Maskülin benliğini geliştirmek

Storm, Kadınları para ile elde etmek yazısında sormuş :

Senin deyiminle “kendi maskülin benliğini geliştirmek” nasıl olacak?

Bu konuda kitap yazılır aslında ama bir yazıya sığdırmaya çalışayım. Maskülin benliği geliştirmek, aslında kırmızı hap öğretisinin temel amaçlarından biri. Bu sadece kızlara yürümek için değil, hatta kırmızı hap için kızlara yürümek yan ürün olmaya başladı. Bir erkeğin maskülin benliğini geliştirmesi, hayatının merkezine kendisini koyması ve kararlarını kendini, isteklerini ve duygularını odağa koyarak vermesi ve daha başarılı bir insan olması için yapması gereken birşey.

Birinci olarak, ikinci olarak, , üçüncü olarak vs. vs. kendinize odaklanın. Sonra kadınları düşünün.

Kırmızı hap çok fazla teorik bilgi içeriyor gibi görünse de, maskülin benliği geliştirmek için pratik olarak ortaya çıkan yok haritası çok karmaşık değil. Sadece yapması zor ve disiplin isteyen birşey ve bu nedenle birçok erkek böyle bir yola gireceğine kolay yol ya da mucizevi bir hap arıyor.

Maskülin benliği geliştirmek için yapılması gereken ilk şey, bu benliği kendi kendinize bastırmanızı sağlayan safsatalardan kurtulmaktır. Bu zihinsel detoks için bir tur Rollo Tomassi Türkçe çevirisi serimizi okumanız ve anlamanız, işin çoğunu halledecektir.

İkincisi ise hemen Kırmızı Hap Öğretisinin pratiğine başlamaktır :

Birincisi ve en önemlisi ağırlık kaldırmak.  Ağırlık kaldırın, kardiyoya asıl amaç değil. Evet şişmansanız zayıflamanız lazım ama spor salonunun asıl verdiği şey adeleler değil testosteron

İkincisi, iyi ve sağlıklı beslenin ve iyi uyuyun. Sabahlara kadar parti yapmak, hamburgerle beslenmek ve bira fıçısına düşmek 20lerin ilk yıllarına kadar yapılabilir ama sonrasında tamamen erkekliğinizden yer. 

Üçüncüsü, eğer çalışmıyorsanız, kendinize bir iş edinin. Eğer boktan bir işiniz varsa daha iyisini bulun. Eğer işiniz iyi ise ve siz bir süredir yükselmiyorsanız, işte yükselmenin yollarını arayın.

Bazen kırmızı hap pratiğini yoğun uygulamanız gereken bir sürece ihtiyacınız olabilir. Buna camiada Rahip Modu derler. Hank Moody bu konuda şu yazıları yazmıştı, bunları uygulamanız maskülin benliğe hızlı bir geri dönüş sağlamak için çok önemli : Rahip Modu (Monk Mode) – Giriş, Gelişim ve Hatunlarla İletişim.

(Hatunlarla İletişim konusunda birçok kırmızı haplıdan ayrıldığımızın farkındayız. Kırmızı hapın kanaat önderlerinin önemli bir kısmının felsefesi, “siz kırmızı hapın gereklerini, yatırımlarını yapıp erkek egemenlik hiyerarşisinde yükselin, kızlar size zaten gelecektir”dir. Biliyorum çok fazla basitleştirdim. Kırmızı hap öncesi PUA takipçiliğinden gelen kol ise, kızlara aktif olarak yürümenin, bu olayın önemli bir parçası olduğunu düşünür. İki yoldan hangisini seçtiğiniz önemli değil ama biz burda ikinci kola daha yatkın olarak yazıyoruz.)

Bir sonraki adımda çerçeveyi korumayı ve dominant olmayı hayatınızın bir parçası haline getirin. Testosteron bunun için önemli ama sadece spor ve iyi beslenme ile yeterli testosteron seviyesine çıkamazsınız. Hareketleriniz ile de testosteron salgılamanız lazım.

Çerçeveyi korumayı ve dominant olmayı başaramayan erkeklerin en büyük problemi, bunu sadece kızların önünde yapmaya çalışmalarıdır. Kızlar etrafta yokken bile çerçeveyi ve dominant zihniyeti sürekli pratik etmeniz lazım. Bunun için de bu iki özelliğe sahip bir adamın vücut dilini, bilinçli bir çaba ile göstermeniz lazım.

Çerçevesi ve dominant karakteri sağlam bir erkek rahat, yavaş, kendinden emin ve yumuşak şekilde hareket eder. Bunlara sahip olmayan bir erkek ise tedirgin, hızlı, ürkek ve sert hareketler yapar. Bu gerçeği hemen hemen herkes bilir. Çok az kişinin bildiği ise, insanın ruh hali ile hareketlerinin birbirini iki yönlü etkilediğidir.

Şimdi bunu dikkatli okuyun :

Maskülin bir ruh hali ile maskülin erkek gibi hareket edeceğiniz gibi, maskülin bir erkek gibi (rahat, yavaş, kendinden emin ve yumuşak) hareket ederek, ruh halinizi masküline çevirebilirsiniz.

Nasıl? Yapana kadar yapıyor gibi yapmak yazımızda açıkladık :

Bizim duygu diye hissettiğimiz şeylerin hormon salgılanması ile alakalı olduğu artık bilinen birşey. Yeni yeni keşfedilen şey ise hareketlerle hormon salgısının değişebileceği ve bunun da duygu yaratabileceği. Belgeselin aşağıdaki Fake It To Make It (Yapana kadar yapıyormuş gibi yapmak) bölümünde, alfa maymun hareketleri yapmanın (örneğin kollar havada açık V duruşu) testosteron seviyesini 20% arttırdığı ve tam tersi itaatkar ve boyun eğer hareketlerin ise 10% azalttığı verisinden yola çıkarak bir deney yapılıyor.

Testosteron, erkeklik hormonu ve yüksek seviyeleri erkeklerin egemenlik ve hırs dürtüsü ile alakalı. İşin ilginci, bu tür özgüven hareketleri sadece testosteronu arttırmak ile kalmıyor, kortizol seviyesini de (stres hormonu) azaltıyor. Bu da alfa erkekliğin sadece agresif bir hırsla değil, stres karşısından serinkanlı bir şekilde davranmayla da ilişkisini açıklıyor.

Maskülin erkeğin hem dominant hem de rahat olması, bu iki hormonun etkisi.

Eğer doğal olarak maskülin ve rahat biri değilseniz, bunu pratik etmek için bir kadının yakınında olmayı beklemeyin. Gündelik hayattaki, sıradan şeyleri maskülin ve rahat bir şekilde yapın. Hızlı yemek yiyen biri iseniz, yavaş yemek yeyin, lokmalarınızı yavaş ve sonuna kadar çiğneyin, koltukta tek başınıza otururken bile alfa oturun, her zaman sırtınız dik, göğüs ilerde ve omuzlar hafifçe geri yürüyün, vs.

Bir kıza yürürken, ne dediğinize ve nasıl dediğinize dikkat ettiğiniz kadar vücut dilinize de dikkat edin. Ağır, sakin ve rahat bir şekilde hareket edin, kıçınızda kurt varmış gibi kıpırdanmamaya özen gösterin.

Ve bu çok önemli : ruhunuzu aşk temalı diziler ve romantik komediler ile zehirlemeyi bırakın. Hayatının kadınını, hayatının odağı yapan erkeklerin “kahraman” olduğu bu tür senaryolar, siz fark etmeseniz de sizin kadın – erkek ilişkilerinde beta çukuruna batmanıza oldukça yardımcı oluyor.

Aynı şekilde aşk şarkısı dinlemeyi de bırakın. Hele hele kendini terk eden kadının ardından salya – sümük ağlayan adam arabeski ve kuyruk acısı ile kadına lanetler yağdıran adam protestinden uzak durun.

İlişkiler konusunda, zihin yapınızı ONEitis‘ten kurtarıp, bir sonrakine ayarlayın. Bir erkeğin gücünün opsiyonlarından ve kendine opsiyon yaratma kapasitesinden geldiğini unutmayın.

Bunları yaptığınız zaman, maskülin benliğiniz kendiliğinden gelişir, merak etmeyin. Başka bir açıdan aslında maskülin benliğiniz içinizde fakat sizi feminen yapan sosyal koşullamanın altında gömülü. Tek yaptığınız, onun üstündeki enkazı kaldırmak ve onu açığa çıkarmak.

 

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

41 thoughts on “Maskülin benliğini geliştirmek”

 1. Mükemmel bir yazı ve kesinlikle harika bir yol haritası.Vücut dilinin ne kadar önemli olduğunu daha çok kavradım açıkçası.Aslında o çok merak edilen cool adamın da tarifini vermişsin yazıda.Umarım birgün sadece red pill yazılarını okuduktan sonra değil de 24 saat maskülin olmayı becerebilirim.Ancak daha tanışalı 1 ay oldu.Sanırım bu durum çokta anormal değil.

  1. Kırmızı hapı içselleştirmek ve pratiğini doğallaştırmak en az 6 ay süre ister. Eğer zaten çok hazır değilseniz.

 2. Özellikle uzun zamandır kendimde ve başkalarında gözlemlediğim konuydu bu aşk filmleri ve şarkıları.
  Hakikatten oturup romantik bir film izliyorsun ve o psikolojiye giriyorsun. Yanlız şarkı ve şiirlerin çok büyük bir bölümü aşk üzerine. Galiba klasik müziğe geri dönmemin zamanı geldi)

 3. Aşk şarkıları ve filmleri ile ilgili tavsiye gerçekten doğru. Ben de kırmızı hap ile ilgili daha çok okumaya başladıktan sonra müzik ve film arşivimi yenilemiştim. Bütün anlamsız hüzün veren çalışmaları silmiştim. Hatta dünya klasiklerinden sayılmasına rağmen pek çok romanı (genç wertherin acıları , yüzbasının kızı, tolstoy-diriliş , hatta dostoyevskinin suç ve cezası vb. de dahil) bayramda kapıya gelen çocuklara dağıtmıştım. Bu bir çeşit arınma hissiyatı sağlıyor. Kitap olarak artık sadece Nietzsche’nin eserlerini ve bilimsel ya da tarihi eserleri okuyorum. Çünkü roman ve öykülerin çoğu da anlamsız bir hüzün içeriyor. Dikkatimi çeken diğer bir nokta da uzun zamandır sıklıkla okuduğum Nietzsche’nin Böyle Söyledi Zerdüşt eserindeki düşüncelerin kırmızı hap ile olan felsefi benzerliği. Nietzsche tarihteki ilk kırmızı hapçı olabilir 🙂 Site yazarları okuyabilirlerse Böyle Söyledi Zerdüşt ile ilgili değerlendirmenizi yazmanızı isterim.

  1. Adini hatırlamadığım bir rus yazar söyle demişti. “Kadinlar seksten para kazanmak için fahişeliği buldular, erkekler sekse para odememek icin evliligi buldular. Şairlerde bu olanlar mide bulandirici görünmesin diye aşkı buldular.” Aşk, ONEitis vs. Tamamen birer ilüzyon. Nietzche bildiğim kadarıyla benliğini arıyordu. Bizde tam olarak bunu yapıyoruz. Biz erkek olmayı başardıktan sonra bütün kadınlar bizim. Ama asla ve asla kadınlar birinci önceliğimiz olmamalı. Sadece yürüdüğümüz yolda gerekli bir araçlar bence. Kimisi bizi rahatlatmak için, kimiside genlerimizi ileriye tasiyabilmemiz için.

   1. Nietzsche ONEitis’ininden siktir yiyip sonra etrafından ayrılmayıp tam böyle kitap gibi orbiter olmuş bir adamdır; son nefesinde bile(bir süre daha inme inmiş biçimde yaşıyor tabi, aklı başında konuşabildiği son anında diyelim) aklında oneitisi varmış ki kırbaçlanan atta kendisini görüp gidip sarılıyor. ahlak üzerine yazdıkları, 2bin yıllık medeniyet tarihiyle değil de birazcık kazıyınca altından görünen yüzlerce bin yıllık evrimsel/antropolojik/biyolojik gerçeklerle paralel olduğu için red pill’e benziyor diyebiliriz ama kendi yaşadığı hayatı örnek almaya kalkmayın en azılı blue boydur kendisi.

    Önce en alta yanlış yere yazdım sorry :/ reddit trp’den gelmeyim ilk postum kusura bakmayın beyler.

    1. Hocam ben Nietzsche’nin Lou von Salomé aşkının Salome’un tipik kadınsı “benim için ölüyordu ama ben onu sevmiyodum” böbürlenmesi olduğuna ve gerçek olmadığına ikna oldum. Bildiğim kadarıyla adamcağızın Salome’a 3 kere evlenme teklif ettiği ile ilgili adamın sağlığından tek bir anektod yok. Yine bildiğim kadarıyla evlilik teklifini Salome’un Nietzche öldükten sonra yazdığı mektuplarda anlatılıyor ve ikili arasındaki mektuplarda yok. Nietzche ölmüş badem gözlü olmuş, hatun duvara çarpmış kartlaşmış, elemanın ününden nemalanmak için adam öldükten sonra (10 sene deli iken değil) “koskoca Nietzche beni istedi ama ben varmadım” diye böbürleniyor.

     Nietsche’nin kırbaçlanan ata niye sarıldığı belli değil, kaynağın nedir?

     Nietzsche’nin yaşamı, bence gerçekliği şüpheli bu oneitis olayı hariç, bayağı MGTOW aslına bakarsan. Üstelik adamcağızın kadınlarla ilgili yazdığı şeylere “ulan uzanamadığın ciğere mundar diyorsun değil mi” diye saldırılmasına da zemin hazırlıyor.

     1. Gayet mantıklı bir açıklama zira Niçe gibi bir kafa liseli ergen gibi takılmış olamaz.

  2. Hocam benim şahsi fikrim büyük adamlar tarafından yazılmış büyük eserleri, genel teması aşk için hayatının yönünü değiştiren beta olmadığı sürece okumakta sorun yok.

   Aslına bakarsan Nietzsche konusunda haklısın. Nietzsche’nin “tanrı öldü” diye anlattığı süreç sonucu ataerkil sistem çatırdamaya başladı ve Nietzsche’nin “köle ahlakı” dediği ve 20ci yüzyılda on milyonlarca insanı öldüren marksizmin postmodern uzantıları feminizme fazlaca sızmış vaziyette.

   Nietzscheyi bilmeyen biri ona kesinlikle Zerdüştten baslamamalı! ahlakın soy kütüğü üstüne ilk kitap olmalı. Zerdüşt şiirsel, Nietzchenin diğer kitaplarından farklı ve diğer bir iki eser okunmadan okunmamalı. Beyond Good and Evil mesela daha önce olabilir.

 4. Hocam bu kızlar testosteron yüksekliğini sanki hissedebiliyor ittatkar olmayınca bakışları davranışları değişiyor bu çok etkili fakat tek sıkıntım şu an sosyal çevremde kızlar bana gelmeye başladı onları arkadaşım olarak görüyorum ama yetişemiyorum kimseye bu konu hakkındaki yorumun nedir ?

  1. Hocam sosyal çevrede tabak çevirmek sakat. Onlardan birini tabak ya da sevgili yap en kötü. Diğerleri çekilecektir. Sosyal çevremden kız yapmam dersen de bulaşma hiçbirine.

   Derdin olsun böyle olsun ne diyeyim.

 5. Guzel bir yazi. Dediklerinizin coguna katliyorum ancak bazi noktalarda size ve yorum yapan arkadaslara bazi elestirilerim olacak. Mesela ask sarkilarini dinlemeyi birakin tavsiyesine pek katilmiyorum. Dediklerim tipik mor hap belirtileri gosteriyor olabilir ama once dinleyin.
  Kirmizi hapla tanismis biri zaten artik kolayca eski haline donmez kronik meric degilse. Ask sarkilarini dinlemek, arada romantik komedi izlemek bizi hemen eski halimize cevirmez. Yukaridaki arkadas tolstoyu falan artik okumayacagini ima etmis. Kirmizi hapi aldiktan sonra zaten olaylara artik bu perspektiften bakacaginiz icin sizi hic bir sey etkileyemez. Bu sekilde kendinizi sanattan, edebiyattan sirf betavari temalar var diye arindirmak pek mantikli gelmiyor. Erkek adam maskulenlik cizgisini bozmadan isterse tango da yapabilmeli, siir de yazabilmeli. Aksi halde yapay robotlar oluruz. Yapay robot olmayalim arkadaslar. Kadinlarin amini sulandiracak dogal erkekler olalim. Nolursa olsun spor yapalim. Dediklerim mavi hap bolgesine cağri gibi algilanabilir ama demek istedigimi anlamissinizdir umarim. Son olarak eline saglik Erkek Adam. Takipteyiz.

  1. Aşk şarkıları, özellikle de erkeğin ağıt yaktıkları, sen istesen de istemesen de ruhunu zehirler. Fakat şiir ve sanatsal eserler konusunda hemfikirim. Yani ben olsam ne kadar şahane olsa da Fowles’un Fransız Teğmenin Kadını gibi eserlerinden uzak dururdum zira ana teması meriçlik. Ama içinde meriç var diye Tolstoydan falan uzak durmazdım. Hatta tam tersi. Büyük adamların eserlerini okuyun. Aşktan uzak durun.

 6. Ayrıca erkek cpd değerlendirmesi ile ilgili bir yazı yazabilir misiniz?kadınlarla ilgili hotbaby derecelendirilmesi yazısı vardı.o yazının erkekler için uyarlanmışı yazılabilirse çok güzel olur.

  1. Kadin kolem olsun, kopegim olsun tarzi ergen fantazilerinin kirmizi hapla alakasini goremiyorum. Yillarca mavi hapla kadina kopek olanin intikam fantazisinden baska birsey degil.

 7. Teşekkürler, güzel bir yazı olmuş. Siteyi biraz geç keşfettim. 1 aydır en eskiden en yeniye doğru okuyorum ama bi türlü güncele gelemedim 🙂

 8. Aşk temalı şarkıları bırakın yazmışsın ve kesinlikle hak veriyorum fakat ben gitar çalıyorum ve bu tip şarkıları çalmaya ve söylemeye daha yatkınım bu konuda ne yapmalıyım? Maskulenlik konusunda ise çevremdeki erkeklerden üst bir konumda olduğumu da not olarak düşeyim.

  1. Gitar için Ahmet Kaya şarkılarını öneririm, Barış Manço ve Cem Karaca’nın politik ya da aşktan uzak bir sürü şarkısı var.

   Gitar için özel bir şarkıda bugünlerde keşfettiğim gitar versiyonuyla “Bu Adam Benim Babam”

 9. Üstad selam,
  En sanki yazıdaki notunu ivedilikle yazdığımdan görmemişim, o yüzden uygun başlığın bu olduğunu düşünerek burada da azıcık bahsedilmiş olsa da soruyu yinelemek istiyorum.
  Rsd, pua ve trp ekolleri arasındaki ilişkiler nelerdir, masküleniteden benlik saygısına kadar tüm o yelpaze içinde bunlar nerede kalırlar, farklılıkları nelerdir, özellikle bir yazı olsa ne güzel olur, biz de youtube da üstümüze düşen videoları izlerken pure red pill davranışı mı değil mi yorumlama perspektifi geliştiririz

  1. O yorumunu alakasız Metin Hara sorundan sildim.

   Hocam RSD’nin son iki senesi özellikle tamamen purple pill örneği oldu. Şimdi bir de kadın koç kattılar aralarına, 100% mor hapa döndüler. RSD’nin daha önceki videoları öyle değil.

   Mor hap, kırmızı hap tekniklerini mavi hap ideallerini gerçekleştirmek için devşirmeye çalışmanın adıdır. Mor hapın artısı, eğer uygun şekilde pazarlarsan kırmızı haptan kazanabileceğinin 20 katı para kazandırabilir. Bak bu sitede de en çok gelen yorum ne? “Abe bir kız var abe, Allah rızası için bir el at bu kızı nasıl elde ederim ağabey!” soruları. Kırmızı hapın tekniklerini bu adamlara umut diye satsam mor hap olur bu.

   PUA ise kadın – erkek ilişkileri dinamiğinden ziyade kız tavlama sanatıdır. Eski PUAlar mavi haplıydı mesela. PUA kralı Mystery’dir, Strauss’un Game kitabı Mystery’nin düzinelerce kızla yatarken oneitis’i Kayta^’yı elde edemeyip nasıl intihar eğilimli bir kaybedene dönüştüğü ile başlar.

   TRP yine de PUA olayından doğdu. Sosuave diye bir pua blogunda Rollo Tomassi gibi moderatörlerin erkeklerin aynı sorunlarla defalarca sorduğu sorulardan temel problemleri rafine etmeye başladı ve kırmızı hap doğdu.

 10. Eyvallah üstad, aradaki fark benim için biraz daha belirginleşti. Bu arada Robert Greene’nin İktidar kitabına başladım. Korku oyunu aşamalarında hangi kitaplar okunmalı yazılmış ama belki ileriki bir postta senin önereceğin kitapların toplamı ve pdfleri olan bir metin hazırlanabilir. Pdf konusunda eminim buradaki ben de dahil bi çok arkadaş sen isim verdikten sonra pdfleri bir araya getirebiliriz, güzel bir kütüphane olur site için de.
  Son olarak Metin Hara sorusu oldukça alakasızdı.
  Emeğine sağlık

 11. Merhaba, benim de kişisel gelişim ile alakalı bir sorum var. Öğrenciyim, bu yüzden hem vücut geliştirmeye, hem de bir dövüş sporu öğrenmeye ne zamanım, ne de param yetiyor. Hangisine daha çok önem vermeliyim? Temel sorun özgüvensizlik problemini aşmak, siz ne tavsiye edersiniz?

 12. Merhaba, 26 yaşında 1. Üniversitesini bitirmiş 2. okulunu bitirememiş hala üniversite öğrencisi olan birisiyim. Bir yerden yeni başlangıçlar yapmak lazım derken tinder ile alakalı yazınızı gördüm sonra o bu şu derken şuan 16 erkekadam.org sekmesi açık bi şekilde nerden başlayacağını şaşırmış bir haldeyim; hangi yazınızdan başlamalıyım hangi adımları takip etmeliyim önerinizi bekliyorum 🙂

 13. Merhabalar, sorum spor üzerine olacak.

  Küçük bir ilçede yaşıyorum. İlçede sadece bir tane spor salonu var. Kayıt için gittiğimde kontenjan olmadığını söyleyerek geri çevrildim. Düzenli bir spor hayatı planlıyorum ve bu bir süre ev şartlarında olacak. 4 ve 6 kiloluk iki dambılım var. Kol kası, squat ve karın kası düşünüyorum öncelikle. Hava koşulları el verdiğince de stadyuma gidip koşu yapmak geçiyor aklımdan.

  Ev usulünce eldeki imkanlarımla nasıl bir program yapabilirim ? Sporla uğraşan bilgili kişilerin yardımlarına ihtiyacım var. Geniş kapsamlı bilgi edinmek istiyorum bu konuda.

  1. Seven Minute work out ya da Home Work out uygulamalarını indir ve onları yap. Kendi ağırlığınla çalıştın mı görece kısa sürede sonra gelişim durur ama eğer hiç spor yapmıyorsan kendi ağırlığın iyi bir başlangıçtır. Çoğu belediyenin mahallelere koyduğu demirlerde bir çok hareket yapabilirsin.

   Spor salonunda yedek listeye yazıl ve girmek için çaba harca.

  2. Evde çalışma için P90X oldukça etkilidir. Videolarını netten indirebilirsiniz. Yalnız başlangıçta çok zorlayıcıdır. İlk birkaç hafta bolca pause yapmanız gerekir ve misal o günün çalışması 1 saat ise yarım saati ancak tamamlayabilirsiniz. 4-5 hafta içinde tamamlayacak hale geliniyor. Göğüs, sırt, omuz, kol, bacak ve karın bölgesi çalışılıyor. İhtiyacınız olan sadece dumbell ve barfiks.

 14. Kasin alınması maskulenligi artırıyor mu yoksa azaltıyor mu mhmut abi. Simdiye kadar hiç aldirmadim ama aldırmayı dusunuyorum.

  1. Özellikle ülkemizde erkek yapınca çok tepki çeken ve dalga geçilen bir şey. Bu kadar dalga geçilince de cinsel pazar değerin etkilenir ister istemez. Tavsiye etmem ama bunu çaktırmadan yapmanın bir yolu vardır belki.

 15. Mahmut Abi, sence gym ve kick boks tarzi bir dövüs sporu ayni anda mümkün mü? kime sorsam yapamazsin diyor

   1. Benlark, haftada iki gün, vücudu sekle sokmak icin yeterli mi? Ben haftada 2 gün dövüs, 3 gün gym diye düsünmüstüm

    1. Ne amaçladığına göre değişir tabi

     2-3 gün fullbody ile fayda görürsün ama önemli olan kalori açığı

 16. Bu sitenin yazarlarına nekadar teşekkur etsem azdır sayenizde ERKEK olmayı ögreniyorum siteye tesadüfen denk geldim 1ay önce hergün okumaya çalısıyorum tam betanın dibiydim erkekligin yüz karasıydım ama suanda alfa yolundayim sayenizde evliyim iliskim acayıp düzeldi ayriligin eşigindeydim bogazlayıp öldürmeyi bile düsünüyodum ama suanda kavga gürültü yok saygi son derecede kendim bile inanamadim bu derece değisecegine asıl problemin erkekde oldugunu anladım (yani sen betaysan sonunda soguyor kadın) bıraz assosyal biriyim görünüşümde soğuk kanlılık var ondanmıdır bilemedim hiç arkadaşım yok caliştigim yerdeki insanlarib hepsi yaşlı takıla bildigim kimse yok hafta sonlarını evde geciriyorum cocuklarimla bazende kardeşimin yanina gidiyorum yani kisacana kendimi daha çok geliştirmeliyim boksa yazıldım ordan cevre edinebilecegimi düsünüyorum sonrada kendi işimi kurmak şuna bak 1 ay önceki adamı nasıl degistirdiniz 6 senedir kendime alis veriş yapmiyordum beta cocuga ne alirlarsa giyiyordu zaten gittim üzerime yakisan bir kaç elbise aldım kadınım şaşirdi belli etmesede gözlerinde o isigi gördüm vay be ne güzel elbise almiş ne yakisikli olmuş dercesine bakiyordu ev işlerinde ettigim yardimi tamamen kestim suyumu dahil ona getittiriyom nekadar birseyleri getir götür yaptirirsam okadar hizmetkar okadar saygılı oluyor (çayımı dahil kendim koyyodum, yemegi pişirirdi kendim tabak alip hazirliyodum bukadarda olurmu demeyin oluyor kadinin shit testlerinden geçemeyince istediği gibi kullaniyor sizi ) bu süreç içinde erkekligin dogasi olarak baska kizlarada bakiyodum(rum) aslında yakısikliyim kendine bakarsam saç ve kiyafet, kizlarin içine düsercesine bakma durumu çok oluyor ama cesaret edip konuşamiyorum veya uygun biryer olmuyo örnegin bir dükkandaki kasiyer.. etrafimda evli betalara bakiyorum herkez perisan ama yaş gecmis 45 50 yaşinda içimden diyorum ah benim şu okuduklarimi bir okusaniz en azından evlatlariniz kurtulur ama yok insan önce kendini değistirmeyi istemeli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *