Standart shit testler

Shit test, bir kadına yürürken veya birlikte iken sürekli karşılaşacağınız birşey. Aşağıda biz en yaygın shit testleri, bunların asıl anlamlarını ve de nasıl karşılanabileceğini anlattık.

Kızdın mı? / Kızmadın ya! – Türkçesi, “beta mısın?”. Ya görmezden gel ya da “onayla ve abart” (agree & amplify) : “He ya, ben eve gidiyorum şimdi, Titanic izleyeceğim.”

Sen hovarda biri misin? – Türkçesi, “alfa mısın?”. Ya görmezden gel, ya anlaşılmaz ol ve “belki, takıl bana ve sen karar ver” ya da onayla ve abart : “ooo daha yarısını bile görmedin”.

Boyun kısa / sandığımdan kısaymışsın – Boyunuz kısa ise her zaman, ortalama ise sıklıkla duyacaksınız bu shit testi (hatunlara yürüdüğünüzü varsayıyoruz). Bunu duymak kötü birşey değil zira bu genelde kadının içindeki size karşı olan ilgisi ile kendi kafasındaki “kısa = beta” varsayımının çatışmasının dışa taşmasıdır. Hatun hanzo değilse (maalesef Türkiye’de var böyle hatunlar) ve size karşı ilgisi yoksa ve siz durmanız gereken yeri bilmeyen biri değilseniz bu konuyu açmaz. Burada doğru tepki onayla ve abart : “10 santim topuklumla bile kahrolası bir cüceyim ben” gibi bir lafı, boyum sikimde değil rahatlığıyla söyleyin. O anda hatunun içinde “kısa bak beta bu” diyen şeytan ile “ama fena çocuk değil” diyen melek çatışıyor, bu soru sizi kızdırır ya da stres ederse şeytana “bak ben demedim mi, beta işte” dedirtirsiniz. Şişmansanız ve bu yüzünüze vurulursa sinirlenme lüksünüz var, zira bunu değiştirebilirsiniz. Boyunuzu değiştiremezsiniz, her erkek adam gibi bunu kabul etmeyi öğrenin.

İlk görüşte aşka inanır mısın? – Türkçesi, “beta mısın?”. Uyumluluk testi. Feminen dünya görüşüne taşaklarını teslim etmiş misiniz kontrolü. Bu sorunun cevabı her zaman “hayır” (cevabınız evet ise ceza olarak siteyi ilk yazıdan bu yazıya kadar bir daha okuyun). Dobra bir herifseniz cevaben “inanmıyordum ama gögüslerini gördüğümden beridir bu konudaki inancımı gözden geçiriyorum” diyebilirsiniz.

Kendinin salatası varken senin tabağından yemek alması – Evet, kadınlar bunu neden yapar diye merak ettiyseniz, cevabını buldunuz. Bu da shit test. Hatun bunu yemeğini yemek için değil, neye izin verip, neye izin vermeyeceğinizi test etmek için yapar. Burada yanlış reaksiyon hiçbir tepki vermemek ya da buna kızmaktır. Sizin tabağınızdan birşey alıyorsa en iyi cevap sizin de ondan birşey almanız (eğer izin istememiş ise siz de istemeyin, eğer izin istemiş ise tamam ben de şunu tadayım diyerek).

Arkadaş kalalım / arkadaş olarak görüyorum – Bu aslında pozitif bir shit test değil zira burada kadın sizin beta olup olmadığınızı test etmiyor, kesin olarak beta olduğunuza inanmış. Yine de buna cevap hayır. Hatta şöyle hayır.

Şimdiye kadar kaç kadınla yattın? – Eğer soruyu soran kadını henüz sikmiyorsanız bu soru beta mısın yoksa alfa mı sorusudur. Cevap abartmaktır ama sayıyı şöyle verin : “Bilmem, 30dan sonra saymayı bıraktım …” ya da “bugün mü? saymam lazım … 1 … 2 …”.

Bu sayı bir düzineden az ise bunu itiraf etmeyin dememize gerek var mı? “Bilmem, saymadım” deyin geçin. İlk kız arkadaşım bana bunu “sormaya bile gerek yok sana ama hiç seks yaptın mı daha önce?” diye sormuştu ve ben de bakir olmama rağmen “sorma o zaman” diyebilmiştim 😀 Hey gidi gençlik.

Eğer soruyu soran hatunu halihazırda sikiyorsanız Tomassi’nin 2 Numaralı Demirden Kanunu.

Kız arkadaşın var mı? – Beta mısın, birileri ile yatabiliyor musun? Bunu geçebilmenin yolu sır verir gibi eğilip “şişşt, kimseye söylememi tembihledi”, “Facebook’da daha resmiyete dökmedik” ya da “seviştikten sonra sarılmıyoruz, o zaman o sayılmaz” gibi birşeydir. Pat diye cevabınız hayır olmasın.

Bahse girerim kız arkadaşın var senin – Süper soru, “seninle yatmak istiyorum ama seninle tek yatmak isteyen kadın be değilim umarım” demek. Bu sorunun yukarıdakinden farkı daha ileri bir aşamada olmanız ama cevap şekliniz aynı olsun.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

23 thoughts on “Standart shit testler”

 1. Peki karşılık olarak shit test’le yanıtlamak testten sıyırır mı? (Kızı küçümsemek, yer yer cehaletini yüzüne vurmak, varoşluğunu yüzüne vurmak vs)

  1. Shit test feminen birşey, shit test ile karşılık veren feminen algılanır. O zaman da genellikle “kız kıza” ağız dalaşı başlar 😀

   Shit test bir kadinin gicikligina veya kotu niyetinden yaptigi birsey degil. Cogunlukla bilincli birsey bile degil. Bunu o kadinin varliginda doga ananin “sen genleri gelecek nesle aktarilmaya deger bir erkek misin” sinavi olarak algilamak lazim. Kadina direk cikismanin bir anlami yok.

   1. Bende sıklıkla işe yaramıştı, o yüzden soruyorum:) Kafa veya entelektüel açıdan ondan baya bi üstün olduğumu anladıklarında gayet iyi feedbackler almıştım.

     1. Betalığı hala üzerimden atamamış biri olarak, sonuç tabii ki de seks değildi. Ama bahsedilen “alfalık” olarak üstünlük değil, tamamen kafa, akıl ve entelektüel açıdandı.

 2. blogdaki yazıları beğendim, ancak renk seçimleri göz yorucu ve okumayı güçleştiriyor. bu konuyu düzeltirseniz çok iyi olur.

  1. Tema konusunda tembel davrandık, yakında değiştirmeyi planlıyoruz. Okumanın biraz zor olduğunun farkındayız.

   1. O gün normal bir flört günüydü daha sonrasında ortak arkadaşımız olan kız ve ben konuşuyordum.Ortak arkadaşımız ve benim gözüm bir afişe ilişti ve iki uç şaka yaptık ,flört ettiğim kız anlamayınca onun ailesinden ötürü anlamayacağını söyledim.Şaka gibi davranarak soğukluk koydu.Fazla iplediğim yok ama bir tartışma anında kızın aniden çekip gitmesi ilk değil. merak ediyorum bu gidişleri shit test mi

     1. Kızın ilgisi tavan yaptı sonrasında söndü arada onu bana bakarken ya da ona bakarken o beni yakaladığı oldu.Herhalde testi geçemediğimi sanmıyorum ama genede artık düşen bir tabak.
      Kızın ilgisinin aniden tavan yapıp düşmesi Red pilli bilmezken de olmuştu o yüzden merak ediyorum bazen tamamen sönüyor ya da durup aniden gene artıyor

 3. Bir süredir şöyle bir şey fark ediyorum, çekici olduğumu düşündüğüm, daha maskülen, sesimin tok çıktığı zamanlarda rastladım özellikle.

  Şöyleki, mesela bir kaç ay önce ben ve yeni tanıştığım kızlı erkekli bir grup vardı, bir süre sonra 3-4 kız ve ben konuşmaya, havadan sudan muhabbete başladık ve o gün gerçekten sert, erkeksi, çekici hissediyordum diğer günlere nazaran.

  Aynı şekilde bugünlerde de biri tanıdık iki kızla otururken kafede bu durum oldu.

  Bu durum ise şu, sevgiliden bahsetmek.

  Ortada hiçbir sevgili muhabbeti açılmadan, kızın kendisinin sevgilisi olduğunu söylemesi veya arkadaşının diğer kızın sevgilisi olduğundan sanki havadan sudan sohbet edercesine -ama hafif roleplaying yaparak- bahsetmesi.

  Bu bir test gibi bir şey, tepkimi ölçmek için yaptıklarını biliyorum ama tam olarak ne olduğunu anlamıyorum, shit test değilde başka bir şey olabilir mi?

  Yoksa gerçekten shit test ve sevgilisi olmasına rağmen yürüyeceğimi mi ölçüyor kendisi sevgilisi olduğunu söylerken veya arkadaşının sevgilisi olduğunu mesela “Seninki aramadı mı?” şeklinde söylerken kızın niyeti nedir?

  Böyle bir şeyle karşılaşan olmuştur, siz ne yapardınız bu durumda?

 4. Buradaki shit testleri biraz Amerikan vari geldi bana ( çeviriden olabilir )
  Bu shit testlerinin Türk versiyonunuda yayınlasanız hiç fena olmaz gibi 🙂 yani daha çok bizim kültüre yakın mı desem ne desem doğru kelimeyi bulamadım ama mesela sorular tam Amerikanvari olmasa da cevaplar kesinlikle öyle ( ana mantığı anladım orası ayrı ama )
  Biraz daha Türkiye’de bu olayların cereyan edişi farklı olabilir gibi geldi bana ?

 5. Kısa bir soru sormak isterim, TRP ile tanışmamdan sonra sosyal çevremdeki kızlar(arkadaş ortamı ve arkadaşlarımın sevgilileri gibi) sık sık “neden sevgilin yok?” veya “sevgili ne zaman bulacaksın?” tarzında sorular sorar oldu. Bu durum bazen kafamı kurcalıyor, yani shit test gibi geliyor ancak emin olamıyorum. Dalgaya vurarak cevaplıyorum ve konu değişiyor zaten. Fikriniz nedir?

   1. Abi çevirdin bana sordun 🙂 Yani hem fiziksel hem de mental olarak farklıyım bunu hissediyorum. Gerek vücut dili olsun gerekse ses tonu ve konuşma tarzı. Ama bunlar dışarıdan çok bariz şekilde algılanıyor mu ki?

    Başlarda “fake it until you make it” kuralına bağlıydım ve kendimi farkettikçe düzeltiyordum. Ama son zamanlarda düzeltmediğimi farkettim ve anladım ki doğal davranışlarım değişime uğruyor. Aslında bu gerçekten çok güzel bir şey. Bu ve bunun gibi gelişmeleri gördükçe de sana ve diğer faydalı yazı/yorum paylaşanlara yeniden teşekkür ediyorum.

 6. 2 ihtimal:

  1- ilişkiler üzerine çok konuşuyorsan “madem bu kadar çok biliyorsun neden senin hayatında kimse yok?” demek istiyorlar.

  2- yakışıklı ve bakımlı biri olmana rağmen yalnızsan gay olduğunu düşünüyorlar.

  1. 1. ihtimalin olasılığı düşük çünkü ilişkiler üzerine konuşursam sadece erkek erkeğe iken oluyoruz. Ki onda da çıkıp ben buradaki okuduklarımı “bakın ben neler biliyorum” diye anlatmıyorum. Sadece sıkıntı yaşayan arkadaşım varsa ona tavsiye niteliğinde ve eğer tavsiyeme sıcak bakmıyorsa kısa kesip kendi haline bırakıyorum.

   2. ihtimal için bir şey diyemem, umarım değildir 🙂

 7. hocam selamlar, bugün bir kızdan “Benim istedigim aşkla karışık seks, sen aşık olacak birine benzemiyosun” tarzı bir cümle aldım ve bunu shit test saydım, çünkü genel olarak buluşmadan önce cinsel gerilim yaratmak dışında seks konuşmayı sevmem ancak kızımız konuyu sürekli sekse çekmeye çalışıyor ve aynı zamanda da seks isteğini seks istemiyorum diyerek gizlemeye çalışma eğiliminde..
  bu cümleden benim anladığım şey; “benimle seks yaptıktan sonra beni kapının dışına koyacak mısın?” oldu ve geçiştirdim. ancak bu tarz shit testlerde nasıl cevaplar vermek gerekir veya bu bir shit test midir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *