Mavi hap fantazileri ve kırmızı hap tavsiyeleri

Azerbaijan rumuzlu okur sormuş (kendisinin neredeyse 1.5 yıl önce bize yazan ve unutamadığı unicorn kızı elde etmek için soru soran Azerbeycanlı kardeşimiz olmadığını umuyorum):

Mahmut abi eskiden beta gibi seni taniyan (kirmizi hapdan once) ve bu yuzden ayrilan kıza uzun zaman sonra alfa oldugunu göstermek mümkün mü? Ve ustelik bu şansı vermiyorsa …

Kırmızı hapı, mavi hap fantazilerini gerçekleştirmek için öğrenmeye çalışanları, türlü türlü hayal kırıklıkları bekler. Oneitis eski sevgili prensesinin hareketlerini “şans vermiyor” diye tanımlayan erkek, kendini alfa sanan betadır.

Alfa diye tanımladığınız şeyin olması için içinizde beta diye tanımladığı zihin yapısının ölmesi gerekir. Eğer o zihin yapısı ölürse, eski sevgiliye duyulan muhtaç arzu da (ya da daha sonra başka bir oneitise yansıtılmış hali) ölür. Eski sevgiliye duyulan muhtaç arzuyu kırmızı hapsız da öldürebilirsiniz ama bu durumda genelde muhtaç arzuya yeni bir oneitis bulunur ve sizin zavallılığınız devam eder.

Şimdi yazacaklarımı daha önce değişik şekillerde çokça yazdım ama sitenin başına uyarı olarak koymak lazım. Kırmızı hapı bir kere öğrenince kafanızdan atamazsınız o nedenle neyin içine girdiğinizi bilin ve bu hoşunuza gitmiyorsa hiç girmeyin.

Kırmızı hap sizin oneitisinizi “kazanmanızı” bırakın, AFC kafanızın tabiri ile “kaybetmenize” bile neden olabilir.

Belki 1 – 2 seneye dışarda hevesini alıp ya da daha iyisini bulamadığı için size dönecek / evet diyecek (ama sonra muhtemelen kendi hayalkırıklığının acısını sizden çıkararak size hayatı dar edecek) hatunu kırmızı hap yüzünden “kaybedebilirsiniz”.

Bazılarınız ciddi ciddi alfayı hiçbir kadının hayır demeyeceği bir yarıtanrı sanıyorlar. Komik olmayın, dünya ve kadın – erkek ilişkilerininden bahsediyoruz sizin kafanızda, içinde süper kahraman olan Marvel çizgiromanı var.Hani bunu daha sadece 6 sene önce 10 yaşında bir oğlan çocuğu olan ergen yapıyorsa tamam da, 26 yaşında bir adamsanız büyüme vaktiniz gelmiş de geçmiş bile (16 yaşındaki kardeşimize de hemen büyümesini tavsiye ederim).

Gerçi alfayı süper kahraman sananların derdi hiçbir kadının hayır dememesi de değil. O an oneitisleri kimse onun kendilerine 100% evet demesi. Doyurmaya çalıştıkları işte bu muhtaçlıkları. O yüzden zaten alfa / maskülen bile olamıyorlar.

Sınıfınızın / okulunuzun / iş yerinizin / sosyal çevrenizin en alfası siz olun (artık o ne demekse), yine de spesifik bir kadının size evet deme ihtimali, hayır deme ihtimalini geçmez. Amacınız bu bir tanesini avlamak ise, bütün çabanız sonucunda hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Hatta sizi daha da üzeyim. Belki o kız sizin şimdiki halinizi, olacağınız şeyden daha fazla sevecek ve keşke değişmese idi diyecek! Hatta o kız belki sizden daha betasına evet diyecek (özellikle de yaşı ne kadar büyük ise). Alfanın seçeceği kadın havuzu büyüktür ve bir kadının ona evet deme şansı, havuzu olmayan betaya göre çok yüksektir ama istatistik ilminin azizliği işte. Belli bir kadın konusunda (hayatı boyunca 2 3 hatundan fazlasını göremeyecek olan) beta, alfayı geçebilir. Bir ilçede belediye başkanı adaylarından birinin çok çalışıp  oyların 80%sini alması ama belli bir seçmenin oyunu alamaması gibi. Bir beta oğlanın belli bir kızın seçimi olmasına şaşırmak, örnek seçimde birinin diğer güçsüz adaya oy vermesine şaşırmak kadar gülünç bir tepki.

Aynı şekilde evliliğinde kırmızı hapı uygulayan erkeğin karısı, maskülenleşen kocasını daha çok sevebileceği gibi ondan daha da tiksinebilir (özellikle erkeklerle sorunu olan bir kadınsa).

Kırmızı hap evliliğinizi kurtarsa çok iyi tabii ama asıl amacı önce sizi ve sonra varsa çocuklarınızı kurtarmaktır.

Evet, kırmızı hapın amacı sizi kurtarmaktır! Bunu unutmayın. Sizin iyiliğinize olan şey hoşunuza gitmeyebilir ama kırmızı hapta maalesef mavi haplı beyin yıkanmışlığınızın toz pembeye çevirdiği ama aslında kapkara ve mide bulandırıcı zayıflıklar olan aşk, bitanesi, çok peşinde koştum ama sonunda benim oldu, vs … masallarınızı gerçekleştirecek araçlar bulamayacaksınız.

Eğer eski kız arkadaşınızı geri kazanmak, bir kızın size bir “şans vermesi”, vs … amaçları ile okuyorsanız, kırmızı hapa bulaşmamanızı tavsiye ederim.

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

74 thoughts on “Mavi hap fantazileri ve kırmızı hap tavsiyeleri”

 1. “Sizin iyiliğinize olan şey, hoşunuza gitmeyebilir.”
  Yüzeysel gibi gözükse de anlayana anlamı çok derin.
  Kendimi sadece bilinçli olarak zor ve rahatsız yük altına koyduğumda olgunlaştığımı hissediyorum.
  Zorluk büyük bir lütuf; hayatın zorluktan (acıdan) ibaret olduğunu ve hayatın getirdiği tüm zorlukları J. Peterson’ın da dediği gibi dimdik ve kabul ederek karşılamak algımızı tamamen değiştiriyor.
  Eskiden zorluğu çile olarak görürdüm. Şu anda anlıyorum ki zorluk hayatın bize sunduğu en büyük fırsat; özellikle bu çağda zorluğa kimse katlanamadığı için size hızlı bir yükseliş ve gelişme fırsatı sunuyor. 21 yaşında seninle tanıştığım için çok mutluyum Mahmut Abi 🙂
  Erken kalk, sporunu yap, dersini çalış, kendini geliştir, hobilerine zaman ayır; kısacası disiplinli ol. Disiplinin Özgürlüğe eşit olduğunu (-Jocko) anlamak için 1-2 hafta yetiyor. Bir de unutmadan; o kırmızı hapı ağzında tutma, mideye yolla ki kana karışsın.

   1. Erdem merhaba,
    Tabii disiplin konusunda kendini alıştırarak ve zamanla arttırarak ilerliyorsun.
    ANCAK alıştırmadan ve bir anda çözmen gereken tek konu: erken kalkmak ve ardından spor yapmak.
    Kalkış saatini 5.30’a çekip her sabah 1 saat spor yaptığında kendini geliştirmenin en önemli adımını atmış oluyorsun. (ki erken kalkmak en zor olanı; [komik olacak ama] bunu başarabilirsen zamanla hayatındaki tüm zorlukların üzerinden gelebilirsin.)
    Benim başladığımdaki düşüncem: “her gün kendimi dünkü halimden %0.5 bile geliştirirsem 5 senede sonraki halim bugünkü halimden inanılmaz farklı olur.” ‘du.
    Gelişmenin sınırı yok. Planlamayı bırakıp adım atmak en önemlisi.
    Kendini her gün %1 geliştirmeyi hedefle ve 6 ay sonraki farkı gör.

     1. Loading selam,

      Günde 7.30 saat uyuyorum. Yatış saatim 22:00 ve kalkış saatim 5:30.
      Yaptığım sporda ciddi mesafe kaydettim, kendi yaş kategorimde şu an Türkiye 4.’süyüm; Bisiklet milli takımına girmeyi planlıyorum kısa süre sonra. Aslında bisiklet benim için sadece bir hobiydi ve bu tip planlarım yoktu; Oxford,MIT ve Harvard gibi okulların milli takım sporcularına yüksek lisans için avantaj sağladıklarını öğrenince güzel bir hedefim de olmuş oldu.

      Ama bu düzenin bana en büyük katkıları: sağlıklı bir psikoloji (iyi uyku+iyi beslenme çok önemli), özgüven, özsaygı ve karar verdiğim her şeyi yapabileceğimi bilmek; başarısızlığa bir felaket değil,ders niteliğinde yaklaşmak. Yani manevi yönler maddi yönlere (sağlam vücut, düzenli testosteron sonrası daha maskülen görünüm…) daha ağır basıyor.

      Eğer sporumu 17.00 sonrası yapsaydım; spor, hayatımın merkezini oluştururdu; sabah herkes uyurken sporumu yapıp bitirip daha sonra günlük hedeflerime döndüğüm için hayatımın merkezinde spor değil; derslerim, işlerim ve özgürlüğüm var. İşin güzel tarafı da şu: sadece 2 saat erken kalkarak ve bu 2 saati hedeflerin doğrultusunda verimli geçirerek neredeyse 24 saat içinde 2 verimli gün yaşıyorsun. Mantığa uygun değil; ancak deneyip gör 🙂

 2. Abi bu istatistik ilmi dediğin olayda expectation dediğin olay aslında dimi sabit bir olasılığın deneyin tekrarı ile çarpımı sonucu ortaya çıkan sayı 🙂

 3. Mahmut abi 4 5 sene önce konuştuğum ve aşırı derecede oneities im olan bir kızı geçen yaz instagramda ekledim . Belki yoklukdan belki de kendimi ispat etme çabasından (kırmızı hapla tanışınca ) ama kesinlikle duygusal amacım yoktu ki kızda öyle uzun süreli ilişki yaşayacak bir tip değil . Neyse kız geri döndü mesajlaştık ettik ve şunu farkediyordum kızla mesajlaşınca tam bir kırmızı haplı gibi davranıyordum . Mesaja geç dönme,sürekli mesajlaşmama,kızın bana ard arda mesajlar atması ve gelen testleri geçme gibi vs . Ama görünmek imajı çiziyordum yani kırmızı hapla tanışmıştım ama halen yoklukdaydım ,tabaklarım,opsiyonlarım yoktu. Opsiyon yaratmaya çalışsam bile bir kız bana ilgi gösterince radarı kapatıyorum,piyasadan çekiliyorum(beynimi sikeyim) Sadece o kızla konuşuyordum ama tabiki belli etmiyordum . Ve iş telefonla konuşmaya gelince 5 sene önceki halime dönüyordum . Muhtaçlık,30 40 dakika konuşma ,testlerden kalma ve daha boka sardığım bir sürü şey . Kız ilk zamanlar il dışındaydı ama yaz tatili için 3 aylığına buraya gelmişti ,memleketine . Buluşalım diyince beni hep reddetti sen beni seks için istiyosun cart curt ama mesajlarda dediğim gibi testleri hep geçtim . En son kızla buluştuk . 3 kere buluştuk ve 3 ündede seks yapamadık . Yiyiştik,ettikyarı çıplak kaldık tabi sdd ler,zorlamalarla beraber ama o seks olmadı . Kız beni içine almadı ya da ben girmek istemedim ya da başka birşey frenledi . Ama seks olmadı hatta belki bunu bile yapsam olurdu dediğim sakso bile çektiremedim kız deli gibi sikimi avuçlar,oynar dururdu yani çekmek istiyordu ama ben yoklukdan mıdır,yani (bir tane bulmuşum cinselliği öne sürüp ,kızın gözünde sapık damgası yemiyeyim gibi nasıl düşünceyse artık yollu bir kız için )artık ne bileyim böyle kendimi geri çekiyordum hep ,ya da ne bileyim duygu depreşmesi. Sadece yaptığımız şey lezbiyenler gibi yiyişip sürtünmek oldu ,yani tam bir pasif sevişme . İlk 2 kötü geçen buluşmadan sonra mesajlaşmalar arttı,ilişki şuursuz ilerledi en son kız bana yazma,konuşma benle diyince ben tabi sazan gibi ne oldu,neden öyle dedin gibi (yokluk mentalitesi ızdırap doludur ) sorularla cevap attım en son dayanamayıp biz neyiz ,senle ben ne haltız dedi ? Belki de haklıydı çünkü kıza karmaşık sinyaller gönderiyordum yanındayken beta,uzaktayken alfaydım ve bu seksle sonlanmıyordu . Kız nerdeyse açık açık karar ver benim hakkımda diyordu sikecek misin yoksa sevecek misin gibi ikisinede açıktı . Ama ben biz neyiz sorusuna beraberken iyi vakit geçiriyoruz diye sitede yazılan cevap örneğiyle karşılık verdim (hem de nasıl ama çatur çutur sikiyorum sanki 😃 ) en son kız yime bana yazma dedi ve ben gel buluşalım konuşalım diyince burdan konuşalım dedi sonra dayanamadım nasıl istersen dedim daha yazmadım . 4 gün sonra beni aradı nerdesin buluşalım benimle buluşmak istiyordun hani dedi . Yani o bile bana karmaşık sinyaller gönderiyordu ikimiz için nokta konulamıyordu . Bundan 1 ay sonra yine buluştuk yine bana cinsel mesajlar ama bende tık yok sadece öpüşüyorum başka bir şey yaptığım yok . Zaten ertesi günde kız geri il dışına gitti .

  Yani şunu merak ediyorum yaşadığım bu durumlarda böylesi şeylerle sonuçlanması normal mi abi . Yani yokluk,oneities . Yoksa ben bu kızla seks yapabilirmiydim ? Ama sonuç ne olursa olsun böyle birşeye bir daha bulaşmıcam .

  1. Bakire olmayan bir kız seninle yiyişiyor ama seks yapmıyorsa o iş genellikle senin yetersizliğindir. Yani maskülen bir erkek seks yapardı, sen yapamamışsın.

   Eski oneitis üzerinde çalıştınız mı baştan çok dipte oluyorsunuz. Hatun mantığını biraz anlayacak kadar olgunlaştığınızda olay anormal değil. Hatun “bu adam gitti ve erkek adam olarak geri geldi o zaman elimden kaçırmayayım” demez. Düşünsenize kızın ve hipergaminin açısından bakarsan olay şöyle : “eğer bu adam göründüğü gibi bir erkek adam olmuş olsa idi, başka kızlara yelken açmaz mıydı? Neden hala buraya döndü?” İşin kötüsü, gerçekten haplanan ve maskülenleşen 100 adamın 99u dönüp oneitisine bakmaz bile! Neden? Zira o kız sizin dipteyken bulabildiğiniz bir kız ve siz tepeye çıktığınızda tepedeki bir adam için o kadar da değerli bir av olmadığını görürsünüz. Yani siz geri dönüyorsanız 1% ihtimal aslen alfasınız 99% ihtimal imajı çiziyorsunuz.

   1. Zaten amacım sadece cinsellikdi ,yani benim değiştiğimi görsün,aşkımızı ilan edelim evlenelim diye yaklaşmadım . Ha ilk buluşma sonunda evine bırakırken evine girene kadar bekleyince bi beni yerlere göklere çıkarttı iltifat etti sen değişmişsin dedi ama ben halen olayın cinsellik tarafındaydım . Bana niye yazdın niye beni ekledin sorularınıda hep geçiştirdim ,beni buluşma için o kadar bekletmesi de zaten gözümde hep aynı kalsın diyeydi büyük ihtimal . Beni kıskandırmak için söylediği hiç bir cümleye tepki vermedim . Yani özetle böylesi oneitiese geri dönüşlerde cinsel sorun yaşanır mı ereksiyon,duygusal dengesizlikler,sevişirken romantikleşme sanki 40 yıllık karımmış gibi mesela . Yoksa çok mu abarttım yani o seks olurmuydu bunu öğrenmek istemiştim

    1. Anlamadığım nokta bu aralar mavi haptan kurtulmaya başlayıp kırmızı hapla tanıştıktan sonra geçmişe bir intikam beslemek.
     “Beni reddeden kızı sikip sonra terk edip ona ders vereceğim hülooooooo ” gibi görülüyor.

     Koskoca trpyi ufak ihtiraslarınız için kullanmak cidden çok yanlış.

     Oneitislerimiz oldu herkes gibi ama geçmişi bu kadar kazmadık .
     Olan olduğuyla kaldı arabesk hayallerinize son verin bence.

     Geçenlerde bir yerde okudum diyordu ki ‘yapabileceğiniz en iyi şey onun hiçbir zaman ulaşamayacağı erkek olmaktır ‘
     Ne kadar da doğru söz.

     Değersiz zamanlarındaydın o ise altın çağındaydı ve seni reddetti sonra düzelttin kendini monk modda yardırdın kendi altın çağını buldun ama halen geçmişe intikam besliyorsun yapma ey genç YAPMA !!

     Değer üretip isteyene verirsin

     Apple yıllar önce ürününü satın almayan müşterilerini kafaya takıp onlara halen yeni ürün satmaya mı çalıştı sizce ??!??!!
     Kendini geliştirdi yeniledi ve insanlar kuzu kuzu ona gelmeye devam etti

     Olaya bir de bu açıdan bak !

     Yaklaşık 1,5 sene önce ben de Mahmut Abiye oneitis ile ilgili soru sormuştum daha sonra aldığım cevaplar karşısında tebessüm edip geçmişe siktiri çekmiştim.

     Şişman ezik başarısız asosyal biriyken

     Kaslı, sosyal zekası eskiye göre hayli artmış,arabası olan aşırı ilginç bir tipe dönüştüm ve şimdi oneitisim karşıma çıksa seks olasılığı 5-7 gün civarında lakin böyle bir şey yapmaya ne hevesim ne de düşüncem var .

     Sana yüz vermeyene neden dönüp dolaşıp en iyi kaynaklarını vermeye meyilli olur ki insan ilginç.

     Beni reddedene karşı hissizim çünkü bu bir çıkar ilişkisi ve kaynaklarım yetersiz ise bu daha iyi bir bene karşı meydan okumadır

    2. Wxold senin sorunun aynısını bende yaşadım ..üç kere buluşup öpüşme ve sonrasını getirmeme..kizin yanındayken mantıksızca ama seksi dusunmemek yani deli saçması gibi..ve kız ne beni aramayı yavas yavaş birakti..hadi buluşalım deyince tamam diyor gelmiyor..sonra hicbirsey olmamış gibi davranıyor..bak bu kız beni öptü ama beni becermedi diye birakti..yani yetersiz bu herif diye kafasında imaj oluşuyor hatunun ..halbuki diğer taraftan hatunun parasını yiyip hatunu düdükleyen herif hatunun gözünde çok değerli adam..kadın beni becermedi diye,tutmuş arabadan beni arıyor yanındaki herif kimse onunla iş tutuyor,birde ariyor beni düşün yani..sözün bittiği yer

     1. Benlark kardeşim haklısın . Seni hep buralarda görüyorum güzel yorumların var,2 saha raporunu da okumuştum . Yapmamam gereken birşeydi ,çünkü kız ne kadar orosbuda olsa senin eski halin kafasına her an geldiğinde kendisini dünyanın en namuslu kadını ilan edebiliyor,seni azdırıp sekse davetiye çıkarması bile senin eski duygularını depreştirip sikini çevrimdışı bırakabiliyor . Opsiyon yaratmak,tabaklarının olması gerçekten çok önemli bişey . Ben kırmızı hapla tanışmadan önce daha çok kızla görüşüyordum ama kafa hep mavi haplı kaldı ,o zamanlar bile seks hayatım yoktu . Kırmızı hapla tanışıncada,oyunun bokunu çıkarıp,yetersiz yatırım yapıp yine havamı alıyorum çünkü kızın söylediklerini ciddiye almama sürekli takılmak derken kız seni sert bir dille şutluyor . Bu da bana bir yokluk yaratıyor çünkü zaten yapsamda olmuyor diyorum canım sıkılıyor moralim bozuluyor,bu sefer aklıma eskiden konuştuğum ama sikemediğim kızlar geliyor ,onlara yazıyorum kimi geri dönüyo konuşuyoruz kırmızı hap farkındalığıyla kendimi ifade ediyorum ama kızların aklında bir düşünce ötede benim eski halim kalıyor .

    3. Öncelikle amacım sadece seksti gibi gülünçlüklerle kendinizi kandırmayın. Amacın sadece seks ise neden yine bu kızı düşünüyorsun? Amacın sadece seks olan adam bir kız hakkında bu soruları sormaz.

   2. Müthiş yorum..

    bazı ilkelerin altında yatan mantığı siz böyle yazınca; hem ufkum açılıyor hem de daha iyi anlıyorum o ilkeyi.

    Misal oneitise neden dönmememiz gerektiğini şimdi daha iyi anladım.

   3. Kesinlikle katılıyorum. 6 ay öncesinde oneitisim olan bir kız ile bütün konuşmayı kesip kendimi kırmızı hapa verdim. Monk mode’a girmesem bile diyet yaptım yağ oranımı düşürdüm derslerime baktım. O kızı etkilemek için ayırdığım zamanı kendime yatırım yaptığımda fark ettim ki hayat tek bir kızı etkileme uğrunda didinmek için çok kısa. Kendime yaptığım yatırımların karşılığını da seks olarak geri kazandım. Oneitisim olan kız, arkadaş ortamımdan olduğu için o kızla doğal olarak iletişime geçmek zorunda kaldık. Bana erkeksi olduğumu söyledi. Nerede takılsak yanıma oturdu. Omzuma kafasını yasladı koluma girdi çok çeşitli şekillerde kıvama geldi. Fakat tekrar o kıza baktığımda aynı gözlere sahip değildim açıkçası. Günümün çoğunluğunu ayırdığım kız benim gözümde tabaktan ibaretti. Belki yoklukta sikerdim… Sonuçta o kız için çabaladığım vakitte ben zemindeki ben idim. Gerçeklikten kopmuş halimde çaresizce arzuladığım bir kız için zirvedeyken çabalamanın hiçbir manası yoktu. Özetle geleceğe ve zirveye diktiğimizde gözlerimizi, zemindeki benliğimiz ve onun kalıntıları artık bizim için yol gösterici hatalardan başka bir anlam taşımayacak hale geliyor. Oneitis kavramı genel olarak da yokluğa özgü olduğundan( sosyal bolluğa sahip olup zihinsel bolluğa erişememek dahil) oneitis olan yani bize yokluğumuzdan kalan bir hatun kişisini varlık içerisinde bile “yüzleşme, kime dönüştüğünü gösterme, kendini ispatlama” gibi gereksiz blue pill bahanelerle tekrar amaç haline getirmek zaten red pill’i sağlam bir şekilde hazmetmiş erkeğin yapacağı hareket olmayacaktır. Gidin kendi değişiminizi kendinize başka kızlar üzerinde gösterin, kendinizle başka vajinalar içinde yüzleşin derim.

 4. Hocam bunlar hoş güzelde bunları iletişimimize nasıl vurabiliriz? Arkadaşlar olur, kızlar olur, tanıdıklarımız olur. Bu insanların bizi sevmesi, aranan adam olmak falan önemli bence. Tabii siz buna“mavi haplının insanları manipüle etme fantazisi” diyebilirsiniz ama bu insan canlısının kendisini topluluğun bir parçası olarak hissetmesini sağlar ve depresyondan kurtarır. Gerçi her insan bizi sevmek zorunda değil o ayrı. Sözün özü sözlerimizi, davranışlarımızı nasıl alfa davranışlarına yaklaştırabiliriz? Nasıl aranan adam olabiliriz? (Disiplinli bir şekilde)

  1. Bu fantazilere sahip adam alfa olamaz. Alfa dediğin adam alfa olduğunu ya bilmez ya da umursamaz. Sen masküleniteni geliştirirsin, duygusal gücünü geliştiririsin, kadın – erkek ilişkilerinin doğasını kabul edersin, gerisi sana alfa demişler, zeta demişler sikinde olmaz. Olduğu sürece tek bileceğin şey henüz olmadığındır.

 5. Abi bu anlatılan durum gerçekleşmesi zor olsa da illa ki yaşanıyordur. Ben bu şekilde değil de daha farklısını yaşadım. Eski oneitisimle şans eseri bir yerde karşılaşıp tabağım kategorisine almıştım. İlk bir hafta aslında güzel flört etmiştik ama daha sonra anlaşmalı gibi konuşmayı kesmiştik. Zaten daha sonra diğer tabaklarimla devam ettim. Benim düşüncem eski sevgiliden kötü ayrilinmamissa ve oneitis bitmisse denk gelme durumlarında tekrar tabağa alınabilir. Kim bilir ordan belki bir iş çıkar? Aşk böcüğü fantezileri olmadan tabii ki.

  1. Önemli olan bunun olabilirliği değil. Burada mesajı anlamıyorsunuz. Bu kızı tekrar elde eder miyim, şansım var mı sorusunu soran zihin yapınız sorun. Yoksa git kızın peşinden, evet belki tavlarsın. Hatta ben size burda öyle mor hap tavsiyeleri satarım ki eski kız arkadaşınızı etkileme “şansınız” 10 katına çıkar. Kırmızı hap beş kuruş kazandırmaz ama mor haptan ayda binlerce lira kazanırım. Ama bu “ümit” ya da “taktik bekleme” haline neden olan kafa yapısı ile 1 aya kalmaz yeniden aynı yere dönersiniz.

 6. Richard Cooper’ın eski kız arkadaşı / eşi geri kazanma sorusuna çok edebi bir yanıtı var :

  “Sıçtığın eski ilişkiyi düzeltmeye çalışmak, sıçtığın boku heladan alıp yeniden götüne sokmaya çalışmaya benzer. Üstün başın bok olur, görenlere rezil olursun, o bok götüne zaten girmez, girse adı üstünde senin götüne girer.”

 7. Mahmut abi selam, friend with benefits tadında bir ilişkim var. Kıza kırmızı hap bilinciyle yaklaşıyorum ve kız ağzımın içine bakıyor. Fakat yüzeysel yiyişmelerden sıkıldım. ( kız bakire-yarı çıplak-yaş22) .
  Bu durumda ne yapmalıyım ? Kızın rütbesi düşürülmeli mi? Zorlamalı mıyım yoksa nextlemeli miyim ?

  1. Hahaha …. seks yoksa ona friends with benefits denmez. Benefit falan yok. Bakire kizla FWB mi olur ya? Bu nasil kendini kandirmadir? NEXT

 8. Mahmut hocam, kırmızı hapı içselleştirdiğimizde, -mış gibi yapmadığımızda kendi gücümüzü yükselttiğimizde, gerek spor, gerek yabancı dil, yeni yerler keşfi… vs tam bunun sonunda bir doyum noktası, dönüm noktası daha yaşanacak mı? Yani bunlar bize faydalı ama artık eskisi gibi keyif almadığımız zamanlar ya da hayatı sorgulama gibi.
  Biraz daha örnek verecek olursam, monk mode ile kendimi kapadım sonra gelişimimi tamamladım ama kimseyi hayatımda da istemiyorum. İnsanların çoğunu sevmiyorum. Ama ilginçtir yalnız da olmuyor. Kafam iyice karıştı.
  Örneğin kızla konuşuyorum yeşil ışık yaktığında da vazgeçiyorum, kız da afallıyor. Yani keyif alamıyorum eski tadı kalmadı ilişkinin, seksin. Paralı ilişki de arzu olmadığı için keyif vermiyor.
  Eskiden bir amaç belirlerdim elde edemeyince üzülürdüm, şimdi amaçlarımı, hayallerimi gerçekleştirdim, istediğim maaşım, işim var, sporumu da yapıyorum ama hep birşeyler eksik hissediyorum. Keyif vermiyor hocam hiçbir şey. Hayat keyif alma yeri değil ama, kendi işimi hallettikten sonra 5 dakika olsa bile keyif alacağım bir şey kalmadı.

  1. kimseyi hayatımda da istemiyorum. İnsanların çoğunu sevmiyorum. Kırmızı hap matrixten uyandırır o nedenle yalnız hissetmek doğal ama fiştekileri hayatında atmak anormal. İnsanların çoğunu sevmemen ya da kimseyi hayatında istememen kırmızı hapın önerisi ya da yan etkisi değil, senin başka bir derdinle alakalı.

   Örneğin kızla konuşuyorum yeşil ışık yaktığında da vazgeçiyorum, Reddedilme korkusu bu. Kızın yeşil ışık yakması dediğin şeyin 70% yanlış anlaman olduğunu biliyorsun ki doğrudur ve devam edip red yemekten ödün kopuyor.

   Yani keyif alamıyorum eski tadı kalmadı ilişkinin, seksin. İlişki de, seks de kendini mazoşist bir şekilde kadına bağlamadığın zaman 100 kat daha zevkli. Erkek olarak hiç ilişki yaşamadığından, kadın gibi ilişki yaşamazsan zevk alamadığındandır. Aşmaya bak. Senin bahsettiğin bildiğin mor hap. Ben masal olmadan hayattan zevk alamıyorum demek gibi bir şey.

   Keyif vermiyor hocam hiçbir şey. Hayat keyif alma yeri değil ama, kendi işimi hallettikten sonra 5 dakika olsa bile keyif alacağım bir şey kalmadı.

   Dediğim gibi kırmızı hapla hayat daha zevkli. Maalesef maddi anlamda olgunlaşmışsın ama bu dediklerin manevi olarak olgunlaşmadığını gösteriyor.

   Soru : Kırmızı haptan sonra seks ve ilişki kaç kere oldu da artık eski tadı yok diyorsun? Yazış şeklin monk moddan çıkmış ama hala reddedilmekten ödü koptuğu için monk moddan beridir ne seks ne de ilişki yaşayamamış biri gibi.

   1. İki kız oldu, şu anda seks biriyle oluyor. İki ay önce başka bir kızdan reddi yedim, bir hafta kendime zor geldim, emindim olacağından. Aslında farkındaydım boşvermem gerekiğine ama yine de bir hafta sürdü, geçti gitti.
    Bir tanesine de dün yürüdüm, bir kaç soru sordum, “beni öğrenmeye mi çalışıyorsun, erkek arkadaşım var” dedi. “soru bu, senle ilgisi yok” diye saçma bir yanıt vererek gittim. Kısaca çok fazla yürümediğim doğru. Reddi hazmedemiyorum. Sporda set çalışırken ağırlığı artırıp ne yapıp edip zorluyorum başarıyorum, işimde zaten mecburum yapıyorum ama kızlardan reddi yemek koyuyor. Kız dışında keyif alabileceğim başka bir şeyler bulmam lazım sanırım.

    1. Kusura bakma ama pratik olarak monk mod sonrası seks ve ilişkiden eski tadı alamıyorum diyeceğin bir tecrüben olmamış. Reddedilme korkusunu sanki yeterince ilişkin oldu da onlardan zevk alamıyorsun gibi anlatıyorsun.

     emindim olacağından dediğiniz her yerde aslında olan şudur : “olmasına çok bel bağlayıp yatırım yaptım”. Bu çok önemli, doğru analiz edin. Biraz deşince çoğu erkeğin “emindim olacağından” tecrübesinin aslı şu çıkıyor. Kıza çok bel bağlayıp yatırım yapıyor ve yatırım arttıkça bunu kendine “olacağına eminim” diye mazur gösteriyor. İş olmayınca da sebep – sonuç ilişkisini ters yüz ederek hatırlıyor. Senin spesifik durumunu bilemem tabii ama sorsalar paramı anlattığım senaryoya koyardım.

    2. Bir tanesine de dün yürüdüm, bir kaç soru sordum, “beni öğrenmeye mi çalışıyorsun, erkek arkadaşım var” dedi. “soru bu, senle ilgisi yok” diye saçma bir yanıt vererek gittim. Olaydan pek zevk almadığın belli. Bu gerçek de olabilir shit test de ama eğlenen bir cevap vermek örneğin hafif sırıtarak “2 soru sordum bana dertlerini anlatmaya başladın (bu ne samimiyet)” demek daha işine yarardı.

   2. “Kızın yeşil ışık yakmasından sonra vazgeçmenin reddedilme Korkusu olması”

    İşte bu tespitleri görünce… gerçekten şapka çıkarıyorum…

    Bol zamanda tüm siteyi yine hatmedeceğim..

 9. Teşekkürler abi geniş cevap için. Yok ilk defadır yaziyorum size. Mor hapla kırmızı hapı ayıra biliyorum eski kız arkadaşımı geri kazanmak istememin sebebi mavi hap fantazileri degil. Hem sizin tavsiyeleriniz vardı feminen bir kızla uzun süreli ilişki hatta evlilik bile olabilir yazmıştınız. Bu da öyle birşey sizin dediginiz kırmızı hap daha çok sik bırak tarzı ilişkiler için. Yani kaldıgım yerde evlilik materyali kız yok denecek kadar az ve beni kırmızı haptan önce tanımışdı. Şimdi çok geliştim maddi anlamda tecrubem artdı spor yapiyorum yıllardır başka biri oldum. Onunla yeniden bir ilişki kurmak neden mor hap fikrini olusturuyor? Onla ilgili mavi hap fantezilerim yok sadece feminen bir kız ve görünüş olarak da begeniyorum hem de çok seçici oldugum için her kızla ciddi iliski yada uzun sureli iliski düşünemiyorum. Hem bizim kuşaktan biri yeni kuşak kızları biliyorsunuz çoğu kaşar. uzun süreli ilişki düşünemiyorum bile.

  1. İlginç siz Azeri gençler aynı unicorn derdinden müzdaripsiniz :

   http://erkekadam.org/2018/03/09/reddedilme-korkusunu-asmak/#comment-5994

   http://erkekadam.org/2018/03/09/reddedilme-korkusunu-asmak/#comment-5999

   Aynı şeyleri yazmışsınız.

   Kendi kendini yokluk zihniyetine hapsetmişsin. Çevrende bir tane bu kızdan varsa aslında bir sürü vardır. Yok öyle kızlar kaşar bu pastorize süt falan. Bir de üzülerek söylüyorum senin en masum sandığın genelde masum değildir. Zaten masum olsa da farketmez seninkisi mor haplı unicorn fantazisi. Sana şöyle söyleyeyim bu kafayla bu kız sana evet dese bir seneye kalmaz kızın hipergamisini azdırırsın merak etme.

   Önünde çok iyi bir fırsat var aslında. Bu kızı NEXTlersen içinde onu hala isteyen mavi haplı betaya ölümcül tekme atarsın.

   Git kendine birkaç kız bul, en iyisinin tepeye çıkmasına izin ver ve onu al.

   VE SON OLARAK ŞUNU UNUTMAYIN : Eğer bir kız benim için asgari de olsa uğraşmıyor ise, o kız benim gibi bir ödülü haketmiyordur. Nokta. İsterse en bakiresinden, en safından, en çocuklarımın anasından materyal olsun. Bana ne? Ben gelmişim ona bir şans vermişim o da tepmiş. Tepmese idi? Ben bedava mıyım? Bunca kendimi geliştireceğim, para kazanacağım, maskülen olacağım sonra gidip parmağını oynatmayan hatuna kendimi peşkeş çekmeye çalışacağım!

   İçten bir şekilde bu kafaya çıkmadıkça size hap yok.

 10. hipergamiden ve kadınların seçici olmasından biraz anladığımı düşünerek, merak ettiğim bir şey var.
  erkek, erkek olmakta iyi ise bile, kadınların hayır deme ihtimali neden genellikle daha fazla?
  evrimsel psikolojiden, geçmiş zamanlarda yavruları için erkeğe ihtiyaç duydukları zamanlarda doğmuş içgüdülerden dolayı mı? Erkeğin “ben bu gecelik bir şeyler istiyorum” görüntüsü olsa bile bu içgüdüler hayır deme ihtimalini fazla mı tutuyor?

 11. Kırmızı hap/mavi hap konularında ilerledikçe ailemle sıkıntı yaşamaya başladım. 24 yaşındayım. Babam ‘hapsız’ olduğu için bana kadınlar hakkında en ufak bir bilgi veremedi. Annem ise ”kadınları mutlu et” gibi sözlerle beni büyüttü.
  Doğal olarak 4 ay öncesine kadar mavi hap müptezeliydim. Sonra fişim çekildi.

  Şimdi evlenme fikrini zorla aşılamaya çalışıyorlar. 30 yaşıma kadar ‘geç olmadan’ evlenmem gerekiyormuş. Geleceğimi öldürecekler ama bunun farkında değiller. Onlarla tartışırken ”Tanıdığımız kişi değilsin. Bu sözleri senden hiç beklemezdik. Çok değişmişsin.” diyorlar (yurtdışında okuyorum). Gerçi bu sözleri herkesten duyuyorum ama evlenene kadar ailemin yanında kalma ve 3 yıl içinde beni evlendirme düşünceleri beni boğuyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
  Konuyla pek alakası olmayabilir kusura bakmayın.

  1. Bu bahsettiğin yaygın bir kırmızı hap mankafalılığı. Kırmızı hapı uygulayacaksın ama yaptıklarını çevrene dayatmaman lazım. Evlen baskısı yapan ailene “siz evlilik ne hale geldi biliyor musunuz / hayatımı mı karartayım” diye çıkışmak gereksiz ve aptalcadır. Toplum sorduğunda suyuna gidecek ama kendi bildiğini yapacaksın. Kısmet diyeceksin, biraz daha sonra diyeceksin vs.

   Evlenene kadar ailenle kalma. Artık ailenle kalacak yaşı geçmişsin. Oda tut odada kal, ailenle kalma. Kimse senin kafana silah dayayıp bizimle kal demeyecek.

   Bu aileme kızgınım evresini de hemen geçin. Ailenize değil onların dediklerinin ve klasik Türk ailesi duygu sömürü makinesinin sizi hala etkilemesine yani kendinize kızgınsınız. Atlatın bunu. Ben yıllarca annemin “sen dersin ben yapmam mı sultanım” diye yanaklarını sıkıp sonra hiçbir dediğini yapmadım. Kadıncağız bir kere de beni hep kandırıyorsun demedi.Neden? Zira asıl derdi kendisini önemseyip dinliyor muyum, dediklerini yapıyor muyum değil.

   1. Mahmut bey şimdi konu çok güzel bir noktaya geldi, ben dde sana bu konuda birşey sorayım.

    Yıllardır yalnız yaşayan, işşi gücü olan
    33 yaşında bir adamım, saygın bir mesleğim var, önceki yorumlaşmalarrımızdan da bunları belki hatırlıyorsundur.

    Annem bana fazlasıyla düşşkün, yani oğluşum modunda değil tabii de, ister ki, elinden gelse her akşam telefonla konuşalım, bu da benim çok hoşlandığım birşey değil, nasılsın-iyiyimisin, iyiym sen nasılsın her akşam aynı olay heer akşam olması gereksiz gibbi geliyor bir noktadan sonra, konuya nasıl yaklaşmak lazım?

 12. Mahmut abi bu konu ile alakalı değilde genel olarak bir fikrimi paylaşmak istiyorum. İşimize gelsede gelmesede günümüzde burada yazılanları çoğu birebir gerçek hayatla örtüşüyor. ben mavi haplı bir adamdım şimdi kendi iyiliğim için kırmızı hapı yuttum, inşallah sindiririm. bana da kırmızı hap ile tanışmamı bir kadın sağladı.kadın 30 yaşlarına kadar yazın partilerde kötü çocukların kucağında zıplayıp durmuş sonrada iyi aile çocuğuyla evlenmiş. işin kötü yanı hala kocasını aldatmaya devam ediyor. bazı kadınlar iflah olmayı da düşünmüyorlar. en önemli olan şey bence farkındalık. kendi iyiliğimiz için bunların farkında olmamız bile çok büyük bir olay bence. salak gibi kek gibi mavi haplı ortalarda dolaşacağımıza farkında olmak çok güzel. yazılarının devamını diliyorum.

 13. Azeri arkadaş bu evreyi inşallah kısa sürede atlatır. Mor haplı olduğun evrede bu konuları tam göremiyorsun ama tam kırmızı hapa geçince bir şeyleri daha iyi görüyorsun.

  1. Canım kardeşim, kalbini kırmayı istemem ama o senin unicorn olarak gördüğün kız senin sandığın kadar masum olmayabilir haberin olsun. Hele ki 1.5 sene içerisinde neler yapmış olabileceğini tahmin bile edemezsin.

  Eskilerin bir lafı var ya hani “kapıdan çıkan kadının topuğundan bakılmaz”. Bu lafı şunun için söylerler, kadın o hırsla öyle şeyler yapar ki geri geldiğinde o kadını sevmeyi bırak, dokunurken bile miğden bulanır.

  Mahmut abi şu unicorn yazısının linkini atar da okursun bir daha. Senin hayal ettiğin gibi bir kadın yok dünyada.

 14. Eski sevgiliyi veya oneitis’i tekrar kafalamaya çalışmak, tilki-kürkçü dükkanı tamlaması gibi. Denedin, olmadı. Onca zaman geçtikten sonra kıçını kırıp, tekrar oneitis’in peşine upgrade olmuş şekilde düşmek, gram yol alamadığınızı gösterir.

  Kırmızı hapın genel bir etkisi de, haplı versiyonunuzun artık sevilmemeye başlanmasıdır ki, eskiden kuzu kuzu herkesi mutlu etmeye çalışıyordunuz, artık kendinizi mutlu etmeye çalışıyorsunuz ve sesiniz daha yüksek çıkıyor. Kısaca, artık hayvan terli. Sık paylaşılan bir kezban sözü var, “insanlar sizi kullanamayınca değiştiğinizi söylerler” gibi bir şeydi galiba. Son yorumda arkadaşın biri ailedeki etkisinden bahsetmiş. Benzer şeyleri ben de yaşıyorum. Arazi muhabbetine benzer bir konuda (araziler ve arazi üzerindeki bir ev bana ait) ters düştüm bu ara. Israrla akrabalık bağlarından dem vurup, akrabalarımıza yanlış(!) yapılmaması gerektiğini söyleyip duruyorlar. (Akrabaların zerre umrunda değiliz) Ben de araziyi ve evi üzerime almak için tüm hissedarları, tapularıyla birlikte toplayıp, işi çözüme kavuşturacağımı söyledim ve vaveyla koptu. Evet, açıktan söylemek kesinlikle bacağınıza sıkmaktır fakat bu gibi durumlarda da sizin olanı korumak zorundasınız. Devir kötü, ekonomi sallantıda, mitinglerde millete poşet dağıtıp, tanzim satış noktaları kurduran bir hükümet var. Kendinizi, geleceğinizi düşünmek, kırmızı hapın çok çok ötesinde konular.

  Evet, haplandıktan sonra etrafımda sayılı insanlar kaldı, hatta ailem bile yukarıdaki arkadaşın dediği türde tepkiler veriyor. Hiç önemli değil. Kendimi de düşünmek zorundayım. Siz de yapın. Güzel oluyor.

 15. Mahmut abi selam sana bir sorum olucak trp yi yabanci forumlardan ve buradan takip ediyorum basarili bir turk arkadaslar icin basarili bir site.

  Sorum su uzun suredir yurt disinda yasamaktayim barda tanistigim cogu kiz one night stand olarak geri donuyor yuz yuze oy unda kendimi basarili buluyorum ama ne yazik ki text game’de okadar iyi degilim yani sadece kizlarla bulusma ayarlamak icin kullanmaya calisiyorum kisaca mesajlasmayi sevmiyorum onun yerine arayip konusmak daha matikli geliyor.
  Texting bana gore zaman kaybi ama texting olmadan da kizin ilgisini bir sure sonra kaybediyoruz . Benim sorunum takildigim kizlari iliskiye cekemiyorum mesaj atip bogmak istemiyorum sadece bulusmak haricinde nasil bir mesajlasma izlemeliyiz ayni zamanda kizla iliskiyi sogutmamak lazim nasil bir yol izlemeliyiz texting icin? Ayrica bununla ilgili yazi yazarsan cok guzel olur.

  1. Hep aynı tip kızlarla takılıyor olabilirsin. Avrupa’da 20liklerin pek ilişki niyeti olmuyor.

   Bir kızı ilişkiye nasıl çekerim saçma bir soru. Sen bir kızı ilişkiye çekmezsin o iş kızın işi. Sen ya ilişki değil vur – kaç mekanlarından bu kafada kızlara rastlıyorsun ya da kızlar seni ilişki materyali olarak görmüyorlar.

   Sana şöyle örnek vereyim. Ben boşandıktan sonra ilk seri bir sürü 30luk kızla takıldım. Hepsi benimle bir kere yatıp sonra kayboldu. Hatun evlilik arıyor ben ise belli bir daha evlenmem. Karşısına çıkınca bir tadıma bakıyor ama sonra uzuyor. İlginçtir 20lik hatun benimle ilişki istiyor zira onun evlilik gibi bir derdi yok.

 16. Merhaba Mahmut abi buluştuğum yeni tanıştığım çoğu kadın yanımda çok açık konuşuyor cinsellik üzerine sohbetler fantazileri bazen yaptıkları seks vb.. Ama bu kızların sonu benle hiç seksle bitmiyor. Kızlar beni kız arkadaşları olarak gördükleri için mi bu kadar rahat böyle konuşup sonucunda hiç bir bok yapmıyor acaba?

  1. Kızlar beni kız arkadaşları olarak gördükleri için mi bu kadar rahat böyle konuşup sonucunda hiç bir bok yapmıyor acaba?

   Muhtemelen 🙁

   1. Neden böyle oluyor ki beden dilim düzgün oyunu oynamaya çalışıyorum muhabbetler bu yöne kayıyor ama gece hatunun evinin önüne geldiğimizde gel kahve içelim demek yerine iyi geceler deyip sarılıp gidiyorlar :d

    1. O eve varmadan “mideme bir kahve cok iyi gelirdi” dersin ve kiz davet eder mi bakarsin. Yoksa bircok kiz kendi kendine sana kahve yapayim demez.

     1. Son soru hocam bu kırmızı alarm mı benim için kadınların bu denli patavatsız konuşmaları benimle düzeltmem gereken bir yön mü?

 17. Aslinda iliskiye cekmekten kastim iletisimi koparmamak kizi uzaklastirmamak dedigin gibi takildigim kizlar SMV tepesinde oldugu icin cok uzun vade dusunmuyolar turk kizlari gibi cok baglanmaya meyilli degiller.

  Mesela suan takildigim kiz mesaj atiyor dun gece cok eglendim falan diye sonrasinda ben sadece bir sonra ki date ayarlamak icin mesaj atiyorum bu sure zarfinda kizin benden soguma ihtimali oluyor bu durumda nasil bir mesajlasma izlemeliyim kizla mesajlasmayi surdurmeli miyim?
  Her gun konusmasak da iletisimi koparmamam lazim diye dusunuyorum. Zamani ne kadar acarsam kizin ilgisinin baska yere kayma ihtimali yuksek bu durumda sunu sunu yapabilirsin diye onerebilicegin bir sey var mi ?
  Texting le ilgili youtube de guzel materyaller var aslinda senin de fikrini merak ettim bu konuda Ayrica mesajlasmak da oyunun bir parcasi olarak dusunuyorum.

  1. Kizla 2 normal konus bir eglenen usta takil. Ergenler gibi her dakika mesajlaşmana gerek yok. Ben örneğin bir 10 dakika hızlı mesajlaştıktan sonra saatlerce mesajlaşmam. İşi gücü olan adam için normal bu.

   Bu devirde mesajlaşmak oyunun bir parçası evet ama dikkatli olun. Mesajlaşmak hatun egemen bir alan.

   Tom Torerro’nun telefon aldıktan sonra nasıl mesajlaşılacağına dair güzel videoları var.

 18. Geçmişe dönüp baktığımda öz benliğimden ne kadar uzaklaştırıldığımı farkettim son 1.5 yıl içinde. Kadınlara ve hayata bakış açım olması gerektiği gibiyken feminizmin dayattığı aptal davranışlara yönlendirilmişim. “Hesabı erkek öder” dayatması bunlardan en basiti. Çevrenin içten içe beni nasıl bastırdığını fark etmek kırıcı tabiki ancak ayağa kalkıp öz benliğime tekrar ulaşmak için ilk adım bu farkındalık.

  “Yan baktın, ne baktın” mevzuları yüzünden uzun süreli göz teması kurmaya çekindiğimi itiraf ettim kendime. Dışardaki gelişim içerde başlar mottosunu sahiplendim. En kalabalık yerlere (özellikle de bakış sebebiyle sorun çıkarabilecek tiplerin olduğu yerler) kendime güvenimi tekrar kazanıp içselleştirmek için tek başıma giderek kadın-erkek, yaşlı-genç demeden uzun süreli göz teması kuruyorum. Ta ki karşımdaki kişi ya da kişiler bakışlarını kaçırana kadar. Beni bastıran sorunun üzerine gidiyorum. İnanıyorum ki er ya da geç içselleşecek.

  Kızlara yürüme konusunda da kendimi telkin edip olası sohbet rotaları çiziyorum. Ancak o son andaki baskıyı bir türlü kıramıyorum. Önünde sonunda bunu da halledicem, biliyorum. Yine de tavsiyelerinizden ve deneyimlerinizden yararlanmak çok şey katacak bana.

   1. Hesabı ya çağıran öder ya da ortak ödenir ben hiçbir feministin hesabı erkek öder dediğini görmedim, muhafazakâr kesimde gördüm

 19. Belki de dogru söylüyorsunuz. Ama yanlış anladıgınız tarat, sadece ciddi bir iliskiye ihtiyacım oldugunda o aklıma geliyor yoksa hiçbir oneitis durumu yok. Zaten o kızın masum oldugunu yada melek oldugunu soylemiyorum kadinlar masum degildir içten pazarlıklıdır. Sadece o uygun olduğu için bu soruyu sordum siz de takinti falan oldugunu düşündünüz. Sik bırak tarzı ilişkilerim çok oldu bu konuda sorunum yok ama uzun sureli iliski materyeli kız bulma konusunda sorunlar var. Bir de sikme şansım varken boyuma takılıp uzaklaşan kızlar çok oldu. Deterministik şartlar oyunu etkiliyor. Ama kırmızı hapı biraz kendinize öz yorumladıgınızı düşünüyorum yani herkes öyle yapar aynen din gibi. Dindarlar da dini kendi yorumlarınca eğip bükmektedir kırmızı hapta da mutlak doğrular oldugunu düşünmüyorum.

 20. Dostlar benim sorunum hassaslık. Dişilerin yetiştirdiği sürekli dişiler arasında kalan baba erkekliğini görmemiş bir oğlanım. Siteyi hatmetmeye yakınım açıkçası çok şey kattı, dereceli bir okul hayatım ve çeşitli alanlarda ödüllerim var, ama farkettim ki güçsüz bir imaj çizdiğim için hepsi çöpe gidiyor. Em ufak bir şeyde yüzüm düşüyor, poker face kalamıyorum. Ne yapayım?

 21. mahmut efendi, trp nedeniyle kızlar konusunda iyice paronayaklaştım. 4 aydır mükemmel ilişki yaşadığım kızın elinden telefonu alıp karıştırdım. maskülen takılıyorum kız itaat ediyor acaba beni kafeslemek için mi böyle, ya ilerde tam tersi olursa diye durmadan düşünüyorum. durduk yere kızdan soğudum sadece kadın olduğu için. peki kız gerçekten iyiyse?

  diyeceğim normal mi bu durum?

 22. Yarın 2 nci evliligimi yapicam 2017 kasımdan bu yana yorumlarla birlikte takip ettiğim bu site boşanma aşamasında ve yeni hatun kişisini seçme konusunda çok yardımcı oldu öncelikle herkese çok teşekkürler yazıları okuyup yorumları es geçen arkadaşlar çok şey kaçırıyorlar

 23. 46 yaşındayım yeni hatunu çerçevemi koruyarak kendime bağladım bundan sonra bu platformda öğrendiklerim ile ilerleyecegim ama şu bir gercekki önceleri bana yüz vermeyen bu hatun burada geliştirdigim oyun ile etkilemeyi başardım bundan sonrası çerçeveyi koruyarak ilişkiyi canlı tutmak arada eski yazıları okuyorum tekrar daha iyi anlıyorum yaptığım hataları
  Sırf eski hatun nex olduğu için yeni hatuna şans verdim her şeyi geride bırakıp yeni bir hayata ilerliyorum
  Bisii daha var eski hatunda viagra kullanmak zorunda kaldığım geceler olurdu 1 yılda 6 değişik hatunla birlikte oldum hiç bir şekilde graya ihtiyacım olmadı yani her gece başka birr hatun verin viagra ya gerwk yok demişti bi ara Fedon
  Hadi sağlıcakla kalın

 24. Mahmut abi sana bir eleştiride bulunmak istiyorum.

  Bazen yorumlarda hep kendi acından cevap veriyorsun. Sendeki tecrübe henüz bizlerde yok maalesef. Duygusal olarak güçlü kalmaya çalışıyoruz, davranislarimla duygularımı da değiştirmeye çalışıyorum. Karşımdaki insana duygularımı belli etmemeye çalışıyorum. Ama bazen sinirlendiğimde, üzüldüğümde ister istemez bu duyguları yaşıyorum. Senin yorumlarını yazılarını okuduktan sonra da acaba ben duygularıma hukmetmeyi beceremiyor muyum diye soruyorum kendi kendime.

  Sonra bir şey fark ettim bu siteyi ne kadar okursak okuyalım istersek her makaleyi ezbere bilelim. Bazı şeyler başımıza ilk defa geldiği için senin soyledigin kadar soğukkanlı olmak zor olabiliyor. Senin için bu daha kolaydır muhtemelen ama çoğu şeyi en iyi yasayarak öğreniyoruz.

  O yüzden yorumlarda biraz daha empati yapabilirsen bence daha iyi bir sinerji oluşturulabilir.

  1. Mahmut bey ayrıca yorumlarda acımasız oluyor, “sen nasıl bunu yaparsın” tarzında. Aslında iyi yapıyor. Duygusal olarak saldırıya maruz bırakıp kendimize daha iyi çeki düzen vermemize vesile oluyor.

   1. Benim acımasızlığım savaşa gidecek erleri hazırlayan subay acımasızlığı. Tellerin altında sürünürken kafayı kaldıran adama “Mahmutçuğum anlıyorum burnuna çamur kaçtı ama o kafanı kaldırma tamam mı aslanım” demek yerine çektirdiğin 100 şınav ve ettiğin hakaret gerçekte kafaya yiyeceği kurşun yanında parkta piknik. Maalesef o kafayı kaldırmamayı 100 şınav ve hakaret ile öğreniyorsun rica minnetle değil.

    Hipergami Mahmuttan çok daha soğuk ve acımasız 😀

    1. “Sen anandan böyle şişko bir bok çuvalı olarak mı doğdun yoksa böyle olmak için özel çaba mı harcadın Er Plye!!!” Full Metal Jacket izleyesim geldi.

  2. Yorumlara gerçek hayatta size yol gösteren bir babanız ya da abiniz olsa idi bu erkeğin kullanacağı dil ile cevap veriyorum. Fakat ortaya attığın iddia çok soyut spesifik olarak bir örnek vermen lazım.Empati yoksunu olduğunu düşündüğün bir yorum örneği?

  3. Yorumlara bile böyle içerliyorsanız gerçek hayatta işiniz çok zor genç arkadaşlarım.

   En iyisi sözlüklerde hesap açıp oralarda size gelecek olan tepkilere vereceğiniz cevaplara dışardan bir başkasıymış gibi bakmayı deneyin.

   Daha sanal ortamda kendisine hükmedemeyen tonlarca erkek var. Özellikle sözlüklerde. Oraları değerlendirin derim ben size.

 25. Üstad selam. Bu “eski ilişkilerimizden birbirimize bahsediyoruz çümkü çok modern kelebekleriz ihihihi” modundan çıkalı uzun zaman oldu. Ama şu anki ltr önceden “oneitis” olduğum (yani enayi ve soyboy olduğum) kızı öğrendi. Sanki zihninin arkasında bir bilgisayarda o kız açık kaldı. Sürekli anlattırmaya çalışıyor. Ne yapacağım?

 26. Uzun süredir makale okumamıştım. Bir süre kafamı dinledim. Sınavlarıma yoğunlaştım. Ancak redpill’i hayatımın neresine koyacağımı da bilmiyorum. Ekşi’de trp başlığında yazılmış yüzlerce eleştiri var. Bazıları saçma gelse de bazılarına katılmıyor değilim. Hayatın anlamını arayan biri için red pill de bir çare olmayacak tıpkı diğer tüm fikir akımları gibi. Çünkü hayatın anlamı insanın kendi içinde saklı. Rollo gibi serseri olabilecek bir adam değilim. Onlarca kadınla yatma amacım da yok. Sadece girdiğim üç beş ilişkiden uzulmeden çıkayım, evlilik yapınca düzgün bir aile hayatı kurayım diyorum kendime. Çünkü fikirlerim ve isteklerim o yönde. Jordon Peterson gibi fazla optimist de bakamıyorum çoğu zaman. Bir insan hayatına herhangi bir düşünceyi tatbik ederken uçlarda savrulmamalı. Sorum da bununla alakalı Mahmut abi; redpill tekniklerini 2 X 2= 4 derecesinde benimsemek ne kadar doğru? Dengeyi bulmak için ne yapmalıyız? Zira mavi haplı ama terkedilmeyen , ilişkiden ilişkiye koşan onlarca kişi görüyorum. Ayrıca red pill vs blue pill diye iki ayrım yapıyoruz ancak bunun ortası yok mudur? Red pill zaferi ve mutluluğu garanti mı ediyor bizim için ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *