Ağaç yaş iken eğilir.

Bir okurumuz mail ile gönderdi, sizinle paylaşmak istedim. Türkiye’ye feminizm en çok film, dizi ve televizyon programları üzerinden akıyor. Aşağıdaki de çocuk programlarına bir örnek.

Selamlar,

Kırmızı hap ile 40 yaşında tanışan evli ve bir çocuk babası bir erkeğim. Sitede yer alan yazıları ilgi ile takip ediyorum. Hayat 40’ında başlar lafı red pill sayesinde benim açımdan gerçek oldu diyebilirim. Sizlerle paylaşmak istediğim nokta ise özellikle evli ve çocuklu erkeklerin çocuk yetiştirme aşamasında özellikle dikkat etmelerini istediğim bir nokta.

Çocuklarımız internet üzerinden çizgi film izlemeye bayılıyorlar ancak bu çizgi filmlerin önemli bir kısmı çocuklara daha o yaşta mavi hap ve feminizm propagandası yaparak bilinç altına bunları işlemekte. Aşağıda buna ilişkin bir çizgi filmin linki bulunmakta. Eğer 10 dakikanızı ayırıp izlerseniz durumun vahametini anlarsınız.

Filmde evin babasını aslan karakteri canlandırmasına karşın erkekleri ve babaları ev işleri ve iş hayatını beceremeyen beceriksiz bireyler olarak göstermekte. Ayrıca çocuklara bu yaşta baba figürünü pasif bir birey olarak gösterirken anneyi ise tam feminiklerin istediği gibi yücelten konumda göstermektedir. Buna dikkat etmemiz çocuklarımınızın zihinlerini bu safsatalar ile kirlenmesini önlememiz gerekiyor.

Saygılarımla

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

27 thoughts on “Ağaç yaş iken eğilir.”

 1. Yıllar önce meşhur Dallas dizisinin kötü adamı Ceyar’ın gerçekte ne kadar sevildiğini hatırladım. Kahvelerde çerçeveletilip duvara asılmış resimleri, hatta çocuğuna ismini koyan bile olmuştu. Bir de Perihan Abla’nın Şakir’i vardı. Altın kalpli, sempatik, çok sevilen ama içten içe herkesin dalga geçtiği beta Şakir. Masumiyet filminde Erkan Can’ın dediği gibi, “öyle bakıyoruz işte”.

 2. Evde Digitürk var. Ve çizgi film kanallarını arada sırada açıp izlediğim çoktur:) Yayın akışında, bu çizgi film, neredeyse tüm gün boyunca yayınlanmakta. Ben bu abimizin bahsettiği olayı çocukluğumda daha farklı şekillerde yaşamıştım: Malum gençlik dizileri ve filmleri furyası 90’larda başlamıştı ve çocuk aklınızla öylesine büyülü ve harika geliyordu ki. Gençlik filmlerinde klişedir: Ezik oğlan, okulun en güzel kızına aşıktır ama olaylar öyle bir gelişir ki, filmin sonunda güzel kız, ezik oğlanın değerini anlar (tabii ezik oğlan, kız için inanılmaz fedakarlıklar yaptıktan sonra) çok etkileyici bir müzikle öpüşürler, arkadaşları sevinir bunlara falan felan. Filmin sonunda herşey, ezik oğlanın istediği şekilde gelişir. Dizilerde de müthiş şekilde herşey olması gerektiği gibidir. Hiçbir karakterin çirkin göründüğünü göremezsiniz. Ya da ishal falan olduğunu (insani taraflarını). Ben maalesef, böyle film ve dizilerin gerçek hayattan ufak da olsa bir parça taşıdığında uzun bir süre saf gibi inanmıştım. Başımdan geçen ciddi bir betalık olayında romantik-komedi ve gençlik filmlerini izlemeyi bıraktım. Orta Dünya ve Yüzüklerin Efendisi bile bana daha gerçekçi geliyor. Maalesef 23-24 yaşlarıma kadar bu dizi ve filmlerin etkisinde fazla kalmıştım. Şimdi TV izlemiyorum. Film izlerken de sadece korku ve gerilim-bilimkurgu ve fantastik filmler izliyorum. En kötü tarafı da size ilgi gösterir gibi olan neredeyse her kızı kafada oneitis yapıveriyorsunuz. Eline sağlık Mahmut abi.

  1. Benimde aklıma örümcek adam geldi 😀 O zamanlar hastasıydımki eminim bir çok yaşıtımda izliyordu. Filmin en ezik karakteri olan başrol oyuncusu tobey maguire okulun en güzel kızına mary janeye aşık. Tabiki kızımızda okulun serserilerinden flashın kucağından inmiyor. Neyse işte bizim baş karakter süper güçler kazanır okulun serserisini döver ve sonunda mary jane ile aşk masallarındaki yerlerini alırlar.
   Daha küçük yaşlardan empoze edilen ”bir gün gelecek farkınız anlaşılacak ve en güzel kız sizin olacak” saçmalığı işte böyle böyle zehirleyerek aşılanıyor. Filmler, diziler vs hayal falan diyor çoğu insan ama bana kalırsa yukardaki abimizinde anlattığı gibi gelişim üzerinde büyük etkisi olan yansımalardır.

 3. Aslında bunu paylaşınca aklıma geldi gumbal da tam olarak böyle bir dizi feministliği aşıladığını yeni farkettim. Bu arada bir sorum olacak kızlara sokakta yürürken mesela kalabalık bir alanda çarşı gibi kız kendini toplumsal baskıda hissetmezmi bu bizim şansımızı düşürmezmi?

  1. Selam. Aslında yürümenin bir paradoksudur bu. Tam tersi etrafta çok insan varken kız daha rahat hisseder ve konuşmaya daha açık olur. Tabii küçük bir kasabanın, herkesin herkesi tanıdığı çarşısından bahsetmiyoruz. Ama kalabalıkda da erkek, ya kız çok ters tepki verirse, herkesin önünde rezil olurum diye yaklaşmaz. Kalabalıkta şansın daha fazla ama daha fazla taşşağa ihtiyacın var.

    1. Yanında bir başkası varken yaklaşmak biraz ileri aşamadır, tecrübe gerektirir. Yalnız daha iyi.

     Açılmaktan kastın ne? Dar sosyal ortamda mı yürüyorsun?

   1. Hiç tanımadığım kızlara genellikle her okuldan dönüşte yürüdüğüm yolda 1 tane kız olursa sohbet başlatıyorum (oda olursa)ama geçen çarşıya çıkıp açılacaktımki 1 tane bile kız tek gezmezmi hepsi gruplar halinde sanırım ava başka yerde çıkmam lazım.Bir kaç tecrübem oldu ama kendimi geliştirmek istiyorum

     1. Abicim daha yaş 17 ne clubu ama yaşım küçük diye küçümseme başlıktaki gibi ağaç yaşken eğilir saygılar :))

     2. Bu tarz mekanlarda süper fiziksel özelliklere sahip elemanlar varken normal tip ve ebatta elemanlar iş yapmaz diye düşünüyorum. Beyhude bi çaba gibi geliyor. Zaten hatun tek gecelik istiyor. 190 şık 90 kilo bi adam yerine yanında çocuk gibi kalan 170lşk birini neden tercih etsin?

     3. Hocam açıkçası orada fazla rekabet var. Erkekler susamış gibi saldırdığı için dışarıda 6lık olacak ve ona göre davranacak bir kız bu tarz yerde kendini 8-9 sanıyor. Ciddi manada fiziksel üstünlük lazım. Belki bunu demek sana kolaycılık gelecek ama aşırı rekabet olan yerde kezoların götünü kaldırmayı gereksiz buluyorum. Avm, havalimanı, otobüs gibi ortamlarda rekabet daha az ve günlük yaşamın içinde olduğumuzdan doğal sohbet açmak daha kolay geliyor bana.

     4. Trpden 1,5 ay öncesi Clubda nightgame yapmıştım
      Birinde numarasını aldım kızın ama yanındaki tipsiz kıskanç bücür tayfası bana engel olmaya kalkıştı.Başta tanışabilir miyiz dedim hayır dedi .Biraz frame sarsıntısı olunca dans ettik dışarı çıkardım 🙂
      Ondan 3 ay sonraki bir partide ;
      hb7 lik bir kız vardı bizim okul kulübündeydi ve ondan hoşlanmıştım biraz ve onun da aynı şeyleri hissettiğini düşünmüştüm ama kız beni partide siklemedi ve başka bir erkekle takıldı o gece sonra kaybettim onları partide.
      O an hayatımı değiştireceğime karar verdim
      2017 Mayıs gibi oldu bu olay
      Trp ile haziran ortasında tanıştım
      Her okuduğum yazıda başımdan kaynar sular döküldü
      Yaşadığım nefret ve acı ANLATILMAZ…
      Sonra düzeldi ve 9 aylık süreçten sonra sadece fiziksel değişimim bile fazla

 4. Amaç da zaten daha çok beta oluşturmak. Bu sayede o insanlara daha çok saçma salak ürün satabiliyorlar.

  En basitinden şu saçma tektaşları düşünün. Normal şartlarda 300-500e de gayet güzel yüzükler var. Ama ne hikmetse 3-5 binlik yüzükleri alıyor bazı arkadaşlar. Neymiş daha pahalısı olunca daha çok seviyormuş.

  Altımda 200 binlik araba var, ben kıza almaya niyetlensem maksimum sınır bin liradır diyorum, adamın açlıktan ağzı kokuyor, ne araba var ne ev var, hala 5 bin liralık yüzük alma derdinde. (benim yaptığım da hafif betalık bu arada. kendimizi kandırmayalım, o hiç ihtiyacı olmayan abuk sabuk şeyleri almak doğru değil.)

  Bu gibi filmler, diziler vs. insanlara işte bunu empoze ediyor. Premseslerimizi mutlu etmek ve oralardaki o ezik tipler gibi olmamak için saçma paralar harcamak zorunda bırakıyor bizi.

  (alın size büyük resim 🙂 )

  1. Çok doğru tespit. Tüketim kültürü için topluma baş kaldıran alfalar değil uyumlu, ne denilse yapacak betalar lazım.

  2. Etrafta aşkım, aşkitom, canım, sevgilim diye gezen, kezbanların yörüngesi olmuş, açlıktan nefesi kokarken borç alarak hediye peşinde koşan tipleri görünce sinirleniyorum. İfade ettiğin gibi ağır olmak gerek.

 5. Benim dikkatimi çeken farklı bir nokta oldu; hanımefendinin sesi aşırı erkeksi, tok, kendinden eminken dayının sesi ince bir tonda ve hep bir onay bekleyen değişik bir tınısı var.

  Skepticonun işlediği erkeklerin oğlan çocuğu gibi davranması, kadınların ise erkekleşmesi ile ilgili yazılarını anımsattı.

 6. 80lerin çocukları da kötü çocuktan canı yanan iyi kızı sonunda efendi çocuk kapar temalı yabancı filmlerle ve sevdiğine ilah gibi tapan dağları delen Ferhat temalı arabesk Türk filmleriyle zehirlendi.

  Dahası var saysak burdan köye yol olur. Mainstream medya zehirdir.

 7. Betaların vahim durumu ile ilgili bir anekdot paylaşıcam, geçen gün kadın doğum dersindeyken hoca 3 yıllık evli bir çiftin kendisine geldiğinden bahsetti . Bu çift vajinismus sebebiyle evlendiklerinden beri hiç cinsel ilişkiye girememişler, kadın çok üst seviye şımarık bi kadın, adam da olabilecek en pısırık insanlardan ,diyor ki karıma zarar vermekten korkuyorum , kendinikini ne sanıyorsa 🙂 Yani betalar evlense bile cinselliğe ulaşamayabiliyor

 8. Mainstream medya zehirdir.En basitinden Game of Thrones’ta bile görürsünüz,taşşaklı kadınlar ezik erkekler.Maalesef son zamanlarda çıkan filmlerin,dizilerin,kitapların hepsi aynı kafa yapısıyla yazılan şeyler.Özgür ve güçlü kadınlar,mal,hiçbir işe yaramayan erkekler.Ama bunlara fazla takılmayın gerçek hayatla tamamen zıt şeyler,biz ne kadınlar gördük,milletin içinde atıp tutup şöyle feministim,böyle ögzürüm,güçlü kadın pozları,sonra git evde ağlama krizlerine gir ben niye yalnızım diye.O yüzden çok takılmayın, enseyi karartmayın,uyanık olun,zamanınızı diziye filme gömmeyin,onların hepsi kadınlar için.

 9. Aslında şöyle genel geçer medyanın aksine TRP kafasına uygun yapımlar illa ki vardır diye düşünüyorum. Eski bile olsa vardır yahu, bildiklerinizi paylaşırsanız müteşekkir olurum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *