Saha raporu: Feminist kıza s-kapanış

Merhabalar !
Eğlenerek okuyacağınız bir rapor olması ümidiyle yazıyorum. Kendimden bahsetmem gerekirse ; oyun ile tanışmam altı sene öncesine dayanır. Kırmızı hap ile ise daha yeni yeni haşir-neşirim. Turkiye’ye gelen herşeyin bozulduğu gibi kırmızı hap düşüncesinin de burada bozulmaya başladığını düşünüyorum fakat Erkek Adam sitesi tam da o old school kırmızı hapı size öğretmektedir. Emeği geçen herkese teşekkürler öncelikle. Hayatımın en mantıklı makalelerini burada okudum.
Neyse, rapora donelim. Bu işin içerisinde uzun süredir bulunanların aksine ben hala kendimi PUA olarak adlandırıyorum ve bununla gurur duyuyorum . Geçen hafta bununla daha fazla gurur duydum.
Altı sene boyunca ömrümü hep sahada geçirdim. İş çıkışları,  arkadaşlarımla buluştuğumda. Bunun ekmeğini hep yedim. Her tecrübeyi yaşadım. Altı sene öncesinde elime kız eli değmemişken..
Normal şartlarda online oyun sevmiyorum. Sahada yüz yüze iletişim daha bana göre. Ama son zamanlarda pek vaktim olmadığından instagram üzerinden oyuna sardım. Kullanıcı adıyla alakalı mesaj attığım bir kız ” ne diyorsun ya?” dedi ve oyun başladı. Saat gecenin 4’ü idi. Biraz konuştuktan sonra işyerinin benim evime yakın olduğunu öğrendim ve bir gün buluşmak adına numarasını istedim. Sonrasına whatsapptan devam ettik ve kız uyudu. Ben o gün gece 1’de uyandığım için uyumadım.  Sabah günaydın mesajı attı.
Arkadaşımla buluştuktan sonra öğlen saatlerinde eve dönerken onu aradım. ” Beşiktaşa geçiyorum, arkadaşımla buluşacağım yolun düşerse uğra ” dedi.
Almanya’dan gelen bir arkadaşımı aradım (kendisi de pua) bana winglik eder umuduyla . Kızların yanına gittik ve bütün iletişim kötüye gitmeye başladı.  Bunu beklemiyordum. Fakat çok umursamadım.  Kendi karakterimi gruba aktarmaya çalışıyordum.  Grup teorisinin özü budur . Çoğu kişi işler sarpa sarınca bırakıp gider, bense “Kendi eğlencem” modunda takılıp en ufak bir şeyle -sacma dahi olsa- ortamı neselendendirmeyi seviyorum. Oyunun en önemli iki kuralı: Kendini her zaman iyi hisset , insanlara her zaman kendilerini iyi hissettir.
Kızlar gülüyorlardı eğlendikleri belliydi . Ben sürekli sataşıyor, rahatsız olduklarını veya olacaklarını hissettiğim anda geri çekiliyordum. Kızlar kalkıp tuvalete gittiğinde wingim gitmek istediğini söyledi .  Benim de Taksim de bir görüşmem vardı. Kızlar geldiğinde gitmemiz gerektiğini eğer görüşmek istiyorlarsa bir saate kadar döneceğimi söyledim.  Muallakta cevap verdiler. ” Bakın,  görüşmek istemiyorsanız sıkıntı yok. Bana net olun kararsızlık sevmiyorum” dedim sert bir şekilde. Tamam arasiriz dediler. Gidip işimi hallettim çıktığımda mesaj atmışlardı ve dönüş yaptım.
“Bana gel istersen , otururuz” dedi set. Same day lay e gidiyordum daha 12 saat bile olmamıştı. Wingimi aradığımda gelmek istemedi . Ben de diğer arkadaşımı aradım.
Evde ortam daha da renklenmisti ve birbirimize daha acildik. Flort koçluğu yaptığımdan bahsettim , onlar da feminist olduklarından ve kadının ne kadar üstün olduğundan vesaire. Zaferimi onların ne söylediğini umursamayarak perçinledim. Umursasam tuzağa düşerdim. Çerçeveyi korudum ve golümü attim .
Bunu şu şekilde yaptım; tartışmaya girmeyerek , kendini kanıtlamaya calisircasina hayırrrrr erkek ustunnn demeyerek ama onlari da kabullenmeden. Ilerleyen dakikalarda ” Gel son erkek bükücü ” dedim. ” seninle bir oyun oynayacağız ” Göz teması oyunumu oynadım en yakin mesafeden ve geri cekildim.  Seksüel gerilim kurulmuştu. ” iyi arkadaş oluruz seninle ” dedi . Bummmmm friendzone:)
Bunun olması normal çünkü fiziksel olmamıştım.  Ama altı sene boyunca oyunun bana öğrettiği bir şey var. Eski erkek arkadaşı dinlemediysen ve cinsel gerilimi kurduysan hala umut var demektir . On saniye önce kurdum zaten 🙂 “Eyyy gözlerime bak” dedim yakın mesafede
 ” Friendzone bana gore olmadi hiç bir zaman” güldü, yakınlaştı , öptüm.. Alkış…
Artık sariliyorduk ve cinsel enerji odayı kaplamıştı ama izole etmem gerekliydi . Su istedim beraber mutfağa gidip yiyismeye başladık. Döndüğümüzde sarıldık , şarkı söyledik ve story attık. Dokunduğumda bazen uyarıyordu ve pardon deyip çekiliyordum ( Rsd Julien ‘dan ögrendigim en önemli sey) ve iki dakika sonra tekrar yakinlasiyordum . Bu hep bu sekilde itme – cekme seklinde devam etti. O tuvalete gittiğinde ben de mutfağa geçtim. O dönerken cagirdim ve duvara yapıştırıp öpüşmeye başladım. Arkadaşı geldi ve  “Ne yapıyorsunuz ?”diyerek güldü.  Sanki bir saattir önünde yapmıyormuşuz gibi .Arkadasini utandirmaya çalışıyordu.  Toplamazsam kapanış olmazdı . Ben de makaraya sardım.   “ Muhabbet edeceğiz ya musade etsene” diyerek guldum . Gittiğinde öpüşmeye devam ettik.
“Sesleri hala geliyor “ dedi kulağıma. Elinden tuttum.
“Sanirim daha sessiz bir yer var, gel” dedim ve yönlendirdim.
Tuvaletin yanındaki odasına geçtik.
Onu boşalttıktan sonra erkek düşmanı feminist beni nasıl tatmin edeceğini sordu. Suratına boşaldım.
Kilit noktalar
Çoğu şeyi atlamış olabilirim üstünden bir hafta geçtiği için hatırlamıyorum.  Fakat bazı önemli noktalar şunlar :
 • Çoğu kadın kulaktan dolma bilgilerle ya da erkek düşmanı ortamda yetişip kendilerini feminist adlediyorlar ama ERKEKLERE MUHTAÇLAR.
 • Kadınlar yönlendirilmeye her zaman yonlenerek cevap verir.
 • Her ihtimali göz önünde bulundurun ve iyi bir winginiz olsun.
 • Eğlenin ve eğlendirin.  Yapmak için yapmayın içinizden geldiği gibi yapın.
 • Her zaman ve her durumda yeterlisiniz.  Uzun dönem ilişki harici maddiyat sorun değildir
 • Harcadığım tek para kızın evine giderken ki taksi parasıydı, biraları onlar sipariş ettiler.
 Konuk Yazar : Gaspard – Eski Sosyal Dinamikler Eğitmeni
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

85 thoughts on “Saha raporu: Feminist kıza s-kapanış”

 1. Öğretici ve güzel bi yazı olmuş . Elinize sağlık . Mahmut abi ben ve bir arkadaşım artık oyuna başlamak istiyoruz. Başlamadan önce mutlaka okumamız gereken bir ya da iki kitap önerebilir misin ?

   1. hahahhahahahhaha. cok iyi.

    ben de su kitabi tavsiye ederim: The Art of Strategy: A Game Theorist’s Guide to Success in Business & Life. iste ve sosyal hayatta oyun teorisyenlerinin gelistirdigi genel stratejilerden bahsediyor.

   1. Ya sikerim kurallarınızı gir amk gir 10 kere açılış yap sonra kitap oku.
    Bi neyin ne olduğunu öğren heyecanını aş sonra hatam nerde diye bak kendine

 2. Harika rapor tebrikler

  Ayrıca seks yaptığınız hatunun kişinin suratına boşalma hissi bir erkeğin yaşayacağı hisler içinde top 10 u zorlar.

  İyi oyunlar !

 3. Kırmızı hap pua olmaya engel değildir, artık pek çok kırmızı haplı pua var, hatta ağırlık buu yöne kaydı denilebilir, Tom Torero, Paul janga (soyadını yanlış yazmış olabilirm) ve dahası sayılabbilir.

  Rsd izlenimlerim gereği pek tasvip ettiğim bir yer değil ama, okuması keyifli ve yol gösterici bbir rapor olduğu kanaatindeyim.

 4. Öncelikle Sevgili Mahmut Abi, raporumu yayınlamış olduğun için teşekkür ederim.

  Yorumlar için ise ayrıca minnettarım.

  Rsd Julien’dan ögrendigim sey şu:

  Fiziksel olarak yaklas(cinsel gerilim amacli), kız rahatsız olduğunda yada onun rahatsız olacağını hissettiğinde geri çekil. Sonra tekrar yakınlas. Bir nevi iki ileri bir gerimsi bir yöntem. Fiziksel itme-cekme diyoruz buna genel olarak. Ilerde daha güzel raporlarda daha iyi açıklamaya çalışırım:)

 5. PS: Saha raporlarına inanmıyorum ama ilham verici veya gerçekten öğretici olabilecek çoğu noktayı da barındırdığı söylenebilir.

  Ağır bir feminazi hatunla buna benzer bir şeyler yaşamıştım. İnanın, feminen sandığınız kızlardan çok daha istekliler. Hem de her türlü bozuk fantaziye kadar açıklar. Özellikle birçoğunda ağır BDSM fantazisi var. Biraz üstlerine gidildiğinde çözülmeye ve kendilerini erkeğin kollarına atmaya dair müthiş bir eğilimleri var. Burdan yönlendirmek gibi olmasın da, girilecek doğru noktaları iyi yakalayabilirseniz ve doğru yerden oynarsanız, feministler, diğer hatunlardan daha kolay av oluyorlar. Arkadaşın emeğine, aklına sağlık.

  Rapor demişken, Dante ve Hank Moody’den haber alabilen var mı?

  1. Tamamen katılıyorum. Öfkelerinden dolayı bastırılmış duyguları yüzünden bu tarz fantezilere açıklar. Biz de öyle değil miydik? Oyun öncesi utangacliktan bastırılan duygular açığa çıkınca makinelestik.

  2. Onları hakikaten ben de merak ediyorum, bu arada dantenin twitter hesabının “askdante” olduğunu hatırlıyorum fakat, bulamadım. Twitter kullanıcısı değilim, sadece paylaşımlarını okumaya ynelik bakmak istedim.

   1. Sözde feminist bazı kızla tanıyorum libido tavan .

    Her şeyleriyle harikalar hem sekste hem muhabbette lakin arkadaşlık çok fazla yapılmaz.

    Feminazi bir hocam vardı benden nefret ediyordu galiba hep terslerdi beni ignore ederdi

    Solcu bir kadındı ayrıca

    Nedense sözde feministler daha güzel oluyor.Shit test de sağlam
    “O kadar güzelim yalnızca Alfalar pls”

 6. Kırmızı haplı pua kardeşimiz feminist bir kızı, yüzüne boşalarak doğasına döndürüyor. Koca yürekli adam!

  Senin gibi iyi insanların halen yaşadığını bilmek, bana umut veriyor…

 7. bu ne kardeş 8 mart özel hikayesi mi? gece yürüyüşü izleyip izleyip bunları mı hayal ettin? olaydaki kadın “merhaba ben feministim ve erkeklerden nefret ediyorum,” diyecek kadar karikatürüze edilmeseydi inandırıcı olabilirdi. soyunmadan önce “vajinam şekil, önümden çekil!” diye de haykırdı mı? :D:D:D

  1. Yok ama iki de bir seni nasıl tatmin edebilirim diye soruyordu lol. Feminizmin kurallarına karşımda sadık kalamadığı için ödülünü verdim.

   Dostum biz altı senedir buralardayız. Inanmamak istersen bu olayın üç gün sonrasına ait tuvalet pull raporu da var. Eleştirmek güzeldir ama büyük resme odaklanman uzun vadede sanada feminist bukturebilir.

 8. Merhaba, sitede yeniyim. Bir sürü yazı var ve hepsini okumak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilemedim. Biraz karışık bir düzen yok mu sizce de? Hangi sıraya kadar okumalıyım? Hangi konu başlıklarından başlamalıyım? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  1. Bu felsefenin en doğru şekilde anlaşılması maksadıyla tüm yazıların nüzul sırasına mutabık baştan sona okunması icabet eder.

   selam ve dua ile…

 9. Mahmut abi merhabalar,
  Nisan’da 17’sine basacak 1.84 cm 80 kilo haşin dinamik bi’ çocuğum. 😀 Fakat mizacım gereği -karakter yapısı mı yoksa kafamda böyle şartlandırdığım için mi bilmiyorum- ama genel olarak sürekli güleç-ortamdaki hemen her espriye gülen birisiyim. Ortamdaki espriler gerçekten kalitelidir belki bilmiyorum ama sürekli ota boka gülüyorum ve artık bu beni rahatsız ediyor çünkü masküleniteme de ağırbaşlılığıma da zarar verdiğini düşünüyorum.

  Senin bu durum hakkında bir önerin/tavsiyen var mı abi?

  Şimdiden teşekkür ederim iyi geceler abi ^^

  1. O senin ortamda oluşturduğun kendi karakterin. Maskülenlik felan bu yaşlarda öyle takılırsan hayatın eğlencesini çıkartamazsın.
   Sen pmo’yu abartma, ses tonun gür çıksın, arkadaşlarınla eğlen-okuldan kaç, kimseye “ben alfa erkeğim, siz benim kölelerimeiniz” tarzı “liderlik” taslama, birine gevşeklik etme, altta da kalma.
   Yanında anırarak kahkaha atabileceğin sağlam arkadaşların olsun.
   Başka hiçbir şeyr ihtiyacın yok.
   Maskülenite erkeklere uygulanmaz kadınlara uygulanır. Kadına sahipsen gerisi gelir.

 10. Kolay gelsin . Mahmut abi saha raporu demişken bir akrabamın dükkanının çarprazındaki çantacı dükkanında çalışan bir kıza karşı aksiyona geçmeye karar verdim . Kız öyle birşeyki herşeye geç kal ama bana geç kalma gibi . Ve cidden kaçırmak istemiyorum,şansımı denemek istiyorum . Bir kaç kez gördüm ve 3 gün önce saat 7 de işden çıktığını gözlemledim . Yarın iş çıkışında açılış yapmak istiyorum ama net bir oyun planı kuramıyorum hani şu şekilde
  Afedersin,korkutmadım değil mi ?
  Seni bir kaç seferdir görüyorum,o günde bakıştık ve merhaba demek istedim diye girip elimi uzatıp adımı söylesem ardından gelişme bölümüne hangi konudan gireceğimi bilmiyorum . Hani ‘orda ne zamandırlı çalıştığından’ mı gireyim ne konusu açayım ? Tahmin ve varsayımla gireyim desem londra gündüz oyunu uygulamak lazım ama bilmiyorum 1 2 cümlelik destek çıksan abi ne konuşacağım hakkında en kötü instagramını istiycem ,verirsede numara . Teşekkürler .

  1. Bizim Türklerin sorunu; kendi başlarına bir şey yapamıyorlar, illa birileri onlara destek olacak.
   Yahu git kendin dene, tecrübe et be öğren. Neden kız çocuğu gibi başkasına muhtaçsın?
   Aklına kıza diyecek bir şey gelmiyor mu, sen bi açıl kıza bak nasıl da geliyor

    1. carle haklı kardes. her şeyi birilerinden öğrenmeye çalışırsan gün gelir öğretmenin olmadığında sınıfta kalırsın.
     istersen bana da ters çık günün birinde belki alfa zihniyetinde ulaşırsın

 11. Bu kadar makalenin arasında bu yazıyı yayınlamanız kaliteyi dusurmekten baska bisey yapmamış. Üzgünüm ama bu kafadaki biri s degil öpücük bile alamaz. Lise cagindaki cocuklar bunlari ciddiye aliyor malesef. Ne bir ogretisi var ne bir eglencesi.. ic sesim diyor ki (porno izleyip anlatiyor bize)

  1. 10 numara saha raporu bence noktası virgülüne kadar detay isteyip kopyalama isteği de ayrı saçma !

   Genel mantığı anladın mı ANLADIN

   -Bundan sonra kızların yaptıkları ile söylediklerinin ne kadar farklı olduğunu daha iyi bileceksin.

   -Tecrübe ve daygame önemliymiş hmm diyeceksin

   Adam yazıyor aq işte daha napsın ya

   O zaman kızın hangi esprilere güldüğü , kızın fiziğinden falan da bahsetsin

   Gençler saha raporu “röportaj “ yada senaryo metni değildir.Bu sitede yayınlanan tüm saha raporları çoğu zaman başarılıydı ve kabul edelim ki “kesin yalan söylüyor amk malı “ diyip ufak kıskançlık krizleri geçirdi millet belki de bir kısmı.

   Beğenip yada tiksinmen önemli değil.

   Dersi al ve YOLA DEVAM ET !

   Peace out

 12. ben ufak bir soru sormak istiyorum,
  ben belkide 4-5 yıldır red pill ile ilgileniyorum ve bunla ilgilenen istisnasız herkes “alfa” olduğunu veya olacağını, öyle olması gerektiğini düşünüyor bunu insanlarda görebiliyorum. Hangi yazı hatırlamıyorum ama çoğu yerde belirttiğiniz bir şey vardı eski yaşayan erkeklerin çok az bir kısmı gelecek nesillere genlerini aktarabilmiş diye, ben burada bir şey sormak istiyorum işte. Biz ya aktaramayacak olanlardansak? Ya yapamıyorsak bazı şeyleri, insanlar ne kadar kabul etmesse etmesin ya bizde burada bahsedilen “beta” kesimdensek? Bu olayın kendim için doğru olduğuna git gide inanmaya başladım belki burda da benim gibi insanlar vardır, uzun uzun anlatmak istemiyorum, bir çözümü olduğunu da düşünmüyorum artık tek bildiğim keşke red pill öğrenmeseydim de çektiğim acılar katlanmasaydı, çünkü kırmızı hapı önünde içen insanları sadece seyredebilmek ve asla içemeyeceğini bilmek her şeyden daha çok acı veriyor.

  1. Başkalarını bilmem ama alfa mıyım beta mıyım zerre umrumda değil. Maskülen davranıyor muyum, disiplinli miyim, iyi kazanıyor muyum, duygusal olarak sağlam mıyım, kadın erkek ilişkilerinin hayat karartabilecek tuzaklarına karşı uyanık mıyım vs … bunlar umrumda. Bunlara ise çeşitli seviyelerde her erkeğin cesaret – disiplin ve çalışkanlık ile ulaşabileceğini düşünüyorum. Bu konuda her sene bir önceki seneye göre daha iyiyseniz etiketlerle uğraşmayın.

   Rollo ile ilgili en büyük eleştirim, Maskülen erkek – AFC (Mystery) gibi 2000lerde dokunduğu çoğu erkeğe pozitif etki yapan kavramların 2010lards alfa – beta gibi dokunduğu çoğu erkekte negatif etki yapan kavramlara çekilmesinde aktif rol oynaması. The Rational Male blogunda bile en etkili yazılar üstadın alfa beta ikilisi yerine AFC kavramını kullandığı ill 3 sene yazılarıdır ki bunlar da 2006 2010 arasında sosuavede yazdığı yorumlardır.

  2. Genetik olarak geleceğe aktarmak istiyorsan sonuç belli : EVLEN ve Üremeye devam et.

   Herhalde binlerece yıllık toplum değişimini bazı sikik Manosphere yazarları alfa beta diye sınıflanıdırdı diye karamsarlığa düştün.Olabilir

   Dışardan Alfa(!) gibi görünme rehberi
   -Düşük uzlaşmacı
   -Yüksek Dışadönüklük
   -Düşük Vicdan
   -Duygusal Stabilite
   -Ve 3 kilo Yüksek Zeka
   Böyle birini hayal edin Kesin Alfa diyeceksiniz aq

   Yahu kişilik eğilimleri yüzünden çoğu insan aynı haliyle gelip göçüyor bu dünyadan.Önemli olan şey yani bana göre “hedeflerin-hayallerin ile aranda ne var eğer bu şey senin sikik egon ve tembelliğin ise git düzelt yoksa kendini gerçekleştiremeden kaybeden olacaksın “

   “Şunu anlamalısınız: Dünya size bir rol vermek ister. Ve siz bir kez bu rolü kabul ettikten sonra sonunuz gelmiştir. Gücünüz kabul ettiğiniz veya üstlenmeye zorlandığınız role verilen minicik miktarla sınırlıdır. Öte yandan bir aktör pek çok rol oynar. Sürekli değişen bu gücün tadını çıkarın ; eğer böyle bir güce sahip değilseniz en azından yeni bir kimlik yaratın, kendi yapımınız olan, kıskanç ve kızgın dünya tarafından konulan sınırları olmayan bir kimlik. Bu başkaldırma Prometheus’a özgüdür, kendi yaratımınızdan sorumlu tutar sizi. Yeni kimliğiniz sizi dünyadan koruyacaktır, çünkü o “siz” değildir;
   üzerinize giyip çıkardığınız bir kostümdür. Kişisel olarak almamanız gerekir. Ve yeni kimliğiniz sizi diğerlerinden ayırır, size tiyatrovari bir varlık verir. Arka sıralarda oturanlar sizi görebilir ve duyabilir. Ön sıralarda oturanlar cesaretinize hayran olur.
   İnsanlar toplumda bir adamın harika bir aktör olduğundan söz etmezler mi? Bununla adamın hissettiğini değil, hiçbir şey hissetmemesine rağmen taklitte üstün oluşunu kastederler.
   Robert Greene
   İktidar – Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası”

  3. Lan alfa beta diye birşey yok amk salak mısınız bunlar sıfat.

   Bu sıfatlar 2 şeyle ölçülür

   1-statün
   2-oyunun

   Eğer 19 yaşında bi ergensen sevdiğin kıza çakan serseri yüzünden ikincisine odaklanırsın ve böyle saçma saçma konuşursun. Yapacağın alfa olmak değil, kendini hem sosyal yönden hem statü yönünden geliştirmek. Aslında kırmızı hap bu kadar basit, hem oyun hem de statü. Bunlar yeteri kadar ve fazlası olunca alfa “davranışları baskın” olursun, yoksa beta ”davranışları baskın” olursun.

 13. Gaspard tebrikler. Seninle sahada oyun yapmış biri olarak öğrendiğim çok şey oldu senden. Bizi tuvalete çekip “Bu kızlar kiminle yaşıyor? Lojistikler neler? Neden şimdiye kadar sormadınız?” demiştin. Daima ne istediğini bilen ve o sonuca nasıl ulaşacağını kafasında oturtmuş birisin. Bu yaz birlikte wingleriz umarım 🙂

 14. Bu sitede zaman zaman gördüğüm alpha, beta kavramlarını kllanmadaki ekingenliği doğru bulmuyorum.

  3-5 sikik ergen “ben alpha oydum abi” dediği için bu kavramları anlattıkları şeylerden birşey kaybetmezler, bize düşenn ne olup-ne olmadığını anlatmak.

  Aksi taktirde, küüçük tavizler büyük tavizlere kapı açar, açmıştır da.

  1. Ben şahsen hoşlanmıyorum ve alfa – beta ikilisinin insanları olayın özünden uzaklaştırdığını düşünüyorum. Yoksa bundan şikayet edenler yüzünden karşı değilim.

   1. Kesinlikle katılıyorum. Yabancı kökenli kelimeler kaynak ülkelerdeki gibi anlamlı kullanılmıyor bizde. Ve cidden itici. Hani bazı yorumlarda genç arkadaşlar amerikanvari ağızla yorum yaptıklarında dalga geçmiştik. Kendinizi hollywood filmlerinde mi sanıyorsunuz diye. Üstelik komik de görünüyor.

    Bir an evvel vazgeçelim her naneye isim koyma hastalığından.

    1. Bu isimleri biz koymadık zaten var olan tanımlamalar, doğru anlatılldığında komik 1 tarafı yok, Alpha, beta, erkek hiyeraşisindeki yerimizi tanımlayan evrimsel temelli kavramlar.

     1. Çoğu beta kazanç ve etki gücü açısından hiyerarşide alfa dediğin adamlardan daha tepede. Bugün iyi bir bankanın it ofisi her biri 10000 TL ve üstü kazanan beta dolu ve bir inşaat sahası 2500 kazanan sert erkek dolu.

      Hadi kırmızı hap bunu da açıkla 😀

     2. Kafa yapısı hocam tamamen. Ofisinde 9-5 çalışıp 20000 alanda vardır ama o adam “annesinin baskısıyla” oraya gelmiştir ve feminendir, bu adamın kaldırdığı hatunu aslında parası kaldırıyordur. Ama 2000 alan sanayideki serseri lavuk içindeki dürtülerle kıza yazar ve kızı 20000 likten daha çok azdırır.

     3. Bahsettiğin şey hiyerarşide daha yüksek oldukları gerçeğini ya da onlarla aynı statüde bir kızın 100% alfa inşaat işçisi adama zerre ilgi duymayıp bu adamlarla olacağını değiştirmez.

      Alfa dediğin adam testosteronu ile aşırı barışık adamdır ve bu da insanı sosyal hiyerarşide aşağı çeker yukarı değil. Siz binde bir tepede adama bakıp 99.99% alfaya bakmıyorsunuz.

      Ben alfa beta kavramlarının saçma sapan olduklarını düşünüyorum.

     4. Sıfırdan zirveye yükselmeye çalışan adam “low agreeable olacam high T yim lan çekilin “
      dese asla başarılı olamaz.

      Birilerini rahatsız ederse ayağının kayması muhtemel.

      Çok Alfasın çok Sertsin hadi bakalım Hocana ters yap bakalım

      Yada patrona yap bakalım

      Bu alfa beta olayınca gördüm ki kime ne zaman baş kaldıracağını kimi ne zaman ezeceğini bilmek aşırı önemli ve bunlar yüzünden çoğu insan yanlış kişiyle oynuyor.

      Eğer doğuştan low agreeable biriysen hakların için ölecek kadar uçabilirsin lakin günümüz türkiyesinde ne Alfası Ne Betası aq

      Egoyu pick up ve iş hayatında kullan ama genelinde hele ki gelişmek istiyorsan egonun kulağını çek sesini kıs.

     5. Pareto prensibi aynı zamanda şöyle de der. Erkeklerin alt %80’i kadınların alt %20’si için çabalar. Kadınların üst %80’i erkeklerin üst %20 si için yarışır. Alfa tuttuğunu öper ergen fantazisinden başka birşey değil. Ne kadar statü o kadar köfte.

 15. Bir şey merak ediyorum. Hiç friendzone’den çıkıp sevgili olan oldu mu? Veya böyle duyduğunuz birisi?
  Olduysa neler yaptınız, tecrübenizi paylaşabilir misiniz?

  1. Uzun süreli friendzone’dan çıkamazsın benim görüşüme ve tecrübeme göre. Ben friendzone’dan çıkmak için enerjimi kaybetmek yerine o enerjiyi sahada yeni setlere harcamayı tercih ediyorum .

 16. Mahmut abi 2 gün önce akrabamın dükkanının çarpraz dükkanında çalışan bir kıza yürüyeceğim demiştim ve bu akşam kıza iş çıkışında tesadüf karşılıyo gibi yapıp merdivenlerden çıkarken bende aşağı iniyo gibi yapıp önüne çıktım açılış yaptım . Ama biraz şuursuz gibi oldu kızın çıkmasını bi 10 15 dk bekledim biraz heyecanım arttı ne kadar kontrol etmeye çalışsamda kendimi ,en çok korktuğum şeyde muhabbet edemeden direkt instagram istememdi ve yaptım .
  Ben : Afedersin,elimle gösterip şu mağazada çalışıyorsun değil mi dedim
  Kız : Afedersinden sonra bir durdu şaşırdı evet dedi
  Ben : Seni bir kaç kez gördüm de meraba demek istedim dedim
  Kız : Gülümsedi ,merhaba dedi buraya kadar iyiydi
  Derken sonra aşağıdan 2 tane adam geliyodu birisi patronuydu galiba tam dikkat etmedim ben şey mey derken adamlardan da rahatsız oldum o da oldu heralde,direkt sosyal medya ,instagram falan kullanıyo musun dedim ,yok dedi çıktı merdivenlerden ben de kalçasına baka kaldım ve aşağı indim .

  Abi bir yazıda şöyle yazmışsın :

  ‘Bu muhabbet yoksa kızdan boşuna tel falan istemeyin. Eziklik olmasının yanı sıra bir yararı da yok. Hatta telefon istemeseniz bazen kızı ikinci gördüğünüzde ve konuştuğunuzda, kız daha sıcak olabiliyor.’

  Bu yazıya dayanarak 2.bir karşılaşmada umut sence % kaç ? Sonuçta birbirimizi tekrar görmemiz dükkan kapısının dışına çıkmamıza bakıyor,tam çarpraz .Eğer umudum varsa kızı kesinlikle kaçırmak istemiyorum çünkü tam bir afet . Kolay gelsin abi .

  1. Daha önce çok yazdım :

   Dükkan çalışanı kızlara yürümeyin tek şikayetinde dükkanın erkek çalışanları ile birbirinize girersiniz.

   5 – 7 dakika konuşmadığınız kızdan iletişim bilgisi istemeyin. Olacaksa bile olmaması için vurabileceğiniz en acımasız darbe budur.

   Sağlam berbat etmişsin ama illa deneyeceğim diyorsan dene. Pek bir şey bekleme. Bu sıçışa bonus kızın güzelliğinden etkilenmiş olman. Kızı senden 2 metre yukarı kaideye koyman demek.

   1. Anladım abi peki yd atmayanlara londra gündüz oyunu öneriyorsun peki yd atanlara da böyle gözlem ve tahmin iş görür mü

 17. Kırmızı hap camiasında Nietzsche’den bahsedilmemesinin sebebi nedir?(Türkçe kaynaklar için söylüyorum)

   1. Ahahaha mahmut abi nihilistlere pek sıcak bakmıyor ondan olabilir 😀
    “Kadınlara mı gidiyorsun? Kırbacını unutma.”
    Genç dostlarım KH yokken Arthur Schopenhaur vardı.

 18. Selamlar birkaç gün önce kütüphanede yaptığım bi daygame i anlatmak istiyorum .Kendimi biraz analiz ettim ama dışarıdan da bi gözün söyleyecekleri işime yarayabilir.

  Benle arkadaşım kütüphanede dersten sıkılıp biraz hava almak için dışarı çıkmıştık. Muhabbet ederken bi hatunun(HB6.5,7) bi sağa bi sola hareket halindeyken telefonla konuşuyordu gözüme kestirmiştim gidip konuşacaktım. Gittim ve konuştum ama oyunumun hatalı olabileceğinden mütevellit sonuç olumlu olmadı.
  B: Ben H: Hedef
  B: Merhaba, seni dışarıda gördüm ve bu kızla tanışmalıyım diye düşünüp geldim. Ben Catharsis. (Diyip elimi uzattım.)(Daygamelere yeni başladığım için heyecanım var tabi bunu belli etmemeye çalıştım ama sanırım ilk cümleyi söylerken kekelemiş olabilirim tam hatırlamıyorum. Bir de sanırım gülüşüm biraz aşırı bir sırıtıştı.)
  H: Merhaba, **** ben de. (Şaşırmış bi ifadesi ve saçma bi gülüş vardı suratında.)
  B: Nasılsın? Napıyosun?
  H: İyiyim siz nasılsınız?
  B: Ben de iyiyim ama tanışıyoruz burada siz biz biraz fazla uzak.
  H: Evet doğru yeni tanışıyoruz o yüzden siz dedim zaten.
  B: Bence senli benli olabiliriz şimdiden. (Tam bu sırada kütüphanenin içinde olduğumuz için sessiz durmaktansa kafeteryayı gösterip…) Bi 3-4 dakikan varsa şuraya geçip konuşalım malum kütüphanenin içindeyiz fazla ses olmamalı.
  H: Ya aslında gerçekten hiç vaktim yok. Vizelerim başlıyor ders çalışmam lazım kusura bakma.
  B: Ne okuyosun bölümün ne?
  H: Tıp okuyorum sen ne okuyosun?
  B: (Burada duruşumu sanırım biraz bozdum.)(Kütüphane çıkılına bakarak güldüm.) Haa tıp mı? Hahaha. **** okuyorum ben.
  H: Biliyorum o bölümü baya zor bi bölüm.
  B: Bir tıp olmasa da evet gayet zor bir bölüm. (Dedikten sonra) Hadi gel kafeteryaya geçelim.
  H: Yok hayır kusura bakma gerçekten vaktim yok.
  B: O zaman numaranı alabilir miyim?
  H: Yok sanmıyorum.
  B: Bir daha da göremem seni büyük bi ihtimalle.
  H: Sanırım.
  B: İyi dersler kolay gelsin sana o zaman.
  H: Güle güle.

  Hedefin yüzündeki o saçma gülüş hiçbir zaman gitmedi bu arada.

  Analizlerime gelecek olursam da;
  İlk hatam kekelemek ve onun peşi sıra gelen dişlerimi gösteren fazlaca gülüş.
  İkinci hatam sanırım erken bi şekilde kafeteryaya geçmeyi söylememdi.
  Üçüncü hatam kızın bölümünün benden iyi olması sebebiyle saçma bi düşünceyle statümün düşük olduğunu hissetmem ve bunu ona hissettirmem bu şeyin üzerine sanki oradan kaçmak istermişçesine kapıya doğru bi bakış atmamdı.
  Dördüncü hatamsa en son ayrılırken hala ısrarcı olmamdı. Yani 3-4 dakikalık bir konuşma olsa da numarasını erken isteyip ayrılırken tekrar kendimi ezdirmemdi.

  Adminler ve diğer arkadaşlar yorumlarsanız ve sıkıntılı yerlerimi söylerseniz sevinirim. Söyleyin ki kendimi geliştireyim.

  1. Ve tabi oyunumu aslında kız telefonla konuşurken yapmıştım ama tam oyuna başladığım sırada oyunumu biraz değiştirdim. Büyük bi ihtimalle heyecandan ötürüydü o an aklıma gelmedi bile planımın yarısı

  2. En büyük hatanın farkında bile değilsin. Ben bu işin algoritmasını yazmaktan bıktım. Saha raporu eleştirilerimi oku anlarsın.

   1. Pardon tam okumamışım. Sona yazdığın hata en büyük hatan.

    Içinizde kıza yürümekten korkan ve yürümenin stresine dayanamayan taraf o numarayı hemen isteyip kaçmak istiyor. Muhabbetsiz numara isteyerek zayıflığınıza yeniliyorsunuz. Bu tip zayıflıktan zor iş çıkar.

    Ikincisi kıza başında sizi reddetme imkanı veriyorsunuz. Satışta ürününüzün reklamını yapmadan (5 6 dk konuşma) müşteriye hayır ilgilenmiyorum diye cevaplayacağı soru sorulmaz. Bunu yapan satışçı yapmayanın onda biri satış yapar.

    Ve üçüncüsü bu maalesef ürününüze güvenmediğinizi gösterir. Orada tanımadığınız bir kıza ne kadar cool bir erkek olduğunuzu göstereceğiniz 5 dk konuşma aynı zamanda ne kadar reddedilesi olduğunuzu da gösterebilir. Bunu göze alamıyorsunuz.

    Muhabbet yoksa numara istemek yok. Nokta. Muhabbetsiz telefona atladığınız saha raporunda başka nerede hatalarınız var yazmak benim için zaman kaybı. Bence siz de boşa yazmayın.

    1. Teşekkürler, Mahmut Abi. Farkındayım evet belki benim de görmediğim bi hata vardır diye sordum. Dediğin doğru daha ürünü yeteri kadar tanıtmadan satmaya çalıştım ve dediğim gibi zaten olmaması gerektiği halde kendimi düşük hissettim üzerine bir de bunu hissettirdim. Bundan sonra dikkat etsem de daha fazla dikkat edicem bunlara.

    2. Açıkçası arkadaşın yazdıklarında oyun diye birşey yok, nasılsın-iyimisin falan ne gerek var bunlara?

     Benim oyun anlayışım genelde Tom Torerro üstadın usulüne yakın, belki biraz daha yerelleştirilmiş hali, tabii o seviyeye ulaşmak için kırk fırın ekmek yememiz lazım o ayrı.

 19. Mahmut abi her gün görmek zorunda olduğum bir kızla flört ettim baya da yakınlastik fakat sevgili kategorisine henüz almamıştım kızı. Bu kız shit testin bokunu çıkararak beni kıskandırmak için yanımda arkadaşımla flört etti. Bende NEXTledim. 5-6 kere aradı, mesaj attı hiç birisine dönmedim yanıt vermedim, vermeyecegimde. Su konuda bana yardim eder misin? Bu kız yine gelip ben oradayken arkadaşımla flört etmeye çalışırsa nasıl bir tepki gostereyim. Arkadaşımla, o kızla konuşmamasini mı isteyeyim. Yoksa hiç siklemeyeyim mi ? Zor bir duruma düştüm.

  1. Dar alanda kısa paslaşanlar, siz aslında tavsiye falan haketmiyorsunuz. Ben dar alanda kısa paslaşmayın diyorum. Beni neden dinleyeceksiniz eyvallah da paslaşıp da sonradan benim haketmediğiniz zamanımı çalmayın. Gidin başkasına sorun.

   Çok kısa şunu söyleyeceğim, dediklerimi anlamazsan devam soruna cevap vermek için vakit harcamayacağım : NEXTlediğin kız ne yaparsa yapsın sana ne? Arkadaşının o kızla konuşmamasını neden isteyeceksin? Hala duygusal olarak etkileniyorsan tabii NEXTledim imajı çizmeye çalışıyorsun, gerçekten nextlememişsin. Gerçekten NEXTle ve kız ne yaparsa yapsın sen kendi işinle uğraş. Zaten adı konulamamış bir bok olmuş, kimse sana nasıl davrandığını sormaz.

   Bu arada kız aslında seninle ilgilenmiyor da arkadaşınla ilgileniyor olabilir ve ona sen de belki kendi kendine gelin güvey oldun. Durumun bu olma ihtimali çok yüksek ve sen de erkek ol, seninle alakası olmayan salataya soğan olma.

   1. Trp öncesinde böyle bir olay yaşamıştım ben de

    Kızı bir nextledim kız kayboldu aq

    Ne mesaj ne selam verme falan .

    Direkt sildim onu.

    Kızla buluşmuşuz oturuyoruz meydanda , önceden arkadaşı olduğunu tahmin ettiğim bir erkek geldi kıza “canm vsvvsvsvvs “ konuştu .

    Şimdi kıza desem ki
    “yaptığın doğru değil “

    bana derki “Saçmalama o benim kankam falan”

    Böyle saçmalıkları dinlemeyin harbi

    Tepki verme , DAVRAN !!
    Söyleme-anlatma YAP GÖSTER!!!

    Zihnen nextlediysen zaten kız gözünün önünde threesome katılsa bile umursamazsın

    Yeah !

 20. İyi günler, sevgiliyle birlikte yapılacaklar denildiğinde oturup kahve içmek , sinema vs. klişeler akla geliyor. Birlikte yapılacak etkinlik olarak güzel fikirleriniz var mı? Siz neler yapıyorsunuz?

  1. Bazen klişeleri … bazen de beraber aktivite. Trekking, bowling, yüzme – havuz, su parkı, SPA, konser, mangal, piknik, parkta yürüyüş, eğlence parkı, ilginç deneyimler (gerçek flight simulatöründe 60 dks uçuş, softball, atış poligonunda başlangıç seviyesi silah kullanımı, paintball, vs …) … Daha sayayım mı?

   Ben genelde aktivite özellikle de bu grupanya gibi sitelerden bulunan aktiviteleri seviyorum, hatun da peşimden böyle şeylere sürüklenmeyi seviyor.

 21. Bu mesajlaşma hakkında düşünceleriniz nelerdir erkek adamlar
  Ben(y): X fakültedeysen biraz konuşalım mı X:Değilim ama konu nedir
  Y:Öyle konuşmak istedim
  Y:Tanışmak için
  Y:Rahatsız olma lütfen
  X:Anladım
  Y:Teşekkür ederim anlayışın için
  Y:Bunun için yine haftayı mı beklemeliyim yoksa bugün veya yarın bi kahveyi çok görmez misin ?
  Y: 🙂
  X:Teşekkür ederim ama yoğunum bu ara kusura bakma
  Y:Ben gelirdim sana yakın bir yere azıcık oturup bir şeyler içsek de olurdu
  Y:Bu zamanı kayıp olarak görme yalnızca kısa bi kahve arası sonra yoğun programına geri dönebilirsin
  X:Ama istemiyorum kusura bakma
  Y:İstemiyorsan eğer ne yapabilirim ki.. iyi akşamlar ve yoğun programında başarılar dilerim

  1. Bu nasıl saldıray bir uslüptür Yarabbi…

   1.Y:Öyle konuşmak istedim
   Y:Tanışmak için

   Durduk yere açıklama yapmışsın hiç gerek yoktu . Game açılışlarına yeni ekleme yapacağız artık “selam tanışmak istedim belki sen ben seks falan ahahaha tamam ”

   2.Teşekkür ederim anlayışın için
   Y:Bunun için yine haftayı mı beklemeliyim yoksa bugün veya yarın bi kahveyi çok görmez misin ?
   Y: 🙂

   Olm kızla ne konuştun ki nasıl bir açılış yaptın da kahveye davet ediyorsun amk ?!

   “Kahveyi çok görmez misin ?” = Sizinle kahve içmek benim için bir onur bir şereftir eyy hatun

   3.Y:Ben gelirdim sana yakın bir yere azıcık oturup bir şeyler içsek de olurdu

   Buluşmayı redden hatuna tepkiye bak !!
   İnstayı alıp ayrılacağın yerde
   “Lütfen son bir şans daha Alfa olduğumu ispat edebilirim…” diye ısrar etmişsin saçma .

   4.Y:Bu zamanı kayıp olarak görme yalnızca kısa bi kahve arası sonra yoğun programına geri dönebilirsin

   Negin önemi…İkili iletişimde hafif ukala tavır nerede ??!!??!!
   “Ben vakit alan bir köleyim kahve lütfet bana sonra işinize dönün yüce madam ”

   5.Y:İstemiyorsan eğer ne yapabilirim ki.. iyi akşamlar ve yoğun programında başarılar dilerim

   “Ne yapabilirim ki” means that (Game bilgim tükendi kurtar beni Eyyy Mahmut Abi., Ey Pualar)

   Neglemeler yok
   Espri yok
   Dhv yani değer göstergesi yok
   Durumsal açılış fırsatı yakalayabilirdin lakin açıklama yaparak tanışmak istemişsin iyi hoş da o anki havayı ben bile hissetim şuan.”şeyy tanış benle plss”

   Kızla konuşurken bariz şekilde onun senden üstün olduğunu ima eder gibi konuşmuşsun.Kız reddetmiş iyice needy göstermişsin ve sonuç rezalet

   Muhtemelen ilk açılışlarındı önemli değil.Daha beter sıçışlarım var açılış olarak .

   En cool en iyi açılış sence nasıl olur ?

   Beden dili ne olur ?

   Kız hayır diyince erkek ne tepki verir?

   Bolluk zihniyeti o an nasıl değiştirirdi her şeyi ?

   Let’s do this

   1. -Y:Bunun için haftayı mı beklemeliyim?

    Yahu ilk kez tanıştığın kıza “seni bir hafta da bekleyeyim mi “ denir mi aq ?

    Öyle bir bolluk zihniyetin ve tavırların olmalı ki kız sana yüz vermediği o an , seni bir daha boş yakalayamayacağını bilmeli.Gittikçe daha iyi set açmalısın.Bolluk zihniyetini geliştirmek için; kıza açılış yaptğında en kötü ihtimal bile olsa en az 3 tane tabağın varmış gibi özgüvenli ve cesur olmalısın.
    Yani sonuç olarak

    My way or highway baby !!

  2. Bir daha ki sefere kızla mesajlaşırken diz falan çök, el etek öp, yüce bir majestenin huzuruna çıkıyorsun ne de olsa :@

   Kardeşim siz bu sitede yazılanları hiç mi okumuyorsunuz?
   Sen kızla tanışmak için mi, yoksa suratına kussun diye mi mesaj attın?

   Rica minnet mesajlaşma olmaz, rahatsız oluyorsa kız söyler zaten, bu ne amk.

   işin doğrusu bazen kadınlar size fazla bile iyi davranıyor diye düşünüyorum bu kafayla.

  3. Kız gerçekten çok nazikmiş, istemediğini sabırlı bir şekilde 4 kere söylemiş. “Tanışmak için, teşekkür ederim, kahveyi çok görmez misin?, vb.” Bunların daha kötüsünü ben de yaptım.
   NEXT!

  4. Bir kahveyi çok görmez misin, rahatsız olma , ben gelirdim yakınım vs bu tarz kelimeler seni Satıcı çerçevesine sokuyor alıcı ve seçici degilsin . Ayrıca o kelimeler bir kahve içmeyi sana sunulmuş bir lütuf gibi gösteriyor neden bu kadar yalvardın?

   Alıcı ol satıcı değil..

   Kadınla buluşmak , yatmak ya da sevgililik saba sunulan bir lutuftan ziyade kızın hakettiği bir şey olmalı diye düşünüyorum.

   1. Satışın 1 numaralı kuralı (kendini ya da elektrik süpürgesi satman farketmez), potansiyel müşteriye “evet / hayır” cevabı verebileceği bir soru ile açılış yapmazsın.

    Yürüme her adımında kızdan erkeğe yapacağı lütuf ile ilgili özür dileyerek izin istemek şeklinde.

    Son cümle çok kötü!

    Benim üniversite gibi bir yerde genellikle tavsiye ettiğim konuşma bir muhabbet aç (soğuk yaklaşmadaki gibi niyetini açık belli eden bir girişe gerek yok), kızla bir muhabbet aç ve paslasma var mı (kız da sana soru soruyor mu) ve kıza biraz esprili takılsan gülüyor mu bak, 5 – 7 dk sonra izin iste sıvış. Eğer kampüste bir daha göreceğim zaten diyorsan telini almana gerek yok. Eğer muhabbet çok iyi ise oradan hemen kahveye git. Yoksa bir dahakine.

    Muhabbet yoksa (kızın kibarca reddetmesi demek) şimdi gitmem lazım sonra görüşürüz de yürü git.

    1. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim çok güzel gömüyorsunuz ancak çok haklısınız 🙂
     sanırım bu sitede daha fazla takılmam gerekecek

     1. Pozitif tarafından bakarsan gidip tanışma eylemini yapman bile seni erkeklerin 80%inin önüne geçiriyor. Bu tek başına yeterli değil ama pratikle yontulursun. Bir erkekten ilk yürümelerde akıcı bir konuşma beklemek, piyano başına ilk defa oturan adamdan anlamlı bir parça çalmasını beklemek gibidir. Ama doğru yapana kadar tekrarlaman gereken şeyler var ve onları da direkt ve acımasızca duyacaksın. Erkekler böyle sert öğretir.

 22. Merhaba Mahmut Abi.Kadınlar hakkında bir soru sormak istiyorum.Buluşmada veya ilişkiye başlayınca hayatıma giren tüm kadınların %90 civarı kendilerini acındıracak kötü hikayeler anlattılar.Bu hikayeler genellikle babaları hakkında idi.Örnek verecek olursam birisi ismini babasının koyduğunu(adamın aşık olduğunu eski kadınmış).Annesiyle zorla evlendirilmiş.Annesini ve kendisini hiç sevmiyormuş bu babası.Bunu söyleyen doğulu bir kadındı.Biride babasının babannesi tarafından çok kötü istismar edildiğini , evlat ayrımcılığına uğradığını ve babasının da çok uzaklara taşınıp kendi ailesini kurduğunu ve kendilerine çok sinirli ve kötü davrandığından bahsetti.Daha örnek verebilirim.Sende bunu farkettin mi ? Sence bu nedir ? İyi günler.

  1. Sürekli kendini daddy issues yaşayan kadınlara yöneltiyor olabilirsin. Hayatına kaç kadın girdi ki 90% diyorsun?

   1. İlişki yaşadığım kadın sayısı yaşıma göre fazla değil ancak yurdışında da beyaz yakalı kadınların çoğundan ve Türkiye’de batı ve doğudan memleketi olan kadınlardan da böyle bir tepki aldım.Bulgaristan Lofça’da çocukluğum geçti orda ve bazı orta avrupa ülkelerinde böyle kadınlarla karşılaştım.Çok ilginç bir konu daddy issues tabiri olmayacak kadınlarda vardı aralarında bunlardan bahseden.Örneğin birisinin babası annesi vefat ettikten sonra İzmir Urla’ya çekilip kafa dinleyen çok sakin ve çok kibar kendini entel zevklere adamış 3 kadın babası bir adamdı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *