Bangkok Gece Hayatı : Red Light Districts

Bangkok her ne kadar son on yılda seks turizminden ayrı ve oldukça nitelikli bir gece hayatı sektörü geliştirmiş olsa da Tayland’ın ve Güney Doğu Asya turizminin başkenti bu renkli şehrin hala en meşhur olduğu şeylerden biri seks turizmi ve Amsterdam’ın Red Light District’i gibi bu işe yoğunlaşmış bölgeleri. Red Light District dediğimize bakmayın, bu bölgeler çok çok daha renkli.
Bangkok’ta seks turistlerine hitap eden 3 yer var: Soi Cowboy, Patpong ve Nana Plaza. Bunlardan en çok bilineni Patpong. En eli yüzü düzgün olanı ise muhtemelen Soi Cowboy. Buralar hayvan rollerinde bazı genç-yaşlı müşterilerin olduğu seks sirkleridir. Nana Plaza kesinlikle sadece gezelim-görelim mekanı olmasa da Patpong ve Soi Cowboy’a sadece bu da neymiş diye görmeye gidilmelidir.
Soi Cowboy
Adının bu mekanda bir bar açan ve sürekli kovboy şapkası ile gezen çikolata renkli bir Amerikalıdan alan 400 metrelik Soi Cowboy Nana Plaza ve gereksiz turist tuzağı Patpong’a göre daha sakin ve karnaval havasında bir yerdir. Çoğunlukla Japon turistlerin ve batılı turist ve Bangkok ahalisinin doldurduğu yaklaşık 20 kadar go-go barda genelde ortadaki platformda bikini ile ya da üstsüz ya da tamamen çıplak danseden dansçılar bulunur. Giriş serbest, içki fiyatı sabittir ve girip içki içip ortama bakınıp çıkmanız da oldukça kabul edilirdir. Bunun yanında dansçıların hepsi ve garsonların çoğu aynı zamanda hayat kadınıdır ve belli bir bar-fıne (kadına ödenecek üzretten gayri bara ödenen ücret) ile bardan kaldırılabilirler.
Soi Cowboy ya da herhangi bir Tayland seks turizmi mekanında altın kural içerisini cadde seviyesinden görmediğiniz yerlere girmemektir. O nedenle sadece cadde seviyesinde içini ya caddeden ya da bir perdeyi kaldırarak görebileceğiniz yerlere gidin.
Bir de gece ilerledikçe dansçı kızlar daha az giyinik olmaya başlarlar. Bunlardan bazıları gelip size yanaşmaya çalışacaklardır (genelde revaçta olan müşteriler Japonlar ve yaşlı amcalardır). Eğer biraz yakın temas istiyorsanız bir içki ısmarlayarak (dansçılar bundan para kazanırlar) ya da hiç rahatsız edilmek istemiyorsanız kadını direkt başınızdan savuşturabilirsiniz.
Soi Cowboy’da cadde seviyesinde barlara sadık kaldığınız sürece kazıklanma şansınız azdır.
Soi Cowboy’un en popüler ve en iyi barı sonundaki Baccara’dır. Yalnız bura o kadar popülerdir ki ilk içkiyi almadan giremeyebilirsiniz. İçerde de bedava şov izlemek yok diyerekten garsonlar size sürekli içki içirirler. Popülerliği sebebiyle burada oturmak ve bar-fıne ile kadın götürmek zordur.
Burası Japon turistle dolu bu da neymiş diye girilip bir içkiden sonra çıkılacak mekandır. Japonlar nedeniyle oldukça pahalıdır.
Bacarra’dan başka belli başlı go-go barlar Deja Vu A Go-Go, Kiss A Go-Go ve Midnite Go go bardır. Soi Cowboy’a Skytrain Asok İstasyonundan yürünerek ulaşılabilir. Soi Cowboy’a yakın bir sürü güzel otel var ve bölge oldukça merkezi.
Soi Cowboy - Bangkok
Soi Cowboy – Bangkok
Nana Plaza
Sukhumvit Soi 4 üzerindeki 3 katlı Nana Entertainment Plaza Skytrain Nana İstasyonundan yürüme mesafesi uzaklığında Soi Cowboy ve Patpong’a kıyasla çok daha parayla seks temalı bir mekan.
Bu mekanın alt katında mekana geleni çevirmeye çalışan barlar vardır ama asıl atraksiyon 1. kattadır. Burada sadece lady-boy çalıştıran barlar da olsa da çoğu bar dansçıları kadındır. En meşhur ve popüler barlar G-Spot, Cassanova, Temptations ve Raınbow 4’tür. Rainbow 4 japon temalıdır (kadınlar japon gibi makyaj yapmıştır) ve Japon turistlerce sonsuza dek istila edilmiş gibidir.
Patpong
Patpong  BTS Skytrain Silom Hattındaki Sala Daeng İstasyonundan ve MRT Mavi Hattındaki Si Lom İstasyonundan yürüme mesafesi uzaklığında olan Patpong 1 ve Patpong 2 adlı birbirine paralel 2 sokaktan oluşan bir bölge.
Patpong go-go barları ile meşhur. Danseden kadınların ve çoğu garsonun üzerinde numara vardır ve belli bir bar-fıne (bara kadını çıkarmak üzere ödenen paradır ki kadına verilecek para ayrı bir pazarlık konusudur) ile dışarı çıkarılabilir.
Patpong’un en bilinen atraksiyonlarından biri yolda sizi çevirip götürmeye çalışan birçok elemanın olduğu çıplak şovlar. Bu şovlar aynı zamanda en uzak durulası şeyler zira son zamanlarda turistleri büyük içki paraları ile kazıklama konusunda ünlendiler.
Patpong’un üst katlarında bazı barlarda meşhur ping pong showlar bulunur. Sahnedeki kadınların vajinalarına bilimum eşyalar soktuğu ve şeyleri ile tenis topları fırlattıkları bu şovlar bu işe özel bir merakınız yoksa uzak durulasıdır.
Altın kural gereği üst katlardaki müesseselerden uzak durun. Bu arada Patpong’a go-go bara gidip sadece içki içip mekanı izlemek de oldukça mümkündür ki bu barlara gidenlerin çoğu geceyi bu şekilde geçirir.
İkinci altın kural ise şu: Eğer niyetiniz seks yapmak ise içkiden uzak durun. Gogo barlarda karşılıklı tanışma gibi başlayan gece ve aşırı içki (kızları seyretmek bedava değil sizi sürekli içmeye zorlayacaklar) nedeniyle prezervatif takmayı es geçen ya da doğru dürüst takmayan o kadar çok eloğlu var ki!
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *