İçsel Oyunun Evrimi

Bu makale sizi hemen şimdi doğru yola sokmak için güçlü bir adımdır.

Kadınlarla beraberlik oyununda benim için önemli olan tek şey SONUÇLARDIR.

Sizin sonuçları DENEYİMLEMENİZİ istiyorum. Bu şekilde, sonuçlara kesinlikle İNANACAKSINIZ. Bu nedenle şimdi sıkı tutunun ve size neyin GERÇEKTEN İŞE YARADIĞINI gösterecek ve AKLINIZI BAŞINIZDAN ALACAK bilgi yığınına hazır olun.

Gerçek şu ki ben OYUNu kafaya takmış durumdayım. Her geçen gün daha fazla şey keşfediyorum ve bu konuda hep yeni bir şeyler öğrenmeye devam edeceğim.

Her ne kadar DIŞSAL OYUN geniş ve egzersiz ya da iyi giyinmek gibi konulara göre oldukça karmaşık bir konu olsa da, kendisinden DAHA BÜYÜK bir şeyin üzerinde yükselir :

İÇSEL OYUN.

İÇSEL OYUN kafanızın içinden geçen ve özellikle kendinizle ve kadınlarla ilgili inançlarınız, kendinize deneyimlemeye izin verdiğiniz duygularınız, etrafınızda olan olayları nasıl filtrelediğiniz ve zayıflıklarınıza kapılıp gitme arzusuna nasıl karşı koyduğunuz gibi şeyden oluşur.

Birçok insanın Matrix’e bağlı köle olarak kapana kısılmış olmasının nedeni, kendi içsel oyunlarının dışsal güçler tarafından yönetilmesine istemsiz de olsa izin vermiş olmalarıdır.

İçsel oyununuzun MÜKEMMEL bir hale gelmesi için sadece TEK BİR YOL var.

EVRİMİN İÇSEL OYUNUNUZUN parçası olan hastalıklı, iğrenç, zayıf, beyni yıkanmış, modası geçmiş, kullanım dışı, yakışıksız öğelerini YOK ETMESİNE izin vermelisiniz.

Evet, EVRİMİN bunları yok etmesine izin vermelisiniz. Ve evrim nasıl çalışır biliyorsunuz :

Evrim hayatta kalmaya uygun  / adapte olmayanları YOK EDER ve hayatta kalmaya uyumlu olanları seçer.

Zihnimiz de aynı şekilde çalışır :

Biz insanlar, ZORUNDA KALDIĞIMIZDA HIZLI BİR ŞEKİLDE öğrenmek üzere evrimleştik.
Dikkat edin, “ZORUNDA KALDIĞIMIZDA” kelimelerini kullandım.
“MÜSAİT OLDUĞUMUZDA” demedim.

Bununla ne demek istiyorum?

Demek istediğim, bir durumda hayatta kalmak, o duruma adapte ve o durum içerisinde başarılı olmak istiyorsanız, eski davranışlarınızı YOK ETMEK zorunda kalacağınız bu duruma KENDİNİZİ (gönüllü olarak) maruz bırakmanız gerekli.

Ama çoğu insan ne yapar?
Zor olandan kaçmak, zor olana maruz kalmamak için elinden geleni!

Zorlayıcı durumlara maruz kalıp onları yönetmek sadece elle tutulur sonuçlar ELDE ETMENİZE neden olmaz DAHA ÖNEMLİSİ size DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE strese dayanabilme kabiliyeti kazandırır.

Buna DUYGUSAL STRES de dahildir.

Şimdi gidip kendinize herhangi stresli bir durum bulup içine atlamanızdan bahsetmiyorum ama birçok erkeğin kendilerini İÇİNE SOKMALARI gereken EN GEREKLİ durumlardan kaçıp durduğundan bahsediyorum.

Zihniniz ve duygularınız kaslarınız gibiler.

Zorlu strese MARUZ BIRAKILDIKLARINDA güçlenirler, daha verimli hale gelirler ve başka birçok açıdan gelişirler.

Kadınlarla iletişimde zorlu sosyal durumlara maruz kalmamış erkekler için kadınlara yaklaşmak BÜYÜK BİR DUYGUSAL EFOR (AĞIRLIK) demektir.

Ve bu durumlara maruz kalmaktan DAHA BÜYÜK EFOR ise BUNA PARALEL OLARAK HAYAT BOYU BEYNİNİZE İŞLENEN, KADINLARLA VE KENDİNİZLE İLGİLİ NEGATİF İNANÇLARA KAPILMAYA KARŞI KOYMAK için gereklidir.

Maalesef bu negatif özellikleri YOK ETMENİN tek yolu, evrimini lehinize çalıştırmanın tek yolu, kendinizi TEKRAR TEKRAR bu durumlara SOKMAK ve BU DURUM İÇİNDE İKEN ESKİ DAVRANIŞ VE DÜŞÜNCELERE KAPILMAYA KARŞI KOYMAKTIR.

Bu, gymde kas geliştirmeye çok benzer. Sadece GYME GİTMEK yetmez. Gerçekten AĞIRLIKLARIN ALTINA GİRMENİZ gerekir. Ve ilk başlarda çok fazla ağırlık kaldıramazsanız bile kaldırabildiğiniz ağırlıkları DOĞRU bir şekilde kaldırmak için elinizden geleni yapmanız gerekir.

Müşterilerime acemi eğitimi verdiğim sırada, müşterimin ilk yürümelerde mucize yaratmasını beklemem. Ama planı ve zihinsel çatıyı mümkün olduğunca doğru uygulayarak, her yürümede yetenekleri ve inançları GELİŞİR zira TEKRAR TEKRAR kendini işi DOĞRU yapmaya adamaktadır.

BU beynin tepki vererek DEĞİŞİm yaratmasının yoludur.

Beyin basitçe BUNUN TEK OPSİYON olduğunu ve KRİTİK olduğunu kavrar.

Gyme gittiğinizde de kaslarınız onları doğru şekilde SINIRLARINA kadar ZORLAMAZSANIZ gelişmez. Eğer sınırlarınızı zorlamazsanız evrim vücudunuza tepki vermemeyi programlamıştır zira eğer EFOR HAYATTA KALMANIZ İÇİN KRİTİK DEĞİL İSE beyniniz enerjiyi başka kritik olabilecek şeyler için AYIRIR. Ekstra kas hayatta kalmak için önemli değildir ve bu nedenle vücudunuz ekstra kas yaratmayacaktır. Ama eğer siz kaslarınızı sınırlarına iterseniz, vücudunuza bir nedenden dolayı BU EFORA VE GÜCE CİDDİ ŞEKİLDE İHTİYACINIZ olduğuz sinyalini gönderirsiniz. Steroid alarak vücutlarını kandıran insanlardan bahsetmiyorum ve o durumda bile evrim devreye girerek steroid arttıkça dengelemek için doğal testosteron üretimini azaltır.

Aynı şekilde İÇSEL OYUNUNUZ sadece DUYGUSAL VE ZİHİNSEL KAPASİTENİZİ sınırlarına İTTİĞİNİZ zaman tepki verecektir. Şu an limitinizin ne olduğu önemli değil. ÖNEMLİ OLAN o limite kadar kendinizi zorlamanız.

Ve gerçekten sınırlarınızı zorlamalısınız. Gerçekten ELİNİZDEN GELENİ yaptığınızı ve SINIRLARINIZA KADAR ZORLADIĞINIZI sadece siz bilebilirsiniz. Ben, anneniz, arkadaşlarınız ya da başka biri bilemez.

Müşterilerimi benim derslerime sadece GEREKEN HER ŞEYİ YAPMAYA ve YÖNERGELERİMİ TAKİP ETMEYE hazır olduklarında gelmelerini tavsiye ederim. Ben size gösterebilirim, çalıştığını görebilirsiniz ve size TÜYOLAR verebilirim ama talimatları, yeni bir gerçeklik ve onun inanç ve içsel tutumlarını takip etme de dahil, en iyi şekilde uygulama çabasınıancak siz gösterebilirsiniz.

Oyun yetenekleriniz üzerinde çalışırken eski inançlarınızın “ağırlığı”na KARŞI KOYMA ve o ağırlıkla SAVAŞMA konusunda bir örnek vereyim. Diyelim ki bir partidesiniz ve bir hatunla muhabbet kurmuşsunuz. Başka bir eleman gelip sizin muhabbeti kaba bir şekilde bölüyor ve / veya kızla muhabbet etmeye çalışıyor. ESKİ VE İŞLEVSİZ DÜŞÜNCE YAPISINDA bir erkek, bu durumda KISKANÇLIK duymaya başlar. KISKANÇLIK duygusuna ve bununla alakalı düşüncelere karşı koymanız gerekir ve özellikle de bu duygu ve düşüncelerin dürtmesi ile DAVRANMAYA karşı koymalısınız. Zira kendi düşüncelerinize vereceğiniz tepki sizin kendi gerçekliğinizi yaratacaktır.

Kız için birbirleri ile kavga eden birçok erkek görürsünüz. Bu APTALCADIR, zira buna genelde erkeklerden birinin diğerinden üstün olduğunu düşünmesi neden olur. AŞAĞILIK hisleri nedeniyle eleman KENDİ ÜSTÜNLÜĞÜNÜ DAYATMA İHTİYACI hisseder.

İRONİK olan şudur ki inançlar gerçekliktir ve üstünlüğünüzü dayatmak için kasarak aslında AŞAĞI OLDUĞUNUZU GÖSTERİRSİNİZ ve diğer erkeğin ÜSTÜN hissetmesine neden olursunuz. Böylece elemanın özgüvenini ve üstünlük duygusunu pompalarsınız. Bu nedenle eleman daha kendine güvenerek davranmaya başlar ve hatun da elemanın daha üstün olduğunu hisseder.

Peki bu durumda siz EĞER GERÇEKTEN DAHA ÜSTÜN HİSSEDİYOR OLSANIZ nasıl davranırdınız? İnek Şaban ile gerçekten horoz dövüşüne girişir miydiniz? Yoksa ona gülüp geçer miydiniz? Ya da elemanı görmezden gelip, konuştuğunuz kızın elinden tutarak zavallı çocuğun yanında alıp götürür müydünüz?

ÖZELLİKLE DE ESKİDEN ALTINDA KALACAĞINIZ ZOR DURUMLARDA yYanlış düşüncelere KARŞI KOYARAK, ya da en azından YANLIŞ DAVRANIŞLARA KARŞI KOYARAK, beyninize artık BİR BAŞKA GERÇEKLİK içinde yaşadığınıza ve bu yeni gerçeklikte sizin daha ÜSTÜN olduğunuza dair GÜÇLÜ bir mesaj gönderiyorsunuz. Ve beyniniz de eninde sonunda bu durumları yeni ve daha üstün olduğunuz şeklinde yorumlamaya başlayacaktır.

Bu yeni yol, gerçekte daha DOĞRU olan bir yol. Bu gibi durumlarda rahat ve güvende hissedeceksiniz ve davranışlarınız da bunu YANSITACAK. Davranışlarınızla dışarı gönderdiğiniz sinyaller de bu üstünlüğü yansıtacak.

Bu da tabii ki şu demek : BÜYÜK BİR ÇEKİCİLİK.

Hatunlar size deli olacak. Ve daha bir sürü mükemmel şeye sahip olacaksınız.

Ancak “SEKSİ” duygularınızı ve zihinsel kapasitenizi AĞIR DİRENÇ altında zorlayarak gelişebilirsiniz. Mesela bir uyarana karşı eski düşünce ve davranışlarınıza sığınmanıza neden olacak baskı (sizde kıskançlık uyandıran bir erkek ya da kendinizi yetersiz görmenize neden olacak güzel bir kadın) altında bu sığınmaya DİRENİRSENİZ veya en azından bu negatif duyguların etkisi ile HAREKET etmeye karşı koyarsanız, negatif dürtülerinizin gönderdiği komutları yenebilirsiniz.

Kendi içsel oyununuza MEYDAN OKUYAN durumlara kendinizi gönüllü olarak MARUZ BIRAKIRSANIZ, kendi içsel kapasitenizi iyi bir statüde kalacak şekilde zorlarsanız ya da en azından negatif statülere karşı koyarsanız ve içinde kendine güvenli, esprili, cinsel olarak heyecan verici vs. biri olduğunuz bir çerçeve yaratmak için elinizden geleni yaparsanız, evrim SİZİ DAHA ÖNCE YENİLGİDEN YENİLGİYE KOŞTURAN İÇSEL OYUN PARÇALARINI YOK ETMEYE BAŞLAYACAKTIR.

Buna ADAPTASYON denir.

Beyniniz yeni strese ADAPTE olurken sadece içsel oyununuzun negatif öğelerini yok etmekle kalmayacak, aynı zamanda GÜÇLÜ yeni öğeler geliştirecek. Bu da sizi etkileşimin her seviyesinde, cinsel çekiciliğinizden vücut dilinize ve espri anlayışınıza turbo moduna sokacaktır.

Evrim bunu yapacaktır zira siz onun TALİMATLARINI uyguladınız : BİR ŞEYİ HAYATTA KALMA MESELESİ YAP, CİDDİ YAP, YA DA BOŞUNA ÜMİT ETME.

Çeviri : Evolution Of Inner Game

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

91 thoughts on “İçsel Oyunun Evrimi”

 1. Michael W benim daha önce anlattığım gibi kırmızı hapın öncülü düşüncelerle ilk defa karşılaşmamı sağlayan adamdır. PUA olmasına rağmen olayları evrimsel psikolojiye bağlaması, 2003 – 2005 civarında istisna bir durumdu. Bu adamın eskiden bir e-posta gazetesi ve bloğu vardı. Onu hatmedip sonra 45 USD vererek kitabını almıştım ki çok işime yaramıştı.

  Abinin bazı güzel yazılarını çevirip siteye koymayı planlıyorum. Bu ilki.

  1. Eline sağlık Mahmut Abi, yazı içsel oyun adına önemli ama içsel oyunda dışarıya oynamadıkça gelişmiyor. Her ne kadar açtığım setler uzun bir süre meyve vermese bile sosyal ortamda daha atılgan olmamı sağlamıştı.

   1. Kesinlikle 19 yaşımdayken depresyondaydım ve kendimi çok kötü hissediyordum iyi hissedince yaparım diye düşündüm, sadece kitap okudum teori öğrendim hiç kimseye yaklaşmadım, daha mutlu olunca yaparım dedim yapmadım, şimdi değil sonra dedim, şimdi yaşım 31 saçlarım ve sakallarım ağırdı bir iki kızla tanıştım yaşlısın diye shit test attılar lan ben gençtim ne oluyor başlamadım bile daha, evet en önemli şey hemen şimdi bugün harekete geçmek yoksa pişman olacağız kayıp vakitler için.

    1. Şimdi okuduklarını bir telini meşgule aldın diye senin numaranı silen hatuna uygulamaya başla bakalım değişim oluyor mu olmuyor mu?

     DİKKAT : Bunları uygulamaya başlaman bu kızın yeni seni satın almaması ve ilişkiyi bitirmesi ile sonuçlanabilir. Bunu göze alacak cesaretin var mı bakalım.

     1. O iş bitti abi çok üzgünüm şu an.Yabancı kızdı bir daha nerde bulucam öyle tatlı aksanlı İngilizce konuşanı.Ben tinderda onun resmine çok fazla tıkladım yanlışlıkla kalp gönderdim zaten habire mesaj atıp betalaşmıştım üstüne uzun süre unutulan yerden kalp göndermek bana aşırı yanlış geldi tinderdan sildim üstüne rehberden de sildim onların ülkelerinde 3 whatsapp var bir tanesi bilgisayarda aslında beni silmemiş de olabilir mesajlarımı okuyodu ama ben kaybetme korkusuyla silmiş oldum herşeyi.

     2. hayır buluştum ve seviştim sonra ülkeme döndüm bana aşıktı alfadan betaya mesajlarım sayesinde düştüm gizemi öldürdüm aşırı ilgi gösterdim sonuç bu.

    2. Haha en iyisi ben bir daha okuyayım.Mahmut abi Corey Wayne’in yüzde 3’lük adam olmak kitabını biliyor musun? hakkında ne düşünüyorsun?Kendi kitabını 15 kere okumadan başarı beklemeyin diyordu.Bende amcığın 16 kuralını ne kadar okusam da yine tam tersini yapıp kız kaybettim demek ki birden olmuyor bazı şeyler

     1. Kırmızı hap farkındalığı olan adama Corey Wayne’i tavsiye ederim. Kendisi purple pill sularındadır (gerçi bir ara sanırım Rollo’yu tavsiye ediyordu) ama kitabında çok faydalı bilgiler var. Süzgeçten geçirebilen için iyi bir kaynaktır kendisi. Özellikle ilişki konusunda çok ayrıntılı bilgiler veriyor.

 2. Hocam yazıyı okudum ve çok beğendim. Ancak bende biraz kafa karışıklığına sebebiyet verdi. Bunun sebebi, ” Allen Carr – Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu ” isimli kitabında geçen ‘ İrade gücü ile sigarayı bırakmak anlamsızdır ‘ buna yakın bir cümle kurmuş olması. Ona göre bağımlılıkları yenmenin daha farklı bir zihinsel şablonu var, yani sadece sigara üzerine değil diğer bağımlılıkları da işin içerisine katarak direkt olarak bağımlılık konusunu yenmek üzerine kuruyor.

  Burada okuyup anladığım ise, BAZI konularda irade gücü ile karşı koymak gerektiği üzerine olduğunu anladım. Ve aslında bu yazıdan önce ” Sizlerin bir alışkanlığı bırakmak veya yeni bir alışkanlık edinmek için neler yaptığınızı, burada ki yazıları %100 kitleye olmasa da bir kaç tık daha fazla kişiye nasıl geçirebiliriz ? ” diye soracaktım ki bu yazı bu sorumun bir kısmını karşılıyor.

  Aslında demek istediğim, burada ki bilgileri empoze etmeden nasıl benimsetebiliriz ? (Empoze de edebiliriz, benim için sorun olmaz 🙂 Sadece 1 seçenek oluşturmaktan ziyade, burada ki içerikleri benimsetmek için alternatif seçenekler de oluşturabilir miyiz düşüncesi üzerine bunu soruyorum.

  Bir şeyi, durumu istemek önemli ama harekete geçmek için tek başına yeterli değil. Disiplini dahi elde etmek için başlangıç düzeyinde yutabilmek ardından artırarak ilerletmek gerekiyor ki bunu sağlama da sorunlar yaşayan bir çok kişi mevcut. Bunlar için neler yapabiliriz ?

  1. Bu yazinin bağımlılıkla alakası yok. İnsanın yeni kabiliyetler ve güçler geliştirmesi, korkularını aşması ile alakası var.

 3. 1-Aşırı stres ve anksiyeteyi yenmenin en sağlam yolu nedir?(Derecelendirme olarak: Vücutta bazı semptomplara yol açabilecek düzeyde yüksek. Mesela ishal, kabızlık, ellerde uyuşma, üşüme,… Biliyorum bir doktora sor diyeceksiniz önce ama doktor(lar) bir sebep bulamayıp psikiyatriste gönderiyor.)
  2-Yaşadığımız çevrede her gün gördüğümüz arkadaşlarımız bize karşı dengesiz davranıyor ve sonra hiçbir şey olmamış gibi yine bizle konuşmaya çalışıyorsa ne yapmalıyız? Onlarla konuşmasam bile tekrar tekrar gelip konuşmaya çalışıyorlar. Konuşmamakta ısrar edince de suçluymuşum gibi davranıyorlar. Umursamama açısından sorun yok, umursamıyorum ama gereksiz yere zamanım azalıyor ve dikkatim dağılıyor.

  1. 1.Bu aralar keto karnivor diyet yapıyorum.Karbonhidratı bırakmanın anksiyete-depresyon-genel anlamda nevrotikliği azalttığını biliyordum ama denememiştim.Jordan Peterson bile bunun hakkında konuştu
   Dİyete başladım ve 23:1 gibi fasting türlerini deniyorum
   Kahveyi bıraktım
   Yeşil çaya başladım

   Depresyona girmek imkansız, daha sakinim,en sayko olaylarda bile heyecanlanamıyorum artık
   Nabzım hızlanmıyor bile
   Öfke duygum kayboldu
   Öz kontrolüm ve acı eşiğim arttı

   Araştırmalar bu yönde ve bizzat tecrübe ettim

   Sonuç olarak

   1.Kafeine bağımlı şeyleri bırak KAHVE,KOLA VS
   Yeşil Çaya yüklen-Psikopatlar gibi sakin dingin olmak istiyorsan–MOA enzimini inhibe eder bir süre
   2.Şeker ve carb türevlerini bırak
   3.Kırmızı et , hindi, Tavuk a ağırlık ver
   4.Tereyağı,zeytinyağı , yeşil sebzelere yüklen
   5.Spor yap–Hormon optimizasyonu testoyu yukarı çekince düzeleceksin
   6.Sosyal zekanı geliştir–Yineleme Zorlantısı
   7.En önemlisi INTERMITTENT FASTING e BAŞLA…
   Yavaş yavaş aç kalma süreni artır
   24 saati aş
   Erkekler açlık için dizayn edildiler

   Twitter Ceosu başta olmak üzere çoğu high level insan başladı bu işe

   Bir zihin berraklığı veriyor anlatılmaz yaşanır …

   2.Soruna gelecek olursak
   “Daha ne kadar aptal yerine koyup, sınırlarını skecez bakalım bunu ” diye düşünüyorlar içten içe.Çevrende yanlışlıklarını saflığına aptallığına verdiğin birçok insan senden daha yüksek eq ve ıq sahibi olabilir

   Mahmut Abi bu yazıları çevirse anlayacaksınız

   medium.com/the-mission/10-toxic-character-types-to-avoid-hiring-at-all-costs-7a777e461b6a

   medium.com/@robertgreene/the-status-fiend-and-3-other-types-of-envious-people-to-avoid-1dacbd6a58b5

   1. @BenLark
    Gerçekten güzel tavsiyeler, teşekkürler. İngilizce yazılara da ingilizcem el verdiği şartta bakacağım. El vermezse de verdirtecez:)

    Fakat anlamadığım bir yer var.
    “Daha ne kadar aptal yerine koyup, sınırlarını skecez bakalım bunu ” diye düşünüyorlar içten içe.Çevrende yanlışlıklarını saflığına aptallığına verdiğin birçok insan senden daha yüksek eq ve ıq sahibi olabilir

    Objektif olarak bakınca tıpkı dediğin gibi aptal yerine koyma söz konusu, burası gayet açık. Ama bunları salak veya anlama sorunlu oldukları için yaptıklarını zaten düşünmüyorum. Ayrıca sadece bana karşı böyle davrandıklarını dahi düşünmüyorum. Yine dediğin gibi iq ve eq bakımından da daha büyük bir puana sahip olabilirler ve bu gayet normal bir durum, kimse eşit şartlarda dünyaya gelmiyor ve eşit şartlarda yaşamıyor sonuçta.
    Ama merak ettiğim konu “erkek adam” bu durumda nasıl düşünürdü ve ne yapardı? Ben nerede hata yapıyorum, neyi düzeltmeliyim?

   2. Hocam bu dediğiniz öneriler sosyal anksiyete bozukluğu için de işe yarar mı? Bende sosyal fobi var da bunu aşmak için doktora gitmek dışında ne önerebilirsin?

   3. Karbonhidrat tüketmenin kötü olduğunu belirten bütün diyetler saçmalıktır, plasebo durumunu yaşıyorsun. Karbonhidrat vücutta testosteron üretimi için anahtar makrodur. Dengeli beslenmek önemli bütün makrolardan tüketmezsen ileride sorun yaşarsın.

    1. Kolesterol pregnanolon androstenedion testesteron >>> DHT sebebine kadar her şeyi açıklarım sana bro

     Ketojenik diyete ve Fastinge en çok karşı çıkan kitle genelde sistemin adamları…

     Netflixte belgeseli bile var bu işin

     Carb önemli ama keton sistemi hızlı yağ yakımı için daha önemli

     Ketojenik diyet + 24 saat fasting ile birleştiririm genelde.

     Etkisi süper.

     Carb azalt yerine sağlıklı yağlar ekle ve mümkünse Bw(lbs sistemi)x 0,8 min protein al

     Ülkemizde keto karnivor pek tutmadı sebebi 💰 💴

     Günde tek öğün yaptığım ve makroları tam aldığım günler daha iyi geçiyor.

     Yine de sağlık için doktora danışın

    2. Carb döngüsü de yapabilirsin

     Bu devirde bunca imkana rağmen şişman veya çok zayıf kalmak çok saçma

     Hastalıklar ve maddi imkan harici tabi ki .

     Umarım herkes istediği fiziğe ulaşır veya daha iyisi için

  2. Yıllardır bu rahatsızlığı çekiyordum ve bir gün yere yığılıp acillik olmuştum. ‘Değişmeye’ karar veren birisi olarak tek bir şey söyleyebilirim: özgüven ve kaygı ters orantılı. Sadece sosyal anlamda değil. Hayatta yaşadığımız dozundan fazla stresin tamamı özgüven/özsaygı/özsevgimizin eksikliğinden kaynaklanıyor. Bunu aşmanın en büyük yollarından biri disiplinli olarak spora gitmek. Konfor alanımız oluşturan alışkanlıklarımızı bırakmak ya da değiştirmek. Değişimin bilincinde olup kolay kolay pes etmemek.

   Unutma ki orası senin krallığın. Orada kraldan daha değerli ve sevgiye layık kimse yok. Kralın üzülmesine, gerilmesine izin verir miydin? Kendine kral gibi davran, kral gibi besle. Gücünün farkına var. Ne kadar mükemmel ve güçlü bir kral olduğunu yalnız sen öğrenebilirsin. Bak konu anksiyeteden nerelere geldi. Birbirinden o kadar zıt iki konu. Hangisini seçeceğinin kararını ver.

 4. Yazida bi noktada hata var.
  Eger kiz yaninizdayken hanzonun biri gelip size ustunluk kurmaya calisirsa, tepkisiz kalirsaniz korktugunuzu dusunur.

 5. Mahmut bey siddet taraftari degil
  Bende degilim acikcasi hic olmadim
  Ama bu ulkenin insanlari ilkel ve kotu niyetli. Anlayacaklari en iyi dilin siddet oldugunu dusunuyorum.
  Ayrica diger ulkeleri ve turkiye yi katsilastiran bi yazi gelebilir iyi olur bence. Artilari eksileri acisindan

  1. Olay şiddet taraftarı olmamak değil akılcı olmak. Bu ülkenin insanlarının ilkel ve kötü niyetli olduğu gerçek diyelim. Diyelim ki anlayacakları en iyi dil şiddet. Bu arada dediğin gruba sen de giriyorsun. Sen de ilkel ve kötü niyetlisin. Senin de anladığın dil şiddet. Nasıl anlatacaksın? Sen şiddet konuşurken karşındaki adam ne konuşacak? İstediğin kadar iri ol, istediğin kadar iyi dövüş, kafanı kullanmadan şiddet savurduğun adam 3 kişi ise, biri arkadandan gelip bıçaklasa hiçbir bok yapamazsın bay sınıf öğretmeni. Şimdiye kadar sıçradın diye daha hep sıçrarsın sanma.

   Bakın korkaklıktan, adam sizin üstünüze üstünüze gelirse tırsmanızdan bahsetmiyorum. İş oraya gelirse ki hayatım boyunca birkaç kere geldi yumruğum ve tekmem hiç acımaz. Herkesi dövemem ama bana giren beni dövse bile çok ciddi hasar görür ve zaten bu da caydırıcı olmak için yeterli. Demeye çalıştığım şey karşındakinin yaptığı ile duygusal zayıflığının azması ve kıskançlık, ezilmişlik falan hissederek öfkelenmek, ilk aşamada şiddete başvurmak. Bunlar ağzı laf yapacak, karşındakini dili ile dövecek zekaya ve daha önemlisi de duygusal güce sahip olmayan adamların zavallılığı.

   1. Çok doğru bir yanıt Mahmuy abi, maskülenlik ve dominantlık erkekler üzerindede çalışıyor eğer konuşmanla,duruşunla haraketlerinle karşındaki insanı domine edersen sana asla hiçbirşey yapmaz hatta özür bile dileye bilir senden. Ama karşındakının önünde donuna sıçmış gibi durarsan, ince bir ses tonuyla korkarak ve yere bakarak konuşursan ezerler seni.
    Aynı kurt sürüsündeki gibi çalışıyor sistem eğer 10kurt sürünün liderine(alfa)karşı baş kaldırırsa ve alfa kurtları nasıl domine edeceğini bilmezse kurtlar onu parçalar.

 6. Öncelikle “BenLark’tan” aldığım tavsiye sonucunda kitap araştırması yaptım.
  Mark Manson – Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı ve
  Sigmund Freud – Psikanaliz kitaplarını aldım bos zamanlarımda okumak için
  Nietzsche’nin hangi kitaplarını tavsiye edersiniz. Burada bayağı Nietzsche muhabbeti geçiyordu.

  1. Nietzsche nin böyle buyurdu zerdüşt kitabını öneririm.

   Onun dışında montaigne nin denemelerini de tavsiye ederim.

   1. Nietzscheyi bilmeyen biri ona Zerdüştten baslamamalı. Ahlakın soy kütüğü üstüne ilk kitap olmalı. Zerdüşt şiirsel, Nietzchenin diğer kitaplarından farklı ve diğer bir iki eser okunmadan okunmamalı. Beyond Good and Evil mesela daha önce olabilir.

  2. Sperm Savaşları
   Bebek Savaşları
   Makyavelizm ve Modernite
   Kavgam
   Olağan psikopatlar
   İçimdeki psikopat
   Henry Kissinger kitapları
   Nassim Nicholas Taleb kitapları
   Robert Greene kitapları
   Why Nations fail – Daron Acemoğlu
   No More Mr.Nice Guy
   Talleyrand The Art of Survival
   Hızlı ve Yavaş düşünme

     1. Sana dedim.

      Kitabı da herkese öneriyorum.

      Dart Vader hayranlığından kurtarıp, gerçeklerin tokat gibi yüzümüze çarptığı bir süreç başlatır genelde bünyede.

     2. 35liğe katılıyorum. İlk onunda Kavgam, Makyavelli, Psikopatlık vs … olan adamın kesin düzelmesi gereken bir yanı vardır.

     3. Kitaplar ilk 10 um değil
      İlk 10 da okumanız gereken kitaplar sorulmadı.
      Okunabilecek kitaplar diye yazdım bunları.
      Ayrıca Mahmut Abi de ilk 10 u sonradan paylaştı farkındaysanız.
      Benle ne alakası var anlamadım

      Düzelmesi gereken bir şey varsa o da okuduğunu anlama becerisidir 👍🏻

     4. Yine de sana tavsiyem benim okuduğumu anlama becerimden ziyade tavsiye diye verdiğin listenin tepesine bu kitapları sokan tarafını düzeltmeye odaklanman. Benim anlama kabiliyetim kolay, normal uyuyunca düzeliyor.

     5. Bence bunu bana söyledi ama kendisi okuduğunu anlamamış.

      Ben ilk 10, son 20 falan demedim. Sana ego kırıcı bir kitap önerdim.

      Senin kitaplar ”karanlık karakter, megalomanlık, bir gün dünyayı ele geçireceğim fantezileri” alarmı veriyor.

      Mutlu bir insan bu kitap tavsiyelerini vermez. Yanlış bir şeyler var.

     6. Naptın ya sakın o kitabı okumayın ruh halinizi çok fena bozar.Dostoyevski’nin bütün kitapları öyle hatta bütün rus yazarlardan uzak durun inanılmaz bir karamsarlık istiyorsanız bilemem.Lisede Anton Çehov’un tek bir hikayesi hayatımı kaydırmıştı.Toparlamak uzun sürdü.Avrupalı ve Amerikalı yazarlar iyidir mesela Jack London-Martin Eden hırs ve motivasyon isteyenlere.

     7. Katılmıyorum. Dostoyevski’nin kitapları insan ruhunun karanlık taraflarından bahsettiği için insanın naifliğini alacak birer başyapıttır. Kesinlikle okunmalı.

    1. Skeptico’nun sitesini linkliyordum ama site kapanmış. Bunu yazacağım. Konumuz hakkında ilk okunması gereken 5 kitap :

     1 – The Rational Male – Rollo Tomassi
     2 – No More Mr.Nice Guy – Robert A. Glover
     3 – Tactical Guide to Women: How Men Can Manage Risk in Dating and Marriage – Shawn T. Smith
     4 – The Feminist Lie: It Was Never About Equality – Bob Lewis
     5 – The Art of Seduction – Robert Greene

     Sonraki 5 (ilk 10) :

     6 – The Way Of Man – Jack Donovan
     7 – The Subtle Art of Not Giving a F*ck – Mark Manson
     8 – Sperm Savaşları – Robin Baker
     9 – Gen Bencildir – Richard Dawkins
     10 – Daygame: A Street Seducer’s Story – Tom Torero

  3. Böyle buyurdu zerdüşt,Putların Alacakaranlıgı,İyinin ve Kötünün Ötesinde kitaplarını okumuş biri olarak söylüyorum ki bu tarz kitapların yarısı soyut düşüncelerden oluşuyor ve kitaptan kopmak kolay hale geliyor.Senin yerinde olsam ve Nietszche ye hiç başlamamış olsaydım Irwin Yalom’un Nietszche Ağladıgında diye bi kitabı var ondan başlardım ya da Stefan Zweig ‘in Nietzsche yi anlattıgı bir kitap var,ordan başlardım.Bi de tüyo veriyim sana felsefi kitaplar okurken önsözleri oku çünkü önsöz yazarları insanı daha açıklayıcı bir şekilde kitapta verileni sunuyor.

 7. Ben siddeti mesrulastirmak istemiyorum. Buraya dogru cekildigimi soylemeye calisiyorum. Nasil caydirici olacagimi bilmiyorum.

  1. Olay şiddeti meşrulaştırmak değil şiddetin sonuçları. Türkiyede kavganın kendisinden çok sonrası tehlikeli. Adamı döversin gider 10 kişiyle gelir ya da ertesi gün sırtına mermi boşaltır. Bunlar gerektiğinde göze alınacak riskler ama önce her zaman karşındaki ne kadar hayvan görünse de konuşup anlaşmaya açık mı bakacaksın.

   Nasıl caydırıcı olacağın boyuna ve kalıbına da bağlı ama temelde kavgaya girsen acımasız bir vahşiye dönecek kadar gözüpek olup bunu kotrol edecek kadar olgun olmaktır olay. Bir de tabii kasların güçlü olacak. Sokakta kavga maksimum 9 10 saniye sürer. Birçok erkek direkt kafaya gelen bir iki yumrukla bayılır. Yumruk atmayı ama daha önemlisi gard almayı öğrenin. Sokakta kavgada gardı öğrenin. Öğrenin ama kullanmamak için elinizden geleni yapın.

   Bir de çok alıngan ve kendine güvensiz adamlar hırt elemanları mıknatıs gibi çekerler. Öyle olmamaya bak.

   1. Sokak dövüşünde kafaya atılan dirsek darbeleri ve ardından gelen uppercut-çeneye ve karaciğere .

    Taşaklara bir middle kick vurdun mu miss…

    3 bin ₺ para cezası,3 kaburga kırık
    Baş dönmesi , kulakta çınlanma
    Fiziksel toparlanma 6 hafta
    Ruhsal toparlanma 6 ay

    Muay Thai bir aşktır yalnızca yapanlar bilir

    1. Kısa boylu erkekler aparkat için çok içeri giremeyebilirler

     Bloklayıp Kroşe atmak daha mantıklıdır

     Uzun adamların kolları sayesinde aparkatı rakibe daha iyi ulaştırır
     Tekmeleri ile rakibi yanına sokmazlar

     En temiz kombinasyon ;

     Middle Kick atıp adama yaklaş sol ayak önde sağ arkada.
     -Sol direk
     Sağ yumruk sallayacak rakip , sağ kolla blok al yüzü kapat.
     -biraz daha yaklaşıp sol sağ direk ve sol kroşe kapanış

     1. çok pis kavga ederim haa.
      183 cm boyunda 80 kiloluk bişeyim
      Hiç atletik sayılmam hatta löp birisiyim. Ama o yağların altında bi kas var hissediyorum
      Sağ kroşem sağlam olup hücrelerim ölmesin diye kafa atmıyorum 
      Her kavgamda karşıdaki kişiyi sakatladım ama şerefsizlik yapmam malum bölgelere vurmam
      Biraz sinirliyimdir. Ama vurmadan önce adamın yüzüne gülerim
      PRİMARY ATTACK: Hop birader sen ne ayaksın, sen bizim arkadaşa dik dik bakmışsın, sen bizim mahallede kıza yazmışsın
      SECONDARY ATTACK: Yumruk, tekme, tokat(osmanlı version 1.3)
      SPECİAL ATTACK: Sadece kısa boylu rakibe atılabilen yüze tekme, Göte şaplak

  2. Vücut dili bu işin temeli. Özgüvenli, gözü pek bir yürüyüş, dik göğüs, kalkık bir baş bir çok sıkıntılı insanı senden uzak tutar bir de bu hafif atletik kaslı bir vücutla destekleniyorsa mis gibi olur. O özgüvenin alt yapısı olmalı yalnız. O altyapı da en iyi dövüş sporlarıyla sağlanır diye düşünüyorum.

   Boksör bildirdi.

   1. İşin temeli duygusal güçtür. Bahsettiğin spor destekli duruş da duygusal gücü olumlu etkiler (ve duygusal güç de duruşu) ama temel duygusal güçtür. O özgüvenin alt yapısı duygusal güçtür, maruz kalınan stresin ayıkladığı zayıflıklardan ve zayıf davranışlardan kurtulan erkek ruh halidir.

 8. Doğanın kodladığı organizmanın ihtiyaçları ile insan düşüncesinin ürünü olan kültürün (matrix) çakışması insanın psikolojik sorunlarının temel kaynağıdır. Teknik konuları çözmede muhteşem bir araç olan aklımız maalesef öbür yandan başımızın belası olabiliyor. Çok basit şeyleri zorla karmaşık hale getirmeyi seviyoruz. Çünkü tek derdimiz çözüm üretmek. Gerçekte bir sorun var mı bundan emin bile değiliz.
  Beş paran yoksa bu sorunu çözmelisin burada bir sıkıntı yok ama neden bmw sahibi değilim diye ağlanıyorsan burada kendine hayali bir sorun yaratıyorsun ve emin ol o bmw bir gün senin olunca bunun da seni kesmediğini görecek ve yeni sorunlar aramaya başlayacaksın. Çünkü bmw hiçbir zaman senin gerçek sorunun olmadı.

 9. Arkadaşlar Mahmut bey dahil kimsenin burada şiddetten uzak durun kendinizi zen felsefesine verin falan dediğini düşünmüyorum, sadece neyi ne zaman, nasıl kullanacağını bilmen lazım, yoksa son çare hiç laf anlamayan adamın kafasını yere vur, bi daha götü yemez sana bulaşmaya, şiddet açıkçası çoğu zaman laf anlatmaya çalışmaktan daha kısa yoldur ama
  , sonuçlarını hesaplamak kaydıyla.

  Örn: 15 kişilik tinerci grubunu sana bulaştığında ilk yapacağın şey aralarına dalıp götünün kesilmesi olmamallı.

 10. Mahmut Abi şöyle bir sorum var: Bir erkeğin gerçekten kızlara vakit ayırması hayati derece de gerekli midir ? Benim rutin olarak yaptığım, spor-dil (ingilizce,almanca) kitap okuma alışkanlıklarım var bir de yatalak dedem var, onunla da ilgilenmek zorundayım. Yani ilişki konusuna çokta vakit bulamıyorum. Sence bu ileri de büyük bir sorun haline gelir mi ? Bu arada yaşım 20.

 11. Öncelikle iyi akşamlar, kendimizi zorlamaktan bahsediyoruz ya işte onu bir hafta yapıp daha fazla yapamıyorum okulda 8 saat, yolda 2 saatim geçiyor sabah 6 30 da kalkıp koşuya gidiyorum ama kendimi zorlayabildiğim zamanlarda akşam da 22. 30 23.00 gibi uyuyorum ama okuldan geldiğimde hep uykulu oluyorum ve ders çalışıp ingilizce çalışıp kick boks(Kendimi bu sporda çokça ilerletmek istiyorum.) (Kick boksta vücudumdaki değişimlere motive olabildiğim bir spor değil genelde kondisyon antrenmanında hayattan bezdiğim ek olarak ağırlık kaldırorsam diğer günler antrenman yapamadığım bir spor) yapmaya kendimi zorlayamıyorum. Buradaki kişisel gelişim yazıları dışında kızlarla ilgili yazılarla ilgilenmiyorum. Yaşım 15 boyum 165 ve minyon birisiyim ve de 13 yaşında gösteren bir yüzüm var yani KIZLARLA öyle çok meselem olmuyor. Bu yüzden kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Size asıl sorum kendimi nasıl zor duruma sokabilirim ki arkadaşlarımla aram iyi ailemin durumu ortalamaya kendimi zorlayamıyorum. İdeallerim var ama kıçımı kaldıramıyorum videolar müzikler izleyip bir hafta ders spor ingilizce yapabiliyorum ama her gün olmuyor bir şeyler kaytarmamı sağlıyor. Bir işte 10000 saat çalışırsak en iyilerden olabilirmişiz. 10000 saat çok uzun bir zaman başarılı olabilmek için disiplin oturtmam lazım lütfen yardımcı olabilir misiniz? Kendimi bir şekilde zora sokmak istiyorum.

 12. Bunun bir cevabı yok farkındayım ama,aşırı stresli sıkıntılı durumlarda misalen ani bir olay olabilir yahut hiçbir tecrüben olmayan alanda yapılan bir iş olabilir çerçeveyi koruyup nasıl alfa kalabilirim?
  aynı durumlardan yıkılmıyorum fakat bu sefer farklı bir zayıf noktadan çerçevemi kaybediyorum.

  1. Olayı nası alfa kalabilirim diye anlarsan zaten istediğin her neyse beceremezsin. Soğukkanlı kalacaksın, zaten olmadığın bir şey olarak değil.

 13. Mahmut Abi nofap 20. güne yaklaştı. Bu aralar gündemdir antrenman yapıyorum ve günde 5 öğün yoğun proteinli besleniyorum.

  Bunların sonucu olarak testosteronun arttığını hissediyorum gerçekten güzel bir durum.

  Benim sorum; bu durumla beraber kadınları ciddi anlamda cinsel obje olarak görmeye başladım. Bana bişeyler anlattıklarında söyledikleri şeyler çok boş geliyor; hani küçük Kızlar “Sooonra gelmişlerdiiii didmişlerdiiiiii” falan diye salakça hikayeler uydururlar ya kız bana sevdiği kitapları,filmleri falan anlattığı zaman aynı o şekilde algılıyorum ben. Böyle yanımda seks kölem varmış gibi bir hissiyata kapılıyorum erekte bir şekilde oturuyorum.
  Hatta bununla beraber entellektüel zekam düşmüş gibi hissediyorum olaylara çok düz bakıyorum. Mesela eskiden sporda falan teknik düşünürken şimdi “Bastın mı geçecen” kafasındayım.Bir şeyleri “overpower etme” eğilimindeyim.
  Bu durumlar beni “Ulan bambaşka bir herif oldum çıktım kendimi tanıyamıyorum. Çok mu gaddarca davranıyorum çok mu düz düşünüyorum” diye düşüncelere sevk ediyor. Sence bu “Meathead” olayı zararlı bir şey mi sağlıklı bir şey mi?

  1. “Böyle yanımda seks kölem varmış” gibi şeyleri söyleyen sen 20 gündür otuzbir çekmeyip bu kızların birine basıp diğerine basmaya mı gidiyorsun, yoksa bir tane bile skorun yok kafasında batman olduğunu hayal eden oğlan çocuğu fantazilerini mi anlatıyorsun?

 14. Arkadaşlar merhaba siteyi aşağı yukarı 6 aydır takip ediyorum.Skeptico yu okuyarak başladım trp ye fakat adamı ilk okuduğumda resmen tüm hayat hikayemin teorisini okuyordum.Hayatıma giren tüm kadınlar onlara yaklaşımlarım onların bana ne tür yaklaşımlarda ne tür tepkiler verdiği.Başarılarım başarısızlıklarım hepsinin özetini yazıyordu adam.Erkek gibi davrandığımda benim diyen paralı adamların bile kaldıramadığı kızların buluşmak için bana yalvardığını oğlan çocuğu gibi davrandığımda hiçte siklenmeyecek hatunların beni redettiğini hatırladım.Sitede aktif olmak istiyorum.Yalnız kafama takılan sorular var . Çerçeve muhabbetiyle ilgili mesela skeptico Shit testleri yetkinlik testleri olarak
  isimlendiriyor.Bunları %70 – 80 oranında geçmeyi başarıyorum.Ki daha önce genlerimin iyi olması dolayısıyla bunların hiç birini geçemediğim halde hatun kaldırmayı başarıyordum.Şimdi felsefeyi öğrenmemin büyük avantajı oldu.Yalnız skeptico bu test olayını iki gruba ayırıyor.1-Yetkinlik testleri , 2-Sadakat testleri , bu kısım benim anlayamadığım bir bölüm.Daha önceki kız arkadaşlarımda direk seni seviyorum cümlesini kuran , direk ona ilgisini belli eden , hep bendim ve genellikle red yedikten sonra kıza ilgimi azaltıp gözünün önünde başka kızlara ilgi gösterince beni red eden hatunun bana gelişini izlerdim.Şimdi kendimi ağırdan satayım derken veya kıza üstünlük sağlayayım çerçevemi koruyayım derken genellikle kızlar benim totoyu kaldırmamak adına uzaklaşıyorlar benden.Bu sadakat testleriyle ilgili tam bir yazı yazarsanız çok memmun olurum.Birde saha raporlarında yeni konu nasıl açabiliyoruz onuda göremedim yeni gelişmelerle ilgili sizden fikir almak istiyorum.Emeklerinin teşekkürler.Hoşçakalın

  1. Yalnız skeptico bu test olayını iki gruba ayırıyor.1-Yetkinlik testleri , 2-Sadakat testleri , bu kısım benim anlayamadığım bir bölüm.

   Benim bildiğim testler ikiye şöyle ayrılır : shit (fitness) test ve 2 comfort (rahatlama ihtiyacı) testleri. Sadakat bu mudur bilmem ama muhtemelen sadakat dediği budur.

   .Şimdi kendimi ağırdan satayım derken veya kıza üstünlük sağlayayım çerçevemi koruyayım derken genellikle kızlar benim totoyu kaldırmamak adına uzaklaşıyorlar benden

   Kıza kendimi ağırdan satayım … üstünlük kurayım falan olayı anlamama ile alakalı laflar. Kaçan kovalanır, siken sevilir, götünü kaldırma, vs … gibi klişe, en mavi haplı erkeğin bile ezbere sayabileceği ve içi boş ve güç ile alakası olmayan laflar.

   Bir kere erkek dominant olur lafı erkek üstün olur değil lider olur demektir. Dominanttaki egemenlik liderlik anlamına gelir. Bazı erkekler özellikle ilişkiyi yönetme (kararları, riskleri alma, planları yapma) gibi şeyleri zerre yapmazken boş üstünlük taslarlar ve bu da ilişkiyi sıçar. O yüzden dominantlığı üstünlük olarak okuma huyundan vazgeçin. Sen karar almayan adamsan, risk almayan adamsan, yönetmeyen – plan yapmayan adamsan üstün olsan ne olur? Dominantlık kaptanlıktır. Kaptanlık yapmadan despotluk yapan adam, geminin dümenini bırakmışken direğine çıkıp goril gibi göğsüne vuran kaptan gibidir. Sonra o gemi gider kayaya toslar sen de gemi batarken “ama ben çok alfa bir erkektim” diye bön bön bakarsın.

   Diliniz kırmızı hapı ucundan ve çoğunlukla yanlış anladığınızı gösteriyor. Ağzınızdan özellikle yukarıdaki bilinen klişeler çıkıyorsa aslında pek bir şey öğrenmediğinizi anlayın. 600 küsur yazı yazdım burda, binlerce de yorum. Bir kere bile sanki bir şey söylüyormuş gibi “hacı seven sikilir siken sevilir ya” ya da “kızın götünü kaldırmayacaksın kanka” gibi bir laf ettim mi? Skeptico’da da görmedim bunu.

   Comfort testi shit testten ayırmak lazım. Kadın comfort testi kendini erkeğinin kanatlarının altında güvende hissetme ihtiyacından yapar. Shit testte çalışan onayla abart, comfort testte başınıza iş açar. İkisi arasındaki farkı genelde söylendiği bağlam sağlar.

   “Bahse girerim sen çapkın bir erkeksin.” Kıza yürürken ve ilişki başında bu shit testtir. Onayla abart ya da eğlenen ustalık işe yarar. Uzun süre beraber olduğun, sana ilgisini gösteren kızdan duyduğunda comfort testtir. Ben bu testi her zaman “mühendisim ben, ne kadar çapkın olabilirim” diye muğlak bir şekilde ama aynı zamanda kızı da rahatlatacak şekilde cevaplarım. Siz kendiniz bu çerçevede bir cevap verebilirsiniz.

   Buna sadakat değil de comfort denilmesi daha uygun zira bazen CPDsi görece düşük kadınlar da ilk buluşmada comfort test yapabilirler. Örneğin “sen bana yürüyor musun” CPDsi yüksek kadından geldiğinde shit testtir, daha düşük kız ise kendisini kullanıp atacağından ya da kendisinin bir erkeğin ilgisini çekeceğini düşünmediğinden bunu comfort test olarak da söyleyebilir.

   Bu konuda bir yazı yazılmalıydı. Zira artık kız arkadaşı olan kızın her testini shit test sayıp onayla abart ile kızı dehşete düşüren çok kişi var. Zaman yok bilgi dağarcığımın 10%unu anca yazabildim buraya 🙂

   1. @Mahmut abi

    Bu konu önemli, “Zira artık kız arkadaşı olan kızın her testini shit test sayıp onayla abart ile kızı dehşete düşüren çok kişi var.” evet dediğini ben yaptım kız dehşete düşmüştü.

    Sürekli bana sana güvenmek istiyorum ama güvenemiyorum, beni kolayca bırakıp gidersin, beni bırakmayacağını bilsem ona göre davranacağım diyordu. Ben sallamıyor veya onayla abart stratejisini uyguluyordum. Yanlış strateji uyguladığımdan istemediğim sonuçları aldım.

    Mahmut abi bu konu yazı hakediyor.

 15. Herkese merhabalar
  Öncelikle bu sitede; gerek yazıları gerek çevirileri gerek yorumları ile bildiklerini paylaşan her dostuma teşekkür etmek isterim.
  Kimileriniz için, haydi yaşlı demeyelim de olgun sayılabilecek olan bir yaşta bile (37), bu web sitesindeki paylaşımlardan fayda görüyorum. Bazı zamanlar okuduklarım karşısında “oha, demek sebebi buymuş” derken buluyorum kendimi, bazılarında ise kendi kendime “ulan ben bunu biliyorum ama öğrenmek için çok bedel ödedim” derken buluyorum. Dilerim, dostlarım, sizler kaybolan yıllar, berbat boşanmalar ile bedel ödemeden kadın-erkek ilişkilerinde kendinizi koruyup kollamayı çözmüş olacaksınız.
  Tüm okuduklarımdan ve deneyimlediklerimden sonra, çözebildiğimi düşündüğüm bazı soruların yanısıra, zihnimde hala boşluklar bırakan bazı sorular da var. Değerli zamanınızı ayırarak beni aydınlatırsanız çok sevindirirsiniz.
  Sorumu, aklımda belirdiği bağlamıyla birlikte sizlerle paylaşmak istiyorum. Dostum Ö. ile (erkek), birgün muhabbet ederken;
  “olm sen çok salak bi herifsin, bu kafayla karı kızı nasıl çözdün de ne zaman nasıl davranacağını, ne yaptığında ne tepki vereceklerini önceden nasıl kestirebiliyorsun?” dediğimde, yanıtı;
  “abi 50 karıyla çıkıp, 150 karıyla da yatınca anlıyorsun, hepsi aynı mal” olunca, aklımdaki soru belirdi.
  Ö.’nün, fazla düşünmeyi sevmeyen zihin yapısına rağmen, öğrenmiş olduğu (hani bu sitede bahsedilen maskulin davranışlar, dominant olmak, duygusal güç kavramlarını içselleştirmek ya da bunları yansıtan davranışlar sergilemek yani oyun) her şey, içinde bulunduğu şartların, yani kadınların ona karşılıksız ilgi göstermelerinin, bu sayede -o anki ruh haliyle- farklı farklı tepkiler verdiğinde ne sonuç alıyor olduğunu defalarca kez deneyimleyebilmesinin sonucuydu. Yani burada Ö.ye karşı zaten ilgi oluşuyordu, hani sitede YD denen konu onun için standart bir durumdu, üstelik bu ilgi değişik ortamlarda, değişik onlarca kadından geliyordu ve YD aldığında sıçması sorun olmuyordu, sakal misali traş ettikçe yeniden geliyordu.
  Yine bu sitede öğrendiğim “performans yükü” kavramından bağımsız olarak ilgi görüyor, aldığı YD.ler her defasında daha da ustalaştığı deneyimlere dönüşüyordu. Tabii belirtmekte fayda var, kırmızı haplı olmadığı için bir dönem kevaşenin birine tutuldu, çok ciddi zaman ve emek yatırımı yaptı, kızın anlamsız ve amaçsız davranışlarında bir anlam bulmaya çalışarak, onun ilgisini kazanabileceği bir yol bulmaya çalışarak kafasında kurup durdu, sanırım kafasında kurdukça, şu “duygusal yatırım” kavramını takıntı seviyesine taşıdı ve hayatının büyük bir potansiyelinin içine etti. Hoş aynı şeyi ben kendim de bir kaç yıl sonra yapacaktım ama henüz bunu bilmiyordum.
  Şimdi bağlamı aktardıktan sonra soruma gelecek olursak; Ö.nün aldığı bu karşılıksız ilginin altında yatan mekanizma nedir, zengin değildi, zengin numarası yapardı kızlara ama kızların çoğu bunu yutmazlardı hatta dalga geçenini de defalarca gördüm. Oyunu yoktu, hani beta oyunu bile yoktu ama zamanla oyunu mükemmelleşti bu da defalarca batırıyor olmasına rağmen hem yeni hatunların kendiliğinden gelmeleri hem de batırdıklarının bile -kendisi çabalamadan- bir şekilde geri dönmeleriyle gelişti. Statü olarak tanıştığımızda öğrenciydi, sonradan da ciddi bir bataklığa saplandı, yukarıda bahsettiğim kevaşe yüzünden fakat o dönemlerinde bile kız akışı kesilmedi, sadece kaliteleri düştü. Kızların yakışıklı buldukları bir adamdı diyebilirim ama bakın dostlar, benim arkadaşlarım arasında, hatunların eriyip bittiği adamlar da var, oyunları da var, ama onlar Ö.nün skorlarının hayli gerisindeler. İşte buradaki mekanizma nedir? Hani inseller olanların bahsettikleri kaş/göz/çene oranı gibi bir şey olduğuna dair bir işaret yok bu adam nasıl oluyor da, o hepimizin aslında için için istediği feminen teslimiyeti (sıcaklığı, teslimiyeti, seksi, muhabbeti, kediliği) karşısında hazır buluyor, hatta performans yükünden de bağımsız olarak? Nasıl bir mekanizma var ki, havuzu bu kadar geniş olabiliyor? Buradaki sır nedir, gözden kaçırdığımız detay ya da detaylar mı var?
  Faydalı olacağına emin olduğum değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Bu arada son anda aklıma geldi; bir defasında bir sevgilimin, Ö. ile hep birlikte otururken gayet içi boş bir muhabbette, Ö.ye bilmem ne şehrindeki bir gezisini anlatırken nasıl konuşmaya dalıp ben orada yokmuşum gibi davrandığı aklıma geldi, ben kızın hipergamisini (o zamanlar buna sürtüklük derdim) kontrol edemediğimi anladım, bir kaç defa daha vurup geçtim, zaman kaybetmedim ama ilginç olan şey şu ki; başka bir ortak arkadaşımız bu durumu iki ayrı kız arkadaşında yaşamış, sonrasında da kıskançlık kavgaları ve ultimatomlar, neticede işler sarpa sarmış. İşte demek istediğimi anlatabiliyor muyum, burada, Ö.nün, performans göstermeden (evet maskulendir ama olmadığı dönemlerde de kadınları aynı şekilde çekerdi, maskulen olmak ona daha çok kadın sağlamadı, sadece önceliklerini ayarlamayı sağladı) bu kadar farklı kadını kendini çekmesini sağlayan ne olabilir?

  1. Destan yazmana gerek yoktu. Maskülenite entellektüel analizle değil pratikle gelişir. Adam 150 hatunla yatmış. Bir aşamada hatunları o kadar önemsememeye başlıyorsun. Burayı 1000 kere okumak ve khyi forumlarda tartışmak eğer pratik yoksa bir boka yaramaz. Maskülenite aslen doğal olan sonra bastırılan bir şeydir. Parayla ve tiple alakası yoktur. Senin arkadaş maskülen benliğinin iğdiş edilmesine izin vermemiş ya da bir şekilde iğdiş edilmekten paçayı sıyırmış.

   Sadece okuyarak maskülenite kazanacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bir erkek ne kadar okuyan ve analiz eden biriyse genelde o kadar masküleniteden uzaktır.

   Ben bu siteyi uygulamasız okuyanlara sesleniyorum. Mesela 2 sene okuyup gyme adım atmayan çok. Eğer uygulamıyorsanız siteyi okumayın. Gerek yok.

 16. “Sadece okuyarak maskülenite kazanacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bir erkek ne kadar okuyan ve analiz eden biriyse genelde o kadar masküleniteden uzaktır.”

  bu cümle yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir hocam.

 17. Hocam açıklamanız için çok teşekkürler.O comfort test olayında acaip çuvallıyordum.Örnek vermek gerekirse bir tren seyahatinde kendi benimle konuşmaya başlayan bir kızla 2 3 haftalık bir süreçten sonra ilk buluşmada evlilik sohbeti üzerine ben bu ne acele çektiğimde ‘Kız ailenle tanıştırırsın en azından’ dediğinde ben kızı bırakıp oradan ayrılmıştım.Zaten kızın CPD’ si oldukça düşüktü. Geçenlerde de ünv.hazırlıkta bana deli divane olduğunu net bir şekilde bildiğim bir kızı yemeğe çağırdığımda.(Ki kız beni olağanüstü çapkın ve tüm kızların ilgisi üzerinde bir adam olarak biliyor)Memlekete gideceğini ve 3 ay sonra geleceğini ‘3 ay beklersen olur 🙂 ‘ şeklinde comfort test çektiğinde ben yine hatuna 3 aya kadar ben ne hatunlar götürürüm edebiyatı yaparak sıçmıştım :)) . Dediğiniz gibi bundan önce tavladığımız kızlar büyük oranda tesadüflere dayanıyor hiç biri bilinçli hareketler değildi.Bundan sonra rasyonel davranmak ve masküleniteyi geliştirmek için bol bol pratik yapmak şart.Yazıyı bekliyorum.Tekrar teşekkürler.

  1. Ilk buluşmada hatta ilk yılda evlilik konusunu öylesine bile açmak büyük hata. Sen açmayacaksın kibarca açtırmayacaksın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *