Erkekler, hiçbir zaman bilinmeyen ile evlenmeyin

Bir araba mı almak istiyorsun? Eğer bana $50,000 verirsen, sana gelecek sene bir araba vereceğim. Ama o zamana kadar, onu kullanamayacaksın ve göremeyeceksin. Sana vereceğim araba bir Lamborghini de olabilir, her an patlayıp dağılacakmış gibi duran 77 model Pinto da.

Var mısınız? Tahmin ettiğim gibi. Biraz sağduyusu olan kimse böyle bir alışverişe girmez. Ama bu yöntemle hayatlarının en önemli kararını veren o kadar çok erkek – ve azınsanamayacak kadar kadın – var ki : gerçekten tanımadıkları ve sonunda nasıl biri çıkacağını bilmedikleri biri ile evleniyorlar. Sıklıkla şansları yaver gitse de, çoğunlukla bu kararları yüzünden ömür boyu pişman oluyorlar.

Bu şekilde evlenen erkekler, kendi değerleri ile evlendikleri kadının değerlerinin uyuşmadığını ya da yeni eşlerinin tedavi olmamakta ısrar ettikleri duygusal problemleri olduğunu keşfediyorlar. Bazen iş paraya ve sekse geldiğinde eşleri ile aralarında dağlar kadar fark olduğunu görüyorlar, ya da kızın ailesinin tam bir felaket olduğunu. Ya da sonradan farkettikleri dağ gibi bir borç batağı ile evledikleri oluyor. Yine bazen kadının aslında şiddete meyilli ve kızdığında kendini kaybeden biri olduğunu anlıyorlar.

Evli erkeklerden duyduğum pişmanlıklar listesi, bir Jane Austen romanını doldurabilir. Tamam, o kadar uzun olması için büyük yazı karakterleri kullanman lazım ama ne demek istediğimi anladınız. Kim olduğunu tam olarak bilmediğiniz bir kadınla evlenmek, insanın hayatını mahvedebilecek taktik bir hata.

Jason adlı bir erkek bana şu soruyu yöneltti : yanlış kadınla evlenmemek için ne yapmalıyım? Jason boşanmış bir erkek ama aile kendisi için önemli olduğu için yeniden evlenmek istiyor. Gözü kapalı evlenmenin tehlikelerinin farkında zira istediğini alamadı mı hayatı zehir eden eski karısından ağzı fena yanmış.

Jason’ın sorunu şu ki kendisi tutucu ve dini bir grubun üyesi ve bu inançlar çiftlerin evlenmeden önce birbirlerini tanımalarını zorlaştırıyorlar. Her erkeğin karşılaştığı problemin daha şiddetli bir versiyonunu yaşıyor : yüzüğü takmadan önce kadının gerçek karakterini nasıl anlarım?

Birçok erkek için, yanıt görece basit : bir kadınla uzun bir ilişki dönemi yaşamadan evlenme. Bir insanın gerçekten tanımak için, onunla ilk tanıştığınızda içine girdiğiniz balayı dönemini geride bırakmanız lazım. Bu balayı dönemi, insanın zihin yapısının nörokimyasallar etkisi ile değiştiği ve çiftlerin birbirlerini açıkça ölçüp biçemedikleri bir süreç. Ancak bu balayı süreci bittikten ve nörokimyasallar bazal seviyeye geri döndükten sonra, karşımızdaki insanın kişiliği ve hayata bakışı hakkında sağlıklı bilgiler toplayabiliriz. Bir araştırmaya göre, bu balayı süreci 12 ay ile 18 ay arası bir uzunluğa ship (Fisher 2016).

Beyninizin balayı sürecinden çıktığını nasıl anlarsınız? Bunun işaretlerinden biri, birbirinizden hafif de olsa rahatsız olmaya başlamanızdır. Umulan o ki bu rahatsızlık çok hafiftir ama balayı süreci sonrası birbirinizi idealize etmeyi bırakırsınız.

Örneğin balayı sürecinde kızın buluşma için uzun süre hazırlık yapmasını çok tatlı bulurken balayı bittiğinde sizi uzun süre bekletmesi sizi kızdırır. Hatun hazırlanırken ve siz onu beklerken hayat boyu bu beklemeleri topladığınızda kaç hafta, ay ya da yıl edeceğini hesaplamaya başlarsınız.

Eğer bu oluyorsa, tebrikler. Balayı sona eriyor. Bir felaketi önlemek için, onun kim olduğuna dair sağlıklı bilgi toplayabilirsiniz.

Acele etmeyin. Bir araştırmaya göre 3 yıllık uzun süreli ilişkinin ardından evlenen çiftlerin boşanma oranları, bir yıldan az çıktıktan sonra evlenenelerden çok daha az (Francis-Tan and Mailon 2015). Uzun süreli bir ilişkinin değerinin doğru insanla birlikte olmak kadar yanlış insandan ayrılmak olduğunu söyleyebilirsiniz.

Aynı çalışma, düğüne harcanan para arttıkça, evlilik süresinin de kısaldığını gösteriyor.Bunun nedeni muhtemelen bu çiftlerin aslında seçimleri konusunda mutlu olmamaları ve bu gerçeği şatafatlı bir düğünün arkasına saklamak istemeleridir.

Jason’a geri dönelim. Jason bunların farkında ama kendisine başka alanlarda birçok avantaj sağlayan dini topluluğu, evlilik öncesi ilişkiye soğuk bakan bir grup.

Örneğin Jason’un bir kız arkadaş ile uzun süre flört etmesini istemeyecek insanlar. Jason’un topluluğu, bir üyesinin hayatına Apollonia Vitelli’nin Baba’sından çok daha az burnunu sokan bir grup ama onlar için geceyi beraber geçirmek ya da beraber tatile çıkmak asla hoş karşılanacak bir şey değil. Kısacası, Jason ve karşısına çıkacak kız için, gerçek farklılıkların suyüzüne çıkma fırsatları çok az. Bu durumda da Jason’ın, anlaşmazlık durumunda kızın nasıl tepki verdiğini anlaması neredeyse imkansız.

Jason’ın inançlarına sahip kadınların beklentisi de evlilik öncesi ilişkinin oldukça kısa olması ki bu da çok önemli kararın o tehlikeli balayı döneminde verilmesine neden oluyor. Bu size aşırı bir talep gibi gelebilir ama bu baskı, önemli kararları hormonlarına bırakan erkeklerin kendi kendilerine dayattığı kısıtlamaların aynısıdır.

Kısa süren bir flört dönemi erkeğin kadının zorluklarla nasıl başa çıktığı, zihinsel ve duygusal açıdan ne kadar dengeli biri olduğu gibi şeyleri ölçüp biçmesine engeldir. Kadının saklayabileceği depresyon, bağımlılık ve hatta kişilik bozukluklarının ayırdına varmak ise çok daha güçtür.

Sonuç olarak, bir kadının gerçek hayatta nasıl davrandığını ölçecek yeteri kadar fırsatınız olmadan, o kadın sizin için evlilik adayı olamaz. Nasıl olabilir ki? Bir aday, tanım gereği, o aday ile bir işe girişmeden aday hakkında belli bir farkındalığa sahip olmanızı gerektirir. Farkındalık yoksa, tahmin vardır. Bir erkek için evliliğin risklerini düşündüğünüzde, en önemlisi de boşanma ile aile mahkemesi önüne çıkma ihtimalini göz önüne aldığınızda, kör tahmin, pervasız ahmaklık demektir.

Ama, Jason için hala umut var. İçine girdiği bahise karşı önlem olarak her erkeğin kullanması gereken bir tekniği kullanabilir : kadını, kadının arkadaşları ve ailesi aracılığı ile tanımak.

Her ne kadar risk hiçbir zaman sıfıra indirilemez olsa da, Jason (ve siz) riski azaltmak için kadının yakın çevresi üzerinde çalışabilirsiniz. Jason – her erkeğin yapması gerektiği gibi – geleneğe boyun  eğmeyip hemen evlenme baskısına karşı durabilir ve kadının arkadaşları ve ailesi ile birkaç yıl bir bağ geliştirebilir.

Bu, çenesini kapayarak ve umursamaz görünerek onların kız arkadaşı ile ilgili kendiliklerinden ortaya döktükleri değerlendirmeleri dinlemek demektir. Arkadaşları ve ailesi onu tanrının bir lütfu olarak mı görüyorlar yoksa yük olarak mı? Jason kendi geleceğine ışık tutacak bilgi parçalarını, bu insanların kız arkadaşı ile ilgili tecrübelerinde görebilir.

Jason aynı zamanda kızın zorlanmadan, kendi iradesi ile, Jason’ın değerleri ile paralel düşünen biri mi gözlemlemeli. Jason’ın dini inancına bağlılığına saygı duyuyorum. Ama aynı zamanda bir insanın inançları ne kadar katı ise, o inançlarını devam ettirmenin ve savunmanın o kadar zorlaştığının da farkındayım. Çift olarak değerlerine test edildiğini görecekler ve Jason kadının kendi değerlerini diğer alternatiflere bakarak kendi kendine mi seçtiğini yoksa bu değerlere zorlandı mı anlamalı.

Bu strateji her erkek için gerekli. Kağıt üzerinde çok iyi görünen biri ile beraber iken, değerlerimiz arasındaki farkı görmezden gelmeye meyilliyiz. Bazı en gözardı edilen, yaygın ve tehlikeli farklılıklar para ve seks konusundaki farklılıklardır. Bunlar boşanmaya götüren faktörler arasında en yaygın olanlarıdır.

Jason’un dini inançlarının kendisine en büyük dezavantajlarından biri, evlilik öncesi seksin yasak olmasıdır. İyi risk yönetimi demek, bilinmezleri en aza indirmek demektir. Bu, evlilik öncesi seksi çiftler için iyi bir değerlendirme aracı yapar ama aynı zamanda da iyi cinsel kimya çiftleri körleştirdiğinden evlilik öncesi seksin dezavantajları da vardır – özellikle erkek için. İyi cinsel kimya bizi farkına varmayı istemediğimiz, nahoş gerçeklere karşı körleştirir, özellikle de bu gerçeklerin farkına varmak, sekse güle güle demek anlamına geliyorsa.

İyi seks erkeği, sürekli suratına çarpılan problemleri bile aktif bir şekilde görmezden gelmeye itebilir. Bana şunu söyleyen erkek sayısı o kadar çok ki : “Biliyorum, onunla ilişkimi bitirmeliydim ama seks çok iyi idi”. Bu erkeklerin çoğunun derdi, başka alternatiflerinin olmadığı korkusu. Ama bu opsiyonları gerçekleştirmek için kendilerine ciddi çeki düzen vermeleri gerekse de, çoğu zaman opsiyonları var.

Jason’a dönelim. Herşeyin dezavantajları kadar avantajları da vardır. Jason’ın evlilik öncesi seks yapamamasının bile. Jason için evlilik öncesi seks mümkün olmadığından, kararları iyi seksin körlüğü ile bulanmayacak, ve umulan odur ki diğer alanlardaki uyumluluklarıni değerlendirme konusunda bir avantajı olacak.

Jason için evlilik dini bir görev olabilir ama boşanma tamamen seküler bir olay olacak ve aile mahkemesi karşısına çıktığında hemen hemen tüm kartlar aleyhine olacak. Ama en nihayetinde eğer din ya da başka faktörler kadının gerçek karakterini keşfetmeye engel oluşturuyor ise, Jason o kadınla evlenmemeli en azından kendi geleceği ile ilgili tehlikeli bir kumar oynamaya hazır olana kadar.

Çeviri : Men, never marry a misstery

Dr. Shawn T. Smith, manosphere'in en yeni ve yetkin seslerinden. Psikolog olan Dr. Smith'in The Tactical Guide to Women: How Men Can Manage Risk in Dating and Marriage kitabı, uzun süreli ilişki ve evlilik düşünen her erkek tarafından mutlaka okunmalı. Kendisini twitter'da Dr. Shawn T. Smith adresinde ve Dr. Smith sayfasında takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

97 thoughts on “Erkekler, hiçbir zaman bilinmeyen ile evlenmeyin”

 1. Ben hala anlayamıyorum. Bir kadını seviyorsun, ona güveniyorsun ve hayatını birleştirmek istiyorsun.

  Eğer bu 3 kritere uyuyorsa neden ona imza attırmak için çaba sarfediyorsun ki ?

  İlla sana bağlılığını kesin hala getirmek istiyorsan kusura bakma ama sen tam bir betasın. Kendini geliştiren bir adam bir kadına bağlanır ama kolay bir şekilde de ayrılabilir. Bu şekilde davranan erkek CPD’si yüksek erkektir.

  Kim ne derse desin ben evliliğe karşıyım. O kadını kaybetmemek için kendine her anlamda bakar ve iyi görünmeye çalışırsın.

  Güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler.

  1. Evlenmeden çocukların Türkiye’de sosyal ve hukuksal statüsü ne oluyor bana bir anlatsana? Çocuklarla ilgili tek kelime etmeden evlilikten bahsetmeyin zira evlilik onları yetiştirmek için var, sizin bir kadınla sevgi – güven – vs ile bir çatı altında yaşaması için değil. İlginçtir buraya gelip MGTOW yazanların çoğu için hala zihin merkezinde kadın var. “O kadını kaybetmemek için kendine her anlamda bakar ve iyi görünmeye çalışırsın” ne demektir? Kadını kaybetmemek için mi var evlilik? Çocuk yetiştirmek için var.

   1. Evet söyledikleriniz doğru. Ben çoğunlukla çevremde kendini geliştirmemiş erkeklerin var olduğunu ve bu arkadaşlarımızın evliliği cinsel ilişki yaşamak için tek yol olduğunu düşünüp rahatça takıldıklarını anlatmak istemiştim.

    Konu hakkında yanlış yorum yapmışım. Afedersiniz.

   2. Merhaba Mahmut Abi,

    Vazektomi yaptırmış bir birey hakkında konu açılacak mı? Merak ediyorum.

    Saygılarımla.

   1. Anlatmak istediğim bir kadına delicesine bağlanmamanız yönünde. Kendi adıma konuşacak olursam birlikte olduğum insanın gözünden düşmemek için kelimelerimi seçerek konuşurum bunda az da olsa kaybetme korkusu vardır. Şu zamana kadar zararını görmedim. Unutma ki Esrar’da dünyanın en sağlıklı ilacıdır. Yalnızca dozunu geçersen vücudunu bitirir. Doz çok önemli !

    1. @Cihan Gül katılıyorum dostum. Betalar bu işi fazla abartıyorlar ne yazık ki. Ha birde Esrar zararlı değilmiş. Kanser, reflü, kalp ve damar hastalıkları gibi pek çok hastalığa faydalı birşey.

    2. Kimsenin dikkatini çekmemiş anlaşılan, bari ben söyleyeyim, ne demek kızın gözünden düşmemek?

     Ona buna beta diyen bir adama ne dozda bir mavi hap bu cümleyi kurdurdu?

 2. Mahmut abi çok güzel yazı. Yine eline sağlık. Çeviri yaparken bazı cümleler “çeviri gibi ” duruyor. Tabi içeriğin yanında mühim değil ama belirteyim yine de. Teşekkürler yeniden

 3. KH bir yaşam felsefesidir ve tamamen teoriden ibaret. Ancak tecrübe ederek elde ettiklerimiz ise yaşamın kendisidir. Önemli olan bunları harmanlayabilmek. Ustad Mahmut’a ve diğer arkadaşlara bir sorum olacak: mekanik bir evlilik olsa da (cinsellik ve duygusallik adina olan seyler minimum seviyede) çocuk icin evliliği devam ettirmek istiyorum. tabi cinsellik felan tabaklarla çözmek kaydiyla. Ne dersiniz? Buna değer mi?

 4. Özellikle Oneitisler de oluyor bu durum ama benim anlamadığım şöyle bir durum var.

  Genelde ilişkidede öyle mesela hb 6 5 felan kızlar direk ilgi gösteriyor damlıyor sevgili olmak için
  hatta bunlar evlilikte bile direk atlıyorlar.

  Ama HBsi yüksek kızlar çok ama çok zor ilgi gösteriyor. İstediginiz kadar CDP yüksek olsun bunun sebebi nedir pek bilinmez. Genelde bana Hb 6 5 felan hepsi direk düşüyo fuckbuddy tabak vs rahat yapıyorum fakat Hbsi 8 9 olanlarda biraz zorlanıyorum ama onu oneitis yapmadan elde edemiyorum
  Oneitisten kastım şu enerjimi tek kıza odaklamak mesela Şehrimin en güzel kızıyla yattım en ama en güzel kız ve defalarca En güzel kızlarla yatmışlığım var fakat onları önemsemeden olmadı bunlar burda bir çelişki yokmu sizce?

  1. Yok. Senin oyunun ve cinsel pazar değerin cpdsi yüksek kızlara tek başına yetmiyordur. Sen 8 isen 6 sana gelir de 8 ve üstü için kendinden kaynaklanan bir değerin yok demek ki.

   1. Reis kendinden kaynaklanan bir değer derken? Biraz açarsan çünkü anlamadım orayı. Tip olarak baya iyiyimdir statü olarak normal
    oyunum hakkında pek bişe diyemem değişkenlik gösteren bişey. Fakat şöyle bişey var M

    Mesela bazı kızlar var ki ben yaşadım biliyorum kızın 5 yıldır sevgilisi yok. Ve hiçbir erkeğe pas vermiyor. Yüz vermiyor hatta onun için baya zor kız diyenler oldu benim için zaten zor kız diye bişey yok. Fakat yürümem ne olumlu ne olumsuz sonuçlandı mesela bu durum hakkında da fikrini alırsam sevinirim teşekkürler.

    1. Yürümen olumlu sonuçlanmadı ise olumsuz sonuçlanmıştır. Daha doğrusu yörüngeye yerleşmişsindir.

    2. Yani ekstra fedakarlık yapmadan kız için aşırı çabalamadan sırf varlığın yetmiyordur.

     Bir kızın çevresinde hoşuna giden erkek yoksa neden yalnız kalmasın.

 5. ” Jason’a dönelim. Herşeyin dezavantajları kadar avantajları da vardır. Jason’ın evlilik öncesi seks yapamamasının bile. Jason için evlilik öncesi seks mümkün olmadığından, kararları iyi seksin körlüğü ile bulanmayacak, ve umulan odur ki diğer alanlardaki uyumluluklarıni değerlendirme konusunda bir avantajı olacak. ”

  Bu konuda ele almamız gereken bir konu daha olduğunu düşünüyorum Mahmut abi. Seksin, bahsettiğin nahoşluk verici tutumunun gerçekten yaşanmış olması kadar hayal edilmiş olması da insana buna benzer etkiler verebileceğini düşünüyorum. En nihayetinde, zihin hayal ile gerçeği ayırt edemeyerek hemen her görüntüyü bir anı, veya gerçeğin ta kendisi olarak yorumlayabiliyor.

  Hayaller, belki de bir duruma girmek ve sürdürebilmek adına hem en iyi dostumuz hem de en büyük düşmanımız. Özellikle de konu, evlilik öncesinde kadını tanımamız olunca işler daha bir karmaşık hale gelebiliyor. Bu karmaşanın düzlemi ise;

  Bizlerin, o ilk cicim ayları vakitlerinde, yani karşımızda ki kadını sağlıklı şekilde değerlendirebilecek ölçüye gelene kadar ki geçen süre de yaşadığımız ” Hayaller Kurmak ” durumu, bizleri o ilişkiye daha da saptayabiliyor. Birlikte olduğumuz kadın ile, ” ÇOK FAZLA KERE, SÜREKLİ” Cinsel ilişkiye girdiğimiz ve ne kadar güzel olduğunu hayal etmemiz, Birlikte tatile çıktığımızı hayal etmemiz, birlikte uyuduğumuz hayal etmemiz vs. vs. gibi durumlar arttıkça, zihin bunu gerçekten Arzu etmeye başlıyor. Bu oluşan arzu ise, bizleri sağlıklı analizler sonrasında doğru kararı vermemiz konusunda hataya sürükleyebiliyor.

  Bu durumdan çıkmak için, olası bir bahsedilen durum oluştuğunda sağlıklı şekilde analizlerimiz sonrasında doğru kararı vermek konusunda sorunlar yaşıyor isek, bu durum aklımıza gelebilir. Bunun sadece bir yanılgı olduğunu, hayal gücümüzü farklı alanlarda kullanarak bir kaç hafta içersinde kolaylıkla atlatabileceğimizi aklımızda bulundurabiliriz. Buna ek olarak;

  Cicim ayları dediğimiz zamanlarda, birlikte olduğumuz kadınla birlikte iken hayal gücümüzü daha doğru ve yeteri kadar kullanabiliriz. Bunlar, sonraki aşamalar için bir yapıcı olabilirler.

  Elbette karmaşık ve dağınık bir yorum oldu, Mahmut Abi hem bahsettiğim durum hakkındaki düşüncelerini hem de karmaşık ise, daha düzenli bir hale nasıl getirebileceğimizin cevabını verebilir misin ?

  1. Bahsettiğin hayal gücü değil ergen kızlar gibi gündüz düşleri görmek. Bahsettiğin komik hayalleri maskülen ve beyni mavi hapla yıkanmamış erkek kurar mı sence?

   1. Sitede sadece Kırmızı haplı ve Maskülen insanlar değil; Mavisi, kırmızısı, moru, pembesi hemen her türünden gelen var. En azından onlarda dikkate alır dedim, tahmin ettiğim ve olmasını arzu ettiğim gibi de cevabı oldu Abi. 🙂

 6. Mahmut Abi
  Evliyim ve bir çocuğum var. 4 yaşında.
  parasal olarak yoğun odemelerim var ac açıkta olmasam da ister istemez bazı konforlardan uzak yaşıyoruz.
  ozsaygisi olan biriyim.
  ama eşim bu durumdan mutsuz.
  sevgi ve saygı minimum düzeyde.
  Ne yapmalıyım.
  Sorun ekonomik .
  Ben bir kadından ilgi ve sevgi zaten beklemiyorum . benim ozsaygim zevklerim ve hobilerim bana mezara kadar yeter. çocuğum için de olsa
  Ekonomik olarak sorunlarımin düzelmesini beklemeli miyim ?
  yoksa çocuğuna rağmen bu evliliği bitirmeli miyim ?
  burada eşimin de ekonomik olarak kisitlanmasinda ben sorumluyum.
  Gerçi şöyle bir döngü var.
  ihtiyacımız olmayan şeyleri alarak borçlandık. bu borclara eşim de ortak oldu . borçlar kolay kolay bitmedi ve sorunlar başladı sevgi saygı azaldı .
  yani ben kumarda veya orda burda kaybetmedim.
  saygılarımla

  1. Çocuk için sonuna kadar zorlayacaksın tabii ki. Ŭstelik ayrıldın mı borç bitmeyecek iki ev besleyeceksin masrafın artacak. sen şu an doğum kontolünü aksatma. Parasızlık bir çocuk daha kaldırmaz. Para etkili bir problem. Erkeğin karakteri para bolken kadınınki yokken belli olur 😒 Ek gelir imkanın yok mu?

  2. borclar bitinceki iliskini dusun dostum. muhtemelen ikinizde mutlu olacaksiniz. o yuzden bosanmayin gerek yok. omur boyle doluyor iste bir seyleri almak icin once borclanarak sonra o borcu odeyerek.. cok takilma maddi konuda anne ve babandan ufak miktarlarda destek al bu kayinpederin-kaynanan da olabilir. gurur yapma bosa aile kurmussunuz…

 7. Cevaplar icin tesekkurler.
  İhtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz ama daha önceki yaşantımızdan biraz kısıtlandık.
  Sorunlarım aşılamayacak gibi değil ama isteniyor ki hep belli bir çizginin üzerinde olsun hayat. ama gerçekte hayat oyle değil.

  Yapmam gereken aslinda su;
  ‘Çeneni kapalı tut’ ve ‘Duygusal Güç yoksunu’ yazılarını güzelce okuyup uygulamaya çalışmalıyım.

 8. Türkiye şartlarında Jason gibi tutucu bir çevren varsa hele de görücü usulü düşünüyorsan bırak 1 , 2 seneyi altı ay kızla görüşsen artık şunun adını koyun derler. Aileden ve çevreden bilgi alma olayını iyi kullanmak lazım. Peki uzun süreli ilişki tecrübesi olmayan biri için evlilik her türlü kumar mıdır?

   1. Kadınların piç erkek tercihi olayı balon bana göre. Maskulenlik ile piçlik hep karıştırılıyor. Serseriden hoşlanan hatunlar da var o ayrı bir mevzu. Ben hipergaminin her zaman kadınları koruduğunu düşünmüyorum. Hatta hipergami denilen şey tamamen nefis. Mekanizma falan değil yani. Herhangi bir sistemi yok. Mavi hapli inançları olan bir insan kötü bir eş , kötü bir baba , ev geçindiremez diye bir şey yok. Kırmızı haplı biri mutlaka genleri aktarılması gereken , iyi bir eş , iyi bir baba diye bir şey de yok. Hele de böyle bir zamanda kimsenin elinde mızrak tutup mağara korumasına gerek yokken hipergamiyi sanki müthiş bir mekanizma gibi aksettirmek yanlış. Hipergami kadınlara oldukça zarar da sağlıyor. Velhasıl hipergaminin umurunda değil ama hipergami de benim umurumda değil.

    1. Hipergami kadınlara da çocuklarına da büyük zarar veriyor ama bu mekanizma güçlü bir mekanizma. Evrimleştiği ortamın mazide kalması ile hemen yok olamaz zira süreç yani 12000 yıl çok kısa. Ŭstelik bilinen ataerkil sistem uygar dünyada yıkıldığında Romanın başına gelen barbar istilasının tekrar olmayacağının garantisi yok. Dünya sen daha ne olduğunu anlamadan o tarafa evrilebilir.

     Insanlık 1900 yılında 20. yüzyıla girdiğinde, 40 sene içinde 2 devasa savaş olacağını düşünmek, Berlinin, Hiroşimanın cıvıl cıvıl sokaklarında yürürken bu şehirlerin 1945 yılında korkunç birer cehennem olacağını bilmek mümkün değildi.

     Eğer hipergami umrunda değil derken o yokmuş gibi yaşayacaksan merak etme hipergami kendisini sana sürekli hatırlatacaktır.

     1. Burada bahsettiğim şey şu; hiçbir zaman senden daha iyi birinin gelip avını elinden alma ihtimali sıfır değildir. Sen gece gündüz kendini geliştirsen de bu ihtimal sıfır değildir üstelik hipergami hata da yapıyor kadının atladığı yeni dal eskisinden mutlaka iyidir anlayışı yanlış. Kadınların ve içgüdülerinin aşırı kuvvetli olduğu anlayışına karşı çıkıyorum yani. Onlar sadece hislerine göre davranıyor. Hipergamisini tatmin ettiğin kadınlara bakarsın yoluna devam edersin. Öteki türlü kadınlar için sürekli hiyerarşideki yerini sorgulayıp kafayı yaktırmanın , aman tatmin edeyim yoksa benden iyisi gelir kapar demenin anlamı yok bence.

     2. Orası öyle, kadınların içgüdüleri, özellikle sadece onları izliyorlarsa, kendileri için zararlı. Üstelik hipergamiyi bahsettiğin şekilde yanlış yorumlayan çok. Hipergami bir kadının karşısına çıkan en iyi erkeğe direkt atlaması demek değil zira kadının hipergami dürtüsünün 3 sınırı vardır :

      1 – Kadının potansiyeli. Bundan Kaplan terbiyecisi yazısında bahsettik.
      2 – Kadının inanç sistemi. Bundan awalt yazısında bahsettik.
      3 – Kadının yeni dala atlamak için riske edeceği erkeğin kendisi ya da böyle bir kaybetme riskinin varlığı

      Ayrıca hipergami hakkında yanlış anlamalar ile ilgili notlar

     3. Kariyerli Zeki ve güzel kadınların kronik mutsuz/depresyonda olduğunu gördüm hep ve bu kadım kitlesinde dejenerasyon/slutlaşma gayet düşük.

      Düşünsenize kadın uzun boylu güzel doktor mühendis avukat vs ama hedefi -hipergami gereği – daha üst seviye erkekler.Değerini seks ile de düşüremez

      Mesela bu kadının arzuladığu bir erkeği düşünün sizce nasıl olurdu ?

      Top %20 nin %20 si muhtemelen…

      Maddi geliri iyi
      Fizik
      Statü kariyer
      Tip
      Maskülenite…
      Kadının çıta yüksek olunca erkeği çok uçlarda bile değerlendirebilir.

      Zeki kadınların hipergami gereği erkek beğenmemesi evrimsel olarak zekanın düşmesine sebep de olabilir
      Hem çocuğun zekası düşüyor hem kadının mutluluğu azalıyor.Sitede yazan bir konu

      30 unu geçtikten sonra bahsettiğim kadınların mutlu olduğu bir örneği henüz görmedim.Bir kısmı da bekar kalıyor yaşlanana dek
      Cum bucket falan da değiller sadece doğru erkeği beklerken gelip geçen insanları görmezden geldiler

      Üniversite okurken , iş hayatında ağız büktükleri efendi çalışkan tipler düzenlerini kurup başarılı bir şekilde yol almaya başlamıştır Belirli bir yaştan sonra talip çıkacak erkek kalitesi de belli (!)

      Sadece bu.

      Zeka ve LTR gayet önemli ama işin ucu yine erkeğin kalitesine çıkıyor…

     4. @benlark ortalama bir erkek ortalama bir kadını beğenirken , gayet ortalama bir kadın ortalama bir erkeği radarına almıyor. Hb skalasında iki puan üstü hedefliyor yani. Ama nihayetinde her kadın %20ye ulaşamaz. Daha önce de ortalamanın üzerinde yakışıklı ve bolca hatun götüren arkadaşlarımda da gözlemlediğim gibi o adamlar da hb7den aşağısına bakmıyor zaten. Her kadın kendinden üstü hedefler ama hepsi ulaşamaz. Burda da yine hipergaminin dezavantajı devreye giriyor, senin de dediğin gibi ortalama biriyle beraber olmaktansa yalnız kalmayi tercih ediyor. Nitekim 1.80 boyunda bir kız düşünürsen ülkedeki erkeklerin çoğu otomatik olarak kızın havuzundan çıkıyor. Bu da dezavantaj olabiliyor.

     5. @maybe one day

      en iyisi olmak gerçekten de yalnızlık sebebi
      bu kadınlar 30 unu geçince istedikleri erkekler genelde krallıklarını kurmuş oluyor

      normal bir kadın olsa bulur birini evlenir ama narsist loserlar depresyona girecek paşa paşa

    2. Bu konuda sana katılıyorum ve daha önce de yazdım. Birincisi efendi çocukların piç adam dedikleri adamların önemli bir kısmı piç ya da kötü değil. Kızların kalıba sokma çalışmalarına meydan okuyup onları “üzdükleri” için efendi çocukların kötü sandığı adamlar. Ikincisi asıl numaraları kötü ya da piç olmaları değil maskülenitelerinden utanmadan yaşamaları. Efendi çocuklar da kızların kendi kendilerini üzmelerine ve gerekirse kızı bırakıp gitmeye hazır olsalar onlar da maskülenitelerini koruyabilirlerdi. Iyi çocukların çoğu maskülenitesini çöpe atmışken kızlar ne yapsın.

    3. 3628383872 yıl gecsede kadın kadın gibi dusunmeye kadın gibi beklenti icine girmeye devam edecek. Elinde mutlaka bir kukuyla pipili ayrimi olacak Erkegi kadin kadini da erkek yapamazsin sosyal veya psikolojik en onemlisi biyolojik yönden Olay sadece maskulenlik veya piclikle de sinirli degil zaten erkekteki cpd yüksekliğini tek bişey sağlamaz.
     Sen karistirmissin Zaten mavi haplidan herzaman daha iyi koca olur. Kırmızı haplilik mavi haplilik terimleri birey psikolojisine ve davranislarina atfedilen bisey. Genetik tip güzelliği bunun zaten disinda genetik sadece cpdye etki eder. Herkez istese kirmizi hapli olabilir farkindaligi varsa ama herkes yakisikli olamaz. Kadin en iyi haliyle cpdsi olan begendigi kirmizi hapliyi mavi haplilastirmak ici bin dereden su getirmeye kalkar Kadin tam bir kirmizi hapliyi yada kirmizi hapli ozellikler tasiyan birilerini herzaman begenmeye meyillidir ama soz konusu ev erkekligine kocaliga geldiginde kadin icin kirmizi hapli ozellikleri olup mavi haplilasabilen uclarda olmayan makul erkek en iyi es adayidir da o yuzden o azcik kirmizi hapli olanlar icin bana iyi bir koca olur dusuncesi vardir ama sadece mavi hapli erkekler bunun yaninda kötünün iyisi gibi bi his verir. Mavi hapli erkegin yani tam bir betanin mal varligi onu hiyerarsinin dibinden sicratabilir ancak… gercek Dark triad bir alfa zaten hayatta boyun egmez kadina kadin bunu eninde sonunda anliyo. Bu zamanda mizrak tutmuyoruz sacma demissin 🙂 erkeklik her zaman güç sembolüdür cunku bunu da erkege atfeden mekanizma var gayette bu hayatta her yasayan enerji mekanizmanin ürünüdür ve onun icinde isleyen hiyerarsik duzene tabi olmasi gereken parcadir dememe gerek var mi? Ve mekanizma dedigin zaman önce biyolojik sonra sosyolojik sonra da psikolojik olarak erkek erkek kalmaya devam edecek bu degismez biseydir ama gunumuzde erkekler betalasiyor sadece cunku tam bir erkek gibi egitilmiyolar ve bunun mizrak tutmayi birakmamizla fiziki aktiviteyi birakmamizla tembellesmemizle gobegi salmamizla alakasi nisbeten var ama o mizragin yerini baska şeyler aldi o ihtiyac hic degismedi.. hayvani icgudulerimiz daha son bulmadi bulmaz da asla yarinbirgun sokakta sevgiline laf atsalar göstermelik bile olsa gücünü göstermek zorundasın kisacasi o mizrak hep var. Varolmaya da devam edecek

 9. Uzun süreli ilişkili diyoruz ama bu işin sonu da “çok geç kaldın” bahanesiyle (veya gerçekten) ayrılıkla bitiyor. Resmen paradoks. Çıkmaz kere çıkmaz. Benim asıl merak ettiğim bunu yaratma sebepleri. Evlenilecek-eğlenilecek erkek mantığı mı yoksa başka bir şey mi? Hayır neredeyse ağzının içine düşecek kadar hayranlıkla bakan burcumu sorup “en favori burcum muhteşemsin zaten tahmin etmiştim” minvalinde konuşup bir şeyler içmeye çağırınca “ben seni arkadaşım görüyorum” diyebilen biri sizi “evlenilecek erkek” olarak gördüğünden mi böyle diyordur? Yahu benim bundan daha ne anlamam gerekiyor? Kafayı yiyeceğim arkadaş. Yerin dibine atsın arkadaşınız.

  Yaşlar da daha 21-20. Yani bu yaştan “bununla evlenilir” veya “bununla eğlenilir” mantığının işleyeceğini sanmıyorum. Öyleyse ben tövbe edip diz çöküyorum bu şeytanlık karşısında.

  1. Edit: Bugün yeniden yanıma geldi özür diledi. Özür dilerim kafam karışıktı vs. dedi. Bugün gidebiliriz dedi. Ben de bugün işim var belki başka zaman dedim.
   Açık konuşmak gerekirse ben bu kızı gerçekten farklı görüyordum. Oneitis yapmadım elbette ama gerçekten daha farklı görüyordum. Çok yanılmışım. İyi ki de yanılmışım.

   Bu arada kızın hb min 8.5 civarında. Buradan Mahmut Abi’ye bir teşekkürü borç bilirim. Şu site gerçekten hayata bakış açımı değiştirdi. Sanki matrix’teki neo’nun uyanması gibi uyandım. İtiraf etmek gerekirse ben de bu siteyle çoğu genç gibi “o kızı nasıl elde edebilirim, tavlarım?” kafasıyla tanıştım. Eğer gerçekten sindirdiyseniz bu kafa yapısı tamamen kalkıyor. Sonunda bambaşka biri olarak çıktım. 3 yıl önceki halimden gerçekten tiksiniyorum. Muhtemelen o zaman olsa “bu kız hayatta bana bakmaz” yıkıklığıyla yaşar giderdim.

 10. Mahmut abi, bu yazıyı yayınlamayı seçtiğin için teşekkür ediyorum. Sitenizin genel takipçi kitlesinden daha marjinal ya da doğru tabirle radikal biriyim (dindarlık anlamında) ama inan bana hem kadınları evlilik öncesinde tanıma konusunda bu yazıda değindiğin konular hem de günümüz kadınlarının benim paylaştığım değerleri ve yaşam tarzını hayatına uygulama konusundaki ikiyüzlülükleri beni tiksindiriyor. (Türbanlı kaşarlar) Buna MGTOW denmeyebilir belki de mecburiyet ve duygusallık beni bu tercihe itiyor ama kadın ve evlilik konusu benim gibi dini tercihleri ön planda biri için bile çok zor ve anlamsız. Seküler grup evlenmiyor çünkü evlilik dışı çok eşli hayat hala kazanç/maliyet açısından o kadar karlı ki evlenmek intihar pozisyonunda. Dindar grup evlenmiyor çünkü dindar camianın kadınlarında da ciddi bir kaşarlanma var. Peki kim evlenecek, bu toplumda erkekler evlilkten kaçtıkça sosyal patlamalar yaşanmayacak mı? Red pill ne zaman kız tavlamadan çıkıp Fight Club vari bir sosyal resetlenmeye yelken açan aksiyonist bir ideolojiye evrilecek?

  1. Ben de bir müslüman olarak 6284 varken evlenmem, kadının iki dudağı arasında hayat sürmek istemiyorum. Mümkün olursa inşallah yurtdışında evlenirim bir ihtimal. Selim Toplum değişiyor bunu analiz etmek gerek. Nasıl bir toplum çıkacak ? 5 10 20 yıl sonra

   1. Bence herşeyi siyaf beyaz görme hatasına düşüyorsunuz. Devlet bu hakkı onlara veriyor diye her kadın senin azına sıçacak değil. Tabiki risk hiçbir zaman sıfır değildir ama sen uzun süreli ilişkiyle kızı test edip tanıyacaksın ona göre bu işe atılacaksın evlilikte de “erkek adam” olup riski azda tutmaya devam edeceksin.

   2. Bu gidişatı baz alırsak geriye bir toplum kalacağına inanmıyorum ki görece bizden çok daha seküler arkaplana sahip Japonya’nın durumu ortada. Japon kızlarına neden sarı taksi dediklerini bilmiyordum sonraları çok hikaye duyunca sebebini öğrendim. Böyle bir kadın populasyonuna alışmamız, zamanın ruhuna vermemiz, “geri kafalılık” yapmadan kendimizden ve düşüncelerimizden utanmamız, çürümüş toplum ve kadınları bu halleriyle kabullenmemiz bekleniyor ki Japon erkekleri bile bunu yapamamış biz nasıl yapalım biz daha tutucu eğilimi olan insanlarız.

    Bana göre evlenen enayiler oldukça bu çark döndüğü kadar döner ama bir yerde tıkanıklık olacak ve mutlaka bu sitedeki PUA’cıların duvara tosladığı o gün gelecek. Kadın tavlamak bir hayat amacı olamaz. Kadınları çiğneyip tükürmek, çentik atarak çentik sayıları ile övünmek bu sürdürülemez. Ne kadar pua’cı tanıdıysam alayı evlendi. Ne kadarını tanıdıysam alayı bunalımda. Alayı psikolojik olarak arayışta. Ve ne kadar %80’lik gruptan erkek gördüysem çoğu uyandı. Kadınların %20’deki erkeklerin arabalarında en kötü ihtimalle nasıl oral performansı gösterdiklerini, “kirliliklerinin” farkındalar. Romantik rüyalar bitiyor. Bu toplum bu şekilde gitmez. Elbet bir erkek uyanışı olacak ve mutlaka iktidara gelerek topluma hiza verecek. Sieg Heil !!

    1. ENDÜSTRİ 4.0 GELDİ, çinden bir kuşak bir yol projesi bitti tüm dünyayı kapasayacak, lgbt ile kadın hakları ile toplumlara operasyon çekiliyor sadece ülkemizde değil KÜRESEL! PARANIN VE GÜCÜN SAHİPLERİ O KADAR ÇOK ALANDAN SALDIRIYOR Kİ.
     TAVSİYE
     -ABDULLAH ÇİFTÇİ
     -MÜCAHİT GÜLTEKİN
     -AHMET HAKAN ÇAKICI – AİLESİZ TOPLUM MAKALESİ

    2. Aman o sieg heils mankafaları gibi dünyayı fethedeceğim derken Rus toplama kamplarında fareler gibi gebermeyin de … Gerçi sieg heils diyen gebersin haketmiyor değil.

     Evliliği şu yasalarla asla savunamam ama evlenen adama enayi diyen evlenmeden nasıl çocuk yapacak bir açıklasın. Uyumlu olan hayatta kalır ve biyolojik olarak o enayi dedğiniz adamlar uyumlu ve hayatta kalacaklar sizler ise uyumsuzsunuz yok olacaksınız. Size göre hava hoş olabilir ama sizin mgtow seçiminizin de onların evlilik seçimi gibi ciddi dezavantajları var. Götüne yetişkin bezi bağlayıp 24 saat bilgisayar oyunu oynayan zavallının bile yapabildiği bir tercihten bir üstünlük çıkarmaya kalkmayın da.

     Evet erkekler evlilikten kaçacak ve bu anlaşılır bir şey.Ama bunun yaratacağı baskı önemli olsa da kimin kazanacağı belli değil.

     1. Eziklik yol seçiminde değil ona katılıyorum. Mgtowcu diğerine ezik diyor diğeri ona beta diyor. Kırmızı hapı sidik yarışına çevirmeye gerek yok. Ama çocuk yapmamayı yok olmak olarak görmene katılmıyorum Mahmut abi. Herhangi bir alanda zirveye gelmiş ne kadar insan varsa çocuk yapmak umurlarında değil hepsinin. Bilim adamları, filozoflar , sanatçılar. Yani bu adamlar çocuk yapmadı diye elenmiş mı oluyor ? Veya üniversite mezunu olur olmaz askerlik yapıp evlenen , ilk senesinde çocuğu yapan adam zafer mı elde etmiş oluyor? Evliliği ve çocuğu düşünen biriyim bu arada.

     2. Benim görüşüm değil bu. Uyumlu olanın hayatta kalması doğa kanunu olarak yazar. Amacım çocuk yapmayı yüceltmek değil böyle temel bir dürtüyü bastırmak zorunda olan mgtowcuların hakedilmemiş ukalalıklarına dikkat çekmek.Millet sanki elin kızının kahrını çekmeye evleniyor gibi konuşuyorlar.

     3. Geçen eski makalelerden birine rastladım. Bakire kadını temiz görmek veya bakire olmayanı aşağılamanın mavi hap fikri ve oneities olduğuna dair yorumun vardı. Yine bir aydınlanma yaşadım üstad. Yukarıdaki arkadaş da kadınların geçmişine sürekli vurgu yapmış ve mgtowu savunmuş ama onda da öyle bir durum sezdim. Tamam porno yıldızı ile de evlen demiyoruz ama geçmişle kafayı bozmak iyi değil.

     4. Enerjinizi atışarak harcamayın. Fikir ve Analize harcayın. bu kitle yaşanan sosyolojik değişimi analiz edebilse de gerçekleşenin o kadar kombinasyonla bağlantısı varki 10 da 2 eder, sosyologların bir çoğundan daha başarılı bir kitle. Ve mahmut bey her sorunun cevabı vardır bilimsel gelişmeleri takip edin cevabınız orada

     5. Seig heils demeyelim Eyv buna ben de katılıyorum da, bir erkek bilinçlenmesi ve ciddi bir erkek hakları mücadelesi şart…

      Açıkçası lgbt vs politik doğrucu liberal sol aka sosyal demokrat söylemlerin çok da uzun ömürlü olduğunu düşünmüyorum, dünyanın her yönünde tersi bir popilizm de mevcut, seçilen sağ ve populist politikacıların söylemleri politik doğruculuk karşıtlığı üzerinden taraftar topluyor, bunun da en somut örnekleri senin de benim de tarzını sevdiğimiz Donald Trump, Bolsenero ve şu an bu sitede beyin jimnastiğini yaptığımız kh.

      Hatta Ekşi gibi sjw’nun harman olduğu yerde bile pozitif ayrımcılığı ve erkek düşmanı yasaları yerden yere vuran başı bozuk yazılar çok fazla.

      Tabii bunlar emekleme aşamaları daha kat edilecek çok yol var.

     6. Maybe one day kardeşim bekaret önemlidir, bunun da sebebi geçmişe takılma takılmamadan ziyade kadının cinsellik algısıyla erkeğinkinin farklı olmasıdır, kadının birlikte olduğu her partneri çoğaldıkça ondan birşey götürür.
      hatta biraz araştırırsan bazı doğan çocuklarda annelerinin daha önce birlikte oldukları adamların kalıtsal özelliklerinin yeni erkek arkadaşlarından veya kocalarından olan çocuklarında görülebildiğine dair bir araştırma mevcut.

      Ayrıca, hem bekarete önem verip, hem de geçmişe takılmaya bilirsin, bekaret pek ala evlilik kriterlerinden biri olabilir ve bakire olmayanla evlenmeyebilirsin, tıpkı senin de söylemindeki porno yıldızlarıyla evlenmemenin senin için bir kriter olabilmesi gibi ve burda nasıl porno yıldızının hem geçmişine takılmayıp, hem de evlenmiyorsan, bakire olmayan hatun için de yaklaşım bu olur.

 11. Ben uzun zaman mevhumunun bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum, hatta bazen evlilik öncesi için aleyhte bile olabilir.

  Nice görücü usulü evlilikler var ki, birbirimizi tanıdık gördük, biz ultramoderniz yaklaşımlarından daha iyi sonuç veriyor.

  Açık konuşayım doğru uygulandığında görücü usulünün bazı avantajları olduğunu dahi düşünüyorum.

  Dip not: dinsiz ve No government intervention spor.

 12. Galiba olayın özü, bazen de sikilmek gerek. Mecazi anlamda 😀
  Yoksa burada ne anlatılırsa anlatılsın, bir fayda olmuyor gibi görünüyor.
  Umarım sikilmeden bunlara kulak asılır.

  1. Hapı ağızdan oral yolla almazsan zorla anal yoldan alıyorsun 😀 kötü tecrübeler de insana çok şey öğretir ama az olsun bence

 13. Mahmut bey merhaba. Mailden ilişki tavsiyesi vermiyoruz demissiniz. Benim kırmızı hap bilgisinin belki ise yaratabileceği bir sorunum var. Kız meselesi falan değil ailevi bir sorun ve herkese açık anlatmak istemiyorum. Mail ile sorup danışmanlık alabilir miyim?

 14. Türkiyede genel olarak insanlar koşullanmış bir hayat yaşıyor.
  Aslında istediği hayatı yaşamıyor.
  “Evlenememiş” demesinler diye apar topar şipşak evlenenler oldukça fazla.. Resmen paketlenip eve tıkılıyorlar..
  Sonra kadın çılgına dönüp erkeğin hayatını zindan etmeye başlayınca erkek kafayı yiyor.

 15. Mahmut abi merhaba.Önceki yazıların yorumlarında kitap okuduğunu söylemiştin , sebebini merak ettim neden bu sitede senin kişisel olarak tavsiye ettiğin kitaplar yok (böyle bir yazı yazar mısın ?) mesela yorumlarda da başkalarının tavsiye ettiği kitaplar olabilir ( sadece kadın erkek ilişkisiyle ilgili olmak zorunda değil ) Amacım Fitness ile vucüdumu tanıyıp özgüvenimi derinleştirmek ve de kitaplar ile entelektüel birikimimi arttırıp kendimi sığ olmaktan kurtarmak , anladığım kadarıyla Kırmızı hapta aslında bunu amaçlıyor.Kendimizi merkeze koyup kendimizi sürekli beslemek.Teşekkürler

 16. Bu zamana kadar hiç sevgilim olmadı. Eskiden lisede kızlarla arkadaş olarak az da olsa iletişimim vardı.
  Şimdi üniversitede ilk yılım bitmek üzere ama hiç bir kızla iletişimim olmadı.
  Nedendir bilmem ama hep kendimi bir sevgili yapmak zorunda hissediyorum.
  Bu durumla ilgili bana verebileceğiniz tavsiyelere açığım.

  1. Lise boyunca sevgilin olmaması normal. Hatta olmasa daha iyi. Ŭni ilk sınıfta üst sınıfların rekabetinin de etkisi ile sevgilin olmaması normal. Kendini sevgili yapmak zorunda hissetmen anormal. Herhangi bir sevgilim olacak baskısı hissetmeden kızlara yürü (okulunda daygane yapma) ve sınav sonrası hayatın tadını çıkar.

    1. Daha iyi tabii zira oğlanlıktan erkekliğe geçmenin temellerini atmak varken saçma sapan kadın erkek ilişkisi dertleriyle uğraşacaksın. Ŭstelik yolda iğdiş de edileceksin. 19 yaşından önce kız arkadaşınız yoksa dert etmeyin hatta o yaşlarda bir kızın kaprisleri ile uğraşacağınız zamanı hayatınızı yaşamaya ve kurmaya ayırın. Kız arkadaşım yok ya da elime daha kadın eli değmedi diye abuk subuk üzüntüler yaşamayın. Tam tersi bu bir avantaj bunu görün.

     Kızlara da 19 yaşından önce erkek arkadaş ya da cinsel ilişki tavsiye etmem.

     1. Evet, daygame ile ilgili yazıları okuyunca okulda yapılmaması gerektiğini fark ettim. Aman diyeyim kimse bu hataya düşmesin.

  1. Makasla düzelttir, hatun gibi kaş aldırma.

   Bir forumda saçmasalak yazılar okumuştum, adamlar üşenmemiş hatunkaş bakımı gibi yazı döşemişler, makasla iki tıktık bir şıkşık olacak şeye.

 17. Merhaba,

  20’lerin sonunda, iyi bir işi olan fit bir erkeğim. kız arkadaşım da 30’ların hemen başında. 5 aylık bir ilişkimiz var. Birlikte tatil planları vs bile yaptık. İlişkimizin hemen başında sadakatin çok önemli olduğunu ifade etmiştim. Son zamanlarda kız arkadaşımın sosyal medya hesabında birisi dikkatimi çekti. Otururken aniden kim bu dedim, şaşırdı. Geçen sene tanıştığını, iş bağlantısı olması istediği için durduğunu söyledi. Biraz üstüne gidince, 1 ay önce tanıştığını öğrendim. Eleman büyük bir şirkette çalışıyor. Aralarında çok sohbet olmamış. Kız arkadaşıma 1-2 mesaj atmış, fotoğraflarını beğenmiş. Yakın zamanda geleceğini söylemiş, kız arkadaşım da başka yerde olacağını söylemiş. Sizce nedir bu durum? ne yapmak doğru olur?

  1. Mailine baktım ama dediğim gibi sadece buradan cevap veriyorum.

   Kız senden 4 – 5 yaş büyük, neden kendinden 4 – 5 yaş büyük bir kızlasın? Bence asıl faülün bu. Senden büyük bir kadın seninle çıksa bile sana saygı duyma ihtimali çok az.

   İlişkimizin hemen başında sadakatin çok önemli olduğunu ifade etmiştim. Bu yanlış. Söze dökmeyin bunları. Sadakat çok önemli ise hadi hodri meydan. Adamı eklemesi ve yalan söylemesi faul. Kız kenarda tabak tutuyor. Sana ilgisi eksik muhtemelen. Sadakati faüllü ise sadakat bana göre çok önemli dedikten sonra bu olayı ne yapacaksın? Eğer dediğin ile davranışın tutmayınca ne olacak?

  2. 20’lerin sonunda, iyi bir işi olan fit bir erkeğim. Buna benzer bir lafı hemen her tavsiye isteğinin başında görüyorum. Farkında değilseniz belirteyim, beta alameti bu. Fit ve iyi bir işe sahip olmak değil, bunu belirterek başlamak. En barizinden beta alameti. Yaklaşık olarak şöyle bir anlamı var : “ben erkek olarak ne kadar yeterliyim orası pek belli değil ama iyi bir işim var / fitim / yakışıklıyım / vs …

    1. Kendine saygından ziyade nasıl davranacağını başından kendin sınırlamışsın. Sınırlamasaydın bunu büyük bir kırmızı alarm alıp ona göre kızın başka açıklarını aramak gibi alternatiflerin de olabilirdi.

 18. Mahmut abi bir soruyu çok merak ediyorum
  Eğer erken yaşta babamızı kaybettiysek maskülenliğimizi Kimden Alacağız ? Bir örnek olarak .

  1. Baba figürünün biyolojik baban olması zorunlu değil. Deden olur, amcan olur, kuzenin olur ya da boksa falan gidersin hocan olur.

 19. Hocam yaklaşık 1 haftadır okuyorum siteyi. Bazı yerlerde “biliyordum böyle olduğunu!” dedim, bazı yerlerde “oha böyle miymiş” dedim. Anladığım kadarı ile bazen alfalık yapmışım ama çoğu zaman da betalık ama kendimin atanamamış bir alfa olarak gören bir gamma olduğunu anladım. Arkadaşlarımla da pek anlaşamam çünkü.

  28 yaşındayım ve şu ana kadar sadece 9 kadınla seks yaptım. Halen öğrenciyim tıp okuyorum kaldı 1 sene ve benden 8 yaş küçük bir kız arkadaşım var. 6 aydır birlikteyiz ama seks yaşayamıyoruz çünkü kız bakire. Bana hayatımı karartamam diyor. Ben ise seks olmayan bir ilişki düşünemiyorum. Başlarda ayrılmak istedim “bütün problem sevişmek ise sevişiriz” dedi ama sonra seks yok. Defalarca konuştum ettim yok. Sürekli porno izleyip, hergün 2-3 defa masturbasyon yapar hale geldim. Bu siteyi ve noFap olayını gördükten sonra da pornoyu ve masturbasyonu kestim yaklaşık 6 gündür. Mezun olduktan sonra çok iyi kazanıcam bunu biliyorum ve doktor olucam. Statü ve param olucak. Görünüşümü düzeltmek için ise spora başlamıştım ama ara ara bırakıyorum.

  Evlilik için mümkünse bakire olsun yazıyor sitede. Bu kıza bakınca pek red flag de göremedim ki daha önceki kız arkadaşlarım tam narsist tiplerdi.
  Bu şu ana kadar karşıma çıkan en sakin kadın diyebilirim. Ama seks yok ve ben kafayı yemek üzereyim. Ayrılmak istiyorum ama potansiyel annelik var, aldatsam diyorum nasıl olucak bilemiyorum. Sıkıştım kaldım.

  Daha önce 4 sene yurt dışında yaşadım avrupada ve sadece son 6 ayımda tabak çevirmeye başlamış ve aynı gün 2. kadını yorgun olduğumdan ötürü seks için ertesi güne ertlemiş bir insandan betanın da betasına düşürüldüm.

  Ne yapacağım bilemiyorum. Hayatımı yaşamak ve bol bol seks yapıp kazandığım parayı ezip o doygunluğa bir erişmeden evlenmek istemiyorum. Ama karşımda tam buradaki standartlara uyan bir potansiyel anne var.

  Ne önerirsiniz? Görüşleriniz ne olur?

   1. Mahmut abi;
    ben bi yerde bunu okuduğuma adım gibi eminim ya da bi yerlerde red pill ile ilgili bişeyler yazan birisinin yazısını gördüm.
    Ama sonuç olarak mümkün mertebede çok az ilişki yaşamış bir kız arıyoruz ki bağlanma duyguları halen korunmuş olabilsin diye. Her ne kadar “gençliğimi yaşayamadım” diyebilecek olsa da bakire bir kız en mantıklısı değil mi? Yanlış anlaşılmasın daha önce bekarete hiç önem vermemiştim taki buraları okuyana dek.

    Benim sorum aslında benim ilişkimde ne önerirsin? Kızdan ayrılıp da, Türkiye’de tabak çevirmeyi öğrenip rahat bir kafa ile yaşamak istiyorum aslında. Tavsiyen ne olur Mahmut abi?

    1. Benim bu konuda yazım : bekaret. Sen onu yorumlarda okumuşsundur. Bu devirde bekarete önem verene kolay gelsin. Bu devirde bekaret demek el işi, ağız işi falan var giriş yok demek. Bakire bir kız en mantıklısı değil hele de kızın tek “meziyet”i bekaret ise.

     Senin ilişkine ben bir şey öneremem. Kız var ama seks yok o nedenle mast manyağı olmuşsun. Ya ayrılacaksın, ya dışarda cinsel ilişki yaşayıp bu kızla devam edeceksin ya da böyle devam. Hangisini seçeceğin sana bağlı. Ben aldatma tavsiye etmem ama bir nedenle seninle seks yapmayan hatunla ayrılmak istemiyorsan başka şansın var mı?

     1. Anladım Mahmut Abi. Yani bu işin sonu aldatmaya gider belki 1 ay belki 3 ay sonra ve madem aldatıcaksın ayrıl daha iyi diyorsun.

     2. Hayır öyle demiyorum. Ağzıma benim olmayan laf sokma. Belki hiç aldatmayacak ve sadece ilgi devşiriyor. Bilemezsin. Bunlar bir şwyin ihtimalini arttırıp azaltan şeyler. O nedenle kız zaten başka açılardan da faüllü ise belki terk edersin yoksa aslında başka derdin yoksa hatunu daha dikkatli değerlendirmeye başlarsın. Bunun kararını kimseye yükleyemezsin. Risklere bakıp sen karar vereceksin.

     3. Yanlış anlamışsın Mahmut abi,
      Kastettiğim şey eğer ben aldatıcaksam idi. Kızda aldatma potansiyeli göremiyorum. Yani “ben bu kızı seks olmadığı için aldatıcak isem en temizi ayrılıp öyle başka sulara yelken açmak “ mıdır? Bunu mu kastettin diye sormuştum.

    2. Tam bu tip sevgilim vardı her şeyi yapıyor ama seks yok,
     “evlenince anca falan” vs vs
     Çok saçma geldi davranışları ve kızdan ayrıldım

     Zerre pişman değilim boş işlerle oyalamaya gelemem

     Kıza bunu anlatacak değilim tabi “olmadı ayrıldık gülüm” diyip bitirmek en iyisi

     Seks için bekletilmeye değmez

     1. Biz hiç birşey yaşamıyoruz öpüşmek haricinde 🙂
      Kızın bana dediği de “böyle kabul edip bizim için savaşmalısın, seviyorsan yaparsın”

      Az önce ayrıldım. Şimdi de “hiç sevmedin beni! herşey seks demek he! Yazıklar olsun sana” diyor.

      Çıldırıcam..

      Abi olay seks değil bence ya. Olay seks olmayınca ilişkide sıkılmakta, daralmakta. Buluşup kahve içiyosun, yemek yiyosun, oraya buraya gidiyosun da nereye kadar? Amaç ne? 1 sene içinde evlenme sözü vermemişsen saçma değil mi? Bunu zaten erkek arkadaşlarımla da yapabilirim ve hesabı da paylaşırız.
      Eskiden olsa yapardım bunu da şimdi katlanılmaz geliyor.
      Yoksa biz erkeklerde mi ilişki sayısı arttıkça zaman geçtikçe bağlanma hissiyatımızı yitiriyoruz. Yoksa aslında olan gözlerimizin açılması ve kadınların aslında çok da abartılmaması gerektiğini görüp, o feminen düşüncelerimizden mi arınıyoruz?

     2. seks ilişkiyi bir arada tutan en sağlam bağdır. yani sen haklısın ama o da kendince haklı. öncelikler ve ihtiyaçlar farklı. Kız böyle şeyler diyecek tabii ama senin için önemli olan kendi önceliklerin.

     3. “”Az önce ayrıldım. Şimdi de “hiç sevmedin beni! herşey seks demek he! Yazıklar olsun sana” diyor.””

      Yeminlen aynı şeyleri yaşamışız benim eski sevgilim de aynı şeyleri söylemişti

      Önemli olan senin önceliklerin kardeşim

      Eğer kızın sevgilisi atıyorum çok Alfa biri olsaydı mesela ünlü oyuncu zengin playboy vs. gibi onu da Senin gibi bekletecek miydi ?

      Benim eski sevgili her türlü oral vs tamam ama seks olunca “hayır olmaz ama sen gidiyorsun ben üzülüyorum “ gibi saçma salak şeyler söylemişti

      “Öpüşme el ele tutuşma yeter Fazlasını zamana bırak” gibi şeyler tamamen manipülatif söylem ve çok piççe.

      Ayık ol olum ayık !!

      Seni oyalamayan sekse açık birini bul

     4. Diğer şeyleri yapıyor demeseydin içinde bulunduğun topluma dair ayakların yere sağlam bassın, beklentilerinde bunları dikkate al diyecektim fakat, iş öyle değilmiş, doğrusunu yaptığına inanıyorsan v duygusal gücün yerindeyse olması gerekeni yapmışsın demektir.

  1. Sana arzusunun seviyesi ile ilgili şeyler. Seksi hep sen mi başlatıyorsun, senin liderliğini kabul ediyor mu, senin için diğer erkeklerle mesafeli mi ( bundan çakmış gerçi ), seninle bebek zamanım geldi birini bulmalıyım diye mi birlikte vs …

   Ben yine de kendinizden büyük kadınla birlikte olmanıZı tavsiye etmem. 2 sene sonra evlensen hatun çocuk yapabilitesinin son yıllarında olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *