaten aldatmakla ugrasmayacak direk mevcut sevgiliyi terk edip diğerine gitmek için çalışacaktır. Bu noktada aldatma olma ihtimali düşük – zira kadın aldattığı takdirde yeni sevgilisinin “aldatan kadın” olarak kendisini yaftalamasına sebep olacak ve bu uzun süreli ilişki ihtimalini düşürecek – pirince giderken bulgurdan olacaktır.

  Aldatma çoğunlukla sadece belli açılardan mevcut sevgiliden daha iyi bir seçenek çıktığında – ancak uzun vadeli bir değişiklik çok da pragmatik olmadığında ortaya çıkan bir davranıştır (istisnalar hep var atlamayın hemen). Örnek sixpack’li spor hocasıyla bir gece geçirmek mevcut kariyer adamı hafif göbekli ama genel olarak fit ve iyi görünen sevgiliyi kocayı değiştirmek için yeterli bir sebep değildir.

  Geri dönelim kıskançlığa..

  Erkek en ufak şeyi kafasına takar kıskanırsa kadının aklına şöyle bir düşünce düşer (karpuz kabugu) :

  “Bu adam X’i Y’yi kıskanıyor ama bu lavuklar öyle matah şeyler değil. Peki bu adam bunları niye kıskanıyor?

  Demek ki benim göremediğim bir zayıflık -bir arıza var ki, kendini tehdit edilmiş hissediyor. Demek ki bu adam benim sandığım kadar yüksek statülü (bir çok açıdan diğer erkeklerden daha iyi) değil. Acaba vaktimi dışarıdan bir çok açıdan iyi görünen ama içeriden güvensiz ve zayıf bir erkekle mi geçiriyorum?”

  Ya erkekler… Kızın facebookuna instagramına gelen her like’a arıza çıkarırsanız hatun kişinin kafasından geçen düşünce budur işte. Sonra düşünürsünüz niye ilişkinin başında durmak bilmeyen sabah blowjobları artık olmuyor diye. Hep bu ve bunun gibi aslında ne kadar özgüvensiz oldugunuzu gösteren ufak işaretler yüzünden.

  Ilişkinin başında kız seni hayalgücünü ve ümitlerini kullanarak belli bir senaryoya oturtuyor. Kafasında bir “erkek” modeli var yani seni gördüğü zaman.

  Zaman içerisinde sen böyle falsolar verdikçe kafasındaki resim yavaş yavaş yırtılmaya ve bozulmaya başlıyor. O yüzden zayıflık göstermemeye – hatta daha doğrusu zayıf olmamaya çalışmanız lazım.

  [adToAppearHere]

  Ne var yani etrafında meriçler varsa? Meriçleri istese meriçlerle olur.

  Gerçekten meriçlerden birisi isterse zaten tutamazsın .

  Seni ve meriçleri ipe dizecek bir erkek cıkar gelirse yine tutamazsın.

  Bir de olaya şu açıdan bakman lazım – etrafında meriçler varsa demek ki hatun gayet güzel.

  Eh şahsen ben de başkasının yataga atmak istemediği bir kadını istemem.

  Etrafında meriçler olması bir nevi benim kendi statümün ispatı oluyor.

  Elbette bu kıskançlık hissiyatını kullanarak kendini onaylatmak isteyen kızlar olacaktır. Meriçleri sana karşı kullanmaya çalışacak tepkini ölçmeye çalışacaktır.

  Yapman gereken basit. Bu salakoların sevgilinin “kız arkadaşları” oldugunu unutma. Çünkü kızların erkek arkadaşları olmaz. Sevgilileri olur, kız arkadaşları olur.

  Sevgilisi olmayan erkek otomatikman kız arkadaşıdır. Sen de öyle gör. Ne zaman sana Demir’den, Mete’den, Berkay’dan bahsetse sen “Damla” duy, “Melis” duy, “Büşra” duy.

  Eyyorlamam bu kadar.

  1. Geldi bir tane daha femineni olduğundan fazlası gören yorum.

   kız sizi aldatacaksa aldatır, ruhunuz duymaz. Cem yılmaz’ın skecini hatırlayın. Kız hayatı boyunca master seviyede yalan söylemeye alışmış. Kıvrak zekasıyla sizi uzun süre uyutması gayet olasıdır.

   Cem Yılmazın orada dalga geçtiği mavi haplı çoğunluktan sıyrılan erkek öyle bir anlar ki! Yani kırmızı hap farkındalığın olsa da ruhun duymayabilir ama çoğunlukla anlarsın. Öyle hiç anlayamazsın falan geç bunları.

   Bu üstün tanrıçalar sizi parmağında oynatır zavallı erkekler söylemi acınacak bir söylem. Feminen mistizmi bokunun uzantısı.

 16. Bir bayan olarak çevremdeki bayanlardan gördüklerim şunlar
  1-Eğer kadın aldatıyorsa telefonu muhakkak saklıyor ya da bazı zamanlarda diğer erkeği engelliyor ki, eşi yanındayken aldattığını anlamasın.Direk engellenen mesajlara, kişilere bakın bunu yapan çok çok kadın var.
  2-Arkadaş çevresinde değişiklik ya da durduk yere çıkan hobileri varsa, ortama muhakkak bakın, bazen 2. erkek konumundaki erkek bu durumu bildiği için ses çıkarmayabilir ama sonuna kadar dikkat çekmeden araştırın bakın.
  3-sudan sebeplerle kavga çıkarıyorsa ya da sürekli kıyaslarcasına tavırlar sergiliyorsa, bedeni yanınızda ama ruhu başka yerde gibiyse dikkat edin.
  Maalesef bu tarz durumlarla karşılaşan arkadaşlarım var ve maalesef kız tanıdığım olupta bunları yapan, hatta sonunda kendini aklayıp karşı tarafı suçlu pozisyonuna getiren bile var.
  Aldatmak karakter meselesi ve ne olursa olsun affetmeyin…

 17. Biraz uzun olacak kusura bakmayın.

  Ben 22 yaşında bir gencim, 19 yaşımda görücü usulü ile evlendirildim. Karım güzel sayılır. Asgari ücretle çalışıyordum ama çalıştığım fabrika iflas ettiği için 2 haftadır işsizim. Lise mezunuyum. Evliliğimizde bir sorun var, karım sanki bana hizmet eden bir robot gibi ve ben bu durumdan inanılmaz rahatsızım. Seks konusunda sıkıntım yok istediğim zaman (adet döneminde değilse) seks yapabiliyorum, dırdırı da yok, “git bana iPhone XS Max al” gibi saçma şeyleri de yok. Ben ve ailesi hariç erkeklerle de samimi olduğuna şahit olmadım.

  Ama ben bunu kendi isteğiyle değil de ailesinin zorlamasıyla yaptığını düşünüyorum, onun da zevk almasını istiyorum. Kölem değil hayat partnerim olmasını istiyorum.

  İkinci sorun ise benim sürekli gözüm dışarıda birisi olmam, yapamıyorum sürekli içimden başka kadınlarla yatmak geliyor. Şu ana kadar kendimi tuttum ama bu düşüncemin kökünü kazımasam yuvam yıkılacak. Lütfen bana yardım edin.

  1. Asgari ücretli ve lise mezunu, 19 yaşında zoraki evlendirilen bir genç, ama yazdığı metne bak, BOUN mezununda bu kadar imla kuralları, paragraf ve noktalama düzeni yok.
   Sarıyor musun milleti acaba?

   1. Bu nasıl bir önyargı ya? Siz her lise mezunu insanı konuşamıyor mu sanıyorsunuz? Profesörler bile organ bağışı konusunda geri kafalı ve hâlâ ülkedeki eğitim düzeyinin insanı kültürleştirdiğini sanan toplumdan uzak, etiketlerle yaşayan insanlar var yazık..

  2. Sen de şu ekşide tarif edilen kadın tiplemesini arayanlardanmısın?

   Kadın yapması gerekeni yapıyormuş, nereden biliyorsun ailesinin zoruyla olduğunu, ki ailenin olumlu telkinleri varsa bu evliiğine olumlu yansır, kadın istemese zaten yapmaz, fazla vıdıvıdı yapma, bak işine, sen kendini düşünmekle yükümlüsün, zevk alıyormuş, almıyormuş bu senin sorunun değil, kendi zevkine bak, böyle köle-efendi goygoylarına da fazla takılma.

  3. aile zoruyla değil gelenek zoruyladır o. bence üzümünü ye bağını sorma. arzu temelli birliktelikte kadın zaten sana hizmet etmeyecekti. yani hem ondan olsun hem bundan isteği gerçekçi değil.

   senin kafandaki düşünceyi kazımak zor. erken evlenmişsin ve bu devirde dışarısı erken evlenenlere karşı insaflı değil. yine de dışarda kaçamak yapıp yakalanmamak mümkün. ben yapmayın desem de senin sosyo ekonomik çevrende evli olup yapmayan erkek azdır.

   Pavyon veya paralı asker yangınını dindirmez mi?

   1. Sana hizmet etmez kısmını anlamadım, hipergamisini çeken ya da halk deyimiyle, aşık olduğu adam için kadın herşeyi yapmazmı?

 18. Mahmut geçen gün haberlerde çıkan Eskişehir’deki laf atma olayı üzerine, laf atma durumlarında sence n’apılmalı? Siklenmemeli?

 19. Az önce instada bir olay yaşadım bana hatalarımı söyleyecek olan var mı:
  Kız kendisi beni ekledi.. kızı beğendim…

  Sonra aramızda şu muhabbet geçti:
  KIZ:Sen öğretmen değilsin ben öğretmen istiyorum evde kalsın o benim işlerim yoğun.
  BEN: Ooo sen evlenmeye bile geçtin. Bari ben de boşanmadan bahçedeyim. Çocuklar sende kalacak Nafaka vermem vs.
  KIZ: ben evlenmeyi düşünmüyorum
  BEN: en sevdiğim : ama sonra evlenmek için yakama yapışma…
  KIZ: çok mu oldu öyle. O kadar da yakışıklı değilsin ( evet shit test olduğunu anladım.)
  Ama linç etmeyin..
  BEN: Evet keriz kızlar çok:) (güya shit testi aşacağım)
  KIZ: kızlar heralde dış görünüşe yakışıklılığa bakmıyorlar…
  (yani o yüzdem snei tercih ediyorlar demek istedi)
  BEN: Evet bakmıyorlar. Karanlıkta yapıyoruz genelde…
  KIZ: bacaklarını kırarım böyle şeyler konuşma dedi…
  (Ben de ne yapacağımı şaşırdım.)
  Arkadaş listemden çıkardım.
  Bi baktım engellemiş 🙂

  Sizce hatam nedir?

  1. Her başarısızlıkta kendinizde hata aramak yaygın bir tutum.
   Kızın hareketleri lafları hiç normal değil
   İyi cevaplamışsın sıkıntı yok kız biraz arıza

  2. Şimdilerde sosyal medya sağolsun kızlar reddettikleri erkeklere bazen “sen kim oluyorsun da yürüyorsun aq” kafasıyla dalga geçercesine konuşuyorlar

   Büyük resmi görmek önemli
   İlk buluşma süper gitti
   Mesajlarda frame kaybı olmadı,kız seninle konşurken çok istekli konuşuyor hatta sana fotoğraf atıyor

   Amaaaaa

   2-3 kez teklif etmene rağmen buluşmaları reddetti
   Sana ilk mesajı atmıyor,hep sen başlatıyorsun konuşmaları
   Bazen sözünü kesiyor hatta umursamıyor dediklerini

   Manipülasyonu anlamanın en etkili yollarından biri de Büyük Resmi uzaktan soğuk duygusuz ve rasyonel bir biçimde incelemek
   Olay anında kızın rol yeteneğine kendini kaptırabilirsin önemli değil ama akşam düşününce “noluyor amk” dediğinde bazı sebep sonuçlarını kendine izah edebilmen gerek

   1. Gerçekten aynen öyle oluyor.
    Öyle bir an oluyor ki puzzle parçaları gibi.. ulan bu kız ne yapmağa çalışıyor.. diye düşünüyorum bi aydınlanma geliyor.

    Benlark teşekkür ederim yorum için…

   2. “2-3 kez teklif etmene rağmen buluşmaları reddetti
    Sana ilk mesajı atmıyor,hep sen başlatıyorsun konuşmaları
    Bazen sözünü kesiyor hatta umursamıyor dediklerini”

    Bunu çok çok yaşadım. Bu durumda NeXT yapmak lazım DEĞİL mi BENLARK??

    1. Kız açıkça ilgini sömürüyor eğer bu oyuna dur demezsen fazlasıyla enerji zaman kaybına mal olacak.

     Kızla tanıştın Mesajlaşmaya başladın devamında işler karşılıksız ilgi vermeye doğru ilerliyorsa ve kızdan adım gelmiyorsa Next yapman daha doğru olur.

     Kızla uzun uzun eğlenceli konuşarak ne yapmaya çalışıyorsun ki ?!
     Uydu erkeklerin yaptıklarının bir alt versiyonu bu !

     İlk buluşmada belki de saatler içinde seks yapabilen insanlar var bu dünyada .Hangi seks ki böyle uğruna saatler , boş mesajlaşmalar , çabalamalar vaad edilmiş olsun ???!!!

     Rollo Tomassinin dediği gibi aniden alevlenen bir çekimi iyice kadın manipülasyonuyla ile evire çevire örülmüş bir ağa düşmüş hale getirirsen ne anlamı kaldı ki bu işin !

     Seni oyalan kızlar işte bu tayfa.
     “Kızın etrafındaki son erkek ben değilim.Benden daha iyileri de yazıyor olabilir ona.Bu kız da eğer lezbiyen değilse erkek ilgisinden hoşlanan bir varlık.Onu buluşmalara flörte davet etme çabalarım sonuçsuz kalıyor olabilir ve benim ona yaptığım her şeyi O da Başka Erkeğe yapıyor olabilir-ki yapıyordur”

     Bunun düşüncesi bile bu tür kaynak sömürücü kızları NEXTlemek için bir SEBEP !

     Ayrıca Mahmut Abi Hazal Ana sizin döneminizde var mıydı :))

     1. Valla telefonda bunlardan 5 kişi vardı. Hepsini sildim. Hatta biri benim ilgimi sömürme kariyerine yeni başlamıştı… onu da sildim 🙂

      Ayrıca benim ona yaptığımı onun başka erkeklere yapıyor olma düşüncesi de NeXT için fazlasıyla yeterli…

      Acaba beni oyalıyor mu ilgimi sömürüyor mu düşüncesinin olduğu kişilerin hepsinin bunu yaptığını gördüm. Bi acaba varsa çok zaman kaybetmicem artık.

      Ve cidden yahu seks dediğin böyle KPSS çalışır gibi elde edilecek bişey değil 🙂 bu gerçeği içselleştiremedim gitti 🙂
      Tşkrler

     1. Ya yanılıyorsam deyip ilgimin sömürmelerine çok müsade ettim. Ama beni kaybetmekten korkmadıklarını aslında görüyordum.
      Şimdi ise dediğin gibi bu durumlarda NeXT’lemek için çok tereddüt etmicem. Tşkrlr

  3. Hatan nedir? Temel hatan bacaklarını kırarım dediğinde “ortadaki bacağı kırma da 😀” (sikim büyük temalı shittest savar) yazacağına ödleklik edip kaçma.

   Cinselliği masaya çok erken ve dolaysız koymuşsun o bir hata. Zaten sen de zamansız çıkışından sonra apışıp kalmışsın. Olaya zamansız girdiğin için benim cevabım da ters tepebilirdi. Ama o lafa ters tepki veren bir kız bacaklarını kırarım demez.Tırsıp kaçman hata.

   Shit test aşacağım diye dolaylı yoldan kıza keriz diye hakaret etmen de ters teper.

   Ama temel hatan aleti çok erken ve dolaysız masaya vurmuşsun. 90% ters teper.

  4. Bu arada yakışıklı olmalısın ki kızlar sana instagramdan çok iyi tepki veriyorlar. Zaten biraz düşünürsen o kadar da yakışıklı değilsin demek zaten yakışıklısın ama Kıvanç kadar değil demektir. Ama işte daha oyun özürlüsün, kendine güvenin yok ve kadınları çok merkeze alıyorsun. Tipinin avantajını kullanmaya bak. Bu shit testi her zaman yakışıklı olduğunun farkında olduğunu söyleyecek şekilde cevapla. Zihin jimnastiği olarak düşün bakalım bunu eğlenceli şekilde nasıl yaparsın?

   1. Cevap için teşekkürler….
    Üstteki yorumda belirttiğin durum doğru tırsıp kaçtım çünkü..

    Beni damgalar (sapık fln diye) diye korktum.

    Bu duruma da aynen dediğin gibi; erken ve dolaysız girmek sebep oldu..

    Cevaplar için tşkrler.

    Durmak Yok yola devam..

    Tespitlerinizin doğruluğu her seferinde beni şok ve mutlu ediyor :))

   2. Onayla-abart’ın haricinde, bir de reddet-abart seçeneği de yabancı Twitter sayfalarında öneriliyor. Yin geçende, “yoksay-konuyu değiştir-salağa yat” seçenekleri de söylemiş, bunların oyundaki geçerliliği nedir Mahmut abi?

  5. @KEREM

   Hatalarını söyliyim. Konuya girişi kız yapıyor ve konuşmayı kız yönlendiriyor.
   Konuşacağın konularda da dominant olup istediğin yere çek, muhabbet et.
   Cinselliğe hemen girmişsin, bence problem yok. Seksi masaya kısa sürede koyuyorsan böyle testlerin geleceğini ön görüp ona göre cinselliği aç. Testlerini geçebileceğini düşünüyorsan aç yoksa açma.
   “bacaklarını kırarım böyle şeyler konuşma dedi” Bunda hiç bir şey yok.
   Ben olsam : Tamam pambıh prenses sen nasıl istersen öyle olsun. Şimdi konuşmaya devam edebilir miyim? Şuan nefes alıp veriyorum bacaklarımı yinede kırar mısın? Diye savuştururdum biraz dalga geçerdim, sonra kendi konuşmak istediğim konuyu açar devam ederdim. Niye kızın lafı seni bu kadar afallattı? Duygusal olarak güçsüz hanım evladısın, her tarafından belli oluyor.
   Sorun kızda değil sende.

   1. Duygusal olarak zayıf olmaktan ziyade kızın olayı büyütüp başıma bela olmasından çekindim.

    Mahmut Beyin dediği gibi: 3.bacak gibi yine ciddiye almamak gibi bir tavır sergileyebilirdim ama korktum.

    Korkumun sebebi: güçsüzlükten ziyade: kızdan sapık damgası vs yemek…

    Yorum için saol

 20. Aslında Kerim iyi başlayıp sonradan yüzüne-gözüne bulaştırmış, Mahmut beyin söylediğine ben de katılıyorum, “orta bacağı kırma” anahtar kelimesi sonrasını iyi getirirsen kapıyı açabilirdi.

 21. Uzun suredir birlikte olduğumuz kadının ilgisini geri kazanmaya çalışmak gerekli midir? Kız kişisi ailemi tanıyor aileler tanışıyor ancak günlük koşuşturmacadan mıdir nedir hatunun iliskinin basindaki o ilgiden artik eser yok ya da bana öyle geliyor. Bazen tartisma esnasinda seninle sanki 40 yillik evliymisiz gibi geliyor cumlesini kurdu bir anlami olduğunu duşunmedim ilk başta ama sonrasında iki uç defa daha ayni cumle ile karsilastim bu ilgiyi geri kazanmak adina ne yapilabilir ?

 22. Bir kadın sizin yanınızda eski erkek arkadaşıyla sözde(!) arkadaşça mesajlaşıyorsa güven problemi çıkarmaz mı? Bu durumda ne yapılması doğrudur? Orda bitirmek veya ültimatom vererek ona şans tanımak mantıklı olur mu?

  1. Böyle hatunları kız arkadaşınız olarak tutmayın. Kız arkadaşınız değilse de kız arkadaşınız yapmayın.

 23. Mahmut abi merhabalar şuan ki 6 aylık sevgilimin cüzdanında eski sevgilisinin vesikalık fotoğrafını taşıdığını gördüm fakat gördüğümden haberi yok. Bana olan tavırlarında sevgisinde saygısında hiçbir problem yok.Eski sevgilisiyle ilgili flört döneminde sormadan 1-2 birşey anlattı anlatıncada kesmedim ve twitterdan göstermişti resmini ordan biliyorum o olduğunu . Fakat benim fotoğrafımı taşımazken onu taşıması beni düşüncelere sevketti.Bu konudaki yorumun nedir bu bir kırmızı alarm mıdır? eski sevgilisiyle tamamen ayrıldıklarından hatta çocuğun terk ettiğini biliyorum.Siz bu durumda ne yapardınız?

   1. Mahmut abi ben resmi aldim ordan acaba ne zaman farkedecek diye henuz 2 gün geçti birsey yok peki onun bu yaptigi hareketin anlami nedir bu arada bende sizin dediginiz şeyi düşünüyordum nextleteceğim sadece bu hareketin kizdaki mantigini merak ettim .

    1. Cüzdanda o var sen yoksun. Bu kadarı yetmez mi hala saf saf bunun mantığı ne diye soruyorsun? Nextle geç.

 24. Hocam kız arkadaşımın önceki 2 ilişkisinde de erkek arkadaşlarını aldattığını ögrendim. Kendisinin dedigine göre ayrilmak istiyormuş fakat çocuklar bi şekilde devam ettirdiği için bende ne yapayim baskalariyla konusuyordum diyor sizce bu kirmizi alarm mıdır yoksa hipergaminin doğal bir sonucu mu?
  Bunu kırmızı alarm alabilir miyiz?

  ikincisi erkek arkadaşına kızdığı öfkelendiği zaman öfkenin derecesine göre adice intikamlar aliyor ve sevgilisinin sevmedigi şeyleri yapiyormuş mesela erkeklerle içmek, başkalariyla konuşmak, erkek arkadaşı olduğunu gizlemek, başka bir erkekle öpüşmek gibi . Bu kız küçüklüğünde ciddi mada sevgi eksikliği ile büyümüş birisi bu kızı nasil degerlendiriyorsunuz bu hareketler hipergaminin sonucu mu ? Yoksa erkek arkadasinin yeterince dominant olamaması mı ? Yada başka bir sebebi var mı?

  1. Hocam kız arkadaşımın önceki 2 ilişkisinde de erkek arkadaşlarını aldattığını ögrendim. … ikincisi erkek arkadaşına kızdığı öfkelendiği zaman öfkenin derecesine göre adice intikamlar aliyor ve sevgilisinin sevmedigi şeyleri yapiyormuş mesela erkeklerle içmek, başkalariyla konuşmak, erkek arkadaşı olduğunu gizlemek, başka bir erkekle öpüşmek gibi .

   Senin kız arkadaşın büyük kırmızı alarmlarla dolu! Kremlin’de Stalin önünde yürüyen Kızıl Ordu tadında kızıl! Uzun süreli ilişkiden kaçınılası hatun tipi. Ona sorsan zaten aldatması hep karşısındakinin suçudur. Seni ilerde aldatırsa da senin suçun olacak.

   bu hareketler hipergaminin sonucu mu ?
   Evet, hipergami her kadında vardır (AWALT) ama her kadın hipergamisinin esiri değildir. Seninkisinde hipergami dürtüsünü kontrol yok. İlişki için betalaştığında en azından seni terk edecek kadar hipergamisini kontro edebilen bir kız seçmeniz lazım.

   1. “İlişki için betalaştığında en azından seni terk edecek kadar hipergamisini kontro edebilen bir kız seçmeniz lazım.”

    Hocam mükemmel mükemmel tespit. Birde yukarida alintiladigim cümle ne anlama geliyor seni terk edecek kadar hipergamisi kontrol edebilmek ne demek yani ne engel oluyor ona terketmesinde ? Yukarida yazmasamda aynisi ona söyledim istemiyorsan sinirlendiysen birakir gidersin dedim. Bunları bende yapmayi istemiyorum fakat sinirlendigimde yapiyorum sonra çok pişman oluyorum o yüzden bırakmakta istemiyorum diye zırvaladı. Hocam bu kızı gözden çıkardim ben zaten, resmen kobay faresi gibi deney yapıyorum yemin ederim mutlu bir ilişkim olsa burda yazilanları bu kadar iyi anlayamazdım. Yaşım 21 kız hb 8

    1. Yani genelleme yaparsak ilişki materyali olan hatun (1) senin betalaşmana daha uzun süre tolerans gösterir ve (2) toleransı bittiğinde seni terk eder, aldatmaz.

     Ne yapacağım diye sormadığından söylemeyeyim diyorum ama bu kobay faresi gibi deney yapıyorum ayaklarını bırak. Burada yazılanları çok iyi anladıysan bu kızı hemen şimdi terk etmen gerektiğini bilirdin herhalde. O kobay faresi ayakları da aldatıldığında kafanda patlar.

     1. Ne yapmam gerektiğini bildiğim için sormadım aslında. Bir kere daha neden yakın çevrenizden kız arkadaş yapılmaması gerektiğini anlıyor insan. Ayrılsan dert sürekli etrafında ayrılmasan başında patlayacak.

     2. Yakın çevrenden aldığında tek avantaj geçmişini bilmektir. Sende o da olmamış.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *