Yüksek meziyetli- düşük dramalı kadın / düşük meziyetli – yüksek dramalı kadın

Kaliteli kadın / kalitesiz kadın kavramı bir süre önce yorumlarda çok tartışıldı. “Kaliteli kadın” içi boşalmış bir kavram olduğundan benim pek kullanmadığım bir şey. Zira kalitesiz kadın özellikleri az çok belli gibiyken, kaliteli kadın genelde tanımlayanın kendi değer yargısına göre değişiyor. Benim gerçekten iyi bir “kaliteli kadın” olduğunu düşündüğüm hatunu, başkası bakire değil diye kalitesiz sayacaktır. Objektif olarak kaliteli olduğu söylenebilecek bir kadını ortalama bir mavi haplı, kendi Disneyland fantazilerini uymadığı için (örneğin performans yükü olmadan (= gerçekten) ‘sevmediği’ ve kendini terk ettiği için) orospu diye yaftalayacaktır.

Bu konuda Rollo’nun kaliteli kadın miti yorumunu da okumanızı tavsiye ederim :

Kaliteli kadın kavramı, bunu kullanan her erkeğin objektif kriterleri ile şekillenir. Erkeğin kendi istediği kalıba uyan kadın (ki Disneyvari bir idealizasyondur bu istediği kadın) kaliteli olur, kendi ulaşamayacağı ve tavlayamayacağı ya da kendine yüzvermeyen, terk eden kadın ise kolayca orospu kategorisine atılır. Şimdi ortamda gerçekten kötü karakterli ve ciğeri beş para ermez kadınlar da olduğunu inkar etmeyeceğim ya da bu tür davranışları eleştirmeye karşı çıkmayacağım. Demek istediğim karşısındaki etten kemikten kadını kafasındaki varolmayan ama güçlü bir ideale sokuşturmaya çalışmak ve buna uymayan ya da bu idealin varsayacağı şekilde davranmayan kadını orospu diye yaftalamak tipik ve yaygın bir OHK davranışıdır.

Peki kadınları hiç mi değerlendirmeyeceğiz? Her kadın eşit mi? Değil tabii. Ama ben bu konuda Richard Cooper’dan ödünç alacağım ve kadınların karakterlerini şu iki kategori arasında bir yere koyan değerlendirmeyi önereceğim :

 • yüksek meziyetli- düşük dramalı ve
 • düşük meziyetli – yüksek dramalı.

Bu iki uç idealize arketiplerdir (yani mükemmel bir yüksek meziyetli – dramasız kadın yoktur) ama bir kadın bu skalada bir yere düşer.

Düşük meziyetli – yüksek dramalı hatunla uzun süreli ilişkiden ve Allah korusun evlilikten kaçının. Neyseki günümüzde bu tip kadınlar, “düşük meziyet – yüksek drama” özelliğini övünülecek bir şey olarak gördüğünden, hiç çekinmeden ve bağıra bağıra dünyaya gösteriyorlar. Özellikle de 20li yaşlarında. Örnek : Instagramda çoğu selfie olmak üzere düzenli olarak günde 3 tane fotoğraf paylaşan kadınların çoğu bu kategoriye girer. Bu fotoların içinde “götüm ne güzel değil mi, götümün çok güzel olduğunu görmüş müydünüz” şeklinde squad, bikinili popo, ana konusu popo foto atmış olan kızı gönül rahatlığı ile bu kategoriye sokabilirsiniz. Tinder’dan gördüğüm kadarıyla, Tinder bu tip kızlarca çok daha fazla kullanılıyorsa bilemem ama, Instagramından bir kızın bu kategoriye düşüp düşmediğini anlayabilirsiniz.

Yukarıdaki drama, meziyetsizliğinin (güzel göt, vücut ve yüz meziyet değildir) varoluşsal boşluğunu ilgi orospuluğu ile kapatan kadın tipi dramadır. Diğer dramalı ve meziyetsiz kadınlara örnekler ise sürekli romantizm ve aranma talep eden kadınlar, elini hiç cebine atmayan kadınlar, ilişkide cinsellik (kucaklaşmak, el tutma, öpüşme, seks) hariç bir şey vermeyen kadın, gold digger, daha ilk günden “çok aşığım, senden çocuğum olsun istiyorum” kadını (bu aşırı duygusal patlama genelde dramanın öbür yüzüdür) vs …

Bu kadınlar genellikle masaya dişe dokunur bir şey koymazlar (cinsellik ve güzellik sayılmaz) ama çok fazla şey talep ederler. Şu aşağıdaki şema, bu kadınlarla ilişkinin şemasıdır.

Yüksek meziyetli ama düşük dramalı kadının ise en önemli özelliği ilgi orospusu olmamasıdır. Onun Instagram hesabı hergün güncellenmez, 1000 tane takipçisi olmaz, bazen Instagram hesabı bile olmaz. Çok eski bir kız arkadaşım var, mesafe yüzünden ayrılmıştık. Şimdi evlenmeye niyetim olsa gider ona yürürürüm. Mühendis, çalışıyor, güzel, dramasını görmedim ve instagramı yok 😀

Tek kriter instagram değil tabii. Bu hatunlar daha çıkar çıkmaz “aşkından yanıyorum, bebişim, aşkitom” sululuğuna girmezler, sürekli romantizm talep etmezler, ellerini ceplerine atarlar (arada yemeği, sinemayı, vs … ona aldırıp tepkisine bakarak çok rahat anlayabilirsiniz), gereksiz bir kıskançlıkları yoktur.

Şunu belirtmem lazım ki, kadınlar artan oranda skalanın karanlık tarafına kayıyorlar. Yani yeni gelen her nesilde, düşük meziyetli – yüksek dramalı kadın sayısı artıyor. AMA ŞUNU DA BELİRTMELİYİM Kİ, günümüzde çoğu erkek de uzun süreli ilişki için kadınlardan yüksek meziyet – düşük drama beklemiyorlar. Yukarıdaki şemadaki erkek zaten daha başından kadına kırmızı kümedeki her şeyi vermiş ama seks, duygusal destek ve statü hariç hiçbir şey talep etmeden kuzu kuzu uzun süreli ilişkiye girmiş oluyor.

Kadını mavi kümeye bir şey koymadan uzun süreli ilişki statüsüne ışık hızıyla çıkaran erkek, sürekli yüksek dramalı – düşük meziyetli kadınlarla beraber olur! Günümüzde kadınları sadece uydu erkekler bozmuyorlar. Kadının mavi kümeye ne koyup koymadığına bakmadan onu kız arkadaş yapan erkekler de bozuyorlar.

Peki yüksek meziyetli ve düşük dramalı kızı nasıl bulacağız?

Aslında bu basit. Bir kadının yüksek meziyetli – düşük dramalı olduğunu anlamadan önce (ki bu bir ilişkiye başladıktan sonraki 3 – 4 ay içinde anlaşılır) onu uzun süreli ilişki materyali görmeyeceksiniz.

Bu konuya Seks ve İlişkilerin Temel İlklesi yazısında değinmiştik. Bence RedPill camiasının en önemli yazılarından biri budur :

Bir kadın sizinle ilişkiye seviye – 0 ya da 1’den başlar. Bu aşamadan sonra bu kadının seviye 2 veya 3’e çıkması sizin için seks harici çaba harcaması ile olur. Size yemek yapması, bir yemeğe çıkarması, hediye alması vs. gibi yatırımlarla.

Bir kadın eğer seviye 2 veya 3’e çıkmak istiyor ise, sizin için zaman ve emek harcamalıdır. Burda altın oran geçerlidir. Yani sizin her 2 emek ve çabanıza karşı kadın 3 emek ve çaba göstermelidir.

Şu prensipleri mutlaka edinin:

(1) – Ne kadar güzel, seksi ve kolda gezdirilesi olursa olsun, düşük meziyetli ve yüksek dramalı bir kadınıher zaman hor görün. Bunu yüzüne çarpa çarpa yapmayın ama ilke olarak bu kadının önünde asla heyecanlanmayacak kadar onu sizden aşağıda görmeyi öğrenin.

(2) – İlişkinin ilk dört ayında bir kızı sevdicek olarak görmeyin, hediye almayın (doğum günü istisna), seni seviyorum demeyin ve iltifat etmeyin. Çıkın, eğlenin, nazik davranın, isterseniz centilmenlik yapın. Ama yukarıdakileri yapmayın. Ve daha önemlisi kendi kafanızda kıza “bu kız yüksek meziyetli – düşük dramalı numarası yapan düşük meziyetli – yüksek dramalı bir kevaşe olabilir. Öyle olmadığını bana ispatlaması lazım” deyin. Erkeklerin yüzde doksanı gibi kadınınızı ilk gün melek / tanrıça statüsüne yükseltip sonra işler boka sarınca “puhhh orospu” moduna girmeyin. Kadını ilk gün “orospu olabilir” seviyesinden melek seviyesine çıkarın daha iyi. Tabii melek seviyesine çıkarmayın ama ana fikri anlamışsınızdır.

(3) – Bu 3 -4 ay içinde seviye 3’e çıkmak için gerekli meziyetleri göstermeyen ve / veya drama çıkartan hatunu kız arkadaşı seviyesine çıkarmayın. NOKTA.

(4) – Yüksek meziyetli – düşük dramalı kız sayısı azalıyor olabilir ama siz yine de kız arkadaşınızın böyle olmasını talep edin. Ya böyle bir kızla birlikte olun ya da uzun süreli ilişkiye girmeyin. Hayatınızda kadın olmaması, hayatınızda dramalı ve meziyetsiz bir güzelin olmasından çok daha iyidir. Bu gerçeği özümseyin.

Bakın 0’dan basamak basamak yukarı çıkarmanız gerekmez. Hatta çoğu zaman böyle olmaz. Bazı kızlar cinselliği sadece el tutma olarak verecektir. “Yok abi önce fuck buddy olacak yoksa kız arkadaş olamaz” diye bir saçmalık yok. 4 ay kıza köpek çekerim, “bak kızım daha kız arkadaşım değilsin havalara girme” derim diye bir embesillik de yok. RedPill redditinin aşırılığı o. Ama ana fikir şu : Hiç tanımadığınız kadın, elinizi tuttuğu / öptüğü / sarıldığı / seks yaptığı gün ya da haftasında sevdiceğiniz, hayatınızın anlamı, aşkitonuz olmayacak. Sizin kafanızda bu olmayacak.

Seks, güzellik ve kolumda göstereyim / bu kızı tavlamış olmanın ego patlamasını yaşayayım (statü) harici bir şey talep etmeyen erkek, kadınından bunlar hariç bir şey alamaz. Seks, güzellik ve statü harici talebi olmayan erkek, genelde yüksek dramalı ve düşük meziyetli kadınla eşleşir zira genelde seks, güzellik (*) ve statü kısmını ilk tatmin edenler bu kadınlardır.

Mavi haplı bir erkek bu duruma zaten düşer ama kırmızı hapı bilen bir erkek de bu duruma çok düşer. Biz buna “kırmızı hap teknikleri ile mavi hap idealleri gerçekleştirmeye çalışan” yani mor haplı erkek diyoruz. Bunu da daha sonra yazalım.

(*) Güzellik ile meziyet maalesef çoğunlukla ters orantılıdır. Zira gençliğe ve güzelliğe tapan günümüz toplumunda genç ve güzel bir kadın, ilgi görmek için bir meziyet kazanma, erdemli olma baskısı hissetmez.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

37 thoughts on “Yüksek meziyetli- düşük dramalı kadın / düşük meziyetli – yüksek dramalı kadın”

  1. Benim çizgimde bir değişim yok. Başından beridir bu görüşteyim. Dışarda kırmızı hap diye dolanan bazı radikallere göre yumuşak tabii.

 1. Admin iyi güzel yazıllar paylaşıyorsunuz ama biraz da serseri sayko çatlamalı patlamalı yazılar paylaşabilirsiniz.

  1. Redpilli özetleme cümlesi “kadınlar cüzdana bakar erkekler memeye bakar” olan biri tarafından, sanki dünyanın her tarafından millet göğüslere krema sıka sıka seks yapıyor da kendine has koşulları olan Türkiye’de işte seks üstünde tabular kalksa bir sorun kalmayacak gibi yazılmış bir şey.

   sen birey olarak bu zinciri kırmadıkça sevişmen haksızlıktır. rızam yoktur. diyor ya 😀 Akraba akrabaya dalsın diye de arada fantaziler kaynatmış …

   Ama asıl ilginç olan yazı red pill ile ilgili değil. Adam kısaca “red pili çok sordular, okudum ama sıkıldım, boşverin redpili ben size kendi fitilimi anlatayım bla bla … doğu batı arasında sıkışmış Türkiye tabulardan sevişemiyor ne red pili” yazısı. Başlığına rağmen redpill ile ilgili değil.

 2. Sözüm Mahmut beye değil tabi, fakat; Bu yumuşama ya da eksen kayması diyebileceğimiz duruma düşülmemesi gerekiyor gerçekten, pek çok ideolojinin başına gelen kırmızı hapın da başına gelmese iyi olur, kırmızı hap göte göt dediği için kırmız hap oldu birazda.

  1. Bu yazı, uzun süreli ilişkiyi teşvik için yazılmadı. Uzun süreli ilişkiye girmek isteyen erkeklere rehber olarak yazıldı. Uzun süreli ilişki kırmızı hapın bir kolu, o nedenle bu konuda yazılması lazım. MGTOW ile sınırlı değil olay.

   Göte göt demekten kastın nedir? Tüm kadınların bol dramalı – az meziyetli olduğu mu? Çünkü bu yazının alternatifi “bırak hacı bunları, eğer uzun süreli ilişkiye girersen mavi çemberin o tarafı bomboş kalır” açıklaması ki bu MGTOW. Red Pill ile MGTOW aynı şey değil. Ben de MGTOWcu değilim.

 3. Mahmut abi, monk mode’a ilk başta tam anlamıyla ayak uyduramamak normal mi? Mesela bugün 5. Gün ve özellikle bugün çok kaytardım. Diğer günler gerçekten sıkı çalışsamda bugün pazar olduğundan galiba böyle oldu. Bir önerin, tavsiyen var mı?

 4. Selamlar öncelikle, yaklaşık 3 aydır paylasimlarinizi takip ediyorum. Daha çok kadın erkek iliskilerine değiniyorsunuz. Sizden ricam toplu erkek gruplarında veya karma (kadın -erkek) gruplarında otorite saglamak hakkında daha cok bilgi vermeniz. Esen kalın.

   1. Çoğunu okudum fakat tekrar gözden geçirecegim. Bu arada aynı ortamda birden fazla alfa erkeğin bulunmasi sorun yaratir mi? Bir alfanin boyle bir sorunun önüne nasil gecmesi gerekir?

     1. Anladım, bir ortamda otoriter olmasina ragmen kendinden daha yakisikli, daha varlıkli, akademik unvan olarak daha üst birisini rakip görüp kavga etmeye calisan, sataşan tiplere alfa değildir diyebilir miyiz?

 5. mahmut abi ve diger dostlar;
  bi şey sormak istiyorum;
  cok muhabbetimiz olmayan sadece karsilastigimizda selamlastigimiz bi kiz bi sure sonra bizi yok saymaya bakmamaya basliyor.

  etkilenmeyip selami keselim mi
  yoksa o selam vermese de selam verelim ama muhabbet acmayalim mi

 6. 60 yaşındayken 20 yaşında bir oğlum olmasını istemem . Evlenmeyip 60 ina gelmiş gidecek sıcak bir evi olmayan adamlar itici.
  ilişkinin temelinin erkek olduğunu, kadını biçimlendirecek olanın erkek olduğunu savunduğu için, kadının değil de erkeğin bir adım önde olması gerektiğini savunduğu için redpill öğretisi.

 7. Bu çok karmaşık geldi bana. Hem bir kadına yürürken olumsuz etkiler altına girmemek için statüyü düşünmemeye gayret ederken aynı zamanda düşük dramalı yüksek nitelikli hatun farkını nerede nasıl önemseyecegiz.

 8. Hocam peki erkek ilişkide neler beklemeli kadından? (seviye 2ye 3e geçerken yapacağını söylediğiniz davranışlar dışında*)

  Görmediğim bir nokta vardır belki ama kadından başka ne alabiliriz? Sonuçta ondan gelebilecekleri kendimizde sağlayabiliriz.(kümenin kesiştiği alan dışındakileri)

 9. Direk MGTOW demeyeyim de, şahsen benim düşünce yapıma çok uygun bir post buradaki. Kadınlar ilişkiye başlarken ruhsuz muhasebeciler gibi hayvani şekilde rasyonelleşiyorlar. Erkekler de rasyonelleşmeli. Poker masası gibi düşünün. Kim masaya ne koyuyor? Kadınların çoğu da Kolpaçino’daki malum sahnedeki Ekrem abi gibi. Siz, “abi üstüne yatıyosun bari zardan düşseydik” dedikçe, hatun, “benim kumarım biter” diyor ve sonu tatsızlıklar, vs…

  Attığınız taş, kaçırdığınız kurbağaya değsin.

 10. Mahmut abi, öncelikle belirtmeliyim yazılarını keyifle okuyorum. Okudukça iyi ki bu siteyi bulmuşum diyorum:)

  Şimdi bir sorum olacak. Şu günlerde bir hatunla görüşüyorum. Hatun instagramı aktif olarak kullanmıyor kendisini daha çok entel işlere vermiş kitap falan okuyor yalnız başına kafelere gidiyor oralarda kitap okuyor hayvanlarla ilgileniyor falan. Ben bu kızla instagram üzerinden tanıştım. Kitaplar hakkında konuştuk baktık kafalar uyuyor buluşalım dedim kabul etti. İlk buluşmamızda gayet keyifli geçti ancak kız evine gidince nedense hiç bir şey yazmıyor. Ben arayana kadar veya yazana kadar ne mesaj atıyor ne arıyor. Arada ufak tefek şeyler gönderiyor. Bu yüzden altın oranı bir türlü tutturamıyorum. Kızın benden hoşlandığını da düşünüyorum. Dışarı çıktığımızda eğleniyoruz. Geçen gün 3. buluşmamızda sinemaya gittik. Fazla ilgili davranmadığı için şüpheye düştüm yumulamadım. Bugün ise arada kaldığım için mesaj bile atmadım. Hayvanlarla ilgili bir şeyler yazmış kısa bir cevapla geçiştirdim sadece. Acaba ilgisini farklı şeyler yazarak mı göstermeye calisiyor anlamadım ki kafam çok karıştı..

  Bu arada hatun piyasacılardan değil sürekli elini cebine götürüyor hatta ilk buluşmada benden önce gitmiş aradı sordu ne içersin diye o ödedi falan ilginç bir tip. Kendini benden aşağıda mı görüyor çünkü kendime göre oldukça yakışıklı olduğumu düşünüyorum ve bakımlı bir erkeğim. Tek sıkıntım cinsel anlamda yakınlık kuracakken hep arada kalıyorum. Yoksa muhabbet o kadar renkli geçiyor ki her buluşmamızda kahkahalarla gülüyoruz. Bir de nedense kızlarla salak gibi arkadaş olma eğilimindeyim. Sanırım cinsel anlamda ileri adım atmakta kararsız kaldığımdan dolayı.. Yaş 27 bu arada=)

  1. 27 yasinda bir erkege gore cok fazla analiz yapmissin. 3 bulusma esigi gecmis bulusup opmeye bak. Mesaj atti atmadi kizlarin dert ettigi seyler. Sende hedef bulusup opmek olmali. Mesaj lojistik sadece

  2. Yok dostum, ilgisini farklı şekilde göstermeye falan çalışmıyor. Bu anlattığın kız taşşşaklı bir prototiptir:
   – Entel
   – Kitap falan okuyor (sorun kitap okuduğunu senin biliyor olman)
   – Tek başına kafelere gidiyor
   – Hayvanlarla ilgileniyor falan
   Bu salaklar bir 5-6 sene öncesinde toplumdan farklı olma adına yola çıkıp hepsi aynı tip insana dönüşen gerizekalılar güruhundan. Piyasa değil diyorsun da asıl piyasa bunlar, üniversiteye gittin mi veya gidiyor musun bilmiyorum, elini sallasan bunlara çarpar. Hesabını bi kontrol et kesin bi yerden bir Audrey hepburn, Ingrid Bergman, Simone de Beauvoir ya da Frida kahlo’nun bir fotoğrafı ya da sözü falan çıkar. Çok fena meriç toplanır bunların etrafında, kaliteli entel meriçler. Bu kızlar verir vermesine de sana vermez. Şansı da kaçırmışsın zaten. Ulan nasıl yazdıysan hologram gibi gözümde canlandı bu prototip..

 11. Mahmut hocam ellerine sağlık çok faydalı bir yazı olmuş bu yazıyı yumuşak bulanlar kırmızı hapı arkadan almıştır net.Felsefeyi guzel betimlemelerle herkese ithaf eden verimli bir yazı içselleştirin.

 12. Mahmut üstad tekrar ben. Ağır sıçmışım kız o günden sonra buluşmamak için elinden gelen her şeyi yaptı. Entel falan önemli değil benim de birikimim var her konuda konuşabilen birisiyim ancak senin dediğin gibi analizleri bırakıp direk yumulmak lazımmış bunu anladım. Buluşamadıkça kızın önemi arttı bende nedense diğer kızları görmez oldum şu 4 gün aklımdan çıkmıyor kız. geçen gün randevulaştık ekti ancak özür üzerine özür diledi ondan sonra bugün randevulaştık ekti yine haber verirsin dedim haberde vermedi. bu sefer bende zamanımı piç ettin bu saygısızca ve kabul edilemez dedim. bir daha görüşmeyelim yazdım. Şimdi bunu yazdım ya kafam feci rahatladı. Artık önüm daha da açık. Ancak bu ilişkide hata benim öpmememden kaynaklandı bunu biliyorum. Hata yapmadan öğrenemeyiz değil mi üstad. yıllardır kımseyle cıkmıyordum unutmusum korkak biri olmusum yemınle dokunmaya korkuyo ınsan ya acaba tersler mi diye yardırcakmışız aslında
  Saygılar

 13. (*) Güzellik ile meziyet maalesef çoğunlukla ters orantılıdır. Zira gençliğe ve güzelliğe tapan günümüz toplumunda genç ve güzel bir kadın, ilgi görmek için bir meziyet kazanma, erdemli olma baskısı hissetmez.

  abi, çok güzel ve az meziyetli hatun mu yoksa orta güzel ve çok meziyetli hatun ikilemini yaşadım. haplı olduğum için orta güzel meziyetli hatunu seçtim, tabi o zamanlar bu yazıyı okumamıştım. hatun benim için elinden gelen fedakarlığı yapıyor, ilişkiye emek veriyor. beni lider kabul ediyor, iyi hissettiriyor. yüksek meziyetli hatun candır. mutluyum.

  1. Bu devirde uzun süreli ilişki istiyorsanız güzellik – meziyet dengesini bulmanız yani ikisinden de dengede fedakarlık yapmanız lazım. Eğer hatun ilişkiye güzellikten fazlasını getiriyorsa ve kendine bakıyorsa güzellikten fedakarlık etmek akıllıca. Uzun süreli ilişkide HB6.5 meziyetli bir hatunu HB8.5 bir bimboya tercih edin.

   Bahsettiğin durumda bile salıp performans yükünü ihmal etme. Kız beni nasıl olsa ben olduğum için seviyor kafasına girdikten sonra 3 – 4 aya en meziyetli kızı bile canavara çevirebilirsin.

   1. Hahaha zaten hangi kız hangi erkeği o olduğu için severki abi. Yalnızca öyle zannedersin ama yanılırsın.

    Bu arada abi hb 8, hatta bizim ülkede 7 falan olupta meziyetli kız oldukça az. Bu kızlar zaten güzelliklerinden ötürü ilgi gördüklerinden başka bir meziyete ya da kendilerini geliştirmeye ihtiyaç duymadıklarını düşünüyorlar muhtemelen.

    Bu arada beyler mesela tıp okuyan her kız meziyetli olmuyor, örnek olarak verdim, yani sırf lisanstan yola çıkmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *