Erkek Adam!

Erkek Adam’a hoşgeldiniz.

Bu sitede bir grup kırmızı hapı yutmuş erkek olarak kırmızı hap öğretisi ve genel olarak kadın – erkek ilişkileri üzerinde yazıyoruz. Yazacak çok şey var ama bizi bu yola çıkaran ilk şey, öğretinin İngilizce’de biriken ciddi hacimdeki külliyatını, en azından en önemlilerini, Türkçe’ye çevirmek. Bu konunun ilgi çektiğini biliyorduk ama siteye olan ilgiyi beklemiyorduk. Umarım burada yazanlar, düşündüğümüz kadar faydalı oluyordur.

Kırmızı hap hareketinin kökleri, 90ların sonundan itibaren ortaya çıkan PUA (Pick Up Artist) camiasında olsa da öğreti kısa zamanda “kız tavlama sanatı”nın temel mesele olmadığını, günümüz erkeklerinin probleminin daha derin olduğunu kavrayanlarca, bugünkü haline taşındı. Ve bugün erkekten kendini kadınların, çocukların ve toplum çıkarlarının gerisine koymasını ve gerektiğinde gözünü kırpmadan kendini feda etmesini beklense de, bir erkeğin kendini ön plana çıkarması, önceliğinin kendi olması ve kendini gelişitirmesi hareketi halini aldı.

Evet, kırmızı hap ile muhtemelen daha çok kadınla birlikte olacaksınız. Bizim genelde tecrübe ettiğimiz bu. Ama daha önemlisi, kendi doğanıza ve potansiyelinize daha yakın, bu nedenle daha az depresif ve daha başarılı biri olacaksınız.

Bugün internette bu bilgiye kolayca ulaşmak büyük bir nimet. Sadece 15 yıl önce, bu bilgi ortamda yoktu ve her erkek kendi bacağından asılıyordu. The Red Pill’in en büyük yararı, bu bilgiyi ulaşılır yaptı ve erkekleri birbirleri ile konuşur hale getirdi. Biz de burada elimizden geldiğince hem kendi tecrübelerimizi, hem de yabancı kaynaklardan önemli yazıların çevirilerini sizinle paylaşacağız.

Bizimle iletişim için erkekadamblogu@gmail.com adresine yazabilirsiniz. Ayrıca bizi Erkek Adam Twitter hesabından, Erkek Adam YouTube Kanalından ve Erkek Adam Istagram hesabından takip edebilirsiniz.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn