Duygusal Güç

Benim teorim, kadınlar buna dünyada başka hiçbirşeye duymadıkları kadar ilgi duyacaklardır. Çünkü bir erkeğin duygusal olarak güçlü olması, en büyük güç göstergesidir. Özellikle günümüz dünyasında, kadınlar için bir erkekte bulunması en zor özellik de muhtemelen budur.

Para bir şekilde kazanılabilir ve kaybedilebilir, aynı şekilde tip ya da yakışıklılık hem genetik mirasa bağlıdır hem de yanıltıcı olabilir. Ancak bir erkeğin duygusal olarak güçlü olması, gerçekten kendini geliştirdiğini ve kendi iç dünyasını fethedebildiğini gösterir. Herkes zengin ya da yakışıklı olabilir ama herkes kendi iç dünyasıyla gerçekten barışık olamaz. Gerçek alfa’lık burada başlar.

Bu blogda belki yüzlerce kez kadınların erkeklerde güç aradıklarından, güçlü erkeklerden hoşlandıklarından bahsettik. Bak kardeşim gerçek güç bu. Bunu başarabildikten sonra hayatında başaramayacağın hiçbir şey olmayacak.

Örnek vermek gerekirse; hayatında finansal, sosyal ya da başka herhangi bir problem yaşadığında gerçekten sakin kalmayı, güçlü durabilmeyi ve kendinden emin olmayı başarabilirsen, eninde sonunda o problemi aşıp hayatına normal bir şekilde dönmeyi başarabilirsin.

Ancak problem karşısında sakinliğini kaybedip, paniklemeye başlarsan muhtemelen o problemi daha da büyütüp eline yüzüne bulaştırman işten bile değil. Kafanı negatif duygularla doldurduğunda, sana yardım edebilecek tek şey şansın. Bir sürü başarılı, zengin insan hayatındaki sorunları çözemediği ve bir süre sonra baş etmeyi başaramadığı için kafasına sıkıp ölmeyi tercih ediyor farkında mısın? İşte bu yüzden bi erkek başarılı olmak için önce duygusal olarak güçlü olmalıdır. Yoksa hayatında başına gelecek sorunlar, seni intihara bile sürükleyebilir.

Peki gelelim konunun kadınlar ile ilgili tarafına. Ne demiştik, kadınlar erkekleri ölçmek için shit test dediğimiz mekanizmaları kullanır. Çoğu erkek bu testleri, düşünüp yorumlayarak aşmaya çalışır. Ancak bu testleri aşmanın yegane yolu, duygularınızı kontrol edebilmekten ve karşınızdaki kadın ne kadar sert saldırırsa saldırsın kendinizi kontrol edebilmekten geçer. Gerçekten erkek olabilmek ile erkek olmayı taklit etmek arasındaki en büyük fark burada yatar.

Emin olun bu testleri, gayet doğal ve akıcı bir şekilde geçebildiğinizde, o kadını yatağa atamamanız için hiçbir sebep yok. Duygularını kontrol edebilme yeteneği, kadınlar için gerçek bir afrodizyaktır. Ve sen kardeşim, hayatında kadınlarla veya herhangi bir konuda başarılı olmak için, bunu öğrenmek zorundasın. Erkeklerin kadınlar kadar ağlayıp zırlamaya, “ay bana sıkıntı bastı bununla mı uğraşıcam ben” demeye lüksü yok.

Karşınızdaki kadın, duygularınızı test etmeye, sinirinizi bozmaya çalışacaktır. Ama siz suratınızda güvenli bir gülümseme ile kadının uyguladığı bu testleri umursamadan, hatta alaya alarak cevap verebilir ve sakinliğinizi koruyabilirseniz, bir kadının size karşı ne kadar çabuk değişebileceğine de şahit olabilirsiniz. Kadınların yaptıkları bu testleri umursamadan geçiştirebilmek, hatta üzerine kadınla dalga geçebilmek bir buluşmada yapabileceğiniz en pozitif şey olabilir.

Tabi bu demek değil ki, kendinizi geliştirmenizin, vücut çalışmanızın, iyi görünmenizin hiçbir önemi yok. Bir erkek her zaman olabileceği en iyi halinde olmalıdır. Ancak duygusal olarak yeterince güçlü olmayan bir erkeğin, ne kadar yakışıklı, iyi fizikli ya da zengin olursa olsun çoğu kadınla şansı yaver gitmeyecektir.

Peki kendinizi duygusal olarak güçlendirmek için neler yapabilirsiniz?

 • Meditasyon: Hayır, şaka yapmıyorum. Meditasyon insanın zihnini dinlendiren, kendi duygu ve düşünceleriyle barışmasını sağlayan, beyni geliştiren gayet güzel bir aktivitedir. Çok değil günde 10 dakika düzenli meditasyon yaparak hayatınızda inanamayacağınız kadar ciddi gelişim kaydedebilirsiniz. Yakın bir tarihte meditasyonu ve nasıl yapılacağını anlatan bir yazı eklemeye çalışacağım.
 • Kendinle barışmak: Geç kardeşim aynanın karşısına, kendine bak. Burnun mu büyük? Kafan mı kel? Boyun mu kısa? Vücudunda orantısız bir yer mi var? Vücudunda spor v.s. ile değiştiremeyeceğin tüm kötü veya garip özellikleri keşfet. Önce kendinle dalga geç. Hatta o kadar geç ki orjinal espriler üretmeye başla. Emin ol, sen kendine barışık olduğun sürece, başka birisi ne derse desin umrunda olmayacaktır.
 • Klinik sorunlar: Depresyon, kaygı gibi sorunların varsa, bir psikiyatrist ya da psikoloğa görün. Bunda gocunacak, çekinecek bir durum yok. Bu tür rahatsızlıkların çoğu dönemsel hormonel dalgalanmalardan kaynaklanır ve terapi veya kısa süreli ilaç kullanımı ile kontrol altına alınabilir. Yalnız bu konuda özellikle Türkiye’de doktorlar ilaç yaz kurtul kafasında olabiliyor. O yüzden tavsiyem araştırarak ve hastalarıyla ilgilendiğini bildiğin bir uzman bulman ve eğer bu uzman sana bir sorunun olduğunu ve iyleşebileceğini söylüyorsa vazgeçmeden bu sürece adım atman.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Hank Moody

Ekşisözlük: @stormshadow

15 thoughts on “Duygusal Güç”

 1. Hocam kadınları siktir edelim, duygusal gücü nasıl elde edebilirim? Çünkü bi sik yapamıyorum sosyal çevreme ve yazı yetersiz

  1. Bu zorluklara pozitif bir bakış açısıyla bakarak “her zorluk benim gelişmem duygusal-fiziksel gelişmem için vardır” şeklinde düşünmelisin ve sonra o zorluğu nasıl aşman gerek onun hakkında düşünmelisin sosyal çevrene bir sik yapmak istiyosan konuşmalısın. Diksiyonunu geliştir ve fırsat buldukca konuş insanlarla etkileşim içinde ol.

  2. Kendini psikolojik olarak zor durumlara sokup bu durumları disiplinle aşarak. Rekabet içeren sporlar da olabilir kızlara yürümek de.

  3. Hank burada yazmamış ama duygusal güç kendini duygusal olarak stresli durumlara bilerek sokup bunların içinde sakin kalmaya çalışıp kalarak elde edilir. Rekabetçi takım oyunları (basketbol gibi), zor ve dayanıklılık gerektiren bir iş, girişimcilik gibi şeyler. Seni duygusal olarak yıkmaya meyilli ama duygusal olarak dik durduğunda kazanç sağladığın şeyler.

 2. En büyük duygusal gücü söyleyeyim mi. Bir Türk atasözünde geçer.
  “Aman dileyene kılıç kalkmaz.”
  Sen hem mücadeleyi kazanmışsın ve bir saniye önce seni öldürmek isteyeni öldürecek bedenin ve vahşi ruhun var; ama affediyorsun.
  Kahramanlık, tatmin, disiplin, öz saygı, merhamet ve yüksek ahlak işte budur. Ecdadımız böyle Duygusal güçlü imişler. Savaş görmüş, feleğin çemberinden geçmiş, kendini aşmış, güçlü… böyle erkek adamlara kadınlar ne yapabilirdi? Hangi test ile onları ölçüp etek paspası yapmaya kalkışabilirlerdi?
  Şimdiki erkeklere, feminist kızlar… Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş, atasözü ile yazıyı tamamlayalım.

 3. Maşallah diyim de kendimi nazar etmiyim şimdiden, bu site bende inanılmaz bir farkındalık oluşturdu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tabi durmak yok, kırmızı hapa devam 😉

 4. Kişisel tavsiyem Tiyatro eğitimi veren kurumlar yada tiyatro külüplerine kayıt olun.Tabiki tiyatro eğitimi sonrası mezuniyet oyunu çıkartan bir kursu seçin. Çok stresli adrenalini yüksek bir iş sahneye çıkmak ve bu stres ile başa çıkmak aşırı zevkli . (Ben 8 ay eğitim 7 ay prova yaptım , bu halim ile bile seyirciyi gördüğüm anda tek kelime ile götüm titredi) Ses nefes teknikleri alacaksınız diksiyon fonetik eğitimleri alacaksınız alexander teknikleri alacaksınız bunlar kişisel gelişiminiz için önemlidir. Ve bu portal ile aşırı benzer yanları var , sentezleme yapmanız sizi bir merdiven daha çıkartacaktır. Cem yılmazın bütün söyleşilerini (üniversite, tv , röportaj) ve bütün gösterilerini dinleyin.

  Portalda yeniyim , yaptığınız iş çok yararlı umarım çizginin dışına çıkmaz . Bu portal hayatta kalmayı öğretiyor. Hayatta kalmanın yolunu bulun kadınlar kolay.

 5. Mahmut abi öfke kontrolu için bir yazı gelir mi? Bazen hakim olamıyorum kendime özellikle spora başladıktan sonra daha fazla arttı bu çok sakinken biri bana en ufak el şakası gibi bir şey yapsa dahi çok sert tepki veriyorum (karşımdakine zarar verici tepkiler ) bu tepki 15-30 saniyelik sonrasında tekrar aşırı sakin moduma dönüyorum ne yaptım ben oluyorum testesteron ters mi tepti acaba

  1. ergenlikten değilse çok ciddi psikolojik sorunların olabilir. uzman psikologa gidip terapi görmeni tavsiye ederim. testosteronla alakası yok.

   1. Ergenim 16-17 yaşındayım umarım bu yüzdendir sınav dönemi gibi zamanlarımda oluyor daha çok fakat bi kaç haftadır bu konu üzerinde yoğunlaşıyorum kahveyi bıraktım ( şuan farkettim de ilk yorumu biraz abartmışım el şakası tarzı biraz saygısızca gelen gözüme veya sinir bozucu bir durumda sert tepki veriyorum fakat bence bu da büyük bir sorun bu sorunu yenebilmem için ne yapmam gerek)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *