Erkeğin ilişkide kırmızı çizgilerini çizmesi

Johnny DeLusion şöyle bir tweet atmış :

Bir kadın sana değer veriyorsa, sen söylemeden, hoşuna gitmeyen tüm davranışlarını düzeltir.

Ciddi ilişki düşünen gençler buna dikkat etsin.

Uzun süreli ilişkilerde gerçekten de dikkat edilmesi gereken bir olgudur bu. Kadın eğer erkeğe erkek olarak değer veriyorsa, erkeğin hoşuna gitmeyen davranışlarını kendi kendine düzeltir. Peki erkek söylemeden erkeğin hoşuna gitmeyen davranışların hangisi olduğunu nasıl bilecek?

Böyle bir kadın bu gibi durumların çoğunda erkeğin hoşuna gitmeyen davranışını erkeğin bakışından ve rahatsızlığı sonucu ortaya çıkan ruh halinden kapar ve ona göre düzeltme yapar. Örneğin beraber dışarı çıkacaksınız ve çok mini giyinmiş olsun. O eteğe bakışınızdan gider değiştirir (ya da bir daha giymez).

Bazı durumlarda ise kadın erkeğin rahatsız olacağını önceden kestirip harekete geçer. Örneğin normal zekaya sahip her kadın ortalama Türk erkeği olan erkek arkadaşının Instagramdaki bikinili fotoğrafından hoşlanmayacağını bilir. O nedenle de kadının erkeğe değer verdiği ilişkilerde o fotoğraflar hesaptan kendiliğinden kalkar. Bir daha aynı tip fotoğraflar postalanmaz. Aynı şekilde sürekli story atmak, fotoğraf atmak gibi alışkanlıklar da kendiliğinden gider.

Bu tweet altında bana şöyle bir soru soruldu :

Ultimatom vermeden, beğenmedigimiz davranışlarını ona nasıl aktarırız?

Her durumun kıza sözsüz aktarılamayacağının farkındayım. Ama bu duruma gelmeden birkaç aşama atlanmıştır genelde ve bunları atlamamış olmanız lazım.

Birinci savunma hattınız sizin gerçekten bir değeri olan, cinsel pazar değerini yaşına göre tepeye çıkarmış bir erkek olmanız. Günümüzde bir kadının maskülen ve kendini gerçekleştiren bir erkek bulması, bir erkeğin dört dörtlük bir kız bulmasından daha zor. O nedenle de aslen değer vermediği erkek ile çıkan ama bunu da erkeğin burnundan getiren oldukça fazla sayıda hatun var. Siz bu erkeklerden olmamaya bakın. 36 yaşında CPD zirvesine çıkmak yerine göbekli, bezgin, gym yolu görmemiş, para kazanmaktan başka artısı olmayan bir erkek olursanız, göreceğiniz standart muamele bu zaten. Ya bekar kalacaksınız ya da size saygısı olmayan bir kadınla beraber olacaksınız.

İkinci savunma hattı ise o ilişkiye hiç girmemek. Örneğin yukarıdaki örnekte ilk savunma hattı, Instagramda sürekli vücudunu teşhir eden, ilgi avlayan hatunla zaten uzun süreli ilişkiye girmemeniz. Beğenmediğiniz davranışı belki de size o kızı baştan elemenizi söylüyordur. İlgi budalalığı, instagram modelliği, kızdan çok erkek arkadaşı olması, teke tek erkeklerle çok görüşüyor olması, aşırı kıskançlığı, başka insanlara karşı kaba davranışları, vs … Bunlar sonradan düzeltmesini isteyeceğiniz beğenmediğiniz davranışlar değil, size aslında o kıza hiç bulaşmamanız için birer kırmızı alarmdır.

Ŭçüncü savunma hattı ise yukarıda belirttiğim gibi kızın kendiliğinden bazı davranışlara sizin için son vermesidir. Hepimiz biliyoruz ki erkek arkadaşı ya da kocası olan bir kadının bekarken yaptığı ama birliktelikte yapmaması gereken şeyler vardır ve bir kadın eğer ciddi ilişki yaşayacaksa bunları bırakmalıdır. Bu herkesin bildiği ama yazılı olmayan bir şeydir.

Ŭçüncü savunma hattında öncelikle yapmanız gereken şey, daha önce de belirttiğimiz gibi uzun süreli düşündüğünüz kızla ilk 4 – 5 ayınızda kızı ve kızın uzun süreli ilişki materyali olarak değerini ölçmektir. Bunun anlamı bu 4 – 5 ayda uzun süreli ilişki yaşamanız ama eğer kızın değerlendirmeden kalabileceği ve kızı bırakacağınız ihtimalini hep canlı tutmanızdır. Bu 4 – 5 aylık dönemde kızın bahsettiğimiz gibi kendiliğinden yapmasını beklediğiniz şeyler olmuyorsa, burada düşünmeniz gereken şey kızın (en azından sizin için) uzun süreli ilişki materyali olmayabileceğidir. Örneğin o bikinili fotolar kalkmıyorsa, ilk aklınıza gelen şey erkekadam.org’a gelip “ağabey kıza o fotoları kaldırması gerektiğini nasıl hissettiririz” gibi abuk bir soru sormak olmamalı. İlk aklınıza gelen şey kızın sizin için uzun süreli ilişki materyali olmayabileceği olmalı.

Dördüncü savunma hattı, bakışlar ve davranışlardır. Bunu en sağlam ilgi yönetimini stratejik kullanarak sağlarsınız :

Birçok erkek kız arkadaşı ile arası iyi iken, kız kendisinin üstüne düşerken temel bir hata yapar ve kadına ilgi vermeyi bırakır. Birçok erkek bunu kadın ilgi çekmek için sorun çıkarana kadar yapar ve hır çıktığında da tam tersi kadına ilgi göstermeye başlar. Bu ilgi illa “tamam hayatım haklısın” diye hatunu onaylamak şeklinde olmak zorunda değildir. Hır çıktığında kavga etmek, kızla dakikalarca soğuk bile olsa mesajlaşmak şeklinde de olabilir. Bunlar da kadın için ilgidir ve kadınlar kavga şeklinde ilgiyi bile ilginin hiç olmamasına tercih ederler.

Yapmanız gereken tam tersidir : kadına iyi zamanlarda yeterince (abartmadan) ilgi göstermenin yanında, kadın sizin için bir şey yaptığında ilginizi arttırmak, kadın hır çıkardığında ya da hoşunuza gitmeyen bir şey yaptığında ise ilgiyi azaltmak veya tamamen geri çekmek. Aynı şekilde özellikle sizin için yaptığı ekstraları ilgi ile ödüllendirmek ama hataları ilginizi tamamen çekerek karşılamak.

Eğer kadına iyi zamanlarda, beğendiğiniz şeyleri yaparken dengeli bir ilgi gösteriyorsanız, beğenmediğiniz davranışı yaptığında ilginizi çekmeye ve birden soğumaya hem krediniz olur, hem de çektiğiniz ilgi hemen hissedileceğinden kadın kendini otomatik olarak size göre ayarlar. Beraber olduğunuz kadın aptal değil. Erasmus’a gitmeyi planlıyorum dediğinde bunu onaylamadığınızı gözünüzden anlar. Eğer bunu bir daha açarsa ilginizi çekerseniz ağzınızı açmanıza bile gerek yok. O bu ilginin neden birden çekildiğini anlar.

Ve son olarak da Rollo Tomassi’nin “anlatma – yap” kuralını uygulamanız gerekebilir. Diyelim ki hatun ben Erasmus’a gitmek istiyorum diye ısrar ediyor ve siz de buna karşı çıkıyorsunuz. Bu gerginlik tırmandığında “Erasmus’a gitmeni istemiyorum, gidersen bu ilişki biter” diye ultimatom vermemeniz lazım. “Erasmus’a gitmeni istemiyorum” demeniz ve ultimatom kısmını söylememeniz lazım. Eğer Erasmus’a gitmek istemediğinizi bildiği halde gitmeye karar verirse o zaman ilişkiyi bitirirsiniz. Bu aşamada kız Erasmus’a gitmeyi ya da sizinle kalmayı seçer.

Örneğin hatun size saygısız. Saygı bir erkeğin kazandığı birşeydir, sorarak aldığı ya da kıza “ya saygı ya ben” diye ültimatom vererek elde ettiği bir şey değildir. Bu nedenle de kıza ültimatom verirseniz, kızın size saygısı daha da azalır. Aslına bakarsanız kız belki de size saygısını kaybettiğinin farkında bile değildir ve bunu konu ederek kızın bilinçaltında giden bir olayı ona da farkettirip daha da hızlandırabilirsiniz.

Yapmanız gereken kız size saygısızlık yaptığı zamanlara kızı tolere etmemeniz. Bakışlarınızla ve hatta sözel olarak “böyle davranmayı kes” demeniz yeterli. Böyle davranmayı kesmez ise ne yapacağınızı ise söylemeyeceksiniz (ultimatom). Eğer buna devam ediyorsa da elinizde ise kızı postalamanız elinizde değilse kendinizi hemen kızın yanından postalamanız yeterli. Asla nedenini açıklamadan (bana saygı göster diye dilenmeden). Daha önceden belirtmiştik, ültimatomlar özellikle sevgili ya da evlilik hallerinde erkeğin karizmasına zarar verici şeylerdir.

Bir örnek daha vereyim ya da daha önce vermiştik tekrarlayalım. Diyelim ki hatun sizinle seks yapmaya isteksiz ve seksi hep siz başlatıyorsunuz. “Ya seks yaparız ya da …” diye ültimatom vermek ya da seks istediğinizi sözel olarak belirtmek zararlıdır. Sonuçta evli ya da uzun süreli ilişki içinde iseniz birbirinize başkaları ile seks yapmama sözü veriyorsunuz. Bu madalyonun diğer yüzünde ise birbirinize seks sözü vermiş oluyorsunuz. Eğer karınız ya da kız arkadaşınız böyle bir sözleşme yokmuş gibi davranıyorsa ne söyleyeceksiniz? Tabii ki hiçbir şey. Uzun süreli ilişki erkeğin ilgi, kadının seks verdiği  bir alışveriş gibidir (kabaca böyle yoksa erkek de seks, kadın da ilgi verir ama iki cinsiyetin karşıdan beklediğinde öncelikler farklıdır). Alışverişin kadın tarafı artık vermiyorsa, erkek tarafının yapacağı şey kendi verdiğini geri çekmektir. Birincisi, asla seks başlatmazsın ve kadın ne zaman başlatacak beklersin. Birden bire seks istemeyi bırakmanın kendisi zaten kadına sözle söyleyemeyeceğiniz kadar güçlü bir mesajdır. İkincisi ise ilginizi kadından özellikle dışarıda uzun süre kalacağınız alanlara kaydırmanızdır. Bu dışarıda daha fazla zaman geçirmenin korku oyunu olduğunu da söylemeye gerek yok. Ve son olarak eğer düzelme olmuyorsa sözel olarak “ya seks yaparız ya da boşanırız” diye ültimatom vermezsin. Bir avukata gidersin ve boşanma işlemlerini başlatırsın.

Tekrar edeyim. İlişkilerde erkeğin kırmızı çizgilerine saygılı bir kadınla birlikte olmasının en sağlam yolları (a) erkeğin öncelikle ilişki materyali bir kadını seçmesi ve ilişki materyali olmayan bir kadını elemekten korkmaması ve (b) kırmızı çizgilerini sözel olarak belirtmek yerine kırmızı çizgilere yaklaşmanın ve o çizgileri geçmenin sonuçlarını kadınına yaşatmasıdır.

Kırmızı çizgi ihlali sonrası ise yumuşak bir sonraki yöntemini kullanabilirsiniz.

Çoğunuzun bu konuda elinin kolunun bağlı olmasının nedeni kızın sizi seçmeyip çizgiyi aştığında kızı bırakma cesaretinizin olmaması. Kızı illa bırakmayacaksınız belki ama mesele kırmızı çizgi (çerçeve) olduğunda bunu göze alacak cesaret lazım. Cesaret eksikliği kadar önemli bir problem de feminen öncelikli toplumun kadını ölçüp biçme fikrinden erkeği utandırması. Bu belki daha güçlü bir problem. Birçok erkeğin bu konuda bocalama nedeni kıza kırmızı çizgi çizmekten utanması ya da utandırılması. Kızın çok fazla erkek arkadaşı olmasından rahatsız olsa da bunu korktuğundan değil de geri kafalı olmaktan utandığı ya da utandırıldığı için belirtmeyebiliyor. Bu tür utançlarınızı sorgulayın ve sizin kendi kendinizi kurban etmeniz temelli olanları atmaya bakın.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

34 thoughts on “Erkeğin ilişkide kırmızı çizgilerini çizmesi”

 1. Mahmut abi yazıdan yola çıkarak; kız arkadaşımız erkeklerle görüşüyor. Bu durumda “söyleme yap” modeliyle kıza olan ilgimizi azaltıyoruz. Kız da bu ilgisizliğimizin nedenini soruyor. Bu durumda hoşlanmadığımız hareketini açıkça söylemeli miyiz?

  1. Teori kasma. Gercek durumda kadin aptal degil. Oncelikle bu kirmizi alarm. Eğer başka şeyler de varsa erkeğin bir şey demeden bırakması gereken hatun modeli bu. Ama diyelim bırakmadın. Sen “erkeklerle gorusmeni istemiyorum” dedikten sonra gorusurse ve sen sogursan neden oldugunu kendi cakar zaten. Bu tür durumlarda erkek ültimatom vermez, yoksa rahatsızlığını belirtir. Ama Türk kadını normalde bu çeşit görüşmeleri erkeği için kendiliğinden azaltır. Bu kendiliğinden olmuyorsa ne kadar erkeğisin tartışmaya açık.

   1. Erkeklerle niye görüşmesin? Yasaklamak/kısıtlamak ters tepiyor. Erkeklerle görüşmek istememek de bir çeşit özgüven eksikliği/güvensizlik bana göre.

    1. Sana göre. Bunda da her erkek için kabul edilebilir bir sınır var ve aşırısı güvensizlik olabilir ama bu konuda aşırı genişlik de en az o kadar eziktir. Örneğin kızın sürekli teke tek görüştüğü erkek arkadaşlarına, bariz uydularına tolerans göstermek de özgüven eksikliği olabilir.

 2. Biz sanırım aşk konusunun feminize edilmiş dünyada abartıldığını kabul ediyoruz. Hatta bu konuda fikirler ONEitis yazılarında sıklıkla paylaşıldı. Bunda sıkıntı yok, ama kafama takılan bir şey var:
  Bu yoğun aşk dürtüleri son feminizm dalgalarından sonra erkekler için uyuşturucu haline gelmiş bir safsatadan ibaretse, örnek veriyorum, 1500 lerde yaşamış “Leyla ile Mecnun” eserinin yazarı Fuzuli de mi ONEitis idi? Bu konuda kafam karışık.

  1. Leyla’nın ismi Leyladır da Kays’a neden Mecnun denir hiç düşündün mü? Mecnunun adamın ismi değil köylülerin adama taktığı ve şeytan ya da cin tarafından ele geçirilmiş / sahipli anlamına gelen bir lakap olduğunu biliyor muydun? Siccin serisindeki gibi korkunçlusundan sahipli.

   Leyla ile Mecnun gibi hikayeler tensel aşka kapılan erkeğin nasıl mahvolacağını anlatan hikayelerdir aşkı kutsayan değil. Leyla ile Mecnundan Romeo ve Juliete kadar klasik aşk hikayelerinde aşk kahramanlarının hayatını karartır ve öldürür. Onları mutlu etmez. Eskiler genellikle hayatlarını Tanrıya ya da daha kutsal bir amaca değilde oneitise harcayan adamları iblis tarafından ele geçirilmiş mecnun sayar ve ibretlik olarak anlatırdı.

   Aşkın kutsanması feminizm icadı değildir. Çekirdek aile üzerine inşaa edilmiş modern devletin 200 yıllık bir icadıdır aşk.

   1. Bertrand Russell’ın Evlilik ve Ahlak’ını okuyun, anlayacaksınız. Bertrand Russell, Oxford Üniversitesi’nden mezun ve orda hocalık yapmış bir profesör ve filozoftur. Materyalist aforizmalarıyla bilinir.

 3. Erkeğin sınırlarını çizmesi derken ilişkide sadece kadınlara değil genel olarak kendinle alakalı her konuda sınır çizmesi lazım.High Agreeableness ve High conscientiousness biri olarak Trp öncesi çok sıkıntılı zamanlar geçirmiştim.Robert Greene ve Jordan Peterson sayesinde kurtuldum bazı yönlerimden ama yetiştiriliş tarzı nedeniyle %100 değişim sağlamayamadım.Muhtemelen Trpye gelen büyük kesim de böyle sanırım.Mahmut Abi bu yazıda değinmedi gerçi ama ileriki yazılarda “big five aspect scale” hakkında yazılar olsa ne iyi olur…

  1. Ültimatom, veren için çaresizlik belirtisidir ve verileni seçime zorlar. Kadınlar dolaylı iletişimde iyilerdir ve dolaysız iletişime geçmeleri onların normal yolların tükendiğine inandığını gösterir.

   Kadın ültimatom verdiğinde seçimini yaparsın. İlişkilerin sağlıklı olması için kadının erkeğin çerçevesine girmesi gerekir. Bu nedenle birçok durumda kadın ültimatomlarına doğru tepki “ya ben ya da X” tercihlerinde X’i seçmektir.

   1. Ben oradan hali hazırda erkeğin kızın çerçevesine çoktan girmiş olabileceğini alıyorum, şayet bu bir ilkse sallamaz devam edersin.

    Çok tesbih sallayan biri değilim ama, tesbihleri severim, birinde hatunun yanında çıkardım özellikle bakalım ne yapacak diye, yanında salladım, tesbih sevmediğini belli etti, ben sallamaya devam ettim, arasıra da geyik olsun diye yaparım bunu,, halâ canım istediğinde çıkarıp, şakır-şukur salıyorum 🙂

 4. Alıntı kısmındakilerin kısa bir özeti umarım doğru anlamışımdır:

  Kadına sadece kötü zamanlarda ilgi verirseniz, kadını ilgi görmek için sorun çıkarmaya şartlarsınız. Normal zamanlarda dozunda bir ilgi verin ki, ortada bir sorun varken göstermediğiniz ilgi, kadın için gerçekten bir sorun alameti olabilsin. Geçen bir postta da bahsedilmişti sanırım.
  ——
  “Yapmanız gereken kız size saygısızlık yaptığı zamanlara kızı tolere etmemeniz. Bakışlarınızla ve hatta sözel olarak “böyle davranmayı kes” demeniz yeterli. Böyle davranmayı kesmez ise ne yapacağınızı ise söylemeyeceksiniz (ultimatom). Eğer buna devam ediyorsa da elinizde ise kızı postalamanız elinizde değilse kendinizi hemen kızın yanından postalamanız yeterli.”

  Bir de aynı feminen odaklı toplum etkisinden midir bilinmez, genellikle bu yapıldığı zaman, başta hatun olmak üzere bunu gören çoğu kişi, sessizce kalkıp giden erkeğe, “bozuldu baya ya” türevinde yorumlar yapıyor. Normalde öyle olmasa bile, çoğunluk böyle düşündüğü için, güçlü olan siz değil de hatunmuş gibi bir durum ortaya çıkıyor. Bence çoğu erkeğin yamulduğu noktalardan biri de bu olabilir. Kalsa, sineye çekmiş olacak. Gitse, çevresi tarafından güçsüz olarak görülecek. İç ses, “Allahım sabır ver, skicem şimdi derdini” dese de, iki ucu boklu değnek gibi bir durum bu bahsettiğim. Çözümünü ben de bilmiyorum, Mahmut abi?

  1. Kadın onu etraftakilerden daha doğru algılar, hiçbirşeyinden değilse merakından eninde-sonunda peşinden gelir.

   mutlaka sebebini soracaktır, Mahmut bey söylememek lazım demiş, bu durumda “sana devam etme dedim” diyerek kestirip atılabilir zannımca.

 5. yüz yüze olmayan durumlarda kadın kırmızı çizgimizi ihlal ettiğinde ilgi göstermemek veya ortadan kaybolmak “trip atmak” olarak algılabiliyor ve bu genelde aşağılanan bir şey. aradaki ince çizgiyi nasıl yakalayabiliriz diye düşünmeden edemiyorum.

  1. Bunların üstüne bir de trip atarsan ya da surat asarsan elbet trip atmaya girer. Eğer bunlar seni sinirlendirirse ya da gücendirirse de trip atarsın. Amacın kırmızı çizgilerini çizmek değil üstünlük taslamak, kıza haddini bildirmek vs … ise de ister istemez trip atarsın.

   Ama ne yaparsan yap kadın seni utandırmaya çalışabilir. Utandırma taktiği çoğu erkeği hemen alaşağı ettiğinden sık kullanılır.

 6. Abi ilgili başlığı bulamadım umarım burası olur. Birlikte olmaya başladığım bir kız var. Benden 4 yaş küçük baya çalışkan hanımefendi biri. Dün buluşup vakit geçirdik ve sohbet esnasında kendisi ile ilgili bir takım dikkat etmem gereken şeyler söyledi. İşte bu ilişkinin sağlıklı bir şekilde yürümesi için diye. Onlardan biri de şu oldu
  “Annem ben küçükken asla beni takmadı sinirlenip ağlamaya başladığımda asla susturmaya çalışmadı. Bende beni fark etsin diye avazım çıktığı kadar yaa bağırırdim ya birşeyler kırar dökerdim. Büyüdüm bu olaylarla karşılaşmayalı yıllar oldu oto kontrol sağladım iş sağolsun ama hala biri tartışma esnasında beni alttan alınca ofkeleniyorum. O yüzden asla beni alttan alma. Tartıştığımızda haksiz da olsan geç karşıma bana sus sonra konuşuruz de sakın susup alttan alma öyle yaparsan ben kendim susar otururum” dedi.

  Ya ben hem etkilendim bu kadar açık olduğu icin hem biraz korktum bu konuda. Ne yalan söyleyeyim ilerlemek istiyorum bu ilişkide öyle hemen kestirip atmak istemiyorum hakikaten başka bir kırmızı alarm vs yok. Ne yapsam sizce ilerleyen süreçlerde ki tepkisine mi baksam yoksa çok da zamanı bırakmadan ne bileyim bir kavga tartışma çıkartıp tepkisini mi ölcsem?

  1. Yaş kaç, kaç aydır çıkıyorsunuz? Bahsettiğin şey kırmızı alarm değil. Bir insanın çocukluk travması yaşaması onu otomatikman hasarlı hale getirmez, kendisi kendi kendini tedavi etmemiş ise hasarlı hale getirir. Kırmızı alarm olup olmadığını gerçek tartışmada anlarsın. Kavgayı sen çıkarma ya da kavga arama. Bunu unut ve kavga olduğunda aklına gelsin.

    1. İlişkinin ilk 4 – 6 ayı kızda ya da ilişkide arıza çıkabilir o nedenle dengeli yatırım yapayım aylarıdır. Kızı gözlemlemeye devam et. 4. ayın sonunda içine siniyorsa uzun süreli ilişkiye devam edersin. Ama 2 ay daha herşey olabilir beklentisi ile yaşaman aşk böcüğü olmaman lazım. Bu bahsettiğin şeyin pratik davranışını görmek lazım da sen zaten kırmızı hap bilen biri olarak alttan almayacaktın zaten :p

     1. Ahahah bir alttan laf yedim sanki 😀 ya açık konuşayım öyle çok bi ölümüne kırmızı hapçı falan değilim ama hali hazırda öyle ask böceği de değilim. ilişkilerim hep güzel gitti de hep kısa süreli ilişkiler oldu. Uzun süreli ilişki olmasına dair bir isteğim var ondan bu kadar takılmam herhalde. Öyle açık açık şunlar benim eksik noktalarim elimden geleni yapıyorum ama oldu da eksik kalırsam şunları yap demesi hoşuma gitti. Hali hazırda çok rastlanmayan hareketler bunlar :-/ :-/

 7. Mahmut abi kızın benden ayrılıp ayrılmak istemediğini nasıl sorabilirim ya da nasıl ayrılıyim güzel bir şekilde iyice soğudu ve boklaştı artık.

  1. Sormana gerek yok, belirli şeyleri yapıyorsa anlamak lazım bu seninle gelen bir şey evrim boyunca.
   Karın ağrın varsa bu konuda büyük ihtimalle haklısındır, uzun süreli bir ilişki ise son kez medenice konuş gelişme olmazsa sen ayrıl onun ayrılmak isteyip istemediğini neden bekliyorsun ki?

 8. Sitedeki neredeyse tüm yazıları okudum, okumadıklarıma da hızlıca göz attım. Hatta okuma işini, tekrara bindirip zihinsel masturbasyona başladığım için artık bıraktım. Pratik ile teorinin dengesini bozmamalı.

  Yaşım 43. Şu an cidden zamanım yok, ama haftasonunda oturup sünepeliğin küpünü almış olduğum ibretlik hayatımı yazacağım; alakası dolayısıyla belki yine bu başlık altına. İbretlik dediğim kendime ibretlik tabii. Ama 20’lik elemanlar ders çıkarırsa da ne ala.

  Geç uyandım. Bakıyorum; kendime yaptığım yatırım açısından, bütünsel olarak, belki boşuna geçirilmiş bir hayat değildir bu. Yanımda iki satır zaman geçirseniz etkilenirsiniz. Kariyer ve adap ve eğlence paçalarımdan akıyor. Yine de özellikle kadınlar konusunda koca bir hiçlik duygusunun ortasındayım. Bu korkutucu. Kırmızı çizgi ne demek, çizginin kendisi yoktu ki! Hep şikayet ettim, hep gıpta ettim, hep teslim oldum, utandırılınca hep utandım, hep dışarıya baktım ve dışarıdan baktım. Şurada “Sevişemiyorum:((” diyen, ben dallama demek istiyorum onlara, onların yarısı kadar bile sevişme “sunulmadı” bana; bundan çok eminim. Artık zaman geri döndürülemez ve ben en güzel çağlarımı harcadım.

  Bunların hepsini yazmak istiyorum. Yarına bakmaya çalışarak. Siteye vefa borcu olarak. Çünkü burada yazanların hepsi bana o denli uyuyor ki başlarda “Amman diyim, ben indirgemecilik batağına mı saplanıyorum?” diye kendimi çimdikledim.

  Ve şimdilik son bir şey daha, bir gözlem; insanların ihtiyaçlarında karşılığını bulan her güçlü akım gibi KH’de de uçlarda gezinmeler çoktan başlamış. Mesele öz-saygı, güçlü öz-değer algısı ve öz-disiplinden öteye, masturbatif millenyum tarikatı ideolojilerine taşınıyor kimi zaman. Kadın düşmanlığı, kadınlardan vazgeçme, abartılı erkek masonizmi; her şeyden öte, mevzuyu sadece kadın-erkek ilişkisine bağlama. Halbuki erkekte çuvallayan kadında da çuvallar. Krizleri yönetemeyen, yönetemediği krizden ise ders çıkarmayan adam, kadınları ipe dizip Ali Sami Yen’de 6 çakmış ne fayda.

  Şimdilik sevgiler.

 9. Merhabalar, ilişkiye tam bir alfa girip betalaşanlardanım ve sizlere hataları direk söyleyeyim ki göz göre göre beni gördüğü anda ıslanan kız nasıl nefret kusuyor ve saygısızca davranıyor örnek olsun herkese saha raporu tadında ilişki.

  Her şey güzel başladı daha ilk tanışmadan attraction,seduction hepsi 4-4’lük nasıl alfayım ama anlatamam tam bir piç havasındayım. İstediğim gibi gel geliyor, git gidiyor. 3 buluşmada her şey o kadar alevli ki sonra bir ara hata yaptım kız vicdanımdan vurdu. Zaafımı buldu yani, buluşalım dedim hayır dedi ben sürekli parlayan birisiyim kontrol edemiyorum kendimi. Kız, arkadaşımla görüşeceğim deyince ben bir sinirle çıktım sonra bir anda yumuşadım kız tamam geleceğim dedi ve dedim ki bak arkadaşınla istersen görüş ama sonra görüş. Kız bu zaafımı gördü ve öbür gün gelmedi. Ben mal gibi kovalıyorum kızı kız kaçıyor ve 3 ayın sonunda lan lun demeye başladı. Her geri adım attığımda kız daha da tiksindi benden ve kızı oneitis haline getirdim ama bu ona aşık olduğum için değil nefretimden dolayı kendimden nefret ettirdi resmen, gülemiyorum eskisi gibi. kahkaha atamıyorum piç gülüşlerim kayboldu. Her uzaklaşmaya çalıştığımda gel dedi geldim git dedi gittim. Kadınlara gerçekten güvenilmez uyanık olmak lazım, tek zaafınızı bulduğu zaman sonuna kadar sömürüyor. Bu bazen güzel bir istek, bazense hakaret tarzında hep sizleri yoldan çıkartmaya çalışıyorlar. Sanırsam, kendimi affedemeyeceğim kolay kolay. Kalbim kırılmadı, kendimden tiksindim resmen.

  Diğer flörtlerime yazamıyorum ne yazacağımı bilmiyorum zamana bırakacağım. Eski gülüşlerimi kazanabilmek için.

  1. Yahu sormayın bir alfayım nasıl alfayım anlatamam. Piçim sırıtıyor götümden alev çıkıyor …

   Sonra da öyle olmadığımı bize gösteren bir hikaye yazmışsın ama kendi kafan maşallah ne çekti isen …

   Siz bu alfa beta olayını bırakın. Ağzından veya kaleminden ben alfayım kelimeleri çıkan adam alfa falan değildir. Alfa malfa da olmayın maskülen olun.

   Buraya arada gelip sınıfı domine ettim öğretmenin masasına sıçıp herkesi sikimle hizaya soktum tadında yazan zortiden başlayarak hepinize sesleniyorum. Torbacınızı değiştirme vaktiniz gelmiş. Malı size yaramıyor 😂

   O mal da selfesteem yani özbeğeni. Özgüvenle karıştırılır ama bugünün gençlerinde özgüven değil özbeğeni var maalesef.

  2. Bu ne olm diş macunu virali gibi “sağlıklı gülüşler için” :))

   Next yapmak bu kadar mı zor anlamadım ki

   Parlayan biri olmanın sebebi yüksek nevrotikliğin olabilir.Seni öfkelendiren üzen (!) kızı neden yönetmeye çokça çabalıyorsun ki ?!

   Muhtemelen değiştiremeyeceksin onu , kız şunu bilmeliydi ki ; “Serefless’a saygısızlık yapmaya devam ettikçe resti çekip beni s*k gibi bırakabilir ortada”

   Yapılan sürekli saygısızlıklar , tartışmalar “haydi göster maskülenliğini bakalım ” olarak görebileceğin bir çağrıdır

   Cevap belli > Next

   Her köpek çekene bu kadar bağlanma isteği derinlerde yatan aşağılık kompleksi ve kötü yetiştiriliş tarzı.
   Ucuz manipülasyonlara gelmeye gerek yok !

  3. Ay sen alfa mıydın bakıyım. hanimiş de hanimiş agucu gucu :))))

   canım benim ya. ne güzel alfaymışsın sonra şebeğe dönmüşsün. demek ki gram alfa değilmişsin şapşal çocuk. ağlamayın lan şöyle. düşmanıma bile yakıştıramam boş şeyler için ağlamayı.

   ay kıyamam bebeyime. kız tekmeyi mi vurdu sana. hem de götüne. bak taşşak geçmeden duramıyorum adsfsfdghj

 10. Benim en çok takıldığım nokta şu. Diyelim hatun bizi sinirlendirecek, tasvip etmediğimiz bir şey yaptı veya söyledi. Bu davranışının hoşumuza gitmediğini söylemek ültimatom vermek olmaz mı? Yoksa hic bir sey soylemeden soguk davranip kizin hatasini kendisinin mi anlamasini beklemeliyiz ve anlamiyor ise terk mi etmeliyiz.? Kırmızı hapı aldığımdan beri bu düşünceyi sindiremedim sanki ona söylersem yaptığı şey beni etkilemiş görünecek gibi geliyor bana.

  1. Bu davranışının hoşumuza gitmediğini söylemek ültimatom vermek olmaz mı? Olmak zorunda degil. Kiza bu davranislarin hosuma gitmiyor devam edersen su su olur demek ultimatomdur.

   Kırmızı hapı aldığımdan beri bu düşünceyi sindiremedim sanki ona söylersem yaptığı şey beni etkilemiş görünecek gibi geliyor bana. Evet sindirememissin. Kiza ne gorunecegi degil senin etkilenip etkilenmemen onemli.

   1. En iyisi politik davranıp kızın yaptiğı şeyle dalga geçmek .

    Eğer zevk alıyorsa dalga geçmenden ama düzelmiyorsa Next

    Yok eğer uslandıysa sert seks sonrası tokatlayarak kendine getirmek 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

    Alooo kime diyorum!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *