Rahip Modu (Monk Mode) – Hatunlarla İletişim

Önceki yazıları okumadıysanız, sürece nasıl başayacağınızı bu yazından, süreç boyunca neler yapmanız gerektiğini ise bu yazıdan okuyabilirsiniz.

Şimdi gelelim bu sürecin iletişim gelişimi noktasına. Bu ana kadar yazdığımız şeyler genel olarak kişisel gelişime odaklı ve özgüvenini yükseltmeni sağlayacak önerilerdi. Ancak sadece bunlar yeterli olmayacaktır.

Kadınlar, onların yanında rahat olamazsanız, kafanızda fazla büyütürseniz, güzelliğinden fazla etkilenirseniz bunun resmen kokusunu alırlar. Sadece kokusunu alsalar iyi de, çok büyük ihtimalle bu senin o kadını elde edememene sebep olur. Bu yazıda bu korkuyu nasıl aşabileceğine dair öneriler ve örnekler vermeye çalışacağım. Emin ol bu kısmı, rahip modunun genelinden daha acılı olacak. Vazgeçmek yok.

Öncelikle şunları kafana kazıyarak konuya başla:

 • Kadınlar ile konuşmazsan, onları elde edemezsin. Ne kadar çok hatunla şansını denersen, o kadar çok hatun elde etme şansın olur.
 • Reddedilmek, terslenmek bu sürecin bir parçası. Her konuştuğun hatunla aranda birşey olması imkansız. Hatta bu oran bana göre, %3 – %5 bandında. Bu yüzden tinder gibi uygulamalar şansını arttırmanı sağlıyor.
 • Hatunlar erkeklerden farklı canlılar değiller. Psikolojik sorunları olmayan bir kadının normal bir konuşmaya vereceği tepki, normal bir erkekten farklı olmayacak. Bu nedenle hatunlarla konuşmak, iletişim kurmak için korkmanı gerektirecek hiçbir neden yok!
 • Bir üstteki madde, hatunun güzel ya da çirkin olmasından tamamiyle bağımsız. Hatta bizim oğlan çocukları çekindikleri için, çok güzel kızlara çok daha az erkeğin yazıyor olma ihtimali yüksek.

İyi güzel de biz ne yapacağız mı diyorsun. En basitinden başla, seninle konuşmak zorunda olan kadınlarla iletişim kur.

Mesela bir giyim mağazasına, nisbeten boş olduğu bir saatte git. Birşey almayacak olsan bile kadın mağaza görevlisine sorular sor, hatta bazen ürünler ile ilgili değil kişisel sorular da sor. Bunları yaparken göz temasını sürekli olarak korumaya ve kadınların gözlerinin içine bakarak konuşabilmeye alış. Vucüt diline dikkat et, her zaman omuzların dik, vücudun düz olsun. Hatuna eğilim göstermeden, duruşunu koruyarak muhabbeti devam ettirebilmen lazım.

Kendine bunu görev edin, haftada 2 gün, günde 4 mağaza gezip 4 kadın ile konuşacaksın. Arada keyfin kaçacak, moralin bozulacak, dedik ya vazgeçmek yok. Gelişimden taviz verilmez.

Bir diğer önerim ise, toplu taşımada denk geldiğin teyzelere yardım et, halini hatrını, günün nasıl geçtiğini sor. Kadın kadındır, önce genel olarak kadınlarla konuşmaya alışman lazım.

Peki bunları yaptın ve 1-2 ay içerisinde çekinmeden kadınlarla konuşabildiğini farketmeye başladın. Hemen bir sonraki aşamaya geç, rahat alışma. Bu seferki biraz daha zor olacak. Artık yolda gördüğümüz hatunlara yaklaşmaya başlayacağız.

Aslında bu konu başlı başına bir yazı olarak ayrıca ele alınacak ancak şimdilik işin temel prensiplerini anlatacağım.

 • Öncelikle eğitim aşamasında bu iş için zaman ayır, üstün başın düzgüncene olsun, fazla abartma. Kendine günlük bir hedef belirle, mesela bu gün 5 hatuna yaklaşacağım de ve bunu yapmadan eve dönme.
 • Senin görevin, yolda göz göze geldiğin ya da hoşuna giden 5 hatun ile gidip muhabbet kurmayı denemen. Tahminim bir telefon numarası bile alamadan eve döneceğin çok gün olacak, ancak bu garip bir durum değil. Bu yaklaşımdan bir sonuç elde edemesen bile bu yaptığın tinder v.b. yerlerden buluşacağın hatunlarda seni çok rahatlatacak.
 • Yüzünde normal bir gülümsele ile, gözüke kestirdiğin bir hatuna yaklaş, ya kendinden emin ve güçlü bir “merhaba” ile ya da “pardon, bakar mısın?” gibi bir cümleyle giriş yap. Hatuna yaklaşmadan önce kafanda bir oyun planı olsun.
 • Girişten sonra kadının durmasını bekle, yürüme. Durmazsa konuşmaya devam edebilirsin ama durması için ilk zaman tanı. İlk andan itibaren konuşmayı senin yönlendiriyor olman için bu önemli.
 • Bunu denemeye başladığın ilk zamanlarda, hemen sonuca gitmeye çalışmana gerek yok, ancak tavsiyem “gözlerin çok hoşuma gitti, gelip bir selam vermek istedim” gibi ufak bir iltifat ile konuşmayı açabilirsin. Tinder konuşmalarında iltifat ile açılış yapmanı tavsiye etmem ancak burada yeterli medeni cesareti gösterebildiğin için, hatuna amacını en baştan belli etmek için bu iyi olabilir.
 • Hatta bu iltifatı ufak bir hikayeyle süsleyebilirsin bile. Örneğin: “Selam, kahve içmeye gidiyordum hatta geç bile kaldım ama yolun karşısından seni görünce trafiğin içine dalıp, bana saldırmaya çalışan bir köpekten kurtulup gelip sana selam vermek istedim.” gibi. İlk başlarda böyle etkileyici girişler yapmak kolay olmayacaktır ancak kendini rahat hissedene kadar durmak yok, yola devam.
 • Buradan sonrasında sorular ile ilerleyebilirsin, nereye gittiğini, ne iş yaptığını ya da gününün nasıl geçtiğini sorabilirsin. Aldığın cevaplara göre muhabbeti olabildiğince uzatmaya çalış, tıkanıyorsa veya hatun ciddi anlamda ilgisiz gözüküyorsa vakit kaybetme, iyi günler dile ve bir sonraki hatuna geç.
 • Eğer karşıdan aldığın tepkiler olumlu gibi ise, en azından telefon numarasını al. Bunu da “telefonunu versene, bir ara buluşup bir kahve / bira içelim” gibi hem bir ufak çaplı bir buluşma teklifi ile, hem de sorudan çok bir emir cümlesi ile yap. Oradan direk olarak kahve ya da bira içmeye gitmeyi teklif etmek biraz fazla ısrarcı olabilir, ancak karşınızdaki hatunun size duyduğu ilgiyi ölçebiliyorsanız ve evet cevabı almanızın yüksek olduğunu düşünüyorsanız denemekten zarar gelmez.
 • He bir de hatunun yanında başka bir hatun olması seni durdurmasın. 2 hatunun yanına gidip de biriyle muhabbet kurmaya çalışmak göt ister ve o götün sende olması, sürece 1-0 önde başlamanı bile sağlayabilir.

Benzer bir yaklaşma olayını barlarda da dene. Barlar genelde çoğu sosyal ortamdan çok daha kolay sonuç almanı sağlayacaktır.

Dediğim gibi konu bundan çok daha uzun ve cold approach dediğimiz herhangi bir ortamda bir hatuna yaklaşıp muhabbet kurma işi apayrı bir yazıyı hakediyor ancak burada yazanlar ile başlasan bile ciddi bir yol katedebilirsin. Konuşma içeriğini, kendine göre değiştir.

Bu süreci, kadınlarla konuşurken hiçbir heyecan, kaygı v.s. hissetmeyene kadar disiplinli bir şekilde sürdür. Benim tavsiyem bunu yapmayı rahip modundan çıksan bile bırakmaman yönünde. Ara ara gidip bunu yap, konuşma konseptini geliştirmeye çalış.

Yazının başında belirttiğim gibi, bu süreç gerçekten rahip modu içerisinde belirttiğim en zor aşama ancak kadınlarla rahat konuşabildiğine inanana kadar bunu düzenli bir şekilde tekrarla. He ben zaten kadınlarla konuşabiliyorum diyorsan direk olarak yolda veya barlarda kadınlara konuşmayı deneyerek başlayabilirsin. Her erkeğin bu sürece ihtiyacı var, ben yapabiliyorum diye kendini kandırma, dene ve sonucu gör.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Hank Moody

Ekşisözlük: @stormshadow

12 thoughts on “Rahip Modu (Monk Mode) – Hatunlarla İletişim”

 1. Hank senin nightgame’ine saygim sonsuz ve daygame konusuna da iyi giris yapmissin. Ama en kolay ayakta (acilis) kalmis olay. En zoru ise ikinci asama (kopru). Acilis sonrasi klasik ve tahmin edilir sorular sorarsaniz 90% havanizi alirsiniz. Hemen kopru kurman lazim. Soru yok. “Gordugum kadariyla … gozlemim su … varsayimim su”. Iste burda hatunla ilgili bir gozlem lazim. Gidip merhaba demeden hatunla ilgili gorsel bir ipucu yakalamak lazim. Mesela ingilizce bilen elemanlara yolda yabanci bir kadina day game cok daha kolay. Ingilizce “farkettim ki sen Turk degilsin bence Almansin”. Turk kizlarda ortama gore yaratici olmak lazim. Mesela elinde kitap olan bir hatuna “farkettim ki elinde kitap var sanirim ogrencisin” ya da “giyimine bakilirsa gymden geliyorsun” gibi.

  Neyse bunu blog yazisi yapmak lazim …

  1. Temeli verip bırakmak istedim, tüm day game konusuna girersem fazlaca uzun olacaktı. Hem ben kimim ki sen varken daygame konusunda yazı yazayım 🙂

 2. Hocam sormak istediğim bir konu var ben 24 yaşını daha geçen ay bitirdim ve hukuk fakültesinde son sınıf öğrencisiyim dersler dolayısıyla sosyal aktivitelere katılmam çok zor hatta 7 yıldır düzenli yaptığım judoyu bu dönem için bırakmak zorunda kaldım. Önceki yazılarınızdan birinde sosyal medya üzerinden kızlarla konuşmanın tipik bir beta davranışı olduğundan bahsediyordu internetten insanlarla yazışmaya yönelik bir uygulama buldum ve boş zamanlarımda kızlarla mesajlaşma kabiliyetimi geliştirmeye çalışıyorum çok küçük yaşta askeri okula kaydoldum ve bırakın mesajlaşmayı telefonla konuşmak bile benim için külfet gibi geliyor. Herhangi bir barda veya kafede bir kadınla iletişime girmem şu an için pek mümkün görünmüyor. Böyle bir durumda izlemem gereken yol ne olmalı tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.

 3. Abi turkiyede bunu yapmak amerikada yapmaya gore yuzde 50 daha zor. Ben simdi sokaktan gecen kadinla konussam ya deli sanar yada sapik.

 4. İlk 3 ayda yürüme işlerine çok kafa bozmamamız gerektiğinden bahsetmiştin. Buradaki yürüme/açılış yani oyunu oynamak önceki yazıdaki 3İ’de veya en azından ilk 2İ aşamasında erken gibi hissettirdi bana.

  Ayrıca bizimle konuşmak zorunda olan kadınlar ve teyzelerden sonra aniden yürümeler yine büyük atlayış olarak hissettirdi. Elbet şuanda korkuyorum ama bunu düşünme amacım o değil nasılsa o aşamaya geleceğiz.

  Bence teyzelerden sonra oyunlu yürüme yapmak yerine, konuşma zorunluluğu olmayan ve hedef kitleden potansiyel adaylara gündelik sorular sormak ara basamak olarak daha yararlı olur. Bunu yaparken yine oyun mantığı ile planlı hareket edilir ama baskı olmadığı için mekanizma oturmuş olur. Gidip saat soralım demiyorum ama şöyle birşey yapılabilir;

  -Pardon bakar mısın?
  +?
  -Buralarda yeniyim de X kafeyi arıyorum bana tarif eder misin? (uzunca soru, ağzın oynadığı süreyi attırır rahatlatır bence)

  Veya migrosta yemek malzemeleri veya deterjan kısmında yaşıt bir öğrenci kız görünce;

  -Pardon?
  +?
  – Paketlere bayağı detaylı baktığını gördüm bu işten anlayan birine benziyorsun.
  -(herhangi bişi veya boş bakışlar)
  +Ev arkadaşlarımla girdiğim bir iddiayı kaybettim ve şimdi onlara yemek yapmak zorundayım, hangi margarin sence daha iyi,sağlıklı vs.

  Adın gibi bilsen de hangisinin daha iyi olduğunu, bunu yapmaktan zarar gelmez bence. Kimse’nin de deterjandan, yemekten anlamayan erkek bakışı atacağını sanmıyorum, sitcomlar sağolsun sempatik bile karşılanıyor.

  Ne diyorsunuz sizce mantıklı bir hamle mi yoksa tembellik ve erteleme yöntemi mi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *